Forum

Star Wars Kultowe Statki i Pojazdy

Dnia 9 września do kiosków i salonów prasowych trafił magazyn star wars zatytułowany jako ,,kultowe statki i pojazdy". Seria jest wydawana przez firmę Deagostini. W pierwszym numerze znajduje się miniaturowy sokół milenium, plakat i jego szczegółowy opis. Cena 1 numeru to 9,99. W 2 numerze X-wing. Numery będą się ukazywać co 2 tygodnie.

hmmm

a jakiś link z netu jakiej to jakości? Bo nigdzie w googlach nie ma o tym słowa...

err

fakt

nie szukałem na międzynarodowej.
Wygląda ciekawie, jest AT-AT, Destroyer i Gwiazda Śmierci

Poszukam u nas tego Sokoła, ocenimy czy warto.

Dziwi brak Slave`a. To jednak kultowa maszyna.

...

aaa

to jest to. Szkoda, że Slave bez fotki

Jeżeli nie ma o tym nic...

...w polskiej części sieci (a na oficjalnej stronie polskiego oddziału wydawnictwa tym bardziej), a wnioskuję z postu Rahama Koty, że chodzi o rodzime punkty sprzedaży prasy, to może mamy do czynienia z powtórką sytuacji sprzed kilku lat. DeAgostini rzuciła wówczas na rynek w kilku większych miastach serię próbną "Kultowych Aut PRL", w całkowitej konspiracji. Na stronach modelarskich zrobiło się o tym głośno natychmiast i modeliki rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Niemniej seria na dobre ruszyła dopiero w zeszłym roku bodaj. Może to ponowne sondowanie rynku.

A zaczeło to wychodzić

w Polsce?

...

w polsce wypuszczą dwa pierwsze numery, trzeci będzie tylko możliwy do dostania jak się uśmiechnie do pana w kiosku, a potem czasopismo zdechnie.

tak jak już było, jak i będzie z tworami deagostini ;p

wbrew

pozorom nie masz racji. Oni wydają wiele kolekcji, to że nie ma ich w Empikach czy salonach prasowych nie oznacza kasacji.

Dostępne są właśnie jak np. dogadasz się ze swoją znajomą kioskarką. Albo znajdziesz w jakimś Tesco.
Wszystko zależy od jakości wyrobu.

Taa

Zgadzam się z Tremem w 100%. Deagostini nie potrafi utrzymać żadnej kolekcji dłużej niż kilka numerów. Potem po prostu pada.

Prawdopodobnie wiąże się to z dwoma problemami: raz, że wydawnictwo potrafi nieźle przywalić z ceną. A dwa, że ich pisemka są głównie dla kolekcjonerów, a takich w Polsce nie ma zbyt wielu.

...ponownie odwołam się do "Kultowych Aut PRL"

kolekcja ma już ponad 54 numery (sam nie kupuję, tzn. wziąłem pierwszy numer z Warszawą M20, ale że kiedyś pasjami zbierałem modele, to sprawdzam jak ma się kolekcja) i rozwija się dalej. Kolekcjonerzy to kupują. Fakt, to się utrzymało, bo pomysł jest oryginalny jak na polskie warunki (chociaż DeAgostini wydawało w Niemczech podobną serię "Traumautos der DDR", a w Rosji "Samochody ZSRR"), a modele to zubożone IXO, ale na poziomie, więc to mogło wpłynąć na tak długie życie. Kolekcja więc nie padła, choć ciężko dorwac ją w kioskach. Nie widzimy na witrynach kolejnych numerów, więc myślimy, że tytuł został zwinięty. Błąd. Takie wydawnictwa żyją z prenumeraty, do prenumeratorów są kierowane. Tanie pierwsze numery mają Cię zachęcić do subskrybowania. Potem tylko częśc dalszego nakładu ląduje w empikach etc, reszta idzie pocztą do klientów. Tak działa cała gałąź tej branży od DeAgostini po Hachette. Chociaż można się przy tym ostro naciąć, bo jak sobie policzyłem, na zakup kioskowego Pz. VI Tiger w skali 1;16, trzebaby wydać łącznie ok. 4 kafli, a już za 400 stówy na allegro można znaleźć równie udany model i to RC.

Ok.....

Jestem zaskoczony. Zarówno odpowiedziami twoją, Sellera i Barta, że jednak ich kolekcje mają się dobrze.
Pamiętam, że kiedyś Deagostini wydawało takie coś jak "Cudowny świat lalek z porcelany". Moja siostra jak była mała to to lubiła Problem w tym, że najpierw zaczęły pojawiać się kłopoty z cenami, a potem to po prostu zniknęło. Tak jak w przypadku innych kolekcji tego wydawnictwa: widziałem pierwsze numery, a potem to znikało. Nigdy nie widziałem 20 numeru jakiegokolwiek ich pisma. Tak samo było z przytoczonymi "Autami PRL-u".

Sam kiedyś kupowałem kolekcjonerskie czasopisma, nie pamiętam jakich wydawnictw, jedno o znaczkach pocztowych(dla filatelistów), drugie to było "Władca Pierścieni: Figurki Postaci Filmowych". Oba zniknęły. Najbardziej żałuję tego drugiego Każdy numer był z taką świetnie wykonaną ołowianą figurką.

Dla mnie dziwna strategia, że znikają z kiosków, a zostają przy prenumeratach. Ja np. lubiłem kiedyś kolekcjonować różne rzeczy, ale nigdy nie korzystałem z wynalazku prenumeraty.

Wiesz

przy kolejnych numerach jest mniejsze zapotrzebowanie. Dlatego wydawnictwo zimniejsza nakład. Przez co w niektórych kioskach kolekcje się już nie pojawiają.
Historia polski doszła do ponad 200 numeru. Szachy Harry Potter mają ponad 80 numerów. Seria o Egipcie też daleko zaszła.
Zatem najlepiej prenumerować, albo dogadać się z jakimś kioskiem.

To prawda

Poza tym trzeba też wziąć pod uwagę, że mało u nas kolekcjonerów. Ale jednak uważam to za dziwny pomysł, bo ci, którzy nie bawią się w prenumeraty ani układy z kioskarzem, mają w plecy. Tak jak ja
Wyobraź sobie, jaki dla mnie to szok

Gdyby robili

inaczej skończyliby jak Mandragora z komiksami SW. Niestety takie prawa rynku.

Encyklopedii SW chyba się nie udało, dlatego iż wydawali ją w 2001 roku, gdzie szum TPMowy już się dawno skończył, a ten szum wokół AotC jeszcze się nie zaczął.

nie przesadzajmy

wiele ich kolekcji doszło do kilkusetnych numerów. Po prostu po paru pierwszych numerach kupujących jest znacznie mniej, więc i mniejszy jest nakład.
Zależy tez dla kogo jest pismo. Przy dobrej reklamie czasopismo SW mogłoby się utrzymać, bo SW jest teraz popularne. Co prawda bum SWowy spowodowany TCW nie jest tak wielki jak przy epizodach NT, ale za to dłużej działa.
Co ceny skoro nakład jest mały, to niestety cena musi być większa.

...

Można zamówić także prenumeratę

A jakieś

źródło? Polskie

...

http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=426466#426637
Ten link to tak pod rozwage wiarygodnosci zrodla^

W punkcie prasowym przy wypozyczalni filmow w Wodzislawiu nie ma tego czegos^

Mając włączony "naive mode"...

...wybrałem się dziś do punktu sprzedaży prasy po "GazWyb", ale dycha na wszelki wypadek wylądowała w kieszeni. Pośród sterty wszystkich możliwych magazynów dla kolekcjonerów od wozów strażackich, poprzez jakieś barachłowate porcelanowe ptaszki, części Fokkera von Richthoffena, talerzy z pożal się Boże Hello Kitty, Wołgą 24-10 i modelem Układu Słonecznego Sokoła M., ani niczego go przypominającego nie stwierdzono. Hoax, ot co.

Re: Mając włączony `naive mode`...

Balav napisał(a):
...wybrałem się dziś do punktu sprzedaży prasy po "GazWyb",
________

Gaz Wybuchowy w kiosku ?

PS: Jeżeli ktoś dorwie te pisemko, to niech napisze od razu, czy podano gdzieś cenę następnego numeru Bo pewnie mniej niż 3 dychy nie będzie O ile w ogóle będzie ...

...

Numer 1 - 9,99
Numer 2 - 24,99
Numer 3 i każdy następny - 34,99

...

Ja z "lepiej_sprawdzic mode" obczailem punkty prasowe (rooozmaitej wielkosci) w katowicach i bydgoszczy, i takze nic nie znalazlem.

---

It`s a trap!

zwiedziłem #2

dziś dwa duże warszawskie Empiki. Ci którzy znają moją opinię o nich wiedzą, że to rzecz niezwykła jak na mnie

I jest tam mnóstwo tego foliowanego badziewia, jakieś żołnierzyki, samochodziki, laleczki...

Statków SW nie ma.
I nie było bo pytałem.
I chyba nie będzie bo ogólnie te wydawnictwa słabo schodzą w Empikach.

Ciekawe.

...

Chciałbym zobaczyć choć jedno źródło dot. tego wydania po polsku... a jeśli jest ono faktem, to wielu fanów pamięta wydawaną przez to samo wydawnictwo Encyklopedię SW, której sprzedaż zakończyła się po czterech numerach.

Z encyklopedią

to trafili na zły moment. Gdyby zaczęli ją w maju 2002, gdy wchodził AotC mogliby się dłużej utrzymać. A w 2001 roku szum TPMowy już dawno wygasł, a AotCowy jeszcze się nie zaczął.
Tym bardziej, ze takie LotR: gry strategiczne, czy Harry Potter szachy utrzymały się/utrzymują dłuższy czas. Choć oczywiście nie ma ich za bardzo w kioskach, bo przy takiej małej liczbie odbiorców bardziej opłaca się prenumerata niż produkowanie sporo więcej, tylko po to by to było w kioskach (jak zrobiła mandragora z komiksami). Może teraz pojawiło się tylko kilka sztuk jako próbna seria? Może Deagostini chce sprawdzić czy takie coś się sprzeda? Szum wokół TCw trwa, więc mogłoby się to dobrze sprzedać, pod warunkiem, ze cena byłaby w miarę. Za 30 złoty to mało kto to kupi.

Ano właśnie

Tuż po powrocie z Grabowca, usłyszałem od ojca albo od wujka, że widział coś takiego w Toruniu w saloniku prasowym w jakimś supermarkecie. Jak tam się jednak przeleciałem, okazało się, że już tam nie było. Podobno te pojazdy są metalowe.

Wychodzi jednak na to, że w Polsce to jest Tylko trzeba będzie dobrze się naszukać.

Fotki

Parę osób pytało o jakiś namacalny dowód. Kolega z fandomu, dokładniej Ryba z TISW zdobył to pismo i podesłał mi fotki. Zarówno modelu, jak i magazynu.

Bierzcie, i jedzcie z tego wszyscy
http://picasaweb.google.pl/ender1701d/StarWarsDeagostiniNr1#

Pewnie

to jakaś próbna seria jak ktoś wspominał czasami tego typu wydawnictwa wypuszczają mały nakład, by zobaczyć, czy to się sprzeda.

Cena IMO dużo 15 zł za magazyn o Statkach SW? To trochę drogo. Zwłaszcza, że następne numery będą pewnie jeszcze droższe.

BTW: Na zdjęciach dopatrzyłem się napisu: Edycja limitowana

fajno

szkoda tylko, że niezbyt mi się chce przeczesywać kioski. Chyba jednak w końcu złożę to moje lego

....

heheja tam wole lego

informacja od Deagostini

Dzwoniłem właśnie do Deagostini. Z tego co się dowiedziałem tak ten magazyn wychodzi, w przyszłym tygodniu ma się ukazać 2 nr w cenie 34.90. Jednak złą informacją jest to ze jak na razie jest to „seria testowa badająca rynek” wiec z tego powodu SA trudności z dostaniem tego gdzie kol wiek, jak na razie nic nie wiadomo apropo możliwości zamówienia prenumeraty telefoniczni lub na stronie firmy

Czyli tak

jak myślałem.
Co do ceny 35 zł za czasopismo statkach SW? Z taką ceną daleko nie zajadą.

...

Ale to nie jest cena za czasopismo o statkach, ale cena za model statku do ktorego dolaczane jest czasopismo.

Tak mniej wiecej : >

no niby tak

ale mimo wszystko strasznie drogo, zwłaszcza, że to dwutygodnik. Kiedyś tego typu kolekcje były tańsze (chociaż kiedyś nie dodawano do nich takich rzeczy jak teraz).

...

Ejj, tez mam. xD

W kiosku, w wodzislawiu. Mama cos kupowala w nim, ja sobie z boku stalem z zakupami, nawet nie myslac o sprawdzeniu w tym kiosku (sprawdzalme wieksze punktu prasowe tylko^) ale tak z nudow, zerkam na wystawe, a tam w tyle sobie "STAR WARS" napis jest.. ; D
Oczywiscie kupilem, jedyny egzemplarz, jaki byl.

ZAchwycony jestem gazetka. <3

I, cholera, chcialbym zeby wydawali ja osobno, bo nie kreci mnie zbieranie tych modeli, ale gazetki chcialbym miec wszystkie... zobaczymy jak to bedzie.


Nastepne numery 35 w kiosku, 30 w prenumeracie^ bez 10 groszy bodajze.. ; p

tej

a co to za modele w ogóle, jakieś fajne?

i w którym kiosku? wiem że ostatni, ale może gdzieś w okolicy znajdę

...

Verg wyzej linka http://picasaweb.google.pl/ender1701d/StarWarsDeagostiniNr1# dal ; p

Co prawda kompletnie inny model, bo Slave http://nabocadoloboblog.blogspot.com/2009/11/slave-1-planeta-deagostini-fasciculo-20.html tu jest pokazany, ale to ta sama seria, mozna sie przyjrzec jak z jakoscia tego : p

Osobiscie, uwazam ze te 30/35 zl to dobra cena za takie modele + gazetke. (1szy numer jest za 15zl^)

A gdzie, hm. Ten kiosk co sie z rynku wychodzi na tym rogu co tam teraz bodaj CCC jest i Dominet bank.. czy cos. Nie wiem w sumie, malo zwracam uwage na to co w tym miescie gdzie jest xD Jakbys do banku PKO chcial isc z rynku najprostsza droga no.

spoko

thx za info, poszukam, za 15 zł... czemu nie. Moja pierwsza figurka by była

Slave

całkiem w porządku tylko to żółte...

ehh

Przeszukałem całą Pszczyne. Nic. Nikt nie słyszał o takim czymś. :< Widział ktoś to to w Katowicach może?

w katowicach brak

dzisiaj przed ŚSFSW przeszukałem wszystkie kioski w centrum, 2 empiki i osiedle i niestety nic nie ma, Immo twierdzi to samo

...

Na allegro tego nie ma, a zazwyczaj wszelkich gazet z kolekcjonariami jest tam na pęczki. U siebie w Oleśnicy tego nie znalazłem, ale pewnie miejscowość za mała. Widział to ktoś we Wrocławiu?

Biorąc pod uwagę, że to seria testowa nakład pewnie wynosi kilka tysięcy sztuk. Do czasu, aż Verg nie wrzucił linka do zdjęć, byłem przekonany, że to hoax.

W prudniku nie ma

Mi kumpel kupił to w Raciborzu, dobrze że zdążył bo na drugi dzień już nie było ;/
Ja kupuje to przede wszystkim dla modelu.. i szczerze powiem na takie coś czekałem... robi wrażenie .. metalowy na podstawce i do tego ma osłonę przed kurzem ;p na tle Bespin ... jutro wysyłam prenumeratę z załączoną ankietą

Pozdro

Re: W prudniku nie ma

Stil napisał(a):
i do tego ma osłonę przed kurzem ;p
________
O! Fajna sprawa, nie ma co. Szkoda tylko, że osłonka przed kurzem pewnie też się kurzy, ale trudno, nic nie jest doskonałe

...

