Forum

Pytania o SW, część 22

Ponieważ tamten temat się wydłużył, to zakładam nowy. Tu można pytać o wszystko co związane z SW

Ania Solo

Właśnie zrobiłem re-reading (komiksowego) Dziedzictwa. Czytałem lata temu, gdy seria się kończyła, teraz udało mi się dorwać dość tanio całość (120 zł!), więc brałem sobie tom-dwa, gdy wychodziłem się opalać. Trzeba na sporo przymknąć oko, ale jednak - naprawdę świetnie się to czytało. A i kreska Jan naprawdę mi się podoba, więc i patrzyło się równie przyjemnie. Takie Star Wars to ja lubię

Anyway, mam zamiar przeczytać Legacy 2 (czy jak to się tam zwie) o Ani Solo. I teraz pytanie : serię ucięto bez zakończenia/jest jakieś, ale widać że na siłę lub mocno otwarte/udało im się zgrabnie domknąć serię, nim przyszedł Wielki, Zły Disney?

Pytanko

Wie może ktoś jak konkretnie działają tri-cząsteczkowe bronie z Discrila. Chodzi mi o w miarę konkretny opis. Potrzebowałbym to do pbf-a a nie wiem do końca jak to opisać. Kiedyś tu na forum w bitewniaku było przyjęte że ta broń ignoruje osłony. Ciekawi mnie dlaczego tak jest. Czy jest to coś podobnego do broni jonowej?

Budowa DS II

Zdaję sobie sprawę że takie pytanie MOGŁO być już wcześniej, ale nie chce mi się szukać.
DS budowano przez ok 19 lat (19 BBY-0), natomiast DS II ok 4 lata. Jak możliwe że pierwszą stację budowano tyle ile budowano a drugą (niemal czterokrotnie większą, z czterysta razy szybszym laserem, i lepszym napędem) cztery razy szybciej?

Re: Budowa DS II

-Different from the Empire`s first Death Star, which, as a result of supply and design problems, took twenty-one years to be considered an operational battlestation, this much larger Death Star took far less time to construct. Methods of faster construction had been developed in the years since the original station`s conception, added to the fact that Imperial engineers made sure to allocate enough space on the station for the maximum possible amount of self-replicating construction droids.

W ciągu czterech lat pojawiła się zatem nowe technologie konstrukcji, do tego wystarczyło zrobić więcej miejsca, żeby roboty konstrukcyjne mnożyły się jak króliki i gotowe Dolicz do tego, że Palpatine kilkukrotnie zabijał i wskrzeszał głównego inżyniera dla zwiększenia efektywności prac. Naprawdę, po co pytać o takie banały, których można się domyślić

Pytanko - wojny klonów

W jednej z książek wojen klonów jest rozpiska poszczególnych miesięcy i wydarzeń tych miesiącach. Czy ktoś mógłby napisać które wydarzenia są z jakiej książki lub komiksu.

Miesiące po ataku klonów-wydarzenie-komiks/książka

0 - Bitwa o Geonozis - Atak klonów
0 - Pościg za hrabią Dooku -atak klonów
1 - Bitwa o Raxus Prime - Boba Fett: The Fight to Survive
1 - Projekt czarny kosiarz
1,5 - spisek na Aargau
2 - Bitwa o Kamino - SWK 11/2010 i SWK 12/2010
2 - Durge i Boba Fett -
2,5 - Obrona Naboo -
6 - Devorońska pułapka -
6 - Kryzys na Haruun Kal - Punkt przełomu
6 - Zabójstwo na Null -
12 - Zagrożenie ze strony biorobotów - Spisek na Cestusie
15 - Bitwa o Jabiim - SWK wydanie specjalne 1/2009
24 - Ofiary z Drongar - dylogia Medstar
30 - Podbój Praesitlyn - Próba Jedi
31 - Cytadela na Xagobah -
Z gry dziekuję

...

Czarny kosiarz to superbroń z gry komputerowej Star Wars: The Clone Wars z 2002 roku.

Durge to głównie serial Clone Wars i jakieś komiksy, niestety nie wiem kiedy spotkał Fetta.

Null to komiks Star Wars: Republic 65.

Xagobah to seria niewydanych w Polsce książeczek dla młodszych czytelników zatytułowanych "Boba Fett".

Reszty nie ogarniam, zbyt enigmatyczne hasła i zbyt mało pamiętam z tego okresu.

...

Mam pytanie o broń masowego rażenia, czy to w formie bomby atomowej spuszczanej ze statku, czy rakiet o zasięgu międzykontynetalnym, czy taka broń występowała w SW? Oczywiście odrazu wykluczam Gwiazdę Śmierci, bo to jest zbyt oczywiste, nie jest to co prawda ani bomba ani rakieta, ale jej moc jest tak destruktywna że myślę że z powodzeniem można ją zakwalifikować jako jeden z rodzajów broni masowego rażenia. Częstym hobby jakim się zajmuje jest historia, i ciekawi mnie czy gdzieś w naszym uniwersum przewineły się odpowiedniki takiej broni jak np. Fat Man zrzucony na Nagasaki.

...

Dużo tego było w Legends. Bronie biologiczne czy inne formy masowej destrukcji powierzchni planet. W kanonie zresztą też, w The Clone Wars ten wątek się przewijał, np. w formie Republikańskich bomb masowego rażenia zaprojektowanych do niszczenia droidów.

Poszperaj tutaj:
http://starwars.wikia.com/wiki/Category:Superweapons
oraz
http://starwars.wikia.com/wiki/Category:Bombs

Re: ...

Ok, dzięki .

Re: ...

Re: ...

W Ceiniach Mindora pamiętam, że była wzmianka o bombach atomowych? W każdym razie, ktoś tam narzekał że ich wykorzystanie w przestrzeni kosmicznej jest bez sensu, bo w próżni jej moc jest prawie żadna.

bitwa o yavin

Witajcie! Mam pytanie odnośnie bitwy o Yavin. Dlaczego taka z pozoru mało ważna z punktu widzenia milionów lat potyczka stała się tak znaczącą cezurą czasową, że postanowiono liczyć czas od tego wydarzenia? Czy zniszczenie Gwiazdy Śmierci było tak przełomowym momentem, który dał początek nowej erze? Ma to swoje jakieś uzasadnienie w świecie SW, czy po prostu liczymy czas od tego wydarzenia, bo NH była pierwszą częścią SW, która sie pojawiła?

Re: bitwa o yavin

Jakoś nie pamiętam by w filmach była mowa o tym, który mamy rok, więc myślę, że nie ma to uzasadnienia w świece SW. Chyba, że stary kanon coś o tym wspominał.

Re: bitwa o yavin

Przyjęto tak ponieważ niszczenie DS było kulminacyjnym momentem pierwszego filmu SW, w uniwersum była to największa katastrofa w Imperium i początek jego końca. Od tego czasu Rebelia naprawdę zaczeła się liczyć jako realna siła w galaktyce, rozpoczeła się tak zwana Era Rebelii. Oczywiście to jest wersja starokanonowa, która teraz prawdopodobnie się zmienia/zmieni pod wpływem nowych książek, komiksów, ale przede wszystkim głupkowatego Rebels.

Re: bitwa o yavin

Tak podejrzewałem, że jest to bardziej związane z chronologią pojawiania się filmów niż znaczenia dla eu. Dzięki!

Re: bitwa o yavin

Tak na marginesie jeszcze dopowiem że wg mnie, ważniejszym momentem od którego należałoby liczyć lata, jest zniszczenie Alderaana, z tym że to również zostało przedstawione w ANH, także nie zrobiłoby to znacznej różnicy .

Re: bitwa o yavin

A ja myślę, że nowa era powinna być liczona od narodzin skywalkera albo od momentu jego przejścia na ciemną stronę.

...

Zwycięzcy piszą historię - w tym przypadku Nowa Republika, która in-universe stosowała takie datowanie.

