TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Wojny Klonów

TCW 3x10 - Heroes on Both Sides

Hego Damask 2010-10-26 19:15:00

Hego Damask

avek

Rejestracja: 2005-05-28

Ostatnia wizyta: 2022-07-06

Skąd: Wrocław

19 listopada kolejny odcinek.

Opis:

Padme Amidala i Ahsoka Tano podróżują na Raxus Prime w próbie ustalenia traktatu pokojowego z Separatystami. Gdy Padme wciąga do współpracy byłą mentorkę, Minę Bonteri, Ahsoka uczy się wartościowej lekcji na temat realiów wojny.

Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu TCW.
Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub CN.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć TCW. I jak chce to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

LINK
 • Preview

  Hego Damask 2010-11-13 08:44:00

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Wrocław

  Ahsoka rzeczywiście ma nowe ubranko

  http://www.youtube.com/watch?v=-PJq7o333KA

  LINK
 • Czy ..

  Cad Bane 2010-11-13 10:28:00

  Cad Bane

  avek

  Rejestracja: 2009-09-05

  Ostatnia wizyta: 2021-05-30

  Skąd: Murowana Goślina

  to będzie trylogia czy pojedynczy odcinek ?

  LINK
 • :D

  Nestor 2010-11-13 10:30:00

  Nestor

  avek

  Rejestracja: 2004-10-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Lasocice

  Ahsoka nam wydoroślała. <3

  LINK
 • Słów kilka

  DarthNil 2010-11-13 13:19:00

  DarthNil

  avek

  Rejestracja: 2010-06-25

  Ostatnia wizyta: 2014-09-02

  Skąd:

  na temat previewa.

  - Kolejny znajomy Padme to separatysta. Aż dziw bierze że ma taki posłuch w Senacie. Mam nadzieje że nie będzie powtórki z Senate Spy, ale jeśli dobrze zrozumiałem preview, to ta cała Mina nie ukrywa swych symapati politycznych.

  - Tytuł odcinka, daje nikłe nadzieje, ze zobaczymy sprawę Separatystów nie tylko w negatywnym świetle. Szkoda tylko że tekst o ukaraniu zdrajców, daje powody przypuszczać, że i tak w ostatnim rozrachunku, Konfederacja okaże się be.

  - Wraca Grievous. Obawiam się że tylko po to, aby znów zrobić z niego ciotę.

  - Ta postać stojąca obok Dooku w hologramie to nie jest Gunray?

  - Ta planeta na której rozgrywać się będzie akcja odcinka, to chyba nie jest znane nam Raxus Prime. Chociaż z wiedzą o universum twórców, wszystko może być możliwe.

  - Nowe droidy bojowe, na pierwszy rzut oka wyglądają na skrzyżowanie droidetek z droidami B2. Szczerze mówiąc wolałbym, aby twórcy sięgnęli po stare dobrze znane modele, zamiast stale wymyślać nowe. Chyba nie doczekam się OG-9, Spelunkerów i Hailfire`ów.(Zdaje sobie sprawę, że raczej nie pasowałby do scenariusza odcinka, ale chciałem przy okazji wyrazić swoje żale, wynikające z ich pomijania).

  - Nawet ładna eskplozja, nie powiem. Ciekawe czy będą jakieś ofiary.

  - Coś jeszcze? A tak za dużo Padme w tym sezonie. A nowy ciuch Ashoki może być.

  LINK
 • Na

  DarthNil 2010-11-18 16:13:00

  DarthNil

  avek

  Rejestracja: 2010-06-25

  Ostatnia wizyta: 2014-09-02

  Skąd:

  StarWars.com pojawiła się podstronna poświecona odcinkowi, a wraz z nią zapowiedż i główne postacie odcinka. Co z nich winika?

  - kolesiem w hologramie z previeva, prawdopodobnie okaże się Lott Dod.

  - pojawi się Ishi Tibianski senator Gume Saam, widziany w Ataku Klonów. Mamy więc debiut w serialu Ishi Tibian. Oczywiście może się okazać że to jakiś nowy koleś, o tym samym imieniu i nazwisku.

  - będzie wątek poświęcony Klanu Bankowemu. Nie bardzo rozumiem jednak o co chodzi z tą rządową kontrolą. Zawsze mi się wydawało że Klanowcy są w pełni nieżależni, a posiadanie przez nich własnej armii i waluty najlepiej o tym świadczy.

  - Jakieś Raxsus stolicą Separatystów ? No w sumie niech im będzie, bo po Geonosis mieli chyba kilka różnych stolic, które zmieniały się wraz z utroconymi przez nich planetami.

