Forum

Falkon 2009 [13-15.11, Lublin]

-Ruszyła strona Falkonu 2009!

W sieci pojawiła się oficjalna strona Falkonu 2009. Konwent odbędzie się w dniach 13-15 listopada, oczywiście w Lublinie.

Tegoroczna edycja Falkonu jest wyjątkowa, ponieważ już po raz dziesiąty odbędzie się on w mieście nad Bystrzycą. Z tej okazji organizatorzy przygotowują wyjątkowe atrakcje, o których wieści będą sukcesywnie zamieszczane na stronie: www.falkon.konwent.pl

Już teraz możecie zarejestrować się na oficjalnym forum Falkonu 2009 i wziąć udział w dyskusji o powstającym konwencie. Liczymy na Wasze głosy!

Konkurs na oficjalny plakat Falkonu 2009

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” niniejszym ogłasza konkurs na oficjalny plakat Falkonu 2009. Plakat będzie wykorzystywany w celu promocji X Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Falkon 2009, który odbędzie się w dniach 13 – 15 listopada w Lublinie.

Główną nagrodą jest: 100 zł, nagrody rzeczowe (książki, gry itp) oraz podwójna wejściówka na Falkon 2009. Ponadto nagrodami rzeczowymi i pojedynczymi wejściówkami na Falkon 2009 zostaną wyróżnieni autorzy plakatów, które zajmą miejsca 2 – 5.

Regulamin konkursu i więcej szczegółów znajdziecie na stronie konwentu: http://www.falkon.konwent.pl/

Wyniki konkursu na plakat Falkonu

Jury składające się z organizatorów konwentu Falkon 2009 (którzy nie brali udziału w konkursie) oddało głosy wybierając spośród 33 prac (łącznie 49 różnych wersji) plakat, który ma reklamować nadchodzący konwent.

Główną nagrodę: 100 zł, nagrody rzeczowe (książki, gry itp) oraz podwójną wejściówkę na Falkon 2009 zdobyła praca, którą nadesłała:

Barbara Sygacz (plakat 28a, 1 miejsce)

Serdecznie gratulujemy!

Ponadto nagrodami rzeczowymi i pojedynczymi wejściówkami na Falkon 2009 zostali wyróżnieni autorzy plakatów:

* Barbara Sygacz (plakat 02a, 2 miejsce)
* Justyna Urniaż (plakat 16, 3 miejsce)
* Anna Stosik (plakat 33, 4 miejsce ex aequo)
* Beata Urniaż-Księska (plakat 22a, 4 miejsce ex aequo)

Wyróżnione prace można obejrzeć pod adresem http://paradoks.net.pl/falkon/2009/wyniki_konkurs_plakat_falkon_2009/index.html

Nagroda im. Jerzego Żuławskiego na Falkonie!

Miło nam poinformować, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na Falkonie będziecie mogli wziąć udział w uroczystej gali wręczenia statuetek i dyplomów laureatom tegorocznej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Odbędzie się ona w sobotę, 14 listopada, wieczorem.

W trakcie gali będziecie mogli posłuchać, co mają do powiedzenia laureaci Nagrody, jak również jurorzy, zadać pytania i podyskutować. Ponadto czeka Was również część artystyczna, której zawartości na razie nie zdradzimy; możemy jedynie zapewnić, że będziecie się znakomicie bawić!

Więcej informacji znajdziecie na stronie konwentu http://www.falkon.konwent.pl/

Konkurs literacki

Zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE LITERACKIM. Dla autorów/autorek najlepszych tekstów przygotowaliśmy wejściówki na Falkon 2009, książki oraz publikację w informatorze konwentowym, który otrzyma każdy uczestnik Falkonu 2009, lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.

Do dnia 10 września 2009 roku należy wysłać na adres: badowski.krzysztof@gmail.com opowiadanie o tematyce kryjącej się pod pojęciem NIGHTMARE, będącym konwencją tegorocznej jubileuszowej edycji Falkonu 2009. Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie.

Teksty prosimy wysyłać w załączniku; w e-mailu prosimy również o podanie swoich danych do korespondencji. Tekst musi zmieścić się w przedziale 10 - 30 tysięcy znaków (ze spacjami). Jedna osoba może wysłać tylko jedno własne opowiadanie, które weźmie udział w konkursie. Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych dla uczestników konkursu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 września 2009 r.

Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że wena przyjdzie do Was wraz z NOCĄ…

Konkurs plastyczny

Zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM. Możecie w nim wygrać wejściówki na Falkon 2009, książki, czasopisma, jak również obecność swoich prac na stronie internetowej konwentu oraz w materiałach konwentowych Falkonu 2009. Na najlepszych czekają więc nagrody oraz nieśmiertelna sława!

Warunki są proste.

Czekamy na rysunek dowolnej istoty w klimatach NIGHTMARE, czyli tegorocznej konwencji Falkonu. Macie tutaj całkowicie wolną rękę, a jedyną granicą pozostaje Wasza wyobraźnia.

Technika jest dowolna! Możecie nadesłać dowolną ilość prac!

Prosimy o przesyłanie prac w postaci elektronicznej na adres badowski.krzysztof@gmail.com do dnia 20 września. Wysłane przez Was rysunki mają szansę pojawić się nie tylko na stronie internetowej Falkonu 2009, ale również w materiałach konwentowych, dzięki czemu wszyscy będą mogli podziwiać owoce Waszej pracy.

Życzymy powodzenia!

Falkon - pierwsze atrakcje!

