Forum

LEGO "Padawańskie Widmo"

TFN donosi, że około końca września tego roku ma się pojawić nowy serial animowany, oparty na grach LEGO SW.

http://www.theforce.net/latestnews/story/LEGO_SW_Games_Get_TV_Special_This_Fall_138892.asp

"LEGO Star Wars is set to receive a small-screen special this fall. ComingSoon.net spotted the below art for the television event and, while details were few, was told that the special is likely for late September.

Based on the popular video game series, the LEGO TV special is being created in addition to a second, previously announced Star Wars cartoon series."

Co o tym myślicie? Pewnie to będzie coś w rodzaju krótkich spotów, ale wolałabym poczekać na więcej informacji...

Kurde...

Mógłbym się spodziewać wielu dziwnych rzeczy, ale tego nigdy bym nie przewidział : ) Ni z tego, ni z owego będzie nowy serial. Niby były jakieś informacje o nowym serialu animowanym, lecz sądziłem, że graficznie będzie podobny do TCW. Odcinki pewnie będą 5-10 minutowe.
Ważne jest by nie kłóciło się to z kanonem, jak TCW i żeby dało się to oglądać.
Czekam na dalsze informacje : )

...

Jak lego, to z góry założyłem niekanoniczność, tak jak w przypadku ichnich gier.

Niepokoję się trochę o poziom humoru. W trzeciej grze był wielce zmienny, więc nie wiem jak wyjdzie wymuszanie go na kilkadziesiąt odcinków.

Właśnie

Jeszcze w LSW I & II humor był znośny, a czasami nawet zabawny, lecz jak wiadomo: Co za dużo to nie zdrowo. I tego właśnie się boję - goście od serialu będą się starali na siłę wymyślić coś śmiesznego i mogę się założyć, że po paru odcinkach to nie będzie śmieszne, a niestety żałosne : (. Chociaż zawsze mogę się mylić i będą epicki bitwy

Zadzwonił kieską pomału...

Ty oczekujesz od tego kanonu? :O Weźże, wiesz, że to niepotrzebne i niemożliwe. Co do samej produkcji, chętnie popatrzę sobie, jak wyjdzie.

Jako

fan, od wszystkiego spod znaku SW oczekuję zgodności z kanonem. Jeśli ktokolwiek miałby tworzyć coś, żeby specjalnie było sprzeczne z kanonem to mu naprawdę współczuję, gdyż musi mieć poprzewracane w głowie. (Mimo wszystko usprawiedliwiam komiksy typu Infinities, gdyż pokazują one alternatywne zakończenia i jest to mimo wszystko ciekawe.) Oczywiście muszą się czasem ukazywać pozycje niezgodne z kanonem, ale powinno na nich pisać coś w stylu: "Inconsistent with the Canon".

Już z patrona robi się kondel...

I zapewne będą zaznaczone konflikty z kanonem, jeśli takie występowały będą w tej produkcji. Zdziwiło mnie tylko oczekiwanie od LEGO zgodności z kanonem. Prawdopodobnie będzie tak jak z TCW, tylko najwyżej powiedzą niezgodne z kanonem i tyle.

A po co nam Kanon?

SW ma sprawiać nam przyjemność i to jest jego cel, a nie jakiś kanon. TCW jest fajne, mimo iż ma słabe odcinki i to sie liczy. Co z tego, że uśmiercili kogoś, kto już umarł? SW to nie jest prawdziwy świat, nie musi się wszystko zgadzać co do milimetra. A poza tym czepiacie się TCW, a inne rzeczy które sporo mieszają/mieszały wychwalacie np. Dziedzictwo- K`Kruhk żyje sobie, mimo iż został zabity przez Grievousa; Sith wskrzeszający własnego trupa; Zaraza Ranghkuli przenosząca sie na Jedi
Kanon do niczego nie jest nam potrzebny. SW ma dostarczać nam rozrywki, nie źródła stresu i przejmowania się, że kolejny raz uśmiercili tą samą postać. Ja tam się bardziej wnerwiam, ze ten odcinek był słaby i będę musiał przebrnąć przez dwa kolejne będące jego kontynuacją.

A serial Lego SW to moje marzenie z dzieciństwa. Miejmy nadzieje, ze będzie puszczany w Polsce z polskim dubbingiem.

Ale

Kanon daje nam tą przyjemność ze SW. Musisz się ze mną zgodzić, że przyjemniej się wszystko ogląda, gdy detale ze sobą współpracują zgodnie. Na tym polega piękno SW- różne historie tworzą coś niesamowitego i szczególnego, co sprawia nam przyjemność, a ta przyjemność jest jeszcze większa, gdy wszystko współgra i tworzy Kanon.

