Fandom

Łódzka Noc Muzeów Star Wars

Łódzki Fanklub SW
1

Łódzki Fanklub Star Wars przysyła do nas wiadomość o gwiezdnowojennym wydarzeniu powiązanym z jutrzejszą (20.05.2017) Nocą Muzeów. Oto szczegóły:
Już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić Was na Noc Muzeów do Łódzkiego Domu Kultury (sala 103).
Tym razem bawimy się od 19.00 do 01.00.

W programie:
19.00 - 20.00 Memogenne sceny w Star Wars by Nelani
20.00 - 22.00 "Powieści Nowego Kanonu - dyskusja co warte uwagi i dlaczego" by Cassus
22.00 - 01.00 Planszówki, gry i rozmowy o SW w doborowym towarzystwie by wszyscy


Noc Muzeów to doskonała okazja, żeby nas poznać, porozmawiać o Gwiezdnych Wojnach, obejrzeć naszą biblioteczkę książek i komiksów i może zachęcić się do przyjścia na regularne spotkanie

Serdecznie zapraszamy!

Startują Warszawskie Targi Książki i Komiksowa Warszawa

targi-ksiazki.waw.pl
3Chcielibyśmy poinformować, że od dzisiaj (czwartek 18. maja) do niedzieli 21. maja na Stadionie Narodowym w Warszawie będą odbywać się jednocześnie dwie imprezy, które mogą zainteresować fanow Star Wars. Mowa o Warszawskich Targach Książki i Komiksowej Warszawie. Co roku do Warszawy zjeżdżają się wydawcy, autorzy i fani książek i komiksów. Dwanaście miesięcy temu oba wydarzenia odwiedziło 815 wystawców z 25 krajów, 1017 autorów i ponad 70 000 czytelników. Na szerokiej maści stoiskach na pewno nie zabraknie przecenionych gwiezdnowojennych pozycji.

Oficjalne strony Warszawskich Targów Książki i Komiksowej Warszawy.

91. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

Krakowski Fandom Star Wars
3

Krakowski Fandom Star Wars ponownie zaprasza na swoje spotkanie entuzjastów gwiezdnej sagi:

Szanowni Państwo, już w najbliższą sobotę, 20 maja, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Krakowskiego Fandomu Star Wars o godzinie 15:00 do tawerny "Steamland" przy ul. Dietla 64!

W programie:

 • "Tam gdzie wojna nie sięga..." [Payback]
 • "LEGO Star Wars 2013" [Owen krk]
 • "(Nie)trzeźwym okiem KomiX'a" [KomiX]
 • "Przegląd floty Imperium: ISD!" [KomiX]
 • Prezentacja Bractwa Sithów
 • Relacja z Mistrzostw Świata w grach turniejowych Star Wars od FFG. [Owen krk]

  NA 100% zagramy też w X-Wing, możecie liczyć na kalambury, a przede wszystkim świetną atmosferę.
  Zapraszamy!


  Krakowscy Fani na Facebooku.

 • CLXII spotkanie wrocławskich fanów SW

  Wrocławski fanklub SW
  3

  Słońce już na stałe zawitało na nasze niebo, studenci świętują Juwenalia, a maturzyści pocą się nad maturami. Jednak w tym wszystkim jest jedna, dominująca okazja do świętowania: 40 lecie Gwiezdnych Wojen!

  Z okazji tej jedynej w swoim rodzaju rocznicy, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich fanów z Wrocławia i okolic na wyjątkową Imperiadę, która odbędzie się w trzecią sobotę maja, o nieco nietypowej porze:

  Data: 20.05.2017

  Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica (wejście od podwórka)

  Godzina: 16:00


  Jako że okazja wyjątkowa, tak samo będzie wyglądała nasza Imperiada. Tym razem wpadamy w bardziej imprezowy nastrój i przedstawiamy Wam krótki program:

  – wiedzowy konkurs z Łotra 1 z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców!

  - impreza w doborowym towarzystwie i zacnej muzyce do ostatniego uczestnika!

  Co tu dużo mówić, jest okazja, to trzeba świętować. Tak więc oglądajcie jeszcze raz Łotra lub po prostu wpadnijcie do nas na niezapomnianą imprezę. Widzimy się już w najbliższą sobotę!

  Niech Moc będzie z Wami!