Do Falkonu zostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz podajemy Wam pierwsze informacje o programie konwentu oraz gościach, którzy wstępnie potwierdzili swoją obecność.

Na początek możecie się zapoznać z listą twórców, którzy zapowiedzieli się na Falkonie:

* Agnieszka Hałas
* Andrzej Pilipiuk
* Andrzej Zimniak
* Ania Brzezińska
* Ewa Białołęcka
* Jacek Komuda
* Jakub Ćwiek
* Jarosław Grzędowicz
* Maja Lidia Kossakowska
* Marcin Przybyłek
* Michał Studniarek
* Milena Wójtowicz
* Rafał Dębski
* Rafał Orkan
* Romuald Pawlak
* Stefan Darda
* Witold Jabłoński

Czekamy na potwierdzenia od kolejnych autorów. Postanowiliśmy podać również garść konkursów, w jakich m.in. będziecie mogli wziąć udział. Oto one:

* Jubileuszowy
* Filmowy
* Komiksowy
* Muzyczny Jubileuszowy
* Ogólnofantastyczny
* Szpiegowski
* Pokazywanki
* Koszmarne urodziny

Na tegorocznym Falkonie możecie się również spodziewać ogromnego Games Roomu, znacznie większego niż dotychczasowy. Już teraz udostępniamy listę części gier, w które będziecie mogli zagrać. Spis będziemy sukcesywnie powiększać. Listę ze stanem na dzień dzisiejszy znajdziecie tu => http://paradoks.net.pl/falkon/2009/?page_id=191.

Falkon to oczywiście także możliwość zakupienia wielu fajnych rzeczy fantastycznych w atrakcyjnych cenach. Jak dotąd swoje sklepy utworzą na konwencie Księgarnia Solaris(http://solarisnet.pl/) oraz Centrum Gier Bard(http://bard.pl/), więc zarówno miłośnicy literatury, jak i gier będą mieli gdzie zostawić swoje ciężko zdobyte pieniądze.

Konkurs wspominkowy

-Konkurs wspominkowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE WSPOMINKOWYM. Dla autorów/autorek najlepszych tekstów przygotowaliśmy wejściówki na Falkon 2009, książki oraz publikację w informatorze konwentowym, który otrzyma każdy uczestnik Falkonu 2009, lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.

Do dnia 10 października 2009 roku należy zamieścić w formie postu na forum Falkonu w temacie “Wspominki falkonowe” wspomnienie dotyczące konwentu Falkon bądź jakiegoś wydarzenia, atrakcji z nim związanego. Ważne jest to, aby wspomnienie było autentyczne, to znaczy, że wspomniany fakt miał miejsce. Udział w konkursie należy potwierdzić, wysyłając na adres: badowski.krzysztof@gmail.com swoje dane do korespondencji. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 wspomnienia, które wezmą udział w konkursie. Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych dla uczestników konkursu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 października 2009 r.

Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że podzielicie się z nami swoimi wspomnieniami…

Wspominki falkonowe => http://paradoks.net.pl/falkon/2009/forum//viewtopic.php?f=38&t=42&start=0&sid=a78f49505744f4a3e994109b6b012ec7

Bachanalia i tapety

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z Bachanaliami Fantastycznymi, które odbędą się w dniach 18 – 20 września w Zielonej Górze. Każdy uczestnik Bachanaliów, który okaże przy akredytacji na Falkonie informator zielonogórskiego konwentu, otrzyma zniżkę 20% na wjazd na lubelską imprezę oraz pysznego czekoladowego batonika.

Poza tym prezentujemy Wam Falkonowe tapety -> http://paradoks.net.pl/falkon/2009/?page_id=236, którymi możecie przystroić swój pulpit.

Przypominamy, że tegoroczny dziesiąty Falkon odbędzie się w dniach 13 – 15 listopada, oczywiście w Lublinie.
Przyjedź koniecznie, bo niegrzecznie jest nie pojawić się na urodzinach…

Profesor Zuovick i Pan Bones zapraszają…

Głuchy stukot kołatki sprawił, że domiszcze zatrzeszczało w posadach, a gładka dotąd powierzchnia zawiesistego płynu w filiżance pokryła się zmarszczkami. Deski w korytarzu jęczały pod ciężkimi krokami gościa. Tylko jedna osoba odważyłaby się przekroczyć próg tego domostwa.

- Pan Bones – schrypły skrzek zawtórował skrzypieniu drzwi – jakże miło z pana strony, że mnie pan nawiedza.

- Cała przyjemność z mojej strony, profesorze. – gość wyszczerzył się w szerokim uśmiechu ukazując dwa rzędy ostrych zębów.

- Napije się pan czegoś? – profesor nie zwykł przyjmować gości, ale według głosu szepczącego w jego głowie, właśnie tego wymagały konwenanse. Drugi głos nie zabrał się w tej dyskusji.

- Dziękuję – powiedział pan Bones, barczysty mężczyzna, ubrany na modłę przedsiębiorców pogrzebowych, patrząc na leżący na spodeczku właściciela na wpół stopiony kawałek metalu, który kiedyś najwyraźniej był łyżką – Przejdźmy od razu do meritum…

Pan Bones podszedł do stolika przykrytego poszarzałym poplamionym obrusem. Wprawne oko potrafiłoby wyczytać z niego jadłospis gospodarza z kilku ostatnich miesięcy, a może nawet lat. Mężczyzna rozsiadł się w fotelu na tyle wygodnie, na ile pozwalały wystające tu i ówdzie sprężyny. Wszechogarniający zapach kulek na mole wiercił w nozdrzach.

