Forum

Zamknięcie Bastionu

Temat do dyskusji z newsa: /news.php?17407,no-to-konczymy.html. Jak pewnie widzieliście w newsie, zamykamy Bastion 3.0, przenosimy się na inny serwer i idziemy na swoje. Nie jest to łatwa droga, ale z pewnością ciekawe wyzwanie. Zarówno dla nas jak i dla Was. Nie będziemy zapowiadać na razie żadnych fajerwerków na nowym Bastionie, powiem więcej na początku będzie on naprawdę minimalny. Ale odbudujemy go . W zmienionej formie, ale odbudujemy, choć pewnie to trochę potrwa.

Na razie zostały ostatnie dni silnika 3.0 i Bastionu takiego jaki znamy. Potem zaczniemy budować nowy Bastion na nowym silniku. Zaczniemy my – nie redakcja, nie administracja, ale my, użytkownicy, fani Gwiezdnych Wojen i którzy się tu udzielają. W końcu patrząc na bazę danych najwięcej zajmuje forum, (większość z tych 500 MB postów już jest bezpieczna na nowym serwerze).

I tu wypada chyba wszystkim podziękować za te 12 lat. Bo Bastion to nie tylko silnik, serwer, ale przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą, nie tylko od strony redakcyjnej. I to chyba właśnie jest w tym wszystkim najfajniesze, nie tylko Gwiezdne Wojny, ale cała otoczka, którą razem zbudowaliśmy. Dziękujemy. I do zobaczenia po drugiej stronie. Z tej to już chyba można tylko zrobić screeny pamiątkowe.

...

Czyli co robimy screeny wszystkiego? - a spoko challenge accepted

...

E tam, wielkie halo o zmianę serwera

ej

to zróbmy kilka dni orgii, anarchii i ogólnie palenia regulaminu :x

Bolek...

Nie.

chaos

Tak. Chaos jest matką/ojcem porządku.

...

Widzę przyjacielu że przemawia przez ciebie Joker z The Dark Knight`a - to lubię

eeeee nie

po prostu chcę orgii i anarchii

...

Dobra dobra nie kłam mi tutaj. A przy okazji mamy zaległą solówkę. Możemy to nadrobić na Star Force 2013. Znajdę cię. Lepiej przypakuj.

Orgia spoko

ale jako propaństwowiec na anarchię muszę powiedzieć: NIET!

:D

No to co chłpaki? Będzie edycja postów i normalnie wyglądające forum? NARESZCIE!

...

Edycja postów?

Hahahaha!!!

screny

A można prosić o screny nowego wyglądu? A może redakcja ma zamiar trzymać nas użytkowników parę dni w niepewności jaki będzie wygląd nowego bastionu.

well

nie. A żeby podgrzać jeszcze atmosferę dodam, że nowy layout budzi spore kontrowersje

...

Szkoda. Będzie trzeba poczekać do wtorku.

...

Dostałem linka do nowego bastionu. Jeśli nikt mnie nie robi w ciula to wygląd nowego bastionu mi się podoba.

Znając Bastion

Chciałem ostatecznie rozwiać wątpliwości i zapytać: Prima Aprilis przenieśli na inny dzień i miesiąc, czy też mamy tu do czynienia z najprawdziwszą prawdę?

Innymi słowy: święta prawda, czy gówno prawda?

...

Święta prawda

prawda

do wtorku jeszcze wszystko działać będzie po staremu. A potem zaczynamy od nowa - newsy, teksty, forum będą działać analogicznie jak to jest dziś, dane nie znikną, drzewka też. Natomiast na inne rzeczy będziemy potrzebować czasu, by ponownie je uruchomić . A właściwie nie uruchomić, co napisać.

Rozumiem

że np. konkurs literacki także nie znika?

Re: Rozumiem

Elendil napisał(a):
że np. konkurs literacki także nie znika?
________

Spokojnie, z konkursami będzie wszystko ok. Te kilka dni problemów z przenosinami nie ma na nie wpływów

Re: prawda

Lord Sidious napisał(a):
(...)( drzewka też (...)
________


Oh thank God !

