Forum

ForceFCCG – pierwsza polska internetowa gra karciana Star Wars

Kilka miesięcy temu informowaliśmy was (/news.php?13620) o tym, że firma Fantasy Flight Games zamierza zacząć wydawać grę karcianą osadzoną w starwarsowym uniwersum. Jak się okazuje nie będzie to jedyna gra karciana spod znaku Star Wars, w którą będziemy mogli pograć.

Grupka fanów z Krakowskiego Fandomu Star Wars nie czekając na nową grę FFG postanowiła „stworzyć” własną karciankę. ForceFCCG (Force Fans Collectible Card Game), bo tak właśnie nazywa się gra, jest internetową grą karcianą opartą na znanej na całym świecie mechanice innej gry karcianej Magic: The Gathering, a co najważniejsze jest całkowicie po polsku! Aby móc zagrać w ForceFCCG wystarczy ściągnąć program LackeyCCG ze strony twórców oraz zainstalować plugin umożliwiający grę.

Dzisiaj ma także premiera nowego zestawu kart , czyli „Special Forces”, w którym znalazło się 40 zupełnie nowych kart, dzięki czemu na dzień dzisiejszy liczba kart dostępnych w ForceFCCG wynosi 234 i liczba ta na pewno ulegnie zmianie, gdyż twórcy już pracują nad nowymi dodatkami: „Grobowce Władców Mocy” (planowany na 6.12.2011) oraz „Rozkaz 66” (2012).

Więcej informacji o samej grze oraz zasadach możecie znaleźć na specjalnych stronach na Bastionie:
- o karciance /tekst.php?nr=2850
- zasady /tekst.php?nr=2849

oraz na stronie twórców http://www.forcefccg.cba.pl/

err

To co? Kto będzie grał? Ja się przymierzam.

:)

ja bankowo zreszta juz pare mecykow za mna

Zapoznam się

Może zostanę na dłużej.

Chętnie

Zagrałbym, ale mam problem z uruchomieniem LackeyCCG na moim kompie(windows xp). Okienko pojawia się na chwilę i znika. Ma ktoś pomysł jak temu zaradzić? Będę wdzięczny za pomoc.

Mogę

spróbować.

no

właśnie pytałem w komentarzach czy mam w to grać? Bo już była zapowiadana taka jedna polska produkcja online, ale jakoś chyba nie wypaliła... a to? Kiedy ostatni raz grałem w Magica? Zasad już chyba nie pamiętam... poza tym i czasu chyba brak, bo nie da tu się strzelić szybkiej rundki na 15 min.?

Wiem,

że temat trochę odgrzebuję, ale ta gra jeszcze żyje? Bo chciałem trochę pograć, ale jakieś problemy z działaniem mam.

oo

Też mam problemy z instalacją

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.