Forum

SW Rebels 2x13 - The Call

Po Lasatach kolejny odcinek a w nim:


Podczas misji mającej na celu zdobycie paliwa dla floty Rebelii, załoga "Ducha" musi ochronić żyjący w kosmosie gatunek stworzeń przed operacjami wydobywczymi Unii Technokratycznej.
Przypomnienie:


Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Rebels. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Rebels. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

Unia

Unia technokratyczna. Myślałem, że wymarła wraz z końcem Wojen Klonów.

Klip 3

Re: Klip 3

Zastanawiam się, czy skoro określają te myśliwce jako nieimperialne, to czy Unia została przejęta przez Imperium, czy też będziemy mieli do czynienia z resztkami popleczników Separatystów, którzy notabene zostali skanonizowani przez Lucena i Frya.

Tu jakiś nowy obcy chyba

http://imgur.com/yXj6mfl

A to znalazłam na TFN-ie... może nie do końca związane z tematem, ale Unia jest

https://www.youtube.com/watch?v=PW4OIHDsWsM

kiepsko

Odcinek kiepsko się zapowiada. rTen odcinek będzie kiebski

Re: kiepsko

Też jakoś nie mam wielkich nadziei. Jak wspomniałam wyżej, mam jednak nadzieję, że powiedzą choć słówko o Separatystach po wojnie.

odcinek

Bardzo fajny - załoga w komplecie, świetne dialogi, Ezra będący Ezrą, mistyczno-magiczne wieloryby i błękitny gaz, żadnego Kallusa i Imperium za to każdy miał swoje pięć minut.
Nawet wieloryby

Cóż

szału nie ma. Mógł być odcinek. Wielorybki ciekawe dość

2x13

Thonboka wymięka. Wiem, że to SW, ale bieganie na golasa po asteroidzie razi.

2x13

Tutaj już nie ma żadnej fizyki. Ujeżdżanie wielorybów w kosmosie mając tylko hełm na głowie...

odc.

Okej... ja wiem, że SW to właściwie w ogóle nie jest SF, że jednak element fantastyczny przeważa, ale ludzie! Co tam latanie w hełmie po asteroidzie, pod koniec odcinka Kanan leciał na statku w otwartej przestrzeni kosmicznej. I już widzę Hidalga mówiącego, że "w SW są inne prawa fizyki" (posłuchajcie bzdur, które mówi w ostatnim reconie).

+ No tak... był fajny kosmita.

+ Podobał mi się kolor tego gazu.

+/- Ciekawie, że pokazali coś innego niż Imperium... ale miała być Unia. Miało być słowo o Separatystach. Liczyłam, że to uratuje odcinek... i nie uratowało.

- Fizyka. Pamiętam jakie było oburzenie na "Crosscurrent" swego czasu. Plaża pliz.

- Wieloryby. Podróżujące. Przez. Nadprzestrzeń. Tak, tak, wiem - owszem, mamy w SW mnóstwo dziwacznych stworzeń. Mamy mistyczną Moc. Mamy przecież sam fakt podróży nadświetlnej. Ale zwierzęta, które mogą w ten sposób się przemieszczać przy pomocy gazu... to lekkie przegięcie. Aż pod koniec myślałam, że im ten gaz wyjdzie... tyłem.

- A, do tego oczy wielorybów najwidoczniej mogą wyświetlać obrazy. Fascynujące.

- Robione na siłę dydaktyczne przesłanie. Jasne, że nie jestem za mordowaniem zwierząt, ale skoro nawet to nie były ich tereny, to co za problem, gdyby wielorybki nażarły się tego gazu i odleciały, a górnicy mogli dalej pracować? Ci Rodianie mieli żony i dzieci, drodzy rebelianci.

I jeszcze jedna uwaga, tylko tym razem natury ogólnej. Nie wiem jak Wy, ale zaczyna mnie drażnić, że drugi sezon jest piekielnie chaotyczny. W pierwszym nie miałam wrażenia, że co odcinek dzieje się co innego. A tu?

1. Najpierw klony. Szukamy eksperta, szukamy bazy. Ok.
2. Trafiają na nowych inkwizytorów.
3. No racja, trzeba skończyć wątek Vizaga z 2. sezonu. To dajmy od razu Honda!
4. W sumie nic nie było o Herze, czas na odcinek o niej, który nie zdradza praktycznie nic.
5. Aaa skoro Hera, to i czas na Sabine. Ale też za wiele nie powiemy.
6. Kanan i Rex muszą się pogodzić, już!
7. Oż choroba, zapomnieliśmy o inkwizytorach! To dobra, teraz odcinek o nich.
8. I jeszcze nie wiemy co się stało z rodzicami Ezry, mimo że Hera jest tego świadoma od ładnych paru odcinków, czas to rozwiązać!
9. W sumie nie mamy pomysłu, ale Leia musi się pojawić, bo jest tak mało postaci z OT!
10. Przeszłość Sabine. Runda 2.
11. Hej, Zeba nie było od odc. 1x01!
12. Zróbmy odcinek o tym, że zdolności Ezry rosną, bo chyba nie wszyscy są przekonani.
13. Dobra, teraz przeszłość Hery, runda 2.

