Forum

pytania o SW- część 18

Poprzedni temat się wydłużył, więc skorzystam z okazji, założę nowy temat i zadam pytanie.

Czy ktoś wie gdzie są jakieś pliki do Card Template do Star Wars Miniatures?


Byłbym zapomniał Link do poprzedniej edycji:
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=465295

Nuty

Czy ktoś ma nuty do Emperial March ? Znalazłem ale nic nie widać . Jak ktoś ma to niech wyśle na mój e-mail: mistrz317@o2.pl.

Wysłałem

ci na maila.

jajo

noooo

Mroczni Jedi a Sithowie

Dlaczego w książkach z Trylogii Thrawna Vader i Imperator są nazywani Mrocznymi Jedi? Przecież określenie Sith pojawiło się już w adaptacji książkowej ANH.

W

sumie każdy Sith jest Mrocznym Jedi

...

kupa, nie prawda.

każdy Jedi, który przeszedł na ciemną stronę jest Mrocznym Jedi. Czasami ci Jedi stają się Sithami. Ale nie każdy Sith jest mrocznym Jedi, bo Sithem zostali bez korzystania z nauk rycerzy Jedi.

Prawda,

pomyliłem się, ale to miałem na myśli

Nie myl ludziom

Na ossusie czytałem, że uproszczono to i każdy Sith jest mrocznym Jedi. każdy, kto jest wierny ciemnej stronie to Mrocznym Jedi. http://www.ossus.pl/biblioteka/Mroczny_Jedi
Czyli Vader i Imperator byli Sithami i Mrocznymi Jedi

Czyli

miałem rację

...

na Croma, widzę, że Luca$ stwierdził, że takie rozgraniczenie jest zbyt trudne dla małych móżdżków większości fanów...

jak to dobrze, że od kilku lat nie mam styczności z mediami twórczymi, jeżeli chodzi o kwestie sporne z SW. dużo bezsensów i pierdolenia mnie omija o/

err

Taaak świat się zawalił bo ktoś słusznie doszedł do wniosku, że następcy Mrocznych Jedi, którzy odeszli od Zakonu po drugiej schizmie też są Mrocznymi Jedi.

...

A tam, mi to raczej wygląda na bliższe trzymanie się rzeczywistości, a konkretniej używanie języka. (Nie, nie w tym sensie).

Racja, w dosłownym, naukowym sensie, Mroczny Jedi, to będzie tylko taki Rycerz Jedi, który stał się Mroczny. Ale w potocznym języku, używanym przez szumowiny w każdym zakątku galaktyki? Jeżeli ktoś ma miecz świetlny, ale zachowuje się źle, to musi być jakimś Mrocznym Jedi. Proste.

err

Trem, KAŻDY Sith to Mroczny Jedi, KAŻDY, ale nie każdy Mroczny Jedi jest Sithem i to jest fakt, bo Lordowie Sith, którzy po drugiej schizmie opanowali Korriban byli Mrocznymi Jedi, każdy ich następca to Mroczny Jedi, który jest dodatkowo na tyle wyspecjalizowany by nazywać go Sithem i przyjęło się już używać tych określeń zamiennie.
Mroczny Jedi, to ktoś kto wykorzystuje zdolności, umiejętności i przeszkolenie Jedi by służyć Ciemnej Stronie, a Mroczni Jedi, którzy wykorzystują Moce czerpiące z Sithyjskiej magii i biorą swoją siłę z największych odmętów ciemności to Sith, ergo Bane, Sidious, albo Maul (takie przykłady) jest jednocześnie i Sithem i Mrocznym Jedi, bo samej magii Sith, czy ichnich medytacji nikt nie wykorzystuje, wszscy trzej używali mieczy świetlnych i korzystali z typowych Mocy, które opracowali Jedi .

Owszem, wiem, ze strasznie zagmatwanie napisane .

...

Czyli żeby zostać Sithem bez nauk Jedi to oni też zabierają dzieci i w tak młodym wieku nauczają na Sithów tylko jak mają w sobie moc ? Czy jak to jest z tymi Sithami ?

A ja mam takie pytanie...

Po kiego wuja Vader zasłonił Imperatora mieczem przed ciosem Luke`a? Przecież gdyby Imperator wtedy zginął, to Luke prawdopodobnie przeszedłby na Ciemną Stronę, a Vader stałby się jego mistrzem. Więc po co on to zrobił?

...

Po to żebyś mógł zadać to pytanie, żeby zakończenie było właściwe oraz po to by był podział na dobro i zło.

Re: A ja mam takie pytanie...

Imperator miał możliwość obronienia się samemu. Pamiętajmy, że Luke w tamtym czasie nie był jeszcze wszechpotężny, a dopiero zaczynał swoją "karierę" Jedi. Palpatine - gdyby Vader nie zareagował - mógł w ostatniej chwili użyć lightninga, force pusha czy innej techniki która by powstrzymała cios Luke`a. I Vader zdawał sobie z tego sprawę, że Luke nie stanowił w tym momencie zagrożenia dla Imperatora. A gdyby nie zareagował to musiałby się liczyć z konsekwencjami swojej bierności.

I wcale nie jest takie pewne, że Luke by przeszedł na Ciemną Stronę po śmierci Imperatora, a Vader stałby się jego Mistrzem. Od jednego ataku do całkowitego przejścia na Ciemną Stronę i słuchania Vadera długa droga jest. Luke Palpatine`a zabiłby chcąc ratować przyjaciół, raczej mało prawdopodobne, że chwilę później by ich zdradził przyłączając się do Vadera. Vader chciał Luke`a po Ciemnej Stronie ale sam nie potrafił go przeciągnąć, do tego potrzebował Palpatine`a - żywego.

książki

Biorę się za czytanie książek SW, ale nie wiem z której strony to ugryźć. Pomocny byłby jakiś temat na forum / strona, gdzie wszystkie książki byłyby ocenione, tak jak na filmwebie ocenione są filmy.

Znalazłem ten temat: http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=471341 i zastanawiam się skąd ktoś wziął to 9.48 w pierwszym poście dla "Darth Bane: Dynastia zła". Taka dokładna liczba wróży, że gdzieś tu macie to czego szukam, ale znaleźć nie mogę Tak czy inaczej nie chcę podziału na dany rok, ale wszystkie książki zebrane do kupy i ocenione. Jest coś takiego ?

nie ma

czegoś takiego raczej. Jest:

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

i tam możesz sobie klikać na każdy link i patrzeć jaką ma ocenę albo poszukać na forum, bo było już kilka tematów z cyklu "co polecacie dla początkujących", odpowiedź jest zawsze podobna: trylogia Thrawna, Darth Maul: Łowca z mroku, trylogia Dartha Bane`a (to polecam serdecznie ze swojej strony), Ja Jedi, może X-Wingi... itd.

Ale faktycznie taki ranking to całkiem niezła rzecz by była.

Mój sposób na czytanie

Wchodzisz w link który podał Shadeo. Patrzysz, które książki wydają sie być interesujące. Potem szukasz na allegro, ewentualnie pożyczasz od kogoś i czytasz. Książek SW można nie czytać chronologicznie. Jedyne o czym należy pamiętać to czytać poszczególne serie po kolei-> wyjątek stara seria Wojny klonów (poza Medstarem)- te można czytać w dowolnej kolejności, bo to niezależne historie.
Poza tym Nową erę Jedi i dziedzictwo Mocy należy czytać po przeczytaniu części książek z czasów nowej republiki. Przed dziedzictwem Mocy nie MUSISZ czytać NEJ, lecz wtedy będzie trochę trudniej. Znów z drugiej strony niektóre książki NEJ ciężko zdobyć za dobrą cenę. A mroczne gniazdo należy czytać po NEJ.

A co do samego pytania: http://www.gwiezdne-wojny.pl/oceny.php

...

Ja mam pytanie właściwie takie wydawnicze. Wszystkie (chyba) anglojęzyczne książki SW mają inne okładki niż polskie, twardsza okładka oraz tak się "świecą" a polskie już takich nie mają. Od czego to zależy ? Wydawnictwo nie chcę wydawać dodatkowych pieniędzy na takie bajery ? Bo powiem szczerze że to ładniej wygląda i fajniej by było mieć taką wersje i to jeszcze po polsku.

RE: ...

Nie znalazłem w internecie wiadomości dlaczego tak jest, więc Amber pewnie po prostu tnie koszta i produkuje okładki brzydsze niż Del Rey. Bez tych wszystkich bajerów.

książki

Za link od Shedao Shai dziękuję, a co do linku od Mistrz Seller, to rozumiem, że podano tylko te "naj" - nie da rady tego jakoś rozszerzyć, żeby pokazywało wszystkie pozycje ?

W każdym razie dzięki.

;d

Mam takie pytanko.W CW w czasie obrad rady jedi pojawia sie Agen Koral czy Eeth Koth?Tzn z twarzy wyglada jak Koth ale w tamtym czasie myslano jeszcze ze Eeth nie żyje wiec sam juz nie wiem jak jest.

Budynek senatu

Jak powszechnie wiadomo, senat galaktyczny mieścił się w swojej wielkiej rotundzie od ~4k bby. Został zamknięty 0 bby i kilka lat stał sobie nieużywany. W SE RotJ dumnie sobie stoi, oświetlony jak zabytek, podobnie jak świątynia, której tam być nie powinno... Po zdobyciu Coruscant przez NR o senacie nie ma ani słowa. Działa tylko rada tymczasowa, której posiedzenia odbywają się w Pałacu Imperialnym. Dalej mamy Dark Empire, gdzie Centrum Imperialne zostaje trochę uszkodzone. Potem nastaje okres względnego spokoju i NR ma okazję zbudować stabilny parlament. Odniosłem wrażenie, że początkowo obradował on w jakiejś dużej sali Pałacu Imperialnego, a gdy NR się zanadto rozrosła, zbudowano mu specjalny, prostopadłościenny, budynek. To w nim wybuchła quellerowa bomba i w nim Leia wygłaszała swe mowy. Przy wymaganym remoncie, przebudowano go, nadając mu lekko starorepublikański kształt, chociażby przywracając repulsorowe platformy. Potem nastaje Yuuzhan`tar i znów mamy starorepublikańską rotundę. Co lepsze jest wyraźnie zaznaczone, że sprawowała swoją funkcję przez cały okres NR. WTF? Wookie nie znajduje rozsądnego wytłumaczenia.

Jakie jest wasze zdanie o tej nieścisłości?

Re: Budynek senatu

Stele napisał(a):
Jakie jest wasze zdanie o tej nieścisłości?
________
Właściwie takie, że nie mam zamiaru podejmować się rozbudowy hasła Senat Galaktyczny na Ossusie

Jedno z tego typu niedomówień, których nikt nie stara się wytłumaczyć, a bałagan jest taki jak w chronologii TCW.

moje pytanie

A więdz mam pytanie mianowicie dlaczego po VI częsci SW jest kontynuacja, w której pojawiają się Sithowie? Czy to nie w przepowiedni miało być że wybraniec, którym był Anakin Skywalker miał raz na zawsze zniszczyć Sithów? I zrobił to zabijając Dartha
Sidiousa.

...

Zawsze znajdzie się jakiś Sith.

To nie tak

Po Powrocie Jedi pojawiali się mroczni Jedi, którzy wcześniej byli sługami Imperatora (np. inkwizytorzy). Nie mieli oni dostępu do nauk sithów. Dlatego byli tylko mrocznymi Jedi.
Zaś Sithowie z Dziedzictwa Mocy i Dziedzictwa to sithowie, którzy przez dłuższy czas ukrywali się po kryjomu manewrując wydarzeniami w galaktyce. To trochę inni sithowie niż ci których znamy z filmów. Poza tym nigdzie nie ma powiedziane, że wybraniec miał zniszczyć wszystkich Sithów.

...

A teraz odpowiedz na pytanie: Czy zniszczył Sithów?- odpowiedź brzmi: TAK. A to, że później przyszli inni, to już nie jego kłopot

...

miał przywrócić równowagę Mocy, a nie zniszczyć Sithów. Przywrócił więc, raczkujący, rosnący zakon Jedi i raczkujący, rosnący zakon Sithów. W każdym razie, ja to tak rozumiem.

...

Analizując świat SW można stwierdzić, iż Anakin nie był wybrańcem. Nie zniszczył Sithów (tymczasowo zabił Imperatora), nie przywrócił pełnej równowagi Mocy. Prawdziwym wybrańcem powinien być Darth Bane.

