Forum

Potęga Luke`a Skywalkera w części VIII

Jednym z najczęściej powracających tematów odnośnie części VIII jest potęga, jaką będzie dysponować Luke Skywalker. Zakładam ten temat, byśmy mogli dzielić się spekulacjami w własnymi przypuszczeniami. Wszystkie plotki sugerują, że będzie dysponował siłą, o której w chronologii Legend mógł tylko pomarzyć. Głównie wspomina się o jego zdolnościach telekinetycznych - w którymś artykule na Bastionie (to były spekulacje odnośnie "Przebudzenia Mocy"), że może nawet ściągać okręty kosmiczne z orbity. Jeśli tak, to nic dziwnego, że pozyskanie Skywalkera może odmienić losy Ruchu Oporu w wojnie. Skoro Luke jest tak potężny, to Pchnięciem Mocy mógłby nawet wyrzucić przeciwnika w kosmos. Ale oprócz mozliwości telekinetycznych, mowa była też o jakiejś "Specjalnej technice Skywalkera" (w końcu Moc to nie tylko telekineza i telepatia). Ale co to może być? Macie jakieś pomysły?

Re: Potęga Luke`a Skywalkera w części VIII

To by była przesada, myśle bardziej że jego mocą jest opór Ciemnej Stronie bądź mądrość i doświadczenie.

spoiler

Skąd takie info? Ja gdzieś czytałem, że początek spoilera ma być scena w której Kylo Ren wraz z kilkoma innymi rycerzami Ren atakuje Luke`a i Rey. Młody Solo udaje się w pościg za uciekającą zbieraczką złomu z Jakku, a Luke z łatwością pokonuje wojowników Ren koniec spoilera

Re: spoiler

A ja gdzieś czytałem, że Chewbacca przeleci w VIII Rey. Nie wierz we wszystko co przeczytasz w necie.

Re: spoiler

You don`t say Cpt. Obvious... Jestem przekonany, że czytałem to w newsie na Bastionie i nie, nie wierzę w to tak jak 260858 we wszystko co znajdzie w Kompendium

Re: spoiler

Wiem o tym.początek spoilera Podobno jednego z nich ma wyrzucić bardzo daleko. koniec spoilera

Re: Potęga Luke`a Skywalkera w części VIII

Potęga Luke`a? Tyle w temacie: https://www.youtube.com/watch?v=griLe2vwqe8

Re: Potęga Luke`a Skywalkera w części VIII

hehe

Re: Potęga Luke`a Skywalkera w części VIII

Wiedziałem że to wstawisz.

Re: Potęga Luke`a Skywalkera w części VIII

Wiedziałem że to wstawisz.

Re: Potęga Luke`a Skywalkera w części VIII

A mnie zastanawia, czy zobaczymy jeszcze Luke`a Skywalkera z mieczem świetlnym, czy raczej to będzie postać w stylu mistrza siedzącego na 4 literach, tak jak np. Yoda w OT.

Luke=Yoda

Według mnie będzie to Yoda z E8. Nie sądzę, że będzie akrobatycznym ninją ;D

Re: Potęga Luke`a Skywalkera w części VIII

Osobiście chętnie bym zobaczył dezintegracje pchnięciem mocy (jak to robili starkiller lub plagueis), ale pewnie tego nie zobaczymy, raczej będzie coś w stylu zwykłego jedi o dużej sile (zwykłego jako że nie pokaże niczego czego wcześniej nie widzieliśmy) może będzie coś w stylu tego co pokazał HISHE.

Luke i Snoke

Taka rzecz mnie zastanawia. Chodzi mi o słowa Snoke`a z "Ostatniego Jedi" - "Ciemność wzrasta, lecz światło mu dorównuje", które oznaczają, że im silniejszy staje się użytkownik ciemnej strony, tym silniejszy stanie się także jego odpowiednik po jasnej. Wiemy, iż w przypadku Kylo Rena tym odpowiednikiem okazała się Rey, choć Snoke sądził, że będzie to Skywalker. Do czego zmierzam? Wydaje mi się, iż Luke owszem był przeciwwagą po jasnej stronie, ale dla samego Snoke`a. Stwierdziłem to na podstawie dwóch faktów:
1. Umiejętności - oboje w "Ostatnim Jedi" okazali się być istnymi wymiataczami w sztuce używania Mocy: widzieliśmy jak Snoke rozstawiał wszystkich po kątach, nawet Rey, natomiast Luke nie dość, że pokazał niezwykle potężną technikę Projekcji Mocy, to jeszcze w chwilowym przypływie emocji rozsadził kamienną chatkę, a podczas swoich obu pojedynków w filmie pokazał zarówno Rey jak i Kylo, iż do niego dzieli ich przepaść.
2. Śmierć - sądzę, że to nie przypadek, iż zarówno Snoke jak i Luke zmarli podczas "Ostatniego Jedi". Skoro byli swoimi odpowiednikami po obu stronach Mocy, to po śmierci Snoke`a została zakłócona równowaga i Moc musiała zabrać do siebie także Luke`a, który był zdecydowanie potężniejszy zarówno od Rey jak i Kylo Rena, tak aby status quo zostało zachowane.

Tak więc podsumowując: uważam, że tak jak Rey i Kylo Ren okazali się być swoimi odpowiednikami po obu stronach Mocy, tak samo Luke Skywalker był przeciwwagą dla Snoke`a. I z tego powodu śmiem uważać, iż Luke jako jedyny byłby w stanie równać się ze Snoke`em w równym starciu.

Re: Luke i Snoke

czyli wychodzi na to że całe te wojny gwiezdne od wojen klonów przez rebelię i Ruch Oporu są bezsensu i zataczają głupie koło

Re: Luke i Snoke

"Krąg się zamyka" - Darth Vader, "Star Wars" 1977

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.