Forum

LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie założył tematu - powstaje nowy serial LEGO, tym razem z własną fabułą (a nie przeróbka), czyli "The Freemaker Adventures". Premiera latem.

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/lego-star-wars-freemaker-adventures-864221?utm_source=twitter

Żeby było śmieszniej, serial będzie "niekanoniczny w kanonie". Tzn. będzie umiejscowiony w nowym kanonie, ale kanoniczny nie będzie. I z tego tytułu mam mieszane uczucia - bo w sumie jaki teraz istnieje argument, by nie wypuszczać "Detours"?

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

Wszelakie seriale LEGO tracą ostatnio poziom. Nie chciałbym być posądzany jako hejter, ale ten serial zapowiada się jako szczyt dna.

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

I tak będzie lepsze, niż Rebels.

Serial

Jeszcze przed premierą a już mam figurkę droida Rogera, he he he.
A teraz na poważnie czy tylko mi twarz tego z lewej przypomina jednego z GhostBusters?

Plakat

Trochę ten plakat mi się nie podoba :/ chyba przez ten napis "The Freemaker Adventures" nie jest on w klimacie SW tylko wyciągnięty z amerykańskiej bajki przygodowej...

1x01

Hej, nie było tak źle! Okej, nie podobały mi się dwie rzeczy: momentami oczywiście humor, polegający głównie na tym, że R0-GR wpada na coś (ale jest słodki ), oraz nasz główny bohater, bo to chodzące ADHD (nadpobudliwy i zero koncentracji) - zamiast wzbudzać sympatię, tylko irytował.

Ale w sumie graficznie nie było najgorzej, nie nudziłam się, a do tego fajny zwrot akcji na końcu: początek spoilera Naare okazuje się imperialną agentką/inkwizytorką? - coś takiego przewijało się w plotkach, ale potem ucichło, więc wzięłam to faktycznie tylko za pogłoskę. Poczułam się zatem mile zaskoczona . koniec spoilera

Re: 1x01

Nie no fajne i można się zdrowo pośmiać. Ta beka jaką ma Sidios z Vadera i puszczanie retrospekcji zniszczenia DS, lub "zabierajcie tę swoją wojnę z naszego garażu" - piękne. No i te przerośnięte biedronki

ie podobały mi się dwie rzeczy: momentami oczywiście humor, polegający głównie na tym, że R0-GR wpada na coś

No ale czego oczekiwać o Battle Droida konfederacji? Nb. jego reakcja na widok Jedi - bezcenna. W następnym odcinku się nie potyka i przewraca o cokolwiek.

nasz główny bohater, bo to chodzące ADHD
Spokojnie, później jest lepiej Za to jego rodzeństwo całkiem fajne.

do tego fajny zwrot akcji na końcu
No tego to sie akurat spodziewałem. Czyżby Naare to początek spoilera Mara Jade a`la Disney? koniec spoilera

Nie sposób nie zgodzić się z Lubsokiem, że historia lepsza od Rebelsów (pomijając początek i koniec) , gdzie w zasadzie żadnego dłuższego "arca" nie było.

1x02

Jak w odcinku 1, ale bohater już nie wydaje się taką ofiarą losu jak w odc. pierwszym, a i R0-GR się nie potyka o własne nogi. Jest nawet użyteczny. Fajnie zrobiona kłótnia bohaterek.

Pojawiaja się starzy znajomi, Huttowie i Bounty Hunter początek spoilera Dengar (tak, TEN Dengar) koniec spoilera - "wiemy, że to nie Boba Fett"

I zapowiedź kolejneych odcinków - jeszcze więcej znajomych - początek spoilera "jesteś moją jedyną nadzieją"; "use the force" koniec spoilera

1x03

Tym razem odcinek filerowy, co nie oznacza ze nudny, niemniej poniżej oczekiwań rozbudzonych przez dwa pierwsze epizody. Nasza rodzinka trafia na pokład SD i spotyka Dartha Vadera, a ten z kolei dzięki nim ma wspomnienia z dzieciństwa. Dużo typowego dla LegoSW humoru, szczególnie w scenie karania szturmowcow przez Dartha. I jeszcze Vader po przesłuchaniu Zandera - "jest świetnie wyszkolony, nic nie można z niego wycisnąć. Albo jest imbecylem". Reakcja przysłuchującego się z ukrycia rodzeństwa - bezcenna.

