The Last Jedi

Plotki o dalszych scenach

SWL
31

W sieci pojawiły się kolejne plotki, które uzupełniają ostatnie wycieki odnośnie fabuły "The Last Jedi". Informowaliśmy o tytule Epizodu VIII, ponad miesiąc przed oficjalnym ogłoszeniem. Z tego samego źródła prezentowaliśmy napisy początkowe oraz opis początku filmu oraz pozostałe sekwencje. Poniżej umieszczamy dalszy opis fabuły „The Last Jedi”.
(Spoiler):
Nocna sceneria. Planeta Anch-to, Świątynia Jedi.

Ogromny pierścień księżyca unosi się nad Rey, gdy ta powoli skrada się między kamienistymi wzniesieniami, szpiegując wchodzącego do kamiennej świątyni Luke`a.

Pochodnie migotają w korytarzu, gdy przestraszona i podekscytowana Rey przemyka przez długi, łączący się z Holem Rycerzy pasaż. Nie zauważając śladów obecności Luke`a, wchodzi do wielkiej rotundy. Spogląda w górę jak zahipnotyzowana. Księżyc lśni przez sklepienie, sprawiając, że cienie kolumn rozświetlają wnętrze budowli. Rey idzie do samego środka sali. Wyczuwa w sobie coś głębokiego, nieznajomego. Gdy uczucie narasta, poddaje się mu, pozwalając wypełnić ciepłem i komfortem.

W tym momencie przemawia Luke, oznajmiając, że to, co przez nią przepływa, to Moc. Dziewczyna spogląda w kierunku źródła głosu Mistrza Jedi. Luke schodzi po schodach, naprzemienie pojawiając się i znikając z zasięgu światła. Skywalker dalej mówi, że miejsca – zupełnie jak ludzie – są silnie związane z Mocą. Rey stwierdza, że to piękne, po czym opuszcza środek pomieszczenia i odzyskuje pełne skupienie.

Luke mówi, że wybudowano wiele Świątyni Jedi, jednak ta jest pierwszą. Teraz stanowi sanktuarium dziedzictwa Jedi.

Rey sarkastycznie pyta, czy aby na pewno sanktuarium, a nie mauzoleum. Zirytowany Luke wzdycha i mówi, że Jedi wyginęli i nic nie da się z tym teraz zrobić. Rey mówi, że on może ich wskrzesić, że jest mistrzem Jedi. Luke stwierdza, że już nim nie jest – naruszył swoją przysięgę. Morderstwa Rycerzy Jedi oraz zniszczenie akademii są skutkiem jego zaniedbania i porażki. Każdy cierpiał przez niego. Rey stwierdza, że nie może się obwiniać za działania Kylo i Najwyższego Porządku. Luke zmienia ton głosu i mówi, że to on popchnął go na Ciemną Stronę, po czym wykonuje szybki gest i przy pomocy Mocy gasi pochodnie…

Rozpoczyna się retrospekcja...

Dzień. Planeta Dagobah, Nowa Akademia Jedi.

Gęste pnącza i korony drzew okrywają nowa Akademię Jedi. Na placu młodzi Jedi trenują swoje umiejętności na tutejszych gatunkach roślin. Luke naucza i podgląda technikę uczniów. Mówi, ze Moc łączy wszystkie żywe istoty. Kiedy przechodzi obok młodej dziewczynki, rozkwita kwiatek.

W pewnym momencie pojawia się 10-letni Ben Solo. Ma długi czarny warkocz. Jest jedynym uczniem z czerwonym akcentem na tunice. Jego drzewko wypuszcza gałęzie, liście oraz kwiaty, a także wytwarza owoc. Przepełnia go duma i arogancja. Podchodzi do niego Luke – wygląda na rozczarowanego. Zrywa owoc i podaje go Benowi, mówiąc, że Jedi nie zniewala, lecz inspiruje. Nie może żądać czyjejś wiary. Po tej wypowiedzi zostawia Bena samego, który po chwili zaczyna grymasić, zraniony wypowiedzią Luke`a. W gniewie gryzie owoc, ale gorzki smak sprawia, że rzuca nim o ziemie.

