Fandom

Zapowiedź Skierconu 2017

Skiercon
10


Dla wszystkich miłośników konwentowania mamy informację od organizatorów tegorocznej edycji Skierconu:

SkierCon 2017 odbędzie się w terminie 28-30 lipca w nowej lokalizacji, którą jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach.

Jak co roku będziemy mieli blok Star Wars, który wraca do swojej właściwej nazwy. Prelekcje związane z tematyką space opera na konwencie pojawią się bowiem w innych blokach. Jeśli zaś chodzi o Gwiezdne wojny, to SkierCon kontynuuje tradycje wspominania Legend. Choć mogą pojawiać się też punkty związane z nowym kanonem.

Podobnie jak w zeszłym roku pojawi się Wielki turniej Trójgwiezdny w którym przedstawiciele trzech różnych organizacji fanowskich robią po jednej z nietypowych konkurencji z którą muszą zmierzyć się uczestnicy. Pojawi się też nerdowski konkurs wiedzowy.

Z racji zmiany budynku wyższa będzie akredytacja. Wejście na konwent będzie kosztowało 20 złoty. Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy możecie zgłosić dwa punkty programu (albo jeden dwugodzinny). Jeśli zaś poprowadzicie jeden punkt programu dostaniecie akredytacje za połowę ceny. Szukamy prelekcji dotyczących zwłaszcza Legendarnej części Gwiezdnych wojen. Mile widziane będą prelekcje poświęcone konkretnym elementom świata. Stąd jeśli znasz kosmiczne statki lepiej niż własną kieszeń, albo chcesz porównać jak wygląda jakaś dziedzina świata Star Wars z rzeczywistością, to masz szansę pokazać swoje zainteresowania innym. Równie pożądane są prelekcje porównujące stare i nowe gwiezdne wojny, albo podsumowujące Star Wars Legends. Zgłaszać można też konkursy czy dyskusje. W przypadku tych drugich prosimy jednak o zaznaczenie tego w zgłoszeniu.

Nie samymi Gwiezdnymi wojnami SkierCon żyje. Można też zgłaszać prelekcje czy konkursy z innej tematyki, która jakoś łączy się z fantastyką. Zatem fani postapo, RPG, Fantasy, science fiction, horroru i innych także mogą podzielić się tu swoją wiedzą.

Zgłoszenia punktów programu na który składają się: Imię i nazwisko, tytuł atrakcji, opis atrakcji i ewentualnie opis doświadczeń z prowadzeniem punktów na konwentach (w przypadku osób, które nie robiły punktów programu na SkierCon w poprzednich latach) można przesyłać na lukaszglusek[małpa]wp.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia!Czas: 28-30 lipca 2017 r.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64c
Bilety: 20 zł
Oficjalna strona: www.skiercon.pl


Temat na forum

CIX Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

Rzeszowska Akademia Mocy
3W najbliższą sobotę (18.03.2017 r.) odbędzie się spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic. Spotkamy się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7 o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze.

Zapraszamy!

146. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

SŚFSW
8

Ave.

Na ostatnim SŚFSW nie było koordynatora, koordynator się stęsknił, więc w tym miesiącu spotkanie zrobimy sobie odrobinę wcześniej. A co! Godzina oraz miejsce - standardowe.

Przyjdźcie, serdecznie zapraszamy!


Czas: 18 marca, godz. 16:00
Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
Obecność: OBOWIĄZKOWA

Wydarzenie na Facebooku

CLX spotkanie wrocławskich fanów SW

Wrocławski fanklub SW
4

Zapraszamy na kolejne wrocławskie spotkanie fanów Star Wars!

Data: 18.03.2017

Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica (wejście od podwórka)

Godzina: 12:00


Ci z Was, którzy byli na naszym listopadowym spotkaniu, na pewno pamiętają, jak wspólnie oglądaliśmy niepoprawioną wersję Nowej Nadziei. Jako, że wszystkim niemal się spodobało, postanowiliśmy kontynuować ten pomysł. Dlatego tym razem zapraszamy na wspólne oglądanie niepoprawionej wersji „Imperium Kontratakuje”! Oczywiście, to tylko jedna z atrakcji, których pełna lista prezentuje się tak:

- czego możemy się spodziewać na Star Wars Celebration w Orlando?

- nowa seria komiksowa o Vaderze!

