TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Legendy: Opowieści Jedi - Dawni rycerze

promil 2016-10-10 22:06:04

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2022-05-22

Skąd:

Od momentu gdy Egmont, po kilkuletniej przerwie, powrócił do publikacji komiksów SW, co jakiś czas pojawiały się pytania o możliwość wydania nowych historii z Tales of the Jedi. Na pewno wielu fanów ucieszyła informacja, że wydawca wreszcie postanowił sięgnąć po ta serię. W przyszłym miesiącu (9 listopada) w ramach Legend pojawią się wreszcie "Opowieści Jedi: Dawni rycerze" czyli dobrze znane Tales of the Jedi: Ulic Qel-Droma and the Beast Wars of Onderon #1-2 oraz Tales of the Jedi: The Saga of Nomi Sunrider #1-3.

Cykl Opowieści Jedi obejmował komiksy, których akcja rozgrywa się w zamierzchłej przeszłości odległej galaktyki, tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z filmów Star Wars. Wynalezienie lotów przez nadprzestrzeń spoiło galaktykę, umożliwiając powstanie demokratycznej unii układów gwiezdnych, zwanej Republiką Galaktyczną, która stopniowo się rozrastała, przyjmując coraz to nowe planety. Na straży pokoju i harmonii w Republice stał zakon rycerzy Jedi. W tych czasach świetności zakon był liczny i potężny, a jego szeregi chętnie zasilali kolejni wrażliwi na Moc ochotnicy. Ich historia przetrwała, zapisana w holokronie Jedi.
Scenariusz Tom Veitch, rysunki Chris Gossett i Janine Johnston oraz David Roach, tusz Mike Barreiro, kolory Pamela Rambo, okładka Dave Dorman. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski.

/News/21244,Opowiesci_o_dawnych_rycerzach_w_listopadzie.html

LINK
 • Re: Legendy: Opowieści Jedi - Dawni rycerze

  Darth Ponda 2016-10-11 06:56:33

  Darth Ponda

  avek

  Rejestracja: 2014-02-15

  Ostatnia wizyta: 2022-05-22

  Skąd: Olsztyn

  Warto wydać te pięćdziesiąt złoty? Bo szczerze mówiąc jest to chyba najbardziej interesujący mnie numer, a głupio byłoby wydać tale kasy i się zawieśc.

  LINK
  • Re: Legendy: Opowieści Jedi - Dawni rycerze

   Shedao Shai 2016-10-11 09:04:40

   Shedao Shai

   avek

   Rejestracja: 2003-02-18

   Ostatnia wizyta: 2022-05-22

   Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

   Pewnie, że warto! Co jak co - ale na TotJe zawsze warto wydać kasę!

   + kupuj na nieprzeczytane albo arosie, to nie będzie 50 zł

   LINK
  • Re: Legendy: Opowieści Jedi - Dawni rycerze

   Monique7 2016-10-11 12:25:37

   Monique7

   avek

   Rejestracja: 2007-09-22

   Ostatnia wizyta: 2021-05-01

   Skąd: z zapadłej wsi

   Tak na wstępie - pięćdziesiąt złotyCH, ZŁOTYCH, złotych

   Po drugie - tak, warto.
   Po trzecie - jednak może przed kupnem dobrze by było zajrzeć i przyswoić styl rysunków, to wczesne lata dziewięćdziesiąte były. Do dzisiaj pamiętam, a czytałam dość dawno, jak wizerunek w zamyśle pięknej i ponętnej (w domyśle) kobiety zwalił mnie z nóg
   Po trzecie - historie opowiedziane w tych komiksach, choć raczej dotyczy to dalszych tomów, ten to wstęp jedynie..., urywają tyłek A czytałam dość dawno, a na serduszku dalej ciepło się robi na myśl, choć ze Star Wars to ja już wyrosłam...
   Po czwarte - jeśli kupimy ten tom, to wydadzą następne, te naprawdę za........

   Ja sobie sprawię. Choć ze Star Wars już wyrosłam

   LINK
 • Opowieści Jedi: Dawni Rycerze

  Elendil 2016-11-28 22:23:10

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-05-20

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  No i jednak wielka szkoda, że zamieniono tytuł. Opowieści Jedi: Rycerze Starej Republiki jak najbardziej by pasowało. Obie historie nie są powiązane z grami i serią komiksową, ale zarówno historia z Onderonu jak i ta o Nomi Sunrider są przecież wspominane w KotORach - pierwsza na pewno gdzieś w wątku onderońskim, druga - o ile kojarzę - w rozmowach z Jolee`m Bindo. No i poza tym możemy tam gdzieś zdobyć szaty Arcy Jetha i Quel-Dromy. Powiązania są, czasy tak samo odległe - dlatego szkoda, że zdecydowano się na jakichś "Dawnych Rycerzy".