Nie mogę powiedzieć, że nie lubię TCW, lecz strasznie irytuje mnie sytuacja, która nie tak dawno miała miejsce (Piell). Oglądałem wszystko odcinki TCW i lubię je oglądać, ale jak w serialu coś nie współgra z innym źródłem to "wiem, że coś się dzieje" () i nie mogę stać bezczynnie.

Jak się uzupełnia

fakt jest fajnie. Ale patrząc na kanon niszczymy sobie przyjemność z oglądania/czytania wielu ciekawych historii. Ja tam ostatnio dojrzałem jako fan i staram się postrzegać SW bez dokładnego analizowania kanonu. Bo to nic dobrego nie daje. W tak wielkim uniwersum trudno jest utrzymać spójność. Nie znam innego uniwersum, gdzie wszystko zgadzałoby się co milimetra.
Kiedyś też uważałem, że kanon jest ważny, lecz teraz zrozumiałem, że tak nie jest.

...

Czyli dotarłeś do punktu, w którym jestem od dawna

Re: A po co nam Kanon?

Mistrz Seller napisał(a):
SW ma sprawiać nam przyjemność
________

Ok, tylko że niesprawia swym brakiem porządnego kanonu. ROZUMIESZ. Położełem twoje wypociny na 1/2 kartki postowej od Twojego 1 zdania zaczynawszy. Więcej myśl, mniej pisz i będziesz bardziej lubiany na Bastionie (o wiodzisz tak jest z kanonem w SW jak z Tobą brak kanonu tak bawi jak ty jesteś lubiany na Bastionie)

...

Kanon musi być, aby były zgodności...

ludzie

Czy Wy zawsze musicie się kłócić? Oczywiście, że to będzie niekanoniczne, to będą zapewne jakieś krótkie filmiki robione tylko i wyłącznie dla rozrywki, może nawet przez gości, co robią te głupawe animowane komiksy na lego.com.

Jak by

robili poklatkowo było by szpas. A pewnie to będzie computerowa animacja nastawiona na szybki zysk. Gdzie to SW które zachwycało swoją formą i wizją.

sprostowanie

po pierwsze to nie serial - tylko "Special". To może być odcinek specjalny, albo raczej pojedynczy, krótki film telewizyjny (jak Star Wars Holiday Special), który czasowo nie różni się od normalnego odcinka serialu. W tym, co podałaś, piszą tylko, że LEGO TV Special powstanie OBOK planowanego i zapowiedzianego serialu (Star Wars Detours - który TFN uznał, za aktorski - ale patrząc na zapowiedzi i to o czym mówi Lucas - chodzi na bank o serial komediowy, co potwierdza także i kontekst tej wypowiedzi). To nie serial - ot jeden odcinek będzie we wrześniu, pewnie przy okazji promocji TCW sezonu 4.

Druga sprawa - to już takie coś było, w 2005 - nazywało się Revenge of the Brick i kanoniczne nie było. I nie miało być. Nawet można było legalnie z netu pobrać - http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?6879,revenge-of-the-brick-do-pobrania.html - a sam filmik przypominał klimatem filmy umieszczone na oficjalnej stronie LEGO. Ich było parę. W tym kontekście można mówić o serialu, ale tylko w tym.

...

To będą takie 6 minutowe mini odcinki. Nic wielkiego.

Obejrzane

i powiem szczerze, że mi się podobał Jest tam mnóstwo nawiązań zarówno do OR, jak i do PT. Obawiałem się na początku jakości filmu, ale LEGO sobie poradziło i wyszedł kawałek ciekawej historii, nawet chwilami zabawnej Moja ocena to 7/10.

Cóż

filmik całkiem sympatyczny, fajne nawiązania do ST (np. hologram przed kantyną), ale w sumie wiadomo, że to dla dzieci, więc nie należy się spodziewać jakichś wielkich bitew czy tam psychologicznych postaci bohaterów W porządku, ale bez jakichś rewelacji wielkich Można się pośmiać w pewnych momentach.

Wyszkolone na maxa

W dzieciństwie marzyłem o Swowym filmie Lego zrobionym komputerowo. Ten film jest świetny. Co prawda oglądałem go po angielsku, bez napisów, ale i tak mi się spodobał. Fajnie wymyślona fabuła, pięknie stworzony świat i te świetne nawiązania. A scena, gdy Asajj rzuca Droida była świetna.
Szkoda, że nie będzie to pilot serialu Lego.
Ja chcę więcej takich animacji!!!

