Forum

Legacy Vol. 2 #11-?

Ten wątek jest poświęcony nowym zeszytom serii Legacy Vol. 2. Jest to komiks tworzony przez utalentowanych scenarzystów: Corinnę Bechko i Gabriela Hardmana. Ten drugi jest odpowiedzialny również za szatę graficzną niektórych zeszytów.

Legacy Vol. 2 jest bezpośrednią kontynuacją serii Legacy Johna Ostrandera i Jan Duursemy i przedstawia losy młodej Ani Solo i jej przyjaciół.

Re: Legacy Vol. 2 #11-?

Master of the Force napisał:


Legacy Vol. 2 jest bezpośrednią kontynuacją serii Legacy Johna Ostrandera i Jan Duursemy i przedstawia losy młodej Ani Solo i jej przyjaciół.

-----------------------

A nie spin offem ? Myślałem że seria skupi się na innych bohaterach niż oryginał ?

Re: Legacy Vol. 2 #11-?

Vol. 2 to bezpośrednia kontynuacja w sensie chronologicznym. Czyli wszystko zaczyna się w chwili zakończenia Vol. 1

Re: Legacy Vol. 2 #11-?

Master of the Force napisał:
Vol. 2 to bezpośrednia kontynuacja w sensie chronologicznym. Czyli wszystko zaczyna się w chwili zakończenia Vol. 1
-----------------------

No chyba że tak ... ale moim zdaniem słowo "kontynuacja" jest tu w takim razie nie do końca odpowiednie ... chociaż ciężko je zastąpić jakimś odpowiednikiem (szczególnie polskim).

Ciekawe czy Cade i reszta ferajny odegrają tu jakąś rolę (nie pomniejszą i nie "gościnnie") czy w serii pozostanie tylko tytuł i czas akcji.

Re: Legacy Vol. 2 #11-?

O Cadzie wiemy tyle, że może pojawi się w tle za jakiś czas. Nie będzie miał żadnej kluczowej roli. Autorzy zaznaczali, że teraz Ania jest główną bohaterką.

Co do reszty tej "ferajny" - mamy K`Kruhka i Jedi, panią Fel i rycerzy imperialnych (w tym Antaresa Draco). Jednak wszyscy oni pojawiają się w tle i stosunkowo rzadko. To chyba potwierdza, że Bechko i Hardman chcieli serię stricte o Ani, gdzie wszystko inne jest tłem (strasznie często używam słowa "tło", ale jakoś synonim nie przychodzi mi do głowy ).

Legacy Vol. 2 #11 - zapowiedź

Zapowiedź jedenastego zeszytu serii.

początek spoilera Kim tak naprawdę jest Ania Solo? Skromną, niosącą pomoc osobą, za którą się uważa, czy uciekinierem z więzienia, który zamordował rycerza imperialnego, jak sądzą władze? koniec spoilera

Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Agustin Alessio. Premiera: 22. stycznia 2014. Cena $2,99, 32 strony.

http://star-wars.pl/grafika/2013/lis/lv2_11z_7887cb4c4f48366feacfa4412d08b739.jpg

Re: Legacy Vol. 2 #11 - zapowiedź

Master of the Force napisał:

http://star-wars.pl/grafika/2013/lis/lv2_11z_7887cb4c4f48366feacfa4412d08b739.jpg

-----------------------

Wygląda jak scena pierwszego pocałunku Hana i Leii w ESB (tego przerwanego przez C3PO)

...

Nieprzypadkowo : P

Na końcu 10 w ramach zapowiedzi 11 jest zestawienie scenki z Hanem-Leią i tej powyższej z nagłówkiem "Ghosts from the past" ; p Ciekawe...

Re: ...

X-Yuri napisał:
Nieprzypadkowo : P


-----------------------

Tego się akurat domyślam

Re: Legacy Vol. 2 #11 - zapowiedź

W ogóle okładki Vol. 2 są genialne. Wszystkie są bardzo ładne i stoją a wysokim artystycznym poziomie. Szczerze mówiąc, dawno nie mieliśmy takiej sytuacji jak teraz. Wszystkie okładki komiksów Star Wars są naprawdę nieprzeciętnej jakości. Najbardziej podobają mi się chyba te autorstwa Hugh Fleminga przy Star Wars, ale wszystkie inne też są niczego sobie. No, może oprócz Dawn of the Jedi i okładek Davida Michaela Beck (chyba tak się nazywa ten gość? ;P).