A co do odpowiedzi: kontynuacja jest, ponieważ Sidious przeżył

Zemsta Sithów

Ostatnio przypomniałem sobie o grze Revenge of the Sith. I ostatnio znalazłem newsa na Bastionie i tam było napisane, że oprócz wersji na PS2, Xbox, GBA i DS powstanie wersja na PSP. Czy to prawda?

PS. Link do newsa: http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?6870,na-wszystkie-konsole-juz-star-wars-episode-iii-revenge-of-the-sith-w-sprzedazy-jest.html
Wzmianka o PSP jest na końcu.

Chłopie!

To news z 2005 roku!! Lucasarts wiele wtedy obiecało, a dużo nie zrobiło. Nie myśl o wersji na PSP.

...

Za Wookie: "version for the PlayStation Portable was canceled and never released". To chyba mówi wszystko. Plany były, ale wyszło jak zwykle.

Charric

mam pytanie. Skoro charric wygląda tak: http://starwars.wikia.com/wiki/Charric
to co trzyma w ręce ten gościu? Inny model? http://starwars.wikia.com/wiki/File:ChissBodyguard.jpg

Charric

Jeśli charric to technologia (jakiś rodzaj masera), to nie ma problemu, żeby było dużo różnych charrików o różnych rozmiarach.
Z drugiej strony, kolega Chiss mógł pozazdrościć Amidali i wyposażyć się w jakiś sportowy czy "dyplomatyczny" pistolet blasterowy.

Dzięki

też tak myślałam, ale chciałam mieć pewność

W

Czy któryś z was może mi doradzić (albo dać link) jak zrobić hełm klona. Może być z wszystkiego. Papieru, blachy itp. Wszystko co znajdziecie po drodze

Hełm klona

Jak rozumiem, miała byś faza pierwsza?

http://www.4shared.com/file/vxY4RkoM/Clone_Trooper_Phase_1.html Otwierasz to, chyba wciąż darmowym, programem pepakura. Jak wprowadzili licencję, to jako Polak, powinieneś wiedzieć co robić.

Siatka do kartonowego modelu. Przy odpowiednim przeskalowaniu, można i to nosić. Oczywiście schemat traktujesz tylko jako wzorzec, tworząc łuki tam gdzie to możliwe i likwidując zakładki, a przede wszystkim robiąc wszystko z co najmniej milimetrowego kartonu. Dużo szpachli, szlifowania, szpachli, szlifowania... dobre malowanie, porządny wizjer i jakoś to będzie wyglądać.

`Mam pytanko wejdźcie`

Mogę legalnie użyć np. na plakacie (konkretnie zapowiadającym spotkania) użyć loga Star Wars? Wiem, pewnie nikt nie zwróci na to uwagi, ale chciałbym być obeznany w sytuacji, gdyby ktoś się do tego przyczepił

...

Czy początek spoilera znaleziono ciało Chewbacci? koniec spoilera

...

Nie było czego odnajdywać. Nikt nie wyprawił się szukać sierści resztek w wielkim kraterze na Serpindalu w każdym razie

....hmmm.....

Miał czołowe zderzenie z księżycem.... Odpowiadam, że nie.

...

To czemu w sumie nie mogłoby być wielkiego comeback`u? Nie ma ciała, nie ma dowodu na jego śmierć. W końcu, jak powiedział Attitichuk, jak księżyc może być przeciwnikiem dla Chewiego?

...

Hm. Dobry kawał. Najgorsze jest to, że Lucas myśli tak jak Ty w tej chwili, czego dowody podobno są m.in. w TCW początek spoilera (rzekoma możliwość zmartwychwstania Maula) koniec spoilera.

Jestem ciekaw, jaka jest Twoja koncepcja - w jaki sposób mógłby przeżyć? Han widział go na sekundy przed zderzeniem, jak stoi na powierzchni planety. Nie miał żadnych szans. Tym bardziej, że zostało powiedziane, iż uderzenie zniszczyło całe życie na planecie (prawdopodobnie poprzez zmianę składu atmosfery i zasłonienie dostępu do światła słonecznego).

...

Lucas coś wymyślił na Maula, to i coś z Chewiem zrobią

Swoją drogą, to teraz zobaczyłem idiotyzm tego pomysłu. Nie wiem, co mnie naszło.

eTam ;)

Zrobimy iluzję, zwalimy na stan psychiczny Hana czy coś podobnego i będzie git. Albo sklonujemy

...

Dobido spadł. Chewbacca konał przygnieciony gruzami w strefie impaktu. To nie DBZ, gdzie skała rozpękuje się przy zderzeniu z bohaterem. Jego Comeback przebiłby pod względem absurdu Strakillera, Ahsokę i bandę Krayta razem wziętych.

Bo to byłoby

bardzo głupie i na poziomie kiepskich komiksów.
Jak ktoś umarł to już nie wróci. To SW nie jakieś słabe komiksidła.

...

Spróbuj przeżyć w impakcie planety z księżycem. Gwarantuję, że skutki będą opłakane.
Tym bardziej, że z tego co pamietam, Chewbacca znalazł się w bardzo bliskim miejscu od upadku tego księżyca. Sam fakt, że umierał tak długo już dawał do myślenia. A tak, nagłe jego pojawienie się, albo chociaż ciała - byłoby srogim przegięciem.

Ylesia

Nikt tego opowiadanka w końcu fanowsko nie przetłumaczył? Po Szlaku sobie strzelę, nawet i w oryginale, ale jeśli ktoś się namęczył tłumacząc, to nie śmiałbym zignorować jego pracy.

Swoją drogą Amber mógł dać jakąś notkę ostrzegającą [Ahtung! Tu wchodzi opowiadanie, którego nie wydajemy!], przed zaspoilowaniem zakończenia...

Niestety nikt

nie przetłumaczył. Tak samo jak innych e booków z NEJ.

...

Czy istnieje polska nazwa dla rasy Clawdite (Cato Parasitti, Zam Wesell), a jak tak to jaka?

Zapowiedzi Amberu

niczym rasowy noob, nie wiem gdzie, więc zadaję pytanie tu

słyszałem że jest jakaś obsuwa z Ruinami Dantooine, w związku z tym chciałem się dowiedzieć: czy ustalono jakąś nową datę premiery? Jak teraz wygląda starwarsowy grafik Amberu?

>>>>>

...

Czy po FotJ`u nie będą wydawane następne książki (chronologicznie), czy też będą, ale na razie nic o nich nie wiadomo?

Może

będą, może nie będą Nic nie wiadomo

Pewnie będą

ale na razie chyba nic nie wiadomo. Oby tylko nie kolejna seria, a coś pojedynczego...

...

No to przecież zaprzeczyli już dawno, jakoby miała być jakakolwiek seria między FotJ a komiksowym Legacy. A że wszystko może im się jeszcze odwidzieć...

No to dobrze

Oby stało się tak jak mówili, bo tych seryjnych książek w których Han i Leia ratują Galaktykę i co drugi rozdział uciekają przed czymś Sokołem, jest już wystarczająco.

...

A to one shoty nie mogą mieć takiego schematu? Jasne, że mogą, tylko badguyów strzelających do Sokoła trzeba więcej nawymyślać.

Mam pewną teorię.
Z każdą kolejną serią, coraz bardziej wypadałoby dać spokojnie umrzeć filmowym bohaterom, a że tego się boją, znacznie bezpieczniej jest zostawić białe plamy.

Pewnie że mogą

Ale jak czytam sobie 3-4 książki pod rząd o tym samym konflikcie i wciąż jest ten ww. schemat to można się porzygać.

W one shotach jakoś to mniej razi...
Co do śmierci - to już lepiej niech ich w ogóle zostawią bez wyjaśnienia i przerzucą się na coś innego.

Dark Forces

Czy już jest wydane Dark Forces dla PSP? Bo słyszałem, że tak, ale nigdzie w PlaystationStore nie ma.

dlaczego

gdy widzimy na filmie obrady rady jedi, to np. w ep. III mówi tylko Yoda, Windo i Obi-wan, a potem Anakin, a reszta Jedi się nie odzywa ?

...

może mają zły dzień?

?

Jak zrobić, by mieć obraz całego ekranu?

Już

nieaktualne.

Opowiadania tylko i wyłącznie o sithach?

Witam, szukam jak w temacie opowiadan o sithach z uwzględnieniem ery 4400 bby, czyli ksiażek o exarze kunie, ulicu qel dromie, jesli macie tytuły ksiażek bądz komiksów gdzie w/w znajdę będę bardzo wdzięczna. pozdrawiam

komiksy

z serii Opowieści Jedi -ale te niewydane w Polsce. Książek z tymi sithami nie ma.

Sith

rozumiem, że ebooki dostępne w wersji angielskiej? a czy jeśli można prosić, mógłbyś podać mi mniej więcej chociaż tytuły książek, w których to akcja toczy się wokół sithów, na chwilę obecną czytam Darth Bane- Zasada dwóch i że tak powiem łaknę Ciemnej Strony Mocy, bo w sumie odkąd zaczęła się moja przygoda ze SW tak zawsze w kręgu moich zainteresowań byli Jedi, po jakimś czasie warto poznać również historię tej drugiej strony pozdrawiam

Możesz

sam poszukać. To nie taki problem. Wpisujesz w Ossusie imię Sitha i patrzysz na dole strony w źródłach. I masz

Ciemna strona Mocy

to kontynuacja Dziedzica Imperium i 2 tom trylogii Thrawna. A jeśli chodzi o książki o Jedi to:
-Uczeń Jedi (młodzieżówki)
-Yoda mroczne spotkanie
-trylogia akademii Jedi
A o Sithach z ksiązek to tylko trylogia Dartha Bane`a, a o sithach o których wspomniałeś tylko komiksy opowieści jedi. Żadnych e-booków o nich nie ma.

Powinieneś

się pytać o bardziej rozwiniętą grupkę Sithów. Na temat tych twoich jest na prawdę nie wiele Ale jeśli chodzi o innych to jest więcej

sith

dzieki wielkie za pomoc, w planach i tak mam przeczytanie wszystkich dostepnych ksiazek, takze mysle, ze i moja obsesja na temat sithow tez zostanie zaspokojona. dzieki wielkie

Obsesje

mają to do siebie, że nie da się ich zaspokoić Ciągle będziesz chciał więcej i więcej. Mimo to życzę powodzenia w odkrywaniu naszej Galaktyki

Ostroszczury

Jeśli ktoś pamięta, gdzie mniej więcej (w jakim momencie akcji lub w okolicach której strony) pojawiają się w Cieniach Mindora ostroszczury, proszę o odpowiedź. Były też tłumaczone jako piaskoszczury, więc być może znalazły się pod taką nazwą; natomiast w oryginale mamy slashrats. Być może przyda mi się to na Ossusa do artykułu, a wertowanie książki strona po stronie jest nieco nudne

...

Taki poradniczek (uzywam tej metody jak szukam tłumaczeń słów.):
Ściągnij E-booka z Eng wersją.
Wyszukuj pojawienia się "slashrat".
Znalezienie odpowiedniego miejsca w PL znając miejsce w ENG powinno być proste. : P

...

OK, rzeczywiście znacznie ułatwia sprawę, dzięki.

Starkiller w TFU2-klon czy oryginał?

Takie trochę problematyczne pytanie. Co na ten temat myślicie?

Starkiller w TFU2

to jak najbardziej klon. W dodatku jeden z wielu. Pytanie raczej jest takie, czy Starkiller w TFU1 to klon, a jeśli tak to od którego miejsca?

Starkiller w TFU2

Ja uważam (choć nie wiem czy mam rację) że jest to oryginał ponieważ jest na to kilka dowodów:
- Kota mówi że tak potężnego Jedi nie da się sklonować
- Pamięta takie osoby jak Kota, PROXY i Juno
- Pozostałe klony są zdeformowane
Więc coś tu nie gra. Może to jest oryginał mający swoje klony?

hmm

ŻADNEGO Jedi nie da się sklonować. Było to wielokrotnie wspomiananie w serii (chyba) Komandosi Republiki-wyjaśnione jest to tam tak, że dar Mocy jest całkowicie losowy. Bardziej praktyczna jest odpowiedź: skoro można klonować Jedi, to czemu Sidious zamiast Janga nie zrobił armii klonów np. Sifo-Dyasa, czy innego Jedi, który by się zgodził?

