Forum

SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Pierwszy odcinek po grudniowej przerwie, z niekoniecznie oryginalnym tytułem . Na razie opisu brak, jest za to fragment pod koniec "Rebels Recon":

https://www.youtube.com/watch?v=6mPRkz3hSSs


Przypomnienie:


Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Rebels. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Rebels. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.


_________________________________________

Czy ktoś może mi pomóc w zrozumieniu co mówi Ezra? Bo ja słyszę "(...) my connection to the Force can lead me to the temple (?)". początek spoilera No jak jest świątynia Jedi na Lothalu, to się chyba załamię. Mamy za sobą pilota i 7 odcinków, a odwiedziliśmy chyba z 4 planety. koniec spoilera

Re: SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Ezra powiedzial ``Only if my connection to the Force can lead me to the temple...`` I tak, jest na Lothar.

Re: SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Jeśli wcześniej gadali zarówno o świątyni, jak i o jakimś miejscu na planecie, to może to przypadek ; ). Kanan nie chce powiedzieć gdzie była świątynia jedi więc Ezra zamiast tego szuka w mocy miejsca tego co szukał na Lothalu. Ale enklawa Jedi byłaby fajnym nawiązaniem do EU : )

Re: SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Rzeczywiście byłoby fajnie (od razu przypomina się Dantooine ), ale chodzi mi o to, że na Lothalu jest wszystko... To są gwiezdne wojny, więc chciałabym trochę tych gwiazd zobaczyć .

Sithy way

Cóż, Rebels idzie w górę z odcinka na odcinek, ale wciąż mam jakiś taki lekki niesmak przy oglądaniu. Bo w sumie można raczej założyć z góry, że Kanan z Ezrą mimo "momentów wątpliwości" pozostaną po JSM. A mnie by pasował odcinek typu "Ezra pod wpływem żądzy zemsty definitywnie przechodzi na CSM, a później upiera się przy jej używaniu wbrew woli Kanana, który w końcu (najlepiej po pojedynku) daje sobie spokój z próbami moralizowania i pozwala mu działać na jego sposób, stawiając skuteczność wyżej niż ideały." Albo "nagle w którymś odcinku okazuje się, że Kanan w tajemnicy ćwiczył używanie błyskawic Mocy. W końcu pokonuje opory moralne i olewając Jedajowskie zaostrzenia wali nimi w Inquisitora, ku zachwytowi Ezry i reszty kompanii.

SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Świetny odcinek. Może w następnych dowiemy się czegoś więcej o przeszłości Ezry.

Re: SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Ale chyba masz na myśli poprzedni, "Gathering Forces"? Bo ten jeszcze nie został wyemitowany .

Hmmm.

Yoda pojawić się ma. Hmmm ciekawe pokażą jak go.

opis

No i mamy opis, mało co prawda konkretny: "As he grows as a member of the team, Ezra faces one of his greatest challenges".

Pewnie będzie budował zszywacz miecz.

Re: opis

Heh. A może to będzie nowy gatunek miecza czyli Blaster-saber xD

klip

No dobra, jeśli chodzi o fragment rozmowy Kanana i Yody, to...

1. Podoba mi się, że sam Kanan jeszcze się uczy jak być Jedi i tu widać to wyraźnie.

2. Za to nie podoba mi się sposób, w jaki wprowadzili Yodę. Może scena nabierze większego sensu w pełnym odcinku, ale w chwili obecnej wygląda to tak, jakby rozmawiali przez telefon. Żadnych... zakłóceń, żadnej aury tajemniczości.

3. Co to za Iktotchi (?) klęczący przy filarze? Wygląda mi na jakieś szczątki. Ciekawa sprawa.

...

Mam mieszane uczucia.

Na wstępie zaznaczę: nie jestem do końca pewien, czy jest to spowodowane samym odcinkiem, dłuższą przerwą do Rebels (i Star Wars ogólnie), czy może raczej moim obecnym zafascynowaniem Dragon Age Inquisition, oferujące ciekawsze historie i bardziej interesujące postaci niż ten serial.