Ale wez odkurzaj model sokola, a odkurzaj plaskie powierzchnie pudelka chroniacego przed kurzem : D

Yuri ma rację

Odkurzanie samych modeli bez ochronki to katorga. Gdybym ja swoje modele trzymał w jakichś szklanych gablotkach, jak by to łatwiejsze było <wzdycha>

...

Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Domyślam się, że kurz ma wiele sprytnych sposobów na wniknięcie pomiędzy różne szczeliny, nieznane wcześniej nawet konstruktorom...

Modele

Czy wszystkie modele mają być w cenie 35 zł ? Jak tak to kupię sobie Slave 1 na pułkę.

Nie wiadomo

czy do numeru ze Slavem dotrwają. Na razie tylko sprawdzają rynek.

Slave

No mam nadzieje, że zmienia kolejność i cenę zmniejszą

Re: Modele

Cwaniak5 napisał(a):
Czy wszystkie modele mają być w cenie 35 zł ? Jak tak to kupię sobie Slave 1 na pułkę.
________
Przepraszam za błąd miałem na myśli, że kupie tylko Slave 1 na półkę

w prenumeracie taniej

bo modele są po 30 zł i do tego płacisz po obejrzeniu! Dostajesz kolejny numer z modelem jak ci się podoba płacisz przelew a jak nie to odsyłasz- przynajmniej tak tam piszą

...

Gdzie tak piszą? Mi jedynie odpisali na maila, że "istnieje możliwość prenumeraty poprzez e-mail". Żadnych szczegółów. A na stronie nic o tym nie znalazłem.

W prenumeracie

Darth Kasa w prenumeracie tak piszą, jezeli udało ci sie kupic pierwszy numer w kiosku w raz z nim otrzymujesz druk ktory wypelniasz jezeli chcesz zaprenumerowac oraz ankiete do wypelnienia... za która jest upominek niespodziewanka ;p
Zreszta Yuri juz to zamiescil ... nie zauwazylem

...

Aha. Trzeba jednak najpierw kupić gdzieś pierwszy numer, a w Olsztynie próżno go szukać (sprawdzałem już m. in. w Empiku, salonie prasowym i czterech kioskach ), więc lepiej spróbuję przez maila.

Numer

A ktoś wie gdzie jest numer 1 w Płocku ?

Mam to

Zdobyłem to. Tzn. kupiłem W saloniku prasowym na placu Rapackiego w Toruniu. Ale dziwnie było.
Najpierw babka, jak ją poprosiłem, że chcę to kupić, to mówi "To już ostatnie".
-Jak ostatnie?
-"Bo 5 egzemplarzy tutaj było, ale już sprzedane zostały"
-Pięć?
-"I to z dwa tygodnie tak leżały"

No ja pier...ale kolega, z którym byłem, ujął "Nie narzekaj, tylko się ciesz, że to masz"

A jak z modelem i pismem? Kapitalne! Model jest świetny, bardzo ładny, szczegółowo wykonany, na podstawce i z dołączoną przezroczystą skrzyneczką, żeby to trzymać. Wadą jest to, że modelu nie można nijak odczepić od podstawki. Ale trudno.

Samo pisemko też jest okazałe. Opisy akcji filmowych z Sokołem, historia Hana Solo(z nawiązaniami do EU! nawet o śmierci Chewbaccy piszą), sam opis Sokoła, plany zewnętrzne Sokoła, artykuł o "Outriderze" i słówko o Dashu Rendarze(kolejne nawiązanie do EU) i jeszcze parę artykułów, jeden o Sokole, pozostałe już bardziej na inne SW-owe tematy, ale spoilerować nie chcę. Napiszę że warto!

Do tego:
-kapitalny duży plakat!
-oferty prenumeraty, gdzie oferują jako prezenty m.in. model TIE Fightera. I tu mam problem, bo nie rozumiem: model myśliwca TIE będzie tylko jako prezent dla prenumeratorów?
-ankieta, w której jest spis modeli. Paru pojazdów w niej brakuje, przez co obawiam się, że ich zwyczajnie nie będzie w kolekcji


Problem też z ceną będzie. Kolejne numery będą droższe, więc zbierać regularnie na pewno nie będę(wiadomo, kasa). Następnego numeru na pewno nie kupię, jako że modelem jest X-Wing, a X-Wingi nigdy mnie nie kręciły. Ale jak będą fajne modele, to kupię chętnie.

...

Wszędzie pisze że numer 1 kosztuje 14,99, ale ja dałem 9,99 i tyle pisze na gazetce.

...

A tak wogóle to kupiłem w mieście Tuliszków w spożywczaku kto by pomyślał że we Wrocławiu nie ma a w takim małym mieście w sklepie spożywczym to mieli (tylko 1 egzemplarz).

...

Wrocław jako duże miasto ma też wielu mieszkańców, więc te numery co tam były, pewnie szybko się rozeszły. Z tym Tuliszkowem takiego problemu najwyraźniej nie było.

Re: ...

Darth Kasa napisał(a):
Wrocław jako duże miasto ma też wielu mieszkańców, więc te numery co tam były, pewnie szybko się rozeszły.
________

Albo w ogóle ich nie było, bo do testowania sprzedaży mogli wybrać inne lokalizacje.

Modele

A mogę dostać jakieś wskazówki w jakich miejscach mam szukać ? I Vergesso, czy możesz napisać w kolejności jakie będą wydawane modele ?

ciężko

to znaleźć bo nakład jest mały (na razie sprawdzają czy to się sprzeda).
http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_The_Official_Starships_%26_Vehicles_Collection

...

http://www.comiccollectorlive.com/LiveData/CoverTitle_List.aspx?id=22f743d2-8041-4579-a922-10a1b943a24f
Znacznie wygodniejsza metoda przegladania niz na wookieepedi : D

I co do sprawdzania czy sie sprzeda, niby to fakt, ale maja jakis felerrny sposob sprawdzania, jak ogromna wiekszosc chetnych nie widziala tego (mimo poszukiwan !) na oczy.. ; p

No właśnie...

Z plakatu dołączonego do pisma, z jego drugiej strony wynika, że ma w kolejnych numerach być inny rozkład modeli, niż w wyżej podanych linkach:

2 numer - X-Wing
3 numer - TIE Advanced X1 Dartha Vadera
4 numer - myśliwiec Jedi Interceptor(ten z ROTS)

Seria

Z rozkładu wynika, że Slave 1 jest 18, nie wiem czy to przetrwa do 18 modelu

DeA

Do tej pory raz zamawiałem prenumeratę z DeAgostini - "Z archiwum X" (53 numery). Też wszyscy na początku marudzili, że nie ma sensu kupować bo na bank nie wydadzą do końca (jeden numer kosztował 25 zł, a wychodziło co tydzień, czyli stówka miesięcznie). Też pierwsze numery poszły testowo i po #3 wstrzymali serię, zrobili przerwę na jakieś tam dopracowania i wypuścili po jakimś czasie od nowa (wtedy też wszyscy fani porównywali to do encyklopedii SW. Też w zwykłych kioskach tego nie było (walały się tylko stare nie sprzedane numery), ale jak się dogadało z panią kioskarką (o co nie trudno), albo zamówiło prenumeratę to nie było problemu. A prenumerata w DeA jest naprawdę korzystna. Po pierwsze taniej wychodzi, po drugie dają prezenty, po trzecie można w każdej chwili zrezygnować, odesłać nie płacąc itd. (z prenumeraty "Z archiwum X" rezygnowałem kilka razy i kilka razy ją odnawiałem). Pamiętam, że nie było też problemu z wymianą jak mi poczta rozwalała przesyłki. Odsyłałem i dostawałem nowy egzemplarz.

Prenumerata

Więc jednak jest szansa na dalsze egzemplarze Tylko, że to 35zł, byłoby lepiej aby było 15zł

Ja bym nawet chętnie

przyczynił się do poprawy wyników sprzedaży, ale jak to robić, skoro tego nigdzie prawie nie ma?

Mam nadzieję, że w końcu gdzieś się na to natknę...

jestem za a nawet przeciw

cena zbija z nóg - to już samoloty świata sprzedawane byłypo 19.90 za sztukę a gros modeli składał się z części metalowych - w przypadku statków star wars mamy chyba doczynienia z plastykiem ? widziałem "real photo" z wydań brytyjskich - czy one się czymś różnią od polskiej edycji ? jeżeli nie to poziom wykonania będzie słaby, za słaby by płacić 35 zł. co dwa tygodnie

suchajcie

suchajcie nie ma co kiedys zbierałem władce pierscieni figurki kupiłem 1 numer bo był tani potem 2,3 a potem to były za drogie jak pamientam około 25 a 30 nawet Deagostini niczego nie da tak 15 a 20 tylko 30 zł to jest ich wina ze nikt nie kupuje [spoiler]

suchaj

suchaj!
Przeczytaj sobie posty powyżej i wyciągnij wnioski, jak to wygląda z tymi kolekcjami.

I na litość boską, ogarnij ortografię :<

Zamówiłem

prenumeratę przez biuro obsługi,czekam na odpowiedź.
Gazetka/kolekcja/czasopismo wygląda ok,ale jeśli to będzie dwutygodnik to moim zdaniem szybko padnie(zbiorowy mail do DA?).W Ostrowie Wielkopolskim raczej nie ma,ale jeszcze jutro poszukam.

nie gazeta

gazeta wychodzi co najmniej dwa razy w tygodniu. Wszystkie, tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki to czasopisma.

...

nie człowiek.

człowiek wychodzi z domu przynajmniej raz dziennie. Wszyscy siedzący w domu i piszący takie pierdoły na forum to pseudoludzie bez życia.

To nie są pierdoły

tylko istotny błąd świadczący o braku podstawowej wiedzy przez Polaków.
Mówić na miesięcznik gazeta to tak jakby kota nazywać psem, albo mężczyznę nazywać kobietą.

...

a ciebie człowiekiem (;

Heh

wiedziałem jaka jest różnica między czasopismem a gazetą,jeśli już to świadczy o podstawowej głupocie Polaków lub mojej.Nie wiem po co napisałeś "przez Polaków" skoro mogłeś pominąć przez,co świadczy o braku podstawowej wiedzy Sellera
A porównanie do kota jest średnie,bo gazeta jest czasopismem.

Seller moze zanim zaczniesz pouczać

rodaków o ich błędach czy potknięciach sam sie zacznij kontrolować?

"tylko istotny błąd świadczący o braku podstawowej wiedzy przez Polaków."

To cytat zgadnij z kogo? I może odnieś się do poprawności tego zdania...

Pozdrawiam.

...

dzięki! Jak zawsze okazałeś się bardzo pomocny.

...

/mute Mistrz SellerHmm

Dziękuję za podzielenie się ze mną, tą cenną, tajemną wiedzą z księgi iście czarodziejskiej.

Star wars Kultowe statki i pojazdy #2

Dnia 23 września do kiosków trafił 2 numer star wars kultowe statki i pojazdy z modelem X-winga Luka Skywalkera. Cena to 34,99 w prenumeracie 29,99. W kolejnym numerze statek Darth Vadera (TIE advenced). Kolejne numery będą ukazywać się co 2 tygodnie.

Pierwszy numer

Czy jak jest jeszcze to mogę znaleźć 1 np. w Empiku albo Inmedio ?

Samo zdobycie

tego czasopisma jest trudne. A już poprzedniego numeru tym bardziej raczej nie znajdziesz. Teraz tam gdzie jest, jest tylko 2 numer.

...

W inmedio w koninie mają 2 numer, tam kupiłem.

D.A

Ja szukalem w Brzozowie i Krosnie, na Rzeszow juz mi sil braklo. Nigdzie ani sladu. A co do kolekcji DeAgostini, to jesli sie chce nabyc cale ich kolekcjie to tylko przez dogadanie sie ze sprzedawca, ja tak zdobylem cala kolekcje egiptu

...

Można zadzwonić do deagostini i zamówić prenumeratę (nawet od 1 numeru).

Kolekcja DeAgostini

Cos jednak mnie męczy jesli chodzi o te kolekcje. Zawsze gdy startowala nowa ich kolekcja to była w tv reklama, tym razem było głucho. Sądzę ze teraz puścili pierwszy nr tak na próbę a z kolekcja wystartuja za jakis czas, może nawet przed świętami.

Star wars Kultowe statki i pojazdy #3

Dnia 26 pażdziernika do kiosków trafił 3 numer z seri Star Wars kultowe statki i pojazdy z modelem TIE advenced x1 dartha vadera. Model+gazeta kosztuje 34,99. Można ją nabyć w wybranych kioskach i kolporterach. A za 2 tygodnie numer 4 z modelem Jedi starfighter Anakina Skywalkera.

...

Cieszymy sie, ze informujesz wszystkich o tym co jest w newsach.

Numer 3

Czyli numer z modelem myśliwca Zaawansowanego TIE X1 Vadera.

Model się prezentuje bardzo dobrze, a zamknięcie przezroczystego pudełeczka jest mocniejsze, niż w przypadku Sokoła. Bardzo mi się spodobała szczegółowość myśliwca. Niestety, do świetności trochę brakuje: problemem jest kolor. Te części, które powinny być jasnoszare, są na modelu ciemnoszare.
Ale nie jest to wina DeAgostini, a przynajmniej nie wyłączna: Revell przy modelach tego myśliwca również przy tych do składania oferuje właśnie taki ciemnoszary kolor. Cóż, widocznie producenci tego modelu upatrzyli sobie taką a nie inną kolorystykę -_-

A pisemko? Również dobre, jest artykuł o myśliwcu, jego plany, historia, artykuł o realnym jego modelu do kręcenia filmu i trochę też i bitwie o Yavin a także o Gwieździe Śmierci.
Pojawiły się jednak minusy:
-artykuł o Zuckussie i jego statku "Mist Hunter": ok, z jednej strony ciekawe, ale z drugiej strony - na jaką cholerę? Co mają wspólnego myśliwiec Vadera i statek Zuckussa? Lepiej byłoby dać artykuł o jakimś innym wytworze TIE z EU: TIE Defender albo TIE Phantom np.
-ciągłe używanie nazwy "TIE Advanced X1". Niby nie błąd, ale jednak w Empire at War zostało to przetłumaczone na "Myśliwiec zaawansowany TIE X1". Nie mówię, żeby zaraz zrzynać wszystkie nazwy z EaW Ale to by akurat mogło być.

Ogólnie jednak polecam i czekam na numer z jakimś ciekawym pojazdem - ETA-2 w następnym numerze mnie nie grzeje.

No i mały spis toruńskich lokalizacji na proponowaną przez Rusisa listę Może ktoś z Torunia lub okolic skorzysta, a widziałem w 3 miejscach(po jednym egzemplarzu):
-salonik prasowy na Placu Rapackiego(ale tam kupiłem akurat, więc tam już nie ma, chyba że sprzedawca trzyma drugi egzemplarz za pazuchą)
-mały, pomarańczowy kiosk na Placu św. Katarzyny
-salonik prasowy w pawilonie handlowym na ul. Wojska Polskiego - taki budynek w którym są różne sklepy, biznesy, gabinety itp.

znaczy

kupiłeś już trzeci? Dżizzz, nie wiem czemu ta firma ma takie debilne zasady dystrybucji...

formalnie

to jest trzeci numer, choć w mojej kolekcji drugi(X-Winga se darowałem, nie mam kasy na całą kolekcję)

A dystrybucja, cóż...

Re: formalnie

Vergesso napisał(a):
A dystrybucja, cóż...
________

cóż... jest, oględnie mówiąc, ***jowa.
Na ich oficjalnej stronie
http://www.deagostini.pl/
w lewym, górnym rogu nawet nie ma wymienionych modeli SW... więc o czym w ogóle mówić?