  - Padme leci negocjować z Separatystami? Wycieczka na Malevolence nic jej nie nauczyła? Już widzę jak Dooku chciałby jej posłuchać. Zresztą taki Gunray od razu by ją zastrzelił na sam jej widok. No ale przyjmijmy, że nie leci się spotkać z Radą Separatystów, a tylko z jakaś grupką członków Konfederacji(Senat separatystów?), którzy nie mają wpływów w Radzie, ale są skłoni zawrzeć pokój. Oczywiście bez widzy Dooku i reszty. To by też wyjaśniło, gadkę o zdradzie Grievous`a.

  - Zastanawia mnie czemu z całej masy mistrzów i rycerzy jedi(w tym Anakina), padme dycyduje się na wzięcie że sobą jakiegoś padawana.

  LINK
  • odp

   Kwarc 2010-11-18 17:39:00

   Kwarc

   avek

   Rejestracja: 2009-03-29

   Ostatnia wizyta: 2021-06-05

   Skąd: Jakku

   - Lott Dod według Filoniego jest cały czas senatorem Federacji Handlowej, która udaje, że nie ma nic wspólnego z Separatystami.
   - Kolejna rasa w TCW, ten model na pewno będą wielokrotnie wykorzystywać.
   - Czyżby San Hill miał się pojawić? Co do rządowej kontroli tam przeczucie, że Klan Bankowy podzieli los Federacji Handlowej, która w TCW działa cały czas w strukturach Republiki. Tak się tylko zastanawiam kim są w takim razie dla Dave`a Separatyści? Armią droidów czy może czymś więcej?
   - Raxus Prime niby było swego czasu ich stolicą. Ciekawe czy będzie wyglądać tak samo jak w TFU?
   - Sytuacja Separatystów była bardziej skomplikowana niż to jest przedstawiane we większości źródeł. Oprócz dwójki knujących Sithów, pazernych polityków, i armii droidów znajdowali się w niej zwykli członkowie, którzy przystąpili do Konfederacji, bo mieli dosyć nieskutecznych działań Republiki osłabionej przez korupcję i biurokrację. I to właśnie takimi separatystami ma się zająć ten odcinek. Dlatego też zdrada Grievousa nie musi być wcale kolejnym potknięciem Filoniego, bo pomniejsi członkowie Konfederacji mogli się czuć oszukani przez jego agresywną politykę, bo liczyli na kompromis, a nie na krwawą wojnę. Tylko dziwi mnie, że Padme nie wiedziała, że jej przyjaciółka sympatyzowała z Separatystami.
   - Bo ciągłe przebywanie z Anakinem zaczęło wzbudzać podejrzenia? Przecież nawet w Obsesji Obi-Wan spytany o to skąd wiedział gdzie szukać Skywalkera odpowiedział "To przecież oczywiste".

   LINK
   • ...

    ShaakTi1138 2010-11-18 19:38:00

    ShaakTi1138

    avek

    Rejestracja: 2009-06-02

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Biała Podlaska

    - Zauważcie, że fakt, iż w TCW wszyscy "jeszcze nie wiedzą, że GKB jest w Konfedercji" zaprzecza AOTC. Przecież tam Obi widzi spotkanie przyszłej Rady i San Hill mówi "The Banking Clan will sign your treaty". Albo ja coś źle interpretuję.

    - Co zauważyli na Wook: to nie Raxus Prime. To Raxus. I może dobrze, bo na zwiastunach ta planeta wygląda całkiem ładnie, a nie jak wysypisko. Może to ta?

    http://img138.imageshack.us/i/s350.jpg/

    -Głupie pytanie, ale mam jakieś zaćmienie mózgu: o jakiej zdradzie Grievousa mówicie?

    LINK
    • odp

     DarthNil 2010-11-19 09:07:00

     DarthNil

     avek

     Rejestracja: 2010-06-25

     Ostatnia wizyta: 2014-09-02

     Skąd:

     -Zauważcie, że fakt, iż w TCW wszyscy "jeszcze nie wiedzą, że GKB jest w Konfedercji" zaprzecza AOTC. Przecież tam Obi widzi spotkanie przyszłej Rady i San Hill mówi "The Banking Clan will sign your treaty". Albo ja coś źle interpretuję.

     Żeby tylko to. Tóż to kłóci sie również z Wojnami Klonów Tratakovskiego, gdzie Republika dokonuje szturmu na siedzibę Klanu - Muunilinst. W dodatku już w pierwszym odcinku owego serialu, Obi-Wan mówi jasno że Bankierzy współpracują z Separatystami.
     [mail]http://www.youtube.com/watch?v=bIWSsexQCfk[/mail]

     Co zauważyli na Wook: to nie Raxus Prime. To Raxus.

