Forum

Darth Vader and the Ghost Prison

Dark Horse na tegorocznym Comic Conie wyjątkowo uraczył nas masą nowych zapowiedzi. Jedną z nich jest nowa pięciozeszytowa miniseria pt. "Darth Vader and the Ghost Prison". Ma opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce rok po Zemście Sithów. Na kadry komiksowe ma powrócić Moff Trachta. Za scenariusz odpowiada Hayden Blackman, który stworzył też serię Darth Vader and the Lost Command. Komiks rysuje Agustin Alessio. Premiera pierwszego zeszytu jest planowana na maj 2012.

:D

Blackman i Rostoni idźcie wy do diabła!

<>

Blackman -> Kończ waszmość wstydu oszczędź.
Seria na 99 procent będzie kiepska jakoś po ostatnich projektach w jakie zaangażowany był Blackman nie istnieje inna możliwość. Na pewno znowu będą maltretować Vadera który fartem znowu wyjdzie z opresji czyli kolejne niszczenie legendy czarnego lorda ja już wolę oglądać serial The Clone Wars.

Oj tam

Wszyscy jakoś narzekacie na Blackmana, jakby był wielkim złem. Co prawda jego koncepcja Vadera jest...dziwna, ale w TCW przecież mamy Filoniego, który też ma głupawe pomysły, a niektórzy i tak się cieszą.

Blackman to i tak tutaj mniejsze zło.

Wiadomo już mniej więcej o czym będzie

Jak powiedział Blackman w wywiadzie, który można znaleźć tu:

http://www.newsarama.com/comics/haden-blackman-darth-vader-ghost-prison-111013.html

DV and TGP opowiada o jednej z pierwszych prób zamachu na Palpatine`a i o tym, do czego posuną się Darth Vader, Moff Trachta i młody porucznik aby go ochronić.

Hayden

Przecież on miał już skończyć swoją karierę w SW to co on jeszcze tutaj robi? Ostatnie jego dzieła były kompletną klapą to co robi papcio? Daje mu kolejne zlecenia. Swoją drogą nadal nie mogę zrozumieć, że twórca takich perełek jak Obsesja czy Czystka robi też takie zakalce jak TFUjka czy DVatLC.

Darth Vader and the Ghost Prison #1 (5) - zapowiedź

Zapowiedź pierwszego zeszytu.

początek spoilera Ceremonia nagradzania kadetów Imperialnych pierwszej klasy zostaje przerwana przez atak terrorystyczny! Ale prawdziwym celem ataku był Imperator Palpatine i jego uczeń, Darth Vader.
Tylko jeden człowiek – niepełnosprawny i inteligentny kadet, który do chwili ataku przeżywał najlepsze chwile w swoim życiu – staje w gotowości przy boku Vadera, by chronić Imperatora!
koniec spoilera

Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins, wariant okładki Tsuneo Sanda. Premiera: maj 2012. Cena 3,50$, 40 strony.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/lut/dvatgp1az_b9530937d52a9481269f714e93fab2fb.jpg

http://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/lut/dvatgp1bz_ef833a0f6dd9ff2a1d9b816165318d02.jpg

_

ale za to okładki bardzo fajne

Darth Vader and the Ghost Prison #2 (5) - zapowiedź

Zapowiedź drugiego zeszytu.

początek spoilera W trakcie pierwszej nocy bycia oficerem, awansowany kadet Tohm pomagał Darthowi Vaderowi w ochronie Imperatora Palpatine’a przed śmiertelnie niebezpiecznym atakiem i utrzymywał zgodę pomiędzy Mrocznym Lordem i Moffem Trachtą.
Teraz Tohm wraz z Vaderem infiltruje opuszczoną Świątynię Jedi i zmierzy się z przeszłością Mrocznego Lorda, by odkryć tajemnicę Duchowego Więzienia.
koniec spoilera

Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: czerwiec 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/mar/dvatgp2z_0a9a74b3268c03771ce10329e11dadf3.jpg

Darth Vader and the Ghost Prison #3 (5) - zapowiedź

Zapowiedź trzeciego zeszytu.

początek spoilera Kadet Tohm w towarzystwie Dartha Vadera, Moffa Trachty i rannego Imperatora wreszcie dotarli do tajemniczego Więzienia Duchów.
Vader toczy pojedynek ze strażnikiem Jedi, a Trachta mści się na jednym z więźniów. Stan Imperatora jest stabilny, ale Mroczny Lord z Moffem muszą go w nieodległej przyszłości zabrać na Coruscant. Vader zamierza użyć jedynej dostępnej armii – więźniów Więzienia Duchów. Ale więźniowe zaczynają się buntować...
koniec spoilera

Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: lipiec 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/kwi/dvatgp3z_7170c9a12e5ff3a33f7d56928410955a.jpg

first

Nie no, jestem zaskoczony. Pierwszy numer zapowiada ciekawa historię, nie wspominając o bardzo dobrej kresce rysownika. Z miłą chęcią sięgnę po kontynuację.

