Forum

Data bitwy o Yuuzhan`tar

Pytanie za sto punktów.
Kiedy rozegrała się bitwa o Yuuzhan`tar, albo jak kto woli, druga bitwa o Coruscant podczas wojny z Yuuzhan Vongami? Mnie zawsze wydawało się, że to było 30 ABY, tak tez podaje Ossus... Wookieepedia mówi o 29 ABY, a egtF - 28 ABY. Jak w końcu jest?

hmm

byłem pewien, że 30, choć się nie znam...

+6

Ja nigdzie nie mogę znaleźć tego też
I jeszcze czasami jest napisanie że ostatnie książki NEJ są w 28 ABY, więc i nie wiem kiedy się ostatnie części dzieją
a zamiast zakładać nowy temat mogłeś dać w "Pytanie o SW"

Eee... 29 ABY?

...kiedyś na Bastionie była dyskusja, w którym roku dzieje się "Jednocząca Moc". Wszyscy doszli do tego, że zaczyna się 29 ABY, a kończy 30 ABY. Toteż bitwa o Yuuzhan`tar - 30 ABY.

Potem zobaczyłem na Wookiee, że wszystkie te wydarzenia miały miejsce w 29 ABY, ponieważ był błąd w chronologii książek w samych książkach. A teraz mi wyskakujecie z 28 ABY, co jest po prostu niemożliwe. EGTF się myli. To było w 29 ABY.

"Jednocząca Moc", początek rozdziału 23:
Podobna historia przydarzyła się Jacenowi trzy lata wcześniej na planecie Duro. Pomagał wówczas grupie uchodźców Rynów wznieść synplastową kopułę nad prefabrykowanym budynkiem, który miał im zapewnić schronienie.

Wydarzenia na Duro, czyli "Punkt równowagi" - 26 ABY.

"Jednocząca Moc", rozdział 5:
Ta szczupła kobieta o wyrazistych rysach była córką jednego z poprzednich dyrektorów Wywiadu, Draysona. Cieszyła się opinią doświadczonego taktyka i jakieś dwa lata wcześniej brała udział w wyprawie, podczas której piloci Eskadry Łotrów przeniknęli na powierzchnię okupowanej przez Yuuzhan Vongów Coruscant.

"Linie wroga" I albo II, 27 ABY.

"Jednocząca Moc", rozdział 6:
Na Yuuzhan`tarze padał deszcz owadów. Splugawiona przez wojnę i przeistoczona przez Yuuzhan Vongów planeta, która niegdyś nazywała się Coruscant i była tętniącą życiem stolicą galaktyki, wyglądała jak zaniedbany i zdziczały ogród. Pieniąca się na powierzchni pozornie przypadkowa mieszanina paproci, iglastych drzew i innych roślin maskowała wzniesienia, które jeszcze dwa lata wcześniej wyglądały jak sztuczne łańcuchy górskie.

Czyli "Gwiazda po gwieździe", 27 ABY.

"Jednocząca Moc", rozdział 32:
Kiedy wpatrywał się w rękojeść świetlnego miecza, powrócił myślami do tego, co przydarzyło mu się trzy lata wcześniej na powierzchni Duro. Niespodziewanie powróciła ta sama wizja, jakby od tamtych czasów nie upłynęła ani sekunda.

Wydarzenia na Duro, czyli "Punkt równowagi" - 26 ABY.

"Jednocząca Moc", rozdział 33:
Pani magister Jabitha i Ferroanie odśpiewali inwokację, po czym każdy kandydat musiał złożyć jakiś dar i przedstawić się Sekot. Przypominało to Kypowi ceremonię, jaka odbyła się cztery lata wcześniej na powierzchni Ithora.

"Mroczny przypływ" II, 25 ABY.

"Jednocząca Moc", rozdział 34:
Niespełna dwa lata wcześniej załoga transportowca wojska „Rekordowy Czas" dostarczyła na powierzchnię Coruscant ładunek w postaci pilotów Eskadry Widm i Jedi w jednoosobowych pojemnikach, ale dokonała tej sztuki, zanim jeszcze na orbicie planety zostały rozmieszczone dovin basale.

"Linie wroga" I albo II, 27 ABY.

"Jednocząca Moc", rozdział 35:
Jag słyszał o Baljosie Arnjaku, który także był pilotem Eskadry Widm. Niemal dwa lata wcześniej po wyprawie zwiadowczej, w której wzięli udział piloci jego eskadry i rycerze Jedi, postanowił pozostać na powierzchni Coruscant.

Jak wyżej.

"Jednocząca Moc", rozdział 38:
Zaledwie dwa lata wcześniej ponad chmurami byłoby widać szczyty dziesiątków eleganckich wieżowców, ale obecnie Jag dostrzegł tylko wierzchołek stromej góry.

Czyli "Gwiazda po gwieździe", 27 ABY.

Dobrze jest mieć e-booki

ile

jesli mozna wiedziec, zajeło Ci wyszukanie tych wszytkich cytatow? Szacun!

:D

No przecież napisał, że "dobrze mieć e-booki" Pewnie włączył wyszukiwanie i wpisywał "dwa lata wcześniej", "trzy lata temu wcześniej"... itd parę chwil roboty^^

Pff...

...wystarczyło wpisać po prostu "lata"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.