Następnie widzimy wątłego 8-letniego chłopca o imieniu Ren. Ma niebieskie oczy. Robi się smutny, gdy próbuje rozwinąć swoją małą, zwiędłą roślinę. Luke podchodzi i klęka przy nim. Mówi, aby się odprężył i oczyścił swój umysł. Chłopiec wzdycha i zamyka oczy. Luke radzi, aby dotarł tam swoimi uczuciami – aby połączył się z sadzonką jak przyjaciel. Ren otwiera oczy i unosi ręce. Luke niezauważenie podnosi palec. Łodyga się rozrasta, prostuje, wypuszcza kłęby. Ren jest podekscytowany. Luke chwali chłopaka, odsuwa się i pozwala, aby to Ren przejął kontrolę. Płatki kwiatów otwierają się, a potem kurczą. Liście więdną. Ren ma oczy pełne łez i stwierdza, że roślina nie żyje. Luke mówi, żeby spróbował ponownie, na co chłopak odpowiada, że nie potrafi. Luke prosi młodego Rena o więcej cierpliwości, ponieważ zrobił pierwszy krok ku większemu światu. Nagle nad Mistrzem Jedi i chłopcem pojawia się cień. Ubiór tej bladej postaci świadczy o jej dobrym statusie materialnym. To Snoke, który stwierdza, że siostrzeniec Luke`a ma wielki potencjał na Jedi i bez wątpienia stanie się Mistrzem. Luke wstaje i stwierdza, że nastąpi to tylko wtedy, gdy nauczy się samokontroli. Ben z trudnością stara się ukryć oburzenie. Snoke mówi, że chciałby, aby jego syn był choć w połowie tak utalentowany. Luke stwierdza, że przychodzi to z łatwością Benowi, jednakże prawdziwą istotą Jedi nie jest kierowanie Mocą lecz umiar, po czym targa włosami Rena. Snoke podnosi sadzonkę syna z ziemi. Patrzy na nią z obrzydzeniem i rzuca przed siebie. Stwierdza, że zachowanie umiaru nie będzie raczej sprawiało problemu Renowi, skoro w tak znikomym stopniu kontroluje Moc. Luke mówi, że niektórzy rozwijają pełnię swoich zdolności dopiero w późniejszym okresie życia – jako przykład podaje siebie. Snoke zaprasza Bena na czas odpoczynku do Spiry, pod pretekstem udzielenia pomocy w treningu Rena. Luke oponuje, gdyż Ben nie widział się z rodzicami cały sezon. Chłopak odpowiada, że mama jest zajęta Nowa Republiką a Hana nigdy nie ma w domu, przez co ponownie skończyłoby się na spędzaniu czasu z C-3PO, który uczyłby go Bocce.

Następnie retrospekcja przenosi się na planetę Spira do sypialni Rena. Na twarzy Snoke`a pojawia się subtelny uśmiech. Ben z włączonym mieczem świetlnym klęczy przy przepołowionym ciele Rena. Ben mówi, że był to wypadek. Snoke stwierdza, że nie była to jego wina. Mówi, że jego syn był słaby i teraz on musi nauczyć się tajników Mocy, tak jak poznali je jego przodkowie – to tradycja.

Akcja przenosi się na cmentarz. Pochodnia podpala stos. Snoke rzuca pochodnię pośród płomienie. Ben i Leia trzymają się za ręce. Chwilę później Luke staje na czele wielkiego zgromadzenia. Snoke zostaje sam. Ben podchodzi w stronę Snoke`a, ale Leia nie puszcza jego dłoni. Ben odwraca się do Lei. W jego oczach widać zawód i odrzucenie. Jego ręka wyślizguje się z dłoni Lei – chłopiec podąża w stronę Snoke`a. Luke widzi przez płomienie jak Ben wyciąga ręce w stronę Snoke`a, który obejmuje chłopca, traktując jak utraconego syna.

Po zakończeniu retrospekcji akcja powraca na Anch-to. Płomienie stosu rozpraszają się w ogień paleniska odbijającego się w oczach Rey. Dziewczyna stwierdza, że Luke nie może się poddać z powodu jednego błędu. Skywalker mówi, że Obi-Wan, Han oraz jego ojciec nie żyją, przyszłość Jedi umarła, a także przyczynił się do stworzenia Lorda Sithów, który kieruje wrogiem o wiele bardziej bezwzględnym niż Imperium było kiedykolwiek. Dodaje, że jest to jego wielka pomyłka. Rey mówi, że właśnie dlatego wszyscy go potrzebują i musi spróbować. Luke stwierdza, że dawny przyjaciel mu powiedział: ‘Rób albo nie rób – nie ma próbowania’, dlatego nie pogorszy wszystkiego jeszcze bardziej. Rey stwierdza, że jest to niedorzeczne i ktokolwiek to powiedział, jest idiotą. Luke spogląda na nią ze zdumieniem. Dziewczyna mówi, że jeśli nie zaryzykuje porażki, nigdy nic mu się nie uda. Rey dodaje, że chce być jego uczennicą oraz żeby Luke ponownie stał się Mistrzem. Dodatkowo przyrzeka, że nigdy nie przejdzie na ciemną stronę. Luke zamyka oczy i podchodzi do Rey, po czym stwierdza, że Moc jest w niej silna, prawdopodobnie jeszcze silniejsza niż u niego. Następnie otwiera oczy i dodaje, że nie czuje się przekonany. Zauważa, że Rey jest zbyt stara na rozpoczęcie szkolenia. Odwraca się w stronę rozpalonych płomieni. Rey nie rozumie, w jaki sposób jej wiek jest przeszkodą i zwraca się pytająco do Skywalkera, na co ten odpowiada, żeby powiedziała Lei, ze się starała, że Leia to zrozumie. Po czym dodaje, że jest to wielka strata, bo mogła się stać potężnym Jedi.