- Panie Bones, piątek trzynastego zbliża się wielkimi krokami.

- Więc po to mnie pan wezwał, profesorze – w oku gościa pojawił się złowieszczy błysk – Urodziny… Nie mogę się już doczekać.

- Wyśmienicie, wyśmienicie – usłyszał w odpowiedzi.

Gospodarz mówiąc dalej, wyłuskał z porcelanowej cukierniczki sporego żuka i ścisnął go w sękatych palcach tak, że żółty sok trysnął wprost do filiżanki.

- Mogę liczyć, że zajmie się Pan wszystkim podczas mojej nieobecności, panie Bones? Mam zamiar zaprosić wielu gości na to arcyważne wydarzenie.

- Z przyjemnością powitam ich w imieniu pana, profesorze, oraz naszego jubilata. - gość sięgnął w kierunku talerzyka z ciastkami, lecz zanim zdążył chwycić leżące na wierzchu, to umknęło przed nim na kilkunastu wiotkich nóżkach - Wielu gości się spodziewamy?

- I tu jest trup pogrzebany - gospodarz przecedził zielonkawy płyn z filiżanki przez popsute, krzywe zęby. W zbyt szerokiej szparze utknęło odnóże jakiegoś owada - Zaproszenia już rozesłane, teraz czekam na odpowiedzi. Wiem, że na pewno będziemy gościć w naszych skromnych progach kilku szanownych członków Stowarzyszenia Mrocznego Poniedziałku.

- Słyszałem, że przygotowują się do przyjęcia w swoje szeregi nowych osób - rzucił pan Bones od niechcenia.

Profesor Zuovick przytaknął ruchem głowy, przymknął powieki i głośno westchnął. Pan Bones zastanawiał się, czy myśli o zbliżającej się uroczystości. Dopiero usłyszawszy chrapanie przypominające odgłos maszyny do zgniatania żwiru, gość wiedział, że tego wieczora nie dowie się już niczego od stetryczałego starucha.

* * * * *

W imieniu Profesora Zuovicka i Pana Bonesa zapraszamy na dziesiąte urodziny Falkonu i do współtworzenia programu konwentu wszystkich twórców LARPów.Zgłoszenia wysyłajcie na adres mailowy slowik27@o2.pl, podając niezbędne dane:

imię, ksywkę i nazwisko twórcy/twórców LARPa, tytuł LARPa, krótki opis do informatora, ogólny zarys fabuły w kilku zdaniach (do wiadomości organizatorów), liczba osób biorących udział w grze (jeśli to ważne z podziałem na płeć), czas gry (wraz z podsumowaniem)

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Oddaj nam swoją krew!

Jak wiecie konwencja tegorocznego Falkonu to NIGHTMARE. Z tej okazji mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia: oddajcie nam swoją krew. Wiecie, to nic osobistego, po prostu potrzebujemy trochę hemoglobiny do życia i do zabawy. Więc jakbyście byli tacy mili…
Każdy, kto do końca października tego roku odda krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa na terenie całego kraju i okaże przy akredytacji książeczkę Honorowego Dawcy Krwi, gdzie będzie ten fakt odnotowany, otrzyma zniżkę na Falkon 2009 w wysokości 40%. Oznacza to, że koszt wejściówki dla krwiodawcy wyniesie 15 zł!
Widzicie, że naprawdę warto. W ten sposób pomagając sobie, pomagacie innym. A przy tym dostaniecie też osiem czekolad w miejscu oddania krwi. Do dzieła!

Kolejne nowości

-Formularz zgłoszeniowy dostępny!

Wciąż poszukujemy osób, które chciałyby poprowadzić punkty programu na Falkonie. Dla ułatwienia przekazywania Waszych propozycji przygotowaliśmy formularz zgłoszeniowy, który usprawni komunikację. Jeżeli masz pomysł na prelekcję, konkurs, dyskusję, turniej czy cokolwiek innego, pisz do nas - na pewno odpowiemy. Liczymy na Was i czekamy na zgłoszenia!

Regulamin, noclegi i miejsce Falkonu

Umieściliśmy nowe informacje dotyczące noclegów na Falkonie oraz miejsca i najważniejszych wydarzeń, które będą mieć miejsce podczas konwentu. Możecie dowiedzieć się już, kiedy odbędzie się oficjalne otwarcie Falkonu, gala nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego, oraz o której godzinie program się zakończy. Dodaliśmy również okoliczności, które uprawniają do otrzymania zniżki przy akredytacji. Zapraszamy do odpowiednich podstron celem zapoznania się z nowymi informacjami.

Kolejne aktualizacje będą pojawiać się co kilka dni.

Konkurs Wspominkowy przedłużony!

Do 31 października przedłużamy termin zamieszczania na forum Falkonu w temacie "Wspominki falkonowe" wspomnienia dotyczącego konwentu Falkon w ramach Konkursu Wspominkowego. Przypominamy, że wspomnienie musi być autentyczne. Dla najlepszych tekstów mamy przygotowane atrakcyjne nagrody!

Udział w konkursie należy potwierdzić, wysyłając na adres: badowski.krzysztof@gmail.com swoje dane do korespondencji. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 wspomnienia, które wezmą udział w konkursie.

Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że podzielicie się z nami swoimi wspomnieniami…

Konkurs na kartkę urodzinową

Jak wiecie, Falkon w tym roku obchodzi wyjątkowe urodziny. Po raz dziesiąty odbędzie się w Lublinie, a moc atrakcji przebije wszystkie dotychczasowe konwenty! Z tego względu należą mu się życzenia! Niniejszym ogłaszamy konkurs na najładniejszą, najatrakcyjniejszą i najbardziej pomysłową kartkę urodzinową dla Falkonu 2009.
Każdy może przygotować w dowolnej technice dowolną ilość takich kartek. Do południa,14 listopada, czyli w falkonową sobotę, możecie do Red Roomu przynosić swoje dzieła. W południe odbędzie się komisyjne otwarcie urny z zebranymi kartkami. Komisja je oceni, a najlepsze, najśliczniejsze i najbardziej oryginalne nagrodzi atrakcyjnymi nagrodami!
Czekamy na Falkonie na Wasze kartki. Będzie się działo…

Współpraca z Toruńskimi Dniami Fantastyki

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z Toruńskimi Dniami Fantastyki, które odbędą się w dniach 11 - 13 grudnia 2009 roku w Toruniu. Każdy uczestnik TDF-ów, który okaże przy akredytacji informator Falkonu, otrzyma zniżkę na wejściówkę w wysokości K4 zł, czyli będzie musiał zapłacić tylko 19 zł.

Toruńskie Dni Fantastyki 2009 to już druga edycja konwentu. Tym razem uczestników czekają aż 3 dni fantastycznej zabawy. W planie wszystko co powinien zawierać dobry konwent - pisarze, RPG, LARPy, prelekcje, planszówki, bitewniaki, karcianki, konsole itp. To wszystko i wiele więcej będzie się działo w Zespole Szkół nr 34, przy ulicy Włocławskiej 237/239 w Toruniu.

:D

Ktoś mi podrzuci informator?

:P

Przyjedź na Falkon, będziesz miał własny

Falkonowy konkurs na Polterze

Dział Konwentowy serwisu Poltergeist, wraz z organizatorami Falkonu 2009, zaprasza do udziału w konkursie! Spośród osób, które przyślą prawidłowe odpowiedzi zostaną rozlosowane trzy darmowe akredytacje na konwent.

Konkurs potrwa do 25 października 2009 roku. Oprócz wejściówek na Falkon będzie można wygrać punkty w Serwisie Poltergeist, które następnie mogą zostać wymienione na przeróżne nagrody w specjalnym sklepie.

Zapraszamy na stronę konkursu - http://konwenty.polter.pl/Falkon-2009-konkurs-k171

Zapraszamy na Falkon!

Przyjedźcie na Falkon !

))
http://www.youtube.com/watch?v=AmEHmNIQTgc&feature=player_embedded
Ignacy “Trzewik” Trzewiczek, Mateusz “Matti” Zaród, Artur “Garnek” Ganszyniec, John Wick i Maciej “Lucek” Sabat zapraszają na Falkon 2009! Obejrzyjcie i jeszcze dziś zaznaczcie piątek 13-go listopada w swoich kalendarzach.
Pamiętajcie : To niegrzecznie nie przyjechać na urodziny .....
http://www.falkon.konwent.pl/

Karta uczestnika Falkonu 2009 dostępna

Można już pobrać kartę uczestnika na Falkon 2009. Jest ona skierowana do osób niepełnoletnich, które planują przybyć na Falkon. Prosimy o wypełnienie jej i podpisanie przez Waszych rodziców lub opiekunów. Kartę weźcie z sobą na Falkon i złóżcie podczas akredytacji. Dzięki temu Wy będziecie bezpieczniejsi, a my spokojniejsi o Wasze bezpieczeństwo.

Karta nie jest obowiązkowa, aczkolwiek nalegamy, aby przynajmniej te osoby niepełnoletnie, które planują nocować na Falkonie, miały ją ze sobą.

Pobierz kartę uczestnika konwentu Falkon 2009:
http://www.paradoks.net.pl/falkon/2009/karta_uczestnika_falkon_2009.pdf

Program i zgłaszanie atrakcji

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń punktów programu na tegoroczny Falkon. Pełny program konwentu ukaże się 2 listopada, czyli w najbliższy poniedziałek! Do tego też czasu odpowiemy na te zgłoszenia, na które jeszcze nie odpowiedzieliśmy. Prosimy więc o jeszcze trochę cierpliwości.

program gier bitewnych

Na stronie Falkonu jest już dostępny program gier bitewnych oraz regulaminy turniejów falkonowych. Warto walczyć, gdyż na zwycięzców czekają trofea od Games Workshop, Urban Mammoth, Pegasus, Grendel, Sklepu Jama i innych oraz m.in. mroczne statuetki ufundowane przez Sponsora Głównego Falkonu 2009 - Monolith Icon.

Pełny program bloku Star Wars na Falkonie 2009

Kurcze,

tyle ciekawych pozycji w bloku SW i oczywiście wchodzą sobie w paradę z innymi punktami programu, na które będę chciała pójść. Nie cierpię wybierać
Szkoda, że kalambury tak późno, pewnie będziemy już wracać... Hmm, nie pamiętam kto kogo pokonał poprzednio, Lublin czy Rzeszów był górą?