Re: hmm

Kacper napisał(a):

ŻADNEGO Jedi nie da się sklonować. Było to wielokrotnie wspomiananie w serii (chyba) Komandosi Republiki-wyjaśnione jest to tam tak, że dar Mocy jest całkowicie losowy.

________
Żadnego Jedi nie da się sklonować? Niestety nie jest to prawdą.
Proponuję się zapoznać z dwoma hasłami z Ossusa:
http://www.ossus.pl/biblioteka/Joruus_C`baoth
http://www.ossus.pl/biblioteka/Luuke_Skywalker

err

No cóż... klonerom z Kamino udało się tego dokonać po rozpoczęciu produkcji klonów Janga, ale się udało.

http://starwars.wikia.com/wiki/X2

TFU2

O rany, mam mętlik we łbie! A może Vader skasował Galenowi pamięć i wmówił mu że jest klonem? Można też coś takiego rozważyć.

Co to za Droid ?

http://www.ossus.pl/images/f/f4/Sala_odpraw_Thunderclap.jpg

Co to jest za droid ? ten mistrz drugiego planu stoi niedaleko ambony ;p

...

to nie jest droid, którego szukasz.

przypomina

mi prekursora super battle droida

Żołd

Czy ktoś ma pojęcie, ile mniej więcej mógł zarabiać porucznik Floty na miesiąc i co się za to dało kupić? Tak orientacyjnie, oczywiście. I drugie pytanie: czy galaktyczne biura podróży zwracały kasę za wycieczkę na Aldeeran po wizycie Tarkina? Wydaje mi się, że część mogły oddać. Kogo by było stać na taką wycieczkę z Imperial Center na Aldeerana?

...

Obawiam się, że nikt takich informacji nie podawał, ale sądzę, że jakby to zrobił, to wzorowałby się na US navy, więc i ty możesz tak zrobić.

Co do biur podróży, to część mogła oddać, część zbankrutować, a część być ciągana po sądach. Zapewne różne przypadki były. Muszę przyznać, że masz dość oryginalne pomysły. Już nie mogę się doczekać, co tam naskrobiesz.

Zarobki na Coruscant przyzwoite. Alderaan blisko. Pewnie nawet zwykły robol mógł w kwartał uciułać na bilet na liniowiec, żywiąc się sullustańskimi zupkami. Oficer marynarki z pewnością mógł sobie na takową pozwolić.

Stopnie w Imperil Fighters Corps

Czyli jakie powinny być odpowiedniki stopni podoficerskich:
Flight Cadet
Flight Officer

Dalej idzie już łatwo:
Porucznik
Kapitan
Komandor
Major
Pułkownik
Generał
Tak dosłownie patrząc. Ten pułkownik trochę mi wadzi, bo żadnego sobie nie przypominam w tłumaczeniach, ale nie idzie tam nic innego wsadzić...

Przejście do służby liniowej:
Wiceadmirał
Admirał
Wielki Admirał

Tłumacze namieszali, ale w podręczniku kadeta musi być systematycznie i tyle.

Dzięki:)

Na ciebie zawsze można liczyć W sumie, to coś się zaczyna tworzyć.
A to podałeś stopnie Floty czy innych sił? Jeśli floty, to komandor przed majorem mi nie pasuje. Zawsze mi się zawsze wydawało, że to jest właśnie pułkownik. No i w ogóle major? Bardziej pasuje do innego rodzaju wojsk.

...

To jest drabinka dowodzenia w siłach myśliwskich sprzed ładnych 18 lat. Od tamtej pory mogły wejść jakieś retcony, błędy tłumaczy i inne dziwactwa. W marynarce było trochę inaczej, ale nie jest to teraz dla mnie istotne. Proszę tylko o sugestie tłumaczenia stopnie podoficerskich, które nie występują w żadnych znanych mi ziemskich wojskach ani opowieściach o dzielnych noworepublikańskich wojakach.

Co do oficerów, to mam jak byk:
Lieutenant
Captain
Commander
Major
Colonel
General

Wiem, że w WP kolejność jest inna, ale muszę się trzymać istniejących już tłumaczeń, gdzie nikt nie zastanawiał się nad tym, czy Polska nie ma innej kolejności w stosunku do US, tylko leciał jak było.

...

Poprzeglądałem spisy bohaterów w X-wingach i w Allstonach mamy absurdalnych "pilotów w stopniu oficera" a w zemście Isard pojawia się podporucznik (Lyyr Zatoq i Inyri Forge) i to ponoć właśnie jest Flight Officer. Skoro w NR tak było, to możn przenieść i na Imperium. Zostaje jeszcze kwestia, co z Flight Cadetem.

Cytat

Czy ktoś powiedział coś o rybie w gwiezdnych wojnach? Kto?

;d

"Zawsze znajdzie się większa ryba" by Qui-Gon

A to

bie była ryba tylko guberfishe.

...

Czy w grze The Clone Wars: Jedi Alliance jest jakaś konkretna fabuła, czy każdą misję można wykonać dowolnym bohaterem?

...

Jak nazywała sie ryba która w Mrocznym Widmie zjadła gooberfisha?

...

W Mrocznym widmie sando zjadł opee, czyli większy odpowiednik gooberfisha.

wie ktoś

może z czego były zrobione w filmach maski np. Plo Koona albo Kita Fisto ?

książki w Deutschlandii

Pytanie do osób mieszkających w Niemczech lub znających tamtejsze realia - ile tam mniej więcej kosztują książki SW? Fabularne, nie przewodniki.

Niedawno

byłem u rodziny w Niemczech ( niedaleko Monachium ) i byłem w jakimś antykwariacie ( nie pamiętam nazwy ) Były tam książki z NEJ po 10 EURO za książkę. Jednak nie wiem, czy można wierzyć tym cenom, gdyż nawet w Polsce w antykwariatach jest taniej To wszystko co wiem

Tak,

ale to był antykwariat w Bawarii Myślę, że takie ceny tam są normą.

A przepraszam.

Nie

wiem. Dobrze, że nie kupiłem Pisałem, że to może nie być zbyt wiarygodna informacja, ale lepsza taka, niż żadna.

...

Poszperałem trochę w necie i nówki tam rzeczywiście kosztują z 10 € (np. Im Vortex). Za NEJkę może chcieli tyle, bo były te książki w db stanie, a w końcu nie są takie powszechnie dostępne? Nieważne, w każdym razie dzięki.

;)

Szukam okładki, albo grafiki, nie pamiętam dokładnie, przedstawiający fregate klasy hammerhead w walce.

...

;)

Wookie to było pierwsze co sprawdziłem, i niestety nie znalazłem.

hammerhead

Ok, znalezłem to co szukałem, ale czy wie ktoś gdzie mogę pobrać wersje bez loga i w większej rozdzielczości?

http://static.polter.pl/sub/TOR-prezentacja-lowcow-nagrod-bw47415.jpg

Jak...

1.Jak można jakiś materiał z PDF`u zgrać do Worda?

2.Jak można wydrukować karty z DotF`u, żeby były normalnej wielkości? Jak drukuję to ciągle są za małe, a powiększyć nie mogę

Proszę

o szybką odpowiedź. To pilne

Ktoś

pomoże? :?

Czy...

Darth Krayt zginął z rąk Wyyrlokan? Nie czytuję dziedzictwa, więc jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć czy Krayt "zmartwychstał" i jeśli tak to w którym wydaniu zbiorczym, to byłbym wdzięczny. O i jeszcze: czy da się bez większych wędrówek znaleźć tom drugi Wektora.

Nie spoileruj

innym. Mnie to akurat nie wkurza, bo serii nie lubię, ale inni mogą się zdenerwować spoilerami, które tu na wypisywałeś. Używaj funkcji spoiler.

Zamów przez internet to nawet nie będziesz musiał z domu wychodzić. Chociaż znając naszą pocztę to i tak musiałbyś pójść po paczkę. Ale zawsze to lepsze niż bieganie po mieście i szukanie.
BTW: Jak pytasz gdzie można coś kupić to pisz skąd jesteś. To nie forum jasnowidzów.

Polecam

wejście na profil użytkownika. Tam pisze, że jest z Krakowa

http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_user.php?u=15744

hehe

A powiem, nie chwaląc się, że Kraków ma najlepsze księgarnie i w każdym empiku i księgarni wektor widuje.

... uwaga na spoilery!!!

Został początek spoilera "zabity" przez Wyyrloka III. Lecz niedługo potem Krayt znika z świątyni Sithów, wraz z Darth Talon. Wyyrlok III nie wie o co chodzi, a tak naprawdę Krayt w katakumbach na Korriban odzyskuje siły i tworzy małą armię lojalnych żołnierzy. Jeśli się nie mylę to powraca do akcji w Legacy: War (nie na 100%) i wraca wtedy do świątyni, walczy z Wyyrlokiem i go zabija . koniec spoilera Bardzo łatwo znaleźć Wektora w każdym empiku. Jeśli nie znajdziesz to możesz na stronie empiku zamówić, żeby paczka przyszła do placówki empiku

hm

Mam takie pytanie: kto w końcu zdobył plany pierwszej Gwiazdy Śmierci Bria Tharen czy Kyle Katarn? Dodam, że w Dark Force nie grałem i trylogii Hana Solo też nie czytałem.

...

Ze względu na sprzeczność źródeł, obecnie obowiązuje wersja, że plany były podzielone. Część zdobyto na Toprawie, część na Danucie, część wynieśli uciekinierzy z DS, a milion kolejnych osób uczestniczył w transferze danych i ich selekcji oraz uaktualnianiu. To jest właśnie spójność uniwersum, którą tak wszyscy kochamy.

...

Dzięki. Lepsza ta niespójność niż ta z TCW.

...

Pytanie-na wookiepedii oglądałem biografie Anakina i tam jest napisane, że Skywalker był eksperymentem Dartha Plagueiusa. O co chodzi?

...

o to, że istnieją koncepcje, jakoby Plagueius stworzył Anakina poprzez Moc, i dlatego nie miał on ojca. Na ile jest to kanoniczne w tej chwili, nie wiem, ale nadchodząca książka o mistrzu Palpatine`a powinna rozwiać wątpliwości.

...

Chodzi o to że Anakin nie miał ojca - począł się z midichlorianów. A ta gadka że to "wola mocy" to lipa - Anakin począł się, bo Darth Plagueius "wsadził" do jego matki te midichloriany bo chciał nowego ucznia (gdy Sidious to odkrył to go zabił we śnie - zazdrość). Wiesz, Plagueius był hardcorem co zatrzymywał midichlorianami śmierć więc takie stworzenie dziecka to dla niego łatwizna

...

Napisałem wtedy co ty Kasa i nie widziałem że już napisałeś

Pytania

1.Jakie dwie gry Star Wars są najlepsze na Gamecube Advance?
2.Ile jest gier Star Wars na Gamecube Advance i jak się nazywają?
3.Wiadomo co się stało z Sev`em?
4.Czy będzie zestaw Lego z Bestią Zillo?
5.Dlaczego gra Clone Wars Adventures nie zostałą wydana w Polsce?

...

1. Powiedziałbym, że JK2 i LEGO2, ale że wyszły na PC, to nie widzę sensu grania w nie na GameCube. Z ekskluziwów wybrałbym Rogue Leadera i Bounty Huntera, o ile byłaby możliwość przebierania.

2. Star Wars: Bounty Hunter
Star Wars: The Clone Wars (video game)
Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast
LEGO Star Wars: The Video Game
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
Star Wars: Rogue Squadron II: Rogue Leader
Star Wars: Rogue Squadron III: Rebel Strike

3. Nie. Ciała ani żywego nie odnaleziono.

4. Jak na razie takiego nie zapowiedziano. Aczkolwiek coś mi siedzi na dnie mózgoczaszki, że gdzieś legowego Zillo widziałem, razem z czołgiem... Choć to raczej były sceny z gry LEGO TCW.

5. Bo żaden wydawca nie stwierdził, że mu się to opłaci?

No cóż

4. W TCW jest wiele pojazdów czy scen z których można zrobić zestawy. Jednak nie mogą wypuścić bóg wiele ilu zestawów, bo to by się nie sprzedało. Dlatego też zazwyczaj biorą pojazdy pojawiające się w kilku odcinkach. Przy tej podserii zestaw często nie jest uchwyceniem jakiegoś momentu, sceny jak w poprzednich zestawach tylko jakimś pojawiającym się pojazdem i kilkoma znanymi figurkami. Rzadziej pojawiają się zestawy z elementami z jednego czy dwóch odcinków. Choć takowe też sie zdarzają (np. pojazd piratów z 1x11-12).
5. To darmowa gra,dlatego w Polsce jej nie wydali.

