Forum

Epizod VIII (fabularne teorie)

Od premiery TFA, minęło już trochę czasu. W tym czasie powstały i nadal powstają, wszelkiego rodzaju teorie odnośnie kontynuacji. Chciałbym się podzielić własnymi spekulacjami na temat fabuły epizodu VIII. Oczywiście, moje propozycje nie są podparte żądnymi wyciekami, tylko prostą, logiczną analizą fabuły "Przebudzenia Mocy".

Zacznijmy od tego, że Abrams i Kasdan przy pisaniu scenariusza, raczej nie wykazali się inwencją twórczą i postawili na sprawdzony szablon, jakim okazał się scipt "Nowej nadziei". Każdy zauważył szereg podobieństw, począwszy od ogromnej stacji kosmicznej, przebiegu bitwy o bazę Starkiller, pustynnej planety itd.

W takim wypadku, jeśli pójść dalej tym samym tokiem fabularnym, wzorowanym na OT, to epizod VIII będzie kalką "Imperium kontratakuje". Czyli zacznie się od przeskoku czasowego, możliwie że minie rok może dwa, a Rey będzie przechodzić szkolenie pod okiem Luke`a. W tym samym czasie, Ruch oporu będzie dostawał cięgi od Najwyższego Porządku, który ukaże swój pełny potencjał militarny. Będziemy też świadkami kolejnego powrotu starej postaci, Lando (wątpię, by nie wykorzystali jego osoby), który zapewne będzie chciał się zemścić za śmierć przyjaciela. Podejrzewam też że ukażą zgon kolejnej postaci ze starej gwardii, ale to już raczej moja skrajna refleksja.

Finn i Poe będą brać udział w bitwie, podejrzewam że będzie ona miała miejsca na początku filmu. Nasz zdradziecki szturmowiec dostanie się do niewoli, przez co Rey dozna wizji (wzorem Luke`a) niebezpieczeństwa czyhającego na przyjaciela. Rey wróci, nie ukończywszy w pełni szkolenia i wraz z Poe będą się starali uwolnić Finna. Rey zmierzy się w walce z nowym ciemnym charakterem (zapewne Benicio Del Toro) i straci rękę. Luke pojawi się w ostatnich scenach i zwycięży oprawcę Rey.

Pisane na kolanie, ale scenariusz TFA też taki był ;p.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

W sieci już znalazłem jakiś wyciek(?) / spekulacje / spoilery (niepotrzebne skreślić) odnośnie epizodu 8. Jeśli to prawda, co chcą zrobić to Disney zniszczy wszystko w tym uniwersum przynajmniej dla mnie. początek spoilera Mogliby sobie darować urwanie Luka i Rey, ale widocznie uśmiercenie Hana to dla nich za mało. koniec spoilera Mam szczerą nadzieje, że to tylko spekulacje nie oparte na faktach. yhhhh to czekanie mnie zabije.

Dla chętnych wrzucam linka, coby sobie mogli przeczytać (jeśli chcą, na własne ryzyko)

http://www.fakingstarwars.net/2015/12/30/star-wars-episode-viii-plot-leaks/#comment-386

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Mam nadzieję, że trochę odejdą od tego kalkowania. Z drugiej strony wiąże się to z ryzykiem zrobienia filmu na poziomie AOTC i Jar Jara, więc czy będą chcieli ryzykować?

Wg mnie na pewno pokażą Lando (czyli tu kopia TESB ), ale ze starych aktorów raczej nikt nie zginie. Taka śmierć bardziej będzie pasowała na koniec, w epizodzie IX. Nie wyobrażam sobie, by wtedy nikogo nie uśmiercono, a dodatkowe zabicie kogoś w ep. VIII sprawiłoby, że zbyt byśmy się z tymi zgonami oswoili .

Co do fabuły. No cóż, chciałbym żeby odeszli od utartej konwencji. Musiałaby być oczywiście dalsza walka z Najwyższym Porządkiem jako podstawa fabularna, takie tło. Ale na tym tle można by przedstawić coś innego, niż ratowanie porwanego Finna przez niewyszkoloną Rey, ale tak by nadal było to coś uniwersalnego i opartego na znanych schematach (tylko może niekoniecznie na tych obecnych już w SW). Skok czasowy 2-3 lata wprzód jak najbardziej uzasadniony. Przez ten czas Luke mógłby już całkiem nieźle wyszkolić Rey (byłoby to trochę inne rozwiązanie niż w ST, gdzie Luke dopiero po tych trzech latach od ANH trafił do Yody). Co mogłoby się dziać? Chciałbym, żeby okazało się np. że gdzieś żyją ocalali Jedi. I wtedy część bohaterów zostaje wrzucona do wątku o walce z Porządkiem, część (Rey i Luke) szukają Jedi i ścigają się w drodze do nich z Kylo (lub innymi rycerzami Ren, to by było dobre wprowadzenie dla nich). Jedi w swoich kryjówkach trzymają artefakty Jasnej i Ciemnej Strony, ważne i dla Luke`a chcącego odbudować Zakon i dla Rena, jako źródło wiedzy i potęgi. Przy okazji dowiadujemy się o szczegółach dot. zniszczenia Jedi. Na końcu filmu walka resztek Zakonu (wraz z Lukiem) i Renów, śmierć kilku z jednej i drugiej strony (ale Luke i Rey wychodzą cało). Natomiast wątek Ruchu Oporu zakończony ich porażką (czyli tutaj trochę tak jak w TESB ).

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Fabuła zapewne będzie taka jak piszesz, tylko to Kylo Ren będzie czarnym charakterem..

Nie chcę ponownie E5, nie chcę!!!!!!
Chciałbym żeby film wyglądał tak:
- Film zaczyna się od obrazu siedzącego Snoke`a, który mówi do Kylo Rena coś typu "Zakończyłeś szkolenie. Jesteś gotów. Zniszcz ich wszystkich"
- Ren udaje się do maski Vadera, gdzie pyta się "Stałem się tak potężny jak ty. Jesteś ze mnie dumny, dziadku?" Słyszy odpowiedź - "Nie" Po chwili dokonuje rzezi na masce i odchodzi.
- Kylo Ren wie, że szturmowców zostało mało, a po drugie nadają się tylko do zdrady. Ren podpisuje ustawę z Kanclerzem Nowej Republiki na Corusant pozwalającą na wzięcie nowej armii klonów zamówionej kilka lat temu. Kylo przekonuje Kanclerza, że to Ruch Oporu chcę obalić Republikę. Kanclerz zgadza się i podpisuje, a dodatkowo postanawia podpisać pakt, który będzie zakazywać zaatakowanie Najwyższego Porządku przez Ruch Oporu - w innym razie NOWA REPUBLIKA, która jest najpotężniejszą siłą w galaktyce zaatakuje Ruch Oporu.
- Kylo udaje się po armie i otrzymuje armię klonów, a Hux`owi się nie podoba ten pomysł
- Rey szkoli się pod okiem Luke`a który opowiada całą historię, Luke boi się zdradzić, że jest ojcem Rey wiedząc że nie wrócił po nią.
- Finn należy do Ruchu Oporu. Klony Najwyższego Porządku atakują. Ruch Oporu dłużej nie może pozostawiać w ukryciu, bronią się. Ich mała flota zostaje zniszczona. W tym czasie Maz Kanaka zatrzymuje Kylo, a Ruch Oporu przygotuje się do ucieczki.
Finn obserwuje walke na miecze świetlne Rena z Maz. Kanaka przegrywa. Finn przyjmuje na zawsze jej miecz i agresywnie wali w Rena. Jednak on w pełni wyszkolony obezwładnia mocą Finna.
Ruch Oporu ucieka. Ren wysyła klony w pościgu za Ruchem Oporu, a sam postanawia porwać Finna. Hux mówi żeby go zabić, jednak Ren odmawia tłumacząc, że musi dokonać zemsty na kimś ważnym dla Luke`a czyli Rey, a ona przybędzie aby uratować przyjaciela.
- Rey przerywa szkolenie i udaje się na walke z Kylo, jednak ją przegrywa. Ren zadaje ostateczny cios, kiedy to jego ręka nie może wykonać zamachu. Luke zatrzymuje Rena i pokonuje go. W końcowej walce Snoke`a wysyła wojowników których przyciągnął na ciemną stronę w celu zniszczenia Skywalkera. Trójka bohaterów Finn, Luke, Rey uciekają do sokoła i odlatują.
- Lando jeden z senatorów republiki pokazuje Kanclerzowi, że Najwyższy Porządek chcę przejąć galaktyke. Nowa Republika z Lando na czele wbija i niszczy statek dowodzenia Huxa wybijając cały oddział Najwyższego Porządku. Ruch Oporu łączy się Nową Republiką.
- Luke wyjawia, że Rey jest jego córką.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Fajne spekulacje, z tym, że zniszczenie Układu w TFA nie miałoby sensu, skoro Hux wyraźnie krzyczał, że zostanie zniszczona Republika razem z Senatem.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

W książce "Star Wars - Dziedzic Jedi", która prezentuje nam arcyciekawe i arcyważne wydarzenia dotyczące Luke`a Skywalkera pomiędzy końcem epizodu IV a początkiem "Imperium kontratakuje", pada bardzo ważna informacja odnośnie Mocy. Otóż Givinka Drusil Bephorin - wysoka istota o wyrzeźbionej, zapadniętej czaszce i skośnych, zwróconych ku górze oczach, której rasa uważana jest za najinteligentniejszą w Galaktyce, uważa, że Moc jest zmienną, na którą najpierw wpływa jej użytkownik, by później to ona dostosowała się do niego i zaczęła oddziaływać na tą rzecz, na której się on skupia. To właśnie ta książka natchnęła mnie na rozważania co do potęgi Rey, jej scalenia z siłą przepływającą przez cały Wszechświat. Nie lubię jej tak nazywać, ale zbieraczka złomu z Jakku wyrasta na wszechpotężną - a nie wiem jak to po prostu określić - istotę, o nieskalanej sile. Po nowych kilkunastosekundowych materiałach promocyjnych widać, jak podczas treningu na Ahch-To ćwicząc z mieczem świetlnym, Rey jednym zamaszystym ruchem przecina nim zbitą masę skały jakby to była piana, chlebek albo zwykła ,,pusta" przestrzeń. Zareagowałem czystym konkretnym szokiem, gdyż czegoś takiego do tej pory jeszcze nie było. Nikt do tej pory, ani Vader, Imperator, Luke, Maul czy inni nie wykazali tak zgłębionej pierwotnej, wręcz gargantuicznej drzemiącej w sobie Mocy. Wyjdzie to teraz z Rey, oby. Moja analiza nowych materiałów promocyjnych i poprzednich trailerów wskazuje na to, że młoda adeptka Jedi stanie się raz: najpotężniejszą postacią w dziejach Star Wars i dwa: najpotężniejszą postacią w historii całej myśli kulturowej Sci-Fi, wliczając w to wszystkich superbohaterów i łotrów. Moc się przebudziła, tak mawiał Snoke. Poczuł to Skywalker, który na zapowiedzi "The last Jedi" wygląda na przerażonego tym, co budzi się w Rey. Ziemia aż drży. Skały się kruszą gdy dziewczyna klęczy i w skupieniu jakby tylko je lekko muska. Odłamki zawisają na chwilę w powietrzu poddając się sile Mocy Rey. Gdy to oglądam zawsze czuję ciarki i drżenie na całym ciele. Wibracje Mocy wdzierają mi się nawet do płuc, a co dopiero będzie gdy zasiądę w sali kinowej przed ekranem IMAX w formacie 3D i obejrzę "Ostatniego Jedi". Zjednoczę się z Mocą i zniknę, tak jak Obi-Wan podczas pojedynku z Vaderem.

I tak, w tej produkcji skupię się na odczuciu Mocy, postaci Rey, wyjaśnieniu tajemniczego "przebudzenia", wyłapaniu drobnostek dotyczących genezy Snoke`a oraz tym jak w tym wszystkim odnajdzie się Kylo Ren.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Pewnie pojawią się wątki, które pojawiają się w tych samych częściach obu trylogii, np. że w drugiej części każdej trylogii pojedynek wygrywa Sith (lub użytkownik ciemnej strony), główny bohater traci rękę. Kylo Ren w końcu ukończy szkolenie, więc to, że wygra jest bardzo prawdopodobne. No i zyskałby coś w moich oczach bo tym przegranym pojedynku z Rey

DawidStar --> Z tego co wiemy z TFA to Nowa Republika została zniszczona. Baza Starkiller zniszczyła układ należący do niej oraz całą (?) flotę. Pewnie pozostałości po niej dołączą do Ruchu Oporu.

Na pewno dostaniemy retrospekcje lub wizje Kylo Rena o Hanie Solo.

Nie obraziłbym się gdyby pojawił się też na moment Darth Vader albo Anakin jako Duch Mocy.

Powrót Lando też byłby ciekawy.

Muszą pokazać rycerzy Ren. I więcej informacji o Snoke`u. Skąd on się wziął do cholery?

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Dokładnie jak mówisz z tą Republiką. Co do Hana Solo, fajnie by było gdyby dręczył Kylo Rena w snach, w stylu sumienia, no wiesz.
Ostatnio była plota co do Ducha Mocy.

Co do Snoke`a wciąż stawiam, że to Darth P.
Na amerykańskich portalach huczy aż od spekulacji, że Snoke to Darth P. Nawet jego motyw muzyczny jest podobny do tego, który towarzyszył opowieści Sidiousa o Darthcie P.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

No i jeszcze plotka że Rey jest spokrewniona z Obi-Wanem. Może Epizod VIII będzie miał mnóstwo nawiązań do Prequeli, tak jak TFA miało ich do OT.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Bardzo bym chciał zobaczyć Christensena jako ducha Anakina. W końcu epizody 1-6 były właśnie jedną wielką historią Skywalkera, więc dobrze by teraz również się pojawił i odegrał w życiu Luke`a bądź Kylo Rena jakąś istotną rolę. Wyobrażacie sobie Luke`a rozmawiającego ze swoim młodszym od siebie ojcem? Byłoby fajnie, nie powiem.

W ogóle po cichu miałem nadzieję, że Anakina zobaczymy we wszystkich trzech nowych filmach, no ale skoro teraz go nie było, to niech go chociaż wcisną w dwóch kolejnych. Luke już odnaleziony, więc mogą sobie uciąć kilka pogawędek, tak jak z duchem Obi-Wana w Starej Trylogii.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Popieram, fajny pomysł.

Nowa Republika

Gracu999 a czy w filmie powiedziono, że republika występuje tylko w tym układzie gwiezdnym....???

Re: Nowa Republika

W filmie jak mniemam został zniszczony uklad w stylu Courusant w PT, czyli stolica i główny ośrodek zycia Nowej Republiki, owszem mogli przetrwać jacyś senatorowie itd.

Co dalej? Gwiezdne wojny 8 [TEORIE]

Cześć.
Przygotowałem filmik z moimi teoriami dot. filmu Gwiezdne Wojny 8 - teorie chyba są całkiem okej, a filmik nie wyszedł aż tak źle

Btw. zachęcam Was do pisania swoich teorii, a jeśli ktoś z Was chce to tez może się podzielić swoją teorią pod filmikiem, ponieważ mam zamiar zrobić 2 część tylko z teoriami z komentarzy

https://www.youtube.com/watch?v=kwMmT0xQd5s

teorie

chcesz teorie to proszę.

VII Epizod zacznie się od tego, że Finn i Poe są na nowej tajnej bazie na nieznanym świecie. Będzie to kolejna planeta lodowa, tym razem z czynnymi wulkanami. Tymczasem rozpocznie się tam inwazja sił Najwyższego Porządku, który tym razem wygra.

Leia ledwo ucieknie i wraz z towarzyszami (Poe i Finn) uda się do Nowej Republiki, gdzie przyjmie ją nowy kanclerz Lando.

Tymczasem Rey będzie się szkolić pod okiem Luke`a Skywalkera, zobaczy wizję w której Poe i Finn giną. Będzie chciała lecieć ich ratować, wtedy Luke przyzna, że jest jej ojcem i że nie o to chodziło. Musi ich poświęcić, by skończyć szkolenie. Rey zrobi swoje, a Luke popłynie łódką na ryby z psem (w tej roli Gary).

Okazuje się, że Ladno znów złajdaczył i zdradził. Leia, Poe i Finn wpadną w łapy Kylo Rena, który teraz jest bezwzględnie zły. Na zlecenie Snoke`a Ren wynegocjował pokój z Republiką za wybicie Oporu. Snoke poświęca też Huxa, który jest okrzyknięty ekstremistą. Hux za Leię. Taki układ.
Rey z Chewbaccą jednak wszystko psują, ratują Leię, Poe i Finna, Lando zdradza Republikę i znów przyłacza się do bohaterów ruchu oporu. Rey musi walczyć z Kylo Renem, ale ten tym razem wygrywa odcinając jej rękę. Ren zabiłby ją, ale Finn wkracza, ratuje ją, a sam za karę zostaje zamrożony w karbonicie i wysłany Unkarowi Plattowi jako złodziej Sokoła.

Ren wraca na Coruscant, gdzie urzęduje Snoke i na chwilę widzimy go już nie jako hologram. Okazuje się, ze to pokurcz, ale nie jest ujawnione czy to Plagueis. Za nim stoją inni rycerze Ren. Tak wiec Benicio Del Toro dużo sobie pogra.

Resztki Ruchu Oporu zgromadzone poza galaktyką niedaleko kosmicznej speluny Maz Kanaty, szykują się do starcia. Tymczasem Lando i Poe wylatują ratować Finna.

Re: teorie

Popieram!!!
A nawet gdyby Lando się nie pojawił to będzie inny koleś tego typu

Re: teorie

Tyle, że wiesz, Kanclerzem Nowej Republiki jest Villecham.

Re: teorie

Był.Zginął w wybuchu tej planety miasta

Re: teorie

Nie zapominajmy o wysłaniu Boby Fetta w pościg za uciekinierami

Re: teorie

Geniusz! Jak to się stało, że Disney Cię jeszcze nie zatrudnił jako scenarzystę?

Tak!

Najgorsze jest to, że naprawdę bym się nie zdziwił, gdyby naprawdę tak wyglądał Epizod VIII. xDD

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

W sumie możliwe, że tak zrobią, w TFA ze scenariuszem się mocno nie wysilili, ale to by było już zniszczenie SW.

Moje pomysły

Mi się marzy taka fabuła części VIII.

Mijają 2 lata od "Przebudzenia Mocy". W galaktyce trwa Druga Galaktyczna Wojna Domowa między Nową Republiką, a Drugim Imperium, w które został przemianowany Najwyższy Porządek. Dlaczego Nowa Republika przetrwała? Hux mówił, że po demonstracji siły bazy Starkiller, Galaktyka odda pokłon Najwyższemu Porządkowi, ale zniszczenie superbroni sprawiło, że Galaktyka pozostała wierna Nowej Republice, która wchłonęła Ruch oporu jako swoje odrodzone siły zbrojne oraz rozpoczęła odbudowę floty pod dowództwem admirała Ackbara, lokalne administracje wybrały swoich nowych Senatorów, a ci nowego Kanclerza, którym zostaje... Leia. Odtąd Nowa Republika ma stałą stolicę na Coruscant.

Luke Skywalker wychodzi z ukrycia i dzięki zjawisku Przebudzenia Mocy odnajduje nowych kandydatów na padawanów. Przy wsparciu Nowej Republiki na czele z jego siostrą, zakłada w tajemnicy nową Akademię Jedi (najbardziej chciałbym na Tatooine). Tam szkoli nowych uczniów, jednak najwięcej czasu poświęca Rey, która faktycznie okazuje się być jego córką. Jej przeznaczeniem jest pokonać Kylo Rena.

W tym samym czasie Snoke ujawnia swoją prawdziwą tożsamość jako Darth Plagueis przed Rycerzami Ren. Kończy też szkolenie Kylo.

Luke wyjawia przed Rey kulisy swojego wygnania oraz zesłania córki na Jakku. Chciał ukryć Rey przed Snoke`iem, która z racji młodego wieku (3 lata) jako jedyna przetrwała masakrę uczniów Skywalkera (Rey miała rozpocząć szkolenie w wieku 5 lat). Wyjawia też kim była matka Rey. Otóż była bardzo daleką krewną Obi-Wana i również okazała się Wrażliwa na Moc. Luke ją wyszkolił jako pierwszą na Jedi, a potem się pobrali. Jako, że była krewną pierwszego mentora Luke`a, wybór jej na małżonkę był chyba oczywisty. Gdy doszło do tej wielkiej tragedii, Luke był nieobecny, a matka Rey czuwała nad Akademią. Zginęła jednak w walce z Kylo Renem. Po tym wydarzeniu Luke zmodyfikował nieco pamięć Rey, by nie pamiętała, że jej mama zginęła i zapomniała kim był jej tata (stąd Rey żyła nadzieją, że kiedyś rodzice wrócą). Miało to nie tylko wyleczyć Rey z traumy, lecz także sprawić, by nie pragnęła zemsty, co mogłoby ją sprowadzić na Ciemną Stronę. Po tym zabiegu, Luke zostawił córkę na Jakku pod opieką przyjaciela Lora San Tekki. Wiedział, że na pobojowisku ostatecznej bitwy z Imperium nikt nie będzie węszyć. Sam natomiast udał się na wygnanie. Jednak powodem było nie tylko poczucie winy. Luke nie bez powodu na miejsce odosobnienia wybrał Pierwszą Świątynię Jedi i wyjaśnia czemu nie rozprawił się ze Snoke`iem. Otóż Duch Anakina wyjawił mu, że Snoke to Darth Plagueis - Sith, który potrafił Mocą kontrolować życie. Luke zdawał sobie sprawę, że kogoś takiego nie wystarczy po prostu pokonać w walce, trzeba jeszcze jego świadomość odesłać w niebyt, a nie wiedział jak to zrobić. Postanowił znaleźć odpowiedź w Pierwszej Świątyni Jedi. Przez lata medytował i był dość blisko znalezienia odpowiedzi, gdy Rey go odnalazła.

Rey ledwo doszła do siebie po szoku jaki wywołała u niej wieść, że Luke to jej ojciec, który postanowił poczekać z wyjaśnieniami. Po wyjawieniu przed córką całej prawdy, ta ma mu za złe, że ją zostawił i ucieka. Luke postanawia dać jej czas na ochłonięcie. Jednak podczas medytacji Rey ma Wizję Mocy, która wyjawia przed nią całość wszystkich tragicznych wydarzeń. Rey rozumie, że ojciec nie mógł postąpić inaczej i wybacza mu, a ten kończy jej szkolenie.

Podczas kolejnej medytacji Rey ma wizję przyszłości, gdzie Finn, Poe Dameron, BB-8 i Chewbacca są torturowani przez Imperium. Postanawia ich uratować i żegna się z ojcem, który zostaje na straży Akademii Jedi.

W tym samym czasie Kylo Ren torturując pojmanych Chewiego, Finna i Poe wyciąga z nich lokalizację nowej Akademii Jedi. Natychmiast zawiadamia o tym Imperatora Snoke`a, który na czele Rycerzy Ren postanawia zaatakować Akademię. Rey przybywa na ratunek przyjaciołom, demonstrując swoje niebywałe umiejętności w Mocy i używaniu swojego niebieskiego miecza świetlnego. Gdy ich uwalnia, postanawia wypełnić swoje przeznaczenie zmierzyć się z Kylo Renem. Gdy ma dojść do walki, Rey doznaje kolejnej Wizji Mocy, która pokazuje jej jakieś tajemnicze, ukryte miejsce w Pierwszej Świątyni Jedi. Przez tą wizję z walki Rey z kuzynem wychodzą nici, który ucieka z pola przegranej dla Drugiego Imperium bitwy.

W tym samym czasie Luke wyczuwa, że do Akademii zbliżają się Rycerze Ren na czele ze Snoke`iem. Ukrywa padawanów i wysyła alarm do Leii. Po chwili przybywa Snoke, trzymając w ręku swój czerwony miecz świetlny. Plagueis każe Skywalkerowi się poddać, mówiąc, że nigdy go nie pokona. Luke odpowiada, że nigdy się nie podda i odpala swój zielony miecz świetlny. Dochodzi między nimi do wspaniałej i widowiskowej walki. Obaj pokazują swoją niepojętą potęgę w Mocy, wprawiając w zdumienie wszystkich Rycerzy Ren. Nagle przybywają posiłki Nowej Republiki pod dowództwem Kanclerz Leii Organy, a kilku starszych padawanów Luke`a postanawia mu pomóc. Snoke widząc niekorzystny obrót spraw (na orbicie liczniejsza flota Nowej Republiki zdziesiątkowała siły Drugiego Imperium), postanawia się wycofać.

Film kończy się, gdy Rey Skywalker wraca do Akademii Jedi i mowi do ojca: "Znam odpowiedź".

Re: Moje pomysły

-Znam odpowiedź.
-Na co?
-Dlaczego Epizod VIII będzie większą kaszaną niż VII.

Re: Moje pomysły

Jak dla mnie fajne

Re: Moje pomysły

Twórzcie te fabuły tej VIII części. A później się rozczarujecie jak film wyjdzie.

Re: Moje pomysły

Odwołam się tylko do jednego, bo masz prawo mieć własne zdanie, ale dobrze jest znać sens Mocy i wszystkiego wokół niej:
Anakin jak i żaden inny Duch Mocy nie może mieszać się w konflikt i sprawy "istot żywych". Kontaktować tak. Jednoznacznie zdradzać wszystko np. Rey- nie.

...

Co do fabułu EVIII, przede wszystkim, zastanawia mnie jedno. W TFA galaktyka jest wyniszczona wojną. Nowa Republika ledwo raczkuje, a już otrzymała cios, po którym nie wiadomo czy się podniesie. First Order i Resistance to nie są potęgi, to niewielkie organizacje militarne, które się zwalczają. A co się dzieje w reszcie galaktyki? Jak wygląda władza na większości planet? Skoro rząd jest tak słaby, dziwię się, że inni nie chcą przejąć władzy. Ciekawie byłoby zobaczyć galaktykę podzieloną na wiele frakcji, zwalczających się, zawiązujących sojusze. Byłoby to coś świeżego, bo ponowne zrobienie z First Order wielkiego zagrożenia ot tak byłoby już bardzo naciągane.
Poza tym, ciężko mi coś rozkminić, teorii jest mnóstwo Z racji tego, że zapewne kilka lat minie, liczę na to, że zobaczymy Rey już po wstępnym szkoleniu. Miło byłoby też zobaczyć Akademię, gdzie szkoli się więcej Jedi. No i dałoby to szansę na bitwę Jedi vs. Ren

Scenariusz ?

No i jakoś tak wyszło

Prawdopodobnie trzy pierwsze strony jednej ze wstępnych wersji VIII Epizodu. /za StarWarsLeaks/

http://imgur.com/gallery/mGq1R/new

Re: Scenariusz ?

Wygląda dość ciekawie. Kto wie może to oryginał? Nie zdziwiłoby mnie takie rozpoczęcie nowego epizodu - jest dość bezpieczne. Nie ma tu nic odkrywczego. Mamy wspomniany sukces rebelii, First Order jednak się ostało, trzeba je do końca zniszczyć, Kylo będzie miał fajną bliznę, wprowadzamy kolejną postać, która jest łowcą nagród (łowcy są uwielbiani przez fanów SW. Na pewno nie jest to końcowy scenariusz, bo jeśli mnie pamięć nie myli, na wyspę Luke`a Rey zabrała ze sobą R2-D2, a nie BB-8 jak jest w tym scenariuszu napisane.

epizod viii

Na początku filmu rycerze Ren zajmują Coruscant. Snoke każe Huxowi budować tam drugiego Starkillera.
Wydarzenia te ukazują się Rey. Wzywa mistrza, jednak raz używa też słowa "ojcze" co oznacza, że Luke powiedział jej, że jest jego córką. Luke mówi, że zawiadomił Leię nawiązując z nią kontakt.
Wkrótce przylatuje Poe i BB-8. Po rozmowie pilota z Jedi Rey pyta co z Finnem. Poe odpowiada, że już lepiej.
Phasma przylatuje na Coruscant złożyć raport Renowi. Jest tam też Snoke okazuje się mniejszy niż w rzeczywistości i wychodzi na jaw, że był kiedyś znany jako Tion Medon. Wchodzi Hux i mówi,że wykryto flotę Ruchu Oporu. Rozwścieczony Ren zabija generała i niszczy wszystko dookoła dopóki Snoke nie razi go błyskawicami mocy.
Flota pod dowództwem Wedge`a (Benicio del Tioro) atakuje Coruscant. Snap Wexley prawie niszczy planetę, jednak zostaje powstrzymany przez Ackbara. Ostatecznie ruch oporu przegrywa, a bazą od teraz dowodzi Ren.
Lando i Chewbacca przylatują na Takodanę. Kiedy Maz podrywa Wookiego Calrissan ucieka tam gdzie kiedyś leżał miecz Anakina. Znajduje zamrożonego Hana. Następnie cała Han, Vhewie i Lando uciekają na Sokoła hdzie wybucha kłótnia kto ma dowodzić. Ostatecznie pilotem zostaje Chewie. Han pyta skąd wiedzieli, że żyje i jest tam więziony. Lando mówi, że kiedyś się dowie. Wtedu atakuje ich flota Kanaty w wyniku czego odbudowany zamek znów zostaje zniszczony. Maz, jednak rozpoczyna pościg.
Luke siedzi w swojej chatce na ścianie wisi portret Lekki ( Max von Sydov). Wchodzi Rey mówi o nowej wizji w której Chandrila zostaje zniszczona.
Tymczasem na Coruscant Snoke wygłasza przemówienie w którym mówi o przeniesieniu stolicy na Coruscant i zniszczeniu poprzedniej. Wkrótce Chandrilla zostaje zniszczona. Kylo z kolei zdobywa mapę z kryjówką Luke`a chce zniszczyć planetę , ale Snoke każe mu lecieć tam z nim i trzecim sithem...

epizod viii cz.2

Poe siedzi przy Finnie(w ten sposób w obsadzie mamy wszystkich wymienionych przez producentkę), ale wzywa go Leia. Wraz z Ackbarem ogłasza kolejny atak na Coruscant. Wezmą w nim udział również Han, Chewbacca i Lando, którzy uciekli Maz.
Tymczasem Kanata rozmawia przez hologram ze Snokiem. Okazuje się być trzecim sithem. Wkrótce jej statek i prom Kylo lądują blisko kryjówki Luke`a. Mistrz jedi staje do walki z Tionem, a Rey walczy z Kylo i Maz. Odrzuca pomarańczową istotę mocą lecz Ben niespodziewanie odcina jej rękę. Wtedy ratuje ją Luke. Maz okazuje się być , jednak Jedi i wtedy zaczyna walczyć ze Snokiem. Pau`aninowi udaje się mimo to uciec na prom Rena i odlatuje. Luke wówczas obezwładnia Kylo i Solo trafia do niewoli.
Kanata zajmuje się ranną Rey,a mistrz Jedi wyrusza statkiem Maz na Coruscant.
Tymczasem rozgrywa się tam bitwa. Han, Lando, Chewbacca i Numb walczą na powierzchni, a Poe i Wedge w przestworzach. Phasma się ewakuuje, a Ruch Oporu szybko przejmuje bazę z pomocą mieszkańców planety.
Przylatuje Luke i ostrzega ich przed ostateczną bitwą, która dopiero nadejdzie po czym unieszkodliwia superbroń.
Tymczasem na nieznanym księżycu Snoke opracowuje plan uwolnienia Kylo (ma zamiar wykorzystać jego matkę) i zniszczenia/odzyskania Coruscant (dzięki kolejnej bazie).


Scenariusz nie ma sensu, ale jakby coś zmienić to fragmenty mogłyby być odpowiednie.

Re: epizod viii cz.2

Bzdura, Han wypalony mieczem i zamrożony? A w środku połowy flaków brak, bez jaj, skąd to?

Re: epizod viii cz.2

C3P-0 oddał by mu swoje części, albo coś takiego. Chodziło o to, aby Ford był w filmie. Poza tym byłoby to wprowadzenie Maz Kanaty do viii części , bo chciałbym ją zobaczyć w opisanej roli tak jak :
-Atak na Coruscant (choć ruch oporu nie musi w tej części odbić planety. Po prostu stylizowałem zakończenie na "Dwie Wieże".)
-Walkę z udziałem Luke`a
-Śmierć Huxa tylko najlepiej taką z ręki Kylo, a nie , że Ruch Oporu atakuje Starkillera i on z Phasmą popełniają samobójstwo (kontynuując podobieństwo Huxa do pewnej osoby).

