Forum

Top 10 najbardziej prawdopodobne pochodzenie Rey

Dwie największe tajemnice nowej części to 1. Tożsamość Snoke`a 2. Tożsamość Rey i jej rodzice/znani przodkowie. Jako, że jest już tutaj top 10 Snokeów to czemu nie top 10 pomysłów na pochodzenie Rey. Moja lista
1. Palpatine i jakaś pani senator/sekretarka/Monika Lewinsky/Cersei Lannister (w końcu wszystkim już dała dupy)
2. Kenobi i Satine Kryze jako dziadkowie, Ezra i Sabine jako rodzice.
3. Luke i Jyn Esvo/ Mara Jade (jeśli pojawi się w kanonie)
4. Snoke (kimkolwiek jest) z jakąś tajemniczą damą jego trzech.
5. Moc i tyle
6. Kylo Ren i Snoke jako początek spoilera Padme koniec spoilera
7. Leia i Han (tak, Rey = Jaina Solo, Kylo Ren = Darth Caedus)
8. Wreszcie znamy tożsamość córki Kaczyńskiego!
9. Mroczny lord sithów i przyszły Imperator całej galaktyki jego wysokość Darth Jar Jar Binks
10. Ewentualnie jest po prostu kolejnym bękartempoczątek spoilera J.K Mikkego koniec spoilera (tłumaczy wysoką wrażliwość na moc) lub początek spoilera Roberta Baratheona koniec spoilera (tłumaczy dlaczego wszyscy chcą ją ciągle zabić a Luke dziwi się , że ją widzi).

...

1) L. Kasdan
2) J.J. Abrams
3) G. Lucas
4) K. Kennedy
5) D. Ridley
6) Moc
7) Luke i Mara 2.0
8) Shmii i Moc
9) Jar Jar i Aayla
10) Jabba

Re: ...

9 - bezcenna

Re: Top 10 najbardziej prawdopodobne pochodzenie Rey

Ostatnio nieco namieszał "Bloodline". Tam dowiadujemy się, że jeszcze w 28 ABY Ben Solo był po Jasnej Stronie i szkolił się u Luke`a wraz z innymi Jedi. Rey oficjalnie trafiła na Jakku mając 5 lat. Urodziła się w 15 ABY, więc została zesłana w 20 ABY. Jeśli jest córką Luke`a (całkowicie popieram tę teorię) to nie została zesłana w wyniku masakry nowego pokolenia Jedi czy też samego przejścia Bena Solo na Ciemną Stronę. W takiej sytuacji do głowy przychodzą mi tylko dwa wyjaśnienia:
1.Została zesłana, by chronić ją przed pokusami Snoke`a. Powszechnie było wiadomo, że Snoke kusi Bena Solo, a on sam był bardzo zafascynowany Vaderem. Więc nic dziwnego, że Luke ukrył swoją córkę, by nie upodobniła się do kuzyna.
2.Rey była obecna przy masakrze urządzonej przez Rycerzy Ren, a Luke przy użyciu Mocy zmodyfikował jej pamięć tak, by myślała, iż trafiła na Jakku jako dziecko, a następnie udał się na wygnanie zostawiając córkę na pustynnej planecie pod opieką Lora San Tekki.

Re: Top 10 najbardziej prawdopodobne pochodzenie Rey

Córa Luke
Reinkarnacja Anakina
Nowy Wybraniec
Córka Kylo Rena
Córka Ashoki
Klon Jango Fetta
Krewny morskich stworów z Kamino
Córka Hana Solo i Chewbacci
Córa Jyn Erso i Landa
Córka Owi Wana
Córka Lor San Tekki

Rey to bliźniaczka Rena

Jak tak obejrzałem kilka razy EVII to najbardziej pasuje że Ren i Rey to bliźniacy. Np. Podobne imiona tak jak Luke i Leia. Leia i Han się dziwnie patrzą i zachowują w stosunku do Rey. To najlepszy pomysł moim zdaniem. Po prostu drugi raz urodziły się bliźniaki bo to przecież rodzina otoczona mocą i dzieją się cuda. Taki pomysł już był zamieszczony w universum przecież. Tylko że nazywali się na litery J. Pomysł że Rey jest Córką Luke nie pasuje. Przecież Luke to najświętrzy jedi. Jak by mógł nie zachować celibatu.

Re: Rey to bliźniaczka Rena

Normalnie w Legendach przed malżeństwem z Marą Jade miał chyba z sześć czy siedem dziewczyn. Force happens;p

Re: Rey to bliźniaczka Rena

Co rozumiesz przez "imię". Bo rozumiem, że nie Ben czy Kylo tylko Ren.

