Forum

SW Rebels 3x11 - Ghosts of Geonosis

Siódmego stycznia 2-częściowy odcinek o Geonosis z gościnnym udziałem Sawa Gerrery, więc pod jeden temat podpinam oba

Jednym zdaniem:

Załoga "Ducha" powraca na Geonosis, aby znaleźć inną zaginioną drużynę. Nie spodziewają się, jaki sekret tam odkryją.Przypomnienie:


Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Rebels. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Rebels. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

Promo

Re: Promo

Miałam dziwne skojarzenie z przenoszeniem Shepard do kolejnych części ME, gdy patrzyłam na początek spoilera Steelę. Wygląda na dojrzalszą. koniec spoilera

A, tak nawiasem o tym spoilerze z tematu głównego na temat Sawa: początek spoilera dorwałam "Przewodnik" i okazuje się, że nawdychał się środka owadobójczego. Może to były te "bomby". koniec spoilera

Re: Promo

Coś imto promo nie baradzo wyszło. choć może odcineka nie będzie tragedia.

Re: Promo

Na pewno będzie dobry. Jak nie, to stracę wiarę do końca. Ale nie sądzę, mamy Sawa, mamy nawiązania do komiksu i R1... będzie dobrze .

Re: Promo

No jest Saw i chyba całkiem fajny wątek główny więc chyba nie będzie tak źle jedyne co można spieprzycoś to dać wspaniałego mostowiaka ,który znów ratuje wszybkich.

Nowe promo

Re: Nowe promo

Jest Moc!

Re: Nowe promo

Łooooo...
Dobre!!!

Re: Nowe promo

Nie jest źle! Dobrze jest!

Re: Nowe promo

Czyli te usunięte sceny z RO będą wykorzystane w tej dylogii?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Nowe promo

Nie, za duża różnica czasu pomiędzy serialem a filmem.

Re: Nowe promo

No nie, przecież jaja se robiłem. Wiadomo, że ich nie wykorzystają. To byłoby bardzo dziwne. Ale nie rozumiem, po co to wciskali do tej zajawki.

Niech Moc będzie z Wami.

Nowe kawałki odcinka

w krótkim filmiku z Sawem

https://www.youtube.com/watch?v=z9GUMBb5VK0

mały kawałek

chyba żeby podkręcić oczekiwanie na zwiastun drugiej połowy sezonu
https://www.youtube.com/watch?v=G1OnbQTlaFo

Bardzo podoba mi się Rex z Sawem i Rex żartujący sobie z Kanana. Ale zastanawiam się czy on myśli, początek spoilera że Anakin zginął w czasie rozkazu 66? koniec spoilera

Re: mały kawałek

Wydaje mi się, że tak. W sumie nawet wolałbym tę opcję.

Re: mały kawałek

Też mi się wydaje, że Filoni o tym gdzies wspominał... aaalbo było w "Ahsoce"? Nie pamiętam, ale coś mi tam dzwoni.

Re: mały kawałek

No właśnie też nie jestem pewna - ale przeklikałam się na szybko i nic nie zauważyłam...
Wydaje mi się że prędzej w czasie wywiadu lub reconu coś wspomniał.

Re: mały kawałek

Zawsze coś.

Trailer!

Mamy trailer!

https://m.youtube.com/watch?v=upN-7ALj2OU


Niech Moc będzie z Wami.

Re: Trailer!

Re: Trailer!

Aha, nie widziałem. Poza tym pomyliłem tematy. Sorki.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Trailer!

Wydaje mi się że znowu mamy "syndrom małej galaktyki". Ale nasz ulubiony niebieskoskóry Admirał może mieć mocne wejście.

Re: Trailer!

Żaden syndrom. To jest całkowicie normalne, że spotkali Mon Mothmę, ponieważ ona jest można powiedzieć najwyżej rangą, a rebelianci z Lothal są bardzo skuteczni i dobrze działają w zespole, dużo osiągnęli dla Sojuszu, więc pewnie pomagają Mon uciec z Coruscant po ów przemowie. Dlaczego oni? Tak jak powiedziałem, zostali tam wysłani, ponieważ są naprawdę skuteczni. Wszystko da się logicznie, nie na siłę wytłumaczyć. BTW: Bardzo mi się podoba Lothal, jego krajobraz i ogólnie te pola, fajne, naprawdę. Świetna planeta.

