Forum

``Lewe``sceny w Przebudzeniu

Witam wszystkich fanów Star Wars. Podczas drugiego seansu zauważyłem ujęcia odwrócone na lewą stronę. Czy to jest jakaś tradycja? Może przynoszą szczęście? W bazie Starkiller Rey ukrywa się przed szturmowcami. Wszyscy trzymają broń w lewej ręce. Rey ma torbę z drugiej strony. Szturmowcy czarne kółko pod prawą łopatką itd. Jest jeszcze scena jak Finn i Rey wchodzą do lasu. Film oglądałem 8x i uważam za udany.

Re: ``Lewe``sceny w Przebudzeniu

Lewaki czy co?

Re: ``Lewe``sceny w Przebudzeniu

Gdzie jest moderacja ja się pytam!!

Re: ``Lewe``sceny w Przebudzeniu

Ja sobie zadaję to pytanie gdzieś od 17.12.2015

:D

Gonić lewaków z naszej ojczyzny, gonić.

Lustrzane ujęcia

Obiecałem kiedyś, że jak film wyjdzie na Blu-ray to podam czas występowania tych lustrzanych scen.
Te sceny są jak napis AMBULANS z przodu karetki, żeby obejrzeć scenę tak jak została nakręcona, należy użyć lusterka.
Czas podaję dla płyt Blu-ray.
01:35:16 - 01:35:28 Zaraz po słowach Kylo: Im dłużej jest na wolności, tym groźniejsza się staje.
01:50:34 - 01:50:49 Jest to scena nr 44 ( Las ) po słowach: Broń wypali za 2 minuty.
Nie ustaliłem skąd się biorą takie sceny.
Mam 3 teorie: chaos, pieniądze, spisek
Chaos: tam gdzie ludzie coś robią, tam panuje często przypadek i chaos. Czyżby podczas podczas montażu filmu?
Pieniądze: jak nie wiadomo o co chodzi... Może jest tak: potrzebny jest korytarz w prawą stronę a mamy już zbudowany w lewą, to odwracamy podczas montażu filmu.
Spisek: takie odwracanie na lewą stronę jest znane od zawsze. Może to tradycja, może przynoszą szczęście, może jest grupa reżyserów ( "trzymająca władzę", "towarzystwo wzajemnej adoracji", "loża masońska" itd. ), która spotyka się raz w roku i wybiera najlepszego ( tego, który najwięcej takich scen upchał do filmu ) Dużo tego "może".
Jakby tego było mało w zwiastunach też są: Pierwszy zwiastun TFA https://youtu.be/OMOVFvcNfvE?t=41 40sek.- w filmie jest normalnie.
Pierwszy zwiastun R1 https://youtu.be/Wji-BZ0oCwg?t=75 75sek. Szturmowcy Cienia są "lustrzani", jak będzie w filmie? Zobaczymy.
Na koniec dodam, że w OT również mamy takie sceny.

Re: Lustrzane ujęcia

O proszę, w ogóle o tym nie wiedziałem. Dzięki za oświecenie
Wszystkie 3 powody, które podałeś są bardzo prawdopodobne, jest jeszcze jedna możliwość: robią to dla kawału! Zwyczaj z dawnych lat, kiedy montaż polegał na fizycznym cięciu materiału filmowego. Możliwe, że kiedyś montażysta się pomylił i wyszło coś komicznego albo niesamowitego. No i mamy nową świecką tradycję! Każda profesja, szczególnie tak elitarna i "techniczna" jak reżyseria czy montaż, ma takie swoje "inside jokes".

Re: Lustrzane ujęcia

Te "teorie" wyssałem z palca Całkowicie się z Tobą zgadzam, że może to być rodzaj kawału. Ciężko inaczej wytłumaczyć dodanie takiej odwróconej sceny do teaser`a, a potem w filmie leci normalnie.