W zeszłym

roku chyba u nas wygraliście, ale to dlatego, że ja organizowałem i nie mogłem brać udziału Zachęcam żebyście zostali do samego końca Zabawa będzie wyśmienita to ostatniej chwili

Z przyjemnością

pokonamy Was znowu, ale wszystko zależy od tego, o której będziemy mieć powrotnego busa

Zapraszam

przygotuję jakieś hasła specjalnie dla Was

"Twoja stara

czyści hełm Vadera?"
Ale rozumiem, że będą specjalnie podwójnie punktowane

No patrz

że też od razu o tym pomyślałaś podwójnych punktów nie przewiduję, ale może dam Wam Greedolu jak zgadniecie

:D

Przeczytałam "potwornego", ze niby tak w konwencji... ee, konwentu... że koszmarny
.
Szykujcie się na silną konkurencję z Warszawy
.
Shonsu - byle bez haseł z Georgem Lucasem plz

no tak

widzę, że wszyscy jakieś specjalne życzenia mają

Hehe

Czy to jest wyzwanie? W takim wypadku faktycznie trzeba rozejrzeć się za jakimś późniejszym potwornym busem

No

w końcu jakaś sensowna deklaracja

Falkon

W menu Program pojawiła się nowa zakładka Pobierz pełny program, pod którą znajdziecie rozpiskę tegorocznych atrakcji. Mamy nadzieję, że jubileuszowy program konwentu przypadnie Wam do gustu.
http://paradoks.net.pl/falkon/2009/?page_id=396
Na stronie programu dostępny jest już także program gier bitewnych oraz regulaminy turniejów falkonowych. Warto walczyć, gdyż na zwycięzców czekają trofea od Games Workshop, Urban Mammoth, Pegasus, Grendel, Sklepu Jama i innych oraz m.in. mroczne statuetki ufundowane przez Sponsora Głównego Falkonu 2009 - Monolith Icon.

http://paradoks.net.pl/falkon/2009/?page_id=385

Poza tym: Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński, Marcin Przybyłek, Tomasz Kołodziejczak, Magdalena Kozak, Rafał Kosik i Jerzy Szeja zapraszają na Falkon 2009! Czego trzeba więcej? Zobaczcie sami!

http://paradoks.net.pl/falkon/2009/?page_id=501

Pamiętajcie: to niegrzecznie nie przyjechać na urodziny.... A urodziny tuż, tuż...

LARP-y na Falkonie

-- Wykonał pan kawał dobrej, czarnej roboty. - pochwalił Pan Bones, oddając gospodarzowi zabazgrany skrawek papieru, który wyglądał, jakby został wyrwany z trzewi Lewiatana. Nie był w stanie stwierdzić, czy trzymał w dłoni plan uroczystości, listę zaproszonych, spis potraw, czy życzenia. - W razie potrzeby wprowadzę odpowiednie poprawki. Wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

- Wyśmienicie - Profesor Zuovick wyszczerzył koślawe zęby w obłąkańczym uśmiechu i zabrał się za przeżuwanie swoich zapisków.


W imieniu Profesora Zuovicka i Pana Bonesa prezentujemy listę falkonowych LARP-ów.

Piraci z Asteroidów: Klątwa Czarnej Skrzynki

Prowadzący: Szymon “Siman” Charko
Liczba osób: 16
Czas trwania: 3 godziny
Konwencja: Space Opera

Opis:
Ciężkie jest życie kosmicznego pirata. Gdy po miesiącach przygotowań załoga straszliwego Svena Mackobrodego dokonała abordażu na kontenerowiec Megakompani Wschodniogalaktycznej, okazało się, że w tym samym momencie na identyczny pomysł wpadła także grupa cieszącej się złą sławą Księżycowej Mery. Każdy rozsądny pirat woli się dogadać niż powystrzelać, ale czy negocjacje są w ogóle możliwe, gdy w grę wchodzi największy znany transport najcenniejszego surowca we Wszechświecie: własności intelektualnej?

Klątwa posiadłości Whately

Prowadzący: Dorota “gwyn_blath” Trojanowska
Liczba osób: 13 (4 kobiety, 9 mężczyzn)
Czas trwania: 3 godziny
Konwencja: kryminał/Cthulhu

Opis:
Pełen emocji kryminał z domieszką Zewu Cthulhu. Połowa lat 60. Seria tajemniczych “Wampirzych Morderstw” pochłania kolejną ofiarę - Alexa Whately, słynnego miłośnika okultyzmu. Zgodnie z jego ostatnią wolą, dom aukcyjny March & Liddell urządza licytację dobytku zmarłego. Wśród wystawionych na aukcję przedmiotów znajduje się kopia Necronomiconu… Kto zostanie szczęśliwym nabywcą? I, co ważniejsze, czy wyjdzie z aukcji żywy?…

Wycie Kojota

Prowadzący: Paweł “Samuraj” Cholewa
Czas trwania: około 3 godziny
Liczba osób: 5 ról żeńskich, 10 ról męskich
Konwencja: Od zmierzchu do świtu

Opis:
Początek XX wieku, Meksyk, cholerna pustynia a na jej środku - nie wiadomo skąd i po co - najgorsza speluna jaką w życiu świat widział… Obskurna karczma o wdzięcznej nazwie “Wycie Kojota”. Nie wiadomo co bardziej zaskakujące: taka sceneria, czy to, że do tej speluny ciągnie cała masa różnych dziwaków, choć to w czasach rewolucji jest normalne… No cóż… Każdy musi czasem odpocząć nawet ty… Zresztą, przecież będziesz tam tylko od zmierzchu do świtu.

W Labiryncie

Prowadzący: Anna “Shauni” Szewczyk
Liczba osób: 14
Czas trwania: 3 godziny
Konwencja: klasyczne fantasy

Opis:
Jest Was wielu. Każdy trafił do Labiryntu z jakiegoś powodu i każdy ma swoją misję. Szukajcie a znajdziecie! Gdzieś tu, w Labiryncie, czają się odpowiedzi, wyjście i.. demony. Strzeżcie się albowiem czasu macie mało… I nie zgubcie się!
LARP będzie rozgrywany w całej szkole.