Akcja przenosi się na planetę pokrytą gęstym lasem, na której mieści się baza Ruchu Oporu.
(Koniec Spoilera)
Powyższe informację należy traktować z dużą rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.

Plotki o „Ostatnich Jedi”

29

Na początek zaczniemy od tytułu. Polskiego nadal nie ma, ale na kilku narodowych profilach „Gwiezdnych Wojen” na facebooku zaczęły się pojawiać tłumaczenia. Les Derniers Jedi (francuski), Los Últimos Jedi (hiszpański), Die Letzten Jedi (niemiecki), Gli Ultimi Jedi (włoski). Wszędzie jest to liczba mnoga, więc chyba możemy spodziewać się w grudniu „Ostatnich Jedi”. Raczej nie będzie jakiejś radykalnej zmiany tego tytułu.

Tymczasem Rian Johnson wrzucił kolejne zdjęcie, tym razem ze szturmowcami Najwyższego Porządku. Ich zbroje zostały lekko zmodyfikowane.Jedni zastanawiali się nad tym jak bardzo te stroje się zmieniły, inni nad tym kim jest ten szturmowiec z podniesionym hełmem. Odpowiedzi nie ma, ale jest spekulacja. Tom Hardy.Ta plotka oczywiście ma pewne podstawy, bo krążyła po sieci dość długo. W maju 2016 sugerowano nawet, że Hardy zagra rolę szturmowca, podobnej wielkości co występ Daniela Craiga w „Przebudzeniu Mocy”. Czy to on? Któż to może wiedzieć.

Skoro przy dziwnych teoriach jesteśmy, to po sieci krąży informacja, że Benicio Del Toro wciela się w postać imieniem Vikrum Fett. Podobno miałby to być syn Boby. Choć źródło raczej pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o wiarygodność, to plotka już żyje swoim życiem, tak więc można się na coś takiego naciąć.

Tymczasem 14 kwietnia w Orlando na Celebration odbędzie się panel o „Ostatnich Jedi” z Kathleen Kennedy i Rianem Johnsonem, a także ich specjalnymi gośćmi. To pewnie będzie wielki dzień, jeśli chodzi o wieści na temat VIII Epizodu.

Kolejne sceny filmu - plotka

SWL
41

Niedawno informowaliśmy o tytule Epizodu VIII, ponad miesiąc przed oficjalnym ogłoszeniem. Z tego samego źródła prezentowaliśmy napisy początkowe oraz opis początku filmu. Poniżej umieszczamy dalszy opis fabuły „The Last Jedi”.
(Spoiler):
Po scenach na Anch-to fabuła przenosi się nad orbitę Halmid. Krążowniki Nowej Republiki odpierają atak myśliwców Najwyższego Porządku. Poznajemy admirała Bashier, dowodzącego okrętem Prominence, który mimo braku sprzętu i ludzi, nie chcę pomocy Ruchu Oporu, a także kapitana Canady, który informuje o inwazji na planecie Bilbringi. Akcja przenosi się do hangaru, gdzie poznajemy młodą pilotkę Miri, która zostaje wezwana na mostek. Kapitan Canady prosi pilotkę o pomoc jej ojca, należącego do Ruchu Oporu. Ojcem okaże się Wedge Antilles.

