Forum

Star Wars: Rebels

No to wiemy kiedy został osadzony nowy serial animowany. Teraz pytanie tylko co to dla nas znaczy. Czy zachowają traktat Corelliański, czy według autorów The Force Unleashed istnieje? Czas na rozkminy : D

Liczę na jakieś fajne pojedynki Vadera z uciekinierami i nawiązaniami do Starej TRylogii. Czekam na Bobę, Wedge`a który wskakuje po raz pierwszy do myśliwca, albo na Leię przemawiającą w Senacie

Tyle możliwości przed nami! Czekamy do jesieni 2014.

...

-traktat Corelliański, czy według autorów The Force Unleashed istnieje?
Ba, nawet w trochę naciągany sposób był w tej grze przedstawiony.

ej

była wzmianka, więc zinterpretowali tak jak chcieli.

Deklaracja była na Corelli. Samo podpisanie już na Kashyyyku : D

###

Ja chciałbym zakończenia wątków z TFU II. Absurdalne historie wymagają absurdalnego podejścia.

Re: ###

smajlush napisał(a):
Absurdalne historie wymagają absurdalnego podejścia.
________

To zabrzmiało tak nieskończenie idiotycznie że aż da się w tym dostrzec głębszy sens.

...

Dla mnie tej historii nigdy nie było, nic tak nie niszczy kanonu jak TFU

...

W końcu dokładnie pokażą nam w jaki sposób powstali Rebelianci!

Czy to oznacza

że serial aktorski właśnie szlag trafił?

niestety

tak

...

Nie powiedziałbym tak. Zanim Rebels zostało ogłoszone, wiedzieliśmy, że serial aktorski to bardzo, ale to bardzo odległe plany. Uważam, że nawet gdyby Rebelsów nie było, i tak musielibyśmy czekać na serial aktorski jakieś 10 lat. Taka jest niestety smutna prawda. Także myślę, iż Rebels nie wpłynął w żadnym stopniu na serial aktorski.

...

Serial dziejący się w czasach największej świetności Galaktyki zatytułowany "Rebels".

Szykuje się zapewne kolejna kupa z serii "super i zawsze nieskalani buntownicy" kontra "zawsze złe i plugawe Imperium".

Obym się mylił ale znając tendencje znowu powtórzą już nie wiem który pierdyliardowy raz ten schemat aż do zarzygania.

Oby nie i by odcinki były bardziej wyważone i było coś więcej niż tylko typowe wątki z Vaderem, Leią, Bailem i td.

...

Imperium jest złe, taki jest sens Star Wars. Może czas zmienić hobby?

...

Nie.

..

Star Wars - to ZAWSZE zło vs. dobro.

...

Oczywistym jest że Imperium będzie przedstawione w nadchodzącym serialu jako złe totalitarne państwo podobnie jak przedstawiono je w oryginalnej trylogii. Taka konstrukcja wszechświata.

Ale mam nadzieję że w Rebels wprowadzą trochę odcieni szarości ponieważ, nie uśmiecha mi się aby funkcjonariusze imperium byli przedstawieni jak separatyści w The Clone Wars czyli jako ofermy które nie miały szans nawet na zwycięstwo.

Re: ...

Padawan Wandalek napisał(a):
Ale mam nadzieję że w Rebels wprowadzą trochę odcieni szarości ponieważ, nie uśmiecha mi się aby funkcjonariusze imperium byli przedstawieni jak separatyści w The Clone Wars czyli jako ofermy które nie miały szans nawet na zwycięstwo.
________
Dokładnie, martwię się o to samo. Mam nadzieję, że Vader nie skończy jak Zgrywus :/

...

Ja także tego się najbardziej w tym serialu obawiam że zaczną niszczyć wizerunek Vadera. Co do zgrywusa dla mnie oba przedstawienia tej postaci w obydwu serialach telewizyjnych uważam za nieporozumienie w jednej jest kozakiem który zabija bez problemów Jedi w tym członków rady zaś w drugim nie radzi sobie w walce z jedną padawanką oraz daje się pokonać i pojmać Gunganom. Pierwszy oraz drugi wizerunek jakoś do mnie nie przemawiają są nieprzekonywujące dla mnie najlepiej generał wypadł w Zemście Sithów gdzie przedstawiono go jako skutecznego wojownika oraz dowódcę który nie wahał się dokonać strategicznego odwrotu gdy siły przeciwników odnosiły zwycięstwo.
Jeśli by tak było to było by to o wiele gorsze niż przedstawienie Vadera w komiksach w których ostateczne zwycięstwo osiągał po wielu trudach o mały włos nie przegrywając. Oba te schematy wypaczają wizerunek czarnego lorda przedstawionego w oryginalnej trylogii jako uosobienie potęgi imperium które wzbudzało lęk samą swoją obecnością nawet u swoich podwładnych

.....

Nic dodać, nic ująć, jednak mimo wszystko jeśli chodzi o Zgrywka to bardziej przemawiał do mnie jego wizerunek z CW (nie przeczę, że Tartakowsky trochę przeholował). A co do Vadera to zastanawia mnie ile razy zobaczymy scenę, w której będzie on dusił swoich podkomendnych?
Rozumiem, że grupą docelową są młodzi widzowie, ale w jakim wieku?

...

Disney XD jest kierowany do grupy docelowej 6-14. Stawiałbym na rocznik 14 latków bo jakoś serial skierowany do sześciolatków budzi moje niezadowolenie poprzez porównanie z ewokami które według mnie są właśnie adresowane do takiej właśnie grupy wiekowej. Ale niestety trzeba poczekać na jakieś dokładniejsze informacje które pojawią się na Celebration Europa wtedy mielibyśmy pewność w jakim kierunku serial będzie realizowany oraz jaką grupę docelową przyjęli jego twórcy jako target dla nowego serialu.

....

Dzięki za info. Mi by najbardziej pasowało coś skierowanego dla starszych, ale skoro nie ma na to co liczyć, to mam nadzieję, że utrzymają poziom z końcówki 5 sezonu TCW (tzn. wątku Maula i Ahsoki).

Re: ...

Też mam taką nadzieję, a co do panów poniżej to czas wziąść się za "hobby" poważnie i poczytać książki, by dowiedzieć się, że większość osób w imperium nie była zła, po prostu musieli wykonywać rozkazy inaczej można było zostać skazanym na śmierć. Złe w Imperium było tylko dowództwo (Palpatine, Vader, Tarkin, etc.), lecz też nie w pełni.

Wystarczy spojrzeć na Admirała Thrawna, który można śmiało powiedzieć jest postacią pozytywną. To tak jak mówić, że np. Amerykanie walczący po stronie konfederacji byli wszyscy źli do szpiku kości, a ci po stronie unii czyści jak łza. Wcale tak nie było, w Star Wars też większość rekrutów chciało po prostu służyć "ojczyźnie", a jak później stwierdziłeś, że ci się nie podoba dowódca który każe zabijać cywili, no to cóż... wyjścia już nie było.

W takim razie zanim będziecie (panowie poniżej) pisać takie idiotyczne komentarze, to najpierw poczytajcie książki, a nie wypowiadajcie się na podstawie np. gier w których na okrągło chodzi o to, żeby zabijać Imperialnych, co wypacza wasz mózg. Pomyślcie, że taki każdy szturmowieć, czy oficer Imperium, jest zwykłym człowiekiem, ma rodziców, żonę, dzieci, itd. Pod tym względem to sam Luke Skywalker jest masowym mordercą. To tak jak powiedzieć: "Ja mam rację, więc każdy kto stoi po przeciwnej stronie (czyt. Imperium) jest zły i trzeba go zabić." Zresztą sam Luke później przyznał, że ma problemy z tym, że zabił tyle osób, tylko dlatego, że stały po przeciwnej stronie barykady, podczas gdy wielu z nich było dobrymi ludźmi, którzy po prostu wykonywali to co im kazano. Jak jesteś żołnieżem to nie kwestionujesz rozkazów dowódcy, tylko je wykonójesz. A tutaj dodatkowo, jak kwestionujesz dowódcę to możesz skączyć sześć stóp pod ziemią. Tak więc Imperium wcale nie było złe, tak samo jak ludzie walczący po jego stronie. A jeżeli masz zamiar wyjechać mi z Gwiazdą Śmierci to zdaj sobie sprawę, że o niej zdawało sobie sprawę bardzo niewiele osób (tylko załoga, niektórzy dowódcy na najwyższych szczeblach i projektanci). Imperium jest zdecydowanie w odcieniu szarości, tak samo jak rebelia, która w imie "sprawy" (którą sami wymyślili) zabiła miliony, jeżeli nie miliardy osób, ponieważ garstka osób zdecydowała, że galaktykę trzeba znowu zmienić, tak żebyim się podobała, nie myśląc o tym ile osób straci życie w konsekwencji ich czynów.

...

Jest sens tworzenia nowego tematu, skoro wystarczyłoby przemianować stary?

http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=554254

jeśli

będize więcej seriali to ten temat się jeszcze przyda : D

...

Ach tak . Tym niemniej przyda się na Bastionie nowy dział.

...

Tak jak myślałem i dokładnie tak jak chciałem - serial osadzony między III i IV! Można skończyć niektóre wątki TCW i wykorzystać różne postaci, takie jak łowców nagród czy Ahsokę (jej konfrontacja z Vaderem - to by było coś wspaniałego!).
No i Filoni, wreszcie zwolniony ze smyczy Lucasa, odpowiedzialnego za największe głupoty TCW. Ja się cieszę, wreszcie normalni ludzie, fani, będą robić serial. Zapowiada się świetnie, oby tylko utrzymali styl animacji na poziomie tego z 5 sezonu TCW.
Do TFU mogą nawet nawiązać w pewnym momencie, opowiedzieć tę historię z innych perspektyw, dopisać zakończenie do beznadziejnej II - jestem za.
Mam też nadzieję, że paru Jedi tam zostało do wytropienia jeszcze przez inkwizycję i Vadera

omg

Konfrontacja Ahsokiz Vaderem? Nie moge przestać się śmiać! Nie wyobrażam sobie tego...
TFU - Skoro serial ma być osadzony pomiędzy EIII-EIV, to czemu nie?

...

Dlaczego nie? Ahsoka może zostać wykryta przez Imperium, a Vader ruszyć na polowanie, zupełnie nie spodziewając się kogo spotka. To byłoby epickie i wzruszające. Zresztą sama Ahsoka mogłaby się w jakiś sposób dowiedzieć o tym, że Anakin to Darth Vader i spróbować do niego dotrzeć. Jak dla mnie potencjał na jedną z najbardziej wzruszających scen w historii tego uniwersum. I nie chodzi mi tutaj o walkę na miecze, ale o samo spotkanie, emocjonalny wydźwięk, rozmowę.

Rozmowa

Anakin: I kill you! You must death!
Ahsoka: Noooo master...
Koniec, no to by było na tyle, Vader powinien ją zabić żeby skończyć z dawnym życiem. Tylko w takim układzie szkoda mi Ahsoki.

...

Cóż za angielszczyzna, monsieur...

Re: Rozmowa

kobango napisał(a):
Anakin: I kill you! You must death!
Ahsoka: Noooo master...

________
Hahahahaha

Re

prawda że "wyjątkowa"

epickość

Najbardziej epicka, powodująca dreszcze podniecenia wymiana zdań jaką dane mi było czytać!
PS. Popracuj nad angielskim (Z drugiej strony CHYBA zrozumiałem o co chodzi więc nie jest źle, chociaż ... w sumie jest, ale nie jest tragicznie).

heheh

Rozbroiłeś mnie... You must death... Nie umiesz nie pisz

Re:Rozmowa

Vader przecież skończył już dawno z dawnym życiem jako Anakin przez wierną służbę imperatorowi (oczywiście do czasu kiedy będzie odpowiednio silny aby obalić swojego pryncypała) w umacnianiu imperium które miało zgodnie z jego idealistycznymi założeniami jakie przedstawił w ataku klonów być instrumentem które siłą miało zaprowadzić pokój w całej galaktyce. Poza tym Vader zrobił wiele rzeczy które przekreślały jego życie jako Jedi takie jak zabójstwo Padme, wycięcie Jedi podczas szturmu na świątynię Jedi, późniejszą eksterminację Jedi spowodowaną jego obsesją tropienia wszelkich śladów działalności Jedi.

Samo spotkanie ze swoją dawną uczennicą było by interesujące czy Vader okazałby litość togrutance z którą spędził wiele czasu podczas jej szkolenia pozwalając aby więź która łączyła ucznia i nauczyciela coraz bardziej się umacniała, ciekawe jest to czy nadal istniała ta więź która mogła powodować że Vader pozwoli uciec swojej uczennicy czy też zabije ją odczuwając jakieś emocje związane z jej zabiciem albo nie odczuje ich wcale kiedy będzie mordował swoją dawną uczennicę. To może być bardzo ciekawe obserwować z psychologicznego punktu widzenia zachowanie Vadera podczas tej konfrontacji, w końcu Palpatine i Ahsoka są według niego jedynymi osobami żyjącymi z którymi miał bardzo emocjonalne więzi.

.....

Myślę, że to co zrobiłby z Ahsoką Vader zależy od tego za kogo ona się uważa. W końcu została praktycznie wygnana z Zakonu a później sama go opuściła, więc wychodzi na to, że jest mu najbliższą osobą. Gdyby spotkała się z Vaderem i stwierdziła, że czuje się Jedi ten zabiłby ją bez wahania. Jeśli zaś stwierdziłaby, że nie czuje się Jedi i całkowicie się od nich odcina, być może darowałby jej życie. Generalnie Vadera ciężko rozgryźć, to jest po prostu genialna postać. Np. Starkillera też wychowywał od dziecka a traktował go tylko i wyłącznie jako użyteczne narzędzie. W ogóle TFU jest kanoniczne? Niby ten cały koncept tajnego ucznia wyszedł od Luca$a więc...

///

Cholera.
Mam nadzieję, że nie wmieszają się w zabawy z polityką itp., bo nie oszukujmy się, w TCW miernie im to wychodziło. I błagam, nie róbcie z Leii komandosa.
Mam raczej nadzieję na soczystą animację walk partyzanckich (wyczuwam powrót na Onderon ) + podziemia (1313?). Poza tym mile widziane wojskowe odcinki z Imperialnymi (Tarkin ).
I naprawdę wiele bym dał, za obejrzenie odcinka "okiem" Vadera (dosłownie ). Może by tak pojedynek z Ahsoką?

...

Polityka musi być, żeby można było ocenić różnice ustrojowe między Republiką a Imperium

...

Leia jako rebeliancka komandoska zdecydowanie wzbudza mój sprzeciw natomiast, jej matka nie głównie z tego powodu że, w Mrocznym Widmie została pokazana jako przywódca akcji mającej na celu uwięzienie wicekróla oraz zarządu federacji handlowej a to było, jak najbardziej działanie które może być przypisane komandosom.

Co do ewentualnego powrotu na Onderon po zastanowieniu mogę zaryzykować stwierdzenie że, chętnie bym obejrzał takie odcinki tylko muszą postarać się żeby, nie popełnić takich samych błędów które sprawiły że historia Onderonu jest w dolnych stanach średnich. Co zaś się tyczy podziemi Coruscant to po anulowaniu gry komputerowej jest to niestety jedyna możliwość ich obejrzenia

Cudowne jest...

Cudowne jest to "A może nawiążą do tego", "A może zekranizują tamto", "A może będą kontynuować to." Co ty? Od wczoraj fanami SW jesteście?
A co do samej kreskówki to się wypowiem jak chociaż jakieś grafiki konkretne pokażą.

no cóż

-Quinlan Vos
-Siostry Nocy
-Onderon
-Straż śmierci

To tak pierwsze, które wpadły mi do głosy nawiązania do EU w TCW. Więc szansa, że nawiążą do jakiś źródeł jest duża. A bez zmieniającego wszystko Lucasa może to będzie lepiej wyglądało.

No cóż

Przewiduję, że serial będzie na takim samym poziomie co EVII, czyli - beznadziejny.

Uświadamiam sobie, że chyba już jestem hejterem, bo wszystko co zapowiada Luca$/Di$ney budzi moją jednoznaczną reakcję: NIE CHCĘ! Nawet gdy jeszcze nie znam szczegółów.

Re: No cóż

Wcale nie, bo to nie musi być kwestia hejterstwa - po prostu możesz o sobie z dumą powiedzieć, że jesteś jedną z paru osób, które jeszcze zachowały krytyczne spojrzenie


Dobra, może przesadzam, ale ostatnio coś namnożyło się ludzi, którzy bezrefleksyjnie kochają większość tego, co się im wciska.

...

Używanie określenia "beznadziejny" wobec czegoś, co jeszcze nawet nie powstało, to jest właśnie czyste, podręcznikowe hejterstwo.

"Krytyczne spojrzenie"... haha, tak, oczywiście

Oczywiście że

krytyczne spojrzenie. Jak powszechnie wiadomo, krytycyzm jest cechą ludzi inteligentnych, to tak abstrahując od SW, hejterstwa, itp.

A skoro zabierają się za to ludzie od TCW, do tego jest obawa, że odbędzie się to kosztem serialu aktorskiego, no to aż trudno pałać entuzjazmem.

...

Krytycyzm jest cechą ludzi inteligentnych, oczywiście. Ale zakładanie, że coś NA PEWNO BĘDZIE BEZNADZIEJNE - wręcz przeciwnie. Obawa? Jasne, proszę bardzo (nazywamy to wtedy "dystansem"), ale jeśli ktoś twierdzi, że "Rebels będzie beznadziejne, tak jak VII", to dla mnie jest podręcznikowym hejterem. Bo jeśli nie, to kim jest "hejter"?

...

Serial aktorski według mojej opinii ma dość mało szans na realizację, głównie z powodu wysokich kosztów które będą musiały być przeznaczone na jego nakręcenie. Co prawda przecieki z scenariusza dają dość dużą nadzieję na fajny serial skoncentrowany na działalności przestępczej Centrum Imperialne. Być może część scenariuszy wykorzystanych będzie w Rebels. Więc powiem tak wolę już serial animowany w garści niż aktorski na dachu.

...

Kolego aby coś oceniać wypadałoby to najpierw obejrzeć. Ja na przykład jestem zwolennikiem tezy że zawsze na zapowiedzi patrzę przez różowe okulary zaś kategorycznie oceniam dopiero po obejrzeniu danego filmu czy też serialu.
Wydawanie zaś przed obejrzeniem kategorycznej oceny jest z pewnością przejawem szeroko rozumianego hejterstwa.

Re: ...

Padawan Wandalek napisał(a):
Kolego aby coś oceniać wypadałoby to najpierw obejrzeć.
________

To ciekawe, bo wielokrotnie z kolei słyszałem tutaj inne słowa "Nie podoba się - nie oglądaj". Wiecznie niezdecydowani

Co do różowych okularów, ja wolę jednak zawsze podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu. Pozwala to uniknąć wielu niepotrzebnych rozczarowań.

...

Ależ kolego jeśli oglądając serial twierdzisz że ma on więcej wad niż zalet które sprawiają że masz zamiar oglądać ten serial to bardzo dobrą decyzją jest zaprzestanie jego oglądania, w końcu to rozrywka a nie katorga. Tylko że jak nie oglądasz danej pozycji to niestety tracisz moralne prawo do jej recenzowania. Więc podane przez ciebie słowa wcale nie oznaczają że ich autorzy są niezdecydowani.

narzekanie

Jestem nastawiony optymistycznie, ale tradycyjnie trzeba trochę ponarzekać
1. mam nadzieję, że stosunek wygranych potyczek rebelia vs imperium nie będzie wynosił 10:1
2. Vader w serialu...hmmm... krótko mówiąc mam nadzieję, że tego nie schrzanią :/
A tak ogólnie to trzymam kciuki i mam nadzieję, że będzie to coś z czego fani będą dumni

...

W napisach wstępnych Nowej Nadziej była mowa że rebelianci odnieśli pierwsze zwycięstwo nad Imperium, czyli wynika z tego że do tamtej pory wszystkie akcje rebeliantów kończyły się porażką i tak powinien toczyć się ten serial

ja się

spodziewam TCW 2.0, pewnie Ahsoka będzie jedną z postaci... Wolałbym serial w nowym okresie, koło E7. No cóż dobrze, że tu dużo w kanonie nie ma, to może Filoni mniej buraków zasadzi. Choć to zdolna bestia jest, niestety...

...

Strach. Przede wszystkim o sposób ukazania Imperium. Ja rozumiem, że ono w zamyśle było "złe", ale mam nadzieję, że w serialu pokażą też lepsze oblicze imperialnych. Ale z drugiej strony, nadzieja. Wątków do wykorzystania jest tu dużo (Boba, Han, Chewie, Leia, Wedge, Inkwizycja, itp.), tak więc może nie narobią zbyt dużego sajgonu w kanonie (dla tego okresu- niezbyt obszernym). A TFU... niech ginie

...

Ech, może nie skończą jak Separatyści w TCW... Choć fakt faktem, że jasny podział na "dobrych" i "złych" był charakterystyczny tylko dla początku serialu, potem odrobinę się to rozmyło.

Eeee

jakie tan rozmyło i tak dobro (Republika) zwyciężało zło (Separatyści) prawię co bitwę. Pokazywali zła republiki ale zawsze sepków jako tych bardziej złych i w ogóle złych, kiepskich, głupich itd.

...

Nieprawda - spójrz na Ventress choćby. No wiem, że namieszali w jej historii, ale sama postać przeszła niesamowitą ewolucję. Lub odcinki o Maulu, gdzie ten wcale nie był głupi, tylko spokojnie wszystko kalkulował. Właśnie tak chciałabym zobaczyć Imperium. Odnośnie również do postu Pietta poniżej - mogliby właśnie pokazać jak Imperator "ukarał" Sepków. Jak uważali go za bohatera.

Moja druga nadzieja: by raczej nie pokazywali głównych postaci. Niech to nawet będą bohaterowie z TCW, ale Boże broń Leia-komandos, Luke, Obi-Wan, Han i Chewie.

...

Także podzielam zdanie żeby nie przedstawiali imperialnych tak jak separatystów w seriali jako ofermy które zawsze muszą zostać pokonane przez stronę będącą w założeniach dobrą w tym przypadku rebeliantów.
Leia i Luke mogą być za młodzi aby przedstawić ich losy w serialu. Historie małoletnich przyszłych rebeliantów według mnie nie będą zbytnio interesujące aby zostały zaprezentowane w Rebels. Obi-wan przebywał na Tatooine pilnując Luke`a więc potencjał istnienia jakiś interesujących historii podczas jego pobytu na pustynnej planecie jest niewielki i raczej twórcy nie będą jakoś nadmiernie go eksplorowali.
Myślę że, będzie potrzeba trochę więcej dodatkowej informacji na temat kiedy dokładnie toczyć się ma akcja serialu czy będzie ona prowadzona chronologicznie jak w przypadku późniejszych sezonów The Clone Wars czy też twórcy zdecydują się na nie chronologiczność przedstawiania historii które mają pojawić się w serialu.

...

Ja osobiście liczę na:

-ukazanie pierwszych łowów Boby
-szkolenie Mary Jade i innych "Rąk Imperatora"
-losy Wedge`a
-młodość Hana Solo
-Vader, Palpatine,Inkwizycja i łowy na ostatnich Jedi
-wątki poszczególnych znanych z OT oficerów Imperium: Tarkina, Veersa, Pietta (może Thrawna?)
-początki Rebelii (Bail, Mon Mothma i cała reszta tej tzw. prześladowanej opozycji )

Pewnie to marzenie ściętej głowy, ale może chociaż uwzględnią te wątki...

...

Mogliby jeszcze jakoś Ventress wsadzić, że robi jakiś plan zamachu na imperatora czy coś

Re

czemu miała by to robić?

....

For fun i żeby była rozróba- czy to nie w twoim stylu?

Re

No niby tak ale to samobójstwo a ona jest fajna jak będzie żywa będzie mogło robić dużo rozrób, rzezi, walk. A tak zginie no i wy byście się czepiali czemu by to robiła i by była masa postów na bastionie i spowodowało by to przedłużenie czasu spędzonego przeze mnie na kompie (posty czytać trza czy nie ma czegoś ciekawego) co poskutkowało by zmniejszeniem mojego zainteresowania poprawianiem ocen (z 4 na 5 i z 5 na 6 ) co spowodowało by spadek średniej na świadectwie a muszę mieć przynajmniej jedno z wyróżnieniem z całego gimnazjum. Dzięki świadectwu załapie się do lepszej szkoły a w konsekwencji być może lepszej pracy z większymi zarobkami.

W skrócie samobójczy czyn Ventress spowoduje moje mniejsze zarobki w przyszłości.

....