Re: Re: formalnie

Z tego co mi mówili, gdy z nimi rozmawiałem to strona jest wciąż w przygotowaniu.

Ale faktycznie sposób dystrybucji czy dział obsługi klienta - i zasady jakimi się rządzi - mają fatalne.

fatalne?

Fatalne to są drogi w stolicy 40mln państwa.
Chyba dzisiaj mam depresję większą niż zawsze

Za to te działy obsługi czy jak tą swołocz zwał, mają zapewne same MB&A albo oprawione w ramkę dyplomy z zarządzania...

Papierek swoje a rzeczywistość...

swoją dystrybucją

grzebią swoje szanse na utrzymanie tego czasopisma. A poza tym:
-Wiadomo reklama w TV to rzecz droga, ale mogli wysłać maile do większych portali o SW. Wtedy wiadomość by się rozniosła, bo nawet jak ktoś nie czyta bastionu to ktoś kto czyta mu o tym powie.
-Dostępność, w czasie, gdy jest pełno dzieciaków-fanów SW mogli sobie pozwolić na większy nakład kilku pierwszych numerów.
-Cena, gdyby trochę ją opuścili więcej osób by to kupiło.
-Częstość wydawania -zamiast co dwa tygodnie, lepiej co miesiąc. Łatwiej oszczędzić miesięcznie 35 zł niż 70.

Akurat

Akurat na Placu Rapackiego w saloniku był egzemplarz, wiem bo kupiłem.
Jeśli chodzi o model to bardzo mi się podoba, fajnie że dołączają do tych modeli gablotkę, tak więc się nie pobrudzą. Kolorystyka też według mnie dobra, nie będę się czepiał.

Co do zawartości gazetki to ogarnąłem ją przelotnie, więc na ten temat nie będę się rozwijał. No i za 2 tygodnie myśliwiec ETA, to może też nabędę. Jeśli ktoś ma tą rozpiskę modeli, w którym miesiącu dany się pojawi, to wie może kiedy wyjdzie Death Star?

---

Ktoś to w Poznaniu widział i czy normalnie można by było dostać jeszcze sokoła?

...

Do dzisiaj miałem chęć nawet kupić na próbę to pisemko, ale nie ma tego w Bielsku, przynajmniej ja nie znalazłem:/

cóż, krzyżyk na drogę dla DeAgostini [*]

Dostępność zerowa

Od przeszło miesiąca odpytuję w Wawie i wsiach okolicznych wszystkie przydrożne kioski i empiki. Nikt nic nie wie, w jednym kiosku _chyba_ mieli pierwszy numer w dwóch egzemplarzach, ale już nie ma. Nowych też nie ma.
Żenada.

Dostępność

Zgadzam się, rozumiem, że to ma być na próbę ale no bez przesady. W Płocku nic nie mogę znaleźć.

...

Potwierdzam, w Płocku nie ma w żadnym kiosku. Nawet w Empikach nie ma!

nigdzie

w empikach nie ma

...

Sądzę, że ta seria zakończy się szybciej niż rozwinie, przez 2 powody.
1.Cena
2.Trudno znaleźć

.....

Znając Deagostini czwarty numer będzie za cztery dychy...

Cena

Pewnie teraz co numer będzie droższe, aż do 100zł !

...

no cóż, wszyscy stwierdzili, że jestem typowo narzekającym polaczkiem, a tu ci psikus deagostini zrobiło i jednak zabiło szybko tą serię ;p

...

Ejj, ale oni od poczatku przeciez twierdzili ze teraz testowo jada, i osobiscie zastanawialem sie tylko czy testy skoncza po 3 czy 4 numerze.. ; p

Wiec jeszcze nie jest powiedziane ze masz racje. Ale mozesz miec, zobaczymy..

Kolekcja statków...

Na miniaturkach niespecjalnie mi zależy, ale te nieszczęsne gazetki chętnie bym obejrzał... Tymczasem mimo uruchomienia rodziny nie dopadłem ani jednej.
Czy jakaś Dobra Dusza lub też inny Brat albo Siostra w Fanostwie nie potrzebuje tych gazetek, albo mógł/mogłaby mi je zeskanować/obfotografować cyfrowo i podesłać?

Prenumerata

Dziś DeAgostini zrobiło mi swoim zwyczajem niespodziankę przysyłając paczkę z czterema numerami na raz Nie pierwszy raz taki prezent z ich strony, a że wczoraj na konto wpłynęła wypłata i po wieczornym opłaceniu rachunków, stałych miesięcznych zamówień i kilku drobnych dodatków pozostało w zasadzie absolutne minimum na przeżycie listopada, szybko im za to nie zapłacę Wychodzę z założenia, że skoro na opłacenie jednej przesyłki mam 14 dni, to skoro dostałem dwie na raz to mam 28 dni

Książeczki/gazetki na pierwszy rzut oka prezentują się bardzo dobrze. Pokrowiec na telefon mizerny. Zresztą nie używam takich rzeczy a zatem jego jedynym zastosowaniem będzie łapanie kurzu na półce

Re: Prenumerata

Lord Mandus napisał(a):
Wychodzę z założenia, że skoro na opłacenie jednej przesyłki mam 14 dni, to skoro dostałem dwie na raz to mam 28 dni

________

Ale jednak takiej pewności nie masz Żeby cię potem wierzyciele nie ścigali

Ale to dobra wiadomość, że przysłali - bo może coś się rusza w tej sprawie. Treść newsa o ostatnim numerze była dość dwuznaczna, a że był on ze 2 tygodnie temu, to się zastanawiam, czy mógłbym szukać tego numeru z ISD tak od weekendu, czy jednak kolekcja została wstrzymana.

...

Ogólnie to oni są elastyczni. Kiedyś jak miałem sporo przesyłek "Z archiwum X" do opłacenia, a brak funduszy to też mocno spłatę przeciągnąłem. Pisali ponaglenia, ale mnie przeczekali ostatecznie

Ja w sumie trochę się zdziwiłem przesyłką. Po ostatnim newsie zakładałem, że albo seria jest skasowana i prenumerata automatycznie anulowana, albo zaczną rozsyłać prenumeratę dopiero po wznowieniu serii. Z drugiej strony to wcale nie musi oznaczać, że coś się ruszyło. Może się po prostu resztek pozbywają

karteczka

Jakby co to ja w #4 nie mam żadnej karteczki o wstrzymaniu serii.

.

U mnie w paczce był formularz zapłaty do wypełnienia (z błędnie napisaną nazwą miejscowości) i kartka A4 z informacją.
"[...]Jednocześnie informujemy, że chwilowo wstrzymujemy wydawanie kolekcji,aby dokonać zmian redakcyjnych zgodnych z państwa sugestiami.
Prosimy o dokonanie płatności w ciągu 14 dni zgodnie z załączonym formularzem lub odesłanie przesyłki[...]"
W numerze 4 była mniejsza karteczka z prawie identyczną informacją i kuponem do odcięcia, gdybyśmy byli zainteresowani planami wydawniczymi tej kolekcji.

Re: Prenumerata

Lord Mandus napisał(a):
DWychodzę z założenia, że skoro na opłacenie jednej przesyłki mam 14 dni, to skoro dostałem dwie na raz to mam 28 dni


________

To się zdziwisz

...

Widzę, że nie tylko mnie uradowano dzisiaj tak miłą niespodzianką Szczerze, zacząłem wątpić, czy w ogóle przyślą mi jakikolwiek numer tej kolekcji, ale wróciwszy do domu ze szkoły zostałem mile zaskoczony Również otrzymałem wszystkie cztery numery, wraz z futerałem i karteczką w 4 numerze, że to na razie ostatnia część kolekcji. Bardzo fajnie, że modele są w gablotkach. Prezentują się bardzo dobrze, mimo paru niedociągnięć spowodowanych pewnie rozmiarem każdego z modeli. Do gazetek nie mam zastrzeżeń - ot tak mały dodatek do modelu, który przyjemnie się czyta.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony i czekam, aż wydawnictwo wznowi sprzedaż modeli

Niestety

Parę dni temu postanowiłem sprawdzić, co z 5 numerem "Kultowych statków i pojazdów". Popytałem w paru zaufanych miejscach, w każdym odpowiadali, że nie otrzymywali pisma po 4 numerze. Więc po numerze z ISD ni widu, ni słychu.

Wygląda na to, że sprzedaż wstrzymali.

...

...dokladnie tak jak bylo napisane w newsie ? ^____^

Oczekiwales ze wbrew zapowiedzeniu ze wstrzymuja sprzedaz, beda ja kontynuowac ? xD

Właściwie...

to można powiedzieć, że tak.

Wiem, naiwny bywam

...

Dostałem dziś takiego maila z DeA:

NOWOŚĆ! "Star Wars Kultowe Statki i Pojazdy" już od środy 23 lutego w kioskach!

Deagostini

Potwierdzam :
Szanowny Panie,

Informujemy, że w dniu 23.02.2011r w kioskach ukaże się pierwszy numer kolekcji Star Wars.


Serdecznie pozdrawiamy,

Serwis Klientów De Agostini

strona

Sory, że post po poście. Mail mi się nie otwierał i nie widziałem strony.

http://www.starwars.deagostini.pl/

...

Sokoła na pewno kupię, chociaż patrząc na fakt, że pierwszy numer kosztować będzie 15 zł, to pewnie ze 30 następny...
Może jeszcze na SD lub SSD się pokuszę jak będą. Na resztę raczej nie będzie mnie stać.

Re: ...

japhy napisał(a):
Sokoła na pewno kupię, chociaż patrząc na fakt, że pierwszy numer kosztować będzie 15 zł, to pewnie ze 30 następny...
________

Kolejne będą w prenumeracie po 29,90 a w sklepie po 34,90.

...

Czyli tak jak przewidywałem.
Niestety, na moją studencką kieszeń to jednak za dużo. Tym bardziej, że to dwutygodnik. Ale Sokoła, SD widzę, że będzie więc na pewno kupię. Może X-Winga i TIE.
Ciekaw jeszcze jestem - a DS się pojawi? ;> Niby jest tylko statki i pojazdy, a to była stacja.

Co do DS

to na bank - o ile pisemko będzie jakiś czas wydawane - pojawi się DS II, bo już było o nie pytanie w formularzu dołączonym do pierwszego numeru
Gorzej niestety z pierwszą Gwiazdą Śmierci, gdzie nie wiadomo, jak będzie.

Re: ...

japhy napisał(a):
Czyli tak jak przewidywałem.
Niestety, na moją studencką kieszeń to jednak za dużo.

________

A może niekoniecznie. Poczekaj sobie jakiś czas, np. do wakacji i przeszukaj wtedy Allegro. Bardzo często się zdarza, że po jakimś czasie, księgarnie internetowe sprzedają takie kolekcje po o wiele niższych cenach niż w normalnych sklepach. Ja w ten sposób zaopatrzyłem się w kilka numerów kolekcji Marvela. Cena była tak niska, że kupując na Allegro dwa numery płaciłem tyle, ile w kiosku dałbym za jeden numer. Podejrzewam, że i Star Wars się tam kiedyś pojawi.

A co do samej kolekcji, to na pewno sobie kupię Sokoła, bo jest tani. I chciałbym też AT-AT, a z tego co widzę, to wychodzi dokładnie przed świętami Wielkanocnymi, a wtedy następuje przypływ gotówki... więc chyba się skuszę.

I jeszcze pytanie do tych, którzy posiadają: jak wygląda zawartość dołączanej książeczki? Bo nie ukrywam, że po kolekcji Marvela jestem dość sceptycznie do takich rzeczy nastawiony: o ile w pierwszym numerze zawartość była naprawdę ciekawa, to już kolejne które kupiłem, były żałosne pod względem jakościowym...

...

Możliwe, jeżeli ta kolekcja przyjmie się tak jak przyjęła się kolekcja Rzeczpospolitej ze źródłami do historii polski, to może pojawią się jakieś numery za 7 złotych w tych sklepikach
W co raczej wątpię, bo jednak dużo dzieciaków tego będzie kupować. Kolekcja ma raczej standardową cenę tego wydawnictwa, więc kto cię tam wie.

Jakość

Jakość zawartości jest taka umiarkowana. Lepiej niż się spodziewałem, ale spodziewałem się żenady. Postaram się zebrać wrażenia i napisać jakąś recenzję - dziś wieczorem powinna się pojawić w admiralskim dzienniku pokładowym.

Oby

to było wydane w większym nakładzie, niż wcześniej. Ktoś ma o tym informację?

Na pewno

nakład będzie większy. Przedtem sprawdzali czy to się sprzeda stąd mały nakład. Pierwsze numery pewnie będą miały spory nakład, a potem go będą zmniejszać (bo po jakimś czasie niektórzy będą rezygnować).

Też

tak myślałem, ale chciałem się upewnić, że nie ma jakiejś oficjalnej informacji.

...

Na początku na bank to będzie się wszędzie walać. Tak jest z każdą kolekcją. Już widać, że teraz jest właściwa premiera serii. Jest profesjonalna strona, info poszło nie tylko mailem, ale też zwykłą pocztą. Jeśli ktoś planuje systematycznie kupować to jednak prenumerata jest lepsza, bo za kilka miesięcy w kioskach będą pojedyncze stare numery. No chyba, że się dogadamy z kioskarzem z czym raczej nigdy nie ma problemów.

o

stronka wygląda profesjonalnie i jeśli gdzieś znajdę to się na Sokoła skuszę. Może na ATATa, a z pewnością na SD.

Tak czy siak zasady rozpoznawania rynku przez tą firmę niszczą.

Też miałem kiedyś

12 lat i kupowałem całe to świństwo z logiem SW i GW...

...

Kupiłem Sokoła. Ładny model. Genialny plakat, co prawda nie wiem, gdzie go powieszę, ale jest świetny.

Swoją drogą

pierwotnie w 5 numerze miał być ISD, teraz podają AT-AT. Ciekawe że zmienili, chociaż w sumie bez większej różnicy

kupię

sobie Cloud City... bueheheheh

Ale powiem tak, że Falcona widziałem w paru miejscach tylko byłem dziś zbyt obładowany by się do tego dobrać. Model wyglądał ładnie.

...

Kupiłem dzisiaj w olsztyńskim inmedio w alfie i powiem, że jestem zadowolony Książeczka całkiem ciekawa, a model piękny Polecam wszystkim!

Z sentymentu

zamówię prenumeratę, nie chcę mi się biegać co dwa tygodnie po kioskach i pytać czy kolejny numer już wyszedł. Poza tym nie chcę obarczać miłą panią z mojego kiosku kolejnym zleceniem (i tak ma tego dużo ściąga parę serii dla mojego męża i dla mnie) kolejnej by może nie przeżyła. Po zakupie pierwszego numeru - model jest ładny, efektownie wygląda w plastikowym "etui", co do samej książeczki - jeżeli chodzi o treść to żadnych rewelacji, w większości dane które znam z innych źródeł, natomiast ciekawe są przekroje statku oraz zdjęcia z jego powstawania, na i świetny jest plakat, można kupić dużą antyramę, oprawić go i powiesić (na razie muszę pomyśleć gdzie . Po paru numerach zobaczę jak daleko pociągnę tą prenumeratę

...

Jak napisałem w komentarzu, udało mi się kupić pierwszy numer. Oczywiście po drodze napotkałem kilka problemów, bowiem w większości kiosków, które odwiedziłem o tym magazynie nie słyszeli. Udało mi się go dorwać przypadkiem w spożywczaku, do którego zwykle nie zaglądam, ale tym razem coś mnie tknęło i wstąpiłem.

O modelu słów kilka. Prezentuje się całkiem okazale, niektóre szczegóły wykonane są ze sporą (jak na taką cenę) pieczołowitością, aczkolwiek jest też kilka kiksów i niedoróbek (zwłaszcza jeżeli chodzi o mniejsze detale, na przykład poczwórne działka). Model dobrze prezentuje się w witrynce, uroku dodaje także kartonik z tłem).