Następnie akcja przenosi się na planetę Mon Cala. Cieżkouzbrojony myśliwiec ląduje w deszczu na planecie. Ze statku wychodzi czterech najemników - rodianin, droid przypominający IG-88, mandalorianka oraz twi`lek. Po upewnieniu się, że nie ma zagrożenia, wychodzi piąta, zakapturzona postać. Grupa wchodzi do budynku. Kiedy drzwi się otwierają, światło pada na zakapturzoną postać. To Leia. Grupę witają gwardziści rasy Quarren, którzy prowadzą ich przez zniszczone korytarze do pomieszczenia z metalowym stołem, gdzie czeka ambasador rasy Mon Calamari - Chocolo, który wita Generał Organę i przeprasza za środki ostrożności, ale ze względu na okupację Najwyższego Porządku musi polegać na dyskrecji. Leia stwierdza, że przeprosiny są zbyteczne. Ambasador odwołuje strażników rasy Quarren, ale najemnicy zostają i pilnują wyjścia. Leia wyraża swoje kondolencje za stratę jego córki. Ofiaruje mu naszyjnik, który otrzymała od niej, kiedy obejmowała stanowisko w senacie. Okazuje się, że nie jest to jedyny powód odwiedzin Lei. General Organa prosi o wsparcie dla Ruchu Oporu. Potrzebują statków, zapasów oraz ludzi. Ambasador niestety nie jest w stanie udzielić pomocy. Nie posiadają takich ilości, a nawet gdyby mieli to było by to dla nich zbyt wielkie ryzyko. Ma tylko nadzieję, że jego lud przeżyje tę ciężką próbę czasu. W międzyczasie mandalorianka zagląda do drugiego pomieszczenia. Kiedy Leia nalega, że bez zwiększenia armii Ruchu Oporu nie ma dla nikogo nadziei, mandalorianka krzyczy, że to pułapka. Do pomieszczenia wbiegają szturmowcy Najwyższego Porządku. Mandalorianka zostaje postrzelona. Leia przyciąga ambasadora za stół, jednak zostaje on ranny. W trakcie zamieszania, twi`lek włącza holoprojektor na nadgarstku i kontaktuje się z Gorgą the Hutt, która pyta czy już ją dopadli. W tym czasie pojawia się kapitan Phasma, która przekazuje pieniądze do rodianina. Droid przypominający IG-88 rzuca detonator termiczny. Całe pomieszczenie jest w chaosie. Następnie rodianin odwraca się do Lei, która celuje do niego z blastera. Stara się sięgnąć po broń ale...Leia strzela pierwsza...i zabija rodianina. Droid przypominający IG-88 walczy z kapitan Phasmą, która traci swój hełm. Phasma wygrywa i zakłada hełm z powrotem na głowę, po czym mówi do Lei, że miała rację, nie ma już nadziei dla nikogo.

Następnie akcja przenosi się na planetę Anch-to, gdzie panuje noc.
(Koniec Spoilera)
Powyższe informację należy traktować z dużą rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.

Różne plotki o „Ostatnim Jedi”

26

W języku polskim tytuł „Ostatni Jedi” zarówno może się odnosić do liczby pojedynczej rodzaju męskiego, jak i liczby mnogiej. Czyli podobnie jak w języku angielskim, nadal jest miejsce na spekulację. Natomiast słoweńskie tłumaczenie wskazuje już dokładnie na liczbę pojedynczą i rodzaj męski. „Poslednij Jedi”, cóż chyba już wiadomo o kogo chodzi. A i tak gwoli przypomnienia, polski tytuł jeszcze nie został oficjalnie podany. Na razie to wciąż „The Last Jedi”.

Rian Johnson tymczasem montuje film i jak twierdzi zaczyna do niego dokładać muzykę nagrywaną przez Johna Williamsa. Maestro jest prawdopodobnie w połowie pracy. Za to Rian ma już gotowy roboczy montaż, który obejrzał niedawno Bob Iger. Prezes Disneya stwierdził, że to wspaniały kolejny rozdział ikonicznej rodzinnej sagi Skywalkerów.

Pojawiają się także kolejne przecieki dotyczące tego, co zobaczymy w filmie. Podobno jest tam planeta, która przypomina Marsa pokrytego trochę śniegiem. Niektórzy fani spodziewają, się że będzie to Moraband, czyli legendarna planeta Sithów. Zobaczymy.Jimmy Vee już oficjalnie przyznał, że przejął rolę R2-D2 po zmarłym w zeszłym roku Kennym Bakerze. Informacje na ten temat podała agencja reprezentująca Vee.

Z „The Last Jedi” czekają nas jeszcze dwie rzeczy. Piątek Mocy. Jeśli przecieki są prawdziwe, to znowu wracamy na początek września. Podobno atak produktów rozpocznie się 1 września. Druga rzecz to zwiastun. Po sieci krąży mnóstwo dat. Włącznie z 10 lutego (jakoś się nie udało), 22 lutego. Wciąż jednak najbardziej prawdopodobnym terminem jest kwiecień i Star Wars Celebration Orlando. Zwłaszcza, że dwa lata temu pokazano tam drugi teaser „Przebudzenia Mocy”, zaś w kwietniu zeszłego roku pojawił się teaser „Łotra 1”. Prace nad pierwszym zwiastunem zajawkowym trwają. Podobno zobaczymy tam Luke’a, Leię, Finna i Rey. Tym razem Luke nie będzie ukrywany. Tak przynajmniej twierdza źródła.