Coś w tym jest . Wybacz, że nie wpadłem na to, że hipotetyczne, szalone wybryki Ventress mogą zruinować ci życie

oczekiwania wobec rebels

Odpuściłbym przedstawianie w Rebels rzeczy pokroju:
- losów Wedge`a
- młodości Hana Solo
- młodego Boby Fetta

Z chęcią zobaczyłbym przedstawienie
- kształtowanie się przyszłej rebelii wobec Imperium, szansa jest dość spora w końcu nie muszą tworzyć nowych modeli postaci tylko mogą przejąc je z poprzedniego serialu. Ba nawet sama nazwa serialu wskazuje na to że jest to jeden z pewniaków którego możemy spodziewać się przyszłym serialu animowanym.
- Wątki oficerów imperialnych także są interesujące. Oby tylko nie zostali przedstawieni tak jak separatyści w The Clone Wars czyli bez żadnych pozytywnych cech które budziłyby szacunek.
- Vader z całą hordą "mocnych" wdupowłazów.


...

To prawda, ale akurat era w której ma toczyć się akcja serialu to dobra okazja by pokazać Imperium od dobrej strony- w końcu było to zaraz po Wojnach Klonów, mało kto postrzegał Imperatora jako tyrana, większość sądziła, że jest wybawcą Galaktyki, pogromcą Separatystów i "zdrajców Jedi". W końcu Imperium było gwarantem stabilności Galaktyki. No, ale skoro tytuł to "Rebels", to pewnie nie ma co liczyć na inne niż negatywne pokazanie Imperium. Podejrzewam, że to będzie drugie TCW, z uproszczonym podziałem "zawsze dobre i bohaterskie" rebeluchy vs "zawsze złe, tyrańskie" Imperium. Obym się mylił.

dobre wiesci

Powiem szczerze że cieszę się z tego serialu bardziej niż z epizodu VII. Oczywiście wolałbym i to zdecydowanie żeby był to serial aktorski, który byłby zapewne temu bardziej mroczy i realistyczny ale szansa na to była bardzo mała. Odkąd było wiadomo o nowym serialu animowanym praktycznie na 100% byłem przekonany że będzie to ten okres.
Zawsze chciałem zobaczyć co się działo pomiędzy ep. III i IV więc mam bardzo duże oczekiwania co do Rebels - dobre przedstawienie imperium, zachowanie zgodności z dotychczasowym kanonem (tego na szczęście nie ma dużo do zepsucia w tym okresie, a zarazem jest sporo czasu na ewentualne retcony), ciekawa historia rebelii, liczne nawiązania do obu trylogii i EU, pokazanie bohaterów o których w tym okresie nic nie wiemy (Quinlan Vos, wielu jedi którzy po RotJ pojawiają się znikąd, może epizodycznie(!) Obi-wan czy Yoda), zakończenie co niektórych wątków z TCW (jeżeli serial rozpocznie się tuż po powstaniu imperium)... można by długo wymieniać. Fajnie byłoby zobaczyć też gdzieś w międzyczasie Bobę Fetta, R2, Jabbe, C3PO, Thrawna, Tarkina, Bosska, Wedge`a, Lando, Xizora, Dodonne, Biggsa, Mottiego, Pietta, Dengara, Madine`a, Pellaeona, Borska Fey`lye oraz wielu innych którzy w tej chwili nie przychodzą mi do głowy... biorąc pod uwagę ile ciekawych nazwisko przypomniało mi się w tak krótkim czasie to istnieje naprawdę sporo nie wyeksploatowanych w tych czasach postaci. Wydaje mi się wręcz że są to tak ciekawe czasy i bogate w luki historyczne że wręcz idealne na serial że aż ciężko było zrobić z tego coś kiepskiego.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

...

Jabbe - pani Crispin do grobu będzie mogła się kłaść.
Thrawna - krucjata z Cieszyna ruszy. Mam nadzieję, że charric wytrzyma.
Tarkina - tylko z żona, kochanka i w kapciach. BMS style.
Wedge`a - komiksy Stackpole`a do śmieci?
Biggsa - ten to ma już historii konkurencyjnych więcej od Boby.
Dengara - TCW już go zniszczyło, więc droga wolna.
Madine`a - Dark Forces. Chyba, ze jako imperialnego, to bardzo chętnie zobaczę.
Borska Fey`lye - XWA 3 aby to jego pierwszy kontakt z Sojuszem.

Nie!

Łapska precz od Dengara!! Kazdy wie, ze TCW to g****, ale jak kolejne źródlo cos namiesza to będzie koniec!!

Co do serialu, jak juz mają psuć to niech będzie, niech psują Dark Times... Ale wara od czasow post Endor!

...

A jak obecni wygląda jego historia? Bo to TCW to już łatwiej Greedo byłoby nawrócić. Czy starasz się zapomnieć o tej traumie i robisz sobie klapki na oczy z "Opowieści"?

Roszady w erze wcześniejszej zawsze w jakimś stopniu będą rzutować na erę późniejszą. A jak scenarzystą nie będzie Luceno, to są nieuniknione. P

nie uznaje historii TCW

Po prostu dla mnie Dengar w tCW sie nie pojawil... Jego historia obowiazuje na podstawie tego co jest w opowiesciach, wojnach lowcow nagrod i mrocznym imperium

No tego tez sie obawiam... Coz, wszystko mozna zje***... A Filoni ma w tym wprawe -.-

...

Lucas, a nie Filoni - ile razy trzeba to powtarzać? To George ma totalnie gdzieś EU i wymyślał swoje wersje wydarzeń, Kapelusznik miał zupełnie inną wizję serialu i ratował kanon gdzie się tylko dało.

A Lucas, jak wszyscy wiedzą, jest teraz na emeryturze - będzie dobrze

A skąd wiesz

że to Lucas jest tym złym? Bo np. LS i wiele innych osób tutaj wskazywało, że to Filoni jest tym złym. Zresztą, przydomek "szalony kapelusznik" nie wziął się u niego bez powodu.
Jeszcze inne osoby z kolei twierdziły, że ani Lucas, ani Filoni nie są tutaj najbardziej winni, a osoby od pilnowania kanonu. Czyli zwalano wszystko na Sue Rostoni albo na Lelanda Che, dokładnie nie pamiętam teraz, ale nazwisko Rostoni w tym kontekście na pewno padało.
Ja z kolei uważam, że nie bez winy jest też tutaj Henry Gilroy, który w końcu był jednym z głównych scenarzystów TCW.

Nie łatwiej więc zastosować tutaj odpowiedzialność grupową? Czyli po prostu: cała banda, a nie jedna osoba. Zresztą, patrz moja sygnaturka.
Nie wierzę, że jestem tutaj jedynym inteligentnym, który na to wpadł.

...

"There’s a whole subculture with the Star Wars fandom that’s the Republic Commando culture, so we get ‘em in there when we can. But it’s safe to say when there’s something like that and you get it in front of George, he’s going to give you his kind of version of it, which you maybe will see." - Dave Filoni

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2013/03/07/star-wars-the-clone-wars-supervising-director-dave-filonis-season-5-wrap-up-discussion?page=3


"In terms of our show have continuity issues with the EU, I would say that The Clone Wars stories are directly from George Lucas. He has been integrally involved in the show from day 1 and he chooses the stories and the outcome. I think Dave Filoni has done a brilliant job at combining some EU characters into our show." - Ashley Eckstein

Źródło: http://roqoodepot.com/2013/02/28/ashley-eckstein-live-chat-transcript/


"It was all his [Lucasa] ideas, though. Everything that he’d come up with." - Jason Tucker

Źródło: http://emertainmentmonthly.com/2013/04/05/interview-with-the-clone-wars-supervising-animation-editor-jason-tucker-and-assistant-animation-editor-nate-cormier/Zadowolony?

...

A ja na to: Ahsoka ma żyć jak najdłużej! <3

A poza tym to kwestia mało związana z tematem EU i naruszania kanonu.

Nie, niezadowolony

Bo to jest jego wersja oraz jego ludzi z nim pracujących. Gdyby spytać Lucasa, to przedstawił by to inaczej, inaczej by to też przedstawili goście od pilnowania holokronu czy jak nazywa się pilnowanie zgodności z kanonem u nich itd.

Dlatego najlepiej zastosować odpowiedzialność zbiorową - wszyscy są winni. I Lucas, i Filoni, i inni.

...

Nie róbmy z niego aniołka. Może i pierwotne wizje miał znośne, ale serial był jaki był i nie mówię tu o zgodności z wcześniejszymi źródłami.
Każdy o robotę się boi, ale szkoda, że przez ostatnie półtorej dekady w LF nie znalazła się osoba potrafiąca strzelic Dżordżowi z liścia za pieprzenie głupot.

...

Fakt nie wszystkie historie znałem a trochę tego jest ale przecież w tym okresie mamy prawie puste jakieś 20 lat. To bardzo dużo czasu podczas którego zmieści się wiele historii a nie jak w przypadku Wojen Klonów 3 lata i to już całkiem dobrze zapełnione. Ważne, aby nie tworzyli sytuacji jak w TCW, gdzie martwe postaci ożywały a ci którzy powinni żyć bezsensownie gineli albo też niektórzy znajdowali się w dwóch miejscach naraz.

Rebels

To kilka słów ode mnie na temat serialu:

1) Póki co - to jakiś większych obaw związanych z serialem "Rebels" nie mam. Oby Filoni już zostawił Kanon w spokoju, tym bardziej, że nie ma za bardzo w czym namieszać.

2) Wiele ciekawych wątków mogłoby się pojawić, tak samo postaci (Leia, Bail, Vader, Boba Fett i wielu innych). Fajnie by było, gdyby głos Vadera został zachowany z filmu, ale to raczej mało realne. Ważne, by charakter każdej z postaci zachowali taki, jaki znamy z sagi. Ciekaw jestem co z Obi-Wanem? Fajnie by było, gdyby pokazali, jak uczył się nowych rzeczy od Qui-Gona, gdy ten był zjednoczony z Mocą

3) Liczę na wiele epickich walk pomiędzy Imperium a dopiero tworzącą się Rebelią. I chciałbym, aby nie ograniczono się do sztywnego podziału dobro/zło, tylko aby pokazali, że każda ze stron ma jakiś ambitny plan w wygraniu wojny i ewentualnym władaniu galaktyką.

No i na razie tyle. Niech Moc towarzyszy producentom podczas tworzenia serialu, a Nam - podczas czekania na jego premierę.

,

"Fajnie by było, gdyby głos Vadera został zachowany z filmu, ale to raczej mało realne."

https://www.youtube.com/watch?v=WdRlIdRWFwM - Obczaj 1:09. Więc nie mów że jest to mało realne. Nie mówię, że akurat Wood miałby podstawiać głos Vadera, ale chłop zna się na rzeczy i to on stworzył głos Grievous`a

...

A ja jestem ciekawy w jakich konkretnie latach całego okresu rządów imperium będzie działa się akcja tego serialu. Nie mogę uwierzyć w to że wykorzystają cały okres 19 lat. Ciekawe czy skoncentrują się na początkach istnienia imperium kiedy łamano opór przeciwko władzy imperialnej, walczono z pozostałościami wojsk separatystów które jeszcze walczyły na odległych rubieżach galaktyki. Może osadzą akcję serialu w czasach późniejszych kiedy różne grupy dysydentów będą próbowały połączyć się w znany nam ze starej trylogii Sojusz Rebeliantów. Tłumaczyło by to też nazwę którą nadano serialowi.

Cóż, teoretycznie się cieszę...

...bo, hehe, lubię Starłorsy. I faktycznie dużo się wokół nich dzieje ostatnio. Czyli jest dobrze.

Problem w tym, że Mroczne Czasy to jeden z moich ulubionych okresów SW, jeśli nie ulubiony. Ma olbrzymi potencjał na zajebiste historie, zarówno oderwane od tego, co znamy z Epizodów, jak i bezpośrednio do nich nawiązujące. Więc boję się, co Filoni i spółka z tym okresem teraz zrobią... I co popsują. Niby wiele do psucia nie ma, ale to co jest, jest mi bardzo bliskie w większości przypadków (poza TFU). Komiks Dark Times, trylogia pani Crispin, historie wielu postaci (Wedge i inni Rogues, Han, Chewie, Katarn i wielu innych), część serii Purge itp... Źle zniósłbym mieszanie w tych pozycjach.

Więc czekam, ale ostrożnie. Bardzo, cholera, ostrożnie.

:/

Też się boje, że mogą coś popsuć. Ale ten okres jest praktycznie nienaruszony. Myśle, że w nowym serialu wymyślą pełno nowych historii, postaci, które urozmaicą ten okres (Dark Times)

lol

Post tylko dla trollingu...

Yeach!!! Następca mojego kochanego TCW w wydaniu imperialnym! Dave Filoni rules!!! Mam wielką nadzieję że nowy serial utrzyma "ducha" TCW! Dave nie zawiedź mnie!

Nie mogę się doczekać! Chociaż mogliby zrobić jakiś film pełnometrażowy w cyforwej animacji - taki który by wyjaśnił nieskończone wątki TCW i pięknie połączył je z nowym serialem

_____________________________________________________________________

Pomimo trollingowego charakteru postu, oświadczam iż jest on zgodny z moimi poglądami na temat nowego serial i ma służyć tylko któremuś tam powtórzeniu mojego nielubianego zdania

racja

I za te wypowiedz Cię lubie!
Tylko nie zgodzę się z jednym: To ma być odmienny serial niż TCW, lepiej, żeby nic z TCW tam się nie pojawiło

...

You know... trzeba być oryginalnym Nawet jeśli wszyscy mają dość twojej (w sensie mojej) oryginalności

scenariusze

:)

Nareszcie coś się ruszyło!

...

Czyli za półtora roku możemy już spodziewać się pierwszych odcinków serialu. Ciekawi mnie kwestia, czy scenarzyści będą się inspirowali historiami z EU czy też polegać będą na swojej kreatywności w wymyślaniu nowych zdarzeń w tych czasach.

...

Znając życie, pewnie to drugie...

...

Na całe szczęście w tym okresie wiele jest białych plam, więc jest dość duże prawdopodobieństwo że liczba retconów będzie znikoma.

zdjęcie

A właściwie kolejny koncept art, który serwuje Filoni. W zrozumieniu co to jest pomaga przekrzywienie głowy lekko w lewo (ja od razu nie dostrzegłam):

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151599428110053&set=a.241263300052.139240.87355540052&type=1&relevant_count=1&ref=nf

re: zdjecie

..oraz znaczne pomniejszenie obrazka.

początek spoilera O ile nie tylko ja widzę tam ryjek scouto-podobny. Pilocik? koniec spoilera

...

-początek spoilera Pilocik . Zastanawia mnie ile takich konceptów dostaniemy do czasów Celebration... I w sumie nawet fajny pomysł z rysowaniem tego tak, aby ludzie nie od razu wiedzieli o co chodzi . koniec spoilera

...

Bardzo ładny. Podoba mi się ten styl rysowania

...

Niestety patrzę na to od kilku dni i nic nie widzę oprócz jakichś losowych maźnięć zrobionych CZYMŚ BRĄZOWYM.

...

Nie tylko ty. Ja także nie widzę nic poza paroma kreskami. Widocznie mamy za słabą wyobraźnię aby w tych przypadkowych malunkach coś dostrzec. Będziemy musieli poczekać na jakieś inne bardziej szczegółowe malunki.

...

Mi się udało dostrzec drabinkę.

...

Po której wspina się wielka włochata mrówka niosąca bambusowe patyki w plecaku! Dokładnie!

Ale co to ma wspólnego z Rebels, nie wiem...

...

Cóż, istnieje szansa na to, że serial podejmie wątki z TCW... zresztą, niczego innego się nie spodziewam, skoro Filoni siedzi w tym interesie.

https://twitter.com/sjaccorso/status/339620099856150528

o nie.

No, znając Filoniego to pewnie wepchnie na siłe do Rebels kilka niedokończonych wątków z TCW..

I wtedy

te wątki będą dokończone i zamkną całość historii. Amen.

...

I całe szczęście. Liczę na próbę uporządkowania kwestii statusu Mandalory aby pogodzić obie jej wizje. Drugim zagadnieniem które widziałbym podjętym w nowym serialu są dalsze losy Ahsoki po jej odejściu z zakonu Jedi.

...

Na miłość Bodze, mam nadzieję, że to jakaś ściema. Po wpisaniu tego artysty w google nic nie wyskakuje. Problem w tym, że ploty od RFR często się sprawdzają.

https://www.facebook.com/RebelForceRadio/posts/560554703987935

początek spoilera Nie chodzi o Ahsokę, która pewnie i tak się pojawi. Chodzi o stan Świątyni, no i sam fakt, że zrobili Tano popiersie. koniec spoilera

dobra

nie zauważyłam jego komentarza - jest nieoficjalne .

Jak dla mnie

jest to bardzo dobry pomysł. Przecież każdy Jedi który odszedł z zakonu miał stawiane popiersie to czemu początek spoilera Ahsoka miała by go nie mieć koniec spoilera?

nie każdy

Wiemy jedynie o Phaniusie i Dooku. Reszta się nie pojawia jak chociażby stary Hett.

...

Stary Hett nie odszedł z zakonu.

Odszedł...

Odszedł?

Popiersie

A czy to aby nie było tak, że popiersie stawiano Jedi którzy odeszli mając rangę mistrza? Ahsoka się raczej nie kwalifikuje

Po długiej

nieobecności spowodowanej słabym internetem i wycieczkami powracam.
Sądze że star wars rebels będzie super serialem. Jest obsadzony w czasach które bardzo lubie i z powodu że reżyserem jest Filoni mam nadzieje na kontynuacje wątków z TCW. Mam nadzieje że w serialu imperium nie stanie się separatystami z TCW

Zauważyliście

że wbrew nazwy serialu dostajemy same początek spoilera Imperialne koniec spoilera znaki od Filoniego?

...

Cóż, jak są Rebelianci, to i musi być Imperium . Zresztą, na razie mało tych znaków. Liczyłam, że coś pokażą na SW Weekends, ale chyba Celebration przesłania tę imprezę .

...

Cóż, jak są Rebelianci, to i musi być Imperium . Zresztą, na razie mało tych znaków. Liczyłam, że coś pokażą na SW Weekends, ale chyba Celebration przesłania tę imprezę .

...

Urthona znalazł wywiad z Weismanem - scenarzystą z producentem. Niestety, w samym wywiadzie nie ma dużo, ale:

*Będzie to w 3D (tak przynajmniej twierdzą na Examinerze, bo sam Weisman tego nie mówi).
*Jego wypowiedź o TCW: "I think Ahsoka is terrific. I just love her charater." - Albo gość ma rozdwojenie jaźni, albo ja w jego rozdygotanym głosie nie wyłapałam ironii. Teraz niech tylko poczeka aż Filoni się dowie .
*Ponoć mają szanować "to, co było wcześniej" (mowa była o obawach fanów) - chciałabym w to wierzyć.

http://www.examiner.com/article/an-interview-with-greg-weisman-about-star-wars-rebels

A tutaj Kiner mówi, że zaciągnie się na kasting na kompozytora do "Rebels":

http://fullofsith.com/archives/769

Serial

Fajnie, że serial może będzie w 3D. A co do wypowiedzi tego gościa o Ahsoce, to sądzę, że raczej to była ironia. Nie chcę mi się wierzyć, że "mają szanować to co było wcześniej". I tylko nie Kiner. Tylko nie Kiner. Czemu!? Czemu nie wezmą Williamsa!? Niech Moc będzie z Wami.

w

końcu coś bardziej konkretnego, choć, jak zwykle, dość oczywistego (mógł pokazać zdjęcie czegoś innego, a nie po raz szesnasty szturmowca):

http://starwarsblog.starwars.com/index.php/2013/06/13/sculpting-the-clone-wars-and-star-wars-rebels-with-darren-marshall/

...

Wiadomo teraz kogo porwać i torturować celem zdobycia informacji o Rebels
Cieszy mnie natomiast kolejne potwierdzenie, że nowy serial też będzie robiony w technice CGI!

no

i styl wydaje się bardziej realistyczny (hełm szturmowca).

...

http://img27.imageshack.us/img27/8859/1py.png - ja bym się nie martwił na zapas

...

Nie martwię się - wydaje mi się, że głównym mankamentem technicznym TCW na początku było złe oświetlenie i kiepskie tekstury. Potem było już dobrze i wierzę, że Rebels będzie jeszcze lepszy .

Serial

Czyli ten nowy serial będzie w czasach między epizodem trzecim a czwartym??? Nie spodziewałem się tak szybko wieści o tym. I będzie się nazywał Star Wars Rebels, tak? Pytam się, bo dopiero teraz się o nim dowiedziałem . A widzę, że temat już trochę jest. Ale ja jednak szybki jestem . Niech Moc będzie z Wami.

jesteś

bezcennym elementem tego forum

Re: jesteś

Fanatyk Legii Warszawa napisał(a):
bezcennym elementem tego forum
________
Hej, no co!? Miałem prawo chyba nie wiedzieć! Niech Moc będzie z Wami.

Co ty

ja uważam że akcja będzie miała miejsce w czasach TORa , ale jednak uważam, że między ep III, a IV, zresztą sam już nie wiem, nie czytam tych plotek

Nastolatkowie bohaterami serialu

wg serwisu Bleeding Cool bohaterami mają być nastolatkowie, ale nie "w stylu Jar-Jara".

http://www.comicbookmovie.com/fansites/BatFreak/news/?a=81923

...

Z jednej strony - fajnie, przyda się trochę świeżej krwi. Jednak, gdy myślę "nastolatek" + "Disney", przychodzi mi na myśl jedynie Hannah Montana... Mam nadzieję, że nie zrobią z nich bandy przygłupów, jak to się zdarza w disneyowskich serialach (mam młodsze rodzeństwo, więc wszystko obejrzałam).

Jak

tam piszą, nie mają być przygłupami w stylu JJ Binksa

Jest źle ;___;

"Moja Mama Jedi"

xD

...

Od kilku lat nie jestem nastolatkiem i ta wiadomość mnie trochę smuci. To trochę słabo, że rebeliantami zwalczającymi Imperium mają być głównie nastolatkowie, tym bardziej, jeśli zobaczymy ich jak wygrywają większość bitew (chociaż to już może być komiczne, chciałbym zobaczyć pianę w ustach pro-imerialnych bastionowiczów ). Chociaż, przy odrobinie szczęścia i fanserwisu może będzie na co popatrzeć...

Re: ...

Apophis_ napisał(a):
...(chociaż to już może być komiczne, chciałbym zobaczyć pianę w ustach pro-imerialnych bastionowiczów ). Chociaż, przy odrobinie szczęścia i fanserwisu może będzie na co popatrzeć...
________
Jak to oficjalnie potwierdzą to będzie to pierwszy pozytyw tej animacji a niestety innych chyba nie będzie. Co fanserwisu to mam nadzieję na więcej ładnych bezpruderyjnych kobiet. Ale niestety nie ma co na to liczyć w serialu dla wczesnej młodzieży.

...

Ludzie na poziomie nie plotkują. Więc pozwolę sobie na ten luksus że zignoruję te niepotwierdzone informacje po co mam się denerwować. Przed premierą wiele dziwnych informacji będzie krążyć po sieci zaś większość z nich okaże się małowartościowymi łgarstwami.

...

Ktoś się jeszcze łudzi, że ten serial będzie dobry? Obejrzyjcie sobie najnowsze animacje Marvela puszczane na kanałach Disneya. Avengers Assebmle, Hulk i Ultimate Spider Man. Dziecinność, kiczowatość i żenada z nich kipią. W tym przypadku na pewno nie będzie inaczej, bo niby dlaczego miałoby być? Z tego co wiem Disney od lat nie zrobił dobrego serialu i raczej w najbliższym czasie sie to nie zmieni. Sama badziewna papka dla 10-latków.
Jeśli ktoś narzekał, że Clone Wars było słabe i dziecinne to niech poczeka na najnowsze dziecko Disneya :-/
Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=8zumNJcVjEA

...

Jedynym fajnym serialem z nastolatkami w roli głównej, który obecnie przychodzi mi do głowy, jest "The Last Airbender" (Filoni nad nim pracował, więc chciałam zobaczyć cóż takiego stworzył, no i się wciągnęłam ) oraz "The Legend of Korra". A z Disneya to "Fineasz i Ferb", ale ten serial robią geniusze . Najbardziej martwi mnie, że albo będzie to ckliwa telenowela o problemach miłosnych/z trądzikiem/z brakiem nowych ubrań albo przygłupie, jak Twój przykład z Hulkami lub charakterystyczne seriale z Disney Channel, w których humor polega na obrzucaniu postaci różnorakimi produktami spożywczymi, najlepiej klejącymi:

https://www.youtube.com/watch?v=pS0OfNggmLc

Rebels

Trudno się nie zgodzić. Widziałem kiedyś te badziewia. Naprawdę. Żal aż się robi, jak na to się patrzy, i nie wie się, czy ma się śmiać czy płakać. Nie obawiałem się o to, jednak przypomniałeś mi o tej żenadzie. Cóż... Pożyjemy, zobaczymy . Niech Moc będzie z Wami.

Masz rację...

Masz rację Już nas ostatnio zawiedli informując o tym, że robią nowego "Battlefronta" Dlaczego więc tu miałoby być inaczej?

Aj tam

sracie za w czasu, a tak naprawdę g*wno wiemy

...

