TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Spin-offy bez spoilerów

Czemu pierwszy spin-off będzie o Hanie Solo?

Lord Sidious 2013-12-02 17:36:57

Lord Sidious

avek

Rejestracja: 2001-09-05

Ostatnia wizyta: 2022-08-08

Skąd: Wrocław

Oczywiście formalnie takiej informacji nie ma, ale gdzieś wcześniej w plotkach to się przewijało. Jednak to co mnie najbardziej zastanawia to doniesienia, które ostatnio się pojawiły.

1. Jedi Master SQL twierdzi, że pierwszy spin-off będzie filmem Kinsberga. Akurat w momencie, gdy ogłoszono, że Kasdan zajmie się Ep7 to akurat nie jest to żadne odkrycie. Też mam wrażenie, że Kinsbergowi łatwiej podzielić czas na Rebels i własny film, niż na dwa, wymagające filmy. A skoro Kinsberg i Rebels, to eksploatowanie okresu tak mniej więcej 10-0 lat przed ANH jest jak najbardziej prawdopodobne. Może on wtedy fajnie powiązywać wszystko z serialem. Han nie jest jedynym, ale wydawać by się mogło, że idealnym kandydatem na spin-offa.

2. Sokół Millennium. Owszem zbudowali go, ale czy aby na pewno jest sens budować cały statek na jeden film? No dobra trylogię? Moim zdaniem o wiele większą rolę Sokół mógłby odegrać w spin-offie o Hanie Solo i to by było naturalne. Zatem strzelam nawet, że kusząca dla Kinsberga byłaby możliwość pokazania tego jak Sokół trafił w ręce Hana.

na razie tylko tyle przesłanek widzę. Może ktoś jeszcze potrafi coś znaleźć, lub znaleźć kontrprzyklad.

LINK
 • Nie wiem...

  Strid 2013-12-02 17:45:56

  Strid

  avek

  Rejestracja: 2003-06-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Poznań

  Nie wiem czy zbudowanie "Sokoła" jest tu dobrym "dowodem". W końcu nie wiadomo ile go będzie w nowych epizodach. Może na jego pokładzie potoczy się tyle akcji, że ma to sens? Ponad to pamiętajmy, że Abrams lubi kręcić w rzeczywistych lokacjach zamiast na green screenie co z resztą zaowocowało w "Star Treku" statkami większymi wewnątrz niż na zewnątrz... A przynajmniej ja miałem takie odczucie

  LINK
  • Re: Nie wiem...

   Lord Sidious 2013-12-02 17:57:25

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-08

   Skąd: Wrocław

   w sumie równie dobrze Sokoła mogą budować do Disneylandu, na pewno się przyda. Nielada atrakcja będzie, skoro będzie to prawdziwa filmowa lokacja. Dlatego nie piszę o dowodach, a powodach, które pozwalają przypuszczać, że to będzie film o Hanie Solo.

   LINK
  • Re: Nie wiem...

   Lorn 2013-12-02 20:40:32

   Lorn

   avek

   Rejestracja: 2005-01-16

   Ostatnia wizyta: 2022-07-15

   Skąd: Sosnowiec / Kraków

   Niezależnie od tego po co, ja cieszę się że powstał. Czemu do tej pory nikt na to nie wpadł

   LINK
 • ###

  smajlush 2013-12-02 17:48:02

  smajlush

  avek

  Rejestracja: 2010-09-18

  Ostatnia wizyta: 2022-07-16

  Skąd: Kraków

  A ja wciąż wypytuję, dlaczego ten Jedi Master SQL jest takim wiarygodnym źródłem? Bo jak na razie nie widzę powodu, by mu w czymkolwiek wierzyć.

  Odnośnie Hana - z tego co wiem, wciąż jest o nim dużo to powiedzenia - nie czytałem Trylogii Hana A.C. Crispin, ale podobno moment, gdy Han ratuje i poznaje Chewbaccę nie został tam ani nigdzie indziej opowiedziany. To, a także dorwanie Sokoła wydaje się logiczną fabułą - oby tylko nie niszczyła Kanonu.