Zacznę od rzeczy dobrych...

Albo od tych pozytywnych, nie nazywajmy tego dobrymi. (Są spoilery)
- Miło, że zachowano z EU kwestię licznych świątyń Jedi rozsianych po całej Galaktyce
- Yoda czuwa nad pozostałymi Jedi
- Przypomina się o tym, że Kanan sam nie skończył szkolenia
- Całkiem niezła muzyka i wariacje Yoda`s Theme (chociaż SWTOR robi to dużo lepiej)
- Holokron na początku przywołał KotOR-owe wspomnienia Gwiezdnych Map (naciągane, ale przywołał)
- Ciekawe nawiązania do The Clone Wars (Yoda-świetlik)

I to tyle z naciąganych pozytywów.

Yoda był, ale tak naprawdę nie wiem po co - czy przekazał coś sensownego? Czemu tak (teoretycznie) istotny motyw był tak mało mistyczny i interesujący? Czemu (nie licząc kwestii finansowych oczywiście) nie zobaczyliśmy Yody? Czy Ezra wyniesie z tej przygody coś więcej niż kryształ do miecza świetlnego (który wygląda jak zszywacz, ale brzmi ciekawie)? Dlaczego na ścianach świątyni znajdują się symbole krasnoludzkie (kojarzące mi się również z Sithowymi znaczkami które zapożyczono z EU i użyto na "Moraband")? Czemu Rebelianci nadal siedzą na Lothal - czy po wydarzeniach z poprzednich odcinków nie powinna być ona w całości pod kontrolą i okiem Imperium? Jak mają się do nauk i filozofii Jedi umierający podczas oczekiwania na uczniów Mistrzowie?

Jednak mistyczne przeżycia tego typu dużo lepiej wspominam z odcinków The Clone Wars o Ilum. Pominięto też tak istotny aspekt jak budowa miecza świetlnego. Spłynął po mnie ten odcinek, a szkoda.

Re: ...

Apophis_ napisał:
Dlaczego na ścianach świątyni znajdują się symbole krasnoludzkie
-----------------------
Swoją drogą, ciekawe czy tłumaczenie byłoby równie fajne jak w Wieśku...

Everything and nothing

czyli nowy klimatyczny kawałek odcinka


https://www.youtube.com/watch?v=RBIgZkRGmjg

odcinek

Cóż, ja uwielbiam odcinki traktujące o Mocy, Jedi i szkoleniu (ale mogliby zrobić coś o Sithach. Albo Inkiwzycji). I ten też miał magiczny klimat... ale jak napisał Apophis, w TCW odcinek z młodzikami szukającymi kryształów wypadł dużo lepiej. No ale zacznijmy od pozytywów:

+ Holokron Kanana ma w sobie coś jeszcze, niż tylko holo Obi-Wana. Mam nadzieję, że w przyszłości rozwiną ten wątek.
+ Lothal ma różne strefy klimatyczne. I całkiem ładnie wygląda ta strefa podbiegunowa (?). W ogóle miałam wrażenie, że nastąpił progres graficzny, ale może to tylko wrażenie po niedokończonych odcinkach TCW, które sobie teraz przypominam.
+ Mistrz rasy Iktotchi (nawet w takiej formie) - fajnie, że dodają coraz więcej ras, zwłaszcza z prequeli, bo do tej pory mieliśmy tylko Pau`anina. Mam nadzieję, że za tydzień w przewodniku po odcinku napiszą kto to był.

(A może to nie jest Iktotchi https://twitter.com/RebelsReport/status/549572458521829377)

+ Sam pomysł ze świątyniami/enklawami Jedi i fakt, że Imperium ma dostęp do ich danych. Chciałabym, żeby kontynuowano ten wątek.
+ Test Ezry był w podobnym klimacie, co testy młodzików z TCW. Nawet był fragment z wybieraniem drogi.
+ Muzyka - w pewnym momencie było nawiązanie do ścieżki z aktu o młodzikach.
+ Kanan: "Now, I have a chance to change this." Yoda: "Last chance. Wiecie, po necie od dłuższego czasu zaczynają krążyć teorie, że Kanan zginie. Nie to, że mam jakieś mordercze zapędy, a nawet bardzo polubiłam tę postać, ale jeśli "Rebelsi" byliby w stanie pozbyć się jednego z głównych bohaterów, byłabym pełna podziwu.

