TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Bastion

Bastionowe Recenzje

Gunfan 2008-02-06 20:42:00

Gunfan

avek

Rejestracja: 2003-11-27

Ostatnia wizyta: 2022-04-01

Skąd: Bielsko-Biała

Joł. Niniejszym startuje wątek o bastionowych recenzjach, a dokładniej recenzjach pisanych nie przez redakcję, a przez zwykłych userów. Bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by przeciętny, szary użytkownik napisał własną recenzję bądź inny artykuł na temat czegoś spod znaku SW (może to być cokolwiek - komiks, książka, gra, fanfilm, soundtrack itd.), wysłał ją do kogoś z redakcji, kto ma możliwość wrzucania artykułów... i już! Wystarczy trochę chęci i jako taka umiejętność przelewania myśli na papier. Jest to swego rodzaju praca dla dobra strony, bo niejeden dział na Bastionie jest dość ubogi... A każdy, kto chce zrobić coś pożytecznego z własnej woli, jest przecież mile widziany.

Ten topic jest właśnie dla takich współpracujących z redakcją userów. Każdy, kto opublikuje na Bastionie, niezależnie od działu, jakąś recenzję lub podobny tekst, niech się tu wpisze i zareklamuje swoją pracę. Wystarczy podać co się recenzowało, dział i bezpośredni link. Po co to robić? Ano, żeby ludziska wiedzieli, że w ogóle takie a takie recenzje się pojawiają! Żeby zachęcić Bastionowiczów do ich czytania. Żeby praca włożona w takie teksty nie szła na marne i nie pozostawała niezauważona. No i żeby każdy, kto się przysłuży Bastionowi pisząc dla niego, mógł tu sobie nabić posta. A co.

Taka współpraca redakcja-userzy i publikowanie tekstów tych ostatnich miewało już w przeszłości miejsce, ale były to sporadyczne przypadki (publikowali m.in. JOR, Szedał, Bakuś). Jednak od pewnego czasu dla strony regularnie pisuje też Nestor, który zajął się recenzowaniem komiksów, przede wszystkim Marveli. Nest miał własny wątek do informowania o update’ach (http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=275353), ale obecnie zamierza przenieść się tutaj. Od teraz tu, w tym topicu, oczekujcie odnośników do jego nowych tekstów.

Do Nesta dołącza Sky wraz ze mną; jako wielbiciele fanfilmów zabieramy się ostro za recenzowanie wszelkich wartych wzmianki produkcji fanowskich. Na głównej jest już parę dawniejszych recenzji (nawet kilka moich z 2004 roku, heh), ale zaległości w tym dziale są olbrzymie. Zamierzamy to zmienić. O nowych recenzjach dowiecie się oczywiście w tym właśnie wątku.

Ale to nie musi być tylko nasze poletko. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy czują się na siłach, by się przyłączyli. Jest wiele rzeczy do zrecenzowania, więc można odciążyć nieco redakcję i napisać coś samemu. Nie macie pomysłów? Rozejrzyjcie się po stronie, zobaczcie co już zostało zrecenzowane, a czym nadal nikt się nie zajął – a nuż znajdziecie coś dobrze wam znanego, o czym nikt jeszcze nie pisał? Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, by napisać własną recenzję czegoś, co swą recenzję już ma – inny punkt widzenia na to samo również może się przydać. Aha, jeszcze jedno: nikt was nie nakłania do pisania regularnego. Wasza „kariera” może zamknąć się na jednym tekście – jeśli będzie dobry, to też coś wniesie.

Niezależnie od odzewu (lub jego braku) my zamierzamy oczywiście powolutku dłubać sobie w swoich tekstach, produkując recki fanfilmów i komiksów.

Kwestie techniczne:
1) Ten wątek jest czysto informacyjny, powinny się tu pojawiać tylko posty z linkami do odpowiednich nowych recek. Te ostatnie komentujecie oczywiście tam gdzie zawsze, czyli pod właściwym artykułem. Nie tutaj.
2) Do wszelkich propozycji, pytań itp. będzie drugi wątek, roboczo-organizacyjny. Tam też niech się wpisują ewentualni chętni do sklecenia własnego artykułu.
3) Każdy, kto wyprodukuje jakąś recenzję i chce ją opublikować na Bastionie, powienien uderzać oczywiście do kogoś z redakcji. Proponuję Łedża. Nest, Sky i ja tylko pomagamy i to nie do nas należy się w takiej sprawie odzywać.

Mod: posty bez linków do nowych recenzji proszę zamieszczać w wątku roboczo-organizacyjnym:
http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=305946


LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..