TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Karcianki

Bounty Hunters

Flying Piano 2010-07-30 12:39:00

Flying Piano

avek

Rejestracja: 2008-06-03

Ostatnia wizyta: 2011-06-14

Skąd:

Po ponad półrocznej ciszy Komitet Graczy postanowił wydać nowy dodatek!
Jak na gościa, który zainteresował się TCG na nowo mniej więcej trzy tygodnie temu, tak przez trzy tygodnie byłem pewien, że świat ten zamarł (na skylkr/net ŻADNYCH więsci z 2010 roku). Zapraszam wszystkich, których to jeszcze obchodzi do dyskusji.

LINK
 • Zapomniałbym

  Flying Piano 2010-07-30 12:40:00

  Flying Piano

  avek

  Rejestracja: 2008-06-03

  Ostatnia wizyta: 2011-06-14

  Skąd:

  o linku:
  http://skywlkr.net/idc/index.asp

  Co się stało z "edytuj"?!

  LINK
 • Bounty Hunters

  Karrde 2010-07-30 22:54:00

  Karrde

  avek

  Rejestracja: 2003-01-05

  Ostatnia wizyta: 2020-03-28

  Skąd: Ostrów Mazowiecka

  O, widzę, że ktoś już zdążył założyć temat o nowym dodatku. Fajnie, że są jeszcze zapaleńcy TCGowi . W newsie http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?12181,legacy-of-the-force-bounty-hunters.html zamieściłem jeszcze parę nieoficjalnych spoilerów.

  Sam dodatek dla mnie z jednej strony wygląda fajnie, bo zawsze lubiłem karty z EU, ale z drugiej to akurat czysto neutralnymi kartami grywam rzadko (ostatnio próbowałem coś złożyć wokół Xizora A, ale talia chodziła słabo; Aquatici sprawowały się znacznie lepiej). Co do wyspoilerownych kart:
  Ailyn Vel - podoba mi się i to nie tylko ze względu na obrazek Wreszcie jakaś jednostka, której Bounty zostaje do końca gry. Ze względu na brak uników, trzeba pomyśleć o jakiejś ochronie dla niej. Jabba C przychodzi na myśl, ale z drugiej strony podraża arenę. Być może sam Boba byłby lepszy. Nie dość, że wzmacniałby Ailyn, to jeszcze córeczka mogłaby odciągnąć ogień od tatusia na dostatecznie długi czas, żeby wygrać arenę.
  Cad Bane`s Posse - całkiem niezła jednostka, a z Cadem Banem w arenie postaci to już w ogóle wymiata. Zwiększanie siły jednostek, które mają Accuracy już i tak jest silne. Critical na jednostce o sile 7 jeszcze dopełnia dzieła zniszczenia. Nie mówiąc już o tym, że składanie talii na Bounty Hunterach zawsze było problematyczne w groundzie, a teraz dostajemy całkiem sensowną opcję.
  Getaway Speeder - pierwsza zdolność wydaje mi się problematyczna ze względu na konieczność zdefiniowania słowa "against". Możliwe, ze w trakcie dalszych prac albo przepiszą inaczej tą zdolność, albo w ogóle zdropują. Tak czy inaczej ta jednostka służy do bycia w Reserves. 4 BP za czterokrotne wrzucenie łowcy tak żeby atakował ostatni i nie oberwał od przeciwnika? Opłacalny deal zważywszy na fakt, że łowców zawsze ciężko było chronić. Przy okazji jest to sposób na danie czasu Ailyn, żeby dopakowała statsy.
  IG-2000 - całkiem mocne statsy jak na swoją cenę, więc podejrzewam, że zwiększa jego koszt lub zrzucą healtha. Zdolność zabijania pilotów w grze może się przydać,a na pewno jest bardzo klimatyczna. Jak tak pomyśleć, to dziw, że nikt jeszcze takiej karty nie zrobił.
  Relentless Hunter - porządny łowca, ale jakoś niespecjalnie wyróżniający się na tle reszty.
  Hell`s Anvil - a to może namieszać. Millenium Falcon D padłby z nim dość szybko, a kosztuje 2 BP więcej. Podobnie Luke`s X-wingi też korzystają dość mocno z Shieldsa i Armora. Więc generalnie solidna opcja do wyboru jak się gra Ciemną Stroną.
  Forearm Gauntlets - oj nie wiem, czy to przejdzie. Moja pierwsza myśl to dać to Jango Fettowi H. Jednostka ze Stealthem i o prędkości 20? Przegięcie, szczególnie w rękach Ciemnej Strony. Tym bardziej, że wyekwipowanie tego cuda kosztuje tylko 2 BP. Karta aż nadto potężna i mam nadzieję, że albo ją osłabią albo zdropują.

  Tak czy inaczej bardzo się cieszę, że się coś ruszyło, bo, podobnie jak Ty, myślałem, że IDC padło.

