Forum

Ankieta dla Bastionowiczów

Cześć,
czy Bastion przeprowadzał kiedyś jakąś ankietę wsród swoich użytkowników? Czy znany jest tzw profil demograficzny użytkowników?

Jeszcze coś dodam,

pytam powodowany wyłącznie ciekawością. Za "starych czasów" takie ankiety były powszechne, kiedy np. w naszym kraju startowały czasopisma zajmujące się grami komputerowymi. Taka ankieta to ciekawa rzecz, czytelnicy/użytkownicy w pewnym sensie mogą przejrzeć się w lustrze.
Naprawdę nikogo to nie interesuje kim są odwiedzający Bastion? Wiem, że parę lat temu ktoś przeprowadzał jakąś ankietę (praca dyplomowa?), ale chyba nie podzielił się wynikami.

Coś takiego

tylko nieco bardziej na poważnie - żeby się czegoś o bastionowiczach dowiedzieć.
Dziwię się, że redakcja najwyraźniej nie jest zainteresowana.

Czemu twierdzisz, że

nie jest?

Właściwie były 2 badania robione, z którymi redakcja się jakoś miała okazję zapoznać . A przynajmniej częściowo. Pierwsze to Gothmoga (aka Rybieudka), także prezentowane na antenie Uniradia w ramach Pory Imperatora. Drugie to Miśka, które powstało przy okazji badania literatury SW. Obu panów najlepiej łapać na priv. Bywają na konwentach i na Uniwersytecie Wrocławskim . Problem w tym, że po czasie te badania się w pewien sposób zdeaktualizowały.

Natomiast my mamy swoje statystyki i na ich podstawie prowadzimy badania, acz badamy inne rzeczy. Np. w wyniku moich badań wyszło mi, że obecnie nie ma hype`a na spin-offy, ale na nową trylogię już ludzie czekają. Mnie osobiście obecnie bardziej interesuje zachowanie użytkowników, niż dane stastyczne . Inna sprawa, że jeszcze istnieje coś takiego jak fandom, to nie jest grupa rerpezentatywna, ale z pewnością bardzo istotna grupa użytkowników na Bastionie. Nie ilościowo, ale jakościowo. Tę grupę najlepiej nie badać a poznać . To też daje duże pojęcie kim są użytkownicy Bastionu. Natomiast problem z badaniami tkwi w tym, że w większości badań to właśnie ta grupa będzie brała udział, więc "popsuje" wyniki.

No właśnie,

tak mi się zdawało, że kiedyś, jakieś "badanie" było prowadzone. Mówisz, że redakcja się miała okazję zapoznać - no to też dobrze, ale szkoda, że nie zaprezentowaliście wyników szerokiej publiczności.
Aż tak bardzo na tę wiedzę napalony nie jestem, żeby polować na autorów badań, tym bardziej, że jak sam wiesz takie dane szybko się dezaktualizują. Ankieta to stan na chwilę obecną, jakieś informacje z wykopaliska są może i ciekawe, ale co Ci powiedzą o tym co dzieje się tu i teraz?
Mnie zawsze interesowało to, kim są fani SW w PL. Rozumiem, że redakcja prowadząc serwis internetowy ma wielką kopalnię danych w postaci bazy użytkowników i można wiele ciekawych wniosków wyciągnąć, prowadząc chociażby analizę ich aktywności. Na pewno robicie takie rzeczy w celach marketingowych i o takie detale mi nie chodzi, tylko o podstawowe sprawy...
BTW w jaki sposób stwierdziłeś, że spin-offy nie wywołują zainteresowania?
Co do fandomu, to na ankiety w każdej postaci odpowiadają zainteresowani podzieleniem się swoją opinią czy zasygnalizowaniem swojego istnienia, tak więc zafałszowanie obrazu jest chyba nie do uniknięcia jeżeli się takie narzędzie stosuje

wracając na Ziemię

bo trochę fantazjujesz. To nie jest tak, że nie chcemy. I Misiek i Gothmog, nie robili tego na zaliczenie, jak studenci. I w tym tkwi problem, bo jak jeżdżą potem z wynikami po konferencjach, to nie chcą by to w sieci było. Więc albo udajesz się na konferencję/wykład, albo na priva wyciągasz na pogawędkę, proste .

Dwa, nie robimy badań w celach marketingowych, bo tego nie potrzebujemy. Ale niektórzy zajmują się zawodowo analizowaniem różnych danych więc po prostu mają hopla na tym punkcie i analizują różne rzeczy. Nie wiem, w co klika i co robi dowolny użytkowników, nie prowadzimy takiego nasłuchu. Choć w pracy mam system, w którym dokładnie jestem w stanie prześledzić ruch i każdą operację . Tu tego nie ma. Ale łapiemy zbiorowość, stąd wiem, że dział spin-offów jest mniej popularny (dużo mniej) od Epizodów. Łączę to jeszcze np. z wynikami wyszukiwarek, gdzie jest dokładnie to samo - Gwiezdne Wojny 7 - i ludzie wciąż tego szukają. Tak samo widać po przeglądaniu starszych newsów itp. Nakłada się wiele czynników. Ale wtedy dostaję obraz zbiorowości, w który chyba najlepiej odpowiada temu, co robię z tematem najlepszy film roku. Tam też wyliczam średnią wg pewnej metodologii i na tej podstawie jestem potem w stanie określić Rodzyna i Hego jako osoby, które mają gust filmowy bliski statystycznemu Bastionowiczowi. Mimo, że de facto nikt taki nie istnieje .

Re: wracając na Ziemię

Lord Sidious napisał:
gust filmowy bliski statystycznemu Bastionowiczowi. Mimo, że de facto nikt taki nie istnieje .
-----------------------

Jesteś tego pewien? Naprawdę?

Re: wracając na Ziemię

Lord Bart napisał:


Jesteś tego pewien? Naprawdę?

-----------------------

Bardziej precyzyjnie było by powiedzieć, że ktoś taki niekoniecznie istnieje

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.