  CX Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  Rzeszowska Akademia Mocy
  4  Najbliższe spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic odbędzie się już w tę sobotę 13.05.2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7. Start o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze. Spotkanie będzie poświęcone 40. rocznicy premiery "Nowej nadziei".

  Zapraszamy!

  Bastionowa relacja z Pyrkonu 2017

  13  Nieco ponad tydzień temu na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się kolejna edycja największego w Polsce festiwalu poświęconego fantastyce - Pyrkonu. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć atrakcji z odległej galaktyki i delegacji Bastionu. Poniżej znajdziecie link do redakcyjnej relacji autorstwa Mastera, ShaakTi1138, Bolka i Komisarza Seva. Zachęcamy do lektury!

  Relacja z Pyrkonu 2017

  Pyrkon 2017 startuje już w ten piątek

  Pyrkon.pl
  5

  Dzisiaj 25. kwietnia 2017, a może oznaczać to tylko jedno. Zostały już tylko trzy dni do tegorocznej edycji największego w Polsce festiwalu fantastyki Pyrkon 2017. Jak co roku, fani z całego kraju zbiorą się na weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pełen gwiezdnowojenny program imprezy znajdziecie tutaj.


  Dodatkowo chcielibyśmy Was wszystkich zaprosić na spotkanie z redakcją Bastionu. Odbierając swoje wejściówki na festiwal, powinniście dostać mapki całego kompleksu Targów (jeśli nie dostaniecie, koniecznie o nie poproście organizatorów). Nasi redaktorzy zbiorą się w sobotę o 16:30 w okolicach Meet Pointu Star Wars (który należy do bloku integracyjnego) i będą gotowi do rozmów na tematy gwiezdnowojenne i nie tylko. Będziecie mogli nas rozpoznać po legitymacjach bastionowych na szyjach i (najprawdopodobniej u wszystkich) koszulkach Star Wars! Gorąco zapraszamy!

  Podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących Pyrkonu 2017:

 • Kiedy: 28-30 kwietnia 2017
 • Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie
 • Ceny biletów: 1-dniowe od 35 PLN (od 15 PLN dla dzieci do 12 roku życia), karnety 3-dniowe za 80 PLN
 • Oficjalna strona Pyrkonu 2017

  Serdecznie zapraszamy do udziału. Do zobaczenia w Poznaniu!

 • Zapowiedź Starforce 2017

  Starforce na FB
  5

  Po roku przerwy największy zlot miłośników Gwiezdnych Wojen w naszym kraju powraca. Tegoroczna edycja Starforce odbędzie się w dniach 13-14 października w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

  To na razie jedyne informacje jakie podali organizatorzy, ale oczywiście za jakiś czas zacznie pojawiać się ich więcej, o których będziemy Was informować.


  Podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących Starforce 2017:

 • Kiedy: 13-14 października 2017
 • Gdzie: Wały Generała Władysława Sikorskiego 13, Toruń
 • Oficjalna strona StarForce 2017

  Wkrótce powinno pojawić się więcej informacji.

  Temat na forum

 • Star Wars Day w Częstochowie

  Star Wars Day
  13

  W dniu 6 maja w Częstochowie na terenie Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie (ul. Łukasińskiego 50/68) odbędą się obchody Dnia Gwiezdnych Wojen, czyli Star Wars Day, zorganizowane przez Stowarzyszenie GILDIA society

  Jak donoszą organizatorzy na imprezie pojawią się wiele ciekawych gości, związanych z serią Star Wars. Osoby zajmujące się modelami (np. bracia Kuleszowie), grupy kostiumowe takie jak Polish Garrison, Rebel Legion, Imperium Mocy i R2-D2 Poland, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Ciekawe kolekcje do oglądania a także panele.

  Poniżej prezentujemy program imprezy:

  SCENA


  10:00 - KONKURS: KTO TO POWIEDZIAŁ?
  Konkurs indywidualny lub drużynowy polegający na odgadnięciu który z bohaterów kinowych filmów Star Wars wypowiedział daną kwestię.
  prowadzący: Aleksander Gajewicz

  11:00 - PRELEKCJA: FIZYKA W GWIEZDNYCH WOJNACH
  Świat przedstawiony w "Gwiezdnych Wojnach" jest pełen niezwykłych technologii i urządzeń, o których dzisiaj można tylko pomarzyć: unoszące się w powietrzu pojazdy, podróże w hiperprzestrzeni, miecze świetlne, supermocne lasery. Wiele z tych koncepcji uznaje się obecnie za sprzeczne z prawami fizyki. Niektóre natomiast, choć dzisiaj niewykonalne, wydają się możliwe do realizacji.
  prowadząca: Ania Ciechanowska