     Wspominałem już o tym powyżej, ale powtórzę;

     "Ta planeta na której rozgrywać się będzie akcja odcinka, to chyba nie jest znane nam Raxus Prime. Chociaż z wiedzą o universum twórców, wszystko może być możliwe."

     Głupie pytanie, ale mam jakieś zaćmienie mózgu: o jakiej zdradzie Grievousa mówicie?

     To tylko taka interpretacja słów Giveka pomiedzy 10-15 sekundą previewa. No nie mówi wprost o zdradzie części Sepków, ale taki scenariusz bardziej pasowałby mi do odcinka. Poza tym jest tam też scena gdy droidy strzelają do gościa, która ma na chełmie symbol, wyglądający trochę jak logo Konfederacji.

     Oczywiście może sie okazać że moje domysły się nie sprawdzą. Ale byłaby w sumie szkoda, bo Kwarc nakreślił całkiem rozsądne kulisy ewentualnej zdrady niektórych Sepków.

     LINK
     • hmm

      ShaakTi1138 2010-11-19 19:03:00

      ShaakTi1138

      avek

      Rejestracja: 2009-06-02

      Ostatnia wizyta: 2022-06-29

      Skąd: Biała Podlaska

      Ale Griev mówi tylko "I`m about to deploy the Infiltrators", jeśli dobrze słyszę... Mniemam, że to droidy...

      Och, co się będziemy martwić na zapas, jutro się zobaczy . Tylko ciekawe, bo na przykład w "Republic Heroes" (o ile dobrze pamiętam) w wersji na DS, jest scenariusz, że Grievous zdradza Dooku i sam chce rządzić galaktyką. Bogu dzięki to nie jest kanon.

      LINK
   • odp

    DarthNil 2010-11-19 09:16:00

    DarthNil

    avek

    Rejestracja: 2010-06-25

    Ostatnia wizyta: 2014-09-02

    Skąd:

    -Lott Dod według Filoniego jest cały czas senatorem Federacji Handlowej, która udaje, że nie ma nic wspólnego z Separatystami.

    Nie wyklucza to jednak, że to on może być jednak gościem w hologramie z Dooku.

    Czyżby San Hill miał się pojawić?

    Szczerze w to wątpie.

    Sytuacja Separatystów była bardziej skomplikowana niż to jest przedstawiane we większości źródeł. Oprócz dwójki knujących Sithów, pazernych polityków, i armii droidów znajdowali się w niej zwykli członkowie, którzy przystąpili do Konfederacji, bo mieli dosyć nieskutecznych działań Republiki osłabionej przez korupcję i biurokrację. I to właśnie takimi separatystami ma się zająć ten odcinek. Dlatego też zdrada Grievousa nie musi być wcale kolejnym potknięciem Filoniego, bo pomniejsi członkowie Konfederacji mogli się czuć oszukani przez jego agresywną politykę, bo liczyli na kompromis, a nie na krwawą wojnę.

    To ma ręce i nogi. Powiem wiecej, podoba mi sie to wyjaśnienie. Oby tylko twórcy myśleli podobnie.

    Bo ciągłe przebywanie z Anakinem zaczęło wzbudzać podejrzenia? Przecież nawet w Obsesji Obi-Wan spytany o to skąd wiedział gdzie szukać Skywalkera odpowiedział "To przecież oczywiste".

    No dobra, ale po co Ashoka? Czy na tak ważne z perspektywy dalszych losów wojny negocjacje, nie lepiej ściągnąć jakiegoś Negocjatora Jedi? Ale zaraz, przecież to wycieczka zorganizowana w wielkiej tajemnicy i nie mąjący nic przeciwko temu, aby zakończyć konflikt w pokojowy sposób Jedi nie mogą sie o nim dowiedzieć, bo wszysyko by sie posypało. Lepiej zabrać padawna, o wątpliwych zdolnoścach dyplomatycznych.(sarkazm)

    LINK
 • Debiut nowych strojów

  Hego Damask 2010-11-20 07:59:00

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Wrocław

  a poza tym historia polityczna, która zapewne będzie kontynuowana w odcinku 11.

