Forum

TCW 4x00, to jest spoilerowe rozmowy o sezonie czwartym

Moi drodzy – tylko nie mówicie, że jest za wcześnie, bo mamy już kilka przesłanek – ale chyba czas zacząć dyskusję o sezonie czwartym TCW. Jak zwykle all rights belong to Bart .

Uwaga, w temacie znajdują się spoilery, więc czytamy na własną odpowiedzialność!

Co na razie wiemy? Więcej raczej możemy się domyślać. Wątek, który nie został zakończony, a który ma kolosalne znaczenie, to rzecz jasna sprawa Ventress i Savage’a. Na pewno będzie on kontynuowany, co potwierdziła Barbara Goodson, która w Matkę Talzin wcieli się również w tym sezonie. A oto zbiór info z tego newsa:

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?13169,plotki-o-the-clone-wars-19.html

*Sprawa Mortis – wedle Filoniego, trylogia ta była „dopiero początkiem”, ale Ani, Obi i Ahsoka nie będą między sobą o tym rozmawiać. Co nie oznacza, że wątek nie będzie w ogóle poruszany. Urządzą sobie pogadankę z Yodą? A może Qui-Gon się znowu ukaże?

*Niestety, na razie nie zapowiada się, by Aayla miała jakiś większy udział.

*Za to nie będą ruszać Hana i „Sokoła”.

*Być może pojawi się Bacara (nie było go jeszcze, co?) i znowu zobaczymy „Zmierzch”, choć ja tam nie tęsknię za tym gruchotem.

*Grievous ma w końcu odnieść jakieś „wielkie zwycięstwo” (w oryginale: „Eventually, he will get a big win” ) i, choć to raczej w późniejszych odcinkach/sezonie piątym, może zobaczymy Kalee :

Zobaczymy, czy Sky Movies puści zajawkę, jak nie, to trzeba będzie czekać na pierwszego, drugiego kwietnia. Choć jutro znowu będą odcinki w kinie, więc kto wie .

wywiad

Filoni znowu gada, to jest:

http://whosnews.usaweekend.com/2011/03/chewbacca-highlights-an-epic-end-to-third-season-of-star-wars-the-clone-wars/

*Sezon 4 ma wyglądać pod względem technicznym jak ostatnie odcinki z trzeciego... Czyli bardzo ładnie, jeśli ktoś widział już "Padawan Lost".
*Skupią się na odcinkach w stylu Mortis i Sióstr Nocy, oraz na postaciach, które już istnieją.
*Choć jego wypowiedź nie jest dla mnie jasna, Chewie chyba się nie pojawi więcej.

Mam

nadzieję że powróci Straż Śmierci, liczylem na nich w obecnym sezonie ale niestety musialem obejsc sie smakiem

I tak

to nie są prawdziwi Mando. Oni się tylko za nich podają.

...

Nowy wygląd odcinków bardzo mnie cieszy, ale treść w stylu Sióstr Nocy i Mortisa wiąże się z moim zdecydowanym sprzeciwem. Dobrze, że nie będzie młodego Hana, dobrze, że Grievous zwycięży i dobrze, że prawdopodobnie nie będzie Chewiego

hm

W sumie myślę podobnie do Ciebie, lecz wolałbym by dodali w 4 sezonie Oppo Rancisisa.

wywiad 4 sezon

1)Wizualność na poziomie ostatnich odcinków trzeciego sezonu Emocjonująca informacja widać że twórcy TCW dbają o widza pod względem wizualnym.
2)Odcinki w stylu mortis czy sióstr nocy jestem bardzo zadowolony
3)Brak Chewiego też cieszy.

A ja...

... chcę drużynę Delta! Tylko żeby nie zrobili z nich kolejnych grzecznych, posłusznych, oddanych sprawie klonów. Wkurzył mnie odcinek w sezonie pierwszym (nie pamiętam który), gdzie klon sprzymierzył się z Ventress, aby zyskac wolność. Tego powinno być więcej!

;d

Nie klon na szczescie drogi kolego.A czego ja oczekuje po 4 sezonie?Zdecydowanie wiecej smierci jedi(najlepiej nie tych z rady i tych pojawiajacych sie w pózniejszych ksiazkach/komiksach),Druzyny Delta i epickich akcji w ich wykonaniu oraz wiecej wygranych Separatystów(Griev popisz sie!Trzymam za ciebie kciuki )

KLON

RedValdez tobie chodzi o gwardziste senackiego, a był odc. na Christophsis gdzie klon się sprzedał "dla braci".

;d

Przepraszam bardzo juz sobie przypomniałem o który odcinek ci chodzi.

To

nie był klon, a jego stopień i imię to : Kapitan Argyus

Re: To

Master of the Force napisał(a):
nie był klon, a jego stopień i imię to : Kapitan Argyus
________
Chodziło raczej o sierżanta z odcinka szesnastego sezonu pierwszego a nie o kapitana Argyusa z gwardii senatu którego zdrada jakoś się nie opłaciła.

Re: A ja...

smajlush napisał(a):
... chcę drużynę Delta! Tylko żeby nie zrobili z nich kolejnych grzecznych, posłusznych, oddanych sprawie klonów. Wkurzył mnie odcinek w sezonie pierwszym (nie pamiętam który), gdzie klon sprzymierzył się z Ventress, aby zyskac wolność. Tego powinno być więcej!

Kapitan Argayas nie był klonem...
________

Tu

Akurat nie chodzi o kapitana Arayas tylko o klona z 15 odcina pierwszego sezonu - The Hidden Enemy, jak już wspomnieli poprzednicy. Nie odświeżaj starych postów tylko by powiedzieć coś co zostało już powiedziane a zagadnienie wyjaśnione.

delty

Też na nich liczę . Mam nadzieję, że Filoni wziął sobie do serca reakcję fanów na klip z nimi na ostatnim Celebration .

Re: TCW 4x00, to jest spoilerowe rozmowy o sezonie czwartym

ShaakTi1138 napisał(a):
Jak zwykle all rights belong to Bart .


________

Mogę Ci je odsprzedać bez żalu za powiedzmy... dwa buziak

...

He, he .

chewie

W wypowiedzi dla EW.com Filoni przyznał, że postaci w stylu Chewiego nie będą pojawiać się za często (a jednak), lecz będą wykorzystywane, ponieważ jest już model.

"Well, I don’t know if he’d be a regular, because I’m wary of altering an original trilogy character’s backstory to that degree, but it’s safe to say that once we create a character model, we’re not just going to use it once."

http://insidetv.ew.com/2011/03/28/star-wars-clone-wars-chewbacca-finale/

>>>>>

Tylko żeby nie pojawiały się zbyt często. Użycie takich postaci powinno być przemyślane aby nie powtórzył się przypadek Even Piella z zakończonego niedawno sezonu trzeciego.

Z

tego wynika, że ktoś się pojawi... Pytanie brzmi kto... Czy kolejny oficer... Pożyjemy, zobaczymy

przekonamy się

Być może w sobotę rano, gdy będzie trailer .

Jeśli chodzi o Wookieech, myślę, że może zechcą wyjaśnić relację Yody z nimi.

trailer!

Już jest!

http://www.starwars.com/video/view/001246.html

I szczerze? Nie jestem jakoś specjalnie zachwycona, choć może być. Coś mi mówiło, że będą Kalamarianie (no, oby Ackbara nie wsadzili). I czy mi się zdaje, czy Grievous walczy z Gunganinem???

Jak się pojawi normalna wersja na YT, to postaram się porobić zrzuty ekranu .

Co

do Kalamara to swietny pomysł ale pod koniec trailera widać jak Grievous dostaje baty od Gunganina :/

co

nie oznacza, że na koniec wszyscy Gunganie nie dostaną batów .

Ale sam pomysł jest... durny, nawet jak dla mnie.

...

Kalamar

Nic specjalnego, zapowiada się znośnie

a mi się wydaje

że to właśnie Ackbar mówi

Trailer ciekawy wizualnie, zobaczymy jak będzie z treścią

...

Po pierwsze muszę pochwalić odtwarzacz z oficjalnej. Poczekałem aż się ściągnie. Obejrzałem. Chciałem zobaczyć raz jeszcze a ten zaczął ciągnąć od nowa, dzięki czemu miałem piękny pokaz klatka po klatce bez pauzowania.

A co widać? Niewiele ponad Grievousa na Naboo, który pojedynkuje się z Gunganinem, nie zabija go w trzy sekundy i daje sobie przetrącić kark! Facet, który pokonał piątkę Jedi na raz, przegrywa z kłapouchem. Mieli dać więcej Grievousa, to mamy...

Mamy również Kalamar. Tylko kto z kim tam się właściwie bije? Liga Izolacjonistyczna została rozbita na początku wojny... Kalamarianie nie wszyscy byli tacy prorepublikańscy. Jakaś wojenka domowa? Nie widzę tam wykorzystanych żadnych łodzi podwodnych z CW.

Ogólnie? Marnie. Czekam na czyjeś analizy każdej klatki w HD. Może znajdą coś ciekawego.

zrobię

analizę, tylko na to HD trzeba będzie pewnie jeszcze do jutra poczekać.

...

Twarze się chyba poprawiły

Kolejny trailer

Ten

trailer zdecydowanie lepszy od poprzedniego i jakiś nowy Jedi z 2 podwójnymi mieczami się pojawia

Zapowiada

się fajnie. Już się nie mogę doczekać

...

Ten trailer wydaje mi się lepszy od tego pierwsze, jednakże nie czekam na kolejny sezon tego serialu z takim zapałem jak na poprzednie.

Szczerze

Kolejny Trailer ale znowu nie wiemy za wiele, bardziej możemy się domyślać. Widzimy że wróci Kit Fisto na Kalamar, Grievous chyba bardziej bawi się z tymi Gunganami niż walczy(to chyba nie jest bitwa o Naboo), możemy się raczej spodziewać odcinków typu Clone Cadets z 3 sezonu - widzimy dużo klonów, no i na dokładkę nowy Jedi - chyba rasy Besalisk - tylko żeby nie było tak jak z Ima-Gun-Dim , który był przed 3 sezonem mocno reklamowany a był tylko w 1 odcinku w którym zginął i to zresztą bezsensownie. No i wejdą już chyba na stałe nowe zbroje, i znowu będziemy widzieli C-3PO i R2-D2 ... oby nie było odcinka typu Evil Plans ale jeśli domyślać się z 1 Trailera to raczej będzie właśnie coś w stylu porwania. Filoni mówił że mają się pojawić odcinki typu "Mortis" ale na Trailerze tego nie widzimy ... może i dobrze niech narazie skupią się na prawdziwej wojnie a dopiero w końcówce sezonu na tematach bardziej pobocznych. Czekam na dłuższe Trailery i na wywiady, może z nich dowiemy się czegoś więcej.

...

Dexowaty alien Jedi z dwoma staffami. Śmierdzi efekciarstwem, ale...

Fisto na Kalamarze. Może więc jednak remake bitki z CW. Tylko na poprzednim trailerze widać tam Aśkę...

Kolejny duel Dooku vs Ani. Ile można? RotS traci na każdym z nich.

Co do Grievousa bawiącego się z gunganinem, to ładne są to zabawy, jak kończą się przetrąceniem karku pałą.

Ja tam jestem za odcinkami w stylu Evil Plans. Nawiązania do Droidów zawsze mile widziane.

...

Trailery mnie osobiście nie zachwyciły. Znowu Plo Koon. Znowu Anakin w niewoli u Dooku. Znowu Anakin rażony prądem. Wielkie "zwycięstwo" Grievousa, które widzimy na I trailerze-zabawy z gunganinem, może na motywie Dawida i Goliata. Znowu Mon Calamari? To TCW nudzi, np. bitew o Felucię w samym serialu mieliśmy dwie, druga o Geonosis, Pierwsza o Saleucami. Oni nie umieją dać jakiejś bitwy której nie było w czasie wojen klonów? Choć pod względem wizualnym może być ładnie. Nowy Jedi pewnie machnie dwa razy mieczem i zdechnie. Dobrze, że wróci chociaż Kit Fisto.

screeny

Cóż, mnie drugi trailer podobał się o wiele bardziej. Fakt, Jedi Beaslisk z 4 mieczami (czy 2 podwójnymi) jest lekkim przegięciem, ale może będzie z niego ciekawa postać. No i jest Kit zupełnie jak na pierwszym CW . A oto dawka screenów z (na razie) 1 trailera:

1.Plo i klony:

http://img600.imageshack.us/i/tcw41.jpg/

2.Rex i jakiś nowy typ statku:

http://img64.imageshack.us/i/tcw46.jpg/

3.Dooku i w tle uwięziony Anakin. Padme, nie dość, że ma nowe włosy, to chyba została lekko zliftingowana. I MagnaGuardzi dorobili się żółtych pałek.

http://img801.imageshack.us/i/tcw42.jpg/

4.Uwięziony Ani:

http://img6.imageshack.us/i/tcw43.jpg/

5.Z kanonierki wyskakuje coś... przypomina mi to nieco Gunganina...

http://img834.imageshack.us/i/tcw44.jpg/

6.Nurkująca Ahsoka

http://img97.imageshack.us/i/tcw45.jpg/

7.Pewna postać... początek spoilera To Ackbar, Filoni potwierdził. Zaraz robię o tym newsa... koniec spoilera

http://img714.imageshack.us/i/tcw412.jpg/

8.Grievous vs... no właśnie, czy to nie jest Tarpals? Porównajcie sobie dwa poniższe obrazki. A druga sprawa: czy Grievousowi nie szkodziłby deszcz? Zauważcie, że sam też walczy jakąś włócznią/pałką.

http://img156.imageshack.us/i/tcw47.jpg/

http://www.ossus.pl/images/a/a1/Captain_tarpals.jpg

9.Goście, którzy porywają nasze ulubione droidy (po raz kolejny).

http://img834.imageshack.us/i/tcw48.jpg/

10.Nasze droidy w sieci:

http://img811.imageshack.us/i/tcw49.jpg/

11.ładny widok na Mon Calamari, do tego widać chyba Quarrenów

http://img148.imageshack.us/i/tcw411.jpg/

12.No właśnie - czyżby znowu Christophsis?

http://img3.imageshack.us/i/tcw417.jpg/

13.Ani vs. Dooku (znowu)

http://img6.imageshack.us/i/tcw413.jpg/

14.Nowe maszyny

http://img508.imageshack.us/i/tcw414.jpg/

15.Padme w jakimś tornadzie/wichurze

http://img607.imageshack.us/i/tcw415.jpg/

16.Grievous dostaje... :/

http://img856.imageshack.us/i/tcw416.jpg/

17.Płonący krążownik

http://img21.imageshack.us/i/tcw422.jpg/

18.Znowu nowe maszyny

http://img405.imageshack.us/i/tcw418.jpg/

19.Czy mi się zdaje, czy klony mają nowy model (pomijając zbroję, chodzi mi o twarz )

http://img269.imageshack.us/i/tcw419.jpg/

20.Ani po rozwaleniu droida-komandosa

http://img200.imageshack.us/i/tcw421.jpg/

Re: screeny

ShaakTi1138 napisał(a):

7.Pewna postać... początek spoilera To Ackbar, Filoni potwierdził. Zaraz robię o tym newsa... koniec spoilera

http://img714.imageshack.us/i/tcw412.jpg/________

A jednak

...

Widzę, że zaczęli czerpać postaci z OT pełną parą. Nie wiem czy to dobrze.

Teraz

czas na Leię w pałacu Janny

*

Jabby*

...

Niektórzy myślą ciągle o jednym...
Myślę, że czas na Biba Fortunę, Ephanta Mona, młodego Landa i młodego Rendara.

No to

sobie poczekasz troszkę. Wątpię, by Filoni dał np. Dasha

Re: ...

Pozwolę sobie na zabranie głosu na temat wykorzystania tych postaci a więc:
Biba Fortuna jestem na nie
Ephanta Mona jestem na nie
młodego Landa jestem na nie
młodego Rendara jestem na nie
czyli Cztery razy Nie.

Bib

Miał się pojawić już w pilocie kinowym, ale zrezygnowali .

...

Widzę , że nie zrozumieliście. Wykorzystanie powyższych postaci (oprócz Biba) byłoby absolutnie bez sensu. To równie głupie jak Leia u Jabby.

Nurkująca Ahsoka

1)początek spoilera Ackbar jestem zadowolony z wykorzystania tej postaci ze starej trylogii, oby tylko po raz kolejny nie namieszali w dotychczasowym kanonie, liczę też na umieszczenie postaci Tarkina w tym samym odcinku. koniec spoilera
2)Planeta Mon Calamari? Na razie nie jestem w stanie zdecydować czy ta wiadomość cieszy czy martwi. Widać inspirowanie się poprzednim serialem.

screeny #2

No to lecimy

21. Klony - mają jakieś dziwne tarcze. No i coś/ktoś przed nimi stoi

http://img6.imageshack.us/i/tcw431.jpg/

22. Bitwa w powietrzu

http://img88.imageshack.us/i/tcw432.jpg/

23. Klon. Z całej sekwencji wygląda to tak, jakby ten "bąbel" przy jego ręce był swego rodzaju panelem sterowania.

http://img811.imageshack.us/i/tcw433.jpg/

24. Pewnie sami lepiej mi powiecie co to za typ zbroi . Zauważcie malunek na naramienniku.

http://img202.imageshack.us/i/tcw434.jpg/

25. Grievous vs. Gunganie. Cała sekwencja wygląda tak, że on zabija tego stojącego bliżej, a tego drugiego łapie stopą za gardło. Więc może nie będzie tak źle

http://img841.imageshack.us/i/tcw435.jpg/

26. Kalamarianin

http://img832.imageshack.us/i/tcw440.jpg/

27. Grievous vs. Gunganie #2

http://img843.imageshack.us/i/tcw436.jpg/

28. Kalamariańskie miasto, czy coś

http://img16.imageshack.us/i/tcw437.jpg/

29. Droidy

http://img683.imageshack.us/i/tcw438.jpg/

30. Kit pod wodą

http://img863.imageshack.us/i/tcw439.jpg/

31. Dooku i MagnaGuardzi, jak widać, mają też nowe fotoreceptory. Ciekawe, czy to tylko zmiana kosmetyczna

http://img858.imageshack.us/i/tcw445.jpg/

32. Wiem, że słabo widać, ale to jest Adi Gallia, albo ktoś bardzo do niej podobny. (Mam nadzieję, że nie zgotują jej przedwczesnej śmierci, choć mam jakieś złe przeczucia...). No i w tle mamy 3PO i R2

http://img847.imageshack.us/i/tcw441.jpg/

33. Klony na planecie podejrzanie podobnej do Geonosis

http://img263.imageshack.us/i/tcw442.jpg/

34. Maszyna typu trident, po paru klatkach uderza w to coś i rozwala się

http://img714.imageshack.us/i/tcw443.jpg/

35. Nowy Jedi. Ten świecący element za nim kojarzy mi się bardzo z Mortis

http://img219.imageshack.us/i/tcw444.jpg/

36. Nowy Jedi#2

http://img809.imageshack.us/i/tcw452.jpg/

37. Znowu on, w jakimś nowym środowisku, jak się wydaje.

http://img38.imageshack.us/i/tcw446.jpg/

38. Quarrenowie chyba

http://img864.imageshack.us/i/tcw447.jpg/

39. Ahsoka w stroju nurka

http://img685.imageshack.us/i/tcw448.jpg/

40 i 41. Klony na tej samej planecie co 37.

http://img5.imageshack.us/i/tcw449.jpg/

http://img339.imageshack.us/i/tcw451.jpg/

42. Ani vs. Dooku, tym razem jeszcze są Magna Guardzi

http://img138.imageshack.us/i/tcw450.jpg/

Cóż za wnioski? Zapewne czeka nas duży akt na Mon Calamari, sprawa porwania/uwięzienia Anakina, Grievousa masakrującego Gungan (jego "wielkim zwycięstwem" mogłoby być zabicie Jar Jara, ale wiem, że to niemożliwe), porwania droidów i nowego Jedi. Co nie znaczy, że nie będą one się łączyć.

...

Za zabicie Jar-Jara fani wybaczyliby Filoniemu całe mieszanie w kanonie

jeśli chodzi o 24...

...to chyba Squba troopers w zbroji fazy 2

Domysły do podpunktów

2.Nowy typ statku może być przeznaczony do bitwy o Calamar (jakiś taki opływowy )
3.Co do Magnaguardów to żółte pałki mają ból większy zadawać. Jeżeli tak to czemu ich wcześniej nie użyli.
4.Pewnie po pojedynku z Dooku został uwięziony
5.To nie Gungan tylko Ahsoka
7.Skoro ta pewna postać to początek spoilera Pan Ackbar koniec spoilera to nie jest źle. Czemu ma nie bronić swojej planety przed najeźdźcami.
8.Jeżeli to Tarpals to ja się cieszę. Bardzo go lubię. Możliwe, że wyzwał Generała na pojedynek tradycyjny jakiś(Bongo Combat Bongo )
9.Nie jestem pewien ale to na czym jeżdżą te typy to chyba Kaadu więc może Gunganie. Po roślinności chyba nie jest to Naboo więc szanse że to Gunganie jest 50 na 50. Jeszcze pozostaje kwestia broni która jest energetyczna czyli taka jaką preferują Gunganie, ale oni nie używają takich miotaczy więc znowu 50 na 50.
11.Ano ładny widok, ale Quarrenów ja tam nie widzę chyba że chodzi ci o te postaci co płyną, ale na 100 pewien nie jestem.
12.Może Christophsis, a może Calamar. Logo jest błękitne więc bardziej Calamar obstawiam.
13.Zapewne przegra, bo potem jest uwięziony(to dobrze się odwołuje do Zemsty Sithów)
14.Widać, że skuteczne
16.Co tu dużo mówić, pewnie się po tym ciosie Grievous jeszcze bardziej się wkurzy jak podczas walki na Utapau z Obim.
18.Nowe maszyny podczas bitwy o Calamar(w tle planeta, czyli sprawdza się teoria punktu 2)
19.I bardzo dobrze.

Sorry za double post

Tak długo pisałem, że Schaak Tii zdążyła już przeanalizować 2 trailer więc moje odpowiedzi są odnośnie pierwszego.

Drugi Trailer przerabiamy

21.Klony nie pierwszy raz mają tarcze(niektóre odcinki o Corusant)
22.Ja mówię, że w kosmosie.
23.Pewnie panel sterowania w jakimś statku Calamarian.
24.Moim zdaniem ten obrazek na naramienniku to kozioł(wiem, że w star wars nie występują zwierzęta z Ziemi)
25.Fajnie jakby zastosował ten patent co na Hypori jak rękoma obracał wokół osi.
27.Odwołanie do punktu 25.
28.Im więcej tym lepiej.
29.Z R2-D2 przez galaktykę
30.Zdążył kupić motorek podwodny przed bitwą
31.Magnaguardzi są żółte więc może jednostki specjalne, ale Dooku nie ma fotoreceptorów o ile dobrze wiem
32.Adi Galia vs Generał Grievous. Cieszyłbym się gdyby ją pokonał ale wtedy Adi ma uciec. Może Lucas nie wie, że Stas Alie ginie w ROTS więc pomyśli, że to Adi Galia wtedy zginęła i jej nie uśmierci.
33.Bardziej mi przypomina Ryloth.
34.Fajnie, że je zastosują. Jak na razie się spisywały.
35-36.Strażnik tajemnic Mortis, a na serio bardzo się cieszę z tego Jedi bo lubię jego rasę i jestem bardzo ciekawy jego stylu. Sam próbowałem takiego stylu jak byłem mały ale zaowocowało to guzem Jak narazie to chyba jedyny Jedi tej ery który używa podwójnego miecza.
37.Jakieś cierniste to miejsce. Może będzie walczył z Savagem i Maulem.
38.Może liga izolacji Quarrenów, bo w tle widać Aqua droida.
39.Fajne kolce powyżej nadgarstków ma na kostiumie, ale pewnie nie użyje bo to TCW
40.Fajna mhroczna planeta, akurat na kryjówkę Zabrackich braciszków.

Jeżeli można prosiłbym osoby odpowiadające za to o skasowanie mojego posta o godz. 20:03 ponieważ nie zauważyłem, że drugi trailer opisywany przez Schaak Tii jest robiony w dalszych numerkach.

moje oczekiwania

1 pojawienie się oppona racisisa
2 więcej bitw naziemnych
3 mniej odcinków z padme
4 ciekawe fabuły
5 mniej ashoki i anakina
6 odcinki z yoda i mace windu (gdzie walczą na miecze świetlne)
7 więcej śmierci jedi

W takim razie dam swoje oczekiwania ;)

1. Więcej zwycięstw Separatystów
2. Jakaś porządna, długa bitwa
3. Więcej Quina
4. Anzatowie
5. Boba Fett

Re: W takim razie dam swoje oczekiwania ;)

Master of the Force napisał(a):
1. Więcej zwycięstw Separatystów
2. Jakaś porządna, długa bitwa
3. Więcej Quina
4. Anzatowie
5. Boba Fett

________

1.Ze zwycięstwem CIS zgadzam się.
2.Założę się, że nie będzie
3.Nieścisłości w kanionie. (no chyba, że zmienią cały kanion lub przedłużą Clone Wars)
4.Dobry pomysł, ale Filoni robi to dla 7-latków(chociaż odcinki z Opressem były mocne
5.Przecież to jeszcze dziecko!
(no, ale pomysł dobry. byle by nie współpracował z Aurrą) :

powieść

Jakieś parę tygodni temu w katalogu Penguina pokazała się informacja, że zostanie wydana książeczka dla dzieci na motywach 4 sezonu. A tu jest link do brytyjskiego Amazona, który potwierdza, że na półkach pojawi się 27 października. To znaczy - ta informacja jeszcze 2 dni temu znajdowała się na stronie produktu, teraz tylko w wynikach wyszukiwania. Nie wiem na ile wiarygodne to źródło, ale być może mniej więcej w tym czasie nastąpi premiera sezonu.

http://www.amazon.co.uk/Season-Four-Novel-Star-Wars/dp/044845727X/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1302536498&sr=8-5

Okładka (zapewne robocza) była w owym katalogu Penguina, ale nie było na niej nic szczególnego, zielono-seledynowe tło, klony w zbrojach fazy II i bodaj Ani i Obi.

...

mam nadzieję, że do tej walki nie dojdzie(ale plakat fajny)http://starwars.com/vault/books/whatsnew_apr11/whatsnew411_poster_bg.jpg

...

A ja jestem na tak. Im więcej takich numerów, tym mniej ludzi na poważnie traktuje ten serial.

nie

Filoni wielokrotnie wspominał, że nie dojdzie to tej walki, mimo że artyści konceptualni TCW przedstawiali swoje pomysły na ten temat.

...

Byle nie doszło, a plakat zgadza się, fajny

...

Plakat rzeczywiście fajny. Ustawiłem sobie jako tapetę pulpitu w Windows.
Co do samej idei walki Anakin kontra Grevious. Chyba mogę co najwyżej napisać że na całe szczęście nie zamierzają tej koncepcji wcielać w życie.

Wolałbym już

Walkę Anakina z Grievousem niż kolejną z Dooku :/

...

Znając ekipę, to mogą dać pojedynek z Grevousem i Anakinowi przewiązać oczy, żeby nie znał jego wzrostu. No i nie zapominajmy, że między ostatnią walką z Dooku a RotS, jego siła musi wzrosnąć dwukrotnie.

Ale nie

mogą dać tej walki, bo Anakin z Grievousem poznają się na Niewidzialnej Grabie w Ep3.

Mi dalej brakuje...

...Mandalorian a już o Drużynie Delta nie wspomnę( w ogóle komandosów) no bo były trailery 3 sezonu z Deltą itd a tu z nimi tylko 1 minuta
no mogli dać ich w przynajmniej kilku odcinkach....chyba że ( i oby to była prawda ) będą w 4ce.

...

Od początku, kiedy Delty pojawiły się na trailerze, było mówione, że pojawią się tylko na chwilę. Oczywiście to nie wyklucza, że zobaczymy ich w sezonie czwartym

hmm

Na okładce najnowszego Insidera jest napisane, że "powrócą klasyczne postaci". Czyli, jak myślę, możemy się spodziewać nie tylko początek spoilera Ackbara koniec spoilera. Choć może "klasyczne" nie oznacza tylko i wyłącznie "z Klasycznej Trylogii", może będzie ktoś z prequeli.

...

Fajnie by było jakby się pojawił Dexter Jettster i jego kawiarenka. Skoro mają model Besaliska mógłby się pojawić z jakąś informacją.

insider

W końcu dorwałam ostatniego Insidera . Oto, co Filoni ma do powiedzenia:

*Potwierdza to, co już było powiedziane wcześniej - żadnych prequeli, cały czas odcinki idą do przodu. Oraz to, że Hana nie będzie.

*Mówi, że historia życia Dooku jest interesująca, ale "nie sądzi, by opowiedziano ją w TCW". Zastanawia mnie jednocześnie fakt, iż obok podana jest jego wypowiedź na temat Palpiego: że on jako jedyny z czarnych charakterów z GW nie miał tragicznej przeszłości, że używa chłodnej argumentacji, by przedstawić swe racje... Pamiętacie może, że w jednym z filmików promocyjnych, które szybko zniknęły, Filoni mówił o tym, że dowiemy się czy klony były programowane? Może przyszła więc pora na opowiedzenie co Sidious miał z tym wspólnego. W sumie, jak tak popatrzeć, to nie pojawiał się on za często. A znając ich...