###

Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować Bastionowi rozwoju i zapewnić o stałym wsparciu [jak na razie, jedynie duchowym]...
a także trochę namieszać i popatrzeć na chaos w ostatnich dniach 3.0

I dodajcie w wersji 4.0 wreszcie Revanemotkę, o którą się tak długo dopraszam!
http://www.brickshelf.com/gallery/myrycin/sigs/revanemot.gif

...

Popieram Revanemotkę. Bardzo ładnie wykonana i jakby się kiedyś zagubiła to leży u mnie bezpieczna na dysku Przy okazji może zrobiłbyś także Malaka albo HK-47?

-

Też popieram.

asdfg

Jak zobaczyłem czerwony temat w lateście, to aż się przeraziłem. :O

No cóż.. pozostaje czekać, jak to będzie wyglądało, mam nadzieję, że nie pogorszy się dużo. Jedna z najpoważniejszych zmian w historii Bastionu, trochę się boję.

Dzięki za 6 lat (kupa czasu!!) spędzone razem i oby było jeszcze co najmniej drugie tyle!

Re: asdfg

Onoma napisał(a):
Jak zobaczyłem czerwony temat w lateście, to aż się przeraziłem. :O


________

Mi to z początku pachniało jakimś trollem

asdfg

Ja najpierw pomyślałem, że to jakiś żart redakcji, ale to przecież nie 1 kwietnia i nie byłoby na czerwono, a wtedy...

...

Ech, smutno mi, ale co tam. Trzeba ruszać dalej, skoro tego wymagają okoliczności.

Mam nadzieję, że będziecie z nami również na nowym Bastionie, bo jednak bez Was nas by tu nie było (i mam nadzieję, że nie brzmi to ckliwie i kliszowo, ale taka jest prawda . Serio).

...

Cóż - standardem jest że jak większości użytkowników od lat podoba się wygląd jakiejś strony jakim jest to przychodzi ktoś kto chce uszczęśliwiać na siłę inaczej mówiąc "sp......ć" to co było .

Cóż - mam nadzieję że parę miesięcy będzie wystarczyć na pogodzenie się z czymś co zwykle po wprowadzeniu zwykło się na stronach nazywać "kompletnym szajsem" .

Powodzenia .

...

Coś się kończy, coś się zaczyna

...

Cóż, mój przeciek skasowano i zabroniono dalszych, więc tylko powiem że moim zdaniem wygląda nieźle, bardziej... przytulnie niż obecna wersja

...

Prawda.

Hmm...

Najbardziej martwi mnie ten "bardziej biznesowy styl"... Czy przypadkiem nie będzie to oznaczać wszechobecnych natrętnych reklam i ogólnego spadku jakości serwisu?
Oby nie.
MTFBWY na nowej drodze.

szczerze mówiąc

to na razie to nawet nie będzie tych reklam Google`a. I wypadną (ku rozpaczy Nestora) Loga, gry i inne.

yy

Adblock, panie. Adblock.

Jestem

dobrej myśli. I czekam z niecierpliwością

-

Z niewiadomych przyczyn przypomniał mi się ten cytat z pewnej pieśni:
,,Bój to jest nasz ostatni, krwawy kończy się trud..."
A może to dopiero krwawy trud się zaczyna ?

...

Te 12 lat zostawiło tutaj na forum niesamowite "dziedzictwo", szkoda będzie jeśli to zginie, mam nadzieję, że po tym wszystkim pozostanie jakieś ogólnodostępne archiwum.
I cieszę się, że byłem tego częścią.
Powodzenia życzę Bastionowi, bo to świetne miejsce, a raczej społeczność, która miała kiedyś niesamowity wpływ na moją wygasłą już nieco miłość do SW. Powodzenia

Re: ...

Dobra, dobra. Do mikronacji byś lepiej wrócił

...

nie żegnajcie się, na litość boską, to tylko przerwa techniczna! Bo jeszcze jakieś licho zbudzicie! Zmiana grafiki czy layoutu, czy jakichś funkcji też chyba samych użytkowników nie zmieni.

...

Największe jaja będą jak Mistrz Mateusz wróci, a Bastionu nie będzie

...