Dash Rendar

Pomarzyć ludzka rzecz. Chciałbym zobaczyć Dasha Rendara. Falcon i Outrider w jednym filmie to by było coś. Jest teraz luka po Hanie więc ...umarł król, niech żyje król. Mam nawet propozycję, kto mógłby zagrać- Kurt Russell. Podobno Disney słucha fanów więc...

Re: Dash Rendar

O tak Dash...
W sumie w Cieniach Imperium też był po to by zapełnić lukę po Hanie

Re: Dash Rendar

HAL 9000 napisał:
Falcon i Outrider w jednym filmie to by było coś.
-----------------------

Ale jest już taki film

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Uwzględniwszy ostatnie spoilery i "Bloodline" mam nowy pomysł na fabułę.
1.Dzięki zniszczeniu bazy Starkiller Nowa Republika przetrwała, jednak i tak nastał dla niej ciężki okres, gdyż wiele systemów przyłączyło się do Najwyższego Porządku. Niektóre ze strachu, a inne zostały już podbite. Lokalne administracje wybierają nowych senatorów, a Nowa Republika zaczyna odbudowę swojej floty w sekretnym miejscu. Na ten czas Ruch Oporu bierze na siebie ciężar walki z Najwyższym Porządkiem.
2.Rey zaczyna szkolenie u Luke`a Skywalkera, a Kylo Ren kończy trening u Snoke`a. Finn po wyleczeniu jest wysyłany na różne planety, gdzie ma namawiać przypadkowe istoty do wstąpienia do Ruchu Oporu. Leia w eskorcie Poe Damerona udaje się na Korelię, by uczcić Hana Solo i wszystkich, którzy zginęli w układzie Hosnian. Organa zostaje wybrana na nowego Kanclerza. W takim wypadku dowodzenie nad Ruchem Oporu przejmuje postać grana przez Laurę Dern, ale jej taktyka wzbudza kontrowersje.
3.Finn zostaje schwytany na jednej z planet przez kapitan Phasmę, która dostała zadanie schwytania zdrajcy. Zamierza przesłuchać byłego szturmowca, który zna miejsce koncentracji floty Nowej Republiki i gdzie znajduje się nowa baza Ruchu Oporu. Z misją ratunkową ruszają mu Poe, Chewbacca i R2-D2.
4.Kylo wraz z pozostałymi Rycerzami Ren przybywają na Ahch-To. Kylo atakuje Rey, a jego kompani Luke`a. Mistrz Jedi dzięki swojej wielkiej potędze zabija Rycerzy Ren i rusza na odsiecz Rey, ale nie udaje mu się dotrzeć na czas. Kylo Ren po ukończeniu szkolenia i po całkowitym wyzdrowieniu jest znacznie silniejszy od Rey. Ta jakoś daje radę się bronić, ale ten nagle mówi do niej "My dear cousin". Przez to dziewczyna się dekoncentruje i traci przytomność, gdy Kylo pcha ją Mocą na ścianę. Porywa ją do Snoke`a. Naczelny Wódz każe Skywalkerowi stawić się na spotkanie z nim.
5.Poe, Chewie i Artoo uwalniają Finna, ale okazuje się, że ten pod wpływem tortur zdradził gdzie znajduje się baza Ruchu Oporu. Cała czwórka na pokładzie "Sokoła Millennium" rusza, by ostrzec kompanów, ale na miejscu okazuje się, iż Najwyższy Porządek już zaatakował. Chewbacca i R2-D2 w "Sokole" walczą z postimperialnymi, Poe wsiada do swojego X-winga, a Finn dołącza do bitwy naziemnej. Jednak przez lekkomyślne dowodzenie postaci Laury Dern rebelianci przegrywają, a ona sama zostaje w końcu zabita. Poe przejmuje dowodzenie nad resztkami sił Ruchu Oporu i rozpoczyna mądrze zarządzany odwrót.
6.Luke spotyka się ze Snokiem. Okazuje się, że Luke dobrze wiedział, iż Naczelny Wódz potrafi uchronić się przed śmiercią. To był powód czemu Skywalker udał się do Pierwszej Świątyni Jedi. Chciał tam poznać sposób na pokonanie kogoś takiego. Snoke wyjawia również Luke`owi, że od razu jak zobaczył Rey to domyślił się, iż jest to jego córka. Podczas rozmowy wychodzi, że Rey także była obecna przy masakrze nowego pokolenia Jedi, ale była za młoda, by ojciec pozwolił jej walczyć. Nie zapobiegł upadkowi Akademii, bo skupił się wyłącznie na ewakuowaniu córki. Następnie Mocą zmodyfikował jej pamięć i zostawił na Jakku, a sam udał się na Ahch-To. Luke używa w końcu pełni swojej potęgi. Powala Kylo i rozpoczyna walkę na miecze świetlne ze Snokiem osłaniając ucieczkę Rey. Skywalker również zaczyna ucieczkę, gdy do pojedynku postanawia włączyć się Kylo Ren. Obaj Jedi uciekają ze stolicy Najwyższego Porządku i udają się do bazy Ruchu Oporu. Tam zastają uciekających rebeliantów, a Poe przekazuje im nowe współrzędne. Pod koniec bitwy siłom Ruchu Oporu udaje się zniszczyć flagowego niszczyciela Najwyższego Porządku skąd inwazją postimperialnych dowodził admirał grany przez Benicio Del Toro.
7.Niedobitki Ruchu Oporu łączą się z flotą Nowej Republiki. Leia w końcu spotyka się z Lukiem. Ten potwierdza siostrze, że Rey to jego córka. Organa jest zdumiona, gdyż myślała, iż jego córka zginęła wraz z innymi Jedi. Skywalker wyjaśnia, że ocalił ją zostawiając resztę uczniów na śmierć. Rey jest wściekła na ojca, że porzucił ją na Jakku. Luke wyjaśnia córce i siostrze, że zostawił Rey na Jakku pod opieką oddanego przyjaciela Lora San Tekki i zmodyfikował jej pamięć tak, by myślała, że była na Jakku od dzieciństwa. Udał się na Ahch-To dlatego, że miał wyrzuty sumienia, bo nie zapobiegł śmierci padawanów i by poznać tam sekret na pokonanie Snoke`a. Luke postanawia zakończyć szkolenie własnej córki i wyszkolić kolejnych padawanów oraz sprowadzić Bena Solo z powrotem na Jasną Stronę, by pokonać Snoke.a. W międzyczasie Kylo Ren postanawia wyszkolić nowych Rycerzy Ren, by być przygotowanym na ostateczną rozgrywkę.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Są drobne rzeczy z którymi się nie zgadzam i to,że Luke opuściłby swoich uczniów. Lepiej by było gdyby Kylo wymazał jej pamięć (w końcu to sztuczka sithów). Ale ogólnie uznaje twój pomysł za bardzo dobry. Brawo!


Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Fajnie by było gdyby też pojawiły się dawne oddziały Imperium włączone do Republiki (nowokanoniczna republika jako sojusz galaktyczny), Leia mogłaby zapaść w śpiączkę na większą część filmu a także żeby Finna złapali na Naar Shada co pozwoliłoby Huttom przejść na stronę Republiki i Ruchu Oporu.
Ale niestety pewnie się to nie zdarzy:/

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Ja jako sojuszników Nowej Republiki widziałbym raczej Mandalorian, a nie Huttów.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Cóż ogólnie FO wyzyskuje wszystkich dlatego też prawdopodobnie przejeloby handel przyprawą by mieć piemiądze na budowę statków. Zwłaszcza,że huttowie mają statki i wielu informatorów. Mandalora zaś nawet w Legendach miała tylko myśliwce. Nie uzbrojone frachtowce czy większe jednostki. Oczywiście Mando squadron byłby fajnym smaczkiem w filmie ale Mando było siłą w czasach Revana później już niestety nie.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Cholera wie co oni tam wymyślą, pewno zerżną 60% fabuły z piątej części, więc będziemy mieli zniszczenie bazy ruchu oporu, szkolenie Rey przez Luke`a (który wpierw będzie się opierać, ale w końcu się zgodzi), a gdzieś pod koniec filmu standardowe "Rey, I am your father"

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

I super, film zarobi sporo kasy, ludziom będzie się podobał, a waszej garstce zostanie ból tyłka

Pozdrawiam

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Od razu widać, że nie masz żadnych wymagań i kupisz każdy szajs lub zrzynkę, które ma logo SW.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Od razu widać, że przynajmniej potrafi cieszyć się uniwersum, którego jest fanem

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Dokładnie !!!!!:

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Od razu widać że prowokujesz....

..

Ja się obawiam kolejnych zżynek, plus niewiarygodnych psychologicznie tłumaczeń i rozwiązań. Jak wymyślą że Kylo przystał do Snoke bo ten zsyłał mu wizje że jak tego nie zrobi to będzie chaos w galaktyce...
W ogóle, co ma znaczyć te tekst Lei że Snoke "od początku kręcił się wkoło Bena". I co, rodzice nie zareagowali? Czy będzie że Snoke to jakiś przyjaciel (już były) rodziny? Albo taki co jedynie zgrywał przyjaciela? Jestem ciekawa jak i czy w ogóle wyjaśnią tę kwestię.

kur....

Gdzie byli rodzice? Gdzie byli?! Ja się pytam!

Re: kur....

Heheszkujesz sobie

Tzn, domyślam się że zbyt sensownego wyjaśnienia nie dadzą. Chociażby wnosząc z TFA gdzie wychodzi że Han odszedł od Lei BO z ich synem zaczęło się dziać "coś niedobrego". A nie że z Benem zaczęło się dziać coś nie tak BO ojciec ich zostawił. Myszata psychologia rulz...

Re: kur....

Nakręcili, namotali, a "dlaczego Kylo jest zły" trzeba było gdzieś wcisnąć, więc polecieli pierwszym lepszym wyjaśnieniem

Re: kur....

Rozumiem że źle napisany ale, żeby zaraz zły

Re: kur....

Kylo jest zły, niedobry i na dodatek mhroczny, więc nie może mieć dobrych relacji z rodzicami

Re: kur....

A skąd pomysł że Han odszedł od Lei bo z ich synem zaczęło się dziać coś niedobrego? Matka zajęta polityką, brak czasu dla rodziny, ojciec wieczny chłopiec wolący przygody od siedzenia w kapciach przy kominku, Ben oddany jako dzieciak do zakonu wujka... raczej dysfunkcyjna rodzina. Trudno się dziwić że się posypało

Re: kur....

Mogliby umówić się na grilla i wyjaśnić to sobie.

Re: ..

Princess Fantaghiro napisał:
Ja się obawiam kolejnych zżynek
-----------------------
Zrzynek, jak jusz.

Re: ..

bartoszcze napisał:

Zrzynek, jak jusz. [/cytat]
-----------------------
Już, jak już

Re: ..

Do not underestimate the power of irony

Ahch-to jako odpowiednik Dagobah

Zastanawiam się, czy spełni się coś, co ostatnio mi przyszło do głowy: Rey trenuje pod okiem Luke`a, który każe jej podnieść za pomocą Mocy jakiś złom, który zatonął; Rey uznaje to za niemożliwe, po czym Luke robi za nią to, co wcześniej kazał, i wyciąga tym samym tenże złom z wody. Nie chciałbym rzecz jasna takiego fragmentu, bo byłoby to nie powtórzenie motywu z EP. V, ale wręcz przekopiowanie danej sceny (stary mistrz na wygnaniu i młody uczeń, obaj na osamotnionej, niegościnnej planecie). TFA miało dużo smaczków odnośnie Oryginalnej Trylogii, ale wolałbym widzieć Ep. VIII i IX jako wyróżniające się czymś pozytywnie co jest jednocześnie oryginalne na tle pozostałych części gwiezdnej sagi.

re

Co do epizodu VIII. Z pewnością Luke będzie szkolił Rey. Ciekawe czy okaże się jej ojcem czy nie. W teorie że Rey to Anakin zwyczajnie nie wierzę. To już by była bajeczka. Z pewnością Kylo będzie silniejszy i Rey też musi ponieść jakąś porażkę. Mam nadzieję że tosżamość Snoke`a poznamy w ostatniej części tej trylogii.

Re: re

Rey to reinkarnacja Anakina xdd. Anakin to Snoke... ale fakt te teorie są idiotyczne

Re: re

Anakin jako Snoke uważam za otwarty idiotyczną, bo inna rasa, skąd podobne obrażenia twarzy. No i ostatnim razem jak sprawdzałam to był jakby Duszkiem świecącym się na niebiesko. 😁

Rey jako reinkarnacja Aniego też oczywiście sama w sobie naciągana jak chińskie majtki teoria. Jednak jeśli już to uważam że ma najwięcej sensu z idiotycznych. Wyjaśniała by przede wszystkim łatwość z jaką Rey sobie radzi z Mocą. Wyszło by że ona już to umie z poprzedniego życia, musi tylko sięgnąć do zakamarków pamięci. Myślę że takie rozwiązanie nie pasuje zwłaszcza tym co mają jakieś fobie związane ze zmianami płci albo zdążyli się już bardzo na Rey napalić 😜

Re: re

A ja tam zostanę przy swoim że Rey to córka Luke`a

Re: re

Ja nie rozumiem, czemu co post, to ktoś oczekuje że postać X jest postacią Y z poprzednich części? Albo że Z jest inkarnacją A. To są tak słabe i tanie pomysły, że aż ręce opadają. Rozumiem że TFA nie trzymało się kupy, ale to chyba nie znaczy, że chcecie jeszcze więcej bzdur w filmach.

Re: re

Chcieć może nie. Ale prawdopodobieństwo, że takie bzdury będą jest duże. xD

Re: re

Teoria pojawiła się na Ossusie. I że niby był przeciek że była rozmowa Ley i Luke`a :

- you are my father
- no you are my.

Choć moim zdaniem to może być ucięta rozmowa.

Re: re

Ley? a nie Rey?

Re: re

Wyszłoby śmieszniej gdyby nie ten błąd

Imperium kontraatakuje?

Może głupie to i nie znam nowego kanonu, ale fajnie by było gdyby istniało coś w stylu Imperial Remnant z Legends pod Pellaeonem.. Tacy oficerowie starszej daty, którym nie do końca podoba się nowa magokracja i którzy może czasem nawet współpracują z Nową Republiką. Cóż, pomarzyć zawsze można.

Post scriptum

Aha, a Snoke to Plagueis (taki mam fetysz) albo jakiś inny Darth Krayt. Sithowie potęgą są i basta.

Historia miecza re..Luka...yyy Anakina

Re: Historia miecza re..Luka...yyy Anakina

Czyli że Kylo miał w łapkach wcześniej TĘ świetlówkę...bardzo dobrze

zdrajcy, kłamcy i mordercy

Wyczytałam na reddicie (jak zwykle) taki koncept, że spodziewane w części 8 wielkie ujawnienie/zwrot akcji nie będzie dotyczyło powiązań rodzinnych, a kwestii zakończenia działalności szkoły Jedi. To jest okaże się, że Ben wcale tego nie zrobił, ale go obwiniono bo taki nerwowy i do dziadzia podobny.

Skąd ten pomysł?

- ujawnienie, że Rey jest dzieckiem kogoś tam nie byłoby żadnym zwrotem akcji ani zaskoczeniem, wszyscy wiedzą, że Rey szuka rodziny i spodziewają się, że zostanie to, w taki czy inny sposób, wyjaśnione.

- Kylo zdaje się wierzyć, że jest tym dobrym, a jego krewni i znajomi z dzieciństwa to "mordercy, zdrajcy i kłamcy". O ile do "zdrajców" kwalifikujemy Finna, a kłamcami są Han i Leia (Han wiadomo, Leia bo ukrywała prawdę o tym, kim jest dziadzio), o tyle nie wiadomo, kim są "mordercy". Może mordercą jest wujaszek? A może Kylo ma solidny, konkretny, uzasadniony powód żeby nienawidzić San Tekki, Kościoła Mocy, i wszystkich krewnych, a przejście na ciemną stronę ma związek z czymś, co zrobiono Benowi, a nie czymś, co Ben zrobił? To oczywiście nie czyni Kylo ostoją morale. ;->

- O "zbuntowanym uczniu" wiemy od Hana, który pełni rolę starca - mentora. W poprzednich częściach mieliśmy już mentorów wypowiadających półprawdy (Palpatine o okolicznościach śmierci Padme, Obi Wan o ojcu Luke`a). Cała wypowiedź jest ogólnikowa i nie jest powiedziane kim konkretnie był ten zbuntowany uczeń i co dokładnie zrobił. Obwiniamy Kylo i zakładamy najgorsze - wymordowanie uczniów zimną krwią - to taki oczywisty odpowiedzialny.

- Może Luke uciekł, ponieważ jest odpowiedzialny za zaistniałe zło i udał się na wygnanie żeby pokutować oraz zrozumieć, co sprawiło, że zawiódł/zrobił złe rzeczy.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

w końcu coś sensownego!

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Oczywiście. Biedny Benek. Porównywali go do dziadka, popadł w kompleksy, więc musiał stać się kilkakrotnie podlejszy od niego...

Nawet jeśli spełnią się te pierdoły z reddita, i kogoś innego obwinią za mordy na Jedi od Luke`a, nie zmienia to faktu że to Kylo z zimną krwią zamordował San Tekkę, a także osobiście wydał oddziałowi rozkaz wymordowania całej wioski.
Wiem że kusi polewać gościa wybielaczem ale..

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

To "tylko" koncpet czy ktoś się posiłkuje jakimś szczątkowym leakiem?

Brzmi zachęcająco

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

E.Star
To tylko teoria - co prawda dość dobrze umotywowana i nie kłóci się z tym, co już wiadomo.

Także widywane tu i ówdzie wycieki z planu filmowego mówiące o jakiejś scenie w której Kylo i Rey o czymś rozmawiają (rzecz dzieje się na wiadomej wyspie) po czym wpada Luke i wścieka się, aż cegły fruwają mogłyby do tego pasować.

Fantaghiro - nie chodzi o wybielanie tylko o umotywowanie. Kylo może być morderczym świrem i jednocześnie mieć motyw dla bycia morderczym świrem. Poza tym co my wiemy o Lor San Tekce i jego sekcie - może składają dzieci w ofierze. Może Bena planowali złożyć - tj, teraz to fantazjuję, ale kto wie, mogli coś narozrabiać, o czym jeszcze nie wiemy.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Mogę prosić o link do Reddita? Bo bym poczytała dyskusję pod tym, a nie mogę znaleźć

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Chwila. Piszesz że wymyślasz, jednak mam wrażenie że tak naprawdę bardzo odpowiadałby Ci taki obrót sprawy.
Gdybać sobie można jak się chce. Tyle że ja absolutnie nie wierzę w to, aby zachowawczy i asekurancki "Disney" (bo to nie Walt, a `ktoś tam` z góry, nie wiem kto decyduje, i mnie to szczerze mówiąc nie obchodzi) przedstawił chociażby postać Lor San Tekki "brudniej", niż Lucas pokazał w prequelach Kenobiego. Który i tak jest powszechnie uważany za wcielenie prawości, dobra i sprawiedliwosci, pomimo np. tego że gościa którego wychowywał od dziecka zostawił na pastwę płomieni, jak tu ktoś słusznie określił, "żeby zdechł jak zwierzę". Nie wiem co takiego mógł zrobić Tekka Kylo, ale patrząc po ogólnie świetnym stanie ciała i zdrowia syna państwa Solo, wnoszę że przynajmniej nie zrobił z niego pół maszyny, a to już coś.

I nie wierzę że nobliwy przyjaciel mamusi, "generał i księżniczki", uważanej za tą szlachetną i dobrą, członek Kościoła Mocy wyznający jej Jasną Stronę, mógłby zostać przedstawiony jako ktoś, kogo Ben "powinien" z całego serca nienawidzić. 😕

Ba, imo Lor San Tekka przejawia autentyczne współczucie względem Kylo Rena, czego Vader nie doświadczył ani na Mustafar, ani przy ponownym spotkaniu na Gwieździe Śmierci.
Ten mroczny lord tak długo wykrzywiał ci umysł aż...aż sam stałeś się tym co przysiegałeś zniszczyć.
(Już pomijam że rzeczony umysł był pokrzywiony od dawna, i Palpiemu wystarczyło lekko "szturchnąć żeby się zawaliło".)

Zrobię to co muszę.
Oraz:
Jesteś tylko mistrzem zła.

Mają zupełnie inny wydźwięk niż:
Najwyższy Porządek narodził się po Ciemnej Stronie. Ty nie.
I:
Nie możesz wyprzeć tej prawdy że to Twoja rodzina.

No i Tekka podchodzi do Kylo zupełnie pasywnie. Nie atakuje. Nie ma broni, a nawet jeśli, to jej nie wyciąga i nie używa...

Jak dla mnie TFA upraszcza ogromną większość postaci strasznie, (jeden Kylo wiosny nie czyni) o wiele bardziej jak wcześniejsze filmy Sagi.
Dlatego żadnego składania ofiar z dzieci nie będzie. Przyjemniej bardzo wątpię by z ramienia disnejowskich Jedi 2.0, tylko o innej nazwie.

Ogólnie obawiam się że zwrot "zdrajcy, kłamcy", odnosi się niestety do sprawy z dziadkiem, bo z tego co czytałam gdzieś wywody Abramsa, że podobno Kylo brzydzi się tego wyjaśnienia rodziny, że Anakin powrócił do Światła przez miłość do Luke`a??

PS. Jakieś to durne dla mnie.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Princess Fantaghiro napisał:
Jak dla mnie TFA upraszcza ogromną większość postaci strasznie, (jeden Kylo wiosny nie czyni) o wiele bardziej jak wcześniejsze filmy Sagi.
-----------------------

Tak sobie zestawiam właśnie odpowiedniki z pierwszych części:
-Rey do Luke`a z ANH i Anakina z TPM,
-Finna/BB8 z Binksem z TPM i duetem R2/C3,
-Rena z Vaderem/Tarkinem z ANH i Maulem z TPM,
-Snoke`a z Palpim z TPM (w ANH brak odpowiednika),
-Huxa ewentualnie z Tarkinem?

Rzeczywiście, wcześniejsze PIERWSZE CZĘŚCI pod względem skomplikowania postaci i ich motywacji "MIAŻDŻĄ" TFA...

Po co produkujesz te pierdoły, nie mając pełnej wiedzy o postaciach, której mieć nie możesz? Lepiej zadam pytanie kiedy IV część opowiadania?

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

A zrozumiesz to że myśmy już to oglądali? To że niedokładnie kropka w kropkę...
Gdyby TFA było pierwszym stworzonym epizodem tobym Ci rację przyznała. Ale nie jest.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

TPM też nie było pierwszym stworzonym epizodem;p
I też "myśmy już to oglądali";p Może nie kropka w kropkę, ale generalnie wszystko się powtarza;p

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Nie. TPM bardzo rożniło się od ANH, pod wieloma względami.
Przynajmniej wg mnie, może inni tego nie widzą.

I nie wiem co się Evening tak pieklisz. Będziesz zapewne miała jakąś podróbkę "romantycznej kolacji przy świecach" w wykonaniu Reylo do jarania się. Disney czuje pismo nosem.
Osobiście bardzo wątpię, by było to fajniejsze od kolacyjki dziadka "Bestii", z "Pięknymi" żoną, a potem córką, no ale ja mam z reguły inne zdanie.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Fakt, bardzo się różniło:
W TPM trzeba było dostarczyć informację, w ANH plany.
W TPM wrażliwy na Moc chłopak z Tatooine ma 9 lat, a w ANH wrażliwy na Moc chłopak z Tatooine ma 19.
W TPM wrażliwy na Moc chłopak z Tatooine chce zostać Jedi ale nie chce zostawiać mamy, w ANH wrażliwy na Moc chłopak z Tatooine chce zostać Jedi ale nie chce zostawiać wujostwa.
W TPM mentor wrażliwego na Moc chłopaka z Tatooine ginie od ciosu mieczem, ale nie znika, w ANH mentor wrażliwego na Moc chłopaka z Tatooine ginie od ciosu mieczem i znika.
W TPM wrażliwy na Moc chłopak z Tatooine niszczy dużą, okrągłą stację kosmiczną z pierścieniem, a w ANH wrażliwy na Moc chłopak z Tatooine niszczy dużą, okrągła stację kosmiczną ale bez pierścienia.
Rzeczywiście! To 2 całkowicie różne filmy! Nie są do siebie podobne w najmniejszym stopniu!

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Zapomniałeś o tej istotnej różnicy, że w ANH chłopak wrażliwy na Moc mieszkał na pustynnej planecie, a w TPM chłopak wrażliwy na Moc mieszkał na tej samej pustynnej planecie!

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Generalnie wkurza mnie ludzka głupota, może temu się pieklę? Krytyka też musi być z sensem, więc jak krytykujesz odkrytą tylko w części kwestię to przykładaj tę samą miarę, czyli zestaw pierwsze części. I wtedy już tak pięknie nie jest.

Przecież Reylo się nie ziści - zbyt epicki pairing

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

I kiedy IV część? [3]

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Ale jeden na farmie, a drugi w dzielnicy niewolników;p To 2 różne części tej planety!;p

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Swoją drogą ci niewolnicy w świecie SW to mieli całkiem klawe życie. Dzieciak się niespecjalnie przemęczał, nawet mógł się szybciej z pracy urwać, realizował się w swoich pasjach, konstruując statek, stara nie robiła dla swojego Pana dosłownie nic poza wychowywaniem młodego. Przyjemne, w pełni wyposażone lokum.

Tak patrząc to mieli lepsze czy porównywalne życie niż wolni Luke czy Rey. Jak tu nie chcieć być niewolnikiem?

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Evening Star napisał:
Jak tu nie chcieć być niewolnikiem?

-----------------------

Tak..to musi być cudowne być na każde czyjeś skinienie, być przeklinanym w kilkunastu językach za drobniutkie spóżnienie, albo regularnie bitym odkąd się skończyło 4 latka. Nie mówiąc o tym jak miło musi być mieć wszytą bombę w ciało. To bardzo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

...co znakomicie zostało ukazane w TPM - tego nie dodałaś

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

bzdury, w TPM życie miał cukierkowe, lepsze niż niejedne wolne dziecko! Tak to ukazał Lucas, a co potem rorobili w fanfikach to się nie liczy.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Czyli w sumie tak jak niejeden "wolny" robotnik najemny w krajach trzeciego swiata tutaj wielkiej różnicy (poza bombą) nie widzę. Przy czym robotnik najemny musi się jeszcze martwić jak ze swojej pensji zapłacić za dom i wyżywienie.

Nb. życie małego niewiolnika na południu tym się różniło od życia małego "wolnego" emigranta irlandzkiego na północy, że ten pierwszy miał małe szane na urwanie rączki przez maszynę tkacką.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Ale oprócz tego wszysykiego TFA posiada jeszcze:
-postać z mało znaczącej planety jest jedną z 4 potrafiących władać mocą bo wszyscy jeedaie zniknęli (skąd ja to znam )
-kolejna gwiazda śmierci, nawet nie inna stacja bojowa jak w TPM zwykłe kopiuj/wklej
-czarny charakter który kiedyś był jeedajkiem. W dodatku posiada hełm i pelerynę
-postać zniszczona przez CSM,która teraz rządzi organizacją której znakiem rozpoznawczym są biali szturmowcy
Co dało TPM
-wprowadziło niewolnictwo do SW. Nie było to zbyt brutalne ale to jest coś nowego
-radę jeedai i ogólne zasady zakonu
-relację padawan-mistrz
-nowe planety niepodobne do tego co widzieliśmy już wcześniej
-politykę
-nowy sport (odpowiednik F1)
-nowych przeciwników (kultowe już B1-ki)
Co nowego wprowadziło TFA? Chyba tylko ten krzyżowy miecz

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

W TFA jest zamek-knajpa, szturmowiec zmieniający strony, ruiny starożytnej świątyni Jedi, zły lord z wyrzutami sumienia, rathary, młoda kadra wojskowa, bohaterka zamiast bohatera (a "podróż bohaterki" różni się w paru istotnych sprawach od "podroży bohatera" co aktualnie odbija się na fabule - Luka np. nikt nie porwał) , oraz wrakowisko imperialnej floty. Te rzeczy są nowe.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Jedyne co naprawdę z tego jest nowe to szturmowiec "Changeteam" i wraki statków imperialnych. Zamek knajpa to jakaś wielka nowość?! Kantyna jak kantyna Ruiny świątyni? Ja ich nie widziałem kupa kamieni. Tylko w paru i nie tak istotnych.
Czy Kylo jest nowością? Hmm dla mnie nie. Bardzo mi przypomina Anakina z AoTC tylko jeszcze gorzej zrobionego (nigdy nie sądziłem że cos przebije "I hate sand" ale rozwalanie komputerów i przegranie z byle kim załatwiło ten temat).

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Do kin wchodzą Gwiezdne Wojny: Szybcy i wściekli 8 - spełni Twoje oczekiwania, same nowości.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Doprawdy zabawny żart. Już mogę się śmiać czy mam jeszcze poczekać?

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Temat "dlaczego nienawidzę TFA" oraz "Kylo to emo i jest do bani" jest już tak rozwałkowany, że nie ma specjalnej potrzeby kontynuować, a jeśli ktoś mimo wszystko czuje, że ma coś do dodania względem powyższych dwóch kwestii, to może to uczynić w wątkach temu poświęconych.

Trzymaj się tematu - fabularne teorie. Zgadujemy sobie, co się zdarzy w kolejnej części.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Ale po co zgadywać? Przecież wiadomo, że wydarzy się to co w TESB.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Niekoniecznie.

Części 1-6 są w dużej mierze oparte na teoriach Josepha Campbella zawartych w książce "Bohater o tysiącu twarzy" odnośnie "podroży bohatera" (W skrócie - chodzi o powtarzalność motywów w legendach i mitach z całego świata), a powtórzenia w nich są celowe. Po Campbellu jego następczynie opracowały "podróż bohaterki" - w wersji żeńskiej rozwój akcji mitu różni się w paru istotnych punktach. Co powoduje straszne zgrzytanie zębów wśród pewnej części fanów - Persefona po porwaniu przez Hadesa została królową zaświatów. ;->

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Czyli co, teraz problemem jest to, że TFA jest tylko nieoryginalne, bo "żeśmy już to widzieli"? A nie to, że motywacje postaci we wszystkich pierwszych częściach są słabo pokazane/z dupy/nieznane?

I TFA jest właśnie pierwszym stworzonym epizodem NOWEJ trylogii, gdzie motywacje nowych bohaterów nie są jeszcze przed nami odkryte.

Kiedy IV część?

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Zapomniałaś porównać Poe z Leią i Padme

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Zgadza się, wymyślam. Czy taki obrót sprawy by mi odpowiadał? Kwestia bez sensu, uprawiam zgadywanki na zasadzie zobaczenia potem w kinie, czy coś się udało prawidłowo zgadnąć, czy nie.

Ale prawdą jest, że chętnie bym zobaczyła jakieś niejednoznaczne postacie z psychiką której nie da się opisać jednym zdaniem, oraz trochę postmodernistycznej zabawy z mitologią.

Ben być może jest cały fizycznie (chociaż wcale nie możemy być pewni bo chodzi cały zakutany), ale z głową już ma mocno nie halo. Krzywda nie musi polegać na obcięciu części ciała, może polegać np. na uwierzeniu że kogoś zabił kiedy w rzeczywistości nie zabił - wyobraźmy sobie że jakaś władza postanowiła go ukarać skróceniem o głowę za niepopełnione przestępstwo - mamusia straciła stołek i nic nie może zrobić, tatuś szmugluje na drugim końcu galaktyki, wujcio przepadł, a niejaki San Tekka potwierdza, że z Bena to zawsze było niezłe ziółko. To oczywiście tylko przykład, bo jak wspominałam, o okolicznościach nic nie wiemy.

To że Lor San Tekka wyraża współczucie to nic nie znaczy. Może na starość złagodniał, może to jest współczucie na zasadzie "ta owieczka jest słodka i prawie szkoda mi jej zabijać na ofiarę". Poza tym nie napisałam, że kościół mocy składa dzieci w ofierze, tylko że nic o nim nie wiemy i może się okazać, że mają coś za uszami i podałam dzieci jako przykładową, celowo przesadzoną możliwość.

Przed "Łotrem" wszyscy uważali, że Disney ugrzeczni, a potem bach, wszyscy giną. Nie osądzaj filmu który jeszcze nie powstał.

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

To na pewno lepsza opcja niż Luke i "Rey, I am your father" - zresztą nigdy nie wierzyłem, że zastosują aż tak prostacki chwyt. To nawet jak na Disney`a byłoby zbyt słabe.