Dwa pytania

1. Dwie najlepsze gry Star Wars na GameBoy Advance?
2.Ile jest gier Star Wars na GameB

Dalej

Coś mi wysłało.
2. ...GameBoy Advance i jak się nazywają?

Re: Dalej

Piotr1234 napisał(a):
Coś mi wysłało.

________

Widocznie nacisnąłeś Wyślij .

Nie rozumiem 2. postu.

...

To dalsza część drugiego pytania z pierwszego posto (dlatego, że pierwszy post sam się wysłał.

Nie

mógł się wysłać sam. Żeby post był wysłany trzeba nacisnąć Wyślij.

err

Chyba, że ktoś wcisnął TAB, a potem niechcący enter, mądralo.

To

i tak są 2 krańce klawiatury...

Nie wiedziałem

Mogę ci polecić

1. Star Wars trilogy http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4195 Ciekawa gra z OT
Lego Star Wars http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=5116 Zrobiona zupełni inaczej niż wersja na PC. Przypomina trochę bardziej starsze gry tego typu.
2. Niewiele http://starwars.wikia.com/wiki/Game_Boy_Advance W dodatku są to gry zazwyczaj słabe (Trilogy i LSW to jedyne gry na GBA w które warto zagrać)

Dark Times - skąd opóźnienia?

No właśnie, zeszyty serii Dark Times wychodzą dość rzadko, a mnie ciekawi czemu. Z jednej strony czytałem w którymś ze starych tematów, że czas rysowania rysunków przez Wheatleya jest bardzo czasochłonny. Ale z drugiej strony, rysunki Duursemy też są szczegółowe. Czemu jej nie zajmuje to tyle czasu?
Z drugiej strony, w temacie o numerach "Out of the Wilderness" ktoś napisał coś w stylu "Niech mu zapłacą ile chce i będzie", z czego by wynikało, że Wheatley nie może się dogadać o pieniądze.
Sam z kolei zastanawiam się, czy Dark Horse jest zainteresowane, by podtrzymywać tę serię z czego wynikają opóźnienia. A może to jakaś ichniejsza polityka wydawnicza?

Gdzie leży prawda?

Wheatley, Wheatley i jeszcze raz Wheatley

Jako że jest ulubieńcem fanów wszyscy przymykają oko na jego opóźnienia i boją się że mogliby go stracić. Na TFN widziałem narzekania fanów, które trwały dopóki Wheatley napisał coś w stylu, że jeśli nie są z niego zadowoleni to mogą z tym iść do Randy`ego, jednocześnie wszystkich przepraszając za opóźnienia. Krytyka się od razu skończyła, a wszyscy zaczęli mu lizać tyłek jak on to świetnie nie rysuje i że na takie rysunki to mogą czekać...

Co do Duursemy - może nie rysuje tak jak Wheatley, ale potrafiła narysować 8 komiksów pod rząd w odstępie miesięcznym. A Wheatley? Jemu narysowanie 5 komiksów Blue Harvest zajęło 14 miesięcy (Kwiecień 2009-Czerwiec 2010)! Nawet 2częściowego Wektora w DT nie narysował sam w całości bo się nie wyrobił.

Oficjalna polityka wydawnicza Dark Horse zakłada że Invasion i Dark Times będą ukazywać się na przemian po jednym story arcu raz na pół roku. Tyle że sierpniowe zapowiedzi mówią że nowy DT i Invasion wystartują w sierpniu. Możliwe że to przezorność z ich strony bo przy tempie Wheatleya na nowe Invasion trzeba by poczekać naprawdę dłuuuugo

Kiedy nowe Dziedzictwo?

Kiedy nowe dziedzictwo? Mam jak na razie trzy tomy (wydania polskie) a w kwietniu kupuję sobie jeszcze jeden(może dwa?). Nie wiem jednak, kiedy będą nowe, bo długo bez nich nie wytrzymam(teraz moje trzy tomy czytam na przemian bez przerwy i nie mogę przestać). Prosiła bym o nowe informacje, gdyż mój angielski jest na zbyt niskim poziomie, aby czytać wydania anglojęzyczne .

Więc

widzę, że nie jesteś na bierząco. Zostały już wydane tomy:

IV Sojusz
V Ukryta Świątynia
VI Wektor II
VII Burze ( maj 2011 )


Wiem

Wiem o VI i V, w sumie o wektorze też(jest obowiązkowy?).
Dziękuję za informacje co do nowego tomu(doczekać się już nie mogę!!!)

W Wektor

w każdej serii dochodzi do istotnych zdarzeń. Dlatego ominięcie go jest sporym błędem. Jednak Wektor lepiej czytać w całości (oba tomy). Polecam też inne serie (KotOR i Mroczne czasy) -ich znajomość przyda się w czytaniu Vectora.

???

Czy ktoś posiada pliki ze skanami kart do SWM z wszystkich dodatków Wizrdów? ( coś w stylu pdf`u z DotF`em )

Nikt

nie posiada?

...

Skany to nielegalne kopie, tu nie ma piratów internetowych. Wyjdź.

To

nie muszą być skany. Już w necie można znaleźć zdjęcia i wydrukować, a ja się pytam, czy ktoś ma coś takiego w jednym pliku...

err

Szkoda tylko, że w newsach bastionowych można znaleźć skany obrazki SWM... zwłaszcza kiedy były opisywane nowe boostery, pojawiały się takie zdjęcia/skany/zrzuty, więc to Ty wyjdź.

Znalzłem

skany do:

Rebel Storm
Clone Strike
Bounty Hunters
AT-AT
Attack on Endor


Prośba do posiadaczy kont na chomikuj.pl : Moje konto nie posiada możliwości szukania plików. Jeśli ktoś ową możliwość posiada to proszę o poszukanie i podżucenie mi linka. Proszę o wpisanie w wyszukiwaniu: Star Wars Miniatures. Z góry dzięki

...

Google.pl
"Nazwa szukanej rzeczy" site:chomikuj.pl

I nie trzeba konta z szukajka miec ; >

Seller

był szybszy na PW Szukałem i nie ma nic oprócz wcześniejszych kart...

...

Mam 2 pyt.
1. Dlaczego w 1 sezonie TCW w odc. z złotym artoo mamy trandoschanina takiego niepodobnego do reszty rasy? (proszę o niemówienie że TCW to ... dręczy mnie to już od jakiegoś czasu więc proszę o odpowiedź)

2. Dlaczego w najnowszym SWK Trandoschanowi odrosły ręce i nogi. Czy to jakaś samoregeneracja tej rasy?

...

1. bo... to tcw. tcw nie ma zupełnie żadnego związku z resztą Star Wars.

2. Trandoshanie jako pochodzący od gadów, mają możliwość regeneracji kończyn.

Dzięki za odpowiedź

Co do pierwszego pytania to se odpuszczę w takim razie.

Czy

ktoś mógłby polecić jakiś słownik na komórkę Sony Ericsson W200i angielsko-polski i polsko-angielski?

nazwa

tematu to ``pytania o Star Wars ``

ehh

Nie czepiaj się tak. Też to zauważyłem, ale gdzie Master miał dać to pytanie, jeśli nie tu?

W pytaniach

z życia wziętych. Tam jest miejsce na takie pytania.

Eee

tam, czepiasz się. Wszystkie pytania daję tutaj z przyzwyczajenia

<><>

Przyzwyczajenia czasem mogą człowieka zgubić, przyjacielu.

pytanie

jaka książka opowaiada o tym co stało sie po smierci Dartha Vadera?

>>>>>

Proponuję zapoznać się z chronologią.
http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

O tym nie ma

jednej książki. Książek opowiadających co działo się po RotJ jest sporo. Ja polecam:
-Pakt na Bakurze
-Trylogia Thrawna
-Zjawa z Tatooine
-Ja Jedi
-Trylogia korelianska
-Ręka Thrawna
-NEJ
-Dziedzictwo Mocy

...

Pierwszy raz chciałbym wziąć udział w konkursie na Bastionie i czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się do tego zabrać. Przeczytałem regulamin ale mi chodzi jak mam się zabrać do plakatu. Proszę o pomoc!

...

otwórz painta i zacznij rysować.

Z

Zapałem zsię zabierz do plakatu.

...

Czy istnieją jakiekolwiek fanowskie wytwory, świadczące o posiadaniu przez Leebo różnorakich akcesoriów erotycznych? U astromechów było to częstą modyfikacją. Sklejam figurki do Outridera, Dash ma jedną rękę grubszą i taka głupawa myśl mnie naszła.

Czyli

jednak podjąłeś się wyzwania?

...

A jakże. Całkiem ładnie wychodzi jak na razie. O ile będzie mi się chciało, to jutro wieczorkiem powinien być kokpit z pilotami.

A

z czego są?

...

Zobaczysz jak skończę. Tu masz wypisywać zboczone linki z droidem, a nie wypytywać się o ...modelinę.

...

Czy Jedi chorowali. Chodzi mi o takie pospolite choroby np. przeziębienie.

...

Odporności zawodowej nie mieli, jeśli o to chodzi. Wzmacnianie własnego organizmu było jednak podstawą medytacji każdego kultu Mocy, więc obrona przed wirusami nie stanowiła jakiegoś problemu. Gdy taki Jedi zaczynał czuć się nie najlepiej, siadał sobie na macie, otwierał się na Moc, mobilizował układ immunologiczny i choróbsko przepędzał. W pierwszych tomach nejki masz opisy walki Mary z zakażeniem pasożytami. Mniej groźne zagrożenia zewnętrzne i nowotwory zapewne zwalczali w analogiczny sposób.

...

Dzięki za odpowiedzi

opowiesci z kantyny mos eisley

Szukałem czy już jest temat na forum, acz nie znalazłem. Moje zapytanie brzmi - gdzie kupić ?

ups.

prosze o przeniesienie tematu do działu - książki

Więc

chodzi o książkę pt. Opowieści z Kantyny Mos Eisley? Można je kupić na Allegro, w antykwariatach, w tanich książkach, ale ciężko będzie ci ją znaleźć, Jest bardzo rzadka...

Czy

SW Magzyn będzie można normalnie w kioskach kupować?

Wookie

chyba też zrobiła 3D, czy mi się wydaje? http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page

...

Wystarczy uważnie przeczytać co jest napisane na stronie.

To celebrate the announcement of Star Wars going to 3-D, Wookieepedia will now be presented in 3-D!

Gdzie

to jest? :?

...

W miejscu, w którym zwykle pojawia się MediaWiki:Sitenotice.

SotE

Jak powszechnie wiadomo "Xizor`s Theme" i jego aranżacje w "Destruction of Xizor`s palace..." posiadają fragmenty na chór. Tekst ponoć został napisany przez Bena Burtta, ale nigdzie nie mogę go znaleźć... Istnieje on gdzieś w odmętach sieci? Pośpiewałbym sobie.

hm

Trzy pytania:
1.Jak zginął początek spoilera Ke Daiv w Planecie Życia. Opis jego śmierci był... dziwny i nie umiem wywnioskować czy Anakin go udusił czy mocą mu coś w ciało zrobił. koniec spoilera
2.Czy pierwszy sezon TCW miał jakiś podtytuł?
3. Ostatnio chciałem sobie przypomnieć, zanim zacznę Objawienie, co było w innych tomach LotF. I za nic nie mogę sobie przypomnieć po co w Furii, Leia, Han i reszta, zakradli się na Anakina Solo. To było w połowie książki jakoś i to chyba były negocjacje z flotą Konfederacji.

...

1. Z Planety życia wiele nie pamiętam, ale w heretyku było to wspomniane jako "zabicie poprzez Moc", nie specyfikuje to więc niestety, którą tętnicę mu zacisnął. Tylko czy to coś zmienia?

Zakradli się

na statek by początek spoilera odbić Alanę, córkę Tenel Ka. Jacen podmienił Alanę na inne dziecko i zwiał. koniec spoilera

...

1. Za nic nie chciało mi się skończyć Planety Życia Strasznie nudna
2. Nie
3. początek spoilera Jacen przeszedł na CSM koniec spoilera

Re: ...

Master of the Force napisał(a):
3. początek spoilera Jacen przeszedł na CSM koniec spoilera
________
No i co z tego, że przeszedł?