  LINK
  • Re: ###

   Lord Sidious 2013-12-02 18:01:09

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-08

   Skąd: Wrocław

   wiarygodnym nie jest. Przynajmniej jako źródło. Lepszym niż Latino Review, ale i tak najlepszym jakie mamy.
   Natomiast analitykiem sytuacji jest całkiem przyzwoitym. A raczej wiele z tego co pisze, to nie fakty, a analiza. I z tą analizą się zgadzam dość często, bo dochodzę do podobnych wniosków.

   Ten moment z Chewbaccą faktycznie u Crispin znajduje się między tomami, raczej widzimy Hana który już jest poza akademią i nie wie co z wookiem zrobić. To idealna historia na spin-off, podobnie jak w przypadku Landa bitwa o Tanaab. Dorwanie Sokoła niestety pewnie już by w kanonie trochę namieszało, choć patrząc na tę chęć kopiowania trylogii przez niektórych, Bespin to idealne miejsce na powrót. Gorzej, że gra hazardowa jako temat filmu nowej przygody, to tak trochę mało pasuje.

   LINK
 • Podstawowym problemem

  Elendil 2013-12-02 19:28:04

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Będzie to, kto by miał Hana Solo zagrać. Jeśli byłby to film o przejęciu przez niego Sokoła, no to raczej Ford nie przejdzie castingów

  Nie wyobrażam sobie za bardzo kogoś innego w tak charakterystycznej dla jednego aktora roli.

  LINK
 • To będzie film o Ewokach

  Burzol 2013-12-02 21:26:56

  Burzol

  avek

  Rejestracja: 2003-10-14

  Ostatnia wizyta: 2022-08-08

  Skąd: Poznań

  Zacznijmy od tego, że zbudowanie jednego statku (o ile faktycznie to zrobili) na potrzeby produkcji filmu to żaden problem. Nie takie rzeczy wznosili na parę dni zdjęć, żeby potem to wyburzyć.

  Spin-offy to taki temat, który dla mnie jest nadal mocno niewyobrażalny. To znaczy rozumiem wolę Disneya, żeby uczynić z SW wielowątkową serię filmów, ale nie wyobrażam sobie jak by to miało wyglądać. Oczywiście Marvel pokazał jeden sposób, w jaki można to zrobić. Tylko w przypadku SW ślepe powtarzanie działań Marvela nie może się udać. Tam wprowadzane są postaci zupełnie nowe dla szerszego widza, po raz pierwszy w nowej interpretacji wspólnego świata filmowego Marvela. Tutaj każdy film musiał się będzie dostosować do dotychczasowych filmów (a w pewnym stopniu również pozostałych źródeł). Dzięki temu twórcy będą mogli bawić się na przykład w wpasowanie do innych filmów, coś jak kinowa wersja Cieni Imperium... Ale tu dochodzi bardzo ważny problem - jeżeli opowieść jest mocno wpasowana w inne filmy, to nie da się z niego zrobić sequela, a przykład niedawnego Thora po raz kolejny udowadnia, że sequele sprzedają się znacznie lepiej niż oryginalne filmy dziejące się w tym samym uniwersum.

