Forum

Dlaczego Kylo Ren ukrywa twarz?

Krótkie, niby banalne, ale jednak niewyjaśnione pytanie.

Dlaczego Kylo Ren ukrywa twarz?

Tzn, wiadomo, dla nas, widzów, był przez to ciekawszą, tajemniczą postacią.

Ale jakaś jest odpowiedź na te pytanie w uniwersum?

To hołd dla Vadera? Ukrywa tożsamość z jakiegoś powodu? Chce być straszniejszy dla wrogów i podwładnych? To coś, co przykazał mu Snoke?

Może odpowiedź leży w nowelizacji?

Maska Kylo

Bo Vader miał takową, a Kylo to jego fanboy... tylko tyle i aż tyle. No i może jeszcze dlatego, że wstydzi się własnej tożsamości. Chciałby być wielkim, złym i groźnym Sithem jak Vader, a nie smutnym emo jak Snape

Darth Revan

To samo pytanie można odnieść do Revana.

Re: Darth Revan

Akurat to było w komiksie wytłumaczone

Re: Darth Revan

Jako fan KotORa, ale nieznający komiksów, żądam wyjaśnień.

Dlaczego?

Re: Darth Revan

Odkopuję żeby wyjaśnić, jeśli ktoś wciąż nie uzyskał odpowiedzi

Revan w trakcie Wojen Mandaloriańskich znalazł na Catharze maskę poległego Mando i doznał wizji, w której widział jak Mandalorianie Cassusa Fetta mordują Catharian, którzy się poddali. Jeden Mandalorianin, do którego należała maska, sprzeciwił się Cassusowi i zginął razem z Catharianami. Revan założył maskę i przyrzekł sobie, że nie zdejmie jej, póki nie pokona Mandalorian raz na zawsze.

Re: Darth Revan

Dołączam się do pytania:
Czemu ?

Re: Darth Revan

No właśnie?

Obsesja

Chciał być jak Vader, a bez maski nie budziłby w oficerach takiego strachu, lecz wyglądałby jak wspomniany Severus Snape. Zwłaszcza z profilu.

A może

ta maska jest jakimś potężnym artefaktem ciemnej strony?

Re: A może

Sądząc po zniszczeniach - tak. Ale to tylko moja teza.

Ez

Chciał zakryć olbrzymi nosek.

...

Kylo nosił hełm tak jak inni Rycerze Ren, co widać w scenie z nimi. Rycerze na Ziemi w średniowieczu też nosili hełmy. Po co? Odpowiedzcie sobie na te banalne pytanie i będziecie wiedzieli, czemu Kylo też nosi. xD

Re: ...

Lubsok napisał:
Kylo nosił hełm tak jak inni Rycerze Ren, co widać w scenie z nimi. Rycerze na Ziemi w średniowieczu też nosili hełmy. Po co? Odpowiedzcie sobie na te banalne pytanie i będziecie wiedzieli, czemu Kylo też nosi. xD
-----------------------
Jeśli hełm Kylo Rena jest wzmocniony specjalnym i rzadkim surowcem to oczywiście powód noszenia przez niego hełmu jest oczywisty. Jeśli natomiast przyjmiemy, że to po prostu zwykły hełm, to bardziej mi to wygląda na znak rozpoznawczy Rycerzy Ren oraz nawiązanie do Dartha Vadera, czyli potężnego dziadka (albo i innych potężnych Sithów, jeśli wrócimy się do EU i spojrzymy na takiego Darth Revana, Darth Nihilusa).

Re: Dlaczego Kylo Ren ukrywa twarz?

A to nie jest taka rodzinna tradycja? Wszyscy noszą maski, a gdy je zdejmują, to źle na tym wychodzą. ~

Prababcia nie nosiła i co? Marnie skończyła. A gdyby założyła maskę np. skraplacza, to Tuskeni by jej nie capnęli.
Dziadek nosił, zdjął i zszedł.
Matka nosiła, zdjęła i musiała nosić niewygodne bikini.
Tylko tatko i wujcio nosili, zdjęli i medal dostali. A i tak dobrze na tym nie wyszli.
A Kylo... Zdjął maskę i całe kino ryknęło. ~

Re: Dlaczego Kylo Ren ukrywa twarz?

Bo jest brzydki i straszny jak strach na wróble. Maska dodaje mu siły ponieważ dzięki niej nie widać emocji na jego twarzy i dodatkowo zmienia glos bardziej chrapliwy.