No... coś w tym. Wszyscy myślą, że Kylo zniszczył Jedi i że jest wszystkiemu winny. Dopóki tego nie przeczytałem, nigdy bym nie wpadł na to, że wszystko co widzimy w TFA może być dziełem kogoś innego. Taki plot twist faktycznie byłby dużo lepszy od pochodzenia Rey. No ale jeśli okaże się to prawdą, to "wow" już w kinie i tak nie zrobię

Re: zdrajcy, kłamcy i mordercy

Mówiąc szczerze, takim zwrotem akcji bym nie pogardził. Przed premierą TFA sporo się mówiło o tym że to Luke okaże się tym złym, jak go wtedy określano "cyborgiem" z projektów koncepcyjnych. Z tego niestety nic nie wyszło, ale na "złego", a przynajmniej niejednoznacznego Luke`a w jakiejś formie cały czas liczę. Pomysł że to on wyrżnął swoich Jedi byłby ciekawy, o ile wymyśliliby ciekawy motyw, a nie jakieś szablonowe opętanie przez ciemną stronę itp.

Zdolności manipulowania Snoke`a poznajemy w jakimś zakresie w Bloodlines, gdzie w białych rękawiczkach udało się zszargać opinię Lei. Całkiem prawdopodobne że podobna akcja miała też miejsce w wypadku Luke`a. Zwrócenie Jedi przeciw Skywalkerowi, zapewne z pomocą Bena, wierzącego że jego wuj to ten zły, mogła doprowadzić do sytuacji gdzie to Skywalker, być może walcząc o własne życie, zabił pozostałych Jedi. A Han i reszta nie wiedząc jak było naprawdę, założyli że zrobił to Ben, wtedy już będący blisko Snoke`a. Trudno mi powiedzieć na ile to trzymałoby się kupy, ale takie niejednoznaczności zdecydowanie by się przysłużyły poziomowi fabuły.

"Gorilla" AT-AT

Cóż. Jeśli te ogromne AT-AT mają się pojawić w filmie w jakiejś dużej bitwie, to przymknę oko na ewentualne podobieństwa do bitwy o Hoth z Epizodu V. Chociaż plotki plotkami, ale nie jest to takie głupie. Rodzi tylko mą obawę co do Epizodu IX - czy mamy oczekiwać II Bazy Starkiller, większej i silniejszej od pierwszej? Wszak gdyby gorylowate AT-AT znalazły się w "Ostatnim Jedi", to mielibyśmy (po "gigantycznej, jeszcze większej Gwieździe Śmierci", tj. Bazie Starkiller) kolejny przykład czerpania ze starej trylogii i powiększania jej charakterystycznych elementów (tu: dotyczących wojskowości).
Link: https://www.youtube.com/watch?v=cQf71UMibGo

Re: "Gorilla" AT-AT

Takie plotki to ja lubię + ładne obrazki.

Re: "Gorilla" AT-AT

Nie żeby maszyny kroczące były tylko w "Imperium kontratakuje"..

A co z "Atakiem klonów" i AT-TE czy AT-OT z "Zemsty"..

Re: "Gorilla" AT-AT

Ale tam to były inne pojazdy. A to ma być znów AT-AT. No ale cóż, Disney widać sam nic nie umie wymyślić.

Re: "Gorilla" AT-AT

Miej jednak na uwadze, że Najwyższy Porządek powstał m.in. z niedobitków Imperium, które wyruszyły po 5 ABY w Nieznane Regiony. Mieli technologię i gotowe modele, więc nauczeni doświadczeniami z galaktycznej wojny domowej postanowili ulepszyć to i owo. Tak powstały nowe myśliwce TIE i tak być może powstanie "gorylowata" wersja AT-AT, którą ostatecznie (jeśli wierzyć plotkom) zobaczymy właśnie w Epizodzie VIII.

Re: "Gorilla" AT-AT

Co by nie mówić, to w OT dbano, aby zawsze pojawiały się nowe pojazdy - w TESB mamy AT-AT, w ROTJ mamy AT-ST, natomiast w TFA mamy upgrady Xwingow i tajfajterow, żadnych nowych wizualnie maszyn.

Re: "Gorilla" AT-AT

AT-ST pojawiły się już w TESB (nie wygląda to na dodatek edycji specjalnej), ciężej je zauważyć bo to AT-AT przyciągają całą uwagę;p
Fakt, trylogia Disneya nie dostarcza nowych wizualnych wrażeń jak prequele, ale z punktu widzenia in-universe to chyba ma sens?
Po pierwsze między AOTC a ROTJ mamy aż 2 wojny - Wojna Klonów i Galaktyczna Wojna Domowa, a nic tak nie przyspiesza rozwoju technologii militarnej jak wojna. Po ROTJ traktat pokojowy jest podpisany po roku i przez 29 lat mamy względny spokój.
Po drugie, po osiągnięciu pewnego poziomu technologicznego ciężko o jakieś rewolucyjne zmiany - jest gigantyczna różnica między samolotami z IIWŚ, a odrzutowcami jak F-16, ale już różnica pomiędzy F-16 a F-22 jest znacznie mniejsza, ba F-16 po modernizacjach uzbrojenia i awioniki jest produkowany do dzisiaj.

Osobiście wolałbym by z powodu postępu technologiczne i zmniejszenia kosztów produkcji podstawowym myśliwcem FO stał się TIE Defender, ale jestem w stanie przełknąć zmodernizowanego zwykłego TIE`a;p

Re: "Gorilla" AT-AT

AT-ST w TESB jest z wersji "specjalnej", tak samo jak AT-AT w ROTJ

Może faktycznie okres "pokoju" po wojnach galaktycznych nie sprzyjał rozwojowi broni (ale, per analogia, "imperium zła" miało w realnym świecie dużo ciekawych projektów i wdrożeń), niemniej miło by było zobaczyć coś całkowicie nowego w ep. IX

Re: "Gorilla" AT-AT

AT-AT w ROTJ był zawsze!
To ta scena:
https://youtu.be/en8bh60K7m8?t=44

Luke wysiada z AT-AT!

W TESB jest AT-ST!
W oficjalnie wydanym DVD wersja (1980) bez poprawek i z brudnym obrazem.

Re: "Gorilla" AT-AT

Tak na to nie patrzyłem, z czego wysiada. Azaiż jest to rzeczywiście wnętrze AT-AT?

TESB pamiętam z kina i zapamiętałem głównie i jedynie AT-AT, choć co prawda było to dosyć dawno... Co prawda też kopia w finie była ucięta - działo jonowe z Hoth trafia w SD - i Cięcie! (co się stało z "Tyrantem" dowiedziałem się dopiero później z DVD). Więc może i tamto też ucięli.

Wersję DVD i BD mam niestety nieco późniejsze.

Re: "Gorilla" AT-AT

Tak to drzwi i wnętrze AT-AT. A chwilę później w tym "łączniku" za "oknem" widać głowę AT-AT obok sekwoi.
https://youtu.be/en8bh60K7m8?t=70

Oprócz nieoficjalnej OT Despecialized Edition, jest oficjalne wydanie DVD Limited Edition gdzie mamy po dwie płyty - jedna poprawiona, druga oryginalna.

JEST !

Taka nowość - z cinemacon

https://www.youtube.com/watch?v=DcPGDVaCnzg

Re: JEST !

Pachnie ostrym fake`iem xD

Re: JEST !

Przecież to fake. Wiele z tych scen kojarzę z fanfilmów Star Wars.

Re: JEST !

Oczywistość została potwierdzona.

Re: JEST !

Chociaż nie, to nie może być fake. Kylo Ren ma bliznę, ma także pelerynę jak Vader o jakiej słyszeliśmy w plotkach. :o

Re: JEST !

W zasadzie to tyle, reszta fake.

Re: JEST !

Wygląda jak fejk.

Re: JEST !

Urywek z cinemacon, wedle relacji świadków na twitterze, miał przedstawiać Rey machającą mieczem i lewitującą kamienie i był prawdopodobnie fragmentem z tego, co pokazano na fecie dla udziałowców.

Re: JEST !

Dokładnie. W podanym linku nie ma opisywanych na Twitterze elementów teasera, m.in. wspomnianej przez Ciebie w poście Rey i tego, co robiła na pokazanym fragmencie.

Re: JEST !

Równie autentyczny jak ten sprzed miesiąca

?

Jaki fejk ? Za dużo detali - statek kosmiczny a`le tie figther na skale, miecz świetlny, hełm vadera, Kylo ze skazą na ryju i zmodyfikowanym strojem. Na moje oko to prawda. LUB wyjeb...ty majstersztykowy FAKE.

Re: ?

Re: ?

Pierwszego Jedi. xD

Re: ?

Tylko że ten Kylo to nie Adaś. Facet jest podobny, to trzeba przyznać, ale to jakiś inny gość.

Re: ?

No dobra, rewiduje mój pogląd. To jest gęba Adasia z retuszem i domalowaną blizną, doklejona metodą fotomanipulacji do kolesia ubranego w strój Kylo.

Re: ?

Niech będzie. Kupuję twój punkt widzenia. v_v

DDD

Szukacie dziury w całym Pewnie że to Adam Driver

Re: DDD

Ale widzisz, że się nie rusza i nie mruga? Może być namalowany i doklejony do ruchomego tła. Poza tym Adam D. jest krzywy na gębie i ma spojrzenie psa, którego zostawiają samego w domu. ;->

Plotki (bitwa w Ep. VIII)

Takie tam plotki dzisiaj przeczytałem o rzekomej bitwie na Crete:
https://naekranie.pl/aktualnosci/przecieki-o-bitwie-ze-star-wars-the-last-jedi-1785374

Re: Plotki (bitwa w Ep. VIII)

Bzdury jak zawsze na tamtej stronie. W TESB nie było planet wyglądających jak "nizina solna".

Re: Plotki (bitwa w Ep. VIII)

Hm? Jedynym nawiązaniem do poprzednich części wyłuszczonych w tamtym tekście jest fragment o B-Wingach z "Powrotu Jedi".

Co do samej plotki, śmiesznie to wygląda, szczególnie w zestawieniu z poprzednimi plotkami. Jak w TESB była bitwa na śnieżnej Hoth, to tutaj - jeśli te plotki się potwierdzą - będzie karykatura tejże bitwy. Nie pokryta śniegiem i lodem, ale z SOLI; nie AT-AT, ale Gorilla AT-AT (czy jaką tam nazwę otrzymają)...

Re: Plotki (bitwa w Ep. VIII)

To prawdopodobne. Ja się cieszę, bo lubię B-Wingi.
Pasuje do tego zdjęcia z Boliwii:
http://star-wars.pl/News/21583,Polska_premiera_Boliwia_convory_i_Rian.html

Kylo, Snoke i wojownicze zólwie ninja

Re: Kylo, Snoke i wojownicze zólwie ninja

Zrzynka z Gwardzistów Imperatora.

Re: Kylo, Snoke i wojownicze zólwie ninja

Ale wiesz, że w TLJ nie ma Imperatora?

Re: Kylo, Snoke i wojownicze zólwie ninja

Ale jest Supreme Leader, który jest zrzynką Imperatora.

Re: Kylo, Snoke i wojownicze zólwie ninja

Pamiętam jak w Iron Manie 3 okazało się, że "główny" zły to figurant, który okazał się aktorem tchórzem. Niezłe jaja by były gdyby ze Snoke`iem zrobili podobnie.

The First Trailer

To było prawie oczywiste, ale mamy potwierdzenie: http://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/04/10/star-wars-the-last-jedi-zwiastun-teaser/
I podobno dostaniemy jakąś treść. Ja się spodziewam na piątek.

Re: The First Trailer

Re: The First Trailer

Di$n€¥ może zepsuć Święta swoim filmem kilka dni przed Bożym Narodzeniem to i trailer może być prawie cały tydzień przed Wielkanocą.

Re: The First Trailer

Di$n€¥ przykuje Cię do ekranu i siłą podniesie powieki przed Świętami?

Re: The First Trailer

Mówiłem hipotetycznie. Ja idę dobrowolnie, ale nastawiam się na słaby film i ciężko będzie, żebym się rozczarował. Ale może jednak faktycznie pójdę po Świętach. Zależy od trailerów.

Re: The First Trailer

Raz już go siłą zaciągnęli do kina, to teraz zmuszą do oglądania trailera przed komputerem. Di$ney jest bezlitosny...

Reeku, Lubsoku

Wiadomo, pożyjemy zobaczymy ale Reeku, Lubsoku jest szansa że będziemy mieć w TLJ nowe pomysły, nowe star warsy.

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/64kb51/all_the_new_info_from_msws_latest_podcast_in_tldr/

Re: Reeku, Lubsoku

Ja wiem że Was przekonać to misja nie do zrobienia. Ale próbuje zasiać ziarno. Chciałbym po trailerze usłyszeć chociaż "może byc". Albo "może nie będzie totalny gniot." Albo "kijowo ale wyglada lepiej niż TFA".

Re: Reeku, Lubsoku

No i przykro mi Mossar, ale ode mnie tego nie usłyszysz. Kurde, ten trailer jest taki nijaki, mdły i nudny... Ech, TFA było jakie było, ale od pierwszego do ostatniego materiału promocyjnego podnosiło ciśnienie. A to coś co przed chwilą wypuścili nie ma nic, absolutnie NIC co by mogło mieć zaciekawić.

Re: Reeku, Lubsoku

A mi się ta forma podobała. Nie tak jak w RO, gdzie w trailerach widzieliśmy za dużo, zniszczoną Jedhe, zniszczony frachtowiec itp.

Re: Reeku, Lubsoku

Już to wiedziałem po pierwszym obejrzeniu trailera. Nie tracę jeszcze nadziei, głównie jeśli chodzi o sam film, a nie promocje. Tzn. jeśli o mnie chodzi to ja łykam Star Warsy jak młody pelikan, chodzi mi o ogólne wrażenie widzów.

Pomijając już trailer, to mi bardziej podobały się zdjęcia, które pokazywali w czasie panelu.

atat

Baa... jednak się spełni na pewno, bitwa z udziałem maszyn kroczących.

Re: atat

Chciałem zobaczyć Gorilla AT-AT w akcji, nawet na tej bitwie na Crete wspomnianej w przecieku... ale całościowo ten teaser mi wygląda na taki, który ma jeszcze więcej "nawiązań" do OT niż miało je TFA. Liczyłem, że planeta pokryta solą nie będzie aż tak mocno przypominała Hoth (bo to, że będzie miała "białą" powierzchnię, można było się domyślić). Zobaczymy jak w filmie wypadnie trening Rey. Mam nadzieję, że nie będzie to zrzynka z lekcji Luke`a u Yody, wzbogaconych jednak o kilka unoszących się kamyczków i wymachiwanie mieczem świetlnym.

Będzie

Będzie tak:

Luke: To koniec Jedi, zawiodłem, musimy zniknąć, Zakon nie ma sensu <płacze>

Rey: Ale jesteś taki zajefajny, no weź, wszystko będzie spoko i ja w ciebie wierzem!

Luke: No to spoko

Re: Będzie

ano tak będzie...

Oficjalne zdjęcie A-Winga

Niezwykle oryginalny design nowego A- Winga pojawił się na okładce jednej z książek :
http://starwarsencyklopediamocy.blogspot.com/2017/04/news-program-wydawniczy-w-oczekiwaniu.html

Re: Oficjalne zdjęcie A-Winga

re

Daisy rzuciła że Rey będzie zawiedziona Lukiem. On może być już zmęczony życiem. Ale pewnie ją wyszkoli. W pewne bzdury które pojawiły sie w postaci spoilerów nie wierzę, a raczej nie chcę aby sie potwierdziły. Jestem za sensowną budową filmu.

Re: re

gwiazdor90 napisał:
On może być już zmęczony życiem.
-----------------------

Nom, tak też wygląda:

http://dorksideoftheforce.com/files/2016/04/luketfa.jpg

xDD

Snoke

Co tu się odwaliło. Uwaga, mały bądź niemały bądź żaden spoiler:

http://i.imgur.com/PQQ0Xhe.jpg

Re: Snoke

No i już tego nie odzobaczę...
Ale gdzieś kojarzę, że jakiś przeciek mówił, że Snoke miał być w złotej szacie.

Re: Snoke

dlatego omijam spoilery

Re: Snoke

W filmie może się fajnie prezentować. Tylko ten minifig jest nudny i paskudny.

Re: Snoke

Uśmiałem się. Tylko, żeby po premierze, nie był to śmiech przez łzy.

Re: Snoke

A więc to prawda, że Snoke to początek spoilera Ezra Bridger koniec spoilera XD.

Ale tak serio... dziwnie "ludzko" wygląda. Albo to jest zmyła i tak naprawdę wstawili zdjęcie byle jakiej figurki.

.

Pablo Hidalgo:
"We will see the face of Captain Phasma in The Last Jedi, but the face from the photograph, in which she appears next to Kylo Ren and General Hux, does not represent her appearance in the movie."

Snoke w retrospekcjach

Kiedyś były spoilery o Snoke`u w retrospekcjach. Tak wygląda figurka LEGO Snoke`a http://1.fwcdn.pl/an/np/1985708/10038_1.6.jpg

Z tego co pamiętam to te spoilery nie były raczej obiecujące i trochę zaczynam się bać.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

https://www.comicbookmovie.com/sci-fi/star_wars/star-wars-the-last-jedi-will-finally-resolve-the-mystery-surrounding-reys-parentage-a153211

W TLJ wyjaśni się pochodzenie Rey. Pewnie będzie dialog w tym stylu:

Ren: If only you knew the power of the Dark Side. Luke never told you what happened to your father.
Rey: He told me enough! He told me you killed him!
Ren: No. He is your father.
Rey: No. No! That`s not true! That`s impossible!
Ren: Search your feelings; you know it to be true!
Rey: NOOOOOOO! NOOOOOOOO!!!

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

xD

Jak dla mnie Rey Skywalker to bardzo mało prawdopodobna opcja. Tak samo jak wszystkie Rey Kenobi Windu Palpatine, itd. Już predzej bedzie potomkiem jakiegoś pradawnego force usera, po wielu latach braku mocy w tej linii "force awakened" w niej, rodzice w strachu wyslali ja na Jakku pod cichą opiekę Lor San Tekki i tyle. Cos w ten deseń. Nie sądze że to bedzie jakiś ultra plot twist.

Plot twist bedzie z Kylo, you will see

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

No ale Saga jest o Skywalkerach, więc jak dla mnie nie ma innej opcji. Jeżeli Rey nie będzie potomkinią Skywalkerów to Disney spier*oli to totalnie.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Kylo jest Skywalkerem po dziadku, więc spoko.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Kylo po kądzieli jest członkiem rodziny, poza tym wciąż jest Luke.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Być może to już nie jest saga. Dlaczego chciałbyś, aby Rey była Skywalkerem? Jak dla mnie to jest stawianie sobie sztucznych barier. A jeśli o mnie chodzi to Rey niech sobie będzie kimkolwiek, byle wyjaśnienie zesłania na Jakku i historia jej rodziców była logiczna.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Ze Skywalkerów mamy w filmie trzy osoby. Nie jest konieczna czwarta. Przyznaj, że obawiasz się Reylo. ;-P

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Oj tam, przecież bliskie pokrewieństwo w SW od 40 lat niczemu nie przeszkadza... A chyba wyczuwam lęk przed więzami krwi u Reylo
Bliźnięta się całowały nie raz, myślę że u Reylo kiss będzie chociaż jeden. Ale w sumie to nie wiem na co dokładnie liczysz Asfo. Imo na jakieś ekranowe `seksy` między kuzynostwem nie ma w zasadzie żadnych szans, to nie Gra o Tron.
Według mnie dalej jak za schemat książkowy Sansa×Ogar relacja Reylo nie wyjdzie. Czyli "jego ciągnie, ją zaczyna ciągnąć i w końcu `przeciągnie`, ale jakiegoś hiper spełnienia nie będzie. Co ma też swój urok i sprawia że ten szip napędza się sam. 🌷

Zastanawia mnie kwestia ewentualnego przejścia Kylo na Światło. Czy Disney pójdzie "starą drogą"? Mam na myśli jak u George - gdzie imo "albo ze skażenia darksajdem się nie wraca", albo "nawet jeśli, to za to się płaci życiem", czy pójdą nieuznawanymi przez Lucasa wymysłami z KoToRa, gdzie sobie można zmieniać strony dowolnie "bo użytkownik sobie chce"...
Ogólnie nie jestem pewna co wolę...Czy slodko-pierdzące zakończenie w którym Kylo przechodzi na światło, całuje się z Rey na tle zachodzącego księżyca i "żyli długo i szczęśliwie"?
Eee, chyba nie, oklepane. Osobiście wolę bardziej dramatyczną opcję, w której to on umiera za nią. *I tym samym trafia do Światła*. Do tego jakaś daleko bardziej romantyczna wersja tej sceny:
http://pa1.narvii.com/6391/b9080f4010f94b1d7209bc12684a637666dc61ab_hq.gif

Koniecznie z muśnięciem ust Rey przez Kylo palcami.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Po pierwsze:

"Ślub cywilny
Wszystko zależy od stopnia pokrewieństwa. Jeśli chodzi o ślub cywilny - w świetle prawa nie mogą zawrzeć małżeństwa krewni w linii prostej oraz rodzeństwo. Krewni w linii prostej to przodkowie i potomkowie tj. rodzice, dzieci, wnuki, dziadkowie itd. Pozostali krewni – czyli kuzyni mogą zawrzeć małżeństwo bez przeszkód."
http://www.infor.pl/prawo/malzenstwo/zawarcie-malzenstwa/685956,Malzenstwo-pomiedzy-krewnymi-kiedy-dozwolone-w-prawie-cywilnym-i-kanonicznym.html

Czyli w Polsce nie ma problemu. W Galaktyce też na pewno znajdzie się jakaś administracja, która sprawę przyklepie jak należy.

Po drugie - Rey Skywalker to tylko teoria. Przeciwko której jest parę solidnych argumentów.

Jeśli chodzi o powrót Benka na łono światłości, sądzę że:
- dostanie on solidny wycisk zanim to się stanie (co zresztą już się dzieje - w TFA dostał niezłe lanie, kopa w ego (kobieta mnie bije), oraz piękny powód do zadręczania się wyrzutami sumienia). Do tego pewnie będzie niełaska u Snoke`a.

- dowiemy się o jakiś okolicznościach łagodzących (zabiłem innych padawanów bo chcieli mnie wrzucić do lawy kiedy dowiedzieli się o dziadziu - na przykład)

- przejście na światło nie będzie całkowite - tzn. np. Kylo zabije Snoke`a i uratuje świat głównie z zemsty i chęci władzy, ustabilizuje się jako postać moralnie niejednoznaczna, coś jak tatuś.

- jeśli zginie, to się zdziwię. Jestem za tym, żeby przeżył i musiał sobie radzić z tym całym szajsem który spowodował. ;->

Re

Hm. Zacznę może od tego, że osobiście podejrzewam iż obecna "góra" Lucasfilmu, pani Kennedy przepuści takie pomysły które jej zdaniem (i B.Igera?) sprzedadzą się najlepiej. Wg mnie tu nie było żadnej ustalonej wizji. Podejrzewam że Abramsowi wręcz kazano kopiować te uznawane dość powszechnie za "dobre" elementy SW.
Potem obserwowano reakcje publiki i na tej podstawie kolejny reżyser przedstawi kolejny `bezpieczny` sequel.

I tak naprawdę kwestia ewentualnego ożenku Reylo sprowadza się do jednego pytania. Czy to ma szansę na największy możliwy poklask u szerokiej publiki?
Nic innego raczej nie jest ważne, a już na pewno nie to czy w Polsce kuzyni mogą się wedle prawa hajtać.
A osobiście bardzo wątpię czy ta idea ślubu Reylo będzie mile widziana. Góra wie że ten motyw średnio się przyjął w przypadku prequeli, i raczej nie powtórzą tych `błędów`.

Jeśli chodzi o nazwisko Rey...na pewno jest jakiś drobny odsetek osób który w SW chciałoby oglądać jako główną postać nonejma. Jednak myślę że akurat większość widzów kojarzy (prawidłowo^^) te historie jako Sagę rodu Skywalkerów, i nie będzie im się uśmiechała Rey jako jakaś tam *Jane Doe*...także sądzę że tu cudów nie będzie.
Były już jedne narodziny "z powietrza" i to się z wielką przychylnością nie spotkało.

Co do reszty..Jak już mówiłam osobiście uważam star warsowe *przejścia na stronę Światła "bo coś tam"* za jakąś bzdurkę rodem z KoToRa, gdzie zasady nie istnieją, bo liczy się tylko by gracz się dobrze bawił. No ale bardzo możliwe że przeprowadzą coś takiego w sequelach, na to chyba sporo ludzi liczy, a że dla korpo "klient nasz pan", więc jest duża szansa na podobne rozwiązanie.

Na romantyczną śmierć Kylo liczę w trójce, przecież nie w połówce, tego widzowie (w tym i ja) by nie podarowali.^^

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

"- przejście na światło nie będzie całkowite - tzn. np. Kylo zabije Snoke`a i uratuje świat głównie z zemsty i chęci władzy, ustabilizuje się jako postać moralnie niejednoznaczna, coś jak tatuś."
Dokładnie tak samo myślę. Kylo raczej nie pogrąży się całkowicie w mroku i nie zginie, tylko zabije Snoke`a, ale działać będzie bardziej na własną rękę niż w porozumieniu z Ruchem Oporu.
Przewiduję też, że na końcu wujek mu wybaczy, może razem zabiją Snoke`a, choć bardziej prawdopodobne, że Luke wcześniej zginie a pan przywódca zostanie wykończony przez Bena i Rey.
Pomyślałam, że może Kylo zapragnie sprawować władzę i wykroi sobie kawałek Galaktyki do rządzenia

Zaczynam trochę bardziej wierzyć w Reylo Nadal jednak myślę, że bardziej prawdopodobne, że są kuzynami, a wtedy nic z tego. Podobają mi się jako para, ale jakieś wielkie wyznania miłości i śluby jakoś mi tu nie pasują. Może będą czuć jakieś magnetyczne przyciąganie, niechętny podziw, silną więź, ale nie będzie to na pierwszym planie. Coś jak Cassian i Jyn, tylko bardziej

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Trzeba się zastanowić, czy Disney zamierza na ep. IX zakończyć swoją przygodę z epizodami SW, czy może jednak będą ciągnąć to dalej, to eternity and beyond.

Jeżeli zamierzają ciągną to dalej (zobaczymy po wynikach finansowych ep. VIII), to żadne "ostateczne rozwiązania" dotyczące Kylo nie będą miały raczej miejsca.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Przejście Kylo na jasną stronę jest już bardzo mocno sygnalizowane w TFA i z tej drogi raczej kolejne epizody nie zejdą. I tu obstawiałbym że zobaczymy to już w TLJ - zniszczona maska w zwiastunie jest dość sugestywna.

Kwestia Reylo... Przejście na ciemną czy jasną stronę przez uczucia do kogoś jest fabularnie najprostsze do przeprowadzenia. Dlatego raczej w tym kierunku pójdą. Czy to dobrze, sprawa sporna. Ale Rey Skywalker... Wydaje mi się to coraz mniej prawdopodobne. Dlaczego mając jednak dość potężną i wpływową rodzinę została wysłana na Jakku? Dlaczego Luke nie wyczuł że ma potomka? Nie klei się to wszystko.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Luke: You don`t know what happened to your father.
Kylo: I know enough! I killed him!
Luke: No. I am your father.
Kylo: No. No! That`s not true! That`s impossible!
Luke: Search your feelings; you know it to be true!
Kylo: NOOOOOO! NOOOOO!!!!

Tak będzie ;p

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Taką bym miał minę: https://d28mt5n9lkji5m.cloudfront.net/i/Y9gzbraL4D.jpg

I chyba bym musiał sobie zrobić dłuższą przerwę od SW ;D

...

Re: ...

Re: ...

Czyli Snoke to BB-8. xDDD

Re: ...

Na pewno nikt by nie zarzucił, że to już było

Re: ...

Mini-Snoke ukrywający się we wnętrzu droida? Już było, zrzynka itd., itp.

Re: ...

Czerwone... oko BB-8 jest pełne darksajdu na tym zdjęciu. To zdecydowanie Snoke.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Witajcie!
Jakiś czas temu została opublikowana lista utworów soundtracku do TLJ zdradzająca nam przebieg filmu w mniejszym lub większym stopniu (na 95% jest to fake, ale kto wie, może jest w tym ziarno prawdy, w końcu do TFA fabuła rownież wyciekła kilka miesięcy wcześniej;zabójstwo Solo, Luke na końcu itp). Wyszedłem z założenia, że jednak te tytuły coś zdradzają i wysunąłem pewną teorie na temat zakończenia filmu.
W trzecim akcie filmu podczas finałowej walki; bitwy Leia zostaje zabita (przez Snoke`a lub Rycerzy Ren) / poświęca się dla ratowania przyjaciół, oczywiście wszystko na oczach Kylo, być może po wcześniejszej rozmowie matki z synem co ostatecznie spowodowałoby powrót Kylo na jasną strone ( a jak wiemy z TFA był na granicy jasnej i ciemnej strony). Wówczas nastąpiłby powrót Bena Solo jak i Jedi. W materiale z produkcji widzielismy, że Daisy jak i Adam trenowali walkę z kilkoma przeciwnikami, być może doszłoby do pojedynku Ben vs Rycerze Ren. Ostatecznie wszystko by się skończyło i teraz widzę dwie opcje:
1. Luke bierze swojego siostrzeńca i wybacza mu, natomiast reszta Ruchu Oporu pamięta zbrodnie Bena jako Kylo i mimo przebaczenia Luke`a i spółki biorą go jako więźnia Rebelii.
2. Ben w wyniku przegranego pojedynku trafia do niewoli w Najwyższym Porządku. Snoke by go nie zabił, aby zwabić Skywalkera i reszte ferajny do uratowania młodego Solo. Gdyby ta opcja się sprawdziła znalibyśmy początek IX, który byłby analogią do ROTJ - ratunek Solo z rąk tych złych. A chyba każdy kto oglądał TFA nie powie mi, że to nie jest prawdopodobne. Tym samym historia zatoczyłaby koło. W ANH Leia była w niewoli; Rey w TFA, Han w ROTJ w niewoli; Ben w IX. No i chyba nie musze mówić jakby to się potem potoczyło; Rey + Ben = <3

To tyle z mojej teorii dotyczącej zakończenia TLJ. Pewnie się okaże nieprawdziwa, ale kurde, po TFA nie zdziwiłbym się gdyby sprawy tak się potoczyły. Do tego zamknięto by wątek Lei, wkoncu zapowiedziano, że nie będzie CGI, ani materiałów archiwalnych. Być może twórcy od samego początku planowali zakończyć Leie w TLJ.

Pozdrawiam!

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

O kurde xD nie zdziwiłbym się gdyby Twoja teoria się sprawdziła w mniejszym lub większym stopniu.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Jedna z ciekawszych teorii. O ile nie sądzę, by Kylo Ren się w taki sposób nawrócił, tak uważam hipotetyczne poświęcenie Lei za bardzo prawdopodobne.

Zanim pojawił się spoiler z tą rzekomą listą utworów to pojawiały się u mnie myśli, że taki koniec Lei będzie chyba najlepszy. Skoro nie ma mowy o zamianie aktorki czy zastosowaniu CGI, a koniec Lei - jak dobrze pamiętam - ma być godny, no to poświęcenie się dla dobra bohaterów w mojej opinii jest najbardziej "godnym pożegnaniem".

Na dodatek Leia mogłaby przed śmiercią powiedzieć coś w stylu "zawsze ja i Moc będą z Wami, z Tobą też, Ben", a następnie polec w ogniu, ratując tym samym głównych bohaterów.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Podoba mi się ta teoria I nie zdziwiłabym się, gdyby się sprawdziła.
Możliwe też, że Leia poświęci się konkretne po to, żeby uratować Bena. Z tym, że nie sądzę, żeby jej śmierć planowali od początku, chociaż w sumie kto wie.
Oby ta przemiana Kylo w Bena (jeśli faktycznie nastąpi) była przedstawiona wiarygodnie.

Snoke

Rian Johnson o Ghulu:

"We got the whole story of Palpatine’s rise to power in the prequels, but in the original films he’s exactly what he needs to be, which is just ‘The Emperor.’ He’s a dark force: the scary thing behind the thing. That was entirely how I approached Snoke. I wasn’t interested in explaining where he came from or telling his history, except where it serves this story."

Tak, sami twórcy są tak podekscytowani tym epizodem, że mają gdzieś jego bohaterów. Ważne tylko, że jest zły i tyle. xD

Re: Snoke

Ech to pokolenie "xD"...
Czytać ze zrozumieniem to nie łaska?;p

Re: Snoke

Budziol i tak widać, że na tą postać od początku nie ma pomysłu i nic sensownego nie wymyślą.

