TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Komiksy

Purge: The Hidden Blade

promil 2010-01-08 14:45:00

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2022-05-27

Skąd:

Trzeci już one shot zatytułowany Purge. Powoli robi się z tego seria. Warto zwrócić uwagę na naprawdę niezłą okładkę.

Darth Vader irytuje się z powodu zadania zleconego mu przez Imperatora: ochrony imperialnych fabryk na odległej planecie przed wrogo nastawionymi rdzennymi mieszkańcami. Vader uważa, że to zajęcie jest poniżej jego możliwości, dopóki nie dowiaduje się, że mistrz Jedi i jego padawan sprzymierzyli się z tubylcami!
Teraz trwa polowanie, a Vader jest na tropie swojej ulubionej ofiary. Żadna zasadzka ani żadne lokalne gigantyczne jaszczury nie powstrzymają jego pogoni. Biada tym Jedi, którzy zostaną przez niego złapani. Ta pojedyncza historia przedstawia wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki i okładka Chris Scalf.
Premiera: kwiecień 2010.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_Purge:_The_Hidden_Blade

LINK
 • Purge III

  Elendil 2010-01-08 15:49:00

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-24

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Ciekawie się zapowiada, chociaż zakończenie można przewidzieć
  Zastanawiam się ile jeszcze części wydadzą......

  LINK
 • ...

  Jedi1995 2010-01-08 15:51:00

  Jedi1995

  avek

  Rejestracja: 2009-09-19

  Ostatnia wizyta: 2012-01-29

  Skąd: Warszawa

  Też się zastanawiam .. ale mam przeczucie , że będzie kontynuacja .

  LINK
 • mam nadzieje

  Darth Barth 2010-01-08 16:08:00

  Darth Barth

  avek

  Rejestracja: 2006-11-11

  Ostatnia wizyta: 2013-05-21

  Skąd: Cieszyn

  ze bedzie lepsza od purge`a 2

  LINK
 • Purge III: Hidden Blade

  Dave 2010-01-08 20:12:00

  Dave

  avek

  Rejestracja: 2007-03-04

  Ostatnia wizyta: 2020-01-24

  Skąd: Warszawa

  Niebawem, bo już 7 kwietnia wydana zostanie trzecia już część komiksu `Purge` znanego Polakom z pierwszego wydania magazynu Star Wars Komiks.
  Ja uważam, że kroi nam się nowa seria komiksowa. Ja nie mam nic przeciwko. `Purge I` był zarąbisty. Jak myślicie? Będzie nowa seria czy może tylko trylogia?

  LINK
 • Preview już jest

  Carth Onasi 2010-03-30 22:08:00

  Carth Onasi

  avek

  Rejestracja: 2006-04-02

  Ostatnia wizyta: 2022-06-18

  Skąd: Kraków

  http://www.darkhorse.com/Comics/17-119/Star-Wars-Purge---The-Hidden-Blade

  Rysunki są... nietypowe. Ale jakże przy tym piękne!

  LINK
 • Purge #3

  Burzol 2010-04-09 17:05:00

  Burzol

  avek

  Rejestracja: 2003-10-14

  Ostatnia wizyta: 2022-06-24

  Skąd: Poznań

  Trzecia odsłona Purge to zaskakująco wyśmienity komiks. Dlaczego zaskakująco? Ponieważ poziom poprzednich historii był najpierw przeciętny, a potem bardzo niski, zarówno pod względem scenariusza, jak i w pewnej mierze rysunków, obie części Purge to po prostu przeciętne komiksy, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę potencjał jaki daje możliwość opowiedzenia o przygodach początkującego Vadera.