Gdybym miał taką twarz...

to też bym ukrywał

może...

...wsztydził się filmu?

Re: Dlaczego Kylo Ren ukrywa twarz?

Jakbyś wyglądał tak, jak Adam Driver to też byś ją ukrywał...

http://wearethemighty.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/03/adamdriverboot-626x768.jpg

Re: Dlaczego Kylo Ren ukrywa twarz?

Śmiejcie się, śmiejcie, ale Driver był w Marines i by każdego z was załatwił w kilka sekund.

Re: Dlaczego Kylo Ren ukrywa twarz?

Był w Marines, to prawda.
W ogóle ciekawy z niego rozmówca, i ma poukładane w głowie, w przeciwieństwie do niektórych "topowych" aktorów. Wywiady z nim i Markiem Hamillem są najbardziej ciekawe z całej, obecnej ekipy SW.

Link : https://youtu.be/nCwwVjPNloY

maska Ren

Dyskusja w innym wątku nasunęła mi takie pytanie.

Jak wiemy, Kylo w Ep8 pozbył się "śmiesznej" maski. W wizji Rey w TFA stoi w otoczeniu rycerzy Ren w masce.

Czy Kylo w Ep9 powróci do używania maski przy członkach Zakonu Ren, czy scena z wizji była niesprecyzowaną retrospekcją (nie pochodziła z okresu zniszczenia Akademii Luke`a)?

Re: maska Ren

Ja stawiam na to, że JJ chciał Rena w masce, a RJ bez, dlatego dał go bez. Nie mówię tego złośliwie Po prostu, jak wiemy, obaj dostali czystą kartę i nie było jakiejś ustalonej myśli, idei co do rozwoju postaci i historii.

Re: maska Ren

Alex napisał:
Nie mówię tego złośliwie
-----------------------

:O

Re: maska Ren

Co to za niemiłe sugestie?

Re: maska Ren

Bo wyzłośliwiasz się często. To co, ja raz nie mogę ci dociąć?

Re: maska Ren

Ja? No wiesz co, jestem urażony. Moje posty są zawsze szczere. Jeszcze powiesz, że trolluję i prowokuję!

Re: maska Ren

Powiem

Ale na uszko! Więc nikt się nie dowie!

Re: maska Ren

Akurat ten wątek rozwija się logicznie. W miarę upływu czasu Ren traci kolejne części garderoby. Maskę, kaptur, sukmanę... koszulę...

Re: maska Ren

A ja na kolejną część miałam się wybrać z dziećmi

Re: maska Ren

Więcej nie ma nic do pokazania

Re: maska Ren

Re: maska Ren

O ile dobrze odczytuję post kolegi to chyba chodziło mu o to, że poza walorami estetycznymi Ren nie jest w stanie zaoferować nic więcej, może się mylę

Re: maska Ren

Właściwie, to chciałabym edycję dziewiątej wersji dla dorosłych. Konieczność dostosowania przekazu do dziecięcej publiczności pozbawi nas puenty tego wątku.

Re: maska Ren

Zgadzam się. Poproszę film od 16 lat

Re: maska Ren

Ogólnie, to zawsze uważałam te ograniczenia wiekowe za kuriozalny wykwit amerykańskiego purytanizmu.

Grillowany Anakin i broń masowej zagłady są spoko, ale nie daj boziu pokazać kawałek damskiego cycka.

Re: maska Ren

Fakt, ale są przypadki gorsze od tego. Wyobraź sobie, że gra south park, która jest od lat 18, w wydaniu europejskim i tak ma cenzurowane momenty xD albo widziałam fajnego reylo arta od japońskiej fanartcistki, no ale ocenzurowanego. Na pytania gdzie można zobaczyć bez cenzury odpisywała, że nie może publikować bez cenzury. I te urocze, japońskie zamazywanie sutków xD

I też zawsze dla mnie było urocze przekonanie, że trzymająca na ekranie krew nie zepsuje młodego widza czy gracza tak, jak cycki. Urocze xD

Re: maska Ren

*tryskajaca

Re: maska Ren

Zobaczymy jak będą wyglądać ratingi IX. VIII miała taki sam poziom jak VII, a dostaliśmy niemalże odpowiednik Lei z Rotj, z tym, że w wykonaniu reńskim jeśli tu pójdą o poziom wyżej i nie przekroczą z tym pg-13 to będzie miło no i na pewno liczę na coś w książce dla dorosłych.