Opis początku filmu - plotka

SWL
49

Premiera VIII Epizodu Gwiezdnych Wojen, zatytułowanego "The Last Jedi" (Ostatni Jedi) odbędzie się 15 grudnia tego roku. Niedawno informowaliśmy>>> o napisach początkowych, przed ogłoszeniem oficjalnego tytułu filmu.
Poniżej prezentujemy opis początkowych minut The Last Jedi.
(Spoiler):

Po napisach początkowych rozegra się scena na orbicie planety Bilbringi. Krążownik Najwyższego Porządku po wyjściu z nadprzestrzeni wysyła eskadrę myśliwców typu Tie w celu opanowania miasta. Rozpoczyna się desant szturmowców na planetę zadaniem pojmania najmłodszych mieszkańców. Miasto atakują maszyny kroczące AT-AT.

Następnie przenosimy się na planetę Anch-to, gdzie skończyło się Przebudzenie Mocy. Rey wręcza miecz świetlny Luke`owi, który z uśmiechem przymuje go w swoją protetyczną dłoń. Rey wspomina, że Maz Kanata trzymała miecz w bezpiecznym miejscu, zaś Luke przyznaje jej rację. Dziewczyna wspomina, że Maz była pewna, że Luke powróci i pomoże. Słysząc to Luke smutnieje i odpowiada, że niestety się myliła, po czym odwraca się od niej i odchodzi. Rey zaczyna krzyczeć i mówi, że jest mistrzem Jedi, w skutek czego Luke się zatrzymuje i odpowiada, że już nim nie jest. Dziewczyna stwierdza, że ludzie cierpią i że nie rozumie, jak Luke może się tak od wszystkiego odwracać. Skywalker odpowiada, że doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji. W reakcji na to Rey prosi, aby w takim razie coś zrobił. Luke wpatruje się w dziewczynę i odpowiada, że nie może udzielić pomocy. Rey ze zdziwieniem wyznaje, że nie rozumie tego. Luke tłumaczy jej, że nie musi tego rozumieć, po czym prosi ją, aby odeszła.

Następnie akcja przenosi się do Sokoła Millenium. Chewie wraz z R2-D2 naprawiają dolne, poczwórne działo laserowe AG-2G zniszczone w „Przebudzeniu Mocy” na planecie Jakku. W trakcie naprawy Wookiee znajduje stare urządzenie imperialne (prawdopodobnie urządzenie namierzające z czasów Nowej Nadziei, które doprowadziło Gwiazdę Śmierci nad orbitę Yavina IV). Rey powraca na statek ze łzami w oczach. Na pokładzie zostaje wyemitowany hologram Lei przez R2-D2. Zrezygnowana Rey pyta, dlaczego nie może porozmawiać z Luke`iem. Leia odpowiada na to, że zdaniem Maz Kanaty tylko Rey może do niego dotrzeć (jak podkreśliła Leia: „nauczyła się, że w tych sprawach ma zawsze rację”). Rey nie rozumie, dlaczego musi być to właśnie ona. Leia stwierdza, że Rey ma dar – Moc jest w niej silna i musi Luke`owi pokazać, że Jedi nadal mają nadzieję. Leia wyznaje, że Rey bardzo przypomina jej młodszego Luke`a Skywalkera, który miał względem siebie te same wątpliwości, po czym zadaje dziewczynie pytanie, czy chce zostać Jedi. Rey stwierdza, że chyba tak. Leia tłumaczy jej, że musi odrzucić strach i wypełnić swoje przeznaczenie. Wszyscy na nią liczą...

Wieczorem, na planecie Arch-to, Rey opuszcza pokład Sokoła. Statek odlatuje, zaś dziewczyna udaje się w stronę zachodzącego błękitnego słońca...
(Koniec Spoilera)

Powyższe informację należy traktować z dużą rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.Plotki o „The Last Jedi”

19

Na początek zdjęcie od Riana Johnsona, który w ten sposób celebruje tytuł „The Last Jedi”.Teraz pytaniem otwartym pozostaje kiedy zobaczymy teaser bądź zwiastun. Menadżer serwisu Fandango (zajmują się oni sprzedażą biletów do kin, było o nich choćby tutaj) twierdzi, że wedle jego wiedzy prace nad zwiastunem trwają już od jakiegoś czasu. Niestety nawet on nie wiedział kiedy go zobaczymy.

