Forum

Konkurs fragmentowy - kwestie organizacyjne 2

Nowy wątek, bo tamten ( http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/8759 ) się wydłużył.

Przypominam rozpiskę na kwiecień

01-08.04. - Nomi Skywalker
09-16.04. - Hego Damask
17-23.04. - Dżej-Zi
24-30.04. - Keran


Do prowadzenia maja wpisujemy się już tutaj

To ja

Wezmę kobiecuje mają bardzo chętnie

Re: To ja

Koniec maja* autokrata, meh -,-

Maj i nie tylko....

Nasz bastionowy specjalista od przeprowadzek Hego Damask Urthona pięknie nam przeniósł temat, ale zapomniał uzupełnić o parę drobiazgów o których już po dysputowaliśmy na privie

Otóż w maju orientacyjnie prowadzą już:
- Keran
- Dżej-Zi
- Ricky Skywalker

Wobec tego mieliśmy jedno wolne miejsce, ale zajął je Payback i na dodatek zaklepał sobie prowadzenie na koniec miesiąca

Także skład prowadzących na maj jest chwilowo zamknięty, ale gdyby się coś wydarzyło to oczywiście może ulec zmianie. Będę prosił prowadzących o potwierdzenie w ostatnim tygodniu kwietnia.

Re: Maj i nie tylko....

Ja bym preferował koniec miesiąca. Ewentualnie podmiankę z kimś na czerwiec. Bo otworzyć sezonu nie dam rady

Może niech Keran zacznie maj?

Re: Maj i nie tylko....

Mogę zaczynać, jeżeli jest aprobata guru, Qela, czy innego prezesa

Re: Maj i nie tylko....

Shit!
Całkowicie wyleciało mi z pamięci że nam się kwiecień kończył i skończył.
Zacznij sezon, a ja ogarnę i podam bardziej oficjalną rozpiskę do jutra

Re: Maj i nie tylko....

To zacznę od jutra, bo jest późno, a ja się uczę

Czerwiec

Widzę, że jest obecnie dużo chętnych do prowadzenia. Chyba złamanie tej "zasady jednego", o czym już zresztą ostatnio wspominałem w moim temacie podsumowującym pół dekady mojego przebywania na Bastionie (Pół dekady z Mistrzem Mateuszem), wyszło nam na dobre. Dobrze, że podjęliśmy decyzję o takiej zmianie, bo większość nie ma czasu i ochoty prowadzić konkursu przez cztery tygodnie. Co innego tydzień. Co do frekwencji, to moim zdaniem mogłoby być jeszcze lepiej, ale myślę, że nie ma co już znowu zawieszać . Jak już jesteśmy przy frekwencji, to muszę być bardziej aktywny, bo ostatnio niezwykle rzadko w ogóle czytam, jakie zadajecie zagadki, nie mówiąc o myśleniu, z jakiej powieści pochodzi dany fragment. Na koniec chciałbym już teraz zarezerwować początek czerwca (pierwszy tydzień), żeby nikt mi potem się nie wciął. Chciałem na maj, ale w sumie poczekam. Już trochę odpocząłem, naładowałem akumulatory, więc po roku można znowu coś tam pozadawać . Niech Moc będzie z Wami.

Re: Czerwiec

OK, to masz rezerwację na czerwiec i awaryjnie na rezerwie w maju też możesz być

Re: Czerwiec

Ja biorę ostatni tydzień czerwca .

Re: Czerwiec

Ooo! To fajnie, kolejny nowy prowadzący Fragmentowca Bardzo fajnie

W tym momencie mielibyśmy już pełny skład na czerwiec (Dżej-Zi i Keran), ale może te dwie "stale" wpisane osoby by czerwiec odpuściły innym?

Re: Czerwiec

Jeśli będą chętni na czerwiec to nie ma sprawy, mogę "przekazać"
Nawet na maj mogę Mateuszowi oddać jak chce.

Re: Czerwiec

W takim razie wezmę ostatni tydzień maja i odpuszczę ten początek czerwca, chyba że nie będzie chętnych, w co jednak wątpię. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Czerwiec

Czytaj ze zrozumieniem, koniec maja jest mój.

Re: Czerwiec

Jak ja kocham ten zarzut - "czytaj ze zrozumieniem". Spojrzałem na pierwszy post Hego i tam ostatni tydzień miał Keran. Po prostu pomyliło mi się, że to maj, a to przecież kwiecień. W takim razie chyba zostanę przy tym pierwszym tygodniu czerwca. Niech Moc będzie z Wami.

Wzbogacenie konkursu...

Mam małą propozycję i prosiłbym o opinie. Otóż chcę zaproponować wzbogacenie konkursu fragmentowego o projekt "Przybliżając Legendy" oraz o komiksy z serii "Rycerze Starej Republiki", "Mroczne czasy", "Dziedzictwo", "Wektor" oraz serię Egmontu "Legendy". Zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza komiksy mogłyby wprowadzić trochę chaosu, ale na pewno urozmaiciłyby repertuar zagadek. Co więcej w konkursie mogłyby wziąć udział też osoby, które są bardziej za pan brat z czytaniem komiksów niż książek (bo pewnie i takie się znajdą).

Re: Wzbogacenie konkursu...

Nie ma co mieszać. Jestem przeciw, niech zostaną same książki oficjalne.

Re: Wzbogacenie konkursu...

Może zostawmy fragmentowca, jak jest Co do komiksów - można puścić orientacyjnie jakiś konkurs "cytatowy" np. przez miesiąc i wtedy będzie wiadomo, czy coś takiego wypali. Ja akurat z komiksów mam haniebne tyły - chyba,że będą też cytaty po angielsku

Re: Wzbogacenie konkursu...

Też mi się wydaje że nie ma co mieszać. Zwłaszcza ze z komiksów trzeba byłoby wypisywać same dialogi, bo `opisem sytuacji` jest obrazek

Re: Wzbogacenie konkursu...

Jako samozwańczy główny koordynator ds. Fragmentowca i Book Questions, mówię NIE

Powód?

Otóż Bastion ma już swój osobny konkurs komiksowy na wzór Fragmentowca. Inną sprawą jest to że konkurs ten po około dwóch latach istnienia upadł w 2014 roku.

Oto link do ostatniego sezonu (nr 18) -->
http://star-wars.pl/Forum/Temat/18942#582973


A tutaj link do tematu organizacyjnego -->

http://star-wars.pl/Forum/Temat/17933

Konkurs umarł śmiercią naturalną (brak prowadzących), podobnie jak rok temu dogorywał Fragmentowiec. Jeśli chcesz go wznowić, to na pewno kilku fanów tegoż konkursu się zaangażuje, tylko musicie popracować nad formułą żeby nie było problemów z prowadzeniem


Mieszanie książek z komiksami mogłoby się źle skończyć - niektórzy prowadzący nie zadawali by żadnych zagadek z komiksów, inni zaś tylko z nich. Brakowałoby w tym wyważenia, dlatego jestem przeciwny mieszaniu konkursów książkowych (Fragmentowiec&Book Question) z komiksowymi. Natomiast ewentualnemu wskrzeszeniu konkursu komiksowego będę ochoczo kibicował, choć sam nie wezmę w nim udziału ze względu na to że nie lubię komiksów SW.

Fragmentowiec - sezon 104

Ma ktoś kontakt z Keranem? Czy ktoś ma przejąć jego część?

Re: Fragmentowiec - sezon 104

Mógłbym spróbować... na jedną lub dwie zagadki .

Re: Fragmentowiec - sezon 104

To zacznij, najwyżej Keran przejmie jak sobie przypomni

Re: Fragmentowiec - sezon 104

Keran myli dni tygodnia, ale już ogarnia

Rozpiska na maj - prawie oficjalna

02-09.05.2016r. - Keran
10-17.05.2016r. - Dżej-Zi/Ricky Skywalker/Payback
18-24.05.2016r. - Dżej-Zi/Ricky Skywalker/Payback
25-31.05.2016r. - Dżej-Zi/Ricky Skywalker/Payback

Payback jako pierwszy zarezerwował sobie prowadzenie na koniec miesiąca. Później Ricky napisał że chce koniec miesiąca. Dżej-Zi zaś nie deklarował kiedy konkretnie.

Także proszę szanownych kolegów o dogadania się kto i kiedy, bo nie chcę narzucać terminów na siłę - choć według pierwszeństwa rezerwacji koniec miesiąca powinien mieć Payback.

Mogem wziońć...

18-24 maja

Re: Rozpiska na maj - prawie oficjalna

To ja wezmę drugi tydzień konkursu.