Re: Snoke

Ta postać cierpiała w przeszłości - ma to wypisane na twarzy.

Re: Snoke

Nom, widać, że cierpiał gdy wypalał te wszystkie papierosy.

Re: Snoke

Ja myślałem, że Lord Budziol nie palił.

Re: Snoke

Ja używam xD bo mi się Bastionowe emotki nie podobają.

Re: Snoke

Po pierwsze - dziwi mnie, że ciągle powtarzają, że nie mają wizji na przyszłość tych postaci, że nie było zarysu, itd itd - marketingowo to trochę słabe, a na pewno mają w Disneyu marketingowych wyjadaczy. Jeśli tak jest mogliby robić zasłonę dymną, że wszystko to jest przemyślane,a każda decyzja to setki spotkań Z drugiej strony ostatnio Pablo napisał na Twitterze, że ogólny zarys tego co działo się między 6 a 7 był już gotowy na długo przed premierą TFA. W takim razie jedyny sensowny wniosek z tego jest taki, że mają plan na to dlaczego Kylo się zbuntował, co stało się akademią Luke`a, czemu znalazł się tam gdzie się znalazł i kim jest Snoke (przynajmniej w takim ogólnym zarysie, nawet jeśli to jest coś w stylu "Aaa jakiś dziwny twór z Unknown Regions, który potrafi kontrolować ludzkie umysły").

To czego nie wymyślili to przyszłość tej historii, co stanie się z Kylo i Rey, czy Luke/Leia giną w którymś epizodzie i jakie jest w ogóle zwieńczenie tej historii. Co i tak dla większości z nas jest trochę głupawe. Lucas miał wizję tego jak zakończy OT, Tolkien też raczej miał ogólny zarys historii zanim zaczął pisać Drużynę Pierścienia, a Rowling, mimo aż 7 książek, już od początku musiała mieć pomysł na rozwój Snape`a czy horkruksy. Albo polecieli ostro w kulki licząc na to, że "coś z tego będzie". Albo nie jest do końca tak jak nam się wydaje i taki Rian czy Colin mają bardzo dużo swobody w tworzeniu tej historii, ale ogólny pomysł jest na to jak ma przebiegać główna nić fabularna.

A jak jest naprawdę to w sumie kij. Ważne, żebym się w grudniu dobrze bawił na Ostatnim Jedi. Póki co wszystko wskazuje na to, że tak powinno być. Największym optymizmem napawa mnie kreacja Luke`a, bo co zdjęcie to coraz bardziej się jaram. Crait, Canto Bight czy chociażby Supremacy (to nie planeta, ale pewnie będzie trochę scen na tym statku) wyglądają naprawdę nieźle. Najbardziej boję się przesytu Porgami (aczkolwiek wydaje mi się, że to tylko przesyt zabawkowy, przynajniej na to liczę) i tego, że Snoke będzie typowym villainem w stylu "Aaaa jestem zły, napierdzielam piorunami w statki, zabijam 10 na raz". No i w sumie też tego, że ta cała kreacja Luke`a to tylko zdjęcia promocyjne, a jego motywy i działania będą w TLJ zbyt prostackie i mało wciągające. A

Re: Snoke

Ale Snoke nie jest bohaterem epizodu. Imperator też nigdy nie był bohaterem, był złem wcielonym, był najczarniejszą czernią czernii. Nie potrzebujemy w ogóle wiedzieć skąd się wziął Snoke. Wystarczy, że jest zły i trzeba go pokonać.

Re: Snoke

To już nie te czasy. Teraz wszyscy wiemy, że tak naprawdę, to nikt nie jest zły - są tylko złe miejsca, czas itd.

Re: Snoke

Nie do końca, to prawda, że zafreudowało się wszystkim postaciom i każda motywacja powinna być jakoś tłumaczona...Ale arcyźli tego nie muszą. Są takie zła najgorsze i najczarniejsze które po prostu są złe i nikt nie musi tłumaczyć skąd się wzięły, ważne żeby je pokonać .

Re: Snoke

Zgadzam się całkowicie, pisałem z przekąsem, bo męczą mnie już te wszystkie "tłumaczenia".
Jak znam dokładnie motywację i "drzewo genealogiczne" jakiejś postaci, to traci ona swoją tajemniczość i jest mniej interesująca dla mnie.

Snoke

Prequele wyjaśniły kim był Imperator, skąd pochodził, jakie były jego motywy, jak doszedł do władzy itp. Jeśli Abrams dał Snoka tylko po to, żeby SW miało jakiegoś arcy mega złego bohatera, który wziął się nie wiadomo skąd a reżyser OJ to podchwycił i nie rozwinął będzie to kpina. Skąd widz wtedy ma wiedzieć skąd Snoke się wziął, jak przejął pozostałości po Imperium, dlaczego wziął na cel akurat Bena Solo itp pytania które każdy fan sobie zadaje od dnia premiery TFA.

Re: Snoke

Zapewne powstanie setka komiksów, książek, Spin-offów i najpewniej serial animowany (Rebelsom został ostatni sezon), które zapełniąl lukę miedzy Epizodem VI a VII.

Re: Snoke

Już pomijam, że ja sobie takich pytań po TFA nie zadawałem (głównie zastanawiam się co się stało z Lukiem Skywalkerem, ewentualnie kim jest Rey). Ale przepraszam bardzo, kiedy prequele wyjaśniły kim był Imperator? Gdzie jest powiedziane jakie były jego motywy?

Re: Snoke

Wyjaśniły doskonale: był odgrywającym rolę polityka i knującym za plecami Republiki i Jedi członkiem Zakonu Sithów, który posiadał naraz jedynie mistrza oraz ucznia. Przez lata Sidious spiskował w cieniu, aż wreszcie przy pomocy klonów i wywołanej przez siebie wojny dopiął swego... to tyle. Nie dziękuj.

Mi akurat tajemniczość nie przeszkadza. Nawet dobrze nie wiedzieć od razu wszystkiego. Bardziej nie podoba mi się plastykowa twarz Snoke`a i to, że wydaje się być bardzo wtórny.

Re: Snoke

-, że wydaje się być bardzo wtórny.

Hehe dobrze, że chociaż reszta filmu jest oryginalna i pomysłowa!

Re: Snoke

Ale dlaczego Palpi to robił? Jakie było jego dzieciństwo? Jakie motywacje? Otóż knuł za plecami Republiki i Jedi bo był zły i chciał zostać Imperatorem. Nie potrzebujemy wytłumaczenia jego motywacji, zrozumienia powodów, dla których tak knuje i spiskuje, dlaczego zarządza obiema stronami Wojny Klonów. Palpatine jest złem, z którym główni bohaterowie muszą sobie poradzić. W przypadku prequeli główny bohater dołącza do zła. W przypadku OT główny bohater przeciwstawia się złu. O tym są te dwie trylogie, Palaptine jest tylko jedną z sił, która działa na głównych bohaterów.

Re: Snoke

Zawsze mnie bawił ten zarzut, zważywszy na to, że kiedy powstały pierwsze filmy SW i pojawił się w nich jakiś tajemniczy Imperator, to nie wyjaśniono ani kawałeczka tego, kim właściwie był i skąd się wziął. Zresztą w OT w zasadzie niczego ważnego nie wyjaśniono i trzeba było czekać prawie dwadzieścia lat na prequele, żeby móc wszystko ogarnąć.

A tu wyszedł dopiero jeden z trzech filmów i już dramat, hurr durr, nie wiadomo kto to je ten Snoke!

Re: Snoke

Nie rozumiem dlaczego miało Cię to bawić. Nie wyjaśnili skąd się wziął Imperator w old trilogy ponieważ były to części IV, V i VI. Każdy logicznie myślący widz przyjął zatem, że w częściach I, II i III musi być więc ta postać i jej motywy

Re: Snoke

Z pewnością każdy logicznie myślący widz tak przyjął, szczególnie, gdy w 1977 powstał jednostrzałowy film Star Wars, o którym nikt jeszcze wówczas (może poza Lucasem) nie pomyślał, że będzie to pierwsza, a w dalszej perspektywie czwarta część.

Re: Snoke

Był kiedyś wywiad z Lucasem w którym powiedział, że od zawsze planował 9 części ale żeby zrealizować pierwsze 3 czeka na czasy z lepszą technologią. Owszem Nowa Nadzieja była jednostrzałowcem po sukcesie której Lucas zaczął tworzyć trylogię i w pierwszej czy drugiej części nie koniecznie musiał wyjawniać skąd się wziął Palmi i jak doszedł do wladzy bo od tego miał epizody I-III gdzie to wyjaśniono a rozbudowano w Legendach

Ostatnia Scena

Ostatnia scena z "The Last Jedi".

Flota Najwyższego Porządku wyskakuje z nadprzestrzeni nieopodal planety, na której jest baza Ruchu Oporu.
Zachowują bezpieczną odległość zapewniającą im niewykrywalność przez radary.
Po kilku godzinach rozpoczyna bombardowanie.
Luke Skywalker wsiada do swojego starego X-Winga i leci w kierunku okrętu Snoke`a.
Rozpoczyna się mentalna walka na odległość pomiędzy Przywódcą a Jedi.
Luke po kilku minutach zmusza załogę okrętu do kapitulacji. Załoga się buntuje. Amirał chce kapitulować po zestrzeleniu wszystkich myśliwców TIE.
Nagle nadlatuje ostatni myśliwiec ostrzeliwuje chwilę X-Winga i leci w kierunku okrętów Ruchu Oporu wchodzących w atmosferę planety w celu ewakuacji. Robi tam niezłą rzeź. Właściwie, to Luke go ściga pośród chmur i wybuchających statków. W końcu udaje mu się odciągnąć Rena od niszczenia transportowców. Wtedy ni stąd, ni zowąd daje się zestrzelić. Kylo Ren triumfuje.
Następna scena, to egzekucja przez rozstrzelanie pozostałych na planecie żołnierzy Ruchu Oporu i i oficerów okrętu Snoke`a.
Ostatnia, to symboliczny pogrzeb Luke`a Skywalkera w nowej bazie Ruchu. Zostali zdziesiątkowani. Jest ich już kilkadziesiąt istnień. Nagle rozbłyska białe światło.
Pojawia się Mistrz Jedi. Tak naprawdę nie zginął w myśliwcu. Pierwszy raz dokonał teleportacji dzięki Mocy.

Re: Ostatnia Scena

I jeszcze: "paczcie, to jag by mały dżango feet".

Re: Ostatnia Scena

Ale to z jakiegoś przecieku, Twoja teoria, czy co?

Re: Ostatnia Scena

Moja teoria.

re

Ostatnio pojawiło się wiele plotek i doniesień. Ja poruszę wątek Lei. Nikt nie zauważył [albo nie pisał albo zapomniał, czort wie co], że przed śmiercią Carrie były spoilery że Leia umrze. Disney zręcznie rzucił że IX epizod się zmieni, że nie będzie Lei jak w Łotrze. Czyli w postaci technologicznej.

Teraz ten ostatni spoiler. Dlatego średnio wierzę póki co we wszystkie dementowane newsy. Moim zdaniem po ostatnich spoilerach Leia zginie w VIII ep. A potem powiedzą, że te newsy o zmianie scenariusza itp. to po to żeby odsunąć podejrzenia. Co jest realne.

Ja również jestem za tym, aby kim jest Snoke okazało się w ep IX. To by była świetna końcówka kiedy opowiada swoją historię przed ostateczną bitwą.

Luke nie zginie teraz. I jeszcze jedno.. Moim zdaniem żeby były mega emocje VII epizod powinien zakończyć się w trakcie bitwy.

Re: re

Fajne emocje by były gdyby zakończył się w trakcie bitwy, ale z drugiej strony jak pomyśle czekać 2 lata xD Pamiętam 18 grudzień 2015, godzina 02:10, koniec TFA, i takie: no shit?! Gdy kamera odjeżdżała od Luke`a i Rey i sobie myśle tylko proszę niech to nie będzie już koniec jeszcze chwila i dupa xd Clif hanger xd Niedługo potem sie okazało że zamiast 1,5 roku trzeba czekać 2. Myśle, że wykorzystali limit cliff hangerów na tą trylogie.

Pozdrawiam
Sorrki za jakość komentarza ale pisany na szybko na telefonie

Re: re

I dlatego pewnie coś w ten deseń wymyślą żebyś miał myślenie. O co chodzi z Rey, Lukiem itp itd. Tak teraz zakończenie filmu w trakcie bitwy byłoby ciekawym manewrem. Muszą coś zrobić żebyś miał myślenie.

Re: re

-Ja również jestem za tym, aby kim jest Snoke okazało się w ep IX.

Ja bym wolał, żeby tego w ogóle nie wyjaśniali.

Niech Snoke w TLJ idzie do lasu na grzyby.
Niech w tym lesie zabłądzi i umrze z głodu (bo grzybów nie będzie).
A w ostatniej części niech Abrams wyjaśni, dlaczego nie było grzybów w lesie

PS
początek spoilera Ja mam taką teorię, że to przez cięcia budżetowe - wiadomo Di$$$$ney. koniec spoilera

Luke "Szaman" Skywalker

Ma moim ulubionym reddicie pojawił się ciekawy post zawierający spekulację odnośnie przyczyn pobytu Luka Skywalkera na samotnej wyspie, oraz potencjalnej funkcji, jaką wypełni ta postać w 8 i 9 epizodzie.

https://www.reddit.com/r/starwarsspeculation/comments/6zq67f/what_primitive_mythology_tells_us_to_expect_from/

Autor używając odniesień do Campbella wywodzi, że Luke został "szamanem" w opozycji do zorganizowanej świątyni Jedi z prequeali, i udał się w odosobnienie by odbyć swoją szamańską podróż i poznać ponadczasową prawdę o mocy, w czasach prequelowych zapomnianą. Że udał się on na pielgrzymkę w ramach pokuty za błąd, jakim była próba odtworzenia politycznie umocowanego, zmilitaryzowanego zakonu Jedi, która to próba musiała być skazana na porażkę i zakończyć się tragedią. Teraz Luke posiadł ostateczną mądrość i stanie się mentorem który poprowadzi nowe pokolenie ku ostatecznemu przywróceniu równowagi. Ciekawy tekst, polecam przeczytać.

Czego oczekuję po Ep8

Czego oczekuję po Ep8? Luke`a Skywalkera. J.J. Abrams ponoć zapalił się do zrealizowania Epizodu 7 kiedy usłyszał pytanie "Co robi po latach Luke Skywalker?" Kim jest Luke Skywalker? Ta tajemnica kim może być najważniejszy bohater galaktyki u kresu życia jest elektryzującą zagadką. J.J. z tego wyzwania się trochę wykpił. Kilkanaście sekund milczenia. (Choć znakomicie zagrane). Ale liczę, że Rian Johnson odpowie już pełnym zdaniem: kim jest Luke Skywalker? Z resztą krótkie pojawienie się Skywalkera w finale Przebudzenia Mocy, przy każdym seansie, doprowadza mnie do wzruszenia. Lubię Luke`a, dotąd nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo. Chcę więc zobaczyć kim jest emerytowany Mistrz Jedi. Czy po latach odpowie, że było warto, czy straci nadzieję w dobro ukryte nawet w najbardziej złych ludziach galaktyki? I jeżeli w finale Epizodu 8 Luke umrze, ten film złamie mi serce.

Jestem też ciekaw co nowego u Rey. Mam nadzieję, że nie utraci swojego optymizmu. Jestem ciekaw co u Finna, zostaje grubą rybą w the Resistance. I Poe, och ten seksowny Poe. Mam nadzieję, że nic mu sie nie stanie w tym filmie. Jeżeli w Epizodzie 8 umrze Poe, ten film złamie mi serce.

Ryzyko złamanego serca przy seansie i tak jest duże, bo przecież na pewno będzie to ostatnie pojawienie Generał Leii. Och Carrie...

Oswoiłem się już dobrze z muzyką z Ep7 i jestem dość mocno podekscytowany, że John Williams powraca. I porgi wyglądają fajnie. No czekam na ten film troszkę. Troszkę Mocno.

Re: Czego oczekuję po Ep8

Porgi muszą być, bo wtedy moja narzeczona będzie usatysfakcjonowana. Nie za dużo, ale musi być ich na tyle, żebym mógł jej kupić pluszowego Porga. A potem będę go kradł i się do niego przytulał jak mi Luke S powie, że mam wracać do łopaty.

Re: Czego oczekuję po Ep8

Mossar napisał:
Porgi muszą być, bo wtedy moja narzeczona będzie usatysfakcjonowana.
-----------------------
Właśnie zastanawiam się ile Porgów zostanie "zaadoptowanych" w naszym domu, i w jakich formach. Póki co pojawił się jeden, najmniejszy, bo z figurki Hasbro. Ale przydałoby się jeszcze kilka. Tak z jeden pluszak, jeden kubek...i przypinki do koszuli. I krawat.

Re: Czego oczekuję po Ep8

O tak! Porgów nigdy dość! BB-8 zresztą też nie

Re: Czego oczekuję po Ep8

Hmm... Dość "romantyczne" ujęcie sprawy

Ja chcę więcej Rey, Finna, BB-8, Huxa i... Kylo Rena, bo po 9 seansie TFA człowiek zaczyna go w pełni akceptować i bardzo lubić No i Snoke`a, no bo Dark Side

Luke Skywalker mi zwisa kompletnie, nigdy go nie traktowałem jak poważnego Jedi, także historia jego mentalnego upadku na pewno mi się spodoba

Poe może dla mnie nie istnieć, byle tylko ktoś znowy zrobił podniebną rozwałkę i zestrzelił 13 (czy 14) myśliwców TIE w 30 sekund ekranowych.

Powrót Williamsa to świetna sprawa

Re: Czego oczekuję po Ep8

Prawie wszystkie najważniejsze sceny TFA są z udziałem Kylo. Problem jest taki, że są one szalenie kontrowersyjne.

Chociażby ściągnięcie maski i przesłuchanie Rey. Jedna z ważniejszych i najmocniejszych scen przy 1 seansie TFA. Problem jest taki, że jeśli widok jego nieociosanej twarzy kogoś zniechęcił, bo oczekiwał jakiegoś badassa to już od tego momentu każda scena z Kylo traciła na wartości. Może to był błąd - TFA prawie całe jest bardzo bezpieczne, natomiast pomysł na Kylo jest dużo bardziej eksperymentalny - ludzie wolą w kinie kozaków, bezlitosnych villainów ze szramami. Dla mnie postać Kylo to największa nadzieja na to, że ta trylogia się uda. Ale to się jeszcze okaże - jeśli Rian spieprzył Kylo to będę pierwszy w rzędzie do hejtowania sequeli.

Re: Czego oczekuję po Ep8

To nie jest tak że Kylo Ren miał być badassem z wyglądu. Ja po prostu stwierdziłem "jaki z niego brzydal" jak go zobaczyłem pierwszy raz (wcześniej nawet zdjęć aktora nie widziałem) bez maski. No i później że scena z Torn Apart wyszła ciotowato - kolejny paradoks swoją drogą bo Driver naprawdę musiał się postarać by tak to wyszło.
Przy czwartym seansie się przyzwyczaiłem do jego wyglądu, a później już tylko poziom sympatii rósł aż do 9 seansu podczas którego stwierdziłem że Kylo Ren jednak jest super

Re: Czego oczekuję po Ep8

Qel Asim napisał:
Kylo Rena, bo po 9 seansie TFA człowiek zaczyna go w pełni akceptować i bardzo lubić
-----------------------
Kylo Ren/Ben Solo potencjalnie może być najważniejszą postacią trylogii, a Adam Driver to znakomity aktor...ale póki co nie zależy mi na tej postaci. Nie miałbym nic przeciwko gdyby pozostał tylko mrocznym pomocnikiem Złowrogiego Sitha .

Re: Czego oczekuję po Ep8

Jakkolwiek by nie było - Kylo Ren i Rey to zdecydowanie najważniejsze postacie nowej trylogii

Nową ekipę tak bardzo polubiłem że w sumie to kompletnie mi nie zależy by oglądać w nowej trylogii dzieje wielkiej trójki - zasadniczo ujmując to całkiem niezły pomysł był by zabić Hana Solo, przynajmniej nie kradnie czasy ekranowego Rey <3

Re: Czego oczekuję po Ep8

Qel Asim napisał:
Nową ekipę tak bardzo polubiłem że w sumie to kompletnie mi nie zależy by oglądać w nowej trylogii dzieje wielkiej trójki - zasadniczo ujmując to całkiem niezły pomysł był by zabić Hana Solo, przynajmniej nie kradnie czasy ekranowego Rey <3
-----------------------

http://uproxx.files.wordpress.com/2012/07/worldburn-top.jpg?quality=100&w=650&h=357

Re: Czego oczekuję po Ep8

Gunfanie, chyba nie czujesz się zbulwersowany moją wypowiedzią - chyba już mnie znasz

Zresztą widziałeś dobrze na livie jak odchorowałem premierę R1, w jaką fazę wpadłem wychodząc z sali IMAX Wiesz że piszę prawdę, od tak, nie zaś dla wywoływania jakiejś gównoburzy

Re: Czego oczekuję po Ep8

Qel Asim napisał:
Wiesz że piszę prawdę, od tak, nie zaś dla wywoływania jakiejś gównoburzy
-----------------------
Ale to jest nawet gorsze! Normalny, zdrowy trolling byłby lepszy od olewki wobec Hana, Luke`a i Lei

Re: Czego oczekuję po Ep8

Co ja poradzę na to że sama Rey jest o niebo lepsza od wielkiej trójki razem wziętej?
Abrams z Daisy Ridley stworzyli coś gwiezdnowojennie cudownego, a to tylko jedna z nowych postaci

Wielka trójka wypada przy niej jak malutka trójka, nic na to nie poradzę

Re: Czego oczekuję po Ep8

Jak to powiedział Abrams - musieliśmy okroić rolę Luke`a w TFA, bo by przyćmił wszystkich

Re: Czego oczekuję po Ep8

Tak, bo masy by się skupiły na tym Biedaj zamiast na Force userze z prawdziwego zdarzenia jakim jest Rey

Re: Czego oczekuję po Ep8

Gupie te masy som

Re: Czego oczekuję po Ep8

Ja tam pokochałam Kylo Rena już w trakcie pierwszego seansu

Oczekuję, że Kylo będzie miał do odegrania naprawdę ważną rolę i że będzie go dużo na ekranie. Tak samo co do Rey. I jeszcze chcę dużo Luke`a i Lei. I żeby Leia miała godne, wzruszające pożegnanie. Uciesze się też, jeśli admirał Laura Dern okaże się ciekawą postacią. I jeśli Finn i Rose będą mieć ciekawy wątek.

Re: Czego oczekuję po Ep8

Nowe postacie (tj. wprowadzone dopiero w TLJ) mnie mało co interesują na ten moment, zobaczę po premierze filmu.

Jak dla mnie film mógłby się zamknąć wokół Rey, Finna, Kylo Rena, Huxa i BB-8. Luka i Leia mogą sobie zniknąć na jakiejś tam wyspie czy innej pustyni

Re: Czego oczekuję po Ep8

Ja oczekuje dobrego wątku Luka. Nie może być tak, że ważna postać będzie tylko po to żeby być. Poza tym liczę na fajny film na którym miło spędzę czas jak na Przebudzeniu Mocy. Które miało wady, ale to się dobrze ogląda. I jeszcze jedno.. Kopia V epizodu nie przejdzie. Wiadomo, że to musi się zakończyć w trakcie akcji, żeby następny epizod zaczął się w ważnym momencie i trzymał w napięciu.

Re: Czego oczekuję po Ep8

Otóż może, nowa trylogia miała być o nowych bohaterach. Luke i Leia muszą być na marginesie wydarzeń, już wystarczy że w TFA Han był razem z Rey, Finem i Kylo Renem na pierwszym planie.

Re: Czego oczekuję po Ep8

Ja oczekuję że mnie czymś zaskoczą. Że nie będzie tak liniowo przewidywalny jak TFA. Oczekuję czegoś na miarę "I`m your Father" w TESB (nie że Rey to córka Luka bo o tym wszyscy gadają).

I żeby Orchidowa pani Admirał była tak fajna jak w książce.

I jakiegoś pięknego zakończenia watku Lei (to będzie bolało, ba, musi boleć)

Re: Czego oczekuję po Ep8

O tak, fajną magentową admirał poproszę.

Ale przede wszystkim, chcę przeżyć to co na TFA i R1 - zapomnieć przez chwilę o wszystkim i dać się porwać opowieści i bohaterom. Chcę trzeci rok z rzędu pójść do kina w 3 pokolenia i po raz trzeci się swietnie bawić, także obserwując kątem oka reakcje starszych i młodszych.

Potem będę analizować co było świetne, co mniej, ale te pierwsze seanse mają być po prostu magiczne.

Re: Czego oczekuję po Ep8

żebym mogła zabrać dzieciaki do kina na świetny film A bardziej serio - to dobrej historii i wiarygodnych, wyrazistych bohaterów. Takich,żeby ich można było pokochać albo znienawidzić

Pablo tweetuje

Ostatnio na reddicie próbowali rozszyfrować mapę Luke`a Skywalkera z TFA. Ktoś dał radę wyciągnąć z mapy na tyle ostre fragmenty, że dało się okreslić znaki Aurabeshu przedstawionych tam planet, no i pi razy drzwi możemy określić gdzie jest Ahch-To względem np. Hoth, Endoru czy Tatooine. Nie ma jeszcze pewności, ale ktoś próbował na podstawie tego okreslić jakie planety odwiedził Luke (na mapie była linia pokazująca pewną ścieżkę) - według dopasowania tej mapy do oficjalnej kanonicznej mapy galaktyki wychodziłoby, ze Luke mógł zacząć od.. Morabandu. Ktoś inny twierdzi, że bardziej pasuje Dantooine, ale nie ważne, to na razie spekulacje.

Na tyle mnie to zainteresowało, że postanowiłem spytać Pablo czy mapa z TFA zawiera rzeczywiste pozycje planet czy to tylko wizja projektującego grafika. Odpowiedź Pablo jest jak zwykle wymijająca, ale mimo wszystko pozwala wnioskować na temat TLJ.

https://twitter.com/pablohidalgo/status/913887135177904128

Jak dla mnie jego odpowiedź daje jasno do zrozumienia, że ten temat zostanie pociągnięty w Ostatnim Jedi. Co mnie bardzo cieszy, bo bałem się (wciąż się boję), że cel pobytu Luke`a na Ahch-To będzie rozwiązany bardzo powierzchownie, a tak mamy szansę, że Luke wyjaśni czego szukał w tej swojej podróży, co znalazł na Ahch-To. Może nawet dowiemy się coś o innych planetach, które odwiedził (a wg mapki mogą to być takie klasyki jak Moraband czy Dantooine).

Re: Pablo tweetuje

Luke pojachał sobie na

Re: Pablo tweetuje

Mossar napisał:
takie klasyki jak Moraband
-----------------------

Ekhm... że co?

Re: Pablo tweetuje

Czyli Korriban.

Re: Pablo tweetuje

No właśnie, Korriban, i dlatego gdy widzę obok siebie słowa "Moraband" i "klasyka" to mi się robi trochę niedobrze

Re: Pablo tweetuje

Jakos nie sledzilem dlaczego i kiedy ktos stwierdził że Korriban to jednak Moraband. Ktoś mnie oświeci?

Re: Pablo tweetuje

O ile mnie pamięć nie zawodzi, George uznał, że jest już zbyt wiele planet, zaczynających się na literę "K" (albo na "C", wymawianego w ten sposób ), uznał więc, iż nie należy zbytnio mieszać w głowach amerykańskiej dziatwy, dając im jeszcze jedną.

Re: Pablo tweetuje

Więcej, Lucas bał się, że ktoś pomyli nazwę z... Coruscant. xDDD Na starość mu odbiło i tyle.

Re: Pablo tweetuje

Tłumacz to sobie tak: planeta nazywała się Korriban, ale została zapomniana, po czym ponownie "odkryta" przez Republikę, stąd oficjalna nazwa to Moraband.

Re: Pablo tweetuje

Chociaż Ponda ma łeb na karku, a nie ciągle d*pę zawracać. Można? Można. xD

Re: Pablo tweetuje

My mówimy "Niemcy" a Niemcy mówią "Deutchland". Można sobie wytłumaczyć, że w jedym dialekcie jest Korriban, a w drugim Moraband.

Re: Pablo tweetuje

A może skończyło mu się paliwo i utknął na wyspie.
Ciekawe czy będzie scena wyciągania pojazdu latającego z wody

Re: Pablo tweetuje

Właśnie to jest ten poziom Bastionu. Gość chce przeprowadzić godną dyskusję, wspólnie dojść do jakichś wniosków odnośnie np. The Last Jedi, spróbować rozszyfrować to i owo, a spotyka się z dziecięcym pie***leniem i trollowanie. Tu jeszcze się nie zdarzyło od dłuższego czasu, żeby jakiś temat nie zwabił bandy imbecyli (i tu nie odnoszę się do nikogo konkretnie), którzy chcą pośmieszkować. Ja osobiście uważam, że takie osoby powinno się banować, nawet jeśli niekoniecznie posługują się wulgaryzmami. Chodzi bardziej o to, że zaburzają sens danego tematu.

Re: Pablo tweetuje

Przepraszam,
Poprawka: trollowaniem*

Re: Pablo tweetuje

Zgadzam się w 100%.

Re: Pablo tweetuje

Dokładnie. Też mam już dość osób, które rozpieprzają normalną dyskusję, by sobie robić jaja albo trollować. Trzeba z tym w końcu porządek zrobić.

Re: Pablo tweetuje

Tego haniebnego czynu dopuściłem się po raz pierwszy zainspirowany szeroką działalnością użytkownika Lubsoka

Re: Pablo tweetuje

Najtrudniejszy ten pierwszy raz - później już jest łatwiej.

Zastanawiam się czy wyciąganie z wody latającego pojazdu - w ramach szkolenia Rey - byłoby już zbyt dużym nadużyciem, czy też nie?
O ile oczywiście będzie miał miejsce jakiś trening, bo to nie jest pewne.

Re: Pablo tweetuje

W każdym razie wiemy (z jakiegoś "zdjęcia z planu") że zatopiony x-wing przy wysepce jest.

Re: Pablo tweetuje

Grzechy zostały ci odpuszczone, lecz strzeż się złego ducha "Lubsoka", który wodzić cię na pokuszenie pragnie...

Re: Pablo tweetuje

zapłać!

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Tutaj jako bazę całej fabuł dam teorię dosyć popularną i po prostu dodam do niej moje przemyślenia, obrazki i na koniec dopisze jakieś elementy które mogą się wydarzyć.

Podaje nie chronologicznie te teorie. (Ta teoria nie jest moja)

Pierwsze słowa nie są wypowiadane przez Luka - no tutaj ciężko stwierdzić, czy autorzy będą chcieli trochę potrzymać w niepewności, czy od razu zaspokoją potrzeby fanów.

Luke na końcu filmu zgadza się trenować Rey - według mnie taka sytuacja będzie miała miejsce w filmie, ponieważ pewnie przez większość czasu nie będzie chciał się zgodzić po tym jak Ben przeszedł na Ciemną stronę mocy. Może Rey udowodni mu, jakimś czynem, że jest godna, albo coś w tym stylu.

Rey będzie walczyć z jakimś morskim stworzeniem - ciężko stwierdzić,nie wiadomo czy na lądzie czy w wodzie jedyny jakiś haczyk to ten sztuczny potwór
( https://www.youtube.com/watch?v=ye6GCY_vqYk#t=0m32s ) powinno być ustawione automatycznie na 32 sekundę, jak nie to sobie przewińcie. Widać jakiegoś stwora. Wykluczam, że to Snoke, bo za długa buzia. I tutaj jeszcze zdjęcie ( https://stormtrooperlarry.files.wordpress.com/2016/05/episode-8-giant-alien-2.jpg ) jakiś wielki stwór.

Rey nie jest spokrewniona z Kylo - nie wiadomo, kim są rodzice Rey więc ciężko stwierdzić. Według mnie Rey nie jest spokrewniona z Kylo.

Kylo przylatuje sam na Ach-To - no tutaj raczej wydaje mi się, że tak nie będzie. Wydaje mi się, że nie jest głupi, żeby lecieć sam na pojedynek na tak potężnych ludzi. Oczywiście nie wiadomo w którym momencie tego filmu to się ma wydarzyć, bo może przyleci już stronie jasnej mocy, ale żeby walczyć to wątpię. No chyba że po tym zaraz przylecą Rycerze Ren.