+/- Świątynia jest ciekawa wizualnie, ale sposób otwierania... jak Kinder Niespodzianka albo coś w tym stylu.
+/- Moja największa bolączka w tym odcinku - Yoda. No dobra, z jednej strony ciężko mi uwierzyć, że przez te wszystkie lata po prostu siedział i nic nie robił na Dagobah, ale jego obecność jest bardzo wymuszona. Tak, świetliki to nawiązanie do TCW, ale wydaje mi się to... zbyt proste? Yoda mógł se ot tak o podróżować w formie jakiejś manifestacji po galaktyce? I jak pisałam wyżej, nie ma żadnych zakłóceń w komunikacji, rozmawiają swobodnie, co jest dziwne.

W ogóle mam wrażenie, że "Rebelsi" zaczynają cierpieć na coś, na co cierpiało TCW, a co bym nazwała "syndromem postaci z OT". Polega on na wstawianiu do odcinka postaci z rzeczonej trylogii dla wywołania efektów (rozmaitych) bez uprzedniego zastanowienia czy jej obecność będzie miała sens. Z jednej strony w TCW mieliśmy Yularena, którego obecność była akurat ciekawa, bo był postacią z tła i serial bardzo rozwinął jego historię. Z drugiej pojawił się Tarkin, który owszem, żył w tamtych czasach, więc czemu nie, ale momentami wykorzystywano go absurdalnie (vide: prokurator na procesie Ahsoki). I nie chcę nic mówić, ale za tydzień przecież Lando.

(Ale tak swoją drogą, skoro Yoda mówi Luke`owi, że jest ostatnim Jedi, to Kanan i Ezra naprawdę mogą zginąć.)

+/- Zauważyliście, że Ezra jest strasznym tchórzem? Mówię nie tylko o tym odcinku, ale obserwuję to od początku. Nie chodzi o to, że bał się Inkwizytora (ja też bym się bała), ale jego przeraża byle co. Nadlatujące TIE, martwe ciała... I z jednej strony to sprawie, że jest żałosny, a z drugiej chyba nigdy nie widziałam czegoś takiego u głównego bohatera, co jest akurat ciekawe.

- Miecz. No dobra, nie będę się rozpisywać, ale myślałam sobie nad tym, co Disney nam zaprezentował i doszłam do wniosku, że o ile broń Kylo Rena jest dziwna/nowa/niecodzienna, o tyle w jakiś sposób nawiązuje do tradycji broni białej (jelec). Natomiast miecz Ezry to połączenie miecza i blastera. Broni białej i palnej. Jak pięść do nosa, piernik do wiatraka, dwa ucha w barszcz.

http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20140906052122/potcoplayers/images/c/cb/Grumpy-cat-no-5.jpg

W ogólności mi się podobało - był ciekawy, tajemniczy klimat. Najbardziej jednak bolał mnie Yoda dodany na siłę.

Re: odcinek

Dwie kwestie, jedna ogólna, druga szczegółowa.

Ogółem zgadzam się, fajnie zobaczyć wreszcie jakieś nowe tło, sama świątynia również ciekawa- architektura wnętrz bardzo przypomina mi świątynię na Yavinie, gdzie trenujemy posługiwanie się Mocą w "Jedi Academy" chyba. Niestety sama świątynia AKURAT na Lothalu jest... średnia. Planeta, na której nie ma NIC, ale jest wszystko- miniatura senatu, akademia szturmowców, świątynia Jedi, co jeszcze? Jako awaryjna kryjówka/placówka dla Jedi w potrzebie- super pomysł! Ale mogli ja choć jedną planetę dalej umieścić.