*Uwaga - w serialu pojawią się jeszcze duchy Mocy inne niż Qui-Gon. Ale oczywiście nie chciał powiedzieć jakie. Pomysły?

*Początek sezonu ma być jeszcze "większy", niż poprzednie. Może bitwa o Mon Calamari pójdzie na pierwszy ogień?

*"Pójdziemy do takich środowisk (environments) i będziemy bić się w takich miejscach, o jakich poprzednio tylko spekulowano." Hmm... Mam jakieś dziwne przeczucia...

*Klasyczne postaci powrócą - "jedna lub dwie". Jedna już potwierdzona...

Re: insider

ShaakTi1138 napisała:

*Uwaga - w serialu pojawią się jeszcze duchy Mocy inne niż Qui-Gon. Ale oczywiście nie chciał powiedzieć jakie. Pomysły?

________
Może Maul w takiej wersji się pokaże?

Duchy ...

Może Revana i Bane`a - mają już ich projekty, może coś z Anakinem - coś w stylu Ghosts of Mortis. Rzeczywiście na początku sezonu zapewne będzie bitwa o Mon Calamari - w trailerach była głównym punktem, tak jak w trailerach do 2 sezonu - Bane i Geonosis a w trailerach do 3 sezonu Kamino.

...

A kto wie, może prima aprilis okaże się prawdziwe... Chociaż teoria z Maulem też do mnie przemawia. Byłoby to sensowniejsze, niż gdyby miał się pojawić fizycznie. No i nie psułoby tak bardzo kanonu.

podtytuł

Już jest - "Battle Lines". Nie podoba mi się, brak mu jakiegoś takiego... rozmachu. Ale, sądząc po nim, możemy się spodziewać większej ilości bitew i klonów.

Jeśli ktoś z Was dotrze do trailera, to wrzućcie go tutaj . Ja na razie nic nie znalazłam.

Spodziewałem się

większej ilości klonów w całym sezonie drugim, a później w trzecim. Może w czwartym pójdzie lepiej?

TCW: Battle Lines

Chyba szykuje się powrót do wojny. No i dobrze, bo to co było w trzecim sezonie to marniutko.

Ciekawe o kim mowa w kwestii początek spoilera duchów koniec spoilera. Czyżby rzeczywiście byli to początek spoilera Revan i Bane? koniec spoilera. Pojawiały się już takie spekulacje, więc może... Z jednej strony fajnie, ale jak zaczną wymyślać tak jak z Piellem "który musiał zginąć" to strach pomyśleć jak namieszają w ich historii.
Dobrze, że przynajmniej Hana nie tkną, ani nie zrobią nic o przeszłości Dooku. Kolejne, tak duże, j*banie kanonu byłoby zbrodnią. W przypadku tych postaci, to wręcz masakrą albo ludobójstwem.

Ciekawe czy np. w 4 sezonie uśmiercą Aniego, Obiego albo Padme? Jeżeli "ktoś będzie musiał zginąć" to ten buc, pan F. się przed niczym nie cofnie.

...

Nie spoileruj o początek spoilera śmierci Piella, gdyż tego jeszcze nie było w Polsce koniec spoilera.

Ciekawe czy np. w 4 sezonie uśmiercą Aniego, Obiego albo Padme? Jeżeli "ktoś będzie musiał zginąć" to ten buc, pan F. się przed niczym nie cofnie.

Niby jak mieliby zginąć skoro później i tak będą musieli występować?The Clone Wars: Enenmy Lines. Hmmm... Nie brzmi źle na pewno będzie więcej walk Fajnie, gdyby dali bitwę o Saleucami, albo Felucię. Na pewno poznamy nowych bohaterów. W tym początek spoilera Ackbara koniec spoilera na być może faktycznie początek spoilera Revana i Bane`a (czy ukazały się w sieci ich modele?) koniec spoilera. Podsumowując mam nadzieję, że będzie dobrze

Re: ...

Master of the Force napisał(a):
Nie spoileruj o początek spoilera śmierci Piella, gdyż tego jeszcze nie było w Polsce koniec spoilera.

Wybaczcie, nie śledzę za bardzo polskiej ramówki. Mam nadzieję, że Seller się nie potnie przeze mnie.


Niby jak mieliby zginąć skoro później i tak będą musieli występować?

Raz, miała być to ironia.
Dwa, ale niby dla czego nie? Ww. Jedi mógł zginąć, to skoro "ktoś znów będzie musiał" to czemu nie Ani i Obi? Najwyżej powiedzą, że filmy już nie są w kanonie, bo mistrz Filoni i jego zespół musieli przenieść na ekran swoje chore pomysły. W końcu TCW to teraz wyznacznik SWowej świętości.

...

W sumie te zapowiedzi nie wiele wniosły. Tytuł sezonu jak zawsze pewnie nie zdobędzie pokrycia w odcinkach Łowcy nagród, odkryte tajemnie itp. Byle nie uśmiercili nikogo tak ważnego jak Even Piell, byle nie pojawiły się duchy Revana i Bane`a bo na pewno ich zepsują. W sumie to mogliby już skończyć ten serial O_o

...

Nie obwiniajcie Filoniego, to nie jego wina. On sam mówi, że wszystko dyktuje Lucas... :/. Filoni miał zupełnie inny pomysł na serial, miało w nim nie być głównych postaci z filmów, ale to właśnie Lucas zażyczył sobie obecności Aniego i Obiego.

Mamy nowy trailer

i co tam widzimy? Widzimy m. in. Aleenów czyli kto wie, może dadzą mistrza Tsu Choi albo Kazdana Paratusa (wiem, marzenia ). I czy na końcu nie widać aby Vizsli?


http://www.youtube.com/watch?v=Nz8MtT4bPO8&feature=player_embedded

To chyba

Rex, i jego zbroja fazy I i pół ;p

Podoba mi się to, że klony mają nowe zbroje. I chyba nawet grievous dostanie to "wielkie zwycięstwo" o którym mówił Filoni.

Skoro

nalegasz to coś napiszę Jak wspomniałeś widzimy Aleenów i rzeczywiście byłoby fajnie, gdyby pokazał się Choi, albo Paratus. Klony mają nowe zbroje (to faza druga? jeśli tak to jakaś dziwna). Ciekawi mnie też ten wcześniej poznany Jedi z dwoma mieczami.

Szkoda, że nie było początek spoilera It`s a trap! Ackbar`a koniec spoilera.

Re: Skoro

Master of the Force napisał(a):

Szkoda, że nie było początek spoilera It`s a trap! Ackbar`a koniec spoilera.

________
To byłoby pogwałcenie klasyki!
Trailer fajny, ale z oceną "rewelacji" zaczekam jak dadzą trailer w dobrej jakości.

Re: Re: Skoro

Obi-Wan Skywalker napisał(a):
Master of the Force napisał(a):

Szkoda, że nie było początek spoilera It`s a trap! Ackbar`a koniec spoilera.

________
To byłoby pogwałcenie klasyki!
Trailer fajny, ale z oceną "rewelacji" zaczekam jak dadzą trailer w dobrej jakości.

________

Ale zawsze fajne są takie początek spoilera nawiązania do ST, a szczególnie z It`s a trap! koniec spoilera.

A ja mam

jedno marzenie: Więcej Sidious`a!

...

Ech! Jedi wymiatający mieczami pod wodą...

ci

Alenowie bardzo przypominają mi pewien obrazek namalowany przez Warrena Fu

http://starwars.wikia.com/wiki/File:Aleena_family.jpg

Mam tylko nadzieję, że nie zrobią z nich kolejnych Gungan/Ewoków. Choć idealnie się do tego nadają.

Ale ogólnie rzecz biorąc, bardzo fajny trailer, mam nadzieję, że Oficjalna weźmie pod uwagę Dzień Dziecka i wrzuci w normalnej jakości . Wtedy też porobię analizę klatka po klatce, bo chyba teraz nie ma sensu.

...

A ja zanalizuję twoją analizę

...

Trailer zapowiada, że w sezonie ujrzymy trochę walki, to dobrze. Istnieje też możliwość, że wszystkie sceny walki zostały umieszczone w trailerze Wkurzają mnie już Jedi walczący mieczami pod wodą, zbyt powszechne się to robi. Nowe zbroje klonów, cieszą. Czekamy na lepszą wersję, bo ta jest lekko ujowa.

Melethron

Zgadzam się z Tobą! Miecz świetlny nie powinien działać pod wodą bez specjalnego kryształu lub czego innego. Kit mnie nie dziwi, ale padawan Ahsoka? Trochę też mnie to zirytowało.

...

Tak się właśnie zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że może duch Sifo-Dyasa się pojawi. Będzie prawić Dooku jakieś morały o zdradzie itp (coś jak, byłeś moim najlepszym przyjacielem i co mi zrobiłeś?). Skoro w 3 sezonie mieliśmy w wizji Ky Nareca, to ja nie widzę problemu żeby był Sifo-Dyas.

A...

Bo Dooku nie ma co robić, tylko zastanawiać się nad przeszłością .
...może pokazaliby trochę więcej odcinków, gdzie głównymi bohaterami są... KLONY? Bo w trzecim sezonie ponad 50% odcinków jest o sprawach wewnętrznych Jedi albo Sithów. A to są Wojny KLONÓW! Pokazaliby więcej bitew, trudnych akcji (powtarzam się, ale DAJCIE KOMANDOSÓW!!!), a nie tylko zawiłości Mocy. Oczywiście, wiem kto tu jest głównym bohaterem, ale... trzeci sezon mija się z głównym wątkiem.

...

Duch Sifo-Dayasa przyszedłby przecież bez woli Dooku. Skoro ma się pojawić jakiś duch, to mistrz Dayas byłby dobry.
PS Ty dalej o tych komandosach? Chcesz żeby jeszcze bardziej zniszczyli kanon? Przepraszam, źle się wyraziłem. Ruiny kanonu.

Kanon sranon

Smoleńsk kuffaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obi...

... Wojny Klonów trwały 3 lata, a historii o komandosach mamy tylko tyle co z gry (3 misje) i to, co nam napisała pani Traviss. Deltę naprawdę można wcisnąć gdzieś w Odległe Rubieże i zrobić z tego ładną historię. Bo co Boss i spółka robili przez pierwszy rok Wojny - nie wiemy .

hmm

Co do komandosów - chodzą słuchy, że ostatnio Filoni zaprzeczył jakoby byli w 4 sezonie... Podobno mówił tak w jednym z ForceCastów (ale powiedzmy sobie szczerze, nie mam czasu słuchać ). Ale ja bym się tak tym nie przejmowała. Sam tytuł sugeruje więcej bitew i klonów, a zresztą widać to po trailerach. Myślę, że mogą ich wrzucić, choćby dlatego, że ekipa jest bardzo popularna .

trailer

W sumie nic wielkiego, znalazłam zwiastun z SW Weekends nagrany z telewizora, więc tylko obraz jest większy. Ale warto obejrzeć. I może ktoś nagra porządnie (leciał on na CN) i wtedy wrzuci na jutuba.

http://www.youtube.com/watch?v=m0kxverRFTw

Re: trailer

ShaakTi1138 napisał(a):
W sumie nic wielkiego, znalazłam zwiastun z SW Weekends nagrany z telewizora, więc tylko obraz jest większy. Ale warto obejrzeć. I może ktoś nagra porządnie (leciał on na CN) i wtedy wrzuci na jutuba.

http://www.youtube.com/watch?v=m0kxverRFTw

________

A to nie jest stary filmik, tylko powiększony?

ee?

-W sumie nic wielkiego, znalazłam zwiastun z SW Weekends nagrany z telewizora, więc tylko obraz jest większy.
Przecież Shaak Ti wyraźnie napisała, że trailer jest ten sam, a tylko obraz jest większy i więcej szczegółów można dojrzeć.

Wiem, że

Trailer jest ten sam. Chodziło mi, że to ten sam filmik.

hm

Filmik jest inny, bo ten jest większy.

A

mi chodziło, że to jest ten "stary (ten mniejszy) filmik, tylko powiększony" .

Koniec off-topa.

...

Spokojnie, nie denerwuj się. Wiem o co Ci chodziło, ale wydaje mi się, że na tym większym trailerze obraz się trzęsie kiedy indziej niż w pierwszym filmiku i dlatego są to inne filmiki. A poza tym... masz rację . Koniec żałosnego off-topa.

okładka

nowego Insidera wygląda ciekawie (Anakin ewidentnie używa kredki do oczu ). A tak na serio, to mam nadzieję, że obietnica, że będzie jeszcze więcej "darknessu" tym razem się sprawdzi. Choć, z obiektywnego punktu widzenia, każdy sezon był odrobinę mroczniejszy. W większości przypadków.

http://www.starwars.com/vault/books/whatsnew_jun13/whatsnew_jun13_insider1_bg.jpg

Notabene, Baker wspomniał na SWW, że będzie odcinek w stylu "Rookies".

Re: okładka

ShaakTi1138 napisał(a):
(Anakin ewidentnie używa kredki do oczu ).
________
Ale i tak ten odcień jakiś taki nie ten teges... Może to szczegół, ale jak już kolorują oczy to powinni robić to porządnie :/

Rookies

Pewnie będą chcieli zrobić nowych bohaterów w stylu Fives`a, Echo i Heave`go, ponieważ z tej trójcy już tylko Fives żyje.

...

To ktoś oprócz ubernerdów rozróżnia te klony powracające po kilkunastu odcinkach?

e

tam, ich akurat łatwo rozpoznać . Zwłaszcza, że większość Amerykanów do tej pory najbardziej ceni sobie właśnie ten odcinek, więc oni często się przewijają.

Nawiasem - widziałeś to? (sprawa z klonami jest ok. 0:35)

http://www.youtube.com/watch?v=jTwu2XYZHdw

...

Nie.

Chciałaś powiedzieć, większość amerykańskich nerdów, którzy udzielają się w ankietach. Dzieciaki, oglądające co drugi odcinek, raczej ich nie zapamiętają, ale co ja tam wiem. Jakby im usunąć znaki rozpoznawcze ze zbroi, to już kompletnie byliby szarą masą.

Wreszcie

zwiastun

Aśka, Ani, Ackbar, Kit, Obi (?) i Padme walczą ramie w ramie na Kalamarze. Nie za duże zgrupowanie bohaterów?

Threepio lata sobie Y-wingiem. Miłe nawiązanie do Droidsów jak ze spa w sezonie trzecim?

Ktoś poznaje gatunek w 1:35?

Griewous znowu będzie się tłukł z Adi Gallią i Anim. Pewnie ucieknie i poleci dawać się okładać Gunganom.

W bitwie kosmicznej nad Kalamarem jest troszku sporego złomu, co o niczym nie świadczy. Wybucha tam moduł centralny Lucrehulka, czy coś innego?

Anakin vs Dooku again, ale to było już wiadome...

:D

A Echo kiedy zginął?

Mogli by jeszcze Boila i Waxera wykorzystać. Ktoś pamięta czy pojawili się poza pierwszym sezonem?

Re: :D

Nestor napisał(a):
A Echo kiedy zginął?
________

początek spoilera Zginął w trakcie misji ratowania Piella w Cytadeli w 3. sezonie TCW : ) koniec spoilera

jo

Boil i Waxer brali udział w drugiej Bitwie o Geonosis.

zaraz

news będzie, a potem posiedzę trochę i zrobię zrzuty .

trailer nr 4

Nie ma jak na razie oceniać, bo trailer opiera się na dwóch (najprawdopodobniej) trylogiach, czyli bitwie o Mon Calamari i (najprawdopodobniej) o Felucię. Widzimy też fragmenty bitwy o Naboo oraz pojedynku Grievous vs Gallia i Anakin vs Dooku. Widać nasz "znawca" postawił na oryginalność.
0:14 - Nowa rasa, humanoidalne rekiny. Ciekawe czy Dave ma świadomość, że taki gatunek już istnieje i nazywa się Vollick czy może stworzy nowy? W każdym bądź razie widocznie nie wie o konflikcie Calamarian z Quarrenami.
0:37 - Padme!? Co ona robi na froncie? Niech się w końcu szalony kapelusznik zdecyduje czy robi z niej komandosa czy pacyfistkę.
0:50 - Grievous zamierza zaatakować Naboo? To się Amidala nie ucieszy. Nasz Generał znowu zmierzy się z Adi Gallią? Nie zdziwiłbym się jakby została zabita.
0:53 - Biedny Artoo, znoru robi za skuter. A myślałem, że ratując Kanclerza wystarczająco się nacierpiał. Widać nie. A człowiek się łudził, że Filoni nie będzie powtarzał swoich pomysłów. Widać tamta scena była dostatecznie głupia, by ją wykorzystać jeszcze raz.
0:54 - Czy mi się dobrze zdaje i to są Felucianie? Chyba tak, zważywszy na to, że następne sceny jakby rozgrywały się na ich rodzimej planecie.
1:02 - Któż to może być? Jakieś pomysły?
1:06 - Widzę plemię Aleena`ów. Z tego co wiem to ich ojczysty świat nie jest pustynny. Pewnie zrobią taki myk jak z Talzami.
1:13 - Już się przestraszyłem, że to Jar Jar walczy z Grievousem, ale na szczęście uświadomiłem sobie, że to bitwa o Naboo.
1:16 - Kolejny Jedi tym razem rasy Besalisk. Ciekawe czy dożyje końca odcinku? Zważywszy na to, że gostek z 1:02 ma jego miecze to nie... Zaraz, zaraz, a może to panicz z 1:02 to Savage, który znowu zaczął polować na Jedi?

trailer seasons 4

0:54 - Czy mi się dobrze zdaje i to są Felucianie? Chyba tak, zważywszy na to, że następne sceny jakby rozgrywały się na ich rodzimej planecie.

Myśle że to jest plemię Yuuzhan Vongowie


a z tym

1:02 - Któż to może być? Jakieś pomysły?

Według mnie wygląda mi na Dexter z AOTC

obrazki

Okej, obrazki już są. Zaznaczam, że nie zrzucałam tych mało interesujących i tych, które się powtarzały.

1. Statek przelatuje nad 2 planetami/planetą i księżycem

[url http://imageshack.us/photo/my-images/195/tcwa2.jpg/[/url]

2. Kalamariańskie miasto

[url http://imageshack.us/photo/my-images/831/tcwa3.jpg/[/url]

3. Kalamariański kapłan/szaman/boss i wojskowy (ale to chyba nie jest początek spoilera Ackbar koniec spoilera

[url http://imageshack.us/photo/my-images/8/tcwa4.jpg/[/url]

4. Kapłan z poprzedniego obrazka otwiera muszelkę i pokazuje się… to coś.

[url http://imageshack.us/photo/my-images/29/tcwa5.jpg/[/url]

5. Aqua-droidy

http://imageshack.us/photo/my-images/849/tcwa6.jpg/

6. Jakaś podwodna struktura Separatystów, w dole widać droidy

http://imageshack.us/photo/my-images/52/tcwa7.jpg/

7. Jakiś rekinowaty oficer Sep., wspomniany wyżej, towarzyszy mu Quarren (cieszę się, że w końcu pokazują wojskowych z krwi i kości)

http://imageshack.us/photo/my-images/23/tcwa8.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/21/tcwa9.jpg/

8. Ładne widoki

http://imageshack.us/photo/my-images/30/tcwa10.jpg/

9. System rur na Kalamarze

http://imageshack.us/photo/my-images/9/tcwa11.jpg/

10. No i Padme na Kalamarze… :/ W następnym sezonie zrobią z niej Jedi/Kanclerza

http://imageshack.us/photo/my-images/87/tcwa13.jpg/

11. Klony na Kalamarze (zwróćcie uwagę na cień przelatujących kanonierek)

http://imageshack.us/photo/my-images/69/tcwa14.jpg/

12. Kit

http://imageshack.us/photo/my-images/228/tcwa15.jpg/

13. I znowu bitwa.

http://imageshack.us/photo/my-images/811/tcwa16.jpg/

14. Tu jest dziwna sprawa, bo Kalamarianie wypadają z tej rury i lecą w dół… To ryby, przecież umieli pływać… Chyba, że była tam sprawa jakiś prądów, czy ciśnienia

http://imageshack.us/photo/my-images/840/tcwa17.jpg/

15. Ekipa na Kalamarze (dziwne, że jakoś nigdzie Kenobiego nie widać)

http://imageshack.us/photo/my-images/155/tcwa18.jpg/

16. Ani i oficer

http://imageshack.us/photo/my-images/51/tcwa19.jpg/

17. I znowu Padme… :/

http://imageshack.us/photo/my-images/683/tcwa20.jpg/

18. Jakiś statek w pięknych chmurach

http://imageshack.us/photo/my-images/820/tcwa21.jpg/

19. Zeus czy inny Thor strzela w 3PO piorunami . W tle jakieś stworzenia

http://imageshack.us/photo/my-images/30/tcwa24.jpg/

20. Ani i klon w kanonierce

http://imageshack.us/photo/my-images/269/tcwa25.jpg/

21. Faza II w pełnej okazałości

http://imageshack.us/photo/my-images/31/tcwa26.jpg/

22. Klony strzelają do tego świecącego czegoś… co się rusza

http://imageshack.us/photo/my-images/402/tcwa28.jpg/

23. Zgrywus na Naboo (ach, te pioruny w tle ). Ale o Adi też się boję.

http://imageshack.us/photo/my-images/541/tcwa29.jpg/

24. Dwa bardzo tajemnicze obrazki, nasze ulubione droidy otaczają jacyś dziwni obcy. Przypominają mi oni kosmitów ze „Sztucznej inteligencji”. Czy to są Felucianie? Nie wyglądają.

http://imageshack.us/photo/my-images/834/tcwa30.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/560/tcwa31.jpg/

25. Klony i Besalisk patrzą się na dolinę… Widzicie tą seledynową wieżę? Ów Jedi później się przy niej pojawia.

http://imageshack.us/photo/my-images/593/tcwa34.jpg/
26. Baaaardzo mnie to zaciekawiło… Popatrzcie na te kopce i robala, czy to nie jest Alderaan i Killik?

http://imageshack.us/photo/my-images/839/tcwa35.jpg/

27. Na 1 obrazku R2 walczy z jakimś zmutowanym droidem. Na 2 patrzą na niego z góry, gdy ten pokonuje (dosłownie kilka klatek wcześniej) jakiegoś protokolarnego. Hmm, walki robotów?

http://imageshack.us/photo/my-images/402/tcwa33.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/43/tcwa39.jpg/

28. Aleenowie. Są nieco przerażający, a ich domki wyglądają jak Wioska Smerfów.

http://imageshack.us/photo/my-images/43/tcwa39.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/87/tcwa37.jpg/

29. Duża bitwa

http://imageshack.us/photo/my-images/14/tcwa38.jpg/

30. No i Rex w nowej zbroi

http://imageshack.us/photo/my-images/683/tcwa40.jpg/

Poza Padme i Aleenami mam dobre przeczucia . Jak mówiłam, zapewne początek sezonu będzie na Mon Calamari.

...

2. Czy aby na pewno kalamariańskie? Niby wszystko na to wskazuje, ale niezbyt mi je przypomina.

18. Nie jakiś statek, tylko Y-wing, o którym pisałem, z Threepio za sterami.

26. Zbyt Aalderaańsko mi to nie wygląda. Oby nie, bo i co Killik by tam robił podczas CW?

27. Astromecha na gladiatora przerabiać. No ale czego oczekiwać po tej ekipie. Niby ma jetpack i spawarkę łukową o olbrzymiej mocy, więc pewnie niejednego droida bojowego pokona.


o-de-pe

-26. Baaaardzo mnie to zaciekawiło… Popatrzcie na te kopce i robala, czy to nie jest Alderaan i Killik?
A mi się zdaje, że to Aleena na can-cellu, tudzież innym robalu.
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20091013210545/starwars/images/2/22/Aleenan_scout.jpg

ach

Faktycznie, chyba masz rację .

Byłoby

miło, jakby to się okazało, że to Tsui Choi

Re: obrazki

ShaakTi1138 napisał(a):
30. No i Rex w nowej zbroi


Ciekawe czy w tym sezonie będzie II faza zbroi

Pictures

7. Ten oficer to chyba z rasy Vollick o której wcześniej wspominał Kwarc. Kto wie ? Może jeszcze jakaś inna rasa zamieszkująca Mon Calamari .
24. Po dźwiękach można by raczej przypuszczać że to bardziej jakieś droidy a nie nowa rasa

Chyba jestem pierwszy, który to zauważył:

Książka TCW na 2012 rok związana z czwartym sezonem:
"Guardians of the Chiss Key"
Czyżby Chissowie mieli pojawić się w TCW? Może pojawi się nawet sam (przyszły) Wielki Admirał Thrawn? Jak znam kapelusznika, to pewnie to zrobi.
TO BĘDZIE ZBRODNIA GORSZA OD ŚMIERCI PIELLA!

to

Na stówę jest Nuru, on jest jednym z głównych bohaterów tej serii.

Guardians of the Chiss Key

Jak już powiedzieli moi przedmówcy chodzi o Nuru padawana Jedi, który co ciekawe najprawdopodobniej jest spokrewniony z samym Thrawnem, bo obydwaj należeli do rodziny Nuruodo na co wskazują ich imiona Mitth`raw`nuruodo i Kung`urama`nuruodo.

...

Jaki znowu Nuru.
W ogóle mogliby dać spokój Chissom - sądziłem, że to taka izolowana rasa o której nic nie wiadomo, a są dzisiaj liczniejsi niż Twi`lekowie...

>>>>>

Raczej w serialu się Chissowie nie pojawią ( tak na 95%), nie łączyłbym akcji serialu z wydarzeniami opisanymi w książkach młodzieżowych.Poza tym chodzą słuchy że Chissowie mają się pojawić w Torze więc pojawienie się ich w TCW to niestety jestr to mały mały pikuś.

...

To nie słuchy, Chissowie są tam rasą którą można normalnie grać. Zostało to jakoś sensownie wyjaśnione, ale nadal pewien niesmak pozostał.
Raz nikt o nich nie wie, a raz panoszą się po całej Galaktyce.

TCW

A tak poza tym........
Kiedy zaczyna się sezon 4??

A jak kurde myślisz?

Pewnie w takim samym okresie, jak sezon 1, 2 i 3, prawda?

Czasami

niektóre pytania potrafią osłabić

Re: Czasami

flippooo napisał(a):
niektóre pytania potrafią osłabić
________

na przykład które?? Bo ja nie wiem

...

Na przykład takie, jakie przed chwilą zadałeś

...

teraz rozumiem.... Sorki

>>>>>

Pewnie w październiku lub listopadzie tak jak poprzednie sezony były emitowane zaś polska wersja pewnie po półrocznej przerwie.

tcw

Ale sezon 3 był wyjątkowo szybko nadany bo w wrześniu

No

to zapewne, coś w tych okolicach. Wyczekuj jesieni...

>>>>>

Możliwe że sezon czwarty także będzie miał początek emisji we wrześniu. Ale że z uwagi na brak informacji przypomina to niestety wróżenie. Będziesz musiał poczekać do jesieni.

...

Hmm, jeden gość na TFN-ie napisał, że w magazynie TCW (nie posiadam, więc nie mogę ze 100% pewnością stwierdzić czy to prawda), pojawiło się info odnośnie Boby w 4 sezonie. Ma on mieć nowy model, nieco starszy z wyglądu, jak w przypadku Aśki. Ponadto początek spoilera ma on rozpocząć współpracę z Banem, a Duros z kolei ma w taki czy inny sposób wylądować w więzieniu. Acha, no i wróci Pre Wisła i Straż Śmierci. koniec spoilera

I have a bad feeling about this

Boba w TCW? Mam złe wspomnienia. Przecież w tym serialu zrobili z niego Mando Biebera. Teraz też będzie znowu płakał? "Buu, Jedi zrobili mi ałka". początek spoilera Powrót Bane`a? Znowu Jedi będą potykać się o własne sznurowadła oślepieni blaskiem jego chwały? Pre i Wataha Śmierci? Ciekawe czy będzie to się wiązać z powrotem ultrapacyfistycznej Satine? koniec spoilera

...

Kolejna informacja teoretycznie dobra, lecz jak się nad nią dłużej zastanowić to dobra przestaje być. Znając wcześniejsze wymysły "Twórców TCW" mogę nawet powiedzieć, że się boję co oni znowu wymyślą. Założę się, że początek spoilera ktoś przekupi strażników i prawie uratuje Bane`a, lecz wtedy Ahsoka z Padme ich powstrzymają i obezwładnią :/. Łatacha i Vizsla są niegodni miana Mandalorian i nie obchodzą mnie oni. koniec spoilera No i to chyba wszystko

O.o

Może w 4 sezonie będzie więcej Łowców tak jak w 2 ale mam nadzieje że Bane`a nie zamkną. A Boba niby jak by miał wyjść z więzienia? Dostał wyrok w zawieszeniu czy co ?

...

Nie, Bane się poświęci i pójdzie do kicia zamiast Boby.

.

Chciałbym, żeby cały serial zakończył się ogólno-galaktyczną masakrą w stylu drugiej areny geonosis lub jakiejś ultra bomby...hahaha fajnie by było.

Re: .

Kubasov napisał(a):
Chciałbym, żeby cały serial zakończył się ogólno-galaktyczną masakrą w stylu drugiej areny geonosis lub jakiejś ultra bomby...hahaha fajnie by było.
________

No i ślub Ashoki z Rodianinem

...

...

DRZEWKA

...

Kiedy zostaną wyemitowane pierwsze odcinki?

