TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Karcianki

ForceFCCG – pierwsza polska internetowa gra karciana Star Wars

ogór 2011-11-30 12:04:00

ogór

avek

Rejestracja: 2004-02-20

Ostatnia wizyta: 2022-08-01

Skąd: Bielsko-Biała

Kilka miesięcy temu informowaliśmy was (/news.php?13620) o tym, że firma Fantasy Flight Games zamierza zacząć wydawać grę karcianą osadzoną w starwarsowym uniwersum. Jak się okazuje nie będzie to jedyna gra karciana spod znaku Star Wars, w którą będziemy mogli pograć.

Grupka fanów z Krakowskiego Fandomu Star Wars nie czekając na nową grę FFG postanowiła „stworzyć” własną karciankę. ForceFCCG (Force Fans Collectible Card Game), bo tak właśnie nazywa się gra, jest internetową grą karcianą opartą na znanej na całym świecie mechanice innej gry karcianej Magic: The Gathering, a co najważniejsze jest całkowicie po polsku! Aby móc zagrać w ForceFCCG wystarczy ściągnąć program LackeyCCG ze strony twórców oraz zainstalować plugin umożliwiający grę.

Dzisiaj ma także premiera nowego zestawu kart , czyli „Special Forces”, w którym znalazło się 40 zupełnie nowych kart, dzięki czemu na dzień dzisiejszy liczba kart dostępnych w ForceFCCG wynosi 234 i liczba ta na pewno ulegnie zmianie, gdyż twórcy już pracują nad nowymi dodatkami: „Grobowce Władców Mocy” (planowany na 6.12.2011) oraz „Rozkaz 66” (2012).

Więcej informacji o samej grze oraz zasadach możecie znaleźć na specjalnych stronach na Bastionie:
- o karciance /tekst.php?nr=2850
- zasady /tekst.php?nr=2849

oraz na stronie twórców http://www.forcefccg.cba.pl/

LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..