Re: maska Ren

50 twarzy Kylo Rena

Re: maska Ren

Wiesz, Rey niby taka agresywna i dominująca, a zawsze ląduje w okowach...

Re: maska Ren

Prawda jest taka, że tylko Benek się pokazał w samych gaciach i dotknął jej ręki w blasku ogniska a już złapała miecz świetlny, wskoczyła do kapsuły i sama, samiuteńka do niego poleciała
Mnie to się kojarzy z typowym, kobiecym - a po ślubie to on przestanie bić, pić i chodzić na dz..., zmieni się dla mnie. Ale o tym koniec bo przeniosą tą dyskusję do wątku o szalejącym feminizmie

Re: maska Ren

No i dlatego dostał kosza na koniec, bo się jednak nie zmienił. Żeby ten związek mógł być kontynuowany Benek musi trochę się opanować z tym mordowaniem wszystkiego. ;->

Z tymże warto zauważyć, że jeśli ktoś tu kogoś bije, to głównie Rey Benka, on nią tylko raz o drzewo, a ona ciągle się zamachiwała na jego życie.

Re: maska Ren

No to wszystko zmierza we właściwym kierunku: on musi się zmienić i opanować ataki szału i ona musi się zmienić i przestać prać go na każdym kroku... Oboje są siebie warci, dogadają się...

Re: maska Ren

Rzeczywiście ona jest bardziej aktywna. Ale kiedy stracił przytomność miała świetną okazję go dobić. Pytanie czemu tego nie zrobiła?
- bo uratował ją przed Snokiem? Chwilę później mu się odwdzięczyła rzucając miecz więc...
- bo kieruje się honorem i uważa, że nie dobija się nieprzytomnego przeciwnika?
- bo nie potrafiłaby spojrzeć w oczy Lei?

Jeśli chodzi o Benka to na razie on nie ma podejścia do kobiet Takimi słowami (jesteś nikim, twoi rodzice byli nikim. Potrzebujesz mistrza- to już w ogóle jak podryw w kiepskim barze) nie zyskuje się ich przychylności.

Re: maska Ren

Nie zabiła go, bo go kocha.

Rey ma silne instynkty opiekuńcze w stosunku do tego, co uważa za swoje i co wymaga ochrony. BB8 jest pod jej opieką, więc go nie sprzedała, Finn jest jej kumplem więc łapie za miecz, a w TLJ rzuca się na Luka bo ten skrzywdził Benka.

W sali tronowej dochodzi jednak do wniosku, że ruch oporu z Finnem w środku jest bardziej zagrożony niż Benek, więc postanawia lecieć na pomoc, co Benek interpretuje jako zdradę i atak na siebie. Jednakże oboje są już w miejscu, w którym pozabijanie się nawzajem nie wchodzi w grę.

Ren raczej nie wie, że Rey jest w Sokole, bo przecież uciekła statkiem Snoka. Co prawda toczy pianę jak ranne zwierzę, ale jak kurz opada to minę ma bardzo żałośliwą.

Re: maska Ren

-uciekła statkiem Snoka

I gdzie ona zgubiła/schowała tę brykę Bo znając styl Snoke`a ten jacht musiał być wykokszony na maxa

Re: maska Ren

Statek Snoke`a nie był zapewne większy niż ten Palpatine`a. Obstawiam, że statek, którym uciekli Rose, Finn i BB to ten typ wahadlowca.

Re: maska Ren

Nie chodzi o wielkość ale o jakość tego pojazdu...

Re: maska Ren

Na myśl o wyposażeniu przyszlo mi od razu to:
https://youtu.be/ICnhGMelS7o

I Grandmaster też ma złoty szlafroczek.

Re: maska Ren

Ja odnoszę wrażenie (może mylne), że wizja Rena w masce nie jest fotograficznie dokładnym odwzorowaniem rzeczywistości, tylko raczej podkreśleniem tego co sobą reprezentuje. Nie dzieciak w ubłoconych i podartych szmatach którego Rey by nie skojarzyła, tylko adept Ciemnej Strony, łatwo identyfikowalna sylwetka.

Oczywiście, może to wizja czegoś innego, może to zaklajstrują inaczej, ale taka była moja pierwotna percepcja.

