Forum

TCW 3x19 - Counterattack

Po "The Citadel" czeka nas przerwa w nadawaniu owej trylogii aż do 4. marca W tym to dniu zostanie wyemitowany odcinek "Counter Attack", w którym zapewne dalej będziemy śledzić losy Anakina, Obiego, klonów i Evena Piella. Tytuł trzeciej części nie jest jeszcze znany.Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu TCW.
Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub CN.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć TCW. I jak chce to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

preview

kiepskiej jakości, na razie jedyny:

http://www.youtube.com/watch?v=PpvIgn8SXDw

...

Chociaż tyle, że końcówka sezonu ukazuje walkę.

Dziwne

Coś dużo tych trylogi

Jak

Dla mnie to trochę dziwne, bo za pewne zniszczą Cytadele ale takie wielkie więzienie nie jest chyba dla jednego Jedi, kapitana i paru klonów. Może uwolnią resztę więźniów czy coś bo raczej ich nie poświęcą.

opis

ze strony Sky:

Anakin Skywalker and Obi-Wan Kenobi search for a way out of a impenetrable Citadel prison, but the brutal warden has more traps and pitfals in store for them.

Czyli będą cały odcinek krążyć po Cytadeli...

Krótki fragment

...

Fragment nie najgorszy, może coś z tego odcinka będzie Najbardziej mi się podobała mina Obi-Wana w chwili pojawienia się droidów. Fajne jest też ukazanie droida kraba. No nic, czekamy do soboty

Counterattack

Całkiem dobry odcinek, dużo akcji, kilka klonów zginęło, nie wszystko poszło zgodnie z planem. Największym plusem odcinka są jednak rozmowy Anakina z Tarkinem, widać początek ciekawej znajmości

hm

odcinek niezły, dużo się działo. Tarkin im się udał Ogólnie jak na razie trylogia daje radę

...

Strasznie smutny odcinek : (

...

naprawdę dobry odcinek, a jeśli chodzi o Tarkina, to strasznie się rozmarzyłem, gdy Anakin powiedział mu, że czasem przegrywają przez zasady Jedi, mogłoby to być naprawdę niezłe nawiązanie do Ashoki, gdyby nie żyła... ale cóż, całość odcinka ogólnie na +

...

Bardzo dobry odcinek. Logiczny, brutalny, nasycony akcją, ale nie będący bezmyślną sieczką. Absurdów praktycznie nie ma. Można się tylko przyczepić do braku zakłócania komunikacji (ale to mogło być planowane, bo w końcu ich podsłuchiwali) i do kontaktu z radą. Przecież komunikator osobisty nie miał holonadajnika, ani żadnego wozu transmisyjnego w okolicy też nie było. Mogli wykorzystać niewidzialny okręt z S2 w tej roli czy coś.

Podobała mi się Ahsoka. Wszyscy spokojnie idą tą rurą, a ta musi marnować energię na popisowe skoki.

Cała miniseria ma klimat. Zarówno OT, który dają głównie myszoboty, jak i pierwszych Jedi Knightów. Te drony i tunele paliwowe...

Dobrze zapowiada się kolejny odcinek, bo szykuje się porządna bitwa. Mam nadzieję, że wreszcie dadzą nam wyczerpującą, klasyczną bitwę kosmiczną, bez dziwnych taktyk i taranowania. A przede wszystkim bez Yularena.

<

Całkiem dobry odcinek. Dużo walki, droidów i klonów .. szkoda śmierci Echo ale przed tym odcinkiem trzeba było się domyślać że jakaś dosyć ważna postać zginie. Fajne były też rozmowy Tarkina z Anakinem. Czekam z niecierpliwością na kontynuację.

............

Świetny odcinek!!!!

The Clone Wars 3x19: Counter Attack

Nareszcie dobra trylogia. W porównaniu do Sióstr Nocy z Ventress i jakichś dziwaków z Mortis, mamy nareszcie coś soczystego.