  Być może faktycznie, jak chciałyby plotki, spin-offy będą skupiać się na jednej konkretnej postaci i to na niej oprą konkretny film. Od Hana Solo, przez Yodę, aż po Jar-Jara. Tylko tu dochodzimy do drugiego problemu z dopasowaniem do znanej wszystkim historii galaktyki. Każdy film musi być o czymś. Historia Hana Solo musiałaby pokazać jakąś drogę tego bohatera, żeby na początku był po jednej stronie, a na koniec opowieści stanął po innej stronie. Coś jak w Nowej nadziei . I tu najsensowniejsza byłaby pewnie historia Hana Solo, od małego dziecka aż do szemranego przemytnika. Choć pewnie raczej bardziej hollywoodzko i mitologicznie byłoby, gdyby Han pochodził z bogatej rodziny, a nie był sierotą z ulic Korelii. Drugim fascynującym wątkiem na temat tej postaci byłoby faktycznie związanie ze sobą Hana i Chewiego, taka komedia „bro-mantyczna”, w której Han najpierw całkowicie ignoruje gigantycznego stwora, który chodzi bez ubrań, a potem ratując go, poznaje swojego najlepszego przyjaciela i najlepszego towarzysza podróżny do czasu księżniczki z Alderaana.

  Dlaczego wydaje mi się to jednak mało prawdopodobne, a oto kilka powodów. Ponieważ historię Hana Solo wszyscy znają. A w każdym razie te najistotniejsze fragmenty . Postać jest może i znana, ale charakter Sola nie pasuje jako główny bohater filmu. Jeżeli film dzieje się przed ANH, musi opowiadać o żądnym kasy i przygody przemytniku, który do końca filmu pozostaje taki sam – czyli to o czym pisałem wcześniej. Jeżeli dzieje się po ROTJ...to trudno powiedzieć, bo nie wiemy jaki będzie stan Starych Bohaterów w Ep VII. Ale mały potencjał sequelowy takiego filmu pozostaje.

  Natomiast mam innego kandydata na spin-offy. Decyzja na tego kandydata jest prosta, to najpopularniejsza postać z całej serii Star Wars. To postać, z którą małe dzieci, płci obojga, mają setki gadżetów. Od łóżek, przez milion wersji figurek, po tostery. To film, na który nawet Zax chciałby pójść. Film o Darthie Vaderze. Wiem, filmy dla szerokiej publiczności, w którym jest tylko złoczyńca jeszcze nie są tak powszechne, więc może dołączy do niego Obi-Wan Kenobi, w końcu McGregor był chętny. Film mógłby opowiadać dwie odpowiadające sobie historie, o tym jak to źle jest być Benem Kenobim na Tatooine, a dobrze jest być złoczyńcą Ciemnej Strony i że już nie ma nadziei. Tu problemem jest jedynie silne powiązanie tych postaci z Georgem Lucasem, tego kiedy Lucasfilm zdecyduje się na ruszenie kogoś tak ważnego jak Vader. Z drugiej strony mówi się o filmie z Yodą, który też był Lucasowi bardzo bliski.

  Naturalnie ja osobiście liczę na film o Droidach, prawdopodobieństwo takiego spin-offu jest o tyle duże, że to sympatyczne postaci, które można łatwo dopasować do dosłownie każdej historii, więc w takim wypadku scenarzyści będą mogli mieć naprawdę bardzo swobodną rękę, co pozwoliłoby na wiele dość luźno związanych ze sobą filmów.

  Trudno jest jednak przewidzieć przyszłość spin-offów, przyszłość, jak nigdy wcześniej, jest w ciągłym ruchu. Trudno zgadnąć będąc fanem SW, ale jest też bardzo trudno zgadywać będąc pilnym obserwatorem Hollywood. Nie sposób mi przewidzieć jaki tok myślowy będą miały garnitury z tak zwanego Tinseltown. Czy będą chcieli zarobić za wszelką cenę robiąc film o czymkolwiek z SW, czy potencjalną kolejną serię filmów, a może opowiedzieć pojedynczą historię dziejącą się w odległej galaktyce.

  LINK
  • Vader i jego film

   Lord Sidious 2013-12-06 18:54:20

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-08

   Skąd: Wrocław

   Moim zdaniem do Vadera dojdą, w swoim czasie. To nie jest postać, którą można sobie ot tak odpuścić. Ale nie wiem też, czy dobrze od niego zacząć.