Propozycja na przyszłość...

otóż patrząc na podział miesiąca na poszczególnych prowadzących, dostrzegam pewnie nierówności - wynikające z tego, że niby każdy prowadzący ma prowadzić sezon przez tydzień - ale żaden miesiąc - poza lutym - nie może być podzielony po równo. Ponadto - w ostatnim czasie obserwuję, że tak, jak było ciężkawo znaleźć jednego prowadzącego na cały miesiąc, tak czterech chętnych też bywa trudno. Może więc optymalnym rozwiązaniem byłoby trzech prowadzących, po 10 dni każdy? W miesiące 31-dniowe ktoś by miał bonusowy dzień, z kolei luty by można wyjątkowo podzielić na czwórkę prowadzących

Ostateczna rozpiska na maj

-02-09.05.2016r. - Keran
10-17.05.2016r. - Dżej-Zi
18-24.05.2016r. - Ricky Skywalker
25-31.05.2016r. - Payback


___________________________________________

Co do propozycji Ricky`ego. Ja wiem że poza lutym nie ma równych prowadzeń, dlatego niektórym dostaje się losowo jeden/dwa dni więcej (np. właśnie Ricky`emu w marcu).
Osobiście nie mam nic przeciwko 3 prowadzącym - gdzieś pisałem że idea miała być taka że sezon prowadzącą minimum dwie osoby, a maksimum cztery. Uważam że górna granica liczby prowadzących jest nie naruszalna (żeby się zbytnio nie rozdrabniać bo trudno byłoby się w tym ogarnąć), natomiast dolna - o ile nie nie ma prób zredukowania tego do jednej osoby jest bardziej swobodna (o ile można mówić o swobodzie pomiędzy wyborem - 2 vs 3).
W ciągu ostatnich kilku miesięcy przyjęło się że mamy limit prowadzących regularnie uzupełniany - ale gdyby się okazało że zgłoszą się tylko 2 lub 3 osoby to nie ma problemu, po prostu dostaną dłuższe prowadzenia. Zresztą, ja ostatnio prowadziłem w styczniu i cały czas innym odstępuję tę przyjemność, ale gdyby się okazało że chętnych jest zbyt mało, to i ja chętnie przez parę dni poprowadzę (chociaż póki co nie było takiej konieczności).

Czerwiec?

Kto tam się zgłasza?

Re: Czerwiec?

Chyba Mistrz Mateusz miał zacząć czerwiec...? ;p

Re: Czerwiec?

Poproszę ostatni tydzień .
Raz się żyje, trzeba spróbować .

Re: Czerwiec?

Ja też mogę? Haha!

Re: Czerwiec?

Nie będzie za dużo heheszków?

Re: Czerwiec?

Im nas więcej, tym weselej!

Hm

to chyba od 1 do 7 czerwca prowadzi Mistrz Mateusz, potem przez 7 dni czyli od 8 do 14-go nie wiem, wybierzcie sobie potem od 24 do 30 SirStaniak

Re: Hm

Wstępnie (chyba że coś się zmieni albo ktoś uzna, że może dłużej albo krócej prowadzić )1-7 czerwca - Mistrz Mateusz
8-14 czerwca - Darth Ponda
15-21 czerwca - ?
22-30 czerwca - SirStaniak

Re: Hm

Hego Damask napisał:

15-21 czerwca - ?
22-30 czerwca - SirStaniak

-----------------------

Znaczy 15-22
i od 23 do 30 SirStaniak

Re: Hm

Jeśli nikt się nie zgłosi do prowadzenia 15-22 to zaklepuję

I co...

teraz dopiero wrzesień?

Re: I co...

Chyba klasycznie. Ja wszystkich od przynajmniej trzech lat namawiam na wakacje, ale nic nie wskórałem jak do tej pory niestety. Niech Moc będzie z Wami.

Kolejna seria sezonów

Wakacje powoli się kończą ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo wrzesień oznacza kolejne miesiące zabawy w kultowym FRAGMENTOWCU

Z racji tego, iż ostatnio mnie non-stop nie ma w domu, a na dłuższy wypad dopiero jadę, prowadzenia na kolejne miesiące ustalę później. Natomiast na wrzesień proponuję następujące terminy prowadzeń.

01-08.09. -
09-16.09. -
17-23.09. -
24-30.09. -

Póki co, nie ma żadnych chętnych - więc kto pierwszy ten lepszy
We wtorek 30 sierpnia sprawdzę, jak się ma status zapisów i jak wszystko będzie OK to od 1 września ruszamy, zaś jak będzie coś nie tak, to ruszymy mimo to ale z małymi kombinacjami

A na koniec, dziękuję Hego Damaskowi za ogarnięcie czerwca - od połowy maja do połowy czerwca byłem absolutnie pogrążony przez liczne obowiązki. Dzięki!

Re: Kolejna seria sezonów

Proszę bardzo

Hm, może wezmę ten 1-8, bo potem nie wiem co będzie

Re: Kolejna seria sezonów

Nie dam rady niestety, kto chce niech bierze.

Re: Kolejna seria sezonów

Spoko, jak nikt nie zgłosi sie to ja moge poprowadzić pierwsze pół meisiąca ;p

Chyba że chcesz się zamienić Urthona? Mozesz 9-16?

Re: Kolejna seria sezonów

Albo 17-23.09, też się mogę zamienić

Re: Kolejna seria sezonów

Dzieki, ale chyba zrezygnuje z wrzesnia calkowicie.

Re: Kolejna seria sezonów

Hm, dobra to mogę spróbować ten 17-23


Re: Kolejna seria sezonów

To ja wezmę 9-16, bo potem mnie moze nie być

Re: Kolejna seria sezonów

Ja chętnie wezmę 17-23

...

Jak nikt nie jest chętny to mogę wziąć też 1-08.09, a jakby się ktoś zdecydował na prowadzenie 17-23.09 to odstąpię

Tabelka prowadzeń

01-08.09. - Nomi Skywalker
09-16.09. - Payback
17-23.09. - Nomi Skywalker???
24-30.09. - ???

Na chwilę obecną mamy deficyt prowadzących w drugiej połowie miesiąca. Ostatecznie Nomi może poprowadzić dwa razy, a i ostatni tydzień być może przejmie Mistrz Mateusz. Także wciąż czekam na zgłoszenia, a sezon rozpocznie się zgodnie z planem.

Rozpoczęcie...

...już za parę(-naście?) godzin, a wciąż mamy zapotrzebowanie na prowadzących!

Co z osobami, które chciały wakacyjnych edycji?! To jest dobry czas, by się wykazać, nie tylko w zgadywaniu zwłaszcza że to pierwsza edycja po wakacjach

Re: Rozpoczęcie...

Ja niestety odpadam z prowadzenia. Mam remont w domu i musiałem wszystkie książki spakować do kartonów :,(

Zapisy...

Przypominam, że wciąż nie mamy pełnego składu prowadzących na wrzesień - potrzebujemy jeszcze przynajmniej jednej osoby (najlepiej dwie). Oczywiście jeśli ktoś już wie, że chce prowadzić w październiku, to też może się już deklarować. Niemniej, wolne terminy we wrześniu, proszę potraktować priorytetowo!!!

Re: Zapisy...

Hmmm...
Jeżeli nikomu nie będzie przeszkadzać ewentualne zadawanie zagadek/podpowiedzi w godzinach późno popołudniowo - wieczornych to mogę wziąć ostatni tydzień września

Re: Zapisy...

Dzięki Cat!
Wiedziałem że mogę na Ciebie liczyć

Zatem oficjalnie, prowadzisz ostatni tydzień, zaś w międzyczasie Nomi przejmie drugi tydzień w tym miesiącu
_____________________________________________

P.S. Na maila odpowiem Ci po 26 września, bo chwilowo nie mam kiedy to ogarnąć

Re: Zapisy...

To bierz

Październik

Ahoj!
Przedostatnie prowadzenie we wrześniu, właśnie się rozpoczęło, zatem czas już pomyśleć o październiku i ewentualnie o kolejnych miesiącach.

Proszę o deklaracje, kto chce poprowadzić w następujących terminach październikowych:

01-09.09. -
10-16.09. -
17-23.09. -
24-31.09. -


Ponadto, chętni do prowadzenia w listopadzie i grudniu, też mogą się już zgłaszać, ale bez zaklepywania konkretnych tygodni - choć uwagi orientacyjne, typu początek/koniec miesiąca mogą być.

Pamiętajcie że prowadzić może każdy! Nawet jeśli Twój staż na Bastionie to tylko parę tygodni, to możesz zostać prowadzącym Jedyne czego wymagamy, to sumiennego podejścia do zadawania zagadek i udzielania podpowiedzi w ustalonym przez regulamin konkursu terminie

Re: Październik

A nie powinno być 1.10-9.10 itp.

