TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Karcianki

Overkill

Karrde 2003-06-12 14:01:00

Karrde

avek

Rejestracja: 2003-01-05

Ostatnia wizyta: 2020-03-28

Skąd: Ostrów Mazowiecka

Na stronie Wizards of the Coast, a konkretnie pod adresem http://www.wizards.com/default.asp?x=swtcg/article/21 można zobaczyć opis nowej zdolności, która pojawi się w dodatku Jedi Guardians. Wygląda na to, że talie oparte na dużych silnych jednostek staną się jeszcze potężniejsze, ponieważ Overkill pozwala rozdzielić obrażenia na dwie jednostki przeciwnika! Ciekawe jaka będzie druga zapowiadana zdolność z JG.

LINK
 • Reserves

  Karrde 2003-06-19 08:25:00

  Karrde

  avek

  Rejestracja: 2003-01-05

  Ostatnia wizyta: 2020-03-28

  Skąd: Ostrów Mazowiecka

  No i znana jest już druga zdolność z JG. W zasadzie to nawet ciężko nazwać zdolnością - to jest nakładka na zdolność. Nazywa się Reserves i jeśli stoi przed tekstem jakiejś zdolności aktywowanej, oznacza iż dana zdolność może być zagrywana tylko przez wycofaną jednostkę. Wizardsi ujawnili też kartę Ki-Adi-Mundi, który posiada właśnie zdolność ze słówkiem Reserves. Pozwala mu ona zdjąć 1 żeton obrażeń ze wszystkich jednostek w wybranej arenie. Oczywiście zdolność ta może być zagrywana tylko, gdy Ki-Adi-Mundi został wycofany.
  Wygląda na to, że jest na co czekać - JG będzie chyba jednym z lepszych dodatków (jeśli nie najlepszym).

  LINK
 • Spoilery

  Karrde 2003-06-29 15:18:00

  Karrde

  avek

  Rejestracja: 2003-01-05

  Ostatnia wizyta: 2020-03-28

  Skąd: Ostrów Mazowiecka

  Ostatnio znalazłem w sieci spoilery kart z JG. Pochodzą one z SW Insidera oraz ze strony Team Bus. Trzeba przyznać, że budzą one spore emocje. Faktem jest, że karty te są sporo potężniejsze od kart z wcześniejszych dodatków. Poniżej podaję teksty kart budzących najwięcej wątpliwości:

  Yoda 13 build
  Power 8
  Health 8
  speed 60
  Tap Yoda -> 2 force you gain. only when Yoda attack you play
  8 Force pay -> yoda untap
  2 Force pay -> Evade 4

  W karcie Yody najwięcej kontrowersji budzi zdolność Pay 2 Force -> Evade 4. Przy health 8, Yoda będzie więc b. ciężki do pokonania (no chyba, że użyje się kart zabierających FP przeciwnikowi, albo Darth Maula którego ataków nie można "evade`ować")

  Darth Sidious build 9
  speed 40
  p-7
  h-7
  Roll Sidious`s attack secretly. Show them to your opponent after damage preventon
  pay 2 evade 3

  Ta karta budzi wątpliwości ze względu na to, że nie wiadomo dokładnie jak ma wyglądać w praktyce to "sekretne rzucanie kośćmi" - jak w takim przypadku używać kart umożliwiających reroll?

  Jedi Council Quorum
  Mission
  Build 0 (nie pomyliłem się - naprawdę ZERO)
  You win the game. You can complete this Mission only if you have at least 7 Jedi Council Members in arenas and your Build Zone. (Piszę tekst tej karty z pamięci - zapomniałem zapisać na dysku tą kartę i teraz nie chce mi się jej szukać w sieci).

  Jak widać WOTC pozwala na alternatywny sposób wygrania gry. Początkowo uznałem tą kartę za zbyt potężną, ale po chwili zmieniłem zdanie. Załóżmy, że każdy Jedi Council Member kosztuje 5 BP (a zazwyczaj kosztuje więcej) to musisz wydać 35 BP na karty tylko w jednej arenie - jak widać pożytek z karty nie jest tak wielki jak to się na początku wydaje.

  Qui-Gon Jinn Build 5 (b version)
  Speed 40
  Power 5
  Health 4
  When Qui-Gon is discarded from character arena, choose one of you other jedi in the character arena. That jedi gets +4 power until end of turn. If that jedi is taped, untap him or her.

  Ta karta nie budzi wątpliwości, ale za to przynajmniej wiadomo, że w JG pojawi się Qui-Gon. I bardzo dobrze.

  Shaak Ti build 4
  speed 40
  p-4
  h-1
  pay 1 shaak gets +2 power for this attack
  pay 2 deflect 1
  pay 1 evade 3

  A tą kartę pokazałem, bo wg mnie jest zabawna. Duży Evade i malutki Health. Fajny pomysł na kartę.

  Obi-wans starfigher 4 build
  speed 60
  p-3
  h-3
  pay 2 -> This turn obi-wans starfighter may attack a space unit in your opponent`s build zone. When it does, it gets +2 power for that attack
  pay 2 -> evade 2

  A to przykład jednej z kilku kart pozwalających atakować karty w Build Zone przeciwnika. Po ujawnieniu zdolności Reserves można się było tego spodziewać.

  Jeśli ktoś będzie chciał więcej spoilerów to może je znaleźć na stronie Rebelbasers (a konkretnie na jego forum). Podaje linka na temat ze spoilerami z Insidera:
  http://www.thisisgood.com/starwars/yabb/YaBB.cgi?board=senatedome;action=display;num=1056845228

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..