No dobra - to zatem kończmy marudzić - kogo obstawiacie? Z jednej strony mam przerażające myśli typu "Lux Bonteri" (choć on już raczej będzie mocno starszym nastolatkiem), a z drugiej - jak fajnie byłoby, gdyby pokazali potomków Separatystów walczących w Sojuszu .

Ej, zaczekajcie

Ile lat miał Wedge Antilles jak stracił rodziców? Młody był jakoś, nie? Gdyby poszli w tą stronę, byłoby super Ale to marzenia ściętej głowy.

I pozwólcie, że powtórzę komentarz z głównej: Na Exara Kuna! Zaś ten pieroński Sojusz! Nie mogą robić filmu, w którym NIE MA JESZCZE Rebeliantów??? Eee, miałam nadzieję na imperialny serial, a tu takie coś. Do Prdele!

...

Ja obstawiam jakieś nowe nastoletnie postacie

...

Albo... Nastoletnie Han Solo, ale w to wątpie..

w

nowym podcaście RFR jest podobno mowa, że "Rebels" nie będzie korzystało z tego samego stylu, co TCW. Sama nie słuchałam (sesja), ale informacja powtarza się na kilku forach:

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Ftraffic.libsyn.com%2Frebelforceradio%2FRebelForceRadio_062113_WeeklyRFR.mp3&h=CAQELBc2R&s=1

Rebels

No to zapowiada się, że będzie lepiej. Być może. Albo gorzej. Obawiam się właśnie, że będzie to jak w tych bezsensownych serialach dla dzieci, typu Spider Many i inne badziewia . Niech Moc będzie z Wami.

Re: Rebels

Mistrz Mateusz napisał(a):
No to zapowiada się, że będzie lepiej. Być może. Albo gorzej.

Wnioskuję o zmianę mu nicka na Mateusz Geniusz

...

Jeżeli animacja będzie w stylu flash dla starszych to ja dziękuje!!

na

pewno nie będzie flasha . Serial będzie robiony trójwymiarową animacją komputerową, chodziło raczej o to, że nie będzie tam "zniekształconych" postaci, jak w TCW. Czyżby koniec ery drewnianych włosów?

obsada?

IMDB jak zwykle wstawia członków przewidywanej obsady i na razie mamy dwóch - Tima Curry`ego jako Imperatora (nooo!!!) i Matta Sloana jako Vadera.

http://www.imdb.com/title/tt2930604/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast

cóż..

Tim Curry w jednym dotąd odcinku był IMO świetny, a Matt Sloan jako Vader gra mistrzowsko, czasem bardziej przypomina Jamesa Earl Jonesa, niż sam Jones . To pewnie głupie plotki, ale fajne.

...

Ech, była już dyskusja przy TCW o tym... Rozumiem, że może się podobać jego gra (bo aktorem jest świetnym), ale chyba wolałabym kogoś, kto już wcześniej grał Imperatora - nawet ten gość z "Robot Chicken" moim zdaniem bardziej by się nadawał.

..

Tim Curry? Ja tam się ciesze..

...

Nie wiem o co te spiny. Lepszy Tim Curry niż aktor z przekształconym głosem D

czyżby?

Cześć, przeglądając sobie pewne FanPag`e na Facebooku zainteresowało mnie pewne zdjęcie. file://localhost/E:/Documents%20and%20Settings/TATO/Pulpit/995408_508112972593287_1548745411_n.jpg
W komentarzach pod tym zdjęciem dużo osób pisało o tym, że ta postać prawdopodobnie ma się pojawić w ``Rebels``. Nie wiem co o tym myśleć.

Cóż

mi nie otwiera, więc nie wiem co to za postać

hm

skopiuj ten link i wklej w przeglądarce.

Niestety

dalej nic Może wgraj go na jakiś imageshack czy inny tinypic ;]

Re: Niestety

Hego Damask napisał(a):
dalej nic Może wgraj go na jakiś imageshack czy inny tinypic ;]
________
u mnie też nic

ale

wiesz że to jest "link" systemowy. Do folderu tatusia? Wiesz, prawda?

hehehehhwe

Jaki blond face hehehehhehehehehe jestem rozpie***** na miliard kawałków, po prostu nie wierze hehehehehehhehe XD

Ok

Hm

Tutaj jest więcej postaci w stylu Rebels, więc pewnie wzięto ten obrazek stąd:

http://engelha5t.deviantart.com/gallery/

eh

Ale rozczarowanie.. Ale trzeba przyznać, że nawet ciekawie to wygląda.

...

Yep, od jakiegoś czasu w sieci krążą te obrazki... Są bardzo dobrze wykonane, ale ich kanoniczność jest taka sobie (wiek Mary choćby).

hm

A to prawda, że pod koniec lipca mają wyjawić szczegóły na temat animacji w ``Rebels``?

na

razie Filoni ciągle powtarza, że chcą zrobić to w stylu McQuarrie`go, ale nie mam pojęcia co to miałoby oznaczać. Wydaje mi się, że projekty TIE były bardziej TCW-owe. Pod koniec lipca na pewno coś dostaniemy (Celebration ), ale na obecnym etapie produkcji mogą to być chyba jedynie prace koncepcyjne... ewentualnie jakiś zarys fabuły, może ustosunkują się do tego newsa o nastolatkach w roli głównej. Sama też nie wiem czy bardziej skupią się na "Rebels" czy na TCW.

Rebels

Czyli kiedy w końcu możemy się spodziewać jakiegoś trailera, czy też samego serialu? Albo zarysu fabuły? Niech Moc będzie z Wami.

...

Trailer... najwcześniej obstawiałabym na koniec "materiałów bonusowych" z TCW, jeśli zostaną wyświetlone w telewizji - jak zawsze dawali zajawkę kolejnego sezonu, tak wtedy mogliby pokazać "Rebels". Ale to jest wersja optymistyczna. Wersja bardziej prawdopodobna to początek maja w przyszłym roku (dzień SW), Star Wars Weekends, ComicCony lub inne konwenty.

Trailer

Jestem ciekaw, czy w ogóle będziemy mieli okazję obejrzeć coś z TCW. Bo jednak szybko poinformowali o Rebels. A na trailer to faktycznie długo będzie trzeba czekać, w takim bądź razie. Chyba, że, jak już wspomniałem, nie zobaczymy nic z TCW. Wtedy wcześniej moglibyśmy się spodziewać traileru. Niech Moc będzie z Wami.

...

Też chciałabym zobaczyć Trailer, lecz dajmy im czas. Lepiej późno niż wcale.

....

Może to niewiele, ale oto potwierdzenie, że "Rebele" będą na Celebration:

http://www.starwarscelebration.eu/en/Whats-Happening/Events-S-Z/Star-Wars-Rebels/

....

Sory za podwójnego posta, ale w tym miejscu znajduje się też potwierdzenie, że Filoni nie będzie reżyserem, tylko producentem:

http://swce13.mapyourshow.com/5_0/sessions/sessiondetails.cfm?ScheduledSessionID=18ABCD

panel

info

Trochę tego jest, w przeciwieństwie do TCW. Czekamy na relację .

Twitter:

They`re playing the Hidalgo/Filoni Rebels announcement video

Dave Filoni just took the stage

Filoni: They are still working on ways to release the clone wars bonus content

Video message from Greg Weisman

And one from Simon Kinberg

Kinberg says writing Star Wars scripts is one of the most exciting things he`s ever done

Filoni: Rebels will be visually different from Clone Wars

They`re showing McQuarrie concept art and discussing how it inspired the development of the series

Filoni: McQuarrie always insisted on painting star destroyers the way he imagines them, even after ANH came out!

Filoni: they developed digital paint brushes that mimic McQuarrie`s style

Filoni: Lots of collaboration available with other Disney animation studios (like Pixar!)

FIRST CONCEPT ART FROM STAR WARS REBELS!

Filoni: They`re not yet at the test animation stage

Filoni: They`re working on matching the aesthetic look of the OT

Concept art of Stormtrooper shown - gets big round of applause!

New Rebel ship revealed! Called: The Ghost

#StarWarsRebels logo revealed

#StarWarsRebels t-shirts now available at the #StarWarsCelebration store!

Filoni says he`ll make Rebels for as long as he can

Filoni: they`re planning on telling a linear story, not telling stories out of order like they did on Clone Wars

Filoni: Porkins has been brought up in story discussions. He`s hanging out with Kitster

Filoni won`t answer question about how long after ROTS Rebels takes place

Filoni hints at potential for Clone Wars characters being included in Rebels!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=613967851976291&set=a.109062562466825.4596.107795539260194&type=3&theater

Z bloga:

*Now talking about the influence of Miyazaki’s character design. (Gość od "Księżniczki Mononoke")

*No animation has really been created yet, but Filoni shows off some Star Wars Rebels concept art, including an Imperial interior!

*More concept art for an astromech, which will feature arms that McQuarrie originally intended for Artoo, and a protocol droid. Now showing a Star Destroyer. Great applause. Filoni points out that the design will feature elements of the Star Destroyers from A New Hope.

*Now showing the Ghost, a new ship from the show, which will be central. Filoni says he wanted it to feel like a home, the way the Falcon did. They’re also working hard studying the original films, hoping it will match the look of classic Star Wars.

Logo:

http://starwars.com/news/star-wars-celebration-europe-2013-star-wars-rebels-logo-art-and-details-revealed.html

...

Holy crap! Przepięknie to wygląda Nie mogę się doczekać.

zapowiada

Się świetny serial.

...

Przepiękne logo! Nie mogę się doczekać pierwszego zwiastunu Rebels, które i tak zanim się pojawi to....... :/

te szkice

komiksowo-storyboardowe to chyba robili na kolanie przed samym celebration

(ja wiem jak wygląda proces tworzenia, i że do takiego concept artu jest na ogół dłuższa droga, ale... one są naprawdę na szybko )

Logo za to bdb!

Rebels

No no no, zapowiada się bardzo ciekawie . Już się nie mogę doczekać na pierwsze odcinki. Logo bardzo ładne i teraz tylko pozostało nam czekać na jakieś trailery. Niech Moc będzie z Wami.

...

Aldek piękny.
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale ten "Ster Destroyer" nad którym tak fapią to jakiś nowy model? A to za mało ich? W TCW VSD nie ujrzeliśmy, to może chociaż tutaj?

...

Absolutnie się na tym nie znam, ale pokazali taki koncept:

http://cdn.bleedingcool.net/wp-content/uploads/2013/07/20130727_130956-600x337.jpg?f6a06b

...

Uff, wygląda jak ISD.

!!!

Myśle że będzie to świetny serial,równorzędny z TCW...

...

Schemat "Ghosta". Myślicie, że z faktu, że jest to statek koreliański, może wynikać jakiś fakt o jego właścicielu (nie mówię, że to Han)?:

http://www.theforce.net/story/front/Star_Wars_Rebels_CEII_Pins_Reveal_Rebel_Ship_Schematics_153460.asp

...

Jakieś 70% lekkich frachtowców (w EU i IU) w okresie GCW to produkty koreliańskie. Jak teraz nie ma Georga to jednak liczę na nowych bohaterów.

Re: ...

Stele napisał(a):
Jak teraz nie ma Georga to jednak liczę na nowych bohaterów.
________
Na pewno ujrzymy nowych bohaterów Rebelsach, cóż kto wie może główni bohaterowie to będą nowe postacie (skoro Filoni potwierdził, że głównymi bohaterami będą nastolatki), ja tam bym się nie zdziwiła.

..

Zapewne również większość z tych głównych bohaterów, tak jak i ze statkami, to będą Korelianie.

Tak odnośnie tego Ghosta...

1. https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/999384_615362461836830_1629676559_n.jpg

2. https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/999825_615362428503500_705392316_n.jpg

Sam osobiście wolę, aby to było coś nowego i na pewno w lepszej technice niż choćby 5 sezon TCW (choć nie widziałem i może kiedyś nadrobię ;p) - mam nadzieję, że będzie coś więcej ciekawszego niż ów szturmowcy: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/555501_615362468503496_1026646706_n.jpg - W końcu muszą się postarać przy animacji tego serialu, ponieważ budżet który mieli przygotowany pod być może 6 i 7 sezon TCW które stety-niestety nie powstały (nie mnie oceniać czy to dobrze czy źle, gdyż musiałbym ujrzeć SE05), chciałbym aby przerzucili właśnie na Rebels. I w sumie to kompletnie nie wiem co myśleć o tym aby, hm Ahsoka miała się tam pojawiać. Znowu byłby "szum" i ploty, ploty, ploty co po części już widać.

I już mieszają...

I już mieszają Seria VCX wyszła na rynek w okolicach wojny z Vongami. Pierdoła to bez znaczenia co prawda ale jako, że zawsze corelliańskie maszyny lubiłem a VCX-820 to jedna z moich ulubionych jednostek to to akurat wyłapałem

nie mieszają

VCX weszły podczas wojny, ale późniejsze modele. Ten ma oznaczenie VCX-100, czyli może być pierwszym modelem.

a może mieszają?

(tylko jak zwykle większość temu spazmatycznie przyklaśnie?)

Pewnie Stridowi chodziło o to, że VCXy pojawiły się during the transition of power from the Galactic Empire to the New Republic. A że pierwszy znany numer to 350... to nie znaczy, że wcześniej były 200, 100 czy 69.

Jechanie po najniższej itd.

Boję się....

Niedawno wpadłem na pomysł że to będzie serial o Ahsoce która wstąpiła do rebelii, już dorosła, no i prześladuje mnie to :/

...

Moim zdaniem Ahsoka na pewno będzie, ale nie sądzę, by robili z niej główną bohaterkę. Mogliby napuścić na nią Vadera .

...

Pogoń Vadera za swoją dawną uczennicą, jakoś mnie nie przekonuje ponieważ mam obawy że idąc wzorem komiksów zrobią z czarnego lorda takiego made in The Clone Wars Grieviousa, który zawsze dostawał w tyłek.

Myślę że lepszym pomysłem fabularnym byłoby uczynienie z Ahsoki inkwizytorki? Myślę że byłby to świetny trolling. Ale trzeba by wiarygodnie przedstawić powody poparcia przez nią Imperium. Ale raczej jest to mało prawdopodobne. Pewnie Ahsoka będzie w szeregach rebeliantów.

...

Ahsoka Inkwizytorem? Yeah... . Mogłaby się mścić na Jedi za to, co jej zrobili.

Ahsoka Inkwizytorem-jakoś nie nie przekonuję

Najlepiej by było żeby pojawiła się w jednym odcinku, wstąpiła do rebeliantów, a podczas jednej z bitew vader by ją wyczuł, i na odwrót, poleciała by x wingiem na jego statek, znalazła by go( on już by czekał), a po krótkiej walce zostałaby przedziurawiona.... Vader wyłączył by miecz a ona opadła martwa na podłogę, spojrzał by na nią mówiąc ``nareszcie,,.

...

Myślę, że ona nie jest aż taka mocna, by Vader musiał posłużyć się mieczem.
Tak w ogóle nasunęło mi to pomysł na ciekawy temat - "Jak byś uśmiercił Ahsoke?"

"Jak byś uśmiercił Ahsoke?"

Ty, to naprawdę dobry pomysł na temat

Re: ...

Darth Spirit napisał(a):

Tak w ogóle nasunęło mi to pomysł na ciekawy temat - "Jak byś uśmiercił Ahsoke?"

________
To zróbże w końcu ten temat

....

Jakieś mega mądre to nie jest, ale skoro wam zależy... Tylko nie wiem, czy rzucić to w toplisty, czy na anarchy board :/

Re: ...

Darth Spirit napisał(a):
Tak w ogóle nasunęło mi to pomysł na ciekawy temat - "Jak byś uśmiercił Ahsoke?"
________
A już sądziłem, że ten specyficzny ,,hejting" się skończył .
Tak a propos - ciekawe, czy ,,Rebels" dostarczą nam kolejnych postaci do nienawidzenia? Mam głęboką nadzieję, że nie, lecz fakt obecności Filoniego mówi sam za siebie. Choć trzeba przyznać - nie jest on odpowiedzialny za wszystkie zła tego świata.

.....

Nie jestem hejtem Tak naprawdę jestem tolerancyjny, kilka odcinków sprawiło mi nawet sporo funu, ale tak jakoś pomysł sam przyszedł do głowy

Co do "Rebels" to mam nadzieje, że zadośćuczyni grzechom swego poprzednika, bo irytowanie się z powodu mielizn fabularnych nie jest moim hobby A co z tego wszystkiego wyjdzie to czas pokaże.
Jeśli chodzi o Filoniego to zdania są podzielone co do roli jaką odegrał. W każdym razie z tego co ja wyczytałem wyszło, że generalnie do największych bubli rękę przyłożył Luca$.

-

A więc można już chyba pogrzebać tą bestię ,,hejtingu", niestety całkiem zrozumiałego(wtedy) .
Wracając do ,,Rebels" - pociesza z drugiej strony fakt, że część ekipy z TCW przeszła do Rebels - mają,bądź co bądź, doświadczenie. Także technologia jest już bardziej zaawansowana, aniżeli w 2008. Mam nadzieję, że to wykorzystają. Prywatnie mam także nadzieje, że wskrzeszą ten klimat(przynajmniej trochę) z OT - tej walki, gdzie wszystko było ,,takie proste", trochę na wariackich papierach, a wróg był jeden, a ludzie raczej za niż przeciw.

Re: Re: ...

-[/cytat]
________

Tak a propos - ciekawe, czy ,,Rebels" dostarczą nam kolejnych postaci do nienawidzenia? Mam głęboką nadzieję, że nie, lecz fakt obecności Filoniego mówi sam za siebie. Choć trzeba przyznać - nie jest on odpowiedzialny za wszystkie zła tego świata.[/cytat]
________
Masz racje co do Filoniego. Czasami miał dobre pomysły, a sami wiecie kto mu je popsuł
Co do nowych postaci, które możemy znienawidzić to oby takich postaci nie było. Widownia ``Rebels`` będzie już trochę starsza (co niektórzy ) więc jakiś spin o jakąś postać nie będzie.

Re: Re: Re: ...

- Widownia ``Rebels`` będzie już trochę starsza (co niektórzy ) więc jakiś spin o jakąś postać nie będzie.
________
Uwaga generalnie słuszna, acz nie wiadomo, jaka grupa wiekowa jest targetem ,,Rebeliantów". W przypadku TCW było to określone na 10-14 lat(jeżeli dobrze pamiętam).Pamiętajmy - nie może być ani za niski, an i za wysoki - z przyczyn finansowych - przecież to ma przynosić wymierne zyski dla Disneya!
Dodatkowo, należy zauważyć, że spiny wywołane były nie tyle osobami, co ich miejscem w kanonie i rozbijaniem tegoż. A tego zagwarantować się nie da.
Moim zdaniem, powinniśmy liczyć na to, że tym razem Filoni i co. czegoś się nauczyli przez analizę przeszłości, i wyciągnęli wnioski, które wykorzystają w ,,Rebels". Szczególnie, jeżeli chodzi o kwestię wprowadzenia Ahsoki, i to jako uczennicy Anakina.

...

Akurat Ahsoka jako uczennica Wybrańca, była pomysłem Lucasa. Początkowo serial miał przedstawiać zupełnie inną togrutankę niż Ahsoka która miała by innego mistrza. Ale Lucas wolał aby głównymi bohaterami były postacie znane z filmów a nie zupełnie nowe wymyślone tylko dla potrzeb serialu animowanego.

Na pewno

Na pewno będą postaci do nienawidzenia, tak jest we wszystkim, czym były by ukochane postacie bez nienawidzonych?

...

Scenarzysta Rebels na Celebration Europe podobno wspomniał, że pisze pod swoje 4-5 letnie dzieciaki, także...
Inny scenarzysta natomiast (ten od tych gargulców, serialu nie znam) chyba w ogóle nawet The Clone Wars nie widział, a już się brał za pisanie.
Także to może być różnie zarówno z targetem wiekowym jak i użyciem postaci z TCW, chociaż moja wiara w Filoniego jest niezachwiana (jestem z obozu obwiniających Lucasa za wszystko co złe w TCW). No i mam nadzieję, że Pablo Hidalgo i Leland Chee (który niedawno awansował przecież mocno w hierarchii) czuwają.

Re: Re: Re: ...

Vintress napisał(a):
-
________

Tak a propos - ciekawe, czy ,,Rebels" dostarczą nam kolejnych postaci do nienawidzenia? Mam głęboką nadzieję, że nie, lecz fakt obecności Filoniego mówi sam za siebie. Choć trzeba przyznać - nie jest on odpowiedzialny za wszystkie zła tego świata.[/cytat]
________
a sami wiecie kto mu je popsuł
________
Voldemort? Nie no, żartuję . Nie. Nie no, dobra, to był żart. A tak na poważnie myślę, że w Rebels będą postacie nienawidzone przez część publiczności. Myślę jednak, że nienawidzone to takie za mocne słowo, lepszym byłoby przykładowo nielubiane. W każdym serialu czy filmie są nielubiane postacie. To oczywiście zależy od gustów widzów. Jeżeli ktoś lubi przykładowo Rebelię, a nie bardzo Imperium, to szybciej nie lubić będzie Imperatora niż jakiegoś rebelianta. I na odwrót. Niech Moc będzie z Wami.

...

Właśnie to pisanie scenariusza pod 5 letnie dzieci budzi moje największe obawy związane z tym serialem.
Mam nadzieję że odcinki będą na poziomie tych z the clone wars a nie bardziej infantylne od niektórych odcinków z TCW pokroju niesławnych robotów z wycieczką z żabą na pustyni. Mam nadzieję że będą jakieś bitwy kosmiczne których brak było w sezonach późniejszych a przecież jednym z najlepszych elementów filmów były walki myśliwców w kosmosie.
Większe poszanowanie kanonu także by nie zaszkodziło nawet jeśli nie jestem jego fanatycznym wyznawcą nie znoszącym najmniejszych zmian ale z racji osadzenia w erze która jakoś nie jest nadmiernie opisana myślę że ewentualnych konfliktów w kanonie nie będzie aż tak dużo.

Możesz

być bliżej prawdy niż myślisz. Filoni tego nie zdementował, bo jak sam przyznał, jest słabym kłamcą :/

albo

pokazać jedną scenę z Ahsoka, która mieszka gdzieś daaaleeekooo, dalekooo gdzie Imperium by jej nie dopadło, nie wstąpiłaby do Rebelii i git Bo skoro mieliby zrobić bitwę Tano vs. Vader to niech lepiej w ogóle nie umieszczają Ahsoki w Rebels.

ahsoka.

Ukazanie jej jako postaci mocno 2-planowej byłoby naprawdę bardzo dobre, bo przecież COŚ z nią trzeba zrobić. Ale niech to będzie coś sensownego, a nie historia na dwa odcinki, w której to na końcu ginie w pojedynku z Vaderem.

Re: ahsoka.

Cad Bane napisał(a):
historia na dwa odcinki, w której to na końcu ginie w pojedynku z Vaderem.
________
Jak dla mnie to bardzo sensowne

Ahsoka

Szczerze powiedziawszy, to nie trzeba nic z nią robić. Po prostu nic. A jeżeli już nawet, to tak jak mówisz. Żeby nie trwało to dwa odcinki i koniec. Ktoś ginie, przykładowo Vader . Nie. Tak jak mówisz. By na dwa odcinki to nie było. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Ahsoka

Mistrz Mateusz napisał(a):
na dwa odcinki to nie było. Niech Moc będzie z Wami.
________

No na pewno więcej niż dwa, lecz niech z tego nie wyjdą przygody Ahsoki rebeliantki-komando, jak hm z Lei potrafili zrobić w niektórych komiksach albo książkach. Wyjdą z tego jeszcze jakieś "Adventures" i wtedy dopiero będziemy mieli bagno EU

pilot

Czy ktoś bardziej zaangażowany w śledzenie informacji o "Rebels" wie coś na temat tego, czy podobnie jak przy TCW powstanie pełnometrażowy odcinek pilotażowy?

tak

powstanie. Będzie pokazany na Disney ``Czanel`` potem cały serial bedzie leciał na Disney XD.

...

Odcinek pilotażowy będzie emitowany na Disney Channel zaś pozostałe odcinki na Disney XD.

....

A ok. Dzięki za odzew. A już miałem nadzieję, że w przyszłym roku czeka mnie wizyta w kinie na czymś starwarsowym No to pozostaje czekać na EpVII.

...

Ten sam post, co w temacie o TCW (informacje z panelu Hidalga na D23), ale z informacją o "Rebels":

http://boards.theforce.net/threads/the-bonus-material-episode-thread-discussion-major-spoilers.50010467/page-75

"I am too exhausted to post in the Rebels thread but a question came up about Jedi on Rebels and he said during the era of the show there were hardly any left but the ones that were left cast a "long shadow" so they will likely be appearing at some point but won`t be the focus."

