Forum

Omnibusy

eloszka eloszka, potrzebujemy tematu do dyskutowania o Omnibusach, ale jako że nie ma sensu zakładać do każdego osobnego (bo i tak nikt nie będzie tam pisał), to jest ten jeden - zbiorczy. Więc wio.

Omnibus: At War With the Empire Volume 2

Po wydarzeniach Nowej nadziei, Rebelianci są zainspirowani do dalszej walki swoim pierwszym wielkim zwycięstwem, ale wojna przeciwko Imperium jeszcze nie chyli się ku końcowi. W tym albumie znajdziecie opowieści o swoich ulubionych klasycznych bohaterach, oraz o kilku nowych członkach Rebelii. Luke zostaje rozpoznany jako generał Jedi oraz syn Anakina Skywalkera - bohatera wojen klonów, potężny gangster prowadzi Imperium, Rebeliantów i swoich własnych szpiegów w krąg zdrady, Rebelia musi stawić czoła wielkiemu wyzwaniu by odnieść małe zwycięstwo, a Luke i Leia odkrywają złe siły z przeszłości gdy Darth Vader zastawia na nich pułapkę na opuszczonym księżycu.

Okładeczka: http://www.rebelscum.com/comics/SWOmnibusAtWarWithTheEmpire.jpg

Dokładnie podanego spisu zeszytów nie ma (DH się pomylił i rozesłał tekst z Vol. 1), ale z opisu wnioskować można, że będzie końcówka Empire oraz Rebelliony. Całkiem niezły Omnibus, może w końcu przeczytałbym coś poza Vectorem z tego.

Fajnie, fajnie

Na pewno będzie Rebellion: The Ahakista Gambit Ale zapowiada się fajnie

Omnibus: The Other Sons of Tatooine TPB - zapowiedź

Zapowiedź kolejnego omnibusa.

początek spoilera W galaktycznej Wojnie Domowej nie tylko Luke Skywalker pochodził z Tatooine.
Historia Luke`a była opowiadana tysiące razy, ale co z przygodami jego przyjaciół z dzieciństwa, Biggsem Darklighterem i Jankiem "Tankiem" Sunberem? Dwie różne ścieżki zaprowadziły ich do bohaterstwa: jeden został bohaterem Republiki, drugi Imperium...
Odkryj ich historie w tym kompletnym omnibusie; dodatkowo znajduje się tam opowieść o przemytniku imieniem BoShek, kolejnym synu Tatooine!
Opowieści z klasycznej ery Star Wars!
koniec spoilera

http://starwars.wikia.com/wiki/Omnibus:_The_Other_Sons_of_Tatooine

mam 4

Tales of the Jedi 1 & 2, Early Victories i Shadows of the Empire; na razie przeczytałem tylko ten pierwszy. Fajne tylko troszku drogie; jakby ktoś chciał sobie odświeżyć erę Starej Republiki przed SWTORem to Talesy są na allegro po 90zeta i tu ( http://multiversum.abc24.pl/default.asp ) po 83zeta (mam od tego drugiego gościa).

Eeee

Gdzie w Polsce można to dostać (poza internetem) może w Empiku??????????

...

Kiedyś można było zamawiać na stronie empiku. Ja osobiście polecam sklep Multiversum. Siedziba Multiversum znajduje się w Poznaniu i tam możesz odebrać komiksy. Możesz na stronie sklepu też zamówić, żeby do ciebie do domu komiksy przyjechały.

Omnibus: Droids and Ewoks TPB - zapowiedź

Zapowiedź kolejnego omnibusa.

początek spoilera Na podstawie kreskówek o takich samych tytułach. Poznaj przygody robotów R2-D2 i C3-PO, gdy Ewoki zostają wplątane w wiele niebezpieczeństw na swojej planecie – wojownicy-jaszczury, podwodne królestwa, czary – i poza nią! Droidy spotkają więcej jak jednego mistrza, droidy wojenne, megabronie, podróże w czasie i nawet Ewoki! To wydanie Omnibusa zawiera wszystkie numery serii Ewoks i Droids, które zostały wydane przez wydawnictwo Marvel. koniec spoilera

Scenariusz David Manak i George Caragonne, rysunki Warren Kremer, Ernie Colon, John Romita i Mary Wilshire, litery Jon D`Agostino, Carlos Garzón, Jacqueline Roettcher, Marie Severin, Joe Sinnott i Al Williamson, tusz Marie Severin i George Roussos.

...

Wszystko fajnie, tylko kiedy on wychodzi?

Dla mnie pozycja obowiązkowa, bo bardzo lubię te seriale

...