Yoda- pozostaje niesmak. Z jednej strony fajnie, że się pojawił, z drugiej strony wspominana przez Ciebie łatwość kontaktu, forma- psują wszystko. W ten "zaoczny" sposób Yoda powinien był wyszkolić dziesiątki kolejnych Jedi w galaktyce :/ Można to było przeprowadzić znacznie zgrabniej, rozciągnąć w czasie, a tu niestety walnięto z działa.

A teraz kwestia szczegółowa- akurat wielokrotnie próbowano połączyć w dziejach broń palną i białą, były strzelające miecze, szable, kordy i kordelasy, połączenia lewaka z samopałem i inne takie Można więc powiedzieć, że tu również sięgnięto do tradycji.

Mimo wszystko nadal uważam, że TCW stoi wyżej od Rebelsów, fabularnie, estetycznie, graficznie.

Re: odcinek

Skoro tak się sprawa ma z tym mieczem... mimo wszystko dzwonią mi w uszach słowa Kenobiego, że miecz jest bardziej "cywilizowany" od blastera. Zobaczymy jak sprawdza się w akcji, narzekaliśmy na procę, a tak naprawdę niewiele jej jest. No i jest bezużyteczna.

Re: odcinek

Re: odcinek

A teraz bardziej w temacie:

Faktycznie połączenie jest średnie, forma dziwna i szpetna, poza tym mam wrażenie, że spece od dizajnu koniecznie chcą każdy miecz udziwnić na siłę- Kanana składany nie wiadomo po kiego, inkwizytorski, kręcący bączki dziwoląg, zszywacz Ezry, na ich tle "świetlny jelec" jest baardzo klasyczny, spokojny i stonowany.

Ah, i jeszcze a propos słów Kenobiego- fajne nawiązanie w "Republic Commando": "An elegant weapon for a more civilised time. Heh. Well... times have changed."

Re: odcinek

No dobra, przekonałeś mnie . Ale zgadzam się, rzeczywiście mam przeczucie, że wszystko sprowadza się do "wyglądać kul/sprzedać zabawki". O ile miecz Kanana jeszcze jestem jakoś w stanie przeboleć (składa się, by podczas ewentualnego przeszukiwania nie skapnęli się, że to miecz - ale mam wrażenie, że Inkwizytor by się długo nie zastanawiał). Zastanawiam się czy/kiedy zobaczymy innych Jedi i czy oni będą mieli "normalną" broń.

Ech, dawno nie grałam w "Komandosów"...

Re: odcinek

Wydaję mi się · ShaakTi1138 · że wcale nie masz racji mówiąc o tym że Kanan Zginie ponieważ dialog ten ma delikatnie inny przekaz "Now, I have a chance to change this." Yoda: "Last chance.

"Teraz mam szansę to zmienić." Yoda: "Ostatnia szansa.
Wydaję mi się że chodzi tu o to że to moment na zastanawianie się i podjęcie właściwej decyzji co do nauczania Ezry znaczy teraz Kanan i tak nie miałby wyboru ale cały czas się wacha czy dobrze postąpił i wcale nie chodzi tu o to że Kanan umrze. Poza tym Yoda chociaż jest potężnym mistrzem jedi to i tak nie widzi przyszłości tak dokładnie by stwierdzić czy ktoś zginie. Dobrym na to przykładem jest scena z imperium kontratakuję kiedy Luke pyta się czy jego przyjaciele zginą a Yoda mówi że tego nie widzi. Zależy to od decyzji danej osoby bo przyszłość zawszę można zmienić a wyjścia z każdej sytuacji są zawsze dwa nie jedno nie trzy ale dwa. Ponieważ przyszłość jest ruchoma to nie można jej dokładnie przewidzieć. Takie jest moje zadanie

Re: odcinek

Wiem - ja też nie widzę przyszłości . Dla mnie słowa Yody zabrzmiały po prostu bardzo złowrogo, jakby Kanan już wcześniej miał jakieś szanse, a teraz nadeszła ostatnia z nich. Chodzi mi głównie o to: jak wytłumaczą to, że Luke jest nazywany ostatnim Jedi? Czy Kanan i Ezra zginą? A może przejdą na ciemną stronę albo w ogóle porzucą ścieżkę Jedi?