  Cóż, odcinek dość dobry, Raxus bardzo ładny, ciekawy senat Separatystów, niezłe sceny Coruscant bez prądu i paniki. Poza tym debiut Muuna, rasy której jeszcze nie było, no i nowe stroje nie tylko Ahsoki i Anakina ale i Palpiego.
  Cóż, można powiedzieć, że Separatyści odnieśli małe zwycięstwo. A Grievous nie uciekł Ahsoka trochę na początku wroga w stosunku do Miiny, ale potem umizgi do jej syna

  LINK
 • ...

  X-Yuri 2010-11-20 08:36:00

  X-Yuri

  avek

  Rejestracja: 2004-12-22

  Ostatnia wizyta: 2022-07-07

  Skąd:

  Dobry odcinek, choc malo akcji-akcji...

  Scena przemowy Grievousa byla... fascynujca. Generał nieźle sie stara swoje ego podbic.

  Atak tym pistolecikiem na jednego z robotow tez... hehe.

  Calosciowo patrzac, szybko sie dziejacy w sumie odcinek, choc malo tam akcji typowo... wojennej. Milo ze ktos w TCW poruszyl sprawe braku czerni-bieli w tej wojnie...

  LINK
 • 3x10

  Stele 2010-11-20 10:30:00

  Stele

  avek

  Rejestracja: 2010-01-04

  Ostatnia wizyta: 2019-12-19

  Skąd: Wrocław

  Debiut Gozantiego. Miło oglądać znane statki.

  Raxus i senat CISu bez zarzutu. Oczywiście organiczni celnicy w kosmoporcie byliby milej widziani...

  Burdelowe wdzianko Ahsoki działa. Ona jednak, jak na Jedi przystało, nie wykazuje zainteresowania. Nie powinna jednak kusić. To takie darksajdowe.

  Transmisja holo do infiltratorów? A po cholerę? Mogli pokazać Grievousa wysyłającego sygnał i opisującego co robi a droidkom najwyżej dioda mogła by mignąć. Gdzie ekonomia i bezpieczeństwo? Pełne holo waży i łatwiej je przechwycić, niż krótki sygnał dla robota... Świetnie dobrali muzykę do scen na chodnikach Coruscant. Nuta podobna do DF/JK.

  Onoconda żywy? Gdy umierał, Ahsoka była młodsza. Liczyłem, że wszystkie odcinki z jej nowym modelem będą się działy po już wyemitowanych. Jak widać, nic ich nie obchodzi ta różnica i będą mieszać dalej.

  Nowy Kalamarianin o ciekawym kolorze skóry. Do tego jakiś ludzki senator się pojawił. Żadkość w TCW.

  Całkiem przyjemny odcinek. Nie jestem z tych, co oczekują ciągłej sieczki. Jak Dave wyobraża sobie status korporacji stojących u podnóża CISu? Wraz z zawiązaniem konfederacji, ich senatorowie zrzekli się głosu w senacie Republiki. Otwarcie przystąpili do CISu, by walczyć o utworzenie własnego, liberalnego państwa, obok Republiki. W TCW we wszystkich korporacjach są jakieś rozłamy. Większość ich majątku pozabierali "ekstremiści", czyli starzy przywódcy, a firmy nadal działają w przestrzeni Republiki z marionetkowymi zarządami, nie są obłożone żadnymi sankcjami i zachowują valorumowskie przywileje. Nie widzę w tym logiki. Przecież ta wojna miała prowadzić do stworzenia nowego organizmu państwowego, będącego rajem dla tych korporacji/wywarciu nacisku na Republice, do całkowitej uległości wobec żądań ich prezesów. Jeśli Federacja handluje z Republiką, Klan Bankowy udziela jej kredytów itp, to ta wojna traci cały sens. Kto ją prowadzi i poco?

  LINK
 • heh

  pacior17 2010-11-20 10:56:00

  pacior17

  avek

  Rejestracja: 2009-01-28

  Ostatnia wizyta: 2010-12-15

  Skąd: pacior17

  muszę przyznać że Ahsoka w nowych `burdelowych` ciuchach wygląda ZAJEBIŚCIE XDDD. Może to oznaczać wg. mnie że jest rozchwiana emocjonalnie i w Mocy xD Tak więc ciężko czy przejdzie ona na DS czy zostanie po LS xD

  LINK
 • :)

  Bolek 2010-11-20 14:23:00

  Bolek

  avek

  Rejestracja: 2007-03-18

  Ostatnia wizyta: 2022-05-04

  Skąd: Inowrocław

  Fajowy odcinek. Senat Separatystów wygląda jak senat Nowej Republiki w Pałacu Imperialnym z przed czasów Mrocznego Widma

  W końcu ukazali życie i planety zwykłych separatystów, a nie tylko fabryki klonów.