   To co piszesz o Hanie Solo, to właśnie idealnie nadaje się na film, kino nowej przygody. Z przemytnikiem, awanturnikiem w roli głównej. On nie musi się zmieniać za bardzo. Wystarczy, że będzie pół filmu cyniczny, a potem uratuje Chewbaccę. To ma większą siłę, niż właśnie Vader, który chodzi i morduje Jedi. Poniekąd zrobienie filmu o Vaderze, dobrego filmu, który odda mu sprawiedliwość, jest moim zdaniem trudniejsze. Vader musi być szwarccharakterem, jako antybohater moim zdaniem nie do końca się sprawdzi. Zresztą z kimkolwiek będzie walczył, to będzie źle - bo jak z Jedi i wygra to film przewidywalny, jak przegra to robią z niego miernotę. Han Solo ma większe pole do popisu, bowiem robiąc Indianę Jonesa w kosmosie, czy kino tego typu, równie dobrze można zastosować manewr z "Skoku millennium", gdzie coś trzeba było z tą kasą zrobić . Można też dać mu wszystko przegrać w sabacca.

   Natomiast nie widzę filmu o Hanie Solo po klasycznej trylogii, zresztą on się nawet nie mieści w tym, co mówiono - origin movies. Origin movie Vadera to Epizod III. Tam niewiele już można dopowiedzieć. W przypadku Hana Solo właśnie chyba mamy najwięcej do dopowiedzenia, bo choć historię znamy, to jej przebieg już formalnie znany nie jest. To sprawia, że ludzie mogą czekać na to, a jednocześnie wciąż pozostaną zaskoczeni. Jak z prequelami i Wojnami klonów, które nawet po zakończeniu filmów potrafiły nas zaskoczyć niejednym zwrotem akcji (Ahsoka uczennicą Anakina). Póki Disney chce origin movies moim zdaniem Han strzela pierwszy. Jar Jar (bez myślnika) odpada, z Vaderem też jest problem. W przypadku Yody czy Jabby akurat można stworzyć fajne historię, ale czy w to pójdą, zobaczymy.

   LINK
 • ...

  ShaakTi1138 2013-12-07 09:43:07

  ShaakTi1138

  avek

  Rejestracja: 2009-06-02

  Ostatnia wizyta: 2022-08-01

  Skąd: Biała Podlaska

  A mnie najbardziej martwi, że ten spin-off wcale nie musi opowiadać historii Hana, "którą wszyscy znają". Ostatnio śledzę dość intensywnie Hidalga na Twitterze i co on wypisuje na temat kanonu i EU, to się włosy jeżą. Przykładowo, ktoś się go spytał o kopce na ilustracji do "Rebels", czy może oznaczać to, że ową planetą jest Alderaan (to było jeszcze przed SDCC). Ten odparł, że nie, bo kopce owszem, pojawiły się na wczesnych konceptach McQuarriego, ale ostateczną, kanoniczną wersją jest ta z ROTS. Na to jego rozmówca pyta co zatem z TOR-em i innymi źródłami, gdzie kopce i Killikowie są. I co odpowiedział Hidalgo? Może: "na Alderaanie są różne krajobrazy"? Nie, odparł, że tamte źródła próbowały inkorporować wizję kopców, ale się mylą. Żadnej refleksji, po prostu przekreślenie.

  Było mnóstwo innych przykładów tego typu rozmów (np. o wizerunkach Boby i Grievousa), a ostatnio w ogóle stwierdził, że kanonem jest tylko to, co na ekranie (filmy, TCW, Rebels i przyszłe projekty - złośliwie się zapytam czy w takim razie animowane "Ewoki" mają taki sam status, choć ostatnio broniłam ich przed kolegą, który uparcie twierdził, że kanoniczne nie są). Reasumując, Hidalgo jest członkiem owej "story group" i skoro on twierdzi, że całe EU jest do kosza, to sama nie wiem co o tym myśleć. A spin-offów boję się bardziej od nowej trylogii.