Sidious pisze, że dane zostaną, a niektórzy tutaj robią histerię, jakby Bastion miał wyparować.

Czy ja czegoś nie rozumiem? Stare tematy, konta użytkowników, cała treść (newsy, artykuły) zostaje? Trochę niejasno jest to wszystko powiedziane. To w końcu zaledwie zmiana serwa, czy akcja "ratować co można"?

...

Początkowo nie będzie komentarzy pod artykułami. Opcji personalizacji konta także z tego co widzę na razie nie ma. Wszystko inne pozostaje bez zmian.

...

zmiana serwera i wyglądu

zgubiłeś najważniejsze

zmianę silnika . żegnamy się z MySQLem i PHPem, a witamy MS SQLa 2012, IISa, ASP.net i MVC . To właśnie oznacza, że trzeba Bastion napisać od nowa.

...

No tak, ale to ważne dla administracji, jedyna zmiana jaką odczujemy my, zwykli śmiertelnicy to w praktyce wygląd i układ strony

w sumie

to taki jest plan, by dla użytkownika odczuwalność była podobna. Więc Twoje odczucia jak najbardziej cieszą.

dane nie ucierpią

zostaną. Natomiast jest to jednak dużo więcej niż zmiana serwera i po przejściu na nowy, nie wszystko będzie działało. Czeka nas dużo pracy. Najlepszy przykład to komentarze do newsów (tekstów, sond). One zostaną przeniesione (w dużej części już są), natomiast przez jakiś czas nie będą one widoczne, ani nie będzie można dodać nowych. Ale w momencie gdy wróci ta funkcjonalność, wróci też dostęp do starych danych. Gdybyśmy faktycznie robili zmianę serwera tylko to operacja byłaby prostsza.

Ewakuacja

Wygląda to trochę, jak gdybyśmy nagle dostali nakaz eksmisji ze stopklatki, ale może się mylę.

heh

Chrześcijańska Unia Jedności

no generalnie

dobrze to odbierasz. Tylko może nie aż tak nagle, bo mieliśmy czas dolać oliwy do ognia. Tą oliwą jest właśnie Bastion 4.0. Więc zamiast się przenieść tak jak jest woleliśmy budować nowe. Rusis zrobił tu kawał dobrej roboty. A najlepsze jest to, że obecnie to już moglibyśmy zostać dalej na Stopklatce, ale wolimy iść na nowe.

nie lepiej

schować dumę do kieszeni ?

...

Pamiętam przejście z Bastionu 1.0 na 2.0 (jeszcze wtedy bez konta), a następnie już bardziej przełomową z 2.0 na 3.0, ale teraz to dopiero rewolucja będzie W sumie trochę śmieszne, że najbardziej tę zmianę przeżywają ci, co na Bastionie są od góra 2-3 lat i nie mają porównania co do poprzednich wersji, no ale ja w Was wierzę i wiem, że przyda się odświeżenie wizerunku Pytanko tylko, czy będzie nawiązanie do motywów z 3.0? Burza piaskowa jest bardzo estetyczna i przyjemna dla oka

heh #2

Więcej to już sobie napiszę jutro, o konkursy proszę się nie martwić, dymkowy będzie ogłoszony jutro też a na opowiadania czekamy do pon pod podanym adresem pocztowym.

Zawsze powtarzam, że lepsze jest wrogiem dobrego, ale najczęściej bywa to wtedy kiedy nie mam wpływu na to co się dzieje. A tutaj... po części też nie, ale jest i druga strona dlatego Rusis powinien mieć specjalnie wyróżnione konto za wkład w 4.0


A tak to... podobno 4.0 ma też działać czy wsparciu finansowym użytkowników. Mam nadzieję, że nie zdradziłem za dużo, ale może w końcu członkostwo w Klubie będzie dawało profity, ale i zobowiązywało...

.....