Pismo? Zaletą jest fakt, że ma trochę więcej stron, niż cztery na krzyż (jak np. w wydawanych przez AmerCom seriach o wozach bojowych, samochodach stulecia i samolotach wojskowych, których kupiłem kilka numerów i zawartość merytoryczna oraz objętość gazetki wołała o pomstę do nieba). Oczywiście magazyn ten kierowany jest do osób, które pobieżnie znają Gwiezdne Wojny, co widać w treści. Dominują ogólniki i powszechnie znane informacje, które większość fanów SW zna, zaś co akapit powtarzane są mniej więcej te same informacje. Zaletą pisemka jest rozkładówka z gołą Twi`le... z planami.

Drugim największym plusem tego pakietu jest świetny plakat.

Prenumerata? Nie dziękuję, raczej nie będę zaopatrywał się w całą kolekcję. Skupię się raczej na konkretnych pojazdach, które chętnie widziałbym na półce, głównie ISD, AT-AT, B-wingu, Y-wingu, LAAT-cie, może TIE Vadera oraz Slave I. Jeżeli nie uda mi się ich dostać w normalnej dystrybucji zawsze pozostaje rynek wtórny.

jak

dla mnie model jest nawet za duży i to stawia pod znakiem ? kupowanie dalsze ze względu na brak miejsca

Jakościowo mi się podoba, a moje zastanowienie wzbudza właśnie treść gazetki. Kto ją redagował i na podstawie czego? Nikogo ze stopki redakcyjnej nie znam, a treść wydaje się bez błędów...

...

Magazyn jest tlumaczeniem angielskojezycznej wersji ; P Wiec polski wklad w tresc ogranicza sie do tlumaczenia^

tak

myślałem, ale liczyłem że dorzucili coś od siebie

W telewizji

od wczoraj leci reklama tego magazynu. Widziałem ją wczoraj na comedy central w przerwie serialu Mike i Molly oraz dziś podczas przerwy w Jak poznałem waszą matkę.

Widać

Widać, że piłki nożnej nie oglądasz.

Wiesz

Po twojej wypowiedzi wnioskuję, że uważasz Sellera za "nie-mężczyznę" bo nie ogląda meczów piłki nożnej. No przepraszam, ale jest wielu innych, których piłka nożna nie interesuje. Czym oni są wg ciebie? "Pedałami"?

Jak kogoś sport nie interesuje, czy piłka nożna to nie musi oglądać na siłę, ja sam wolę pograć w piłkę niż patrzeć w ekran jak inni grają, co mnie czasem nuży.

Nie myślimy schematami!

Lol

Lol, przeczytałem tylko pierwsze zdanie, na pozostałe rzuciłem okiem i stwierdzam, że jesteś stanowczo przewrażliwiony na wieeeelu punktach. Wyluzuj. Dziś w przerwie meczu Lech-Braga była ta sama reklama. Teraz zrozumiałeś mój post?

Re: Wiesz

Prezi napisał(a):
Czym oni są wg ciebie? "Pedałami"?

________

Pod grunwaldem też walczyli geje.

uch.

ja też nie oglądam :<

kładę jabbę na to wszystko :P

czyli tak to wygląda u mnie... wychodzi na to, że ślimak nie tylko przejął majątek Solo z nim samym włącznie, ale i w końcu dopadł maszynę

http://img84.imageshack.us/img84/3258/33755963.jpg

...

Zaraz, zaraz. Sokół jest poprawnie nazwany. To dlaczego Admirał ma wybrakowaną wersję? http://nloriel.files.wordpress.com/2011/02/falcon_ogolnie.jpg Czyżby zrobili pierwszą serię, połapali się w błędzie i mimo to rzucili ją do handlu?

reklamacja

Hmm... Może powinienem reklamować? A może trzymać i za jakieś 100 lat sprzedać jako unikat kolekcjonerski?

BTW, obiecana recenzja: http://nloriel.wordpress.com/2011/02/24/star-wars-kultowe-statki-i-pojazdy

Re: reklamacja

NLoriel napisał(a):
A może trzymać i za jakieś 100 lat sprzedać jako unikat kolekcjonerski?

________

Też o tym pomyślałem, ale to chyba jest towar klasy takiej, że mało kto zwróci na to uwagę

Natomiast Sam model odlany jest z metalu, a następnie pomalowany. W gazetce utrzymują, że Sokoła zbudowano na Korelii, ale napis na opakowaniu zdradza, że to jednak Chiny.


Reklama

Wczoraj widziałem reklamę tego. Wznowienie ? Dzisiaj jeszcze pójdę do kiosku zobaczyć czy jest

Gazeta i model

zakupiłem. Gazetka jest świetna. Jest opisany statek którego nawet nie znałem . Chyba mam jakieś stare wydanie bo jest z prenumeratą i jest, że drugi numer w cenie 29,90 zł. Niby różnica 5zł ale zawsze coś.

...

Kupiłem wczoraj i nawet dobra gazetka, przekonała mnie. Spodobał mi się artykuł o budowie Sokoła na potrzeby filmu. Model bardzo ładny zadbano o detale, odlany z metalu(chyba aluminium) w gablotce, duży + za wielki plakat Sokoła Millenium na tle Bespine, bardzo ładny.
Mam w planach zamówić prenumeratę.

Kolekcja...

...przecież od środy jest w oficjalnej sprzedaży w Polsce.

...

To my chyba natknęliśmy się na tę stare wydania. A ktoś się orientuje co będzie w tej nowszej oficjalnej ?

...

Konkretnie to kupiłem wydanie z tej kolekcji.
http://www.starwars.deagostini.pl/?gclid=CKKG-LvTpacCFYuHDgodDyACBA

ps

i jak na stronie widzę, to pierwszy nr. ukazał się od 23.03, a wczoraj mieliśmy 25.

...

fajna gazetka chociaż trudno było ją znaleźć musiałem troche popytać po kioskach ale w końcu znalazłem. model bardzo dobry fajnie statek opisany raczej kolejne kupie.

...

W sumie to gazetka spoko, opłacało się ją kupić za cenę 14,90 ale następne numery za około 35 zł, będzie ciężko ale jakoś zdobędę walutę ;d

...

Chyba kupie tylko pierwszy numer bo następne z tego co czytałem 35zł normalnie a w prenumeracie 29zł. Więc to jest dużo jak za model. Pewnie potem będą po 10zł na allegro.

O

widzę że ja dysponuję jednym modelem z tej serii, Sokołem właśnie, już od roku. Znajomy nabył dla mnie we Francji - wykonanie naprawdę fajne, odpowiednio uchwycone detale i kształt. Szkoda tylko, że zamiast "Millenium Falcon" na podstawce mojego pisze z francuska "Faucon Millenium". Cóż

Dalsze numery

będę kupował wtedy kiedy będzie jakiś fajny myśliwiec lub pojazd.

:-(

Kupiłem pierwszy nr z ciekawości i muszę przyznać że specjalnie zadowolony sie nie czuje. Gazetka wydaje sie niedopracowana, a model jest w miarę przyzwoity. Następne numery bym kupował gdyby kosztowały tyle co pierwszy, bo tyle mogę za taka kolekcję zaoferować. Najlepszy z jego wszystkiego jest chyba tylko plakat, bo duży. To by bylo na tyle.

hehe

Na mojej podstawce jest napis FAUCON MILLENIUM, jakiś felerny numer mi się trafił xD

Czytałem wyżej że są osoby zainteresowane tylko samymi gazetkami, mogę zbierać i kiedyś tam podesłać. Będę kupował większość tego badziewia więc...
Chętni niech piszą na gg 2913211

...

...dostales francuska edycje ^_^

Pytanko

Można to u nich reklamować? Jakieś jajca normalnie by w polskiej wersji dostać francuski model

Reklamację

możesz złożyć. Ktoś wyżej pisał o posiadaniu właśnie takiego francuskiego modelu, ale tamten był kupiony we Francji.

Pytanko

Czy w Waszych modelach plastikowe nakrycie na model trzyma sie mocno podstawki z modelem?Bo jak chce podniesc model za ta plastikowo nakrywke to tylko ona sie podnosi bez modelu i jest to troche dziwne.Jak jest u Was?

Jest

tak specjalnie, gdyż dzięki temu możesz na półce zdjąć pokrywkę i pooglądać sam model.

powinna się

trzymać, bo jest podklejona do podstawiki dwoma plasterkami. A jeśli nie masz... to kup taśmę przezroczystą

Ja

taśmę odkleiłem. Jeszcze się nie zdecydowałem, czy ma u mnie leżeć w gablotce, czy bez.

............

Gdzie jest Slave?!

Grrrr

???

O co ci chodzi? Slave 1 będzie w innym numerze. 1 numer = 1 model

...

Slave będzie w numerze 19, czyli jeszcze sobie prawie rok poczekasz. Niestety jest w malowaniu Janga, choć sądząc po awatarze, nie będzie ci to przeszkadzać.

Czy

w oryginale ta seria nadal powstaje?

Powstaje

Doszli w oryginale do takiego momentu, że kończą im się pojazdy z filmów i zabierają się za EU - jedną z okładkowych postaci będzie m.in. odrodzony Imperator, a modelem będzie TIE Crawler

ano...

Po

60zł można na Multiversum kupić

...

Kosmiczna cena.
Wątpię aby u nas seria zaszła tak daleko. 40 zł a 8 funtów to generalnie różnica, bo tam osiem funtów to jak u nas osiem złotych.

Mój pierwszy post.

Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Też kupuję tą kolekcję. Jestem z niej zadowolony, tylko słyszałem o brakach w sokole milenium. Nie jestem pewien jakie to braki, ktoś mógł by mnie oświecić ? Pozdrawiam.

...

Witaj Pierwsze słyszę, mam model Sokoła i nie ma tam żadnych usterek.

W

2004 r. jak przygotowywałem się do ulepienia SM z modeliny zasysałem fotki, głównie te filmowe - ANH, TESB, ROTJ - i odkryłem różnice, z tego co pamiętam to głównie ANH vs TESB & ROTJ. Dotyczyły one wyglądu SM, przedewszystkim spód SM różnił się bość mocno. }>

Stąd może wątpliwości kolegi.

...

jedyny `brak` jaki ogarniam to fakt, że podpis na podstawce może być po francusku.

Braki w "Sokole"

U mnie głównym "brakiem" był błąd w podpisie (zajrzyj do linku kilka postów wyżej) - literówka.
Francuski podpis widniał na podstawce "Sokoła" kupionego we Francji, więc tu nie ma błędu

...

http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=458758#480313
Chyba ze sie dostalo francuska wersje w Polsce, nie ? xD

o

Faktycznie, nie doczytałem tego albo mi się zlały dwie osoby w jedną To ciekawe w takim razie, z jakiego kraju pochodzi moja wersja...

Więc...

Więc nie ma się o co martwić Gdyby nie cena to ten magazyn był z jednym z ulubionych. Pisałem do DeAgostini. O dziwo odpisali po 3 godzinach. I nie dlatego że 3 godziny tylko że odpisali. Napisali że nie planują przerwania magazynu, bo testy kupna były zaliczone pozytywnie, i że nie mają na razie problemów finansowych. Napisali mi też że ich kolekcja cieszy się popularnością chodź tego nie widać. Myślę że pisali prawdę. Przynajmniej nie ma ryzyka, że przy 20 numerze przerwą kolekcje. Czytałem każdy post z tego wątku więc wiem o czym kiedyś rozmawialiście.

:)

Nawet jak zmniejszy się sprzedaż (a to się stanie prędzej czy później) to pewnie zmniejszą nakład każdego numeru do 500-1000 sztuk. I tak ktoś to będzie kupował.

.

Ja tam będę kupował wybrane modele, bo nie opłaca mi się 34,99 zł za to dawać.

Kurcze...

Jak zmniejszą nakład to jak ja to dostanę ? W łodzi mam wiele fanów star wars i ciągle nie ma. Kurde. Będę musiał sprzedawcę poprosić o odkładanie od razu po dostawie.

...

Nie łatwiej zaprenumerować? Taniej i dodatkowo upominki dostajesz w 1, 3 i 5 przesyłce

Ale niestety...

Nie mogę Bo trzeba od razu zapłacić za 2 numery, a moje pieniądze na to nie pozwalają.

:)

Nie zapomnij że już są i będą na allegro

Taa

Tylko że za przesyłkę żądają sobie dodatkowe 7-8 zeta, jak właśnie patrzyłem. Więc taki sposób kupowania polecam tylko w desperackiej chwili

WIesz

Można sobie poczekać aż wyjdzie określona ilość numerów, wybrać na allegro co się podoba i zapłacić jeden raz za przesyłkę. Dla osób które nie mogą znaleźć w swoich miejscowościach modeli jest to dosyć wygodna sprawa.

No niby...

No niby tak ale jak ktoś chcę uzbierać kolekcję to cóż poradzić.

Numer 2 X-Wing

A jednak mam Miałem się nie zaopatrywać, bo X-Wingi mnie nie grzeją zupełnie. Ale przyszedł ojciec, obejrzał modele, pokazałem mu reklamy paru numerów, i stwierdził, że jak bym miał X-Winga, to razem Sokołem i TIE Vadera miałbym komplet pojazdów atakujących Gwiazdę Śmierci.
No to mi zasponsorował

Model X-Winga mi się naprawdę podoba, jest bardzo szczegółowy, i przez to delikatny - mam obawy za każdym razem, jak zamykam pudełko z myśliwce, żeby nie rozwalić końcówek laserów. Ale jedna rzecz mnie dziwi i przeszkadza: początek dział laserowy w dwóch miejscach ma coś żółtego, w dwóch coś niebieskiego. Zastanawiam się, czy to oryginalnie, czy wtopa DeAgostini?
Ktoś kiedyś narzekał, że niektóre barwy czerwone są wypukłe: mnie to nie przeszkadza, a nawet świetnie tak uwypuklone wygląda.
Generalnie jak ktoś lubi statki z SW o wyglądzie tych ziemskich, to polecam ten model - na żywo wygląda duuużo lepiej niż na zdjęciach modelu.

Jak pisemko: Mamy artykuły o X-Wingu, o jego powstawaniu w Lucasfilm, historia X-Winga gdzie dostajemy całą historię z Korporacją Incom(kto grał w EaW lub czytał Biggsa Darklightera, ten wie o co chodzi), krótki opis bitew z X-em. Do tego 2 artykuły o Luke`u, z tym że jeden dotyczący przede wszystkim ANH. Ale i czegoś nowego się dowiedziałem: nie wiedziałem, że Hamill krótko przed kręceniem TESB miał wypadek i musiał mieć zabieg rekonstrukcji twarzy.
Do tego parę innych związanych z Luke`em, jak Dagobah czy zdalniaki treningowe.
Wielki plus za artykuł o Łowcy Głów Z-95 - szkoda, że nazwę zostawili tylko angielską, i nie wspomnieli o używaniu Z-95 przez zakon Jedi Luke`a. Ale to już moje pierdółki

Generalnie polecam każdemu, kto jest sympatykiem Rebelii oraz lubi klasyczne kształty Starej Trylogii.

Jeszcze

A-wingów i Y-wingów ci brakuje i będziesz mógł bitwę zrobić

Wracając do mnie to kupiłem i znowu jestem zadowolony, chociaż końcówka jednego działka jest lekko odgięta, ale to chyba żaden problem

re:Jeszcze

A-Wingi? W bitwie o GŚ? Chodziło o pierwszą Gwiazdę Śmierci
A co do Y-Winga...też mnie nie grzeją, ale jak wytłumaczę tacie, że też były w bitwie o Yavin, to i może na to będą fundusze

Aaaaaa...

Teraz to jasne Kiedy A-wingi zostały wprowadzone do użytku?

Teoretycznie

dopiero po bitwie o Yavin, choć w EaW też można było je budować, ale nie jako element fabularny, tylko taki dodatek do urozmaicenia gry.