Re: Trailer!

Renn napisał:
BTW: Bardzo mi się podoba Lothal, jego krajobraz i ogólnie te pola, fajne, naprawdę. Świetna planeta.
-----------------------

Podziwiam Twą odwagę w wyrażaniu własnego zdania, bo większość tutaj chciałaby Bazy Delta Zero dla tej planety

Re: Trailer!

Dla mnie nie jest to za bardzo normalne, że załoga „Ghosta” spotyka po kolei prawie wszystkie znane postacie z OT, czy Legend. Nie przesadzajmy, byli zwykła komórką rebeliancką, jedną z wielu, a co do ich zasług, to czy one były takie znaczące. Zdobycie lotniskowca – to chyba była ich największa akcja, co Y-wingów zdobyli ich kilka, można jeszcze wspomnieć o audycji Bridgera, ale reszta, zwykłe akcje które nie powinny ich w żadnym stopniu wyróżniać. Trochę więc mnie denerwuje „wciskanie” na siłe znanych postaci – czyżby Disney tym zabiegiem chciał przekonać do serialu zwolenników Legends? – jeżeli tak to mógłby to zrobić w bardziej subtelny sposób – wspomnieć o postaci, postać mogłaby się pojawić w tle, a tu zaczyna wyglądać, że nasza wspaniała załoga jest „zbawcą Rebelii”. Nie chcę myśleć, że może się okazać przykładowo, że Bridger i spółka uratują życie Mon Mothmie podczas np. jej ucieczki przed Imperium. Jeżeli tak będzie, to możemy zrobić listę postaci które spotkają, lub uratują członkowie załogi „Ghosta”. Może zobaczymy, że Ezra będzie ratował Luka z rozbitego skoczka na Tatooine, bo do kompletu tego nam jeszcze brakuje, a i Obi Wan zrobi mu umoralniający wykład na temat posługiwania się Mocą. Nie chyba nie chciałabym tego obejrzeć w serialu.

Re: Trailer!

Mamy cały temat o tym

http://star-wars.pl/Forum/Temat/21127

Re: Trailer!

Faktycznie , jednak się nie myliłam że widziałam gdzieś na forum taki temat, ale jakoś nie potrafiłam go odkopać . Powyższy mój post jest tylko krótkim uzasadnieniem mojego stanowiska - bo gdybym chciała wszystko wykazywać i argumentować to by wyszedł post ze ho, ho. Krótko mówiąc na razie nie chce mi się, bo Rebelsi na razie nie wpływają negatywnie na mją psychikę

obrazki

Re: obrazki

Coś w porównaniu do zeszłych odcinków dziwnie mało tego.

Odcinek

No moim zdaniem to duży skok jakościowy. Dużo plusów, kilka minusów ale jakby zrozumiałych ze względu na target i przesłanie
btw, z góry zapraszam do zapoznania się z sygnaturką

no to jedziemy
początek spoilera
plusy:
+ Cały scenariusz odcinka, gdzie nasza drużyna musiała pracować razem, każdy miał swój moment gdy zabłysnął i pokazał co potrafi.
+ Hera wymiatała, to zawsze plus XD No serio zmieścić się w takiej niewielkiej przestrzeni - bardzo dobrze pani kapitan! Pilotowała, dowodziła, pokazuje że zasługuje na awans
+ Saw który o niej słyszał - a ona o nim - czyli dowódcy komórek coraz bardziej się komunikują/wiedzą coraz więcej.
+ Saw ogólnie zwłaszcza w pierwszym odcinku - Forest zrobił świetną robotę z VA.
+ Fakt że wciąż ma własne nogi i nadal współpracuje z Rebelią, znaczy się, że te jego poszukiwania tego, co buduje i knuje Imperium zniszczą go (można powiedzieć że dosłownie)
+ Steela - nie zapomnieli o niej i okazała się bardzo ważna dla końcowej decyzji brata.
+ Rex wiedzący więcej i rozumiejący dużo więcej.
+ Kanan no wreszcie, takiego Jedi chciałam oglądać (tak, tak, wiem, musi źle skończyć do ANH, blablabla) - scena z mostkiem pierwsza klasa!
+ I wreszcie było widać że stracił wzrok, poruszał się niepewnie, Saw musiał raz go ostrzec, dziękuję, tego mi brakowało.
+ grafika - no niby prosta planeta i korytarze podziemne, ale burza piaskowa, generator tarczy, droidy, strzały - coś pięknego.
+ akcja trzymająca w napięciu
+ "Stupid sand gets everywhere" popłakałam się ze śmiechu
+ fakt, że zupełnie nie zrozumieli co robal chciał im przekazać - jak dla mnie rewelacja.
+ I wiemy skąd Atollon ma osłony.

