Forum

Star Wars: First Assault

LucasFilm zaklepuje domeny, prawa autorskie i wszystko co związane z "First Assault". Czyżby tytuł drugiej gry nad którą pracuje LucasArts?

Pierwsze źródło: http://fusible.com/2012/08/star-wars-first-assault-trademarks-filed-for-interactive-video-games-and-more/
Tam też można znaleźć linki do informacji o rejestracji tej nazwy.

http://gry.wp.pl/wiadomosci/nowa-gra-star-wars-na-horyzoncie,52767,1.html
http://www.cdaction.pl/news-28518/star-wars-first-assault---tajemnicza-nazwa-zarejestrowana-przez-lucasfilm.html
http://uk.ign.com/articles/2012/08/29/star-wars-first-assault-domain-and-trademarks-registered

Pozostaje czekać na kolejne informacje, przecieki i w końcu oficjalną zapowiedź gry. Jeśli dobrze pójdzie, dowiemy się co to jest w ciągu najbliższego miesiąca - tak było przynajmniej w przypadku 1313

...

liczę na wznowienie gatunku Rebel Assault`ów

kto

się założy ze mną, że jak to będzie gra to będzie o TCW... dawno nie było nic w tej tematyce

SW: FA

A takie pytanie odnośnie tej otoczki tajemniczości wokół FA... jak to było z poprzednimi tytułami? (wymieniłem liczbę mnogą, gdyż SW: Detours miało inną nazwę i okazało się serialem, lecz tu chodzi głównie o tą beta wersję tytułu jak w przypadku First Assaulta... ) Chodzi mi o to, że jak przedtem LF zarejestrował nazwę Star Wars 1313 to jeśli wtedy z tego wyszedł ostateczny tytuł, to myślicie, że tutaj też tak może być? (Chodzi o zwykły rachunek prawdopodobieństwa...) Jakie są szanse że roboczy tytuł "First Assault" będzie się po jakimś czasie odnosił już do tytularnej nazwy samej gry?

...

Szanse są 100%.
To nie jest żaden "roboczy" tytuł (Star Wars Detours miało roboczy tytuł "Squishes" a serial aktorski ma "Underworld") tylko zarejestrowana marka. Koszty rejestracji nie są niskie, jeśli już do tego doszło to możemy być w stu procentach pewni, że pojawi się jakiś produkt o tej nazwie. Do tej pory nie było sytuacji w której zostało coś zarejestrowane i nic z tego nie wyszło, problem w tym, że nie mamy pewności co to jest, nawet stwierdzenie, że to gra to czysta zgadywanka, bo podobnie myślano kiedy LucasFilm zarejestrował markę "Identities" co się okazało być wystawą.

...

Mnie to pachnie RTS-em w stylu EaW.

Pachnie

Ewentualnie nawiązaniem do Rebel Assault, tym razem w stylu gry typu TPP "strzelaj, kryj sie, strzelaj", bo ostatnio takie robia się coraz modniejsze (mass effect, gears of war, 1313).
Równie dobrze pasowałoby na podtytuł Battlefronta, a i tak żyje cichą nadzieją, że dostaniemy symulator walk w kosmosie, choć nawet gdyby mieliby robić coś w ten deseń to i tak modniejsze są "symulatory" zręcznościowe obecnie, jak SW:Starfighter

...

Ale nie będą sobie robić konkurencji, skoro "1313" będzie w takim stylu to "First Assault" będzie czymś zupełnie innym.
Stawiam na symulator albo RTS - byłoby bardzo miło. Zawsze też może to być sieciowy FPS, jakiś duchowy następca Battlefronta (a przypomnę, że kiedy pojawiały się ogłoszenia o pracę to LucasArts szukał ludzi od sieciowych FPS).

...

Mogliby w końcu zrobić grę tylko i wyłącznie o użytkownikach Ciemnej Strony Mocy, w dowolnym okresie...
Chociaż nie - mogliby zrobić grę na podstawie "Drogi Zagłady" Szkoda tylko że ten tytuł sugeruje cokolwiek innego...

a ja

mam dziwne wrażenie, patrząc na to, co ostatnio robi LucasOnline, że to może być kolejna gra sieciowa. Teraz ruszyli testowo z Wioską Ewoków a już wiadomo, że pracują nad kolejnymi tytułami. Może dlatego to rejestrował Lucasfilm, a nie LucasArts.

...