Ach, przypominają mi się dyskusje "jak zginie Ahsoka" .

Re: odcinek

Też mnie to zastanawia
A no właśnie Ahsoka nie zginęła ale odeszła i może to właśnie będzie bardzo podobnego że stanie się coś że zwątpią w moc. zobaczymy po za tym ma być około czterech sezonów lub nawet więcej więc wszystko prze nami

Cóż

fajny odcinek, klimatyczny Mi też się podobała inna strefa klimatyczna na Lothal No i fakt, planeta trochę się zaczyna nudzić, dobrze że w Old Mastersach gdzie indziej polecieli, jakaś odmiana była Ogólnie mi się podobał odcinek

Miecz

Re: Miecz

xD. Idę do Leroy miecz świetlnych kupić xD

Re: Miecz

Ale świetlówka z kablem w tych czasach? Nie dość że wyszła z mody 5000 lat wcześniej to i tak jest "legendą"

Miecz Ezry

Jego miecz może okazać się całkiem praktyczny bo w każdej konfiguracji jest bronią, a jeśli można strzelać kiedy miecz jest włączony to daję dużą przewagę nad przeciwnikiem np. w czasie ,,siłowania" się mieczy jeden strzał i już się wygrało. Dodatkową jeśli rękojeść (choć w to wątpię) była by z beskaru dawała by dodatkową ochronę (na pewno lepszą od jelca). Ogólnie miecz Ezry można skomentować tak:
,,Elegancka broń na mniej cywilizowane czasy" .

Re: Miecz Ezry

No tak, miecz pewnie będzie bardzo praktyczny. Na rozum jestem w stanie go zaakceptować, ale subiektywnie mi się nie podoba.

BTW, może to trochę off-top, ale tu jest plotka związana z bronią niejakiego Kylo Rena... co prowadzi niektórych do teoretyzowania, że początek spoilera Kylo to Ezra. koniec spoilera Ale moim zdaniem to ściema.

https://www.youtube.com/watch?v=jS-wIDGdn1E#t=70

Znacznie bardziej wiarygodny wydaje się wątek świątyń Jedi, które być może pojawią się w TFA:

http://makingstarwars.net/2015/01/star-wars-rebels-star-wars-force-awakens-landmines-force-knowledge-revealed/

Pozytywnie

Najnowszy odcinek, pomimo że słabszy od rzeczywiście świetnego "Gathering Forces", pozostawił raczej pozytywne wrażenie. Próby Ezry, "śmierć" Kanana, chłopak podsłuchujący rozmowy załogi w kokpicie, konfrontacja ze zjawą Inkwizytora- bardzo dobre i niespodziewanie dojrzałe, biorąc pod uwagę klimat odcinków sprzed 6-tego. Do tego bardzo ciekawe pogłębianie charakteru mistrza który sam potrzebuje nauczyciela, czyli Kanana.

Kilka spraw jednak zawodzi - po pierwsze, eksploatacja Lothalu ociera się o granice absurdu, jak ktoś już wspomniał. Tylko czekać jak okaże się to również wakacyjna rezydencja Imperatora wraz z Vaderem, trzeba liczyć, że ta monotonia miejsca akcji to tylko przywara pierwszych odcinków. Do tego Yoda, który, mimo wykorzystania Franka Oza, wydał się tylko i wyłącznie losowym głosem i równie dobrze mógłby być anonimowy. No i miecz Ezry... dopóki nie zobaczę go w akcji trudno ocenić, ale wygląd zszywacza to nie jest coś kojarzącego się z mieczem świetlnym i razi zdecydowanie bardziej niż ten słynny krzyż ze zwiastuna.