W każdym razie koło TESB lub ROTJ, kiedy dokładnie pytaj jakiegoś maniaka pojazdów

Na

Ossusie też nie ma pisze tylko: A-wing to rebeliancki myśliwiec kosmiczny zaprojektowany przez generała Dodonnę i Walexa Blissexa. Prototyp skonstruowano krótko po bitwie o Yavin, mając na uwadze obserwacje poczynione podczas ataku na pierwszą Gwiazdę Śmierci.

...

Od połowy mrocznych czasów, w służbie był R-22 Spearhead, również nazywany A-wingiem. Taki właśnie jest retcon, jego przedwczesnych pojawień się. To takie maszynki mamy w X-wingu, EaW i Droidsach. RZ-1, czyli właściwy A-wing, powstał tuż po Yavinie. Dodonna dogadał się z Mothmą o fundusze i zlecił produkcję jeszcze przed imperialnym kontratakiem. (to się trochę nie ima...) Różnice miedzy oboma A-wingami, to odrobinę gorsze parametry ogólne Spearheada i brak zagłuszarki. Przed modyfikacjami Blissexa, nie był w stanie przegonić TIE/In. B-wing wszedł do służby kilka miesięcy później, ale jeszcze przed założeniem bazy Echo. Niech żyją retcony.

Re: Numer 2 X-Wing

Vergesso napisał(a):
Ale i czegoś nowego się dowiedziałem: nie wiedziałem, że Hamill krótko przed kręceniem TESB miał wypadek i musiał mieć zabieg rekonstrukcji twarzy.

________

I podobno dlatego pojawia się kultowa scena z wampą.

Pierwszy numer

Udało mi się kupić. Ciekawa rzecz. Chciałabym zebrać całą kolekcję,ale ponad 30 zł co dwa tygodnie mnie troszkę powala,jednak najwyżej sprzedam nerkę i będzie OK
Właśnie-kiedy będzie mniej więcej kolejny numer? Zapomniałam kiedy wydano pierwszy,a nie mam za bardzo czasu na ciągle siedzenie przed kompem albo telewizorem i śledzenie reklam Ktoś może wie?

drugi już jest

Dzięki ;)

Niestety ostatnimi czasy strasznie rzadko jestem na forum i jestem trochę zacofana ;(
Akurat mam trochę kasy ,to pewnie kupię.

Jutro...

Dokładnie jutro wychodzi 3 numer. TIE Fighter Dartha Vadera... może być fajny. Pozdrawiam. A i zbaczając z tematu, oglądałem Star Robot Chicken Wars III i powiem że fajne.

_

paczka na poczcie z dwoma pierwszymi modelami już czeka na odebranie.
Jednak prenumerata ma swoją dobrą stronę nie trzeba biegać po mieście i się denerwować.
A na dodatek troszkę taniej i jeden model gratis

Prenumerata...

Prenumerata ma jeden minus. Trzeba zapłacić na raz za wszystkie numery. Niestety mnie na taki luksus nie stać więc kupuję oddzielnie. Mam już swój numer. Jestem z niego zadowolony. Nie wiem czy zauważyliście, ale tło jest tak jakby większe, twardsze i ugięte na bokach. Ja mam 3 koncepcje w związku tego tła. 1. Albo takie tło jest przy specjalnych modelach, 2. Albo takie tło od tego numeru wprowadzili i nie dorobili do poprzednich numerów, więc teraz będzie takie cały czas, 3. Będzie takie tło w dynamicznych scenach. Pozdrawiam.

...

"za wszystkie dwa numery" trzeba zaplacic... ? : >

promocja?

Albo błąd. Nie wiem, w każdym razie dziś w Magnolii we Wrocławiu w tamtejszym Empiku dostałem 3 numerek Kultowych Statków i Pojazdów w cenie 14,90. Nigdzie o tym nie pisali, więc dopiero po zapłaceniu się zdziwiłem, że mniej wyszło.

Dzisiaj

byłem w olsztyńskim Empiku i cena stała... Albo mi się zdawało... Albo miałeś ogromnego farta

bug

Może pani na kasie przez pomyłkę wbił się pierwszy numer - nie każdy laik jest w stanie odróżnić YT-1300 od TIE/x1

hmm

nie wiem jak to u Was jest w Empikach, ale u nas skanują kody kreskowe. Więc jak ktoś się pomylił to nie pani na kasie, a raczej osoba na magazynie, która wbijała kod do systemu. Choć osobiście podejrzewam, że osoba czytać umiała, ale pewnie z powodu lenistwa podmieniła kod w numerze pierwszym, którego już na stanie nie mieli.

Jeżeli się

skuszę to jedynie na AT-AT...

więc...

...w uk było numerów 65 jak podaje ta strona
http://www.deagostini.co.uk/shop/subscriptions/details/star_wars_starships_vehicles_collection
No a 65 jest MTT

A

66 jest Hyperspace Docking Ring. W UK numery są wydawane również co 2 tygodnie.

pierścień...

Ciekawe, czy jest kompatybilny z modelem Aethersprite`a...

Wątpię,

każde modele są innej skali

skala

X-W i TIE/x1 są w niemal identycznej. Może ktoś świadomie starał się zachować skalę, jeśli za bardzo to nie przeszkadzało.

???

Niemal identyczne? Masz te modele? Porównaj sobie wymiary tych statków ze Sluis Vana i tych modeli.

Porównuję...

Wymiar modelu * 1/skala = wymiar "rzeczywisty"
TIE/x1: 6,6 cm * 144 = 9,504 m
X-W: 8,8 cm * 144 = 12,672 m
Dla X-W chyba nie ma dyskusji, dla TIE Advanced kwestia jest taka, że o ile według "przekrojów" i DeAgostini jego długość ma wynosić 9,2 m , to wcześniejsze źródła podają 7,8. Jeśli więc przyjąć "nowy" rozmiar, to jest prawie bardzo dobrze.
TIE zawsze wydają się mniejsze, niż są... A tymczasem w tej ich kulce musi się swobodnie zmieścić pełnowymiarowy pilot

Właśnie...

Właśnie ciekawe. Oby. A i wiem że teraz napisze mały offtopic, ale zareklamowałem tą stronę, zapłaciłem za reklamę. Na prawdę. Po prostu. Tzn. macie gwarantowane 500 wejść na stronę, może ktoś się zarejestruje. Zrobiłem to z własnej chęci więc nie chcę nic w zamian, ale informuję tylko po prostu. A wracając do tematu, oglądałem film wczoraj, tzn 4 część star wars i TIE advanced był szary, a nie taki fioletowy. Ale nie ma co narzekać.

Dzisiaj

zakupiłem 3. numer magazynu Kultowych.... . Co mogę powiedzieć na ten temat? Że fajny model jest TIE Advanced/x1 zawsze mi się podobał i cieszę się, że będę mógł go na półce trzymać Dzięki niewyraźnemu tle model wydaje się poruszać Ogólnie na plus.

Już nie mogę się doczekać Delty

Re: Dzisiaj

Master of the Force napisał(a):
model wydaje się poruszać
________
Wiesz, te dzisiejsze sztuczki

W

następnym numerze będzie strzelał

W 5 numerze...

W 5 numerze będzie At-At nie mogę się go doczekać ;d

To

już było dawno wiadome...

...

Tak samo jak dawno było wiadomo, że "do startu bety SWU pozostało już tylko 2 dni". Wiele rzeczy wiadomo od dawna.

Tak,

tylko, że niektóre rzeczy wolno pisać, a niektóre nie

Tak na przyszłość co będzie w numerach:

1. Millenium Falcon
2. X-wing
3. Darth Vader`s TIE Advanced x1
4. Jedi Starfighter
5. AT-AT
6. Sar Destroyer
7. A-wing
8. Darth Vader`s TIE Advanced x1
9. The Second Death Star
10. Rogue Group`s Snowspeeder
11. Imperial Speeder Bike
12. Y-wing
13. Imperial TIE Bomber
14. B-wing Starfighter
15. TIE Interceptor
16. Naboo Starfighter
17. Sith Infiltrator
18. Obi Wan`s Jedi Starfighter
19. Fett`s Slave 1
20. General Grievous` Starfighter
21. Bloodfin
22. Imperial Shuttle
23. Droid Army STAP
24. Twin-Pod Cloud Car
25. AT-TE
26. Sandcrawler
27. General Grievous` Wheel Bike
28. Naboo Royal Cruiser
29. Rebel Blockade Runner Tantive IV
30. AT-RT
31. Escape Pod
32. Republic Attack Cruiser
33. Droid Control Ship
34. Geonosian Fighter
35. ARC-170 Starfighter
36. Naboo Queen`s Royal Ship
37. OG-9 Homing Spider Droid
38. Medical Frigate
39. Starfreighter
40. AT-ST
41. Halifire Droid
42. Invinsible Hand
43. BARC Speeder
44. Uncle Owen`s Swoop Bike
45. Clone Turbo Tank
46. Droid Tri-Fighter
47. Rebel Medium Transport
48. Republic Attack Gunship
49. Trade Federation Armored Assault Tank
50. Droid Starfighter
51. Corporate Alliance Tank Droid
52. T-16 Skyhooper
53. Jabba`s Skiff
54. Mon Calamari Star Cruiser
55. V-wing Starfighter
56. Landspeeder
57. Zam Wesell`s Air Speeder
58. Gungan Submarine
59. Naboo Star Skiff
60. Super Star Destroyer
61. Bespin`s Cloud City
62. Naboo Seraph-Class Flash Speeder
63. Imperial Shuttle Theta Class
64. TIE Crawler


W pierwszych numerach jest dziwnie, gdyż w Polsce numery są w innej kolejności.

...

...dostales to info od polskiego oddzialu Deagostini, czy ludzi (prawdobodobnie) w blad wprowadzasz rzucajac lista z wydania UK ?

Re: ...

Polski oddział DeAgostini sam jeszcze nie wie jaka będzie kolejność dokładnie, a przynajmniej jeszcze tydzień temu nie wiedział. Więc albo coś się diametralnie w tej kwestii zmieniło, albo Master of the Force sobie przekleił po prostu dane z UK i nawet nie zadbal o wyeliminowanie dubletów (nr 3 i 8).

Tak

to jest lista z UK. Numery 3 i 8 są po prostu błędami. W 8 miało być:

Jabba`s Sail Barge.

...

To skoro to lista z UK to po cholere ją tu dajesz jako `co bedzie w następnych numerach` ? : /

Dobra rada, nie staraj sie przodowac w rzeczach o ktorych pojecia nie masz (i nie chce Ci sie poszukac info na ich temat).

Szukałem

i znalazłem tylko to. Cytat co będzie w następnych numerach jest poprawny. Nie pisałem, że w takiej kolejności to będzie w Polsce...

...

Co bedzie `ogolnie` w kolejnych numerach to bys podal, jakbys zrobil spis SAMYCH modeli, bez numerkow jednoznacznie sugerujacych numery.


To

jest szczegół. Lepiej wygląda z numerkami.

niet

Weź się po prostu przyznaj, że chciałeś posta nabić

Coś

ty, nie chciałem

chciałeś

nie chciałeś, ale radziłbym pomyśleć zanim się coś wyśle. A już z pewnością coś związane z SW... a z postami też liczyłbym na jakość.

Tylko, że numerki

sugerowały, że to kolejność ich wychodzenia. Poza tym mogłeś dopisać, że nie jest to prawidłowa kolejnośc tylko spis modeli, które się pojawią.

Tak, cwaniaku

-3. Darth Vader`s TIE Advanced x1
4. Jedi Starfighter
5. AT-AT
6. Sar Destroyer
7. A-wing
8. Darth Vader`s TIE Advanced x1


Myśliwiec Vadera TIE X1 zostanie wydany aż 2 razy. Fajna będzie ta kolejność wydawania, nie sądzisz?

Parę

postów wyżej jest wytłumaczenie. Na 8 miejscu jest Jabba`s Sail Barge.

Czy dobrze widzę?

że na liście wydanych nie ma standardowego myśliwca TIE? Kiedyś jak widziałem listę statków na Wookie (no co - nawet aktywni użytkownicy Ossusa czasem tam wchodzą) był wśród wydanych ten myśliwiec.

Czyżby potwierdzało się to że bez zamówienia prenumeraty nie będzie można kupić w serii PL tego modelu? Pozdrawiam.

Na to wychodzi

TIE Fightera dostajesz przy 5 przesyłce w prenumeracie. No chyba, że kiedyś wydadzą w jeszcze jakiś inny sposób.

Jako, że klasycznego TIE nie ma w normalnej sprzedaży, w ramach osłody zainwestowałem w TIE X1 Vadera

W UK wyglądało to tak:

W 3. numerze ( nie na 100 % ) angielskiego odpowiednika były 2 modele.

1)Jedi Starfighter
2)TIE Fighter

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_The_Official_Starships_%26_Vehicles_Collection_3

?

Co to znaczy "nie na 100%"?

Pisałem

to z pamięci, jak się okazało napisałem dobrze, ale w trakcie pisania polegałem na pamięci

No to mój drogi

przyjacielu piszałeś nieprawdę (nie myl z pisaniem kłamstwa). Poniewarz pisząc z jak to nazwałeś "z pamięci" można (choć niekoniecznia aczkolwiek też i niezwasze lub mniej lgicznie) pisać na 100%.

To znaczy

że na mniej niż 100% i więcej albo równo 0 %

Czyli np.: 99%, 66,6%, 0,0002%. Teoretycznie można by rozwarzać na więcej niż 100 lbu mniej niż 0 ale wątpię ze względu na wiek autora czy ma to sens, czy autor rozumie istotę % ?

...

Autor rozumie, autor to rozum ścisły.

I

to się chwali hrrrręę postawę młodego człowieka, który nie wstydzi się publicznie przyznać że sympatia daży nauki ścisłe.

...

I to wyjaśnia, dlaczego tak dużo jest w tym wydaniu o pojazdach TIE. Oczywiście są one spokrewnione z myśliwcem przechwytującym Jedi, ale polski DeAgostini się wycwanił i dał tylko jeden model zamiast dwóch. Drugi jest praktycznie nieosiągalny, bo mało kto szarpnie się na prenumeratę. Żal...

Ja

tam dobrze nie wiem ale może dało się zaprenumerować, a potem odstąpić ?

...

Owszem - da się. Problem w tym, że DeAgostini nigdzie nie wywiesiło harmonogramu. Nie da się przewidziec, kiedy trafi się na 10 modeli które się chce (TIE Fighter zdaje się - w piątej przesyłce).

Miałem na

myśli zgarnięcie TIE, który w sprzedarzy kioskowo/salonowej jest nieosiągalny. Ale fakt brak harmonogramu

Nieźle, nieźle...

Chociaż pierwszy raz kupię ten bodajże, nie bijcie jeśli się pomylę dwutygodnik, to te wydanie strasznie mi się podoba, tak jak dwa następne. Mam nadzieję, że szybko się nie zepsują, bo za taką cenę nie mam zamiaru kupować chińskiej tandety (bez urazy dla mieszkańców tego państwa)

Hmm...

Nie nie pomyliłeś się. I to nie jest chińska tandeta, model wykonany jest z metalu, plastikowa gablotka. Jakość jest dobra, nie narzekam.

Double Post

Przepraszam że piszę post 1 pod 2 ale odkryłem coś niesamowitego. Tła się łączą. Nie przy każdym ale jeśli Położycie Anakin Starfighter, a po prawo od niego X-Wing to tła się połączą i wyjdzie kawałek planety. Na prawdę byłem w szoku że się połączyło. Radzę sprawdzić. Dał bym zdjęcie ale niestety nie mam aparatu. Pozdrawiam i polecam sprawdzić.

A ja

jestem zszokowany tym że rozbudzasz ciekawoś u tych co nie mają tej kolekcji i do tego nie mają fotki bo ni masz aparatu...

kolejne dwa modele

Na stronie DeAgostini pojawiły się kolejne dwa modele. Są to prom imperium i barka Jabby.