- nowości komiksowe i książkowe u nas, jak i za oceanem

- prelekcja: „Co poprawiono w epizodach IV i V?”, przygotowana przez Dartha Pita

- dyskusje, debaty i sprzeczki w doborowym towarzystwie

Dla zachowania porządku, przygotowaliśmy rozpiskę godzinową spotkania:

12:00 – standardowy program Imperiady

13:30 – prelekcja Dartha Pita

14:00 – wspólne oglądanie niepoprawionej wersji Imperium Kontratakuje

Do zobaczenia 18 marca! Niech Moc będzie z Wami!

Następne Celebration dopiero w 2019

10Jeszcze nie rozpoczęło się Celebration w Orlando, do konwentu zostało jeszcze 34 dni, tymczasem ReedPop już zapowiedział kolejną edycję. Tym razem odbędzie się ona w roku 2019, czyli mamy rok przerwy. Na razie zapowiedziano tylko tyle, reszty pewnie dowiemy się na Celebration. Wtedy pewnie ogłoszą dokładną datę i miejscówkę.

Przyczyn pewnie jest kilka. Na pewno z jednej strony potrzeba czasu na przygotowanie takiego wydarzenia, z drugiej następuje też pewne zmęczenie materiału i powtarzalność. Istotna jest też majowa premiera filmu o Hanie i to, że zapewne jego promocja rozpocznie się na D23 Expo w tym roku. Zatem zobaczymy, czy Celebration w 2019 będzie promować bardziej IX Epizod, czy może Star Wars Land, który wtedy zostanie otworzony. To by sugerowało możliwe lokacje. Albo Anaheim, albo znów Orlando.

O samym Celebration w Orlando wiemy na razie niewiele. Wśród gości na pewno pojawią się Doug Chiang i Dave Filoni, a także Pablo Hidalgo, Gus Lopez i Steven Sansweet.

Konwent rozpocznie się 13 kwietnia panelem z okazji 40-lecia „Nowej nadziei” z Kathleen Kennedy.
14 kwietnia odbędzie się panel o The Last Jedi z Rianem Johnsonem i Kathleen Kennedy a także ich gośćmi.

Ciekawiej wygląda lista aktorów, którzy będą oferować swoje autografy. Zobaczymy tam między innymi Felicity Jones, Iana McDiarmida, Alana Tudyka, Billy’ego Dee Williamsa czy Jimmy’ego Vee.

VII Spotkanie Olsztyńskich Fanów Star Wars

18

Chcielibyśmy wszystkich zaprosić na siódme spotkanie fanów Star Wars z Olsztyna i okolic, które odbędzie się o 12:00 w bibliotece Planeta 11 już w najbliższą sobotę, 11. marca. Poniżej znajdziecie listę zaplanowanych atrakcji.

 • RPG z prawdziwego zdarzenia, czyli pierwsza i nie ostatnia okazja na naszych spotkaniach do wcielenia się w ulubioną postać z Star Wars
 • Biała Wilczyca spróbuje uporządkować mnożące się jak króliki gadżety Star Wars
 • zabaw ciąg dalszy, czyli kalambury po raz kolejny
 • tradycyjne rozmowy o SW i całej reszcie

 • CVIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  Rzeszowska Akademia Mocy
  2  W najbliższą sobotę (21.01.2017 r.) odbędzie się spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic. Spotkamy się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7 o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze. W programie m.in.: wspomnienie o Carrie Fisher i twórczość fanów.

  Zapraszamy!

  145. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  SŚFSW
  6

  Ave.

  Ave. Nie ma co ubierać tego w piękne słówka, wszyscy i tak wiecie, o co chodzi. Więc konkretnie: widzimy się w następną sobotę, czas i miejsce standardowe, będzie browar (czy co tam pijecie), będą ludzie, będą dyskusje. Będzie fajnie

  Zapraszamy!


  Czas: 25 lutego, godz. 16:00
  Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
  Obecność: OBOWIĄZKOWA

  Wydarzenie na Facebooku

  Zbliża się Pyrkon 2017

  Pyrkon.pl
  5

  To ponownie ten okres roku. Zbliża się największy w Polsce festiwal szeroko pojętej fantastyki. Poniżej chcielibyśmy przekazać Wam wiadomość od organizatorów tej imprezy, która odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 28 do 30 kwietnia 2017 roku.