Re: Rey to bliźniaczka Rena

Luke - Leia na litery L

Ren - Rey na litery R

Ten pomysł że fabuła EP7 ma się toczyć wokół bliźniaków potomków Lei i Hana ktoś napisał kiedyś na filmwebie. Mówił że w tym universum Han i Leia mieli bliźniaki Jacen i Jane chyba. I Jacen miał zdradzić. Oczywiście to było jako plotka. Być może J. J. Abrams. zmienił tylko imiona i uzył tego pomysłu. Nie wiadomo czemu Ren ma Kylo na nazwisko. No własnie czemu Kylo.

Re: Rey to bliźniaczka Rena

Czemu ma na nazwisko Kylo? Mam teorię wg której Kylo to imię, a Ren nazwisko. Jeśli chodzi o Jacena i Jainę. Jacen zdradził, potem di$n€¥ to uniekanonicznił, a obecnie przywraca to na czym mogą zarobić (najprostszy przykład: Thrawn) więc jeśli Kylo i Rey to rodzeństwo będzie to oznaczać kolejną zrzynkę. Choć może dla niepoznaki zrobią ich kuzynami i opylą tę samą historię z "nie-rodzeństwem".

Re: Top 10 najbardziej prawdopodobne pochodzenie Rey

8 odpada, takie dorodne dziewczę nigdy by nie powstało z tego karakana.

Re: Top 10 najbardziej prawdopodobne pochodzenie Rey

?

Re: Top 10 najbardziej prawdopodobne pochodzenie Rey

2 - pomysł fajny, tylko nie wieże żeby obi był ojcem Sabine
3 i 7- To obstawia 90% populacji
5 - można to przeżyć
6 - "Rey, ja jestem twoim Ojcem i siostrzeńcem zresztą też"
8 - to z kotem można mieć dzieci?! xD
9 - zapomniano o tym, że jest to Snoke czyli łączy się z pkt 4. - co ja o tym sądzę --> [https://cdn.meme.am/instances/400x/67498498.jpg]
10 - 100% prawdy

Brakuje tylko jednej teorii:
11 Rey to początek spoilera Darth Vader koniec spoilera
.............................................
PS jestem tu nowa

Re: Top 10 najbardziej prawdopodobne pochodzenie Rey

11. W sumie gdzieś po yt krążyły jakieś teorie, że Rey to początek spoilera Darth Vader koniec spoilera ale to chyba mało prawdopodobna teoria. ( niestety nie dam linka do tego filmiku bo nie mogę go znaleźć)

Re: Top 10 najbardziej prawdopodobne pochodzenie Rey

W skrócie tu
[http://9gag.com/gag/adj7b1d/i-ve-got-a-cool-theory-for-you-guys-what-if-rey-is-not-who-she-thinks-she-is-warning-spoilers-duh]
- w sumie jest odpałowa, ale ma jeszcze jakiś sens( i jest lepsza od teorii o tym, że początek spoilera Leia to Snoke koniec spoilera)

Nowy pomysł - Rey córką klona.

Co jeśli ojcem Rey jest klon Luke`a Skywalkera?
Być może ktoś sklonował Luke`a i owy klon miał normalne życie. Miał żonę i córkę. Później ktoś odkrył, że największy Jedi w dziejach ma klona (a klon posiada potomka) i uznał ten fakt za zagrożenie, które chciał wyeliminować. W efekcie Rey ukryto na Jakku, lecz jej rodzice oboje zginęli. Oryginalny Luke zajmował się przez lata odbudową zakonu i nie miał pojęcia, że posiada klona i "córkę". Do momentu spotkania na wyspie nie miał o niej pojęcia i dlatego był taki zdziwiony na jej widok. Zobaczył, że jest do niego bardzo podobna, lecz nie wiedział jak to się stało. I dlatego w nowelizacji, Rey widząc w wizji protezę Luke`a odczuła to jako coś obcego. I dlatego myślała, że Luke to mit, gdyż nie miała pojęcia, że jej tata to genetyczna kopia legendarnego Jedi.

Re: Nowy pomysł - Rey córką klona.

Nie ten temat.

Re: Nowy pomysł - Rey córką klona.

według mnie pasuje w tym temacie

Re: Nowy pomysł - Rey córką klona.

"...najbardziej prawdopodobne..."

Re: Nowy pomysł - Rey córką klona.

Czyli 99% postów z tego tematu do wywalenia. xD

Re: Nowy pomysł - Rey córką klona.

To swoją drogą;p

Re: Nowy pomysł - Rey córką klona.