...

Raczej tak jak poprzednie sezony czyli wrzesień/październik.

...

Już się nie mogę doczekać. Nie dlatego że to jest TCW że lubię kiepskie animowane bajki. Ale dlatego że jednak to jest Star Wars. Dawno żaden nowy film czy coś podobnego nie wyszło. A tak fajnie czasem pooglądać i czekać na nowe odcinki. IMO trzeci sezon był na prawdę dobry, bardziej mroczny mam nadzieje że czwarty tak samo będzie.

Re: ...

Thrawn21 napisał(a):
Kiedy zostaną wyemitowane pierwsze odcinki?
________

Pisze ci na ossusie że na jesień będzie wyemitowany TCW

...

Ale tak i tak TCW musi wyjść w !!!WRZEŚNIU!!!

...

po co odkopujesz temat aby napisać coś bez sensownego?

późno

szkoda że tak późno .

...

Po pierwsze, to, tak jak w zeszłym roku, będzie książeczka dla młodzieży wprowadzająca do sezonu - tym razem o tytule "Warriors of the Deep", co sugeruje, że na pierwszy ogień pójdzie Mon Calamari.

http://theforce.net/latestnews/story/Jedi_Journals_Clone_Wars_Book_Get_Title_139488.asp

Po drugie, Witwer wraca jako aktor dubbingowy, ale nie będzie użyczał głosu Synowi. Tym razem jego postać ma być w serialu dłużej i ma "wszystkim wstrząsnąć". Oto wywiad:

http://www.youtube.com/watch?v=vsj78pamNpE

Po trzecie, jutro bodajże jest ten event w CWA, z którego może coś wypłynie odnośnie 4 sezonu.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):
Tym razem jego postać ma być w serialu dłużej i ma "wszystkim wstrząsnąć".
________

Oby nie wstrząsnęła Kanonem :/

Re:

Może będzie podkładał głos Maulowi...

kalamary naprzód!

-Po drugie, Witwer wraca jako aktor dubbingowy, ale nie będzie użyczał głosu Synowi. Tym razem jego postać ma być w serialu dłużej i ma "wszystkim wstrząsnąć"
Już się boję co szalony kapelusznik ma nam do zaserwowania tym razem.
Po trzecie, jutro bodajże jest ten event w CWA, z którego może coś wypłynie odnośnie 4 sezonu
Mam nadzieję, że nie będzie tak jak w pierwszym sezonie, że wstępy do odcinków były umieszczane w komiksach i czasem bez nich nie dało się ogarnąć o co chodzi.

Tajemniczy wojownik 4 sezonu star wars the clone wars

Witam , w ostatnich tematach nikt tego nie poruszał , więc ja chciałbym to zrobić a mianowicie w zapowiedzi 4 sezonu star wars the clone wars w 24 sekundzie zapowiedzi pojawił się wojownik , kim on jest ? Jak myślicie ?
Link do zapowiedzi http://www.youtube.com/watch?v=sYpHcUYxI34

Ekhm

Nowa postać, o której nic nie wiadomo, aż do czasu wyemitowania odcinka w którym występuje?

(mogę tylko zasugerować, że to Jedi- wnioskuję po kolorach mieczy i tym, ze prowadzi grupę klonów.)

A musiałeś

tworzyć nowy temat do tego?! Chłopie jest już temat o 4 Sezonie TCW, więc nie śmieć.

:(

sory , myślałem że będzie to pierwszy taki temat .

ech

Okazuje się jednak, że CWA będzie wypełniać lukę między dwoma sezonami; napisali o tym na oficjalnej:

http://www.starwars.com/games/clonewars_adventures_iceberg3/index.html

Gra jest już dostępna. Są cztery poziomy i - niespodzianka! - tylko jeden bezpłatny. Zaczyna to się mniej więcej tak, że początek spoilera gracz znajduje się na okręcie razem z Plo Koonem i Anakinem. I zaczynają taką typową dla TCW gadkę: okazuje się, że Kalamarianie dostarczają Republice jakiejś specjalnej rudy, której republikanie uważają do wzmacniania poszycia statków. Ale teraz gdzieś oczywiście zauważono flotę Grievousa, która zbliża się do Dac. I oczywiście bez tej rudy to Republika bez wątpienia przegra wojnę. Z Jedi kontaktuje się nowa postać, król [zakładam, że Kalamarianie nie mieli króla?...] Yos Kolina, który prosi ich o pomoc. A na to Anakin, że flota jest rozproszona, idt. Ale ostatecznie gracz wyrusza na kometę Iceberg III.

W 1 poziomie siedzisz w myśliwcu i strzelasz. Zestrzelili mnie, więc dałam sobie spokój. O ile wiem, to kolejne poziomy to minigierka "Republic Defender", w której trzeba stawiać bazy, a potem pojedynek na miecze z Grievousem. Potem spotyka się kapitana Ackbara i, o ile wierzyć Wook, na koniec ten cały król zostaje zamordowany.
koniec spoilera

Trochę można sobie o tym poczytać niżej. A za kilka dni ktoś na pewno wrzuci gameplaya.

http://kotaku.com/5821534/season-four-of-star-wars-the-clone-wars-begins-online-in-clone-wars-adventures

....

Może przesadzam ale mam nadzieje że nie zrobią nie tyle gry co głównego bohatera postaci kanoniczną (CWA) kto wie co im znowu odbije zaraz wymyślą konkurs w którym wybiorą jedną postaci i wsadzą do serialu i wyjdzie z tego druga Ashoka i kanon pójdzie się je**** itd...... Ale to tylko moje teorie spiskowe

nie

to będzie na podobnej zasadzie, jak z wszelkiego typu grami w których postać jest modyfikowalna. Np. nadal nie wiemy jak wyglądał Revan .

...

według mnie Revan jeśli byłby to z maską która widzieliśmy w KOTOR

....

Revan jest kanonicznie mężczyzną i stoi po jasnej stronie mocy (jak chyba we wszystkich grach sw ) i najprawdopodobniej w książce będzie opisany jego wygląd zresztą skanonizowali Jadena z JK Revan to innych też się da

...

Teoretycznie jego wygląd jest podany w jednym z timeline`ów. Ale dobra, schodzimy z tematu .

nowy

news

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?13571,klip-z-czwartego-sezonu-tcw.html

Wygląda na to, że jednak Lux zerwie z Sepkami. Ech, było do przewidzenia. Ale wprowadzenie ewentualnego romansu między nim a Ahsoką nie byłoby złe...

Wypowiem się swym komentarzem do newsa:

NIEEEEEE! To było najgorsze w trzecim sezonie! Bajki o dzieciakach destabilizujacych ogólnoplanetarny rząd, który splamił się korupcją przy przemycie herbaty! To są WOJNY KLONÓW, a nie PRYWATNE WOJNY JAKICHŚ SMARKACZY, KTÓRE PRZYPADKIEM DZIEJĄ SIĘ PODCZAS WOJEN KLONÓW!
Wojny Klonów wg. mnie powinny mieć same epickie bitwy (no dobra, niech już wygra ta Republika) i jakieś akcje za liniami frontu (Komandosi ), a nie zdażenia, które dzieją się w tym okresie! W trzecim sezonie TCW bywały odcinki, w których nie pojawił się żaden klon!
Wątek Kamino miał trwać 3 odcinki. Trwał 2, bo kapelusznik postanowił wkręcić 5-cio i 6-cio latki w zawiłość korupcji przy przemycie herbaty.

ależ

spokojnie, będą bitwy . Kapelusznik + ekipa obiecali, że skupią się bardziej na klonach. Czy się wywiążą, zobaczymy.

Re: ależ

ShaakTi1138 napisał(a):
Kapelusznik + ekipa obiecali, że skupią się bardziej na klonach. Czy się wywiążą, zobaczymy.
________
Jak już kiedyś pisałem, twórcy TCW to kłamcy, nie sądzę, żeby się wywiązali. Ale jak w końcówce 3 sezonu zaskoczyli mnie pojedynkiem Wookiee vs. Trandoshanie, to może jednak i tym razem mnie zaskoczą i się wywiążą.

Obiecanki cacanki

Sam fakt, że jakiś dzieciak kontaktuje się ze Strażą Śmierci mnie odstrasza. Paramilitarna organizacja z którą można ot tak się skontaktować?

...

Zważywszy na to jak ich przyjmują, nie zdziwiłbym się, gdyby Mando wzięli ich na zakładników i chcieli okupu. Oczywiście dzielna Aśka pociągnie wszystkich z półobrotu i uciekną bez wsparcia Wookiech...

...

Przyznać trzeba, że na tym klipie Mando mają niezłe wejście. Romans Luksa z Ahsoką? Pomysł nawet dość ciekawy i pewnie w tym kierunku to pójdzie (można by pokazać jej stopniowe dojrzewanie lub upadek na Ciemną Stronę), ale musiałby być mocno wyważony i stonowany (to w końcu serial o wojnie, a nie romansidło!).
Cieszy mnie fakt powrotu Mandalorian, ale boję się o kolejne spustoszenia w kanonie. :/

...

Mandalora (planeta) pokazana w TCW tak jak została pokazana, to wystarczające spustoszenie. Jak dla mnie gorsze od smierci Piella.
A jakbym był Strażą Śmierci, to bym się zajmował przywróceniem Mandalorian do chwały, a nie przyjmował samobójcze zlecenia od jakiegoś dzieciaka...

retcon

Co do Mandalory, to ja mam cały czas nadzieję, że uda się to jakoś zretconować. Jak dla mnie optymalnym wyjściem byłoby złączenie "deklonłorsowej" Mandalory z Kalevalą, o której w sumie nie wiadomo nic. Np. Kalevala jest też znana jako Mandalora, pomimo że jedna Mandalora (ta znana chociażby z Republic Commando) już istnieje. Głupie? Być może. Ale jak sieją takie spustoszenia, to trzeba sięgać do naprawdę różnych sposobów.

Nowy kawałek

zatytułowany Water War z kawałkiem bitwy o Mon Calamari.

http://www.starwars.com/video/view/001266.html

...

Filmik bardzo przyjemny tylko od ręki mam dwa zastrzeżenia Pierwsze z nich dotyczy mieczy świetlnych działających pod wodą. Za starych dobrych czasów tylko Kit Fisto miał taki miecz. Teraz ma go Obi-Wan, Skywalker i pewnie (co nie było pokazane) ma go i Ahsoka. Myślałem, że to były jakieś unikatowe kryształy, które pozwalały na działanie ostrza pod wodą, ale twórcy coś je rozmnożyli. Drugie zastrzeżenie dotyczy śmierci tego Kalamarianina przebitego jakiegoś rodzaju dzidy. Mimo iż chłopak zginął w wodzie nie uronił ani kropelki krwi O_o Wiadomo to serial dla dzieci, no ale już bez przesady. Poza tymi dwoma sprawami, filmik jest ok.

odp

To, że miecz Anakina był wodoodporny było wiadome od dłuższego czasu.

...

Nie wiedziałem, od kiedy?

...

Po tych wszystkich retconach, to pewnie tylko miecze noworepublikańskie nie lubią wody.

Podsumowanie

zebrało się trochę nowych informacji z panelu i dwa nowe klipy, więc wypadałoby podsumować i ocenic.
"+"
- Quarreni walczą po stronie Separatystów.
- Bitwa całkiem ładnie wygląda.
- Powrót Jabby. Bo jest szansa że mu synalka ubiją i kanon zachowany.
- Brak Durge`a. Serio. To mu przecież nie zaszkodzi.
- Nowi sklonowani komandosi. Lepiej nie ruszać Delt, bo gotowi ich wyzabijać.
- SCUBA troopers z filmiku, przypominający bardziej imperialnych szturmowców-nurków, niż nurków z początków wojen klonów.
- Ackbar. W okresie wojen klonów spokojnie mógłby być jakimś oficerem na Dac.

"-"
- Padme w czasie bitwy o Dac. Po co pytam się?
- Dengar. Nie no znowu mieszają w kanonie. Najpierw Greedo teraz On.
- Siostry Nocy walczące z droidami za pomocą mieczy świetlnych. A wydawało się że tak trudno walczyć tym orężem.
- Lux Bonteri chcący zabić Dooku. Chodzi o zemstę za matkę? A czy oficjalnie to nie jest wina Republiki? Pewnie rzeczywiscie Dooku sprzątnął jego mamę, ale skoro nie udało mu się oszukać dzieciaka że to jednak nie był On, to nie świadczy o nim najlepiej.
- Romans. Nie przepadam, a do twórców Clone Wars nie mam złudzeń że przedstawia to sensownie i aby nie mdliło.

"+/-"
- Nowy Jedi rasy Besalisk. Ciekawie zapowiadany, ale mam obawy czy nie skończy jak Ima-Gun Di.
- Umbaranie po stronie Sepków. Pasują mi do tej roli, ale czy aby nie zostało już pokazane w serialu że mają swego reprezentanta w Senacie Galaktycznym? Trochę sobie przeczą, no ale to akurat da sie logicznie wyjaśnic na kilka sposobów. Pytanie tylko czy się tego podejmą.
- Rex wykazujący oznaki buntu. To może być ciekawe, ale prowadzi do niebezpiecznej sytuacji typu złamanie rozkazu 66.
- Odcinki w konwencji trylogi Mortis. Mi tam sie podobały, ale ryzyko że twórcy coś przekombinują jest duże.
- Siostry Nocy, Straż Śmierci, Savage i Asajj. Skoro już wprowadzili ten wątek, pasowałoby go logocznie skończyć. Pytanie czy twórcy są w stanie coś takiego zrobić.

Z Rexem i jego buntem

Może wyniknąć sytuacja taka jak z Cut`em Lawquane`em, który złożył mu propozycje zostania z nim i jego rodziną na Salecuami . Kto wie ... może po czasie zdecyduje zbiec tak jak on i dołączyć do niego i w dodatku to by wyjaśniało dlaczego to Appo był dowódcą legionu 501 podczasu rozkazu 66 i w pewien sposób nie zasmuciło by najmłodszych widzów których Rex jest ulubioną postacią

mi

Bardzo się podoba jak zmienili model Kita w filmiku "Water War" - ma teraz więcej plamek na twarzy . Co do krwi - no rzeczywiście głupio, że nie widać, ale jedynym momentem w TCW, w którym ona się pojawiła, była chwila, w której się skapnęli, że Bane nie jest klonem. I tak najpiękniejsze jest to nagłe zaciemnienie wody, gdy atakują droidy .

Umbaranie też mnie zdziwili, tym bardziej, że Sly Moore pracuje u boku Palpiego.

odp

-Co do krwi - no rzeczywiście głupio, że nie widać, ale jedynym momentem w TCW, w którym ona się pojawiła, była chwila, w której się skapnęli, że Bane nie jest klonem.
Chcyba jeszcze w 3 sezonie, z odcinkami z Pantoranami, rozpoznali tego niby Greeda jako porywacza, poprzez ślad krwi na statuetce.

Umbaranie też mnie zdziwili, tym bardziej, że Sly Moore pracuje u boku Palpiego.

A to akurat żaden problem. Sly Moore nie jest formalnie reprezentantem swych rodaków i to nikt inny tylko Palpatine wybrał ją na swego asystenta. Zawsze też mogła ogłosic że nie popiera postawy swych rodaków i to od Paplpatina zależy czy chce ją mieć obok siebie czy też nie.

...

Jeśli krew była potrzebna odcinkowo to oczywiście się pojawiała, aczkolwiek w surowej postaci typu właśnie na statuetce (bo nie widać było by Greedo zaczął krwawić gdy dostał posążkiem), lub na podłodze wahadłowca (i znów nie widać było żeby Bane krwawił). Nam chodzi o krew pokazywaną przy śmierci danej jednostki lub odnoszeniu ran. Ktoś zostanie przebity jakąś bronią białą (nie mówię o mieczach świetlnych) i nie ma ani śladu krwi, a powinna się pojawić natychmiast... Skywalker gdy został ranny nad Quell miał liczne obrażenia, obwinęli go bandażami na głowie i tułowiu, ale po co przecież nie miał najmniejszej ryski z której mogłaby polecieć krew To serial dla dzieci i taka jest polityka, ale oszukiwanie najmłodszych nie poskutkuje dobrze w przyszłości.

zgadzam

się, ale cóż, gdyby dali krew, to zaraz odezwaliby się zatroskani rodzice i zaczęliby grzmieć czego te biedne dzieci uczą.

...

... dzieci przestałyby oglądać, TCW nie byłoby opłacalne, kapelusznik wyleciałby na bruk, kanon nie byłby szargany.

Ale niestety Kalamarianie nie krwawią gdy robi się z nich szaszłyki, więc powyżej zamieszczone są tylko marzenia

Cad Bane

Według mnie Cad Bane Zginie w tym sezonie.

Czemu

tak uwazasz ?? masz jakas ciekawa teorie ??

...

Pewnie doznał jakiejś wizji Mocy lub powiedział mu to przypadkowo spotkany jednorożec Osobiście wątpię, żeby uśmiercili Cada Bane`a, gdyż jest on głównym czarnym charakterem wykreowanym na potrzeby projektu i zdobył sympatię wielu fanów, podobnie jak ta dobra Ahsoka Tano.

Re: Czemu

flippooo napisał(a):
tak uwazasz ?? masz jakas ciekawa teorie ??
________

Moją teorią jest to że Bane`a Schwytają lub go zabiją na jakieś dzikiej planecie

wiecie

W opisie figurki z TFAW znajduje się inf., że Bane przeżył WK i zaczął służyć Imperium. Na Wook uznali to za kanon, ja na Ossusie wpisałam do ciekawostek...

http://www.tfaw.com/Statues/Profile/Star-Wars-Clone-Wars-Cad-Bane-Maquette___370571

"His notoriety ranked him among the vilest villains in the Galaxy, and thus a favorite freelancer of the Empire for many their dirty dealings."

Wątpie

By Bane zginął . Tak jak Ahsoka jest to postać wykreowana dopiero przez ten serial i w pewnym sensie jest jednym z symboli tego serialu , ale według plotek ma iść siedzieć :/

Co do

Ahsoki, widzieliśmy w trylogii mortis, że była trzymana przez syna. Sam symbol, czyli Obi-Wan=biały, czyli jasna strona; Ahsoka=czarna, czyli jasna strona.
Mówiąc zwięźlej, chodzi mi o to, że syn w postaci czarnego gryfa trzymał tę togrutankę, a córka trzyma Kenobiego. Myślę, że kapelusznik mógł nam coś tam przekazać...
Takie gdybanie bezsensowne.

Re: Co do

Kubasov napisał(a):
Ahsoka=czarna, czyli jasna strona.
________

Chodziło nie o jasną, ale ciemną stronę. Niestety nie można edytować wiadomości.

Tak

Skoro pokazali wizję przyszłości Anakina to ta opętana Ahsoka pewnie też jest czymś w rodzaju "wizji" przyszłości

Komiks TCW

Przy okazji oglądnięcia na clubjade newsów z CC zobaczyłem, że być może pojawi się jakaś historia komiksowa rozgrywająca się między sezonem 4 a 5 i że jedna z historii komiksowych TCW (ale nie wiadomo o którą za bardzo chodzi ) będzie przeniesiona do serialu jako tzw. "story arc", czyli parę odcinków (ale też nie wiadomo w którym sezonie).


Adaptacja komiksu w TCW

Ja dziś o tym usłyszałam w Forcecaście, tutaj, około 7 minuty:
http://forcecast.net/story/topstory/Special_Report_SDCC_2011_WrapUp_139769.asp

Przy czym wynikało z tego co oni mówili, że zaadaptowany komiks ma być komiksem Dark Horse`a, nie powiedziano wprost TCW, więc na dobrą sprawę to mógłby być nawet jakiś Republic. Choć pewnie prędzej skończy się na czymś stricte z TCW.

Tak czy siak jest to ciekawa informacja, bo o ile się nie mylę, jest to pierwszy taki przypadek, poza przenoszeniem na ekran pojedynczych postaci itp.

na

blogu Bonnie Burton napisała jeszcze kilka dodatkowych informacji:

http://starwarsblog.starwars.com/index.php/2011/07/23/comic-con-2011-the-clone-wars-season-4-panel/

*Ruchy kamery na Kalamarze wzorowano na ruchach kamery podwodnej.
*Zastanawiali się, czy Ackbar ma powiedzieć "It`s a trap!", ale zrezygnowali z tego. Szkoda.
*Fisto bez koszulki to nawiązanie to "Zmierzchu" [krztusi się]
*Wspominany kiedyś akt z klonami będzie miał miejsce właśnie na Umbarze.
*Poprawiono ekspresję na twarzach klonów. A ponieważ Reksowi nie będzie podobać się zbroja fazy II, to zrobi hybrydę z niej i swojego starego pancerza. Będzie się martwił, że Republika patrzy na klony jak na części zamienne.
*Odcinek z 3PO i R2 był inspirowany kreskówką "Droids". Droidom będzie towarzyszył Wolffe, ten od Plo Koona.
*Hełm Mandalorianki oparto na jakimś gatunku sowy, bo żona Filoniego bardzo je lubi.

...

"*Fisto bez koszulki to nawiązanie to "Zmierzchu" [krztusi się]" - dołączam się. :/
*Hełm Mandalorianki oparto na jakimś gatunku sowy, bo żona Filoniego bardzo je lubi. - że cooooo?!

podsumowanie

1. Lux Bonteri kontaktujący się z Watahą Śmierci? Zapewne będzie chciał się zemścić za śmierć matki. Tylko kogo za to będzie winić? Spotkał się z Ahsoką, więc raczej nie Jedi. Czyżby Dooku? Swoją drogą dobrze, że do niego wrócili, bo wypadało zamknąć jego wątek.
2. Reksio indywidualista? Średnio mi się to podoba. Z jednej strony fajnie, że poświęcają sporo uwagi klonom tylko szkoda, że zbytnio przesadzają z ich osobowościami. Przez to zapomnieli kim tak właściwie oni są. Jeszcze się okaże, że klony, które w RoTS bez mrugnięcia strzelały do Jedi tutaj tłumnie odmówią posłuszeństwa.
3. Bitwa o Dac brakuje rozmachu. Wygląda jak większa ustawka niż bitwa z prawdziwego zdarzenia i co u licha robi tam Padme?
4. Co ma wspólnego brak tuniki u Fisto ze Zmierzchem?
5. Boję się o zapowiedziane skupienie się na odcinkach typu Mortis i Siostry Nocy.Z espół, który tworzy scenariusze na poziomie "Binks jadący na wielkiej larwie ratuje Rodię przed głodem", "Palpatine uciekający na Artoo przed przerośniętym tasiemcem" czy "Satine na tropie przeterminowanej herbatki" nie jest w stanie zrobić bardziej wymagającej historii tak, by się trzymała kupy i nie robiła syfu w kanonie. No sorry, ale niech mi pokaże sensowny i spójny odcinek w TCW. Trylogia Sióstr Nocy doskonale pokazuje jakim Dave jest ignorantem. Za jednym zamachem spieprzył historię Asajj, Maula i Dathomiry. Mortis z kolei pokazuje jak nie należy prowadzić fabuły. Tak się zamotali, że musieli ratować się deus ex machina. No sorry jak mają się bronić takimi chwytami to niepotrzebnie w ogóle zaczynali wątek przyszłości Anakina. Poza tym miała ta trylogia mówić o Wybrańcu, wiecie o nim coś więcej? Jednak moim ulubieńcem jest Cytadela. Generałowie się zostali, by umożliwić ucieczkę szeregowcom, którzy chyba klonowali się na bieżąco. Przez to umarł początek spoilera Piell koniec spoilera, bo "ktoś musiał". Słów mi brak...
6. Ma być wiele starych znajomych. I o to się właśnie boję. Czego Filoni się dotknie to popada w ruinę, ot taki Midas w krzywym zwierciadle. Boję się co Dave może teraz wymyślić.

...

Romans Ahsoki i Luxa jest dość dziwnym pomyysłem szczególnie że pierwszy trailer z nimi wygląda jakby Lux odurzył czymś Ahsokę że straciła przytomność i prawdopodobnie zabrał jej miecze świetlne aby opłacić Straż Śmierci, "Interesująca" historia tych dwojga.

nr.2

Obejrzałem to jeszcze raz i przyszła mi do głowy druga wersja, taka że to Ahsoka jest ceną za wynajęcie Straży Śmierci a brak mieczy świetlnych miał ułatwić jej pojmanie.BARDZO ROMANTYCZNE

obrazki

W sieci pokazały się nowe obrazki przedstawiające Reksa i Krella w fazie preprodukcji. Jeśli chodzi o Reksa, to zmiany między sezonem 3 a 4 są kosmetyczne, ma nieco szerszą twarz (ale jego mina wyraża więcej, niż 1000 słów ).

http://i55.tinypic.com/adbuhi.jpg

http://i56.tinypic.com/2vuzfgj.jpg

hee

Zdziwiony jak lala z Sex Shopu

Jesteś

Mistrzem

!

Padłam

Nowe zdjęcia

To jest

przyszły Admirał Jackbar?? :O

...

Taki zmierzchowy ten Kit Fisto

nie no obrazki prezentują się całkiem nieźle, ale strasznie mnie wkurzają te miecze działające pod wodą...

...

Przecież miecz świetlny w S03E02 Obi Wan Kenobi`emu też działał ale miecz świetlny nie działa pod wodą.

...

W polskim fandomie nawet tysiąc razy powtórzone kłamstwo nie stanie się prawdą. Konwencjonalny miecz wyłącza się przy zalaniu wodą (choć w sumie to jest to dość głupie...) i bez uzasadnienia ignorować tego nie damy. Podobnie do końca rozwijania EU będę wypominał nierozumienie istoty cienia masy. (Tak, między innymi do ciebie mówię, Matthew! )

data

...

Było do przewidzenia, że premiera będzie w tych okolicach. Szkoda tylko, że w opisie widnieją słowa "Savage Opress" :/

...

Fajnie by było gdyby Savage Opress`a Zabili

:/

Nic nowego tylko oficjalne potwierdzenie że Savage powróci , a te "nieoczekiwane sojusze" to zapewne sojusz Lux`a Bonteri z grupą Vizsly zwącą się Mando

...

Czekam na coś nowego w sezonie4

okazuje

się, że 27 sierpnia na kanadyjskim konwencie pokażą pierwszy odcinek. Wtedy też na pewno wycieknie nieco spoilerów .

http://www.theforce.net/latestnews/story/TCW_S4_Premiere_At_Fan_Expo_Canada_140014.asp

...

Rozszerzony trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9A9C1S1QCGU
Dużo nowych rzeczy!

...

Ani i Ahsoka na targu togrutańskich niewolników to nieco odgrzewany kotlet. Choć zapowiadali, że będą czerpać inspiracje z innych publikacjo okołotcw i mamy efekty. Torgutańskie samce wydają mi się wyjątkowo szkaradne.

Ćwok z biczem świetlnym. Mam nadzieję, że to jednak zwykły bat energetyczny będzie. Choć potem widać, że kilku takich walczy z Obim, co nie wróży najlepiej.

Assaj i Dathomirianki vs Grievek. Ten motyw był spalony od początku i nic mu nie pomoże.

Pagodowa wioska mando. Kubiki, partnerskie farmy ...nie wiem co lepsze.

Czekam na sieczkę i materiał do hejtowania.

..

Grievous vs. Adi Gallia - hmm...już czekam na hejt, że on ją zabił na Boz Pity a nie jakimś statku

hm

Nie no, trailer chyba najlepszy w porównaniu do poprzednich. Znowu zapowiadają mrocznego Anakina. Zobaczymy co będzie. Może znów, jak to Stele nazwał, materiał do hejtowania, lub coś całkiem dobrego. Ale gdyby serial był taki jak trailer... to by było miodzio.

ha

Mi motyw z Togrutanami bardzo się podoba, to jedna z moich ulubionych ras :. Zaraz się wstawi trailer, a potem obrazki, jak zwykle .