Daisy Ridley zapytana o to czy tytuł „The Last Jedi” oznacza jedną osobę, czy więcej, unikała odpowiedzi. Zaś reakcję Marka Hamilla możecie zobaczyć poniżej. Warto dodać, że Mark poznał tytuł jeszcze podczas pracy na planie. Zresztą pewnie nie tylko on. To akurat nie jest dziwne, bo sam Rian twierdził niedawno, że tytuł miał praktycznie od początku.Warto zauważyć, że sam tytuł pojawił się już wcześniej w starym EU. Po raz pierwszy w komiksie Star Wars #49: The Last Jedi Marvela. Del Rey natomiast wydało powieść Ostatni Jedi (The Last Jedi), którą napisali Michael Reaves i Maya Kaathryn Bohnhoff. Zaś Jude Watson pisała młodzieżową serię o bardzo podobnym tytule – „The Last of the Jedi”. Ani powieść, ani komiks, ani tym bardziej seria młodzieżowa nie mają nic wspólnego z tytułem nowego filmu.Ale filmy już mają. W nich przewijał się ten tytuł. W „Powrocie Jedi” Yoda mówi do Luke’a, że zostanie Ostatnim Jedi. Zaś w napisach do „Przebudzenia Mocy” dokładnie tak określają zaginionego Skywalkera.

Na koniec jeszcze o Laurze Dern. Tę zapytano o „Gwiezdne Wojny” i jej występ w VIII Epizodzie, ale bardzo umiejętnie unikała tego tematu. Raz mówiła o Carrie Fisher i tym, że dała sadze swe serce i duszę. Innym razem ponownie nawiązywała do Carrie sugerując, że jak „Nowa nadzieja” wyszła to Dern jeszcze jako dziewczynka bardzo chciała być Leią. Wspominała przebieranie się za księżniczkę na Halloween no i ponownie chwaliła Carrie.

Star Wars: The Last Jedi

Twitter
112

Przed chwilą na Twitterze oficjalne konto strony Star Wars ujawniło, że Epizod 8 Gwiezdnych Wojen zatytułowany jest The Last Jedi.

Do wiadomości dołączony jest pierwszy plakat:Do ogłoszenia Lucasfilm dodało też poniższą notkę: "Mamy najwspanialszych fanów w całej tej, i każdej innej galaktyce. Wdzięczni fanom chcieliśmy im jako pierwszym przekazać, że tytuł nowego rozdziału w sadze Skywalkerów to: STAR WARS: THE LAST JEDI. The Last Jedi jest napisany i reżyserowany przez Riana Johnsona i produkowany przez Kathleen Kennedy i Ram Bergman, producenci wykonawczy to: J.J. Abrams, Jason McGatlin i Tom Karnowski. Premiera STAR WARS: THE LAST JEDI zaplanowana jest na 15 grudnia 2017."

Jeżeli jeszcze brakuje oficjalnego potwierdzenia, oto oficjalna zapowiedź tytułu w wykonaniu The Star Wars Show:Temat na forum

Polska premiera, Boliwia, convory i Rian

21

Disney Polska po raz kolejny potwierdził, że premiera Epizodu VIII w Polsce odbędzie się w czwartek 14 grudnia 2017. Czyli dokładnie tak jak w zeszłym roku było z „Łotrem 1”. Możemy się spodziewać wieczornych premier w środę. Dodatkowo pojawił się pierwszy oficjalny opis filmu. Niestety niewiele wnosi.

Rey, którą poznaliśmy w filmie Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy oraz Finn, Poe i Luke Skywalker kontynuują swoją wielką podróż w kolejnej odsłonie gwiezdnej sagi Star Wars: Episode VIII.Bardzo ciekawe plotki na temat Epizodu VIII napływają do nas z Boliwii. Podobno w czerwcu 2016 na dwa dni pojawiła się tam ekipa filmowa i udała się na prawdopodobnie najbardziej znane na świecie solnisko, czyli Salar de Uyuni. Jaki film kręcili, oficjalnie nie wiadomo, ale wszystko wskazuje na to, że był to Epizod VIII. Nawet jest zdjęcie z fragmentem pojazdu. Czy to jest okręt Ruchu Oporu, jakim latała Leia? Czy może fragment myśliwca, tego na razie nie wiemy. Nie ma też żadnych informacji o obecności obsady na lokacji.

Rian Johnsnon zaczyna mówić o filmie. Przyznał, że bardzo chciał zobaczyć, co się stanie zaraz po tym, gdzie skończyło się „Przebudzenie Mocy”. Nie co będzie dwa lata później, tylko dokładnie zaraz. To jak Rey i Luke budują swoją, bardzo ważną relację, co będzie kluczowe dla filmu. Zdaniem reżysera duża część historii wytłumaczy nam, co właściwe Luke robił na wyspie i co zamierza zrobić dalej. Rey tymczasem zacznie się odkrywać w nowym, większym świecie Mocy. Dopiero stawia pierwsze kroki i odkrywa swój potencjał, ale też będzie musiała podjąć ważne decyzje, które zaważą na jej przyszłości. Luke zaś ma być emocjonalnym centrum filmu. Johnson ma nadzieję, że potraktuje jego historie uczciwie i należycie, tak by była też interesująca dla ludzi i miała sens.

