Forum

Oblivion

-Oblivion tak brzmi tytuł filmu s-f, którego premiera zaplanowana jest na 19 kwietnia 2013 roku. W filmie grają Tom Cruise, Andrea Riseborough, Morgan Freeman, Olga Kurylenko, Nikolaj Coster-Waldau i Melissa Leo.

O czym, za hatak.pl

Akcja filmu, opartego na komiksie Kosinskiego, rozgrywa się w przyszłości, kiedy ludzkość żyje w chmurach ze względu na napromieniowanie Ziemi. Kiedy główny bohater, mechanik o imieniu Jak (Cruise) znajduje w rozbitym statku tajemniczą kobietę, uruchamia to ciąg zdarzeń, które wystawią jego światopogląd na próbę.


Pierwszy plakat w linku poniżej, przyjemny dla oka i pozytywnie wróżący.

http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/26893/Niesamowity_plakat_filmu_science_fiction_Oblivion/

A tutaj szkice koncepcyjne: http://hatak.pl/news/26826/Klimatyczne_szkice_z_widowiska_SF_Oblivion/

...

A już myślałem że zrobią ekranizację gry...

the same

ale dlaczego O a nie Morrowind? W ostateczności Skyrim? Więc to nie o to chodziło
ALE
SF nigdy za mało. Raczej za dużo w stosunku do jakości.

...

Film może być dobry. Nie wiem tylko czemu tak dużo plakatów jest robionych praktycznie tak samo. Plakat Obvilionu jest bardzo podobno do ST: Into the Darkness i wielu innych.

...

ależ to Tamriel się zmieniło...

Jaram się...

Jaram się, SF nigdy za mało.

err

Może być naprawdę fajnie

...

Zapowiada się ciekawie, plakat trochę zalatuje Star Trekiem, ale to dobrze

trailer

No i mamy pierwszy zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=KOLxtETfj9o

Powiedzcie mi, co w minucie 1.48 robi Vader?

...

To Vader z nowej, nowej wersji Blu-ray która powstała w przyszłości, a na trailerze jest oglądana przez Toma Cruisa. W nowej robi tak+ Noo NOOOOOOOOOOOOOAHGAKJAEJVGA i rzuca Palpim na 100 metrów

...

Już usunęli

http...

...

Ja się tym filmem jaram z jednego powodu: M83.

Taka muzyka pasuje do mrocznego sci-fi jak żadna inna, polecam posłuchać albumu "Before the Dawn Heals Us" czy ""Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts" - epicka mieszanina muzyki elektronicznej, post-rocka, ambientu, muzyki klasycznej. Sam Anthony Gonzalez (czyli M83) jest wielkim fanem kina, zawsze to obrazy go inspirowały do tworzenia muzyki, jego największym marzeniem było właśnie stworzenie soundtracku do jakiegoś wielkiego filmu i jego marzenie właśnie się spełnia. To daje nam prawie gwarancję, że będzie świetnie pod tym względem!!! Nie mogę się doczekać!!!

muzika

Od czasu do czasu ich posłucham, choć ja bardziej ich definiuję pod delikatną elektronikę. Co do wielkości filmu, to się jeszcze okaże.

W ogóle można zauważyć, że Kosinski zatrudnia do tworzenia ścieżek muzycznych w swoich filmach wykonawców specjalizujących się właśnie w elektronice. Wcześniej do "Tronu" niesamowitego soundtracka stworzył Daft Punk.

Trailer

...

Czy ja wiem, czy taki wspaniały, mnie znudził. A i obraz jakiś taki dziwny.

Za to Anthony Gonzalez wrzucił krótki filmik ze studia nagraniowego: https://www.youtube.com/watch?v=KsoxYYYXx1U <3 <3 <3

...

Jeden z najlepszych filmów, które miały premierę w tym roku, choć nowego ST nie pobił. Polecam w szczególności fanom Mass Effect`a.
10/10

A gdzie tu...

A gdzie tu skojarzenie z "Mass Effectem"?

...

Soundtrack, komandor, teksty takie jak w ME, skojarzenia ze Zbieraczami.
W zasadzie to film wykorzystuje wiele różnych motywów z innych filmów - ale jakoś te z ME najbardziej są dla mnie widoczne

...

Oblivion też skojarzył mi się klimatycznie z Mass Effectem Szkoda tylko, że ten film jest tak strasznie przewidywalny...

Re: ...

Halcyon napisał(a):
Szkoda tylko, że ten film jest tak strasznie przewidywalny...
________

Co prawda, to prawda, ale i tak miło się go ogląda

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.