Podsumowując, tendencja z odcinka na odcinek raczej wzrostowa i chyba mamy powody by liczyć, że będzie coraz lepiej.

SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Witam, mój pierwszy post na forum
Odcinek oceniam pozytywne.
Ciekawe nawiązanie do podróży Yody z TCW. Nauki i morał z tej misji znalazły zastosowanie podczas próby Ezry. Yoda staje się przewodnikiem dla ocalałych po rozkazie 66 Jedi.
Sama próba Ezry nawiązuje do prób młodych padawanów na Ilum oraz samej podróży Yody i fajnie że wielu Jedi przechodzi podobne próby. Ciekawe tylko ile z tego Ezra wyniesie. Wydaje mi się, że jego wiek może stanowić przeszkodę bo widać że jego wcześniejsze doświadczenia mogą mieć zły wpływ na jego "ścieżkę Jedi".
A miecz jest po prostu brzydki i nie jest to elegancka broń, ale jako zabawka będzie się sprzedawać

Re: SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Bo miecz to tani zszywacz z Leroy z kryształem xD

Re: SW Rebels 1x08 - Path of the Jedi

Próba Ezry przede wszystkim, w pierwszej kolejności nawiązuje do próby Luke`a z jaskini na Dagobah z TESB, dlatego też, to właśnie Yoda pomaga, a nie kto inny.

Path of the Jedi

Wydaję mi się · ShaakTi1138 · że wcale nie masz racji mówiąc o tym że Kanan Zginie ponieważ dialog ten ma delikatnie inny przekaz "Now, I have a chance to change this." Yoda: "Last chance.

"Teraz mam szansę to zmienić." Yoda: "Ostatnia szansa.
Wydaję mi się że chodzi tu o to że to moment na zastanawianie się i podjęcie właściwej decyzji co do nauczania Ezry znaczy teraz Kanan i tak nie miałby wyboru ale cały czas się wacha czy dobrze postąpił i wcale nie chodzi tu o to że Kanan umrze. Poza tym Yoda chociaż jest potężnym mistrzem jedi to i tak nie widzi przyszłości tak dokładnie by stwierdzić czy ktoś zginie. Dobrym na to przykładem jest scena z imperium kontratakuję kiedy Luke pyta się czy jego przyjaciele zginą a Yoda mówi że tego nie widzi. Zależy to od decyzji danej osoby bo przyszłość zawszę można zmienić a wyjścia z każdej sytuacji są zawsze dwa nie jedno nie trzy ale dwa. Ponieważ przyszłość jest ruchoma to nie można jej dokładnie przewidzieć. Takie jest moje zadanie

Marudzę. Znowu :)

Więc. Miecz Ezry jest akurat bardzo dobrym pomysłem, bo nikt nie powie, że to coś to miecz świetlny. Miecz Kanana jest rozkręcony prawie stale, przez co też nie wygląda od razu jak to, czym jednak jest. Trochę zejdzie Imperialnym zanim zauważą ten znak Jedi.
Yoda. Czepnę się tylko jednego: dlaczego nie marudzi Kananowi, że jego uczeń jest taki stary! Toż młody ma całe piętnaście lat! Anakin miał ile? dziewięć? i już był za stary. Luke będzie o cztery lata starszy - złe jest to, ma nawyki swoje. Ale Ezra może być, nie ma sprawy. Hipokryta! (to przecież Yoda wysłał Luke`a na to zadupie, a potem miał pretensje).
Chłopakowi musiało się udać, bo inaczej mistrz nie mógłby wyjść z tej świątyni. Może o to chodziło z tą ostatnią szansą?