Mam nadzieje, że Polski CN kiedyś to nada z polskim Dubbingiem.

Re: Wyszkolone na maxa

Mistrz Seller napisał(a):
A scena, gdy Asajj rzuca Droida była świetna.

________
To skoro są smutne wątki romantyczne (ktoś kogoś rzuca) to ja nie oglądam

..

Biedny Droid :/. Musi znaleźć najlepiej Droideke.

Co się stało...

Co się stało, że nie czekałeś aż do polskiej tv trafi?

bo nie wiadomo

czy trafi. Poza tym taki film to spełnienie moich marzeń i nie chciałem, by jakiś idiota przespoilerował mi fabułę.

...

Czy LaraNotsil i Keodred nie będą robić napisów do tego tak jak przy TCW? Bo mama bez napisów nie chce ze mną tego obejrzeć ;p

to jest denerwujące

TCW, które wcale nie musi być tłumaczone (można obejrzeć na CN lub w alternatywnych źródłach z pięknym polskim dubbingiem), a ten film, który nie wiadomo, czy zostanie w Polsce puszczony, przetłumaczony nie został. W sumie to jak na razie chyba żaden film Lego nie był emitowany w polskiej TV (ani Bionicle, ani przygody Maxa Powersa), więc tym bardziej tłumaczenie jest konieczne.

Re: to jest denerwujące

Mistrz Seller napisał(a):
TCW, które wcale nie musi być tłumaczone (można obejrzeć na CN lub w alternatywnych źródłach z pięknym polskim dubbingiem), a ten film, który nie wiadomo, czy zostanie w Polsce puszczony, przetłumaczony nie został. W sumie to jak na razie chyba żaden film Lego nie był emitowany w polskiej TV (ani Bionicle, ani przygody Maxa Powersa), więc tym bardziej tłumaczenie jest konieczne.
Obydwa wymienione przez Ciebie wyszły u nas od razu na DVD z tego co pamiętam.
________

Lego

Co tu dużo gadać, Lego jest odlotowe

Obejrzałem

"The Padawan Menace" i musze przyznać, ze mi się podobało. Serii gier LEGO SW nie znam, więc nie mam porównania, ale sam krótki filmik robi naprawdę fajne wrażenie humorem i dystansem. Fajnie gra się z pewną umownością świata SW początek spoilera jak choćby w scenie z Palpatinem zdejmującym/wkładającym kaptur koniec spoilera i wykorzystuje LEGO jako takie. Jeśli humor w grach jest podobny to może nawet po nie sięgnę?

spróbowałem

i zwróciłem. Żeby chociaż czasami klocki potaniały...

Nowe informacje

http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/3640-LEGO-STAR-WARSADAWAnSKIE-WIDMO
Czyli wynika z tego: Będzie dubbing samego filmu, a dodatki będą miały lektora. Chociaż to Imperial i nie można im na 100% ufać. Ponoć potrafili wydawać film z napisem "polski dubbing" na okładce, a dawać lektora.

Jest dubbing!

Tak, już kupiłem Padawańskie widmo.
O filmie już się wypowiadałem, teraz napisze o polskim wydaniu.
Opakowanie
Sam box jest grubości książki, ze względu na to iż do filmu dołączono figurkę. Oprócz płyty z filmem i figurki znajdziemy też ulotkę- reklamę zestawów Lego Star Wars.
Menu
Dobra. Wkładamy płytę. I co widzimy? Nieruchome, nie przetłumaczone menu. Przy filmie dla dzieci! Co oni sobie myślą? Że 7-latki będą znały angielski? Poza tym to polskie wydanie, więc powinno być w pełni po Polsku. Niestety Polscy dystrybutorzy tego nie rozumieją.
Dubbing
Świetny. Ci sami aktorzy co przy serialu The Clone Wars. W dodatku zdubbingowano także dodatki. W nich także postaci mają takie same głosy jak w serialu. Nawet jeśli postać pojawia się tylko w krótkim filmiku i mówi dwa słowa. Jeśli zaś chodzi o głosy postaci z OT, to są one inne niż przy dubbingu z Komplentej Sagi. Najprawdopodobniej dlatego iż dubbing tego DVD robiło inne studio niż dubbing OT. Ale nie przeszkadza to bardzo. Zwłaszcza, że w sumiejedyną postacią z OT, która mówi więcej niż parę słów jest Vader, który został dobrze zdubbingowany.
Jeśli chodzi o nowe postaci, to mają one dobrze dobrane głosy. To duży postęp gdyż w serialu TCW dość często słychać postacie poboczne ze słabo dobranymi głosami.
Niestety nie ma pełnej listy aktorów podkładających głosy dla poszczególnych filmów. Jest tylko jedna dla całej płyty, gdzie dla większości aktorów nie jest wymieniona postać pod którą podkładali głos.
Dodatki
Dołączono 5 filmików. 4 pierwsze znamy już z internetu. Są to: The Quest for R2, Bombad Bounty oraz legostarworsowe streszczenie sagi (obie częsci). Plusem jest to iż po raz pierwszy możemy zobaczyć te filmiki przetłumaczone na język polski.