Rey vs Kylo na Ach-To i Rey skacze z do wody - to jest bardzo prawdopodobne. Wiadomo raczej że taka scena będzie miała miejsce. Jeśli chodzi o pojedynek to tutaj będzie Kylo chciał się zrewanżować,będzie wygrywać i Rey w strachu skoczy do wody. To ze skoczy do wody to wiemy na 110% bo na materiałach zakulisowych jest pokazane jak trenuje skoki do wody i ujęcia skoków do wody.
Tutaj zdjęcie z kręcenia tej sceny skoku ( https://i0.wp.com/media2.slashfilm.com/slashfilm/wp/wp-content/images/starwars-thelastjedi-bts-sizzlereel-johnson-pool-cave.jpg ,
( https://68.media.tumblr.com/47812c4ef1684350c59d4675619bdfd3/tumblr_ot5d2iy7vY1vmzhc5o4_1280.png )
I tutaj jeszcze zdjęcie najprawdopodobniej po walce i skoku do wody ( https://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2017/07/Star-Wars-The-Last-Jedi-Behind-the-Scenes-D23-Video-11-1280x536.jpg ) widać na zdjęciu, że ma mokre włosy i patrzy na kogoś.

Luke vs Rycerze Ren - to jest prawie pewne, będzie to miało miejsce w tym samym czasie co walka Kylo i Rey. Tutaj raczej spodziewam się wygranej Luka.

Bitwa o Crait - co tu dużo mówić, wiemy że taka bitwa będzie miała miejsce.

Rey jest porwana przez Snoke - no tutaj żadnych przesłanek ku temu nie ma. Podejrzewam, że jeśli już to na pewno nie z Ach-To. No chyba że mówimy tu z rozkazu Snoke, na przykład Rey zostanie porwana przez Rycerzy Ren albo Kylo, bo osobiście to wątpie.

Kylo próbuje zabiś Snoke, ale to była iluzja i Snoke znika - nie mogę potwierdzić, czy tak będzie, według mnie będzie miała miejsce taka sytuacja, ale tak jak mówię nie ma nic aby chociaż trochę to potwierdzić.

Kylo i Rey walczą z Gwardzistami Snoke - i tutaj muszę powiedzieć, że nie dość, że brzmi to super to jest to bardzo prawdopodobne. Tutaj macie filmik ( http://mine-loves.tumblr.com/image/163027915157 ). Zobaczcie, Rey trenuje walkę na 3 osoby z tą samą bronią lub podobną. Kylo trenuje na 2 osoby - na tym filmiku widać akurat jak walczy na jedna ale zaraz obok niego biegnie druga osoba. Warto zwrócić uwagę na to że na obu scenach przeciwnicy ich mają taką samą broń. I zobaczcie sobie na Gwardzistów, że wszyscy mają właśnie tak mieczo-toporowo podobne bronie. Więc tutaj według mnie jest dużo szansa.

Leia umiera na swoim statku - tutaj nie ma wątpliwości, że Leia umrze. Nie wiadomo w jaki sposób. Wiadomo, że będzie scena na statku więc jest jakieś malutkie prawdopodobieństwo że w taki sposób. Więc zakładam, że po prostu to będzię wyglądało tak, że po protu odpłynie w jakiś rejs z którego nigdy nie wróci.

I tutaj takie moje przemyślenia. Nie wierze, że Rey przez cały film będzie z Lukiem więc na pewno znajdzie w jakimś innym miejscu Myślę, że wygląda to całkiem możliwie szczególnie ta walka na Gwardzistów. Tylko teraz jeśli będzie ta walka no to wychodzi na to że Snoke porwie Rey, a Kylo po prostu ją uwolni i będzie walka. Z tej teorii wynika że Kylo będzie dobry, i tak się tego spodziewam. Ale o Kylo napiszę na końcu. Co do związków w filmie to jeśli podana na tej stronie lista utworów jest dobra no to mamy związek Rose i Finna.Biorę to stąd bo w starych filmach gdzie były związki było napisane w playliście ( Han and Leia, Anakin and Padme) a teraz jest Finn and Rose). Jeśli chodzi o Rey to raczej nie widzę związku z Kylo, gdyby nie byli spokrewnieni. Nie wiadomo kto uratuje Rey z wody, czy może sama wyjdzie, chociaż pewnie nie umie pływać. Według mnie na pewno nie zginie Luke, dla mnie tak to będzie to tak wyglądało

EPIZOD 7 - Han
EPIZOD 8 - Leia
EPIZOD 9 - Luke

Tutaj zdjęcie z planu ( http://chellelight11.tumblr.com/image/141412709951 ) Widać na nim 3 postacie, Rey, Kylo i jeszcze kogoś. Nie jestem w stanie potwierdzić autentyczności, ale wygląda to na prawdziwe.


I chciałbym jeszcze trochę o Kylo napisać. Według mnie ostatecznie będzie dobry. Ciekawe jest to zdjęcie ( https://68.media.tumblr.com/52745bc5171397c0855c55fd15906598/tumblr_otecqpph7p1wqo10ao2_1280.png ) w czerwonym kółku widać Leie i zaraz obok Kylo. Coś w nim pękło.

I chciałbym wrócić do tego zdjęcia ( https://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2017/07/Star-Wars-The-Last-Jedi-Behind-the-Scenes-D23-Video-11-1280x536.jpg ) wydaje mi sie że patrzy na Kylo. Bo widać takie zdziwienie z lekkim strachem. Bo na kogo mogła by patrzeć ?

Może to będzie tak, że zostaną na wyspie 1v1 i może wtedy Luke powie coś w stylu, że nie będzie walczyć ze swoim najlepszym uczniem, że jeśli chce to Kylo może go zabić, bo Luke nie zabije syna siostry, no takie wiecie granie na emocjach i tu Kylo stanie przed ciężkim wyborem bo z jednej strony przysiągł zabić Luka a z drugiej strony będzie zrozumie, że robił źle i może to naprawić.
No i potem Kylo skacze po nieprzytomną Rey, no bo pewnie pływać nie umie. No i ją zawozi do Lei i odstawia ją a Kylo idzie na rozmowę z mamą i postanawia być dobrym. I to zdjęcie jest w momencie gdy odzyskała przytomność i dziwi się ze Kylo jest u nich w bazie. - Tak to Ja bym widział.

I tak kończąc, wydaje mi się, że Kylo będzie miał bardzo dużo role w filmie. Bo reżyser wiedział że w 7 części ludzie raczej go źle odbiorą. Więc pewnie musieli mieć dobry pomysł jak zwrócić mu wartość. Bo na pewno nie chcą, żeby ludzie go pamiętali tylko z tego, że ma fajny miecz świetlny. Ten miecz też potwierdza to, że to nie byle kto, bo nie dali by pierwszemu lepszemu takiego miecza. I zapewne nikt w filmach już takiego nie będzie miał ( chyba, że go ktoś przejmie). Ale zobaczcie jakie to było by świetne, żeby z nielubianej na początku postaci zrobić bardzo ważną postać. Może cała trylogia będzie opowiadać o odkupieniu Kylo ? Że mimo ciężkich błędów życiowych można wyjść jeszcze na dobrą droge.


Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Bardzo ciekawa i wyczerpująca analiza! Też uważam, że:
- Finn zwiąże się z Rose
- Kylo będzie powoli się robił dobry, a jeśli nie, to przynajmniej nie będzie trwał zarówno przy Ruchu Oporu, jak i przy Najwyższym Porządku
- Leia zginie w TLJ, a
- w ostatnim Epizodzie pewnie Luke zginie
i jeszcze kilka innych rzeczy, które podejrzewam. Generalnie TLJ okaże się według mnie bardzo ważnym filmem dla fabuły trylogii sequeli, właśnie przez to, że może wyjaśnić czy rozszerzyć to co zostało powiedziane (bądź niedopowiedziane w TFA), a także stanowić punkt wyjścia do nowych rozważań, które z kolei rozwiązane zostaną w Epizodzie IX.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Gdy okaże się iż Ahch-to w TLJ tętni życiem:
- po wyspie latają stada słodziutkich porgów,
- za każdym rogiem czai się bestia
https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2017/06/Sea-Creature.jpg

- Luke ma swoje osobiste kucharki i całą załogę zajmującą się cateringiem
http://cdn.movieweb.com/img.news.tops/NElxJRG7WIr1pn_2_a/Star-Wars-Last-Jedi-Luke-Caretakers-Ahch-To.jpg

To będę miał niezły ubaw z Abramsa, bo w TFA Ahch-to była kolejną martwą planetą, gdzie tylko woda, woda, woda i kamienie, kamienie, kamienie

Tak wiem, było wcześnie rano i wszyscy spali.

https://pbs.twimg.com/media/CYDIu43WkAEc1zk.jpg

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Daisy tak ładnie, męsko wyszła. Nie pojmuje fenomenu zachwytu nad jej urodą. Zanim posypią się gromy, że jakiś bastionowy stulejarz śmie oceniać. Just my opinion ;>

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Jyn >>>>>>>> Rey.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Jak już weszliście w temat urody, to osobiście uważam, że Daisy jest taka średnia, ale jako Rey wyszła ładnie. A co do aktorki grającej Jyn to mi się osobiście z wyglądu nie podoba.

Jeszce mam dla was fajnie zdjęcia odnośnie TLS.

Ta scena z Kylo z mieczem z teasera jest najprawdopodobniej przed walką z Rey. Zobaczcie na jego oczy, widać odbicie niebieskiego miecza świetlnego. ( https://68.media.tumblr.com/890b6e34d4b18baf44348f205f88e92d/tumblr_inline_oofgb6HcHo1u2bma5_250.jpg )

I drugie, no nie wiem czy fake czy prawdziwe nie jestem w stanie określić, ale widać w kółkach Rey i Kylo ( https://68.media.tumblr.com/54e4a2e5593bb3891948ee63c6cdc756/tumblr_inline_otd3803eTp1tmd153_540.jpg )

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Ten shot z Kylo z teasera mocno mi wygląda na zrobiony pod reklamę i pewnie go w filmie nie będzie. A zdjęcie nr 2 o ile dobrze pamiętam było analizowane (tylko lepszej jakości i pod innym katem ujęcie) i wyszło, że to nie Kylo, tylko jakieś oprzyrządowanie członka ekipy filmowej.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Dzięki za sprostowanie zdjęcia 2.

Ej zobaczcie co to może być w lewym górnym rogu to czerwone ? Miecz Kylo ? Bo mi się wydaje, że trochę za cienki jak na miecz.

https://68.media.tumblr.com/cf25ebe5cf7b2d9310bead9db7f1d5c7/tumblr_ovnpkaUYrU1wvfelfo1_1280.jpg

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

To nie może być miecz, bo miecze są domalowywane później, aktorzy mają takie lipne rurki w rękach.

To może być cokolwiek, na planie filmowym jest tłum ludzi i góra sprzętu.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Nie no jeśli chodzi o miecze świetlne, to aktorzy mają normalne sztuczne miecze świetlne, w takich samych proporcjach jak w filmie. Zobacz sobie BEHIND THE SCENES Kylo vs Rey tam mają normalne świecące miecze i normalnie walczą tak samo jak w filmie.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Na zdjęciach wygląda to inaczej.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Ale nie ma tego kolorowego poblasku dookoła.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Ja jestem ciekaw ile z tych ujęć z pierwszego teasera nie trafi do ostatecznej wersji filmu...

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Czyli jednak ta z porwaniem Rey przez Snoka sie sprawdziła. Gościu co to pisał miał dobre źródła, bo w żadnej teori nie było jej.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Jak wiele filmów z serii "Star Wars" - a mam na myśli całość siedmiu epizodów - część VIII, możliwe iż zacznie się od akcji rozgrywanej gdzieś w przestrzeni kosmicznej. Ujęcia pokazywałyby kilka klinowatych super-niszczycieli z wyraźnie wysuniętym na czele jednym okrętem dowodzącym, w którym znajdowałby się Kylo Ren. Gigantyczne krążowniki sunące przez kosmiczną próżnię przelatywałyby, jak zwykle koło układów planetarnych będących częścią wewnętrznych lub zewnętrznych rubieży. Wątpię by Najwyższy Porządek pokusiłby się na penetrowanie okolic tzw. "Wild Space" lub pilnowania hierarchii w światach Jądra, chyba że w grę wchodziłoby odnalezienie "Ahch-to" - planety na której Luke schronił się przed Ciemną Stroną Mocy, odczuwając że może wyszkolić ostatniego Jedi. I tak, VIII epizod ,,Star Wars" wystartowałby w rozległej płaszczyźnie kosmosu. Flota Najwyższego Porządku odnalazłaby kolejną bazę Nowej Republiki i udałaby się tam, by zniszczyć, jak to mawiał ,,dziadzio" Kylo Rena - Bena Solo: rebelianckie szumowiny.

Snoke w fizycznej, a nie holograficznej postaci ukazałby się w cz. IX co byłoby logiczne abstrahując do analogii epizodu VI-ego.

Konflikt Rey z Luke`iem

Zwróćcie uwagę na to do kogo może mówić Luke: "to nie skończy się tak jak tego oczekujesz" Po późniejszej scenie z trailera, widać, że jest w tej jaskini, do której skok wykonała Rey. No i nie sposób nie zauważyć, że upadł. Czyżby wywiązał się jakiś konflikt między nim a Rey?

Może okaże się, że Luke już znał Rey jako małą dziewczynkę i to on skazał ją na wygnanie, by ta nie dostała się w ręce Snoke`a. Może teraz znowu chce ją zatrzymać na swojej wysepce.

Ben

Po trailerze nasuwa mi się jeden wniosek/pomysł. Ren będzie chciał być najważniejszy. Snoke chce jak widać koniecznie Rey, a gdy ta znajdzie się już u niego, Kylo zrozumie, że już do niczego wodzowi nie jest potrzebny. Postanowi stworzyć sam siebie i pokazać wszystkim jaki jest wielki. Być może zwróci się przeciwko wszystkim, w tym przeciw swojemu mentorowi w złotej sukience Jak słychać i widać w trailerze jeśli chce zostać wielkim... kimś... musi odciąć się od przeszłości, nie słuchać nikogo i nie udawać, czy naśladować dziadka w hełmie. Hełm idzie w odstawkę. Może w ep. VIII narodzi się trzecia siła/strona. Wielki Kylo Ren, który już nie słucha nikogo, sam chce rządzić.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Najnowsza ponad dwuminutowa zapowiedź poruszyła mnie dogłębnie i muszę przyznać jasno i bez bicia, że jeśli chodzi o efekty specjalne, które zostały dostosowane do fabuły i charakteru tego filmu to pod tym względem "Star Wars - The Last Jedi" śmiało będzie konkurować z "War of the Planet of the Apes". Jury gali Oskarowej 2018r. będzie miało ciężkie zadanie, a decyzja nie do pozazdroszczenia jeśli chodzi o wybór najlepszej graficznej aranżacji, a broń Boże nie chodzi tu o Scenografię.

W trailerze do "Gwiezdne Wojny - Ostatni Jedi" jest multum rzeczy, od których można dostać zawału i doszczętnie posiwieć - czyli doświadczyć geekowskich doznań najwyższych lotów. Z tego krótkiego zlepku scen i ujęć wynika, iż w epizodzie VIII "Star Wars" poznamy wreszcie sylwetkę Snoke`a - wodza Najwyższego Porządku, któremu rzekomo przypisuje się tożsamość Dartha Plaqueisa. Na jednej z klatek filmu widać jego mocno zniekształconą, obłą, napitą mrokiem twarz, co dostosowuje się do potęgi i scalenia tej jednostki z Ciemną Stroną Mocy. Czy Snoke będzie niski czy nie, a warto zaznaczyć, iż gdyby miał być Plaguiesem, a Muunowie byli wysocy i mieli wąskie, wydłużone głowy oraz generalnie reprezentowali siebie jako neutralną nację, to musiałby mieć trochę inny wygląd niż ten z hologramu w "Star Wars - Przebudzenie Mocy", gdy rozmawiał z Kylo Renem i ten z traileru do VIII cz."Gwiezdnych Wojen". Plagueis mógłby powrócić z martwych. Mógłby tak zgłębić, poznać Ciemność Mocy i jej arkana jeszcze za żywotu - czego nawet nie zdradzał swojemu uczniowi - że umożliwiłoby mu to regenerację tożsamości rozsianej w przestrzennej tkance Mocy i przeniesienie jej do przykurczonego blado-cmentarnego, rozkładającego się ciała. Dlatego też, Wielki Mistrz Kylo Rena jako ,,przebudzony" Plagueis mógłby właśnie tak wyglądać, a byłoby to wystarczająco logiczne.

http://media.comicbook.com/2017/10/star-wars-the-last-jedi-supreme-leader-snoke-new-trailer-1036479-1280x0.jpg

Niniejsza zapowiedź prezentuje nam inną wdzierającą lekkie zwątpienie i ,,znak zapytania" do naszych umysłów, stronę. Czemu w pewnym ujęciu Finn w otoczeniu zastępu Szturmowców, maszerował ubrany w czarny, hebanowy strój z zaakcentowanymi naramiennikami, przy czym jego twarz miała mroczną zasępioną minę? Czyżby jakaś dywersja, inwigilacja Najwyższego Porządku pod maską przejścia na Ciemną Stronę Mocy i ostatecznego oddania się tej Organizacji? Podwójny czy potrójny agent?A może wcale nie? Kim więc byłby Finn? Z Kylo Renem oraz Rey może być ciekawiej niż pokazuje to materiał Video. Syn Hana i Lei wyraźnie cierpi. Przechodzi coś na miarę ,,psychicznego ukamienowania", gdyż jest w nim dobro i zło, a sama jego osobowość powoduje, że nie może zachować w sobie równowagi i któraś ze strony Mocy musi przeważyć, nawet gdyby miało to być w tych 51 procentach. Zatem do kogo Ren i Rey wyciągają tą przysłowiową dłoń? Do siebie? Na 88,8% jest to wątpliwe. Faktycznie wynika to z umiejętnego montażu tego krótkiego trailera. Kto i do czego ma ich poprowadzić? Tego dowiemy się już 14 grudnia 2017 roku.
Warto jeszcze dodać, iż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż aż takiego ,,plagiatu" i zgapstwa z epizodów IV-VI "Star Wars", a w tym przypadku epizodu V: po prostu nie będzie.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Biorąc pod uwagę układ ramion Finna można sądzić, że ma skute ręce. Ostatnio na fejsie SW promowano fotkę Szturmowca - egzekutora.

Myślę, że Finn w tym ujęciu zmierza na publiczną egzekucję.

Kylo

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie a może ktoś już to tutaj napisał, nie czytam wszystkiego, ale oglądając ten trailer, mam wrażenie że jednak Kylo zwróci się ku Snoke`owi. Scena gdzie podnosi z ziemi lightsaber, jest prawdopodobnie w sali tronowej Snoke`a, jest to może moment w którym Snoke używa mocy na Rey? Nie wiemy czy Kylo przeszedł do końca na CSM i nie kusi go do przejśca na JSM.
W behind scenes jest moment, gdzie Kylo walczy z dwoma osobami, którzy mają w miarę długo broń. Nie przypomina wam to strażników Snoke`a?

Te wszystkie jego wachania co do zabicia matki, końcowa scena w trailerze też na pewno nie bez powodu... W końcu chyba ta saga polega na Skywalkerach a wątpie, żeby to tylko Luke miał pozostać przy życiu.

Re: Kylo

Może się wydawać to abstrakcyjne, ale gra "LEGO Star Wars The Force Awakens" uświadomiła mi w kwestii osoby Kylo Rena, że jest on bardzo wrażliwą na Moc Istotą. Postacią tą mogłem podnosić obiekty przeznaczone dla władających Ciemną i Jasną stroną Mocy. Natchnęło mnie to na pewną myśl. Można by rzec, że nawet do tego stopnia, gdyż stwierdziłem, iż Kylo przy właściwym szkoleniu byłby bardzo potężnym Jedi, kto wie czy nie najpotężniejszym w dziejach Galaktyki lub idąc w drugą stronę stałby się wszechmocnym Sithem, przyćmiewającym potęgą samego Snoke`a. W opcji nr. 3, z której jeszcze nie rezygnuję, Kylo Ren opanowuje swoją ambiwalentną, rozchwianą psychikę, wzmacnianą przez możliwość korzystania z Ciemnej oraz Jasnej Strony Mocy, i w "Star Wars ep.IX" staje się kimś kto nie jest ani Jedi ani Sithem. Narodzi się jako ktoś obojętny, nie traktujący Mocy jako Ciemną i Jasną Stronę, jako dobrą i złą. Byłby kimś kto reprezentowałby jej równowagę, jedność i stateczność. Stworzyłby nowy zakon, który czerpałby wprost ze źródła, z czystej Mocy, niezszarganej przez podział na negatywną i pozytywną, światłą stronę. Mitologiczny charakter "Star Wars" mógłby zatem stracić na znaczeniu, lecz z drugiej strony narodziłoby się coś nowego, co mogłoby zakończyć historię "Star Wars". Potem ludzkość kręciłaby tylko spin-offy i antologie do poszczególnych postaci.

Re: Kylo

Ta scena gdy Kylo wyciąga ręka jest głebsza. Kylo nie wystawia ręki tylko do Rey, on wystawia rekę do jasnej strony mocy.

Rycerze Ren

Co jeśli Gwardia Pretoriańska Snoke`a to tak naprawdę Rycerze Ren? W końcu nie wiemy jak dokładnie będą wyglądać (widzieliśmy ich tylko raz, w ciemnej, deszczowej scenerii), jednak to wystarczyło by zauważyć, że są wyposażeni w zbroje (niektórzy się tam doszukiwali arsenału mando), różnego rodzaju broń czyli podobnie jak strażnicy Snoke`a - wyposażeni w zbroję, każdy ma inną broń.

Zresztą też nikt nie powiedział, że Rycerze Ren muszą być użytkownikami Mocy lub odwrotnie - że Gwardziści nie mogą być użytkownikami Mocy.

Co sądzicie o tej teorii?

Re: Rycerze Ren

Miałem podobne rozważania, ale koniec końców ciężko cokolwiek stwierdzić. Po prostu mam nadzieję na coś oryginalnego.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Mark, stary złośliwiec, zatweetował że za 54 TLJ odpowie na wszystkie pytania, i być może postawi więcej nowych.
https://twitter.com/HamillHimself/status/922201279874691072

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

.. ja już przestałem śledzić to co on tam wypisuje

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

I tak to powinno działać. Dostajemy odpowiedź na pytania, które nurtują nas od 2 lat i dostajemy nowe pytania, które będą nas nurtować przez kolejne 2 lata

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Mnie nurtuje, dlaczego na plakacie Poe jest po stronie Huxa? Za mało "złoli" było czy za dużo dobrych i się nie zmieścił po lewej?

ROMANSE/ZWIĄZKI

Re: ROMANSE/ZWIĄZKI

Spoko. Podoba mi się.

Re: ROMANSE/ZWIĄZKI

Sory przez przypadek kliknąłem wyślij. Nie moja wina, że nie można usuwać ani edytować postów.


Chciałbym poznać wasze zdanie na temat
ewentualnych romansów/związków.

Chcielibyście w ogóle zobaczyć jakiś związek ? Jak tak to jaki.

Według mnie najprawdopodobniejsze związki to będą:

Finn+Rose lub Rey+Kylo.

Finn+Rose - wydaje mi się że może być możliwe, bo byłby to taki trochę związek poboczny i nie wiele zmieniający w fabule. Poznają się na misi i będą razem.

Kylo+Rey - tutaj sprawa jest otwarta. Według mnie na pewno będą partnerami. Tylko pytanie na jakim poziomie;

Partnerstwo przeciw wspólnemu wrogowi.

Partnerstwo na zasadzie koleżeństwa

Partnerstwo na zasadzie związku.

Wydaje mi się że chyba troche za wcześnie na związek Rey i Kylo i nie jestem przekonany czy będą chcieli pchać główną bohaterkę w jakieś związki. Chociaż to by było ciekawe, droga od wrogów do wspólnej miłości.

Re: ROMANSE/ZWIĄZKI

Do czasu obejrzenia TFA nie chciałam żadnych związków, bo poprzednie takowe w SW mnie nie zachwyciły i w ogóle uważam romanse za zapychacze i smęty w takich filmach fantasy czy sci-fi, które upraszczają fabułę i są na jej szkodę. Ale gdzieś od, hm, trzeciego(?) seansu TFA widzę Rey i Kylo, a ewentualny brak romansu w tym przypadku uznam za ogromną niespodziankę czy wręcz skandal

Re: ROMANSE/ZWIĄZKI

NICKNAME napisał:

Według mnie najprawdopodobniejsze związki to będą:

Finn+Rose lub Rey+Kylo.

Finn+Rose - wydaje mi się że może być możliwe, bo byłby to taki trochę związek poboczny i nie wiele zmieniający w fabule. Poznają się na misi i będą razem.

Kylo+Rey - tutaj sprawa jest otwarta. Według mnie na pewno będą partnerami. Tylko pytanie na jakim poziomie;


-----------------------

Szczerze mówiąc, nie widziałem w TFA potencjału na jakikolwiek romansik czy związek (chyba że Finn i Poe ).
W ANH jak się zobaczyło Leię i dwóch facetów, którzy przybyli ją uratować, to od razu można było poczuć, że będzie się coś działo.
Tym razem tak nie ma, brakuje mi między bohaterami jakiejś więzi, która by kładła grunt pod coś poważniejszego.
IMO i tak pewnie coś wcisną, bo to niestety taki przykry standard, ale każdy ewentualny związek będzie tu dosyć drewniany i na siłę.

Para Finn+Rose byłaby chyba najgorszym z możliwych, bo o ile Finn jest w miarę w porządku, to ta kobitka jest dla mnie mega irytująca już z samych zdjęć i jeśli drżę na myśl o czymś związanym z TLJ, to jest to moment w którym ona się pojawi i przemówi.

Re: ROMANSE/ZWIĄZKI

Jednak uważam, że jeszcze gorszy od Finn+Rose
byłby Finn+Rey.
Ale na szczęście to jest mało prawdopodobne.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Mam takie jedno pytanie bo nie jestem pewien.

Czy kolor pocisków ze statków jest zależny po której stronie jest pilot ? Jeśli oczywiście ten statek należy do tego pilota.

Czyli na przykład:

Jasna strona mocy to pociski niebieski/zielony

Ciemna strona mocy to pocisk czerwony

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Do tej pory było odwrotnie. ~
Na zielono strzelały TIE, na czerwono Xy itp. Na niebiesko strzelały dział(k)a jonowe.

Ale pewnie to była kwestia generatora. Chyba Assault Gunboat strzelał(a) na czerwono, ale nie mam jak sprawdzić.
Więcej może być na http://www.sluisvan.net/ choć nie wiem, czy jest tam o kolorach.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

A ja specjalnie nie pisałem bo myślałem, że będą trolle, i wewnętrzna walka darka z lightem zakończyła się remisem.
Kolor pocisków nie zależy od pilota tylko od producenta statku. Podobnie ma się sprawa ze zwykłymi blasterami. Gdybyś chciał poczytać więcej:
http://www.ossus.pl/biblioteka/Blaster

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

OK, dzięki.

Nowe zdjęcia

Re: Nowe zdjęcia

To ustrojstwo za Rey - interesujące i złowieszcze xD

Re: Nowe zdjęcia

Na drugim zdjęciu widać jej stanik, chyba nie zostawią tak tego w filmie

Re: Nowe zdjęcia

Mi sie podoba.

A tak normalnie to w filmie postać Rey ma stanik czy nie ?

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Na 4chanie pojawił się chyba pierwszy przeciek, który przynajmniej wygląda na prawdziwy. Pokrywa się prawdopodobnie z jedynym dobrze poinformowanym w fandomie źródłem - MSW. Współgra też z pozostałymi materiałami, scenami z trailera, nawet nadaje im znaczenie.

http://boards.4chan.org/tv/thread/89396156

Także polecam nie czytać Ja przeczytałem jedynie o "akcji" na wyspie. Jeśli to prawda, będzie grubo i dostaniemy efekt "wow" na miarę Vadera w RO.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Łoo matko !, NIE CZYTAĆ !!!, NIE CZYTAĆ !!!.
Ludziska, pliz, nie dawajcie takich linków !.
ps. tak zajrzałem tam, i uciekłem ! - nie czytałem !

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

W obydwóch jest większość inaczej.

Przykład:

W jednej piszą, że będzie coś w rodzaju związku Rey i Kylo. A Rose i Finn będą się nie lubić

W drugiej piszą, że będzie zwiazek Finn i Rose.

No i komu wierzyć?

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Ten gościu to idiota, kopiuje innych przygłupów i dokłada spektakularne głupoty od siebie. Luke to Snoke, litości...

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Ło matko, przecież to jest totalnie kretyński stek bzdur! Jeśli to by się miało sprawdzić...XD

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Jezu, a myślałam że to co zapodał Luke S to zło. Myliłam się xD

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

mógłbyś streścić co tam piszą?

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Czytałem tylko o akcji na Ach-to, w skrócie:

początek spoilera Luke niechętnie przystanie na szkolenie Rey, początkowo odmówi, a jak już się zgodzi, to powie jej, że nie szkoli ją na Jedi, że te czasy już minęły. Będzie też scena koło Sokoła, gdy ciepło przywita się z Chewiem (uścisk) i R2. koniec spoilera

Potem nie chciałem czytać, żeby nie napsuć sobie za dużo i zrobiłem skipa do:

początek spoilera Nie czytałem jak, ale Luke będzie w innym miejscu, gdy do Rey podejdzie Kylo. Ten zmierzy się z nią, ale nie będzie chciał jej zabić. Ciągle będzie przekonywał, żeby go chociaż przez chwilę posłuchała.

W międzyczasie Luke zmierzy się z rycerzami Ren - scena będzie bardzo efektowna, a Skywalker po prostu rozniesie ich kombinacją mocy i - a jakżeby inaczej - swojego ZIELONEGO miecza świetlnego, który pojawi się tam z po raz pierwszy.

Rey w końcu zacznie słuchać Kylo, chociaż będzie bardzo nieufna i sceptyczna. Wtedy dołączy Luke, który będzie bardzo zły z powodu tego, że rozmawiają, ciśnie nawet mocą w otoczenie. Dalej zrobi się mały "chaos", Rey nie będzie chciała uwierzyć ani jednemu ani drugiemu, będzie próbowała od nich uciec.
koniec spoilera

I dalej nie czytam, nie chcę sobie psuć. To co napisałem, to tak w dużym uproszczeniu. Jeżeli chcesz przeczytać dokładniej, to jest post oznaczony numerem 89397382.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Wygląda w miarę sensownie (tez nie czytalem całego) ale wbrew pozorom nie jest wcale tak trudno napisać taki wiarygodny leak majac juz tyle informacji z trailerów i artykułów. Ostatnio pojawił sie leak logo nowego dodatku do WoWa w ktory uwierzyła wiekszosc reddita, po czym autor leaka przyznal sie ze to fake.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Uważam, że wygląda bardzo prawdopodobnie.

Tylko z tego wszystkiego co wiemy, nie trudno jest ułożyć fabułę.

Dziwne jest to, że jest dopiero dzisiaj napisał o tym. Wszystkie te sceny można wywnioskować z materiałów od SW.

Ta scena jaki pisze że Rey będzie przy ognisku z resztą. No spoko tylko widzieliśmy już to w nowym materiale, i to nic odkrywczego.

Wydaje mi się, że to po prostu taka fanowska fabuła. Co nie oznacza, że nie prawdziwa.

Ale pisze czasami dziwne rzeczy, dla przykładu że Krennic jest ojcem Poe,Luke będzie miał scenę samogwałtu albo że Rey to Skywalker.

Nie pasuje mi też, że Hux zginie. No bo jak przypuśćmy Kylo będzie bezstronny to po stronie złych mamy tylko Snoka, Phasme i Gwardzistów - nie za mało troche ?

Wydaje mi się, że trochę ta fabuła przewidywalna. Taka jak ją opisuje autor. Nie wydaje mi się, że zrobili by tak prostą fabułę, szczególnie, że zapowiadają sporo niespodzianek.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Do momentu z ojcostwen Poe to serio uważałam, że gość odrobił lekcje i dobrze trolluje, ale po tej rewelacji po prostu kwikłam xD poprzednie 4chanowe bujdy od niby oglądaczy jednak były lepsze.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

*ojcem xD

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Tego nie napisał autor wątku, tylko troll podszywający się pod niego - na 4chanie można mieć takie same nicki

https://en.wikipedia.org/wiki/4chan

Any nickname may be used when posting, even one that has been previously adopted

Wiem, tego nie da się zrozumieć

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Ok, nie przeczytałem.

Będę miał "wow".