9-ty to jest wrzesień

A w październiku, może 1 tydzień bym spróbował

Re: Październik

Jak Hego słusznie zauważył, pojawił się mały błąd Oto poprawiona wersja

01-09.10. -
10-16.10. -
17-23.10. -
24-31.10. -

Re: Październik

No to 1-10 ja. A dalej? Zapisywać się

Re: Październik

Hego Damask napisał:
No to 1-10 ja. A dalej? Zapisywać się
----------------------
Dobra, 1-9ty

Re: Październik

Hego Damask napisał:
Zapisywać się
-----------------------

Otóż to!
Do dzieła!

Re: Październik

To ja ostatni tydzień

Re: Październik

Ok


01-09.10. - Hego Damask
10-16.10. -
17-23.10. -
24-31.10. - Payback

Re: Październik

Jeżeli mój styl prowadzenia nie wywołuje kontrowersji i nic się nie wydarzy, mogę wziąć 17-23.10

Re: Październik

Dobrze

Ja zacznę pod wieczór

Update

Update

1-9 - ja

10-16 - ?

17-23 - Cat

24-31 - Payback


Wolny termin mamy, zgłaszać się

Listopad

Jak tam z listopadem? Zapisujta się jak chcecie Chyba że wrócimy do jednego prowadzącego przez miesiąc Zapraszam, wpisujcie się

Re: Listopad

Ja znow poproszę ostatnią wahtę ;D

Re: Listopad

No, śmiało, śmiało

Już wiemy, że ostatni tydzień prowadzi Payback

Prowadzenia na listopad

01-07.11. - Hego Damask
08-15.11. - ???
15-22.11. - ???
23-30.11. - Payback

Tam gdzie terminy się zazębiają, to kwestia ustaleń między prowadzącymi - kto w którym momencie kończy/zaczyna.

Na chwilę obecną Hego deklaruje że może pociągnąć trzy tury, ale dobrze by było go odciążyć!

Zatem jeszcze dwa terminy są wolne. Zachęcam by się nimi zaopiekować

Re: Prowadzenia na listopad

To mogę tradycyjnie 3 tydzień
Qel, a już się bałam, że cię zamordowałam poziomem fica

Re: Prowadzenia na listopad

Hehe, nie nie, Cat 😊
Spokojnie

Wczoraj pobrałem go na fona, w najbliższych dniach go przeczytam

___________________________

Zatem pozostało jedno wolne miejsce dla prowadzącego

Re: Prowadzenia na listopad

To może jak nikt się nie zgłosi to podzielimy miesiąc na 3, a nie na 4 ;p żeby każdy miał po 10 dni

Re: Prowadzenia na listopad

Spoko
To może poczekajmy do niedzielnego wieczora/poniedziałkowego poranka na zgłoszenia, a potem się rozpisze ostatecznie

W sumie to jak już proponowałem podział na kilku prowadzących w miesiącu, to zastrzegłem że ma być ich nie więcej niż 4 lecz minimum 2, także nie ma parcia na czwórkę skoro brakuje chętnych.

Prawdę mówiąc sam się spieram w sobie z zamiarem wzięcia tygodnia, ale wolę tego nie robić póki konkurs nie będzie na prawdę w totalnej czarnej d*** w wyniku braku chętnych do prowadzenia

Re: Prowadzenia na listopad

Ja mogę ten brakujący tydzień

Rozpiska

To już tak:


01-07.11. - Hego Damask
08-15.11. - Reviusz
15-22.11. - cat
23-30.11. - Payback

No i mamy komplet

Re: Rozpiska

To jednak opłaciło się poczekać do popołudnia

Zacny skład

Grudzień?

Pomyślałem że już można powoli zbierać na grudzień

01-07.11. - ???
08-15.11. - ???
15-22.11. - ???
23-30.11. - ???

Hm

Może teraz wezmę środek czyli 15-22

No to jak to z grudniem?

Ktoś chce oprócz mnie? Zbliża się wielkimi krokami

Pusta tabelka prowadzących w grudniu!!!

Poprawiłem powyższą tabelkę do warunków grudniowych i... uzupełniłem - o ile to słowo tutaj pasuje...

Mogę wziąć pierwszy tydzień, zagadki będą pojawiać się o różnych nieregularnych porach, ale będą.

Tabelka prowadzeń
01-07.12. - Qel Asim
08-15.12. -
16-23.12. - Hego Damask
24-31.12. -

Jeszcze dzisiaj trochę pobawię się w rekrutację...

Re: Pusta tabelka prowadzących w grudniu!!!

Jeszcze jedno...
Na dni 06.12, 24.12 i 31.12. proponuję (tradycyjne) podwójne punkty

Re: Pusta tabelka prowadzących w grudniu!!!

Tabelka prowadzeń
01-07.12. - Qel Asim
08-15.12. -
Mistrz Mateusz (chyba że znajdzie się chętna osoba)
16-23.12. - Hego Damask
24-31.12. -
Mistrz Mateusz

Re: Pusta tabelka prowadzących w grudniu!!!

Tak się zastanawiam czy od nowego roku nie zakończyć fragmentowca, bo widać prowadzących/chętnych mało albo wrócić do jednego przez cały miesiąc. Do rozważenia

Re: Pusta tabelka prowadzących w grudniu!!!

To mogę wziąć drugi tydzień, jeżeli można - ostatni tydzień grudnia odpada Pierwszy tydzień stycznia też Będę w rozjazdach

Re: Pusta tabelka prowadzących w grudniu!!!

To uaktualnij tabelkę

Re: Pusta tabelka prowadzących w grudniu!!!

Ej, jak to się stało? Ktos mi zabrał ostani tydzień? ;p Grudzień to miesiąc w którym Payback grzeje ławę? xD

Re: Pusta tabelka prowadzących w grudniu!!!

Grudzień to miesiąc w którym Pyback jest na podium

Jakby coś się wydarzyło, w drugiej połowie miesiąca, to wskakujesz

____________________________

Hego, widzisz... był problem i nie ma problemu
Mamy pełny skład i jeszcze jeden chętny się nie załapał

Mamy prowadzących :)

Tabelka prowadzeń
01-07.12. - Qel Asim
08-15.12. - catvocker79
16-23.12. - Hego Damask
24-31.12. - Mistrz Mateusz

W rezerwie pod koniec miesiąca Payback

Sprzeciwu nie ma, więc w następujące dni: 06.12, 24.12 i 31.12.
zastosujemy podwójne punkty

Re: Mamy prowadzących :)

Hej, a nie miałeś mnie wpisać też na ten drugi tydzień? Ustalaliśmy drugi i ostatni. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Mamy prowadzących :)

Aha, okej, już doczytałem, że wpisałeś mnie jako tego "wiecznego rezerwowego" i Catvocker wziął. Niemniej jednak stęskniłem się za prowadzeniem fragmentowca. Nie wiem, jak wytrzymam do końca grudnia. No cóż, przynajmniej sobie może pozgaduję, bo cholernie dawno tego nie robiłem. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Mamy prowadzących :)

No, ale wiesz - to było tak że najpierw wysłałem posta w którym to jeszcze nie było pewne

Prześledź sobie naszą rozmowę na privie

A jak już podesłałem posta tutaj, z pytajnikami przy terminie nr 2, to wtedy Ty napisałeś mi że chcesz oba

Zostawmy tak jak jest Większa różnorodność będzie
A jakby co, to możesz rozpocząć edycję styczniową

Re: Mamy prowadzących :)

Dobra, już nieważne, nie chcę mi się tego odkopywać. Nie porozumieliśmy się i tyle.

No, w sumie pierwszy tydzień stycznia mogę wziąć. Ale ja bym jednak był za powrotem do jednego prowadzącego. Okazjonalnie czterech to niegłupi pomysł (jak na przykład setna edycja), ale nie na stałe. Rozważyłbym w ogóle propozycję Hego z ponownym zawieszeniem na czas nieokreślony. W końcu zainteresowanie konkursem jak i jego prowadzeniem wciąż nas - członków Rady Fragmentowej - nie powinno zadawalać. Zresztą zobaczcie - ja byłem orędownikiem zawieszenia konkursu, co potem się stało, najgłośniej ze wszystkich krzyczałem, że trzeba odpocząć, a teraz sam się nie udzielam. Przede wszystkim przez brak czasu, ale nie wszystko mogę wyłącznie na to zwalać. Ja to bym przemyślał przyszłość konkursu w chermetycznym gronie członkowskim RF. StarForce jest w przyszłym tygodniu. Może to dobry pomysł? (Chociaż wiem, że Ty raczej się na to nie wybierzesz) Niech Moc będzie z Wami.