Przeczytane

No cóż, numer pierwszy przeczytany. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Spodziewałem się jechania po Lordzie, jak to pan Blackman ma w zwyczaju nam pokazywać, a tu... bardzo miła niespodzianka!

Cała akcja dzieje się z perspektywy imperialnego oficera, który na dodatek jest lojalny Imperium, nie widać w nim jakichś początków Rebelii, to lubię, można się porzygać ilością oficerów dezertujących do tej armii terrorystów, Rebelii.

Vadera dużo nie było, ot, pojawił się chyba z dwa razy. Na razie nic nie każe przypuszczać, że czeka go kolejna klęska, no, w każdym razie nie został pobity.

Pojawiły się prototypy myśliwców TIE z płatami na górze. Ktoś się orientuje, czy takie prototypy istniały wcześniej, czy raczej jest to wymysł twórców serii?

Rysunki bardzo ładne. Lost Command się chowa. Chyba tylko Dark Times może pochwalić się lepszymi.

W każdym razie, oczekuję z niecierpliwością na następny numer. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

...

Ciągnąć Blackmana dla kadru z nowym TIE. Do czego to dochodzi...
Nowy model, brzydki i bez sensu wprowadzany.

Ale jak już to przeczytałem, to czy ktoś może mi powiedzieć kim jest ten facet w czarnym wdzianku, rozmawiający z oficerem w scenie apelu dla kadetów? Skądś go kojarzę, ale nie mogę ustalić skąd...

zdrada

...

Dzięki wielkie. Połowę imperialnych darksajderów przejrzałem, a to jakiś moff. Już zakładałem, że to jakaś dziwna fuzja Trema z Nihilem w mym mózgu zaszła.

Erm...

Nigdy nie czytałem Zdrady, chociaż twarz faktycznie znajoma. Właśnie mnie zachęciłeś do lektury.

Co mnie trochę zaskakuje, to to, że po przeczytaniu artykułu o Trachcie na Wookie wychodzi na to, że szykują nam w tej serii odgrzewany kotlet, skoro początek spoilera ma to być druga (chronologicznie pierwsza) napaść na Imperatora przez tą samą osobę. koniec spoilera

Re: Erm...

Vitalis napisał(a):
Nigdy nie czytałem Zdrady[/spoiler]
________
Zachęcam przeczytać

Na razie po pierwszym numerze ciężko cokolwiek powiedzieć, zamach stanu, Darth Vader w ogniu walki i Tohm wierny Imperium. Poza tym ładne rysunki, więc chyba warto będzie zostać przy tej serii dłużej...

same here

Bardzo pozytywnie zaskoczony, nie dawałem dużych szans temu komiksowi, szczególnie po słabym Lost Command, a tu proszę... może faktycznie Haden ma jakiś fajny pomysł na rozwój na Vadera pomiędzy E III, a E IV, a moje nastawienie do niego brało się z tego wyprawiał z nim w TFU. I najważniejsze - Rick Leonardi zabił dla mnie poprzedni komiks, tu kreska jest jedną z lepszych w komiksach SW. Jak będzie dalej... pożyjemy, zobaczymy.

Darth Vader and the Ghost Prison #4 (5) - zapowiedź

Zapowiedź czwartego zeszytu.

początek spoilera Vader zmierza się z najgroźniejszymi mieszkańcami Więzienia Duchów. Kadet Tohm zastaje go bezlitosnego i niepokonanego.
Młody człowiek podąża za Mrocznym Lordem znajdując siłę… i ciemność, której nie spodziewał się posiadać. Jest na dobrej drodze zostania oficerem, z którego Imperium mogłoby być dumne. Ale największy sprawdzian ciągle przed nim…
koniec spoilera

Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: sierpień 2012. Cena 3,50 $, 32 strony.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/cze/dvatgp4z_1406dbadbe934681317fdca73169c636.jpg

Darth Vader and the Ghost Prison #5 (5)

Zapowiedź piątego zeszytu.

początek spoilera Plan generała Gentisa by przejąć raczkujące Imperium i zdetronizować Imperatora wraz z Darthem Vaderem jest prawie ukończony. Gentis musi jeszcze tylko zwabić i schwytać Wielkiego Moffa Tarkina. Ale generał nie jest świadomy potęgi ciemnej strony i sekretów Więzienia Duchów. Wojna zawitała na Coruscant i nawet tysiące lojalnych kadetów mogą nie wystarczyć by powstrzymać wściekłego Vadera. koniec spoilera

Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: wrzesień 2012. Cena 3,50 $, 32 stron.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/lip/dvatgp5z_ba1453008a538804579fdbd0f5d0af48.jpg

Darth Vader and the Ghost Prison #5 (5) - preview

łaaaaaał

Dłuuuugi. A na serio to było do przewidzenia i praktycznie można na koniec spodziewać się głównie nawalanki. W sumie to może być ciekawe - na raz w jednym szturmie Vader, najgroźniejsza hałastra wśród separatystów, Tarkin, dwaj lekko zmutowani oficerowie + sam Palpi.