Nie brzmi to jak coś co Disney wrzuciłby do filmu. Przecież dzieciaczki się pogubią w tak skomplikowanym wytłumaczeniu.

Brzmi jak coś co mogłoby trafić do książki. Ale biorąc pod uwagę, że tak ważną kwestię trzeba wytłumaczyć w filmie to odpada...

Re: Nowy pomysł - Rey córką klona.

Dokładnie o tym samym mówiłem już dawno temu.

Odpowiedź znajduje się w filmie zaraz przed naszymi oczami. Kluczem do tego jest ręka, którą Vader odciął Lukowi w mieście w chmurach w "Imperium...". Ta ręka później posłużyła do stworzenia klona płci żeńskiej z tkanki pobranej z ręki odciętej Skywalkerowi. To dlatego Rey doznała "wizji" w piwnicy siedziby Maz Kanaty - bo dotknęła miecza świetlnego właśnie taką samą ręką, do której ten miecz przynależał - do ręki Luka. To dlatego, to co pierwsze później zobaczyła to podziemny korytarz w mieście w chmurach - tam gdzie Vader odciął Lukowi prawą rękę. To dlatego, później widzimy zbliżenie na mechaniczną, sztuczną rękę Luka dotykającego R2-D2 - w ten sposób Abrams wskazuje nam na klucz do odpowiedzi na całą zagadkę. Słyszymy głosy Yody i Obi-Wana kierujących, uczących Rey o jej przeznaczeniu i naturze mocy.

Co się stało z Rey? Dlaczego została porzucona? Prawdopodobne jest, że Leia i Luke napotkali na kilkuletnią Rey - owoc eksperymentu - po wydarzeniach "Powrotu Jedi" i zrozumieli, że jest to ich kolejna siostra (Dlatego Leia przytula ją, gdy ją pierwszy raz widzi w "Przebudzeniu Mocy" oraz dlatego Luke prawie że płacze na jej widok). Jakku było Imperialną placówką badawczą. "Ach-to" to nazwa wyspy na której ukrywa się Luke, do którego Rey leci Sokołem Millenium. "Ach" po hebrajsku to "brat", po dodaniu angielskiego przyimka "to" (do) uzyskujemy: "Ach-to": "brata-do" = "do-brata".

Nie twierdzę, że ta teoria jest 100 %-owo prawdziwa. Nie. Ale wszystkie elementy jakie "Epizod VII", w kwestii pochodzenia Rey, nam oferuje - wskazują na takie właśnie rozwiązanie.

re

Jeśli to nie córka Luka, to może być córką jakiś uczniów Luka lub też była młodą obiecującą której wykasowano pamięć i zostawiono na pustyni. Disney bedzie dementował lub robił słodkie uniki typu no może.. No coś tam było, ale..

Rey

1-Luke
2-Palpi
3-Od kogoś kto działał w Imperium (oficer, szturmowiec albo gwardzista palpiego)
4-Moc
5-di$ney
6-Jabba
7-Jar-jar
8-Snoke
9-Abrams
10-Jakiś tam jedi

Co się stało z mieczem Obi-Wana

Znalazłam takie cuś:
https://geminiwankenobi.tumblr.com/post/150654072989/the-hidden-lightsaber-and-how-lucasfilm-have?is_related_post=1

O ile byłabym się skłonna zgodzić, że to coś, co Kylo ma w łapie wygląda trochę jak miecz Obi-Wana, o tyle wyciąganie z tego wniosku, że Rey to Kenobi wydaje się naciągane.

Re: Co się stało z mieczem Obi-Wana

Już kiedyś o tym czytałem i jest to prawdopodobnie zielony miecz Luke`a z 6 Epizodu. Na planie wykorzystano w szóstej części replikę rękojeści miecza Obi-Wana, stąd podobieństwo w mieczach tych dwóch panów. Pozdrawiam

re

Jesli jeden ze spoilerów by się potwierdził, to by znaczyło że Disney zrobi skok na kasę w postaci wydania książki o Rey. Muszą wyjaśnić i czasem musi być tzw wyciek.

Rey Nieskywalker - trzy koczki

Tak mi jeszcze przyszło do głowy - Rey od czasu rozstania z rodziną nosi tą samą, specyficzną fryzurę i bardzo podobne ubranie, po to, żeby rodzina mogła ją rozpoznać. Luke najwyraźniej nie rozpoznaje. Han chyba też nie.

Pochodzenie

Rey jest reinkarnacją założycielki Zakonu Jedi, dziewczynki zabitej przez brata pod drzewem mocy. Wspomnicie moje słowa

Re: Pochodzenie

Re: Pochodzenie

Pogadamy w grudniu

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.