Możemy się zatem spodziewać, że na Ahch-To zobaczymy sporo scen w nowym filmie. Rian wspomniał też o pisaniu scenariusza. Chciał by film był przede wszystkim zabawny, w ten sam sposób co „Przebudzenie Mocy” czy oryginalna trylogia. Chciał się bawić historią, bo w nim wciąż trochę dziecka. Co prawda ta zabawa, może trochę się kłócić choćby ze słowami Johna Boyegi, który mówił, że VIII Epizod będzie mroczniejszy.

Jeśli chodzi o nowych bohaterów trylogii, to Johnson chciał ich lepiej poznać. Nie ich historię, ale to kim są. Postanowił postawić każdego z nich przed najtrudniejszym z zadań, by zobaczyć jak sobie z nimi poradzą. Może to jest właśnie odpowiedź na ten mrok?

Tytuł filmu Rian wymyślił bardzo wcześnie, pisząc pierwszy treatment scenariusza. W Lucasfilmie znają go od dawna, ale zdradzą w odpowiednim czasie.

Adam Driver natomiast mówiąc o ukazywaniu Kylo Rena w kolejnym filmie powiedział tylko, że będzie on bardziej ludzki. Epizody dają możliwość ukazania większej historii nie w jednym, a w kilku filmach. Rozwijania jej. Tak jak zrobił to Lucas, który w pewien sposób odnosił się do wojny w Wietnamie. Zdaniem Drivera J.J. Abrams i Rian Johnson odnoszą się do terroryzmu. Ukazują różne zachowania postaci po obu stronach, które myślą, że ich wybory są moralnie uzasadnione. Zapytany o to, czy Kylo Ren przeżyje Epizod VIII, Adam odpowiedział tylko, że zależy od tego, co jest naszym pomysłem na życie.W filmie ponadto powinniśmy zobaczyć nowego TIE Bombera. Najwyższy Porządek oczywiście dokonał pewnych modyfikacji w imperialnym projekcie. Informacja ta pochodzi z przecieków nowych zestawów LEGO, które szykuje się już na kolejny Piątek Mocy. Dodatkowo Kylo Ren będzie miał swój osobisty myśliwiec. Ma on być z kolei ulepszoną wersją TIE Advanced, choć trochę przypominającą też TIE Strikery z „Łotra 1”. Model myśliwca zbudowano w Pinewood. Nie wiemy tylko, czy myśliwiec Kylo Rena będzie bazował na konceptach z „Przebudzenia Mocy”, które nie zostały wykorzystane, czy to jednak jeszcze coś innego. Swoją drogą wygląda na to, że prócz peleryny, także myśliwiec Kylo Rena będzie inspirowany Vaderem.Na koniec wracamy do maskonurów, a raczej czegoś co jest nimi inspirowane. Okazuje się, że ptaki mają być obrońcami Ahch-To, ale jednocześnie będzie to nawiązanie do seriali animowanych. Mają to być convory. Ci, którzy znają „Wojny klonów” i „Rebeliantów” pewnie je kojarzą. To ptakowate istoty, trochę przypominające sowy. No i są inteligentne w jakiś sposób. Początkowo pojawiały się jako element krajobrazu, potem też jako zwierzęta domowe. Odegrały też pewną, mistyczną, ale nie wyjaśnioną rolę w serialu podczas pojedynku Vadera i Ahsoki. Według jednej z teorii są w jakiś sposób powiązane z istotami z Mortis, zwłaszcza córką. Inni twierdzą nawet, że jeden z convorów to reinkarnacja Ahsoki. Doskonale się to wpisuje w teorię o mistycznych obrońcach Ahch-To. A może powiernikach wiedzy, albo jakiś żywych holokronach czy czegoś w tym rodzaju.

Kostiumy Luke’a i Lei oraz inne plotki

34

Epizod VIII, ale to pewnie żadne zaskoczenie, to najbardziej oczekiwany film 2017. Tak przynajmniej wynika z głosowania na serwisie Fandango. To portal zajmujący się sprzedażą biletów kinowych, o którym pisaliśmy jeszcze przed premierą „Przebudzenia Mocy”. W każdym razie za Epizodem VIII uplasowali się drudzy „Strażnicy Galaktyki”, „Piękna i Bestia”, czy „Wonder Woman”. Zaś z najbardziej wyczekiwanych aktorek Daisy Ridley uplasowała się na drugim miejscu, tuż za Emmą Watson.