  Podziemia Coruscant wyglądają bardzo dziwnie. To powinno być zabudowane, a nie wysokie niebo pod ziemię.

  LINK
 • Dobry

  Cad Bane 2010-11-20 16:33:00

  Cad Bane

  avek

  Rejestracja: 2009-09-05

  Ostatnia wizyta: 2021-05-30

  Skąd: Murowana Goślina

  porządny odcinek, chociaż mam już dosyć spółki Ahsoka & Padme. Fajnie że Grievous wrócił i wreszcie ktoś z klanu bankowego.

  Ocena odcnika - 7.5/10

  LINK
 • The Clone Wars 3x10: Heroes on Both Sides

  Elendil 2010-11-21 18:22:00

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-07-04

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Bardzo dobry odcinek. Chyba najbardziej polityczny ze wszystkich politycznych, jakie było nam dane zobaczyć. Anakin i Ahsoka wyglądają dużo lepiej i Tano przestała ostatnio denerwować swoją obecnością. Charakter jej znacznie poprawili
  Wreszcie była trochę dłuższa rola Dooku no i wrócił Grievous. On znów odegrał raczej bierną rolę, ale dzięki temu nie uciekał przed nikim i nie zrobili z niego tchórza. Bo i nie było jak.
  Scenka gdy droidy Grievka rozwalają pracowników Generatora była świetna.

  A co najważniejsze, nareszcie zostali pokazani też inni - normalni Separatyści. Zwyczajni, dobrzy ludzie którzy walczą z przegniłą Republiką. Dość już było tylko jednostronnej wizji złych Sithów i głupich droidów. Duży plus również za Senat Konfederacji.

  Jedno co mnie denerwowało to kolejny odcinek poświęcony Padme. Strasznie jej dużo w tym sezonie, i parka Padme-Ahsoka trochę mi się już przejada. No i jednak znów brak wojny; ten odcinek można było wyemitować później, po kilku bardziej wojennych epizodach. Jeszcze jeden minus to irracjonalna obecność Klanu Bankowego w Senacie. W ogóle nie rozumiem co oni i inni jawni członkowie Konfederacji tam robią.

  Ocena: 8/10

  Średnia sezonu: 7.2/10

  LINK
 • No

  DarthNil 2010-11-21 18:42:00

  DarthNil

  avek

  Rejestracja: 2010-06-25

  Ostatnia wizyta: 2014-09-02

  Skąd:

  i się pomyliłem. I to conajmniej w dwóch przypadkach. Spodziewałem się że dojdzie do tajnych negocjacji między Sepkami i Padme, co nie spodoba się Dooku i rozkarze Grievousowi zająć sie to sprawą. A tu okazało się, że cały Senat Separatystów, zgłosił oficjalnie wniosek o przystąpienie do negocjacji pokojowych. I trzeba było tak załatwić sprawe, aby to Republika odrzuciła ofertę. Tak rozwój wypadków nawet mi odpowiada.

  Separatyści w końcu odnoszą jakiś sukces i to nawet podwójny. Bo ustawa przechodzi, choć nie jestem pewien na co im się przyda. Ale to jeszcze nic, bo Grievous nie wychodzi na ciotę, a to dopiero jest osiągniecie. Spory plus.

  Debiut Muunów i Gossam, oraz masy innych ras wymyślonych przez twórców.(wpadli na to, że mozna zróżnicować ilosć ras, jedynie poprzez zmiane koloru skóry)

  Mąż Miny zginał na Aargonar, ciekawe czy twórcy nawiązuja w ten sposób do serii Republic czy wyszło im to przypadkiem?

  Tak w ogóle miło, że pokazali iż są też Sepkowie będący całkiem miłymi gośćmi.

  Fajne nowe wdzianka. A zaloty do Ashoki były miłym akcentem.

  Nadal nie podoba mi się to, że Klan Bankowy i Federacja mają swych reprezentantów w Senacie.

  Z tego co zrozumiałem Gume Saam, w tajemnicy pracuje dla Unii Technokratycznej. To lepszy pomysł, niż otwarte pchanie swych reprezentantów do Seantu. Tylko jedno ale. Ishi Tibianie, nie powinni być w tym okresie sprzymierzeńcami Sepków?

  Para Ashoka i Padme juz mi bokiem wychodzi.

  Nadal uwarzam ze zabieranie Ashoki na tak ważne negocjacje, jest z logicznego punktu widzenia, głupim zagraniem.

  Moja ocena 7/10. Dobry ale bez szału. Pasowałoby więcej takich odcinków.