Minusy
- Saw trochę za szybko "zmiękł" no ale jak mówiłam - format serialu, a przez wspomnienia Steeli można jakoś to naciągnąć.
- Jego zmiana dla mnie nie do końca była przekonująca
- robal troszkę zbyt... puchaty (nie wyglądem a zachowaniem)
+ - przez ułamek sekundy miałam nadzieję, że imperialna to Sloane. Ale cóż na Sloane była zbyt głupia - zjadła ją ambicja i jak zwykle niedocenienie przeciwnika.
koniec spoilera

Na pewno jeszcze conieco mi się przypomni potem, na razie mam wyszczerz po odcinku jak dawno nie miałam i ogólne poczucie "jest bardzo dobrze!"

Ghosts of Geonosis

Powiem szczerze, że trochę zawiodłem się tymi dwoma odcinkami/jednym dłuższym/cholera wie, o co z tym chodzi. Niby fajnie było zobaczyć Sawa, ale w zasadzie pozytywów dużo nie było. Można je policzyć na palcach jednej ręki. Zobaczyliśmy Geonosis, więc to w sumie też plus, bo dawno tej planety nie widzieliśmy (mam na myśli jej powierzchni, bo jej orbita pojawiła się w drugim sezonie w odcinku „The Honorable Ones”). Oprócz tego to na plus na pewno dwa teksty: jeden, który słyszeliśmy już w jednym z mini-teaserów, czyli „Well, but he`s not Skywalker”, „I heard that” () i drugi, Sabine: „I hate sand, it gets everywhere” (fajne, acz może trochę nachalne nawiązanie do AotC).

Co do samej historii, to fajnie, że ją wzbogacono, ale tak czy siak rebelia niewiele dowiedziała się o Gwieździe Śmierci i jej budowie na Geonosis. W zasadzie to powinienem napisać nic. Postawiono tylko pytania, na które nie odpowiedziano. Sądziłem, że już czegoś konkretniejszego się dowiedzą (wiadomo, że nie całości), a tu w sumie zawód. Mam nadzieję, że w przyszłych odcinkach, czyli raczej w czwartym sezonie, zostanie ten wątek rozwinięty i rzeczywiście dowiedzą się czegoś więcej.

Tak jak wspomniałem, fajnie, że zobaczyliśmy tego Sawa, i że zostało ukazane to, iż rzeczywiście jest... nietypowym rebeliantem i że od początku były z nim problemy i każdy to widział (jak choćby Hera). Miło by w sumie było, gdyby jeszcze kilka razy wrócił i gdyby ukazano jego odejście z rebelii właśnie w serialu (tym bardziej, że czymś trzeba zapełnić następny sezon/y, a nie ciągle misjami zaopatrzeniowymi).

Mam mieszane uczucia co do Baila, bo był w sumie niepotrzebny i zamiast niego mógł przemawiać jakikolwiek inny senator (chociaż w sumie wiadomo, że stworzenie modelu nowej postaci kosztuje, a już wydali resztę zarobionych pieniędzy na nowe modele imperialnych oficerów, co generalnie bardzo cieszy i kiedy je zobaczyłem, to pomyślałem, że można to uznać za zwiastun przemiany serialu). Albo można było dać samego Sato, który mówiłby to samo, co Bail. Jednak fajnie, że powiedziano o sprzeciwie senatu przeciwko działaniom Imperium, czyli o masowej eksterminacji Geonosian i ukrywaniu istnienia GŚ, co zostało także pokazane w Rogue One. Plus za spójność serialu z RO, to na pewno.