:/

Potwierdziły się plotki że Bane pójdzie siedzieć co widać w pewnym urywku Wydaje mi się że wybuch który spowodowali Anakin i Ahsoka jest chyba na Serreno gdzie zapewne odbędzie się walka Anakin vs. Dooku. Widać że będzie dużo Anakina i wiele odcinków takich jak trylogia Mortis o jego potędze.

obrazki

Oto zatem obrazki :

1. To po prostu kolejne ujęcie Dac

http://imageshack.us/photo/my-images/710/atcw1.jpg/

2. Komandosi, na zdaje się, tej planecie, na której znajdują się Togrutanie. Shili? Szczerze mówiąc, właśnie tak sobie ją wyobrażałam...

http://imageshack.us/photo/my-images/833/atcw2.jpg/

3. Ani walczy

http://imageshack.us/photo/my-images/641/atcw3.jpg/

4. Komandosi, Ani... i Padme, ale przynajmniej ma nową fryzurę, widać słabo parę klatek wcześniej

http://imageshack.us/photo/my-images/600/atcw4.jpg/

5. Ani vs. MagnaGuardzi, Dooku po prawej

http://imageshack.us/photo/my-images/830/atcw5.jpg/

6. Ani i Aśka wysadzają coś.

http://imageshack.us/photo/my-images/828/atcw6.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/405/atcw7.jpg/

7. Planeta

http://imageshack.us/photo/my-images/21/atcw8.jpg/

8. Togrutanie. No rzeczywiście, ci faceci wyglądają jak z gier z początku wieku. Z drugiej strony, cieszy mnie zastosowanie większej ilości pigmentacji skóry, bo tych czerwonych mam dość. Podobne skórki będą w TOR-ze, popatrzcie sobie na avatary na swtor.com. Inaczej jeszcze patrząc, nie chciałabym powtórki z "Niewolników Republiki".

http://imageshack.us/photo/my-images/109/atcw10.jpg/

9. Małpojaszczurka vs. momong

http://imageshack.us/photo/my-images/64/atcw11.jpg/

10. Ani i Aśka w barze

http://imageshack.us/photo/my-images/268/atcw12.jpg/

11. Tu jest dziwna akcja. Cody, czy który tam, trzyma projektor holo, a hologram nagle się "odrywa" i przelatuje w stronę Skywalkera, który go niszczy. ???

http://imageshack.us/photo/my-images/834/atcw13.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/854/atcw14.jpg/

12. Znowu uderzają w Dark Side...

http://imageshack.us/photo/my-images/706/atcw15.jpg/

13. Klon bije jakiegoś typa

http://imageshack.us/photo/my-images/709/atcw16.jpg/

14. Zdaje się, że rzeczywiście Bane wyląduje w więzieniu... (gość stojący obok ma numer na plecach). Ale zapewne długo tam nie pozostanie

http://imageshack.us/photo/my-images/11/atcw17.jpg/

15. Z całą pewnością Zły Gość

http://imageshack.us/photo/my-images/846/atcw18.jpg/

16. Anakin przeskakuje przez balkon i walczy potem z kimś, kto wygląda jak senacki komandos

http://imageshack.us/photo/my-images/847/atcw19.jpg/

17. Piękny widok, oraz Ani z jakimś gremlinem za plecami. Ktoś poznaje rasę, czy jest nowa?

http://imageshack.us/photo/my-images/28/atcw21.jpg/

18. Ahsoka strzela

http://imageshack.us/photo/my-images/828/atcw22.jpg/

19. Hełm, który wyjmuje klon (?) z szafki

http://imageshack.us/photo/my-images/713/atcw23.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/88/atcw24.jpg/

20. Typ z biczem. I mam wrażenie, że gdzieś już widziałam tą rasę...

http://imageshack.us/photo/my-images/830/atcw25.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/109/atcw26.jpg/

21. "Anakinie, coś ty narobił! Mówiłem, byś nie urządzał grilla z Organami w domu!"

http://imageshack.us/photo/my-images/694/atcw27.jpg/

22. Zgrywus kontra Ventress. Prawdę mówiąc, nie dziwi mnie to, bo zastanawiałam się co zrobi Dooku i doszłam do wniosku, że może na nią nasłać właśnie jego. Do samej idei tej walki na razie podchodzę ostrożnie, aczkolwiek nie mogę się nie uśmiechnąć na myśl, że będą oboje wymieniać ze sobą dwuznaczne uprzejmości (vide "ARC Troopers").

http://imageshack.us/photo/my-images/651/atcw28.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/405/atcw29.jpg/

23. Pre Wisła, zdaje się, sądząc po znakach na hełmie, oraz wioska. Nawet urokliwa.

http://imageshack.us/photo/my-images/9/atcw31.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/805/atcw32.jpg/

24. Faza II

http://imageshack.us/photo/my-images/804/atcw33.jpg/

25. Więcej typów z biczami...

http://imageshack.us/photo/my-images/805/atcw34.jpg/

26. Ventress kontra komandosi

http://imageshack.us/photo/my-images/84/atcw35.jpg/

Re: obrazki

ShaakTi1138 napisała:
Oto zatem obrazki :

17. Piękny widok, oraz Ani z jakimś gremlinem za plecami. Ktoś poznaje rasę, czy jest nowa?

http://imageshack.us/photo/my-images/28/atcw21.jpg/


Lurmen?


20. Typ z biczem. I mam wrażenie, że gdzieś już widziałam tą rasę...
http://imageshack.us/photo/my-images/109/atcw26.jpg/


Wygląda na Devaronianina, tylko nie wiem czy te rogi są połączone z tymi uszami czy co I Devaronianie nie mieli chyba tych wypustek na brodzie

Re: Re: obrazki

Urthona napisał(a):
[cytat]ShaakTi1138 napisała:


20. Typ z biczem. I mam wrażenie, że gdzieś już widziałam tą rasę...
http://imageshack.us/photo/my-images/109/atcw26.jpg/


Wygląda na Devaronianina, tylko nie wiem czy te rogi są połączone z tymi uszami czy co I Devaronianie nie mieli chyba tych wypustek na brodzie


________
Nie. To na pewno nie Devaronianin. Moim zdaniem to są uszy, a nie rogi Devaronianin wygląda tak: http://www.oocities.org/fulffhead_fluffhead/Devaronian.jpg , uszy są wyraźnie oddzielone od rogów.

niewolnicy republiki

ci kolesie z biczami to mogą być Zygerrianie!
Przecież ci Togrutańscy niewolnicy, Ani z jakimś gremlinem za plecami(królową zygerri).
Zdaje mi się, że to animowana wersja komiksu "Niewolnicy Republiki".

Re: obrazki

ShaakTi1138 napisał(a):
19. Hełm, który wyjmuje klon (?) z szafki

http://imageshack.us/photo/my-images/713/atcw23.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/88/atcw24.jpg/

________
Znalezione gdzieś w necie:
http://img841.imageshack.us/img841/3479/mcquarrieboba.jpg
- koncepcyjny rysunek tego hełmu, który widać na dwóch w/w obrazkach z trailera sezonu 4 (zwłaszcza porównajcie rysunek z pierwszą fotką). A co do drugiej fotki, to mam jakieś przeczucia, że początek spoilera może to być Dengar (widać kawałek łysiny) koniec spoilera ale może to też być jakikolwiek inny klon z wytatuowaną twarzą, ponieważ jak klony potrafią mieć cały łeb otagowany znaczkiem Republiki, to i inne dziwaczniejsze tatuaże też mogą być...

Co do "Death Watch", to znalazłem wzory na zbroi dla tej mandalorianki:
http://www.thedentedhelmet.com/attachments/f22/new-female-death-watch-season-4-tcw-logo.jpg-54630d1311274749 (zwłaszcza ten drugi ciekawie wygląda - jak wściekła mysz xD), a początek spoilera ona sama ma na imię Bo-Katan (http://starwars.wikia.com/wiki/Bo-Katan) koniec spoilera

Ten nowy Jedi z dwoma podwójnymi mieczami świetlnymi początek spoilera się nazywa Krell i ma rangę generała (http://starwars.wikia.com/wiki/Krell) i jest on z tej samej rasy co Dexter Jettster oraz... Xerius Ugg (http://starwars.wikia.com/wiki/Besalisk) z "Niewolników Republiki". Teraz już wiem czemu wprowadzili tego Krella - mamy powiązanie z Xeriusem i pretekst do tego że będzie pewnie 3 odcinkowa trylogia z zniewolonymi Togrutanami... koniec spoilera- No to wymyślili nieźle, nie ma co...

...tak więc moje oczekiwania co do SE04:
- "Death Watch" zapowiada się ciekawie i wątpię by był on upchany w jednym odcinku...
- ciekawe jak przedstawią Togrutan (ja na pewno nie chcę ich widzieć takich, jak byli pokazani w "Niewolnikach Republiki" jeśli chodzi o całe ukazanie tej rasy)
- oraz jak ukażą rodzinną planetę Ahsoki (no bo jak zobaczę Kiros, to mnie chyba piorun Ciemnej Strony trafi...)
- ^ ...Ofc liczę też na to, że tego wszystkiego nie spartolą... (na bank chcę widzieć to 3 docinkach upchane)^
- Chcę Shaak Ti! (no jak już się wzięli za tą rasę, to co... początek spoilera a nóż ukażą jej młode lata? Na pewno młoda Shaak Ti wyglądałaby bardzo interesująco, czyż nie? Podobnie z Ahsoką... Nie wiem czy się na to odważy "Kapelusznik" i reszta ale... lepiej nie krakać koniec spoilera
- Chciałby zobaczyć Shaak w jednej lub więcej bitwie ^
- Więcej chcę oraz jakiejś sporej akcji w jego wykonaniu i Ahsoki (jestem ciekaw jakie relacje panują pomiędzy Ahsoką a Mistrzem Plo - powinno to zostać bardziej rozwinięte i jak najdalej od Skylwakera, bo według mnie lepiej pasuje On do niej, niż Anakin)
- Więcej bitew! I to takich na miarę jak w "Landing at Point Rain" czy w "ARC Troopers" a nawet lepszych!
- chyba też chciałbym aby Sepki dokopały raz czy dwa Republice
- żadnych odcinków typu "zapchajdziura"
- powrót Fetta i Ekipy (Aurra Sing, Bosk a i może Cad Bane wraz z [spoilr]Dengarem[/spoiler] też się dołączą, co? )
- ofc jestem ciekaw jak przedstawią początek spoilera Dengara koniec spoilera
- liczę na udany powrót mandalorian z Pre Vizslą
- mało Padme
- niech "trochę" Dark Side`a będzie
- ciekawe jak ukażą pojedynek Ventress ze Zgrywkiem
- chcę aby Kenobi otrzymał misję, którą tylko on będzie musiał wykonać albo jak zostanie już wysłany, to niech ma spore kłopoty i niech sam się z nich wygrzebie potem (coś jak Ahsoka w dwóch ostatnich odcinkach z SE03) - w sumie, to na całe TCW tylko w trylogii o Mandalorze tam się wykazał, a tak? Nic...

No i to tyle na razie.

...

Czy Ci Togrutanie są zniewoleni? To moja ulubiona rasa.

dla

mnie ten typek wygląda jak połączenie Devaronianina z Zyggerrianinem

koth->
Tak, Sidious mówi, że "Imperium Sithów było zbudowane na barkach niewolników". Swoją drogą, ciekawe, że o nim wspomina.

To chyba nie jest Cad Bane

Shaakti- na jednym z obrazków napisałaś, że oto Cad Bane chyba w więzieniu, ale mi się jednak wydaje, że to nie może być on, ponieważ nie widać jego aparatu tlenowego, a bez niego raczej by nie mógł oddychać.

Bane

andix - To jest Cad Bane ale w więzieniu mu przecież cały sprzęd zdjęli

?

To jak oddychał?

...

Nosem i płucami jak każdy normalny Duros? Te rury miały tylko pozwalać działać mu w niesprzyjającej atmosferze bez dodatkowego aparatu tlenowego. O jakichkolwiek jego obrażeniach, nie pozwalających normalnie oddychać, nigdy nie słyszałem. Choć ja bym zainwestował w normalną maskę, zamiast wykrawać sobie po pół policzka...

aha

tan z biczem to nie jest zygerrianin z komiksu extra clone wars niewolnicy republiki? chociaż oni nie mieli takich uszu/rogów.
Ten ptaszek co siedzi Anakin i "Gremlin ;P" tez chyba wystepowal w tymm komiksie tak samo jak zniewoleni togrutanie ale głowy nie dam

...

Komiksu nie czytałem, ale jak wszystko co przejdzie przez łapy Filoniego, może być jego (i papcia George`a) wizją czegoś już istniejącego. Po tym co zrobili z Mando i Dathomirą, przekształcenie faceta z jakiegoś komiksu na bardziej nietoperzowatego wydaje się niczym.

Zyggeria

są to zyggerianie .. tylko że oni wszystko pomieszali w tym odc. ahsoka ma inny strój .. Ani i reszta tak samo królowa inaczej wyglada z resztą jak cała wiekszość zyggerian.. :/ a no i zostaje to pytanie :,,Ktore jest kanoniczne!?"

...

Dzięki za sprostowanie rur na twarzy Cada Bana

BYłoby fajnie

jakby ,,zekranizowali" niewolników Republiki... Komiks narysowany był przeochydnie.

Niewolnicy Republiki potwierdzeni

Tako rzecze Randy Stradley na forum Dark Horse`a:

"Niewolnicy Republiki" będą komiksem zaadaptowanym na potrzeby serialu. Nie wiem, jak dokładna to będzie adaptacja, ale wątpię, żeby pan Lucas pozwoliłby, aby TCW ograniczyły wydarzenia z komiksu.

Jeśli denerwujecie się na to, że serial nie trzyma się ciągłości EU, jedyną rzeczą jaką mogę zasugerować jest to, żebyście nie oglądali.


(oryginał tu: http://tnij.org/m3b7 )

hm

Nie mnie to głosić, ale nie wiem, czy Randy ma do końca rację. Może to nie będzie dokładna adaptacja, lecz swego rodzaju nawiązanie...

Śmiałabym się, jakby TCW wyrzuciło komiks TCW z kanonu.

Re: hm

ShaakTi1138 napisał(a):
Śmiałabym się, jakby TCW wyrzuciło komiks TCW z kanonu.

Mowa o TCW! Tu jest przecież wszystko możliwe. Ale to by już była naprawdę niewiarygodna ironia losu.

mhm

Nie takie rzeczy w TCW się działy. I powiem Ci, że to całkiem prawdopodobne, bo SoR powstało kiedy w CN leciał sezon drugi i kilka rzeczy jest już nieaktualnych. Postacie w tej serii mieli stare stroje i bronie, a Asajj była jeszcze po stronie CiSu. Tak więc jeśli Szalony Kapelusznik stwierdzi, że żonglowanie chronologią jest passé to pewnie zrobi reboot. Co gorsza... on jest do tego zdolny ;(.
PS. Jeśli się nie mylę to widać fragmenty tej serii na zwiastunie, a dokładniej to tam gdzie są Togrutowie. Jeśli w tam Ani i Ahsoka mają nowe modele to wiedźcie, że coś się dzieje. To jeszcze nie przesądza, ale można już się bać .

>>>>>

Jestem bardzo ciekawy w jaki sposób historia z komiksu zostanie zaadaptowana na potrzeby serialu, jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone. Co do Lucasa przecież on się tak szczegółowo tym projektem nie zajmuje, ma od tego pracowników którzy jednak powinni bardziej kontrolować spójność w obrębie kanonu.
Tak na marginesie wolałbym aby adaptowali "Bohatera konfederacji".

...

podsumując śmierć Ahsoki , Savage i Ventress i więzienie dla Bane

nie

Ahsoka jeszcze pożyje . Nie zdecydowali się jeszcze co z nią zrobią.

.

Co to EU?

>>>>>

...

Jeśli był by to ostatni sezon to dobrze by było zobaczyć rzeź...

...

chyba jeszcze nie koniec bo planowane było 100 odcinków

...

może ale nie musi

na

pewno będzie jeszcze piąty sezon, być może nawet szósty.

...

jak cała trylgia gwiezdnych wojen

mam nadzieję że...

1.wystąpi Tholme, K`krukh i Jeisel.(ewentualnie Tsui Choi)
2.bez względu na to czy Ventress nie zginęła chce zobaczyć jej śmierć i Opressa.
3.zobaczę walkę Ahsoki i Dooku.(wynik 100:0 dla Dooku)
4.wystąpi wiele Jedi i nowych przedstawicieli CIS.
5.Separatyści zaatakują Yavin IV.
6.i chce Tola Skorra!(kontra A`sharad Hett)

Wiem że to dosyć duże oczekiwania, ale co się robi dla fanów.

...

Duże oczekiwania niszczące kanon. Ja co do najbliższego sezonu to jestem ciekaw czy pokażą Ahsoke slave.

>>>>>

Najlepiej w kostiumie jaki miała na sobie w komiksie, mniam. Ale szanse na to są minimalne, telewizja ocenzurowała pocałunek Ventress więc tym bardziej to ocenzurują. Ech a zabijania zwłaszcza na Geonossis to nie cenzurują.

=========

niech będzie!

...

A ja chcę tylko jednego: żeby było pokazane więcej tarć na linii Jedi - Kanclerz. Końcówka Cytadeli przy pomocy Tarkina świetnie przedstawiła pozornie drobną niesnaskę o przekazanie danych, a jednocześnie pierwsze oznaki coraz gorszych stosunków Zakonu z Senatem. I takiego czegoś chcę więcej.

>>>>>

1) oraz pojawią się kolejne nieścisłości w kanonie.
2) Ventress ma przeżyć, Savage może zdechnąć
3) Jeszcze Dooku zostanie pokonany.
4) Tutaj się zgodzę
5) A jakie będzie cel tego ataku oraz kogo tam mieli by atakować w końcu 4 księżyc Yavina był niezamieszkały w tym okresie.
6) patrz punkt 1

być może

być może masz racje, ale tylko podaje swoje oczekiwania(kanon można zmienić)

Re: być może

LordRycerzyk napisał(a):
(kanon można zmienić)
________
Nie. Kanonu nie można zmienić. Co się stało to się nie odstanie. początek spoilera Luke będzie synem Vadera i bratem Leii na zawsze. koniec spoilera I tak zostanie. Koniec. Kropka.

ok

dobra dobra niech będzie. Nie będę się tego czepiał, ok.
to jesteśmy kwita

vos

po za tym vos był w clone wars;D

Kanon

Kanon rzeczywiście jest ważny ale postawmy siebie na miejscu twórców TCW - mają zrobić serial o wojnach klonów gdzie już tak naprawdę większość historii o tej wojnie została utworzona i trudno wymyślić nowe tematy zatem czasem kanon można trochę zmienić dla korzyści serialu.

...

Wystarczyło zrobić najrozsądniejszą rzecz - olać głównych bohaterów. Bez Aniego, Obiego i Aayli, CW jeszcze wiele historii pochłonie.

racja

W pełni się zgadzam z Cad Banem.

Nowe fotki

To te 9 pierwszych z datą sierpniową

http://media.tv.ign.com/media/826/826173/imgs_1.html

...

Nie no przygody Guliwera chcą z C-3PO zrobić.

...

O tak, przygody Guliwera chcą z C-3PO zrobić.

>>>>>

Guliwer w świecie starwars? Rasa liliputów?
Czyli jednak miałem rację z przypuszczeniem że odcinki z 3CP0 zapowiadają się najgorzej w całym serialu.

ja

bym nie wyciągała tak pochopnych wniosków, ale fakt, wygląda to dziwacznie... Zwłaszcza, jeśli przypomnieć sobie, że na trailerze roboty spotykały też inną rasę, podobną do entów.

hm

w takim razie kto wie czy "enty" nie będą walczyły z "liliputami" a w to wszystko dostaną się nasze ulubione droidy

Nic w tym złego

Nikt nie powiedział, że w takiej gigantycznej galaktyce nie mogło być rasy liliputów. Zresztą, mieliśmy w EU wzmianki o rasie olbrzymów(o ile "Obsesja" jako źródło jest kanoniczne).

Jedyne co może śmieszyć to to, że te głąby od tworzenia serialu naprawdę nie mają żadnych oryginalnych pomysłów

...

Co to za liliputy!?!?!

hurikan

nonsens. To przypomina stwory z którymi walczył 14-letni Windu w Star Wars Komiks 8/2009.

pomyłka

sorry, pomyliłem się nie o te mi chodziło stwory tylko o pewne giganty.
są w zwiastunie takie płaskie jakby dziwadła.

...

Hurrikane nie będzie w TCW ostatni raz to mówię. Twórcy TCW nawet nie wiedzą, że istnieje taka planeta. Stawiam na nową rasę. Przecież tak samo już zrobili z Trandoschanami i Felucianami.

fajne rysunki


chyba racja

Vader może mieć racje. Po za tym te z Hurrikane mają wciśnięte w ciało fioletowe kryształy.

wskrzesić lub zklonować

A może by Darth Plagueisa wskrzesili albo sklonowali?
Mistrz Palpatina powraca!


Uciekajcie gnidy JEDI!!!

Re: wskrzesić lub zklonować

LordRycerzyk napisał(a):
A może by Darth Plagueisa wskrzesili albo sklonowali?
Mistrz Palpatina powraca!


Uciekajcie gnidy JEDI!!!

________
Pomyśl zanim napiszesz głupotę. Z twoich wcześniejszych wypowiedzi mogę wywnioskować, że o SW wiesz tyle co kot napłakał. Całą wiedzę opierasz na TCW, a to jest złe. Zapoznaj się z EU. Poczytaj parę książek, komiksów, a będziesz patrzeć na to piękne uniwersum o wiele jaśniej. TCW to czarna plama na obrusie zwanym "Star Wars".

...

Piękna wypowiedź mistrzu. TCW TO ZŁO

dzięki

Dziękuję wam Vader i Master of the force.
Czytam komiksy i książki, ale obiecuje nie pisać o Clone Wars przez jakiś czas dopóki nie poczytam książek.

------------------------

Vader ma racje trochę z tym przesadzają. Mogliby skończyć wojny clonów i historie komiksowe kręcić zamiast mieszać w kanionie....

Nie mogliby kręcić, bo tam za dużo przemocy i jeszcze rodzice biednych dzieci pozwą papcia Lucasa do sądu za szerzenie takich brzydkich bajek fuj.

qwerty

Wara od komiksów, które były naprawdę dobre :/

bez krwi

no a bez krwi. po za tym nikt nie każe oglądać tego dzieciom

Tytuły kolejnych odcinków

"‎3rd and 4th CWS4 episode names revealed!! -B-

Ep. 4.03 "Prisoners" Airing September 23rd
Ep. 4.04 "Shadow Warrior" Airing September 30th

Special thanks to Rex Beats all for this info!" The Star Wars Underworld

Wynika z tego że 3. odcinek to "Więźniowie", a 4. "Ciemny/mroczny/cieniowy wojownik" może pokażą Opressa.

hm

a skąd masz tą informację? Daj linka.

Link

hm

ciekawe
W takim razie Prisoners to pewnie trzecia część trylogii o Kalamarianach.

nie

to że poddaję w wątpliwość Twoje źródło (pewnie i tak okaże się, że masz rację ), ale wolałabym poczekać, aż wycieknie coś bardziej oficjalnego.

Na razie żadnych spoilerów z konwentu w Kanadzie, ale tu jest reklamówka CN w kiepskiej jakości:

http://www.youtube.com/watch?v=h8mF7Nf7x6A

Re: nie

ShaakTi1138 napisał(a):

http://www.youtube.com/watch?v=h8mF7Nf7x6A

________
Co oni w 8. sekundzie wymyślili? woda lecąca do góry?!?

>>>>>

Jakiś rodzaj gejzera?
Zastanawiam się nad tą bandą z 19 sekundy, co to za stwory. Mam złe przeczucia co do nich.

Re: >>>>>

wandalek napisał(a):
Zastanawiam się nad tą bandą z 19 sekundy, co to za stwory. Mam złe przeczucia co do nich.
________
Chodzi Ci o tych?

http://imageshack.us/photo/my-images/17/clipboard02tz.jpg/

jak tak, to to są Aleenowie przecież (patrz Tsui Choi i Kazdan Paratus )

>>>>>

Rzeczywiście. Akurat ta rasa wyleciała mi z pamięci.
Ale nadal mam złe przeczucia co do nich. Ale nie ma co sobie wyrabiać opinii na podstawie kilku sekundowego ujęcia, zobaczy się jak zostaną wykorzystani w serialu.

oł yeah!

Czyli jednak Jar-Jar powróci. Jupi!

Fives

Cieszy mnie że będzie więcej Fives`a ;D

zwracam

honor, na TV.com też napisali, że tytuły odcinków będą właśnie takie . Jeśli chodzi o tego "Shadow Warriora", to osobiście stawiam na odcinek o Umbarze.

...

Nadal nie ma żadnych szczegółowych spoilerów dotyczących odcinka, ale czytałam na TFN-ie wrażenia jednego z uczestników konwentu. Mówił on, że ogólnie fajnie, ale nie miało się wrażenia, że jest to pierwszy odcinek, czuło się, jakby wyjęto go ze środka. Mówił też, że jest to połączenie "Szczęk" i "Małej syrenki" (ale nie przerażajcie się, jeśli chodzi o to drugie, chodziło mu o ruchy postaci w wodzie ).

Reklama Teletoon

Znalazłem nagranie reklamy Teletoon i wrzuciłem na mój kanał, wideo dostępne tu: http://www.youtube.com/watch?v=Bf75SVJ6oiM
Niby wszystko ok w filmiku ale z tym kamiennym "ołtarzem" w kształcie głowy 3PO to chyba przesadzili...

...

Jakim ołtarzem w kształcie głowy złotej sztaby?

...

Ta budowla z 0:06 jakoś przypomina mi ołtarz... :] choć to pewnie tylko moje skojarzenie...

...

Ołtarz, czy świątynia, czy jakiś posąg, to mniej ważne w sumie

Pytanie czemu Ci to na twarz roobta wygląda ? Mi to zwykłą, ludzką istotę, o kobiecych rysach przypomina raczej : P

...

+duże oczodoły w dodatku wklęsłe
+jakoś charakterystycznie zadarty w górę trójkątny nos

to jakoś przeważyło co do tego kim jest ta postać...

to

jest statua z Naboo, pamiętacie z "Widma", tuż przed bitwą armii Gungan? Leżały tam podobne wśród traw.

...

trochę dziwnie pokazywać Naboo kiedy lektor mówi o odkrywaniu i eksplorowaniu nowych światów...

tak

ale nic innego nie przychodzi mi do głowy (poza Kambodżą i Kalee ). Może pokażą Naboo trochę z innej strony? Nie interesuję się za bardzo tą planetą, ale ciekawiło mnie co robią tam te posągi.

fabuła

Insider już opublikował skrócone fabuły 4 pierwszych odcinków. News będzie jutro (choć, kto wie, może się zmuszę), ale poczytać możecie tu:

http://img200.imageshack.us/img200/5817/photo12rhd.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/5861/photo13wp.jpg

"Shadow Warrior" będzie jednak o początek spoilera Binksie walczącym z Grievousem... [błe!]. Zgrywus mógłby go załatwić, ale to pobożne życzenia... W każdym razie, pojawi się też Tarpals, jak przewidywaliśmy. koniec spoilera

reklama

Jest nowa reklama z Hasbro, potwierdza - niestety - obecność Anakina na Umbarze. Miałam nadzieję, że choć tu zrezygnują z Wielkiej Trójcy...

http://www.cartoonnetwork.com/promos/201108_hasbro/index.html

hahahah

hahahah ale mieczyki do kupienia

<>

???
Mógłby kolega rozwinąć jakoś swoją wypowiedź bo na razie wygląda to na spamerski bełkot.

do wandalka

>>>>>>>>>http://www.cartoonnetwork.com/promos/201108_hasbro/index.html<<<<<<<<<<
ujrzyj a zrozumiesz padawanie

na

naszym Forum używamy opcji Odpowiedź jeśli chcesz odnieść się do czyjegoś konkretnego posta.

wywiad

Cody ładny, ale...

... co to za zbroja Rexa?! Tak, wiem, że zrobił sobie hybrydę Phase I i II. W każdej normalnej armii wywaliliby za takie przeróbki w ekwipunku.

cóż

weteran wojenny ma chyba pewną swobodę w tego typu sprawach, prawda? Zwłaszcza, że jest pod komendą Anakina. Wyobrażasz sobie Skywalkera biegającego po koszarach i wydzierającego się "SZEREGOWY, CO TO ZA FRYZURA?! TO SALON MODY?! KOJA NIE ZAŚCIELONA?! NA ZIEMIĘ I PIĘĆSET!" ? Nie nazwałbym go służbistą.

Skywalker nie...

... ale na przykład... Mace Windu?
Ale wyobrażasz sobie co by było, gdyby każdy klon latał sobie w takiej zbroi jak chce? To mogłoby powodować nieścisłości w armii...

oczywiście

ale jak wszyscy wiemy Anakin sam pozwalał sobie na pewien luz jeśli chodzi o przestrzeganie regulaminów (w końcu w pocie czoła spłodził bliźniaki ) i na pewno uznał, że Rexowi można zaufać - chłopak zna się na tym co robi i na pewno jego samoróbka znacznie przewyższa fabryczne zbroje pod każdym względem. Gdyby szeregowcy zaczęli odwalać takie fochy to jasne, coś byłoby nie tak. Ale to wygląda raczej na odosobniony przypadek.

...

nieprzypominam sobie że cody miał taką zbroje w TCW (chodzi mi o obrazek 3)

To

żart? Jeśli tak - debilny. Jeśli nie - uwaga, uwaga, duża niespodzianka... TO NIE CODY! A "nie przypominam" piszemy właśnie tak - osobno.

Rex!

Jakby nie zauważyć przez dłuższy czas gadamy o Rexie. A poza tym Cody i Rex wyglądają miodzio!

Trailer

Ukazał się kolejny trailer - o C-3PO i R2 w większości.
>>>>>>http://www.cartoonnetwork.com/promos/201108_hasbro/index.html<<<<<

wielkie

dzięki za cynk . Mam nadzieję, że nie wpadli na "genialny" pomysł zabicia Adi właśnie w tym momencie... Ten odcinek będzie chyba... dziwaczny. Ale był podobno opierany na "Droids", więc to nic zaskakującego.

WTF?

Czy ja widzę bitwę wygraną przez Separatystów? Niemożliwe, ja chyba śnię!

...

SZEREGOWY, CO TO Z ODDIELANIE SIĘ OD ESKARY!?

Parę fotek

Urth?

Co w tym zabawnego?