Bardzo lubiłem wersję 3.0. Pamiętam jak czytałem ją jeszcze zanim byłem oficjalnym użytkownikiem, widziałem na niej pierwsze screeny epizodu 3, ściągałem na informatyce mody do Jedi Academy Towarzyszyła mi od gimnazjum aż po studia. Było super!
Teraz pytania:
-Czy będzie skórka nawiązująca designem do Burzy? Bardzo lubię jasnobrązowe strony w necie.
-Jak będziecie się utrzymywali jak straciliście "mniej biznesowo" zorientowanego providera? Więcej reklam, zbiórka, mikropłatności czy nowy dobroczyńca?

utrzymanie

to pytanie które obecnie sobie tak naprawdę zadajemy. Póki co zrobiiśmy zbiórkę, ale jak utrzymywać Bastion - na to odpowiemy sobie dopiero wtedy, gdy będziemy wiedzieć ile kosztuje i co nam wolno robić. Nie planujemy bić się o reklamy, osobiście to najbardziej mi się podobały reklamy jakie były na Bastionie przy Star Wars Kinect, gdzie ludzie z Microsofta przygotowali belkę na layout, a produkt był ewidentnie SW. Mikropłatności - też na sto procent odpadają. Najbardziej prawdopodobna będzie po prostu dobrowolna zbiórka i póki co w tym kierunku poszliśmy. Ale prawdę mówiąc jesteśmy przed właściwym podejściem do tematu.

Mogę dać

ale mało bo dużo sam nie mam. W sumie to dla mnie też by można zbiórkę zrobić ale taką na baczność i w tzw dwuszeregu.

mam

Nadzieje że będą to zmiany na lepsze. Będzie trzeba przetrwać tę parę dni bez bastionu
Taka afera a Mistrz Mateusz ma bana

..

Cóż... nie ma co paniokować. Zmiana serwera raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi.

qwe

A co się stanie z newsami z archiwum?

Re: qwe

Influence napisał(a):
A co się stanie z newsami z archiwum?
________

Wszystko zostanie przeniesione do nowej wersji.

Nie przenoście Nam Bastionu do Krakowa !

jw

No cóż...

No cóż, pozostaje zatem czekać.

Z newsa:

Z newsa:
"Wersja 4.0 tworzona jest w innej technologii, zaczynamy praktycznie od zera."

W jakiej, jeśli można spytać?

Lord Sidious napisał...

Lord Sidious napisał(a):
zmianę silnika . żegnamy się z MySQLem i PHPem, a witamy MS SQLa 2012, IISa, ASP.net i MVC . To właśnie oznacza, że trzeba Bastion napisać od nowa.

re

JPHP100%

W nienawiści do PHP zostałem wychowany.


(poważnie )

4 rp

Czekam na Bastion IV , który przypomniał mi zapowiedzi PISu o powstaniu czwartej RP ;D.

A ja mam nadzieję

i chciałbym tu otrzymać zapewnienie - że mimo stworzenia nowej wersji Bastionu edycji postów na forum dalej nie będzie?

Re: A ja mam nadzieję

Vergesso napisał(a):
i chciałbym tu otrzymać zapewnienie - że mimo stworzenia nowej wersji Bastionu edycji postów na forum dalej nie będzie?
________

Oczywiście, że będzie. Tak jak obecnie jest... dla moderacji

Taka odpowiedź

w pełni mnie satysfakcjonuje

|-o-|

Latający Potworze Spaghetti, świeć nad duszą Bastionu i miej ich wszystkich w opiece,
tak aby kiedy już zaczną się dni anarchii i orgii
wszyscy bezbożnicy trafili do piekielnych czeluści mackowatości,
a wierni Twoi słudzy wyczekali nadejścia nowego Jeruzalem.

Bastion się kończy? Świat Zshe... zszedł na psy
Nie myslałem, że dożyję

PS Kolega uważa (nie powiem który), że po restarcie będzie tu strona porno. Mogę się łudzić?

Mhm

Bądźcie gotowi na zmiany, mniejsze i większe, ale wszyscy mają nadzieję że ku lepszemu -po to tu jesteśmy wszyscy, nie?

Może tak trochę Star Treka? W końcu reżyser ten sam, kosmos też jest...

Będzie się działo

Re: Mhm

Lorn napisał(a):


Może tak trochę Star Treka?


________

Nie !!!