Re: ... Bitwa o Yavin

A czas nie powinien być przypadkiem liczony od troche ważniejszego wydarzenia w Star Wars niż bitwa o Yavin mianowicie od zniszczenia Republliki która istniała przez 25 tyś lat i powstania Imperium. Wydaje mi sie że wtedy było by to troche bardziej sensowne

Systemy wykrywania

Mam pytanie odnośnie systemów wykrywających. Jaka jednostka kosmiczna z mniejszych okrętów ma najlepsze systemy wykrywające:
X-Wing Recon
YT-2400
YT-1300
MRX-BR Pacifier
Lone Scout A
czy też jakaś inna? Proszę o pomoc.

Re: Systemy wykrywania

Chyba nie ma żadnego "oficjalnego" zestawienia czyje skanery są najlepsze.
Najbliższy temu jest suplement do starego starwarsowego RPG, "Galaxy Guide 8: Scouts" z 1993, gdzie zestawiono kilka z wymienionych prze Ciebie statków, ale parametry podane są w dość bezużytecznych RPGowych jednostkach (ale może Ci się przyda, powinien wyskoczyć pdf jak wpiszesz nazwę tego suplementu w przeglądarkę).

Z ciekawości, po co Ci to? Też do jakiegoś RPG?

Re: Systemy wykrywania

DO PBFa właściwie, no i dla zaspokojenia własnej ciekawości

Spis ksiażek

Chciałem się zapytać jak wygląda spis kanonicznych książek w anglojęzycznych kanonicznych książkach? (o ile ogólnie taki jest). Więc ktoś ma, wie ?

Re: Spis ksiażek

W książkach nie wiem. A sam spis kanonicznych książek masz tutaj:

http://www.star-wars.pl/Tekst/3421

Chowanie/pogrzeb Jedi

Mam pytanie: kiedy Jedi chowano jak np. w TCW po zamachu w świątyni, a kiedy spalało się ciało tak jak Qui-Gona na Naboo?

...

W obu przypadkach ciało palono, pogrzeb Qui-Gona to po prostu przypadek pochówku "w terenie", gdzie nie było zaprojektowanych specjalnie do tego celu krematoriów.

...

Co takiego cennego miał Jabba w #1 SW komiks?Jest tam mowa o jakichś zasobach, na których zależy Imperium.

Re: ...

Zdradzę ci w sekrecie, że chodziło o Twi`lekańskie niewolnice.

Re: ...

Przecież w 1 Star Wars Komiks nie było żadnego Jabby. Na 3 komiksy w numerze w żadnym nie było nawet śladu po Jabbie.

Re: ...

Chodzi o 1 numer z tego roku

Re: ...

Ach, to taki pierwszy numer Ja już zacząłem analizować w pamięci, czy w pierwszej Czystce lub komiksach z Windu i Ewokami pojawił się Jabba, a tu takie buty "numeryczne", niedługo człowiek stanie się za stary na te nowe Gwiezdne Wojny

Re: ...

lubię to

Re: ...

Huttowie mieli sporo kopalni i innych źródeł których potrzebowało Imperium.

Mando`a

Witam Wszystkich
Niedawno udało mi się przemóc i ruszyłem z opowiadaniem w świecie S-W, szybko napotykając na pewien problem.
Jedna z moich postaci (nie główna, ale ważna) posługuje się mandaloriańskim i stąd moje pytanie:
Jak będzie: "Co robisz?"
"Gar me`vaabi" czy "Me`vaabi gar"?, a może w ogóle inaczej?
Proszę o pomoc i/lub wskazówki.

Re: Mando`a

Wskazówka - kontaktuj sie z mando na mandayaim.com/news.php i nie zakaldaj bez sensu nowych tematów. uważam sprawe za zmkniętą. Prosze Modów o zamknięcie tematu.

Ile wydano książek?

Ile wydano książek fabularnych SW razem (EU + nowy kanon)? Potrzebuję tej informacji od prezentacji.

Re: Ile wydano książek?

Ale co chcesz liczyć? Polskę? Świat? Młodzieżówki? Dla jeszcze młodszych? Jak rozumiesz fabułę (bo np. coś takiego jak "Część I - Mroczne Widmo - Opowieść filmowa" jakąś fabułę ma)?

W "nurcie głównym" Legend, bez książek młodzieżowych, Amber wydał 152 powieści i zbiorów opowiadań. Plus wdanie zbiorcze "Przygody Hana Solo" z trzech zaliczonych wcześniej.
W Stanach wydano jeszcze 3 ("Maul: Lockdown", "The Force Unleashed II" i "Crucible"). I może jeszcze 1 lub 2 z cyklu "Empire and Rebellion", ale nie wiem, czy faktycznie wyszły. I tu szkoda, że Amber nie zdążył. ~ Plus kilka było planowanych w okresie EU, ale wydana jako Nowy Kanon, ale już nie bardzo mnie to interesowało.

Z fabularnych dla młodszych w Polsce wyszło 7 (z 20) z cyklu "Uczeń Jedi", 6 (z 14) z serii "Młodzi Rycerze Jedi", 2 pamiętniki (z 3), "Atak klonów" i 11 z cyklu "The Clone Wars" wydawanego przez Hachette (część to normalne opowieści, część to "gry" z fabułą wariantową). Ale na zachodzie młodzieżówek wyszło tak dużo, że nie chce mi się ich liczyć. ~ Na Bastionie są chyba wszystkie wymienione, więc możesz sobie policzyć.

To tyle z tego co mam, nie licząc albumów itp.

Nowego kanonu nie kupuję, więc nawet nie śledzę, co wydają. Jeśli trafię w bibliotece, to może poczytam, ale bez napinki. Pewnie na Bastionie, w dziale książek z Nowego Kanonu, są wymienione wszystkie. Też możesz sobie policzyć.

No to na ra
Y.

Re: Ile wydano książek?

Z nowego kanonu wydano w Polsce na ten moment 3 powieści, ale ostatnio wyszło też sporo książeczek dla młodzieży/dzieci. Nie wiem czy można je zaliczyć do fabularnych, ale tych kilka co widziałem, to raczej miks opowiadań, zgadywanek, naklejek etc.

|-o-|

Niech mi ktoś podpowie, bo Wujek Google postanowił mi nie pomagać, jak się nazywały te książki czy opowieści, które były pierwowzorem dla SW?
Chodzi mi o tą niby-teorię spiskową mówiącą o tym, że SW to właściwie nie pomysł Lucasa. Coś jak to z Rouling/Rolling/Rołling (tej od Pottera), że ona zgapiła cała historię z jakiegoś tam opowiadania sprzed wieków z bliskiego wschodu.

Republiki

Ile jest Republiki w kanonie?
Czy są następujące Rebubliki jako rządy galaktyczne:
Stara Republika - dawno temu
Republika Galaktyczna - prequele
Nowa Republika - pomiędzy VIV a VII
Bo w EU były chyba tylko dwie.

Re: Republiki

Po e7 mamy zniszczona Republikę

Re: Republiki

nie wiadomo. Na dobrą sprawę nie ma nigdzie powiedziane, że zniszczyli CAŁĄ Republikę. W ogóle w tej kwestii 7 epizod jes kompletnie dziurawy

Rebelia

Czy wiadomo ile istot liczył Sojusz dla Przywrócenia Republiki?
Nie potrzebuję nawet dokładnej liczby, w filmach nie wydają się aż tak liczną siłą, chciałbym więc wiedzieć czy ich liczba to dziesiątki czy setki tysięcy żołnierzy, a może milion lub kilka milionów.

Pytanie dla książkowiczów

Re: Pytanie dla książkowiczów

Wysłało mi się
Czy jest ktoś może z was w domu, kto ma Dziedzica Imperium? Potrzebna mi jest nazwa taktyki jaką Thrawn zastosował w pierwszym rozdziale, Wookieepedia mi nie pomaga.

