TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Książki

Legacy of the Jedi (Jude Watson)

Anor 2003-03-25 11:01:00

Anor

avek

Rejestracja: 2003-01-09

Ostatnia wizyta: 2022-08-13

Skąd: Chyby

Ostatnio ukazał się nius na ten temat na Bastionie. Autorką tej opowieści ma byc Jude Watson, chyba najlepszy autor płci żeńskiej w świecie SW. Bedzie to historia rożłożona na kilka lat (tak jak zrobiła J. Watson w Uczniu Jedi) i na początku będzie ona opowiadała o młodym Dooku aż do Wojen klonów, gdzie będzie już Obi i Anakin. Co w ogóle sądzicie o takim sposobie pisania (historia rozbita na kilka lat)? No i czy sądzicie, że ta książka może być fajna? Niestety jak wiecie Egmont, który wydawał ksiązki Scholastica ostatnio się opuścił w SW, więc nie spodziewajmy się raczej wydania tego za szybko w Polsce

LINK
 • Zapomnijcie o Egmoncie

  Lorienjo 2003-03-25 13:05:00

  Lorienjo

  avek

  Rejestracja: 2002-02-18

  Ostatnia wizyta: 2022-06-24

  Skąd:

  Z tego co wiem (a raczej nie wiem), to Egmont z Gwiezdnych Wojen to już nic nie wyda. W każdym razie nie liczyłbym na to. Może coś do EIII? Ciekawe natomiast jest czy Amber wytrzyma wydawanie SW bo ewedentnie dostaje zadyszki?

  LINK
  • Zadyszki...??

   Lord Sidious 2003-03-25 22:02:00

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-13

   Skąd: Wrocław

   E.. to wynika z czegoś zupełnie innego. Amber ma kłopoty i potrzebuje gotówki i to szybko, ale sam się o to prosił..

   http://www1.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,1168171.html

   Stąd ten cały problem z ich zadyszką... oni teraz szukają głównie takich rzeczy, które przyniosa szybko zysk... sami się o to prosili. a z komiksami, przejechali się jak Egmont. W czerwcu komiksy sprzedawały się swietnie. Zwłaszcza o Zam i Jango. Potem okazało się, że drogie komiksy to konkurencja przede wszystkim dla ksiażek o SW i w rezultacie SW zarabia mneij, bo sprzedaż nie wzrosła, a zatrzymała sie na starym poziomie, tyle, ze tytułów jest więcej, czyli jeden tytuł sprzedaje się gorzej. I tu się pojawił główny problem.
   Nie wiem, ale z tego co widać, to Amber dąży powoli do innej rzeczy. Przygotujcie się na to, że w jednym miesiącu będzie komiks, w innym książka. Oby tylko były one wydawane tak jak teraz Ciemna Strona Mocy.

   LINK
   • popyt

    Anor 2003-03-26 08:34:00

    Anor

    avek

    Rejestracja: 2003-01-09

    Ostatnia wizyta: 2022-08-13

    Skąd: Chyby

    tego się właśnie obawiałem jak już jakiś czas temu zaobserwowałem mnożącą się ilość tytułów SW z Amberu. Z jednej strony było to pocieszające, jednak zawsze jest i druga strona. Zaraz po AOTC było fajnie, duża popularność SW, duża sprzedaż Amberu, było OK. Jednak po pewnym czasie sytuacja wróciła do „normalności” i okazało się, że podaż pozycji SW jest za duża. Tym sposobem spadła znacząco rentowność Amberu i chyba teraz znajduja się w patowej sytuacji. Zresztą wszyscy potwierdzą, że od momentu jak zaczęły się częściej ukazywać komiksy znacznie spadła częstotliwość ukazywania się pozycji książkowych z SW. Obecnym rozwiązaniem tej sytuacji może być to o czym pisał LS (rzadziej książki rzadziej komiksy, ale za to będą i jedne i drugie). Oby pojawiło się więcej klientów...

    LINK
 • Egmont

  Anor 2003-03-25 13:16:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2022-08-13

  Skąd: Chyby

  to jest bankrutem w ogóle i prawdopodbnie nie dotrwa długo, ale zawsze może zostać przejęty przez innego wydawce wraz z prawami do Scholastica

  LINK
  • Egmont to konglomerat...

   Lord Sidious 2003-03-25 22:04:00

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-13

   Skąd: Wrocław

   Egmont to nie jest firma polska...