Roger tym razem się nie potyka o cokolwiek, za to czyta klientom warsztatu swoją powieść - autobiografię "From trenches to wrenches".

1x04

Odcinek zaczyna się tam, gdzie kończył się epizod V TESB. Szturmowcy opanowują Bespin, Lando chce uratować "cenny artefakt"początek spoilera nie, nie powiem co to jest, to by zepsuło przyjemność oglądania koniec spoilera ze swojej kanciapy (ale mu się nie udaje). Postanawia więc wynająć łowców nagród, ale ostatecznie zatrudnia naszych imperialnych taxpayerów i licencjonowanych poszukiwaczy złomu. A ich śladem podąża osobnik z "pieluchą" na głowie. (cytat z odcinka). Oraz Naare, która podejrzewa że Rowan chce ją oszukać. Poza tym Rowan nabiera doświadczenia w mocy. Jest też początek spoilera mrożenie w karbonice z nawiązaniem do TESB koniec spoilera oraz Chewbaaca.

Ogólnie odcinek bardzo dobry, a tekstem odcinka zostaje dialog szturmowców:
- To może pójdziemy na strzelnicę?
- Dobry pomysł, ostatnim razem prawie udało mi się trafić

1x05

Żądza pieniądza kieruje rodzeństwo Freemakerów i Rogera na Kashyyyk, gdzie spotykają Wookich i Trandoshan oraz początek spoilera ruszają na pomoc księzniczce, która ostatecznie (z powodu błędów translacyjnych) okazuje się księciem. koniec spoilera
Nasz młody Freemaker Jedi tym razem spróbuje sił jak tłumacz z Shyriiwookiego na nasze.

Nie zabraknie też oficerów imperialnych. Za to tym razem praktycznie nie ma Naare.

Cytat odcinka:
"Jeżeli złamiesz umowę z Wookie, Wookie złamie Ciebie." (w oryginale brzmi to lepiej)

Re: 1x05

Zawsze lubiłem filmy z serii Lego. Padawańskie Widmo można kilka razy oglądać i wyłapywać "smaczki" w tle.

Później poziom zaczął spadać i miałem obawy co do nowej serii. Jakoś się nie rwałem do oglądania, ale Twój entuzjazm mnie przekonał i ...nie żałuję.

Polecam. Będę oglądał dalej. Chętnie kupię, ale tylko jak wydadzą na Blu-ray PL.

Re: 1x05

Ja też się zawsze obawiam takich nowości, ale ta seria jest jak dla mnie fajna, ma dużo smaczków i nawiązań do OT, i sporą dawkę zdrowego humoru. Oczywiście są odcinki lepsze i gorsze, ale ogólny poziom jest OK.

1x06

WOW!

i jeszcze raz

WOW!

Scena otwarcia - jedna z najlepszych scen otwarcia uniwersum StarWarsów. Leia i Luke w Y-wingu, TIE fightery, duch mocy Obi-Wana, śmieszne nawiązanie do zniszczenia DS I (i niekonwencjonalne wykorzystanie spryskiwacza i wycieraczek przedniej owiewki Y-winga)

Potem też jest dobrze do samego końca - imperialni poszukują Luka i Leię w warszacie Freemakerów, odwiedzamy poziom stacji dla "bogatych i bardzo bogatych" oraz planetę gdzie Luke pokazuje Rowanowi jak używać mocy a powtarzany trzy razy żart wydaje się już nie smieszyć, ale za czwartym razem śmieszy ponownie. Na koniec Rowanzaczyna podejrzewać, że Naare nie dokońca jest tą, za którą się podaje.

Cytat odcinka:
"Zasłaniasz mi widok, mistrzu Kenobi"
"Kordi, you are my only hope"

1x07

I jest coraz lepiej i fabularnie

Początek na Bespin, Dengar ucieka z imperialnego więzienia, Rowan chce się podzielić swoimi podejrzeniami o Naare (ale nikt go nie chce słuchać), a Imperator śmieszkuje.

Potem akcja przenosi się na Tatooine, gdzie nasi bohaterowie jadą zarobić pieniądze (i nawet Kordi nie może – fizycznie - powiedzieć nie)

Na Tatooine spotykamy starych i nowych znajomych, czyli początek spoilera Jaabe i Bobbę Feta oraz
początek spoilera Hana Solo w postaci sami wiecie jakiej koniec spoilera
koniec spoilera

Potem mamy wyścigi i bitwę z łowcami nagród, na koniec zosanie ujawnione jedna czerwona lightsabra i jeden sekret.