Re: Pytanie dla książkowiczów

Nie jestem pewna ale czy nie chodzi o manewr Marga Sabla ? . Tak przynajmniej wynika z pierwszego rozdziału.

Re: Pytanie dla książkowiczów

Dziękuję bardzo. A na czym polegał?

Re: Pytanie dla książkowiczów

O ile dobrze zrozumiałam to po obróceniu statku utrzymana dotychczasowa pozycję, wyłączono pola ochronne przy śluzie i przerzucono moc na pozostałe. Myśliwce miały wystartować natychmiast jak będą gotowe. Po starcie przez dwa kilometry miały oddalać się od niszczyciela po linii prostej, a potem zawracają szeroko rozrzuconą formacją. Atak strefowy na maksymalnej prędkości. Tyle wynika z książkowej rozmowy admirała Thrawna z kapitanem Pellaeonem.

Re: Pytanie dla książkowiczów

Dziękuję bardzo, prawdopodobnie przyda się przy fanficu .

Re: Pytanie dla książkowiczów

Nie ma za co robię porządki w biblioteczce.

Grivious

Hej! zastanawiam się o tym dlaczego w niektórych figurkach i wojnach klonów (CW) grivious jest biały

Re: Grivious

Lepiej się zapytaj dlaczego w RotS jest żółtawy.

Re: Grivious

Bo kiedyś był biały, potem przyszło TCW i lego zrobiło pomarańczowego, a teraz odwołują siè do tradycji

kanon czy legendy

ossus.pl/biblioteka/Kolekcja_książek_Star_Wars czy historie opisane w tych książkach w całości są kanonem, czy legendy też tu znajdę?

Re: kanon czy legendy

Wszystko to legendy, tylko nie wiem dokładnie jak jest z adaptacjami filmów.

Re: kanon czy legendy

A znajdę gdzieś spis kanonowych książek?

Re: kanon czy legendy

http://gwiezdne-wojny.pl/Tekst/3421

Wystarczy kilka sekund, aby to znaleźć...

Re: kanon czy legendy

Kanonowe? Nie wiem, czy są takie. Ale chronologia kanonicznych książek jest tutaj:
http://star-wars.pl/Tekst/3421

Re: kanon czy legendy

adaptacje są .

q

Dzięki

broń

BTW. na TVN Turbo leci "Co Ty wiesz o broni?" i jest odcinek o broni używanej w filmach Star Wars

Centrum Galaktyki

Czy w ,,nowym" kanonie za środek galaktyki Gwiezdnych Wojen uznawana jest wielka czarna dziura, tak jak to miało miejsce w Legends? Chodzi mi o Głębokie Jądro.

Imperium Fela

W "Przeznaczeniu Jedi " czytamy, że Jagged Fel ustępuje ze stanowiska przywódcy Imperium i wybory wygrywa jakiś tam admirał.
Skolei w komiksach z serii "Dziedzictwo" widzimy Roana Fela, którego rodzina od pokoleń zasiada na tronie Imperium.
Ktoś może mi wyjaśnić jak to się stało? Czy Jagged zrobił jakiś przewrót czy coś?

Re: Imperium Fela

Nie wiadomo. Ale możliwe, że albo sytuacja tak się skomplikowała, że Jag wybrał mniejsze zło i został szefem państwa, albo któryś z jego potomków. Może obywatele Imperium spokojniej spali, gdy rządził nimi Imperator a nie prezydent?

SW i Amber

Jaka była ostatnia książka wydana w PL przez Amber?
Potrzebuję najbardziej aktualnej listy książek, tej która zawsze znajdowała się na początku.

Re: SW i Amber

Ostatnia książka to Kenobi, przedostatnia - W nicość. Odpowiednio: sierpień i lipiec 2014.

Przydatny link:
http://gwiezdne-wojny.pl/Tekst/2508

Re: SW i Amber

Dzięki, zupełnie nie skojarzyłem istnienia tej tabelki

TotJ, a poziom komiksów DH

Ostatnio czytałem ponownie Tales of the Jedi: Knight of the Old Republic. Czy tylko ja mam wrażenie, że ten komiks pod względem rysunków i narracji przypomina te wydawane latach 70. czy 80.?

Jak z ciekawości spojrzłem ma Star warsowe marvele z lat 70. i 80. to w sumie wyglądają dość podobnie.
Czy Dark Horse wtedy był tak bardzo do tyłu jeśli chodzi o formułę komiksu czy świadomie nawiązywali do marveli SW?

Wie ktoś coś może na ten temat?

Porwanie kanclerza

Ktoś wie jaka jest kanoniczna wersja porwania kanclerza w nowym kanonie?

Re: Porwanie kanclerza

Kanoniczna podobno miała być ukazana w niewyświetlonych odcinkach TCW (bodajże na Celebration Filoni o tym mówił), ale skoro ich nie wypuścili, to na razie chyba nie ma żadnej kanonicznej wersji.

Re: Porwanie kanclerza

W książce Ahsoka pewnie też coś o tym będzie.

Re: Porwanie kanclerza

Będzie na 95%, bo zaczynać ma się od Mandalore, reunion i sprawy z Maulem.

Śniegi i kostiumy

Czy wie ktoś może, jakie wyposażenie posiadali imperialni oficerowie (nie szturmowcy!) w chłodnych warunkach? Mieli jakieś peleryny, hełmy?

Obi i Padme

Czy Obi-Wan wiedział o związku Anakina i Padme?

Re: Obi i Padme

Obi-Wan wiedział dużo o ich relacjach, ale nie że są w związku.

Re: Obi i Padme

Ale na pewno domyślał się.

sdf

Początek Dzikiej Przestrzeni polecam.
wiedział, o uczuciach, jakimi siebie darzyli, ale po kazaniu, danym Padme uważał, że to załatwiło sprawę .

Re: sdf

A sam uczuciem darzył Sabine.

Re: sdf

Jaka Sabine? ( Satine...^^ Satine Kryze.

Re: sdf

*Satine

Re: sdf

Jakim kazaniu?

Re: Obi i Padme

Wiedział, że są ze sobą blisko, darzą się uczuciem, ale co do związku - chyba nie.

Re: Obi i Padme

Po tytule myślałem, że chodzi o związek Obi`ego z Padme.

The Clone Wars Season 2

Małe pytanko do osób zorientowanych w temacie wydań wojen klońskich na dvd i blu-ray: opłaca się brać niebieską płytkę? Dużo tam więcej dodatków i innych bajerów czy bardziej taka mizeria jak w wydaniu drugiego sezonu Rebels?

Re: The Clone Wars Season 2

Oj, zdecydowanie tak. Tylko nie wiem czy się opłaca pojedynczy sezon czy nie lepiej komplet 5 w jednym - jakieś 70$ kosztuje.

A co do zawartości to nie ma porównania do "R" - są wywiady, filmiki pokazujące "kuchnię" animacji, "archiwum Jedi" - czyli grafiki koncepcyjne, projekty postacji, szkice, plany techniczne, wycięte scenki itp. Jest "na bogato". A, i część odcinków w wersjach reżyserskich - głównie sceny "drastyczne", zabójstwa itd.

Re: The Clone Wars Season 2

Wszystkie 5 sezonów na raz to trochę duży wydatek ale chyba skuszę się od drugiego na blu-raya Uwielbiam dodatki w wydaniach filmów/seriali więc chyba mnie przekonałeś. Dzięki

Re: The Clone Wars Season 2

Ja kupiłem komplet, bo był w dużo niższej cenie niż poszczególne dyski, ale to pewnie zależy gdzie się kupuje.

Tworzenie uniwersum

Są jakieś żródła artykuły czy coś innego o tym jak tworzono Legends, czy pokazujące jego historie opierając się na rzeczowych źródłach (a nie domysłach) mówiąc jakieś ciekawostki na temat rozwoju uniwersum?

Sam znam to mniej więcej, ale chętnie bym się dowiedział więcej i zweryfikował niektore zasłyszane pogłoski (mam wrażenie,że wielu fanów opiera się na tym co zasłyszało od innych i stąd potem problemy w dyskusji).