Tymczasem Oscar Isaac wrzucił do sieci zdjęcie z Carrie Fisher i Markiem Hamillem z planu Epizodu VIII. Widać na nim przynajmniej częściowo ich kostiumy. Niektórzy sugerują, że podobno to dowód, iż Luke i Leia się spotkają w Epizodzie VIII.Mówiąc o Carrie i Lei, warto przypomnieć, że zdjęcia do Epizodu VIII zakończyły się już latem, zatem Fisher nakręciła już swoje sceny. Jedne źródła sugerują, że Leia miała tym razem większą rolę. Inne wręcz przeciwnie. Chodzą nawet różne plotki, czego miałyby dotyczyć jej sceny. Oczywiście mogą być one całkowicie wymyślone. Spoiler: Podobno Leia w którymś momencie filmu traci świadomość i przez jakiś czas jest nieprzytomna. Jakoby z tego stanu miał ją wyleczyć Luke. (koniec spoilera). Jeśli to prawda, to Lucasfilm może mieć pewną furtkę do wykorzystania.

Natomiast Lucasfilm pilnuje by Epizod VIII miał też coś, na czym da się zarabiać podobnie jak to miało miejsce z BB-8. Tym razem będzie to żywe stworzenie z Ahch-To. Początkowo nagrywano ujęcia tej planety na Skellig Michael, gdzie żyją ptaki, w tym maskonury. One podobno zainspirowały twórców i Luke ma dostać jakiegoś latającego i pływającego, zwierzęcego towarzysza. Ma być miły i podobno da się przerobić na zabawki w stylu „Furby”.

Tak swoją drogą byłoby to bardzo ciekawe, choć nieintencjonalne, nawiązanie do starego EU. W oryginalnej adaptacji Nowej nadziei, którą napisał Alan Dean Foster (jako George Lucas), była mowa, że Luke nie wiedział, co to kaczki, ale jednocześnie wspominał, że miał kiedyś psa. Zobaczymy jak teraz będzie wyglądać jego nowe zwierzątko.

Tymczasem Rian Johnson na twitterze bronił prequeli, twierdząc, że to film dla dzieci, ukazujący przemianę dobrej osoby w faszystę. Johnson nie raz zapowiadał, że będzie nawiązywał i czerpał z prequeli.

Fani pojawią się w Epizodzie VIII

26

Na początek krótka informacja od Kathleen Kennedy. Zwiastun Epizodu VIII zobaczymy na wiosnę. Szefowa Lucasfilmu chce, byśmy trochę odetchnęli po „Łotrze 1”, tak by informacje o filmach ze sobą nie konkurowały. Na wiosnę też powinniśmy poznać tytuł, kto wie, może nawet ciut wcześniej. Zaś zdecydowanie najlepszym momentem na premierę zwiastuna będzie Celebration w Orlando, które odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia 2017. Jeśli powtórzą scenariusz z Anaheim, zwiastunem będziemy mogli się już cieszyć 13 kwietnia. Co prawda niektórzy twierdzą, że może pojawić się wraz z premierą „Pięknej i Bestii” w marcu, ale raczej należy obstawiać na Celebration.

Nie wszystkim się to podoba. Adam Driver chciałby, żeby nie było żadnego zwiastuna do Epizodu VIII. Te za dużo zdradzają i budują za duże oczekiwania. Brak trailera byłby jego zdaniem odważnym posunięciem.Fani pojawią się w Epizodzie VIII, choć jeszcze nie do końca wiadomo w jaki sposób. Otóż założyciel serwisu Ain’t it Cool News, niejaki Harry Knowles organizuje co roku 24-godzinny maraton filmowy „Butt-Numb-a-Thon” w Austin w Teksasie. Pokazywane są tam zarówno klasyczne filmy jak i czasem przedpremiery. Pojawiają się tam także filmowcy. Jednym z tych, który pojawił się na scenie Alamo Drafthouse w tym roku był Rian Johnson. Gdy wyszedł od razu zaczęły się okrzyki radości i aplauz. Rian powiedział tylko jedno:
- W następnym roku, wy wszyscy będziecie w „Gwiezdnych Wojnach”!
Niestety nie wiadomo w jaki sposób ich nagrał. Czy chodzi o dźwięk (najprawdopodobniej), czy coś innego. No i oczywiście jak ich wykorzysta.

Billie Lourd, czyli córka Carrie Fisher potwierdziła, że wraca w Epizodzie VIII. Tym razem porucznik Kaydel Ko Connix ma mieć więcej niż jedną linię dialogową. Co ciekawe, wraca także Crystal Clarke, która została wyłoniona z castingu do VII części. Zagrała bardzo małą rólkę, ale widać ją na ekranie. Zobaczymy jak będzie tym razem.

Daisy Ridley natomiast zdradziła jedną literę, którą wymawia w filmie. Jest to „I”. Nie chciała ujawnić nic więcej.

Archiwum wiadomości dla działu "The Last Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.