Urodziny Dona

Prowadzący: Marcin “Lynx” Jękot
Liczba osób: 15
Czas trwania: 3 godziny
Konwencja: Gangsterska

Opis:
Mamy rok 1924. W jedynej knajpie w niedużej miejscowości gdzieś w Arizonie głowa tutejszego półświatka Don Jovi organizuje przyjęcie z okazji swoich 59 urodzin. Zaproszone na nie są jedynie bliskie mu osoby. Jednak nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Oczywiście impreza nie jest powodem do zaprzestania robienia interesów, również tych niekoniecznie legalnych. Plotka głosi, że na ten dzień przewidziany jest transport dużej ilości nielegalnie wyprodukowanego wysokoprocentowego alkoholu.
Don Jovi organizuje przyjęcie - jesteście zaproszeni. Nie zapomnijcie zabrać drobnych podarunków!

Turniej Mistrzów Pokemon

Prowadzący: Bartłomiej “Bartek” Wypych, Łukasz “Szpaku” Szpakowski
Liczba osób: 16 par: Pokemon i jego trener.
Czas trwania: 3 godziny

Opis:
Witamy na Centrii. Wyspie, na której od wieków odbywa się Turniej Mistrzów Pokemon. Biorą w nim udział przedstawiciele pochodzący z czterech prowincji: Northii, Suthii, Westlandu i Estii. Każda z nich wystawia czwórkę najlepszych trenerów, by zmierzyli się w pojedynku o Legendarny Medal Pokemon. Osoba, która go dzierży, nie tylko przynosi chlubę prowincji, z której się wywodzi, lecz także sprawuje legalną władzę nad całą wyspą. Do boju stają najlepsi z najlepszych, a każdy z nich ma swój powód by zwyciężyć. Czy Ty i Twój Pokemon sprostacie wyzwaniu rzuconemu przez los?

LARP z przymrużeniem oka zarówno jeśli chodzi o temat, jak i same stworki. Chcielibyśmy, by było klimatycznie, ale przede wszystkim śmiesznie. Prowadzący liczą na kreatywność uczestników co do wyglądu Pokemonów (pokażcie nowo odkryte gatunki!).

Stowarzyszenie Mrocznego Poniedziałku

Prowadzący: Łukasz Kowalski
Liczba osób: 15
czas trwania: 3 godziny
Konwencja: postapokaliptyczna/supernatural

Opis:
Na świat spada meteor, który powoduje, że pół globu zakrywa mrok. Z mroku wyszli chaoci, którzy postanowili pokryć ciemnością cały świat. Jedyni, którzy mogą powstrzymać chaotów to Stowarzyszenie Mrocznego Poniedziałku, organizacja skupiająca najpotężniejszych nadnaturali, stworzona do walki z chaosem.

LARP jest spotkaniem dwunastu chętnych nadnaturali przed Radą Trzech najpotężniejszych członków Stowarzyszenia Mrocznego Poniedziałku. Będą poddawani licznym próbom, by wykazać się, że nadają się na członków Stowarzyszenia. Z pośród tych dwunastu zostanie wybrana tylko trójka, która wykaże się przed Radą Trzech.

Parlament Chaosu

Prowadzący: Grupa Kolanko Przelotowe Fi25 - Michał “Miodowy” Pielecha, Dawid “Gecko” Krzysiak
Ilość graczy: 23
Czas trwania: ok 2,5 godziny
Konwencja: Warhammer 40 000

Opis:
Siewcy chaosu!
Z woli Archona Najwyższego Wybrańca Chaosu oznajmia się, co następuje: Zwołuje się aby wszyscy najpotężniejsi i najbardziej wpływowi wrogowie imperium i jego sojuszników zebrali się nocy Hexennacht roku 2519 w zamku Taubenkotstein pod Altdorfem. Na spotkaniu tym będziemy knuć i spiskować przeciw panującemu obowiązkowi rzeczy, zaś głównym jego celem jest wybranie tych, którzy w stosownym czasie poprowadzą nasze hordy na zgniłe Imperium. Pamiętaj, w oczach chaosu każdy jest równy, więc i ty masz szansę, by stanąć na czele powstania przeciw naszym znienawidzonym wrogom.

Nim poleje się krew, przedstaw swoją kandydaturę i zaproponuj swój program wyborczy, dzięki któremu najefektywniej wykorzystasz stanowiska powierzone twojej partii.Niech głosy wyborców zdecydują, kto osadzi stanowiska: Naczelnego wodza powstania, dowódcy wojsk i naczelnego kapłana.
Kto zaś się na sejm nie stawi, niech będzie przeklęty i niech go rozdziobią kruki wrony!

Space Opera - Awaria

Prowadzący: Andrzej “Loralion” Szczołko i Wojciech “Wallace” Ślemp
Liczba osób: 16
Czas trwania: 2 godziny.
Konwencja: Space Opera

Opis:
W przestrzeni kosmicznej unosi się nieznany wrak. Sygnał o nim zostaje przechwycony przez trzy różne statki przelatujące niedaleko. Zostają wysłane ekipy aby przeszukać wrak. Żadna z nich nie wie o innych. Podczas ekspedycji na pokładzie wraku dochodzi do awarii. Trzy ekipy w panicznej ucieczce zostają zamknięte w dwóch pomieszczeniach połączonych śluzą.