Re: Tworzenie uniwersum

Tak są.

Re: Tworzenie uniwersum

Gdzie konkretnie?

Re: Tworzenie uniwersum

Tego nie wiem.

Re: Tworzenie uniwersum

Człowieku co Cię to obchodzi? Legendy to przeszłość w żaden sposób nie związane już z uniwersum SW, są to jakieś bezwartościowe treści. Jako fan powinieneś o nich zapomnieć i zacząć delektować się TFA oraz innymi elementami nowego kanonu, który pięknie buduje historię tego uniwersum.

Re: Tworzenie uniwersum

Nowy kanon jest słaby bo tylko kopiuje OT i nie tworzy nic kreatywnego jak to robił stary kanon, gdy zaczęto go projektować jako kanon (czyli w latach 90., bo poprzednie próby zdają się być tylko odcinaniem kuponow, a nie tworzeniem uniwersum).

Poza tym chce poznać lepiej historie Legend i opierać się o rzeczowe żródła, a nie tylko zasłyszane gdzieś.

Re: Tworzenie uniwersum

Tak stary kanon nie kopiował OT. Tak TT całkowicie olała koncepcie CT - to jest kreatywne wg cb?

Pierdzielisz

Ba jesteś sam jak Nowy Kanon - nic kreatywnego nie piszesz... Jak to mawiał Count Dooku: Stać cię na więcej

Re: Tworzenie uniwersum

Ale TT nie była kopią OT, tylko porządnym jej rozwinięciem. Tak samo jak wiele pożniejszych ksiażek które z OT łączyły pojedyncze motywy, a fabuła była nowa.

Re: Tworzenie uniwersum

A pisałem że była? Jest zwinięciem koncepcji Lucasa, totalnym przykładam że autor TT nie rozumiał CT. Nawciskał co tylko mu do głowy przyszło. To że się dobrze czytało to OK.

Re: Tworzenie uniwersum

Masz na to jakieś źródło czy to twoja teoria?

Re: Tworzenie uniwersum

Nie mam bo sprzedałem ostatnio calutka trylogię Thrawna. Wiesz leżała na półce i się kurz na niej zbierał, a pierwsza klasa kondycji, więc niech kto inny się nią nacieszy . A i drogo wcale chyba tak nie puściłem...

Re: Tworzenie uniwersum

Widzę, że Seller w formie. Ale cóż, wygrana zobowiązuje. xD

Re: Tworzenie uniwersum

Dokładnie, tym bardziej że można ponownie iść do kina na TFA

Re: Tworzenie uniwersum

Wiesz, ja raczej jestem neutralny (może minimalnie bardziej wolę stare EU), a to napisałem żeby zobaczyć jak zareaguje Seller i tak jak napisałeś stać go na więcej.

Re: Tworzenie uniwersum

Spoko. Dla mnie SW to SW niech tam sb każdy lubi co mu się podoba. Śmieszą mnie takie walki fandomowe

Re: Tworzenie uniwersum

Jeden raz to za dużo. Wolę Legends i denerwuje mnie,że nawet na stronach fanowskich probuje się udawać, że Legends nie istniało.

Re: Tworzenie uniwersum

Udawać? Kto udaje, to są fakty

Re: Tworzenie uniwersum

Co to Legends? Nie widziałem, nie słyszałem, nie znam.

Re: Tworzenie uniwersum

Reek napisał:
Legendy to przeszłość w żaden sposób nie związane już z uniwersum SW, są to jakieś bezwartościowe treści.
-----------------------

Kurczę, Reek... pięknie napisane

Re: Tworzenie uniwersum

Bastion, taki piękny. 100% trolli na forum.

Re: Tworzenie uniwersum

Jest fun i jest zabawa

Re: Tworzenie uniwersum

Wiesz Stele, tak się składa że wszystko to co piszę (złego) na temat Legends, czy np. postaci Boby Fetta, piszę w 100% szczerze. To w moim wypadku nie trolling, to zwykła ekspresja własnego zdania.

A że wielu osobom się to zdanie nie podoba, cóż ja na to poradzę?

Re: Tworzenie uniwersum

To jest tzw. trolling nieświadomy. Myślisz, że po prostu wyrażasz swoje zdanie, ale tak naprawdę - jednak trollujesz.

Re: Tworzenie uniwersum

Shed, wiedziałem że mogę na Ciebie liczyć

Re: Tworzenie uniwersum

Re: Tworzenie uniwersum

Hmm... ale wiesz Shed... ja jestem heteroseksualny Także, nie dziękuję!

Re: Tworzenie uniwersum

Ostatnio przeczytałem sobie biografię Jamesa Luceno na Wookieepedii, niby nie brzmi to jakoś epicko, ale jest tam naprawdę mnóstwo informacji dot. jego wkładu w rozwój EU, konstruowanie NEJki (nie wiedziałem że aż tak bardzo trzymał nad nią pieczę) itd.

http://starwars.wikia.com/wiki/James_Luceno#Working_in_Star_Wars

Re: Tworzenie uniwersum

Trzeba o tym porozmawiać przy dobrym piwie

Re: Tworzenie uniwersum

your wish is my command, master!

Re: Tworzenie uniwersum

-From Up On My Throne
I Command, I Obey

...

Może to nie jest odpowiedni temat, ale pilnie potrzebuję uzyskać oficjalne tłumaczenie na język polski paru nazw, które pochodzą z komiksu Walka na Księżycu Przemytników wydanego w Star Wars Komiks 3/2016.

Oto one:
1. Scum-squid - część 1
2. Magna-glove - część 2
3. Thermocapsulary dehousing assister - część 3
3. Kongo the Disemboweler - część 3
4. Lava eel - część 4
5. Shock bolt - część 4
6. Dolovite - część 4

Pytanie

SroQ napisał:

żeby potem nie było tak jak z pierwszymi pozycjami ze skasowanego kanonu i ich nieścisłościami z kolejnymi Epizodami (...) Anakin i Vader jako dwie różne postacie w Marvelach (...).


---------------------

Czy można prosić o tytuły komiksów(?) Marvela w których Skywalker jest ukazany jako dwie różne postaci?

PS. Ależ mnie to ucieszyło

Re: Pytanie

Star Wars Annual 1: The Long Hunt.

Re: Pytanie

Dzięki

Gwiezdne Wojny z Wojny Gwiazd

Czy wiadomo kto wymyślił tłumaczenie "Star Wars" na "Gwiezdne Wojny"?
Rok wcześniej "trajler/spoiler" w PKFie zapowiadał film "Wojna gwiazd".

Czy BB8 ma płeć ?

To jest chłopiec czy dziewczynka ?

...

W tych chwilach żałuję, że forum odżyło po Rogue One. Ale jeśli to na poważnie: nie ma.

...

Albo kiepski żart, albo coś czego nie skomentuję. Odpowiadając na pytanie: NIE, przecież to droid.

Re: Czy BB8 ma płeć ?

Dlaczego się tak oburzacie? W świecie gwiezdnych wojen standardem było programowanie płciowe dla droidów wiele przebywających z ludźmi.

A BB-8 w zamyśle twórców miał być "dziewczyną", ale sami potem przyznali, że wyszedł im "chłopiec" i tak należy go traktować.

Pytania o R1

1 Dlaczego jak rozwalili Bramę to zniknęło pole siłowe nad Scarif?

2 Dlaczego AT-ACT padały tak szybko - w tym midzimy jak kolo roz.urwia nogę z ręcznego działka -WTF ?!

3 Ta korweta w jaki sposób była w stanie pchnąć niszczyciel w bok ?

Re: Pytania o R1

W uniwersum jest coś takiego jak Moc.

Re: Pytania o R1

Chyba w Legendach.