Cytatów było sporo, trudno wybrać, więc dzisiaj ich nie będzie

Re: 1x07

Dowiedziałem się z tego odcinka, po co Dengar miał tą szmatę na głowie.

Re: 1x07

Gwoli ścisłości "Pieluchę"

1×08

Początek dobry. Szczególnie humorki Naare cieszą W dodatku możemy spotkać kilka postac z początek spoilera TFA koniec spoilera czyli początek spoilera Maz.Oczywiście w swojej kantynie koniec spoilera. Hondo jest przezabawny.
"Jak mój urok,może na ciebie nie działać?Jestem przecież taki czarujący"
"Wysłałeś dzieci by zabrały początek spoilera złote kule (chyba tak się to tłumaczy) koniec spoilera?Nie uważasz,że jest w tym coś złego?
To,że mi ich nie dostarczyli"
Co ciekawe początek spoilera Maz koniec spoilera przeszkadzają zęby wbite w ścianę a porozwalane kubki na podłodze już nie

Re: 1×08

Ciekawe, czy zobaczymy Freemakerów w SW VIII, i co się stało z Naare - skoro tak z butami weszli w kanon.

Nb. na koniec odcinka początek spoilera Naare w tajemnicy przed Imperatorem łączy siły z Graballą i Dengarem koniec spoilera

Re: 1×08

Hmm, a czy ten serial nie jest przypadkiem niekanoniczny?

Re: 1×08

ShaakTi pisała że będzie "niekanoniczny w kanonie", cokolwiek ten potworek językowy może znaczyć. Ja to interpretuje tak, że postacie i lokacje są kanoniczne, ale sama historia już nie. Chyba.

ShaakTi, możesz nam zabezpieczyć jasność i rozszerzyć definicję niekanonicznej kanonicznosci?

Re: 1×08

Jak dla mnie to tu chodzi o coś takiego, że jeżeli w Legendach Ackbar lubił gruszki, a w Kanonie jabłka, to w tym serialu będzie gustować w tych drugich, jednak wszystko, co zostanie zrobione przez głównych bohaterów i innych, nie ma miejsca ani w Legendach, ani w Kanonie.

Re: 1×08

Ten potworek oznacza, że twórcy opierają się na nowym kanonie - czyli nidy nie było żadnej Jainy, Bena (a nie, zaraz...) itd., ale serial sam w sobie jest niekanoniczny, bo jest LEGO.

Re: 1×08

Też w podobny sposób zrozumiałem informację o tym, że serial jest niekanoniczny, tj. będzie czerpał co prawda z nowego kanonu, ale sam kanoniczny nie będzie.

Re: 1×08

Tylko że to powoduje dysonans poznawczy, bo czy to muzeum Palpatina faktycznie jest na Naboo?

A na poważnie, to bylo by miłym puszczeniem oka, gdyby w jakimś fragmencie ep. VIII lub IX uszkodzzony Milenium Falcon trafił choćby na 30 sekund do warsztatu rodzinki Freemakerow.

1x09

Odcinek zaczyna się tam gdzie skończył poprzedni, czyli pod knajpąpoczątek spoilera Maz koniec spoilera

Zgodnie z zapowiedziami Naare podąża śladem Freemakerów i zabiera im zebrane kryształy.

Akcja przenosi nas do Naboo - mimo sprzeciwów R0-GR "Naboo? Battledroids graveyard? Seriously?", do muzeum Palpatina. Tak, muzeum Palpatina z najciekawszymi eksponatami jest na Naboo, nie na Coruscancie.

W muzeum Freemakerzy muszą stawić czoła licznym pokusom, i nawet Kordi - wbrew zapowiedziom, nie jest w stanie im się oprzeć. No, ale jak to kobieta, nie mogła się w tym przypadku powstrzymać. Roger próbuje "klasycznego" kamuflażu, ale ten niespecjalnie działa (w czasie "wojen klonów" nie działał nawet na poligonie). W muzeum masa ciekawych eksponatów, trzeba się tylko dobrze rozglądać

na koniec mamy konfrontację - początek spoilera Roger + Dengar+muzealne ale działające blastery, walkery itp. To musi być piękna katastrofa. I jest koniec spoilera Mamy też pojedynek na Lightsabery.

