TWÓJ KOKPIT
0
FORUM RPG

Star Wars Fate- Nowy Polski System Star Wars Roleplaying

Girdun 2008-05-24 11:10:00

Girdun

avek

Rejestracja: 2008-08-31

Ostatnia wizyta: 2015-03-16

Skąd: Częstochowa

Otóż od dłuższego czasu pracuję nad autorskim systemem Star Wars RPG po polsku: Star Wars Fate. System oparty jest na lekko zmodyfikowanej mechanice Fate. Z jednej strony umożliwia ona tworzenie barwnych postaci, posiadających ciekawy życiorys i osobowość, zaś z drugiej nie posiada balastu znanego z mechaniki d6 czy d20 co upraszcza rozgrywkę. Kolejnym jej atutem jest darmowość zasad oraz język polski Dobrze przejdźmy do konkretów:

Tworząc postac , gracz powinien najpierw obmyślić jej życiorys, a dokładniej przeszłość, która jest kluczem do dalszego etapu tworzenia postaci. Najlepiej podzielić go na Okresy lub Etapy. W Star Wars Fate używamy trzech elementów do opisywania postaci:
- Aspekty: szczególne talenty związane z poszczególnymi etapami życia postaci.Mogą byc one wszelakie i warto je traktowac jako element charakterystyczny postaci. postaci. Nie ma ograniczeń co do tworzenia aspektów negatywnych, czyli wad, ułomności i innych. Do Aspektów zaliczmy Rasę postaci.
-Umięjętności: pewne wyuczone zdolności, odzwierciedlające pzebyte szkolenia lub samodoskonalenia.
- Punkty Mocy: unikatowy elemnt, dzięki któremu postać może osiągnąć nieco więcej niż zazwyczaj lub dokonać zauważalnych działać .

Mam nadzieje, że spodobał wam się mój pomysł. Proszę o komentarze i pytania.

LINK
 • :)

  masterfrodo 2008-08-23 23:18:00

  masterfrodo

  avek

  Rejestracja: 2008-07-27

  Ostatnia wizyta: 2008-08-30

  Skąd:

  Dopiero teraz zauważyłem ten temat Powiem tyle. Jeśli to koniec podręcznika to powiem, że mi sie podoba. Prosty i treściwy. Jak to trafnie ująłeś nie posiada balastu znanego z d6 lub d20. Podoba mi się także, że nie ma w nim formy levelowej. Od jakiegoś czasu przestała mi sie ona podobać. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w grze będą rozdzielane punktowo umiejętności czy nie? Jeśli będą rozdzielane opisowo to mi sie podoba

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..