Re: Mamy prowadzących :)

Wiesz, to temat na dłuższą dyskusję. Teraz napiszę tylko tyle że chętnych do odgadywania mamy dość, z prowadzącymi słabiej. Niemniej nie poszedłbym w kierunku jednego prowadzącego, lecz dwóch lub trzech skoro jest średnio z ogarnięciem czwórki.
Natomiast konkursu bym nie zawieszał i myślę że tutaj wiele osób się ze mną zgodzi, zwłaszcza że były nawet pomysły by kontynuować go przez wakacje

Re: Mamy prowadzących :)

Były pomysły o wakacjach, to i owszem. Nie pamiętam już, ale ja pewnie też o to apelowałem (chyba że po poprzednich - jakoś tak - czterech latach starań sobie odpuściłem ). Może ze zgadującymi jest lepiej, pewnie masz rację, skoro obserwujesz codziennie. Ja jednak - w ostatnim czasie - rzadziej, więc nie polemizuję. Natomiast z prowadzącymi jest, co widzimy choćby teraz. Od dwóch lat bardzo często jest tak, że prowadzący są ustalani na ostatni moment. I nie zmieniły tego żadne przerwy ani zmiany liczby prowadzących. Wiadomo, że coś może komuś zawsze wypaść, zdarzają się różne sytuacje, ale nie powinno być tak, jak teraz.

A dwóch prowadzących to już lepiej. I faktycznie chyba na tym powinniśmy stanąć, bo - przynajmniej jak dla mnie - tydzień to za krótko. Zadanie pięciu-dziesięciu zagadek to za mało. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Mamy prowadzących :)

Dobra, za parę dni napiszę megaposta z propozycjami, możliwościami itd.
Zdecyduje się co dalej, bardziej kolegialnie

Re: Mamy prowadzących :)

Jakby co, to ustalamy na privie na razie. Niech Moc będzie z Wami.

Żadnych przerw!

Nie wiem, czymu Urthona marudzi - konkurs toczy się w dobrym tempie, frekwencja może dupy nie urywa, ale niska też nie jest: +200 postów jest praktycznie w każdym miesiącu, co nie jest złym wynikiem.

Nie wiem, kto należy do tej "Rady Fragmentowej", ale nie ma mojej (i zapewne innych uczestników konkursu) zgody na to, by jakieś 2 czy 3 osoby decydowały za całą resztę w "chermetycznym" (powinno być HERMETYCZNYM!) gronie na StarForce czy jakiejkolwiek innej domówce. Jedyne ustalenia mogą paść na forum i z góry zapowiadam - nie dostosuję się do żadnych "chermetycznych" ustaleń

Natomiast co do liczby prowadzących: już przed wakacjami pisałem, że dobrym wyjściem byłoby zejście z czterech na przynajmniej trzech - każdy miesiąc ma mniej więcej 30 dni, więc wychodziłoby po 10 dni na każdego. I tej propozycji się na razie trzymam. Potem możemy rozważyć inne zmiany.

Re: Żadnych przerw!

-[2]

Tyle właściwie mam do dodania. Sam już zacząłem pisać posta, ale poszedłem na śniadanie i jak wróciłem to Rick już napisał swojego. Nie marudźcie - frekwencja jest, chętni do prowadzenia też się znajdują. Sam też przymierzam do wzięcia kiedyś któregoś tygodnia, ale trema mnie bierze bo nigdy tego nie robiłem. Nie ma podstaw do robienia przerw.

Re: Żadnych przerw!

Ja wszystko co ustalam na temat Fragmentowca, robię tutaj. Jedyne co robię na privie to proszę i zachęcam kolejne osoby do tego by zgłaszały się do prowadzenia.

Od samego początku wprowadzenia idei wielu prowadzących w miesiącu zastrzegałem że chodzi o to by nie było ich więcej niż 4, ale nie mniej niż dwóch. Czy to będzie czwórka, trójka czy dwójka to już mniej istotne, choć przyznam że dla urozmaicenia staram się by były czwórki. Jak zechcemy żeby były trzy osoby, czy dwie to nie widzę z tym żadnego problemu. Natomiast będę uparty w tym że powrót do jednego prowadzącego skończy się źle i konkurs będzie umierał tak jak półtora roku temu.

Za przerywaniem Fragmentowca nie jestem, bo nie ma żadnej potrzeby by go przerywać. Jak sam zauważyłeś, zaangażowanie jest wystarczające by konkurs żył na Forum.

Re: Żadnych przerw!

Racja, hermetyczne. Mój błąd. Ale czasami się zdarza. Tak to jest, jak w trakcie jednego dnia pisze się dwadzieścia tysięcy znaków i wieczorem wchodzi się na Bastion.

Co do konkursu, to może macie rację. Obserwuję tę grudniową edycję (choć średnio wychodzi z udzielaniem się) i muszę przyznać, że faktycznie nie jest źle. Ale bywało lepiej i nie powinniśmy spoczywać na laurach. Wydaje mi się, że powinniśmy pomyśleć nad tym, jak ulepszyć konkurs, by jeszcze więcej osób się udzielało. Zdaję sobie sprawę, że łatwo tak się mówi, ale gdybyśmy dobrze pomyśleli, to bezproblemowo uatrakcyjnilibyśmy formułę.

A co do tej "Rady Fragmentowej" i StarForce, to raczej żart był. Tym bardziej, że, niestety, w tym roku StarForce nie ma. A co do RF, to myślę, że tak czy siak jest taka grupa, która w większości się udziela i decyduje. Czy to Ci się podoba czy nie. Ci, którzy w niej są (między innymi Qel, Hego, ja i kilku innych) są samozwańczymi członkami, ale nie decydowały o tym żadne głosowania, a udzielanie się tych użytkowników w sprawy organizacyjne. Tak to po prostu widzę.

Co do samego konkursu, to strasznie nie mogę się doczekać mojej tury. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Żadnych przerw!

W takim razie, jako osoba uczestnicząca w konkursie od samego początku (od pierwszej edycji!) i od lat niezmienny lider wszystkich tabelek wszechczasów, samozwańczo zgłaszam się do Rady Fragmentowej - a wraz ze mną zgłaszam do niej Shedao, który, choć z przerwami ogromnymi, ale jednak też uczestniczy w konkursie od samego początku.

Nic o nas bez nas! Do-ro`ik vong pratte!

Rada Fragmentowa

No i prawidłowo!

Niech Moc będzie z Wami.

Prowadzenie w styczniu!

To co, robimy test z 3 prowadzącymi? Wziąłbym 10 dni stycznia

Re: Prowadzenie w styczniu!

Żaden problem

To co - w styczniu ja, Shedao i Cat? ^^

Jak się państwo zapatrywaliby na taką trójkę prowadzących?

Re: To co - w styczniu ja, Shedao i Cat? ^^

Cat może być rezerwowa

Re: To co - w styczniu ja, Shedao i Cat? ^^

Ja jestem za, lepsze to niż aż czterech. Chociaż ja bym wolał dwóch, albo nawet najlepiej jednego. No ale możemy spróbować z trójką. Swoją drogą, ja też bym się chciał zapisać na styczeń. Mogą być następne dziesięć dni. Niech Moc będzie z Wami.

Re: To co - w styczniu ja, Shedao i Cat? ^^

Aha, nie spojrzałem na tytuł, że już jest trójka. Dobra, to mi pozostaje rola tego wiecznego, ostatniego rezerwowego, który wchodzi ratując sytuację. Niech Moc będzie z Wami.

Re: To co - w styczniu ja, Shedao i Cat? ^^

Weź za mnie

Re: To co - w styczniu ja, Shedao i Cat? ^^

Ostatnie dziesięć dni? Okej. Niech Moc będzie z Wami.

Prowadzenia w styczniu

01-11.01. - Ricky Skywalker/Shedao Shai
12-21.01. - Ricky Skywalker/Shedao Shai
22-31.01. - Mistrz Mateusz

Proszę osobę która będzie prowadzić w dniu urodzin Bastionu o uczczenie tego dnia w jakiś sposób nieco nietypowy Nadzwyczajna zagadka + podwójne punkty.
Zasadniczo podobną prośbę kieruję do prowadzących 24 i 31 grudnia.
Niemniej w obu wypadkach to tylko prośba, zróbcie jak chcecie chociaż podwójne punkty niech będą

Shedao, potwierdzasz że chcesz poprowadzić?

Re: Prowadzenia w styczniu

OK - nie widziałem tego tematu, dopiero Rick zwrócił mi na niego uwagę. Mogę podjąć się prowadzenia konkursu.

Ricky - Ty pierwszy termin, ja drugi - pasuje Ci coś takiego?

Re: Prowadzenia w styczniu

Deal!

Ale przydałoby się jednak, by to cat wzięła końcówkę - marzyła mi się taka edycja, gdzie będzie prowadzić na zmianę troje najlepiej punktujących w 2016 Może się jednak cat całaby przekonać?