Kto zdoła się uratować? Czy poświęcicie swoich towarzyszy aby ocalić własne życie? Czy może uda się wam uratować razem?

Konwentowa noc

Prowadzący: Maciek “Filo” Związko
Liczba osób: 12
Czas gry: 2 godziny
konwencja: horror z elementami fantasy

Opis:
Chcesz przeżyć coś innego niż zwykły LARP, przyjdź na psychodramę. Tu nie ma mistrza gry, scenariusz ustalają wszyscy biorący udział i akcja może się wiele razy zmieniać. Prowadzący, a raczej osoba zaczynająca, daje tylko temat, a reszta toczy się sama. Ostrzegam, czasem bywa naprawdę strasznie…

LARPoKONKURS westernowy

Prowadzący: Dominika “jestem_wredna” Rycerz-Jakubiec & Andrzej “Ejdżej” Jakubiec
Liczba osób: 5 drużyn po 2 osoby (wcześniejsze eliminacje)
Czas trwania: 3 godz.
Konwencja: western

Opis:
Jesteś szybki jak rewolwerowiec? Sprytny niczym karciany szuler? Umiesz pędzić bydło? A wypalić całą fajkę pokoju? W takim razie ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zmierz się z nami… w samo południe! (prowadzący nie odpowiadają za zmianę godziny przez organizatorów!).

“Bal Strachów”
“Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…”

Władca Głębi wraz z oddaną świtą, zapraszają na Bal Pełni Księżyca w Noc Dziadów miejsce swe mający. Absencja niedopuszczalna!

Dziady są jedyną nocą w roku, która daje Wam szansę na zakończenie pewnych spraw oraz odnalezienie spokoju. Na corocznym balu u Lucyfera spotykają się niemal wszystkie istoty - demony, duchy, upiory oraz inni wyklęci skazańcy. Pan nienawidzi owego corocznego bałaganu, wszyscy zawracają mu głowę, każdy czegoś chce, czegoś oczekuje, o coś prosi. Lucyfer ma już wystarczająco problemów na głowie - wciąż wybuchają jakieś pucze, ktoś podobno zdradził, ktoś ma ochotę na cesarski tron. Jednak teraz nie czas na zmartwienia. Orkiestra gra. Goście tańczą i pływają w szampanie. Ten bal jest nie tylko dla Was mieszkańcy Głębi, również potępieni mają prawo do chwili szczęścia.

Larp oparty na prozie M.L.Kossakowskiej.

Zapraszamy :))))

Z okazji tak znakomitego wydarzenia, jakim jest nadchodzący jubileusz Falkonu, nie sposób nie sięgnąć pamięcią do wspomnień sprzed lat. Czasy się zmieniają ale niektórzy ludzie, miejsca i zdarzenia potrafią na zawsze zostać w pamięci.
Odliczając dni do konwentu, wspomnijcie z nami jak to niegdyś bywało....
Oto trailer wspominkowy oraz wszystkie bloki programu (21 bloków) dostępne na stronie Falkonu!


http://www.falkon.konwent.pl/


Zapraszamy !!!!!

...

Do której można w szkole się meldować w piątek? Planuję jechać z Bydgoszczy, a dojazd ogólnie tragiczny jest i jeśli w ogóle mi się uda po pracy zdążyć to jedyna opcja to jechać o 15:22 z Bydg i w takim wypadku jestem na miejscu o 21:45. Daleko z dworca do szkoły jest?

A akredytacja

będzie czynna w piątek do 24:00

...

Pod IE mi nie działał ten dział i myślałem, że jeszcze nie powstał (dlatego napisałem). Teraz włączyłem pod Firefoxem i jest OK. Dzięki.

...

Ja nigdy stosowania tych drzewek nie zapamiętam. Sory.

Nightmarowy trailer Falkonu 2009

Koszmary, straszydła i inne upiory - przybywajcie na Falkon! Każda zagubiona dusza znajdzie tam coś dla siebie. Pamiętajcie, że niegrzecznie jest nie przyjechać… W końcu to 10-te urodziny!

http://www.youtube.com/watch?v=4sF2aYaWGMU

To niegrzecznie nie przyjechać na urodziny...

www.falkon.konwent.pl

No i po urodzinach

Dziesiąta edycja Falkonu za nami. Co mogę powiedzieć z całą pewnością o tym jubileuszu? Dobrze się bawiłam, ale przyznaję szczerze, że rok temu jednak lepiej. Przy czym nie mam pewności na ile wpłynął na to fakt, że w zeszłym roku byłam w 100% zdrowa i to, że rzeszowska ekipa była wtedy liczniejsza. Ale i tak jestem zadowolona. Szkoda tylko, że organizatorzy zapowiadali coś niesamowitego, bo niepotrzebnie nastawiłam się na jakieś wyjątkowe atrakcje, a tymczasem była to normalna edycja konwentu i zabrakło fajerwerków.

