TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Rebelianci

Ciekawostki o "Rebels"

ShaakTi1138 2014-10-07 13:14:41

ShaakTi1138

avek

Rejestracja: 2009-06-02

Ostatnia wizyta: 2022-08-01

Skąd: Biała Podlaska

Pomyślałam, że fajnie byłoby wrócić z ciekawostkową inicjatywą .

O co chodzi: W 2011 Starwars.com przeszła totalną przeróbkę (potem było ich oczywiście o wiele więcej) i umieszczane tam ciekawostki o serialu "The Clone Wars" przepadły. Na użytek naszego spisu odcinków TCW założyłam poniższy temat...

www.gwiezdne-wojny.pl/Forum/Temat/16830

... w którym my sami wynajdywaliśmy różne rzeczy warte wspomnienia na stronie o odcinku. Pierwszy oficjalny przewodnik po "Iskrze rebelii" już się pokazał na SW.com i ciekawostek jest tam całkiem sporo. Ale to nie znaczy, że nie znajdziemy więcej .

Czego szukamy: W TCW znajdowaliśmy sporo rzeczy - nawiązania do EU, tłumaczenia aurebesha, pomyłki i wpadki twórców; ponieważ teraz mamy dostęp do polskiej wersji dość szybko, fajnie byłoby też wskazać na istotne/interesujące różnice w dubbingu. W każdym odcinku znajdzie się lista autorów ciekawostek, proszę jednak, by nie szukać ich na siłę.

Temat ten nie służy do szczegółowej dyskusji nad fabułą odcinków. Tematy o poszczególnych epizodach znajdują się w dziale "Rebelianci".

Rebelsowy spis odcinków dostępny jest tu:

http://www.gwiezdne-wojny.pl/Tekst/3389

Tymczasem moja pierwsza porcja:

"Iskra rebelii":
*W scenie na okręcie, w której szturmowcy zabierają Ezrze plecak, chłopak w "cudowny" sposób ukrywa holokron za plecami. Mimo że żołnierze krępują mu obie ręce, więc nie miałby jak go przytrzymać.

*W oryginalnym dubie na pytanie Ezry - co się stało z jej rodzicami - Sabine odpowiada po prostu "The Empire...", co daje dość szerokie pole do interpretacji. W polskim jest bardziej konkretna: "Zadarli z Imperium".

*Pewno warto byłoby wspomnieć o tym, że w EU Kessel wygląda jak ziemniak .

"Droids in Distress":
*początek spoilera W oficjalnym przewodniku zapewne pokaże się wzmianka o tym, że prom i droid pochodzą ze Star Tours. koniec spoilera

LINK