Podsumowanie
Co prawda wydanie ma drobne błędy, ale cała reszta to wynagradza z nawiązką. Padawańskie widmo to najlepiej wydany film SW na DVD. Aż dziwne, że wydał to Imperial.

Re: Jest dubbing!

Mistrz Seller napisał(a):

Dubbing
Świetny. Ci sami aktorzy co przy serialu The Clone Wars.

________

Ha! Oksymoron!

Re: Jest dubbing!

Mistrz Seller napisał(a):

I co widzimy? Nieruchome, nie przetłumaczone menu. Przy filmie dla dzieci!

________
Już Ci to gdzieś pisałem, że to zależy od ustawień na odtwarzaczu DVD. Płakałeś, że jest angielskie menu w pierwszym sezonie TCW, a ja mam polskie. Magia?

nic takiego

nie pisałem. Raz tylko napisałem, że znając polskich wydawców to w TCW tego nie przetłumaczą. Ale samego wydania nie kupowałem, bo było drogie, więc się na temat nie wypowiadałem.

...

Tak tylko zacytuję:
Jak zwykle. Wydania polskie drogie, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jak można dać menu po angielsku przy serialu dla dzieci? Nie mówiąc już o braku dodatków. Co do za wydanie DVD, jak nie ma dodatków?

To był komentarz

do recenzji Ogóra, gdzie napisał on, że tak jest. Ja tylko skomentowałem na podstawie przedstawionych przez niego informacji.
A ty masz TCW z wydania zbiorczego czy z osobnych 4 płyt? Bo tam recenzowano to drugie wydanie.
A co do DVD, to chyba nie masz racji, bo w prawie wszystkich innych filmach mam polskie menu (Harry Potter, Piraci z Karaibów, Zemsta, W pustyni i w puszczy).

Re: To był komentarz

Mistrz Seller napisał(a):
(...) w prawie wszystkich innych filmach mam polskie menu (Harry Potter, Piraci z Karaibów, Zemsta, W pustyni i w puszczy).
________

Żartujesz!

Re: To był komentarz

Mistrz Seller napisał(a):

A ty masz TCW z wydania zbiorczego czy z osobnych 4 płyt? Bo tam recenzowano to drugie wydanie.

________
W wydaniu zbiorczym są takie same płyty co w wydaniach jednopłytowych.

ja

mysle ze to moze wyjdzie, ale na pewno nie we wrzesniu t.r.

ale

pdawanskie widmo to po prostu krotki film, a tu jest mowa o SERIALU LEGO.

.

Nazwa wskazuje na serial lego. Ale gdy zaczniesz czytać od początku to się zorientujesz ,że chodzi o Padawańskie Widmo

aha

sorry, moj blad.

.

Super

Przydałoby się zmienić

nazwę tematu. Bo obecna sugeruje coś innego. Ktoś szukający tematu o Padawańskim widmie może nie trafić na ten wątek.

-

Zapowiada się ciekawie ale kidy będzie w Polsce

Padawańskie widmo

już prawie rok temu zostało wydane na DVD. Nawet na CN polskim leciało.

Padawańskie Widmo

Widziałem ten serial (nie wiem, czy to odpowiednie słowo). Strasznie śmieszny . Biedny Vader nie mógł odegrać swojej roli w tym odcinku . Może nie dorównuje świetnej parodii Star Wars, jaką jest Robot Chicken, ale oglądając Padawańskie Widno też zrywałem boki ze śmiechu . W każdym razie całkiem sympatycznie się oglądało. Miły dodatek dla fanów Star Wars. Swoją drogą, czy będzie jakaś kontynuacja?

...

...

Ehh, sorki źle wcisnąłem, miała być odpowiedź do Jankiela :f

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.