Według mnie po 4 zeszytach Blackman naprawdę zrobił ciekawą wizję pierwszego puczu mającego na celu obalenie Imperatora. Chociaż wiadomo jak to się skończy to jednak aż nie można się doczekać ostatniego elementu puzzla. W kwestii autora ważne jest że wreszcie Vader przestał być delikatnie mówiąc słabowitą ciotą - po "odrodzeniu" jakiego doznał na Kashyyyku to co z nim zrobił Blackman w żenadzie nad żenadami jaką był Lost Command (żeby Egmont tego nigdy nie wydał) jest to bardzo miła odmiana.

Szczerze polecam także tym którzy Blackmana tak jak ja wcześniej przekreślili.

piątka

Ostatni zeszyt jest zaskakujący i świetnie zamyka historię Ghost Prison. Oczywiście pewnych rzeczy można było się spodziewać, w tym też decyzji młodego oficera co do losu odszczepieńców. Jednak ostatnie kadry dobrze wpasowują się w klimat komiksu i pozwalają mieć nadzieję że Blackman będzie kontynuował to, co w końcu dobrze mu wyszło.

Dodam jeszcze że mam nadzieję że Agustin Alessio będzie jeszcze rysował gwiezdnowojenne historię. Jego kreska wyjątkowo przypadła mi do gustu i dołącza on do listy moich ulubionych rysowników.

...

Całkiem ładne i całkiem fajne. Nic wybitnego, ale z pewnością lepiej, niż po Blackmanie można by się spodziewać. W rysunkach nie podoba mi się armia klonów w tle. Wyglądają na rysowanych ręcznie, więc tak ciężko pozmieniać im rysy twarzy, czy kolor włosów?
Ale Palpi z Vaderem pokazali.

Darth Vader and the Ghost Prison HC - zapowiedź

Zapowiedź wydania zbiorczego

początek spoilera Zdradzieckie powstanie przeciwko Glaktycznemu Imperium prawie przyczyniło się do śmierci Imperatora Palpatine`a. Uratownie jego I samego Imperium jest prawie niewykonalne… ale Vader odkrywa pewien sekret Jedi i udaje się do tajemniczego Więzienia Duchów. koniec spoilera

Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: marzec 2013. Cena 24,99 $, 120 stron.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/paz/dvatgphc_bdeb91e438ceae27e8a98d5196f1c330.jpg

cóż..

O...
Wciąż jestem w stanie szoku. Ten komis nie ssie. Ten komiks całkiem przyjemnie się czyta. Ten komiks bywa bardzo dobry! Stąd moja teoria, że nie napisał go Haden Blackman, tylko ktoś, zapewne Randy Stradley, podkradł mu pseudonim.
Darth Vader jest tu epicki i do ostatniego kadru mroczny. W tle przewijają się postacie, które mają sens, motywacje i swój charakter. No i ten imperialny klimat, który sprawia, że czyta się to wszystko jak specyficzny prequel Betrayala. Z resztą poważniejszy i bardziej epicki. Naprawdę jestem zaskoczony...i polecam.

Takie cudeńko powstało

...

Bardzo mi się podoba Świetną robotę odwalili ludzie w DHC. Wieczorem puszczę newsa.

...

To jest... Epickie... Miejmy nadzieje, że marvel takie rzeczy będzie robił .

...

To podobno jeszcze nie przesądzone, że Marvel przejmie komiksy. Tylko bardzo prawdopodobne.

...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xj4iEFaeNjk#!

Całkiem ładnie zmontowany filmik powiązany z wydarzeniami z komiksu. Acz żal że nie więcej.

###

Toż ten trailer już jakiś tydzień temu wyszedł. Nawet news na Bastionie chyba był...

...

Nawet jeśli to z racji jakości newsów na poziomie "sprośnych okruchów" nie było okazji zauważyć.

Nawet jeśli...

... to Stele podlinkował parę postów wyżej

...

Ależ ty wredny - a już liczyłem że tą gafę zakryję własnym nadętym sarkazmem.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.