Nieważne czy to będzie strategia, TPP czy symulator - jak będzie pozbawione grania postaciami będącymi użytkownikami Mocy to się wszystko przełknie - większość gier SW do zarzygania traktowało o takich osobach w głównej roli i nie rzadko nie da się już na to patrzeć. Przynajmniej w 1313 prawdopodobnie starają się to podłapać.

Tym nie mniej zapewne w oczekiwaniu na coś w stylu Imperial Commando albo Tie Fightera 2 zdążę pewnie zapuścić korzenie.

Star Wars: First Assault - okładka!

http://stickskills.com/2012/10/01/star-wars-first-assault-for-xbla-outed-by-leaked-boxart/#!prettyPhoto

Nie wiem gdzie to wrzucić, osobnego tematu jeszcze nie ma, a tu wyciekła okładka nowej gry SW. No to obstawiamy: coś w stylu Battlefronta czy strategia?

err

To pewnie będzie taki BF3, ewentualnie coś w rodzaju Republic Commando (lub spoza SW, Mount and Blade), czyli wojowanie konkretną postacią, ale z możliwością wydawania poleceń drużynie, lub całej armii. Na to się przynajmniej zanosi z okładek.

...

czyli arcade`owa popierdółka, tylko w cyfrowej dystrybucji. Stawiam na jakiś prosty szuter albo coś w stylu Rogue Squadron tylko zubożonego.

Re: Star Wars: First Assault - okładka!

smajlush napisał(a):
, osobnego tematu jeszcze nie ma, ?
________

Co to, Staszka Levego spotkałeś i nie dowidzisz po imprezie? Trochę ogarnięcia forumowego postuluję.

Wybacz...

... ale trochę mi się spieszyło i po prostu nie poszukałem dokładnie

Okładka

przywodzi przynajmniej mi trochę na myśl pierwsze okładki serii Call of Duty - chociaż pewnie wyjdzie z tego jakaś nijaka popierdówa. Oby to chociaż miało opcję wyboru strony konfliktu a nieprzereklamowana już służba u Rebeluchów.

Chociaż i tak już wielkim plusem jest sugestia płynąca z okładki - gra zaliczająca się do prawdziwego świata SW gdzie szansa spotkania Jedi czy Sitha jest bardzo mało prawdopodobna - samo niezadowolenie płynące od buraków z serii "SW bez Śmocy i mieczyków to nie SW" powoduje choć chwilowy uśmiech od ucha do ucha.

Arcade

Wygląda na to, że ma być to gra jedynie w elektronicznej dystrybucji, czyli nie tytuł AAA, ale taka trochę mała popierdółka i najpewniej na konsole. Dają tam przykład Battlefielda 1943, który był dość prosty graficzny, ale całkiem fajny. Zresztą wiele gierek z XBLA jest całkiem zacnych. Czekam z niecierpliwością na oficjalną zapowiedź i kolejne informacje.

...

No to trochę słabo, to zabija wszelkie nadzieje na dobrą pecetową strzelankę...

Screeny i krótka prezentacja gameplaya

ok

przegrałem zakład, ale kto to wiedział że oni się będą rozstawali z TCW...

Ale z tego... zupełnie nic nie wiadomo. Zupełnie.

Swoją drogą widać jeszcze znaczny burdel informacyjny i z chęcią wysłałbym swoje CV gdybym miał szanse, bo brakukuje im porządku w przekazach.
Nie wiadomo co z 1313, nie wiadomo co w ogóle z grami, nie wiadomo co to jest, nie wiadomo jak D patrzy na TOR, nie mówiąc już o serialach, spin-offach, o epizodach w ogóle nie wspominając.

Marzy mi się jedna konferencja i jasny przekaz: w książkach to, w komiksach to, w grach to...

.....

Na widok tych obrazków powróciły marzenia o Republic Commando 2 lub Imperial Commando...

..

No no , zapowiada się niezła strzelanka!

gameplay

Tu jest fragment z rozgrywki i trailer.
http://www.miastogier.pl/wiadomosc,22417.html

###

Tak sobie jeszcze raz przeglądnąłem screeny z First Assault i jeden z nich cóś mi przypomina...
http://www.brickshelf.com/gallery/myrycin/inne/first_assault.png

przypadek?

nie

to oczywiście celowa zrzynka, tyle że jeśli to będzie multi-shooter to nie wiem po co

Ale faktycznie taka gra jak RC mogłaby jeszcze też powstać.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.