A za tydzień akcja przeniesie nas na Hoth - i będą znowu starzy znajomi początek spoilera Han + Chewbacca - galaktyka jest mała koniec spoilera

Cytat odcinka:
Rowan (sarkastycznie) "Roger, ty zawsze wiesz co powiedzieć"
Roger - "tak wiem, to dar"

Re: 1x09

Te działające początek spoilera balstery w muzeum koniec spoilera
przypomniały mi "Człowieka Demolkę"
A kamuflaż Rogera był genialny, nie dość, że przypomniał mi misję z Mafii II to jeszcze zadziałał
A ja myślałem że Naare początek spoilera wyszukuje głównych bohaterów za pomoca mocy a tu zwykły nadajnik koniec spoilera
I jeszcze początek spoilera jak wytłumaczysz Imperatorowi,że zniszczyłaś jego muzemum xD koniec spoilera

1x10

Freemakerzy wbrew przewidywanim z ostaniego odcinka nie lecą na Hoth, ale lecą tam Graballa i. Naare. Demontują też Rogerowi nadajnik, żeby zmylić przeciwnika.

Na Zoth bohaterowie spotykają twórcę początek spoilera okazuje się on ponoć "nieudanym eksperymentem koniec spoilera, który uczy Rowana jak budować z klocków za pomocy mocy Kordi i Zander szukają cennego złomu a znajdują głównie złom. W wielu postaciach (nawet nie wiedziałem, że złom dzieli się aż na tyle podkategorii). A na orbicie hoth Graballa i Naare zastanawiają się kto ma gorszego szefa.

Później sytuacja się komplikuje na tyle, że Roger początek spoilera jest zmuszony wezwać na pomoc Naare i Graballe koniec spoilera. Na koniec mamy pojedynek na moc.

Cytat odcinka:
"Naare - wracamy na Hoth
Graballa - to mój statek, nie będ=sziesz tu rozkazywać. I do pilota - rób co ona każe"

1x11

Ponownie na Hoth, pościg za Freemakerami. Naare odsuwa celownik (secna żywcemz "Trench runu" z ANH - i to co się wyświetla na celowniku też ) i używa mocy do celowania. Roger wpada na genialny pomysł i przypadkiem początek spoilera topi "Star Scavengera" koniec spoilera

Odwiedzamy też pobojowisko znane z TESB i dowiadujemy się gdzie Imperium ssyła oficerów którzy zawiedli początek spoilera tak, tych samych, dwóch ist jest, ni mnie, ni więcej koniec spoilera i że lepiej nie denerwować Wampy.

Na koniec mamy walkępoczątek spoilera z użyciem odbudowanych dzięki mocy T-47 i AT-AT i kopię sceny z TESB koniec spoilera, w której ostatecznie triumfuje Naare, a przynajmniej jej się tak wydaje. I na sam koniec smutna (jak na Lego) scenka.

Cytat odcinka:
"Dołącz do oddziałów Imperium, zwiedź egzotyczne planety, zanim je zniszczymy" - z plakatu z Imperatorem

Outfit odcinka:
Czapeczka z pomponem i szalik Graballi

Re: 1x11

Mi się podobał ten kubek z imperatorem. początek spoilera AT-AT w akcji jednak robi robotę, choć jest zbyt powolne koniec spoilera

1x12

Na początku scenka z "Executorem" przypominjąca TESB. Przy okazji poznajemy listę życzeń imperatora.

Freemakerowie przemierzają galaktykę w poszukiwaniu brata, ale „misa no see him”. A na Naboo mamy znajomego długonosego szpiega z ANH. Poszukiwania jednak nie zostją zakończone sukcesem i bohaterowie wracają do bazy.

Rowan na odległej ćwiczy walkę na miecze korzystając z pamięci Rogera, okazuje się w czasie wojen klonów Roger poznał z biska miecze wszystkich ważniejszych mistrzów.