To

dość ważne w historii całego uniwersum...

Co jest dość ważne

? (tylko bez spoilerów!)

hm

No ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie...

Czy

moderacja ma dostęp do wiadomości prywatnych na Bastionie?

Od razu tłumaczę, żeby nic nie było Nie obgaduję i nie obrażam moderacji, gdyż ją bardzo szanuję. To tylko z ciekawości.

...

Jasne że ma. Ale tylko do swoich. : P

:D

Fajnie I taką moderację lubię

kto nie ma

ten nie ma... kto ma ten ma.

Intrygujące, prawda?

hm

Czemu niektóre przetłumaczone opowiadania SW na Bastionie są tylko dla członków Fanklubu, a niektóre dla wszystkich?

Te oficjalne

opowiadania są w tłumaczeniach, ponieważ są tłumaczone z angielskiego. Zaś w dziale opowiadania są opowiadania wymyślone i napisane przez fanów.

heh

No, ale na przykład opowiadanie Kryształ jest opowiadaniem oficjalnym, przetłumaczonym przez Bastionowicza i jest dotępny dla wszystkich. A Darth Maul: Saboteur (Darth Maul: Sabotażysta) też został przetłumaczony przez bastionowiczów i jest dostępny tylko dla członków fanklubu i chcę się dowiedzieć dlaczego tak jest.

Shaak Ti

Kto użyczał jej głosu w polskim dubbingu 3 sezonu TCW? Na moje ucho to Anna Apostolakis, ale pewny nie jestem. Tym bardziej, że ostatnio oglądam kilka seriali z dubbingiem i nie jestem pewny czy się przesłyszałem.

Możesz

to sprawdzić na filmweb`ie

Ale jesteś genialny!

Faktycznie jestem takim noobem, że nie sprawdzałem ani na filmwebie, ani na Ossusie, nie mówiąc o google. Nigdy nie wpadł bym na to.

Na serio: Gdybym znalazł to na filmwebie, to bym tu nie pisał.

Ważne,

że się starał.

Co do mnie to szukałem we wszystkich znanych mi źródłach i niczego nie znalazłem. Sorki.

W sumie to

nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
1. Podczas swych poszukiwań nie natrafiłem na potwierdzenie mojej tezy, ale porównując z innymi postaciami, które mają jej głos moja pewność, że to ona wzrosła do jakiś 90%.
2. A tego, że ten stary klon ma głos Skazy jestem prawie pewien.
3. A właśnie czy w oryginale też miał on inny głos niż inne klony?
4. Odkryłem, że Joanna Pach (Liara T`Soni, lektorka CN, Katara) podkładała głos w 2x03. Był to głos rodianki, którą odwiedza Cad. Co ciekawe na ossus jej rola jest nie wymieniona.
5. Przekonałem się, że warto by było obejrzeć 2 sezon z dubbingiem.
6. Cad Bane ma głos Skazy. Tak tego Skazy z Króla lwa.
7. W trzecim sezonie nie wymieniają aktorów podkładających głos! Jak tak można pomijać pracę ludzi, którzy sprawiają, że odcinek ogląda się 10 razy lepiej.
Jeśli w następnych odcinkach/ sezonach dubbing będzie tak dobry to będę oglądał dopiero na Cartoon network. No chyba, że wywalą go z cyfrowej Vectry.

...

Mistrz Seller napisał(a):
4. Odkryłem, że Joanna Pach (Liara T`Soni, lektorka CN, Katara) podkładała głos w 2x03. Był to głos rodianki, którą odwiedza Cad. Co ciekawe na ossus jej rola jest nie wymieniona.

________
Z czystej ciekawosci: Czy gdyby ossus byl edytowalny e tej chwili, to poprawilbys arta o ten fakt, czy ograniczyl do napisania o tym na Bastionie ?

dodałbym

zresztą gdybym znalazł obsadę z 3 sezonu też bym ją dodał. Co prawda dłuższe artykuły za bobrze mi nie idą, ale takie krótkie informacje uzupełniam bez problemu. Tylko akurat te których jestem pewny są zwykle uzupełnione, albo są w artykułach do których nie zaglądam (spoilery).

Re: W sumie to

Mistrz Seller napisał(a):

3. A właśnie czy w oryginale też miał on inny głos niż inne klony?

________

Tak

Re: Ale jesteś genialny!

Zapomniałeś dodać, że BSG jest słabe i nudne. I że nie jedziesz na DFy. Bo sesja.

zbroja

witam, z jakiego materiału dobrze jest zrobic nogi do zbroji szturmowca ? mam juz całą do pasa w dół, jest zrobiona z papieru technicznego w większości, a nogi, jak są z papieru to kiedy sie je zakłada - rodzierają się.

err

Pancerz z kartonu zrobiłeś? xD
Najlepiej chyba z PCV, ale są na tym forum ludzie, którzy lepiej się znają i w ogóle wiedzą jak się robi cudeńka z tego materiału, ale możesz poszukać w google.

...

Jak już chcesz robić pancerzyk z kartonu, to po pierwsze nie z jakiegoś technicznego, bo teraz rysunkowy pod tą nazwą sprzedają. Idź do plastycznego, kup kilka arkuszy grubego kartonu i z pięć kilo szpachli. Po kilkudziesięciu godzinach szlifowania , malowaniu i lakierowaniu na mat powinno być dość twarde i znośne w wyglądzie.

moge

Przesłać zdjęcia maski, która jest już gotowa, w 80 % z kartonu

...

Załóż najlepiej osobny temat na blogowisku/w twórczości i publikuj tam foty. Jaki hełm by nie był, chętnie popatrzę. Mam na dysku wzorce do klona fazy pierwszej i pilota TIE, ale zwykłego storma też by się znalazło, więc oferuję pomoc, jakby było tragicznie.

Dubbing a DVD

1.W TCW sezon 1 Dubbing na DVD jest taki jak na CN i TVP 1, prawda? A jest tam może informacja, kto komu użyczał głos? Albo chociaż czy przy wszystkich napisach końcowych poszczególnych odcinkach podkładający są wymieniani? Bo na CN w wielu odcinkach o tym zapominają, przez co nie wiadomo, kto podkładał niektóre głosy.
2. Czy ktoś znalazł informacje o polskim głosie Aayli? Brzmi znajomo, ale nie mogę sobie go skojarzyć.

Jak nazywała się ta gra?

...

Rada na przyszlosc: Sprawdzaj infobox : D
http://www.ossus.pl/biblioteka/Grafika:C3POnaSokole.jpg
C-3PO i Chewbacca grają w dejarika
http://www.ossus.pl/biblioteka/Dejarik
: )

...

Troche nietypowe pytanie:
Ma ktoś The New Essential Guide to Droids ?
A jesli ma, bylby sklonny stworzyc cyfrowe wersje (skany, zdjecia, byle czytelnie bylo^) kilku stron ?
Dane kontaktowe w profilu ; )

...

Przeglądając pewne materiały naszła mnie myśl: czy rakghule powinniśmy uważać za zwierzęta, mimo iż były wcześniej istotami rozumnymi? jakie jest wasze podejście do tego?

...

hm, to jest ten sam moralnym dylemat, jaki mają ludzie z zombie. ja bym powiedział, że degeneracja nastąpiła aż do zwierząt.

dwa pytania:

1 - jak wiemy, w ep. II Kenobi i Anakin wchodzą do baru o nazwie Outlander. Niedawno ukazało się auto Mincubishi o tej właśnie nazwie.
Czy Mincibishi płaci coś Lucasowi za wykorzystanie tej nazwy ?
2 - dlaczego, kiedy w ep. 5 szurmowcy w na bespinie w komorze gazowej prowadzą Hana aby go zamrozić, gdy wookie zaczyna się rzucać i atakuje szturmowców, Boba Fett podnosi pistolet i celuje w chewiego, wtedy Vader opuszcza Bobie strzelbe. Dlaczego Vader to robi ?

::

1- Chyba zbieg nazw....

2- Może bał się, aby nie trafił w Hana?

no tak

Ale co mu po Hanie ?

a po to

Przecież Boba zarobił na Hanie u Jabby, nie prawdaż?

ale

Boba celował w wookiego, a Vader mu tą strzelbe skierował w dół, Boba dostał kase za Hana, ale to juz Vaderowi wisiało

słuchaj

Jakby Boba zabił Chewiego, za nim poleciał by Han, a Boba z odruchu mógłby zabić Hana, a Vader też miał w tym interes.

Gdyby

Wookie oberwał, była by rozruba, kto wie kto by wyszedł cało. Vaderowi zależało na przynęcie na Luke`a.

Re: dwa pytania:

Chewbacca46 napisał(a):
1 - jak wiemy, w ep. II Kenobi i Anakin wchodzą do baru o nazwie Outlander. Niedawno ukazało się auto Mincubishi o tej właśnie nazwie.
Czy Mincibishi płaci coś Lucasowi za wykorzystanie tej nazwy ?

________
Outlander to zwykłe angielskie słowo, nie można go ot tak sobie zastrzec tylko dlatego, że nazywa się tak klub, który przewija się przez trzy minuty jakiegoś filmu

A to

jak jest z słowem Vader ?

...

IMO powinno być zastrzeżone, ale najwyraźniej w czasie powstawania zespołu o nim pewnie nie wiedzieli, a poza tym być może wtedy tak tego restrykcyjnie nie pilnowali. A teraz po prostu nie chcą robić dymu o sprawę sprzed jakichś 30 lat.
Ale co ja tam wiem, to przypuszczenia.

Chyba że

wtedy nie było zastrzeżone - 1983 lub było ale jakos całość Darth Vader. W sumie ciekawe że w zadnym wywiadzie (który czytałem) nie padło takie pytanie. Ale chyba jesteś z Olsztyna więc może się kopniesz popytać A z drugiej strony to jest i reklama bo często leci muza z SW na los koncertosach

Pozdrawiam Vader i rocznik `83

err

A może dlatego, ze Vader to też zwykłe słowo i po holendersku oznacza `Ojciec`?

Nie

no życie takie proste i banalne nie jest, kto tam w latach 80tych by zespół po holendersku nazywał, zresztą Peter mówił w 2008 r że Vader jest do Vadera. Pozatym po holendersku się inaczej chyba wymawia.

err

Nawet jeśli, to chodzi o to, że słowa "Vader" niemożna zablokować prawami .

Vader

Miał w tym tylko taki interes aby zrobić na Hanie test Karbonitowy zanim zamrozi Luka

a nie

To po pierwsze, ale jest też druga sprawa:
Han był, powiedzmy "niewygodny" dla Vadera, a więc musiał coś z nim zrobić. A jak już się nadarzyła okazja, to go ochłodził

<(*)>

Raczej Vader dotrzymał swojej obietnicy że przekaże przemytnika łowcy nagród którą złożył pewnemu Mando którhgo uważano za najlepszego łowcę w galaktyce.
Zupełnie różną sprawą jest przeprowadzenie testu ze zamrażaniem Hana Solo w karbonicie wynikającą raczej z obawy że raczej ten proces mógłby być szkodliwy dla Luke`a.

To był

pic na wodę. Ojciec by syna nie zamroził bo było w nim dobro i konflikt.

err

Ponoć Miralianie mieli układ z Zakonem Jedi, Miralianie-Jedi mieliby być szkoleni tylko przez Miralian, więc dlaczego Fortris Gall był uczniem Orgusa Dina? Było to wyjaśnione jakoś?

dziennik

Czy w jakiejkolwiek książce Star Wars jest ukazany wpis z dziennika pokładowego statku kosmicznego?
Jeśli nie, to czy osoba kompetentna mogła mi taki wpis przedstawić czy przykładowo stworzyć.

...

jest krótki wpis w Objawieniu

;)

To prosiłbym o zacytowanie.

Czekaj... Czekaj... Mam:

-Wpis z dziennika pokładowego, okręt bojowy Galaktycznego Sojuszu "Anakin Solo":
13:00 Na stanowiskach bojowych
13:30 Na stanowiskach bojowych
13:49 Z zespołu 9-alfa wystrzelono kapsułę ratunkową
Kapitan Kral Nevil zaginiony: podejrzenie nieautoryzowanego opuszczenia stanowiska.

No, to by było na tyle

Czy

są jakieś tapety związane z Bastionem?

A

jakie dokładnie ?

...

Na przykład z logiem.