Path of the Jedi

Zacznę od tego, że odcinek podobał mi się. Poprzedni był lepszy, ale ten również był niezły. Na plus były nawiązania do "The Clone Wars", czyli:
- próba Ezry - od razu skojarzyło mi się z odcinkami poświęconymi próbie młodzików na Ilum
- rozmowa między Yodą a Kananem - zupełnie tak, jak między Yodą a Qui-Gonem na Dagobah, gdzie Qui-Gon był tymi światełkami, a tym razem był nimi sam Yoda.
Oczywiście ten pierwszy z wyżej wymienionych elementów jest też nawiązaniem do "Imperium Kontratakuje", kiedy to Luke musiał zmagać się ze swoim lękiem. Tak więc to nawiązanie również na plus.
Klimat fantastyczny. Te wszystkie iluzje, które nawiedzały Ezrę zostały przedstawione świetnie. Zmagania Ezry ze strachem i gniewem to była jedna z tych rzeczy, na które czekałem w Rebelsach i doczekałem się. Wszyscy wprawdzie czepiają się sposobu rozmowy Yody z Kananem - mi to akurat nie przeszkadza i nie będzie przeszkadzać, pod warunkiem, że tego typu rozmowy nie będą miały miejsca za często i będą się odbywać tylko wtedy, gdy Kanan będzie potrzebował rady od kogoś mądrego. A właśnie - w tym odcinku wyraźnie widać, że Kanan jeszcze nie jest "prawdziwym Jedi" - w tym sensie, że można by jego samego nazwać padawanem lub świeżo upieczonym Jedi z niewielkim stażem. Wprawdzie już wcześniej domyślałem się, że Kanan musiałby nauczyć się jeszcze wiele, ale ten odcinek wyraźnie to zaakcentował, co zresztą też wyszło na plus.

Jedyne, do czego się przyczepię, to miecz Ezry... No błagam Was, litości. Co to, kurka wodna, ma być? No okej, nie mam nic przeciwko jakimś nowym pomysłom, ale bez przesady. O ile miecz Kanana i Inkwizytora jestem w stanie zaakceptować, o tyle miecza Ezry już nie. Istny zszywacz, jak to już wcześniej zauważono. Być może w walce okaże się praktyczny, ale nie jestem jeszcze przekonany. Czas pokaże.

Ogólnie - odcinek fajny i oby każdy następny był tylko lepszy.

taki sobie

1. Znowu skupiają się na Ezry i Kananie, czemu do frela nie ma nic o Herze i Sabine
2. Nadal nie ma głównego wątku
3. "czołówka" to jakiś żart. To samo logo serialu, nie ma nawet tytułu odcinka (o numerze juz nie wspominając)
4. Znów akcja na tej samej planecie.
5. Sam odcinek przewidywalny. Od razu wiadomo, że Inkwyzytor to tylko wizja
6. znów pojedynek Kanana i Inkwizytora (dopiero co był on odcinek temu)
7. Gadanie Kanana "nie jestem gotowy by nauczać" staje się już nudne. Lepiej gdyby zajęli się tym jakoś inaczej, albo poruszyli inne wątki
8. Sam główny wątek miał potencjał, ale wyszło jakoś słabo. może ze względu na to, że postać Ezry jest tak źle napisana, moę to kwestia zrzynania z innych, nie robiąc nic swojego.
9. Miecz Ezry wygląda żałośnie
10. No i Ezra wspomina coś o pomaganiu Sabine i właściwie nigdy nie dowiadujemy się o co chodziło- a byłoby to ciekawsze niż tak oklepana historyjka. Mogli najpierw poświecić im odcinek, a potem dać ten.

Re: taki sobie

"10. No i Ezra wspomina coś o pomaganiu Sabine i właściwie nigdy nie dowiadujemy się o co chodziło- a byłoby to ciekawsze niż tak oklepana historyjka. Mogli najpierw poświecić im odcinek, a potem dać ten. "

Te "pomaganie" odnosi się do ostatniego i drugiego odcinka sezonu 1. Jeśli nie oglądałeś ich to potem dowiesz się o co się Ezrze rozchodziło.

Re: taki sobie

9. Miecz ezry jest bardzo przydatny w walce co zostało pokazane w finałowym pojedynku w finale.
10. To nad czym pracowali Ezra i Sabine dowiadujemy się w finałowym odcinku.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.