Ło matko

Kapitalna Lambda będzie zaraz po AT-AT i ISD, na które się od dawna napalam? Skąd ja na to pieniądze wezmę w tak krótkim czasie?

O !

Fajnie. Są fajne, bo patrzyłem. Najbardziej nie podoba mi się ten 6 numer, model jest trochę dziwny. Ale o gustach się nie dyskutuje.

Prośba

do osób kupujących regularnie w dni premiery. Jeśli ktoś byłby w stanie mi dostarczać w dni premiery skany okładek (i spisu treści) oraz zdjęcia modeli to byłbym niesamowicie zobowiązany. Sam niestety nie kupuję wszystkich numerów, a do newsa przydałoby się mieć co zamieszczać. A na DeAgostini jak na razie liczyć nie mogę w tej kwestii..

Znajdzie się jakaś pomocna dłoń?

AT-AT at the ready, sir!

No i jest - pierwszy model z serii, na który tak naprawdę czekałem, czyli majestatyczny AT-AT. Wrażenia? Model całkiem zgrabnie wykonany, na półce prezentuje się okazale, chociaż można było wybrać ciekawsze ułożenie nóg. No i jak się przyjrzec z bliska to widac, że gdzieniegdzie jest nadlewka, albo za grubo położona farba. Ale AT-AT w witrynce za te trzy i pół dychy to nadal opłacalny zakup.

Sama witrynka większa, niż dotychczas bo i model większy niż X-wing i TIE x1. Kartonik z tłem jest za to strasznie ubogi graficznie. Wiem, że po lodowym krajobrazie Hoth trudno oczekiwać czegoś porywającego, ale aż się prosi, by umieścić tam inny AT-AT, albo AT-ST, tudzież nadlatujący Snowspeeder.

Wady modelu? Poza wspomnianymi to przede wszystkim lufy dział zrobione z (chyba) żywicy. Przynajmniej w mojej sztuce są odkształcone, a próba ich naprostowania skończyła się prawie ich złamaniem. Ani chybi trza się zaopatrzyć w cyjanoakrylan, tak na wszelki wypadek.

Pozytywnie zaskoczyła mnie za to gazetka. Nadal w tekstach są głównie "oczywiste oczywistości" dla fana, a części ważnych informacji brak (np. choćby zdania o losach Depy Billaby na Haruun Kal w jej biogramie), ale całość sprawia wrażenie lepiej opracowanej pod względem stylistycznym i translacyjnym, niż do tej pory.

Za dwa tygodnie ISD, więc też się nań skuszę bez dwóch zdań. A potem? Cóż, potem się zobaczy.

...

Co Depa robi w numerze o AT-AT?

...

Jest o niej hasło w tej "encyklopedii" na końcu.

Re: ...

Stele napisał(a):
Co Depa robi w numerze o AT-AT?
________
Depta. Drepcze, znaczy. Depcze. Śmigacze.

...

Uch, jest to już drugi numer, którego nie kupiłem i chyba nie będę kontynuował kupowania tego zacnego magazynu. Niestety zniechęciła mnie cena, gdyż stać mnie na modele, ale zbieram kasę na minisy, więc Not this time

ze względu

na moją miłość do wszelkich maszyn kroczących, to jest jedyny numer poza sokołem, jaki kupie. Niech strace.

..

ja tam czekam na statki Juzan Łongów!

...

Nawet w UK się jeszcze nie ukazały Trochę poczekasz w takim razie xD

Szokujące jest

to iż nie ma maszyn kroczacych Gungan. W ten sposób dyskryminowane są rasy mniej (inaczej) zaawansowane technicznie. To jest nieprawdopodobne, Bastion powinien powołać komisję, która zbadała by sprawę.

...

będę cierpliwie trwał w nadziei

Dzień opóźnienia...

Po 1 dniu opóźnienia kupiłem numer. Jest nawet fajny, a gazeta do niego załączona jest jedną z ciekawszych które były dotychczas. Kolor jest tylko trochę nie at-at`owy ale da się przeżyć. Modelowi daję 8/10 -2 za kolor. Gablotka jest większa niż inne, szersza i wyższa, zauważyliście ?

Numer 5 AT-AT

To, co pierwsze rzuca się w oczy to to, że gablotka otaczająca jest większa. Ciekawe, czy jak dadzą ISD, to też będzie duża gablotka.

Sam model jest...rozczarowaniem. Dotychczasowe modele(z wyjątkiem Jedi ETA-2, którego nie mam) mi się bardzo podobały. Ten tutaj ma niestety wady widoczne gołym okiem. Jedna to wspomniane przez Balava działa laserowe, które są wykrzywione. Też próbowałem prostować i też prawie je złamałem. Poza tym są jakieś dziwne malowania poniżej otworów wejściowych, które się wykrzywiają w niektórych miejscach. Najgorsze jest to, że są tylko po jednej stronie(po drugiej stronie jest prawidłowo) - i to po tej stronie reprezentacyjnej. Poza tym parę niedoróbek, a reszta w porządku choć "wizjer" olbrzyma kroczącego można by pomalować na czarno lub czerwono, ale to już moje życzenie.
W każdym razie rozczarowanie, dodatkowo też tłem śnieżnym, które jest bardzo ładne i żadne braki mi na nim nie przeszkadzają, ale jest zbyt luźne i jakby się "przewala" w gablotce.

Wyplusowaniem w górę jest za to pismo. Ciekawy artykuł o bitwie o Hoth, o Generale Maximilianie Veersie. Tutaj się zatrzymam, bo pojawiło się parę rzeczy, których nie wiedziałem, np. sposób zauważenia go przez Vadera czy fakty o scenariuszu, że pierwotnie Veers miał zginąć w TESB. Wielkie plusy za wspomnienie o jego śmierci na Balmorze czy o jego synu Zevulonie. Dobry, ciekawy ostatni akapit o taktyce Veersa na Hoth. Wielki plus też za wyjaśnienie, że wcześniej był pułkownikiem - na stopniach wojskowych SW jak i w ogóle się nie znam, a zawsze mnie zastanawiało, że skoro w EaW mamy pułkownika Veersa, a w FoC i innych źródłach generała, to czy był to awans, czy błędy i niespójności w tłumaczeniu. Jak widać, to pierwsze.
Zabrakło mi jednak wzmianki o tym, że prócz Zaloriis, testy i prezentacja nowych AT-AT były też na Caridzie.
Historia AT-AT dobra, choć zabrakło mi wzmianek o użyciu AT-AT po raz pierwszy na Jabiim(tu by się przydało zdjęcie prototypu). Mamy też artykuł o machinie kroczącej AT-AP, rozkładówkę z planami machiny, artykuł o specjalnych żołnierzach do pilotowania AT-AT, oraz artykuły o kręceniu TESB w Norwegii i model realnego olbrzyma przy kręceniu.

Na minus jednak artykuł o barze Dextera Jettstera z AOTC. Jest ciekawy i interesujący, jednak tak, jak nie rozumiałem, co wspólnego ma myśliwiec Vadera z Zuckussem i jego statkiem, tak teraz nie widzę związku między AT-AT a knajpką Dextera.

Ogólnie porządny numer, choć model pozostawia nieco do życzenia. A za 2 tygodnie ISD - będę miał forsę, to jak najchętniej zakupię.

...

"Rozczarowanie" to może trochę za duże słowo. U mnie te nacieki namalowane są właściwie. Do czego mógłbym się przyczepić? Model powinien być w innej, ciemniejszej szarości. Zastrzeżenie mam też do jego postawy. Bardziej podobała mi się ta w materiałach promocyjnych.

Co do Star Destroyer - mam złe przeczucia. Im statek większy, tym szczegółby bardziej się zacierają.

Re: Numer 5 AT-AT

Vergesso napisał(a):
Na minus jednak artykuł o barze Dextera Jettstera z AOTC. Jest ciekawy i interesujący, jednak tak, jak nie rozumiałem, co wspólnego ma myśliwiec Vadera z Zuckussem i jego statkiem, tak teraz nie widzę związku między AT-AT a knajpką Dextera.

Podobna sytuacja była w poprzednim numerze. Niby model to był Jedi Starfighter, a w piśmie około 50% zajmują artykuły o myśliwcach TIE. Niby tam troszkę tematu zachowali, ale głównie to był artykuł o samym TIE, o jego kręceniu, o czołgu TIE... O co chodzi? gdzie ten Jedi Starfighter?

...

Wersja brytyjska zawierała dwa modele. W tym oczywiście TIE/ln. Polaczki dały go jako gratisa do prenumeraty i wyszło jak wyszło.

...

ISD? łuhuhu muszę pamietać żeby nie zapomnieć

...

No właśnie. A tak w ogóle to też mam przekrzywione lewe działo tej maszyny, gołym okiem nie widać ale jak się przyjrzy to widać wygięcie. Lekkie dotknięcie i odpadnie. Na razie mi nie przeszkadza ale kto wie. Ale nie ma co zgłaszać reklamacji bo większość osób mających ten model tak ma.

Widziałem...

...już w kioskach dalsze numery lecz od razu jak uderzenie Rockiego odepchnęła mnie cena. Poczekam na jakiś ciekawy. Na 100% to będzie Slave I

Re: Widziałem...

Cwaniak5 napisał(a):
...już w kioskach dalsze numery lecz od razu jak uderzenie Rockiego odepchnęła mnie cena. Poczekam na jakiś ciekawy. Na 100% to będzie Slave I
________

Dalsze numery, czyli 6+ ?

Hmm...

Z tego co napisał to chyba tak, ale to raczej niemożliwe i pewnie chodziło mu o dalsze niż 1 ale mogę się mylić.

No bo ja..

...mam trochę ważniejsze rzeczy do kupienia (konsola PS3). Najwyżej poczekam nie tyle co na Slave I tylko na coś bardzo ciekawego. A mi od Sokoła zgubił się kartonik który dodaje "scenkę"

Dodrukuj...

...sobie. Może ktoś ci zeskanuje to sobie wydrukujesz i wytniesz odpowiednio. Ja niestety nie mam skanera.

Drzewka

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=537#rozdz1

Mówiąc skrótowo, jak komuś odpowiadasz, to masz opcję "Odpowiedz" pod postem danego usera.
Bo zrobiłeś tu kapkę mały bałagan

...

Wszystko byłoby super ale to przecież musi być papier. Papier jest gorszy od tego kartonika.

Sorki

zapomniałem użyć opcji "Odpowiedz"

Ale

przecież użyłeś, tylko że do złego posta

No

to możesz papier nakleić na inny kartonik. Albo po prostu przylej papier do gablotki

Boże...

Przykleić papier do gablotki to jest jak prawie jej zniszczenie !!! Nie rób tego Kup sobie papier przylepny, nadrukuj tam i przyklej na tekturkę. Wtedy będzie ładnie wyglądać i się nie odklei.

Albo...

Przeszukam cały pokój i nawet pod biurkiem zobaczę choć nikt tam jeszcze nie był XD

A jednak...

Spadł pod biurko więc nie muszę kombinować z wycinaniem

Ja

tego robić nie zamierzam. To były propozycje do innego usera. A co on zrobi to nie moja sprawa.

Bo...

Bo kliknąłem odpowiedź ale nie do tego usera co trzeba.

Edytuj...

...nie ma opcji edytuj więc napiszę drugiego posta.
Na stronie deagostini jest już A-Wing, kolejny numer, tuż po barce Jabby.

Zastanawie mnie jedno

Czemu akurat wybrali cenę 35zł nie mogli zostawić tych 15zł ? Nie każdemu się chce wydawać tyle kasy. Nie to, że mnie nie interesuje kolekcja, tylko, że budżet jest mały.

To jest żart?

Czy pytasz serio?

Niestety

Pytam serio ^^

Nowy Model...

Mam już mody nowel, Imperial star destroyer. Co mogę powiedzieć, cóż, za mała skala jak na taki model, jest najgorszym modelem jaki był, ale za to szczegóły są największe, takiej ilości detali jeszcze nie było, nawet w milenium falcon. Skala to minus, ale cały model jest świetny, dostałem niestety gablotkę z pęknięciem ale to malutki problem, w gazetce zamiast pisać naturalnych rozmiarów piszę naturalnym rozmiarów, tło jest takie same jak w t-fighterze lorda vadera. Chodzi o te wygięcia po bokach. Napiszę do Deagostini w sprawie tych teł i wydruku. Może mi odpowiedzą czemu są takie tła, i czemu nie zauważyli tego malutkiego błędu. Ogólnie na 8+/10 oceniam ten model. Jak odpowiedzą od deagostini to napiszę co odpowiedzieli. Pozdrawiam.

Re: Nowy Model...

Sporek napisał(a):
Może mi odpowiedzą czemu nie zauważyli tego malutkiego błędu.
________

Bo nie zauważyli?

pęknięta gablota

Ja miałem pękniętą gablotkę w TIE Vadera, nie do zauważenia przed zdjęciem wyprasek.
ISD nie kupiłem - obejrzałem w kiosku i stwierdziłem, że kształtem bliżej mu do kawałka pizzy, niż do najsłynniejszego krążownika Imperium.

zapytanie

rozważam zakup nowego numeru tego pisma ze względu na Star Destroyer...
opłaca się wydawać na to te 35,00 PLN?
Troszkę drogo za kilka stron gazety i model...
Prosze o rzetelną opinię

No

Ja wprawdzie posiadam tylko Sokoła ale mówię ci, jakość świetna. Ciekawe info o pojeździe, jak powstawał na planie i jakieś ciekawostki.

Imperial...

Dropship już w środę! Tło jest bardzo ciekawe...

Numery 7- 9

jw.

7- Lambda
8- Jabba`s Sail Barge
9- A-wing

inne modele

zobaczcie inne modele star wars deagostini, które ukazały sie w Niemczech:

http://die-raumschiff-sammlung.de/modelle_uebersicht.php

Nie

inne, a po prostu więcej Tak samo jest w UK, gdyż to tam się wszystko zaczęło i ciągle tam wydają.

Re: inne modele

Master Simon napisał(a):
zobaczcie inne modele star wars deagostini, które ukazały sie w Niemczech:

http://die-raumschiff-sammlung.de/modelle_uebersicht.php

________

Widziałem to, jest w identycznej kolejności co u nas, tylko prezenty bardziej bogatsze, ale a amerykańskiej więcej jest ich, bo oni to mają wszystko. Już jutro imperial dropship, czyli co kupiłby bill gates jak by żył w tamtych czasach... chciałem być śmieszny, lecz coś mi nie wyszło...

Re: Re: inne modele

Sporek napisał(a):
Master Simon napisał(a):
zobaczcie inne modele star wars deagostini, które ukazały sie w Niemczech:

http://die-raumschiff-sammlung.de/modelle_uebersicht.php

________

...jest w identycznej kolejności co u nas...

________
A tu cię złapię za słowo, gdyż jest inna kolejność

dropship?

Chyba nie dropship, a prom Lambda?

Prenumerata

W poniedziałek otrzymałem swoją pierwszą prenumeratę po wznowieniu z numerami 5 i 6. Trochę denerwujące są prawie dwutygodniowe opóźnienia względem tego co jest w kioskach ale widać że to w polskich wydawnictwach standard. Co do samych numerów i modeli to maszyna krocząca AT-AT jest świetna. Model na półce prezentuje się naprawdę dobrze a i sama gazetka przetłumaczona jest nieźle, nawet kilka nawiązań do EU jest. Jeśli chodzi o niszczyciel to jak na tak duży statek to również nie jest najgorzej. Więcej błędów i literówek jest natomiast w gazetce. Oprócz tego dotarł do mnie również segregator. I tutaj byłem zdziwiony gdyż prezentuje się on całkiem przyzwoicie. No i pierwszy raz widzę żeby w segregatorze były rzepy Duża pomysłowość Ciekawa czy polska czy też we wszystkich krajach tak mają

...