Klony komandosi

Mam takie pytanie:
Czy jak klon jest oznaczony kolorem czerwonym to znaczy to że jest on jednym z komandosów?

Klony

Krótka odpowiedź że nie są komandosami.
Kolor czerwony oznaczał że dany klon w oddziałach wojskowych Wielkiej Armii Republiki miał stopień kapitana.
http://www.ossus.pl/biblioteka/Żołnierz-klon

Baterie dział

Co oznacza termin baterie? (nie chodzi mi tu o takie baterie jakich my używamy tylko o baterie dział laserowych). Czy ktoś wie ile mniej więcej dział zbiera się na jedną baterię? Np. Ciężki krążownik typu Subjugator (m.in. Malevolance) był niemalże cały ,,opakowany" w działa laserowe a jednak napisane jest np. 5 baterii ciężkich turbolaserów. Czy ktoś wie ile to mniej więcej jest?

...

Pewnie nie ma wielkich zmian w stosunku do reala

http://en.wikipedia.org/wiki/Artillery_battery

...

Dodatkowo w SW jest to zazwyczaj równoznaczne z wieżą artyleryjską. Przy takim ISD mianem baterii zazwyczaj określa się wieżę z dwoma turbolaserami (ośmioma w przypadku mk 2). Nie byłoby jednak błędem nazwaniem tak trzech burtowych wież+jonówki.

Na Sluis moc pojedynczego turbolasera w baterii=moc materii/ilość luf. Ogień baterii jest bardziej efektywny od niezależnych dział przy tej samej mocy, ze względu na lepszą synchronizację i skupienie wiązek.

W przypadku Subjugatora, który istotnie jest opakowany lufami, bateria może oznaczać dowolne skupisko wież turbolaserowych. O ile w serialu to są turbolasery, bo jak całe uzbrojenie okrętów w tej bajeczce, jakoś tak mało soczyście strzelają.

broń masowego rażenia i strategia

1. Jakich broni masowego rażenia używano w Galaktyce? Mam na myśli głównie epokę 32BBY - 30BBY i nie chodzi mi o superbronie(Gwiazda Śmierci, Pogromca Słońc).
2. Zastanawia mnie sposób walki na polu bitewnym w czasach Wojen Klonów i zapewne nie tylko w tej epoce. Mam na myśli że armie klonów i droidów stawały naprzeciwko siebie i strzelały do wroga, nie posiadając żadnych osłon, więc narażając się na zbombardowanie z powietrza.

Re: broń masowego rażenia i strategia

Jedi3124 napisał(a):
1. Jakich broni masowego rażenia używano w Galaktyce? Mam na myśli głównie epokę 32BBY - 30BBY i nie chodzi mi o superbronie(Gwiazda Śmierci, Pogromca Słońc).

________

Wtedy nie było ani Gwiazdy Śmierci, ani Pogromcy Słońc.

...

1. W tym konkretnym okresie nie słyszałem o użyciu jakiejkolwiek broni masowego rażenia. Oczywiście powszechna była broń nuklearna, chemiczna i biologiczna, ale w tych latach nikt się nią nie bawił na szerszą skalę.

2. I dlatego losy każdej bitwy z serialu potrafiłbym odmienić mając jedną korwetę. Idiotyzm ekipy i tyle. A przed AotC naoglądali się filmów z epoki napoleońskiej i wyszło jak wyszło. Przez to mamy ostrzały tyralierą, szturmy "na bagnety" z Jedi na czele kolumny i skoncentrowany ostrzał artyleryjski.

...

1. Jeśli liczy się dla ciebie TCW to właśnie tam w 2 sezonie w bitwie o Malastare Republika używa bomby elektro-protonowej. To coś jak atomówka, tylko że działa wyłącznie na elektronikę, niszcząc ją. Ubocznym skutkiem użycia tej bomby była wielka dziura w ziemi ale to mogła być wina delikatnej struktury Malastare.

...

Ciężko nazwać coś o tak niskiej szkodliwości dla istot żywych bronią masowej zagłady. Toż to zwykła protonówka robiła podobne bum. No i daty się nie zgadzają. Podczas CW już sporo takich przypadków było. Bombardowania orbitalne, ataki bronią chemiczną i co tam jeszcze wymyślili. Trzaśnięcie EMP na Malastare blado wypada w zestawieniu.

Re: broń masowego rażenia i strategia

Jedi3124 napisał(a):
1. Jakich broni masowego rażenia używano w Galaktyce? Mam na myśli głównie epokę 32BBY - 30BBY i nie chodzi mi o spowietrza.
Sorry, miałem na myśli okres 32 BBY do 30 ABY, dlatego napisałem o tych broniach.

eee

Jak to jest, że jedni Jedi po śmierci znikają a inni nie? Czy jest na to jakaś reguła?

<(*)>

Uwzględniając tylko filmową sagę, tak zwane znikanie ciał jest związane z opanowaniem technik które umożliwiają zachowanie samoświadomości podczas zjednoczenia z mocą.
Zaś w tak zwanym rozszerzonym wszechświecie jest to jednak trochę zagmatwane oraz trochę kłócące się z wiedzą jaką można wyciągnąć z filmów. Wiec uwzględniając całościowo omawiane zagadnienie można powiedzieć że nie ma na to określonej reguły.

coś było

że tylko wyjątkowi mają pozwolenie na zniknięcie i zatrzymanie świadomości po śmierci.
W przeszłości było to bardziej popularne, jednak z biegiem lat wiedza jak osiągnąć taki stan zaczęła zanikać. Dopiero Whilisowie zaczęli nauczać wszystkich wokół jak to osiągnąć.

...

przecież to dość jasno było powiedziane, że mistrzowie jedi i osoby wyjątkowo zespolone z mocą po śmierci znikały.

chyba, że to lujowe tcw znowu coś namieszało.

err

Przecież jasno było wyjaśnione, że Sithowie i wyszkoleni w specjalny sposób potrafili tego dokonać Jinn się tego nauczył (może ktoś załaczy tytuł potrzebnego komiksu?), a potem już jako duch przekazał tą technikę Benowi i Yodzie.

Re: coś było

Bolek napisał(a):
Dopiero Whilisowie zaczęli nauczać wszystkich wokół jak to osiągnąć.
________
Kto? Na wookiee nie mogłem znaleźć...

Czy

były już jakieś informacje na temat drugiej miniserii Knight Errant?

hm

jak chodzi o Deluge, to owszem, były, np. tu:

/news.php?13152


A

wiadomo kiedy mniej więcej będzie premiera?

hm

wg Wookiee 17 sierpnia tego roku ukaże się pierwszy zeszyt

A

były jakieś Preview`y?

preview

Previewy najczęściej są około miesiąc czy dwa przed wydaniem zeszytu.

...

Czy jest możliwość że w SW komiks WS będzie wydane Infinities: A New Hope?

Jeśli

już to tylko w SWK WS, gdyż składał się ten komiks z 4 zeszytów

...

To wiem, że w SWK WS tylko chodzi mi o to czy wyjdzie, bo jest nawet ciekawy, ale teraz SWK WS bardziej Republici wydaje.

A

na ten temat to Ci tu nikt nie odpowie Tylko Pan Drewnowski i władze Egmontu wiedzą W następnym SWK WS będzie Jedi Council: Acts of War.

...

Aha dzięki. To kto robi ze mną skok na Egmont!

Ja

na pewno nie ;p Trzeba wspierać Egmonta. Dzięki niemu mamy komiksy w Polsce i trzeba mu pomagać!!!

...

Nigdy w życiu nie przyłączyłbym się do tego pomysłu, gdyż wydawanie serii Republic bardzo mi odpowiada

gdzie

można znaleźć instrukcję, jak poruszać się po systemie podawania dat na Wookiee? Nie ogarniam tego całego 16:5 itd -.-

Czy

jest gdzieś zamieszczony pełen tekst z trailera TOR`a Deceived, kiedy mówi Malgus?

owszem, tutaj

Our time has come. For three hundred years we prepared, we grown stronger... while you rested in your cradle of power, believing your people were safe and protected.
You were trusted to lead the Republic... but you were deceived as our powers of the Dark Side have blinded you. You assumed no force could challenge you. And now, finally, we have returned.
[walka]
You were deceived... and now your Republic shall fall.

łoo

powiało mrokiem <3

...

Czy w Battlefroncie II Aayla Secura jest wplątana w jakąś fabułę czy po prostu możemy ją sobie wybrać po ukończeniu jakichś tam misji?

...

Wydaje mi się, że to jest tak, że przybywamy na Felucię z legionem 501, aby wspomóc legion 182, wykonujemy kilka misji, dostajemy możliwość grania Aaylą i nic więcej.
Więc chyba nie jest wplątana w żadną fabułę i na ossusie nie trzeba o tym pisać.

...

Ok, dzięki za odpowiedź. W takim razie nie ściągam tej gry, nie gram w nią i pomijam ją w biografii Aayli BTW. na chwilę obecną, część, którą piszę ja znalazłby się na 16 miejscu w rankingu najdłuższych haseł na Ossusie, a przypomnę, że jeszcze nie skończyłem oraz, że Piett i Ludwik mają swoją porcję pracy Zapowiedź: hasło będzie mega!

...

Cieszę się. Kiedy? Zdążycie w maju?

...

Na chwilę obecną muszę stwierdzić, że ja już skończyłem (a miałem najwięcej), Ludwik nie zaczął, ale z nim się dogadałem, że napiszę niektóre sekcje za niego, a jak idzie Piettowi to nie wiem. Chciałbym zdążyć przed czerwcem

Czy

fabuły komiksu Knight Errant i książki Knight Errant się w jakiś sposób pokrywają?

Trochę pytań po nejce

Farlander-pełnoprawny Jedi? Papiery wskazują na jego mocność. Retconowanie go ANH trochę przy tym wadzi. W nejce uznawany jest głównie za generała NR/GFFA, jednakże wymienia się go na listach Jedi i pojawia się niekiedy na zebraniach Luke`a. W jakimś opowiadanku ponoć daje ładny pokaz umiejętności telekinetycznych. Jak to w końcu z nim było? Nieszkolony forceuser, spełniający się w marynarce, czy przeciętny Jedi, ignorujący potęgę medytacji bitewnej?

Tęczowy Most, czyli pierścień w okół Coruscant. W TUF jest wyraźnie napisane, że przelot Zonamy zniszczył pierścień i wybił z orbity jeden z trzech pozostałych księżyców planety. Na planszach Dziedzictwa pierścień jest jednak doskonale widoczny... Wytłumaczyli to jakoś, czy mamy babola?

Wyczytałem, że mózg świata urżnęli dopiero w 40 aby. Jak więc przebiegała współpraca w przywracaniu dawnego wyglądu planecie? Ponoć Mroczne gniazdo olewa zakończenie nejki i nie pozwala planecie rekultywować się przez dziesiątki lat, lecz przenoszą tam stolicę GFFA ledwie rok po zakończeniu inwazji. Pozwolił zedrzeć zielsko, zmrozić nadmiar wody z atmosfery i zabudować się kolejnymi milionami ton durabetonu?

...

Nikt na tym forum nie czyta dziedzictwa, żeby odpowiedzieć chodź na jedno pytanie?

kryształy do mieczy świetlnych

Zastanawiam się nad tym skąd jedi biorą kryształy do mieczy świetlnych. proszę o odpowiedź

...

Z np. grot z kryształami,a najbardziej znanym mi miejscem gdzie Jedi zdobywali kryształy jest Świątynia na Ilum. Sprawd

OK

dzięki

..

Sithowie z kolei używali syntetycznych, w Czarnym Lordzie jest to chyba dokładniej opisane.

...

kryształy biorą się z ziemi. tak jak u nas.

...

Czy istnieje wycięta scena z Wampą w bazie echo z TESB?

W czym mierzone

są odległości naziemne w SW?

Wie ktoś

Jak, cholerka, nazywał się ten przedstawiciel rasy Gotal z Kantyny Mos Eisley?

Jawa

Czy był jakiś jedi jawa???

hm

Od razu mówię, nie czytałem NEJ i zastanawiam się jak to było początek spoilera ze zdobyciem Coruscant przez Vongów. koniec spoilera Wiele mieszkańców planety pewnie uciekło, ale co z tymi co przeżyli? Po prostu spokojnie sobie żyli?

Odpowiedź

Zapewne stali się niewolnikami juzków lub posłużyli im jako eksperymenty.

...