W piątek wysłuchałam prelekcji o „Najciekawszych eksperymentach psychologicznych”, która była rzeczywiście bardzo ciekawa (i troszeczkę przerażająca), a stamtąd udałam się do sali SW.
Od razu powiem, że blok poświęcony Gwiezdnym Wojnom był zdecydowanie mocnym punktem tegorocznego Falkonu. Był bogaty i ciekawy. Nie zahaczyłam o wszystkie atrakcje, ale wśród tych, na które dotarłam nie było słabych. Blok funkcjonował dobrze, bez obsuw czy kłopotów sprzętowych. Prowadzący wiedzieli co robią i ogólnie blok gwiezdnowojenny cieszył się dużą popularnością, przez salę przewaliły się momentami spore tłumy.
Prelekcja „Koszmarne apokryfy, czyli jak zepsuć Gwiezdne Wojny” była zbyt zabawna by przerazić Żałowałam jedynie, że nie było więcej przykładów w stylu mniej znanego zaginionego miasta i księcia Jedi.
Przy „Mrocznych wątkach w historii Zakonu Jedi” niestety trochę za bardzo rozbrykała się widownia. Wiadomo, fajnie jest jak słuchacze biorą udział w prelekcji, włączają się, żartują, ale jeśli notorycznie przerywają prelegentowi nie dając skończyć mu zdania, to już przesada. Moim zdaniem trochę rozbili, skądinąd ciekawą, prelekcję Celta swoimi wtrętami.
Na koniec Rzeszów został na siłę zgłoszony do konkursu konstruktorskiego. No i jakoś tak dziwnie wyszło, że zmajstrowany przeze mnie dla żartu i zabawy droid bojowy zajął trzecie miejsce :]

Sobota rozpoczęła się dla mnie od konkursu komiksowego, w którym wykazałam się niezwykłą celnością. Naprawdę, dawno nie wybierałam tak skutecznie pytań dotyczących tylko tych komiksów, których nie znam
Później spotkanie z Bastionem, które przebiegło w sympatycznej atmosferze, a z którego pobiegłam prosto do apteki ratować swoje gardło, bo czekało mnie jeszcze wygłoszenie prelekcji o największych niewiadomych SW. Cóż mogę powiedzieć? Przy takiej słuchaczach aż chce się mówić :] Więc dziękuję wszystkim, którzy przybyli.
Po mnie do sali SW raźnie wmaszerowali przedstawiciele Polish Garrisonu oraz Eagle Outpostu. Zademonstrowali się z każdej strony, a niektórzy pokazali nawet, że wbrew obiegowym opiniom mogą siadać. Było ciekawie, zabawnie i oczywiście widowiskowo
Następnie udałam się na konkurs filmowy, z którego jednak zrezygnowałam w trakcie na rzecz posiłku.
Bardzo dobrze bawiłam się na prelekcji, a właściwie dyskusji o koszmarach fanów SW. Nie ma jak burzliwe dysputy z innymi geekami. Zresztą ja chyba po prostu bardzo polubiłam stawanie w obronie Gwiezdnych Wojen Byłam wręcz rozczarowana tak mizernym atakiem na Ahsokę.
Następny był bardzo fajny i sympatyczny konkurs z Thorgala. Chciałam jeszcze udać się na pokaz fanfilmów, ale nie ja jedna miałam taki plan i kiedy stanęłam w drzwiach do sali to mi się odwidziało. Atmosfera była trochę za gęsta. Więc kolejny raz trafiłam do Green Roomu, gdzie przez cały konwent można było wypić herbatkę i zjeść ciasteczka w bardzo miłym towarzystwie
W niedzielę najpierw w zastępstwie służyłam za krupiera w turnieju sabacca, a potem wysłuchałam prezentacji lubelskiego fanklubu. Ostatnia dla mnie prelekcja konwentu - „Historia gwiezdnej muzyki” była ciekawym uzupełnieniem do tej, którą wygłaszał u nas swego czasu promil. I nawet udało mi się zająć trzecie miejsce w mini konkursie.
Potem kawałeczek kalamburów i trzeba było się zbierać.
Okazało się, że pomyliłam godziny autobusów, więc odbyliśmy kolejny przymusowy spacer przez Lublin (sorry chłopaki ).


Osobna bajka to noclegi... Myślałam, że skoro wywalają nas do innej szkoły to będą tam choć prysznice. Najpierw okazało się, że 25 minut spacerkiem z Wyspy do szkoły podane w informatorze to tak naprawdę 40 minut. Bus konwentowy owszem był, ale na samym początku nie było informacji skąd odjeżdża i w rezultacie za pierwszym razem nam uciekł.
Szkoła jak szkoła, sale normalne, ale łazienki... O wiele lepiej było pod tym względem na Wyspie. Tu to była masakra. Dopiero na drugi dzień wieczorem myłam się ciepłą wodą, rury wydawały dźwięki jakby miały zaraz eksplodować, nie było prysznicy, mało miejsca, okropne ubikacje. A co gorsza wiele osób znowu potraktowało to jako zezwolenie na całkowitą rezygnację z higieny:/
Aha, no i atrakcja w postaci maca... przeszukiwania na wejściu (za każdym razem). Mi osobiście to nie przeszkadzało, rozumiałam dlaczego się tak dzieje, ale bardzo wiele osób było niezadowolonych z tej kontroli i grzebania po bagażach (i niekoniecznie te, które chciały coś przemycić).
Muszę natomiast przyznać, że jeszcze na żadnym konwencie nie spałam tak twardo. Na sali mogły odbywać się sceny rodem z Jumanji (choć było wyjątkowo cicho i spokojnie), bo spałam jak zabita.

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy „maczali ręce” w tym konwencie ;P Zwłaszcza przy bloku SW (i green roomie :]).
Cieszę się, że mogłam spotkać tylu geeków, nawet jeśli nie wszystkim poświęciłam tyle czasu co chciałam. Ale nie przejmuję się tym jak dawniej, bo wiem, że będą kolejne okazje
Tak więc, do zobaczenia.

A zdjęcia będą w relacji :]

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.