Hm

nic, a czemu?

na

TFN-ie jest fajny filmik z premiery z nurkami .

http://www.youtube.com/watch?v=c8RhLQuxLFg&feature=player_embedded

wywiady

Tu możecie sobie posłuchać wywiadów z aktorami i twórcami - a oto, co można z nich ciekawego się dowiedzieć.

http://www.theforce.net/latestnews/story/TCW_S4_Premiere_Party_Video_Interviews_140476.asp

*Ashley Eckstein mówi, że Ahsoka była do tej pory "bardzo dojrzała", a w odcinku z Luksem będzie się zachowywać bardziej zgodnie ze swoim wiekiem. Podkreśliła też, że ujawni się tam jej niedojrzałość społeczna. Odcinek z Luksem i Strażą będzie tylko jeden.
*Będzie dużo Aniego i Padme, ich relacja będzie się rozwijać (khy, khy).
*Piszą już sezon szósty.
*Wątek z Obim i Satine powróci, ale "bardziej romantyczny" będzie ten z Aśką i Luksem.
*Boba wraca.
*W późniejszym odcinku będzie kolejna postać z OT. Może kolejny oficer?
*początek spoilera Dengar koniec spoilera będzie "inny", niż było to pokazane w Trylogii (choć ten akurat nie miał tam za dużo do roboty...).

;d

To dobrze że będzie inny.Jest szansa że nie zepsują jego dotychczasowej historii

...

Czyli będzie kilkuletnim berbeciem z koreliańskich slumsów? Już to widzę...

;d

Na pewno trochę zmienią jego historie(tak jak miejsce urodzenia Assaj) ale mam nadzieje że nie będzie to miało wpływu na jego dalsze losy które zostały opisane w książkach

;d

Chodzi mi najbardziej o to żeby nie pokazali go w TCW już jako początek spoilera cyborga koniec spoilera

6 sezon

szósty sezon!!!
nie wierzę że wymyślają tyle odcinków.
chyba że zrobią animowane wojny klonów z komiksów

<>

Ależ zekranizują "Niewolników Republiki".
A istnieje szansa że pozostałe dwa komiksy także.

Republic

A, Republic?
Mogli by zrobić nie? Odpowiem sam na pytanie.
Jasne, że tak! Przecież tak już namieszali w kanonie!!!

...

Zepsuli zbroje fazy II ...... (łe...........)

...

Ja się strasznie cieszę że już niedługo będą nowe odcinki nie dlatego że jest to TCW i jakimś jestem wielkim fanem ale dlatego że ogólnie to jest SW jako serial i jest na co czekać co tydzień. Mam nadzieje że 4 sezon będzie bardziej mroczniejszy.

Dengar

Mu chodziło że Dengar będzie inny pod względem wyglądu czy charakteru itp. ?

Nowy klip "Wodnej wojny"

http://youtu.be/vKM6KSa_OGA

Na marginesie, to szkoda że te korwety nie mogą zamieniać się w łodzie podwodne, skoro już lecą tak blisko tafli wody...

...

W sumie powinno być to możliwe. Oczywiście plazma turbolaserów szybciej by wytracała energię w ośrodku wodnym i wymagałoby to przeprogramowania układów sterujących repulsorów, ale żadnych przeciwwskazań nie widzę. W końcu musiały być przystosowane do działań w gęstej atmosferze, również o większym przewodnictwie elektrycznym od wody. Nie spotkaliśmy się jednak nigdzie z nurkującym statkiem kosmicznym, więc pewnie twórcom nawet nie przyszło to do głowy, albo uznali pomysł za zbyt kontrowersyjny (w TCW? Dobre sobie).

ekhm

-Nie spotkaliśmy się jednak nigdzie z nurkującym statkiem kosmicznym

A Pierwsza Bitwa o Kamino z Republic #50 ? Tam przynajmniej jeden statek kosmiczny, tego kalmarianina co dowodził Sepkami, w pewnym momencie nurkuje pod piewierzchnie wody.

Co ciekawe, w tym samym komiksie stwierdza, że to głupota bronić wodnej planety, okrętami nie mogącymi się zanurzyć.

...

No i wychodzi moja znikoma znajomość komiksów. Choć te Republiki akurat kiedyś czytałem. Niestety jak zwykle przy tej formie w pamięci zostały pojedyncze kadry i nic więcej.

...

Już TCW się zbliża już puka do naszych drzwi. Pobiegniemy go przywitać....

tu

macie dość fajne wideo z nowymi klonami. Widać też początek spoilera Bosska uciekającego z więzienia koniec spoilera

http://tv.msn.com/video/tv/?videoId=d4d3b2d3-aeb9-47e2-9bfb-9f4ab4b9774e&src=v5:share:sharepermalink:&from=sharepermalink

...

Te nowe klony nie wyglądają jak klony

...

Bossk i Cad będą razem uciekać ?

epguide

Jak pewnie zauważyliście, Oficjalna zmieniła się nie do poznania. Pal licho wygląd, ale podstawy ból jest taki, że usunięto większość przydatnych informacji. Jest też nowa formuła przewodników po odcinkach- zamiast szczegółowego opisu, mnóstwa grafik i ciekawostek, został tylko jeden obrazek na pół strony, filmik i jedynie kilka rysunków. Dążę do tego, że - powiedzmy prozaicznie - nie będę miała co wpisywać w nasz bastionowy spis odcinków, jeśli na Oficjalnej tak to będzie wyglądać. Wpadłam więc na pewien pomysł. Skoro OS nie zamierza dostarczać nam więcej ciekawostek, wymyślmy je sami. Chodzi o to, że założyłabym oddzielny temat na forum, na którym znajdywalibyśmy ciekawostki w odcinkach - tłumaczenia z aurebesha, nawiązania do innych epizodów i Sagi, różnice między EU a TCW... Gdy już by się nazbierało, wpisywałabym je, tak, jak jest na przykład tu:

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=2631

I oczywiście autorzy ciekawostek w każdym bastionowym przewodniku byliby wymienieni. Jeśli uważacie, że to dobry pomysł, to od soboty zakładam temat. Jeśli nie, to trudno, sama sobie jakoś poradzę. Ale myślę, że tak byłoby ciekawiej .

hm

Dobry pomysł Zakładaj

re: epguide

Po pierwsze ludzie Lucasfilmu pracowali nad tą stroną parę miesięcy i mam nadzieję, że będą nam mieli do pokazania coś więcej, niż kilka zdjęć w HD, więc liczę, że nowa oficjalna jeszcze się rozwinie. Trochę mi się nie chce wierzyć, że Bonnie Burton pozwoli na koniec ciekawostek o epizodach, usunięcie zajęć dla dzieci, w tym instrukcji rysowania, czy absolutny brak wieści o książkach SW. Aczkolwiek póki co jestem zły, bo strona jest biedna...i nie chce działać w Operze.

Z drugiej strony bardzo podoba mi się pomysł, żeby fani pomogli wyszukać nowych i interesujących ciekawostek, które zauważą w Wojnach Klonów, więc jestem za.

...

Też wolałabym, by było po staremu... A więc skoro się zgadzacie, to bardzo mnie to cieszy i od soboty zakładam temat .

...

Bardzo dobry pomysł!

Bardzo dużo osób...

Bardzo dużo osób chce Oppo Rancisisa i więcej zwycięstw CIS.
To może być trudne. No bo Oppo robi se medytacje wojenną i republika wygrywa

ech

Ja wiem, czy on będzie? Nie wydaje mi się...

W każdym razie, dwie inf. z ForceCastu z Filonim:
*Akt o Umbarze ma 4 odcinki.
*Akt o niewolnikach pisał Gilroy (więc może nie będzie źle).

Re: ech

ShaakTi1138 napisał(a):
*Akt o niewolnikach pisał Gilroy (więc może nie będzie źle).
________

A to o niewolnikach ma mieć coś wspólnego z tym komiksem o niewolnikach z Zyggeri? Bo coś mi się obiło o uszy.

<>

Tak. Odcinki mają być adaptacją komiksu.

Oppo

Dałoby się to połączyć, ale musieliby zabić Rancisisa. Lepiej żeby tego nie robili bo "Oblężenie Salucemi" trzeba by było spalić. I znowu by było tłumaczenie Filoniego: "Ktoś musiał zginąć..."

----------------------

Filoni może też nakręcić "Oblężenie Salucemi".

...

Weź nie bluźnij -,-

?????????????

Umbara? Sorry zapomniałem co to jest. Może przypomnienie?

hm

taka planeta. Pochodziła z niej np. Sly Moore:

http://starwars.wikia.com/wiki/Sly_Moore

Umbara

odcinki

Tu:

http://tvlistings.zap2it.com/tv/star-wars-the-clone-wars/episode-guide/EP01087361

pokazały się nazwy nowych odcinków, ale nie wiem na ile wiarygodne jest to źródło.

4x05 - "Mercy Mansion" - 07.10
4x06 - "Nomad Droids" - 14.10
4x07 - "Darkness on Umbara" - 21.10

Jak dla mnie, to te nazwy brzmią dość dziwacznie ("Mercy Mansion"???). Jest teoria, że odc. 5 i 6 będą o przygodach R2 i 3PO.

Re: odcinki

ShaakTi1138 napisał(a):
Tu:

http://tvlistings.zap2it.com/tv/star-wars-the-clone-wars/episode-guide/EP01087361

pokazały się nazwy nowych odcinków, ale nie wiem na ile wiarygodne jest to źródło.

4x05 - "Mercy Mansion" - 07.10
4x06 - "Nomad Droids" - 14.10
4x07 - "Darkness on Umbara" - 21.10

Jak dla mnie, to te nazwy brzmią dość dziwacznie ("Mercy Mansion"???). Jest teoria, że odc. 5 i 6 będą o przygodach R2 i 3PO.

________
Odcinek 6 z pewnością będzie odcinkiem w klimatach Droids który mnie tak odrzucił, jakoś trudno mi sobie wyobrazić o czym innym miałby być ten odcinek. Ciekawy jestem odcinków o Umbarze oraz w jaki sposób zaprezentują tą planetę.
Tytuł 5 dość dziwny "Miłosierny Dwór"?

cóż

Okazuje się, że na tej stronie jest błąd, to jest "Mission", nie "Mansion"... Uff. Poza tym, wyczytałam taką ciekawostkę na stronie Adi w Encyclopedii:

"Adi Gallia has tangled with General Grievous on more than one occasion. Their swords crossed during the rescue of Eeth Koth, and again after a supply mission to Aleen."

Więc może o tym będzie ten odcinek...

.

Albo o jednym i drugim. Nie wiem skąd to wideo, ale pokazuje całkiem sporo.

http://www.youtube.com/watch?v=L4gePiEiCc8&feature=grec_index

...

Było swego czasu na Cartoon Network .

Re: cóż

ShaakTi1138 napisał(a):
Okazuje się, że na tej stronie jest błąd, to jest "Mission", nie "Mansion"... Uff. Poza tym, wyczytałam taką ciekawostkę na stronie Adi w Encyclopedii:

"Adi Gallia has tangled with General Grievous on more than one occasion. Their swords crossed during the rescue of Eeth Koth, and again after a supply mission to Aleen."

Więc może o tym będzie ten odcinek...

________
Adi Gallia została zabita w obsesji. Tyle, że ta seria przedstawia rozstanie się Dooku z Asajj Ventress, które w TCW przedstawione jest inaczej niż w komiksie. W takim wypadku ukazanie od nowa śmierci Adi Galli powinno być logiczną konsekwencją zmian w historii Asajj Ventress w TCW.

...

Żadnych nowych zmian. Póki co jeszcze na upartego idzie to pogodzić a śmierć Galli byłaby kolejnym babolem jakie zaserwowałoby nam TCW...

...

Jej śmierć została ukazana w komiksie, który jest sprzeczny z ukazaniem losów Asajj Ventress. W kreskówce zdrada Dooku wygląda po prostu inaczej. Gdyby Lucas był konsekwentny, to śmierć Adi też powinna być pokazana od nowa. A przynajmniej pokazanie jej na nowo nie będzie babolem a konsekwencją zmiany losów Asajj Ventress.

...

Nie ma sprzeczności na linii TCW - Obsesja, oba źródła mogą świetnie obok siebie koegzystować.

Przynajmniej na razie, zobaczymy jak wątek Asajj się rozwinie ; )

W każdym razie, dalsze zmiany, a już na pewno takie jak proponujesz, nie pomogą tej koegzystencji...

...

Nie do końca. W obsesji następuje rozejście się Dooku i Asajj. Nie da się tego pogodzić z rozstaniem obu postaci w TCW. Moim zdaniem sprzeczność jest nie do pogodzenia

...

Dooku w (jakimś niewydanym jeszcze) TCW łapie Asajj (może przy okazji uszkadzając), i pakuje ją do szklanej tuby w której ją widzimy w Obsesji, Moc wie co z nią robiąc.

Stwierdza jednak że eksperyment nie wyszedł tak jak sobie życzył i ją spisuje na straty.

Nie do pogodzenia?

Akurat Asajj w TCW z niczym się nie kłóci dotychczas ; )

...

Muszę się przyznać że nawet Darth Grom nie kocha tak TCW jak Ty... Uwierz że to nie był komplement

...

Auć to było bolesne!

Love

No nie przesadzaj, ja też kocham TCW

to

samo źródło, co powyżej, podaje, że odcinek ósmy będzie nosił tytuł "The General".

zestawienie ocen

Pomyślałam sobie, że zrobię zestawienie 10 najlepszych i 10 najgorszych odcinków według ocen na Bastionie. Oczywiście trudno porównywać, jeśli na jeden głosuje 40 osób, a na drugi 5... Ale oto zestawienie na obecną chwilę:

10 najlepszych odcinków
1. "Landing at Point Rain" - 9,31
2. "Rookies" - 9,2
3. "ARC Troopers" - 9,17
4. "Witches of the Mist" i "Wookiee Hunt" - 9
5. "Defenders of Peace" - 8,92
6. "Innocents of Ryloth" - 8,91
7. "Cloak of Darkness" - 8,89
8. "Clone Cadets" - 8,81
9. "Heroes on Both Sides" i "Nightsisters" - 8,8
10. "Ambush" - 8,79

10 najgorszych odcinków

1. "Shadow Warrior" - 3,2
2. "Evil Plans" - 4,73
3. "The Academy" - 4,85
4. "Corruption" - 5,69
5. "Prisoners" - 6,2
6. "The Zillo Beast Strikes Back" - 6,5
7. "Bombad Jedi" - 6,58
8. "Water War" - 6,6
9. "Citadel Rescue" - 6,71
10. "Lethal Trackdown" - 6,76

Czyli klony rządzą .

No bo...

... to w końcu "Wojny Klonów", a nie "Co się działo w Galaktyce podczas Wojen Klonów`

Sory, ale serial wojenny opowiada o dwóch droidach, które poszły na zakupy, żeby jakiś senator mógł wznieść toast za swój ulubiony deser?
A o Shadowie wypowiadać się nie trzeba

<<<<<

Większość tytułów z pierwszej listy pokrywa się także z moją prywatną listą najlepszych odcinków. Zaś odcinki z klonami są przez większość uważane za najlepsze, może więc Filoni powinien zwiększyć ilość odcinków o wojnie gdzie głównymi bohaterami będą klony a ograniczyć odcinki polityczne oraz z przygodami robotów.

Czego ten Filoni nie wymyśli...

Na TFN natknąłem się na takiego oto newsa:

http://theforce.net/topstory/story/TCW_Preview_The_Return_Of_Darth_Maul_141087.asp

ogólnie chodzi o ten artykuł:

http://insidetv.ew.com/2011/10/12/star-wars-clone-wars-darth-maul/

CZYLI POWRÓT(czwarty?) NASZEGO ULUBIONEGO CZARNO-CZERWONEGO ZABÓJCY.
Tak, Darth Maul pojawi się w czwartym sezonie! (Dobra, każdy to wiedział, ale jednak...) Filoni wyraźnie chełpi się faktem, że to właśnie on przywróci tą postać zza grobu. Czytajcie i hejtujcie!

...

Właśnie chciałam o tym napisać
Myślę, że trochę głupi pomysł...

Deskorolka!

Deskorolka! Deskorolka! Maul, jeśli chodzi o ilość odrodzeń, chyba właśnie zrównał się z ilością różnych opisów wyjścia Boby z
Sarlacca oraz ilością nawiedzonych ciał Palpiego.

No cóż. Tworzenie nowych złych zawsze było problemem tego uniwersum. Może przynajmniej będą się fajnie kroić.

<o>

Czyli kolejny powrót Maula za grobu. W sumie nihil novi to chyba czwarty albo piąty wskrzeszony zabracki lord Sithów. Z ciekawości nawet obejrzę by się na własne oczy przekonać czy ten powrót będzie o wiele lepiej ukazany od innych odrodzeń Maula znanych z komiksów. Sam pomysł uważam za pójcie na łatwiznę oraz brak pomysłów na nowe postacie antybohaterów w tym serialu.
Bardziej bym wolał aby ponownie wykorzystali bandę piratów Honda.

bo

zabić kogoś to też trzeba umić...

...

"I`ve got bad feelings about this..." :/

Co to jest? Filoni tutaj ponownie przesadził. Aż brak mi słów...

...

Póki nie ruszają Hana Solo, jeszcze jakoś jestem w stanie to olewać.

ja

mam po prostu nadzieję, że jeśli muszą go wskrzeszać, to niech choć wytłumaczą to logicznie i porządnie. W artykule Filoni wspomina, że Maul, aby wrócić do życia, "użył umiejętności przekazanych mu przez Mistrza"...

;d

Tiaa już widzę jak to Palpi z ochotą przekazał swojemu pieskowi wiedzę o reinkarnacji

...

Z tego co pamiętam Palpi nie wiedział wszystkiego co Plaugeis i potrzebował Anakina, aby to odkryć? Ale mogę się mylić.
Oż fuck. A co jak poruszą w TCW wątek Plaugeisa?!

Re: ja

ShaakTi1138 napisał(a):
[cytatW artykule Filoni wspomina, że Maul, aby wrócić do życia, "użył umiejętności przekazanych mu przez Mistrza"...[/cytat]
________
A ja jeśli dobrze zrozumiałem i wyczytałem z tego fragmentu (to co podkreślone):
"Fans will note that there is precedent for this kind of resurrection. początek spoilera The Dark Side of the Force is the path to many abilities some consider to be…unnatural,” Darth Sidious says in Revenge of the Sith. Sidious and his master found a way to use the Force to cheat death—that’s how he was able to keep Vader alive after that little swan dive into a lava field. koniec spoilera Couldn’t Maul have picked up on some of that too? Says Filoni, “He’s suffered through a lot to keep himself alive and implemented the training of his master to do so."
że:
- początek spoilera Maul użył po prostu DS-a, bo ona jest ścieżką do wielu... nienaturalnych umiejętności, którą jest np. wskrzeszanie umarłych czy także... ochrona innych przed śmiercią
- czyli: jak dobrze wyczytać z kolejnych linijek, że: "Sidoious i jego Mistrz znaleźli drogę jak użyć Mocy, by móc uchronić Vadera od niechybnej śmierci po tym jak już go ta lava trochę "uszkodziła" w RoTS".
koniec spoilera

Czyli wychodzi na to, że jedynymi powodami dla których wskrzesili Maula jet fakt, że:
- początek spoilera użył on Mocy by to zrobić, a potrzebował na to ileś tam czasu koniec spoilera
- w jakiś sposób poznał tą umiejętność i dostał ją od swego Mistrza i użył jej na sobie
- muszą dokończyć trylogię o Savage`u Opressie

Czyli jak dla mnie to powody do powrotu wydają się... jakieś błahe i nie wiem po co on ma się tam pojawić... Pewnie też dlatego żeby się ciekawiej tam naparzali oraz... czekaj, czekaj... początek spoilera Wiem! Żeby się nie powtórzyło to, co było w TPM - domyślcie się sami o co mi może chodzić... koniec spoilera

...

Teraz Obi go rozkroi w drugą stronę, a z deskorolki zrobi sobie wrotki.

Re: ...

Stele napisał(a):
Teraz Obi go rozkroi w drugą stronę,
________
Jestem więc ciekaw jaką minę wtedy zrobi Savage Pewnie jego rozkroją tak jak starszego braciszka kiedyś... a może na oba sposoby? xD

...

Ciężko robić minę, mając szczękę w dwóch kawałkach. Chyba, że od dołu by zaczął. To zawsze był najlepszy cios w JK3.

Ciekawe jak będzie stękał podczas wymiany spojrzeń. xD

...

Co ty, Obi go rozkroił i mu nie wyszło, więc teraz zrobi to bardziej doświadczony, potężniejszy i ogólnie fajniejszy wojownik... czyli Ahsoka?
<Smajlush gwałtownie wstaje od kompa>
<leci do łazienki>
<pochyla się nad myślodsiewnią >
<wymiotuje>

ale

w tym artykule autor przytoczył słowa Sidiousa jako swoją teorię, dlatego nie dałam ich w newsie. Choć teoria jest jak najbardziej słuszna. Przecież w EU Sithowie znali mnóstwo sposobów na uchronienie się przed śmiercią. Zresztą, ja mam teorię, że Maul może być duchem, albo czymś w tym guście.

...

Myjąc gary wpadłem na ciekawą koncepcję dla kapelusznika. Chciał w TCW Zabraka machającego staffem, którego figurki sprzedawałyby się jak świeżo rozcięte Maule, tak?

Stworzyć nową postać nastoletniego Jedi/nieszkolone forceusera, który jakoś dowiedział się o Sithcie z Naboo i zafascynował się nim jak wielu fanów SW. Doprowadziło to do tego, że implantował sobie rogi i wytatuował całe ciało. Na upartego mógłby być też Zabrakiem. Widząc w przywódcy CIS okazję, pragnie dołączyć do jego zgrai mrocznych przydupasów. Mamy jednocześnie ciekawą postać, diabelskiego machajkija, Maul leży w grobie nie wiercąc się, a Siostry Nocy jeżdżą na Rankorach wesoło wyśpiewując zaklęcia.

hm

Szczerze powiedziawszy, to jeśli mają go przywrócić do życia, to tylko, powtarzam tylko z Duel of the Fates w tle. Jak nie będzie najlepszej muzyki w SW to będzie źle.

Maul

ehhh szkoda słów na to co się dzieje w TCW

zrobiłam

update`a do newsa i wstawiłam tam nowy, lepszy obrazek z Maulem.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?13851,darth-maul-w-tcw-update.html

Nie wiem jak Wam, ale mnie bardzo on przypomina tą wersję z "Visionaries", może tylko bez tych wielkich rogów. I chyba celowo nie pokazali dolnej połowy jego ciała.

odcinki

w necie pojawiła się już lista odcinków z nowego Insidera, które idą, jak następuje:

4x09 - "Plan of Dissent"
4x10 - "Carnage of Krall"
4x11 - "Kidnapped"
4x12 - "Slaves of the Republic"
4x13 - "Escape from Kadavo"

Chodzą słuchy, że ponoć odc. 11 ma być o Aście i Luksie... Ale bardziej martwią mnie odc. 12 i 13, bo tytuły są ewidentnie wzięte z komiksu... Jak mówiłam kiedyś: naprawdę będę się śmiała, jeśli TCW wywali TCW z kanonu. Chyba, że wytłumaczą to w ten sposób, że Togrutanie znowu wpadli w czyjeś ręce...

Re: odcinki

ShaakTi1138 napisał(a):
Ale bardziej martwią mnie odc. 12 i 13, bo tytuły są ewidentnie wzięte z komiksu... Jak mówiłam kiedyś: naprawdę będę się śmiała, jeśli TCW wywali TCW z kanonu. Chyba, że wytłumaczą to w ten sposób, że Togrutanie znowu wpadli w czyjeś ręce...
________
A to już zależy co zaprezentują w tych odcinkach oraz od tego czy nie wprowadzą większych nieścisłości pomiędzy serialem a komiksem. Poza tym podobna sytuacja miała miejsce przy powieści "Labirynt zła" oraz trzeciego sezonu poprzedniego serialu, a jakoś nie spowodowało to że cokolwiek wyleciało z kanonu więc jeśli chodzi o tę sprawę to jestem spokojny. Co najwyżej serial zretconuje niektóre wydarzenia przedstawione w komiksie.

na

przykład wiek Ahsoki, która w komiksie jest młodsza...

...

Już nie przesadzajmy. Te komiksy są aż takie dobre, że ich szkoda? Jak dla mnie to one w ogóle nie istnieją. Niech sobie TCW zabija i zmienia swój kanon kiedy chce, a nie przestawia rzeczy z książek czy innych komiksów.
/care

...

Przeczytałem komiksy TCW (przynajmniej te wydane w SWK Extra) i wcale nie były takie złe i nie miałbym nic przeciwko temu, żeby np. "Bohater Konfederacji" wszedł do kanonu. Mnie ciekawi inna rzecz: mianowicie, jak oni chcą zmieścić 150 stron komiksu w dwóch odcinkach? To będzie wmagało chyba kilku cięć w fabule - a tego bym nie chciał...
A z innej beczki, to może mi ktoś napisać o jakich niescisłościach w kanonie piszą ShaakTi i Wandalek?

Re: ...

smajlush napisał(a):

A z innej beczki, to może mi ktoś napisać o jakich niescisłościach w kanonie piszą ShaakTi i Wandalek?

________
Chodzi ci o nieścisłości związane z Labiryntem zła, czy z wiekiem Aśki?

Re: Re: ...

Obi-Wan Skywalker napisał(a):
Chodzi ci o nieścisłości związane z Labiryntem zła, czy z wiekiem Aśki?
________
Pewnie chodzi smajlushowi o jedno i o drugie, lecz pewnie bardziej o to drugie. Ja też jestem ciekaw "jak" oni wyjaśnią to, że tu Aśka jest starsza a tam znacznie młodsza. Że niby Sidius miał "widzi misie" i chce rewanżu za poprzedni raz?

A z innych rzeczy: Ciekawe czy wpadną na pomysł z przedstawieniem dokładniejszych relacji między Ahoską i Plo Koonem? Oby tego nie było, ponieważ tutaj by to kompletnie nie pasowało.

Powiem tak...

11 odcinek może też być częścią trylogii o zniewoleniu Togrutan - w końcu tytuł brzmi "Porwanie", więc akurat nie musi się odnosić do Aśki i Luksa. Co do odc. 12 i 13 to "I have bad feelings abut this...", ponieważ miało być tylko nawiązanie do komiksów a nie takie coś... Czy Filoni i reszta naprawdę nie mają pomysłów czy co do diabła ciężkiego!? Patrząc na Wookieepedii o tych komiksach, wyczytałem, że pod tym jest adnotacja taka, że: "cała ta seria komiksów, jest takim komplementem w stosunku do filmu i serialu."
Nie wiem jak będzie z tymi odcinkami 11, 12 i 13 (bo wątpię by Aśka sobie ze swoim chłopakiem gdzieś latali do Mandalorian, a w drugiej części galaktyki cały jej lud staje się niewolnikami... ) lecz naprawdę czuję że tutaj "Kapelusznik" i reszta mogą zrobić to na odwal się i bez żadnego większego wysiłku włożonego w cały ten projekt... no chyba, że pozmieniają nazwy odcinków, bo może to są tylko takie robocze nazwy, co? Żeby właśnie tak wkurzyć ludzi... Ale serio mówiąc... naprawdę szlag mnie trafi, jak Oni to zrobią byle jak i że będzie to wyglądało tak że nie mieli innej wizji ukazania tego wszystkiego, żadnego innego pomysłu na to...(Arghh! "Jedi Filoni scum! Lucas sleemo!" ) Dlaczego musieli się do ciężkiej cholery uprzeć na te komiksy!? To naprawdę będzie "śmiech na sali" jak jedno wykluczy drugie...

Maul czyli Starkiller?

Znalazłem taką oto informację:

http://hatak.pl/aktualnosci/seriale/16860/Sam_Witwer_powroci_do_Wojen_Klonow/

Cóż, jak już kiedyś było gdzieś wspominane, Witwer miał podkładać głos jakiejś ważnej postaci w sezonie 4. A więc podejrzewam, że będzie to Maul, wszak odcinki z nim zobaczymy na wiosnę.

.

Na wiki pisze że wcieli się w postać o imieniu Son, którą zobaczymy w 3 odcinkach.

Cóż,

Syn wystąpił w trylogii Mortis w sezonie trzecim, nie sądzę, żeby to była aż tak wielka i znana postać Chyba że do niego wrócą w sezonie 4

<o>

Ale przecież SON nie żyje. Choć nie zaprzeczę że pomysł zmartwychwstania jakoś przypadł mi do gustu. Ale w realizację jakoś nie wierzę.

...

O kurde, rzeczywiście. Yyyy... no to niech Syn nie wraca. Najlepiej niech Witwer też nie wraca

...

Mam nadzieję, że zobaczymy ponownie Syna, a pomysł z kolejnym zmartwychwstaniem Maula został odwołany.

Pomarzyć zawsze można...

... ale wielkiej machiny zwanej KOMERCHA nie zatrzymamy.
Głos pan Witwer zdaje mi się ma odpowiedni (zresztą siedmiolatki, nawet jeśli widziały TPM, to nie usłyszą różnicy).

Jednak ja najchętniej zobaczyłbym go w... to będzie herezja, ale w TFU III. Chętnie znów spędzę parę godzin przy kompie bezmyślnie rąbiąc szturmowców, zachwycając się piękną grafiką i dowiadując się, dlaczego rok po akcji TFU jedynym kolesiem w Rebelii, który ma jakie takie pojęcie o Mocy jest Luke.

...