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Zerknijcie na robione z ukrycia zdjęcia z Irlandii:
http://www.zakazanaplaneta.pl/wp-content/uploads/2016/05/news_sw8364.jpg
https://i.ytimg.com/vi/l5FgAEbKDOo/maxresdefault.jpg

To wydaje się pokrywać z fragmentem o początek spoilera rycerzach Ren i ich rozbitym statku koniec spoilera - pytanie tylko, czy on to dopasował do tych zdjęć.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Kurcze, ten leak o tym co będzie się działo na wyspie, jest nawet sensowny, ta lokacja na pewno będzie bardzo ważna dla całego filmu, i jeśli miałbym obstawiać gdzie w filmie dojdzie do spotkania Luka, Kylo, i rycerzy - to właśnie tam.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Spoiluję, wiec uwaga. Te zdjęcia są stare i znane już od kilku miesięcy. To, że na Ach-To rozbije się statek Kylo/Kylo z KORowcami, dojdzie do pojedynku Luke`a z nimi to jedne z najstarszych poszlak. Tak samo jak rozmówki Rey i Kylo i Luke rozwalajacy chatkę. Gościu jeszcze zgrabnie połączył inny niby leak, który okazał się bullshitem (osoba opisywała także trailer z 9 grudnia, w którym nic z jej opisu się nie sprawdziło, a historia brzmiała nawet sensowniej niż ta), że Snoke to pierwotny Sith, który energię czerpie że smierci, bo inaczej słabnie (wiem, jak to brzmi, ale duży skrót). Gościu w bts zobaczył to okrągłe ustrojstwo (o którym jakoś nikt nigdy wcześniej nie pisał), dodał dwa do dwóch - bam! - to coś daje energię Snołkowi! Naprawde, litości... Inni lepiej się starali, podając często bardzo przekonujące szczegóły scen, typu że Finn tu i tu robi taki żart, na co postać ta i ta reaguje tak. Na pewno cos sie z tego sprawdzi bo czesc powtarza sie ciagle w tych leakach, ale jako całość - jedno z gorszych podejść imo.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

*9 października...

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Evening Star napisał:
jedno z gorszych podejść imo.
-----------------------
Patrząc na liczbę komentarzy na reddicie, leak wzbudził chyba największe emocje ze wszystkich wątków tego typu.

Próbowałem dokopać się do tej maszyny, nie widzę tego nawet, nie wiem, czy wykopałaś jakiś kolejny trolling w rodzaju ojca Poe, czy rzeczywiście tak jest. Gdyby coś takiego tam było, wyśmialiby kolesia na wstępie a wątek poszedłby w zapomnienie. No chyba że totalnie odpłynąłby jak ten drugi dzisiaj.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

14ParsecsLater 10/25/17(Wed)15:52:07 No.89399461▶>>89399495 >>89399531
>>89399346

He’s a Force user, but he seems weakened or limited, a bit like Sauron and Voldemort?

There’s a contraption next to his throne which is like a glass ball filled with Force lighting looking electricity, and he doesn’t leave his throne room once until the very end of the film, when it becomes apparent that he could come to some harm if he stays.

My guess is that the throne is helping him to regenerate somehow. He looks in visibly better condition - though still scarred - at the end of the film than he does at the start, and his skin looks more human in colour too.


To nie jest do końca głupie, gdyż taki przyrząd już był widoczny w jednej z zabawek z TLJ z sali tronowej Snoke`a (nie chce mi się szukać linków), ale do momentu ostatniego BTS nikt nie zwracał na to uwagi w ogóle, ani nie było o tym nic w leakach. Dopiero po BTS ludzie szybko pokojarzyli, że to z zabawki i to za Rey, co stoi to ten sam przyrząd. Dlatego nie daję temu leakowi wiary. Chyba, że ktoś się podszywa, ale ja nie wiem jak ten 4chan działa.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

O tu masz tę zabawkę:
https://intl.target.com/p/star-wars-force-link-bb-8-2-in-1-mega-playset-including-force-link/-/A-52157982
Jest to widoczne wyraźnie przy jego tronie.
Ale dopóki nie pojawiło się w BTS to:
https://78.media.tumblr.com/81b964f62661211d9e31ef7402079dc3/tumblr_inline_oycrb99sSv1um03lu_540.png

To nikt nawet nie zwracał na to uwagi.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Cóż, zobaczymy w grudniu. Oczywiście, że równie dobrze koleś mógł ładnie pozbierać poszlaki, potrafi pisać z mniejszym lub większym sensem i wyszło coś, co wygląda na rozsądne, przynajmniej w większej części.

Ale niektóre detale mnie zastanawiają, jakby manipulował tymi zdjęciami z Irlandii, to skąd wiedziałby o rozbitym statku korowców? Na zdjęciu widzieliśmy niby jakiś syf i dym, ale nikt nie wpadł, że to może być właśnie rozbity statek. Może strzela, a to w cale nie jest statek. A może szczęśliwy traf. A może rzeczywiście coś wie.

Przecieki z planu mówiły o walce z korowcami i zielonym mieczu. W dodatku istnieje filmik, na którym Mark chyba nie wiedząc, że jest w tym momencie nagrywany, zamachnął się z mieczem i używając czasu teraźniejszego odparł, że mają specjalne lekcje do tego - https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/6ywmse/mark_hamill_talking_about_the_lightsaber_classes/

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

*wcale

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Rozbitego statku na Ach-To on nie wymyślił, już wcześniej krążyła plotka o tym, że Silencer rozbije się na Ach-To i nawet była z tym fabuła, oczywiście także od kogoś, kto widział. Widzę, że może dla Ciebie to jest jakaś nowość, ale serio, to jest jedna z także starszych rzeczy. Widzę, że coś poprzerabiał z innych fabuł i dodał takie nowe kwiatki jak z tą maszynką.

Co do Marka i używania przez Luke`a miecza i w ogóle postać Luke`a to jest dla mnie obecnie ogromna zagadka. niemniej, znowu, była fabuła już wcześniej, że Luke z łatwością pokona Rycerzy, głównie przy pomocy Mocy, a nie miecza.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Silencer to raczej nie jest, o ile te czarne ludziki to rycerze Ren, nie pomieściliby się wszyscy Poza tym Kylo musi się stamtąd wydostać. To nieco bardziej przemawia za jego wersją.

A co do przecieku o starciu z korowcami, to muszę Cię naprostować, bo pierwszy informował o tym MSW prosto od jego źródła i wyglądało to tak, że pierwszego pchnie mocą, a później wyciągnie miecz (ewidentnie zielony, po włączeniu ta biała pałka miała świecić się na zielono, tak jak w przypadku niebieskiego u Rey i czerwonego u Kylo na materiałach z TFA, czy nawet TLJ) i nim ich zasieka - https://makingstarwars.net/2016/05/star-wars-episode-viii-the-knights-of-ren/

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Boss się wozi w swojej limuzynie, a koledzy mogą czym innym xD Albo może to być równie dobrze Shuttle z TFA, o to już mniejsza, to, że rozbije się statek na Ach-To i to, że będą tam korowcy to jest wiadome od dawna.

Co do drugiego to no cóż, trzymam za to kciuki, bo większość niby fabuł nie wspomina o tym, by Luke w ogóle miecza używał, ani marketingowo nie jest z nim nigdzie pokazywany. Nie wiem w sumie co tu tak bardzo ukrywać. Raczej dla nikogo nie jest wielkim halo, że Luke może posiadać zielony miecz czy miecz jakiś epicki pojedynek, raczej wszyscy na to czekają. A jednak materiały promocyjne wolą go pokazywać z kijaszkiem. Coś tu mogą szykować.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

To jest ta sama sytuacja jaka miała miejsce przy ukrywaniu Rey jako "Jedi" (force user + miecz, a sugerowanie Finna) w trakcie promocji TFA i Vadera używającego miecza w trakcie promocji RO. W pierwszym przypadku chodziło w dużym stopniu o fabułę, a w drugim już konkretnie o efekt "wow". Przecież mogli wcisnąć Vadera siekającego mieczem w trailer i hypować ludzi do granic możliwości, a jednak tego nie zrobili i postawili na "wow" w kinie. Teraz, jak sama wspominasz, wszyscy chcą zobaczyć Luke`a z jego zielonym mieczem w akcji, po 30 latach. I Disney Wam to da

Wbrew pozorom mamy solidne poszlaki - ten przeciek z Irlandii, który wydaje się najsensowniejszy i podparty czymkolwiek w przeciwieństwie do reszty, do tego ten filmik z Markiem, na którym macha mieczem i mówi, że mają specjalne lekcje od tego, po trzecie, nawet taka głupotka może na to wskazywać - https://i.redd.it/u22fu0i8dzgz.png . Szybki w tych zabawkach zawsze odpowiadały kolorowi miecza

Ogólnie nie mam czasu na śledzenie tego wszystkiego, jednak o temacie Luke + miecz staram się czytać jak przejrzę sobie nagłówki na reddicie co jakiś czas.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Sytuacja z Finnem bawi mnie do dziś, bo nawet po tym fragmencie z końca trailera, gdy się zamachuje na Kylo przez myśl mi nie przeszło, że po pierwsze będzie główną postacią ani, że będzie Jedi. Rey była tak ewidentnie zrobiona na modłę Luke`a z ANH, że to aż biło. Także scenka, gdy przyzywa do siebie miecz jakoś mnie nie zdziwiła, ale wiem, że wielu ludzi tutaj pogrzebało swoje nadzieje i minęło się z oczekiwaniami

Za taką zmyłę jak z Finnem to w tym trailerze TLJ widzę ewidentnie sugerowanie, że Kylo zabije Leię. Ten fragment wywoływał największe wtf, jak przeglądałam reakcje na yt. Ale fakt, ukrywanie miecza Luke`a pewnie ma związek z tym, żeby wywołać efekt jak z Vaderem w RO - tak, bardzo możliwe.

TCW

Hoho, fani TCW będą się ostro jarać. Oczywiście to tylko spekulacja, ale dosyć sensowna.

https://i.imgur.com/fCFdRRR.png

Re: TCW

I jeszcze anakin i Ahsoka jako "brat" i "siostra" mocy...

Pażiwiom, uwidim, kak gawariat Francuzy

Re: TCW

Ehm... a ten pod mieczem Kylo, nad Gwardzistami to kto? Hux?

hmm

Ktoś chce szklaneczkę?

https://imgur.com/emuEmjw
https://s3.drafthouse.com/images/made/The_Light_Side_ART_1_Glass_Merch_Item_640_432_81_s_c1.jpg

A tak na serio - radziłbym się zbytnio nie przywiązywać do tego artu, po pierwsze to tylko promocja dodawana do biletów w jednej z amerykańskich sieci kin i może być to luźna interpretacja artysty, niezwiązana z filmem, po drugie początek spoilera kolor miecza jest niebieski, ale rękojeść... to nie jest miecz Anakina, a bardzie przypomina zielony miecz Luke`a. Miecz Rey jest inny, widać wyraźnie, że to miecz Anakina - a ten Luke`a ma najpierw jeden okrąg, później drugi, jak tutaj - https://i.ytimg.com/vi/04zJeHIBBfM/maxresdefault.jpg. Kolor może być czymś w rodzaju placeholderu koniec spoilera.

SOUNDTRACK

Na reddicie pojawiła się informacja o rzekomym soundtracku do THE LAST JEDI.

https://www.reddit.com/r/starwarsspeculation/comments/79clao/the_soundtrack_titles_for_the_last_jedi/

Żeby była jasność, nie twierdze, że to jest 100% legit, daje to tylko w ramach ciekawostki, żeby ktoś mi potem nie zarzucił, że daje fake informację.

Ale tak patrząc na te utwory to raczej mało prawdopodobne.

Re: SOUNDTRACK

Ale tak patrząc na te utwory to raczej mało prawdopodobne
-----------------------

Piękno subiektywizmu. Ja widząc takie tytuły odnoszę wrażenie że są bardzo prawdopodobne. Chociaż brakuje np. takiego Skywalker Theme.

Nie ważne jak jest na prawdę. Liczy się tylko to, że usłyszę tę muzykę 13 grudnia, o ile przeżyję te 45 dni

Re: SOUNDTRACK

Jak już musisz wrzucać jakieś fejki z reddita, to czy mógłbyś nie tytułować postów CAPS LOCKiem? Dwa razy się już nabrałem, że coś oficjalnego. Zwłaszcza przy trailerze to może zdenerwować.

Re: SOUNDTRACK

To fake. I to nieudolny, bo nazwy są wyjątkowo kretyńskie. Już lepszy był ten z sierpnia (też fake), który nawet podano w newsie.

Litości, jak ten topic ma się zamienić we wrzucanie największego rakcontentu, fake`ów i trollingu ze wszelkich zakamarków sieci...

Re: SOUNDTRACK

Mike Zeroh nagrał film potwierdzający ten przeciek. Czyli jest już na 100% potwierdzone.

Żądam przeprosin.

Re: SOUNDTRACK

KB-1303 napisał:
Żądam przeprosin.
-----------------------

Od Luke`a S? Nigdy się nie doczekasz. xD

Re: SOUNDTRACK

Po drugie ten soundtrack był na Amazonie.

Re: SOUNDTRACK

Intryguje mnie The Prince And The Scavenger. Jasnością jest, że tytuł odnosi się do Bena i Rey. No i czytając te tytuły układa nam się plan filmu, który jest prawdopodobny. Początek, dostajemy FO, potem Luke i Rey, atak na D`qar, przegrupowanie się, powrót na Crait, odwiedzenie Canto itd...

Re: SOUNDTRACK

Jest szansa było trochę szumu wokół niego. Dodatkowy fakt, że soundtrack z TFA też wypłynął na amazonie.

W każdym filmie z SW gdzie była para była taka nazwa: ktoś ..and" ktoś
przykłady:

Han and Leia
Padme and Anakin

To wychodzi, że tutaj może być nowa para pod koniec filmu. Reżyser mówił, że nie będzie dużego romansu w filmie. Ale, przecież może być pod koniec filmu.
Druga sprawa, że to że tak mówił to nic nie oznacza, bo po prostu mógł kłamać by zmylić. Przecież, tak nas próbuje oszukać poprzez trailery, to dlaczego miałby nie oszukiwać w swoich słowach.

Ale powiem tak nie zgadza mi sie jedna rzecz. Że Crait jest tutaj na 10 pozycji. Jasne to nie musi być nazwa bitwy, ale wiemy że bitwa o Crait będzie pod koniec filmu, a w tym soundracku nie ma pod koniec niczego o Crait, a wątpię, żeby taka bitwa nie miała własnej muzyki.

Driver

Driver w wywiadzie powiedział coś na temat Rey co można uznać za jakiś spoiler. Tylko, że nawet jeśliby uznać, że mówi o Rey i, że jest to prawda to i tak niewiele zdradza. No ale reddit płacze, że Driver zdradził jakąś wielką tajemnicę. Może mnie ktoś oświeci co te info wnosi. Co najwyżej kończy żywot niektórych z teorii.

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/79jyn0/adam_driver_lets_star_wars_secrets_slip_in_the/

BTW Czas chyba najwyższy nie wchodzić na reddit/starwarsleaks bo zaczyna się już tam niebezpiecznie robić.

Re: Driver

Też to czytałam.

Przy czym sugestia że chodzi o Rey pochodzi od redaktora a nie od AD, i generalnie raczej wygląda na to, że chodzi o księżniczkę Leię, w przypadku której ujawnienie prawdy o pochodzeniu zrujnowało reputację i karierę, oraz przyczyniło się do przejścia Bena na ciemną stronę.

Burza w szklance wody.

Re: Driver

Masz absolutną rację, to nie jest o Rey.

Re: Driver

Czy ja wiem. Pasuje do Lei, ale kontekst trochę bez sensu. Po co Driver miałby mówić o Lei skoro na tym etapie po wydarzeniach z Bloodline galaktyka wie, że Leia jest córką Vadera. Na bank w TLJ nie musi ukrywać kim jest.

No ale nic też nie dowodzi temu, że jest to o Rey.

Re: Driver

Ponieważ ukrywanie prawdy o Vaderze przez Leię i nagłe tej prawdy ujawnienie miało najprawdopodobniej ogromny wpływ na postać przez niego odgrywaną i ogólnie na wszystkie wydarzenia.

Re: Driver

Na oficjalnej jest także - https://www.starwarsnewsnet.com/2017/10/daisy-ridley-and-adam-driver-talk-about-their-characters-in-the-last-jedi.html, jest też o tym, że Daisy jeszcze przed kręceniem TLJ wiedziała kim są rodzice Rey, i że Rian napisał dobry scenariusz, który porusza (ogólnie tak se tłumaczę ).
A, i jest jezcze o tym, że w filmie będzie też więcej "machania" mieczem .

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

https://www.youtube.com/watch?v=8soRSEH3lvA&feature=youtu.be - international trailer.

https://i.redditmedia.com/FltzE9q8X8fg5qR5iHmrHrnKdcLL3hODjIsTSXl4AWs.jpg?w=535&s=6a36e45713cc2d7f9c91226bd7c4125f - japoński plakat

Ogólnie mało nowych scen i raczej nie są istotne, Luke z mieczem na plakacie (Anakina/jego/Rey), ogólnie dziwna sprawa.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Teraz tylko ciekawe co oznaczają te napisy. Może być to teraz potwierdzenie kto do kogo mówi.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Co do napisów, to nie wiem, ale właśnie na oficjalnej znalazłem coś takiego : https://www.starwarsnewsnet.com/2017/10/star-wars-the-last-jedi-japanese-website-emphasizes-the-stories-of-rey-kylo-ren.html, no więc w skrócie - Kylo i Rey to jakby "lustrzane odbicia". Rey, która poczuła moc w TFA jest niepewna, zagubiona i cytuję : "will she be taken away by the darkness….", i Kylo, w którym pomimo zabicia ojca jest wciąż "promyk światła". Oboje są świadomi, że w jakiś mentalny sposób oddziaływują na siebie. Co ciekawe, w jednym z wywiadów Daisy mówiła, że w TLS będzie nie tylko więcej walki na miecze, ale także dojdzie do swego rodzaju "treningu mentalnego". To by się trochę zgadzało z powyższym. Tak sobie myślę

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

To brzmi tak realnie. Chyba już czas odciąć się od spoilerów. Jak tak dalej pójdzie, ułoży my cały scenariusz przed filmem xd

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Przy reżyserii Riana, to nie musisz się o to martwić. Nigdy całkowicie nie odgadniesz fabuły jego filmu przed pierwszym seansem.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Mimo wszystko mogę sobie go bardzo zaspoilerować.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Taka ciekawostka dla wszystkich mającyxh obawę po TFA, że Finn może zostanie Jedi w kolejnych epizodach
John Boyega udzielił wywiadu : http://www.digitalspy.com/movies/star-wars/news/a842082/john-boyega-debunks-star-war-the-last-jedi-fan-theory/, w którym chyba rozwiewa wątpliwości , ale też mówi, że raczej widziałby swoją postać jako kogoś na wzór Boba Fetta.

tymczasem Mark podpowiada...

Re: tymczasem Mark podpowiada...

Wg mnie sie droczy.

DJ - W Rebeliantach

Nie wiem czy ktoś z Was ogląda Rebelsów ale w 5 odcinku 4 sezonu pojawia się postać mega przypominająca właśnie DJ - wygląd, styl ubioru(płaszcz) i zawadiackie, cwaniackie podejście. Jest on tam barmanem w Imperialnej kantynie, jest byłym pilotem itd. polecam zobaczyć.!

Re: DJ - W Rebeliantach

Eee, nie sądze. Aczkolwiek co mnie uderzylo w tej postaci to to, że na siłę starali sie tego randomowego barmana jakoś opisać, kim jest itd. Co mnie troche zdziwilo bo potem już nic o nim nie bylo. Ale raczej sadze ze pojawi sie po prostu w dalszych odcinkach w powietrznej konfrontacji z Herą.

Re: DJ - W Rebeliantach

Baron Rudor występował już w Rebels


http://starwars.wikia.com/wiki/Valen_Rudor

Re: DJ - W Rebeliantach

Wiesz, Mossar, może to coś innowacyjnego dla Rebels, więc nic dziwnego, że czujesz się "uderzony". Wiesz co, ja się cieszę, że poszerzają ten serial, staje się on bardziej głęboki, stawia powiedzmy na wątki poboczne i to się jak najbardziej ceni.

Re: DJ - W Rebeliantach

Watpie. DJ nie wyglada na jakiegos staruszka w TJL. Na pewno prezentuje sie mlodziej od Luke`a.

Re: DJ - W Rebeliantach

*TLJ.

Luke

Mark Hamill właśnie udzielił wywiadu dla magazynu "Disney Insider", a ponieważ jest oficjalna publikacja, więc jest nadzieja że chyba nie trolluje .
W dużym skrócie, odnośnie roli Luka w TLJ mówi, że nie zmienił się "fundamentalnie" jako osoba, oczywiście jest o wiele starszy, i bogatszy o doświadczenia życiowe, ale to wciąż ten sam Luke, którego zapamiętaliśmy ze starej trylogii. Dalej, o swej roli w TFA - Luke stracił pewność, czy wybory których dokonał były słuszne, czy postąpił słusznie, i że to "gryzie go od środka", to zmienia jego charakter, ale początek spoilera Luke NIE PRZESZEDł na ciemną stronę koniec spoilera.
Mówiąc dalej o swojej roli w TLJ, to jest kompletnie inna od tej, jakiej się spodziewał. To wielka zmiana, i nie był pewien jak ma przedstawić tą zmianę jaka zaszła u Luka - z osoby reprezentującej optymizm i nadzieję w kogoś, kto całkowicie odrzuca wszystko w co wierzył.
Jak mówi to wielki zwrot, i właściwie w całym filmie są niespodzianki, które "spowodują opad szczęki u publiczności". Na koniec dodał, że nie byłby w stanie zrobić tego bez Riana, że to wielka odpowiedzialność i odwaga z jego strony pokazać to w taki sposób w filmie.
Link do artykułu : https://www.starwarsnewsnet.com/2017/11/mark-hamill-talks-about-lukes-state-of-mind-in-the-last-jedi.html

Karty

Re: Karty

Co to za karty?

Stikeez

Słuchajcie ja chciałem nawiązać do posta o Stikeez z Lidla. Powiększyłem sobie flyer`a na stronie z figurkami i widać taką niby gablotkę z postaciami. Na górze znajdują się takie bladoniebieskie figurki a także jedna jest po lewej stronie.
I teraz uwaga bo potencjalny spoiler: jak mniemam są to figurki "force ghosts". Widać tam kogoś kto wygląda jak Anakin, Luke, Yoda, Snoke (?) lub Mace Windu (?) i po lewej na dole ktoś kto wygląda jak Ben Kenobi. Czy to ja mam paranoję czy też to widzicie?

Re: Stikeez

Na starwars.pl jest lista figurek i z tych co Cię interesują tojest to:
Anakin Skywalker jako Duch Mocy
Obi Wan jako Duch Mocy
Yoda jako Duch mocy
Imperator jako Hologram

Ale nie wydaję mi się że to potwierdza ich obecność w TLJ ponieważ w tym samym zestawieniu są postacie z innych epok np. Vader, Gwardzisci, Imperstor itd.

Prawdopodobny wyciek fabuły

Niby wszystko logiczne ale nie zgadza się z paroma innymi doniesieniami: początek spoilera
-Leia umiera a podobno mieli nie zmieniać fabuły z powodu śmierci Carrie Fisher
- Luke jest po ciemnej stronie mocy a Mark Hamill twierdził że tak nie będzie.
- Brak duchów mocy.
Choć to że Kylo będzie po stronie Ruchu Oporu by się zgadzało.
koniec spoilera

Re: Prawdopodobny wyciek fabuły

Skad te informacje? + dlaczego wspominasz o Kylo, nie wspomniałeś o nim w podpunktach

Zapomniałem linku!

Oj, zapomnieli linku a bez niego nie ma to sensu.
http://knights-of-ben-solo.tumblr.com/post/167435262735/tlj-plot-leak-that-i-am-actually-believing-to-be
To co wypunktowałem to nie zgodności z fabuła z linku do doniesień które mamy. A co do Kylo to akurat tłumaczy takie rzeczy jak np. symbol zarazem Ruchu Oporu i Najwyższego Porządku na karcie parę postów wyżej i zgadza się z tą fabułą.
Bądź co bądź dość logicznie to jest napisane choć nie zgadza się dokładnie w tych podpunktach co wymieniłem.

Re: Zapomniałem linku!

Eee, nie. Za dużo tu grubych rewelacji.

Poster

Nowy plakat "Ostatniego Jedi" od AMC:

https://pbs.twimg.com/media/DOsuUQ5W4AECAPS?format=jpg

Spojrzcie na grafike treningu Luke`a i Rey na Ahch-To. Pokazany jest trening Rey, ale tym razem ewidentnie nie cwiczy wymachow sama, lecz z Lukiem.

Re: Poster

O tak Luke z mieczem!!!!!


Ale z drugiej strony może to być Kylo vs Rey

Kylo i Luke

Czy tylko mi się wydaje, że przed Lukiem jest Kylo ? https://twitter.com/starwars/status/931148604487622657

Re: Kylo i Luke

Jest, bo Kylo przyleci na Ach-to, co wiemy od dawna?

Reklama LEGO

Właśnie natrafiłem na reklamę LEGO Finalizer`a, która niezmiernie mnie zaciekawiła. Otóż w reklamie Snoke otrzymuje rozkazy (?) od jakiegoś zakapturzonego osobnika, następnie przekazuje je do jakiegos admirała czy komandora FO, ten przekazuje je do Stormtroopera, a ten do BB-9E.

Co mnie zdziwiło? Wg mnie ta reklama pokazuje, że to wcale nie Snoke może być tym "najwyższym" w FO.

Zobaczcie sami:

https://www.instagram.com/p/BbkdUQSF3tB/?taken-by=starwars.grams

Kim może być ta zakapturzona postać?

Re: Reklama LEGO

Prawdopodobnie jest to Kylo Ren w kapturze mówiący Snoke`owi o sytuacji w czasie walk. Mikrofigurka hologramu jest rownież w zestawie lego + raczej by nie dali takiego plot twistu do zestawu lego.

Re: Reklama LEGO

Porownalem sobie zakapturzona wersje LEGO Kylo Rena z TFA i to nie jest ta sama postac. Wersja s TFA ma kaptur i kolnierz (czy tam co to jest) do polowy plecow, a postac z reklamy ma plaszcz do samej podlogi.

https://target.scene7.com/is/image/Target/21505865_Alt08?wid=520&hei=520&fmt=pjpeg

Poza tym, nawet gdyby mieli specjalnie robic zakapturzonego LEGO Kylo Rena do TLJ to byloby nie logicze, bo przeciez w EVIII wcale nie ma kaptura tylko peleryne.

Re: Reklama LEGO

My się tu chyba za dużo sensu doszukujemy. Formy na klocki nie są tanie, a Lego mogło poprostu wykorzystać już istniejącą formę która przedstawiała hologram Imperatora.
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=16478#T=C&C=15
Poprostu oszczędność.

Re: Reklama LEGO

Ale też, gdyby okazało się, że to jednak jest Luke kontaktujący się ze Snoke`m, to nie musi wcale oznaczać, że automatycznie jest po "ciemnej" stronie.

Re: Reklama LEGO

A w jakim innym celu miałby się kontaktować?
I tak raczej się teraz tego nie dowiemy kto to jest, hologram jest zbyt mało dokładny.

Re: Reklama LEGO

Luke kontaktuje się ze Snoke`iem, bo wie, że na statku jest już Kylo i Rey - po ucieczce z wyspy.
To może być też Kylo, który kontaktuje się ze Snoke`iem informując go, że jest z nim Rey.
To może być też Rey, która po ucieczce z Kylo chce spotkania ze Snoke`iem.
Tak sobie pomyślałem, że jednak za dużo już czytam tych różnych teorii ...

Re: Reklama LEGO

Nie wydaję mi się, że to Kylo Ren. Jego nowy strój w TLJ nie ma kaptura.

Re: Reklama LEGO

Jeśli nie zdaje mu ktoś relacji poprostu to może wraca teoria zły Luke?

Re: Reklama LEGO

Przed momentem oficjalny kanal Star Wars na Instagramie takze opublikowal te reklame. Kylo Ren odpada, zly Luke takze wydaje mi sie byc naciagany. Nie mam pojecja.

Re: Reklama LEGO

Ale dlaczego odrzucasz Kylo Rena? Długość peleryny nie wydaje mi się zbyt dużym uzasadnieniem. Mogli właśnie poprostu dostępną formę na klocek wykorzystać. A jeśli by patrzeć na długość peleryny to Luke, albo ktokolwiek inny ktoś mógłby ją założyć. Nie wydaje mi się aby sensowne było dawać jakąś postać której Snoke jest podległy.

Re: Reklama LEGO

A może to po prostu ktoś z Rycerzy Ren?

Re: Reklama LEGO

Czy tylko mi ta zakapturzona postać przypomina Imperatora? Dokładnie ta sama peleryna jaką ma Imperator w figurce lego.

Nowy Spot TV

Według mnie najlepszy spot jaki był dotychczas.

Szczególnie moment w którym Rey mówi do Luka, że Kylo go zawiódł. I ta łza w oczach Luka.
To jest moment w którym wie, że to on zawiódł Bena. Stare wspomnienia wróciły.

Spodziewam sie takiego dialogu.

Rey: Kylo Cię zawiódł, ja nie zawiodę.
Luke: To nie Kylo/Ben mnie zawiódł, to Ja zawiodłem Kylo/Bena.

Widać, że ta trójka Rey,Kylo,Luke będzie najważniejszym punktem w filmie.

Na prawdę patrząc na materiały dotychczas uważam, żę Mark i Adam zrobili świetną robotę, grając tak emocjonalnie.

Druga sprawa skąd Rey wie, że Kylo to Kylo ? Przecież nie od Luka bo on go pamięta jako Bena, więc dziwne.

Nawet jeśli usłyszała, że Han woła do niego Ben, to dlaczego go nazwała Kylo a nie Ben.

Ta nowa scena z Kylo to na początku myślałem, że to młody Ben Solo z wizji. Ale potem zobaczyłem, że ma tą bliznę, która najwidoczniej szybko sie goi. Miał takie dziwnie krótkie włosy, według mnie lepiej o wiele w dłuższych wygląda.

I jeszcze ta scena Luka z Rey to jest potwierdzenie tego, że to jest moment z ostatniej sceny z trailera. Tylko trzeba pamiętać, że to nie oznacza, że Kylo nie wyciąga ręki do Rey.

Słowa, że widziała to miejsce w snach jest fajnym nawiązaniem do sceny gdy Kylo przesłuchuje Rey i Kylo mówi, że widzi wyspę którą sobie Rey wyobraża.

Nowe zdjecia

Re: Nowe zdjecia

Jakie dorodne rodzeństwo na pierwszej okładce

Re: Nowe zdjecia

Czyli powiadasz, że okładki idą według "klucza"

Re: Nowe zdjecia

Zodiak napisał:
Nowe zdjecia z "Ostatniego Jedi" od EW:


https://ewedit.files.wordpress.com/2017/11/000269250hr.jpg?w=669


-----------------------
Czy tylko dla mnie Luke wygląda tutaj jak menel? Jeszcze brakuje mu rękawiczek bez palców.
A tak zupełnie serio,żarty żartami, ale zdjęcia jak najbardziej mi się podobają, oby tylko mój hype nie wzrósł niebezpiecznie na marne. Myślę, że Rian nas mimo wszystko nie zawiedzie.

Moi drodzy

10 spot wgniata w fotel, czy na czym tam siedzicie :

https://youtu.be/
LNGJnp7Z9L8

Re: Moi drodzy

co ona mowi i co on jej odpowiada? w sensie rey i łukasz

Re: Moi drodzy

Kidus napisał:
co ona mowi i co on jej odpowiada? w sensie rey i łukasz
-----------------------
Oddychaj
A teraz
Skup się
Co widzisz?
Światło
Mrok
I coś jeszcze...
Wzywa mnie!
Broń się przed tym, Rey!
Rey!

Okładki EW

Zauważył ktoś napis na okładkach EW?
Napisano tam: "prepare for the episode, that will change the saga forever". Ciekawe czego takiego się dowiemy w TLJ? Co o tym myślicie?

Re: Okładki EW

W zasadzie ten tekst przewija się tu i tam od dłuższego czasu, więc nikt zaskoczony nim nie jest.

Re: Okładki EW

Tyle to ja wiem, zastanawiam się po prostu co takiego się wydarzy w TLJ xd bo to jednak bd coś, co zmieni odbiór całej sagi ...

Re: Okładki EW

Tego się nie dowiesz przed premierą ...
Jakikolwiek "twist" fabularny i inne "zwroty akcji" kluczowe dla fabuły są trzymane w tajemnicy i nie ma żadnych szans na jakikolwiek przeciek przed premierą filmu w kinach. A te nagłówki to, no sam wiesz - marketing panie, marketing ...

