Forum

Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

http://starwars.pl/2016/09/walczymy-o-nowego-polskiego-thrawna-i-inne-legendy/
Pod tym adresem znajduje się petycja dot. wznowienia tej legendarnej trylogii. Wielu pewnie słyszało o tym, że jest ona wznowiona w USA, jednak nie ma planów odnośnie wznowienia jej w Polsce. Wiem, że wielu z was chętnie widziałoby ją na półkach w odświeżonej wersji, więc jak nie będzie to problem podpiszcie petycję.

...

Nie podpiszę, bo dla mnie Legendy, nawet te najbardziej legendarne to trupy
Niemniej, życzę powodzenia w akcji - nowe wydanie się przyda, zwłaszcza że w USA się da...

Re: ...

Jak chcesz, ale im więcej tym lepiej. Nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym nowo wydanego Thrawna na swojej półce. Pewnie nie tylko ja...

Re: ...

I ty uważasz że nie jesteś trollem?

...

Na miejscu wydawnictwa olałbym tę i każdą inną petycję. Z prostego powodu - wystarczy poczytać komentarze na facebooku Uroborosa. Co chwila ktoś ma do nich o coś pretensje, coś komuś nie pasuje, a to że za długo, a że za późno, a że sróźno. Wieść gminna niesie, że stara licencja jest za droga do uzyskania, więc ryzyko utopienia pieniędzy na produkt, który już jest na rynku, a który i tak większości się nie spodoba z jakiegoś durnego powodu, no to cóż.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Ja z chęcią się podpisze. Po premierze TFA przyszło dużo nowych fanów, którzy chcą przeczytać legendy itd. A pozycją obowiązkową jest właśnie Trylogia Thrawna, którą próżno szukać na pólkach w sklepach. Jedynie znajdą się oferty na allegro, które i tak są cholernie drogie. Ja sam kupię, bo moje książki są bardzo stare.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Nie ma planów wznowienia i nie ma planów na wydanie książek których nie zdążył wydać Amber, określanych obecnie jako LEGEND. Jest to informacja pochodząca od osoby sprawującej bezpośrednią pieczę nad obecnymi wydaniami książek SW w Uroboros. A na pytanie czy może coś drgnie w tej sprawie za jakiś czas, padła odpowiedź - Póki co nic tego nie zapowiada. Tak więc koledzy i koleżanki, jeśli Egmont tego nie ruszy, to prawdopodobnie możemy zapomnieć o tych kilku czy kilkunastu brakujących książkach ze starej serii.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Egmont już nie ma praw do żadnych książek Star wars. Nawet jeśli chodzi o legendy, dlatego najrozsądniejszym byłaby reedycja przez wydawnictwo Uroboros

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Dlatego właśnie dzwoniłem do źródła i taką odpowiedź otrzymałem, jaką przytoczyłem wcześniej. Nie daje to raczej nadziei na przyszłość co do starszych pozycji książkowych. Skoro nie będzie poparcia dla inicjatywy ze strony bezpośrednio zainteresowanych czyli forumowiczów - co dało się odczuć w komentarzach co do petycji - to tym bardziej nic się nie zmieni w tej kwestii.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Na razie jest tylko 109 osób, które podpisały petycję. Kiepsko to widzę...

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Weźcie się ogarnijcie z avatarami, bo wygląda jakby to gadała ze sobą jedna osoba.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

W sens takich petycji to ja nie wierzę. Uroboros świadomie nie kupił licencji na stary kanon, a szkoda, bo chętnie zobaczyłbym na swojej półce brakujące nieszczęsne 5 książek w polskiej wersji (TFU 2, Maul: Lockdown, E&R 1 i 2, Crucible). Mam je po angielsku, no ale jednak mieć całość po polsku to inna rzecz

Nie jest to dobra sytuacja, szczególnie dla fanów którzy chcieliby się zapoznać z EU a nie mają całości. Niektóre tomy - głównie z NEJki - chodzą na Allegro już po wysokich cenach, stówka i wyżej nie brzmią już tak absurdalnie. No i dostać taka 10, 15, 20letnią książkę w bardzo dobrym stanie to też coraz większe wyzwanie. Niecodziennie wyprzedaje się jakiś fan-kolekcjoner który na nie dmuchał i chuchał Bez dodruków czy reedycji sytuacja będzie tylko się pogarszać. A na te się nie zanosi.

Szczególnie takie książki jak trylogia Thrawna powinny doczekać się u nas nowej wersji, popyt jest, no ale na drodze stoi kwestia licencji i kompletnego braku chęci Uroborosa, który konsekwentnie powtarza że stary kanon niet. Niestety. W każdym razie: nie wierzę w petycje, ale życzę wam powodzenia.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Wiesz sprzedawałem ostatnio starwarsowe białe kruki w dardzo dobrym stanie po ok 20-30% niżej niż ceny allegro i też jakoś super wzięcia nie było. Więc wydanie ksiązek które majasię nie sprzedać...

ceny

niektóre bywają kosmiczne i to za książki-trupy. Jak to kiedyś pięknie było, sprzedało się kolekcję, odkupiło ją i jeszcze w portfelu zostawało

Cena

Niestety niektóre książki nie na portfele biednego fana.

na bogatego

też nie. Ostatecznie to SW, a nie pierwsze wydanie Steinbecka

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Marzy mi się wydanie Trylogii Thrawna przez Uroboros z pięknymi okładkami, tylko nie z orginalnymi bo są paskudne.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Stare okładki mają swój oldschoolowy urok, ale racja - jeśli miałoby być wznowienie Trylogii Thrawna, to najlepiej z jakimiś świetnie wyglądającymi okładkami. Na miejscu wydawnictwa, które by się podjęło wznowienia, wypuściłbym od razu całą trylogię w jednym zestawie, coś w stylu wydania kolekcjonerskiego, ale o rozsądnej cenie. Myślę, że dużo koneserów skusiłoby się, a ludzie chcący sięgnąć po Trylogię Thrawna po raz pierwszy mieliby od razu już wszystkie jej części.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Pomijając sens wznowienia, to chciałbyś kolekcjonerskie wydanie, z pięknymi okładkami, w rozsądnej cenie? ~ Tak się nie da.

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Nie edycję kolekcjonerską, ale coś w stylu wydania kolekcjonerskiego. Dlatego wspomniałem o tym właśnie tak oraz napisałem o rozsądnej cenie. Okładki także nie powinny być problemem. Nie chodzi tutaj o jakieś małe dzieła sztuki, ale o coś co świetnie i godnie wygląda oraz wyróżnia zestaw na tle poprzedników, dodając mu tym samym "elitarności".

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Ciągle tylko Thrawn i Thrawn. A może by tak zrobić nowe wydanie Kryształowej Gwiazdy?

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

O, o, to!!!

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Gdzie podpisać petycję?

Re: Petycja o wznowienie Trylogii Thrawna

Wolałbym najpierw reedycję klasycznego Thrawna.

...

Mam nadzieję, że nie wznowią, ta grafomania powinna zostać zapomniana.

btw

To zawsze przeurocze, kiedy ktoś reanimuje temat z jakąś abstrakcyjną petycją po pewnym czasie. Kiedy można już powiedzieć "a nie mówiłem"

Re: btw

A nie mówiłem, że wznowią Trałna? I jest, ha!

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.