Nie do końca już rozumiem. Mam wrażenie, że w tej chwili scenarzyści TCW i Lucas chcą całkowicie zachwiać i namieszać w sferze "powstrzymywania ludzi od umierania" itd.
Niech mi ktoś to wyjaśni: ja zawsze sądziłem, że Sidious nigdy nie poznał tajemnicy nieśmiertelności, a Filoni w wywiadzie podnieca się, że Maul mógł z tych technik skorzystać. CO JESZCZE DZIWNIEJSZE Filoni ekscytuje się tym, że to tymi magicznymi technikami uratowano Vadera od śmierci na Mustafar. Przepraszam, ale ja sądziłem, że to po prostu zaawansowana technika cyborgizacji. Sam Palpatine wspomina w RotS, że (cytuję mniej więcej z pamięci) "tylko jeden wiedział jak tego [ratowania ludzi od śmierci] dokonać, ale wierzę, że razem odkryjemy ten sekret".
Teraz jeszcze wyżej widzę rysunek Maula i tekst sugerujący, że Plagueis nigdy nie umarł. Czy Sidious nie zabił go gdy ten spał?
Nie wiem, może ja nie rozumiem Filoniego, albo może nie rozumiem filmów. Ktoś jest w stanie to wyjaśnić? Bo jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś się oburzał tym, że Vadera uratowały techniki Plaugeisa, a jak dla mnie to cała ta historia jest niesamowicie ciekawa i istotna dla całej fabuły Star Wars (powstanie Anakina, argumenty za jego przejściem na Ciemną Stronę).

...

Odnoszę się głównie do tej wypowiedzi Filoniego:

"Fans will note that there is precedent for this kind of resurrection. “The Dark Side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be…unnatural,” Darth Sidious says in Revenge of the Sith. Sidious and his master found a way to use the Force to cheat death—that’s how he was able to keep Vader alive after that little swan dive into a lava field. Couldn’t Maul have picked up on some of that too? Says Filoni, “He’s suffered through a lot to keep himself alive and implemented the training of his master to do so.”"

Sidious kłamał

W sumie, to wytłumaczenie może być banalnie proste. W epizodzie III Sidious celowo okłamał Anakina, że tylko z jego pomocą odkryją tajniki mocy, które posiadał Plagueis, a które były potrzebne by uratować Padme od śmierci. Sidious wiedział, że tym argumentem przeciągnie Anakina na CSM i tak się stało. Przy tym wydaje się mało prawdopodobne by Sidious zabił Plagueisa za nim odkryłby te umiejętności biorąc pod uwagę, jak był przebiegły i inteligentny, było by to dla niego czyste marnotrawstwo. Przecież nie miał pewności, że z Vaderem, to się uda, ani też nie mógł się przed nim odkryć, że takie moce posiada, bo straciłby najważniejszy argument by go przekonać.


Powód był oczywisty Sidious również chciał żyć wiecznie i posiadać moc utrzymywania przy życiu wybranych osób, w tym swego adepta, a z tym nic nie mogło się równać. Z tej perspektywy uzdrowienie Vadera wydaje się bardzo logiczne i wręcz nieodzowne, biorąc pod uwagę, jak zmasakrowane i spalone było całe ciało i jak długi czas upłynął gdy trafił do ambulatorium. Jeśli chodzi zaś o części ciała, które zostały zastąpione cybernetycznymi, to powód też jest oczywisty, kończyny Vaderowi same by nie odrosły, zaś mechaniczne kolosalnie zwiększały fizycznie siłę, jednak, to nie one go uratowały, a jedynie pomogły normalnie funkcjonować.


Tu pojawia się bardzo poważny argument na poparcie tej tezy, mianowicie w ROTJ w końcowej scenie, konający Vader mówi do Luka, że ma pomóc mu zdjąć maskę, a ten odpowiada, że wtedy umrze, dostaje odpowiedz nic już tego nie powstrzyma. Biorąc również pod uwagę, że Vader wyraźnie traci siły i zaczyna być bliski śmierci, w momencie gdy ginie Sidious w rdzeniu oczywistym jest, że to moc Sidiousa utrzymywały Vadera przez te lata przy życiu, a nie cybernetyczne części w tym maska, którą notabene ściągał wcześniej.


Tak więc jeśli Sidious mógł utrzymywać Vadera przy życiu, to również mógł tak zrobić z Maulem.

;d

Tylko że Vader nie spadł przepołowiony w otchłań na Naboo jak Maul więc Sidek nie miał co w sumie utrzymywać przy życiu oprócz kupy flaków która spadła z wysokości iluś tam metrów a techniki reinkarnacji jako takiej nie znał

...

Za to Vader przez kilka godzin smażył sie jak grzanka bez kończyn, bez mocy Sidiousa nie miał by żadnych szans. Nie zapominaj ile zostało z generała zgrywusa po cyber operacji plastycznej.

...

A zapomniało się, że Vader chwilę przed śmiercią został śmiertelnie porażony błyskawicami Mocy?

Re: ...

Melethron napisał(a):
A zapomniało się, że Vader chwilę przed śmiercią został śmiertelnie porażony błyskawicami Mocy?
________
Jeśli grałeś w TFU 2 to to co Palpa zrobił Vaderowi to pikuś w porównaniu z klonem Starkillera. (I jak tu się teraz nie łapać za głowę)
Dajmy na to, że Vaderowi pękło serce jak zobaczył Luke`a pieszczonego błyskawicami i..... stracił wolę do życia :> Błyskawice od Imperatorka to takie wisienki na torcie

...

Nie grałem w TFU, badziewne gry omijam

Tylko na to czekałem

A zapomniało się, że Sidious całą moc wystrzelił w powietrze, bo Vader uniósł go plecami do siebie i dostał tylko rykoszetem?

Re: Tylko na to czekałem

Darth GROM napisał(a):
A zapomniało się, że Sidious całą moc wystrzelił w powietrze, bo Vader uniósł go plecami do siebie i dostał tylko rykoszetem?
________

tylko na to czekałem....a zapomniałeś jak Vaderek dostał od Starkillera pełną parą?
dla przypomnienia:
http://www.youtube.com/watch?v=9w0rv08AD3c wrzuć koło 4:50.
Wybacz, ale Starkiller (sry klon, bo mnie poprawisz) Unleashed którego dosłownie opływa elektryczność jest gorszy od lightingów Palpiego?

Poza tym Luke obrywał znacznie dłużej i żył, to Vader od rykoszetów od razu dead? (Miej cały czas na względzie ten filmik, bo inaczej się nie dogada...ale plotę bzdury i tak byśmy się nie dogadali xD )

...

Aaale Grom postuluje że tym co zabiło Vadera była śmierć Imperatora. Bo Imperator poznał sekret wiecznego życia/podtrzymywania życia, i od Mustafar Vader żył dzięki Mocy Imperatora.

Więc Lightingi, czy to Palpiego, czy Starkillera, nie mają znaczenia : P (a nawet, o zgrozo, bardziej pasują do jego hipotezy. Skoro Porażenie rpzez Starkillera go nie zabiło, to to od Palpieog też nie mogło. Więc zginął bo Palpatine zginął. ; P)

Rotfl

Zgodnie z tą teorią to w momencie odrodzenia Imperatora (Dark Empire, wcześniej przejął ciało Jenga Drogi aby udać się na Byss i tam dokonać transferu )na Endorze drobiny Vadera powinny zacząć wariować i dzięki temu przywróciłby Vadera do życia.

Powiem tak: na ten moment Palpatine nie poznał sekretu wskrzeszenia tak jak to znał jego mistrz. Musiał pójść inną drogą;

Wookiepedia:
Unable to rediscover his former Master`s lost secret, Palpatine had to find a different way to cheat death.
I dalej..
Wookiepedia:
At an unknown point in time prior to his death at the Battle of Endor Palpatine had found a different way to cheat death by preserving his spirit after the death of his body, by the method of spirit transference.

Do czasu ukazania się książki Darth Plaegius trzymam się tego co jest znane na chwilę obecną. Po przeczytaniu książki zmierzę się z tym czymś z ciężkim bólem serca, ale dopiero wtedy. Dla mnie gdybania i domysły są na razie zbyteczne.

A i na koniec:
Wookiepedia:
Mortally weakened by the lightning, and with his life support system short-circuited and fried, Anakin Skywalker had paid for his act of defiance with his life.

Wiki to nie wyrocznia

A jedynie zbiór ogólnych informacji, które pojawiają się w różnych produkcjach. Tak, więc na Wiki nie ma jednoznacznych interpretacji, więc każdy może niektóre fakty dowolnie interpretować.


„Powiem tak: na ten moment Palpatine nie poznał sekretu wskrzeszenia tak jak to znał jego mistrz. Musiał pójść inną drogą; „

Powiem tak okładka przód i tył książki Darth Plagueis, sugeruje jednoznacznie, co potrafi Sidious.


Na Wiki, do której się odwołujesz piszą, że:


In light of information revealed by Palpatine to Skywalker, it is distinctly possible that Darth Plagueis may in fact have been Skywalker`s "father," to whit.


It was confirmed that Darth Plagueis had the ability to create or sustain life through manipulation of midi-chlorians, and Skywalker`s conception bore a notable resemblance to this concept. As if to hint this to Skywalker, Palpatine emphasized "life" and turned to Skywalker when he was being told the "Tragedy of Darth Plagueis the Wise".[13] As Sidious himself never learned the power to influence midi-chlorians from his master, he could not have been Skywalker`s "father"; privately, he believed that Skywalker had been a creation of the Force itself. Many Jedi such as Qui-Gon Jinn, believed Skywalker was created purely by the will of the Force, with no outside forces involved.”


Czyli, co Darth Plagueis jest ojcem Anakina? Nie można wszystko z Wiki brać jak wyrocznię, bo tam podają nie jednokrotnie różne wersje zdarzeń w zależności, z jakiego źródła są, oraz podają pewne przypuszczenia, jak w tym przypadku.


Tak, więc odcięta mechaniczna ręka, oraz rzekome spalone systemy Vadera na pewno nie pomogły, jednak to nie one były odpowiedzialne za śmierć Vadera. Na marginesie było by śmieszne gdyby kombinezon Vadera był tak mało odporny na wyładowania elektrostatyczne, czy inne zwłaszcza, że Vader potrafił bez trudu odbić promień wiązki lasera.

Wiki to nie jest wyrocznia

jednakże jak na chwilę obecną to najlepsze źródło informacji dotyczące SW. Jest to największe źródło wiedzy SW i najczęściej odświeżane i poprawiane.


Powiem tak okładka przód i tył książki Darth Plagueis, sugeruje jednoznacznie, co potrafi Sidious.


Widzisz, dla mnie akurat Maul na końcu książki oznacza jedynie tyle, że możemy spodziewać się pod koniec książki albo znalezienia Maula (względnie podobnie jak to było w komiksie) albo zobaczyć część szkolenia Maula przez przyszłego Imperatora.

Tak jak napisałem wcześniej- opierajmy się na ten moment na informacjach jakie mamy do tej chwili. Wszelkie domniemania są bezsensowne. Maul może być równie dobrze kolejnym zabiegiem marketingowym, który się zbiega ze sobą- SW w kinach (z Maulem), TCW w TV(z Maulem) to i książka może się lepiej sprzedać...

"In light of information revealed by Palpatine to Skywalker, it is distinctly possible that Darth Plagueis may in fact have been Skywalker`s "father," to whit."
W świetle ujawnionych informacji przez Palpę do Skywalkera, jest całkiem możliwe, że Darth Plagueis mógł być w jakimś malutkim stopniu "ojcem" Skywalkera.

"and Skywalker`s conception bore a notable resemblance to this concept"
Nie wiem jak to jest z twoją umiejętnością czytania ze zrozumieniem, ale jak dla mnie to tylko oznacza, że poczęcie Skywalkera miało znaczące podobieństwo do tego konceptu. Nigdzie nie jest napisane, że Skywalker jest/był wytworem mistrza Palpy.

Czyli, co Darth Plagueis jest ojcem Anakina?
To są moje prywatne przypuszczenia, jednakże do czasu wyjścia książki o Plagueis`ie to są jedynie przypuszczenia, więc abym nie by hipokrytą bo ciebie objeżdżam za przypuszczenia a sam na nich jadę, powiem tak: na ten moment Anakin jest wytworem Mocy, co będzie dalej to się zobaczy.

Vader potrafił bez trudu odbić promień wiązki lasera.
Zauważ, że rękawice to miał specjalnie takie, które zmniejszały obrażenia z blastera, anty ogniowe i trzymające się nieźle podczas wybuchów. To są informacje wzięte z Blueprintów oraz innych przewodników.

"His gloves and the padding on his chest and arms consisted of blast-dampening armor, and were made to be impervious to fire and well-protected against explosions"

...

-jednakże jak na chwilę obecną to najlepsze źródło informacji dotyczące SW. Jest to największe źródło wiedzy SW i najczęściej odświeżane i poprawiane.
Może i tak, ale niestety ciągle pełne baboli. Prawdą jest, że wookie może służyć tylko jako źródło ogólnego obrazu sytuacji i spisu bibliografii, a jeśli chcemy się na czymś opierać, zawsze trzeba to sprawdzić w źródle pierwotnym.

Żeby GROM zaraz na mnie nie naskakiwał, to powiem, że teoria o Vaderze podtrzymywanym przez Palpiego mi się podoba. Przerwanie więzi nie musiało nastąpić przy śmierci Imperatora, lecz po zdradzie Vadera, więc wytaczanie DE jest nie na miejscu. Zauważmy, że tam Palpi kompletnie olał byłego ucznia i nawet do głowy mu nie przychodzi odradzanie go.

Jest jednak kilka ale:
-wiele źródeł (tia, rebeliancka propaganda ) wyraźnie podaje pokopanie lightningami za przyczynę śmierci Vadera.
-Dark Lord. Vader samodzielnie podtrzymuje się przy życiu na Mustafar. Palpi zna techniki poprawienia jego stanu zdrowia, ale nie ujawnia ich, żeby stłumić zapędy ucznia i mieć marchewkę w zanadrzu w razie nieciekawej sytuacji.

Vader jest kobietą

„jednakże jak na chwilę obecną to najlepsze źródło informacji dotyczące SW. Jest to największe źródło wiedzy SW i najczęściej odświeżane i poprawiane.”

Wiki to nie wyrocznia, a jedynie zbiór ogólnych informacji, które pojawiają się w różnych produkcjach. Tak, więc na Wiki nie ma jednoznacznych interpretacji, dlatego każdy może niektóre fakty, zwłaszcza te sprzeczne dowolnie interpretować. Czego w tych zdaniach nie rozumiesz?


„Widzisz, dla mnie akurat Maul na końcu książki oznacza jedynie tyle, że możemy spodziewać się pod koniec książki albo znalezienia Maula (względnie podobnie jak to było w komiksie) albo zobaczyć część szkolenia Maula przez przyszłego Imperatora.”


A czytałeś napis nad Darth Maulem? Jak nie rozumiesz, to mogę ci przetłumaczyć?


„Tak jak napisałem wcześniej- opierajmy się na ten moment na informacjach jakie mamy do tej chwili. Wszelkie domniemania są bezsensowne.”


Na Bastionie wszyscy bezsensownie domniemają się na różne tematy, a zwłaszcza w temacie TCW, gdy czytają spoilery do odcinka, a później i tak wszystko kręci się inaczej niż sobie wymyślili.


„więc abym nie by hipokrytą bo ciebie objeżdżam za przypuszczenia a sam na nich jadę, powiem tak”


Tylko, dlaczego ci argumentów brakuje, by mnie objeżdżać?


„Zauważ, że rękawice to miał specjalnie takie, które zmniejszały obrażenia z blastera, anty ogniowe i trzymające się nieźle podczas wybuchów. To są informacje wzięte z Blueprintów oraz innych przewodników.”


Teraz to mnie rozbawiłeś Vader zamiast mocą odbić wiązkę lasera, to łapał ją rękawicą, a blaster Hana pewnie przyciągnął elektromagnes w rękawicach, tjjja, a Vader był kobietą zaraz się dowiem lol.


Ach Komix skąd wy te swoje przemyślenia bierzecie?

...

Przecież jego rękawice pozwalały dusić na odległość. Elektromagnes i blasteroodporne wkładki też z pewnością miały.

Kurczę Gromie

jak zwykle gdy ci argumentów brakuje to zaczynasz jeździć po mnie? Słaba taktyka, wszyscy mówią bym odpuścił, ale nie tym razem

"A czytałeś napis nad Darth Maulem? Jak nie rozumiesz, to mogę ci przetłumaczyć?" Odpowiem tym samym co wcześniej:
„Widzisz, dla mnie akurat Maul na końcu książki oznacza jedynie tyle, że możemy spodziewać się pod koniec książki albo znalezienia Maula (względnie podobnie jak to było w komiksie) albo zobaczyć część szkolenia Maula przez przyszłego Imperatora.”
Z resztą jak sam to uznałeś:
"a później i tak wszystko kręci się inaczej niż sobie wymyślili."

"Teraz to mnie rozbawiłeś Vader zamiast mocą odbić wiązkę lasera, to łapał ją rękawicą,"
Gdzie coś takiego napisałem?
"a blaster Hana pewnie przyciągnął elektromagnes w rękawicach, tjjja, a Vader był kobietą zaraz się dowiem lol."
No i widzę skończyła się rozsądna (o ile z tobą tak można) dyskusja. Ja podaję ci argumenty poparte w słownikach i przewodnikach, a ty je z góry odrzucasz i myślisz, że masz rację? Nie tędy droga do przekonania kogoś do swoich racji Gromie

"Ach Komix skąd wy te swoje przemyślenia bierzecie?"
No cóż Gromie z informacji szeroko dostępnych, racz łaskawie czasem rzucić na nie okiem zanim kompletnie je zdementujesz

Moc, a rękawice

Zaczynasz wywód od populizmu, wszyscy znaczy, co, mama, tata i brat, konkretnie, kto?


Nie odpowiedziałeś, czy zrozumiałeś, co jest napisane na Darth Maulem, bo ta sentencja ma wyraźny związek z postacią, nad którą się znajduje, ktoś to nie przypadkowo zrobił.


"Teraz to mnie rozbawiłeś Vader zamiast mocą odbić wiązkę lasera, to łapał ją rękawicą,"
„ Gdzie coś takiego napisałem?”

Tu.

„Zauważ, że rękawice to miał specjalnie takie, które zmniejszały obrażenia z blastera, anty ogniowe i trzymające się nieźle podczas wybuchów.”

Sugerujesz, że Vader nie odbił mocą strzału z blastera, tylko wykorzystał anty ogniowe rękawice. Zatem, czy gdzieś możesz znaleźć konkretne informację, że to specjalna rękawica, a nie użycie mocy zablokowało strzał Hana i co by było gdyby Han strzelał kilkakrotnie w różne punkty ciała, Vader też zdążyłby je zasłonić rękawicą, przecież to niedorzeczne? Fakt, że takie wzmocnione rękawice Vader posiadał nie jest równoznaczny z tym, że nie użył mocy, zwłaszcza, że taki leksykon został opracowany długie lata po premierze filmu. W czasach, gdy ROTJ był w kinach nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że Vader użył mocy zwłaszcza, że sekundy później za jej pomocą przyciągnął blaster, to jasne i oczywiste dla każdego, choć widać, że nie dla ciebie. Skoro Vader mógł zrobić duszenie, to również mógł mocą odbić strzał.

„No i widzę skończyła się rozsądna (o ile z tobą tak można) dyskusja. Ja podaję ci argumenty poparte w słownikach i przewodnikach, a ty je z góry odrzucasz i myślisz, że masz rację?”


Znajdź informację, że Vader wtedy nie użył mocy.


„No cóż Gromie z informacji szeroko dostępnych, racz łaskawie czasem rzucić na nie okiem zanim kompletnie je zdementujesz”Jak na razie, to nie podałeś argumentu, że Vader nie użył mocy, pokazałeś tylko wypis, że posiadał anty ogniowe rękawice, a to nie jest równoznaczne, więc musisz się trochę bardziej postarać.

Gromie, Gromie...

Tak, tak przetłumaczyłem i zrozumiałem o co chodzi- moją opinię na ten temat już znasz, więc nie będę się powtarzał;

"bo ta sentencja ma wyraźny związek z postacią, nad którą się znajduje, ktoś to nie przypadkowo zrobił. "

To się jeszcze zobaczy, znowu przeskakujesz do konkluzji...
Darth Maul może się w książce pojawić, tym bardziej o ile dobrze zrozumiałem to Palpa zaczął go szkolić kiedy sam był jeszcze uczniem Plagueis`a (za błędy w nazwie przepraszam, trochę się śpieszę)

"W czasach, gdy ROTJ był w kinach nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że Vader użył mocy"

Uuuuu pytałem się rodziców i innych znajomych i opinie są podzielone. Więc nie przeskakuj od razu do domysłów populisto

Ok chciałeś to masz, wyrwane z SW databanku, który niestety przestał istnieć z dniem 13 września tego roku (zastąpiony, przez jakąś idiotyczną encyklopedię......masakra):

"His gloves are made with a unique micronized iron that can deflect anything short of a lightsaber blow. (SW databank)"

"Znajdź informację, że Vader wtedy nie użył mocy"

Znajdź mi informację, że Vader użył Force Deflect (taki termin w ogóle w tamtych czasach nie istniał, i błagam nie odwołuj się do najnowszych TOR`ów, gdzie Mistrzyni z "Hope`a" robi Force Absorb - zastanawia mnie to czy ją można też jedynie w śnie zabić )

"Jak na razie, to nie podałeś argumentu, że Vader nie użył mocy, pokazałeś tylko wypis, że posiadał anty ogniowe rękawice, a to nie jest równoznaczne, więc musisz się trochę bardziej postarać"

Tak samo, czekam na wpisy potwierdzające twoją tezę, że Vader posłużył się Mocą a nie rękawicami.

<o>

Czyli Vader był energetycznym wampirem? Jakoś mnie ta koncepcja nie przekonuje do siebie do tego uważam ją za dość dziwną.
Przyczyną śmierci Vadera było uszkodzenie aparatury podtrzymującej oddychanie przez błyskawice Imperatora a jak wiadomo urządzenia elektroniczne są bardzo wrażliwe na wyładowania elektryczne więc nic dziwnego że aparatura oddechowa została uszkodzona.

Czytaj

ze zrozumieniem, a czy ja napisałem, że Vader zginął od błyskawic? Czytaj według kolejnosci drzewka

Logika

Nie mówiąc o tym, że w takim razie Luke powinien zginąć pierwszy po zainkasowaniu srogich błyskawic, przez dłuższą chwilę, a jednak już po chwili był pełen wigoru, a i jeszcze miał siłę Vadera zataszczyć do promu.

Ach Melethron z tą twoja logiką, to krucho jest, ale to już nie pierwszy raz.

...

Tyle, że taki Luke był o połowę młodszy od Vadera i nie oszukujmy się, był w znacznie lepszej kondycji zdrowotnej. To chyba daje jasne wytłumaczenie dlaczego lepiej zniósł błyskawice?

...

Dodatkowo Vader z pewnością oberwał większą mocą. Z Lukiem Palpi się bawił. Chciał się rozkoszować jego śmiercią. Gdy Vader go złapał za fraki, pewno spanikował, hormony walnęły, co musiało wpłynąć na wytwarzany prąd.

Okruchy pamięci

Tyle, że Vader był kilkukrotnie silniejszy mocą od Luka, który skillem nawet nie był rycerzem Jedi, nie mówiąc już o tym, że Sithowie lepiej znosili porażenie błyskawicami. Jednak nie o to tu chodzi, bo chodzi o to, że Luke nie miał żadnych osłon ani na głowę, ani na tułów, po za skąpym wdziankiem, smażony w frontalnym ataku, nie licząc pierwszych trzech błyśnięć, dwukrotnie po 22 sekundy, z czego drugi raz na pełnej przepustnicy po słowach „A teraz Skywalker umrzesz”, gdzie widać, że żarty się skończyły, podczas, gdy na Vadera przez dziesięć sekund błyskawice ledwo ześlizgiwały się rykoszetem na chroniący go hełm i popiersie, o rękawicy nie wspominając, który nawet nie został uszkodzony, a twarz nie miała żadnych śladów poparzeń.

Vader celowo uniósł plecami do siebie Sidiousa, więc cała moc poszła w las. Oczywistym jest, że to nie błyskawice zabiły mhrocznego lorda, bo gdyby był tak wrażliwy na takie małe cuś, to nigdy by nie był takim kilerem, jakim był, a jakim był, to chyba wszyscy wiedzą.


Tak, więc zalecam ci odświeżenie ROTJ i przestudiowanie tej sceny, bo widać, że twoją pamięć nadgryzł ząb czasu.

...

Wielkie mi odkrycie, że Vader był silniejszy Mocą od Luke`a... Anakin Skywalker był najsilniejszy Mocą w historii galaktyki, chyba dlatego był Wybrańcem no nie? Powiedz mi gdzie jest napisane, że Sithowie lepiej znoszą obrażenia zadane błyskawicami Mocy? Powszechnie wiadomo, że metale w większym stopniu przewodzą elektryczność, więc sądzę, że Luke więcej zyskał na braku osłon niż stracił. Powiedz mi jeszcze, że liczyłeś ile sekund Palpatine raził Luke`a błyskawicami? O tak, żarty się skończyły bo padła sentencja używana przez każdy czarny charakter w każdym filmie, tuż przed tym jak ów czarny charakter ponosi śmierć bądź przegrywa z siłami dobra w inny sposób. No ciekawe, że te błyskawice się ześlizgiwały bo ja przez to porażenie zobaczyłem szkielet Vadera... a Ty nie? a to co wyżej pisałem o elektryczności i metalach to co? łaskotanie i tarcza błyskawico odporna? raczej śmiertelna pułapka. No i co z tego, że Vader nie miał śladów poparzeń? A Luke je miał? Nie dostrzegłem takowych.

To czytałeś scenariusz i było tam napisane, że Vader musi koniecznie unieść w takiej oto pozycji swojego mistrza, a zarazem przeciwnika? Każdy człowiek jest wrażliwy na wyładowania elektryczne. Jeśli sądzisz inaczej pobaw się z gniazdkami, może akurat przeżyjesz i będziesz nas męczył dalej... Kilerstwo i wrażliwość Vadera nie wynika z jego nieprzeciętnej wytrzymałości tylko z inwencji twórców. Oprócz tego, że Vader siekał wszystkich na około to w każdym źródle (czy to książka, czy to komiks) był bliski śmierci i ocalał życie tylko dzięki pomocy mistrza bądź łutowi szczęścia. Nie rób więc z kaleki kozaka.

Loverem nie jestem nie muszę pamiętać każdego filmu sekunda w sekundę, więc odpuść sobie zalecanie.

Lover

„Wielkie mi odkrycie, że Vader był silniejszy Mocą od Luke`a... Anakin Skywalker był najsilniejszy Mocą w historii galaktyki, chyba dlatego był Wybrańcem no nie?”


Co ty nie powiesz, to, po co takie głupoty piszesz?


„Tyle, że taki Luke był o połowę młodszy od Vadera i nie oszukujmy się, był w znacznie lepszej kondycji zdrowotnej. To chyba daje jasne wytłumaczenie dlaczego lepiej zniósł błyskawice?”


Dajmy na to Yoda był wielokrotnie starszy niż każdy force user w owym czasie, a potrafił odbijać mocą błyskawice Sidiousa z wiadomym skutkiem, co znaczy tyle, że nie wiek stanowi tylko władanie mocą, a w tym jak sam wspominasz Vader był dużo mocniejszy niż Luke. Nie wiem czy zauważyłeś, ale w obu postach sam sobie zaprzeczasz, czy to jasne dla ciebie lol.?


„Powszechnie wiadomo, że metale w większym stopniu przewodzą elektryczność, więc sądzę, że Luke więcej zyskał na braku osłon niż stracił.”


A czy mówi ci coś plasteel lub obsydian, albo to zdanie?

„As a result of having artificial arms, Darth Vader could neither conjure Force lightning nor be invulnerable to it. Vader would attempt to compensate for this vulnerability to Force lightning by upgrading the armor with some sort of insulation.”


„Powiedz mi gdzie jest napisane, że Sithowie lepiej znoszą obrażenia zadane błyskawicami Mocy?”


Chociażby wysuwając logiczny wniosek z tego zdania.

„As a result of having artificial arms, Darth Vader could neither conjure Force lightning nor be invulnerable to it.”


Inaczej mówiąc, gdyby Vader miał dłonie, to mógłby używać błyskawice i być na nie odporny, jak zresztą Sithowie, którzy posiadali tą umiejętność, chociażby Sidious, czy Plagueis. Nawet adepci mieli podwyższoną odporność po przez szkolenie, gdzie byli rażeni przez swych mistrzów by ich poskramiać i uodparniać, jak np. Savage Opress, który w TCW był tak szkolony przez Dooku.


„Powiedz mi jeszcze, że liczyłeś ile sekund Palpatine raził Luke`a błyskawicami?”


Nie musiałem liczyć po prostu pamiętam, jak film oglądam już prawie 30 lat, a to jest jedna z moich najbardziej ulubionych scen w SW, to się pamięta, widać ty musisz sprawdzić by to zweryfikować, albo uwierzyć mi na słowo lol.


„O tak, żarty się skończyły bo padła sentencja używana przez każdy czarny charakter w każdym filmie”


Hm zapewniam cię, że nie chciałbyś być na miejscu Luka, po tych słowach, szybko zrozumiałbyś, że żarty się skończyły, choć wtedy było by za późno. Warto byś odświeżył sobie tą scenę i dokładnie przeanalizował wściekłość na twarzy Sidiousa i odgłosy błyskawic smażące Skywalkera, bo to mogłoby cię spotkać.„No ciekawe, że te błyskawice się ześlizgiwały bo ja przez to porażenie zobaczyłem szkielet Vadera... a Ty nie”


Jak sobie mocną latarką prześwietlisz dłoń, to też widać kości i co z tego? Zwłaszcza, że hełm Vadera był izolowany plasteel’em, zresztą popiersie i rękawice też były izolowane.