Re: Okładki EW

W Imperium Kontratakuje był plot twist, to i teraz jakiś na pewno będzie

#remakeTESB

Re: Okładki EW

Elendil napisał:
#remakeTESB
-----------------------
well, this is NOT going to go the way you think ...

Cóż...

Co do TLJ nie mam już oczekiwań. Miałem je przed TFA i liczyłem że będzie petarda że nie wykasują kanonu ( po coś stworzony był? ) ale jednak się zawiodłem... więc teraz nie spinam się,bo co tam może być? Jakiś dziwny Snołk i jego armia nazistów,beznadziejny murzyn ( bo po ANH muszą pakować wszędzie w SW murzynów ),nie ma już Hana a najważniejszy Luke wygląda jak kloszard. Owszem do kina pójdę bo od 1978 od ANH na każdej części,wersji byłem, ale nie czuję napięcia. To co sknocili w TFA muszą teraz pociągnąć. Miłym zaskoczeniem był RO dla mnie.. Vader rewelacyjny,Tarkin,Leia na chwilkę,widać ciągłość i pasuje do klasycznego SW niż te nowe. Co do SOLO mam obawy,bo zmiana aktora ( wiadomo,Ford już stary,a cyfryzacja jeszcze nie az tak dobra ),i zniszczenie EU to może być porażka... Ale odkąd przejął to potentat nie liczyłem i nie liczę na poziom,tylko na zbijanie szmalu.

Re: Cóż...

Darth Gigantus napisał:
bo po ANH muszą pakować wszędzie w SW murzynów
-----------------------
Aha. Musisz się czuć naprawdę nadczłowiekiem w stosunku do ciemnoskórych osób. Przeszkadzają ci -potwierdzone przez JJ`a- wzorowania FO na nazistach, a sam serwujesz podobne dawki rasizmu. Mam nadzieję, że film pozytywnie cię zaskoczy, mam nadzieję, że mnie także.

Re: Cóż...

Gdzie napisałem że przeszkadza mi wzorowanie do nazistów? tylko potwierdziłem to. Co do murzynów fakt wolałbym nie ogladać ich akurat w SW. Nie przepadam za nimi i unikam filmów z nimi,niech grają w swoich filmach.

Re: Cóż...

W takim razie za Lando też nie przepadasz?

Re: Cóż...

Ja uważam jednak inaczej. Mimo iż nie przepadam za murzynami to jakoś mi jednak nie przeszkadzają.
Szczególnie w Star Wars, bo rozumiem, ze musi być różnorodność. Mamy dużo postaci i każdy znajdzie coś dla siebie. Murzyni w lubią i kibicują Finowi . Ktoś z Azji kibicują Rose i Paige.

Mimo wszystko nie lubię postaci Finna. Podoba mi się pomysł, ale jakoś w filmie średnio to działa. Według mnie najfajniejszy jest gdy jest żartownisiem, problem zaczyna się gdy trzeba być poważniejszym.Ale to dopiero 1/3 historii i będzie się zmieniał. Jestem dobrej myśli bo patrząc na trailery jest nawet spoko.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Na nowym japońskim spocie mamy nową scenę z Rey, gdy siłuje się (?) mocą. W lewym dolnym rogu widać martwego gwardzistę Snoke`a, a Rey ma już ranę nad okiem (nie ma jej na screenie z niedzieli z EW, gdzie stoi za nią Kylo).

https://i.redd.it/4yd1x7cmsizz.png

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Czyli teoria walce Kylo Ren, Rey vs Strażnicy Snoka jest prawdziwa.

Serkis zdradza co nieco o Snoke`u

Uwaga w razie czego

https://tinyurl.com/y8tz9yzk

Snoke a Bloodline

Nie będę za bardzo oznaczał spoilerami, bo to i tak jest mocno spoilerowy temat. Inna sprawa, że nie wiadomo czy to spoiler, raczej domniemania. No ale pojawią się spoilery co do Bloodline.

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Rian miał swój wkład w historię Bloodline, mianowicie poprosił o pewne zmiany/dodatkowe kwestie w owej książce. Wypowiedział się na ten temat Pablo:
https://twitter.com/pablohidalgo/status/729372726645772289

Najciekawszym elementem tej odpowiedzi jest Napkin Bombing (uwaga spoilery co do Bloodline). Jak czytający pamiętają, stało się to na sam koniec książki, nikt nie zginął, ale spora część senatorów i pracowników nazwijmy to administracyjnych została ranna. Serkis przyrównał wygląd Snoke`a do WW1, tego, że ludzie byli "niszczeni" przez różnego rodzaju wyrafinowane maszyny wojenne, a następnie składani do kupy za pomocą nowoczesnej medycyny. Dlaczego Rianowi zależało, żeby dodać ten Napking Bombing do książki Claudii Gray, póki co książce najbliższej wydarzeniom ukazanym w sequelach i, co ważniejsze, książce wstępnie nakreślającej jak doszło do powstania First Orderu i dlaczego sytuacja w galaktyce była taka jaka była. Możliwe, że po prostu pasowało mu to do jakiejś wymiany zdań, pobocznego wątku. Ale wygląda to jednak na coś większego, istotniejszego. Z drugiej strony wg Riana nie dowiemy się nic o Snoke`u w EP8, przynajmniej tak wynikałoby z wywiadów z Rianem, gdzie Rian upierał się, że Snoke pełni pewną rolę w filmie i nie jest jego zadaniem wyjaśniać jego pochodzenie, przeszłość.

Tak czy inaczej brzmi to całkiem nieźle. Moim największym marzeniem sequelowym jest to, żeby Snoke miał ciekawe backstory. Nie takie w style Snoke to Windu albo Snoke to Plagueis. Wolałbym, żeby był pokiereszowanym przez Republikę senatorem albo po prostu człowiekiem który znalazł się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

Tego typu teoria ma dwa podstawowe problemy:
1. Senator + moc, teoretycznie znamy to z prequeli. Może tym razem, tak powiem to, zżynka z prequeli i Palpatine`a. Dla mnie mogłoby to przejść, jeśli tylko motywacja i działania Snoke`a będą inne niż Palpiego.
2. Kylo prawdopodobnie był kuszony przez Snoke`a już przed wydarzeniami z Bloodline. Aczkolwiek to też się da jakoś obronić, bo na temat Bena i jego szkolenia nie wiemy prawie nic.

Re: Snoke a Bloodline

Rian Johnson w tym wywiadzie (linki powyżej) dokładnie powiedział, że nie dowiemy się kim jest Snoke i jaka jest jego historia, porównał go do postaci Imperatora w klasycznej trylogii, który po prostu pojawia się w ESB. Ale, co nieco z tych wywiadów już wiemy i wygląda na to, że to ciekawie napisana postać.
Na pewno odpadają teorie, że Snoke-Plagueis, Snoke-Windu. Andy Serkis powiedział, że Snoke to bardzo potężna mocą postać, ale też bardzo ograniczona fizycznie. Snoke czerpie swą siłę i moc z nienawiści do Ruchu Oporu, i tego co mu się stało, więc jakieś powiązania już tam są.
Gdzieś tam w komentarzach na oficjalnej ktoś napisał, że Snoke przypomina mu postać Siona z KotORa 2, który podobnnie jak Sion swą siłę i moc czerpie z ran i bólu. Ciekawe porównanie.

Re: Snoke a Bloodline

Czerpanie siły z nienawiści do Ruchu Oporu brzmi dość śmiesznie zważywszy na to, że ten Ruch Oporu to nędzna zbieranina z jedną eskadrą xD

Re: Snoke a Bloodline

https://s.blogcdn.com/blog.moviefone.com/media/2010/07/star-wars-a-new-hope-ceremony.jpg

https://static.deathandtaxesmag.com/uploads/2015/11/yavin-img-640x400.jpg

Czyli przyznałbyś, że po ANH w 1977 można było wnioskować, że Rebelianci to nędzna zbieranina z jedną eskadrą?

Re: Snoke a Bloodline

Nie, bo na obrazku numer jeden, który wkleiłeś jest więcej personelu niż ma Ruch Oporu w całym TFA ?

Poza tym Palpatine raczej nie czerpał siły z nienawiści do Rebelii tylko do Jedi, a poza tym rządził Galaktyką.

No i co innego Rebelia w czasach, kiedy rządzi Imperium (można zrozumieć złość, że ktoś jako jedyny się sprzeciwia), a co innego śmieszniacki Ruszek Oporku, kiedy jest Nowa Republika. "Hejka, w Galaktyce to se w sumie rządzi Nowa Republika, ale my hejtujemy Ruch Oporu bo ma Poe Damerona i fajną bazę" xD.

Korpoludzie z Disneya chcieli po prostu tak bardzo mieć kopię ANH, że wkleili pseudoRebelię obok Nowej Republiki bo bali się, że jak Ruch Oporu byłby Nową Republiką to nie budziłby sympatii i sentymentu... Taka prawda. Jest jeszcze drugie wyjaśnienie: chcieli zaoszczędzić na efektach specjalnych bo dali im tylko na te dwanaście myśliwców

Re: Snoke a Bloodline

No no, bo jak w filmach pojawia się jakaś organizacja to zawsze pokazują ją w pełnym składzie. Współistnienie Ruchu Oporu i Nowej Republiki jest świetnie opisane w Bloodline Claudii Gray, no ale rozumiem, że pomijamy ksiązki i komiksy, bo to film ma się bronić swoim przekazem. Ale w takim razie cały konflikt Rebelia vs Imperium dopiero zyskał jakieś sensowne rysy po 6 filmach. Po Oryginalnej Trylogii to właściwie dla nikogo nie miało znaczenia dlaczego Rebelia walczy z Imperium, poza pięknymi sloganami walki z ciemiężcą.

Co do Snoke`a "żywiącego" się nienawiścią do Ruchu Oporu.. niezbyt fortunnie to brzmi, bo rzeczywiście nie ma żadnych przesłanek, żeby wcześniej mieli mu jakoś bardzo zajść za skórę. Jeśli już to rozszerzyłbym tą nienawiść na Nową Republikę, a może nawet Republikę z czasów Jedi, w zależności od tego kim jest Snoke. Co jak co, książki NK są zbyt bezpiecznie i mają problem z tworzeniem nowych, ciekawych postaci, ale są o niebo lepsze od Legend w kreowaniu realistycznych konsekwencji polityczno-społecznych. Szczególnie właśnie w Bloodline czy nawet okropnie napisanej serii Aftermath.

Re: Snoke a Bloodline

Tylko, że skoro Snoke został w jakiś sposób poszkodowany podczas zamachu serwetkowego, to znaczyłoby, że do FO trafił ledwie 6 lat przed TFA. Chyba troszkę za krótko?

Mkn czytał Phasmę dokładniej niż ja (brrr kannibalizm brr), to może powie, czy w części dziejącej się na 10 lat przed TFA Snoke już był? Bo na pewno był wspomniany w tej "współczesnej" części.

Re: Snoke a Bloodline

Był. początek spoilera Miał do pogadania ze starszym Huxem, jak go już wyciągnęli z Parnassos. koniec spoilera Poza tym, tego kanibalizmu to tam ze dwa zdania są!

Re: Snoke a Bloodline

To i tak o dwa za dużo.

Re: Snoke a Bloodline

Tzn. ja bym nawet nie upierał się przy tym, że ten zamach był jakimś głównym bodźcem. Bo to by było trochę zbyt mało konkretne. Przyznam szczerze, że nie jestem w stanie wymyślić jakiegoś sensownego powiązania tego zamachu serwetkowego z powstaniem Najwyższego Porządku (tym bardziej, że właściwie cały Bloodline jest o początku Najwyższego Porządku, więc to nie zamach jest katalizatorem). Ale zastanawia mnie dlaczego Rian wprowadził coś takiego do książki Claudii Gray.

Re: Snoke a Bloodline

Podczas lektury "Więzów krwi" zrozumiałem, że Najwyższy Porządek wtedy już istniał, ale działał w ukryciu, nie chcąc się ujawniać. Zamach serwetkowy mógł być jednym z błysków jego działalności, ale tak zamaskowanej, aby trudno było wpaść bezpośrednio na trop jakiejś tajnej, postimperialnej organizacji wojskowej.

Re: Snoke a Bloodline

Wydaje mi się, że kiedyś oceniłem Bloodline gorzej niż Lost Stars i Thrawna. Ale teraz z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że ta książka na razie najlepiej z wszystkich pozycji książkowych i komiksowych opisuje stan polityczny przed TFA. I to tak bez ogródek, nie na zasadzie Centryści źli, Populiści dobrzy, Nowa Republika jest super, a Najwyższy Porządek to źli ludzie. Po tej książce właściwie wiadomo, że prawda leży gdzieś po środku i po raz kolejny to rządy leniwych i niekonkretnych polityków doprowadziły do takiego stanu rzeczy.

No i to jest moim zdaniem najlepiej przedstawiona Leia w czymkolwiek po Endorze. Serio mówię, jak ktoś się zastanawia co przeczytać z Nowego Kanonu to bardzo polecam Bloodline. To czego nie było w TFA o stanie politycznym galaktyki jest genialnie opisane w tej książce. Liczę bardzo na kontynuację tej samej autorki. Bo właśnie Boodline skończył się w takim momencie, że miało się wrażenie, że zaraz zaraz zacznie się ten cały konflikt który znamy z TFA (a który w TFA nie został w ogóle wyjaśniony). Wiem, że film powinien to w miarę możliwości wyjaśnić, a tego nie zrobił, ale Bloodline pięknie "ratuje" ten aspekt TFA. Bo cała motywacja stojąca za powstaniem Najwyższego Porządku i w ogóle stosunek ludzi do Imperium, Palpatine`a po ~30 latach jest genialnie tam opisany.

Re: Snoke a Bloodline

O właśnie !. Gdyby takie wprowadzenie zrobiono w TFA jak piszesz, no chociaż jakieś wstawki, szybkie nakreślenie sytuacji politycznej, na chwilę przed konfliktem, to może inaczej dzisiaj ocenialibyśmy ten film.
Też zachodzę w głowę dlaczego tego nie zrobiono, i nie mam pojęcia

Re: Snoke a Bloodline

Dosłownie pare minut by wystarczyło. Żeby miec jakiekolwiek poczucie dlaczego powstał najwyzszy porzadek i ruch oporu. Z drugiej strony casualowego widza niezbyt to interesuje.

Z checia wymieniłbym Rathary na scenę retrospekcyjną na ten temat.

Re: Snoke a Bloodline

Chociaż jakby tak patrzeć to mało informacji było także w "Nowej Nadziei"... Chociaż powtórzę to, co kiedyś już pisałem - sytuacja polityczna w Galaktyce została w "Nowej Nadziei" lepiej pokazana niż w TFA. Mimo że także skrótowo, to mogliśmy dowiedzieć się więcej o konflikcie, celach obu stron i tak dalej niż było to wyjaśnione w TFA. Tutaj mamy ot, jakaś Republika i Najwyższy Porządek, który chce ją zniszczyć nie wiadomo w sumie czemu, a opiera się mu Ruch Oporu. Pierwszy z epizodów oryginalnej trylogii w mojej opinii o wiele lepiej potrafił przekazać w skrócie najważniejsze informacje o tym, czego dotyczy konflikt, i jednocześnie umiejętnie wpleść to w cały film.

Odnośnie Twojego posta nt. "Więzów krwi" C. Grey, to zgadzam się. Bardzo dobrze, że ta książka powstała. Rzuca nowe światło na różne problemy, z jakimi musiała się mierzyć polityka Nowej Republiki, przez co występowały różne postawy wśród wpływowych przedstawicieli popularnych w niej trendów politycznych. Mamy co prawda dwie grupy: centrystów i populistów, ale mamy także senatorów niezdecydowanych, balansujący to przy jednej, to przy drugiej frakcji. Wewnątrz stronnictw także następowały partykularyzmy, np. na bardziej umiarkowanych bądź radykalnych reprezentantów danej grupy itd. Z tego politycznego kotła wychodzi obraz ciężkiej sytuacji społeczno-politycznej, z którą musiała się zmierzyć niewydajna Nowa Republika. Nic więc dziwnego, że postimperialna, bo tak chyba można ją najbardziej odpowiednio nazwać, organizacja jak Najwyższy Porządek zdołała napuchnąć do takiego rozmiaru i dojść do takiej siły.

Co do sceny z Rathtarami, to samo myślałem po pierwszym seansie TFA. Też wolałbym jakieś klimatyczne przedstawienie sytuacji w Galaktyce zamiast uciekania przed potworami, nota bene bardzo efektownego. Najlepiej to by było jak dla mnie zostawić scenę z Rathtarami, ale w międzyczasie jak Sokół był potem w nadprzestrzeni kosmicznej w locie na Takodanę można było wpleść jakąś rozmowę Hana z Rey i Finnem na temat tego co się dzieje w Galaktyce. Wszak Rey mało wiedziała o wielu rzeczach znajdujących się poza Jakku.

No i kolejny spot!

Tym razem myślę, że nikogo nie zawiódł. W nowych scenach Phasma!
https://www.youtube.com/watch?v=s0PIlLHFG4A

Re: No i kolejny spot!

Przeciwnicy Porgów będą zadowoleni xd

Re: No i kolejny spot!

No całkiem fajny, ale lepszy był spot z Rey jak walczy mocą na prawdopodobnie na Snoka.

Re: No i kolejny spot!

No, Chewie jeden normalny, zrobił z gryzoniem co trzeba!

Re: No i kolejny spot!

Skąd pomysł, że to gryzoń. xD

Re: No i kolejny spot!

To je ptica!

Re: No i kolejny spot!

Ma szanowny pan całkowitą rację. Porg to jest zwierzę typu ptak.

Re: No i kolejny spot!

Nadchodzą czasy, gdy porgi będą decydować o losach wszystkich.

spojler

Niecałe 3 tygodnie do premiery - są już jakieś "legitne" spojlery? Bo szukam od jakiegoś czasu i każdy spojler sobie przeczy xd

Re: spojler

Legitne będziesz miał po 8 grudnia, po premierze na czerwonym dywanie. Obecnie mieli się teorie i stare "leaki" w przeróżnych kombinacjach. Za wcześnie

Re: spojler

Z tego co wiem to wiadomo jest że Kylo będzie na Ach-to prawdopodobnie z rycerzami Ren. A drugie, że Rey i Kylo będą walczyć na Strażników Snoka.

A co my tu mamy?

Re: A co my tu mamy?

Dobrze że Chewbacca dołączy do Rey a nie będzie siedział tylko na Sokole. Ciekawe jaka będzie jego pierwsza interakcja z Lukem.

Re: A co my tu mamy?

Jaka by nie była, to na pewno zakręci się łezka w oku doświadczonym fanow. Tak samo jak w przypadku zobaczenia Luke`a na Falconie, mimo, że wiemy już, że taka scena będzie miała miejsce, to mimo wszystko zobaczenie tego na dużym ekranie, w ciemnym pomieszczeniu kina i czując świąteczną atmosferę napełni każdego fana radością i powrócą wspomnienia, bo każdy jakieś ma. Ja np. wspomnę dzień, w którym poznałem Star Wars.

Romans

Oficjalnie Rian powiedział, że będzie romansik.

Jak myślicie - Reylo, FinnRose czy może oby dwa na raz ?
Cały czas wydaje mi się, że jednak FinnRose, ale jak tak czytam wypowiedzi Riana odnośnie Kylo i jego relacji z Rey, to bym się zastanawiał nad Reylo.
Z drugiej strony jak nas chce tak zaskoczyć filmem to po co mówi takie rzeczy. Rozumiem jakby tylko o postaciach, ale jak on mówi o emocjonalnych relacjach Kylo i Rey, że to dwie połowy naszych protagonistów itd i zaraz mówi, że będzie romans no to coś jest nie halo.
Co do FinnRose to, to jest bezpieczne rozwiązanie, ale pytanie czy ten ,,romans" byłby dla nas istotny i czy byśmy się wczuli w niego. Finna znamy, ale wchodzi taka Rose i co? Ani jej nie znamy ani nic i dlaczego miałoby nam na niej zależeć.
Wydaje mi się, że Reylo jest bardziej naturalne i nie wymuszone. Znamy postacie i widzieliśmy już relacje tych bohaterów i były na prawdę ciekawe.Re: Romans

To będzie Poe + Holdo, tzw. Poldo, albo Hoe, co kto lubi.

Re: Romans

Hoe to paskudne slangowe słowo oznaczające mniej-więcej źle prowadzącą się kobietę

Re: Romans

Dokladnie tak

Re: Romans

Oczywiście Finn i Poe.

Re: Romans

Ludzie jesteście chorzy na mózg. Jaki Finn i Poe. Ludzie sobie wymyślili związek, bo raz Oscar powiedział, że grał romans. I raz Poe zagryzł zęby jak zobaczył Finna w kurtce.

A tak w ogóle co jest z tym Finnem, większość shipów jest z nim: FinnRose, FinnRey, FinnPoe ?
O co chodzi, bo jest czarny i ma dużego dusiciela to od razu lecą na niego wszyscy ?

Re: Romans

Po uno: Nie obrażaj Waż słowa.
Dos: Zostało potwierdzone, że Poe jest gejem
Tres: "Ma dużego dusiciela to od razu lecą na niego wszyscy?" Czyim fake kontem jesteś?

Re: Romans

Ej nie wiem za bardzo co sie dzieje.

To jest internet, tu sie żartuje, no ktoś musi być naprawdę spoko ziomkiem jak sie obrazi o to, że ktoś powiedział, że jest chory na mózg. XD

Daj link pls

Teraz mam jedno. To że napisałem, że ma dużego węża to od razu muszę mieć fake konto ? O co chodzi.

Branie wszystkiego w internecie w 2k17 LUL

Re: Romans

https://www.express.co.uk/entertainment/films/631460/star-wars-gay-romance-who-is-gay-poe-finn-rey-star-wars-gay-character

Tu masz taki przykład, chociaż jednoznacznie tam nie mówię, że jest gejem, to wszyscy nie mają nic przeciwko. Co do konkretnego potwierdzenia, bo o to pewnie ci chodzi, to jestem w 90 % pewien, że przeczytałem to na Twitterze albo u Pablo Hidalgo, albo w odpowiedzi do pytania fana. To było dawno temu, musisz mi wybaczyć, że nie zrobiłem screena.

Re: Romans

Mam nadzieję że nie będzie romansu homseksualnego.
Nie wiem czy w ogóle Disney byłby chętny ryzykować cenzurą albo nawet banem dla filmu w Chinach.

Re: Romans

No jakby nie patrzeć, to Azjaci są dużym zastrzykiem gotówki dla Disneya i dzięki nim m.in SW ma budżet jaki ma. Widać, że się starają, nawet osobny trailer im udostępniają jak dotąd przy każdej premierze, ale wiesz, ja myślę, że to nie musi być pokazane w jakiś drastyczny sposób, po prostu zostanie to zasugerowane, a Azjaci będą mogli zawsze zmienić linię dialogową, czy to w napisach, czy dubbingu.

Re: RomansNie będzie żadnego związku homoseksualnego.

Re: Romans

Dzięki Bogu, nie zniósłbym tej lewackiej propagandy w SW

Cóż

Te teorie o homoseksualnym romansie to chyba jedna z najbardziej absurdalnych rzeczy w jaką uwierzyli fani.

Założę się, nie będzie żadnych gejowskich wątków z tego samego powodu dla którego, w SW nigdy nie będzie kobiety w pełnym negliżu, naturalistycznych scen brutalności, ostrych przekleństw i poruszania tematyki pedofilii.

Delikatna sugestia to jest nawet za dużo jak na film pod banderą Disneya. Nie będą ryzykowali międzynarodowego flamewaru mając na uwadze to, że te filmy są bardzo mocno targetowane do dzieci- mając to na uwadze wybiłoby niezłe szambo. Tym bardziej że propagowanie homoseksualizmu ma tylu zwolenników co i przeciwników. Te filmy mają się sprzedawać, być w miarę przystępne dla każdego. Taka jest polityka Disneya, a jakieś mantry powtarzane przez fanów „że sw zyskają głębie i będą takie ambitne” to bardzo dziwne i naiwne zaklinanie rzeczywistości. Nie, nie będzie tak.

Najwyżej wykorzystają to w jakiejś książce lub komiksie, w filmie za żadne skarby.

Re: Romans

Według koreańskiego plakatu Rey będzie obcować* z Kylo.
https://sleemo.tumblr.com/post/167964041432/rreeyylloo-this-is-from-official-promotional

*commune = obcować

Re: Romans

TO FAJNIE.
FAJNIE JAKBY LUKE I CZUBAKA SIE DOŁĄCZYLI

Re: Romans

Duchowo będą obcować, duchowo! :>

Re: Romans

TO MÓWIE, CIĘŻKO BĘDZIE CZUBACE ALE DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO.

unexpectedly communes - nieoczekiwane obcowanie ?

lepiej brzmi - nieoczekiwana komunikacjaRe: Romans

To amatorskie tłumaczenie z koreańskiego, jak jeszcze spróbujemy dalej na polski to pierwotny sens może się bardzo wypaczyć.

Pisząc serio, reklama sugeruje chyba "więź mocy", być może będą sobie zdalnie wchodzić do umysłów, mieć wizje co drugie robi, słyszeć myśli albo porozumiewać telepatycznie, co sprawi że pomimo animozji zewrą szeregi.

Re: Romans

W ogóle japońskie i koreańskie materiały promocyjne to jest czyste, reylowe złoto. Nie ma dnia, żeby czegoś nie było.

Re: Romans

Powtórzę się, jeżeli w efekcie "Reylo" po iluś tam pokoleniach będziemy mieli "kanonizowaną" Anię Solo, to ja jestem za.

Magazyn Empire

Re: Magazyn Empire

Ciekawe spostrzezenie. Nie zauwazylem tego. Tak z ciekawosci, bylo gdzies w ogole powiedziane że żółte oczy to tylko Sithowie?

Re: Magazyn Empire

Ta fotka oryginalnie była wykorzystana na zdjęciu, gdzie z przodu ma mocno oświetlona twarz. To refleks swietlny. A że ich materiały promocyjne są fatalne i przeklejaja elementy na potęgę to później tak jest.

Re: Magazyn Empire

Albo coś mam popsute, albo te dwie ostatnie fotki nie działają.

Re: Magazyn Empire

A rzeczywiscie, cos sie... cos sie popsulo.

https://pbs.twimg.com/media/DPuu6caXUAMYfpo?format=jpg&name=small

https://pbs.twimg.com/media/DPuu6chXcAEBgf2?format=jpg&name=small

Teraz dziala?


@Mossar
Chyba ogolnie uzytkownicy CSM maja zolte slepia, nie tylko Sithowie.


Btw. Kiedy mija ten okres czasowy (30 min.) od dodania jednego posta do drugiego?

Re: Magazyn Empire

Teraz działa.

Wydaje mi się że to jest normalny kolor oczu Adasia, taki brązowy raczej, jaśniejszy bo w świetle.

Wyglądają na żółte z powodu kontrastu z ciemnym oczodołem, ale kroplomierz w programie graficznym pokazuje średni brąz.

Re: Magazyn Empire

Zodiak napisał:

Jedno szczególnie mnie zaciekawiło. Otóż na nim, Kylo Ren ma żółte oczy Sitha. Sami zobaczcie.Mossar napisał:

Nie zauwazylem tego. Tak z ciekawosci, bylo gdzies w ogole powiedziane że żółte oczy to tylko Sithowie?

-----------------------
Sithowie to tylko użytkownicy Mocy z własną filozofią, posługujący się CSM, ale mimo wszystko takich filozofii może być wiele, a te oczy, o których mówisz to efekt tego, że daną osobę przepełniła ciemna strona. Swoją drogą, możliwe, że początek spoilera Kylo osiągnął pełne oddanie CSM, gdy zabił Leie,
who knows
koniec spoilera Jednak to tylko moja teoria.

Re: Magazyn Empire

To normalny kolor, nie żółty, czy też jakiś tam "sithowy". Powyżej Asfo dobrze napisała, to raczej kontrast. A co do Lei, to ja bym tak bardzo nie sugerował się tą sceną z trailera.

Re: Magazyn Empire

Kazdy widzi to co chce widziec.

Re: Magazyn Empire

Dokładnie, czysta pareidolia.

Re: Magazyn Empire

Pareidolia raczej dotyczy kształtów, nie kolorów ...

Re: Magazyn Empire

Wydaje mi się, że tak samo kształtów, jak i kolorów, czy dźwięków. To po prostu doszukiwaniu się tego czego chcemy w różnych rzeczach, tworzenie swego rodzaju iluzji, ale to nwż, nie o to chodzi w tym temacie. Może się pomyliłem, może trochę zbytnio naginam definicję, ale nie w tym teraz rzecz.

Re: Magazyn Empire - oczy Kylo

Tu jest to zdjęcie dobrej jakości: https://i.redd.it/gysssmdrww001.jpg
Brązowe, nie sithowe

nowe informacje

Dziś taka informacja :
http://www.ifco.ie/website/ifco/ifcoweb.nsf/lookupupcomingreleases/FC226B30DC461276802581DF00405EE6?OpenDocument&OpenUp=True&type=graphic

Sex / Nudity na poziomie łagodnym. Nic dziwnego, bo wiadomo, że będzie romans, ale raczej chyba będzie coś więcej niż takie ,,podrywanie się". Może jakiś pocaunek ?
Też mogą być striptizerki w Canto Bright ale w to wątpię.

A zobaczcie na TFA:
http://www.ifco.ie/website/IFCO/ifcoweb.nsf/SearchViewFilm/98B941C63E23BA4280257F140053BAF7?OpenDocument&OpenUp=True

Tam tak samo jest Sex/Nudity na poziomie łagodnym.
I sie tak zastanawiałem jakim cudem ? Przecież przytulanie się to nic nadzwyczajnego, ewentualnie przyjacielski pocaunek Rey dla Finna. Ale to i tak nic takiego seksualnego, szczególnie, że pocałunek w czoło, jak był nieprzytomny. XDD

Re: nowe informacje

A gdzie w tfa byl chocby ulamek sex/nudity? Śmieszne. A w tlj to zapewne chodzi o Kyla w bactcie, mniam.

Re: nowe informacje

-chodzi o Kyla w bactcie, mniam.

Normalnie jak Ewok na widok szturmowca

Re: nowe informacje

Podobno porgi mnożą się jak króliki - mniam, mniam.

Nowe zdjęcie Snoke

Nowe zdjęcie Snoke`a

i kolejna wypowiedź Serkisa o nim.


https://tinyurl.com/ycp4nrvd

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

Ta mimika twarzy przypomina mi z niewiadomych mi jeszcze przyczyn kanclerza Valoruma. Oby nie, oby nie...

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

O tym samym pomyślałem

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

Wygląda jakby był przeraźliwie głodny, a przed nim czekał smakowity kąsek

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

Wygląda tutaj tak obrzydliwie i paskudnie, że aż nie mogę się już doczekać premiery

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

Mnie zastanawia rasa, czy to w końcu człowiek, czy mamy jakieś info na ten temat z książek/ komiksów? W TFA wyglądał jak jakiś galaktyczny ufo-ork, a tu jak poczciwy "ludź"

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

"He was humanoid but not human" - takie zdanie było w książce. Z tego co widać to jest też zdecydowanie wyższy. Raczej jest czymś pokroju początek spoilera Jedynych z Mortis. Tzn. nie upieram się, że rzeczywiście jest jednym z nich, ale właśnie rasa tego pokroju koniec spoilera.

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

Dzięki, czyli człowiek odpada. A co do wzrostu, możemy to nieco domniemywać po figurkach, które zazwyczaj dobrze oddawały proporcje. Niższy niż Chewie (228cm), wyższy o ponad głowę od Luke`a (175cm), Kylo Ren (190) już mu "haczy" czubkiem głowy o brodę. On powinien mieć jakieś 210-215 cm wzrostu, tak to wychodzi mniej-więcej.

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

Może to wyłysiały Wookie?

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

W okresie dojrzewania. To by tłumaczyło tę jego żądzę zniszczenia wszystkiego wokół niego. Może przegrał kiedyś z Hanem Solo w dejarik i stąd ta nienawiść do śp. przemytnika. Jak wiadomo "It`s not wise to upset a Wookiee".

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

Albo coś mu uciska na głowę, guz na przykład, stąd rozdęta czaszka

Re: Nowe zdjęcie Snoke`a

Zagadka wzrostu szybko się rozwiązała. Andy Serkis powiedział w wywiadzie, że zabawki dobrze to oddają i Snoke ma koło 7 feet, może 8 - czyli jakieś 2,1+, nie więcej niż 2,4m.

https://www.youtube.com/watch?v=0aRDfoGckng

20:30

Kolejne sceny!