Wstępne plany to 20. czerwca

Szczerze

mówiąc na ten komiks czekam właśnie najbardziej. Żaden inny mnie tak nie interesuje - może jeszcze Dawn of the Jedi, ale na niego sobie poczekam . Natomiast te stare Ewoki i Droidy to jest coś . Ale do czerwca jeszcze daleko :/

Omnibus: Clone Wars: The Republic Goes to War Volume #1 - zapowiedź

Zapowiedź nowego omnibusa.

początek spoilera Wojny klonów wybuchły w galaktyce! Linie frontu rozciągają się od mórz na Kamino po wzgórza na Devaronie, a Rycerze Jedi, którzy niegdyś byli obrońcami pokoju stają się generałami, prowadząc armię Republiki na wojnę! W tym wydaniu można zobaczyć historie dziejące się zaraz po Ataku klonów. Omnibus zawiera komiksy takie jak Clone Wars Volume 1: Defense of Kamino, Volume 2: Victories and Sacrifices, Volume 4: Light and Dark i Free Comic Book Day 2006. koniec spoilera

Scenariusz John Ostrander, Haden Blackman, Scott Allie, Randy Stradley, rysunki Jan Duursema, Stephen Thompson, Tomas Giorello, Brian Ching, Douglas Wheatley. Premiera: czerwiec 2012. Cena 24,99$, 408 stron.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/mar/o-trgtw1_08c70f46868be5859373223b36a22c7a.jpg

Omnibus: Clone Wars Volume #2: The Enemy on All Sides - zapowiedź

Zapowiedź nowego omnibusa.

początek spoilera Generałowie Jedi i ich żołnierze walczą w każdym zakątku galaktyki z armią Konfederacji Niezależnych Systemów.
Na tych polach bitew Anakin Skywalker wycofuje się z walki, Obi-Wan zostaje więźniem Asajj Ventress, a Mistrz Yoda jest zmuszony ryzykować życie starego przyjaciela dla zwycięstwa. Dodatkowo pewna grupka Jedi atakuje Generała Grievousa!
Te wydanie zawiera komiksy takie jak Republic #54-#66 i #68, Jedi: Yoda i General Grievous #1-#4.
koniec spoilera

Scenariusz John Ostrander, Haden Blackman, Jeremy Barlow, Chuck Dixon, rysunki Jan Duursema, Brian Ching, Brandon Badeaux, Tomas Giorello, Hoon, Rick Leonardi, litery Dan Parsons, Victor Llamas, Mark Pennington, tusz Brad Anderson, Lucas Marangon, Michelle Madsen, Dan Jackson, okładka Kev Walker. Premiera: październik 2012. Cena 24,99 $, 416 stron.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/cze/o-cw2_6ad37869322a3c61a40bff9d39b7b4b8.jpg

Omnibus: Clone Wars Volume #3: The Republic Falls - zapowiedź

Zapowiedź nowego omnibusa.

początek spoilera Dobrze zagrane, Lordzie Sidiousie. Dobrze zagrane. Na horyzoncie widać koniec Wojen Klonów, ale zarazem też koniec Jadi i upadek Republiki!
Obi-Wan Kenobi szkoli Anakina Skywalkera, by złapać Asajj Ventress. To doprowadzi do pojedynku z Generałem Grievousem i Hrabim Dooku. Tymaczem gdzieindziej generałowie Jedi przeszukują bazę Separatystów z nadzieją zakończenia długiego oblężenia. Na Kashyyyku, gdy klony odbierają zadanie wykonania Rozkazu 66, Mistrz Quinlan Vos walczy z armią, którą niedawno prowadził do zwycięstwa. To wydanie zawiera komiksy: Republic #70-77 i #81-83, Obsession #1-5 i Free Comic Book Day 2005.
koniec spoilera

Scenariusz Haden Blackman, Miles Lane, John Ostrander, rysunki Brian Ching, Jan Duursema, Nicola Scott, litery Dan Parsons, tusz Brad Anderson, Michael Atiyeh, Sno Cone Studios, okładka Brian Ching. Premiera: grudzień 2012. Cena 24,99 $, 416 stron.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/lip/o-cw3_3d872d4e763e5b717399c77ca98e9dce.jpg

Omnibus: Tales ?

Jako, że Empire`y i Republici prawie całe w Omnibusach już wydane, myślicie, że teraz się chwycą za zomnibusowanie wszystkich Talesów? Moznaby tam jeszcze wrzucić Visionaries czy Taga&Binka albo inne historie, ktoych w poprzednich omnibusach zabraklo. Uważacie, że to możliwe posunięcie czy była to za marna seria, żeby ją wznawiać?

tak

myślę że jak wszystko to wszystko.... Zresztą czytałem gdzieś wypowiedź Randy`ego że chcą "zomnibusować" wszystkie komiksy SW wydane przez DH

.

