Holograficzne ZOO jest jednym z najchętniej uczęszczanych przez rodziny miejsc na Coruscant, usytuowanym w samym centrum planety – miasta. Duża budowla zachęca do odwiedzin, dzięki holograficznym obrazom dziwnych kreatur, stojących tuż przy wejściu, jednak największą popularność daje przede wszystkim Sklepik z Pamiątkami, szeroko omijany przez opiekunów. Które dziecko nie chciałoby zabrać ze sobą małą Gizkę, opiekować się nią, bawić się z nią...? Teraz jest to możliwe, dzięki producentom zabawki Holo-Zwierzak.

Po wejściu do budynku naszym oczom ukazuje się owalna sala, przystrojona prostymi, acz robiącymi wrażenie motywami, wysokie kolumny, prawie „podtrzymujące” sufit, oraz wspaniała fontanna, przyciągająca uwagę dzieci, podczas gdy rodzice kupują bilety. Wodotrysk skupiał w sobie ponad 20 różnych gatunków niegroźnych stworzeń(jak twierdziła tabliczka, stojąca obok), które fascynowały zróżnicowaniem kolorów i kształtów, niestety problem stanowił fakt, iż dzieci nie zawsze trzymały ręce przy sobie, a to często wiązało się z interwencją Strażników. Na szczęście do poważniejszych incydentów w Holograficznym ZOO jeszcze nie doszło, po części dzięki systemowi zabezpieczeń, po części dzięki sumiennym pracownikom.

Na każdym z trzech pięter Holograficznego ZOO, w przyciemnianych salach, można podziwiać wizerunki dawno wymarłych gatunków, dziwnie wyglądających stworzeń, czy tych, które widzimy na co dzień. Wycieczki z przewodniczką o imieniu Ralth (dobroduszną panią, która dba o bezpieczeństwo maluchów) odbywają się codziennie o tych samych porach – dokładnie w południe i o 16. Ponadto każde dziecko, mające mniej niż 12 standardowych lat, ma szansę dostać uroczą czapeczkę z wizerunkiem uśmiechniętego smoka Krayt, jeżeli pod koniec dnia weźmie udział licznych konkursach, organizowanych przez ZOO.
Holograficzne ZOO zawsze przyciągało nowych klientów, czy to podróżnych, czy miejscowych, przez co stało się jednym z najpopularniejszych obiektów na Coruscant.

CENNIK:
Bilet normalny – 20 CR.
Bilet ulgowy (do 15 standardowych lat) – 12 CR.