Re: Pytania o R1

1. Może to Brama była generatorem tego pola siłowego? W końcu nie widzimy żadnego na powierzchni Scarif, a chyba rebelianci próbowaliby go rozwalić gdyby taki tam był?
Mnie bardziej zastanawia dlaczego drużyna Rogue One tak łatwo pogodziła się z tym, że są uwięzieni na Scarif i zginą, skoro pole siłowe musiało być zniszczone by sygnał się wydostał, dlaczego nie szukali statków, promów by spróbować uciec?

2. AT-ACT był znacznie większy, ale przy tym znacznie słabiej opancerzony od AT-AT. Była to wersja transportowa, nie bojowa dlatego tak łatwo je zniszczyć w porównaniu do maszyn które widzimy na Hoth.

3. Niszczyciel który był pchany przez Hammerheada wcześniej został "wyłączony", w wyniku ostrzału przestały działać mu wszystkie silniki i po prostu dryfował w kosmosie, a wtedy jak wiemy nie trzeba aż tak wielkiej siły by coś przepchać. Inną sprawą jest to, że gdyby ten drugi ISD też wyłączył silniki to pewnie nie doznałby aż takich obrażeń;p

Re: Pytania o R1

1. No właśnie dla mnie to z tą Bramą i tym że tak się poddali trochę naciągane.


3. No tak ale ma masę taką samą. Planeta Scarif też dryfowała w kosmosie to co też można byłoby ją tak sobie pchnąć ?

Re: Pytania o R1

1. Zgadzam się że fabularnie to trochę bez sensu, pewnie to jedna z tych rzeczy zmienionych w dokrętkach, bo przecież na początku ktoś tam miał przeżyć. Jednak za staranowanie bramy niszczycielem + scenę na plaży z wybuchem mogę to twórcom wybaczyć;p

3. Ja to sobie tłumaczę tak: Planeta krąży wokół swojej gwiazdy i nie można jej przesunąć (do TFA;p). Wszystkie okręty natomiast "dryfują" na orbicie planety. Kiedy mają włączone silniki to są tak jakby "zakotwiczone" i stoją w miejscu, po wyłączeniu silników stosunkowo niewielką siłą można taki ISD przesunąć bo przecież jest w próżni i jako tako nie działają na niego inne siły.

Re: Pytania o R1

3. No na statki też musi działaś siła tak jak na planety przecież bo inaczej to Scarif by `uciekał`. Ja wiem że w SW fizyka nie działa, czepia się raczej beznadziejności tej sceny. Tj nie podoba mi się ona

kto to jest

http://i2.vpx.pl/2014/06/05/barn.png

Robię spis pracowników do nowego klubu i nie pamiętam jej imienia.

Re: kto to jest

Pewnie dlatego, że nigdzie nie padło
http://starwars.wikia.com/wiki/Unidentified_Naboo_female

no tak

dzięki, tak to jest jak się zatrudnia za cycki

Re: kto to jest

Jestem ciekawa kto ja rysował - wydaje mi się że to znajoma kreska, czyżby David Finch? - chyba że trafiłam tym jak kula w płot

Re: kto to jest

Brian Ching

Re: kto to jest

Jakże mogłam się pomylić - "Obsesja" i "Rycerze Starej Republiki" się kłaniają - wstyd mi za siebie - chociaż ostatnio mało czytam komiksów w oryginale i w języku ojczystym też. Ale dzięki za wyjaśnienie

Kto to jest?

Co to jest za postać?
W filmie "Łotr Jeden" informuje lorda Vadera o przybyciu Dyrektora Krennic

...

Vaneé, ale z bastionu nie jest, więc dział zły (no i mamy już taki temat).

Re: ...

Kim on jest? gdzie można znaleść informacji o nim?

Re: ...

Polski trudna język?

Możesz o nim znaleźć informacje choćby na Wookieepedii albo w słowniku ilustrowanym do RO.

Re: ...

Informował lorda Vadera o przybyciu dyrektora Krennic.

W której

książce odbywały się zdarzenia, o których mówi Mara, że Luke niby szkolił uczniów z akademii w technikach Ciemnej Strony. Taka rozmowa była.

Re: W której

Tak.

Thrawn - Tarkin

Co z stosunkami Thrawn - Tarkin? W di$n€yowskim kanonie trochę o tym nic nie wiadomo, ale w zero hour (rebels) widać jakby Tarkin go doceniał, ale traktował nieco oschle, nie?

Mara o Ciemnej Stronie

Była rozmowa między nią a Lukiem, że on niby szkolił uczniów na ciemną stronę, czy jakichś technik Ciemnej Strony. W której to było książce?

Re: Mara o Ciemnej Stronie

Najprawdopodobniej była to któraś z części Mrocznego Gniazda, bo tam kończy się flirt Nowego Zakonu z ideologią Jednoczącej Mocy.

...

Czy ktoś może sprawdzić dla mnie tłumaczenie występujących we wprowadzeniu do "Atlasu galaktycznego" nazw?

1. Graf Archive
2. Shadow Stacks
3. Head Curator

Mam pytanko

Sithowie to rasa czy użytkownik ciemnej strony mocy

Mam odpowiedź WEJDŹCIE

https://www.youtube.com/watch?v=PoEilwo8UDs

Mam nadzieję, że pomogłem!

Re: Mam pytanko

Byla to rasa ale ta nazwą zaczęto też określać mrocznych jeedai którzy chcieli przejąć władzę nad galaktyką.

Re: Mam pytanko

I rasa i użytkownik. Polecam Wookiepedię albo Bibliotekę Ossus...

asdfg

Pierwotnie Sithowie to gatunek, ale kiedy wygnani Mroczni Jedi przejęli nad nimi władzę i zaczęli tytułować się Lordami Sithów, to to określenie przeniosło się na tychże Mrocznych Jedi właśnie.

Re: asdfg

Dodajmy także, że to wcale nie wyłączało funkcjonowania Sithów czystej krwi pośród użytkowników Ciemnej Strony Mocy, nawet na wysokich stanowiskach (np. Darth Nyriss).

Jako "Sithowie czystej krwi" (w sensie rasa), byli oni obdarzeni (przynajmniej co do zasady) pewną wrodzoną wrażliwością na CSM, co stanowiło ich niebywały atut. Z czasem jednak coraz to więcej przedstawicieli ras zamieszkujących Galaktykę zaczęło władać CSM i - tak jak wspomniałeś - tytułować się Lordami Sithów, więc rola Sithów jako rasy spadła. Dodajmy do tego też stopniowe "rozrzedzanie się" sithańskiej krwi, jej mieszanie się z krwią np. ludzką, co osłabiało wrodzone, wspomniane wcześniej zdolności CSM.

Ale to Legendy...

Re: Mam pytanko

Czemu trollujesz? Każdy to wie.

Filmy dokumentalne o SW

Drodzy koledzy i koleżanki. Jakoś mam ochotę pooglądać sobie jakieś fajne dokumenty o SW. Ktoś ma coś fajnego do polecenia? Za dzieciaka trochę tego oglądałem i miałem ponagrywane na VHS i w sumie od tego czasu chyba nie widzialem żadnego programu.

Dodam też, że nie oglądałem żadnych dokumentów z DVD oraz z BR, toteż jeśli jest tam coś ciekawego, to proszę o tytułu.

Cosik się znajdzie ciekawego...

Nie są to co prawda dokumenty jako takie, jednak wywiady te - bądż ich fragmenty - zawierają mnóstwo informacji o tym czym są tak naprawdę SW. 😉
I to prosto ze żródła 😄 💞

https://youtu.be/O8hQVlRgFlU

https://youtu.be/_DByPy8aEPw

Uważam że każdy fan SW powinien znać.

Re: Cosik się znajdzie ciekawego...

Korzystamy z funkcji `odpowiedz` jak odpisujemy na czyjegoś posta...

Re: Cosik się znajdzie ciekawego...