Re: Lustrzane ujęcia

Ha ha, zrozumiałe, ciężko domyśleć się powodów takich trików, jeżeli nie jesteś częścią tego środowiska...
BTW sam wypatrzyłeś te "lustrzane" sceny? Jeżeli tak, to gratuluję oka do szczegółów. W życiu bym czegoś takiego nie zauważył. Za duże tempo i za bardzo mnie ten film angażuje emocjonalnie

Re: Lustrzane ujęcia

Ja również nie należę do osób, które analizują film klatka po klatce. W pierwszy weekend byłem 3 razy pod rząd i za drugim razem...... Jestem gitarzystą praworęcznym i gram od wielu lat, leworęcznych jest mniej i od razu rzucają się w oczy ( Hendrix ). I właśnie "leworęczność praworęcznych" zwróciła moją uwagę. Potem dostrzegłem "wędrującą" torbę, opaskę na ręce Rey itd. Jest taka fajna scena ( prawidłowa ) kiedy Han daje broń Rey: dziewczyna celuje i zamyka prawe oko. Żaden praworęczny strzelec nie zamyka prawego oka. Ta "niezdarność" dodała uroku tej scenie i podniosła wiarygodność postaci Rey, jako osoby niedoświadczonej w broni miotającej. To było niezamierzone, ale fajnie wyszło. Gdyby Sarah Connor w Terminatorze 2 tak zrobiła, to co innego
A na zwiastun R1 byłem już "przygotowany" i wiedziałem czego szukać. Zdradziły ich plecy, bo leworęczność to za mało, żeby taką scenę na 100% potwierdzić.

Re: Lustrzane ujęcia

HAL 9000 napisał:
Jestem gitarzystą praworęcznym i gram od wielu lat
-----------------------

Masz jakiś fajny sprzęcior?

Jest taka fajna scena ( prawidłowa ) kiedy Han daje broń Rey: dziewczyna celuje i zamyka prawe oko. Żaden praworęczny strzelec nie zamyka prawego oka. Ta "niezdarność" dodała uroku tej scenie i podniosła wiarygodność postaci Rey, jako osoby niedoświadczonej w broni miotającej. To było niezamierzone, ale fajnie wyszło. Gdyby Sarah Connor w Terminatorze 2 tak zrobiła, to co innego
-----------------------

Ha ha to akurat zauważyłem!! Faktycznie to było uroczo niezdarne Ale czy niezamierzone? Nie jestem pewien. Reżyseria polega na umiejętnym stosowaniu szczegółów, bo to właśnie w nich siedzi wiadomo kto. To detale sprawiają, że scena jest, bądź nie, wiarygodna. Kubrick miał obsesję na punkcie precyzji i szczegółów. JJA również nie dotarł na szczyt przypadkiem.
Co do zamykania oka podczas celowania - podobno każdy ma tzw oko dominujące i to do niego powinno się dostosowywać sposób trzymania broni. Tak mi powiedział kumpel, który spędził pewien czas w woju


A na zwiastun R1 byłem już "przygotowany" i wiedziałem czego szukać. Zdradziły ich plecy, bo leworęczność to za mało, żeby taką scenę na 100% potwierdzić.

-----------------------

Ja oczywiście nic tam nie wypatrzyłem, jestem ślepy.

Re: Lustrzane ujęcia

Szturmowcy mają charakterystyczny wzór na plecach :[ O II ]

-----------------------

Masz jakiś fajny sprzęcior? - nazbierało się tego trochę przez lata ( 9 gitar, 3 heady i 3 paczki-4x12`, jedna 2x15` ) Jak to wszystko na raz odpalam to gasną światła w mieście - jestem już praktycznie głuchy

PS. Przypomniałem sobie, że kolega był szybownikiem: wczoraj miałem pierwsze ratowanie w życiu ( czasza główna się podarła ). Rodzinie nic nie mówię

Re: ``Lewe``sceny w Przebudzeniu

Nie każdy musi być prawo-ręczny.

Re: ``Lewe``sceny w Przebudzeniu

Pewnie, że nie musi. Połowa klonów i szturmowców jest leworęczna. Dlatego do ustalenia czy scena jest lustrzana/odwrócona potrzeba więcej szczegółów np. ubranie.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.