Skoro jesteśmy w temacie, to słyszałam już parę razy teorię, że nazwa "Ghost" będzie się odnosić do ducha Plo Koona (Filoni...), ponieważ niektórym symbol na statku przypomina jego maskę. Ja sama jestem średnio przekonana.

http://2.bp.blogspot.com/-Lt1uxBJS0fY/UfSqWRb3nGI/AAAAAAAADX4/zCYBbQnAarA/s1600/RebelsPin2.PNG

książki

Ukażą się książeczki dla dzieci związane z "Rebels" - raczej nie interesuje mnie to jako pozycja czytelnicza, ale data ich premiery to 5 sierpnia 2014, co może wskazywać, że sam serial zadebiutuje we wrześniu lub październiku (podobnie było z książeczkami z TCW, np. "Shadow Conspiracy" 1 stycznia, a 18 premiera "Eminence", choć spoilery wyciekły dużo wcześniej). Na razie czekamy na konkrety .

http://www.theforce.net/story/front/Disneys_Publishing_Division_Lists_Star_Wars_Rebels_Books_154055.asp

-

Dla dzieci?
Mam nadziej że serial nie będzie robiony pod dzieci i utrzyma poziom sezonu 5 TCW.

...

Wszystko (książeczki, wypowiedź scenarzysty) jednak wskazuje na to, że Rebels będzie kierowane do jeszcze młodszego targetu niż TCW (które raczej z sezonu na sezon było coraz mroczniejsze). To bardzo smutne, rozczarowujące i żenujące. Obym się mylił.

Rebels infantylny?

Poczekajmy z narzekaniami na więcej ujawnionych informacji. Może poza tymi dziecięcymi książeczkami będą też jakieś przeznaczone dla dorosłych tak jak było to w przypadku The Clone Wars. Sam jestem ciekawy czy cały projekt Rebels nie będzie obejmował też komiksów, bo jakoś nie spodziewam się żeby zaanonsowali jakiekolwiek gry komputerowe jak miało to miejsce w przypadku TCW.
Nie chciałbym żeby potwierdziło się twoje przypuszczenie na temat tego wieku który jest głównym odbiorcą planowanego serialu animowanego. Mam nadzieję że w najgorszym razie nie zejdą poziomem poniżej dwóch pierwszych sezonów TCW.

...

Spokojnie, do TCW były książeczki dla dzieci nawet do mrocznego piątego sezonu, a nie wpłynęło to na serial. To raczej adaptacja odcinków i sposób na wyciągnięcie kasy od rodziców, to wszystko. A moim zdaniem scenarzysta zapewne palnął co mu ślina na język przyniosła, no bo w sumie co miał powiedzieć - że jego dzieci będą za małe, by to oglądać? Myślę, że przez te kilka lat ekipa TCW zaczęła się uczyć, że odcinki dziecinne (i polityczne, skoro przy tym jesteśmy) to zwyczajny niewypał.

odcinki dziecieco-polityczne?

Zależy które, mnie zachwyciła duologia droidów z czwartego sezonu ze względu na dość baśniowy klimat. Poza tym tetralogia o młodzikach także okazała się dość dobrą opowieścią. Nie miałbym nic przeciwko jeśli w Rebels nakręcili by odcinki utrzymane w podobnej stylistyce.
Co do odcinków politycznych to niestety muszę się zgodzić jednostronna republikańska propagandówka.

...

No fakt, droidy z 4. sezonu były niezłe, a młodziki to jedna z moich ulubionych historii . Jedyny dobry polityczny to "Heroes on Both Sides", reszta jest w klimacie przemów Padme o jej słóżce, która kąpie się raz na dwa tygodnie :/.

Podsumowując - moim zdaniem nie ma co się martwić na zapas. Jeśli serial w istocie będzie dziecinny, będziemy się tym martwić po premierze.

-

-

Może nie będzie aż tak źle.
.
.
.
.
A w którym odcinku i którego sezonu był ten odcinek? Bo zapomniałem.

...

"Heroes" to 10. odcinek 3. sezonu, tu jest spis (z "Rebels" też się taki zrobi):

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=1589

No jeżeli

serial tworzony między epizodami 3 i 4 będzie dla dzieci to ten cytat przestaje mieć jakikolwiek sens -"...before the dark times before the empire..."

Rebels

Tak uważasz? Sądzisz, że Rebels będą na gorszym, bardziej dziecięcym poziomie od dwóch pierwszych sezonów TCW? Tak uważasz? To w ogóle da się, żeby było coś bardziej dziecięce niż te dwa pierwsze sezony TCW? Bo moim zdaniem nie. Jeżeli by tak było jak mówisz, to na sto procent nie byłoby to na Disney XD, czy gdziekolwiek indziej, bo nie orientuję się w tym temacie, a na MiniMini . Myślę, że ten serial będzie bardziej mroczniejszy niż ostatnie dwa sezony TCW. Chciałbym, by tak było. Niech Moc będzie z Wami.

chyba

nie ma co się bać, że nie będzie mrocznie - w październiku poznamy kolejne detale o "Rebels" na NYCC, a opis i tytuł panelu szczególnie mi się podoba:

http://starwars.com/news/star-wars-rebels-and-more-at-nycc.html

"Star Wars Rebels: The Might of the Empire
Saturday, October 12, 2013
2:45 p.m. - 3:45 p.m., Room 1E
What happens when the Galactic Empire takes over a planet? What if Imperials took interest in your world, and garrisoned Stormtroopers and TIE fighters to maintain order? Star Wars Rebels, the thrilling, all-new animated television series from Lucasfilm for Disney XD will ask those questions -- and so will this panel hosted by Lucasfilm`s resident Star Wars expert, Pablo Hidalgo.

Details on the show are closely guarded, but fans at NYCC will get a first look at new art from the series, and learn new information about the formidable forces of the Galactic Empire. Star Wars Rebels is set between Episodes III and IV, and it is a dark time in the galaxy. In the spirit of the original trilogy, the Empire is once again the preeminent villain of the saga, and Star Wars Rebels puts the awesome might of Imperial forces in the spotlight."

Nie przypominam sobie, by z TCW mówili coś o potędze Separatystów, więc jest szansa, że nie sknocą Imperium .

...

Opis faktycznie nastraja optymistycznie.

Dobrze wiedzieć, że zmierzają w naszą stronę nowe informacje o serialu. I to za mniej niż miesiąc Na teaser może jeszcze za wcześnie, liczę natomiast na ujawnienie stylu animacji.

Rebels

Na razie są słowa. Poczekajmy ten niecały miesiąc aby wreszcie dowiedzieć się czegos konkretnego o przygotowywanym w studiu należącym obecnie do Disneya serialu animowanym.
Ale ta zapowiedź daje nam promyk nadziei na to żeby ten serial nie był zbyt dziecinny. Utrzymanie go w mrocznej stylistyce tak typowej dla okresu w którym niepodzielnie panowało w galaktyce Imperium rządząc za pomocą terroru aby utrzymać swoje panowanie nad milionami systemów gwiezdnych oraz zaprezentowanie dopiero rodzącego się ruchu rebelianckiego stawiającego sobie na cel obalenie tyranów oraz przywrócenie republiki galaktycznej, wszystko to zapowiada naprawdę ciekawy serial. Oby tylko nie sprofanowali tego.

...

Obym się nie rozczarowała oglądając ten serial ( za jakiś czas oczywiście), skoro Rebels będzie skierowany do starszej widowni to napewno dziecinne dialogi jakie zdarzały się w tcw będą pomijane.

...

Um, to chyba dobrze, że serial będzie (oby!) poważniejszy? Nie mówię, żeby był ponury, bo szczypta humoru się przyda, ale ja wolałabym, aby nie było to w stylu droidów bojowych z TCW lub kawałów z aktu o droidach w sezonie 5.

W każdym razie, jest nowy odcinek Rebel Froce Radio:

http://rebelforceradio.libsyn.com/rebel-force-radio-september-13-2013

*c. 45:00 - Filoni powiedział Tomowi Kane`owi, że będzie w "Rebels", ale aktor jeszcze nie wie w jakiej roli. (Szczerze, to wolałabym czołówkę bez narratora, skoro o tym mowa). Istnieje już ogólny zarys historii i postaci, prawdopodobnie już odbyło się kilka castingów. Animacja ma być bardziej realistyczna, ale jednak targetem mają być dzieci, jak w TCW - chcą przyciągnąć nowych fanów i sprzedawać zabawki. Moim zdaniem jednak dla dzieci =/= dziecinne, więc się tym nie przejmuję.

tarkin

Znalazłam to zdjęcie w necie - to Stephen Stanton, aktor grający Tarkina.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/555288_566199306777703_2005209376_n.jpg

I żeby nie było, że to przypadek, sam zaprosił na swoim fejsie na panel "Rebels". Czyżby więc pierwsza potwierdzona postać?

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=575812439149723&id=142208022510169

...

Nie tylko Tarkina, również naszą ulubioną postać - półkownika Meebur Gascona! Mam nadzieję, że cała seria "Rebels" będzie utrzymana w klimatach moich ulubionych odcinków The Clone Wars - story arc z droidami. Może nasz ukochany półkownik będzie głównym bohaterem ze 100% czasu ekranowego? Byłoby super!

...

O matko, zapomniałam o nim... Nieee, chyba nie byliby takimi samobójcami...

Półkownik

Wtedy cały serial powinien zostać "półkownikiem".

...

W sensie - mieści się na półce i tam jest jego miejsce, kiedyś o tym gdzieś wspomniałem

Mimo wszystko rola Tarkina nie jest zaskoczeniem. A gdzie Tarkin jest również... Vader... hm?

...

Zapewne tak... Choć gdzieś słyszałam, że podobno postacie z filmów miałyby pojawiać się jedynie epizodycznie... Co byłoby dobre, nie mieszałoby się tak kanonu, a taki Vader od czasu do czasu byłby ciekawy.

Tarkin

Hmm, ciekawe. Czyli już chyba na sto procent mamy pierwszego aktora . A może to po prostu taka zmyłka, żeby wszyscy sądzili, że on będzie podkładał głosy w Rebels, a tak na serio to tak nie będzie . Ale ogólnie z Tarkina w Rebels byłbym zadowolony, chyba że go mają zamiar tam zabić, to wtedy już taki szczęśliwy bym nie był . Niech Moc będzie z Wami.

Re: Tarkin

Mistrz Mateusz napisał(a):
Ale ogólnie z Tarkina w Rebels byłbym zadowolony, chyba że go mają zamiar tam zabić, to wtedy już taki szczęśliwy bym nie był
________
Ktoś tu chyba nie oglądał dokładnie ANH

ANH

Z tym, że Tarkin zginął w ANH właśnie, a Rebels będą pomiędzy Nową a Starą Trylogią, więc nie mam zielonego pojęcia o co Ci chodzi. Niech Moc będzie z Wami.

###

Mistrz Mateusz napisał(a):
chyba na sto procent
________

Jeśli Tarkin wyraźnie zginął w ANH, to niby w jaki sposób mieliby go uśmiercić w Rebels?

ANH

No chyba normalnie. Przecież oni są do wszystkiego zdolni! Do wszystkiego! Tak samo jak zabili wcześniej Adi Gallię czy ożywili Kotha lub Maula. Więc... Niech Moc będzie z Wami.

###

Prawda, Expaned Universe był przez nich już wielokrotnie, no ale przecież do zaprzeczania filmom się nie posuną. A już jakiś czas temu było powiedziane, że Maul nie został ożywiony. Wg. twórców TCW on nigdy nie zginął. Nie uważałeś na lekcji.

Re: ###

smajlush napisał(a):
A już jakiś czas temu było powiedziane, że Maul nie został ożywiony. Wg. twórców TCW on nigdy nie zginął. Nie uważałeś na lekcji.
________
Tak? Nawet nie wiedziałem. Zdawało mi się, że zatwierdzili to, że Maul nie zginął w TPM. Niech Moc będzie z Wami.

...

Ktoś kto nie zginie, nie może zostać ożywiony - logiczne?

...

Bez przesady... Zauważ, że te postacie występują tylko (i aż) w książkach, a w filmach już nie więc niczego nieświadomi (lub złośliwi) twórcy ich zabili (Lub ożywili. Wolę żeby ożywili niż zabili ). Tak więc nie ma szans na zabicie kogoś kto będzie w filmach, najwyżej zrobią z niego idiotę :/ Tak więc twój argument jest inwalidą

###

Prawda, Expaned Universe był przez nich już wielokrotnie, no ale przecież do zaprzeczania filmom się nie posuną. A już jakiś czas temu było powiedziane, że Maul nie został ożywiony. Wg. twórców TCW on nigdy nie zginął. Nie uważałeś na lekcji.

Re: ###

smajlush napisał(a):
Jeśli Tarkin wyraźnie zginął w ANH,
________

Wyraźnie zginął. W SW.

Wytłumacz

###

Chodziło o to, że wyraźnie widać, że zginął w Nowej Nadziei.
Wytłumaczyłem

gdzież

ową wyrazistość widać było?

Do końca bohatersko stał na mostku i dłubał w nosie

http://www.youtube.com/watch?v=DOFgFAcGHQc

Bardzo wyraziście (jak na 240p) to widać

ale

przecież nie widać jak ginie?

###

Filmik niewyrazisty, ale początek spoilera jak puścisz poklatkowo, to w 0,001 sekundy po wybuchu DS wyraziście widać, jak rozczłonkowany trup Tarkina odlatuje w prawo pod kątem 11,38 stopnia do poziomu. koniec spoilera

wygrałeś

Re: ###

smajlush napisał(a):
Filmik niewyrazisty, ale początek spoilera jak puścisz poklatkowo, to w 0,001 sekundy po wybuchu DS wyraziście widać, jak rozczłonkowany trup Tarkina odlatuje w prawo pod kątem 11,38 stopnia do poziomu. koniec spoilera
________

Przecież to facet od obsługi super lasera ?

###

Nie, to na bank Tarkin. Popatrz dokładnie, nawet mu został paluch w nosie.

Aktorzy dubbingowi w Rebels

Hatak podał właśnie jacy aktorzy negocjują kontrakt w nowym serialu. Nie wiem w jakim stopniu te informacje są wiarygodne.
David Oyelowo,
Freddie Prinze Jr.,
Vanessa Marshall,
Taylor Gray,
Steven Jay Blum,
Źródło:
http://hatak.pl/artykuly/oto-obsada-dubbingu-serialu-star-wars-rebels

...

Zabieram się za newsa... Myślicie, że będą grali główne role? Załogi "Ghosta"?

news

jest i jak patrzę na tych ludzi, to już mi się układa schemat kim będą bohaterowie:

1. Oyelowo/Prinze (obaj pasują) - Poważny Przywódca
2. Oyelowo/Prinze - Najbliższy Przyjaciel Poważnego Przywódcy
3. Marshall - Kobieta - oczywiście zakochana w Poważnym Przywódcy
4. Gray - Czarny Piotruś - postać komediowa i wiecznie pakująca się w kłopoty
5. Blum - Mięśniak/Okrutnik

Mi od razu przyszli na myśl "Młodzi Tytani", tam tylko zamiast "Najlepszego Przyjaciela" mamy Ponuraka (Raven).

Aktorzy

Nie wiem, ale jak dla mnie powinniśmy się wstrzymać z takim czymś. To jeszcze niepotwierdzone informacje. Ale aktorzy są raczej nadający się do tych wszystkich ról. Niech Moc będzie z Wami.

Mam nadzieję że się mylę

Oby tylko nie skończyło się tym http://pl.wikipedia.org/wiki/Mega_Spider-Man.

...

Dlatego cały czas modlę się, by Disney był tylko niechcianym logiem znajdującym się nad napisem "Star Wars" i niczym poza tym...

...

Będzie kampania marketingowa na przełomie lata i jesieni - zabawki, elektronika, nawet meble (ja chcę lampę z Tarkinem).

http://www.theforce.net/story/front/Disney_Book_Catalog_Reveals_Plans_For_Promoting_Star_Wars_Rebels_154300.asp

-

Cieszę się z napływu nowych gadżetów na pewno coś kupię.

...

Ludzie z podcastu Bleeding Cool twierdzą, że wiedzą kilka rzeczy. A mianowicie:

*Seria ma się zaczynać w 8 lat po EIII - Luke i Leia mają więc po osiem lat i nie ma ich tam.
*Film premierowy ma opowiadać o tym początek spoilera jak Imperium przejmuje planetę i zaciąga (zdaje się, do wojska) wielu dorosłych. Grupa nastolatków odmawia i ucieka w statku "Ghost". koniec spoilera
*Zobaczymy też jak Imperium początek spoilera nacjonalizuje przemysł i odbiera ludziom farmy (kołchozy! XD) koniec spoilera
*Przez pokład "Ghosta" ma się przewinąć wielu rebeliantów.
*Zapytany o całą kwestię Hidalgo kazał czekać do panelu .

http://makingstarwars.net/2013/09/star-wars-rebels-takes-place-8-years-revenge-sith/

Cóż, jeśli to prawda, najbardziej martwi mnie początek spoilera fabuła pilota, który wydaje się... nudny. Miałam też nadzieję, że załoga "Ghosta" będzie raczej wielokulturowa... koniec spoilera

...

To okres imperialny. Dominacja rasy ludzkiej na wszystkich frontach. Spójrz na Yavin w ANH.
Boję się przedstawiania Imperium jako kreskówkowych złych, ale po kreskówce chyba nie mogę oczekiwać nic więcej. Kiedy w EU zaczęły pojawiać się koncepcje nacjonalizacji gospodarki. Pamiętam je jedynie z Wojen Łowców Nagród, gdzie zjechałem je równo. W TESB mamy Unię Górniczą. We wczesnym WEGu całe zaopatrzenie dla armii pochodzi od prywatnych korporacji.

....

Wiem, ale myślałam, że fajne byłoby przeciwstawienie ludzkiemu imperium obcej załogi .

A jak mają...

A jak mają Imperium przedstawiać? Jako bohaterów walczących o jedność galaktyki w czasach rebelianckiego terroru? Ktoś zły musi być a w SW to właśnie Imperium jest złe, taka jest kolej rzeczy w space-operze

...

Jasne, że muszą być źli. Ale mogą być źli, nie będąc jednocześnie bandą kretynów, jak to zrobiono z Separatystami w TCW.

....

Ja zło rozumiem przez stosowanie różnorodnych tortur i eksperymentów na żywych istotach, a znając Filoniego tego nie pokażą w Rebels ;(

...

W TCW trochę tego było, wbrew pozorom... Mieliśmy skręcanie karku, palenie żywcem, dekapitację... Ale zło może mieć też fajniejszy wymiar, psychologiczny. I jeśli będzie tak, jak wynika z opisu, że początek spoilera dorośli zostaną nastawieni przeciw dzieciom, rodzina przeciw rodzinie, może być fajnie. Jeśli będzie to dobrze rozegrane. koniec spoilera

Jedyne, czego zaczynam się coraz bardziej lękać, to to, że możemy otrzymać gwiezdno-wojenną wersję "Scooby-Doo" (nie zrozumcie mnie źle, lubię tę bajkę, ale ona rządzi się swoimi prawami) - to znaczy mamy bandę nastolatków w Wehikule Tajemnic (Ghost), którzy w każdym odcinku są gdzie indziej i za każdym razem walczą z innym złoczyńcą, za każdym razem zwyciężając. Jeszcze jakbyśmy mieli tekst w rodzaju: "Udałoby mi się, gdyby nie te wścibskie dzieciaki i ich głupi pies", to chyba bym się pochlastała.

I znowu wraca problem nastolatków - są świetne pozycje z ich udziałem (Harry Potter), ale Disney pokazuje ich w wyjątkowo kretyński, gimbazjalny sposób (co z tego wychodzi: vide ostatnie wybryki Miley). Bardzo nie chciałabym, by nagle się okazało, że cały świat dorosłych w "Rebels" jest zły/zepsuty/głupi, a tylko oni posiadają dobro/odwagę/mądrość. Bo choćby nie wiem ile razy się przerabiało ten motyw, to nastolatki nie są mądrzejsze od dorosłych. Też nią byłam i po prostu wstydzę się za tamte czasy. W "Potterze" widać to fajnie zwłaszcza w "Zakonie Feniksa", przed którego publikacją panowało potworne oburzenie w mediach, że "Harry Potter staje się starszy, pyskuje dorosłym, etc." I tak jest owszem - bohater zaczyna myśleć, że cały świat go nie rozumie, a on pozjadał wszystkie rozumy. I jego czyny prowadzą do śmierci jego ojca chrzestnego (zresztą, z opresji ratują go dorośli), co bardzo przeżywa i już w kolejnym tomie widzimy jak się zmienił. Była to też oczywiście wina Dumble`a, który opuścił go wtedy, gdy go najbardziej potrzebował, więc nie ma tam nikogo bez skazy. Taki motyw i takie relacje dorośli-nastolatkowie byłyby super. Byłoby dobrze, gdyby nasi Rebelianci mieli jakiegoś mentora - i może jest nadzieja? Bo popatrzmy, w EI Amidala (14 l.) i Anakin (9 l.) mają Qui-Gona, Shmi, Panakę... a Luke w EIV (19 l.) Obi-Wana.

Na razie pozostaję optymistką - zobaczymy.

...

Wygląda na to, że w poniedziałek dostaniemy 15-sekundowy teaser, ale bez żadnego materiału z serialu: http://www.theforce.net/story/front/Disney_XD_To_Air_Brief_Teaser_Video_For_Star_Wars_Rebels_154448.asp

Pewnie poleci logo, rzucą trzy concept arty, a głos jakiegoś kolesia w tle oznajmi, że "wkrótce na Disney XD", no ale kto wie, może nas czymś zaskoczą.

...

Oby rzucili choć concept arty . Pamiętam jak przed TCW ukazał się plakat przedstawiający zarys postaci Ahsoki, może i tym razem będzie coś w tym stylu?

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?8378,plakat-the-clone-wars-na-c4.html

Star Wars Rebels: Teaser Trailer

http://www.youtube.com/watch?v=O1_F7zg4B30&feature=youtu.be

Na chwilę obecną nic ciekawego nie zaprezentowali jak zresztą słusznie się domyślił Apophis. Na jakiekolwiek dokładniejsze informacje będziemy musieli poczekać na ten zapowiadany panel poświęcony nowemu serialowi.

...

"Jedi will rise"? Przecież miało ich nie być. Chyba że to chwyt marketingowy...

...

Podoba mi się szczegółowe wykonanie gwiezdnego niszczyciela, widać również wpływy McQuarriego na jego tekstury.

A poza tym? Faktycznie nic specjalnego, chociaż to co mówi (i jak mówi również) głos w tle jest... po prostu żenujące. Zapowiadają serial który ma się dziać w mrocznych czasach poprzedzających A New Hope słowami "Jedi will rise"? Nie brzmi to dobrze, ale trzymam w sobie nadzieję, że to po prostu nieudolny krok marketingowców od Disneya.

...

Yep, myślałam o tym i stwierdziłam: a co w sumie ten narrator miał powiedzieć? Rebelia powstanie, ale Jedi już nie ma, bo wytłuczono ich z rozkazu Palpatine`a, młahahaha!? To jest chwyt marketingowy, bo Jedi są cool, bo kojarzą się od razu z SW... Ale nie sądzę, by zdecydowali się na takie pogwałcenie kanonu - to kłóciłoby się z "Nową nadzieją", która status kanoniczny ma wyższy. Założę się, że ktoś zapyta o to w sobotę Hidalga, który mówił przecież, że Jedi nie będzie w serialu.

Ale z drugiej strony, jeśli taka będzie animacja, to ho, ho... .

...

Nie traktowałbym tego doslownie - obstawiam że pojedynczy Jedi bedą sie przewijali w Rebels jako odpowiednicy Rahma Koty z TFU (a może i on sie pojawi, zobaczymy).

Jedi

Też myślę, że ta fraza (jeśli w ogóle w jakikolwiek sposób odnosiła się do fabuły, bo mogła być też zwykłym chwytem marketingowym) dotyczy niedobitków. W końcu doskonale wiemy, że sprzątanie po rozkazie 66 trochę trwało. Nie mówiąc o tym, że co niektórzy się ostali.
Na razie bym się tym nie przejmowała. Zresztą wydaje mi się, że jakiś użytkownik mocy w serialu to pewniak. A nawet jeden uzasadnia takie hasło

...

Najbardziej z całego traileru podoba mi się logo 3D ``Star Wars Rebels``, aha i jeszcze gwiezdny niszczyciel. Narazie nie wiadomo jak będą wyglądać postacie (liczę na coś bardzie..z klimatów TFU dlatego się nie wypowiem o animacji.

Re: ...

Vintress napisał(a):
Najbardziej z całego traileru podoba mi się logo 3D ``Star Wars Rebels``, aha i jeszcze gwiezdny niszczyciel.
________

Innymi słowy cały teaser?

tu

jest analiza poklatkowa, zwłaszcza dla tych, co chcą spojrzeć sobie na detale okrętu .

http://lightsaberrattling.com/?p=1083

...

Według Mary Franklin teaser był tylko wierzchołkiem góry lodowej... czyżby na NYCC mielibyśmy dostać kolejny klip? A może chociaż kilka renderów?

http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=13858

...

Sory za podwójnego posta, ale chodzi tu o China Expo, a nie NYCC .

...

Może ona ma na myśli Rebel Legion?

...

Pewnie znaczenie jest tu podwójne .