  LINK
 • .

  Wikć 2010-11-21 18:44:00

  Wikć

  avek

  Rejestracja: 2010-08-29

  Ostatnia wizyta: 2011-02-19

  Skąd:

  Nowy wygląd Ashoki i Anakina - mniami. Pozostało czekać jedynie na Obiego. Trochę za dużo tej Padme, aczkolwiek ciekawy pomysł na ukazanie realiów wojny, z trochę innej strony.
  Obecność Klanu Bankowego w Senacie aż razi w oczy, ale cóż... Przy całkiem udanym odcinku, nie jest źle!
  Zastanawia mnie, czy Ashoka będzie przeżywała bunt młodzieńczy i czy będzie jakiś mały romansik między nią a młodym Miiny...

  LINK
 • ...

  Obi-Jan 2010-11-21 19:21:00

  Obi-Jan

  avek

  Rejestracja: 2008-04-01

  Ostatnia wizyta: 2021-01-22

  Skąd: Katowice

  Raxus to najlepiej zrobiona w TCW! Po prostu świetna! Ahsoka wygląda całkiem, całkiem w tym nowym wdzianku. Ogółem fajny odcinek.

  LINK
 • wojny klonów w skali szarości

  Kwarc 2010-11-22 19:13:00

  Kwarc

  avek

  Rejestracja: 2009-03-29

  Ostatnia wizyta: 2021-06-05

  Skąd: Jakku

  Jakby nie patrzeć sezon trzeci został zdominowany przez Padme. W NT zawsze była cicha i starała się stać na uboczu, a w TCW chcą z niej zrobić na siłę charyzmatycznego polityka co im średnio wychodzi. W Senacie Galaktycznym są bardziej wpływowe persony niż niepoprawna marzycielka, ale oczywiście wszystko na głowie Amidali. By tylko zmieniała ubiór i forsowała swoje pacyfistyczne mrzonki, a sama przecież jako osoba, na którą już kilka wyroków śmierci powinna wiedzieć, że tego konfliktu już nie da się pokojowo rozwiązać. A jej duet z Ahsoką wychodzi mi już bokiem. Przynajmniej nasza Togrutanka jest przy niej mniej pyskata i dziecinna.
  Nigdy nie byłem fanem wątków politycznych w tym serialu, jednak ten odcinek mi przypadł do gustu, bo pokazał, że przy odrobinie dobrych chęci można sklecić coś ciekawego. Fabuła była prosta, przyjemna i nie galopowała jak za najlepszych czasów. Co ważniejsze pokazuje, że wojna jest bardziej skomplikowana niż większość osób, by chciała. Fajnie też, że ukazali jak Sidious i Dooku wykorzystują wpływy w obydwu organizacjach, by storpedować próby kompromisu. Wreszcie zobaczyliśmy szarych Separatystów, którzy nie są tępymi droidami, ani zachłannymi intrygantami tylko zwykłymi obywatelami. Pokazano także ich punkt widzenia, gdzie to Republika jest zła. Pojawił się i Grievous, który tym razem nie zawiódł. Warto jeszcze zauważyć, że graficy w końcu wzięli się do roboty. W tym odcinku było multum nowych modeli. Świetne plenery, mnóstwo nowych senatorów, a cwaniactwo postaciowe wykorzystują na całego. Przemalowali jednego Mando na zielono i już jest Separatystą. Szkoda, że nie ma więcej takich odcinków.

  LINK
 • ...

  Stele 2010-11-23 21:55:00

  Stele

  avek

  Rejestracja: 2010-01-04

  Ostatnia wizyta: 2019-12-19

  Skąd: Wrocław

  Obejrzałem ponownie i wydaje się jeszcze lepszy. Gdy już zaneguje się AotC i wywali korporacje z CISu... Zaciąganie długu u Klanu Bankowego ma sens. Zmniejsza to aktywa korporacji, osłabiając ją, a w ostatecznym rozrachunku Palpi i tak szykuje nacjonalizację, równoznaczną umorzeniu długu Republiki (no wtedy już Imperium).

  LINK
  • ale jest jedno ale

   Kwarc 2010-11-23 22:55:00

   Kwarc

   avek

   Rejestracja: 2009-03-29

   Ostatnia wizyta: 2021-06-05

   Skąd: Jakku

   Niestety Klan Bankowy należy do Konfederacji, a pożyczanie pieniędzy od wrogiego państwa w trakcie wojny na powiększenie armii nie jest zbytnio realne.