  LINK
 • To

  Flying Piano 2010-07-31 15:25:00

  Flying Piano

  avek

  Rejestracja: 2008-06-03

  Ostatnia wizyta: 2011-06-14

  Skąd:

  może i ja się pobawię w oceniacza kart
  Po kolei:

  Ailyn Vel: wypowiadałem się parę postów wyżej, że przytoczę: " nie wygląda źle, zwłaszcza dla Fett`a, ale jest strasznie wolna, jej bounty nie daję speeda, zestackować jej jeszcze się nie da, a na dodatek brak unikania obrażeń (choćby pod postacią parry). Cóż, chyba trzeba będzie się ratować pojedynczymi "Dark Speedami", czy czymś, ale jej los versus Jedi marnie widzę niestety... "

  Cad Bane`s Posse: Karta w miarę potężna (choć Cad Bane`a jeszcze nie znam, może będzie za kiepski żeby do niego dodawać jego "Posse"). Jeśli chodzi o siłę, to licząc Bane`a mamy za 6 build pointów 7 kości ataku z Accuracy plus Critical Hit 2. WOW. To będzie miotło porządnie, a do 5hp armor na pewno się przyda. Znowu jest mi szkoda tych 40 szybkości, ale w tym wypadku, jakby było więcej to pewnie koszt wzrósłby o 2 co najmniej. A tak zawsze można ich wrzucić do jasnej strony, żeby kosili chłopaków z 40 szybkości i Stealthem.

  Getaway Speeder: Całkiem przydatna "wracajka", przy której, jak już Karrde wspomniał, Ailyn dostaje coś do gadania. Od razu przyszedł mi na myśl kombos: Getaway Speeder wraz z Darthem Sidiousem (J) na wycofaniu. Walczyć będziemy Aurrą Sing (C) (bounty hunter i dark jedi w jednym) na podstawie mechanizmu: po zatapowaniu jednostek z jasnej strony wrzucamy naszym Speederem Aurra counterkiem obrażeń, dajemy Sidiousem +2 siły, i zdejmujemy dwa counterki obrażeń . Napisałem na szybko, więc może jakiś błąd znajdziecie, ale raczej nie taki nie do skorygowania. Myślę, że warto się nad tym zestawem zastanowić.

  IG-2000: W tym wypadku widzę głównie jednostkę 50/5/5 z Armorem 5 bp. Jest dobrze. Co dalej? Pierwsza umiejętność delikatnie wymusza na zagranie IG-2000 w setupie, choć zagrożenie nie jest aż tak poważne, zważywszy na Armor. Co do drugiej z kolei, to mam problem, gdyż głupi teoretyk ze mnie, z zerową wiedzą o multi (głównie gram z kolegami, itd.), ale biorąc pod uwagę np. talie z "deck archives" na skywlkr.net, to wydaję mi się że piloci na jednostkach występują albo w bardzo specyficznych taliach (gdzie i tak nie ma ich raczej 8<, a tak to może znajdą się ze dwaj, trzej na talię, więc wg. mnie byłaby to umiejętność rzadko stosowana. Zwłaszcza że chyba wcześniej byśmy zabili jednostkę, niż pilota, który często ma więcej życia i może unikać, jeśli jest jedi.

  Relentless Hunter: w końcu coś dla mnie - 60 szybkości zadowala.
  Upkeep "2 mocy" chyba będzie najczęstszy, hunterzy nie używają jej tak dużo, chyba że fajne Battle`e dojdą. Accuracy się przyda, ale znowu małe szanse na szczęśliwe przeżycie jednej tury, a dwóch to już zerowe, jeśli nie będzie miał bardziej wartego zdechnięcia towarzysza. Tak mi się wydaję.

  Hell`s Anvil: upkeep niziutki, chociaż w kluczowych momentach może wkurzyć. Jednak skille toto ma naprawdę fajne, starfightery ubóstwiane przez jasną stronę będą się rozbijały o Armor z Shieldem, a większe krążowniki będą je traciły. Dla mnie bomba.

  Forearm Gauntlets: przepak na kilometr! Nie dość że twórcy zapomnieli (mam nadzieję!) dopisać na końcu "until end of turn", to umiejętność -20 szybkości na Stealtha to praktycznie wygranie areny.

  To właściwie tyle, bo muszę wychodzić, dzięki Karrde za te parę kart w newsie, dzięki którym mogłem się rozpisać

  LINK
 • Widzę

  Flying Piano 2010-08-12 14:34:00

  Flying Piano

  avek

  Rejestracja: 2008-06-03

  Ostatnia wizyta: 2011-06-14

  Skąd:

  że faktycznie nie wesoło ze światem TCG dzisiaj, więc (mimo że po dwóch tygodniach) walnę double posta - brak "edytuj"

  -----------------------------------------------------------------

  Właśnie się z przyjrzałem powiększonemu obrazkowi z drugiego boostera
  http://www.skywlkr.net/idc/expansions/downloads/lotf1/full%20set/packs/lotf1packboba%202%20small.jpg
  i w prawym górnym rogu mamy, o ile mnie wzrok nie myli, HK-47!
  Co prawda sięgnięcie do KOTOR-a było mocno prawdopodobne w dodatku o Mandalorianach, co nie zmienia faktu, że od dłuższego czasu mi tego wycinka świata SW w TCG brakowało.
  Ciekawe, czy poza moją ulubioną postacią z gier zobaczymy inne wersje HK, Calo Norda, czy coś jeszcze innego?

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..