Jezu...przepraszam bardzo, Panią Nieomylną, że nacisnęło mi się niechcący "wyślij" w niewłaściwym miejscu.😳

PS. Przyznałabyś chociaż, że to stwierdzenia George`a nie pasują ci do układanki o "SW - bajkach,Sfi" albo czort wie czym jeszcze, co cię gryzie. 😝

Re: Cosik się znajdzie ciekawego...

Kathi tylko odniosła się do kwestii odpowiadania we właściwy sposób, a ty wyjeżdżasz z tym PS. Wrzuć na luz!!! Choć raz...

Re: Cosik się znajdzie ciekawego...

W sumie racja. Może nie ma w tym żadnego haczyka, może faktycznie uważa że po roku nie wiem gdzie się odpowiada. MIŁO.

Re: Cosik się znajdzie ciekawego...

Napisałaby to każdemu xD, ja swego czasu tez dostałem opierdziel od kogoś, za to samo. Ale Tobie widocznie już na mózg siada i wszędzie wyczuwasz podstęp

Re: Cosik się znajdzie ciekawego...

Do czego mam się przyznać? Bo zdanie jest niegramatyczne i nie wiem o co chodzi.

Komiksy NK

Ostatnio trochę się wciągnąłem w komiksy, czytam te legendarne, ale mam pytanie co do komiksów nowego kanonu.

Pomijając kwestię jakości tych komiksów - czy w którychś z tych komiksów dzieje się coś ważnego dla uniwersum czy to raczej niezależne historie nie mające większego wpływu na resztę uniwersum?

Re: Komiksy NK

W sensie masz serie "STAR WARS", z którą staram się być na bieżąco, no i tam masz typowe ratowanie świata przez wielką trójkę pomiędzy epizodami. Gorąco polecam serie komiksową o Vaderze, jest mroczna, fajnie narysowana i dowiadujesz się paru nowych faktów. Jak jarają Cię klimaty bliżej TFA to może ta seria o Poe, mi specjalnie nie przypadła do gustu. Generalnie odpowiadając na pytanie, to raczej na chwile obecną nie ma kozackich historii, które wpłynęłyby w jakiś znaczący sposób na uniwersum, takie tam przygody w kosmosie jak za starego marvela. Na drugie "Tales of the Jedi" nie ma na chwile obecną co liczyć (jak skończysz republic zabierz się za to koniecznie )

Mam pytanko

Ludzie mam pytanie czy gdzieś jest podana dokładna data budowy Sokoła Milenium ??

...

60 BBY (w Legendach). Ciężko było tego poszukać na Ossusie?

WoW

Wracając do WoWa przypomniałem sobie o postaci o imieniu Lilian Voss - postaci, która najpierw walczyła z tzw. plagą, a potem sama stała się jej częścią.

Lilian Voss brzmi bardzo podobnie do Quinlan Vos. I tak zastanawiam się czy wiadomo czy to przypadek czy ktoś na kimś się wzorował.

Re: WoW

Raczej to nie jest przypadek - za dużo w WoWie jest tribute`ów by to było... koincydentalne.

W końcu nawiązanie do Corelii i Aldeerana też jest

Chodzi o Planetę Życia

kumpel mi mówił, że ta planeta występuje jeszcze w jednej książce. Ktoś zna tytuł?

<><><>

Zonama Sekot (tytułowa Planeta Życia) oprócz tego, że jest wspomniana w wielu pozycjach, występuje także w książkach z Nowej Ery Jedi (Heretyk Mocy III: Spotkanie po latach, Ostatnie proroctwo, Jednocząca Moc) a także we Władcy Dwumyślnych - I tomie trylogii Mroczne Gniazdo. Więcej możesz poczytać tutaj http://www.ossus.pl/biblioteka/Zonama_Sekot lub tutaj http://starwars.wikia.com/wiki/Zonama_Sekot. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

W której

książce był odrodzony Imperator i Luke Skywalker przeszedł na Ciemną Stronę i szkolił w dziwny sposób uczniów na Yawinie?

Re: W której

To była seria komiksów Dark Empire.

Re: Pytania o SW, część 22

Czy w Legendach/Nowym kanonie wszyscy wiedzą, że Leia i Luke to rodzeństwo? Leia, jako księżniczka, była przecież osobą publiczną i sporo osób znało ją jako jedynaczkę. Jak więc wyjaśniali nagłe pojawienie się brata bliźniaka?

Re: Pytania o SW, część 22

.

Re: Pytania o SW, część 22

Ba, wiedzą - wszyscy - że się nawet namiętnie całowali.

Re: Pytania o SW, część 22

A to plotkarze
Mimo wszystko to trochę dziwne, że po dwudziestu paru latach księżniczka nagle pokazuje się z bratem i nikogo to nie dziwi. To chyba trochę tak, jakby w naszym świecie William i Harry nagle pokazali się z siostrą.


Luke i Leia przecież zachowują w tajemnicy swoje pochodzenie w Legendach? W nowym kanonie słyszałam, że tak.

Re: Pytania o SW, część 22

-Luke i Leia przecież zachowują w tajemnicy swoje pochodzenie w Legendach? W nowym kanonie słyszałam, że tak.

W Legendach Luke mówił swoim uczniom z Akademii Jedi, że jego ojcem był Vader.

Re: Pytania o SW, część 22

Ooo, dzięki!

Re: Pytania o SW, część 22

W nowym kanonie prawda wychodzi na jaw w Więzach Krwi.

Re: Pytania o SW, część 22

No i w ogóle cały ten polityczno-rodzinny bałagan jest posprzątany w tej książce. No może nie cały, ale większość.

Lannikowie

Witam. Czy Even Piell jest jedynym znanym przedstawicielem swojej rasy w SW? Czy w ogóle gdzieś w źródłach nieinternetowych (książki, komiksy) pojawiają się jacyś Lannikowie?

Re: Lannikowie

Owszem, paru było. Tabelka po prawej, Members.

http://starwars.wikia.com/wiki/Lannik_(species)/Legends

Uwaga, Bastionie! Ważne pytanie

Czy Dżordż Lucas nie wypowiadał się nigdy, nigdzie, w żadnym wywiadzie na temat zabójstwa młodzików (tudzież Tuskenów) przez tchórzliwego Anakina Skywalkera?

Jeśli ktoś zna taki wywiad lub cokolwiek i jest w stanie to odnaleźć, bardzo proszę o link i obiecuję, że coś się wtedy wydarzy...

Re: Uwaga, Bastionie! Ważne pytanie

Stąpasz po kruchym lodzie

Re: Uwaga, Bastionie! Ważne pytanie

A Kathi czyha tuż pod nim. xD

Re: Uwaga, Bastionie! Ważne pytanie

Zapewniam, że moje intencje są czyste - przynajmniej w tym temacie, bo tego co się może stać później i gdzieś indziej, to już nie dotyczy. Dlatego tutaj prosiłbym tylko o poważne odpowiedzi i nie nakręcania g...burzy tam, gdzie jej nie ma!

Prośba odzew tylko, jeśli ktoś ma jakieś konkretne info w tej sprawie.

I nic?

Nie wierzę, że Dżordż nigdy nie poruszał tego tematu. Choć google nic mi nie powiedziało o tekstowym zapisie z jakiegoś wywiadu, ale na youtubie coś już może być (tylko nie sposób tego wyszukać)...

Re: I nic?

Może Lucas sam nie wie co czyni.

Bo

Abrams stwierdził sobie coś takiego o stoliczku Kylo, i trzymanych w nim popiołach wrogów: “The backstory is, that that table has the ashes of the enemies he’s killed,” the director told EW. “That moment was actually shot for, and meant to be used in, the scene where he was talking to the Vader mask.”

Czy ktoś ma może jakiegoś linka do tej sceny?

W której

książce została reaktywowana Rada Jedi przez Luke Sykywalkera? Bo wiem, że Coruscant padło, ale w Linii Wroga już jest mowa, że Rada Jedi jest gotowa do ustępstw. Pominęli tą reaktywacje?