  LINK
  • to mnie martwi

   Lord Sidious 2013-12-08 08:57:44

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-08

   Skąd: Wrocław

   niestety, bo oznacza, że ludzie od EU nadal są mentalnie ograniczeni. Tak samo przecież było z Kashyyykiem. Lucas pokazał (pośrednio w Holiday Special), że Kashyyyyk to tylko wielkie drzewa, więc tak jest. Cała planeta... Nic więcej nie ma, od bieguna do bieguna (no dobra, przesada trochę, ale wiadomo o co chodzi). Przyszedł Lucas w ROTS i zrobił inny krajobraz Kashyyyka i co okazuje się, że można. Ano można, tylko trzeba mieć coś w głowie więcej niż tylko zardzewiałe śrubki wyrwane z freedonowego tramwaju.

   LINK
   • Re: to mnie martwi

    smajlush 2013-12-08 10:00:35

    smajlush

    avek

    Rejestracja: 2010-09-18

    Ostatnia wizyta: 2022-07-16

    Skąd: Kraków

    Ja wciąż wierzę w Lelanda i spółkę. Bo jeżeli oni nie wybronią Expanded Universe, to kto?

    LINK
    • Re: to mnie martwi

     Burzol 2013-12-08 10:23:02

     Burzol

     avek

     Rejestracja: 2003-10-14

     Ostatnia wizyta: 2022-08-08

     Skąd: Poznań

     Tylko właśnie w tym leży problem, że nie jest tak całkowicie jednoznaczne przed kim tego EU trzeba bronić. Niekoniecznie przeciwnikiem jest tu Filoni, Abrams czy nawet Lucas.

     Z drugiej strony Leland i spółka mają teraz większy (choć nadal skromny) wpływ na to co się dzieje na różnych poziomach kanoniczności, więc moja nadzieja jest taka, że wszystkie nowe rzeczy, które powstaną, będą ze sobą coraz bardziej spójne, oraz otwarte na wiele różnych źródeł.

     LINK
 • Swoją drogą

  Lord Sidious 2013-12-09 18:00:35

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-08-08

  Skąd: Wrocław

  dziś pojawił się ciekawy artykuł:
  http://guardianlv.com/2013/12/star-wars-han-solo-origin-movie-for-2016-release/

  wg którego pierwszym filmem miałby być faktycznie film o Hanie Solo. Większość z tego, co tam jest to są pogłoski (w tym te wrześniowe, zdementowane), ale jest też wypowiedź Rasulo (CFO Disneya), że budżet filmu o Solo (2016) będzie mniejszy. Jakby ktoś znalazł wiarygodne źródło z tą wypowiedzią to prosiłbym o linka .

  LINK
  • Update

   Lord Sidious 2013-12-09 21:15:58

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-08

   Skąd: Wrocław

   znalazłem już oryginalna wypowiedź pochodzi jeszcze z września i nie ma tam słowa o filmie z Hanem Solo, jedynie luźna sugestia, raczej wynikająca z poprzednich newsów. Czyli wygląda na to, że Guardian Las Vegas zrobiło fałszywy alarm.

   LINK
 • o jabbie.

  darth ryba 2014-03-20 20:04:10

  darth ryba

  avek

  Rejestracja: 2014-03-19

  Ostatnia wizyta: 2018-08-14

  Skąd: Coruscant,Dzielnica Senacka

  Najlepszy byłby gangsterski o Jabbie albo "jak rozwinąć knajpe w stolicy" o Dexie

  LINK
 • No i nie trafiłem

  Lord Sidious 2015-03-12 21:36:25

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-08-08

  Skąd: Wrocław

  Wygląda na to, że Solo nie będzie w tym filmie, a nawet jak się pojawi to nie będzie mieć znaczącej roli. I dobrze. Ale jak patrzę na wpisy pilotów nikt nie obstawiał u nas.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..