No ciekawi mnie do czego niby wrzucą np Union albo Jabba the Hutt

asdfg

Są jeszcze Jedi Academy, The Jappa Tape, i jak jeszcze coś się znajdzie, to wtedy jak znalazł na osobnego Omnibusa. Tylko gorzej z nazwą na niego wtedy. Chyba żeby wymieszać to z Talesami i zrobić trzy czy cztery Omnibusy tak. ;P

.

No możnaby jeszcze Taga i Binka czy Visionaries tam upchać. Tylko trochę głupi taki Omnibus. Upchane nie trzymające się kupy, mniej ważne `śmieci`... Kiepsko się to sprzeda. Wydaje mi się, że mogli to lepiej zaplanować. Do Omnibusa "Boba Fett" dorzucić np `Bounty Hunters`, Jabbe, wpasowałoby się z `Underworld`, ktore przecież chyba nie o samym Bobie jest. Daliby tytuł Omnibusa `Underworld`, `Bounty Hunters`, `Death, Lies and Treachery` albo `Scum and Villany` i by było bardziej spójnie ;]

Omnibus: Infinities TPB - zapowiedź

Zapowiedź nowego Omnibusa.

początek spoilera Zebrano tu trzy różne opowieści, w których jedna rzecz dzieje się inaczej niż w Oryginalnej Trylogii Gwiezdnych Wojen. Znajomi gracze – Luke Skywalker, księżniczka Leia, Han Solo i Darth Vader – wprowadzani są na nowe tory, które wyślą ich w kierunku tragicznych konsekwencji i niespodziewanych przyszłości! koniec spoilera

Scenariusz Chris Warner, Dave Land, Adam Gallardo, rysunki Ryan Benjamin, Davide Fabbri, Drew Johnson, Juvaun Kirby, Dan Norton, Al Rio, tusz Ryan Bejamin, Saleem Crawford, Christian Dalla Vecchia, Neil Nelson, Ray Snyder, kolory Helen Bach, Joel Benjamin, Dan Jackson, Dave McCaig. Premiera: luty 2012. Cena 24,99 $, 280 stron.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/wrz/oi_c2e6052d4bf86ebf618152d85d604450.jpg

...

Tak myślę czy sobie jakiegoś omnibusa nie sprezentować na Święta. Zwłaszcza interesowałyby mnie Clone Wars vol. 1 albo Crimson Empire Saga. Karmazynowego Imperium nigdy nie skończyłem czytać, a akurat z tego zbioru Wojen Klonów znam tylko kilka historii. W co lepiej zainwestować? I czy tak duże komiksy w miękkich okładkach się łatwo nie niszczą?

nie

spokojnie, Omnibusy się nie niszczą. A co kupi? To już zależy od ciebie. Zarówno Crimson Empire jak i całe Clone Warsy to szczyt jakości starwarsowych komiksów, ani to ani to cię nie rozczaruje. Tak samo jak Tales of the Jedi, X-Wingi, pozostałe tomy Clone Wars, Other Sons of Tatooine itd...

no i bardzo dobrą opcją jest Quinlan Vos: Jedi in Darkness - cała historia Quina do wojen klonów w jednym tomie.

...

Omnibusy są naprawdę dobrze zrobione mam 8 (?) i wszystkie stoją na półce w stanie prawie idealnym. Jednak gdybym na twoim miejscu miał kupić jakieś fajne wydanie zbiorcze, kupiłbym Crimson Empire Saga HC. Po pierwsze jest to twarda oprawa, a po drugie 500 stron dobrego komiksu (nie tylko Crimson Empire). Ja już swój egzemplarz zamówiłem i dzisiaj powinien listonosz z nim zapukać do moich drzwi

Re: ...

Master dzisiaj powinien listonosz z nim zapukać do moich drzwi [/cytat]
________
UPDATE! Właśnie przyszedł xD

.

Crimson Empire to nie właściwie nie z serii Omnibusów tylko hardcoverów jak np Thrawn`s Trilogy. Piękna, elegancka, czarna księga w twardej oprawie... A propos jakości Omnibusów - w jednym którego kupiłem nowego, którego czytałem i przechowywałem z jak największą ostrożnością i uwagą, by postawić w stanie idealnym po przeczytaniu, rozkleił się grzbiet niestety gdzieś w połowie lektury. No cóż, pewnie miałem pecha...

...

Skleiłeś już to? Jeśli nie to czy mógłbyś pokazać zdjęcia?

.

Nie, jeszcze nie sklejałem. Jak Ci przesłac?

...