  12:00 - PARADA + TANECZNE SHOW
  W samo południe swoją obecnością zaszczyci nas Częstochowa Pipes & Drums, która poprowadzi miniparadę grup kostiumowych przy dźwiękach wielkich dud szkockich grających motyw przewodni z filmów Star Wars wprost na scenę, gdzie w klimatach gwiezdnej sagi odbędzie się występ grupy tańców orientalnych Amarain.

  13:00 - KONKURS: OBRAZKOWA WIEDZÓWKA
  Konkurs polegający na tym, że uczestnikom pokazywane są kadry z filmów z zasłoniętymi fragmentami. Ich zadaniem jest odgadnięcie jaki fragment został zakryty.
  prowadzący: Kamil Domagalski i Michał Ogrodowicz

  14:00 - KONKURS: RODZINNY QUIZ WIEDZY
  Konkurs drużynowy-rodzinny polegający na odpowiadaniu na pytania zadane przez prowadzącego. Pytania o różnym poziomie trudności stanowiące wyzwanie dla dzieci, jak i starszych.
  prowadzący: Joanna Kołcun i Antonii Sauren

  15:00 - GOŚĆ: ANNA HIKIERT-BEREZA
  Anna Hikiert-Bereza to autorka wielu przekładów książek i komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen, a zarazem fanka uniwersum i członkini Polish Garisson 501st Legion oraz Rebel Legion Eagle Base. Podczas rozmowy opowie o swoich projektach, pracy i zamiłowaniu do gwiezdnej sagi.
  prowadzący: Adam Florczyk i Izabela Kieliś

  16:00 - INSCENIZACJA: WYBRAŃCY MOCY - OPOWIEŚĆ LUKE'A SKYWALKERA
  Luke Skywalker przekazuje Rey najważniejsze fakty z historii Galaktyki. Ze swojego punktu widzenia opowiada o losach dwóch wielkich rycerzy Jedi z którymi Zakon wiązał wielkie nadzieje. Mowa o Kylo Renie i jego dziadku – Anakinie Skywalkerze. Rycerze ci, skuszeni przez ciemną stronę Mocy, odmienili losy galaktyki w nieprzewidywalny sposób…

  17:00 - PRELEKCJA: QUO VADIS STAR WARS
  Rozważania próbujące odpowiedzieć na pytanie dokąd zmierza Star Wars we wszelakich możliwych aspektach takich jak filmy, gry, książki, komiksy i seriale.
  prowadzący: Michał Ogrodowicz

  18:00 - PRELEKCJA: ARCHITEKT, GUBERNATOR, ADMIRAŁ, CZYLI KTO TWORZY IMPERIUM?
  Choć na samym szczycie imperialnej władzy stoją dwaj Sithowie, to jednak nie tylko na nich spoczywa obowiązek utrzymania porządku na rozległym terenie zajmowanym przez Imperium. Jest także kilka postaci, które niewątpliwie wpłynęły na jego obraz oraz historię. Jakimi cechami charakteru musieli odznaczać się piastujący najwyższe stanowiska imperialni oficerowie? Jakie miejsce w strukturach władzy zajmowali Krennic, Tarkin i Thrawn? Czy bez nich Imperium istniałoby w znanym nam kształcie?
  prowadząca: Magdalena Stawniak

  19:00 - PRELEKCJA: ILE Z RYCERZA MA W SOBIE JEDI?
  Rycerze Jedi bronią mieszkańców galaktyki przed wieloma niebezpieczeństwami (głównie przed innymi mieszkańcami galaktyki…), powinny cechować ich skromność, honor i podległość zasadom kodeksu oraz Mistrzom. Brzmi znajomo? Dla historyka z pewnością. Kultura popularna buduje w naszych oczach niemal identyczny obraz średniowiecznego rycerstwa (zarówno europejskiego jak i dalekowschodniego), jednak jak jest w rzeczywistości? Pozwólmy sobie rzucić okiem na korzenie ideologii "rycerskiej" w fikcji i historii. No i historycznej fikcji, której jest zawsze wokół nas pełno.
  prowadzący: Łukasz Sasuła