W każdym razie, okazuje się, że na panelu będzie jakaś imperialna propaganda (super!)

http://www.theforce.net/story/front/NYCC_Star_Wars_Rebels_Panel_To_Feature_Imperial_Paraphernalia_154633.asp

...A Hasbro już ma opakowania do figurek. I opis serialu:

"STAR WARS REBELS continues the epic tradition of the legendary Star Wars saga with all-new exciting, action-packed adventures. It is a dark time in the galaxy, as the evil Galactic Empire tightens its grip of power from world to world. As the series begins, Imperial forces have occupied a remote planet, ruling with an iron fist and ruining the lives of its people. But there are a select few who are brave enough to stand up against the endless Stormtroopers and TIE fighters of the Empire: the clever and motley crew of the starship Ghost. Together, this ragtag group will face threatening new villains, have thrilling adventures, and become heroes."

... czyli praktycznie to samo, co było u tych gości z Bleeding Cool. Cieszy mnie jednak określenie "motley" ("pstry", "różnorodny") wobec załogi "Ghosta" - może jednak nie będzie tam samych ludzi.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?17318,ogolny-zarys-fabuly-pierwszego-odcinka-rebels.html

http://www.theforce.net/story/front/Hasbro_Unveils_The_Packaging_Treatment_For_Star_Wars_Rebels_154635.asp

Opakowania

pudełek są bardzo ładne i fajnie że serial będzie też imperialny.

...

No i kolejna rozkmina - planetą Rebeliantów może być Sicemon, który "krąży" w głowie Lucasa od czasów "Powrotu Jedi". A Hidalgo niemalże potwierdził ten fakt na twitterze:

http://lightsaberrattling.com/?p=1160

https://twitter.com/infinata/status/388187265895108608

...

No i mamy imperialną propagandę . (Napis głosi: "Be a part of tomorrow today").

http://insidetv.ew.com/2013/10/11/star-wars-rebels-nycc/

Dodatkowo, na twitterze SW pojawiły się tweety oznaczone #SWRebels, #hints. Czyżby R2 w serialu?

https://twitter.com/starwars/status/388680453986590722

w

oczekiwaniu na panel - tu jest fajna rozkmina jakie typy czarnych charakterów możemy zobaczyć w "Rebels" (rozwaliło mnie określenie "level boss"). Ach, żeby tak dali inkwizytorów .

http://universe.suvudu.com/post/who-could-be-the-new-and-returning-villains-in-star-wars-rebels

...

Mam tylko nadzieję że Filoni wraz z ekipą nie wezmą przykładu z twórców komiksów i nie uraczą nas Vaderem patałachem jak to mieli w zwyczaju tak niedawno. Grieviousa w poprzednim serialu jeszcze tolerowałem ale takiej profanacji w przypadku Vadera nie zdzierżę.

Co do kwestii inkwizytorów: marzę o Ahsoce inkwizytorce która przeszła na ciemną stronę mocy.

Re: ...

Padawan Wandalek napisał(a):
marzę o Ahsoce inkwizytorce która przeszła na ciemną stronę mocy.
________
zapomnij, na bank zobaczysz ją z blasterem w ręku xD

...

A ja się zastanawiam czy Vader w ogóle będzie miał jakąś większą rolę, czy nie będzie tylko tłem. Ale jestem za Ahsoką-inkwizytorką .

...

Siedzę na twitterze, news będzie za jakiś czas, ale na razie muszę Wam pokazać to :

https://twitter.com/avgoins/status/389111109795721216/photo/1

...

Też wpadłem się podzielić tym screenem - BARDZO MNIE TO CIESZY Według relacji będą oni mieli lightsabery i są oficjalnie określani jako inkwizytorzy. SUPER!
I ładnie wygląda ta grafika, oj ładnie.

...

My to jednak mamy intuicję (patrz posty wyżej ).

Jak ja napiszę tego newsa, tak mi się ręce trzęsą z radości...

...

Inkwizycja z okolic 2005 była przystojniejsza. Ale dobrze, że wymyślają nowe postaci, zamiast mieszać w biografiach znanych inkwizytorów lub gnoić Vadera.

rebels

Naprawdę fajne! Trochę mi przypomina Syna. Ale to napewno nie on bo początek spoilera nie żyje koniec spoilera
Mamy cały czas wbrew nazwy serialu same imperialne rzeczy.

jest

filmik z Filonim, można spojrzeć na Inkwizytora... Czy nie wydaje Wam się, że mógłby pochodzić z Utapau (Inkwizytor, nie Filoni ) - zęby, pionowe pasy na twarzy, blada skóra...

http://www.youtube.com/watch?v=NX1uCXVg9ug

-

Sumie wygląda na to że pochodzi z Utapau

...

Uff, istotnie na filmiku Pau`an na całego. Fajnie, że dopasowują istniejące gatunki do pełnionej roli i dodają trochę świata prequeli do okresu zbudowanego przed nimi. Zdecydowanie bardziej mi się to podoba, niż Dathomirianie w TCW.

...

całkiem

Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć np.kiedy będzie dział się serial.

opis z fejsa SW Rebels

The galaxy will soon face a new evil. The Inquisitor. Bent on hunting down and destroying the last of the Jedi Knights, he is the Empire`s fiercest weapon against a growing rebellion.See why the team behind Star Wars Rebels is so inspired by the rise of the galactic Empire in this exclusive look behind-the-scenes.

...

Padam z nóg, ale jestem o wiele bardziej pozytywnie zaskoczona, niż myślałam, że będę . Może brak Lucasa podziała dobrze na serial. Jutro czy kiedy porobię screeny z filmiku z Filonim, bo podobno już ktoś wypatrzył w tle Ahsokę .

hm..

Vaderowi nie chce się Jedi zarzynać to już sobie chłopca na posyłki znalazł,no,no..

...

...

Chylę czoła, już aktualizuję newsa .

propaganda

Znakomita propaganda. Do tego wykorzystanie postaci i przedsiębiorstwa z rozszerzonego wszechświata daje nadzieję na to że bardziej będą czerpali z dorobku EU niż miało to miejsce w The Clone Wars gdzie głównie z winy Lucasa pojawiły się nieścisłości w dotychczasowym kanonie, który i tak bez tego pełen jest sprzeczności pomiędzy źródłami.

Chylę czoła przed marketingowcami Disneya. Ciekawy jestem jakie działania promocyjne podejmą przed premierą 7 epizodu.

...

Moje małe podsumowanie wiadomości z panelu:

*Klony będą instruktorami - cały czas po głowie kołatało mi się "Rex". I z jednej strony wydaje mi się to dość naturalną koleją rzeczy, aby właśnie tak skończył, z drugiej - wtedy ten "dobry" Rex z TCW stałby się automatycznie "zły", bo służy Imperium. Chyba, że serial wyjdzie ponad takie proste podziały.

*Inkwizytor - jak mówiłam, mi podoba się ta postać, choć mam swoje zastrzeżenia. Dobrze, że sięgnęli do źródeł EU i podejrzewam, że stworzono go na takiej samej zasadzie, na jakiej Cad Bane zastąpił Durge`a - to znaczy mamy swoisty archetyp bohatera, w tym przypadku wypasionego łowcę, ale wypełniamy ten archetyp swoim własnym pomysłem. Jeśli serial pójdzie w taką stronę - czerpiemy z EU, tworząc coś własnego - byłabym przeszczęśliwa.

Drugą fajną rzeczą w nim jest wybór rasy (ktoś z ekipy potwierdził na twitterze, że to Pau`anin) - bo raz, że jest ona dość nowa i jeszcze rzadko spotykana, a do tego z natury łagodna (tu zatem mamy odwrócenie "tradycyjnej" osobowości). Dwa - to może mieć świetne konsekwencje fabularne. Bo skoro serial ma się dziać 14 lat po EIII, to można wywnioskować, że może Palpatine (jeśli to był on) znalazł go w czasie bitwy o Utapau?

Co mi się nie podoba - jego zbytnie podobieństwo do Syna. Ba, gdy rzuciłam okiem na niego pierwszy raz, byłam pewna, że to on. Jeśli będzie to jakoś uzasadnione fabularnie - okej. Ale jeśli to nawiązanie typu nawiązanie, to kiepsko.

*Weterani z TCW - skoro mamy już potwierdzonych Jedi, to ogłoszenie obecności Ahsoki jest wg mnie sprawą czasu. Tylko zauważmy, że miałaby wtedy ok. 31 lat - może wizja z Mortis się sprawdzi? W sumie byłoby ciekawie, gdyby Vader nasłał inkwizytora na swą byłą uczennicę (a jakby ją jeszcze przeciągnął na ciemną stronę...). A jak są łowcy, to też nie zdziwiłby mnie powrót Bane`a - bo jest on jedną z najbardziej lubianych postaci z TCW, więc w sumie czemu tego nie wykorzystać dalej.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):
W sumie byłoby ciekawie, gdyby Vader nasłał inkwizytora na swą byłą uczennicę (a jakby ją jeszcze przeciągnął na ciemną stronę...).

________
To już wolę żeby umarła..


Rex- nie chce aby jeden z moich ulubionych bohaterów skończył jako zimna maszyna do zabijania. Może przyłączy się do rebelii.

Co do tego nowego wroga, na początku też mi się skojarzył z Synem z Trylogii Mortis. Myślę, że napewno coś się za tym kryje.

Re: Re: ...

Vintress napisał:
Rex- nie chce aby jeden z moich ulubionych bohaterów skończył jako zimna maszyna do zabijania. Może przyłączy się do rebelii.


Czyli skoro dalej służy w armii która jest prawie ta sama tylko pod innym zarządem i z dużą ilością wojska z naboru to nagle jak za kliknięciem myszki staje się "zły";P?

Ja rozumiem że skoro kapelusznik dalej macza w tym palce to łatwo spodziewać się propagandowej szmiry dla 5 latków i innych nudnawych idealistów na poziomie "kto za obecnym reżimem ten automatycznie zły a kto przeciw to automatycznie dobry". Skoro nawet Traviss całkowicie spaprała podobny wątek po Rozkazie 66 to bym bardziej tu można by oczekiwać podobnej naiwności.

Inna sprawa że nawet ja jako człowiek z renomą twardogłowego antyfana poprzedniego serialu nie oceniałbym z góry tego serialu aż tak źle. Nie ma też co oczekiwać nagle ukazania konfliktu na poziomie jakiejś "Kompanii braci" tym nie mniej nie zapominajmy że główny target stanowi widownia poprzedniego serialu a ci przez 5 lat dorastali wraz z serialem który mimo wszystko ewoluował z totalnego szajsu aż do sporadycznie ale jednak lekko dojrzalszych bądź ciekawszych odcinków. ten serial też potrwa pewnie lekko licząc 5 lat a i widzowie stali się starsi więc i fabuła pewnie będzie nieco ale jednak bardziej strawna od tej papki z TCW. No i miło będzie zobaczyć (co by nie mówić) pierwsze totalne klęski rebeluchów sprzed objęcia jednolitego dowództwa po Pakcie na Korelii, nie mówiąc już o tym, że z czasem Vader zarznie swoją dawną padawankę co jest konieczne choćby z perspektywy Starej Trylogii .

Tym nie mniej trudno zapomnieć o tym, że wstępny rys fabularny jakiegoś wątku o gówniarzach - powstańcach jako żywo przypominał "Czerwony świt".

http://www.youtube.com/watch?v=DprFYMvWXLo

Jednak jest czego się bać .

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):
Drugą fajną rzeczą w nim jest wybór rasy (ktoś z ekipy potwierdził na twitterze, że to Pau`anin) - bo raz, że jest ona dość nowa i jeszcze rzadko spotykana, a do tego z natury łagodna (tu zatem mamy odwrócenie "tradycyjnej" osobowości)
________

Łagodnej? A Darth Desolous to co? Ten Inkwizytor nie byłby pierwszym Sithem z tej rasy.

Sith?

Widzę że kolega nadal głosi te same herezje na temat Sithów.
Od kiedy inkwizytorzy byli Sithami. To że służyli dwójce Sithów stojących na czele imperium wcale nie czyni z nich Sithów co najwyżej jak to można określić istoty na posyłki.

Sith!

Jeśli byli szkoleni przez Sithów to znaczy, że nimi byli. Może nie Lordami, bo nie mieli takiego tytułu, ale przynależnościowo i frakcyjnie nimi byli. Tak samo jak ucznia Jedi powszechnie określimy jako Jedi, nie zastanawiając się nad jego statusem.

I nie głoszę herezji, tylko mogę pochwalić się szerszym punktem widzenia niż większość ludzi, a w tym wypadku - niż większość fanów

...

A pomięta ktoś tego z Invasion? Nie kombinował on czego i co właściwie się z nim stało?

...

A, rzeczywiście, wyleciał mi z głowy .

Re: ...

Rex. Jakoś nie widzę tego. Inne klony znane z serialu owszem, ale Rex chyba za bardzo został w serialu pokazany jako „wolnomyślący” klon. Prędzej bym go widziała jako jakiegoś najemnika czy łowcę nagród, którego mogą spotkać bohaterowie.

Inkwizytor... no właśnie, wszystko zależy od tego jak go użyją. A co do konkretnej postaci, to zgadzam się z Tobą, że fajnie ujrzeć niezbyt wyeksploatowaną rasę, którą już znamy, ale faktycznie, za bardzo Syna przypomina.

Też sądzę, że Ahsoka się pojawi. Niekoniecznie jako główny bohater, ale przynajmniej z raz to IMO na 99,99% procent. Nie chce mi się wierzyć, żeby mieli ją odłożyć na półkę. Myślę, że ciekawie byłoby zobaczyć ją jako dorosłą kobietę. Oby tylko jej historia była ciekawa.

Poza tym Bane faktycznie możliwy, inni łowcy nagród też. Może nawet podstarzały Hondo. Ogólnie wydaje mi się, że wiele drugo-, trzecioplanowych postaci z TCW, nie związanych bezpośrednio z Jedi ma szanse. Nie zdziwiłabym się też na wplątanie wątków z polityką (Bail Organa, Riyo Chuchi, Lux, Mothma).

...

Jakby ktoś chciał napatrzeć się na imperialną flotę:
url[https://dl.dropboxusercontent.com/u/89627340/reb_ia_197_slate.jpg[/url]

Re: ...

Drednotów albo Carracków te maluchy za bardzo nie przypominają. Czyżby to mogły być te krążowniki (?) Tartan które kiedyś wymyślili na potrzeby Empire at War.

Nieważne co to by ostatecznie było to fajnie że łaskawie ktoś pomyślał że jednostki wsparcia muszą się pojawiać przy takich dużych jednostkach. A akurat w filmowych SW zauważenie tej kwestii w scenach flot Republiki w E III czy Imperium nad Hoth czy Endorem przez flanelowca było znane .

Re: Re: ...

To nowy model, wzorowany na konceptach Gozantiego z Ep. 1 i występującego nawet w TCW. Co z tego, że Carrack czy Tartan pasowałby tu idealnie. Tak samo, jak w prequelach/tcw nie ujrzeliśmy Dreadnotów i VSD, tak i teraz nie ma co na wiele liczyć. Można jednak pomarzyć o bardziej urozmaiconej imperialnej flocie, wykorzystującej kilka typów eskortowców w ramach jednej formacji. <3

...

Obejrzałam filmik z panelu i oto, czego na Twitterze nie było (cóż, zawsze tak jest, pewnie da się to już w następnym newsie):

*Jedi będą w serialu, ale nie będzie tak, że będą latali tysiącami. Hidalgo wyraźnie zaznaczył, że Luke to ostatni z nich i twórcy będą "dążyć" do tego, aby to pokazać (znaczy się, Jedi będą eksterminowani, jak ja to rozumiem).
*Słowa Hidalga o tym, że nie może powiedzieć z kim ma powiązania Inkwizytor, były odpowiedzią na pytanie o Starkillera. I jeszcze uśmiechnął się dziwnie w tym momencie (ten człowiek dużo zdradza mimiką).
*Niektóre klony będą wierzyć w system imperialny - i te będą miały przywileje w postaci możliwości nauczania, resztę odrzuci społeczeństwo.
*Będzie dużo czarnych charakterów, ale twórcy skupią się głównie na Rebeliantach. Dodał też, że cała idea panelu była taka, że najpierw pokażą z "kim walczmy", a dopiero potem przedstawią bohaterów (ciekawi mnie zatem kiedy - sezon konwentowy się skończył. Może w święta?).
*Jeszcze nie mogą ogłosić kto pisze muzykę i w ogóle mało na razie wiadomo na ten temat. Podobnie jest z aktorami.
*Im bohaterowie więcej się nauczą, tym na większych bossów trafią. A pytanie było o Vadera.
*Disney XD nie będzie miało wpływu na to jak powstaje serial - innymi słowy, byłby taki sam na CN.

http://www.youtube.com/watch?v=Lmgyaa70YFQ

....

-*Disney XD nie będzie miało wpływu na to jak powstaje serial - innymi słowy, byłby taki sam na CN.

A władze stojące ponad kanałem będą?

...

Mam nadzieję, że nie... Choć CN cenzorowało niektóre sceny.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):

*Im bohaterowie więcej się nauczą, tym na większych bossów trafią.

________
To tak jak w grach wideo XD

...

Bo nabijają expa .

Re: ...

-*Im bohaterowie więcej się nauczą, tym na większych bossów trafią. A pytanie było o Vadera.
________

Nie miałabym nic przeciwko by ujrzeć Vadera. W animacjach dotychczas to był pokazywany pociesznie. Oczywiście bardzo rzadko powinien się pojawiać, najlepiej bez kontaktu z młodymi bohaterami. Może zlecać ich zlikwidowanie (taki boss z kotem, którego w całości nie widzimy ) lub rozminąć z nimi (tak jak z Lukiem i spółką na Gwieździe Śmierci).

...

Gdy przeczytałem o nowym transporterze wzorowanym na zabawce Kennera, przez głowę od razu przeszedł mi ten na sześciu gumowych szturmusiów, co byli wpychani w kieszenie na burtach, bo im się nogi nie zginały. Odpusciłem sobie jednak nabijanie się z niego. Trafiłem dziś jednak wreszcie na wspomnianego wtedy konceptarta (http://pbs.twimg.com/media/BWZjw4bIgAAX_Mp.jpg) i to jest on...

...

Chyba wstawiłam go do newsa...

Skoro o nabijaniu mowa, to wiedziałam o istnieniu czegoś takiego jak "spinning lightsaber" Hasbro, ale jakoś niespecjalnie mnie to interesowało. Ale skoro powiedzieli, że miecz inkwizytora będzie tak działał, to postanowiłam spojrzeć na YT i zobaczyć...

http://www.youtube.com/watch?v=DwPYRL33a8I

Ech, jeśli rozegrają to dobrze, może fajnie wyjść. Ale tu granica "rozegrania dobrze" jest bardzo cienka. Mówiąc po ludzku - jest śmieszny, jeśli nie głupawy.

...

A istotnie, jest w newsie. Na miniaturce wyglądał jak jakiś bunkier, a jak go wstawiłaś byłem strasznie zmęczony i tylko przeleciałem wzrokiem, zobaczyć czy nie ma tam czegoś nowego i jakoś przeoczyłem transporter.

Miecz jest głupawy. Ale skoro mieliśmy mandogwadzistów odbijających strzały pikami, to i miecz na kręciołku pewnie będzie to robić. Co z tego, że nasz Paun jest zapewne mocny i nawet grubi Australijczycy umieją kręcić młynki zwykłym staffem... SW jest tak przesycone latarkami, że we franczyźnie pod dzieci ciągle będą wymyślać kolejne absurdy by wcisnąć nowe zabawki. Choć teraz, gdy nie ma GLa, mogliby ruszyć w tęczowe kolorki dla indywidualizowania postaci.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):

http://www.youtube.com/watch?v=DwPYRL33a8I

________


Osz kruca, wygląda ciekawie

Re: ...

Miecz jest śmieszny, ale z drugiej strony mam wizję Inkwizytora walczącego tym czymś jak pong krell, tylko bez potrzeby posiadania dodatkowej pary rąk do manipulowania mieczami.

Albo po prostu będą tego używać jako tarczy

Nowe arty...

Czy mnie sie zdaje czy na ostetniej grafice sa Kilickie konstrukcjie z Alderaana?
http://www.comicbookmovie.com/fansites/notyetamovie/news/?a=88584

...

Arty są raczej już stare
Co do Killików: ich architektura była faktycznie oparta na grafikach koncepcyjnych McQuarriego, które uważano i podczepiono w EU pod Alderaan, jednak Alderaanem one wcale nie były. W Rebels ujrzymy nową planetę która będzie oparta na tych pracach - Lothal. I czerpanie z dawnych concept artów, figurek i zabawek ma być w Rebels raczej standardem.

...

Spoko, dzieki za rozjasnienie... w sumie ten serial mi naprawde lata, bo nawet nie mam nadziei że będzie dobry, zale zobaczyłem coś Kilickiego nagle to pomyślałem, ze zalinkuje i ktos sie ucieszy ;p

...

Kolejna plota z Jedi News od gościa o nicku Master SQL (mam wrażenie, że rodzi się nam nowy SS) - jakoby Williams lub Abrams mieli komponować muzykę do "Rebels". O ile Wiliams mooooże, o tyle Abrams ma na głowie reżyserię, więc na pewno nie ma czasu na seriale. Aha, jeszcze napisali, że serial ukaże się we wrześniu?...

http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=13968

wow

Williams?! Abrams?! A może jeszcze Zimmer..

...

Ach, Zimmer .

Cóż, sami się nakręcają, bo ten tutaj twierdzi, że to Williams na pewno. Piosenka ("song" - czyżby czekało nas śpiewanie?) ma nie być przeróbką motywu głównego, jak w TCW, tylko nową kompozycją:

http://makingstarwars.net/2013/10/rumor-john-williams-writing-star-wars-rebels-theme/

A ten tutaj z kolei uważa, że będzie to Michael Giacchino, który wiele lat współpracował z Abramsem.

http://makingstarwars.net/2013/10/rumor-michael-giacchino-strikes-back-scoring-star-wars-rebels/

...

Jest parę nowych plotek. Mnie zwłaszcza zaczyna zastanawiać TFU. Podejrzewam, że Inkwizytor będzie głównym antagonistą przez cały sezon - no właśnie, a co potem? Skoro Hidalgo na pytanie o Starkillera odpowiada, że "nie może powiedzieć z kim jest powiązany Inkwizytor", to może Galen go zabije? Albo coś w tym stylu?

Ale cieszy mnie wieść, że będą integrować prequele z OT .

http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?17403,plotki-o-rebels-1.html

...

No i Williams odpadł:

http://lightsaberrattling.com/?p=1268

...

Czyżby szefostwo zdjęło Stantonowi bana na słitfocie na fejsie? (poprzednia fotka prawdopodobnie została stamtąd usunięta).

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=595406430523657&set=a.144360792294892.31540.142208022510169&type=1

lando

Może to nic oficjalnego, ale jeśli wierzyć tej osobie, która brała udział w Rhode Island Comic Conie, Billy Dee Williams może być zaangażowany w "Rebels"... i pozostaje pytania kogo ewentualnie mógłby grać. Czyżby młodego Landa?

http://boards.theforce.net/threads/billy-dee-williams-teases-reprising-his-role-as-lando-in-rebels.50016093/

strona

Disney XD zaszalał i odpalił nową podstronkę z "Rebels" - poza jedną (ale za to fajną) grafiką i filmikiem na razie tam nic nie ma... a filmiku oczywiście nie mogę obejrzeć, bo nie mieszkam w Stanach - jak ktoś znajdzie sposób na obejście tego lub choć powiedzenie czy jest nowy, czy nie, niech da znać.

Zapewne zostaniecie przekierowani do polskiej strony - wówczas musicie przewinąć do dołu strony i w ustawieniach zmienić sobie na USA, a potem dopisać "/star-wars-rebels".

http://disneyxd.disney.com/star-wars-rebels

Re: strona

No można też wejść tam przez jakąś bramkę proxy - wtedy zostawia na stronce, można sobie zobaczyć inkwizytora z mieczem. Gorzej z filmikiem bo nie odpala

Re: strona

Może jakiś fan wrzuci na yt?

Re: Re: strona

E, okazuje się, że to ten sam, co dali na Comic Conie - ten z Inkwizytorem .

Długość odcinków.

Witam! Czy ktoś się orientuje jaka będzie długość odcinków serialu? Czy będą takie krótkie 20-o minutowe jak CW? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

tak

to jest kolo 20 minut.

Re: tak

Nie, tym razem będą trwały 30 minut (z czego bardzo się cieszę), potwierdzono to na Comic Conie:

http://www.gwiezdne-wojny.pl/News/17372

Re: Re: tak

30 minut? Pierwsze słyszę. Ale się cieszę. Fajnie by było, jakby odcinek miał 45 minut, ale to już tylko moje marzenie . A tak w ogóle to na Comic Conie mówili coś o dacie premiery? Bo tego nie śledziłem. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Re: Re: tak

Ech, 45 minut . Ale tak sobie myślę, że owo dodanie 8 minut w stosunku do TCW to duża zmiana. To masa czasu, a wiele odcinków TCW mogłoby być lepsze, gdyby było choć trochę dłuższe.