W międzyczasie Naare wpada na pomysł jak odzyskać ostatni kryształ, początek spoilera zadając Zanderowi i Kordi ból psychiczny, gdyż „phisical pain is a Vader game”. Na początku idzie opornie, gdyż niszczenie zapasów kredytów Kordi wywołuje największy ból u Graballi. Na koniec zastanawia się, czy jednak nie spróbowć "ścieżki Vadera" koniec spoilera

Ostatecznie dochodzi do tytułowego pojedynku na iecze [wyjątkowo ładnie zrobiony i z dobrze dobranym podkładem muzycznym] i walki Freemakerów z Graballą, Dengarem i s-ką. Dengar przekonuje się, że noszenie „pieluchy” na głowie to nie jest najlepszy pomysł.

początek spoilera Ostatecznie jednak wygrywan Naare, dezintegruje Rogera i zabiera jego głowę, gdzie w pamięci ukryta jest lokalizacja ostatniego kryształu. Po czym „zrywa” umowę z Graballą, w dosłowny sposób. koniec spoilera

Za tydzień wielki finał. Pewnie wtedy zobaczymy zapowiadanych wcześniej początek spoilera Hana + Chewbaace koniec spoilera

Cytaty odcinka:
Roger (gdy dowiaduje się że lecą na spotkanie z Naare)
"Bardziej bym już chyba wolał spotkać znowu tamtych Jedi."

Henchmeni Dengara:
"ale czy mamy płacone za dezintegrację?"

Graballa "Ale mieliśmy umowę"
Naare: "Tak, ale ja jestem Sithem, my kłamiemy"

Re: 1x12

I jeszcze z zapowiedzi odcinka finałowego

początek spoilera Naare buduje "Kyber szable" i w tym momencie Imperator dostrzega, że ma duże klopoty. Wysłanie gwiezdnej floty niewiele pomaga, bo KS tnie Star Destroyery jak masło [i mimo iż to Lego, to całkiem ładnie to wygląda]. Cała nadzieja w Rowanie koniec spoilera

1x13

Działo się

Na otwarciu mamy "Empire Day" na Coruscancie. Atmosfera pikniku, baloniki z imperatorem, confetti itp. W pałacu wszyscy wręczają Palpiemu prezenty - znany z poprzednich odcinków kubek z "Najlepsym Imperatorem w Galaktyce" - Palpi podejrzewa, że była wyprzedaż.

W międzyczasie Naare kompletuje Kybersabre i wypowiada posłuszeństwo Imperatorowi, sama ogłasza się cesarzową. A Rowan wpada na plan, jak odzyskać mityczną broń.


Dochodzi do bitwy o pałąc cesarski na Coruscancie.

początek spoilera Mimo przewagi wierne imperatorowi oddziały zostają pokonane. Dochodzi do konfrontacji Naare - Rowan - Palpatine. W rezultacie okazuje się kto jest prawdziwym władvcą kybersabry, a Sidious ofiaruje Rowanowi pracę i tytuł Dartha...

Jednak wszystko dobrze się kończy, broń zostaje zniszczona. A freemakerowie spotykają rebeliancką flotę, sam Admirał Ackbar oferuje im pracę - Kordi ma wątpliwości, czy za pieniądze.

Na koniec Naare przekonuje się, że nie warto zadzierać z Huttami i Dengarem. A Graballa czerpie inspiracje dekoratorskie od Jabby
koniec spoilera

Cytat odcinka:

Oficer do Palpiego - sytuacja staje się groźna, czy przygotować pański okręt
Palpatine - czy ja wyglądam jak Wielki Moff Tarkin? Oczywiście że tak, zabierzcie mnie stąd jak najszybciej

Re: 1x13

Fajny finał zaskakująco fajnej serii - naprawdę się nie spodziewałam że Freemakerzy aż tak mi się spodobają.
Niezła animacja, łatwi do kibicowania bohaterowie (Garballa my hero) i przede wszystkim Vader z Imperatorem, a zwłaszcza rewelacyjne poczucie humoru.

Mam wielką nadzieję na sezon 2 - jakoś pomaga przetrwać hiatus rebelsowy

Re: 1x13

Największy uśmiech wywołała u mnie ta dekoracja i
"Jabba miał dobry pomysł" bezcenne

LEGO FA

Nie widziałem info (może nie zauważyłem) al z braku innego zajęcia spacerując po FRA zobaczyłem dwa zestawy Lego Freemaker Adventures

- Star Scavenger + 4 figurki - rodzinka i Roger

- Myśliwiec Naare + 2 figurki - Naare i Dengar

Obydwa zestawy okraszone wielką podobizna Kylo Rena...

Polska premiera

Premiera serialu już 11 października na Disney XD.