"The Citadel" była odcinkiem bardzo dobrym, kontynuacja wypada wg mnie troszeńkę gorzej, ale poziom jest odpowiednio utrzymany. Właściwie nie mam co pisać o plusach i minusach, bo można tutaj podpiąć wszystko z poprzedniego odcinka. Piell, Tarkin, zarządca więzienia, ciekawe miejsce akcji, śmierć klonów, brak różnych bzdur i absurdów.
No i fajne starcie na końcu.

Ocena: 9/10

Średnia sezonu: 7.52/10

Kolejny calkiem fajny odcinek

Najwyrazniej tworcy w koncu przypomnieli sobie znaczenie slowa "akcja". Komendantowi cytadeli drga powieka gdy jest zly Rozmawiajac z Tarkinem Anakin robi wiele mowiace miny (wredny typ ale gada do rzeczy). Ogolnie warto obejrzec. Wizualnie na piatke.

...

Jak zwykle opóźnienie, ale człowiek zapracowany, zauczony i milion innych "za"... Melethron oglądnął dzisiaj, w niedzielę wieczorem, odcinek numer dziewiętnaście, trzeciego sezonu Wojen klonów. Muszę powiedzieć, że brakowało mi czegoś takiego. W odcinku nie można się doszukać wielkich absurdów, mamy dużo walki, w którym giną klony, w tym biedny Echo, który lubił uzupełniać regulamin za czasów kadeta :< Cieszy mnie fakt pojawienia się droida kraba, całkiem ładnie wyszedł. Są droidy komandosi, są przeprogramowane droidy zarządzane przez R2-D2, mamy rozmowy Tarkina ze Skywalkerem oraz ukazaną niechęć tego pierwszego do Jedi. W sumie to tak humorystycznie można by tą niechęć do organizacji przypisać Ahsoce, bo to ona się naszemu kapitano-komandorowi nie spodobała. Wciąż mamy genialnego dowódcę Cytadeli, pojawia się Dooku (broda mu urosła?), kolejny "samodzielnie myślący" droid taktyczny. Muzyka, która się pojawia w tle też fajna. Podsumowując od dawien dawna nie widziałem tak dobrego odcinka TCW i z czystym sercem mogę wystawić 10/10.

ps. jak zwykle moja wypowiedź jest strasznie chaotyczna

...

Dziś i ja obejrzałem 19 odcinek 3 sezonu TCW. Mogę tylko potwierdzić to samo co już wyżej zostało napisane. Odcinek bardzo mi się podobał. Nie rozumiem lamentowania po Echo (nigdy nie lubiłem go i jego kolegów ), ale jak kto lubi. Tak swoją drogą dziwie się, że Fives się nie rozpłakał. Cieszę się, że w Świątyni nie tylko widzieliśmy Yodę i Windu ale też innych Jedi. Podobały mi się też walki (szczególnie z udziałem Piella).Czyli w następnym odcinku będzie jakaś wielka bitwa. Pewnie dowodzić będzie Plo i Tiin. Jestem ciekaw czy Saesee Tiin czociaż się odezwie (jak dotąd nic nie mówił).

...

Obawiam się, że Plo sam poleci, ale kto wie... Jakby wsadzili Tiin w bitwę kosmiczną, to może jakieś nawiązania do starego CW by dali? Providence na orbicie jest, to dawaj z abordażem.

hmm

w trailerze na połowę sezonu był. A po drugie:


http://img10.imageshack.us/f/29426621.jpg/


...

Nie jest to co prawda 0-G suit, ale co mogę powiedzieć

Odcinek

lepszy od poprzedniego. Walka na lądowisku przypominała trochę walkę na początek spoilera Cytadeli koniec spoilera w Mass Effect.

Plusy
-Misja stała się trudna
-Postać Tarkina
-Dużo akcji

Minusy
-Jedi zamiast patrzeć jak ten zły zabija klona mogli użyć Mocy. Tym bardziej, że te parę droidów by pokonali.