Re: Mhm

Lorn napisał(a):

Może tak trochę Star Treka? W końcu reżyser ten sam, kosmos też jest...


________
Nigdy

Re: Mhm

Lorn napisał(a):

Może tak trochę Star Treka?

________

Wyjdź.

Ban

Łał!!! Pierwszy w moim życiu ban, i to bez trolowania

A teraz bardziej poważnie. Czy po przenosinach baza awatarów będzie od razu dostępna, czy też może później?

zależy

czy chcesz z obecnego avatara korzystać, czy wybrać inny z bazy.
Jeśli o korzystanie - to tak. Jeśli chcesz sobie wybrać inny, to faktycznie lepiej zrób to jutro.

Avatary

Dzięki za odpowiedź. Zmiany wprowadzone.

bastion

Więc tak umiera bastion 3.0
Przy ogłuszającym aplauzie

Re: bastion

Darth Marcin napisał(a):
Więc tak umiera bastion 3.0
Przy ogłuszającym aplauzie

________

D

(ostatnie) cóż..

Coś się konczy, coś się zaczyna. That is the way of things. The way of the Force

Będę trochę tęsknił zarówno za wersją 3.0, jak i Stopklatką. Choć ta ostatnia najbardziej dokuczała chyba w czasach gigantycznego srebrnego paska z linkiem do głównej. No i Loga, gry & inne, przecież te grafiki na dwukolorowe telefony są tak bardzo ważne.

Ale przede wszystkim jestem ciekaw przyszłości, bo czekają nas naprawdę ciekawe, potencjalnie przefajne, czasy. Zarówno jeśli chodzi o Star Wars (nowe filmy, dużo nowych filmów), jak i o nową wersję Bastionu (Nasza klasa, wasz Bastion). Mam nadzieję, że będę mógł się z kimś ostro pokłócić na nowej wersji forum na temat nowości i klasyki Gwiezdnych Wojen. Coś dawno tego nie robiłem .

Także tak, było fajnie. Teraz skaczemy do przodu.

....

To teraz każdy z nas będzie chodził i mówił jakim to jest weteranem 3.0 i spoglądał z góry na dopływ świeżej krwi w 4.0 związany z Rebels i DT.

Jestem weteranem...

Jestem weteranem Bastionu 2.0

Pamiętamy

czasy wersji 1

Ja i tak

spoglądam na wszystkich z góry, więc nie zauważę różnicy

Spoglądam na

przyszłość Bastionu jako na jego przeszłość.
Czy oznacza to że umarł On w swojej rzeczywistości [?]

heh #3

Dopiero ogarnąłem, że mój post powinien być tutaj. Ten stąd
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=571968#572015

Ale... o B mógłbym się szeroko rozpisać, jako najbardziej szeroko piszący Wymagałoby to jednak zestawienia tego co dobre z tym co złe, więc daruję już sobie.

Tak czy siak jestem ciekaw tego co będzie.

Nie

Nie straszcie tak z tymi czerwonymi nagłówkami, aż się z przejęcia zalogowałem chyba po roku czasu z tego wszystkiego...

Szkoda, że będzie inny silnik, ten był charakterystyczny i jest bardzo funkcjonalny mimo swojego wieku, nie jestem zwolennikiem nowości i mam nadzieję, że klimat strony też nie będzie gorszy.

Inna sprawa, że sam od dawna jestem już raczej biernym obserwatorem uniwersum niż takim aktywnym, The Clone Wars i nowości są dla mnie zbyt dziecinne i może w związku z tym dobrze zrobi ten redesign strony dla młodszych fanów, bo nasz stary Bastion z oldschoolowym wyglądem pewnie byłby zbyt obciachowy dla tych co tu dołączą po premierach nowych epizodów

Refleksje

Z wrażenia dokonałem logowania po paroletniej przerwie

Ja niestety również należę do tej generacji, dla której cala ta zabawa w Clone Wars jest takim współczesnym, rozwlekanym w nieskończoność Star Wars Holiday Special. Również martwię się o nowa szatę graficzna, liczę na przejrzystość i funkcjonalność, w duchu stron z drugiej polowy lat 90.