Re: Polska premiera

Do kupienia już 1 kwietnia 2020 na VCD i VHS (wersja ocenzurowana).

Re: Polska premiera

"Niech się chrzanią" - koniec cytatu

Re: Polska premiera

Cały odcinek na YouTube

Disney XD na YouTube udostępnił CAŁY pierwszy odcinek "Przygód Freemakerów"

https://www.youtube.com/watch?v=KEZEWBsUid0

Re: Cały odcinek na YouTube

I bardzo dobrze. Brawo Disney!

Łeeeee......fajne.

Jak dla mnie lepsze niż Rebels i TFA...... jak dla mnie najlepszy i zdecydowanie najbardziej kreatywny pomysł Disneya jeśli chodzi o Star Wars.
Czekam ze zniecierpliwieniem na kolejne odcinki

Re: Łeeeee......fajne.

Zdecydowanie tak - potem jest jeszcze lepiej, chyba tylko ze dwa odcinki są ciut poniżej ogólnego poziomu.

początek spoilera I mamy Bespin, Hoth, Naboo (z muzeum Palpatina), Coruscant, Dengara, Bobę, Leię, Luka a nawet ducha Obi-Wana (zasłaniającego widok z kokpitu) itp. koniec spoilera

dvd

Re: dvd

A 6 grudnia na DB Za 27

Re: dvd

To ROK muszę czekać? A, nie, półtora miesiąca. ~
Dzięki za info, wreszcie jakieś SW-DVD, które odfoliuję. ~

Zwiastun 2 sezonu

Zwiastun drugiego sezonu serialu LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów jest już dostępny!

http://swiatstarwars.blogspot.com/2017/04/zwiastun-drugiego-sezonu-serialu-lego.html

Re: Zwiastun 2 sezonu

General Syndulla! <3
I mój ulubieniec Imperator w trybie wkurzonym

Re: Zwiastun 2 sezonu

Świetnie - tylko dlaczego to nie jest kanoniczne?!

Sezon 2

Temat o sezonie drugim:

http://star-wars.pl/Forum/Temat/22101

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

Z animowanych wersji LEGO obejrzałem tylko "LEGO Star Wars: Kroniki Yody". 7 odcinków podzielonych na dwa sezony, a co najdziwniejsze wcale się tego nie odczuwało. Po doświadczeniu tego widowiska, do dziś zastanawiam się czy jest to kanoniczne czy nie. Mamy
Jeka 14- Klona Sithów stworzonego na potrzebę Separatystów, lecz będącego w końcu sprzymierzeńcem Republiki i Jedi. Zamiast Klonów wykreowanych jako część Wielkiej Armii Republiki, mamy Klonów Ciemnej Strony Mocy, do których powstania wykorzystano kryształy Kyberu Younglingsów. Samo to jest już dziwne, a co dopiero Imperator tańczący z Ewokami na powierzchni lesistego księżyca Endor. Nowy kanon nie kanoniczny w stosunku do klasycznego kanonu?
Freemakerów obejrzę dla samej przyjemności. Lubię lekkie starwarsowe odchyły i tworzenie na moich oczach nowego jak i po części starego cyklu.

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

Animajce LEGO nie należą do głównego kanonu, natomiast tworzą one swój osobny.

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

-LEGO Star Wars - Kroniki Yody i LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures tworzą osobny Kanon, ale w jakimś choć maleńkim stopniu bazują na klasycznym Kanonie "Star Wars", bo przecież od czegoś muszą wziąć swój "legowski" główny trzon fabuły, postacie i początek. Pod względem wydarzeń jest to zupełnie coś innego, co swoim zamysłem i kreacją wywołuje uśmiech na twarzy i reakcję w stylu: "O proszę, takie rzeczy się porobiły".

http://www.giantfreakinrobot.com/wp-content/uploads/2014/05/star-wars1.jpg

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

Ja wiem, ale mi chodzi o samą jednostkę - czy można założyć, że taka rzeczywiście służyła w imperialnej armii...

Polska data premiery 2. sezonu

Freemakerzy wracają do polskich fanów wraz z drugim sezonem, który wystartuje już 16 października! Szczegółowa ramówka na stronie!

http://swiatstarwars.blogspot.com/2017/09/znamy-polska-date-premiery-2-sezonu-serialu-lego-star-wars-przygody-freemakerow.html

Re: Polska data premiery 2. sezonu

Świetna wiadomość, to pomoże nam dotrwać do premiery TLJ

Re: Polska data premiery 2. sezonu

Wam tak, a ja?