  Komiksy.... powiedzmy, dla koneserów . Archaiczne grafiki, ale ładne. Tylko pierwsza część komiksu o Nomi Sunrider narysowana dużo gorzej. W ogóle było to też najnudniejsza część. Wcześniejsza opowieść o Ulicu ciekawa, tak samo dalszy ciąg historii Nomi, gdy ta słucha opowieści z holokronu. Tylko ten Hutt był w tym wszystkim trochę taki niepotrzebny.

  Solidne 9/10

  LINK
 • Opowieści Jedi: DR

  Hialv Rabos 2016-12-26 23:40:47

  Hialv Rabos

  avek

  Rejestracja: 2005-10-30

  Ostatnia wizyta: 2022-05-22

  Skąd:

  O TotJ nasłuchałem się wielu pozytywów. Dla mnie ta seria była legendarną (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), zanim Disney opatrzył okładki napisem "Legendy" . Gdy więc na regałach księgarni zawitała ta szlachetna seria, obowiązkiem było ją kupić.

  Samo wydanie jest na prawdę eleganckie. Papier, okładki oprawione w skrzydełka, na których widnieją tytuły wydane i te planowane pod szyldem Egmontu, a także przybliżenie sylwetek autorów, są naprawdę bardzo dobrze skrojone i dopieszczone. Fajnym pomysłem było umieszczenie posłowia, gdzie mamy zamieszczone tło historyczne na temat powyższej serii. Szczególnie dobry to manewr w przypadku wzrastania nowego pokolenia fanów, niekoniecznie zaznajomionego z tą częścią uniwersum SW. Cała oprawa w stonowanej kolorystyce, jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowy charakter TotJ.

  Fabuła jest może sztampowa, bez jakiejś wybitnej intrygi, aczkolwiek jest to zrozumiałe o tyle, że w pierwszych zeszytach poznajemy głównych bohaterów, więc i nie ma powodów do komplikowania życia tak scenarzystom, jak i późniejszym odbiorcom - czytelnikom. Historie uczniów mistrzów Jetha i Thona, mimo swej szybkiej narracji, pozwalają zżyć się Nomi, jak i kompanami Ulica. Każda z tych postaci, przechodzi swoje dramaty, tragedie, miewa swoje wady, które dają o sobie znać. Daje to efekt pogłębionego realizmu. Starożytni Jedi nie jawią się jako herosi bez skazy i zmazy, ale ciągną za sobą cały bagaż przepełniony wadami i zaletami. Jakbym miał się do czegoś przyczepić, to zbyt krótka była ta opowieść. Chciałoby się więcej.

  Warstwa ilustracyjna może nie powala, jednakże estetyka nie schodzi poniżej dobrego poziomu. Nie będę ukrywał, iż bardziej przypadły mi rysunki związane z misją na Onderonie, niż na Ambrii, lecz nie zmienia to całokształtu, że pewien poziom jest tu zachowany. Trzeba też pamiętać o tym co napisała powyżej Monique7. Ta seria, to inna era rysownictwa komiksów, a dokładnie sięgająca schyłku XX w., a jakby nie patrzeć minęło od tamtego czasu blisko 25 lat, jak nie więcej. Generalnie, rysownicy dopasowali się bardzo dobrze do tego co wykreował Tom Veitch.

  Nie ma co ukrywać, ten zbiór powinien być na półce każdego miłośnika "starożytności". Czekam niecierpliwie na informację, dotyczącą wydania ciągu dalszego, bo jest zaprawdę na co czekać.

  Ocena: 8/10.

  LINK
 • Re: Legendy: Opowieści Jedi - Dawni rycerze

  HAL 9000 2017-05-06 22:32:14

  HAL 9000

  avek

  Rejestracja: 2016-01-23

  Ostatnia wizyta: 2022-01-21

  Skąd:

  Ostre, kanciaste rysunki i prosta kolorystyka tego komiksu, to dzisiaj powiew świeżości w zalewie mdłych kolorów i obłych kształtów.
  Ja chcę więcej, więcej.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..