Forum

Pomocy!!!

Witam dostałem taki temat z j.polskiego w szkole średniej do napisania: Czy "Gwiezdne Wojny" poruszają temat dobra i zła w świecie? Zwracam się do was z prośbą o jakąś pomoc z tym ponieważ nie jestem fanem SW i nie za bardzo nawet znam trylogię skąd mój problem z wypracowaniem.

###

1. Jak zakładasz temat, to w odpowiednim dziale.
2. Jak zakładasz temat, to nazwij go adekwatnie do tematu
3. Zazdroszczę nauczycielki polskiego
4. Obejrzyj Gwiezdne Wojny To świetne filmy, będziesz dobrze się bawił, kto wie, może nawet zostaniesz fanem? No i odrobisz pracę domową.
5. Tak, występują tam postaci czyniące dobrze i czyniące źle. Jeśli o to chodzi.

Re: ###

a może jakieś ładnie opisane przykłady

Re: ###

Nie będę robił za ciebie lekcji - dobrze ci radzę, obejrzyj te filmy, nie zawiedziesz się

Re: ###

Filmy obejrzę ale strasznie długie to jest (nie zdołam się wyrobić w czasie)

Re: ###

Epizod IV i/lub V do napisania PD powinien Ci wystarczyć. I możesz pisać notatki/robić lekcje w trakcie filmu to może zejdzie krócej, bo Cię natchnie.

Zpewnego punktu widzenia...

Ponieważ George Lucas oparł się o mitologię ludzkości, to z pewnością da się z takiego tamatu wycisnąć sporo. Od czasów historycznych aż po dzisiejsze. Jeśli będziesz miał sporo czasu na pracę... i chęci, mógłbyś spojrzeć na problem dobra i zła w zależności od punktu widzenia (kłania się Obi-Wan Kenobi), w zależności od strony konfliktu, w zależności od czasu... Tylko nie wiem, czy to przejdzie w jedynie słusznej szkole z jedynie słuszną linią "partyjną", czytaj kluczem. Ale to dobry temat.

A jakby wziąć na tapetę samo powstanie Imperium? Zdaje się, że ktoś już pisał na ten temat "magisterkę".

...

Na ten temat można napisać pracę naukową, bo temat szeroki i można na niego spojrzeć na wiele sposobów. W skrócie? Najlepiej by było gdybyś obejrzał Nową Nadzieję i spojrzał na przedstawienie Imperium jako zła totalnego i Rebelii jako dobra. Zamiarem Lucasa było właśnie przedstawienie tych frakcji jak białe i czarne, bez odcieni szarości. A sam film to podróż bohatera rzuconego w wir większej polityki, jego działanie na rzecz dobra i chęci zmiany sytuacji w Galaktyce. Zło więc jako faszystowski totalitaryzm, dobro jako opozycja w postaci wojowników o wolność.

Gdyby spojrzeć jeszcze na Prequele (I-III), to warto wspomnieć o przedstawieniu jak łatwo jest manipulować opinią publiczną i jak płynnie można przejść od demokracji do totalitaryzmu. Z "dobrej" Republiki rodzi się zło, powstające na gruzach tego co było kiedyś. Jest więc tutaj wiele odcieni szarości, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę frakcję Separatystów, która również była manipulowana przez Sithów, ale po części walczyła wierząc w "słuszność" wojny (ale też z korporacyjnej chciwości).

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.