I jak tak na to patrzę, to widzę coś, co przypomina mi klasyczną burzę mózgów. Polega ona na rzucaniu wszystkimi pomysłami, jakie przyjdą do głowy, a potem wybieraniu tych dobrych. A tu mam wrażenie, że wzięto wszystkie idee jak leci... Co by się stało, gdybyśmy mieli trzyodcinkowy akt o Sabine i Mandalorze? Albo dwa odcinki o Zebie? TCW latało po chronologii, ale "Rebelsi" latają po tematach. I nie wiem co gorsze.

Re: odc.

I jeszcze.
-Ej, może wciśniemy na siłę Thrawna? Fani będą zachwyceni!

Re: odc.

No bo będą, ale Ci którzy wiedzą kto zacz. Dawać Thrawna (shut up and take my money)

Re: odc.

No bo będą, ale Ci którzy wiedzą kto zacz. Dawać Thrawna (shut up and take my money)

Re: odc.

Ostatnio mam nieodparte wrażenie że SW idzie w złym kierunku, a po tym odcinku mi się tylko pogorszyło.
I naszła minie teraz myśl: czyżby Lucas był jedyną technologiczne myślącą osoba spośród twórców SW bo odkąd sprawy przejął Disney to robi się zbyt magicznie. Rozumiem SW zawsze były fantastyka ubraną w SF, ale teraz to już lekkie przegięcie zaraz nic nie zostanie z SF i wyjdzie nam kurde hobbit. To nie jest dobry kierunek rozwoju moim zdaniem.

Re: odc.

Pamiętaj że Lucas ożywił Maula i jest odpowiedzialny za odcinki z Jar Jarem.

Re: odc.

fakt ale to było tylko skojarzenie faktów.

Ale akurat odcinki z maulem były dobre wręcz bardzo dobre pomijając sam fakt wskrzeszenia tego osobnika

Re: odc.

Siostra zajmująca się hobbistycznie grafiką uświadomiła mnie przed chwila co stoi za takim stanem rzeczy: fantastyka jest poporstu tańsza w realizacji od SF i tyle po prostu nie mają budżetu na to co robią i dlatego mamy to co mamy, a jeszcze do chodzi do "target" serialu który tylko dopełnia obraz nędzy i rozpaczy.

Re: odc.

No kurde, właśnie! Dlaczego zawsze Rodianie dostają po tyłku? :< Ezra siekał ich jak opętany, no ale delfinków nie ruszajmy, bo są takie słodkie i w ogóle! Tseebo się w pościeli przewraca.

Akurat bieganie w samych czapkach po kosmosie mnie nie raziło jakoś bardzo, bo Kanan już na początku wspominał, że ta planetoida ma jakąś atmosferę, ale już herezje Hidalga z Reconu są bardzo niepokojące. Lepsze było Legendowe wytłumaczenie, że statki kosmiczne mają jakieś anty-dylatacyjne pole siłowe.

BTW, moja wyobraźnia podsuwa mi Rakatańskich cimenostronowych naukowców wkładających wielorybom silniki do... środka. This is sick.

Re: odc.

Wiesz, musieli uratować wieloryby aby GreenPeace się nie przykuł do Ghosta z transparentami

Re: odc.

Brakuje tego jeszcze by ktoś miał pomysł wskrzesić Wielkiego Inkwizytora

Re: odc.

Aż się specjalnie zalogowałem, żeby odpowiedzieć.

"- Wieloryby. Podróżujące. Przez. Nadprzestrzeń. Tak, tak, wiem - owszem, mamy w SW mnóstwo dziwacznych stworzeń. Mamy mistyczną Moc. Mamy przecież sam fakt podróży nadświetlnej. Ale zwierzęta, które mogą w ten sposób się przemieszczać przy pomocy gazu... to lekkie przegięcie. Aż pod koniec myślałam, że im ten gaz wyjdzie... tyłem."

W SW byli już Oswaftowie, wyglądali inaczej, ale poza tym to to samo. No i chyba mniej znani, a przynajmniej nie na tyle, by Hera o nich słyszała w opowieściach.

Pojawili się bodaj w jednej tylko książce: http://www.ossus.pl/biblioteka/Lando_Calrissian_i_Gwiazdogrota_ThonBoka
Podejrzewam, że to jest to ich standardowe wygrzebywanie pomysłów z legend. Mnie akurat ucieszyło, uważam to za fajny odcinek, taka bardzo luźna ekranizacja książeczki.