Legacy Vol. 2 #12 - zapowiedź

Zapowiedź dwunastego zeszytu serii.

początek spoilera Spotkanie ze starym znajomym doprowadza Anię do bycia uwięzionym w kajdankach! Teraz, gdy jest poszukiwanym kryminalistą, nawet jej przyjaciele, Sauk i rycerz imperialny Jao, są w jej nieufni. Pojmana przez łowcę nagród i ścigana przez jeszcze innego, Ania jest o jeden strzał z blastera od dożywocia… lub śmierci! koniec spoilera

Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Jordan Boyd, okładka Agustin Alessio. Premiera: 26. lutego 2014. Cena $2,99, 32 strony.

http://star-wars.pl/grafika/2013/gru/lv2_12s_fdae126ca09c78d5e0dd22157e4dcc50.jpg

Legacy Vol. 2 #13 - zapowiedź

Zapowiedź trzynastego zeszytu serii.

początek spoilera Po rozbiciu się na dzikiej planecie wraz ze swoim porywaczem, Ramidem, Ania Solo ma problem ze zgubieniem innego łowcy nagród. Będzie potrzebować od kogoś pomocy, ale gdy jesteś oskarżony o zabójstwo rycerza imperialnego, ciężko o przyjaciół! koniec spoilera

Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Jordan Boyd, okładka Agustin Alessio. Premiera: 26. marca 2014. Cena $2,99, 32 strony.

http://star-wars.pl/grafika/2013/gru/lv2_13s_6dbd92799dd308d7c30c13dd27e0adea.jpg

Okładki

pierwszego tomu wydania zbiorczego:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51BRHgHV3gL.jpg


a także trzeciego:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51GZogheq4L.jpg


Niestety nie ma jeszcze okładki drugiego tomu

Legacy vol. 2 #11

Tak tylko chciałem zasygnalizować, że Legacy vol. 2 nie jest takie złe...ale nie jest też szczególnie dobre. Poprzednia historia się skończyła, ale jej finał był na tyle dziwny, że właściwie mógłby się nie odbyć. W zeszycie 11 mamy nowe otwarcie....i jest fajnie. Ania, Kałamarnica, nowoczesny IG i Imperialny Knecht to sympatyczna drużyna, mają zabawne przekomarzanie się, nienajgorzej śledzi się ich poczynania. Przepiękne rysunki i kolory nadają całości dziwnego kosmicznego klimatu. Ale jednocześnie szału nie robi.

Legacy vol. 2 #11

Ten komiks pojawi się w polskich sklepach?

Re: Legacy vol. 2 #11

Gromon13 napisał:
Ten komiks pojawi się w polskich sklepach?
-----------------------

Sorki bardzo.Głupie pytanie.Wiem.Znalazłem już na Atom Comics.Sory za takie głupie pytania ale jestem nowy na Bastionie

#12

Trochę wolno akcja się posuwa, patrząc na niechybny koniec serii. Nie zaszkodziłoby więcej treści zamiast siedmiu stron walki z TIE/sa.
O co Wreddowi chodziło, to już nie pamiętam. Przy serii trzyma ujawniana po kropelce historia Ani i AG, co można traktować za atut. W końcu historia powinna być ciągnięta przez postaci a nie odwrotnie.

Legacy #15 - zapowiedź

Zapowiedź piętnastego zeszytu serii.

początek spoilera Dobre wiadomości: Ania Solo ociekła przed zemstą szalonego łowcy nagród.
Złe wiadomości: Ania Solo została pojmana przez Imperium pod zarzutem morderstwa rycerza imperialnego!
Ktoś zostanie skazany na śmierć!
koniec spoilera

Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Jordan Boyd, okładka Agustin Alessio. Premiera: 28. maja 2014. Cena $2,99, 32 strony.

http://www.star-wars.pl/grafika/2014/mar/l15s_2738ace04813836f4a713eb713b1d80e.jpg

Legacy #17 - zapowiedź

Zapowiedź siedemnastego zeszytu serii.

początek spoilera Z rozkazu cesarzowej, Ania Solo i kontyngent szturmowców szuka Jao Assama i Dartha Wredda. Lądując ponownie na zapomnianej planecie, na której rozpoczęła swoją przygodę, Ania odkrywa coś, czego nikt się nie spodziewał - armię Sithów! koniec spoilera

Scenariusz Corinna Bechko i Gabriel Hardman, rysunki Brian Albert Thies, kolory Jordan Boyd, okładka Agustin Alessio. Premiera: 23. lipca 2014. Cena $2,99, 32 strony.

http://star-wars.pl/grafika/2014/maj/l17s_f69d7628b3292474e796ba66424e2ac3.jpg

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.