„a to co wyżej pisałem o elektryczności i metalach to co? łaskotanie i tarcza błyskawico odporna? raczej śmiertelna pułapka.”


A o izolacji słyszałeś lub klatce Faradaya?


„No i co z tego, że Vader nie miał śladów poparzeń?”


Tylko tyle, że ich nie miał, a wnioski nasuwają się same, zaś hełm też nie był uszkodzony zwłaszcza, że był izolowany, to też daje do myślenia, widać nie w twoim przypadku.


„To czytałeś scenariusz i było tam napisane, że Vader musi koniecznie unieść w takiej oto pozycji swojego mistrza, a zarazem przeciwnika?”


Nie muszę czytać scenariusza, bo to chyba oczywiste oglądając tą scena, co GL w nim napisał, jak widać nie dla ciebie, jakkolwiek Vader nie był idiotą i znając niszczycielską moc błyskawic, wybrał najlepszy wariant, jak każdy inteligentny wojownik, widać ty wolałbyś frontalnie unieść Sidiousa, brawo, strategia na miarę samobójcy, dlatego ty nie mógłbyś być wojownikiem i pisać scenariusze.


„Każdy człowiek jest wrażliwy na wyładowania elektryczne”


O ile nie jest uziemiony, ale nie każdy jest wybrańcem mocy, jak Anakin, dla którego porażenie prądem przez kilka sekund nie stanowiło żadnego problemu.„Jeśli sądzisz inaczej pobaw się z gniazdkami, może akurat przeżyjesz i będziesz nas męczył dalej...”Rozumiem, że ty się bawiłeś skoro wiesz coś o tym?


„Kilerstwo i wrażliwość Vadera nie wynika z jego nieprzeciętnej wytrzymałości tylko z inwencji twórców.”


O ile mi wiadomo, to taki był zamysł GL dla któego Vader jest najważniejszym bohaterem, no chyba, że ty wiesz lepiej od niego. Ty w ogóle oglądałeś OT?„Oprócz tego, że Vader siekał wszystkich na około to w każdym źródle (czy to książka, czy to komiks) był bliski śmierci i ocalał życie tylko dzięki pomocy mistrza bądź łutowi szczęścia.”


Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale scena, o której mówimy dzieje się w filmie, a te stanowią kanon jedyny obowiązujący, więc jeśli w komiksach, czy książkach Vader nie jest takim kilerem, jak w filmach, to i tak nie ma to żadnego znaczenia w odniesieniu do filmów, bo tylko one i seriale stanowią kanon. Tyle lat, to już wiadomo, a ty nadal jesteś w Matrixie lol.„Nie rób więc z kaleki kozaka.”


Dla mnie filmowy Vader jest kozakiem, ty zaś mentalnym kaleką, bo ciężko ci zaakceptować fakty.


„Loverem nie jestem nie muszę pamiętać każdego filmu sekunda w sekundę, więc odpuść sobie zalecanie.”


By dyskutować trzeba mieć wiedzę, ząb czasu sprawił, że twoja gdzieś się skruszyła, więc by merytorycznie dyskutować radzę ci poddać zaleceniu, by znowu nie wyjść na i…


Widzisz nie warto dyskutować z loverem SW, by nie wyjść na i…x2

...

Mimo wszystko w dokumencie "Star Wars Tech" zanalizowano uszkodzenia Anakina i stwierdzono, że żaden problem go uratować, a nawet pokazywali technologię którą mamy tu na ziemi, która mogłaby uratować uszkodzone płuca (które wg tych naukowców najbardziej ucierpiały przez wdychanie oparów i pyłu wulkanicznego) w taki sposób, żeby Vader tak nie dyszał. Dlatego utrzymywanie Vadera przy życiu przez Sidiousa mi nie do końca pasuje, no ale cóż, jest to możliwe.

Inna sprawa, że Darth Vader przez te wszystkie lata służeniu Sidiousowi cały czas planował jego obalenie (Zasada Dwóch) - szkolił sobie uczniów, spiskował, aż później chciał, żeby u jego boku stanął syn i wspólnie z nim chciał przejąć władzę w Imperium. Gdyby Palpatine utrzymywał jakimiś dziwnymi technikami życie Vadera, to jego zabójstwo równałoby się z samobójstwem. No ale przy założeniu, że Vader ciągle wierzy, że Palpatine takich umiejętności nie posiada i że jedynym co go trzyma przy życiu jest pancerz, to wtedy pada pytanie: dlaczego powiedział, że "nic tego [śmierci] nie powstrzyma"? Skąd to wiedział? To chyba trochę poważa Twój "poważny argument".

Z tego jednak wynika inne pytanie - w jaki sposób Sidious chciał kontynuować Zasadę Dwóch, skoro Vader nie mógłby go zabić? Luke Skywalker spadł mu z nieba, więc założenie, że chciał wziąć na ucznia kogoś innego byłoby nieciekawe, bo wcześniej nikogo w taki sposób (chyba) nie szkolił.

No i w końcu jeszcze inne pytanie - na czym mogłaby polegać ta technika? Co odkrył Plaugeis i jak to działa? Dlaczego Sidious umarł mimo posiadania takiej wiedzy? Czy "opętania" klonów Plapatine`a (tego wątku nie lubię) mają coś z tym wspólnego? Tyle pytań, tyle pytań - mam nadzieję, że książka o Sidiousie rzuci nam nowe światło na ten temat.

Sługa, DNA, oraz klony

„Mimo wszystko w dokumencie "Star Wars Tech" zanalizowano uszkodzenia Anakina i stwierdzono, że żaden problem go uratować”


Dokument „Star Wars Tech”, nie porusz historii i kanonu SW, tylko rozważa, czy niektóre technologie z SW są dzisiaj dostępne, a to dyskwalifikuje ten dokument, w kwestii interpretowania faktów i historii obu trylogii SW. To, że niektóre technologie są obecnie możliwe, z powodu wizjonerskich pomysłów GL i jego pracowników, oraz osób koprodukujących SW wiadomo od dawna, jednak ten dokument nie jest wyrocznią dotyczącą historii SW.


Na marginesie w tym dokumencie nie uwzględniono czasu, jaki upłynął od poniesionych obrażeń Vadera, aż po opiekę ambulatoryjną. Przeciętny człowiek nie dotrwałby do operacji czekając tak długo z takimi obrażeniami cały czas będąc smażony wysoką temperaturą lawy. Oczywiście Vader po przez moc wydłużył ten czas, jednak był tak osłabiony, że gdyby nie umiejętności Sidiousa nie dotrwałby nawet on do operacji.

„Inna sprawa, że Darth Vader przez te wszystkie lata służeniu Sidiousowi cały czas planował jego obalenie (Zasada Dwóch) - szkolił sobie uczniów, spiskował, aż później chciał, żeby u jego boku stanął syn i wspólnie z nim chciał przejąć władzę w Imperium. Gdyby Palpatine utrzymywał jakimiś dziwnymi technikami życie Vadera, to jego zabójstwo równałoby się z samobójstwem.”


No właśnie nie koniecznie, co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze mógł liczyć na to, że kiedyś Sidious nauczy go tej umiejętności lub w skryty sposób sam się jej nauczy, tak jaj Sidious wcześniej, a wtedy Vader sam mógłby utrzymywać się przy życiu i zabić Sidiousa. Po drugie Vader po to mógł szkolić w sekrecie adeptów, by z ich pomocą nauczyć się mocy życia, by muc potem zabić swego mistrza. Luke na takiego adepta znakomicie się nadawał, mogliby żyć wiecznie by rządzić galaktyką, jak ojciec i syn.„No ale przy założeniu, że Vader ciągle wierzy, że Palpatine takich umiejętności nie posiada i że jedynym co go trzyma przy życiu jest pancerz, to wtedy pada pytanie: dlaczego powiedział, że "nic tego [śmierci] nie powstrzyma"? Skąd to wiedział? To chyba trochę poważa Twój "poważny argument".Tylko, po co tak zakładać skoro Sidious i Vader, jako Sithowie pragnęli tak potężnej mocy. W ROTS doskonale widać, że Sidious ma obsesję na tym punkcie. Logicznym jest, że Sidious, albo nauczył się już wcześniej, albo z Vaderem mógł tego dokonać. Po za tym Sidious w pewnym momencie mógł powiedzieć Vaderowi, że tylko dzięki jego mocy żyje, byłby to znakomity kaganiec na poskromienie Vadera i uczynienie z niego lojalnego sługi na zawsze. Dlatego, gdy Sidious zginął Vader wiedział, że umrze i może też, dlatego tak długo zwlekał z decyzją o jego zrzuceniu do rdzenia, bo wiedział, czym to grozi.


Na potwierdzenie tej tezy jest jeszcze jedna scena w ROTJ gdzie, Vader przechwytuje Luka na Endorze. W pewnym momencie Luke próbuje przekonać ojca, że wyczuwa w nim dobro i by ten porzucił CSM, na to dostaje odpowiedz, że nie zna potęgi CSM i musi być posłuszny swemu panu, Luke na to odpowiada, że wyczuwa w nim konflikt i by ten odrzucił nienawiść, dostaje odpowiedz „Dla mnie już za późno synu”. Te słowa Vadera dokładnie mogły znaczyć tyle, że bez Sidiousa i jego CSM Vader by umarł, choć lukowi nie przyznał się do tego, co również by oznaczało, że Sidious musiał powiedział o swoich umiejętnościach i utrzymywaniu przy życiu swego adepta.


„Z tego jednak wynika inne pytanie - w jaki sposób Sidious chciał kontynuować Zasadę Dwóch, skoro, Vader nie mógłby go zabić? Luke Skywalker spadł mu z nieba, więc założenie, że chciał wziąć na ucznia kogoś innego byłoby nieciekawe, bo wcześniej nikogo w taki sposób (chyba) nie szkolił.”Znane są przypadki powrotu z CSM, a co za tym idzie Vader nie mógł twierdzić, z cała stanowczością, że to nie możliwe, chyba, że w przypadku powrotu straciłby życie, to wszystko zmienia, dlatego musiał być posłuszny swemu panu i może, dlatego tak bardzo potrzebował Luka by z jego pomocą poznać tajniki mocy życia by potem zemścić się na Sidiousie i przejąć po nim schedę z synem adeptem, wtedy prawo dwóch by się dokonało.

Aż dziw bierze, że te wszystkie fakty po tylu latach tak ładnie do siebie pasują, jak klocki Lego„No i w końcu jeszcze inne pytanie - na czym mogłaby polegać ta technika? Co odkrył Plaugeis i jak to działa? Dlaczego Sidious umarł mimo posiadania takiej wiedzy? Czy "opętania" klonów Plapatine`a (tego wątku nie lubię) mają coś z tym wspólnego?”Na to jest prosta odpowiedz, która wynika z filmu ROTS. Mianowicie Plaugeis po przez moc mógł na poziomie atomów utrzymywać swój kod genetyczny DNA w wiecznym wiązaniu, by ten się nie rozpadł i dał mu długowieczność, podczas gdy u każdej żywej istoty, gdy zegar biologiczny dojdzie do końca rozpad DNA przyczyni się do śmierci. Natomiast nie był odporny na uszkodzenia mechaniczne typu odcięcie głowy itp., dlatego Sidious mógł go zabić podczas snu.


Natomiast Sidious nie umarł tylko zginął w rdzeniu DS, a to kolosalna różnica, ponieważ z taką energia rdzenia żadne wiązanie materii nie wytrzyma. Gdyby nie zginął w rdzeniu mógł by żyć wiecznie utrzymując wiązanie swojego DNA.


Klony Sidiousa, to inna bajka. W tamtym przypadku posiadanie, choć małego fragmentu ciała Sidiousa np. włos, pozwalało wykorzystać DNA i sklonować w Spaarti cloning cylinder klona imperatora, choć ten nie był już tym samym Sidiousem, ze względu na świadomość zwłaszcza dotyczącą wspomnień. Czyli klon był identyczny, jeśli chodzi o DNA, ale trochę się różnił świadomością. Metodę klonowania Sidious miał przygotowaną w razie gdyby z jakiś powodów zginął, bo śmierć naturalna mu nie groziła, jeśli ofkoz posiadał moc życia. Tak, więc był zabezpieczony z każdej strony, co oczywiście pasuje do jego wybitnej inteligencji i umiejętności przewidywania.

...

"Aż dziw bierze, że te wszystkie fakty po tylu latach tak ładnie do siebie pasują, jak klocki Lego"

Dokładnie, też mnie to zaskakuje. Jeśli analizować niektóre wątki i dialogi (jak właśnie np. scenę na Endorze) pod innym kątem i otworzyć się na pewne zmiany w kanonie i sposobie myślenia, to naprawdę wychodzi z tego ciekawa historia.

Twoja interpretacja brzmi przekonywająco, pozostaje jedynie czekać na książkę i odcinki TCW z Maulem - te rozważania jeszcze bardziej zaostrzyły mój apetyt.

Przeczucie

Wiele lat temu, gdy po raz pierwszy oglądałem premierę kinową ROTJ, czułem, że śmierć Vadera miała ścisły związek z śmiercią Sidiousa, zwłaszcza na tle rozmowy Vadera z Lukiem na platformie. W tedy, o Sidiousie nie było nic wiadomo, nawet o Lordach Sith. Tak, więc teraz, gdzie ta wiedza została mocno poszerzona zwłaszcza o historię Sidiousa i jego mistrza, wydaje się moja teza bardzo wiarygodna, czas pokaże, czy prawdziwa, bardzo bym się cieszył, gdyby moje słowa były prorocze, bo cała historia Vadera i jego tragedia była by komplenta lol.

;d

A może.. początek spoilera Palpi=Plageilus? koniec spoilera

nie

;d

Tzn chodziło mi o to że Plagueis zastosował początek spoilera technike transferu esencji i przeniósł się do ciała Palpiego jak to było pokazane w Banie koniec spoilera

ciekawe

ale nie wydaje mi się. Zresztą, czy słowa Sidiousa w EIII nie godzą w cały kanon dotyczący Sithów? "Był tylko jeden, który potrafił uniknąć śmierci." Zatem co z tymi wszystkimi, którzy w jakiejś formie egzystowali po śmierci?

Chyba, że pojąć te słowa tak: "Jeden był tylko taki, który nie umierał", to znaczy - w istocie - żył wiecznie, nie kombinował z odradzaniem się po śmierci, ani z przenoszeniem duszy do innego ciała. Po prostu fizyczna śmierć go nie dotyczyła. To znaczy, w jego pierwotnym zamyśle.

;d

Na szczęście już niedługo dowiemy się prawdy.Ciekawe kto będzie najbliżej wyjaśnienia zagadki : )

...

Oficjalna podała już daty emisji najbliższych odcinków:

*4x09 - "Plan of Dissent" - 11 listopada
*4x10 - "Carnage of Krell" (w Insiderze był błąd) - 18 listopada
*4x11 - "Kidnapped" - 25 listopada

Czyli bez żadnych przerw.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):

*4x10 - "Carnage of Krell" (w Insiderze był błąd) - 18 listopada

________
Hmmm... ten Pong Krell ma zrobić jakąś rzeź? Już się nie mogę docze... Aha no tak to jest TCW, więc wyjdzie jak zawsze :/

a

może to on będzie ofiarą tej rzezi. Hm.

:)

tytuł odcinka "Carnage of Krell" po polsku brzmi "Masakra Krella" ,więc prawdopodobnie zginie w tym odcinku!

Albo

Zrobi niezłą rozpierduchę niszcząc doszczętnie wszystkie wojska Umbarian . Ale znając twórców TCW którzy lubią uśmiercać nowe postacie w ich debiutanckich odcinkach zapewne Krell zginie

Racja

Już tak było np.z Ima-Gun-Di miał występ tylko w jednym odcinku ponieważ
został zabity przez droidy!

Tak

Ale były też inne np. : Nahdar Vebb , Captain Arygus , Mar Tuuk ( niby nie zginął ale wątpie by Dooku ułaskawił go za taką porażke ) ,Senator Chi - Cho , Rush Clovis , Heavy ( ale on pojawiał się później poza tym jego śmierć była wyjątkowo bohaterska ) , Bola Ropal , Rumi Paramita , Admiral Trench , Trandoshan Dar , Mistrz Halesy czy właśnie Ima - Gun - Di. Nie wspominając o postaciach które ginęły w swoich debiutanckich Deuologiach lub Trylogiach :/

Tak naprawdę jedynymi na stałe Stworzonymi postaciami TCW są Ahsoka i Cad Bane ... ale na jak długo.

General Krell - R.I.P

Strona

Znalazłem coś takiego na tej stronie: http://lightsaberrattling.blogspot.com/2011/10/star-wars-clone-wars-darkness-on-umbara.html

czyżby odcinki z Darthem Maulem były cztery!

4.01: "Water War" (9/16/11)
4.02: "Gungan Attack" (9/16/11)
4.03: "Prisoners" ( 9/23/11)
4.04: "Shadow Warrior" (9/30/11)
4.05: "Mercy Mission" (10/7/11)
4.06: "Nomad Droids" (10/14/11)
4.07: "Darkness on Umbara" (10/28/11)
4.08: "The General" (11/4/11)
4.09: "Plan of Dissent" (TBA)
4.10: "Carnage of Krell" (TBA)
4.11: "Kidnapped" (TBA)
4.12: "Slaves of the Republic" (TBA)
4.13: "Escape from Kadavo" (TBA)
4.14: "Untitled:" (TBA)
4.15: "Untitled" (TBA)
4.16: "Untitled" (TBA)
4.17: "Untitled" (TBA)
4.18: "Untitled" (TBA)
4.19: "Untitled: Maul #1?" (TBA)
4.20: "Untitled: Maul #2?" (TBA)
4.21: "Untitled: Maul #3?" (TBA)
4.22: "Untitled: Maul #4?" (TBA)

hm

Ciekawe na ile jest to sprawdzone... Ale tak sobie myślę, że mogłoby tyle o nim być. Bo jeszcze dochodzi Savage, Asajj i jej pojedynek ze Zgrywusem... Może się uzbierać.

...

Więcej odcinków = więcej czasu antenowego, żeby doszczętnie popsuć naszego ukochanego Maula.
Chociaż z drugiej strony, jeśli jego historia jest rozłożona na tyle odcinków, to jest szasa, że nie będzie sztucznie okrojona i ubanalniona...
Time`s gonna tell.

Patrzcie państwo, Barissa

hm

to z dzisiejszego odcinka jednak, myślałem, że będzie w kolejnych Ale tak szybko przeleciała że nie zauważyłem

:)

o prosze!

...

Właśnie wpadłem na wookie na wpis, jakoby Chińczyk przytoczył 13.11 na swoim Tweeterze Mawa jako przykład Jedi, który przeżył rozcięcie na pół w kontekście powrotu Maula. Czyżby nasz Zabrak miał być kolejną latającą pieluchą?

kolejne

odcinki będą przedstawiały się następująco:

Plan of Dissent

początek spoilera The clones disobey orders and plan to take out a supply ship. koniec spoilera

Carnage of Krell

początek spoilera Rex stands up for his men, who face execution for disobeying Pong Krell.

I drugi do tego odcinka, podany przez jednego z Wookieepedystów: Rex fights back as General Pong Krell begins executing his men for disobeying orders.

Zaczyna mnie bardzo zastanawiać jak skończy Krell...
koniec spoilera

Krell

-początek spoilera Jedyny zna się na dyscyplinie w całej Armii. "Dezaktywować", a nie wywalać z Akademii i emerytury płacić! koniec spoilera

...

W sumie to ten Krell to świetny materiał dla propagandy Sidiousa, jak zadba o to żeby wieści o nim i jego poczynaniach rozeszły się pośród klonów, a także o to żeby Anakin się na niego wkurzył, to mamy kolejne cegiełki do odp na pytanie `czemu Oni tak łatwo odwrócili się od Jedi" : D

,,

mi tam krell odpowiada traktuje klony tak jak nato zasługują.

krell

Mam nadzieje, że będą miala przyjemność patrzenia jak separatyści sprawdzają blasterami czy Krell jest przezroczysty...

pong krell

nie podzielam twojego zdania, a coś mi sięzdaje że krell da mocnego kopa uni separatystom właściwie to unia technokratyczna pomaga umbaran ale nie bd si czepiac.

krell

To może być spory spoiler co do postaci Krella... pochodzi z comics continuum:

początek spoilera "Carnage of Krell"

With two of his men facing execution, Rex is forced to confront his bloodthirsty commander Pong Krell. Risking charges of mutiny, Rex is forced to make a dark choice when the truth about his new general is revealed.

Intrygujące, muszę przyznać .
koniec spoilera

Re: krell

ShaakTi1138 napisał(a):
początek spoilera "Carnage of Krell"

With two of his men facing execution, Rex is forced to confront his bloodthirsty commander Pong Krell. Risking charges of mutiny, Rex is forced to make a dark choice when the truth about his new general is revealed.

Intrygujące, muszę przyznać .
koniec spoilera
________
początek spoilera Zwłaszcza, że... przypomnę tu jeden z trailerów zapowiadających SE04 - a mianowicie jego początek i pewien screen, który wyszukałem teraz na necie... [http://i13.photobucket.com/albums/a252/BROOMHALLA/s4clone6.png?t=1317921690] <<< obrazek jest ucięty, lecz już na tym (a także i na trailerze): [http://2.bp.blogspot.com/-JyI4g6o7vqc/TbCzW-ZAZaI/AAAAAAAAAY4/Qaod8N6XWCw/s400/13610349907_VWngp.jpg] - widać, że Krell ma spuszczoną głowę w dół... To by w pewien sposób... pasowało do tego co Ty znalazłaś... Oj... "I have a BAD feelings abuot this..." koniec spoilera

Savage vs. Obi

na oficjalnej w dziale TCW jest taki oto obrazek, który prawdopodobnie jest sceną z któregoś odcinka:

http://imageshack.us/photo/my-images/37/clipboard01su.jpg/

...

Wcale się nie cieszę na powrót wielkiego, żółtego byka do TCW :<

<->

Nie mogę się już doczekać tej walki.
Kenobi przeciw Savage`owi. Jak dla mnie dobra informacja.

Przecież to jest...

...z ostatniego odcinka o trylogii Sióstr Nocy z SE03... - tak sądzę (), bo tylko tam Savage naparzał się z Kenobim i Skywalkerem. A to, że na oficjalnej w zakładce TCW jest on vs Kenobi, to to jest już od jakiegoś dłuższego czasu i ewidentnie nawiązuje do TPM... () Wielce mi co... ^_^ (Jaracie się tym Maulem jak nie wiem co a nie wiadomo co on pokaże wraz ze swoim młodszym bracholem... xD)

...

O, przyszedł mi do głowy nowy pomysł na Maula bez nóg. Dostanie od swojego rodaka super-duper-sithańsko-zaklęte śmigło świetlne i będzie nim kręcił takie kołowroty nad głową (bo bez nóg przed sobą nie może), że uniesie się w powietrze bez pomocy potęgi Mocy czy repulsorowej pieluchy.

I może...

I może frytki do tego? ;D

hm

Specjalnie obejrzałem końcówkę i nie ma tam takiej sceny. Tzn. jest naparzanie 2x1 a nie 1x1 czyli to z jakiegoś nowego odcinka.

hm

Mnie się zdaje, że to nie musi być z żadnego odcinka. Pamiętasz ten plakat na którym Anakin walczył z Grievousem? Ta scena też nie była w TCW i miejmy nadzieję, że jej nie będzie.

Może tak

a może nie Wszystko się okaże wiosną

grudzień

Jak podaje program CN, dziewiątego grudnia będą powtórki. A co ciekawe, chodzą słuchy, jakoby przerwa miała potrwać do końca miesiąca... Po prostu kocham tą stację.

hm

czyli że co, Escape from Kadavo daliby w nowym roku dopiero? :/

yyy

W sensie, że miałbym czekać na zakończenie trylogii miesiąc? Żal mi tych Amerykańców. Może w Wielkiej Brytanii będzie wcześniej puszczone znów, ale wątpię.

...

Niestety, na Sky lecą powtórki 2 sezonu

...

Specjalnie policzyłem różnicę pomiędzy odcinkami w poszczególnych sezonach, aby móc się przekonać że takie jedno miesięczne przerwy pomiędzy emisjami, to chyba nie rzadkość w US, otóż...

SE01:
Odc. 10 - 12 grudzień 2008 >>> Odc. 11 - 2 styczeń 2009 = 3 tygodnie przerwy.

SE02:
Odc. 04 - 16 październik 2009 >>> Odc. 05 - 6 listopad 2009 = 3 tyg przerwy.
Odc. 08 - 4 grudzień 2009 >>> Odc. 09 - 1 styczeń 2010 = 4 tyg., czyli 1 miesiąc przerwy.
Odc. 10 - 1 styczeń 2010 - Odc. 11 - 22 styczeń 2010 = 3 tyg przerwy.
Odc. 14 - 12 luty 2010 >>> Odc. 15 - 12 Marzec 2010(Kanada) - Miesiąc przerwy, 19 Marzec(US) - Miesiąc i 1 tydz. przerwy.

SE03:
Odc. 11 - 3 grudzień 2010 >>> Odc. 12 - 7 styczeń 2011 = Miesiąc i 1 tydzień przerwy.
Odc. 20 - 11 marzec 2011 >>> Odc. 21, 22 - 1 kwiecień 2011 - 3 tygodnie różnicy.

Wychodzi więc, że "najmniejsza", bo jedyna przerwa była tylko w 1 sezonie, lecz za to w sezonie 2 tych przerw było znacznie więcej, z czego aż dwie miesięczne. Sezon 3 wypada pośrednio na tle pozostałych dwóch. Tak więc takie przerwy to u amerykanów chyba czasem muszą być... ale ciekawe jest to - i akurat będzie pasować pod 4 sezon, że w poprzednich sezonach były już tak długie przerwy i akurat na przełomie grudnia i stycznia. No ale tutaj padło tak, że trylogię o niewolnikach Republiki "muszą" skończyć dopiero w nowym roku... (Być może nieco poprawię Ci Shaak nastrój, myśląc i sądząc, że - być może - wylecą z zakończeniem 23.12 bo to akurat wypada w piątek i tuż przed Wigilią... ^_^ - ale to byłby chyba "cud"... xD).

chyba

rzeczywiście byłby to cud . Przerwa była do przewidzenia, ale głupio zrobili, że przerwali w połowie aktu.

No nic. Dajcie znać, jeśli coś się pojawi.

filoni

odezwał się niedawno na FB i oto, co napisał (nieważne fragmenty wycinam):

- Daniel Georgiev - I completely appreciate your concerns about Grievous, and of course the writers and I do not hate Grievous or CIS Victories. The war, however, is mainly written from Palpatine’s point of view, and how every victory for either side is ultimately his victory. Grievous is an excellent character, and a personal friend of mine. We are always looking for ways to make him have victories but you must also understand that Grievous is not the overwhelmingly powerful, feared warrior, that some believe him to be. I have discussed this in detail with George and he has stated that no Jedi would be “afraid” of Grievous. It defies their training. Obi-Wan is certainly not afraid of Grievous in Revenge of the Sith. Mace Windu is quoted as saying to the Chancellor, “Grievous will run and hide, as he always does.” Our Grievous is written and directed to mesh with the films. If Grievous was too great a warrior, or too feared an opponent, then Sidious would have no need for Anakin. Do not worry, we have plans for Grievous, and in those plans for the future we will show why he was chosen as the Droid General.

- Jako pierwsza fanka Grieovusa na świecie (a już na pewno w powiecie) dostałam lekkiego tiku nerwowego, gdy czytałam te słowa. Widać, że panowie w ogóle nie rozumieją tej postaci, ale dobra, po prostu zostawmy to bez komentarza.

- A co do części podkreślonej - Jezu miłosierny, tylko-nie-to. Pisałam trzy miesiące artykuł o generale na Ossusie i nie mam zamiaru go przerabiać.

I tekst o Maulu, nieco mniej odkrywczy:

Bringing Darth Maul back was very challenging, and we are very excited for everyone to see the results. Many of the questions you have all asked were discussed by the team in the writer’s room on day one. We went over the complications of bringing Maul back in immense detail. Since you have all loyally followed this page, I will tell you this: remember that the Sith hold onto life at any cost. They desire power and immortality over everything else. Furthermore, they are convinced that prolonging life is the key and that they must cling to their physical existence to maintain their power. Hate fuels them, and it is a dangerous power. It can entrap someone who has convinced himself that it is sustaining him. “The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities, some consider to be … unnatural.”

...

Tia... Już tysiąc razy słyszałem, że Grievous miał być według Lucasa fajtłapą i przygłupem. Wcale mi się to nie podoba. Już mamy Jar Jara który też jest fajtłapą, więc po co nam Grievek? Po co w CW został pokazany jako wielki wojownik? Przecież ta akcja na Hypori powstała na wyraźne polecenie Lucasa. Stworzyłaś świetny artykuł na Ossusie, ale niestety pewnie też trzeba będzie go zmienić w przyszłości. Tak samo jak jest z Obi-Wanem, Aśką i tymi, którzy wystąpili w Niewolnikach Republiki. Podsumowując wypowiedź Filoniego, tak jak wszędzie gdzie TCW się pcha, mam złe przeczucia co do tego.