"- Fizyka. Pamiętam jakie było oburzenie na "Crosscurrent" swego czasu. Plaża pliz. "

Wspomnianej książeczki jeszcze nie czytałem, ale odnośnie fizyki, to akurat przebywanie w przestrzeni kosmicznej przez Jedi z czymś, co zapewnia możliwość oddechu przez krótki czas, to już pokazywał Plo Koon w TCW. Nie jest to jakaś oficjalna wersja, ale myślę że można to uzasadnić chociażby w taki sposób, że Mocą wytwarzają wokół siebie jakąś barierę, która chroni ich przed brakiem ciepła (a może da się też inaczej). Bo tlen może zapewniać hełm - co mnie akurat dziwi, ale jeśli miałby taką awaryjną opcję na kilka minut, to nie raziłoby mnie to. Bardziej boli mnie to, w jaki sposób Ezra przeskakuje z "wieloryba" na Ghosta, bo w zasadzie spada on w dół. W przestrzeni kosmicznej, gdzie nie ma grawitacji.

Re: odc.

Z Plo Koonem przynajmniej podjęli próbę wyjaśnienia - Kel Dorowie mogli przez krótkie okresy przebywać w próżni bez szkody dla zdrowia. A Kanan i reszta są tylko ludźmi, nawet w TCW Anakin i Ahsoka musieli zakładać kombinezony.

Re: odc.

Gwoli ścisłości człowiek też może przebywać w próżni, tym bardziej jeżeli ma skąd wziąść powietrze (tutaj w postaci hełmów).

Re: SW Rebels 2x13 - The Call

Dużo potrafię wybaczyć i na wiele przymknąć oko, nie oczekuję od Rebels nie wiadomo jakiego poziomu, ale wieloryby z hipernapędem to już naprawdę przesada.

Re: SW Rebels 2x13 - The Call

Wiesz, w Clone Wars była quasi-Godzilla oraz jacyś Władcy Mocy (z potęgą jak bogowie). Więc takie rzeczy mnie raczej nie dziwią.

Re: SW Rebels 2x13 - The Call

Trochę w tym racji masz

wieloryby pływające w próżni?

Dostałam dzisiaj od koleżanki plakaty z Rey i Finnem (tak w ogóle, Drogi Poznaniu podobno w Plazie maja ich całkiem sporo i rozdawali hurtowo przy Batman vs Superman, więc jakby ktoś nie miał a chciał, to może warto sprawdzić ) i mówię sobie to jest ten dzień, nadgonię serial i co? wieloryby z hiernapędem? serio? nawet nie będę wnikać czy w starym kanonie był, chyba nie chce wiedzieć ja naprawdę jestem za różnymi stworami, stworzeniami i rasami w SW ale może lepiej niech to nie będą wieloryby pływające z próżni :/ nie wiem czy mam siły na kolejne odcinki

Re: wieloryby pływające w próżni?

Eeee tam, nie było aż tak źle;p
W TCW mieliśmy np. https://www.youtube.com/watch?v=3q5Tn5cz2HI
Coś podobnego do lub same purgile były w jakimś komiksie z Knights of the Old Republic jeśli się nie mylę.
Star Wars to nie science-fiction, nie róbmy tu więc Star Treka;p

Re: wieloryby pływające w próżni?

W TCW poległam w 1 sezonie, miałam zrobić 2 podejście ale nie ma trochę czasu, żeby się za to zabrać :/ ale na tym filmiku, co wysłałeś, to ta scena jakoś lepiej wygląda niż te wieloryby. One mnie jakoś strasznie śmieszyły a jak już doszły świecące oczy to już ogóle Mogli chociaż jakoś wizualnie nad tym popracować
Knights of the Old Republic czytam i nie widziałam żadnych purgile ale jestem na razie w mniejszej połowie więc wszystko przed mną

Re: wieloryby pływające w próżni?

Od połowy trzeciego zaczyna się ciekawie.

Re: wieloryby pływające w próżni?

brzmi jak plan

Re: wieloryby pływające w próżni?

Też za pierwszym podejściem poległem. I jakoś tak po latach wróciłem, ale głównie dzięki temu że wszystko dostałem "w pakiecie" na Nefliksie. I -jak można sobie przewinąć/pominąć to się o wiele lepiej ogląda.Tylko że odcinki "takie sobie" zdarzają się w każdym sezonie, więc ostrożnie, to nie tak że od 3 sezonu wszystko jest super. Aśkę tak na prawdę polubiłem jak uratowała życie pewnej ważnej postaci z "Nowej Nadziei"

Tak więc powodzenia

Re: wieloryby pływające w próżni?

W świecie SW to zupełnie normalne że coś lata w próżni ale jak wyjaśnisz mi jak cholera jasna inkwizytorzy latali na swoich mieczach ?? ~!~

Re: wieloryby pływające w próżni?

No to akurat jest banalne 😁 Jeżeli ustabilizowana energia miecza ma gęstość choćby kawałka drewna, a atomowy generator dostarcza wystarczającej energii, to nie ma najmniejszego problemu. Takie (ciut większe) plecakowe helikopterki istnieją w formie działających prototypów, obecnie problemem jest źródło zasilania.

Re: wieloryby pływające w próżni?

Pamiętajmy, że Lucas wymyślił sobiew OT, że miecze są na tyle potężne i mają sporo energii, że ważą bardzo dużo (co z naukowej strony jest brednią). Mogłoby to wyjaśnić dlaczego z wyglądu nic nie ważące ostrze uniosło inkwizytorów.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.