Data premiery to ogólnie jesień przyszłego roku, a biorąc pod uwagę fakt, że książeczki związane z serialem trafią do sklepów na początku sierpnia, to ja stawiałabym na wrzesień.

Re: Re: tak

Dzięki. Jeśli to prawda z tymi 30-oma minutami to b. się ciesze. The Clone Wars miało lepsze momenty, a nawet świetne, również słabe, ale za największą wadę uważałem krótkość odcinków - bardzo odbijało się to na narracji, ciężko jest się wciągnąć w historię, która trwa 20min. 10 min więcej to dużo.

Lepsza wersja

Re: Lepsza wersja

Ano, było przy okazji Comic Conu . Tekst głosi: "Enlist - The Empire is the Future - Empire". Mogliby dać coś nowego...

imiona

Wydaje się, że gość/gościówa o imieniu "Kanan" rzeczywiście będzie bohaterem serialu - jak zauważył jeden z fanów, pojawia się na rebelsowym storyboardzie. Do tego poniżej widnieje imię "Ezra" (chyba).

https://twitter.com/BlueJaigEyes/status/399615450637557760

Re: imiona

O to coś ciekawego, jak tak dalej pójdzie to wyśledzisz cały serial wcześniej zanim się zacznie

Re: Re: imiona

He, he, he, plotki i rozkminy są najlepsze z tego wszystkiego .

...

W najnowszym Insiderze znajduje się wywiad z Weismanem. Poza standardowo nudną gadką ujawnia on, że jednymi z głównych bohaterek będą dwie silne kobiety.

Moim zdaniem wszystko zaczyna wskazywać na to, że będzie znany schemat 2+3=5...

....

Liczyłam na kwartet ;(

...

Wywiad z producentem wykonawczym, Gregiem Weismanem: http://www.youtube.com/watch?v=3nP9i5-QxUQ Do tego sporo ujęć z produkcji nad Rebels i... wspomnienie walk na miecze świetlne :O Ciekawe kto z kim!?

Re: ...

Czekam na gości z Lightsaber Rattling, aż wyłapią wszystkie informacje z tła .

no

i już się zaczyna, tylko to jest z TFN-u - czy to jest Ventress?... Właściwie, myśląc o Ahsoce i Reksie, zupełnie zapomniałam, że i jej historia jest niedokończona.

http://i.imgur.com/ulxgxFC.png

http://i.imgur.com/waFlBV0.png

Re: no

W sumie wydaję mi się, że Ventress ma szanse pojawić się w Rebels, z uwagi na to, że jest ciekawą postacią.

Re: no

Jak dla mnie "Obsesja" była wystarczającym zakończeniem

Dzień emisji Rebels

...

Ja właściwie nie rozumiem, w jaki sposób z tego filmiku które jest właściwym źródłem tej "informacji" - http://www.youtube.com/watch?v=vxvPvC5Bvec - wynika, że Rebels będzie w sobotnie poranki? Ta lama wymienia różne pozycje które będą na Disney XD w 2014 roku i faktycznie wspomina o "Saturday Mornings" ale już w oddzielnym kontekście...

Re: ...

Yep, pewnie do jesieni mnóstwo się zmieni. TCW wolałam jednak w piątki .

Notabene, ten filmik jest okropny. Aż głupio wstawiać coś takiego do newsa.

Re: ...

Nie wstawiaj obejdziemy się

Re: ...

Oj tam, wstawię... Uznam to za dokumentację faktu, nie coś, czym należy się jarać . A jeszcze parę innych informacji się nazbierało.

Re: ...

To jest Ameryka, ty tego nie ogarniesz .

...

Niedobrze...

https://twitter.com/infinata/status/411657921106178048

Czy ktoś mi może wyjaśnić co się dzieje w umyśle tego człowieka? Pisałam już o tym na forum o spin-offach, ale Hidalgo ostatnio ciągle wypisuje, że całe EU jest niekanoniczne (świetny marketing zresztą, nawiasem mówiąc. Gratuluję umiejętności przekonania fanów do nowego "szefa"). Zresztą - jak wydarzenia z piątego sezonu TCW, gdzie mała grupa oporu zawiązała się na jednej planecie podczas wojen klonów może być uważana za oficjalny początek Sojuszu? Nie ogarniam ich ciasnoty umysłowej.

Re: ...

Co?! Jedna z najlepszych gier jest niekanoniczna ? Wiemy teraz jak Disney obchodzi się z kanonem. Ale właśnie jak bunt na jednej planecie przeciwko separatystą może być początkiem sojuszu? Wiemy chociaż że do tych odcinków będzie nawiązanie w Rebels. I może to znaczyć to też że nie zobaczymy Galena Marka w Rebels.

Chyba normalnie zrobie sobie Twittera żeby te jego wpisy komentować.

Re: ...

A wy nażekaliście na Lucasa... Teraz się okaże, że będzie dużo gorzej

Re: ...

Ja osobiście nigdy nie narzekałem na Lucasa i zawsze uważałem że ma racje i jeśli coś zadecyduje to to jest najlepsze dla star wars.

Re: ...

Mam nadzieję, że Hidalgo przesadza albo źle / zbyt wąsko coś interpretuje - bo ja odniosłam wrażanie, że on i Filoni wręcz sugerowali, że Galen się pojawi. Zresztą, skoro wg niego EU jest niekanoniczne, to:
1. Skąd choćby Sienar w "Rebels"? Skąd profesja inkwizytora, o której wyraźnie powiedzieli, że jest z EU?
2. W takim razie książki wydanie już pod egidą Disneya - na przykład "Kenobi" czy "DM: Lockdown" też można wyrzucić do kosza?
3. Po co pisać na oficjalnym blogu tyle artykułów o EU (niektóre wręcz jeszcze bardziej rozszerzają, jak te Peny i Handleya)?

Dla mnie to po prostu wszystko się ze sobą kłóci. Jak wspominałam, on u mnie coraz bardziej sobie grabi - miałam go za jednego z ekspertów od EU i jawne deklarowanie, że wszystko jest nieprawdą jest z jednej strony niepoważne, z drugiej ciężkie do uwierzenia, a z jeszcze innej bardzo przypomina mi jedną taką książkę Orwella, w której też "poprawiano" historię. Mam nadzieję, że Hidalgo - i cały Disney - zdadzą sobie sprawę, że bez fanów ich cały interes jest niczym.

...

TFU czasami nie posiada historii wymyślonej przez Lucasa? Zawsze wydawało mi się, że przez to gra aspiruje do G-canon.

A to pieprzenie o tym jak to Onderon to zalążki Rebelii... Bzdura totalna. Niby w jaki sposób mały ruch oporu wobec lokalnego króla ma być początkiem Sojuszu który 20 lat później rozwala Gwiazdę Śmierci? To nie trzyma się kupy i jest tak bardzo na siłę, że aż mi się robi niedobrze.

I faktycznie, Hidalgo od jakiegoś czasu twittuje jakieś przerażające rzeczy związane z EU, tak jakby powoli przygotowując fanów na najgorsze - wywalenie z kanonu Jainy, Jacena, Bena, Tahiri, Vongów, Abeloth, Vestary, Corrana i właściwie wszystkich postaci które są dla mnie esencją Star Wars. Nie dość, że Episode VII chce zrujnować kanon post-RotJ, to Rebels i spin-offy pozamiatają resztę - dziękuję, odpadam.

Re: ...

Tak, wątki z TFU wymyślił Lucas - zwłaszcza postaci:

"George gave us a history lesson about what the major characters in the Saga were doing in that time frame, and offered feedback and suggestions about the plot and characters," said Haden Blackman, executive producer of the game at LucasArts."

http://www.reuters.com/article/2008/09/11/us-media-starwars-idUSN1041902320080911?feedType=RSS&feedName=technologyNews&pageNumber=1&virtualBrandChannel=10284

Jeśli Disney zacznie zaprzeczać Lucasowi... wrednie powiem: sam jest sobie winien.

@Wandalek->
Tak, ta grupka z Onderonu może być jedną z nich... A zresztą, czy naprawdę Hidalgo nie przeczy sam sobie? Gdzie Onderon, a gdzie ta nowa planeta, Lothal? Moim zdaniem w serialu mogą pokazać właśnie takie drobne grupki, które ostatecznie staną się Sojuszem... i jeśli zrobią to w taki sposób, to może uda się zachować kanon.

Re: ...

Ja nie rozumiem ogółem tego hejtu na Lucasa.

Re: ...

Bezużyteczne zmiany w kanonie, w filmach, re-re-re-edycje. To chyba już wyjaśnia tą nienawiść .

Re: ...

Te wszystkie zmiany są na lepsze

Re: ...

Cóż, zacznijmy od tego, że to on sprzedał firmę. Wiadomo, nikt nie żyje wiecznie, musiał kiedyś przejść na emeryturę, ale zawsze myślałam, że przekaże ją dzieciom albo ludziom z Lucasfilmu. Zamiast tego sprzedał Disneyowi... i mamy, co mamy.

Re: ...

Czyli sojusz założyła mała grupka rebeliantów popierająca Republikę? Dla mnie naciągane. Sojusz zaczął się tworzyć zaraz po ustanowieniu imperium kiedy zaczęły powstawać grupy istot którym nie podobała się polityka imperium. Dopiero powolne zjednoczenie tych grup przez senatorów Baila Organę, Mon Motha`e czy Garm Bel Iblisa dało początek organizacji która w wyniku wojny obaliła rządy imperium w większości galaktyki i ustanowiła nową republikę. Jedną z tych grup mogła być grupa z Onderonu ale to nie daje powodu aby twierdzić że był to początek działalności rebeliantów przeciw imperium.

Czyżby szykowali nas na jakieś masakryczne wydarzenie związane z rebootem uniwersum?

Re: ...

Jak mi wszystko zreebotują, to w dupie mam ich nową trylogię i Rebels. Nie dostaną moich pieniędzy.

Re: ...

UE po ROTJ mogą zniszczyć oprócz klonów Palpatine`a

Re: ...

Sam się zniszcz. Przynajmniej nie będę musiał czytać takich bez sensownych postów. Myślisz, że miło, by było fanom którzy kupowali stuff post ROTJ, usłyszeć, że wszystko co do tej pory powstało było niekanoniczne.

Przecież tyle wspaniałych historii powstało. Na przykład:

-Kyle Katarn i seria gier z nim
-Trylogia Thrawna
-Odrodzony Palpatine
-X-Wingi
-NEJ
-FOTJ
Re: ...

Mi w tym okresie nie podobają się Vongowie z powodu pomysłu z tą biologiczną technologią.

Pozatym wątpię że uszanują kanon bo narzuca i zbyt wiele ograniczeń . Jeśli wygląda że nie uszanują okresu pomiędzy epizodem 3 a 4 ww którym nic za bardzo nie ma to wątpię że uszanują okres w którym tak wiele się dziej i dawał by im takie ograniczenia.

Re: ...

Nie wiem o jakie ograniczenia ci chodzi. Przecież wystarczy wspomnieć w napisach początkowych, że galaktyka po pokonaniu imperatora musiała pokonać jeszcze wiele przeszkód, żeby nastał pokój i po np. 10 latach nowy zakon Jedi na czele z Benem Skywalkerem i Jainą Solo oraz wielką trójcą muszą się zmierzyć z nowym wrogiem.

Ciężko? Dla mnie nie, a co dopiero dla sztabu ludzi...

Re: ...

Padawan Wandalek napisał:
Czyli sojusz założyła mała grupka rebeliantów popierająca Republikę? Dla mnie naciągane. Sojusz zaczął się tworzyć zaraz po ustanowieniu imperium kiedy zaczęły powstawać grupy istot którym nie podobała się polityka imperium. Dopiero powolne zjednoczenie tych grup przez senatorów Baila Organę, Mon Motha`e czy Garm Bel Iblisa dało początek organizacji która w wyniku wojny obaliła rządy imperium w większości galaktyki i ustanowiła nową republikę. Jedną z tych grup mogła być grupa z Onderonu ale to nie daje powodu aby twierdzić że był to początek działalności rebeliantów przeciw imperium.

Czyżby szykowali nas na jakieś masakryczne wydarzenie związane z rebootem uniwersum?

Reboot, rebootem, ale to już przesada jest robienie czegoś na siłę. Tak samo jak te Rebels. Pewnie zobaczymy w tym serialu, naszą znienawidzoną torgurantke która z innymi założyła Rebeliantów, rzygać mi się, żeby niszczyć, aż tak poważną erę. Już nawet pomysł z TFU( A nie cierpię tej gry) jest bardziej sensowny, niż to co na pewno zrobią w rebels. Mam naprawdę wielką nadzieje, że ten szef po prostu se żartuje, ale w sumie... Ten "Żart" jest taki sam jak powrót Dartha Maula do świata żywych. Ciekawe co dalej? Ożywią Mace`a Windu? Dadzą Kenobiego do walki? Ahsoka zniszczy Gwiazdę Śmierci za miast Luke`a? I tak najlepsze jest to, że jak starsi fani odejdą, to ci nowi łykną wszystko bo nie znają się na (imo) dobrym kanonie. Już rozumiem, jakby załatwiliby to jak w Marvelu, mini-uniwersa pod uniwersum... Trzeba po prostu czekać.

Re: ...

Skoro jeden z ludzi, którzy zostali wynajęci po to, by dopilnować zgodności z Kanonem sam zaczyna tenże Kanon olewać, to źle się dzieje - zwłaszcza że jak dla mnie przymierzają się do zretconowania czegoś, co nie wymaga retconu.

Re: ...

Trzeba czekać i liczyć na to, że jest to jedynie nadinterpretacja. Disney chyba nie zdaje sobie sprawy, że nie zarobi kokosow na osobach, ktore po wyjściu z kina zapomną o czym był film. Takie osoby nie kupują tych wszystkich książek/komiksow/gadżetow etc.
Jeśli o mnie chodzi to jeśli oni odrzucą EU to ja odrzucę ich, zresztą sądzę, że nie tylko ja.

W sumie...

Myślę, se, że mogliby dodać Mare Jade w roli epizodycznej(Coś jak Quinlan Vos w tcw), żeby została w kanonie... Wiem, że Assaj oraz paru innych eu postaci sknocili, ale chociaż Mara zostałaby w kanonie.

Re: W sumie...

Na Mare to sobie dłuugo poczekamy, przynajmniej tak mi się wydaję.

Re: W sumie...

Mogliby . Pytanie tylko czy czasowo by to wypaliło, bo w 5 BBY Mara miała... 12 lat? Chyba jeszcze byłaby za młoda. Ale jeśli seria poszłaby dalej w chronologii i Jade występowałaby rzeczywiście tylko w roli epizodycznej - byłoby fajnie; mogłaby na przykład pojawić się w jednym odcinku i pomagać jakiemuś szwarccharakterowi .

Re: W sumie...

To, że miała w 5 bby 12 lat to wiem, ale ważne, że disney miałby powód, czemu by ją dodać do siódmej części .

Re: W sumie...

Mara Jade - żeński star warsowy Bond? Odcinek w klimacie szpiegowskim byłby według mnie cudowny. W komiksach to się sprawdziło. Próby w the clone wars były ale niestety trzeba przyznać że wypadły dość średnio do tego nie miały charakterystycznego klimatu bondowskiego. Jeśli serial miałby akcje osadzoną także w dalszych latach to taki pomysł na fabułę uważam za dość ciekawy.

Re: W sumie...

A co ma jedno do drugiego? Ogłosił ktoś reboot?
Nawet jeśli dostaniemy zmianę w podejściu do pozycji licencjonowanych, to co Marze pomoże obecność w Rebels? Przecież nijak nie wpłynie to na status innych historii z jej udziałem a pewnie namiesza. Vide Greedo&Dengar w TCW, gdzie wiekiem i historią nikt się nie przejmował.

Re: W sumie...

To, że rozwinęli Greedo to akurat na plus, bo poza książkową ANH i filmową gdzieś się pojawił jeszcze? A Dengar faktycznie, koleś wyszedł z The Tardis`a(maszyna czasu dla nie wtajemniczonych), ze zbroja Sandtroopera i Snowtroopera .

...

Pojawił się w jednym ze zborów opowiadań i jego historia była zupełnie inna niż ta przedstawiona przez TCW.

Re: ...

I nie potrzebnie zmieniali, bo ta historia była dobra. Dlatego dla mnie w TCW to nie Greedo tylko Greedo the Elder.

...

Dyskusja na Twitterze rozgorzała i Hidalgo się poprawił: EU nie jest wyrzucane do kosza, ale rzeczy z ekranu mają wyższy standard. Czyli jak do tej pory... Ech, zobaczymy.

Re: ...

Chociaż jakiś plus.

Re: ...

Ale ja nadal nie rozumiem co mu przeszkadzają Killikowie i ich kopce...

Re: ...

Właśnie był poruszany ten temat przy okazji spin-offów - czy to, że w "Zemście" pokazano widok z pałacu w Aldrze, oznacza, że cała planeta wygląda tak samo? Wiem, w GW prawa natury działają trochę inaczej , ale chyba nie trzeba być wielkim geniuszem, by stwierdzić, że sam durny kąt padania promieni słonecznych zmienia klimat w różnych miejscach - innymi słowy, jak mówisz, co mu przeszkadzają kopce? Alderaan naprawdę był od bieguna do bieguna cały w górach?

Ja też obawiam się o przyszłość, ale Hidalgo wstawił to (chyba z "Essential Reader`s Companion"?)

https://pbs.twimg.com/media/BbevFECCYAAOGY8.jpg:large

To nadal nie tłumaczy całej reszty jego tweetów, ale... wyszło jak zwykle, Lucas znowu zmienił zdanie. Nie powiem ile razy taka sytuacja była w TCW... Acz nadal nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem jak Onderon ma się do Rebelii. Z Disneyem jedno mnie pociesza (acz to gorzka pociecha) - że jeśli już coś dostaniemy, to raczej nie będzie takich sytuacji, że coś się komuś "odwidzi".

...

Biorąc pod uwagę to, że teraz dostaniemy więcej Star Wars na ekranie, to z takim podejściem jakie wyraża na Twitterze Hidalgo raczej nie wróżę temu universum spójnej przyszłości...

ignorowanie

tematu "Star Wars: Rebels", jak widzę, nie zawsze jest dobrym pomysłem, no proszę jakież ciekawe rzeczy tu się wypisuje. Widzę, że gwóźdź do trumny mojej miłości do SW jest już ostrzony, ciekawe kiedy go wbiją.

...

Powiem szczerze czarno widzę ten serial. Czyżby jeszcze większy niszczyciel kanonu od TCW ?

Re: ...

Być może będzie tak że będziemy z łezką w oku wspominać TCW bo Rebels będzie tak koszmarne.
A może będzie świetne, trzeba czekać.

Re: ...

Zgadzam się - będzie co będzie. Myślę, że bez Lucasa nie będzie tych niszczycielskich zmian zdania, jak pisałam wyżej. A może tę kwestię z Onderonem / TFU będzie można jakoś zgrabnie wytłumaczyć. Poczekamy.

...

Rebels to najmniejszy problem, gdyż okres III-IV jest mało wyeksploatowany. Bardziej obawiam się kolejnej Trylogii i spin-offów.

Re: ...

Do czego to dojdzie, że kiedyś będziemy walczyć o kanoniczność The Force Unleashed?

Re: ...

A niech robią z TFU co chcą, TFU Miało tylko jeden plus czyli jak powstała Rebelia. Raczej nikt tutaj nie chciałby zobaczyć jak the wannabe Ahsoka i Starkillery stworzyły to, bo okrutne imperium .

...

Z TFNu:
OH MY GOD...

Could the Mon Cal cruiser Tano from XW vs. TF be retconned to be named in honor of a certain Togruta Jedi...

I should probbaly delete this post, lest someone decides to do this.

--Adm. Nick


You are an evil, evil fish.

Już w `97 wiedzieli...

Re: ...

czemu nie ma tutaj przycisku lubię to? fajnie, że może wreszcie znowu zobaczymy MC-xx w boju, liczyłem ze w TCW przy okazji Calamara je pokażą.

Re: ...

Możesz lajkowac w oryginale. http://boards.theforce.net/threads/fantasy-flight-games-because-it-just-keeps-getting-better.50003547/page-41#post-51197225

I nie myśl nawet o ciągnięciu tego wątku. Wystarczy Defender SD Obi-Wan wzięty nie wiadomo skąd. Może i czasy się zmieniają, ale rebelianckie/noworepublikańskie okręty noszące imiona dawnych bohaterów jakoś mi nie leżą. CRS Stimsenj`kat czy ISD Badi Dea, to są porządne nazwy.
Kalmary nie powinny się pojawiać przed sformowaniem Sojuszu, czy raczej odbiciem Ackbara. Lecz kto w obecnym sztabie by się tym przejmował. W TCW mieliśmy tajemnicze konstrukcje podwodne, co w pierwotnych zamysłach miały być zadokowanymi statkami. Wystarczy. Prawie nic z pierwotnej historii Kalamaru się nie ostało przez te wszystkie lata. Zostawmy ich w spokoju.

Re: ...

Ja bym nie miał nic przeciwko starym dozbrojonym na czarno transgalaktykach

Re: ...

Po tym co przedstawili w TCW łudzisz się, że kalamariańskie retcony mogłyby wyjść dobrze w Rebels? Ich historia w okresie przedyavinowym była przepisywana przynajmniej trzy razy i teraz sam nie łapię jaka jest obecnie oficjalna wersja. Bunt, stłumienie, bunt, olanie na 5 lat?
Ja tam wolałbym nerdgazmu dostawać widząc Ackbara w tle na smyczy u Tarkina.

...

Takie drobne, ale oficjalna dodała dział "Rebels" w sekcji "video"... na razie niedziałający, ale może więcej filmików w drodze.

http://starwars.com/watch/#star-wars-rebels

Re: ...

No i jest .

http://www.gwiezdne-wojny.pl/News/17626

Swoją drogą, muszę porobić screeny ze wszystkich trzech, bo sporo tam jest w tle.

S.W.A.T.

S.W.A.T. zapowiedziało że ogłoszą newsa na najbliższym spotkaniu, nie będzie to polski tytuł serialu.

Re: S.W.A.T.

Ja nie wiem jeszcze czy będę mogła pójść, bo wyjeżdżam, ale zobaczę .

...

Jak będziesz, to postaraj się zebrać jakieś grubsze dowody, żeby ludzie na TFN nie mieli wątpliwości jak ostatnio

Re: ...

Gdyby ktoś mi tak napisał z obcego kraju, że widział trailer, to bym sama mu nie uwierzyła .

Re: ...

Chyba będę miał kolejnego newsa żeby napisać do star wars Underworld.

lothal

Re: lothal

Coś strasznie blisko te dzielnice przemysłowe i mieszkalne. Jakby trzymać się wizji Luceno to byłby to idealny krajobraz jednej z bardziej prestiżowych planet Imperium - Eriadu .

Re: lothal

A mnie to przypomina moje próby w strategiach ekonomicznych .

A, nie idę na SWAT, muszę wracać do siebie. Może kolejnym razem .

curry

SWAT zaprezentował nowego droida z "Rebels" - R1-D1... ale tak naprawdę był on już na Celebration .

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151934115944585&set=a.10150216119159585.321322.380737604584&type=1

http://www.star-wars.pl/News/17147

Ta strona z kolei twierdzi, że Tim Curry powróci w roli Palpatine`a w "Rebels"... Wolałabym jednak, aby nie pojawiał się za często. Może jako tło, od czasu do czasu.

http://screencrush.com/charlies-angels-then-and-now/

Re: curry

Czyli na spotkaniu nie ujawnili żadnych nowych informacji? Gdyby było inaczej pewnie by się tym pochwalili.
Co do robota akurat ta informacja jest dość stara do tego mało ważna.

Co do aktora podkładającemu głos Palpatine`owi to cieszy mnie zaangażowanie go w nowy projekt. Oczywiście przy założeniu że ta informacja się potwierdzi.
Co do samej postaci "Cesarza" mam takie samo zdanie jak koleżanka. Według mnie powinien być pokazywany w odcinkach o wiele mniej niż taki Vader który był w końcu dowódcą wojskowym. Swoje zdanie o wizerunku Vadera w nowym serialu przedstawiłem już w tym temacie więc się nie będę powtarzał.

Re: curry

Szkoda że tylko tyle. Czyli nie dostali zgody na ujawnienie imion głównych postaci.

Hasbro

Re: Hasbro

Wygląda zacnie, o wiele lepiej niż na konceptach .

Re: Hasbro

Właśnie gorzej, głowa zostala okropnie zesculptowoana nijak przypomina Inkwizytora z zdjecia, chyba, że zamysł Hasbro jest jak pry pierwszych figurkach TCW gdzie nie mialy artykulacji w nogach, to jakoś przejdzie, ale jak bedzie miało pełna artykulacje, o zgrodzo to jest słabe jak cholera.

Re: Hasbro

Mnie tam w ogóle nie podobają się figurki Hasbro, ale tutaj zdecydowanie lepiej wypadają proporcje głowy względem ciała - na konceptach jest moim zdaniem nieco za duża.