  TEREN MDK

  12:00 - AKADEMIA PILOTÓW / IMPERIALNA / JEDI
  Czas uruchomić hipernapęd i wskoczyć w nadprzestrzeń do przyległego do MDK parku, gdzie najmłodsi fani znajdą całą masę atrakcji.
  W Pasie Asteroid, każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako pilot myśliwca TIE i wstąpić do Imperialnej Akademii Pilotów.
  Bardziej w stronę centrum galaktyki, na planecie Carida, będzie działać Imperialny Korpus Naziemny. Chcesz zostać Szturmowcem? Podejmij wyzwanie i przejdź szkolenie do elitarnego Legionu 501.
  A może chciałbyś zostać padawanem i uczyć się pod okiem Mistrzów Jedi? Jeśli tak, to Twoja podróż zakończy się u stóp świątyni Jedi na Coruscant. Tam zdobędziesz pierwsze szlify w walce mieczem, posługiwaniem się mocą i może nawet stoczysz pojedynek z Sithem!

  prowadzący: Polish Garrison 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base

  13:00 - SZKOŁA WALKI MIECZEM ŚWIETLNYM
  Nauka podstawowych elementów walki mieczem świetlnym, zarówno dla starszych jak i młodszych adeptów Jedi.
  prowadzący: Rafał Mońka

  17:00 - AKADEMIA PILOTÓW / IMPERIALNA / JEDI
  Czas uruchomić hipernapęd i wskoczyć w nadprzestrzeń do przyległego do MDK parku, gdzie najmłodsi fani znajdą całą masę atrakcji.
  W Pasie Asteroid, każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako pilot myśliwca TIE i wstąpić do Imperialnej Akademii Pilotów.
  Bardziej w stronę centrum galaktyki, na planecie Carida, będzie działać Imperialny Korpus Naziemny. Chcesz zostać Szturmowcem? Podejmij wyzwanie i przejdź szkolenie do elitarnego Legionu 501.
  A może chciałbyś zostać padawanem i uczyć się pod okiem Mistrzów Jedi? Jeśli tak, to Twoja podróż zakończy się u stóp świątyni Jedi na Coruscant. Tam zdobędziesz pierwsze szlify w walce mieczem, posługiwaniem się mocą i może nawet stoczysz pojedynek z Sithem!

  prowadzący: Polish Garrison 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base

  17:00 - SZKOŁA WALKI MIECZEM ŚWIETLNYM
  Nauka podstawowych elementów walki mieczem świetlnym, zarówno dla starszych jak i młodszych adeptów Jedi.
  prowadzący: Rafał Mońka

  STARWARSOWE ORIGAMI
  Durastal to najlepszy metal w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Lecz nie tylko z niego można tworzyć pojazdy. Sztuka origami pozwoli Wam stworzyć własna eskadrę myśliwców czy flotę niszczycieli. Nauczyć może się tego każdy, a my pokażemy Wam od czego zacząć.
  Składanie origami to zabawa nie tylko dla dorosłych, lecz także i dzieci.

  prowadzący: Emil Piekarz

  FOTOBUDKA
  Z przyjemnością informujemy, że podczas naszego wydarzenia, każdy chętny będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Specjalnie dla gości, przez cały czas trwania imprezy będzie czynna fotobudka, gdzie każdy zupełnie za darmo, zrobi, wydrukuje i zabierze do domu pamiątkę w postaci zdjęcia.
  Oczywiście, aby utrzymać klimat, będzie kilka rekwizytów, które ubarwią "starwarsowo" każde zdjęcie.


  ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH PADAWANÓW
  6 maja MDK i park przyległy do niego zamieni się w bardzo odległą galaktykę. Blisko jej centrum natrafić będzie można na kosmopolityczną planetę Hosnian Prime, gdzie zaopatrzyć się będzie można w zmyślne przedmioty tworzone rękami artystów a także pokryć swoja twarz kosmicznymi wzorami, które są ostatnim krzykiem mody w tej części galaktyki.
  Oczywiście to nie wszystkie miejsca, na które będzie można trafić, podróżując po naszej galaktyce. Ale resztę trzeba odkryć samemu.

  prowadzący: Animek


  Podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących Star Wars Day:
  Serdecznie zapraszamy do udziału. Do zobaczenia w Częstochowie!

  Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.