Re: Prowadzenia w styczniu

Dzięki za uznanie, Ricky Wiesz jednak "kto daje i odbiera..." Już dałam końcówkę Mateuszowi, niech się chłopak wykaże, a edycję specjalną zrobi się później

Re: Prowadzenia w styczniu

Ale można zrewidować tę kolejkę! Myślisz, że mi i Shedao będzie się chciało szybko to powtórzyć?

Re: Prowadzenia w styczniu

Mając taką motywację zapewne szybciej niż bez niej!

Przy okazji miałbym spokój z namawianiem do prowadzenia przez kolejny miesiąc

Re: Prowadzenia w styczniu

Hej, ja już się wykazałem wielokrotnie, z pięć razy ratując konkurs i utrzymując go przy życiu. Niech Moc będzie z Wami.

STYCZEŃ, czyli bastionowa quindecima! :)

Urodziny Bastionu to dobra okazja, by uczynić coś specjalnego. Przed rokiem, po kilkumiesięcznej przerwie, konkurs wystartował na nowo - i dobrze! Z okazji piętnastych urodzin Bastionu, przypadających już za kilka dni, przyszło mi na myśl, że warto by styczniową edycję uczynić jeszcze bardziej specjalną. Udało mi się namówić Sheda i cat, byśmy we trójkę - jako najlepiej punktujący przez cały rok 2016 - poprowadzili na spółkę edycję urodzinową. Negocjacje były trudne (cat, Ty uparciuchu! ), ale udało się

Podzielimy się tym miesiącem w sposób następujący:

01-11.01. - Ricky Skywalker
12-21.01. - Shedao Shai
22-31.01. - catvocker79


Mam nadzieję, że będziemy się wszyscy w tej edycji dobrze bawić, a sama zasada "medalowych" prowadzących w styczniu stanie się tradycją konkursu

Re: STYCZEŃ, czyli bastionowa quindecima! :)

Z tą tradycją to bardzo dobry pomysł Ricky

Już nie mogę się doczekać co przygotowałeś na urodziny Bastionu

Re: STYCZEŃ, czyli bastionowa quindecima! :)

Koty są słynne z niezależności, Ricky Hmmm, już wiem u kogo zamawiać zagadkę specjalną...

Styczeń

Tak jest, taka tradycja mi się bardzo podoba. Krok w dobrą stronę. Co prawda zabraliście mi prowadzenie, kiedy nabrałem na to ochoty, no ale trudno. Warto się czasami poświęcić dla wyższych celów.

Natomiast na stówę zamawiam całą drugą połowę lutego.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Styczeń

Mistrz Mateusz napisał:

zamawiam drugą połowę lutego

-----------------------

No i pięknie

Ktoś jeszcze chce w lutym? Payback? Nomi? Hego?

Re: Styczeń

Ty weź drugą połowę.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Styczeń

Nie, nie dzięki. Wolę pilnować rezerwy

Re: Styczeń

Oczywiscie, biore ostatni tydzień lutego

Re: Styczeń

Nie dzielimy już miesiąca na 4 części! Tylko na 2 lub 3

Re: Styczeń

Jak dla mnie - jak są chętni... to niech się dzielą Co im bronić będziemy

Re: Styczeń

Hej, ja już zabukowałem dwa ostatnie tygodnie.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Styczeń

Podziel się z Paybackiem Jakby nie patrzeć w grudniu Ty przejąłeś jego ulubiony termin

Dogadajcie się jakoś

Luty

To nie wiedziałem. Ale chyba nie był wówczas za bardzo chętny na prowadzenie.

Spokojna głowa. Jakoś się dogadamy.

Niech Moc będzie z Wami.

Luty

nie wiem w końcu co tam ustalono, ale jak wygląda sprawa z lutym? jakby co, to 1-szy tydzień mogę wziąć, chyba że zaklepane

Re: Luty

USTALILIŚMY, ŻE NIE DZIELIMY SIĘ JUŻ NA TYGODNIE

Re: Luty

Jak to? To znaczy, wcale bym nie płakał z tego powodu, ale wydaje mi się, że nas ostatecznie przegłosowano i jednak będzie czterech prowadzących...

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Luty

Nikt nikogo nie przegłosował, obecny miesiąc jest tego najlepszym dowodem.

Zdaje się że nie będzie problemu znaleźć chętnych na luty, także proszę Was ogarnijcie ten miesiąc sami. Chętnie pomogę w koordynowaniu od marcowej edycji, ale chwilowo z pewnego powodu jestem totalnie mentalnie odjechany, a jeszcze mi do tego przedostatnia sesja egzaminacyjna dochodzi.

Re: Luty

Chodziło mi o to, że Ricky i ja byliśmy zdania, że może być dwóch prowadzących, ale reszta była zdania, że nie, więc de facto zostaliśmy przegłosowani.

Spoko, w końcu jesteśmy członkami Rady Fragmentowej, poradzimy sobie bez Ciebie.

Ja wcześniej zgłaszałem się na dwa tygodnie, więc w takim razie biorę drugi i czwarty tydzień. Możemy negocjować i się wymieniać na inne tygodnie, jakby ktoś chciał.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Luty

DOBRA

Prowadzący w lutym

Okej, to już wszystko zorganizowaliśmy z chłopakami. Prowadzących na luty już mamy i możemy zajmować się powoli marcem. A tak oto wygląda rozkład jazdy:

Pierwszy tydzień (1-8): Hego Damask

Drugi i trzeci tydzień (9-21): Mistrz Mateusz

Czwarty tydzień (22-28): Payback


To co? Kto na marzec?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Prowadzący w lutym

Może ja, bo planuję zajazd na bibliotekę.
Cień tego posta będzie spoczywał na was tygodniami.

Marzec

Okej, fajnie, że się zgłaszasz, bo czym więcej nowych prowadzących, tym lepiej. Który tydzień?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Marzec

Ale ja jeszcze nie wiem czy będę mógł w ogóle. Niemniej najdalej w maju wezmę tydzień a może nawet dwa?

Re: Prowadzący w lutym

A ja chętnie znów ostatni tydzień też z marca

...

Ja tak od dawna przekładam, "a może za miesiąc wezmę" i się wydłuża długość tury. Więc zamiast czekać zgłaszam się na jakiś wolny termin w marcu.

Marzec

Zatem na tę chwilę wygląda to mniej więcej tak:

Pierwszy/drugi/trzeci tydzień: Darth Ponda/Emperor Reek

Czwarty tydzień: Payback


Ktoś jeszcze chciałby poprowadzić? A może w trójkę po dziesięć dni byście wzięli? Albo ktoś dwa tygodnie?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Marzec

Niech wezmą we trójkę po 10 dni

Re: Marzec

Jak coś mi na pierwszy raz zdecydowanie wystarczy tydzień.

Re: Marzec

Weż 10 dni. To tylko 3 dni więcej

Re: Marzec

Tak, chcesz wiecej punktów pozdobywać w łatwej turze. Ponda mówił coś, że może weźmie dwa (o ile weźmie cokolwiek) to mi wtedy tydzień wystarczy. Ale 10 też mogę.

Jak to teraz wygląda?

Ja chętnie bym wziął i poprowadził sobie taki fragmenciak jak za dawnych lat.

Teraz się dzieli jakoś na tygodnie? Wziąłbym jakiś najbliższy termin, czyli chyba kwiecień? Może ktoś chce się podzielić na pół? Szedało? BĘDZIE FUN

Re: Jak to teraz wygląda?

To weż coś w kwietniu, bo chyba marzec zajęty

Re: Jak to teraz wygląda?

Nie dzielimy już na poszczególne tygodnie. Postulujemy o to, by był podział na periody 10-dniowe conajmniej (3 prowadzących) lub po pół miesiąca. Ale bierz!

Re: Jak to teraz wygląda?

No to ja bym sobie zarezerwował pierwsze 10 dni kwietnia.

Re: Jak to teraz wygląda?

To ja już wiem, kto w kwietniu we fragmentowcu daleko nie zajdzie xDDD

Już to k***a widzę:

<zagadka>
<Shedao odpowiada dobrze>
<no niestety drodzy koledzy nikt w tej turze nie zgadł>

<zagadka>
<Shedao odpowiada wraz z podaniem numeru strony>
<wybaczcie ale muszę tą zagadkę anulować z powodów technicznych>

xDD

Re: Jak to teraz wygląda?

Nie będzie tak, w życiu nie dopuściłbym się tak obrzydliwych oszust, nawet wobec Twojej osoby.

<mrug>

Marzec i kwiecień

Wygląda to tak, że mamy w zasadzie jednego pewnego prowadzącego na marzec. Jeżeli ktoś z przymierzającej się dwójki odpuści, to możesz być pierwszy w kolejce.