Ocena 7/10

The Clone Wars S03E19

Drugi odcinek z trylogii Cytadeli trzyma poziom poprzedniego odcinka czyli jest bardzo dobrze, odcinek skoncentrowany zdecydowanie na akcji która sprowadza się na próbie ucieczki z cytadeli. Mogę powiedzieć że wreszcie giną klony w dość wredny sposób ale niestety nie jest on przedstawiany ze względu na główną grupę docelową jaką jest młodsza młodzież. Postać dowódcy cytadeli także zaliczam do dobrze przemyślanych elementów które bardzo spodobały mi się w tym odcinku, widać że jest to typowy karierowicz oraz lizus.

Bardzo podobała mi się wymiana poglądów pomiędzy Tarkinem a Ahsoką na temat budowy oraz wykorzystania cytadeli, widać że przyszły dowódca gwiazdy śmierci potrafi docenić rozwiązania techniczne które dają mu przewagę w walce. Można też zauważyć wzajemną niechęć pomiędzy nimi, ciekawe czy ze strony Tarkina nie jest ona motywowana jego skrywaną ksenofobią. Podobnie jak w poprzednim odcinku podobała mi się relacja jaka zaczęła łączyć Anakina z Tarkinem, świetnie pokazano że Anakin wiele przymiotów podziwia w przyszłym wielkim moffie, świetnie ukazuje to kontrast pomiędzy charakterem Skywalkera a wymaganiami jakie są stawiane za wzór ideałowi Jedi, ale nie od dziś wiadomo że Anakin był dość trudnym materiałem do wytrenowania na rycerza Jedi.
Dziwi tylko fakt że Jedi podczas odwrotu z cytadeli pilnują tyłów, trochę jest to zachowanie nieracjonalne ale jakoś przywykłem w tym serialu do takich zachowań, w końcu trzeba pokazać bohaterstwo Jedi zwłaszcza konkretnie jednego wybrańca.

Trochę zirytował mnie sposób w jaki R2D2 oszukał robota taktycznego, jakoś nie potrafię sobie wyobrazić aby ten rodzaj robota dał się w tak dziecinny sposób podejść.

Sam pomysł z podzieleniem grupy na dwa oddziały także uważam za bardzo dobry pomysł w budowaniu klimatu odcinka. Pomysł z podróżowaniu rurą do transportu gazu uważam za świetny pomysł scenarzysty dobrze że pokazano że czasami życie Jedi obfituje w śmierdzące niespodzianki które mogą mieć wybuchowe konsekwencje.
Kreacja postaci Tarkina czy Evena Piella zgadza się według mojej skromnej opinii z dotychczasowym ukazywaniem tych postaci w rozszerzonym wszechświecie czy filmach. Zarzut że mistrz Piell jest mało Piellowaty uważam za dość zabawny jakoś ta postać nie była za bardzo eksponowana w dotychczasowych pozycjach rozszerzonego wszechświata gwiezdnych wojen.

Bardzo spodobało mi się to że pokazano wydarzenia jakie podczas wykonywania misji miały miejsca w świątynni Jedi na Coruscant, świetnie to uzmysławia o jaką stawkę toczyła się walka pomiędzy jedi a garnizonem Cytadeli, widać że Jedi postanowili przeznaczyć wszystkie swoje niewielkie rezerwy na akcję ratunkową gdyby wydarzenia potoczyły by się w sposób niepomyslny. Ciekawe w jakim okresie toczyła się akcja tego odcinka może pod sam koniec wojen klonów .Ciekawe jest to czy to z tej trasy nad-przestrzennej skorzystali separatyści aby zaatakować Coruscant oraz porwać kanclerza republiki.

Co do oceny tego odcinka trzeba będzie wystawić taką samą ocenę jaką wystawiłem poprzedniemu odcinkowi czyli ocenę 5 w szkolnej skali.
Ponieważ obejrzałem wersję dubbingowaną pozwolę napisać sobie krótką opinię o dubbingu. Widać duże zmiany w pozytywnym znaczeniu w jakości dubbingu, w końcu nie ma wrażenia dejavi podczas oglądania odcinka że ten głos już słyszeliśmy.

Umiejscowienie odcinków w chronologii względem odcinka dziewiętnastego sezonu trzeciego The Clone Wars
S03E18“The Citadel”->S03E19“Counter attack”->S03E20“Citadel Rescue”

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.