Swoją drogą, to niejako potwierdzenie tej starej plotki o figurkach: mamy Inkwizytora, ciekawe czy ów "Kanan" jest też prawdziwy.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/News/17463

Re: Hasbro

Figuri Vintage(2010) Black Series(Nie ważne jakie) Są poprostu cudami, nie które figurki z 30th Anniversary, Rotsa, Potf`a, EU są cudami też. Najbardziej mnie smuci, ze wrócili do najgorszego stylu mieczy świetlnych czyli tych z power of the force: http://www.jedi-business.com/images/actionFigures/The-Power-Of-The-Force-2/The-Power-Of-The-Force-2-Obi-Wan-Kenobi-Cinema-Scene_Big_2.jpg gdzie świecące latarki są po prostu słabe, a do proporcji to fakt, proporcję ma lepsze niż na arcie, ale sam fakt, że jest fatalnie wyrzeźbiona(głowa najbardziej kuleje) to jest fakt, chyba, że to jest wersja próbna gdzie potem zostanie przerobiona. Nie chodzi mi o to, żeby miała pełną artykulację(Której Hasbro i tak nie daję, chociaz zdarzały się wyjątki np. Vintage Luke Skywalker Return of the Jedi Deleted Scene Lightsaber, ale też była dalekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa od ideału)Tym bardziej, że jakość plastika jest masakraczyna na np mieczu świetlnym, nie wiem czy tak to ma być , ale to rok 2013, owszem lubię Potfa, ale to rok 2013(Dobra 2014 ), ale tak poprostu nie może być! To przypomina mi końcówkę dźwiękowego śrubokrętu Trzeciego Doktora z Doctor Who( http://www.entertainmentearth.com/images/AUTOIMAGES/UT03746lg.jpg ). Jak już chcieli wrócić do przeszłości to już mogli, naprawdę się wzorować na figurkach z TCW z tych pierwszych serii, Hasbro już nie pamięta bólu z figurkami Saga Legends(które moim zdaniem są świetne)?

Re: Hasbro

Ja tam się nie znam na figurkach, ale miecz świetlny faktycznie wypada słabo w porównaniu do reszty. Może rzeczywiście to wersja próbna. Podobają mi się za to spodnie i buty (pod względem projektu, nie wykonania), bo nawiązują do imperialnych mundurów . A tak przy okazji, to fajnie napisali w Club Jade - mamy taką posuchę informacyjną, że Oficjalna z jednej figurki postaci już dawno przedstawionej na Comic Conie robi nie wiadomo co.

Skoro jesteśmy przy temacie zabawkowym, to będą też zestawy LEGO z serialu - na razie pewny jest jedynie "Ghost". Mamy też zestaw "Phantom" (nie to, bym była ekspertem, ale może TIE Phantom? - http://ossus.pl/biblioteka/TIE_Phantom) i coś nazwanego "Jedi Hunter Frontier" - może statek inkwizytora?

http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=14907

Re: Hasbro

Lego i tak pewnie zwali minifigi, już zwala prawie całą serie star wars zmieniając blaster, co do Phantoma, pamiętaj, że jest to wielkie prawdopodobieństwo, ponieważ Filoni uwielbia używać starych pomysłów i je znawić. Co do Jedi Hunter Frontier, albo to będzie statek kosmiczny Inkwizytora, bądź Dave leci z nami w kulki i bedą Jedi masowo. Powiem jedno, nie ważne jaki ten serial będzie, to będzie czysta komercja jak w TCW gdzie wydawali co chwile jakieś akcesoria do biurek, figurek, lego i innych rzeczy. Mam złe przeczucia.

Re: Hasbro

Zgadzam się z Tobą. Ale te gadżety są produkowane z myślą o dzieciach, które się tym jarają. Z resztą na tym też firmy zarabiają dużo pieniędzy.

Re: Hasbro

Dan Ordo napisał:
Powiem jedno, nie ważne jaki ten serial będzie, to będzie czysta komercja jak w TCW gdzie wydawali co chwile jakieś akcesoria do biurek, figurek, lego i innych rzeczy. Mam złe przeczucia.
-----------------------
A kiedy Star Warsy nie były czystą komercją? Ja jestem żeby produktów związanych z serialem było jak najwięcej, zawsze to zwiększa szansę na jakieś interesujący produkt. Na razie jest cisza ale w lecie rozpocznie się akcja marketingowa związana z Rebels zaś w następnym roku związana z nowymi epizodami. Disney wie w jaki sposób zarabiać na posiadanych przez siebie markach.

Re: Hasbro

Odkiedy? Może i faktycznie od zawsze, ale kiedyś dbali bardziej o klientów. Czyli gdzieś... Przed TPM?

Re: Hasbro

Nom. Zwłaszcza patrząc na "Transformersy". Od jakichś trzydziestu lat ulubionym słowem Hasbro jest "repaint" a ty mówisz mi o "dbaniu o klienta"?

Re: Hasbro

Figurka wygląda świetnie. Już mogę sobie wyobrazić jak animacja Inkwizytora będzie mogła wyglądać.

Re: Hasbro

Ja chce zobaczyć jak on walczy tym mieczem...

Re: Hasbro

Akurat figurki mnie nie interesują więc ocenę czy figurka jest ok sobie daruję.
Za to podzielę się myslą że brak nowych informacji powoduje że nawet okruchy informacji powodują dość ożywioną dyskusję. Trzeba czekać do lata aby wreszcie ujawnili jakieś większe informacje na temat fabuły nowego serialu.

...

Re: ...

Może moja przepowiednia o Mary Jade się sprawdzi ? Miło byłoby zobaczyć Thrawna także, to dało mi chociaż jedyny powód czemu będę na to czekał.

imiona

Kto by się spodziewał że dowiemy się czegoś takiego z klocków lego? http://www.starwarsunderworld.com/2014/01/rumor-rebels-character-names-revealed.html

Re: imiona

Klocki Lego są przeznaczone dla dzieci, toteż będą im przedstawiać czarno-białą wizję świata. To jeszcze nie oznacza, że "Rebels" takie będzie. Mam nadzieję, że nie.

,,,

- against the evil Empire
Aha, czyli terrorysci są dobrzi. Ehh, ten serial będzie mącił ostro w głowach, ok Imperium, aż takie dobre nie było, ale akcje Rebeliantów też nie były . Co do lego, zazwyczaj twórcy zabawek i lego dostają pierwsi infomacje na temat postaci itd.

Re: ,,,

Zobaczymy, ja mam nadzieję, że twórcy jednak nie przedstawią czarno-białego świata - baaaardzo chciałabym zobaczyć odcinek, w którym Rebelianci dyskutowaliby właśnie nad moralnym aspektem terroryzmu. Aczkolwiek tak sprawa była przedstawiona w odcinkach o Onderonie - terroryzm jest ok, jeśli praktykują go Rebelianci :/.

Re: ,,,

Czarno-biała fabuła będzie na 70%(Disney XD wzrasta szanse na to, ponieważ tako czy nijako Cartoon Network pozwolił TCW być bardziej złe(Emo Boba Fett, fuj!) A Disneyowksie seriale na Disney XD są poprostu kupą(chociaż policzyć, można na palcach te fajne. Tego się obawiałem po Disneyu, bedą starali się zrobić świat ``Dobry i zły`` O ile to w Marvelu jakoś idzie, ponieważ są mini uniwersia, ale SW to nie będzie dobre, ponieważ nasze kochane uniwersium tego nie ma. Chyba,że fani będa takimi desperados i zrobią na własną rękę uniwersia( Co powinni zrobić patrząc na tcw).

Re: ,,,

Przypomnij mi proszę jakieś akty terroru serwowane przez Rebelię?

Re: ,,,

W TCW buntownicy rozwalali budynki w mieście w imię obalenia króla popierającego Separatystów - bo oczywiście nie mówię tu o Rebeliantach z OT .

Re: ,,,

To zależy jak rozumiesz słowo Rebelia, bo na przykład Jihadowcy to też Rebelianci w pewnym znaczeniu, wszystko to zależy z punktu widzenia, czy prowokowanie imperialnym bądź używanie siły do zniszczenia czegoś jest takie dobre? Wszędzie możesz to zobaczyć w komiksach, grach, filmach, nawet wykradniecie planów gwiazdy śmierci to terroryzm. Owszem w filmach są przestawiani(Oraz w niektórych książkach i komiksach) Jako ci dobrzy, ale jak spojrzysz głębiej to medal ma drugą stronę .

Re: ,,,

Wykradnięcie planów DS było terroryzmem? Nie mam więcej pytań.

Re: ,,,

-wszystko to zależy z punktu widzenia
Dla nich mogło być . Ale racja, zakończmy dyskusję .

Re: ,,,

Zniszczenie obydwu gwiazd śmierci można uznać za takowe.Choć będzie to bardzo naciągane w końcu były to obiekty wojskowe a nie cywilne.

Re: ,,,

Pierwsze info o SW czerpałem z katalogu lego z `99, jeszcze nim ujrzałem TPM. Kiedyś nawet cytowałem tu te opisy z jakże fachowym tłumaczeniem. Nie polecam przywiązywać do nich zbyt dużej wagi.
No i czego można oczekiwać, gdy w napisach ANH mamy już nawet "EVIL GALACTIC EMPIRE".

Re: ,,,

Zawsze trzeba brać uwagę na to że marketingowy opis który ma sprzedać dany zestaw rzadko ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

Poza tym wszechświat gwiezdnych wojen zawsze był dualistyczny z jasno określonym podziałem na dobrych oraz złych więc to jakoś mnie nie będzie raziło w nadchodzącym serialu. Ale odrobinę szarości nie zaszkodzi a nawet powinno pozytywnie wpłynąć na odbiór serialu.

Vader

A ja bym chciała w Rebels Vadera z Cieni Imperium. Znaczy, taki sam charakter. Bo najlepsze były jego przemyślenia, ale z tym by było raczej ciężko w serialu. ;]

początek spoilera

Za nim stał młody porucznik, usiłujący nie okazać strachu. Z tego co do Vadera dotarło,
przed złożeniem mu meldunku oficerowie ciągnęli losy - pechowiec, który przegrał, zjawiał się
przed nim. To dobrze, że się go bali - strach był lepszą bronią niż miotacz. Nawet lepszą od
miecza świetlnego. Chwilę przypatrywał się porucznikowi w milczeniu zanim odparł:
- Doskonale. Proszę wziąć kurs na pas asteroid i podane współrzędne celu. Będę w swojej
kabinie, proszę mnie zawiadomić, gdy tam dotrzemy.
- Tak jest, lordzie Vader.
Oficer prawie wybiegł. Vader wolałby polować na Luke`a, zamiast bawić się w wojnę,
zwłaszcza że to akurat zadanie mógł wykonać nawet dureń z dużą wojskową praktyką, a takich
nie brakowało.
koniec spoilera

Re: Vader

Niestety za brutalne. Szansa na takie nawiązania do starej trylogii jest minimalna. Poza tym istnieje szansa na to że nadmiar Vadera w serialu zaowocuje tym że wezmą przykład z Blackmana i jego herezji związanych z uczniem Sidiousa.

...

Cóż, można z tego opisu wyczytać nie tylko imiona. Ów Ezra będzie miał "hełm kadeta i blaster", może więc będzie byłym członkiem akademii? A skoro tak, to raczej na 95% będzie człowiekiem. Za to Zeb... sama nie wiem, coś mi mówi, że to z kolei będzie obcy.

Wątek z holokronem wydaje mi się ciekawy - może właśnie to Hidalgo miał na myśli, gdy mówił o tym, że "Jedi rzucają głęboki cień"? Może któryś z bohaterów będzie pobierał nauki zakonu właśnie w ten sposób? (Durny głos z tyłu głowy mówi mi: Plo Koon, ale staram się go zignorować. Acz wiem, że Filoni byłby do tego zdolny). Zresztą, jeszcze wśród storyboardów, tym razem z filmu o Weismanie, można zobaczyć coś ciekawego. To te cztery obrazki na środku - wygląda to tak, jakby bohater przez przypadek otworzył holokron.

http://img844.imageshack.us/img844/426/clh7.jpg

Re: ...

ShaakTi1138 napisała:
(Durny głos z tyłu głowy mówi mi: Plo Koon,
-----------------------
Abyś nie wy krukała tego ! Zresztą mi się wydaje, że to jest właśnie Ezra(Bardziej brzmi na imię dziewczyny...) ma właśnie to coś pod hełm(Zapomniałem nazwy ). Oraz nastepny/a Ahsoka Tano/Starkiller? Chyba odchodzą już od pomysłów .

obrazek

Inkwizytora z EW - wydaje się, że jego miecz będzie miał kilka "trybów" i ten pokazany na zdjęciu zdecydowanie bardziej mi się podoba - co ciekawe, tu już ma włączone tylko jedno ostrze.

http://yakfaceforums.com/main/2014/01/10/new-inquisitor-lightsaber-image-in-ew/

...

Mały update z ostatniego Insidera - mają połowę scenariuszy (dopiero?), powoli rozpoczynają animacje, robią już oświetlenie do pierwszego odcinka (co jest już jednym z ostatnich etapów - może jakiś klip pokażą już na wiosnę? Bo na SW Weekends na pewno coś rzucą ). No i nagrali już 5 odcinków, czyli aktorzy są.

http://www.starwarsunderworld.com/2014/01/star-wars-insider-gives-update-on.html

Re: ...

I kolejny update - pierwszy odcinek ostatecznie skończony (pod względem animacji) - ciekawe czy chodzi o pilota, czy o pierwszy epizod "normalnej" serii.

https://twitter.com/Keith_Kellogg/statuses/424435812319522816

Książeczka

Będzie kolejna książeczka z pojedynkami postaci, w której pojawią się też bohaterowie z Rebelsów. Wyjdzie w sierpniu.

http://jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=15174

swat

S.W.A.T. ogłosiło ze na spotkaniu 1 lutego ujawnią informacje min. imiona głównych bohaterów. Star Wars Artistic Team

Przypominamy, że 1 lutego spotykamy się w Kantynie SWAT, czyli warszawskim Forcie Sokolnickiego. Jedną z atrakcji będzie zapowiedź nowej serii kart kolekcjonerskich oraz pokaz gry strategicznej Star Wars Empire at War. Grę zaprezentujemy na 40 calowym telewizorze, tak aby wszyscy młodzi fani gier strategicznych mogli przyjrzeć się tej już leciwej produkcji, która cały czas cieszy się dużą popularnością. Jest to chyba najlepsza gra strategiczna na komputery PC, której akcja osadzona jest w świecie Gwiezdnych wojen. Jednak głównym daniem będą nowości ze świata Star Wars Rebels. Poznamy głównych bohaterów oraz kilka dodatkowych informacji o najnowszym serialu dla fanów Star Wars.Oficjalnie rozpoczniemy przygotowania do największego w tej części galaktyki święta fanów Star Wars, czyli Celebration SWAT VIII, który odbędzie się 4 maja. Jeżeli macie pomysły na uatrakcyjnienie tej imprezy dla dzieci i fanów Gwiezdnych wojen, to najbliższe spotkanie w kantynie jest doskonałym miejscem na omówienie pierwszych szczegółów.

...

Wywiad z Kinbergiem w EW!

http://insidetv.ew.com/2014/01/23/star-wars-rebels-interview/

Czytając to odniosłem wrażenie, że McQuarrie to jedynie wymówka, żeby animacja była na niższym poziomie (tańsza, szybsza) niż w TCW. Smutne.

Podoba mi się natomiast podejście do EU - będą brać jak najwięcej, nie tylko w formie małych nawiązań, ale też całych postaci czy planet. W sumie tak jak w TCW, ale skoro nie ma Lucasa to spodziewam się większej spójności. To akurat dobrze.

Re: ...

I zdaje się sugerować, że Vader i Imperator będą w serialu - oby nie za dużo. Ale nawiązania do EU mnie cieszą .

imiona

Znowu kolejne potwierdzenie - pojawiły się informacje o statuach od Gentle Giant. Znajdą się wśród nich znani nam już: Inkwizytor, Ezra, Kanan i jakiś "Green Stormtroooper" - może to jakaś specjalna jednostka?

http://yakfaceforums.com/main/2014/01/24/new-jakks-31-figures/

Nawiasem, nie pamiętam czy już o tym mówiłam, ale jak ktoś napisał, że Ezra jest kobiecym imieniem (kończy się na "a"), to poszperałam trochę... i okazuje się, że to oryginalna, hebrajska postać imienia Ezdrasz ("Bóg jest pomocą"). Kanan z kolei może się wiązać z ziemią Kaanan, a Zeba łatwo powiązać z Zebedeuszem (ang. Zebedee, oznacza "Bóg dał"). Zaczynam widzieć pewną zależność - po pierwsze, albo wszyscy mieszkańcy Lothalu (jeśli faktycznie nimi są) będą mieli hebrajskie imiona (a stąd już łatwo do skojarzeń albo z niewolą u Egipcjan lub zależnością od Rzymu), albo odwołanie do Boga w znaczeniu ma nasuwać skojarzenie z Mocą, a więc też ich wybitną rolą jako jednostek.

Re: imiona

I kolejne - ekipa z SWU wyczaiła w filmiku "Empire Returns" notkę o bohaterze o imieniu Kallus - będzie on nosił strzelbę w jakiś sposób przyczepianą do kostiumu - może więc łowca nagród? Co ciekawe, po pogrzebaniu na Wookiee, znalazłam informację, że "Kallus" było zastępczym imieniem dla Caedusa, do konkursu "Darth Who".

http://www.starwarsunderworld.com/2014/01/rumor-more-rebels-character-names.html

Re: imiona

Ciekawe czy inkwizytor też dostanie jakieś imię czy zostanie Inkwizytorem

Re: imiona

Mogliby w końcu dać mu imię, skoro od października zasypują nas informacjami wyłącznie o nim .

@Mistrz Mateusz - chyba trzeba będzie poczekać, bo na razie skończyli dopiero pierwszy odcinek. Stawiam, że trailer pokaże się najwcześniej w kwietniu, a już na pewno na SW Weekends.

Re: imiona

Jeśli to nie są wszystkie jeszcze imiona to musimy poczekać na spotkanie S.W.A.T. bo wątpię że Disney ogłosi je wcześniej.

Re: imiona

A ja myślę, że ciekawiej by było, gdyby był bezimiennym Inkwizytorem - w czystej postaci sługą Imperium, a nie jakimś Mrocznym Jedi, który się przypałętał. Żeby `Inkwizytor` był jego jedyną tożsamością. Tak jak przez dłuższy czas w książce TFU mieliśmy Ucznia, a nie Galena.

Re: imiona

A to ciekawe z tymi imionami. Już się nie mogę doczekać jakichś informacji na ten temat. Może jakiś trailer przy okazji? Ale w to na razie wątpię, bo nie mamy jeszcze traileru szóstego sezonu TCW. Niech Moc będzie z Wami.

Re: imiona

Na trailer jeszcze czas. Nie napalaj się tak

Trailer

Zawsze "napalałem" się na trailery. Ale najpierw, jak już pisałem, miło by było, gdyby dali trailer TCW. Nie wiem na co oni czekają w ogóle z samym sezonem szóstym, nie wspominając już o trailerze właśnie . Niech Moc będzie z Wami.

mara

W sumie jest to temat do dyskusji w kilku działach, ale - poniższe źródło twierdzi, że Mara pojawi się w "Rebels", będzie czasem widziana z Inkwizytorem. Co więcej, w serialu mają rzekomo pojawić się dwaj bohaterowie, którzy będą również w EVII - jeden Jedi i jeden imperialny. I choć wygląda mi to na sporą plotę, to nie pierwszy raz, gdy słyszy się o powiązaniu serialu z EVII... Ba, twierdzą tam jeszcze, że nawet bonus z TCW ma nawiązywać do nowych filmów, w co już naprawdę ciężko mi uwierzyć - odcinki te powstały prawdopodobnie na długo przed ogłoszeniem prac - no chyba że to EVII będzie nawiązywał do TCW.

http://www.starwars7news.com/2014/01/speculation-star-wars-rebels-to-have.html#comment-form

Re: mara

-poniższe źródło twierdzi, że Mara pojawi się w "Rebels", będzie czasem widziana z Inkwizytorem.
Oby to się stało...

Re: mara

O ile w Marę jestem w stanie uwierzyć (fajnie by nawet było), to w powiązanie Rebels z epizodem 7 już nie. Taka plotka. Nie mówię, że nie byłoby fajnie. Dowiedzielibyśmy się jaki będzie główny bohater epizodu siódmego przed nim. Za to jestem ciekaw jakie to miałoby być powiązanie z szóstym sezonem TCW. Jestem ciekaw jak to będzie. Niech Moc będzie z Wami.

Re: mara

Dla mnie te informacje są tylko wymysłem fana który chciałby widzieć postacie z późniejszych źródeł w nadchodzącym serialu.

Co do hipotetycznej obecności Mary Jade w serialu to byłbym bardzo zadowolony gdyby się pojawiła tylko czy nie była by za młoda na rękę imperatora wykonującą tajne niebezpieczne misje.

Co do powiązania Rebels z nadchodzącą najnowszą trylogią także jestem sceptyczny co do ich wzajemnego powiązania. Więc wieści o tych dwóch postaciach są według mojej oceny nieprawdziwe głównie z tego powodu że okres dzielący wydarzenia z Rebels od tych z Epizodu 7 będzie wynosił te 30-40 lat.

...

Dlaczego jakiś animowany serial ma być wprowadzeniem do VII?! A dlaczego nie spin-off?

Re: ...

Bo spin-offy będą zupełnie niezależne od Epizodów, przynajmniej tak wieść gminna głosi. Poza tym, nie nazywałabym tego "wprowadzeniem", co najwyżej jakąś postać zobaczymy w serialu w wieku nastoletnim, w EVII starszą... Nie sądzę, by nieoglądanie "Rebeli" w jakikolwiek sposób zakłóciło odbiór sequeli.

@Mistrz Mateusz - jak mówiłam, to nie pierwszy raz, gdy pojawia się plota o nawiązaniu do EVII. W którymś z postów na fejsie SWAT też twierdził, że tak będzie (a oni są ostatnio dobrze poinformowani).

LEGO

Nie wiem właściwie skąd to się wzięło, ale na forach TFN-u pojawiło się zdjęcie zestawu LEGO "Phantom" - jest co prawda trochę niewyraźne (ktoś umie coś odczytać? Ja mam słaby wzrok), ale wydaje mi się, że osoba siedząca w kokpicie to jakaś rudowłosa laska (hmmm...), a w zdjęciach figurek na dole jest jeszcze astromech, którego pokazywali na Celebration. A, no i logo (na dole) jakieś inne...

http://i.imgur.com/fZu8t1u.jpg

Re: LEGO

Za bardzo też nie mogę nic odczytać, ale sam zestaw wygląda strasznie tandetnie jak by robione przez jakieś dziecko...

...

LEGO, Gentle Giant - coraz więcej produktów które powoli ujawniają nam tożsamość głównych bohaterów. Do tego za tydzień SWAT ma o nich mówić na tym spotkaniu w Warszawie.

Myślę, że jeśli zbyt szybko się nie ogarną z oficjalnym ogłoszeniem (w tym tygodniu), to prędzej poznamy ich przez SWAT (powtórka z Bonus Content) i leaki z firm zabawkarskich niż Lucasfilm. Kiepsko.

Podobnie dziwi mnie ciągły brak informacji o dodatkowych odcinkach TCW - w Niemczech już 15 lutego, to 3 tygodnie. Może w tym tygodniu rzucą wszystko na raz?

Trochę liczę, że ta ruda to Mara, ale niech to będzie jakakolwiek ruda laska a będę happy. Pablo na twitterze wyśmiewa ostanie plotki, pewnie chodzi o te rewelacje o Jade i postaciach z EU w VII.

Re: ...

Tylko jeśli chodzi o SWAT, to o ile nic się nie wydarzy, to będę tam, ale nie mam pojęcia czy dostanę upoważnienie na publikację tych informacji. Więc nie nastawiajcie się, proszę, że będzie coś na 100%.

Za to chyba SWAT-u nie potrzeba, bo wyciekł też obrazek "Ghosta", a w katalogu pojawiły się imiona postaci - początek spoilera Ezra Bridger, Kannan Jarrus i Hera Syndulla (hehhehe). koniec spoilera Poczekam do wieczora z newsem (i tak muszę wyjść - zawsze gdy coś muszę, to pojawia się news), może rzeczywiście się ogarną.

Za to z TCW już dawno ręce mi opadły. Brak komentarza do warszawskiego trailera jeszcze jakoś rozumiem, ale jak wyciekły plotki z Niemiec i Disney nadal milczy...

http://lightsaberrattling.com/lego-star-wars-rebels-ghost-and-phantom-set-preliminary-images-leaked/

Re: ...

Te imiona mogłyby być lepsze.

...

Oj, nic mi po imionach, ja chcę jakieś concept arty albo zdjęcia z pierwszego odcinka (w końcu go skończyli)

Myślisz, że Ci zabronią? Może wpadnę jeśli ogarnę sesję a starwars.com nie wrzuci nic oficjalnego w tym tygodniu.

Re: LEGO

To facet.