Albo, jak bardzo byś chciał, to mogę odstąpić Ci trzeci tydzień tego miesiąca.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Marzec i kwiecień

No właśnie, muszę zrezygnować z marca. Przygniotła mnie ilość książek nie-SW.

Jak tam ostatecznie od jutra?

Kto zaczyna?

Re: Jak tam ostatecznie od jutra?

Ten kto pyta. Mi na razie obojętnie czy będę drugi czy trzeci, ale wolę nie zaczynać.

Re: Jak tam ostatecznie od jutra?

Ok, to skoro Ponda zrezygnował, to pewnie zacznę, a ty będziesz drugi

Prowadzący od jutra

No proszę, znowu zamierzasz prowadzić? Coś Ci się pod tym względem ostatnio mocno odmieniło.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Prowadzący od jutra

Jak chcesz to mogę ci odstąpić

Re: Prowadzący od jutra

Szczerze to nie bardzo chcę. Chyba że Tobie się nie chce, to mogę.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Prowadzący od jutra

Ok, to zacznę, zobaczymy co wyjdzie dalej

Marzec/Kwiecień

Czyli co - wyszlo na to ze dzielimy marzec na 3, tak? Ja mam ostatnią wachte w marcu tak czy inaczej. Poprosze tez w takim razie o ostatnią na kwiecień ;p

Re: Marzec/Kwiecień

tylko Urth wziął jak przy podziale na 4. Jak chcesz to tak jak na PW pisałeś bierz od 17-tego, bo u mnie wszystko zgadują.

Re: Marzec/Kwiecień

Ok, obiecuje że będą trudne ;>

Re: Marzec/Kwiecień

To jak mam gonić tych, którzy mi uciekają?

Czyli

Czyli co? Od kwietnia ja zaczynam czy jak?

Re: Czyli

Tak.

Re: Czyli

Tak, i wychodzi, że tylko my we dwóch prowadzimy kwiecień, ty poczatek, a ja koniec - jak nikt trzeci sie nie zgłosi to dzielimy po pół miesiaca ;p

Re: Czyli

Jak nikt się nie zgłosi, to ja mogę Jakby wtedy wyglądała rozpiska? xD

Re: Czyli

No to wtedy chyba:
1-10 Ludwik
11-20 Urth... Hego Damask
21-30 Payback

Kwiecień

O, brawo chłopaki, że jakoś sobie beze mnie i Qela poradziliście. Teraz wróciłem - mam nadzieję - na stałe na Bastion po kilku tygodniach przerwy, naładowany energią, gotów dalej odpowiadać za kwestie organizacyjne konkursu. Zatem powinniśmy zacząć powoli myśleć o maju. Ktoś już teraz byłby zainteresowany?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Kwiecień

No ba, ostatnia wachta w maju tez będzie moja, he he he

Maj

jak tam z majem?

Re: Maj

No ja już sie powyzej zglosiłem na końcówke maja, ale z tego co widze, zaraz sie okaże że końcówka trwa cały maj bo nie ma innych chętnych na razie ;p

Re: Maj

Ja bym w sumie mogła wziąć któryś kawałek maja, jak się okaże że jednak nie dam rady to najwyżej Payback przejmie

Re: Maj

Deal! To bierzmmy maj na pół, cyar`ika?

Czerwiec

Wiem, że dopiero maj ale warto by zastanowić się co z tradycyjnym ostatnim miesiącem przed wakacjami, kiedy to, przypominam, konkursu nie ma

Także ktoś na czerwiec? Zapisujta się XD

Re: Czerwiec

23 czerwca po południu rozpocznę tradycyjne Book Questions, o tym jeszcze poinformuję w osobnym temacie, tak mniej więcej nie dalej niż na tydzień przed 26 czerwca.

Co do ostatniego w tym półroczu Fragmentowca, to powinien być pociągnięty normalnie do ostatniego dnia czerwca.


Swoją drogą wybaczcie, ale ostatnio nieco wypadłem z obiegu i ciężko by mi było koordynować Fragmentowca, ale radzicie sobie bardzo dobrze beze mnie, toteż wyrzuty sumienia mam mniejsze

Re: Czerwiec

To chyba wezmę ostatnią zmianę w czerwcu też

Hm

No to jak stoimy? Bo jakby co, mogę zacząć, a potem się wpisujcie A jak nie to pociągnę a Payback weźmie ostatni tydzień od 24-go

Re: Hm

Zacznij

Zbliża się wrzesień

a zatem zapewne kolejny sezon Kto chce, niech się zapisuje na wrzesień, a można i na dalsze miesiące

Re: Zbliża się wrzesień

To kto zaczyna? Ja mogę dopiero ostatni tydzień września jakby co.

Re: Zbliża się wrzesień

Wracam właśnie do domu po długiej nieobecności.

Pociągnę konkurs przez tydzień, może 10 dni, czy tam dwa/trzy tygodnie jeśli będzie trzeba. Aczkolwiek na więcej niż jedną zagadkę dziennie nie liczcie, bo mam dość pracowity wrzesień i kolejne wyjazdy

Wrzesień trwa

Razem z Urthoną Hego Damaskiem uradziliśmy że zapisy na prowadzenie w obecnym miesiącu wciąż trwają.

Hego może poprowadzić dopiero od 18 września. Ja mogę w obecnym trybie ciągnąć Fragmentowca nawet cały miesiąc, ale na bardziej dynamicznie prowadzenie nie mogę sobie pozwolić ze względów prywatnych - braku czasu. Prowadzę w tej edycji tylko dlatego że nie było żadnych innych chętnych.

Jeśli jest ktoś kto chciałby poprowadzić zanim Hego wkroczy do akcji, to proszę się zgłosić tutaj lub na privie Jeśli nie, to będę do tegoż czasu prowadzić osobiście w taki sposób jak teraz

Październik

Poszukujemy chętnych do poprowadzenia konkursu w październiku i ewentualnie prosimy o wstępne deklaracje na kolejne miesiące


Przy okazji, jeśli ktoś chce to oprócz zarezerwowanego przez Hego terminu, wciąż można dołączyć do prowadzących we wrześniu

Re: Październik

ja to bym wziął druga połowę miesiąca - ktos chętny na pierwszą?

Re: Październik

Jak nikt się nie głosi, to pomyślę

Re: Październik

No to się nam sprawy klarują. Niemniej i tak trzeba będzie co mieco podyskutować

cztery pytania

1.Ile dziennie pojawia się pytań?
2.Czy zagadki mogą pochodzić tylko z książek wydanych przez Ameet/Uroboros czy Egmont/Ameet też?
3.Czy muszą być to powieści czy książki dla dzieci/młodzieży też?
4.Czy prowadzący korzysta z ebooków?
Bo właściwe mogę kiedyś spróbować.
Kiedyś.

Re: cztery pytania

Patrząc na dotychczasową praktykę:
1. zależy od prowadzącego
2. "ze wszystkich książek spod znaku SW wydanych w Polsce (tj. Legend oraz oficjalnego EU)"...
3. ...czyli z młodzieżowych też.

O czwartym się nie wypowiadam, bom tylko obserwator.

Re: cztery pytania

Ja raz prowadziłem i nie korzystałem, ale zakładałem, że jak będzie trzeba to można. A kiedyś wykluczyli kogoś (chyba Karasia, ale nie pamiętam), bo stwierdzili, że oszukiwał (podał stronę z e-booka, a tam była inna numeracja), a jakoś to chyba musieli sprawdzić. Albo jak się chce sprawdzić czy fragment rzeczywiście pochodzi z innych książek, które ktoś też podał.

Re: cztery pytania

We wszelkich wątpliwych kwestiach wystarczy że prowadzący poprosi o skan/zdjęcie książki (tak by było widać jakie to wydanie) i konkretnej strony.

Re: cztery pytania

Ale ja kiedyś strzelałem i potem Nomi napisała, że tam też pojawił się kiedyś taki fragment, choć jej chodziło o inną książkę, a tamten fragment był dość ogólny, więc zakładałem, że mogła sama sprawdzić część odpowiedzi.

Re: cztery pytania

Na pytania 1-3, została już udzielona odpowiedź.
Co do pytania czwartego. Korzystanie z e-booków jest zakazane podczas odgadywania zagadek. Nie jest natomiast zakazane by prowadzący sobie ułatwiał prowadzenie konkursu w taki czy inny sposób. Wersja drukowana nie zawsze jest dostępna pod ręką, a sporo książek zwłaszcza z Legends postROTJ dzisiaj można dostać niemalże tylko w wersji elektronicznej. Także e-booki nie są zakazane, o ile jest się aktualnym prowadzącym i uczciwie z nich nie korzysta, podczas zgadywania

Re: cztery pytania

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mam takiej pamięci by zgadywac, ale dosyć dużą kolekcję by zadawać pytania... Może, może wkrótce...