Re: W której

Oficjalnie dopiero we Władcy Dwumyślnych, czyli 35ABY.
Wcześniej Rada Jedi miała charakter nieformalny, grupowała najstarszych stażem Jedi (o ile (nie)pamiętam NEJkę).

Kino Śląsk

Na premierze TFA bylem w Silesii. Poza nagromadzeniem fanów SW nic sie tam nie działo. Jak jest np. w Galerii Katowickiej albo innych kinach śląskich? Ktoś był w kinie na Śląsku w ktorym cos dzialo sie o polnocy?

Re: Kino Śląsk

Ja byłem w stolicy Śląska (całego! tych uzurpatorów z Górnego - też ~), czyli we wrockowych Nowych Horyzontach na TFA i RO. Było SUPER! Model różności, kawałki 501 lub terrorystów, żywy R2-D2 i nieżywy BB-8. Pokazy, cuda, wianki. No, ale to stolica. ~ Mam trochę zdjęć, ale nie bardzo mam jak je wrzucić do Sieci.
Aha, samego kina Śląsk od lat nie ma. Budynek wrócił do korzeni i teraz jest tam Teatr Capitol, swoją drogą z fajnym repertuarem. ~

Re: Kino Śląsk

Uzurpatorom z czarną wroną stanowczo mówimy nie!

Może podam

mało szczegółów, ale przypomniała mi się z jednej książki misja, w której Luke i Mara musieli zdobyć dane agentów, którzy przyczynili się do tego, że Imperium zniszczyło jedną planetę. Wiem, że były dwie rasy, które miały wtedy konflikt. Ktoś kojarzy która to książka była?

Re: Może podam

Dzięki Bothanom Imperium zniszczyło Camaas. Co do konfliktu, to byli Imperialni i ćwierć galaktyki vs Bothanie, a książka to Dylogia Thrawna. Nawet dwie książki: Widmo przeszłości i Wizja przyszłości.

Co to za potwór?

Kumpel mi opowiadał o jednym potworze, z którym tylko jeden Mistrz Jedi sobie poradził.

Re: Co to za potwór?

Porg.

Pytanie Gapcia

Mam pytanie dotyczące statków kosmicznych. Dlaczego, gdy statki wywracają się bokiem lub do góry nogami ich pasażerowie nie spadają? Np. w Sokole Millenium nie ma żadnych pasów bezpieczeństwa, a statek koziołkuje i lata sobie przewrócony, a załoga tego nie odczuwa fizycznie. Jak?

...

Sztuczna grawitacja.

Re: ...

Yeep, to jedna z tych rzeczy, której brakuje naszym astronautom w naszych statkach

Re: ...

I kondensatory przyspieszenia - przydają się też podczas skoku w nadprzestrzeń żeby statku nie rozerwało.

Re: Pytanie Gapcia

A co by miało ich przyciągać w dół? Ziemia? Oh wait

Boss Nass

Mam kolejne pytanie, tym razem o PT. Dlaczego Boss Nass znacznie różni się od normalnych gungan (nie ma tych wielkich gungańskich uszu, jest zielony itp.)?Czekam na odpowiedzi.

...

-http://starwars.wikia.com/wiki/Ankura
Czy do każdego tego typu pytania będziesz zakładał oddzielny temat zamiast poszukać czegoś samemu?

...

Chyba dlatego, że pochodził z plemienia Ankura.

Re: Boss Nass

Może następnym razem sprawdzisz najpierw na Ossusie i Wookie? Bo dobrze że chcesz wiedzieć, ale źle że pytasz nas o "podstawy" zamiast samemu poszukać.

Kybo Ren

Znalazłem coś takiego. Kybo Ren.
http://starwars.wikia.com/wiki/The_Revenge_of_Kybo_Ren

Pomyślałem sobie, że to pewnie jakaś parodyjka powstała w ostatnich 3 latach. Ale nie. To odcinek Droidów z 1985 roku.

o.0

Przypadek?

Re: Kybo Ren

Ciekawe czy twórcy zdawali sobie z tego sprawę przed odkryciem fanów.

Re: Kybo Ren

Re: Kybo Ren

No właśnie jak zobaczyłam posta w lateście, to miałam napisać, że Princessa już to dokładnie omówiła, ale... ktoś mnie wyprzedził. XD

Re: Kybo Ren

Nie każdy czyta blogi . Tym bardziej, że nowości z tej kategorii nie są widoczne na stronie głównej. Gdyby nie ten post najpewniej nadal byłbym nieświadomy ciekawostki o Kylo.

Bastion już o tym wiedział!

https://star-wars.pl/Tekst/2425

Porządny ten nasz Bastion.

Pytanie stricte merytoryczne

Więc chyba nikt nie będzie miał nic przeciw, że tu je zadam.

W ksiażkach X-wingi jest cały czas powtarzane, że Z-95 nie mają hipernapędu. Jednak w Jedi Academy Jaden Korr podróżuje Z-95 do różnych układów, co by sugerowało, że jednak ten hipernapęd jest.

Było gdziekolwiek to wyjasnione, czy to zwykła sprzeczność?

Re: Pytanie stricte merytoryczne

Jaka sprzeczność?
Jedi Starfighter seryjnie też nie miał hipernapędu i potrzebował tzw. hyperdrive ring ale Anakin zmodyfikował swój model.
Jeśli Luke dawał uczniom do podróżowania Z-95 to chyba oczywistym jest że posiadały podobne modyfikacje.
Czytajmy/oglądajmy że zrozumieniem i wyciągajmy wnioski. Nie oczekujmy że dosłownie wszystko zostanie gdzieś łopatologicznie opisane.

Re: Pytanie stricte merytoryczne

Lord Budziol napisał:
Nie oczekujmy że dosłownie wszystko zostanie gdzieś łopatologicznie opisane.
-----------------------

Człowieku, przecież to Seller. xP

Re: Pytanie stricte merytoryczne

No jest sprzeczość jeśli jedno źródło mówi tak, a drugie sugeruje co innego.
To nie jest wyciąganie wniosków tylko dorabianie wyjaśnień. Po prostu mimo chciałem się dowiedzieć czy gdzieś to uporządkowali.

większość

modeli nie miała, późniejszym montowano motywator hipernapędu Gbk-435. Ale to Legendy. Nie wiem co piszą teraz, nie interesuje mnie to

POMOCY! SW na Y

Sprawa wygląda tak. Układam Kostkę Rubika bez patrzenia i oznaczam sobie poszczególne miejsca na kostce literami od A do Z. Tworze z tego pary liter, do każdej pary mam skojarzenie i tak zapamiętuje całą kostkę. Przykładowo mając parę BC mam w głowie "bacę", JC "Jacka" a TF "Tofu". No i od zawsze mam problem z parami zaczynającymi się od Y. Ostatnio stwierdziłem że przecież SW jest pełne nazw własnych zaczynających się na Y! I tu potrzebuje Waszej pomocy. Mam ich już kilka ale brakuje mi sporo.

YA -
YB - Y`Bith (może być do wymiany bo za cholerę nie umiem tego skojarzyć)
YC -
YD - Yoda
YE -
YF -
YG - Yoga
YI -
YJ -
YK - Yakuza
YL - Yularen
YM - Yamaha
YN - Yinchorri
YO - Yoyo
YP -
YR - York
YS - Y`Shaarj
YW - Yavin albo Yuuzhan Vong
YX - Yaxley

Jeśli macie w pamięci jakieś postacie, planety, rasy, statki na Y.. to wytężcie umysły i pomóżcie

Re: POMOCY! SW na Y

Re: POMOCY! SW na Y

No w sumie to racja.. Dzięki

Ale jak ktoś ma takie jakieś oczywiste pokroju Yody, Yinchorri czy Yuuzhan to dajcie znać, bo np. ta lista planet jest pełna nieznanych mi planet, bądź planet, których nijak nie jestem w stanie sobie zwizualizować.

Re: POMOCY! SW na Y

YA - Yaddle albo Yavin
YE - a nie może być coś niestarwarsowego? Na przykład yeti?