-początek spoilera Yuuzhanie starali się ich wytępić. Ci, co pozostali, zostali zepchnięci na najniższe poziomy miasta. Kształtownicy (yuuzhańska kasta) tworzyli nawet specjalne bestie, aby polowały na tych wyrzutków. koniec spoilera

...

-początek spoilera Ewakuacja Coruscant była wielką katastrofą. Uciekli głownie najbogatsi, posiadający własne jachty i eskortę lub wpływy do uszczknięcia kawałka floty NR. Było to najwyżej kilka procent populacji. Nie to, co na Bastionie. ;]

Kolejne kilka procent zginęło podczas bitwy. Rozbijające się transportowce NR, wysyłane przez Vongów jako tarany, wraki opadające po bitwie i klasyczne bombardowanie orbitalne.

Zmiana orbity i rozbicie księżyca wywołało trzęsienia ziemi i kolejne deszcze meteorytów. Te pierwsze szczególnie dokuczliwe dla ocalałych, chcących się ukryć w podziemiach.

Po zasiewie Dhuriama nastał okres względnego spokoju. Ocaleli musieli bać się już "tylko" fauny Yuzhantara i patroli wojowników, mordujących/biorących do niewoli każdą istotę, jaką znaleźli. Załamane i wygłodniałe istoty zdziczały i zaczęły się rżnąć wzajemnie o dobra wyszabrowane z gruzów. Dobre było to, że przynajmniej wody nie brakowało. Jedzenie nieznanych yuuzhańskich roślin nie było jednak w pełni bezpieczne. Ten okres trwał dwa lata.

Pod koniec inwazji, znów nastały gorsze czasu. Pojawienie się Zonamy wywołało kolejną falę trzęsień ziemi i deszcze meteorytów. W obliczu otwartego buntu yuuzhańskich heretyków, Dhuriam wywołał wielkie pożary, trawiące dżunglę porastającą planetę. Atak wojsk GFFA to tylko kolejne naloty.

Ile procent populacji przeżyło to wszystko, nie wiem.

Najlepiej miały grupki wojsk Nowej Republiki. Trzymali się razem, potrafili obronić, a pod koniec okupacji współpracowali z ruchem heretyków, więc i o zaopatrzenie było łatwiej.
koniec spoilera

Podobne pytanie ode mnie:
początek spoilera Dlaczego Jedi tak się spieszyli z urżnięciem Ireka? Chłopak mógł nieźle się przysłużyć, siejąc chaos w środku imperium Józków. Albo Shimrra by się go pozbył, ściągając Jedi problem z głowy, albo miałby wielkie problemy z utrzymaniem ładu w stolicy. koniec spoilera

...

Dzięki za obszerną odpowiedź. Lubie czytać Twoje posty
Na Ossusie przeczytałem, że po jakimś czasie na Coruscant przybył Luke i reszta będąc na tajnej misji. To się pewnie działo w Liniach Wroga. Tylko w której części I czy II?

...

Jeśli dobrze pamiętam, było to w dwójce. początek spoilera I tyczy się bezpośrednio mojego pytania. koniec spoilera A czy misja była taka tajna? Samozwaniec
Pwoe uciekł na Kuat (i dał mu upaść...), wiec nawet jakby chcieli, to nie mieli kogo o niej informować.

Miło przeczytać o swoich postach coś innego niż określenie ich spamem/wybrzydzaniem na wszystko.

<><><>

Ja mam takie pytanie: Czy Chewie dostał medal na Yavinie IV? W adaptacji książkowej "Nowej Nadziei" napisano, że tak, lecz na filmie tego nie ma. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie (znaczy, pewnie gdzieś jest wytłumaczone, lecz do tej pory tego nie znalazłem ). Czy kanoniczna jest wersja z medalem, czy bez medalu?

czas

W sw był jakiś czas np. 12:30?

Odpowiadam na pytanie

http://ossus.pl/biblioteka/Godzina

To, czego nie znajdziesz na Ossusie, nie istnieje.

...

To obawiam się, że połowa uniwersum nie istnieje.

...

Nie chce psuć zabawy, ale jaka połowa, całe uniwersum SW nie istnieje, jak na fikcyjne uniwersum przystało... xD

<><><>

OK, całe uniwersum nie istnieje. W takim razie pytanie, czy fani tego uniwersum również nie istnieją.

...

Czy mógł by mi ktoś wymienić jakieś źródła gdzie się pojawiła Komari Vosa

Wystarczy sprawdzić

hasło na Wookieepedii....

http://starwars.wikia.com/wiki/Komari_Vosa

...

Dzięki. Myślałem, że pojawiła się w jakichś innych komiksach niż Jango Fett Open Season, ale trudno przynajmniej tyle.

Książkowe X-wingi

Czy "Myśliwce Adumaru" są jakoś szczegółowo powiązane z poprzednimi tomami, czy można spokojnie przeczytać tylko to?

Pytam bo leży w księgarni za 8 zł i zastanawiam się czy jest sens kupować

...

Raptem kontynuują wątki obyczajowe trzech postaci. W tym prostują kilka andersonizmów. Akcja nie jest nijak powiązana z innymi pozycjami. Bierz bez zastanowienia.

I tak nic z tego nie wyszło

SzP Sprzedawca, jak zobaczył, że jestem zaciekawiony kupnem, zaraz zdarł tą cenę i powiedział, że niestety ale, tą im "ktoś nalepił" i książka jest normalnie za 29.80. Ciekawe czy na kilkunastu innych książkach (nie SW) to też im "ktoś ponalepiał".

To niech ją sobie tam teraz sam czyta, burok...

Endorowa propaganda

Jakie było oficjalne stanowisko władz po Endorze? Po ilu dniach ogłoszono śmierć Imperatora i w jakich okolicznościach miała ona nastąpić? Przypuszczam, że było to jednoczesne z koronacją Pestage`a, ale dokładna data tejże również nie jest znana... Ile czasu upłynęło, nim przeciętny cywil z Rubieży mógł usłyszeć w Holonecie o zmianie na najwyższym stołku? Znalazłem tylko jeden holofilm propagandowy, pokazujący DS2 jako twór rebeliancki i samą bitwę jako rozpaczliwą próbę powstrzymania tej potwornej broni. Z pewnością powstał on jednak później, a pierwsze pomysły COMPNORu nie musiały być zgodne z tą koncepcją.

Przy Alderaanie nie ma takiego problemu. "Rebelianccy sabotażyści przejęli kontrolę nad Orbitalną Stacją Bojową DS-1 i wypalili z głównego działa w planetę, podczas ceremonii odsłonięcia nowej platformy." Jak to głosi dodatek "Rebellion Era".

Niektóre

książki np. TOR: Deceived na Bastionie były z dopiskiem HC. Czy to oznacza,że zostały wydane tylko w tej oprawie, czy były dwie wersje: HC i PB?

jeśli

książka wychodzi w USA w HC, to jest tylko w HC - TPB zostaje wydany ok. rok później.

...

A jak to jest z wydaniami w innych krajach ? : D
Order 66 wyszedl w stanach jako HC, i po roku PB, standardowo.
Ale w UK zostal od razu, chyba na rowni z US wydaniem wydany od razu jako paperback. (HC w US wyszedl koncem wrzesnia, ja koncem listopada odebralem zamowionego paperbacka w Empiku).

Wydawnictwo Orbit.

To pojedynczy przypadek, czy tak się czesciej zdarza ? : P (Probowalem chwile googlowac ale bez specjalnych rezultatow..)

hmm

Z tym Orderem 66 mnie zaskoczyłeś, nie znam sytuacji. Do tej pory uważałem że polityka wydawnicza jest taka sama jak w USA, przynajmniej pamiętam że gdy kupowałem Sacrifice i Allegiance w HC w Anglii (było to niedługo po ich premierze), to wersji PB jeszcze nie było. Więc może O66 to był jakiś wyjątek? Ale głowy nie daję.

Jako ciekawostkę dorzucę, że PB z USA i UK mają lekko inne formaty, co może razić kolekcjonerów. Ja np. miałem Medstary - pierwszy z USA, drugi z UK, i no nie wyglądało to za pięknie.

to akurat

pojedynczy przypadek, wynikający z zamieszania. Del Rey ubzdurał sobie, że Order 66 trzeba "upgrade`ować" do HC, ale zrobili to na tyle późno, że inni wydawcy (dokładnie Brytyjski), nie zdążyli się dostosować. Normalnie taka sytuacja byłaby nie na rękę Del Reyowi, z prostej przyczyny, może i pół społeczeństwa ma w USA rozmoknięte banany zamiast mózgów, ale są i tacy, którzy myślą i kalkulują. Mając do wyboru książkę w twardej i miękkiej oprawie, wielu wybierze tańszą, zwłaszcza gdy 3 poprzednie były w miękkiej. Więc nikt nie zamierza robić takiej konkurencji. Zwłaszcza, że książki są wydawane w wersji amerykańskiej, więc nie ma tłumaczeń. Tak, tłumaczeń - bo np. książki Prachetta są dla Amerykanów za trudne - bo pisane po angielsku - więc są tłumaczone/dostosowywane do dialektu amerykańskiego. Wtedy problemem wydań nikt specjalnie się nie przejmuje. Ale w przypadku SW - obowiązuje amerykański, więc Brytyjczycy sobie z nim radzą.

A tak przy okazji to taka mała ciekawostka. Terry Prachett zapytany kiedyś jacy tłumacze mają najwięcej problemów (i pytań), powiedział, że właśnie ci, którzy przygotowują wydania amerykańskie .

...

O, ciekawe.

Podoba(lo) mi sie to zamieszanie : D Na HC bym pewnie sie nie skusil...

Dzieki za info Shed
Wielkie dzieki za info LS : D

Dobra,

czekam na Fatal Alliance i Deceived w PB. W HC za drogo.

...

Wiadomo może jaką (przeciętnie) długość miały wibroostrza wysuwane przy rękawicy np. beskar`gama? Nie chodzi mi o jakąś dokładną miarę tylko, czy było krótkie, czy może długości przedramienia.

Empire at War

Nieraz spotykałem się z powszechną opinią, że rola Hana Solo w Empire at War jest w jakiś sposób niekanoniczna, z tym że na Wookiee przedstawiają to tak, jakby w całości był to kanon. Szukałem co nieco na ten temat, ale na razie bez rezultatów. Stąd moje pytanie jest takie: gdzie są te sprzeczności (o ile są), i czy ktoś z góry oficjalnie się o tym kiedykolwiek wypowiedział?

Nikt z góry

oficjalnie się na ten temat nie wypowiedział na temat EaW, przez co wychodzi na to, że oficjalnie żadnych sprzeczności nie ma, lub sprawa jest nierozstrzygnięta.

A czy sprzeczności są? Jedna, ale niewielka: misja w EaW Hana i Chewiego na Caridzie, gdzie Han mówi "Po tej robocie kończymy z Rebelią raz na zawsze", która kłoci się w "Świcie Rebelii" z awanturą Hana i rebeliantki Brii Tharen, która zrobiła go w ciula, gdzie zdaje się, powiedział coś podobnego.

Ale to się da akurat wytłumaczyć starą miłością itp.
Innych sprzeczności nie zauważyłem.

Pytanie

Pierwszą z zabitych Jedi przez Generała Grievousa była Ur-Sema Du. Na ossusie pisze, że pokazano jej śmierć w komiksie "Atak klonów". Posiadam ten komiks, ale nie ma tam owej jedi, a rysunki kompletnie odbiegają od grafiki na ossusie. Proszę o pomoc.

Komiksu

nie mam na papierze i nie pamiętam za dobrze, czy to było, czy nie. Ale jeśli twoim zdaniem nie ma to to jest po prostu błąd Ossusa.

Wyjaśnienie

http://www.ossus.pl/biblioteka/Plik:Ur-sema.jpg
Obrazek nie jest z komiksu Aotc, tylko z artykułu: http://starwars.wikia.com/wiki/Unknown_Soldier:_The_Story_of_General_Grievous , który został umieszczony w Insiderze.
Ta Jedi pewnie jest gdzieś na którymś obrazku w AotC, tylko może wyglądać nieco inaczej, bo pewnie rysował ją kto inny.

Temat posta

Na czym polega rzadkość "Zdrajcy"? Przecież to cienka książka. I w sumie ukazała się nie dawno. Więc dlaczego jest taka droga?

ale

Musi być coś w niej wyjątkowego. Chyba wiesz, że każda nowo wydana książka dużo kosztuje. Logiczne.