Re: cztery pytania

A takie dla dzieci też? np.Tajne misje Vadera? Jestem po prostu ciekawy.

Re: cztery pytania

Nie, raczej powieści Mogą być typu "Miecz Jedi", "Ruchomy cel" czy tam te "Tajne misje" o Nuru Kunguramie i jego kumplach ale takich zupełnie dla małych dzieci to nie

Re: cztery pytania

Zdecydowanie tak jak napisał Hego. Trzymajmy się powieści

Listopad

Zapisy na listopad.

Powiem szczerze, że miałem zaproponować by konkurs odłożyć na kilka miesięcy. Potencjalni prowadzący nie garną się do prowadzenia konkursu, odpowiedzi też nie ma specjalnie wielu. Nawet wakacje i wiążąca się z nimi przerwa od konkursu, nie spowodowały oczekiwanego stęsknienia się za konkursem.

Konkurs po raz kolejny, jest w stanie agonalnym - takie są fakty.

A jednak wczorajsze zapytanie wzbudziło nieco nadziei - może jednak, to jeszcze nie koniec konkursu?

Spróbujmy jeszcze jeden miesiąc, oczywiście o ile znajdą się chętni by go poprowadzić.

Dlatego, chętni do prowadzenia w listopadzie - zgłoście się!

Re: Listopad

A w jakim tygodniu? Od razu mówię, że jedna dziennie zagdaka.

Re: Listopad

adam1210leg napisał:
A w jakim tygodniu?
-----------------------

W jakim chcesz - możesz jeden tydzień, dwa, trzy - póki co dowolność bo innych chętnych nie ma.
A ile zagadek dziennie to już Twoja sprawa

Re: Listopad

Spróbujmy zobaczyć jak to w listopadzie pójdzie
Ja też mogę w sumie obojętnie kiedy

Re: Listopad

Wychodzi na to że mamy dwóch chętnych do prowadzenia w listopadzie.

Hego Damask i adam1210leg.

Dogadajcie się, kto w jakich dniach/tygodniach, trzeba zobaczyć czy mamy jakąś dziurę czy nie.


Payback, a Ty nie chcesz przypadkiem końca miesiąca obsłużyć?

Re: Listopad

No niestety muszę zrezygnować z listopada. A kiedy będę mógł to się dopiero okaże

Adam? Payback?

Chcecie poprowadzić w listopadzie Panowie?

Ja nie mogę, Hego też nie może.

Jeśli Wy, lub jeszcze ktoś się tego nie podejmie, to w listopadzie nie ma konkursu.

Re: Adam? Payback?

Jeden tydzień spróbuję. Tylko od kiedy? Od początku tygodnia, czy od pierwszego listopada?

Re: Adam? Payback?

Zawsze zaczynamy od pierwszego dnia miesiąca.

Dobra, to jeden tydzień mamy - jest zarezerwowany dla Ciebie.

Teraz pytanie co z resztą miesiąca, czekamy na innych

Re: Adam? Payback?

Wchodzę w to!

Re: Adam? Payback?

No to super! Który tydzień/tygodnie listopada chcesz?

Re: Adam? Payback?

Może trzeci, choć w sumie wszystko mi jedno

Re: Adam? Payback?

To wezmę ostatni standardowo, skoro mnie wywołano do tablicy ;D

Re: Adam? Payback?

Nie tyle wywołano do tablicy, co w Tobie cała nadzieja na to że kolejna edycja się odbędzie

Ramowy plan prowadzeń - listopad

1) 01-08.11. - Adam
2) 09-16.11. - pusty!!!
3) 17-23.11. - Sułtan
4) 24-30.11. - Payback

W takim układzie mamy dziurę i mam wątpliwości czy uda się ją załatać, także sugerowałbym podział na 10 dni. Mam nadzieję że nie będzie to dla Was problem.

1) 01-10.11. -adam1210leg
2) 11-20.11. -Sułtan Ahmed
3) 21-30.11. -Payback

Teraz mała uwaga do nowych prowadzących. Jakby się okazało że np. w trakcie prowadzenia musicie opuścić zabawę na np. dwa/trzy dni (błagam - nie więcej), to piszcie do mnie na priva. Tam podejmiemy decyzję co dalej i jak dalej.
Zagadki i podpowiedzi możecie sobie przygotować na cały okres prowadzenia, część tego czasu lub wymyślać na bieżąco. Tak jak było pisane powyżej interesują nas wszystkie powieści SW wydane po polsku, także zakres jest dość spory. Osoba która rozpoczyna edycję, w poście tytułowym zamieszcza regulamin (do skopiowania z aktualnej edycji) i ewentualnie dopisuje swoje uwagi nt. częstotliwości zagadek oraz kiedy (w jakiej porze dnia) się jej spodziewać itp. Tę ostatnią uwagę warto zamieścić także w momencie przejmowania prowadzenia po kimś, ale wtedy tylko w tym poście w którym dodaje się swoją pierwszą zagadkę. Przy okazji, we wspomnianym momencie przejmowania prowadzenia, kontynuujecie taką numerację zagadek, jaką zostawił poprzednik.
W razie dodatkowych pytań, piszcie tutaj lub na priva

Re: Ramowy plan prowadzeń - listopad

mogę usunąć +1 podczas mojej edycji, bo sam już połowy nie pamiętam, a sam nie chcę się bawić w zgadywanie.

Re: Ramowy plan prowadzeń - listopad

Sprecyzuj o co ci chodzi. Żaden z oryginalnych punktów regulaminu nie podlega modyfikakacji. Zasady punktacji sięgają korzeni tego konkursu i absolutnie nie wolno ich zmieniać.

Re: Ramowy plan prowadzeń - listopad

Ok

Re: Ramowy plan prowadzeń - listopad

Bastion przy całym swoim liberalnym podejściu do wszystkiego, ma swoje małe tradycje których się trzyma. Wierz mi, to nie takie trudne, by się połapać w punktacji i innych aspektach oceniania odpowiedzi

Myślę że Payback już odpowiedział na zasadniczą część pytania. Jakbyś chciał wiedzieć coś więcej to oczywiście pisz dalej

Re: Ramowy plan prowadzeń - listopad

Dobra, mogę prowadzić do 10.

Re: Ramowy plan prowadzeń - listopad

To dobrze. Prowadź dalej!

Grudzień - rekrutacja prowadzących

Pierwszy tydzień grudnia chciałbym poprowadzić.
Oczywiście jakby byli inni chętni do tego terminu, to miejsca ustąpię.

Wszystkich potencjalnych prowadzących proszę o zgłaszanie się.
Podział na 4 części miesiąca lub trzy

Re: Grudzień - rekrutacja prowadzących

A oddalbyś pierwszy za drugi?

Re: Grudzień - rekrutacja prowadzących

OK, oddam jeśli tak Ci bardziej pasuje

Re: Grudzień - rekrutacja prowadzących

Ja jestem chętny na ostatni tydzień

Re: Grudzień - rekrutacja prowadzących

Super

To jeszcze jedna osoba i mamy komplet na luzie, a jakby nikt się nie zgłosił, to i tak sobie poradzimy

Re: Grudzień - rekrutacja prowadzących

Czyli mnie potrzebujecie na 3ci tydzień? Może być

Re: Grudzień - rekrutacja prowadzących

Super Payback!

Dzięki!

No to mamy komplet

Grudzień - ramowa rozpiska prowadzeń

Zgodnie z dyskusją powyżej, mamy już wstępną ekipę prowadzących na grudzień
Dziękuję wszystkim za szybki odzew oby tak dalej

Poniższa rozpiska jest ramowa, może jeszcze ulec zmianom. Zaś przed grudniem, w ostatecznym poście rozpiszę jeszcze zasady zagadek i punktacji specjalnych na dni świąteczne Taka już jest tradycja że przy okazji urodzin Bastionu, Mikołaja, Bożegonarodzenia, Wielkanocy i Prima Aprilis mamy małe odchyły od normy ale o tym dopiero 30 listopada napiszę trochę więcej Nowych prowadzących już uspakajam - to nic skomplikowanego


Ramowa tabela prowadzeń

01-08.12. - adam1210leg
09-15.12. - Qel Asim
16-23.12. - Payback
24-31.12. - Reviusz

A póki co życzę powodzenia w aktualnej edycji!

Re: Grudzień - ramowa rozpiska prowadzeń

Rozumiem że zmian brak?

Zapowiadane instrukcje na dni świąteczne rozpiszę w najbliższych dniach (na pewno przed 6 grudnia), także proszę zabawę rozpocząć zgodnie z planem.