Screeny

Mission Complete - Screeny zrobione

No a gdzie

link do galerii??

Zamknięcie Bastionu

Screen pamiątkowy zrobiony, możecie otwierać 4.0 :,)

.

Już się nie mogę doczekać nowego wyglądu Bastionu D
Może kilka screenów też zrobie.

....

Screen całej strony głównej 3.0
http://img585.imageshack.us/img585/8229/xl3t.png

history

No przecież w historii Bastionu macie screeny wszystkich wersji designu.

...

Może i są, ale w dużo mniejszej rozdzielczości

Ha!

Wiem! Na zamknięcie Bastionu obejrzę sobie Imperium kontratakuje!
A co! Jak odchodzić, to z hukiem!

A tak w ogóle to jestem ciekawa nowego wyglądu i funkcjonalności nowej Stolicy Imperium i do zobaczenia na Nowym Bastionie

Re: Ha!

Kassila napisał(a):
Wiem! Na zamknięcie Bastionu obejrzę sobie Imperium kontratakuje!
A co! Jak odchodzić, to z hukiem!

________
Czemu akurat Imperium kontratakuje? Niech Moc będzie z Wami.

No

bo Imperium, bo kontratakuje i jest o tym coś na głównej
Swoją drogą to kupiłam nową sukienkę i się nią cieszyłam cały wieczór Film obejrzę kiedy indziej

na nową funkcjonalność

to na razie zbytnio bym się nie nastawiał, raczej na braki starej... najkrócej mówiąc działają newsy, teksty, logowanie/rejestrowanie i forum. Reszta będzie dochodzić z czasem.

Bastion

No to co, to już koniec Bastionu 3.0. Wielka szkoda . Ja tu mam bana, sobie tylko czytać forum mogę, a tu takie coś . Jak zobaczyłem ten temat to mi serce zamarło. Naprawdę się przestraszyłem, bo tytuł taki troszkę kiepski. Pomyślałem, że to już ogólny koniec Bastionu, ale na szczęście nie. To będą na pewno niezapomniane chwile. Szczególnie przyjście tu te 2,5 roku temu przeze mnie. To będą niezapomniane momenty. Mam nadzieję, że na Bastionie 4.0 będzie lepiej, choć nie jestem pewny czy to jest w ogóle możliwe.

A tak w ogóle, to sobie dzisiaj wracam z bana i jutro znowu będę go miał . A więc żegnajcie i do zobaczenia na nowym Bastionie. Niech Moc będzie z Wami.

...

Witamy z powrotem Miszczu

...

W końcu powrót, brakowało nam Ciebie

Re: Bastion

Mistrz Mateusz napisał(a):
No to co, to już koniec Bastionu 3.0. Wielka szkoda . Ja tu mam bana, sobie tylko czytać forum mogę, a tu takie coś . Jak zobaczyłem ten temat to mi serce zamarło. Naprawdę się przestraszyłem, bo tytuł taki troszkę kiepski. Pomyślałem, że to już ogólny koniec Bastionu, ale na szczęście nie. To będą na pewno niezapomniane chwile. Szczególnie przyjście tu te 2,5 roku temu przeze mnie. To będą niezapomniane momenty. Mam nadzieję, że na Bastionie 4.0 będzie lepiej, choć nie jestem pewny czy to jest w ogóle możliwe.

A tak w ogóle, to sobie dzisiaj wracam z bana i jutro znowu będę go miał . A więc żegnajcie i do zobaczenia na nowym Bastionie. Niech Moc będzie z Wami.

________
MM na wolności! D

-

Było tutaj pusto bez Ciebie

asdfg

A może by tak jutro jakieś posiedzenie na Kantynie na zamknięcie Baationu 3.0?

...

Przenosimy pliki i dane na nowy serwer, ale nic nie przepadnie! Tylko nowy silnik jeszcze nie umie np. obsługiwać sondy czy komentarzy, ale to wszytko będzie.

Po co siać panikę? Spokojnie.