Re: maska Ren

Retrospekcja i tak nie mogła pochodzić z okresu zniszczenia Akademii, bo wtedy jeszcze nie było Kylo Rena ani rycerzy Ren. Przed TLJ obstawiałam, że to wizja albo wydarzeń z przyszłości (konfrontacji Kylo i Rycerzy z Luke`iem i Rey na Ach-To), albo czegoś pomiędzy zniszczeniem Akademii, a TFA. TLJ, cóż, nie dało żadnej odpowiedzi i widzę dwie opcje: prawdopodobniejszą, czyli to tylko "niesprecyzowana retrospekcja", zapoznająca Rey z jej przeciwnikiem i zarazem boyfriendem, gdzie rycerze Ren to tylko uroczy dodatek. Mniej prawdopodobna, ale mnie bardziej satysfakcjonująca - jeśli rycerze Ren będą mieć jakieś backstory to Abrams, który był ich pomysłodawcą, zrobi coś z tą wizją, przykładowo, jeśli rycerze Ren go zdradzą to motyw, gdy jednego z nich Kylo dziurkuje mieczem mógłby tu być wizją wydarzeń z IX. Ponieważ jednak sam Johnson przyznał, że rycerze Ren to postaci, które sobie można wrzucać do filmu lub wyrzucać, w zależności od potrzeb (początkowo chciał, żeby gwardia Snoke`a to byli ci rycerze; w ostateczności ich nie wrzucił; niestety, tak to wygląda) nie liczę, że w ogóle dowiemy się czego dotyczyła ta wizja. Może w książkach.

Natomiast, już pomijając wizję, to powrót Rena do zakrywania twarzy tą czy inną maską jest wielce prawdopodobny z powodu tego, dlaczego to robi. W tym momencie jest prawdopodobnie w jeszcze większym dołku niż po TFA, bo Rey zdradziła go na poziomie Luke`a lub większym. To widać po jego pysiu. Raczej nie widzi możliwości sojuszu z nią. Co pozostaje? Rządzenie FO i zduszenie Resistance. Hux będzie go podkopywał i knuł na każdym kroku, żeby go obalić. Za maską ukrywa swoją rozchwianą osobowość, w masce, teoretycznie, zyskuje odrobinę respektu. O ile absolutnie nie chcę powrotu do maski to uzasadnienie fabularne jest.

Re: maska Ren

Wizja Rey zawiera też Rena w masce w lesie na Starkiller. Tymczasem podczas pojedynku w lesie Ren był bez maski.

https://www.youtube.com/watch?v=xuY50ZUjg6w

Co prowadzi do wniosku, że jeśli ten szczegół ma znaczenie, to nie w sensie techniczno-garderobianym, co symbolicznym. Np. że rzeczywistość nie musi w pełni odzwierciedlić wizji.

Re: maska Ren

No tak, też tak myślę. Jak to mówił Yoda: "Always in motion is the future". Poprzez wizję Rey przewidziała pojedynek z Kylo, ale nie była to odwzorowanie 1 do 1. Trochę jak z wizją Anakina na temat śmierci Padme. Czuł, że Padme umrze podczas porodu, ale widział to w zupełnie inny sposób niż w rzeczywistości. Dlatego, że ich decyzje i decyzje innych osób wpływają na tą przyszłość.

Wizja Rey dotycząca Rycerzy Ren i Kylo jest dosyć specyficzna. Aż do TLJ myślałem, że to atak na akademię Luke`a, ale wszystko wskazuje na to, że nie. W tym momencie najbliżej jestem tego, że jest to coś co stanie się epizodzie 9. Oczywiście w dalszym ciągu możliwe jest, że JJ miał zupełnie inny pomysł na spalenie Akademii i rzeczywiście to było to. Ale ja jednak będę dobrej myśli i pozostanę przy tym, że jeszcze zobaczymy Rycerzy Ren i Kylo. Tym bardziej, że po pokonaniu Snoke`a mamy idealne podłoże pod taki rozwój wydarzeń.

Re: maska Ren

-Oczywiście w dalszym ciągu możliwe jest, że JJ miał zupełnie inny pomysł na spalenie Akademii i rzeczywiście to było to.

Nie - zwróć uwagę, że światło i pogoda w scenie z Lukiem są inne, niż w scenie z Renami.

Re: Dlaczego Kylo Ren ukrywa twarz?

trądzik i pryszcze. Wszystkie laski wypłoszył, więc został emo złym zbirem w masce.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.