Do soboty włącznie jestem zarobiony przygotowaniem do wycieczki, ale później wracam do normalnego trybu działania i napiszę wszystko co i jak

Instrukcja na dni świąteczne

Ahoj!

Ledwie zdążyłem, ale zdążyłem.

06.12., 24.12., 25.12., 31.12.

W te dni obowiązują podwójne punkty.

Natomiast, w powyższych terminach są bardzo mile widziane zagadki specjalne. Ogólnie, powinny być bardzo proste i po prostu sympatyczne.
Zaś ich treść to powinna być inwencja własna autorów. Ja rok temu wziąłem fragmenty z książek, które jednocześnie były w sygnaturkach Hego Damaska i Shedao Shaia. Już po pierwszej było wiadomo czym się kieruję i mogłem na luzie podkręcać atmosferę że np. kolejna zagadka będzie za 30-45 minut i że kto pierwszy ten lepszy itp.

No, po prostu ma być wesoło

A jak akurat będziecie mieli jakąś trudniejszą zagadkę z dnia/dni poprzedniego/poprzednich, to dawajcie tyle podpowiedzi ile wlezie żeby rano móc to skończyć i przejść do zagadek zabawnych

A na koniec jeszcze jedna sprawa - zagadki specjalne mogą być tylko 2 na dzień. Ze względu na ich prostotę i podwójne punkty nie można przesadzać z ich ilością. To ma być zabawa, a nie przewracanie tabelki do góry nogami

Także życzę Wam dobrych pomysłów - zaskoczcie nas czymś

Ogłoszenie

Wydaje nam się, że czas fragmentowca na razie minął co widać po frekwencji, więc uważamy, że od stycznia go zawiesimy do odwołania. Konkurs głowołamaniowy skutecznie trzyma wszystkich przy życiu, więc póki co niech będzie tylko ten jeden.

Podpisali koordynatorzy

Hego Damask
Qel Asim

Re: Ogłoszenie

Dokładnie tak

Re: Ogłoszenie

I mnie sie tak wlasnie wydawalo, popieram

Konkurs

Nie wiem jak Wy, ale ja bym myślał nad powrotem. Kilku nowych użytkowników, którzy siedzą w książkach przybyło, więc rozważyłbym powrót od października.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Konkurs

A będziesz go prowadził?

Ani ja, ani Hego (do 2019 roku, o ile nic się nie zmieniło - z tego co pamiętam) nie możemy prowadzić konkursu aktualnie.

Nie wiem jak Payback, ale to raczej byłoby trudne, bo jednak większość nowych czytających użytkowników zajmuje się nowym kanonem, podczas gdy Payback raczej specjalizuje się w Legendach.

A znaleźć innych chętnych do prowadzenia nie będzie łatwo.

Niektóre elementy Forum i Bastionu po prostu potrzebują emerytury - a ten konkurs się do nich zalicza - tak to wygląda.

Przez wakacje nikt nie wpadł na pomysł by odnowić BookQuestions. Ja zapomniałem i nikt się tym nie przejął. To najlepszy dowód że te konkursy się przejadły i na ich miejscu mamy kilka innych, zainicjowanych przez nowych użytkowników.

Prowadzenie

Powiem tak: zastanowię się, czy w październiku miałbym czas. Za kilka dni dam znać w tym temacie, jak już wszystko będę miał w miarę jasne. Wtedy wziąłbym cały miesiąc i można by to uznać za miesiąc próbny. Jeśli będzie zainteresowanie, to można pomyśleć o następnych miesiącach. Jeśli nie, to na razie kończymy.

Niech Moc będzie z Wami.

Chętni współprowadzący

Słuchajcie, przemyślałem temat. Będę w stanie przez jakieś dwa tygodnie w październiku prowadzić. Czy byłby ktoś chętny, by poprowadzić pozostałe dwa tygodnie?

Potraktujmy to jako eksperyment. Jeśli będzie zainteresowanie, to będzie można pomyśleć co na przyszłość.

Niech Moc będzie z Wami.

Prowadzenie - czy są chętni?

Jako że nikt nie odezwał się w związku z ewentualnym wznowieniem konkursu i potencjalnym współprowadzeniu go ze mną w najbliższym miesiącu, przypominam się. Jest już 28 września, wraz z końcem tego weekendu kończy się miesiąc i już musielibyśmy zacząć. To ostatni moment, by się zgłosić. W przeciwnym razie nici z powrotu konkursu.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Prowadzenie - czy są chętni?

Mistrz Mateusz napisał:
W przeciwnym razie nici z powrotu konkursu.


-----------------------

Jakoś podejrzewam że tak to się skończy...

Ostatni dzwonek

No, chyba niestety tak.

Na propozycję czekam do jutrzejszego wieczoru.

Niech Moc będzie z Wami.

Konkurs - zawieszenie trwa dalej

Niestety, ale czas na ewentualne zgłoszenia prowadzących minął. Skoro nikt oprócz mnie nie ma ani chęci, ani czasu, to wątpię, by było dużo więcej osób, które chciałyby choćby w konkursie zgadywać. W związku z tym na razie musimy sobie odpuścić. Napiszę w tym temacie pod koniec października i zobaczymy, czy coś się do tego czasu zmieni jeśli chodzi o zainteresowanie prowadzeniem i reaktywacją ogólnie rzecz biorąc.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Konkurs - zawieszenie trwa dalej

Mateuszu, trup, to trup. Niech spokojnie leży w grobie... 😞

Re: Konkurs - zawieszenie trwa dalej

Zastanawia mnie, czemu tobie tak zależy żeby tylko przypadkiem ów trup nie zmartwychwstał xD

Reaktywacja

Nie, ja się z tym nie zgadzam! Fragmentowiec to wieloletnia bastionowa tradycja, i on ma koniec końców wrócić na dobre i kropka! 😝

Skoro znajdujący się w niebycie od jeszcze dłuższego czasu konkurs komiksowy, który - umówmy się - nigdy się cieszył się wielką popularnością, na pewno nie taką, jak fragmentowiec - to czemu fragmentowiec miałby nie zmartwychwstać?

Niech Moc będzie z Wami.

Styczeń

Może zaczęlibyśmy od stycznia? Byliby jacyś chętni do prowadzenia?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Styczeń

Ja już powoli mam trochę "doświadczenia" w Legendach ale chyba za mało żeby zadawać. Ale na pewno będę brał udział.

Styczeń

Dobre i to, że deklarujesz chęć udziału jako zgadujący. To znaczy, że fragmentowiec jeszcze nie zginął! 😀

Niech Moc będzie z Wami.

Reaktywacja

Czyli rozumiem, że nie bardzo? Napiszę jeszcze raz w tym temacie pod koniec miesiąca. Jeśli nikt do tego czasu się nie zgłosi, to trzeba odwlec reaktywację w czasie.

Swoją drogą Qel napisał do mnie wiadomość, że próbuję ożywić trupa. Może. Ale nawet jeśli fragmentowiec to rzeczywiście trup, to ja mu umrzeć nie dam. 😀😝😜

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Reaktywacja

Qelowi z jakiegoś powodu bardzo zależy, żeby fragmentowiec nie wrócił. Nie wiem czemu, nie wnikam w tę psychikę.

Spokojnie kolego, nie damy mu umrzeć, jeśli za parę miesięcy dalej nic się nie będzie działo to ja się zgłoszę do prowadzenia.

Re: Reaktywacja

Może to podejście "jak ma wrócić byle jaki, to lepiej wcale"? OIDP rok temu to już ledwo zipał.

Ale w sumie co szkodzi spróbować...

(disclaimer: nie zgłaszam się z uwagi na niemal całkowitą nieznajomość książek, zarówno z Legend jak i Nowego Kanonu)

Re: Reaktywacja

Mamy podobny problem z GŁG. Moim zdaniem w GŁG pomogłoby zamknięcie 1 "sezonu" i rozpoczęcie wszystkiego od zera. Może z lekko odmienionymi zasadami. Ale w sumie nie wiem czy to wystarczy.

Re: Reaktywacja

Wątpię; takie podejście ma pewne niebezpodstawne racje, ale też właśnie: co szkodzi sobie popróbować, przecież to forumowa zabawa a nie warta miliony dolarów marka o która trzeba dbać żeby czasem nie pogorszyła się jej jakość xD Tymczasem kol. Assim przy każdej próbie reaktywacji dorzuca swoje trzy grosze brzmiące TRUP, UMARŁ, PO CO REAKTYWOWAĆ, NIE DA SIĘ, NIECH LEŻY W GROBIE. Jakby mu zależało, żeby tak było i pozostało. Co w sumie, wiedząc jakie w tym umyśle kryją się meandry mroku, nie jest niemożliwe

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.