Bastion

Przecież nikt nie sieje paniki. A tak w ogóle to od kiedy będzie dostępny Bastion? Niech Moc będzie z Wami.

tego nie wie nikt

w dodatku na różnych komptuterach może być inaczej. Natomiast spodziewam się, że na 80% z nich w środę wieczorem powinien działać już adres star-wars.pl.

Re: tego nie wie nikt

Lord Sidious napisał(a):
w dodatku na różnych komptuterach może być inaczej. Natomiast spodziewam się, że na 80% z nich w środę wieczorem powinien działać już adres star-wars.pl.
________
Star-wars.pl? To będzie zmiana, bo do tej pory było gwiezdne-wojny.pl. Niech Moc będzie z Wami.

ty bacz!

byś nie zarobił kolejnego bana przed zamknięciem

Re: ty bacz!

Kathi Langley napisał(a):
byś nie zarobił kolejnego bana przed zamknięciem
________
Niby czemu, po prostu grzecznie się pytam? Niech Moc będzie z Wami.

akurat

powyższy post nie był zakończony znakiem zapytania

Re: akurat

Kathi Langley napisał(a):
powyższy post nie był zakończony znakiem zapytania
________
Oj no, przepraszam . Ale tak na serio to zmieniacie adres? Niech Moc będzie z Wami.

Co?

Tak szybko? Eee, a ja myślałam, że jakiś tydzień co najmniej!

Czyli Nowy Bastion leży niecałe 24 godziny lotu w nadprzestrzeni od Starego, tak?

Re: Co?

to niestety nie jest takie łatwe do określenia. Kwestia przepięcia domeny trwa. Przy testowej zajęło nam to 1,5 dnia, aż zaczęła działać. Przy star-wars.pl (ustawiana w tym samym miejscu, żeby było śmiesznie), działało po 9 godzinach, a po niecałych 20 śmigało już, zresztą piszę z niej. Ile zajmie gwiezdne-wojny.pl? Tego nie wie nikt.

a

podobno oprócz opłat nie będzie już komntarzy do banów... w końcu sytuacja znormalnieje. Jest dobrze. Spokojnie

No bez jaj!

Przecież komentarze do banów to już tradycja jest :/
Poza tym, przypominam że miały one duży wpływ na uratowanie Resvaina od niesłusznego bana.

...

co więcej, podczas migracji danych moderacja będzie głosować nad nadaniem banów prewencyjnych w celu zachowania porządku (większością 2/3 głosów). Więc z góry pewnie pójdą bany i najpewniej nie będą one jawne

asdfg

Ciekawe, na kogo padnie.

No to się

w pełni zgadza z newsem LS-a. Chyba, że to aluzja na pakowanie walizek

"ostatni news, bany dla wszystkich"

weź

nie wierz Halowi, on dla beki wszystko pisze.
Skrobnąłem o tych banach, jakoś nikt nie zareagował, więc ludziom tak bardzo nie zależy.

Lepiej powiedz co myślisz o wspomaganiu B finansowo, oczywiście bez żadnego przymusu, ale z możliwymi nagrodami. Więcej oczywiście nie mogę zdradzić...

Re: weź

Odnosząc się do twojej prośby o opinię:

Pomysł ciekawy, tylko teraz pytanie ile osób będzie chętnych do płacenia na Bastion, jakaś część pewnie się znajdzie, tylko będzie ich dużo, czy mało? Ja od siebie od razu mówię, że jeśli bym wpłacał, to nie byłyby to duże sumy z mojej strony, jako że nie mam żadnego stałego źródła dochodów prócz kieszonkowego, jakaś praca zarobkowa to tylko od czasu do czasu. Nie wiem więc, na ile wpłata z mojej strony byłaby pomocna.

Poza tym, w przypadku takiego rozwiązania redakcja Bastionu powinna też robić to samo co WOŚP, czyli co kilka miesięcy/co pół roku publikować raporty rozliczające z każdej wpłaconej złotówki, ile przychodu, na co poszło, ile poszło na jedną rzecz itp. Można by to zrobić poprzez publikację newsa, czy osobny temat na forum z takimi raportami.

na tym

to właśnie polega: możesz nie wpłacać nic, możesz 10 groszy, 10 złotych, 10 euro. Żadnego przymusu, po prostu chcesz wspomóc działalność B, głównie jego fizycznego istnienia.