No ale jeszcze będą książki, FoD i R4, damy radę.

Re: Polska data premiery 2. sezonu

Środek dnia w tygodniu? No i super, szybko pójdzie i kupię sobie, gdy wydadzą na DVD.

Re: Polska data premiery 2. sezonu

Kiedyś bym zapytał, kiedy u nas będzie wydanie Blu-ray?
Ale już na szczęście znam odpowiedź na to pytanie, więc jestem spokojny i szczęśliwy

Twitter i kanon

Czy ktoś z Twitterrowiczów mógłby się zapytać kogoś z LSG czy MOC jest kanoniczny?

Re: Twitter i kanon

Nie, cały serial nie jest kanoniczny.

Odcinek pl

Disney XD wrzucił jeden z shortów "A new Home". Może wrzucą i resztę.

https://www.youtube.com/watch?v=L7y2xqyvRNY

Odcinki pl

Jakby co, to w przyszłym tygodniu nie będzie nowych odcinków. Przynajmniej na to wygląda.

freemakerzy

Serial wyszedł jakoś w momencie mojego focha na reboot i po zawodzie "Yoda Chronicles" całkowicie go zignorowałem. Temat powrócił całkiem przypadkiem w rozmowie z koleżanką, bo występował tam jakiś jeden detal, w co nie chciałem wierzyć. W obliczu L4 i niemocy twórczej, dałem mu szansę.
I się zakochałem. Obejrzałem wszystkie 26 odcinków ciurkiem w dwa dni. chyba żaden serial nigdy mnie tak nie wciągnął. Mimo że infinities, to jako historia ze świata SW i pod względem reżyserii bije o głowę wszystko co wypadło spod kapelusza Filoniego. Ilość nawiązać dla fanów, prawie jak u Luceno, wszystko pięknie się wpasowuje w filmowy kanon.
Początek najbardziej mi się podobał, zwłaszcza do momentu, gdy Naare utrzymywała przykrywkę Jedi. Rebelsy, uczcie się, tak powinna wyglądać szanująca się inkwizytorka. Drugi sezon był trochę gorszy. Siedzenie z Rebelią nie dało wielu okazji do gagów z Korney. MOC jako antagonista odratował się dopiero w dwóch ostatnich odcinkach, a czarna porucznik wkurzała mnie od początku do końca. Jak w całych starwarsach, Vader rządzi. Jego pojedynek z MOCą i tortury Rowana to legowa wersja tego, co wyczyniał w Łotrze. Szacun za tak realizację. Jedynie Garballi żal, bo finalnie Vader mu nie zasponsorował resortu. :< Może po śmierci Jabby, gdy się władze klanu Desilijic zmieniły, udało mu się doprosić o wsparcie.
Najlepszy serial SW od Clona Warsów z 2005 a może i kiedykolwiek zrobiony. I jako bajka dla dzieci i jako serial i jako historia SW.

Re: freemakerzy

Spokojnie, Graballa ma przecież opracowany przez Kordi "business plan", gdzie zgromadzi środki już za 250 lat, co to dla Hutta.