   To konglomerat między narodowy, a Egmont polska to jedynie oddział. Z ich bankróctwm to nie tak. A że spadła im sprzedaż, to jedno... szkoda, ze to byl rok w którym wydano tyle pozycji o SW.
   Ten news mowi

   http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?nr=3350

   tylko o spadku sprzedazy... o niczym wiecej.

   PS. Ja mam nadzieje ze Ballantine nigdy nie zacznie wydawac ksiazek w Polsce. W Niemczech wydaje... i az 5 tomow NEJ sie juz doczekali...

   LINK
   • to nie tak

    Anor 2003-03-26 08:43:00

    Anor

    avek

    Rejestracja: 2003-01-09

    Ostatnia wizyta: 2022-08-13

    Skąd: Chyby

    ja nie stwierdziłem, że zbankrutowali, tylko, że są bankrutem. Generalnie chodziło mi o to, że są nierentowni, dlatego tną co się da, nasze SW nie są jedynym przykładem eliminacji jednej z pozycji przez nich wydawanych. A jak sie tnie to wszystko to co nie przynosi zadowalającego wyniku, czyli po prostu nasze SW się nie sprzedawały tak jakby chcieli. Według mnie to dlatego, że chwalili się że pozycje SW Egmontu skierowane były przede wszystkim do młodzieży (a przecież Uczeń Jedi jest bardzo dobrą serią i to nie tylko dla młodzieży). A mnie się wydaje, że w Polsce średnia wieku czytającego książki fana SW jest znacznie wyższa niż „młodzież”. Dlatego stereotyp pozycji młodzieżowej mógł zaszkodzić Egmontowi.

    LINK
    • Amber & Egmont...

     Lord Sidious 2003-03-26 19:21:00

     Lord Sidious

     avek

     Rejestracja: 2001-09-05

     Ostatnia wizyta: 2022-08-13

     Skąd: Wrocław

     Wiesz moje pewne źródło w Amberze powiedziało kiedyś. Jeszcze, w tamtym roku, kiedy nei było danych z AOTC i szumu wokół tego:
     że powieści SW sprzedają się bardzo słabo w Polsce. Tyle, że ciągle..
     Zatem jesteś ekonomistą zrozumiesz, że to zysk w długim terminie. Wydasz dziesięc powieści w ciągu roku, a w ciągu 5 lat będziesz mógł spokojnie robić dodruk....
     No a Egmont się sparzył. Zobaczyli ile Amber drukuje, chcieli to samo. Magazyn komiksowy sami zniszczyli, bo nie można było archiwalnych numerów kupować. Gdyby wydali to w formie albumów, byłoby lepiej.
     Problem w tym, że w 1999 Egmont wydał parę rzeczy SW i całkiem ładnie im się to sprzedało. Nie wzieli pod uwagę tego, że akurat była premiera TPM. Zaczeli wydawać dalsze częsci Ucznia JEdi i przewodniki po trylogii i ... okazało się, że sprzedaż jest o wiele niższa niż założyli... i się przejechali. Gdzieś wsiąkł Uczeń Jedi 8, który ponoć został przetłumaczony. Była nawet okładka... Tyle, że w Egmoncie zmienili się ludzie i nikt nie wie, gdzie to jest i czy w ogóle jest.
     No i zapowiadali kiedyś młodzieżową wersję Mrocznego Widma Patricii C. Wrede (tak jak AOTC, które mnie się bardziej podobało niż R.A. Salvatore`a). Ale też z tego nic nie wynikło.
     A Egmont przede wszystkim popełnił błędy taktyczne. Powieści młodzieżowe zakorzenił u nas dopiero Harry Potter. Wiele osób do tego sięgnęło, więc pewna, dobrze przeprowadzona kampania reklamowa, mogła by spowodować, że Egmont mógł zarabiać więcej kasy niż Amber. Własnie na młodzieżówkach. Sorry, ale czy nie poszedłbyś o północy kupić i pobawić się (nie tylko z 12-15 latkami) kolejną część UJ. Myślę, że organizowanie takiej sprzedaży, dla osób strarszych nie ma sensu, ale już sama impreza by popularyzowała SW... no i trzeba by zrobić by SW było cool i modne. HP jest... LOTR film tak, powieść średnio (niestety), a SW sporadcycznie. Tyle, że UJ ma pewien potencjał... bo się przyjęło w USA i to fajnie. Amber u nas próbowałzaszczepić Młodych Rycerzy Jedi, z marnym skutkiem. I się z tego wycofali... Trudno im się dziwić.
     A co do Amberu, to teraz wydawnictwo potrzebuje kasy, bo może nagle się okazać, że musi spłacic pewne długi i kary... Amber ma wielki wpływ na fandom SW w Polsce... ale kto w razie czego mógłby przejąć schęde po nich?? I tu się pojawia problem.