Możesz zapodać link to jakiegoś Imageshacka/Picasy? Przy okazji inni będą mogli też zobaczyć

Omnibus: Wild Space Vol. 1 TP - zapowiedź

Zapowiedź nowego Omnibusa.

początek spoilera Oto niesamowity zbiór rzadkich komiksów Star Wars, który zawiera pozycje takie jak opowieści Alana Moore’a dla Marvel UK, trzy zeszyty od Blackhorne’a i wiele innych historii z płatków śniadaniowych, opakowań po zabawkach i magazynów Star Wars Kids i Pizzaz! Ten omnibus gromadzi: Star Wars 3-D #1–3; Star Wars: Devilworlds #1–2; Star Wars: Death Masque; Star Wars Weekly #60, #94–99 i #104–115; Star Wars z Pizzazz #10–16; The Rebel Thief, X-Wing Marks the Spot, Imperial Spy; The Gambler’s Quest ze Star Wars Kids #1–15; Star Wars: The Mixed-Up Droid; Star Wars: Shadows of the Empire Galoob minicomic; Star Wars: Shadows of the Empire Ertl minicomic i Star Wars: Droids od Apple Jacks. koniec spoilera

Scenariusz Mike W. Barr, Chris Claremont, Archie Goodwin, Alan Moore, Steve Moore, Steve Parkhouse, John Stephenson, John Wagner, Len Wein, John Whitman, Ryder Windham, rysunki Adolfo Buylla, Dave Cockrum, Alan Davis, Gene Day, Gary Erskine, Bill Hughes, Carmine Infantion, Klaus Janson, Glen Johnson, Cesar MacSombol, Pablo Marcos, Steve Mitchell, Glen Mullaly, Jim Nelson, Ron Randall, Walt Simonson, Ken Steacy, John Stokes, John Tartaglione, Patrick Zircher, kolory Laura Allred, Howard Bender, Perry McNamee, Cary Porter, Pamela Rambo, Marie Severin, James Sinclair, Ken Steacy, Matt Webb, Nel Yomtov. Premiera: maj 2013. Cena $24,99, 480 stron.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/gru/o-ws1_45571945a07ac7e2360bd98ea96f941e.jpg

...

CHCE.

...

Zgadza się. Nie byłbym sobą gdybym nie miał całej tej serii Wild Space na półce

Omnibus: Knights of the Old Republic Volume 1 - zapowiedź

Zapowiedź nowego omnibusa.

początek spoilera Padawan Zayne Carrick zostaje nagle oskarżony o zabójstwo swoich przyjaciół z Zakonu. Jednak nikt nie jest świadomy, że za tym wszystkim tak naprawdę stoją Mistrzowie Zayne’a i że to właśnie oni starają się go zabić zanim odkryje prawdę.
Wydanie zawiera komiksy Knights of the Old Republic #0-18.
koniec spoilera

Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, Travel Foreman, Harvey Tolibao, Dustin Weaver, kolory Michael Atiyeh, Jay David Ramos, okładka Travis Charest. Premiera: wrzesień 2013. Cena $24,99, 424 strony.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2013/mar/o_kotor1_a7d7da141bd563c5c3c9d59c573949cb.jpg

ble

za świeży komiks jak na Omnibusa. Powinni się bardziej postarać.

asdfg

Starsze komiksy się skończyły (tzn jakieś pojedyncze zostały z którymi najwyraźniej nie wiedzą co zrobić) to pora na KOTOR`a

Omnibusy

Mam krótkie pytanie:
Czym różnią się omnibusy od komiksów wydawanych pojedynczo? W omnibusach coś jest np powycinane??

...

Tak naprawdę tylko formatem. Dla porównania, omnibusy są wydawane w takim rozmiarze jak albumy komiksowe Egmontu, a normalne, pojedyncze w formacie SWK.

Poza tym z grubsza wszystko jest takie same.

###

Zawierają tyle materiału, ile mniej więcej 3-4 zwykłe TPB i mają po 400 stron

Pytanie

Widzę, że na Multiversum pozostały już tylko pojedyncze tomy Omnibusów, czy jest jeszcze jakiś polski serwis gdzie mógłbym takowe dostać?

Nie chodzi mi tu o Amazon, ebay itd.

Re: Pytanie

Napisz maila do ATOM Comics. Sprowadzą wszystko bez problemu i w dobrych cenach.

O

dzięki za info, napiszę do nich czy są w stanie coś załatwić

Re: O

I jak? Dadzą radę sprowadzić?

Re: O

Tak, odpisali mi że są w stanie sprowadzić bodajże 6 różnych Omnibusów, aczkolwiek w cenie prawie 2x wyższej niż w Multiversum (150-180 zł za tom). Biorąc pod uwagę, że dawniej nie kupowałem Omnibusów po 75 zł/sztuka bo drogo, to nie brzmi to zachęcająco... Z drugiej strony, skoro kończą się nakłady, to zastanawiam się nad dwoma

Pisałem też do Multiversum - oni nie są w stanie sprowadzić nic ponad to, co mają w ofercie na stronie. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, gdzie uderzyć, to ja chętnie posłucham

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.