To nie jest

tak, że drogie książki SW to jakieś wyjątkowe unikaty. Po prostu ostatnimi czasy książka rzadko pojawia się na różnych aukcjach/ wyprzedażach kolekcji. A ktoś to wykorzystał i wywindował cenę. Podobnie jest z innymi książkami SW, których ceny przekraczają 50 z. nie są to super unikaty.
Co ciekawe bardziej unikatowe książki- Powrót Jedi Interartu (kiedyś ponoć fani myśleli, że ta książka nie została wydana), czy wydania klubowe (dużo mniejszy nakład) nie kosztują, aż tyle, co niektóre NEJki, darth Maul czy Labirynt zła.
Generalni mam radę do fanów, jeśli macie okazje kupić tanio książki SW wydane w 2006 roku, to lepiej tego nie odwlekajcie, gdyż książki z tego rocznika praktycznie zanikają (np. na Selkar są już tylko Mroczne gniazdo I i III). więc mogą to być później kolejne ofiary zawyżania cen.

A Zdrajca ukazał się 8 lat temu, to sporo czasu.

Skoro

to nie jest unikat to dlaczego najniższe oferty to 90zł? I mimo wszystko jest dużo ofert Zdrajcy, gdyż regularnie obserwuję Allegro.

może

Może nastała przecena

<><>

Myślę, że wynika to z faktu, że kolekcjonerzy-zapaleńcy będą się zabijać, żeby kupić tą książkę. Dlatego ceny niektórych książek automatycznie idą w górę.

Bo jeden gościu

za tyle sprzedał, potem następni. I nikt nie chcę wyjść na idiotę sprzedając książkę, która na allegro schodzi za 90 zł, po normalnej cenie. Jakbyś miał do wyboru zarobić 60 zł, a stracić 10, tez byś wybrał pierwszą opcje. A ofert mogło pojawić się więcej, bo niektórzy może stwierdzili, że za taką cenę bardziej opłaca się sprzedać książki, niż by stała na półce. Poza tym może niektórzy muzą wystawiać po kilka razy by znaleźć nabywcę?

...

Nie czytałem Zdrajcy, ale to ponoć świetna książka (zresztą jak każda Stowera). Może została wydana w niewielu egzemplarzach? Tego nie wiem, ale wiem, że większość dobrych książek SW dużo kosztuje. Na przykład Darth Maul, Gwiazda p oGwieździe.

To wcale

nie chodzi o samą jakość. Po prostu po kilku latach nakład się kończy. Zwłaszcza jak nie ma wznowień. Stąd tez jedyną możliwością kupienia jest odkupić książkę od jakiegoś fana sprzedającego swoją kolekcje. A niektórzy z nich zaczęli windować ceny, korzystając z tego, ze w danej chwili byli monopolistami. Potem inni też zaczęli sprzedawać za równie nie ludzkie ceny i tak jest do dziś. To nie jest kwestia nakładu (pewnie zdrajca miał mniej więcej taki jak reszta NEJ). A książek jest mniej, bo nie były one wznawiane. Wcześniejsze pozycje (1995-1998) miały wznowienia, lub nie były jakimiś superpozycjami, które każdy fan musi mieć. Stąd też późniejsze książki siłą rzeczy ciężko znaleźć. Obecnie do tej grupy zmierzają książki z rocznika 2006 (niektóre już ciężko znaleźć), a najprawdopodobniej w przyszłym roku książki z rocznika 2007 zaczną znikać, a ludzie będą próbowali zawyżyć ich ceny.

...

Co do zanikania książek z roku 2006 to ja już się boleśnie przekonałem. Chciałem sobie kupić Bezpośredni kontakt. Ceny na allegro jak zawsze 20-30 zł. Stwierdziłem jednak, że na razie tej książki nie kupię, bo i tak na razie będzie stać na półce. Nie wiedziałem wtedy, że BK jest z 2006 roku. Wchodzę za jakiś czas na allegro, a tam? Cena najniższa 50 zł. Od tego momentu odechciało mi się kupić tą książkę.

...

A szkoda, że Ci się odechciało, bo książka jest warta kupienia oraz przeczytania

Komandosi to

słaba seria. Pierwszy tom jest jeszcze fajny, a potem mamy totalną beznadzieje. Seria oparta na pełnej akcji grze komputerowej, a fabuła ślimaczy się jak nie wiem co.
Mimo tego, że jest dobry, I tom nie jest warty 50 zł. Zdecydowanie nie opłaca się go kupować za taką kwotę.

...

Każdy ma swój gust. Traviss napisała książki, które zyskały moje uznanie, a twoje rozczarowanie(?), koniec kropka.

Szukaj Komandosów w różnych miejscach

Ja na przykład swoich dorwałem w Raście, była tam taka malutka półeczka z książkami, cena jak w Empiku

Re: Temat posta

Master of the Force napisał(a):
Na czym polega rzadkość "Zdrajcy"? Przecież to cienka książka. I w sumie ukazała się nie dawno. Więc dlaczego jest taka droga?
________
Właśnie to nie jest tak niedawna książka, bo z 2003 roku Rzadko która książka SW wydana więcej niż 4-5 lat temu jest dostępna w rozsądnych cenach (z takimi wyjątkami jak np. Jednocząca Moc ).

Czy

są dostępne jakiejś pliki MP3 z dialogami z filmów?

możesz

wejść na starwars.com, tam masz coś takiego jak soundboard, wziąść Hypercama 2, nagrać to, wrzucić do WMM, nagrać jako mp3 i masz czysty dialog

Nie

lubię się tak bawić, dlatego pytam się o gotowe pliki

gotowych

czystych chyba niema do sciagniecia, no moze na sw.com ale odpłatnie

Markowe znaki

Przeglądając znaną stronę znalazłem takie coś http://www.kiep.pl/3747/markowe-znaki, jak dla mnie to bardzo pomysłowe wykonanie, mozę znacie jakieś inne podobne obrazki takiego typu?

mi

Mi strona nie działa. Powiedz chociaż o co chodzi

...

Działa, tyko autor posta wsadził przecinek przed domknięciem tagu linka. Usuń go i będzie dobrze.

.....

Mam głupi pytanie ale
Jak sie robi ózki na bastionie te normalne i te starwarsowe ;p;p;p;p

...

-ózki
________
Nie wiem co to ózki, więc nie powiem Ci jak się je robi. Jeśli przetłumaczysz na polski to chętnie pomogę

...

pytanie z rodzaju jestem stary i już nie pamiętam, a nie chce mi się szukać:

Daala na końcu tej serii z poszukiwaniem dzieci Solo nie kojfnęła przypadkiem? Jeżeli tak to w jaki sposób? Jeżeli nie to jak uciekła?

Bo mi się coś tu z Objawieniem nie zgadza.

Porno dla rebeli

Tak przeglądam sobie "Tramp Freighters" przy kolacji i pojawia się tam następujący kwiatek:
Planets that are near Rebel bases will often have some kind of a black market, possibly selling pornographic holograms, booze, or even expensive clothing not available to Alliance personnel through “official channels.”

Czyli rebelianckim żołdakom nie wolno było się brandzlować nad świerszczykiem? o.O

...

Czyli, jak dla mnie, nie rozprowadzano pornografii w ramach ``standardowego uposazenia ktore moze byc potrzebne``. : D

...

Sourcebook jest z czasów przedinternetowych, więc wyobrażenie o holonecie również było inne, ale żeby imperialni cenzurowali pornografię, to nie słyszałem.

Jeśli jednak oficjalne kanały holonetu były od tego wolne, nie szło kupić w kiosku ani u bazowego kwatermistrza, to ciekawy musiało mieć to wpływ na sodomię wśród chłopców w alderaańskich hełmach.

Pytanie

Trochę dziwne pyt. ale czy Darth Vader i Palpatine śmiali się np. z żartów albo śmiesznych sytuacji, bo taki Vader to za bardzo Tarkina nie lubił więc jakby taki Tarkin się upokorzył np. na spotkaniu z Palpim i Darthem spadły mu spodnie a tam by nie było członka to chyba by się zaśmiali no nie?

...

Przykład cudowny.

Palpi się śmiał ze wszystkich i sam kreował napięcia między dworakami, żeby takie komiczne sytuacje stworzyć. Ich ofiarą najczęściej padał Vader, więc jemu konkretnie do śmiechu nie było. Inni też otwarcie raczej tego nie wyrażali, bo jeszcze Imperator uznałby to za coś niestosownego, albo Vader się zdenerwował i zdusił krtań.

Vader obrywa, Palpatine się cieszy, a reszta podśmiewa się, usiłując zachować kamienną twarz.

Jako źródła polecam Cienie Imperium i ich nieudolną kopię w Wojnach Łowców Nagród.

hm

Mam pytanie dotyczące Yody: Mroczne Spotkanie. Czytałem tą książkę dość dawno, a na Wookie przeczytałem, że w książce występuje głos początek spoilera Qui-Gona koniec spoilera. Niestety nie pamiętam tego. Mógłby ktoś mi napisać (jeśli ktoś pamięta) w którym mniej więcej momencie książki słychać ten głos?

Proszę bardzo:

rozdział 2, str. 34

Czy

w Polsce można kupić FX`y?

Acclamator

Mam pytanie,
czy krążownik uderzeniowy typu Acclamator ma jakiejś uzbrojenie? Chodzi mi tu o np. turbolasery, lub działa laserowe jak np. Venator.

nie

brał udział w bitwach, transportował tysiące klonów, setki myśliwców, kanonierek, maszyn kroczących, ale był całkowicie bezbronny. Oczywiście, że miał! I to całkiem sporo. Tu masz listę - http://starwars.wikia.com/wiki/Acclamator_I-class_assault_ship

A na przyszłość tu masz temat do takich pytań, nie ma sensu zakładać nowych - http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=475815#490673

miecz świetlny

Czy jacyś Jedi używali miecza świetlnego o czerwonym ostrzu?

;d

Tak Adi Galia miała czerwone ostrze(komiks jak dobrze pamiętam Jedi Council Act of Wars) oraz Depa Bilaba (padawanka Windu) + paru jedi których nie znam z imienia a pojawili się też w wyżej wymienionym komiksie

;d

Ostrzy czerwonych jednak niestety nie ma w filmie bo Lucas uparł się,że w tych czasach jedi mieli tylko niebieskie i zielone miecze (wyjątek Windu)

...

Najsłynniejszym takim przypadkiem była Leia, której Luke sklecił taki mieczyk, a potem dał się pokonać w pojedynku...

Najlepiej, jeśli chodzi o kolory mieczy, było w JK1. Tak tęczowych Mrocznych Jedi to nawet w komiksach Andersona nie było.

Kto podkładał

głos Shaak Ti w Clone wars? (nie TCW, bo to wiem Anna Apostolakis). Na pewno nie jest to ten sam głos co w TCW.
Tak samo nie jestem w stanie dojść kto podkładał głos pod inne postaci z 3 sezonu (oprócz Shaak Ti, 99 i BO-N1) jak ktoś ma jakieś podejrzenia, informacje to prosiłbym o napisanie mi na PW.

Vader i Luke

Jak oficjalnie wygląda sprawa poznania przez Vadera nazwiska swego syna? Co było pierwsze? Komiks "Misja Lorda Vadera", czy komiks Marvel zdaje się "Dark Lords Gambit". Wydaje się, że jeden wyklucza drugie, ale czy obydwa wydarzenia siedzą w kontinuum?

Wieżyczki Outridera

Rendar, mimo że nie korzystał z ręcznie obsadzanych wieżyczek, zostawił je w spokoju i normalnie był tam falconopodobny fotel ze zmienionym polem grawitacyjnym, oktagonalnymi ściankami itd?

Średnica iluminatora wieżyczki jest ponad dwukrotnie większa niż w Sokole, więc się zastanawiam, co tam w środku siedziało...

Hmm...

Pytasz

Średnica iluminatora wieżyczki jest ponad dwukrotnie większa niż w Sokole, więc się zastanawiam, co tam w środku siedziało...

i odpowiadasz

Rendar, mimo że nie korzystał z ręcznie obsadzanych wieżyczek, zostawił je w spokoju i normalnie był tam falconopodobny fotel ze zmienionym polem grawitacyjnym, oktagonalnymi ściankami itd?


No nic tam nie siedziało bo Randar nie kozystał.

...

"Siedziało" w sensie kanapy dla Hutta i całego haremu.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.