Czy da się zamówić prenumeratę od drugiego numeru dalej?

...

Myślę że raczej tak, gdyż w formularzu prenumeraty wybierasz od którego numeru chcesz zacząć Zamawiasz od drugiego numeru i będą Ci przysyłać po 2 kolejne numery co miesiąc

Jutro...

Powinienem mieć model. Dzisiaj go nie mam, w 4 sklepach patrzyłem, nie było...

No i mam...

Model jest świetny, tylko gablotkę dostałem jakąś brudną... Wygląda bardziej model jak zabawka plastikowa ale i tak jest świetny. Najlepsze jednak jest tło. Gazeta też ciekawa... Hmm, czekałem na ten model, nie jest najlepszy, ale i nie najgorszy. Zachowuje normę. Pozdrawiam

Numer 6 Imperial Star Destroyer

Czyli Imperialny Niszczyciel, który prezentuje się całkiem dobrze. Z jednej strony rzeczywiście wzięli się za duży statek, to i ciężko go szczegółowo przedstawić. Zastanawiam się swoją drogą, czemu nie dali gablotki takich samych rozmiarów jak przy AT-AT. Od razu możnaby zrobić nieco większy model.
Jednak z drugiej strony jak na taką skalę prezentuje się dość dobrze - a na pewno lepiej niż AT-AT - i nie można go skojarzyć z kawałkiem pizzy jak zrobił to NLoriel. Ogólnie polecam, no i porządnie trzymające się tło

Gazetka jest bardzo dobra, choć niektóre zdjęcia są niewyraźne. Artykuły o użyciu Imperialnego niszczyciela, jego historii, podziałach na Imperial I i Imperial II, nawiązanie do krążowników Victory, rozkładówka oraz historia ISD na planie filmowym - czyli że według paru konceptów miał bardziej przypominać okręt morski

Poza tym artykuł o Firmusie Piettcie z historią, problemami z pochodzeniem, służbie na "Oskarżycielu", ciekawostkami - choć zabrakło wyjaśnienia, czemu pojawił się w ROTJ, a to też jest ciekawa historyjka - ale trochę drażni mnie, że zrobili tutaj z niego takiego lekkiego cwaniaczka, co to umie się pięknie dostosować do sytuacji. Do tego artykuły o krążowniku Interdyktor i jego generatorach studni grawitacyjnych, Probocie, Ralphie McQuarriem oraz o zgniataczach śmieci na Gwieździe Śmierci. Dziwny temat, ale na pewno lepiej trafiony niż kantyna Dexa w poprzednim numerze

Ogólnie polecam wszystkim miłośnikom Imperium, chyba że ktoś dba o szczegółowość modeli, bo to może być problem.
A w następnym numerze prom Imperium klasy Lambda - ostatnio ocaliłem swój żywot, to i mogę zainwestować...tylko kurde to będzie trzeci ciekawy model pod rząd

Re: Numer 6 Imperial Star Destroyer

Vergesso napisał(a):
Czyli Imperialny Niszczyciel, który prezentuje się całkiem dobrze. Z jednej strony rzeczywiście wzięli się za duży statek, to i ciężko go szczegółowo przedstawić. Zastanawiam się swoją drogą, czemu nie dali gablotki takich samych rozmiarów jak przy AT-AT. Od razu możnaby zrobić nieco większy model.
Jednak z drugiej strony jak na taką skalę prezentuje się dość dobrze - a na pewno lepiej niż AT-AT - i nie można go skojarzyć z kawałkiem pizzy jak zrobił to NLoriel. Ogólnie polecam, no i porządnie trzymające się tło

Gazetka jest bardzo dobra, choć niektóre zdjęcia są niewyraźne. Artykuły o użyciu Imperialnego niszczyciela, jego historii, podziałach na Imperial I i Imperial II, nawiązanie do krążowników Victory, rozkładówka oraz historia ISD na planie filmowym - czyli że według paru konceptów miał bardziej przypominać okręt morski

Poza tym artykuł o Firmusie Piettcie z historią, problemami z pochodzeniem, służbie na "Oskarżycielu", ciekawostkami - choć zabrakło wyjaśnienia, czemu pojawił się w ROTJ, a to też jest ciekawa historyjka - ale trochę drażni mnie, że zrobili tutaj z niego takiego lekkiego cwaniaczka, co to umie się pięknie dostosować do sytuacji. Do tego artykuły o krążowniku Interdyktor i jego generatorach studni grawitacyjnych, Probocie, Ralphie McQuarriem oraz o zgniataczach śmieci na Gwieździe Śmierci. Dziwny temat, ale na pewno lepiej trafiony niż kantyna Dexa w poprzednim numerze

Ogólnie polecam wszystkim miłośnikom Imperium, chyba że ktoś dba o szczegółowość modeli, bo to może być problem.
A w następnym numerze prom Imperium klasy Lambda - ostatnio ocaliłem swój żywot, to i mogę zainwestować...tylko kurde to będzie trzeci ciekawy model pod rząd

________

Już jest ^^. Od środy... Następnym będzie barka jabby

Ja chcę

A by dali szybko Slave 1.

Lambda

No właśnie - dzisiaj przejrzałem sobie 2 egzemplarze z tym modelem i modele promu Imperium były szare...
To u mnie trafiły się felerne egzemplarze i mam szukać dalej, czy naprawdę w DeAgostini pomalowano je na szary kolor i tak jest we wszystkich modelikach?

...

Potwierdzam, u mnie w inmedio również oba modele były szare

Lambda

Późno, ale nie wcale, moje wrażenia z promu Lambda (plus dwa zdjęcia).
http://nloriel.wordpress.com/2011/05/25/kultowe-statki-i-pojazdy-star-wars-7-prom-lambda/
Prom jest faktycznie mocno szary. Może w Chinach mają tylko kilka kolorów farby zakontraktowanych

...

A ISD i Falcon nie miały jaśniejszej szarości?

Dzisiaj

po szkole patrzyłem w Olszynie w Empiku i Lambda nie jest biała, a naprawdę szara!?!?! Tutaj to dali plamę :/

...

U mnie w Lambdzie brakuje jednego działka na prawym skrzydle, ale jakoś specjalnie nie razi. Pewnie da się coś dosztukować. Model śliczny, no ale nie mogło być inaczej - mój ulubiony pojazd Imperium

Lambda lambdzie nierówna

bo z ciekawostek kiedys tam lepiąc z modeliny ten zacny statek i przeglądając fotki natknołem się na rozbierzności w dolnych skrzydłach - częśc była dłuugości do skrzydła środkowego a część krótsza. A model DeAgostini za ciemny niestety.

To...

to tylko kolor... ja nie narzekam, chodź wydaje wszystko co mam z pieniędzy...

padaka

Ta ciemna szarość odstrasza, bo ten sterylny, bialutki wygląd tego promu był jednym z jego atutów. A tak robienie jego modelu zabiera mu uroku.

Z drugiej strony, recka Admirała jest zachęcająca. Do tego gazetka z nawiązaniami do Karmazynowego Imperium...pomyślimy

A wie

Ktoś może w którym numerze będzie Slave I ? Chyba na Brytyjskim był 19 ale nie chcę aż tyle czekać

...

Na stronie deagostini podane narazie tylko do 9tego numeru, nikt tu nie ma wiecej informacji. : (

Idee puszczenia Slave szybciej niz w 19tym numerze popieram calym sercem : D

Cóż, Ale nawet i ten 19ty może być, oby się tylko Kultowe utrzymały do Listopada ; D (pobieżne obliczenia wskazują, że 19ty numer powinien 2giego Listopada być ; P)

Jest

szansa, że Slave I będzie wcześniej. Już wcześniej była kolejność numeró pozmieniana, więc: Why not?

Widziałem ten model na żywo u kolegi z hmm... chyba okolic Krakowa, gdyż sprowadził go z UK. No i model wyglądał przepięknie

///

Też mam nadzieję na szybkie wydanie Slave, w szczeglności dlatego, że jest to jedyny model który zamierzam kupić.

Hmm...

A mi to obojętne. Czekam na Slave bo też go lubie, ale też na gwiazdę śmierci, tą kultową

No

Też dobry model

..

będzie DS?!

Dokładniej

DS II, czyli niestety ta niedokończona.

...

No, ale za to ma więcej szczegółów

No właśnie obawiam

się, że ze względu na to, że Druga Gwiazda Śmierci była strasznie poszarpana wizualnie i nierówna, to ciężko oddać całą naturę tej konstrukcji. Obawiam się, że gdyby za jej model zabrały się nawet takie tuzy figurek, jak Sideshow Collectibles czy Kotobukiya, to stworzenie jej przyzwoicie wiernego modelu graniczyłoby z cudem

GŚ2 de Agostini

LOL

napewno nie kupię, wiele gorsze od ISD

...

Warto wspomnieć, że w niemczech, jesli dobrze rozumiem obrazki (bo jezyka to wogole ; P) DS Jedynka jest jako bonus w prenumeracie.
http://die-raumschiff-sammlung.de/bestellen.php

mousepad

I mousepad w kształcie drugiej, jeśli płacisz elektronicznie

DS

Mam nadzieję, że się pojawi a jak nie to będę próbował sprowadzić z zagranicy...

...

Kupił ktoś już może barkę? Oglądałem ją w kiosku i model miał pomalowany kadłub jakąś niebieską farbą co niezbyt ciekawie wyglądało...

Ja...

Ja kupiłem. U mnie nie ma niebieskiej farby na kadłubie, wszystko trzyma się kupy. Jest prawie taki sam jak na obrazku. Fajne są barierki. Gazetka też niczego sobie.

...

A mógłbyś jakieś zdjęcia wrzucić?

Niestety...

Niestety nie. Nie mam aparatu.

Obejrzałem

dziś tą Warkę...barkę w kiosku i rzeczywiście ma jakby śladowe fragmenty szaro-niebieskiej farby w niektórych miejscach na kadłubie.
To chyba ma imitować kurz lub sadzę.

Re: Obejrzałem

Vergesso napisał(a):

To chyba ma imitować kurz lub sadzę.

________

Albo krew Jabby, jeśli miał takiego koloru

mam

mam do 7 numeru i przyślą jeszcze dwa i koniec i tak ze względu na cene to jest dużo

No ja

Chcę aby obniżyli te cenę chociaż do 25zł.

....

Na stronie wydawnictwa pojawiły się kolejne modele jakie ukażą się w kolekcji:

10.Snowspeeder
11.Druga Gwiazda Śmierci
12.Y-wing
13.Królewski myślowiec N-1
14.Bombowiec TIE

Zapowiada się ciekawie, szkoda tylko, że tak mało pojazdów z czasów Prequeli.

No właśnie

Nie aż tak ciekawie, z zapowiadanych modeli tylko wcześniej pokazywany A-Wing mnie jara. A tak na wakacje nie zapowiada się żaden z interesujących mnie pojazdów

A-W

Poza A-W z nadchodzących modeli ja jestem ciekaw poziomu wykonania Y-winga, bo pod względem estetycznym to jedna z moich ulubionych maszyn. No i może TIE/sa też nie zaszkodzi...

!

Ciekawe czy DeAgostini wyda tez u nas czasopismo z figurkami

TIE

Już nie mogę się doczekać kolejnej przesyłki z prenumeratą i modelem myśliwca TIE

...

A-Wing, Snowspeeder, Y-Wing, N-1 i bombowca biorę w ciemno. Gwiazdy nie biorę.

Numery 7 i 8

W zeszłym tygodniu dotarła do mnie prenumerata z numerami 7 i 8 ale dopiero wczoraj je otworzyłem więc teraz czas aby się podzielić spostrzeżeniami

Najpierw Imperial Shuttle.

Jak już większość osób zauważyła model pomalowany jest szara farbą przez co nie błyszczy on tak jak powinien. Ale oprócz malowanie nie można sie przyczepić do zbyt wielu rzeczy. Wygląda on na zrobiony dość szczegółowo i dokładnie. Nawet lekkie zabrudzenia zostały dobrze odwzorowane. Tło hangaru dobrze wkomponowuje się w wygląd modele. Niestety mój egzemplarz jest troszkę przekrzywiony w lewą stronę.

Natomiast czasopismo wydaje się być coraz z numeru na numer. Co raz więcej informacji jest zaczerpniętych z EU co bardzo cieszy. Błędy zdarzają się w tłumaczeniu i odmianie nazw i imion np. moffie Jerjerodanie. Oby w kolejnych numerach było lepiej. 7/10


Teraz przejdźmy do barki Jabby.

Muszę przyznać, że z dotychczasowych modeli ten chyba najbardziej mnie rozczarował. Niebieska farba na kadłubie statku po prostu kłuje w oczy. Do tego dochodzi jeszcze rozlana pomarańczowa farba na kadłubie statku i niestety pomimo dobrej rzeźby malowanie psuje cały efekt.

Sama gazetka, podobnie jak poprzednia trzyma poziom. Znowu jest trochę informacji z EU, ciekawy jest artykuł o Lady Luck. 5/10

Ha ha ha

kupiłem sobie tylko Sokoła Millenium i na tym poprzestałem

A-Wing...

Hmm, model jest fajny. Nie wiem co więcej o nim powiedzieć, trzyma normę. Nie jest zły, nie jest najlepszy, taki jak ma być.

Numer 9 A-Wing

Model dokładnie obejrzany, pismo przeczytane, a grzechem byłoby sobie A-Winga odpuścić, jako że to jeden z 6 pojazdów z SW, które chciałbym mieć w rzeczywistości.

Model jest fantastyczny. Uważam, że jest to jeden z 2 najlepszych modeli w "Kultowych Statkach...", razem z TIE Advanced X1. Dobrze ukształtowany, bardzo ładnie pomalowany, świetnie się prezentuje na półce razem z fantastycznym tłem do gablotki. Właściwie można by się przyczepić tylko do tego, że szyba kokpitu jest pomalowana na srebrno, no ale nie od dziś wiadomo, że DeAgostini nie stosuje w tych modelach przezroczystych szkiełek. Jednak generalnie, pod względem modelu, polecam!

A jak pismo? Mamy artykuł o A-Wingu i o niebezpieczeństwach z nim związanych - swoją drogą, fakt, że budowali je z wszystkiego, co akurat mieli jest bardzo pocieszny -, artykuł o Generale Crixie Madinie, gdzie większość rzeczy była dla mnie nowością, jako że nigdy nie interesowała mnie postać Madine`a - nie licząc minisów -, mamy informacje o jego śmierci z rąk Huttów w sprawie budowy Miecza Ciemności, szkoda tylko że brak tu nazwiska Durgi the Hutta. Zabrakło mi też wzmianki o jego pierwszym(i może jedynym) spotkaniu z Marą Jade, bo to była całkiem ciekawa historia. No i jest błąd w tytułach akapitów - 2 razy mamy tytuł "Strategia Madine`a".
Poza tym artykuł o bitwie o Endor, rozkładówkę z planami A-Winga, przytulaśny artykuł o ewockiej Wiosce Jasnego Drzewa, artykuły o komandosach Rebelii, rysunkach koncepcyjnych Coruscant do nowej wersji ROTJ, o prawdziwym modelu A-Winga do filmów. Mimo w/w wtopy wszystkie te rzeczy na plus.

A co na minus? Artykuł o statku Havoc - może ciekawy, ale prócz wyglądu nie ma nic wspólnego z A-Wingiem, Rebelią czy Endorem, a postać Nyma(jego właściciela) nigdy do mnie nie przemawiała. Nie mówiąc o tym, że z powodu tego "Havoca" co chwila miałem skojarzenia z najnowszymi X-Menami
Poza tym błędy redakcyjne - w encyklopedii pod hasłem Joruus C`Baoth dostajemy notkę o...Aldarze Beedo. Oraz dziwna zagadka nr. 2

Ogólnie na plus, mimo wtop w piśmie. A w następnym numerze Śmigacz szturmowy T-47 alias Snowspeeder, którego jednak sobie odpuszczę, mimo że mnie kiedyś kusiło. W kolejnych numerach też nie zapowiada się nic pociągającego, więc do zobaczenia kiedyśtam, "Kultowe...".