   LINK
 • Leci

  Lord Satham 2010-11-23 22:20:00

  Lord Satham

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-04-10

  Skąd:

  Oj leci na pyszczek ten S3, oj leci.
  Żenada za żenada, ściema za ściemą.
  Aż przykro patrzeć co się z nim stanie...

  2/10.

  LINK
 • ...

  Melethron 2010-11-23 23:13:00

  Melethron

  avek

  Rejestracja: 2009-02-16

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Court of Gods

  Odcinek naprawdę fajny. Zacznijmy od nowych strojów Ahsoki i Anakina - po prostu cud, miód i orzeszki Dodatkowo Palpek ma nowy strój, też zacnie. Co do fabuły to było przyjemnie. Był Grivek, Dooku, zwykli Separatyści, ktoś z Klanu Bankowego (w Senacie, ale co tam). Jedyne co mnie trochę wkurzyło to ponowne ukazanie Amidali, a na dodatek w duecie z Ahsoką. 8/10

  LINK
 • co dalej

  General Gleg 2010-11-26 09:52:00

  General Gleg

  avek

  Rejestracja: 2010-10-29

  Ostatnia wizyta: 2011-02-17

  Skąd:

  Co z kolejnym odcinkiem dzisiaj? Cos wiadomo?

  LINK
 • S03E10

  Ren Kylo 2010-11-29 15:25:00

  Ren Kylo

  avek

  Rejestracja: 2008-01-13

  Ostatnia wizyta: 2021-07-06

  Skąd: Padawan Wandalek

  Tym razem mamy do czynienia z odcinkiem poświęconym polityce w senacie galaktycznym, tym razem więc w przeciwieństwie do poprzednie odcinka mamy mało akcji, nie wpływa to jednak na pozytywny odbiór odcinka przeze mnie. Drażni trochę kwestia uczestnictwa organizacji biznesowych w senacie Republiki, co wprowadza drobny zgrzyt do obowiązującego obecnie kanonu EU. Bardzo fajnie przedstawiono motywacje korporacji do przedłużania wojny aby zarobić coraz więcej pieniędzy na wojnie. Widać też że sprawa deregulacji banków na 99% związana jest z traumą Amerykanów związaną z obecnym kryzysem, który zaczął się od banków hipotecznych, widać że serial jest amerykańsko-centryczny.
  Sam motyw ataku terrorystycznego na Coruscant związany z działalnością sabotażową w elektrowni aby wymusić przyjęcie ustaw o deregulacji banków oraz o zwiększeniu produkcji klonów jest bardzo dobry. W końcu w The Clone Wars Grievious nie wyszedł na ostatnią ciotę oraz nie uciekł tchórzliwie jak w poprzednich odcinkach. Widać też że potrafi zmotywować swoje roboty, choć pozostanie pytanie o sens tego typu motywacji w końcu to nie są istoty biologiczne. Sam pomysł na roboty bomby które potrafią kamuflować przez zmianę kształtów jak transformery uważam za bardzo ciekawy. Świetnie ukazano przerażenie ludności planety-miasta, jednak dość w sumie małym zgrzytem jest nadmiar przedstawicieli pewnych gatunków wśród cywilów.
  Planetę Raxus która jest siedzibą senatu separatystów wymodelowano bardzo ładnie, budynki rezydencji senator konfederacji oraz budynek senatu CIS-u architektonicznie trzymają klasę, widać że twórcy nie robili niczego po łebkach. Trochę szkoda że w porcie kosmicznym zamiast żywych istot w roli celników którzy przeprowadzają kontrole paszportową są roboty bojowe, widać kwestia oszczędności budżetowych. Dobrze że w końcu ukazano ludzką twarz konfederacji w postaci senator Bonteri oraz jej syna Luxa, ukazując tez trochę ich racji w sprawie konfliktu polityczno-wojskowego z Republiką Galaktyczną. Dobrze że pokazano że nie tylko separatyści ponoszą koszty prowadzenia wojny w galaktyce polegające na utracie bliskich w rezultacie działań wojennych. Dobre jest nawiązanie do bitwy o Aargonar gdzie zginął partner Bonteri. Fajne jest też pokazanie rozmów gdzie Jedi przedstawiani są jako Bad Boys.
  Ahsoka wyraźnie dorośleje zarówno fizycznie jak psychicznie staje się mniej dziecinna, uczy się że prawda nie zawsze jest czarno-biała , nawiązuje pierwsze flirty z chłopcami, szkoda że serial to produkcja ewidentnie której widownia docelową jest młodsza młodzież więc nie ma co liczyć na pikantniejsze fragmenty nie mówię tutaj bynajmniej o momentach w stylu Shabbiego Blue które w końcu byłby drobną przesadą, ale trochę erotyki nikomu nie zaszkodzi, w końcu sex nie jest zabroniony dla członków zakonu rycerzy Jedi tylko samolubne przywiązanie. Nie wacha się działać samodzielnie, nawet wtedy gdy trzeba działać na granicy prawa jak w przypadku gdy trzeba niepostrzeżenie dostać się na planetę kontrolowaną przez separatystów. Podoba mi się ewolucja postaci Ahsoki która jest pokazywana w serialu, widać że urocza Shilianka przejmuje wiele nawyków oraz cech charakteru swoje mistrza.
  Padme Naberrie także pełni ważną rolę w tym odcinku, świetnie ukazano jej idealizm, bezkompromisowość w dążeniu do realizacji celów które stawia sobie do realizacji, nie waha się nagiąć zasad w celu realizacji swojego celu którym jest próba zawarcia porozumienia z separatystami. Widać też że jest nie przekonana do powiększenia armii klonów. Przynajmniej oszczędzono nam widoku Padme żołnierki, w tym odcinku możemy obserwować ją w roli dyplomaty paktującego z senator Bonteri.
  W końcu po długiej nieobecności powrócił hrabia Dooku, mam nadzieję że w następnych odcinkach jego postać będzie wykorzystywana w coraz większym stopniu niż to miało miejsce w tym trzecim sezonie który na razie trzyma dość dobry równy poziom poza jednym zbukiem który trafił się w tym sezonie. Mam nadzieję na odcinki których akcja ma głównie militarny charakter podobnie jak w odcinkach o drugiej bitwie o Geonossis lecz tym razem skoncentrowane głównie na klonach a nie głównie na bohaterskich Jedi.
  Widać też że twórcy dokonali ulepszenia modeli Ahsoki oraz Anakina które wyglądają teraz o wiele ładniej, czekam tylko teraz na poprawkę modelu Kenobiego. Trzeba też pochwalić twórców za nowy model kanclerza Palpatine’a.
  Ogólnie odcinek bardzo dobry nie posiadający żadnych poważniejszych wad które wpływały by na obniżenie przyjemności płynącej z obejrzenia cotygodniowej dawki filmowej gwiezdnych wojen. Poza tym można powiedzieć żeby wyprodukowano więcej takich odcinków, proszę państwa.