Donacja. Piękne rozwiązanie...

Re: No to się

wszyscy dostali bana, z góry na dół. Bany techniczne.

...

Po pierwsze - ban był słuszny. A po drugie, dla mnie liczyła się tylko i wyłącznie dyskusja z samym Resvainem na privie - gdybym nie uznał że gościu jest w porządku, to posiedziałby do końca wyznaczonego czasu bana

no

więc całe szczęście, że juz nie jesteś modem

Kantyna

jutro przenosiny od 17, może od razu dzisiaj posiadówka? :]

asdfg

Jestem za.

no to jazda

wszyscy zainteresowani

-

Więc dołączam

ale co. ale co?

Tak beze mnie ?

bez

ciebie, a impreza juz kawalek trwa

Zawsze

wiedziałem, że chcecie się mnie pozbyć, no czułem to normalnie!

nie

marudź tylko jazda

Cieszę się,

że mogę być świadkiem kolejnego etapu w rozwoju Bastionu. Na wersję 3.0 przypadło najwięcej mojego aktywnego tu bytowania, oby 4.0 pobiła ten wynik :]
Muszę przyznać, że jestem ciekawa jak to będzie na początku z tą ograniczoną wersją, bez przeróżnych funkcji.
I muszę powiedzieć, że jestem pełna podziwu dla Rusisa i LSa.

Pod star-wars.pl już jest

przynajmniej u mnie Tylko zalogować się nie mogę

Nowy layout

na star-wars.pl wygląda bardzo obiecująco. Kashyyyk style

...

Nie tylko tobie się on spodobał. Ja także uważam że został on perfekcyjnie wykonany.

Kantyna

Jako że zaraz mają nas wszystkich zbanować, to kiedy już się to stanie, zapraszamy na kantynę

Godzina B

Wybiła. Chyba. Tak więc... no. Dozo.

Re: Godzina B

Dałeś ostatni post na bastionie 3.0

nieprawda

Re: nieprawda

Racja nie widziałem tego.

Re: Re: nieprawda

" I legendę diabli wzięli..."

wszystko

zależy od tego jak na to spojrzeć np. tak
http://imageshack.us/a/img407/1239/a9um.png

to tak. Nie mniej eeee to ma jakieś znaczenie? Grunt, że baza się przegrała i wszystko cośmy tu napisali ostało się ku następnej szczęśliwej dekadzie.

Ot co

Re: wszystko

Ma to znaczenie. Dosyć duże, bo chyba byłoby Ci miło, gdybyś to Ty napisał ostatniego posta, jako weteran tego forum. Niech Moc będzie z Wami.

nie

brałem tego pod uwagę w ogóle, pisząc post o 17 liczyłem że wbiję się dla beki na ostatnią chwilę, znając godzinę końca/początku.

I tyle. Miło mi jest że nic co do tej pory napisałem nie znikło. Posty, formatowanie, fotki... to jest ważne.

Dla niektórych przynajmniej.

Re: nie

Eh, Bart, a Ty nadal naiwnie masz nadzieję że treść jest dla wszystkich ważna.

Słodkie

that`s

true
Dla niektórych przynajmniej.

Post

Jestem zaszczycony, że to ja zamknąłem Bastion 3.0 . Niech Moc będzie z Wami.

Re: Post

Mistrz Mateusz napisał:
Jestem zaszczycony,
-----------------------
A ja zniesmaczony...

Ale jak cie to tak cieszy to masz:
http://c.wrzuta.pl/wi2367/424517b00018aae248adc6e2/joker_gif_1

Re: Re: Post

To było bardziej dla żartów, wiesz? Szczerze, to nie zależało mi na tym, by jako ostatni napisać posta na Bastionie 3.0. Ale za gratulacje dziękuję . Niech Moc będzie z Wami.

...

Widzę, że nowy bastion już działa. Trochę ciemne tło ma, ale ogólnie spoko. xD

4.0

Moze byc... dotrze sie w biegu. Powodzenia i kodowac szybko!

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.