...

Co do Grievka:
Stuprocentowo się z tobą zgadzam. Kompletnie nie znają tej postaci i chcą ją tworzyć od nowa, żeby nie musieć przekopywać się przez wypociny twoje i tobie podobnych.

Co do Maula: remember that the Sith hold onto life at any cost
Ktoś tu chyba zapomniał, że Maul jest "dzieckiem" Zasady Dwóch, która wcale nie każe Sithowi przeżyć za wszelką cenę, a nieśmierteloność to w ogóle potępia.

Nie podoba mi się, że Filoni nie znając się na SW po prostu tworzy je od nowa. Postaram się rozwinąć temat na swym blogu.

;d

Porażka.Jedyną osobą do której mogę się przyczepić w tym wypadku to Lucas.Gdyby miał troche oleju w głowie nie dopuszczał by takich pajaców jak filoni (specjalnie z małej) do swojego uniwersum.Widze dla Lucasa teraz liczy się tylko chęć zysku bez wgłębiania w EU ba nawet nie EU typowo ksiązkowo-komiksowe a poprzedni serial animowany CW !.Czy oni chcą zbudować nowe EU na szczątkach starego? Z każdym kolejnym odcinkiem coraz bardziej się o to boje

odcinki

Na wookieepedii pojawiły się tytuły wszystkich odcinków - rzekomo z ostatniego insidera, ale są tak... komiczne, że nie uwierzę, dopóki sama nie zobaczę. Bo są one, jak leci:

14. "A Friend in Need"
15. "Deception"
16. "Friends and Enemies"
17. "The Box" - ???????
18. "Crisis on Naboo"
19. "Massacre"
20. "Bounty"
21. "Brothers"
22. "Revenge"

Brzmią dość dziwnie, dlatego najpierw wolę się upewnić. Jeśli są prawdziwe - jej, odcinek zatytułowany "Pudełko"?! I kolejny kryzys na Naboo?

okej.

Potwierdzone:

http://www.theforce.net/image_popup/image_popup_global.asp?image=http://www.theforce.net/2011/swinsider130tcwnames.jpg

Jak ogarnę u siebie, to zrobię newsa... Łał. Tak durnych nazw od dawna nie słyszałam. Wybaczcie.

...

Boję się odcinka "Bounty", bo jak wykorzystają Dengara jak zaplanowali... dobra już sam to napiszę: "post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację""post ocenzurowany przez Moderację"

...

4 ostatnie odcinki mają być o Maulu, więc chyba Dengara w nich nie będzie. Chyba.

Tytuły The Ckone Wars

1.
The Box?
Dziwny tytuł.
Jak przeczytałem to miałem skojarzenie ze skrzynką pandory z helleńskiej mitologii.
Chyba przez to że te tytuły odcinków to kara dla fanów.
2.
Poza tym kolejny odcinek o Naboo?
Mam nadzieję że znowu nie zeszmacą Grieviousa.
Zaś najlepiej niech generała już nie mieszają w sprawy Naboo.

Odcinki czwartego sezonu TCW

Fajne tytuły tych ostatnich trzech odcinków czwartego sezonu. Bounty- nagroda, brothers- bracia, revenge- zemsta. Tytuł tego ostatniego odcinka mi się nie podoba. Maul pewnie się zemści na Obi-Wanie… w okrutny sposób. Niech moc będzie z wami.

Maul

Mam nadzieje, że Darth Maul będzie jakoś fajnie walczył z obim
np.na Mustafarze
niech moc będzie z wami!

...

1. Przypominam ci, że Mustafar był TAJNĄ kryjówką Sepków, więc pobyt kogokolwiek z Republiki na tej planecie przed Zemstą Sithów nieco psuje jej koncepcję, nie?
2. Czemu zaraz Obi? Że zaciukał Maula raz, nie znaczy, że musi drugi. Moim zdaniem to powiniem być ktoś inny z Rady Jedi, bo chyba tylko oni sa na tyle potężni, aby pokonać Sitha, który zabił Mistrza Jedi, oszukał w jakiś sposób śmierć (F*** YOU FILONI!) i przeżył 13 lat.
3. Zmień avatara, bo cię wszyscy będą mylić z Obi-Wanem Skywalkerem

...

Ee, w sumie, Mustafar był tajną kryjówką, czy tajnym był fakt że separatyści się tam schowali w RotSie ? : P

...

Dobra, tajną kryjówką może nie był, ale był jakąś bazą, instalacją, centrum naukowym, whatever... W RotSie był z tego co wiem jeszcze w fazie budowy, więc Republiki tam nie mogło wcześniej być, boby Sepom wszystko rozwaliła. Zwłaszcza, że w tym okresie mamy już żołnerzy w zbroi Phase II, która pojawiła się chyba dopiero na rok przed RotSem. W rok chyba czegoś takiego nie zbudujesz...

...

Nie siedzę w clonewarsowym EU, a nowelizację w całości czytałem lata temu, ale z samego filmu to była dla mnie normalna kolonia górnicza którejś z cisowskich korporacji i nic nie wskazywało jakoby była jeszcze w budowie. Zresztą czy Jedi już się tam nie kręcili na początku drugiego sezonu TCW niszcząc cały sens tych rozważań? ;p

...

Nie kumam tego toku myślenia.

Wg wookiee, Unia Technokratyczna na Mustafar rezydowała od 300BBY. I raczej niezbyt tajnie.

A sama fabryka znana z RotS ma datę kreacji 22BBY.

Ale jak to się ma do tego, że Kenobiemu nie wolno było być na Mustafar, i se powalczyć z Maulem? Planeta duża była, mogli by się spotkać gdziekolwiek indziej, na niezagospodarowanym terenie, w innym ośrodku przemysłowym, gdziekolwiek.

Choć oczywiście sam ten pomysł nie jest fajny, niepotrzebną ciasnotę unwiersum wprowadza. Ale przeciwskazań takich jak piszesz, nie ma ; p

...

Heh, tak to jest jak piszę z głowy nie popierając swych bazgroł Wookiee... Honor zwrócony, ale pomysł drugiego (w sumie chronologicznie rzecz biorąc to pierwszego) pojedynku na Mustafar z udziałem Obiego wciąż mi się nie podoba. W tej Galaktyce jest kilka milionów (miliardów?) planet i pojedynek z Maulem nie musi się odbywać akurat na tej...

Re: ...

smajlush napisał(a):
ale pomysł drugiego (w sumie chronologicznie rzecz biorąc to pierwszego) pojedynku na Mustafar z udziałem Obiego wciąż mi się nie podoba. W tej Galaktyce jest kilka milionów (miliardów?) planet i pojedynek z Maulem nie musi się odbywać akurat na tej...
________
Myślę więc, że "Kapelusznikowi" może siąść na łbie pomysł, aby Maul z Savagem walczyli z Obim i Skywalkerem na Naboo... I pewnie argumentem popierającym ten pomysł, będzie nawiązanie do TPM bo mało prawdopodobnym jest, aby wybrali inną planetę... No chyba, że naprawdę ich coś kopnie i postanowią dać Skywalkera na Mustafar a Obiego na Naboo...

Re: ...

smajlush napisał(a):

3. Zmień avatara, bo cię wszyscy będą mylić z Obi-Wanem Skywalkerem

________
Już nie musi sobie zmieniać, bo doszedłem do wniosku, że avatar z młodym Obim najbardziej mi się podobał i sobie zmieniłem.

sorry masz racje

1.sorry rzeczywiście masz racje, Mustafar się nie nadaje.

2. nie chce zmienić awatara

...

Hm...Podsumowując ostatnie rewelacje z TCW, to nazwy odcinków na pewno nie powiedzą nam jak będzie wyglądał odcinek, więc wyjątkowo hejtować nie będę. Ale mimo to uważam, że już dużo było kryzysów na Naboo, więc nie rozumiem po co następny. Za to masakra, zemsta... porozmawiajmy o tym. Po dobrym Carnage of Kell jestem dobrej myśli co do następnych rzezi w TCW.
Nie jestem tak zaawansowany w języku angielskim, aby znać odpowiedź na poniższe pytanie, więc zadam je do kogoś bardziej ode mnie zaawansowanego. Mianowicie, czy "The box" może się odnosić do pudła (w znaczeniu więzienia)? Bo jeśli może, to ten odcinek mógłby być o ucieczce Cada Bane`a i Bosska z więzienia na Coruscant. Była scena z tego w jednym trailerze. Mam nadzieję, że jakoś im wyjdzie ta druga połowa sezonu.

Re: ...

Obi-Wan Skywalker napisał(a):
Nie jestem tak zaawansowany w języku angielskim, aby znać odpowiedź na poniższe pytanie, więc zadam je do kogoś bardziej ode mnie zaawansowanego. Mianowicie, czy "The box" może się odnosić do pudła (w znaczeniu więzienia)? Bo jeśli może, to ten odcinek mógłby być o ucieczce Cada Bane`a i Bosska z więzienia na Coruscant. Była scena z tego w jednym trailerze. Mam nadzieję, że jakoś im wyjdzie ta druga połowa sezonu.
________
Wiesz co... najpierw wpisałem ten tytuł w tłumacza google i wyszło słowo "pole", lecz teraz normalnie wpisałem to w wyszukiwarce googla i pojawił mi się tytuł filmu "The Box", który został przez naszych tłumaczy "przetłumaczony" (nasi zawsze mają kosmiczne te tłumaczenie, co widać nawet tutaj ) na tytuł... "Pułapka". Jeśli tak będzie można tłumaczyć sobie ten tytuł, to może się on odnosić do wielu rzeczy...

Co do Bane`a i reszty łowców nagród, to najpierw pierwsza kwestia: początek spoilera [http://www.starwarsreport.com/wp-content/uploads/2011/11/CW-Clone-Tattoo.jpg] < czy to jest Dengar? A z tyłu niego to pewnie Greedo stoi... koniec spoilera < Nic innego mi nie przychodzi do głowy, a na dodatek na prawym ramieniu widać jakby kolbę od jakiejś strzelby czy coś koło tego. ^^ Co do Bosska, to tutaj jest jego fotka: początek spoilera [http://www.starwarsreport.com/wp-content/uploads/2011/11/CW-Bossk.jpg] - wokół shocktrooperzy, a w oddali prawdopodobnie starszy już Fett. koniec spoilera - w ogóle jeśli chodzi o ratowanie tyłka Bane`owi i nie tylko jemu, to... teraz tak pomyślałem, że to pewnie będzie zależne od... początek spoilera Dengara koniec spoilera właśnie, no bo jak wszyscy są w więzieniu, to kto niby inny ma ratować im tyłki, heh? Dooku? xD

Yay!

Powraca kapitan Fordo!!!

...

Twój post bardzo mi się nie podoba... Ciąglę żywię nadzieje, ze zostawią mi ta postac w spokoju i tylko żartowali... No bo kurde... on wtedy jest jeszcze dzieciakiem i z łowami nie ma nic wspólnego

...

A Greedo jeszcze się nawet nie narodził...

The Elder został zaprzeczony przez kapelusznika jak coś.

Re: ...

Stele napisał(a):
A Greedo jeszcze się nawet nie narodził...
________
Moment... A nie był on czasem w odcinku "Sphere of Influence" w sezonie trzecim? No ale ok, w sezonie 4 akurat nie musi się on pojawiać - przecież to może być każdy inny Rodianin.

@Payback - A co do Fetta i to co z nim robią w TCW... Nie czepiaj się mnie, tylko kapelusznika... A to, że Lucas na to wszystko pozwala, to też nie moja wina... ^^ <przewracam oczami ; P> Ty się martw lepiej jak przedstawią Twojego ulubionego łowcę nagród, którego masz w avku. Ja się mogę martwić o Fetta. ^^ W ogóle to pewnie będzie "niezła jazda", jak się za Zgrywka wezmą... Jeśli coś przy nim schrzanią, to Fett w porównaniu do niego, to chyba będzie nic...

...

Po pierwsze, chodziło mi o Dengara - popatrz na avatar i nick ;p Fetta to ja mam gdzieś mimo, że jestem Mando - za dużo go wszędzie...

Greedo? Wg TCW faktycznie się pojawił... A czytałaś opowieść Greeda z Opowiesci z Kantyny Mos Eisley? Napisana około 17 lat temu...

...

Ahsoka_Tano napisał(a):
Stele napisał(a):
A Greedo jeszcze się nawet nie narodził...
________
Moment... A nie był on czasem w odcinku "Sphere of Influence" w sezonie trzecim? No ale ok, w sezonie 4 akurat nie musi się on pojawiać - przecież to może być każdy inny Rodianin.

________

Właśnie o to chodzi Stele`owi, Greedo wg źródeł przed_tym_odcinkiem urodził się w... 19BBY. : P
Gdzieśtam (na oficjalnej gdzieś ; )) Filoni powiedział, że Greedo z TCW to ten Greedo, więc to nie zbieżność nazwisk itd, a (jeden z niewielu) babol w TCW ; (

Greedo

Jeśli dobrze pamiętam The Phantom Menace to "ten" Greedo pojawił się filmie jako rówieśnik Anakina Skywalker`a czyli jego obecność w Wojnach Klonów nie jest babolem Filoniego.

...

Ten z TPM, wycięty z filmu zresztą, został zretconowany jako Greedo Starszy, chyba tatusiek tego z ANH, co jeszcze z opowiadaniem z kantyny da się zgrać. Przez 10 lat wiele mogło się wydarzyć.

Greedo

Z filmu została wycięta scena bójki Anakina z Greedo, sam Greedo pozostał w filmie. Zgadzam się że został zretconowany jako Greedo Starszy ale później mieliśmy retcon retcona i aktualnie jest to "ten" Greedo. Widać Lucas zmienny jest ;p (jest to pewnie związane z pojawieniem się tego łowcy nagród w TCW w 2010 r.)

...

Cóż... Dla mnie jedyną historią Greedo pozostaje jednak ta z Opowiesci z Kantyny Moc Eisley... Na genezę z TCW się po prostu nie zgadzam ;p

Re: ...

Obi-Wan Skywalker napisał(a):
Mianowicie, czy "The box" może się odnosić do pudła (w znaczeniu więzienia)?
________

Nie, raczej nie. Odpowiednik "pudła" w znaczeniu więzienia to w angielskim "jail".

Crisis on Naboo

Crisis on Naboo - w trailerze do 4 sezony Grievous mówi że wraca na Naboo . I skoro miał by być tam Grievous to raczej tam stoczy pojedynek z Ventress , ponieważ nie ma chyba innego możliwego odcinka gdzie ten pojedynek się pojawi.

Re: Crisis on Naboo

Cad Bane napisał(a):
I skoro miał by być tam Grievous to raczej tam stoczy pojedynek z Ventress , ponieważ nie ma chyba innego możliwego odcinka gdzie ten pojedynek się pojawi.
________
W trailerze SE04 jest ukazane inaczej: http://www.starwarsreport.com/wp-content/uploads/2011/11/CW-Ventress-vs-Grievous.jpg więc raczej na Naboo, to oni się tam nie będą lać. Chyba, że Zgrywek poleci tłuc tam Obiego, bo przecież, jak już twórcy zapowiedzieli, że ma być go więcej w drugiej połowie sezonu, to być może i Zgrywek tam się wybierze... chociaż - nie, nie może on tam lecieć, bo zobaczy gębę Skywalkera. Wtedy to będzie dopiero "kryzys" na Naboo... xD

...

Wiem, o które słowa Ci chodzi - coś tam o "attack the Naboo", etc. Ale te zdanie padło już w nieszczęsnym "Shadow Warriorze". Nie sądzę, by Grievousowi chciało się tam wracać. Ja od 1 sezonu czekam, aż Dooku zemści się na Ohnace.

Zgrywus prawdopodobnie będzie się tłuc z Asajj na Dathomirze, tak przynajmniej wygląda to na trailerze. I wszyscy stawiają, że to będzie odc. "Massacre".

:)

Oto lista odcinków od 12 Slaves of The Republic:

Ostatnie 4 to chyba o maulu będą!

-"Escape from Kadavo"
-"A Friend in Need"
-"Deception"
-"Friends and Enemies"
-"The Box"
-"Crisis on Naboo"
-"Massacre"
-"Bounty"
-"Brothers"
-"Revenge"

...

tak, spójrz na parę powyższych postów

.

mam nadzieję że pokażą adi gallia i dostanie jakąś poważniejszą rolę w wojnie, a odnośnie savaga opressa to twórcy powinni ukazac całą jego potęgę, z tego co widac w witches of the mist gdy dusi mocą ventress i dooku wygląda na to że stał się potężniejszy od swojego brata i nawet dooku.

The Box

co do tego tytułu to morze będą chcieli nawiązać do Hanki Mostowiak , Kapelusznik nie takie rzeczy już robił

ww

XD ty złośliwcze! Z tragicznie zmarlch się nie żartuje XD

zestawienie ocen

Ponieważ mamy chwilową przerwę w odcinkach, więc pozwoliłam sobie zrobić kolejne zestawienie ocen poszczególnych epizodów:

10 najlepszych odcinków
1. "The General" - 9,5
2. "Plan of Dissent" - 9,44
3. "Landing at Point Rain" - 9,38
4. "ARC Troopers" - 9,25
5. "Rookies" -9,23
6. "Counterattack" - 9,1
7. "Citadel Rescue", "Wookiee Hunt", "Carnage of Krell" - 9
8. "Innocents of Ryloth" - 8,92
9. "Darkness on Umbara" - 8,91
10. "Ghosts of Mortis" - 8,9

10 najgorszych odcinków
1. "Shadow Warrior" - 4,54
2. "The Academy" - 4,8
3. "Evil Plans" - 4,92
4. "Corruption" - 5,53
5. "Prisoners" - 5,75
6. "Water War" - 6,25
7. "Zillo Strikes Back" - 6,29
8. "Mercy Mission" - 6,3
9. "Bombad Jedi" - 6,46
10. "Gungan Attack" - 6,5

Jak widać, sezon 4 ma wiele skrajności - cała Umbara znalazła się w najlepszej dziesiątce, ale w najgorszej mamy z kolei całego Kalamara...

opis

TV Guide w reklamie swojej gazety na fejsie dał małą wskazówkę co do tego, czego można się spodziewać w kolejnych odcinkach:

http://www.facebook.com/note.php?note_id=332766223404846

początek spoilera A preview of a thrilling new arc on Star Wars: The Clone Wars that puts Obi-Wan Kenobi undercover in prison with classic bounty hunters Boba Fett, Bossk and others. koniec spoilera

Hm. Hm. Zapowiada się ciekawie, tylko czemu znowu Kenobi?

Re: opis

ShaakTi1138 napisał(a):
Hm. Hm. Zapowiada się ciekawie, tylko czemu znowu Kenobi?
________
Bo Sama, w newsie o pozostałych odcinkach, podałaś info z najnowszego Insidera, że: "Kenobi ma się znacznie częściej pojawiać w drugiej połowie sezonu", czyż tak? Nie nasza wina, że go tak będą męczyć - niewolnicy Republiki to raz, to co teraz podałaś w spoilerze, to dwa, potem mordobicie z Maulem i Savagem, to trzy i cztery, te jego "przygody" ze Zgrywkiem to pięć (nie liczę już późniejszego mordobicia z Maulem w 3D xD)... Jednym słowem - żeśmy zaczęli "marudzić", że za mało Obiego w tym sezonie, to teraz Nam się to odbije z nawiązką (a Obiemu raczej obije... ).

P.S.
początek spoilera @ShaakTi - wiesz, że na Wookiee już pisze, że sezon 5 będzie od września przyszłego roku? koniec spoilera

...

Tak, wiem, sama dodałam tą informację . A nie mówiłam tutaj? Wielkie nieba...

Zatem uroczyście ogłaszam, że sezon 5 będzie emitowany od września!

Co do Kenobiego, chodzi mi o to, że jest tylu innych Jedi, ale zasada Wielkiej Trójcy dotknęła również TCW.

opis2

Tu mam skan artykułu z TV Guide:

http://i44.tinypic.com/2z7h3qc.jpg

Czyli czeka nas kolejna historia połączona w 4 odcinki.

hm

no ciekawe co to będzie. Ciekawe jak Embo wylądował w więzieniu.

...

Może nie wylądował, ale Obi na niego wpadnie .

...

Zdjęcie z flashem a nie skan.

No nic, trzeba się cieszyć, że Dengara nie wymieniają.

Re: ...

Stele napisał(a):
No nic, trzeba się cieszyć, że Dengara nie wymieniają.
________
Oby tak było, bo ja go niezbyt chętnie tutaj widzę.

jeśli...

Mnie wzrok nie myli (a nie myli) - to kolejna tetralogia zacznie się od "Death Watch", tak? No to będzie "ciekawie"... ;p A tak patrząc na twarz Obiego na fotce, to trochę mnie ciary przeszły po plecach, bo Obi coś groźnie wygląda... (znowu prosi się on o mordobicie... ;p). Obawiam się tylko jednego - że Bane`a będzie znowu mało. Nie wiem więc, co strzeliło "Kapelusznikowi" do głowy, aby pchać w to całe grono łowców nagród, jeszcze tego początek spoilera Dengara koniec spoilera... Już naprawdę wolę zobaczyć więcej Bane`a, niż to...

Coś chyba

im się tutaj przestawiło, bo 13-go ma być Friend in Need i wychodzi mi na to, że Deception (tak samo zresztą piszą na Wookiee) będzie 20-go. Chyba, że dadzą 2 odcinki?

oj

Właśnie zobaczyłam na programie CN i wychodzi, że 6 będzie "Escape from Kadavo", więc chyba wszystko ok? Wtedy 13 byłby "Friend", a 20 "Deception".

Na

To wychodzi - zajrzałem do Wookiee i jest tak, jak Ty napisałaś Shaak, a i jeszcze pisze, że "Friends and Enemies" będzie 27 stycznia, więc będą lecieć normalnie tydzień po tygodniu.

...

Bym był wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział ile dokładnie już wyszło odcinków sezonu 4 oraz kiedy zostanie następny wyemitowany.

hm

Na razie było odcinków 12, szóstego stycznia będzie 13-ty.

A nowy sezon we wrześniu.

:)

Możliwe że Ventress zginie w tetralogii o darthu maulu,może w odcinku massacre

:D

A ja powiem, że możliwe, że Savage zginie w tetralogii o Maulu, może w odcinku "Revenge", i co, łyso byłoby Ci, rogaczu? xD

:)

sama jesteś jak taki rogacz

:D

Odkryłem kolejną niesamowitą przypuszczalność ... być może w odcinku "Brothers" Darth Maul i Savage się spotkają ...

A tak na serio to SavageOpress66 zacznij interpunkcji używać bo jakoś dziwnie się potem czyta twoje wpisy

:)

ok

Drzewka

Ministerstwo Ochrony Środowiska Bastionu zwraca się z prośbą o wysiłki w sprawie poprawy lesistości poprzez sadzenie drzewek.

A tak na poważnie używaj drzewek (patrz opcja pod postem).

maul

No dobra, wiem, że mam zaskok, ale czy było już gdzieś tutaj mówione o tej książce "Wrath of Darth Maul"? (Notabene, wychodzi w niedzielę). Bo oto wyczytałam na Wookiee, że Google miało jej całkiem spory preview:

http://books.google.pl/books?id=9iKFvh0z3CAC&printsec=frontcover&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

Lecz teraz większość stron usunięto. Niemniej jednak udało im się wyczytać stamtąd co następuje (uwaga, to dość duże spoilery):

początek spoilera Indeed, Maul survived his ordeal on Naboo and returned to prominence during the Clone Wars, living on the planet Lotho Minor in a state of near-madness, his memories lost to him. Nevertheless, he acquired a six-legged cybernetic apparatus to replace his lost lower body. Eventually, Opress found Maul, and the former Sith Lord was brought back to Dathomir to be treated by Mother Talzin. koniec spoilera

maul2

-początek spoilera Czyli, że co? Że niby Matka Talzin "dorobi" mu resztę ciała i będzie prawie "powtórka z rozrywki", tak? ;p Już sobie wyobrażam "reakcję" i minę Obiego na to wszystko... ;p koniec spoilera

maul3

Nie, chyba początek spoilera on już miał te cybernetyczne części (6 nóg? Nie umiem sobie tego wyobrazić), a dopiero potem przyjdzie po niego Savage. Przynajmniej tak wynika z tekstu. koniec spoilera

A co on

jest ku*wa Spider-Man??

...

Jak dla mnie będzie to pajączkowaty chodzik, jak krzesełko Gunraya.

maul4

Ale początek spoilera jakiej cholery Maul niby już miał te swoje 6 cyber-nożek? Wyhodował sobie to lub skonstruował w innym wymiarze - bo chyba tam teraz się znajduje... w jakiejś innej rzeczywistości, tak? koniec spoilera

A zresztą... po kiego grzyba ja się tym Maulem przejmuję... Mam go gdzieś...

?

Że co proszę? Sześć nóg? Ciekawe kiedy zobaczymy Vadera z ośmioma nogami...

...

Może zmęczeni TCW powrócą do starych, sprawdzony (i jednych z głupszych) pomysłów EU i będą klonować Vaderów z nóg zostawionych na Mustafarze.

Sorry za

dwa posty jeden pod drugim, ale to co tu czytam to jedna wielka profanacja całego Uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jak czytam, że Maul przeżył przecięcie na pół to nóż się w kieszeni otwiera. Do tego dorabia sobie 6 nóg, jak jakiś je*any spieder-cieć to już w ogóle... Ja nie rozumiem jak można zaprzeczać samemu sobie? Tak Lucas zaprzecza własnym filmom, bo takie retcony to gó*no, to brak pomysłu na coś nowego, oryginalnego? A może to strach, że nie wyjdzie więc lepiej doj*bać Maula, który zdechł w pierwszym Epizodzie. Ja nie rozumiem jest tylu ciekawych Badassów, którzy spokojnie by się przyjęli w tej g*wnianej bajeczce pt. De Clałn Łors. Na ten przykład Durge, kapitalna postać, wspaniale by się sprawdził, ale po co lepiej doje*ać jakiś nonsens, czystą głupotę. Lepiej dalej robić pajaca z Grievousa. DNO! Ten serial właśnie to osiągnął. Co ja mówię on teraz wkopał się w 3 metry mułu!!

...

W zupełności się z tobą zgadzam. Po mój elaborat mniej więcej na temat (chyba akurat o Maulu nic tam nie ma, ale i tak) zapraszam na mojego bloga Niedługo pewnie zaczną retconować sezon I, żeby V mógł się jako tako trzymac kupy.
A żeby nie robić offtopa, to Filuś na pytanie jak Maul przeżył odpowiadał chyba kiedyś, że za pomocą różnych niezbadanych sztuczek Ciemnej Strony Mocy (czy coś w ten deseń). A proteza z sześcioma nogami nijak się do tego ma.

Wyluzujcie!

Jeszcze nic dokładnie nie wiadomo. Może zapowiada się nieciekawie, ale od razu musi być tragedia? Poczekamy, obejrzymy, ocenimy.

...

Jeżeli wyjdą z tego sensownie, to stawiam piwo całemu Bastionowi

...

Teraz to chyba sobie jaja robisz nie ma 1 kwietnia. Jak może nie być z tego katastrofa ? Maula już wskrzeszali chyba z 5 razy i teraz to. Już Lucas przesadza. SW schodzi na psy jedynie dzięki TCW.

<>

Co tyczy się zmartwychwstania Maula to korzystając z twojego określenia, sprofanowano universum parę razy.
Co do pajączkowatego wózka inwalidzkiego debilnością nie przebija historyjki o mózgu Dartha Maula.

hmm

Drogi wandalku, tylko jest ta różnica, że TCW wchodzi w tak zwany G-canon i to jest najbardziej, roz*ierdalające ://. Naprawdę SW schodzi ostro na psy i nie interesuje mnie jak oni z tego wybrną już za samo wskrzeszenie Maula powinni iść na szubienice, bo to jest czysty NONSENS. Rozumiem wskrzeszenie Eetha Kotha, bo w filmie nie widać wyraźnie czy to on leciał w tej Kanonierce.

<>

Raczej wchodzi w skład kanonu T który jest po G. Po za tym nie używałbym terminu wskrzeszanie bo wskrzeszenie jeszcze dałoby się jakoś wytłumaczyć tylko o to że Zabracki Sith przeżył przecięcie na pół oraz odleciał niezauważony z Naboo.
Jestem ciekawy w jaki sposób uciekł z Naboo po utracie kończyn? Lewitował? Tylko taka możliwość przychodzi do głowy.
Nie wspominam o kwestii że Jedi nie wydało się dziwne że "zwłoki" gdzieś się zawieruszyły.

...

Możliwe że Palpi go zabrał tak jak było z Anakinem. Wiele jest kwestii nie wyjaśnionych i można się do nich przyczepić dlatego nie warno brnąć w takie g*wno w jakie wchodzi Lucas.

Jednak

moim zdaniem tak czy siak TCW bardziej pasuję do G-Canon z tego względu, że wszystko robione jest pod nadzorem Lucasa. Oczywiście wiem, że ten T-Canon to jest ten TV, no ale to moje zdanie .

<>

Ja zaś uważam że brak jest podstaw aby zaliczyć The Clone Wars do kanonu filmowego gdzie praca Lucasa jako scenarzysty oraz reżysera była o wiele większa od ogólnego nadzoru nad projektem obydwu seriali animowanych o wojnach klonów.