  Umiejscowienie odcinków w chronologii względem dzisiejszego odcinka.
  S03E10 “Heroes on Both Sides”-> S03E11 “Pursuit of Peace” -...->S02E15 “Senate Murders”

  Ocena 5/6

  LINK
 • odcinek dobry

  Kotu 2010-12-01 22:49:00

  Kotu

  avek

  Rejestracja: 2006-03-12

  Ostatnia wizyta: 2019-09-03

  Skąd: Mława/Gdańsk

  Nowe modele Ahsoki i Anakina naprawdę świetne, ale ten drugi rozbudził tylko moje wątpliwości...

  Wcześniej wydawało mi się że wygląd włosów Anakina to po prostu efekt tego jak widzą go twórcy The Clone Wars. Teraz okazało się że te włosy mu jednak jeszcze rosną... Ok, tylko jak chcą wytłumaczyć to że swoją bliznę dostał kiedy miał już długie włosy, podczas gdy w TCW ma ją zanim zapuścił je do długości z ROTS? Że miał ją wcześniej, a Asaji mu tylko poprawiła? (tak jak z kasłaniem Greviousa)

  Inna sprawa że Obi-Wan w czasie pojedynku Anakina z Asaji (Republic 71)też miał długie włosy... A może po całym zajściu Obi-Wan i Anakin poszli do fryzjera i obaj podcięli sobie włosy? To miałoby nawet sens - włosy Anakina w 6 mscy mogłyby by odrosnąć do poprzedniej długości, ale jak zwykle pojawia się inny problem o którym nie chce mi się teraz pisać I tak w kółko

  Ja też mam już dość Padme w sezonie 3

  LINK
 • Odcinek fajny

  Mistrz Seller 2011-05-05 19:52:00

  Mistrz Seller

  avek

  Rejestracja: 2006-11-24

  Ostatnia wizyta: 2022-02-10

  Skąd: Skierniewice

  Plusy
  -Ahsoka wreszcie ma jakiś normalny strój
  -Roboty sabotażyści
  -Próba zakończenia wojny
  -Wojny klonów nie są pokazane czarno-biało
  -Dobry polski dubbing

  Minusy
  -brak
  9/10

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..