  I właśnie w "The Hidden Blade" twórcy korzystają z tej szansy całkowicie. Mamy mrocznego Dartha Vadera przebywającego na jakiejś odległej planecie, który wypełnia nadaną mu przez Sidiousa misję - chronienia fabryki maszyn kroczących przed napadami zdziczałych tubylców. Jednak Vader czuje, że takie zadanie nie jest mu potrzebne, że to przeszkoda w drodze do potęgi, a on potrzebuje wyzwań, potrzebuje godnych przeciwników. Potrzebuje Jedi. Ale nie rozumieją go podlegli mu oficerowie, a na swobodę nie pozwala sithyjski Imperator. Tymczasem gdzieś tam w dżungli czają się podstępni wrogowie - mistrzowie ukrytego ostrza. To bardzo prosta historia, ale znakomicie poprowadzona, Vader jest tu taki, jaki powinien...i niszczy wszystkich równo.

  Ale najpiękniejsze w komiksie są rysunki, a szczególnie ich kolorowanie, Chris Scalf to chyba mój nowy ulubiony rysownik SW. Przy czym te szkice nie tylko są ładne, ale też świetnie oddają choreografie pojedynków, emocje bitwy, czy potęgę imperialnej bazy.

  No normalnie znakomity komiks.

  LINK
 • ...

  X-Yuri 2010-04-09 19:36:00

  X-Yuri

  avek

  Rejestracja: 2004-12-22

  Ostatnia wizyta: 2022-06-24

  Skąd:

  najlepsza czesc Purge`a, zdecydowanie.

  Moment w ktorym "pojawia" sie Vader z zapalonym mieczem i probe droidem bardzo kojarzy mi sie z okladka Spotkania na Mimban : P

  Fajna scena w klimatach Gladiatora.
  What`s your name ?
  Jedi.

  To takie dwa szczegoly warte wspomnienia, calosciowo genialne sa rysunki, takie.. plastyczne. : P Bardzo fajnym jest tez to z enie jest to taka nawalanka jak byla 1 czesc.
  Ten komiks.. ma to cos co sprawia ze zapada w pamiec. To postac Vadera, nie Jedi, jest tu ta glowna, i jest.. ciekawy.

  Cytujac post wyzej No normalnie znakomity komiks. : )

  LINK
 • :D

  Nestor 2010-04-17 11:49:00

  Nestor

  avek

  Rejestracja: 2004-10-28

  Ostatnia wizyta: 2022-06-24

  Skąd: Lasocice

  Po pierwszym "Purge" nie myślałem, że na świat wyjdzie tak szybko dobry one-shoot. Te ostatnio strasznie kuleją i są wydawane 1-2 do roku. Więc ogólnie w tej tematyce jest stypa, trudniej w końcu zbudować jednowątkową historię zamkniętą w 22 stronach. "Purge" to po pierwsze świetna tematyka, a po drugie innowacyjne podejście do starych spraw.

  No i "Purge III" daje ostro w beret. Jak zawsze zaczyna się niewinnie, później mamy rzeź i jakieś rozwiązanie. Tutaj wszystko układa się w grubszą całość a Jedi to tylko pierwiastek historii. Dawno mnie tak zakończenie nie zaskoczyło, do tego tytuł jest adekwatny do opowieści. Po słabym "Seconds to Die" jestem pełen optymizmu i z chęcią zobaczyłbym "Purge IV".

  A rysuneczki? Palce lizać! Nie marnujcie czasu i przeczytajcie najlepszy one-shoot ostatnich pięciu lat.

  LINK
 • "Czystka" - podejście trzecie.

  Balav 2010-04-27 17:13:00

  Balav

  avek

  Rejestracja: 2009-04-25

  Ostatnia wizyta: 2016-05-27

  Skąd: Oleśnica

  Pierwszy Purge był komiksem wyśmienitym, zarówno jeśli chodzi o warstwę fabularną, jak i plastyczną. Informację, iż Dark Horse zamierza pociągnąć temat i wydać kolejne one-shoty ze słowem czystka w tytule przyjąłem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony seria ma bowiem olbrzymi potencjał, gdyż będzie pokazywać jak Vader pomógł Imperium wyśledzić i zniszczyć rycerzy Jedi. Potencjał ten można jednak łatwo zaprzepaścić, jeżeli fabuły kolejnych zeszytów realizować będą schemat: Darth Vader ściga ukrywającego się Jedi -> walczy z nim/nią -> dostaje baty -> walczą ponownie i tym razem Lord wygrywa, lecz victoria jest gorzka.