...

I w którym roku ustawili zdradę Madine`a? 1 aby i potajemna współpraca wcześniej? Bo z tym jest lekki zgrzyt.

Nie ma konkretnych dat

Wszystko jest opisowe: najpierw przeszedł na stronę Sojuszu, stając się dla nich nieocenionym informatorem. Potem postanowił przejść ostatecznie(rozumiem, że rzucić przykrywkę i oficjalnie porzucić Imperium) na stronę Rebelii, został jednak pojmany Roma Mohca. Został więc wysłany agent w celu uwolnienia go, którym był dobrze znany Kyle Katarn. A dalej o kontrataku ze strony Imperium na Korelii.

Dodatkowo na jednym ze zdjęć jest dopisek "Madine przeszedł ostatecznie na stronę Sojuszu dopiero po bitwie na Yavinem,[...]"

Kultowy A-wing

Obejrzałem sobie zdjęcia tego A-winga w sieci i wyglądał fatalnie. No ale zachęcony Twoją recenzją wybrałem się do sklepu, zbadałem kilka dostępnych tam egzemplarzy i każdy wyglądał dużo lepiej, niż się spodziewałem. Tak więc kupiłem i potwierdzam - to jeden z lepszych modeli do tej pory.
Więcej wrażeń i wizualiów tam gdzie zwykle, czyli tutaj: http://nloriel.wordpress.com/2011/07/01/kultowe-statki-i-pojazdy-star-wars-9-a-wing/

A że nie ma przezroczystego szkła - to może i dobrze? W Falconie była z tym porażka, a nie spodziewam się, żeby chciało im się z detalami odwzorowywać wnętrze i pilota, raczej byłaby to słaba namiastka, psująca efekt udanego wykonania części zewnętrznych.
Tylko te brytyjskie emblematy... W polskim wydaniu mogli dać zamiast tego szachownice

Najnowszy model...

Najnowszy model to snowspeeder. Wydałem na niego pieniądze, które miałem odłożone na co innego (z problemów finansowych). Myślę że było warto. Model dobry, szczegółowe napisy (te na czerwono, na modelu), gazetka ładnie opisana, niektóre zdania nieskładne ale to tylko mały błąd. Ogólnie model bardzo dobry. W następnym numerze Death Star 2

Racja

Mam model z gazetą i doszukałem się pewnego błędu, Na stronie na której jest plan techniczny snowspeedera 2 razy napisali ,,Załoga : 1 pilot, 1 strzelec. Za tą cene nie powinni robić takich błędów.

modele

2 nowe modele na stronie deagostini:
B-Wing oraz Myśliwiec Maula

Uch

ten B-wing słabo wygląda w tej pozie :/ Lepiej by wyszło pod kątem

Hmm...

Nawet fajne, ale niedługo gwiazda śmierci

Double Post...

Witam. Zakupiłem gwiazdę śmierci (model ), i gdyby nie to, że nie ma takich cieniutkich płatów, tylko jednolita konstrukcja, dałbym modelowi 10/10, ale niestety muszę mu dać 8/10, utrzymuję normę, gazetka ciekawa, nie doszukałem się jakiś znaczących błędów. Za całokształt 9/10, za cenę 8/10. Pozdrawiam.

...

Nowy model, a tu cisza na forum? A fe...

Y-Wing jest śliczny. Jeden z lepiej wykonanych modeli IMHO.

Wieści?

Tajemniczy agent w komentarzu przy mojej recenzji (http://nloriel.wordpress.com/2011/07/01/kultowe-statki-i-pojazdy-star-wars-9-a-wing/#comment-1017) donosi, jakoby deAgostini planowało ograniczyć (czy też rozciągnąć?) serię do 50 numerów. Trudno mi ocenić prawdziwość tego newsa, ale i większy spam był tu publikowany, więc podrzucam ku rozwadze
Na Y-winga oczywiście zapoluję ze względów sentymentalnych, ale do mojej wsi modele już przestały docierać...

...

Oby to nie była prawda i jednak więcej tych modeli wyszło

Y-Wing...

Model świetny, duża ilość szczegółów. Gazetka też, ale już nie tak bardzo... marna jakość tej rozkładanej "panoramy" i temat "Za kulisami" troszkę zepsuty... Ale tak to może być. Model jeden z lepszych. Pozdrawiam.

Kupiłem Y-winga

Recenzja wkrótce tam, gdzie zwykle, a tymczasem pierwsze wrażenia... Model moim zdaniem przyzwoity, ale nie w ścisłej czołówce, raczej na poziomie X-winga. Jakoś tak nie zachwyca, mój egzemplarz ma krzywo zamontowaną jedną z gondoli silnikowych, no i pylony do systemu sterowania wektorem ciągu są z plastiku, co powoduje ich wyginanie się.
Gazetka jak zwykle, czyli np. w jednym miejscu pomylili Adara Talona z Walexem Blissexem, w innych brakuje przecinków czy też te same wyrazy powtarzają się kilkakrotnie blisko siebie.

Re: Kupiłem Y-winga

NLoriel napisał(a):
Recenzja wkrótce tam, gdzie zwykle, a tymczasem pierwsze wrażenia... Model moim zdaniem przyzwoity, ale nie w ścisłej czołówce, raczej na poziomie X-winga. Jakoś tak nie zachwyca, mój egzemplarz ma krzywo zamontowaną jedną z gondoli silnikowych, no i pylony do systemu sterowania wektorem ciągu są z plastiku, co powoduje ich wyginanie się.
Gazetka jak zwykle, czyli np. w jednym miejscu pomylili Adara Talona z Walexem Blissexem, w innych brakuje przecinków czy też te same wyrazy powtarzają się kilkakrotnie blisko siebie.


To chyba oznacza, że nie jestem znawcą star wars, bo dla mnie model wyglądał jak w filmie
No ale i tak... Ja tak chwale te numery, no ale za tą cenę można było by więcej rzeczy kupić, no ale... nie ważne.

Kupilem z tej serii Snowspeedera z Hoth...

Jako, że ciężko było mi znaleźć na sieci model w 1:72, a ten wygląda na zrobiony w tej skali.

Nie podoba mi się trochę fakt, że niewiele z nim można zrobić - za ciężki na jakieś ustawianie na dioramach, nie ma podwozia... Ale jakościowo jest OK, nie ma rewelacji ale lepiej niż np. "snap-kit`y" od ERTL lub nawet Revell`a (o ile sami nie weźmiemy się za pędzel).

Y-Wing w 1:150 brzmi o tyle kusząco, że możnaby go zestawić z Sokołem w 1:144 (choćby z FineMolds) i nie stracić pół pokoju.

Mimo wszystko jednak, gdyby nie unikalna skala niektórych modeli (choćby tego właśnie SnowSpeeder`a) i być może unikalność niektórych modeli w ogóle (Rebel Transport może? Blockade Runner?) to 35 PLN to cena, za którą można dostać modele do sklejania i waloryzować je samemu. Kwestia, co kto lubi.

PS. Gazetka ssie jak dla mnie, ale ja nie jestem fanem uniwersum Star Wars tylko umiarkowanym fanem jednego filmu.

Re: Kupilem z tej serii Snowspeedera z Hoth...

Kret69 napisał(a):

PS. Gazetka ssie jak dla mnie, ale ja nie jestem fanem uniwersum Star Wars tylko umiarkowanym fanem jednego filmu.

________
Sześciu chyba

...

Nie zdziwiłbym się, gdyby trzech

hm.

A może z całej serii podobał mu się tylko jeden film? Nie każdy musi pokochać całą sagę.

Gwiazda śmierci

Przyszła na dniach kolejna paczka z prenumeraty i tak jak dotąd nie marudziłem, tak GŚ jest naprawdę wykonana tragicznie. Już nawet nie ważne, że to odlew, który musi wyglądać tak a nie inaczej, ale cholera to są dwie nierówne półkule, które do siebie nie pasują. Y- Wing natomiast bez zarzutów.

...

Na stronie wydawnictwa pojawiło się kolejne uaktualnienie i w 17. numerze będzie AT-RT natomiast w 18. Delta 7 Aethersprite

AT-RT :)

Znakomicie, nareszcie jakiś ciekawy model. Tylko szkoda, że dopiero w październiku, ale tym lepiej dla mojego portfela

ooo to to!

Co prawda jedyny numer jaki kupiłem to ten z sokołem, ale AT-RT wezmę na pewno

Ach...

AT-RT, ulubiony pojazd z Battlefronta... Wzruszyłem się, te wspomnienia i masakrowanie ludzi w multi

...

W sobotę odebrałem swoją prenumeratę i muszę stwierdzić że Druga GŚ to jak dotychczas najgorszy model z serii natomiast Y-wing jest całkiem dobrze wykonany Poniżej kilka zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8202357cf5122708.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ffa1cad883583c9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97a696b8c9f8d967.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39d4e5a9bec894a1.html

N1

N1 jest poprawny, ale bez jakiegoś szału. Kokpit uważam za schrzaniony - pomalowali srebrną farbą.

I znowu mini recka...

Najnowszy model... nie jest najgorszy. Nie jest najlepszy. Najgorsze jest to, że nie mam się czego przyczepić. Model wyglądał tak w filmie, i tak wygląda na modelu. Wszystko identycznie. Model jeden z gorszych, ale to po prostu że nie podoba mi się ogólnie w filmie, model trzyma wygląd. Gazetka... wszystko ładnie, tylko nie wiem czemu w 1 zdjęciu jak robili jest Y-wing... 8/10, było by 9/10 ale nie lubię tego statku ogólnie.

:)

Wypowiedź Sporka przekonała mnie i kupiłem ten model i daje również 8/10 bo mogło być zawsze lepiej

Loading...

Póki nie wyszła następna część, możemy porozmawiać o tym gdzie przechowywać swoją kolekcje Mi osobiście brakuje już miejsca na półce, a raczej wgłębieniu w szafie bez drzwiczek

A ja

w prenumeracie dostałem najpierw modele 11 i 12, a dopiero po pewnym czasie modele 9 i 10, z tym że dołożyli do nich bonusowo model TIE Fightera (nie TIE Advance`a, nie TIE Bombera). Ktoś też tak miał?

eee.....

Tyle że w prenumeracie miałesś dostać TIE Fightera, a co do tego że ci najpierw wysłali 11 i 12, a potem 9,10 to tylko zwykła pomyłka. Pamiętam, że jak kiedyś prenumerowałem kolekcje szachy Harry Potter to też mi tak wysłali i chyba nawet to były te same numery w sensie, że 11 i 12 numery kolekcji szachy Harry Potter, a potem 9 i 10 numery kolekcji szachy Harry Potter i akurat też była wtedy bonusowa zawartość (karty do gry). Ale według mnie to tylko zbieg okoliczności.

Ps. Sporek >>> Też nie mam gdzie kłaść swoich modeli

:/

Tłumaczenie w tej gazetce jest do niczego. "Sitting duck" to żadna siedząca kaczka, lecz idiom oznaczający łatwy cel

err

A siedząca kaczka z tego co kojarzę, może być traktowana jako polski idom oznaczający łatwy cel .

...

No, właśnie nie
Oczywiście można się domyślić co to oznacza, ale nie powinno się dosłownie tłumaczyć.

To tak jak przetłumaczyć tytuł jednego Bonda z "The Living Daylights" na "Światło Dnia". Polscy dystrybutorzy najwyraźniej nie znają pojęcia to scare the living daylights out of somebody, który oznacza: przestraszyć kogoś na śmierć.

Oczywiście jeżeli wskażesz mi polskie tłumaczenie na "siedząca kaczka" to się pokajam

Skala Y-Wing`a i X-Wing`a?

Witam,

czy ktos majacy oba modele moglby mi powiedziec, czy jest szansa, ze sa w tej samej skali?

Gdyby ktos sie chcial tez pozbyc jednego Y-Wing`a (moze ma w nadmiarze) taniej niz z anowy numer archiwalny, to ja chetnie wezme. Moze byc bez podstawki i gablotki.

Pozdrawiam

Kret

Skala X-a i Y-ka

Oba są w bardzo zbliżonej do 1:144, dość dobrze do siebie pasują.

Najuprzejmiej dziekuje.

Pozdrawiam, Kret

Blad w numerze 14

W numerze z bombowcem TIE jest artykul o statku Dengara. To co mnie zaniepokoilo to zdjecie statku - w opowiadaniu o Dengarze JumpMaster 5000 ma owalny ksztalt, co wiecej wizualizacja tego statku na Wookiepedii odpowiada temu opisowi:
http://starwars.wikia.com/wiki/JumpMaster_5000
W przeciwienstwie do tego co dali w gazecie :U> WTF? Pomylka?

...

Możesz pokazać jakiś skan/zdjęcie tego? Bo mnie zaciekawiłeś, a numeru jeszcze nie mam.

To byl E-Wing

Hmm rozpoznalem typ statku jaki pokazali, DeAgostini blednie wstawili obrazek E-Wing`a zamiast JumpMaster`a 5000:
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20080621100705/starwars/images/thumb/5/5d/E-wing_SotG.jpg/200px-E-wing_SotG.jpg

...

Skan z angielskiego (13ty numer) wydania:
http://img851.imageshack.us/img851/6014/tovasc1311.jpg

Deagostini (juz na samym początku) faktycznie coś pomieszało z grafikami...

...

Rzeczywiście "zmodyfikowany"

Błąd

To ewidentna wpadka - wstawili E-winga zamiast JumpMastera...

B-Wing...

Zakupiłem kolejny numer kultowych. Hmm, pismo trzyma poziom, tym razem duuuużo tekstu "z za kulis", kupiłem pognieciony numer, bo innego nie mieli Model - Model ma dość mało szczegółów malowniczych, lecz modelarskich dużo, ale najwięcej w miejscu gdzie prawie nikt nie spojrzy, czyli z tyłu modelu. Bardzo ładne silniki, pięknie poukładane obok siebie. 8/10, trzyma poziom, wpadek nie złapałem. Pozdrawiam.

...

Pojazd fajny, choć są małe mankamenty. Osmolenia wyglądają jak gwiazdki (*) namalowane markerem Kokpit mógłby być pomalowany na czarno. Reszta jak najbardziej O.K.

Drażnią błędy językowe w gazetce. Może jednak "błąd" to w wypadku tego numeru za mocne słowo, ale tłumacz najwyraźniej ma braki:

"krążownik typu Dreadnaught (zwanego również Drednotami)"
-- Trochę masło maślane, bo słowo "Dreadnaught" wypowiada się właśnie "drednot"

...

Na stronie deagostini pojawiła się kolejna aktualizacja i tak w numerze 19 będzie Skuter Imperium a w 20 Slave I

Slave I !?

Tak ! Jeden z moich ulubionych pojazdów już tak szybko, świetnie. Czyli jednak czytają to forum... i nie pytajcie dlaczego, ja tylko podesłałem im link No chyba że takie mieli plany... i tak się ciesze.

No chyba nie

niemiecka edycja
http://die-raumschiff-sammlung.de/modelle_uebersicht.php

polska edycja
http://www.starwars.deagostini.pl/opis_pojazdow.php

Początkowo mieliśmy różnice w wydawaniu między polską, a niemiecką edycją - najlepszy przykład to Druga Gwiazda Śmierci, gdzie my dostaliśmy o 10 numerów szybciej - ale w tej od II DS chwili rozkład jest prawie taki sam(numerkowo mamy o jeden do przodu)

ech

niedługo będzie Infiltrator i Slave... gdzie by to można jeszcze upchnąć

Witajcie Bastionowicze

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum bastionu. Dziś przysłali mi Infiltratora i muszę przyznać że jest całkiem niezły

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.