     LINK
     • kasa dla amberu

      Anor 2003-03-26 19:37:00

      Anor

      avek

      Rejestracja: 2003-01-09

      Ostatnia wizyta: 2022-08-13

      Skąd: Chyby

      Ze wszystkim się zgadzam. Przy okazji jeszcze dodam, że generalnie wniosek z tego taki, że Egmont dał ciała szczególnia na etapie badania rynku, bo przecież mieli info już gotowe, że młodzieżowe SW się nie przyjmuje, bo tak było w przypadku Amberu, więc się mogli nie pakować w młodzieżówke, ale jednak byli uparci.

      A co do braku kasy w Amberze, to mnie nawwet nie przerażaj. Jakto by było gdyby nie było książek SW w Polsce. Chyba musiałbym zacząć z USA sprowadzać. Ale jak nie mają kasy w tym Amberze to niech się do mnie zgłoszą, znaczy do mojego banku w którym pracuje, mogę nawet zostać ich Doradcą klienta, bo taką rolę pełnie w banku to ich dofinansujemy jakimś kredycikiem, tylko muszą mieć dobrą sytuację finansową, a obawiam się, że z tym u nich cieniutko.

      LINK
 • Legacy

  Narsil 2003-03-25 17:58:00

  Narsil

  avek

  Rejestracja: 2002-01-21

  Ostatnia wizyta: 2007-09-06

  Skąd: Konin

  bardzo chętnie bym to przeczytał. Wg. mnie taki sposób pisania jest bardzo ciekawy i przede wszystkim nie nudny.
  Co do Egmontu to możemy tylko pomażyć . Ale kto wie, może Amber przejmie Egmont.

  LINK
 • hmm

  Boris tBD 2003-03-26 16:02:00

  Boris tBD

  avek

  Rejestracja: 2001-09-17

  Ostatnia wizyta: 2020-04-14

  Skąd: Piaseczno

  co do Amberu to wydaje mi sie ze sie przejechał na komiksowej trylogi thrawna , ja osobiście pierwsze komiksy kupiłem od ręki ale trylogi tylko 2 pierwsze dziedzice bo raz ze drogie a z 2 strony po co kupowac 2 raz to samo oczywiście gdybym miał kase inne rzecz teraz czekam na Union i tego wezmne od reki

  a co do egmontu to on wogule zle zaczą bo wydał młodziezówke i przweodniki zamiast od czegoś mocnego wyjść co do komiksów to z Sithami to tez nie zabardzo owszem komiksy super ale czeba juz sie troszke orientować w EU zeby czytanie sprawiało przyjemność a pozatym egmont jest NIEWIARYGODNBY bo zaczą i nie kończył i to w wielu przypadkach

  poza tym moze lepiej zeby Amber przystopował mi osobiście by pasowało komiks ksiazka na m-c

  LINK
 • Legacy of the Jedi

  Lord Sidious 2004-04-25 13:03:00

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-08-13

  Skąd: Wrocław

  I`ve read it, almost. Oops. Coś mi po tym czytaniu zostało. Jeszcze tylko kilkanasćie stron do końca, więc niebawem napiszę reckę (i wyślę Stranglerowi, jak bede tylko mial dostep do neta ). W każdym razie powiem tak, czyta się dość miło, ale powieść sprawia wrażenie, jakby prawie w ogóle o Jedi nie była. Główną postacią jest Lorian, a całosć to nic innego jak historia jego życia widziana oczyma jego przeciwników - Jedi. Generalnie mógłbym być tym zachwycony gdyby nie sprawa z mistrzem Dooku - po prostu "szlak" mnie trafił . Powiem tylko, że to nie Yoda wział Dooku na swego Padawana... I znów EU olewa świat GLa... ehh.

  LINK
 • to ona ...

  Louie 2004-05-09 17:40:00

  Louie

  avek

  Rejestracja: 2003-12-17

  Ostatnia wizyta: 2022-08-12

  Skąd:

  zostanie wydana w polsce
  czy nie ?

  LINK
 • Kupię

  Bolek 2016-10-30 12:42:10

  Bolek

  avek

  Rejestracja: 2007-03-18

  Ostatnia wizyta: 2022-05-04

  Skąd: Inowrocław

  Tą książkę. Priv

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..