I zawsze może sprzedać to "dzieło sztuki" z Naare, co mu wisi na ścianie

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

Świat "LEGO", w jakiej by on zaadaptowanej wersji nie był, i tak, sam z siebie: z tego jak wyglądają postacie LEGO w nim występujące, tzw. figurki ,,legoludki", jakie konstrukcje, budowle, ba w ogóle co można z bryłek "LEGO" zrobić, i że każdy taki klockowy element służy rzecz jasna budującej wyobraźnię i własne światy zabawie, jest mega-zabawowy, humorzasty, dla starszych wychowanych na klockach "LEGO" widzów, nostalgiczny, oraz tak nietuzinkowy, że w większości przedstawianych w jego świecie sytuacji nie da się brać na poważnie. Czy to adaptując komiksowe realia od "Marvela", "DC", czy przenosząc światy "Star Wars" lub rzeczywistości innych pojedynczych, fantastycznych dzieł do postaci animacji czy gier video lub innej formy popkulturowej rozrywki, generalnie tworzy się pamiętającą o swoim pierwowzorze ,,inno-kanoniczną" formę, inny popkulturowy byt. Adaptacje "LEGO" są niesamowite; po prostu nie da się nie lubić innego podejścia ,,legoludkowych" bohaterów do tak poważnych spraw, jak w przypadku "Gwiezdnych Wojen" np. pościgu za rebeliantami przez Imperium bądź stosunek Imperatora do Vadera itd. Fajtłapowatość i zabawowa niewinność "LEGO", która od nowa redefiniuje tak kanoniczny świat "Gwiezdnych Wojen", to ciekawe doświadczenie, ba, to wyzwanie, które przede mną czeka; w końcu zdecydowałem się, że obejrzę wszystkie 26 odcinków "LEGO Star Wars - The Freemaker Adventures", i mimo że cała przedstawiona tu rzeczywistość zapewne nie jest kanoniczna, to i tak siłą rzeczy należy do gigantycznego, nad wymiar rozległego "Uniwersum Star Wars"; to są, mówiąc po chłopsku, "Gwiezdne Wojny".

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

"LEGO: Star Wars. Przygody Freemakerów", to serial innny niż wszystkie, ba, mało powiedziane, toż to kopalnia złota pomysłów na rozwinięcie filmowego trzonu i nowokanonicznych powieści w Uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Po 23 obejrzanych z pełną dozą satysfakcji i wpisanym na całą twarz, od ucha do ucha, uśmiechem, odcinkach - przy czym zostało mi tylko 3 epizody do zakończenia biegu animacji w ogóle - miałem ochotę łapać się za głowę, rozdzierać pazurami materię rzeczywistości, z powodu masy pomysłów, barwnych wątków, postaci, rodzajów oręża, w tym modyfikacji miecza świetlnego bądź pojazdów, które stąd rzecz jasna, można by przenieść do starwarsowskich powieści, a najważniejsze do obrazów kinowych "Disney/Lucasfilm Ltd.". Po pierwsze - choć to pewnie już zatwierdzone i z wprowadzeniem nowych zmian do głównego konstruktu filmu nie będzie aż tak przystępnie - można fanowsko pomarzyć i mieć nadzieję na cud, że historia, ,,kryształowego miecza" o niebotycznej potędze, postacie Freemakerów, które powinno się połączyć z wątkiem rodziców Rey i w ogóle jej pochodzeniem, niezrównany myśliwiec "Srebrna Strzała" zasilany mocą kryształów Kyber, wątek Rowana Freemakera, jako konstruktora Mocy oraz wątek nietuzinkowego "Rogera" - przeprogramowanego, byłego droida bitewnego B1 a.k.a ,,rozkaz, rozkaz!“, zostały włączone do fabuły filmu "Star Wars: Episode IX. The Rise of Skywalker". Po drugie, gdyby nie ,,legoludkowość" tego serialu, czyli fakt kojarzenia klocków LEGO z zabawowością, niezobowiązującym humorem, oraz, gdyby nie zachowanie się bohaterów, rożnych istot i postaci tejże produkcji, twór "LEGO: Star Wars. Przygody Freemakerów" byłby pełnoprawnym członkiem Nowego Kanonu "Gwiezdnych Wojen" i jednym z najlepszych seriali - czy to animowanych, czy aktorskich - jakie kiedykolwiek powstały.

Re: LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

Dla mnie to jest pełnoprawny element kanonu (nawet jak firma na "D" twierdzi inaczej) i jedna z najlepszych rzeczy, jakie spotkały SW w ostatnich latach.

Tylko musisz wiedzieć że jest jeszcze trzeci sezon "Freemakerów" - nazywa się All-Stars. Mamy historie Rogera w odc. 1, potem historię rodziców Freemakerów (przeplataną z Hanem, Lando, L3 Czułim) i małymi Freemakerami w odc. 2 - 3 I oczywiście historia "jak poznaliśmy naszego droida". W odcinkach 4-5 z kolei mamy akcję równoległą z TFA i TLJ (i piękną powtórkę sceny Raddus - Supremacy wersja LEGO) z Moxi Freemaker, córką Zandera i Becky (imperialnej artylerzystki z DSII), przyczym sceny na Canto w kasynie Garballi czy z Phasmą są IMHO lepsze niż te z filmu Tyle w skrócie.

https://www.star-wars.pl/Forum/Temat/23269#740899

a wyżej oodcinkach kolejnych.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.