Wygląda na to, że mamy coś nowego. Coś mi tu nie gra, czy wewnątrz Sokoła możliwe jest, żeby przy różnych manewrach i sztuczkach rzucało tak porgiem na wszystkie strony? :o

https://youtu.be/J6OAtTS_gok
https://web.facebook.com/dangdogblog/videos/2047723722129400/

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Znalazłem film ze spekulacjami o Ostatnim Jedi, koleś jest rzetelny, bo jak było Przebudzenie Mocy to praktycznie opowiedział cały film na miesiąc przed premierą...
https://www.youtube.com/watch?v=_WA5Nc4jMc0
Co sądzicie?

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Nihil novi ... wiesz to wszystko co on tam mówi, to my już wiemy.
Na dwa tygodnie przed premierą można już mniej-więcej pokusić się o "przewidzenie" tego, co będzie w filmie, chociaż ... chyba im się udało ukryć to co najważniejsze, co ma nas fajnie zaskoczyć podczas seansu w kinie. Zobaczymy

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

I do tego Polak, no, no...
A tak na serio, naprawdę wierzysz, że jest to coś więcej niż szczęście? Na chybił trafił.

"Patrzy na maskę mrocznego lorda, pyta się czy jest z niego dumny, a następnie niszczy swoje twarzowe akcesorium ozdobnicze." Podaj mi jeden argument, dzięki któremu miałbym uwierzyć, że teoretycznie Darth Vader miałby być dumny ze swojego wnuka. To tak jakbyś ty dostał bęcki od o wiele słabszego kolegi/koleżanki, nic więcej nie osiągnął po tym fakcie i podszedłbyś do swojego dziadka, mówiąc "Dziadku? Dziś dostałem w ryj, jesteś ze mnie dumny?

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Od kiedy Rey jest o wiele słabsza od Kylo ?
Przecież Rey jest pewnie najpotężniejsza w galaktyce.

Kylo i tak sobie dał rade, bo większość czasu walczył jak równy z równym, mimo że dostał z kuszy Czubaki która wyrzuca szturmowców w powietrze.

Re: Epizod VIII (fabularne teorie)

Materiał jest bardzo fajny, tu nie chodzi o jakieś sensacyjne treści, a raczej zaprezentowanie paru schematów, dobrze to wyszło.

Fabuła mi sie nie składa (fabularne teorie)

Elementy z zapowiedzi jakoś mi się nie składają w całość - co zresztą nie jest dziwne, bo mamy parę minut wyrywkowych scen.

Bo co wiemy:

Na początek mamy Kylo w windzie rozwalającego maskę, potem Kylo w TIE strzelającego do rebeliantów, potem w jakiś sposób Kylo spotyka się z Rey i lądują w sali tronowej Snoka gdzie następują tortury, rzeźnia i wielkie bum (wydaje się że z tego momentu jest ujęcie Kylo z ręką), a następnie jest scena z Kylo prowadzącego oddział do dziury po Wielkim Świdrze.

No i jak to ma być - gwardziści Snoke`a leżą martwi, Supremacy wybucha (?), Kylo wraca do swojego pokoju ubrać się w płaszcz i jakby nic się nie stało prowadzi szturmowców do natarcia? Coś tu nie gra.

Re: Fabuła mi sie nie składa (fabularne teorie)

To, w którym miejscu filmu będzie Crait to jest największa zagadka. Imo to jest przestawione: Crait będzie najpierw, a climax będzie na Supremacy.

Re: Fabuła mi sie nie składa (fabularne teorie)

Po pierwsze nie wiadomo kiedy niszczy tą maske, czy przed czy po akcji w TIE.

To logiczne, że Crait jest przed akcją w Supremacy.
Przecież jak Finn zniszczył większość statku, to skąd by mieli maszyny na Crait ?

Re: Fabuła mi sie nie składa (fabularne teorie)

Tyle że są ujęcią z Rey w sali tronowej bez siniaka na twarzy i Rey na Crait z siniakiem. Co by wskazywało, że Crait jest później.

Chyba że między Crait i salą tronową są dwa tygodnie przerwy - wtedy siniak mógłby się zagoić.

Re: Fabuła mi sie nie składa (fabularne teorie)

1)Hux mówi Snokowi ze Kylo Ren zawahał się i pozwolił ucieczce Ruchowi Oporu. Snoke beszta Kylo, nazywa go słabym. Kylo wraca do windy i niszczy swój hełm. W tym momencie roztrzaskany hełm symbolizuje, że Kylo wreszcie ma dość, dlatego uważam, że rozbicie kasku nastąpiło po D`Qar, a nie wcześniej. To ma sens, dlaczego a) skupili się na uszkodzonym kasku i b) dlaczego w zwiastunie Kylo przybywa do windy z założonym hełmem. Zakładam, że założył go na spotkanie ze Snokiem, a potem go zdjął i rozbił. (Ma to również sens, ponieważ Kylo zdawał się chodzić z hełmem prawdopodobnie w sali tronowej Snoke`a.
2)Luke, Chewbacca i Artoo ponownie się spotykają. Luke się trochę przełamuje i zaczyna zadawać pytania Rey (kim jest? i co chce od niego?). Niechętnie zgadza na zobaczenie jakie posiada umiejętnośći ,gdy widzi jaką ma moc jest przerażony i odmawia szkolenia.Jednak po medytacjach jednak zmienia zdanie.Zaczyna od nauczania jej, by oczyścić jej umysł i poczuć moc. Tak jak ona, skały wokół niej zaczynają pękać. Luke jest zdziwiony. Ziemia dzieli się za nimi, a cały głaz wynurza się z ziemi. Rey otrzymuje krótkie, niekompletne części wizji.
3)Luke prowadzi Rey do drzewa (widoczne w zwiastunach), pokazuje jej dziennik albo książkę. Wyjaśnia jej, że właśnie tego szukał i że odpowiedź na powstrzymanie konfliktu w galaktyce między światłem a ciemnością jest w tej książce, przez te lata na (wygnaniu)starał się ją rozwiązać. Mówi jej, że ją wyszkoli
4)Rozpocznie się trening . Na ostatnim ujęciu Rey biegnie wzdłuż klifu, a jej wygląd zmienia się w ciemniejsze szaty i inną fryzurę
5)następna wizja rey..Rey otwiera oczy. Luke pyta, co widziała, a Rey w końcu się załamuje i mówi, że jej rodzina prawdopodobnie umarła. Kylo Ren wyprostowuje się w połowie medytacji. Czuł tę wizję. Wie, gdzie są Luke i Rey.
6)Luke trenuje Rey, podczas gdy ona unosi kilka skał. Atakuje ją jedną ze skał i używa siły, by odebrać jej miecz świetlny. Nie udaje mu się to wyczuwa nadchodzące niebezpieczeństwo. Kylo Ren i jego Rycerze. Rey wciąż wymaga odpowiedzi od Luka(czegoś jej nie mówi), ale Luke powala ją na ziemię i odchodzi. Kylo Ren i jego Rycerze podążają w kierunku Rey i ona też zaczyna biec. Rycerze niszczą wszystko, co w zasięgu wzroku.Rey wychodzi naprzeciwko nim i zapala swój miecz świetlny. Kylo mówi Rycerzom: "Ona jest moja".
walczą.
7)Gdy Kylo i Rey walczą, mówi jej, że Luke porzuci ją tak, jak go porzucił. Jest zdezorientowana tym stwierdzeniem i mają wspólną wizję(Pamiętam, kiedy Rian Johnson powiedział w japońskim artykule, że Kylo i Rey zamierzają dzielić emocjonalny moment …hymm ciekawe…) coś może być w rodzaju..(: Luke idzie korytarzem i wchodzi do komnaty .Młody Ben Solo siedzi. Luke mówi Benowi, że ma transmisję od matki. Luke wychodzi z komnaty. Odtwarza jest wiadomość od Leii. Mówi mu, że go kocha, tęskni za nim i nigdy nie chciała go skrzywdzić. A ona mówi mu, że jego dziadkiem był Darth Vader. Czuje się okłamywany i oszukany. Traci kontrolę nad swymi mocami, a świątynia zostaje zniszczona. Luke zostaje przysypany przez gruz akademii . Szaleńczo wynurza się z gruzów i nie może uwierzyć w to, co widzi, świątynię w płomieniach, leżące ciała. Od razu wie, co się stało. Ben podchodzi do niego. Nie patrząc nawet na niego, Luke mówi Benowi, żeby odszedł, zanim go zabije. Ben próbuje wyjaśnić, że nie miał kontroli nad tym, co się właśnie wydarzyło, a Luke mówi mu, że właśnie dlatego musi odejść.( czyli on nie zrobił tego umyślnie .. ) Rey nie może w to uwierzyć. Opuszcza swoją broń przeciwko Kylo Renowi. Czuje jego ból. ( Dlatego wiemy już dlaczego nie chce go zabić jak już pisały artykuły a Luke chce)
8)Rycerze odnajdują Luke`a i podpalają drzewo. Staje się zły i zabija ich wszystkich siłą błyskawicy.
9)Kylo przekonuje Rey, by poszła z nim do Snoke`a. ….Zgadza się(może ze Snoke jej odp. na wszystkie pytania nie jak Luke..)
10)Kylo przyprowadza Rey przed oblicze Snoke`a. Snoke jest wściekły na Kylo , ale zadowolony, że w końcu sprowadził dziewczynę. Snoke pyta Rey kim jest. Rey mówi, że nie wie. Snoke mówi, dowiedzmy się.???
11)Snoke i zacza jej sprawiać ból po czym nakazuje Kylo Renowi ją zabić. Aby wypełnić swoje przeznaczenie. Kylo przygotowuje się do ataku, ale odwraca się i zabija strażnika Pretorian. Snoke uwalnia Rey ze swojej mocy , a ona dołącza do Kylo, by walczyć ze strażnikami. Razem wygrywają. Chcą walczyć ze Snokiem , wybuchaja bombki Fina a Snoke daje dyla...
12)Snoke przywołuje Huxa na hologramie i oświadcza, że nadszedł czas, by stanął na czele dowództwa First Order. Informuje Huxa, że Kylo Ren nie jest już sprzymierzeńcem First Order
13)Ben i Rey dołączają do Ruchu Oporu. Na pokładzie krążownika nie wszyscy są zachwyceni widząc Bena (na pewno nie Finn i Poe )
14)Leia mówi, do Bena że wiedziała że jest dobry , tylko się zagubił. Ona obiecała sobie , że spróbuje go odkupić., tak jak Luke odkupił Vadera.
15)Leia,Luke i Ben (znów chcą spróbować zostać rodziną która kiedyś byli-czy to odbudują???) (saga rodzinna) a w ep.9 wszyscy umrą a Rey przeżyje ucieknie tak jak Luke ,pogrążona w stracie po przybranej rodzinie skywalkerów ( może jakiś romansik z Benem) i słuch po niej zaginie...Koniec

Re: Fabuła mi sie nie składa (fabularne teorie)

Widzę, że masz to wszystko przemyślane Ale pytanie co z Holdo, DJ i kompasem.

Re: Fabuła mi sie nie składa (fabularne teorie)

Zaraz, zaraz, ale główni bohaterowie to chyba przeżyją ep.9 ?, tak przynajmniej w którymś z wywiadów powiedziała Kathleen Kennedy, chyba . No i właśnie, a co z kompasem ??? ...

Epizod IX (fabularne teorie)

W ep. 9 to zapewne wszystko gładko nie pójdzie jak to rodzinka skywalkerów zakłada (Luke i Leia)ze ich Ben stanie się odrazu dobry...zapewne On sam w to nie wierzy po tym wszystkim co zrobił( ma na sumieniu nie tylko śmierć ojca...)Bo przecież nikt go nie chce ani First Order a Ruch Oporu tym bardziej...Jedyną droga dla niego jest odejść .Zapewne Luke pod wpływem siostry (Leia gdzieś poleci na inną panete budować kolejną baze rebeliantów)będzie chciał Bena zatrzymać a on wygarnie mu co ma do powiedzenia i tyle.I wtedy mała Rey wpadnie na pomysł zeby go zatrzymać ..i jej się uda(dziwna wież miedzy nimi)Luke zaproponuje im wspólne odejśćie i spróbowanie zostać szarymi jedi(bedzie ich szkolił).....i znów sie zacznie płacz i rozterki czy im sie uda to połączyć.Po drodze Ben i Luke będą się kłócić z milion razy aż wrszcie śmierć Lei ich połączy (Hax znajdzie nową baze a tam ona bedzie i każe ja zabić)
oczywiśćie rey i ben też staną sobie bliżsi ( brak rodziców, samotni niezrozumiani przez ludzi itp)
Trochę zrobią z tego bajeczke ze on nie chce ona tak(on się boi kogś kochać bo znow straci tego ukochanego kogoś)az w koncu ....bedzie chciał ale napewno jej to wyzna na koncu filmu jak bedzie głowna walka ze snokiem i coś pojdzie nie tak zostanie ranny poświęci sie za Rey i umrze

Reylo i ręką

Chetnie bym zobaczył gdyby Rey i Kylo się sprzymierzyli, ale nie rozpędzajmy się - to druga z trzech części. Gdyby się sprzymierzyli to byłby to niepewny sojusz. Poza tym co by dalej zrobili? Razem służyli Snoke’owi? Po torturach raczej się z Rey nie polubi, a na Kylo jest chyba zły za te porażki. Ruch Oporu? Jakaś opcja, ale jeśli Rey czuje poczuje się porzucona przez Luke’a, a Kylo nie będzie mógł nikomu spojrzeć w oczy (jest dla większości z nich przestępcą i zwyrodnialcem tak przy okazji), to niby jak miałoby to wyglądać? Mogliby spróbować uciec razem od wojny, poszukać swojej drogi, oczywiście poszukiwani przez obie strony. Snoke chciałby ich zabić czy coś w tym stylu, nie do końca wiem jak myślą tacy psychopaci z przerośniętym ego chcący zniszczyć galaktykę, a Luke może bałby się tej potęgi, z jednej strony chciał powstrzymać Bena, a z drugiej nie pozwolić Rey pujść w jego ślady. Z drugiej strony może ich drogi sie skrzyżują, ale nie splotą na dłużej (w tym epizodzie)? Może nie zjednoczą się od razu tak otwarcie, ale dopiero stworzą pewną nić porozumienia? No i jest jeszcze Finn. Może jego tajna misja ma na celu uwolnienie Rey? Dużo pytań, a pozostało najważniejsze: kto straci rękę? Raczej Rey, ale osobiście wolałbym Kylo. A może czeka to Finna podczas pojedynku z Phasmą? Mało prawdopodbne, ale niewykluczone. Ech, mam niejasne wrażenie że ucieka nam jakiś naprawdę niespodziewany plot twist i bez niego te rozważania nie maja dużo sensu.

Re: Reylo i ręką

Taka ciekawostka:

Kylo już stracił rękę.

https://www.youtube.com/watch?v=rWF0f183tSA&t=2s
przecuńcie na 3:02 i jak leży patrzcie na jego lewą ręke, jest odłączona od ciała.

Re: Reylo i ręką

To tylko rękawica, nawet w późniejszej scenie - której tu zabrakło- widać, że Kylo ma obie ręce całe.

Re: Reylo i ręką

No właśnie - został tylko trochę zraniony. Tradycją drugiej część jest utrata ręki przez głównego bohatera.

Re: Reylo i ręką

Ja bym chciał, żeby Supremacy miało zastosowanie jak Malevolence.

Re: Reylo i ręka

tak jakby to tak wyglądało... ale to napewno tylko rękawica....

Re (fabularne teorie)

Według niektórych film rozpoczyna się bitwą D`qar. Finn zostaje obudzony w celu ewakuacji. Rozpoczyna się bitwa w kosmosie.Kylo pociąga za spust, ale każdy jest bezpieczny w kapsułach ratunkowych, ponieważ się waha. Pojawiła się flota statków, które odwróciły falę toczącej się masakry i uratowały kapsuły ratunkowe. Poe i Leia są już w kapsułach ratunkowych (stąd on spogląda, żeby zobaczyć, co się stało lub czy Leia dostała się do własnej kapsuły ratunkowej), a on odwraca się, by zobaczyć, jak Kylo w końcu pociąga za spust, a wielki zielony podmuch niszczy statek.
Na pokładzie Supremacy Hux mówi Snokowi ze Kylo Ren zawahał się (wiemy o tym juz wspominane wyżej..)Flota przybywa do Crait. Dyskutują o strategii, a także o kolejnych ruchach. Leia próbuje zachować spokój. Finn opowiada przywódcom ruchu oporu( w tym Holdo) o Supremancy, która działa nie tylko jako stacja bojowa, ale także jako zakład produkcyjny. Wymyślają plan aby wejść na pokład i zniszczyć go. Maz Kanata mówi im, że zna osobę która może im pomóc (chodzi o DJ) i będzie dla nich pracował, ponieważ zawdzięczał jej przysługę( moze go kiedyś poratowała od jakiegoś bandziora któremu był winien duże pieniadze? zreszta jej zamek, który był miejscem spotkań pilotów, przemytników i przestępców. duzo opcji). Poe mówi Finowi, by również wziął BB8, a następnie ściąga grupę pilotów i pyta, czy są zadowoleni, gdy tylko siedzą i czekają, czy chcą coś zrobić.I pojawia się Rose.W końcu zbieraja ekipe i ruszają.Finn Rose i BB8 przybywają do Canto Bight. Poszli do kasyna Maz, który powiedział im, że znajdą DJ. Podczas szukania Finn postanawia się pobawić. Nie ma szczęścia. Obcy pytają, czy chciałby postawić zakład na nadchodzący wyścig. Finn stawia na zwycięskiego zawodnika i wygrywa dużo.. Rose odnajduje DJ.(chłop sie bawi a baba musi czrną robote odwalać -bez podtekstów)

Na Crait Holdo mówi Leii, że otrzymuje informacje, że cywilne systemy pierwszego rzędu wychwycają działanie First Order. Leia natychmiast wie, że Poe został zbombardowany (cała ta mowa, którą Poe robi z bycia iskrą, teraz ma więcej sensu - zaczyna przekształcać swoją drużynę i siebie jako samozwańczego zbuntowanego strażnika(który bedzie chciał pogonic sam złych facetówz z kosmosu) , Rian Johnson powiedział wcześniej, że granica między dobrem a złem jest zamazana)....
Finn i Rose uwalniają DJa z więzienia(skoro Maz raz go uratowała to częściej napewno popadał w tarapaty) . Wszyscy szukają czegoś w czym mogliby opuścić to miejsce. Finn chce przekupić jakiegoś chłopca i dać mu jeden z jego żetonów( wygranych z zakładu) , ale chłopak uparcie domaga się całej torebki( jest jedno ujęcie ze zwiastunów z planu filmu i tam widać małego chłopca czyli wszystko zaczyna się kleić w całość). Są ścigani z powrotem do statku, na którym przylecieli, muszą szybko się ewakuować .Poe i jego eskadra próbują zbombardować paradę z udziałem generała Huxa, ale padają ofiarą zasadzki( przewinęło się tam jakieś zdjęcia Huxa w niby aucie może o to chodzi ). Tylko Poe przeżyje, ale trafił do bazy na Crait. Leia każe skrępować Poe, a Holdo chce go uwięzić.. Finn i jego ekipa z powodzeniem podchodzą do Supremacy i nie marnują czasu. Wszędzie ulokują bomby, podczas gdy DJ ustawia stoper, by zatrzymać produkcję broni Najwyższego Porządku. Jednak niestety zostają złapani. Bomby wybuchają, a Finn (jakoś ucieka) prawie zabija Phasme, ale kiedy łamie hełm i widzi, jej twarz, upada(kazdy chce przezyc a pani kapitan Phasma tez ślepo wykonywała tak jak i on kiedyś tylko rozkazy.. mimo wszystko to tylko słaby człowiek.. a Finn nie jest mordercą!!!!).
Bitwa o Crait wkrótce się rozpocznie, więc Finn postanawia tam lecieć..Poe zostaje wypuszczony z więzienia. Ma pomysł, by odeprzeć atak.Luke jest wściekły z powodu utraty (drzewa z wyspy i tych ksiąg ze zwiastunów) i mówi Chewbacce, że czas, aby odeszli. Razem opuszczają wyspę. Supremacy aktywuje broń, która uziemia wszystkie statki i uruchamia kolejną falę. Poe nie wie, co robić. Chewie leci na drugą stronę Crait, aby uniknąć pola mocy Supremacy.Chewie pilotuje Sokoła przez planetę biegnącą od myśliwców .Kiedy przybywa, Leia zostaje ranna w wyniku eksplozji. Opór zainspirowany przez Chewbaccę ( i PROGA) podejmuje walkę pod ziemią i zapewnia zwycięstwo. Następnie rozpoczynają szturm na Supremancy i zaczynają wygrywać....Poe i Finn prawdopodobnie w następnej części będą chcieli iść dalej i pokonać Pierwszy Zakon

No i właśnie, a co z kompasem ??? ...

Dobre pytanie??? Napewno nie znajdzie się on w 8 za mało czasu..wystarcy drzewo i księgi ..a i jeszcze ten znak za Lukiem w zwiastunach..wszystko powiązane..
Ten kompas to może być kluczem do pokonania Snoka w ostatnim filmie ( jak juz Ben i Rey zostaną szarymi Jedi)albo Luke im to da żeby odnależli coś wspólnie ( pradawne bóstwo czy jakiś kryształ z wiekszą mocą niż mają w swoich mieczykach )

Re: No i właśnie, a co z kompasem ??? ...

Luke jak wiemy z gry Battlefront 2 dostał sie do pilliońskiego Obserwatorium Imperatora, gdzie odnalazł ten tajemniczy kompas mocy.(Mistrz Jedi wiedziony zewem mocy trafił na przepiękną planetę Pillio.Tam poznaje Dela Meeko wspólnie odnajdują tajemniczy skarbiec. Skywalker za zgodą Dela zabiera ze sobą mały przedmiot możliwe, że zaprowadził go do pierwszej świątyni Jedi? i wziął te księgi co były w zwiastunach i tylko o to chodziło..)
Na tym kompasie to tak wyglada jakby jakis uklad gwiezdny przypominało to by sie zgadzało -tajemnicza wyspa i drzewo mocy :
ja widze w tym coś więcej niż takie proste wytłumaczenie..ale może proste nie koniecznie jest złe?

Zaraz, zaraz, ale główni bohaterowie to chyba przeżyją ep.9 ?

tak przeżyją ..Leia też choć były wątpliwości bo przecież aktorka grajaca ją zmarła,ale Daisy Ridley mówiła niedawno w wywiadzie że będzie z nią scena na końcu filmu niby takie pożegnanie ale nie z tą postacia!

Miecz

Tym tyry rym. Sekcja "Lightsaber":

https://imgur.com/WV3DoV8

Re: Miecz

Bardzo ciekawe, pierwsze przychodzi na myśl zielony Luke`a, bo wątpię, żeby Rian mówił o czymś zupełnie nowym, a raczej odnosi się do trzeciej trylogii.

Re: Miecz

Bo ja wiem? Jeśli Rey znalazła kryształ w skale, to może coś z tego będzie?

Re: Miecz

A po co jej to? przecież Luke może jej dać swój stary miecz, albo nowy i basta! Ale z drugiej strony Luke był przeciwny jej szkoleniu, ale w trailerze jest ona z jego starym, niebieskim mieczem,a mnie głowa już boli od tego

Leak listy trackow

Brak podanego źródła, ale jest ich 20, czyli tyle ile na amazon ma ten album. Imo najbardziej prawdopodobna lista z dotąd podanych. No i SPOILER


Wg niej Crait to faktycznie 3 akt filmu.

http://flamingjets.tumblr.com/post/168242735988/the-last-jedi-spoilers-possible-soundtrack-for

Re: Leak listy trackow

No nie czyli IX zacznie sie od scen na pustynnej planecie? Proszę, nie proszę nie

Re: Leak listy trackow

Mam nadzieje, że to fake.. :/

Re: Leak listy trackow

Pierwsza sprawa, że Crait nie ma jak być w 3 katcie filmu.
Chyba nikt nie wierzy, że wróci na Jakku. TO nie ma sensu. Bo wraca na końcu filmu na Jakku, a co w EP 9 ? Kylo po nią wraca albo Luke i znowu leci w świat?

Re: Leak listy trackow

Do zdjęcia które dodałam też jest lista trackow, też jest ich 20, ale wygląda na bardziej zmyslona. Tylko że Crait też tam jest na prawie koncu. Mam mindfucka xD

Re: Leak listy trackow

Re: Leak listy trackow

No nie za bardzo bo oficjalny soundtrack ma 20 utworów.

Re: Leak listy trackow

To jest fake

Re: Leak listy trackow

Tak jak poprzednie pokazane kilka miesięcy temu. Te przynajmniej nie zdradzają 80% filmu.

Fotki soundtracku na cd

Re: Fotki soundtracku na cd

Tylko gdzie są tracki oficjalne oby w końcu się pokazały właściwe tytuły

Re: Fotki soundtracku na cd

Chodzą dwa leaki z 20 nazwami trackow. Wg amazona tlj będzie mieć 20, więc może któryś jest prawdziwy.

Re: Fotki soundtracku na cd

Za tydzień się wyjaśni
Teraz trzeba się dobrze przygotować do premiery

Prawie na pewno soundtrack udostępnią na DisneyMusisVevo w dniu premiery. Coś mi się wydaje że znowu zacznę częściej wchodzić na YouTube od 14 grudnia

Re: Fotki soundtracku na cd

Wiem, tylko wklejam, bo listy oddają kolejność wydarzeń w filmie, a że są bardzo interesujące, a są tu ludzie lubiący spoilery to tym bardziej. Weryfikacja spoilerów i teorii z rzeczywistością w przypadku tego filmu da mi czysty fun

Re: Fotki soundtracku na cd

Ja czytam spoilery i ogólnie mam identyczne podejście do nich. Też mam frajdę z konfrontacji rzeczywistości z moimi spoilerowymi wyobrażeniami
Niemniej nie szukam ich na siłę

Swoją drogą, jak masz gdzieś linki do tych leak`ów to podeślij, bo zaciekawiłaś mnie

Re: Fotki soundtracku na cd

Fotki z Visual dictionary. No i masa spoilerow z tumblr, ale za dużo linkowania jak na mobilną wersję.

Re: Fotki soundtracku na cd

Ktoś mi powie dlaczego nie mogę znaleźć nigdzie w Polsce jego przedsprzedaży? Z wcześniejszymi soundtrackami była taka możliwość. A teraz tydzień do pierwszych pokazów i nigdzie nie mogę znaleźć. Może ja źle szukam?

Re: Fotki soundtracku na cd

Toż na Empiku chodzi jest.

Re: Fotki soundtracku na cd

Dzięki, jeszcze parę dni temu nie widziałem na stronie empiku.

Re: Fotki soundtracku na cd

*choćby

Visual Dictionary

Też już wyciekł - zaspojlerowałam sobie troszkę to co potrzebowałam (Leia), części specjalnie nie dotykałam (Moc i kasyno), jestem gotowa na film

Uwaga - kawałki BARDZO spojlerowe
https://m.imgur.com/a/ZUrrN

Re: Visual Dictionary

Jak to obejrzałam, to teraz mam poważne podejrzenie początek spoilera że Snoke zostanie w tym odcinku zaciukany przez Kylo, który ma sprytny plan zostania szefem FO, zawierający między innymi noszenie płaszcza +50 do ochrony przed byskawicami koniec spoilera.

#20 spot TLJ

https://m.youtube.com/watch?v=Mv5nb6njhPw

Pokazuje trochę więcej.

ENG

Podsumowanie spoilerów z Visual Dictionary

At first, I was posting the ones that stood out to me as the most interesting, but decided there`s just way too many...so I`ll just list them here. They are mostly just from Rey and Luke`s page. Sooo...much...goodness.
Luke refuses to take the Skywalker saber and tosses it aside when Rey hands it to him.
Luke is rude to Rey when she asks for his help and literally slams the door in her face. But she`s stubborn and refuses to leave.
Kylo leads the attack on Crait, but lets his emotions cloud his tactical decisions.
Rey is manning the gun turret on the Falcon during the Battle of Crait. Presumably, Chewie is flying.
Rey discovers she has a Force bond with Kylo so strong it span across the galaxy, allowing insights into Ren that not even Luke could sense.
This one is super scary and doesn`t bode well for the Falcon; The escape pod on the MF is used at some point in the film.
Luke`s first student was his sister. But her sense of duty to her family and politics prevented her from truly committing to the Jedi lifestyle (pretty much assumed and suggested at already, but confirms she was Luke`s first student).
Luke`s compass is an ancient navigational tool that attunes to hyperspace vectors.
It`s a temple. Luke`s Jedi training temple. NOT a damn academy. So please stop calling it that. lol
Luke really does think the Jedi order must end and was prepping for the last rite to end it. That`s what the Jedi ceremonial robes he was wearing are all about.
The location for Luke`s Jedi temple was secret. That`s why Luke knew its destruction came from within when he found it aflame with slaughtered students everywhere. It was his nephew, consumed with darkness that destroyed it.
Luke`s X-wing crashed landed (we kinda knew this already). He kept a memento from it (we didn`t know this).
Luke has cut himself off from the Force. He had no idea Han was killed or what has befallen the galaxy.
He eventually comes around with the shock of discovering what has happened. The past will not remain buried.
Luke eats fish. He`s not vegan.

Uwaga, duży spoiler!

Jeśli jesteście uczuleni na spoilery do TLJ to zdecydowanie odradzam oglądanie tego filmiku.

https://m.youtube.com/watch?t=0s&v=mK7wigpM_1g

Re: Uwaga, duży spoiler!

Tu w lepszej jakości i bez zbędnego gderania jakiegoś jutubera

https://streamable.com/gxw8i

Re: Uwaga, duży spoiler!

Eeeee gdzie jest ten spoiler niby? Przecież to nic nie oznacza. Jest setka możliwości dlaczego trzyma ten miecz. To nie musi wcale cokolwiek oznaczać.

Re: Uwaga, duży spoiler!

Samo to, że trzyma miecz jest spoilerem, bo wcześniej nie było o tym mowy

Re: Uwaga, duży spoiler!

Ale gdzie miało być mówione ? Po to sa TV SPOTY, żeby pokazywały co nieco.
Jedyne jaki spoiler z tego, że przeciek walki Rey i Kylo vs Strażnicy Snoka jest już pewny.

Re: Uwaga, duży spoiler!

Sam fakt że będzie trzymać ten miecz niczego nie spoileruje. Też nie musi oznaczać że Kylo jej pomoże. Przecież gdy będzie w sali tronowej Snoke`a będzie raczej rozbrojona a tutaj może żeby spróbować uciec przyciągną miecz Kyla który miał go przyczepionego do pasa.

Re: Uwaga, duży spoiler!

Fakt, że trzyma nic nie spoileruje. Ale fakt, że go przyciągnęła sugeruje, że Rey używa trochę ciemnej strony.

Nie wiadomo czy ma go przy pasku czy leży miecz na ziemi, czy cokolwiek, więc to żaden argument.

Nie musi oznaczać, że Kylo jej pomoże, ale na logikę tak wychodzi. Wiem, że Rey jest super cudowna i w ogóle, ale wątpię, żeby dała rade walczyć jednocześnie na Strażników Snoka, Snoka i Kylo.
Po drugie są filmiki jak Adam trenuje na kilku przeciwników, więc wystarczy posiadać oczy i mózg, żeby połączyć te fakty.

Re: Uwaga, duży spoiler!

Nie chodzi o to gdzie będzie miecz tylko właśnie o to że może sama sobie go przyciągnąć. Choć też nie wykluczam że może to oznaczać pomoc Kylo.

BTW
Wydaje mi się że cześć osób jest zbyt wyczulona na spoilery, każda najmniejsza informacja może być spoilerem.

Re: Uwaga, duży spoiler!

No to się zastanów co piszesz. A teraz piszesz to samo co ja.
Bo na początku, uważasz, że to, że trzyma miecz nic nie spoileruje.
A teraz nagle jak ja napisałem o przyciągnięciu, to jednak zmieniasz zdanie i jednak chodzi o przyciągnięcie o którym nie wspomniałeś.

Napisałem, że nie ważne gdzie leży, to ty jednak zmieniasz zdanie i stwierdzasz, że jednak nie ważne, chociaż początkowo pisałeś o tym, że ma go przy pasku.

To, że ktoś jest wyczulony to mnie nie interesuje. Każdy to traktuje indywidualnie. Nie spoileruje nic, bo nie widziałem filmu, tylko sugeruje się, materiałami które samo Disney udostępnia.
<