  Drugi komiks z tej serii Seconds to Die niestety nie wróżył idei kontynuowania pierwszej "Czystki" najlepiej. Fabuła była wtórna i mało odkrywcza, rysunki wołały o pomstę do nieba, zaś Vader ukazany został de facto jako loser. Jedynym fajnym pomysłem było "wykopanie" postaci Sha Koon, znanej ze "The Stark Hyperspace War". "Sekundy do śmierci" zawiodły mnie, toteż bałem się tego, jakie będzie "Ukryte ostrze".

  Strach był nieuzasadniony. The Hidden Blade to pozycja równie dobra, co świetny pierwszy zeszyt serii. Na odległej planecie Otavon 12 "początkujący" Vader wypełnia misję doglądania postępów produkcji AT-AT (świetne kadry przedstawiające montaż tych walkerów, każdy miłośnik imperialnej technologii powinien być usatysfakcjonowany). Baza-fabryka jest stale nękana przez ataki tubylców rasy Ovoni. Jako że to kolejny "Purge" oczywistym jest, że miejscowemu ludowi pomaga Jedi. Vader rusza na polowanie...

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że fabuła wpada w schemat opisany powyżej, ale to złudzenie. Pościg za Jedi to zaledwie pretekst do ukazania słabości Vadera na dorobku. W przeciwieństwie jednak do innych pozycji, które się w ostatnim czasie ukazały, a w których Vader dostaje po pancerzu, tutaj jego słabość leży we wnętrzu. Lord jest potężnym, ale nadal dwudziestolkilkulatkiem. Wciąż jest narwany, chcący dowodzić swojej siły i potęgi. początek spoilera Vader odnosi w tym komiksie tylko pozorne zwycięstwo. Zabija rycerza Jedi, jednak fabryka AT-AT, której ma bronić ulega zniszczeniu. Lord zawodzi swego mistrza Imperatora. Przegrał, gdyż emocje i chęć zwycięstwa nad nim zapanowały, zapomniał zaś o pierwszorzędnym celu swej misji koniec spoilera. Historia przedstawiona w "The Hidden Blade" wypada tak dobrze dlatego, iż nauczka, którą dostaje Vader fajnie wpasowuje się późniejszy rozwój tej postaci (który znamy) i dopełnia go.

  Osobną wartością są rysunki. Chris Scalf wykonał kawał świetnej roboty. Kadry przypominają nieco styl Wheatleya (fotorealistyczne twarze, bogate tła), ale mają o wiele bardziej malarski sznyt. Każdy z rysunków stanowi coś wyjątkowego, zaś niektóre kadry są wręcz powalające (początek spoilera Vader w fabryce, Vader walczący z bestią, ostatnie strony komiksu, gdy Lord powraca do zrujnowanej bazy, czy też znane z internetowego preview początkowe strony przedstawiające atak Ovoni na fabrykę koniec spoilera).

  Cóż powiedzieć więcej? Chyba niewiele trzeba dodawać. "The Hidden Blade" to pozycja wyśmienita, małe cudo. Oby włodarze Egmontu i Jacek Drewnowski nie przeoczyli tej pozycji. Zasługuje na wydanie w Polsce jak najbardziej.
  9/10

  LINK
 • Bez rewelacyji...

  Emperor Reborn 2012-06-02 13:34:00

  Emperor Reborn

  avek

  Rejestracja: 2012-05-29

  Ostatnia wizyta: 2012-06-07

  Skąd:

  Dla mnie bez rewelacji, rysunki mi się nie podobają a sama okładka nie rzuca specjalnie na kolana. Jeśli chodzi o kwestie fabularne to narwany Darth Vader, który przedkłada swoją prywatną wendettę nad dobro Imperium może i jest ciekawy ale zbyt przesycona ekspresja emocji w nim odrzuca. Na uwagę jednak zasługuje scena montażu AT-AT...

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..