Nie wiem

czy to już było, ale pojawił się opis tego Ezry:


Ezra Bridger - a renegade Imperial Cadet, who learns of their Force sensitivities through a highly sought Holocron - the very item The Inquisitor is commanded to retrieve by his Emperor. Bridger dresses in some customised Imperial gear.


( http://jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=15233 )

...

To jest coś kompletnie nowego, też poznaliśmy nazwiska głównych bohaterów.

Ogólne źródło tutaj: http://makingstarwars.net/2014/01/oh-nerra-star-wars-rebels-character-names-the-legacy-of-cham-syndulla/

Wygląda na to, że Syndulla to Twi`lekianka i córka jednej z postaci z TCW - bardzo mi się to podoba!

Re: ...

Ciekawe, nawet nie pomyślałam, że przecież byli też buntownicy z Ryloth.

Co do SWAT-u - nie mam pojęcia, może być taka sytuacja. Dlatego nie chcę nic obiecywać, ale wpadajcie .

SW zżyna z SW

Tak oto mam pierwszą okazję, by użyć Facesabera.
Imperialny dezerter, który dowiaduje się z przekazu holo, że jest wrażliwy na Moc. Co jeszcze, może Imperialni zabiją mu ojca?

ja

Re: ja

Ponury astromech <3. Już kocham ten serial.

Re: ja

Użyli wobec niego określenia "grumpy", a potem "cat`... He, he, jeśli będzie miał osobowość, jak najsłynniejsza kotka świata, to też go kocham .

Re: ja

Kolejny droid. Nawet fajny, ale niech może zajmą się najpierw TCW?

Re: ja

Kolejny astrodroid? Prezentuje się rewelacyjnie.

Hasbro

Hasbro podało listę figurek itp na ten rok mamy tu potwierdzone poraz kolejny dwie postacie z Rebels http://www.starwarsunderworld.com/2014/01/rumor-list-of-hasbro-figures-for-2014.html

Re: Hasbro

Źle napisałem, to nie jest potwierdzone przez Hasbro ale wydaje mi się to realne.

Re: Hasbro

No nie wierzę o_O... Ale co my tu mamy, Ezrę, Kallusa, Zeba ze szturmowcem... i "Rebels R2-D2 and C-3PO"? Eee, ja się nie znam na oznaczeniach tych figuerk, czy to może znaczyć, że są z serialu?

Re: Hasbro

To jest jeden z zestawów zawierających dwie figurki tematycznie ze sobą powiązanych i mamy tu dwa wyjaśnienia:
Rebels pochodzi od serialu i nie zdziwiłbym się jak tam się chwilowo pokażą .
Rebels jest od rebelitaów z starej trylogii. I wnioskuje że to jest poprawne po dwópak z Zebem nie jest opisany słowem Rebels.
Ale dwópak z naszymi droidami może też być tak opisany aby było wiadomo że są to ich wersję z serialu.

Re: Hasbro

Ech, co tam, plota to plota, za parę minut zaktualizuję...

...

Przespałam się z myślami o tych newsach i po drobnym ochłonięciu nasunęło mi się kilka wniosków:

1. Chopper nadal jest słodki , tylko boję się, by nie wsadzili tam humoru z aktu o droidach. A pewne ujęcia pokazane na filmiku bardzo go przypominały.
2. Ezra - człowiek, facet, biały, checked. Nie twierdzę, że będzie głównym bohaterem, ale wszystko na to wskazuje. I niestety, pachnie mi on trochę jak Gary Stu ( http://knowyourmeme.com/memes/mary-sue ) - początek spoilera że renegat, że ma unikalną zbroję, że jest wrażliwy na Moc (chyba on, mam nadzieję, że to "their" w newsie Jedi News nie odnosiło się do całej załogi... bo będziemy mieć powtórkę z KOTOR-a II). Do pełnego obrazu brakuje mi jeszcze tego, że wszystkie laski będą się w nim kochać, no i powiązania postaci z twórcą - jeśli będzie miał cokolwiek wilczego w swoim otoczeniu, to będzie wiadomo, że to sprawka Filoniego (ile wilków jest w TCW, nie jestem w stanie zliczyć. Nawet te znaczki na policzkach Ahsoki miały przypominać kły). Ale mam nadzieję, że się mylę, i że stworzą fajną postać. koniec spoilera
3. Dobór ras... trochę mnie zawiódł. Nie mam nic do Twi`leków i Kalamarian (o ile rzeczywiście Zeb nim jest), to ciekawe gatunki, ale chyba jedne z najbardziej wyeksploatowanych w uniwersum - Wookieepedia ma 199 artykułów w kategorii "Kalamarianie", a w "Twi`lekach" 650!... Ciekawi mnie kim będzie ten czerwony gość.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał:
I niestety, pachnie mi on trochę jak Gary Stu ( http://knowyourmeme.com/memes/mary-sue ) - [spoiler]że renegat, że ma unikalną zbroję, że jest wrażliwy na Moc (chyba on, mam nadzieję, że to "their" w newsie Jedi News nie odnosiło się do całej załogi... bo będziemy mieć powtórkę z KOTOR-a II).
-----------------------

Ja zrozumiałem że tu chodzi o tych kadetów imperialnych ogólnie

Re: ...

Ale serio wszyscy? "That`s... improbable!"

(Sorki, ale od razu mi się skojarzyło z RC: http://www.youtube.com/watch?v=sK2uJyznAkU )

lego pokaz

Re: lego pokaz

Uch, je ne comprends pas . Już nie będę aktualizować 16 tys. razy tamtego newsa, zaraz i tak się nazbiera na kolejnego. Ale co my tu mamy... Inne zdjęcie "Phantoma", Ezra (?) w hełmie, do tego z czarnymi włosami, na zdjęciu "Ghosta" Hera ma dokładniejszy wygląd, jest też postać z niebieskim mieczem świetlnym i jakiś nowy typek w miejsce "czerwonogłowego"... No, dzieje się . Ktoś umie zidentyfikować rasę tego gościa na samej górze (zdjęcie niżej)? A, co ciekawe, ściągnęłam ostatni filmik i wydaje się, że na storyboardzie na monitorze Plunketta widać chłopaka podobnego do bohatera siedzącego najniżej - ma włosy podgolone po bokach głowy.

http://farm4.staticflickr.com/3683/12191497345_6a04af1618_o.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/534/zqan.png

Dodatkowo, jest jeszcze inf. od Jedi News - znowu z ich tajnego źródła, po stylu wypowiedzi węszę SQL-a - że od sierpnia mają pokazać co najmniej 4 "vignettes" ("winiety"? - ktoś wie o co chodzi? O te zapowiadane interstitiale?) z głównymi bohaterami, a do tego wyjdą książki opowiadające o ich przeszłości - co nie jest tajemnicą.

http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=15247

Re: lego pokaz

Co to jest?
S.W.A.T. znów pisze o tym że ujawni imiona bohaterów i co będzie robił Chopper.
I troche już nie na temat ale dzisiaj o 24.00 będzie odcinek "Samochód na życzenie" w którym robią samochód dla Lucasfilmu.  na kanale Discovery Turbo Extra. Jest to powtórka. Jak dobrze pamiętam będzie wyglądał jak Vader.

Re: lego pokaz

ShaakTi1138 napisała:
Ktoś umie zidentyfikować rasę tego gościa na samej górze (zdjęcie niżej)?

http://farm4.staticflickr.com/3683/12191497345_6a04af1618_o.jpg

-----------------------

Zygerrianin (wersja z TCW) ? Bo chyba nie Yuuzek albo jakaś nowa

Re: lego pokaz

Kojarzy mi sie z nietoperzem a w takim przypadku - Chadra-Fan

swat

S.W.A.T. wie więcej niż myślimy napisali na fejsie, cytuje
O jakiej postaci ze Star Wars:Rebels chcecie dowiedzieć się najwięcej podczas spotkania w Kantynie SWAT? Do wyboru jedna:Ezra,Kanan,Zeb,Chopper,Hera,Inkwizytor,a może coś o sprzęcie jak Ghost lub Phantom?

Re: swat

No ciekawe, ale jak mówię, nie wiem czy będę mogła o tym napisać.

@Urthona - też mi się z nimi skojarzyło

Re: swat

A czemu nie mogłabyś?
Ich spotkania nie są zamknięte, wiec ogłaszają to jakby publicznie. Przecież każdy kto tam będzie może napisać sobie o tym w internecie. I jak nie będziesz mogła napisać newsa to mam nadzieję że napiszesz chociaż w tym temacie. Lub że ktoś inny z bastionu pójdzie i napiszę o tymna forum.

Re: swat

To zależy od nich - jeśli dadzą mi pozwolenie, to napiszę, ale jeśli nie, to będę musiała się dostosować.

Re: swat

Wyślemy cie jako naszego Agenta (Imperialnego) bueheheh.

Re: swat

Lepiej wysłać sondy!

Nawiasem, przy tym filmiku z niemieckiego Toy Fair autor wstawił informację: "The Ghost comes with Zab Orrelios, Hera Syndulla, Kanan Jarrus, and Stormtrooper." Nic już nie wiem o_O.

Toy Fair w Stanach jest w okolicach 19 lutego, może wtedy wypłynie coś większego .

polski tytuł

Re: polski tytuł

Tego można było się domyślić . Niech Moc będzie z Wami.

Re: polski tytuł

Były jeszcze inne możliwości typu Rebelia i Buntownicy.

Re: polski tytuł

Darth Marcin napisał:
Buntownicy.
-----------------------
HUNCWOTY http://i.imgur.com/JiYtE.jpg

Re: polski tytuł

Właśnie, czemu nie Huncwoty?

Re: polski tytuł

Ja miałem nadzieję na Star Wars: Rebelia

Re: polski tytuł

To byłby błąd tłumaczeniowy.

Re: polski tytuł

Ale lepiej, by brzmiał (przynajmniej dla mnie).

Re: polski tytuł

Sam uważam, że lepiej to brzmi, ale cóż na to poradzić, dużo tłumaczy tłumacza na siłę...

Re: polski tytuł

Swoją drogą, Disney mógłby się zainteresować konsultacją techniczną... By nie było kwiatków w rodzaju "djuszess" lub "szwadronu" (wśród myśliwców).

No i ja na serio chcę koszulkę serialu "Star Wars: Huncwoty"

Re: polski tytuł

W sumie można by machnąć wzór i naświetlić sito. Kilkoro chętnych by się znalazło.

Re: polski tytuł

nawet prościej - folia, wyciąć szablon, machnąć akrylem

Re: polski tytuł

Byłoby świetnie! Ktoś umiałby zrobić takie logo (mnie talentu nie dano, niestety)?

Ale wracając do "Rebeli": Witwer powiedział, że nie gra Inkiwzytora (całe szczęście, bo mielibyśmy amerykańskiego Piotra Zelta), ale jest opcja, że go jeszcze zobaczymy.

http://www.scifinow.co.uk/news/55392/star-wars-rebels-sam-witwer-up-for-dark-side-role/

Re: polski tytuł

Ależ proszę bardzo, specjalnie przygotowana dla Bastionu wersja Rebels

http://imageshack.com/a/img855/3086/7b0x.png

Re: polski tytuł

To kto za dystrybucję napraski się bierze?

Re: polski tytuł

Piękne! Jak wrócę do domu, to sobie sprawę .

Re: polski tytuł

Powstrzymaj się, trochę bardziej dopieściłem, teraz możesz nadruk robić Proszę bardzo:

http://imageshack.com/a/img513/7214/fvsk.png

Re: polski tytuł

Aaa, dzięki!

bohaterowie

No dobra, Zeb wygląda jak zdeformowany Kaleeshanin (w wersji z EU, nie TCW), Hera ma fajne lekku, ale dziwne usta (jakby sobie botoks wstrzyknęła), a Kanan... właśnie słuchałam podcastu na Lightsaber Rattling i rozważali tam teorię czy nie mógłby być on padawanem w chwili, gdy wydano rozkaz 66 - wtedy zachowałby miecz świetlny, ale nie byłby w pełni wyszkolony. I byłby przewodnikiem dla Ezry.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/News/17820

Re: bohaterowie

Postać Zeba w ogole mi się nie podoba. Mógłby być człowiekiem albo nautolianinem jak dla mnie. Nie wiem, jak będzie wyglądać w serialu, ale mam złe przeczucia.

Re: Re: bohaterowie

Zgadzam się w 100%. W moim odczuciu ten cały Zeb powinien być bardziej "ludzki".

Re: Re: bohaterowie

Moim zdaniem bohaterów ludzkich mamy już zbyt wielu. A że jest brzydki? Bardzo dobrze, to łamie stereotyp ładny=dobry, brzydki=zły. A zauważcie, że jest on obecny jak nigdzie w bajkach Disneya.

Re: Re: bohaterowie

Moze to bedzie typowy twardziel

Re: Re: bohaterowie

Nie zdziwiłabym się, chyba najbardziej pasuje . Ale z drugiej strony - ma karabin snajperski, z tego co widać.

Jeszcze raz odwołam się do podcastu z LR, w którym zastanawiali się, czy Hera nie będzie przypadkiem odpowiednikiem Hana, a tym samym - właścicielką "Ghosta". Bo w ogóle na forach TFN-u wymyślili teorię - chyba słuszną - że ci bohaterowie będą odgrywali role fabularne załogi i pasażerów "Sokoła":

*Chopper - Artoo
*Ezra - Luke
*Zeb - Chewie
*Hera - Han
*Kanan - Obi-Wan

Zobaczymy... a nawiasem mówiąc, czy Weisman nie mówił przypadkiem, że będą dwie postaci kobiece? Niby nie powiedział wprost, że z załogi "Ghosta", ale może Zeb jest przedstawicielką płci pięknej?

Re: Re: bohaterowie

Ezra to facet? Pogubiłam się...

Re: Re: bohaterowie

Yep, być może imię to pochodzi ze Starego Testamentu, gdzie w hebrajskiej wersji jest Ezra, w łacińskiej Esdras, po polsku - Ezdrasz.

Re: Re: bohaterowie

Z tego co udało mi się wypatrzyć na zdjęciu figurek, Zeb trzyma jakąś włócznię(?) zrobioną z dwóch średnich blasterów złączonych rękojeścią miecza świetlnego, czyli całkiem możliwe że będzie kimś w rodzaju drużynowego mięśniaka.

Re: Re: bohaterowie

A on nie miał mieć snajperki? Czy nowy klocek, czy jakiś składak, ciężko stwierdzić, ale to chyba to.

...

Pojawiła się lista książek z "Rebels", które wyjdą w tym roku i przyszłym - szczególnie obiecująco wygląda ta Jasona Fry (czyżby powieść dla dorosłych?)... i zauważcie, że spore natężenie będzie w sierpniu, natomiast przez wrzesień i prawie cały październik nic - czyżby właśnie wtedy miała nastąpić premiera?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=531899566925071&set=a.105425279572504.7751.104147893033576&type=1&theater

Re: ...

Fry pisze autorską serię młodzieżową i dla SW również z książką o Maulu na Mandalorze, wiec bym się przesadnie nie napalał. Tylko czy młodzieżówka musi być gorsza od celującej w dorosłych? MRJ>>Darksaber.

Re: ...

Nie mówię, że młodzieżówka byłaby gorsza od powieści dla dorosłych (wg mnie powieści dla dorosłych z TCW autorstwa K. Miller były momentami porażająco nudne, a charakterystyka postaci przypominała tę z powieści socrealistycznej), ale chciałabym czegoś więcej niż tylko książeczki z naklejkami i obrazkami . A jak wynika z tej listy, większość dostaniemy takich.

Re: ...

Ehh... mam już dość tych albumów z naklejkami... Kto to w ogóle kupuje ?

Re: ...

Ci, którzy są za mali, by rejestrować się tutaj . A tak poważnie, to ja rozumiem, że dla dzieciaków też należy coś wypuścić, przecież nie da się im od razu poważnej powieści, ale Disney chyba zapomina, że jednak większość fanów wiek ma dwucyfrowy...

Re: ...

Disney o tym wie, ale starsi fani nie kupią w sklepie tylko zabawek i innego stuffu co ci młodsi

Film o Choperze od SWAT

Re: Film o Choperze od SWAT

Wspominali, że będą robić napisy do materiałów z "Rebeli" .

karty

Re: karty

TAK! Scout i Snowtrooper nastrajają mnie bardzo optymistycznie :

plakaty cd

ShaakTi śpi a promocja nie. Kolejny plakat z tajami:
https://pbs.twimg.com/media/BfqET0_IgAAp3IC.jpg

Wydrukowany komplecik:
https://pbs.twimg.com/media/BfrXxuUIAAAW8E-.jpg:large

Teczuszka na to:
https://pbs.twimg.com/media/Bfrn4udIEAABkvy.jpg

Re: plakaty cd

Oj tam, oj tam, ShaakTi miała wczoraj ciężki egzamin z ilości haseł w słownikach i o tym jak wielkopolska odmiana polszczyzny wpłynęła na język literacki, więc musiała odespać .

Nawiasem ma być film "Rebels" (zapewne ten godzinny odcinek Kinberga)... latem.

http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=15372

Film potwierdzony

Latem tego roku na Disney Channel ma się ukazać film Rebels wraz z krótkimi klipami dotyczącymi serialu.

http://www.star-wars.pl/News/17846

...

Jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądać animacja...

Re: ...

Jak w TCW. Wątpię, ze zmienia animatorów skoro nawet styl artystyczny zachowali.

...

Wątpię. Już od początku zapowiadali, że nie będą wykorzystywać żadnych modeli czy scenerii z TCW bo zmieniają styl graficzny. W ostatnim wywiadzie jeden z producentów mówił, że styl ma być bardziej "rysowany" i przypominający McQuarriego, ale moim zdaniem to tylko wymówka dla tańszej produkcji, bo nie zapominajmy, że Lucas sporo kasy w TCW wykładał z własnej kieszeni i wątpię, żeby Disney był tez tak hojny.

To jedno ujęcie z filmiku z Chopperem wygląda jednak całkiem obiecująco, ale to tylko kilka sekund w czarno-białej tonacji, także nie ma się za bardzo na czym oprzeć. Mam nadzieję, że niedługo pokażą nowych bohaterów i ich animowane modele co nam może jakoś zobrazować całą stylistykę, to powielane wszędzie ujęcie Inkwizytora to jedynie concept art.

Re: ...

Tak czy siak wątpliwe jest to, ze zmienia animatorów .

Re: ...

Tak czy siak wątpliwe jest to, ze zmienia animatorów .

Chopper

Szczerze, oby pojawił się nasz ulubiony R2... Jakoś nie lubiałem tego typu astromechów, miejmy również nadzieję że animacja będzie trzymała poziom.

S.W.A.T.

Re: S.W.A.T.

Wole angielska wersje tym, bardziej ze nie które na sile rymują .

i

Re: i

Nie ma to jak Imperialna Propaganda

...

Kolejna książeczka - "Ezra`s Journal" - nic wielkiego, ale chyba możemy uznać, że imię jest oficjalnie potwierdzone.

http://www.amazon.com/Star-Wars-Rebels-Ezras-Journal/dp/0794432689/ref=sr_1_11?s=books&ie=UTF8&qid=1391988194&sr=1-11&keywords=star+wars

...

Nowy filmik przedstawiający jednego z głównych bohaterów, dawnego Jedi o imieniu Kanan: http://www.usatoday.com/story/life/tv/2014/02/11/freddie-prinze-jr-star-wars-rebels-first-look/4802651/

Lekko irytuje mnie jego głos, no ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Re: ...

Czyli w XXI w. nie może być serialu bez machajkijów po obu stronach głównej obsady?
A filmik uparcie przerywa mi koło połowy.

Re: ...

Ja w ogóle nie mogę włączyć...

Re: ...

Sam koncept postaci - super, choć trochę podobnych typków było w EU. Głos rzeczywiście kretyński. A jeśli chodzi o animację - spójrzcie na włosy, nadal są nieco drewniane...

A więc gra go Freddie Prince? To oznacza, że stary donos o aktorach jest prawdziwy...

Re: ...

Ma w sobie coś ze starych gier przygodowych, styl grafiki, jego zarys charakteru idealnie pasowałyby do jakiegoś point and click osadzonego w uniwersum SW

Czy to dobrze dla serialu, trudno stwierdzić. Kolejny ocalały Jedi wraca by walczyć z Imperium... Nuda

Kanan

Wygląd postaci i głos - kompletnie mi się nie podobają. Liczyłam na dużo wyrozumialszą postać niż Kanan. Trochę animacji zostało pokazane i stwierdzam, że jest dużgo gorsza od TCW. Straciłam chęć do oglądnięcia tego serialu.

Re: Kanan

Przecież animacja pokazana w tym video to ledwie wczesna wersja bez szlifów, konceptowe sceny z TCW wyglądały jeszcze gorzej po tym względem.

Re: Kanan

Racja, jeszcze dużo może się zmienić. Acz nieco niepokoją mnie modele Kanana pokazane na szarym tle - wybaczcie, że zacytuję, ale jeden z gości na TFN-ie ujął to idealnie: "Kanan wygląda, jakby wyjęto go wprost z PS1". Jasne, goły model bez oświetlenia wygląda kiepsko, ale te z TCW prezentują się lepiej. Ale w sumie Chopper jest ok, więc nadzieja jest .

Re: Kanan

Vintress napisał:
Wygląd postaci i głos - kompletnie mi się nie podobają. Liczyłam na dużo wyrozumialszą postać niż Kanan. Trochę animacji zostało pokazane i stwierdzam, że jest dużgo gorsza od TCW. Straciłam chęć do oglądnięcia tego serialu.
-----------------------
Mam nadzieję że będzie kozackim zawadiaką a nie dupkiem.

Filmik z youtube`a

jak komuś nie działa filmik powyżej, to znalazłem wersje YB:
https://www.youtube.com/watch?v=tyaJlcjdqVg

Re: Filmik z youtube`a

Dzięki wielkie. Co do animacji to oprócz tego screena na końcu, to za wiele nie można powiedzieć. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

...

Hm, im dłużej nad tym myślę, tym bardziej obawiam się, że postać Kanana może powielać wiele klisz - Maska Sarkazmu ukrywająca Tragiczną Przeszłość i Wewnętrzne Problemy. Ale nie chcę nic przesądzać, może być to ciekawa postać, choć Prinze wcale nie przydaje jej uroku - jej, ten facet po prostu nie umie grać. No i nie wyobrażam sobie, by ktoś taki był ewentualnym mentorem dla Ezry (choć z drugiej strony, uczeń poważniejszy od mistrza - rzadko to się zdarza).

Ale tak w sumie to ciekawi mnie kto będzie grał kogo (o ile news się sprawdzi).

http://www.gwiezdne-wojny.pl/News/17300

Prinze - Kanan
Vanessa Marshall - Hera
Taylor Gray - Ezra?
Steve Blum - Zeb
Oyelowo - ???

wywiad

z Weismanem:

http://uk.ign.com/articles/2014/02/12/greg-weisman-talks-star-wars-rebels-and-showing-the-beginning-of-the-rebel-alliance?abthid=52fb9aad9a4ac0374f000013

*"The tone of this show is very much in the vein of Episodes IV and V -- that is, there`s some serious stuff going on; that doesn`t mean we can`t have humor, that doesn`t mean we can`t have romance, and that doesn`t mean we can`t have anything, frankly." - Oł noł :/.

*Mają przed oczyma koniec serii, ale nie wiedzą ile będzie sezonów.

*Będzie jeden główny bohater i 5 pozostałych. (Hmm, Ezra, Kanan, Hera, Zeb - nawet z Chopperem to 5. Ciekawe kim jest szósty).

*"Even within the first season, that cast expands, and there are more people, but the focus is still on this small group of rebels who are basically gadflies from the standpoint of the Empire they`re fighting. The amount of damage that six individuals can do is probably pretty limited. But as they begin to build alliances and find allies and expand, the show gets bigger and bigger in scope. Again, that`s true even in the first season, but even the first season is just the beginning. It`s not like by the end of the first season the Rebel Alliance exists". - Ech, znowu będzie jak z Grievousem i Obim, gdzie wiemy, że żaden z nich nie może zginąć... Ale dobrze, że nie będzie pstryk i Sojusz.

*"We`ve gotten some incredible guest stars, some names you`ll have heard of and some names that you won`t have heard of, but you`ll be wondering why you`ve never heard of them before once you hear what they are doing."

...

Również niezwykle istotny fragment wypowiedzi, który pokazuje, że nawet twórcy takiego flagowego serialu jak Rebels, który będzie elementem "nowego continuity", nie wiedzą jak się sprawa ma z Expanded Universe... Jest to BARDZO niepokojące, ale dobrze, że z niego czerpią i pamiętają o nas, o fanach, a nie tylko chcą stworzyć badziew dla dzieciaków (o czym wspomina później, że dla dzieciaków które nie widziały TCW to ma być...): "We know that on the one hand there`s an audience who`s going to be watching this that knows everything there is to know about Lucasfilm canon and knows beyond that tons of stuff from the Expanded Universe, which may or may not turn out to be canon once Lucasfilm decides what is official and what`s not. So we want the show to work for that group, the most extreme fanboys out there."