Niespodziewana spikula zwiazana z droidem bojowym typu B1

Dlaczego niektóre droidy B1 mają antenę i plecak a niektóre nie? Nigdzie nic o tym nie ma.

Re: Niespodziewana spikula zwiazana z droidem bojowym typu B1

Może tak jak normalni zołnierze - niektórzy mają na plecach radiostację i antenkę, a inni nie.

Re: Niespodziewana spikula zwiazana z droidem bojowym typu B1

Zauważ, że dowódcy i zazwyczaj wszystkie szeregowe droidy mają plecak z antenką, w odróżnieniu od pilotów i ochroniarzy. Co prawda w TCW gdzieś widziałem ochroniarzy z plecakiem, ale można uznać to za kolejny błąd. Myślę, że plecak zawiera dodatkowa amunicję, może baterię, i systemy łączności dalekiego zasięgu, co nieźle tłumaczy kryte droidy jak są wyposażone. Tyle że to przypuszczenia, nie oficjalna wersja. Pytanie też co z podklasami typu snajper?
Drugie, czym różni się OOM od B1? Czy B1 to po prostu nowszy model, stworzony bezpośrednio do walki, z lepszym oprogramowaniem i niezależny od centrum dowodzenia?

Re: Niespodziewana spikula zwiazana z droidem bojowym typu B1

Oficjalnie, to musiałbym być w drugiej lokacji, bo może w nielegalnych (znaczy skasowanych) przewodnikach coś jest. ~
A nieoficjalnie (znaczy się wookieepedia):
OOM żółte - dowódcy mają plecak z antenką, aby komunikować się z CCC (gdyby chciały buty lub rower MSPANC ~).
OOM niebieskie - piloci bez plecaka, ale operowały na okrętach, promach, czołgach itp. a tam nie ma problemów z łączami.
OOM czerwone - ochroniarze bez plecaka, operowały w zespołach dowodzonych przez żółtych.
B1 - następcy OOM, między innymi z własnym mózgiem, więc bez konieczności sterowania z CCC, ale z koniecznością komunikacji. Na obrazkach chyba wszystkie mają antenki, niezależnie gdzie służą.

Tyle wyszło z jednoocznego przeglądu nieoficjalnych materiałów. ~

W ktorym momencie czytać.

Obecnie powtarzam sobie Legends. Czytałem X-wingi, Trylogię Thrawna, Ja jedi, Trylogie koreliańską, Nową Rebelię, Rękę Thrawna. Ostatnio Młodych rycerzy Jedi...

Jednak już teraz myślę o przyszłości i niestety są dwie pozycje, ktore nie wiem w którym momencie czytać:

1. Boba Fett: A Practical Man
Czy to czytać przed Wektorem Pierwszym czy gdzieś pomiędzy tomami NEJ. Chodzi oto czy czasem w tej książce nie zostają czasem rozwinięte jakieś wątki z Wektora, czy może lepiej ona się sprawuje czytana przed Wektorem pierwszym.

Pytam, bo nie ma żadnej informacji kiedy to czytać (są tylko kiedy się to dzieje, a to zupełnie co innego)

2. Zagubione plemię sithów
Między ktorymi tomami Przeznaczenia Jedi to czytać by się dobrze uzupełniało i nie spoilerowało serii książkowej?

Re: W ktorym momencie czytać.

A po co to w ogóle czytać? To zwykła pulpa. Olej to i lepiej weź się za Diunę.

Re: W ktorym momencie czytać.

Bo jestem fanem Star Wars i chce przeczytać to czego nie czytałem.
A Diuna jest nudna, nie ma tak wielkiego świata i tak ciekawych postaci.
W Diunie nie ma równie świetnych postaci co Boba Fett, Booster Terrik, Thrawn, Corran Horn, Anakin Solo, Mara Jade czy masa innych.

Re: W ktorym momencie czytać.

Mistrz Seller napisał:
W Diunie nie ma równie świetnych postaci co Boba Fett, Booster Terrik, Thrawn, Corran Horn, Anakin Solo, Mara Jade czy masa innych.
-----------------------

Teraz dorzuciłeś do pieca.

Autentycznie dorzuciłeś.

Re: W ktorym momencie czytać.

Weś ić stont xDDD

Kanon a legendy

Weź się lepiej za kanon zabierz. Nie ma jak na razie dużo kanonicznych pozycji książkowych, więc łatwo być ze wszystkim na bieżąco, a w dodatku jest sporo wartych uwagi tworów. Lepiej legend nie męczyć, przynajmniej teraz. Jak będziesz na bieżąco z kanonem, to za pozycje z EU można się zabierać. Ja stosuję obecnie taką taktykę - jak będę zupełnie na bieżąco z kanonicznymi książkami, to wracam do legend. Ale Zaginionego plemienia szczerze nie polecam tak ogólnie. Męczyłem się przy tym niesamowicie i gdzieś w połowie porzuciłem ten badziew. Nie wiem, jakoś chyba Miller mi nie podchodzi. Knight Erranta też nie dokończyłem, a nawet Jedi Dawn odłożyłem na półkę po stu stronach, mimo że to kanon. Ale, niestety, jako że to kanon właśnie, to będę musiał do tego wrócić, bez względu na to, jak i ile bedzie bolało. Nie wiem, po prostu nie trawię stylu tego gościa i jego rozumowania, które przelewa na papier.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Kanon a legendy

Zaginione Plemię Sithów rozkręca się na ostatnich 2-3 częściach, może było warto poczytać do końca.
Może to nie jest wielkie dzieło ale na końcu wszystko trzyma się kupy.

Ja stosuję taktykę chronologicznie na przemian, czyli raz legenda raz kanon. W miarę na bieżąco mogę być z nowościami ale na legendy też jest czas.

Właśnie biorę się za serie Old Republic

TOR i Zaginione plemię Sithów

No nie wiem, może jeszcze wrócę do Zaginionego plemienia. A raczej na pewno. Tyle że musiałbym pewnie zacząć od nowa, bo już nic z tego nie pamiętam, a czytałem to krótko po polskiej premierze, czyli bardzo dawno temu. 😝

Tym niemniej książki z okresu TOR polecam gorąco - Oszukani i Zagłada to czyste złoto moim zdaniem, choć pamiętam, że recenzje były umiarkowanie euforyczne. Aż szkoda, że tak mało powstało książek z tego okresu. I szkoda, że to nie kanon. 😔

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Kanon a legendy

Nowy Kanon? Czytałem Utracone Gwiazdy i Nowy świt. Obie książki mnie mocno rozczarowały.

Nowe Gwiezdne wojny w książkach nie mają już tyle przygody, nie mają ciekawych postaci ani nic.

A co do zagubionego plemienia to nie pytam czy jest dobre tylko gdzie czytać, bo chce poznać PRzeznaczenie Jedi z którym jest to związane.
A Przeznaczenie chce czytać, bo teraz ogarniam cały główny wątek po bitwie o Endor, od X-wing i planuje skończyć na Przeznaczeniu Jedi.

A co do Millera, próbowałem czytać Kenobiego i mnie strasznie nudziło to, że bardzo mało tam Obi-Wana, zaś w Nowym świcie mało było Hery i Kanana, a za dużo skupienia na masię innych postaciach.
No, ale główny wątek to główny wątek.

W Kanonie nie żadnych linii fabularnych czy jakiś dłuższych wątków łączących opowieści. Nie ma jakiś wielkich serii o wielkich wojnach. Są głównie jakieś zapchajdziury z wydarzeniami na małą skalę i nudnymi bohaterami. co mnie strasznie zmuci, bo chętnie bym sięgnął po jakąś ciekawą serie z interesującymi postaciami.

Pytania do LSG

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić. Zadałem pytanie Story Group o to jak wygląda ich praca.
https://twitter.com/mossar_pl/status/1096485022226358272?s=19

Rozwinęła się śmieszna dyskusja

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.