  Pyrkon 2017 nadchodzi!
  Ostatnie odliczanie do fantastycznej imprezy rozpoczęte.

  Do rozpoczęcia XVII edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon zostało mniej, niż 90 dni. W nagłówku celowo minęliśmy się z prawdą - organizatorzy dobrze wiedzą, że wielu fanów zaczyna odliczać czas do następnej edycji Pyrkonu już dzień po zakończeniu poprzedniej. Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 28-30.04 znów odwiedzone zostaną przez fanów fantastyki z całej Polski. Pyrkon to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej – w ubiegłym roku Festiwal gościł ponad 40 000 uczestników. By przyjąć tak ogromną rzeszę odwiedzających, na obecną edycję przygotowano dwanaście pawilonów targowych, w których znajdować się będzie ponad trzydzieści sal programowych. Atrakcje będą czekać na uczestników codziennie - od piątku do niedzieli - przez całą dobę, co daje ponad 800 godzin programu. Wśród potwierdzonych gości Pyrkonu znajdują się między innymi James Tynion IV, scenarzysta komiksów o Batmanie, Michał Cetnarowski, pisarz fantasy i science fiction, dziennikarz i tłumacz, a także Robert M. Wegner – jeden z czołowych polskich pisarzy fantasy.


  Tradycyjnie odbędzie się Maskarada – konkurs na najlepszy strój związany z fantastyką. W tym roku zostanie ona wzbogacona o transmisję na telebimie. Na spragnionych wrażeń wizualnych czeka również wiele wystaw prac graficznych, ekspozycji tematycznych od wczesnego średniowiecza, przez fantasy, aż do science fiction. Natomiast w dedykowanych strefach uczestnicy będą mogli zmierzyć się w grach planszowych, karcianych oraz bitewnych, wydawców takich, jak Rebel czy Black Monk. Dla najmłodszych uczestników Pyrkonu organizatorzy przygotowali Blok Dziecięcy, gdzie pod opieką wykwalifikowanych osób najmłodsi spędzą czas na fantastycznych zabawach i eksperymentach naukowych.

  Nie sposób w tak krótkim tekście ująć obfitości przygotowanego na ten rok programu Pyrkonu. Prace nad nim nadal trwają, a kolejne punkty programu są ogłaszane na bieżąco na profilu FB i stronie internetowej.


  Podsumowanie najważniejszych informacji:

 • Kiedy: 28-30 kwietnia 2017
 • Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie w... Poznaniu
 • Ceny biletów: 1-dniowe od 35 PLN (od 15 PLN dla dzieci do 12 roku życia), karnety 3-dniowe za 80 PLN
 • Oficjalna strona Pyrkonu 2017

  Serdecznie zapraszamy do udziału. Do zobaczenia w Poznaniu!

 • 159. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  Wrocławski fanklub SW
  4

  Zawsze bądź sobą. Chyba, że możesz być fanem Star Wars. A jak już jesteś fanem, to zapraszamy na 159 Imperiadę!

  Jak co miesiąc, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza serdecznie na swoje kolejne, comiesięczne spotkanie, czyli legendarną już Imperiadę. Poniżej podstawowe informacje o spotkaniu:

  Data: 18.02.2017 Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica od strony podwórza Godzina: 12:00

  Oczywiście, jak za każdym razem, gwarantujemy mnóstwo dobrej zabawy i możliwości poznania innych fanów z Wrocławia. Tym razem jednak, Imperiada osiągnie poziom ogólnopolski. Z wizytą bowiem wpadają do nas fani z Łódzkiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen! Zapewniamy, są to niesamowici ludzie i fani, z którymi zawsze miło jest się spotkać. Poza tym, mamy kilka punktów programu dla Was:

  - The Last Jedi, czyli dyskusja na temat tytułu najnowszego filmu z Najnowszej Trylogii

  - Prelekcja naszej członkini Alex o postaciach drugoplanowych w TFA i Rogue One

  - Najnowsze wieści z planów Epizodu VIII i filmu o Hanie Solo

  - Co nowego na półkach wydawniczych, czyli nowości komiksowe, książkowe i growe

  - Dyskusje, debaty i sprzeczki w doborowym towarzystwie

  Jak więc widać, czeka nas jak zawsze sporo dobrej zabawy i miłego towarzystwa. Wpadajcie śmiało i bawcie się razem z nami.

  Niech Moc będzie z Wami i do zobaczenia!

  Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.