Tak jak już wspomniałem, plus za nowe modele imperialnych, nowych stormtrooperów, a także powrót droidów (znów łezka się w oku zakręciła w scenie walki Reksa, Kanana i Ezry z droidami).


To by było w sumie na tyle, tym razem na gorąco, zaraz po seansie. Zatem ocena tych dwóch odcinków/jednego dużego (serio mogliby to ogarnąć, bo numeracja przez takie podwójne odcinki się tylko pieprzy i jest chaos) może się jeszcze zmienić, bo to był dopiero pierwszy seans, a zdarza się, że zmieniam zdanie co do ocen po drugim. W każdym razie, na tę chwilę: 7/10; no, może 7,5.


Niech Moc będzie z Wami.

Re: Ghosts of Geonosis

Ale dla mnie fakt, że NICZEGO się nie dowiedzieli, to własnie wielki plus - i fakt że misja poza uratowaniem samego Sawa zakończyła się jednak porażką.
Oni nie powinni JESZCZE nic o tym wiedzieć, nie powinni JESZCZE zacząć łączyć kropek.

jak dla mnie to właśnie jeden z największych plusów odcinka

Re: Ghosts of Geonosis

No, może i masz rację. Dlatego napisałem, że to wrażenia "na gorąco".

Czytając Twój post, mogę się zgodzić co do kwestii tego robala, którego nie zrozumieli, bo to w sumie fajnie wyszło. On rysował GŚ, a Rex mówił o „kółku w kółku” i kiedy zobaczyli te beczki, które mieli zabrać jako dowód, uznali, że o to chodziło Geonosianinowi. Ale naiwnym było to, że Ezra i reszta mówią, że trzeba go zabrać na przeszłuchanie do bazy, po czym - kiedy widzieli, jak Saw torturuje robala - błyskawicznie zmienili zdanie i mówili, że to tu jest jego dom. A tam przecież spokojnie znalazłby się droid protokolarny, który przetłumaczyłby to, co chciał przekazać Click, choćby AP mógłby to zrobić.

Aha, no i do plusów warto doliczyć tę Steelę, o tym kompletnie zapomniałem.


Niech Moc będzie z Wami.

Re: Ghosts of Geonosis

ale dla mnie oni właśnie początek spoilera byli przekonani, że wszystko co można już się dowiedzieli - zwłaszcza że znaleźli te beczki koniec spoilera

Ich poniekąd zgubiła trochę pewność siebie tak jak i Imperium.

O podobała mi się początek spoilera wzmianka Hery że kapitan Imperium popełniła prosty błąd, z powodu braku doświadczenia XD koniec spoilera

hm

Dobre nawet i też mi się jakoś pani kapitan skojarzyła jak vilkali - zobaczymy jak już będzie obsada
Saw nieźle przedstawiony Niezłe było.

Re: hm

no niestety nie - ta pani jest na tym etapie już wiceadmirałem a nie zwykłą kapitan...

Sloane

Nigdy nad tym się nie zastanawiałem, ale w sumie byłoby miło, gdyby Sloane kiedyś pojawiła się w serialu, aczkolwiek wydaje się to trochę niemożliwe, jako że przeskoczyliśmy z półki tej niedojdy Konstantine`a na półkę geniusza taktycznego - Thrawna. No, chyba że obaj zginą w tym sezonie.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Sloane

Thrawn po prostu przerzedzi Rebelię, a po zwycięstwie imperator wyśle go na niezbadane terytoria, a Rebeliantami zajmie się kto inny.

Re: hm

Ano owszem, nie ona, jakaś Brunson.

Nie jest źle

+Nareszczcie Arc
+Rex (jak zawsze profesionalista, który zna ludzi i wierzy w swoich towarzyszy)
+"I hate sand"
+Kannan (nie zawsze wszystko widzi ale skacze, walczy i zaczyna mówić jak prawdziwy jeedai "...but he is not Skywalker" )
+Warsztat
+Nowy kapitan imperialnego statku,cudownie nie myśląca
+Rakietowi trooperzy
+/- Saw Garera niby fajnie widać że mówi raz jedno robi drugie (przybija piątki z Rexem a później z nim walczy) i zachowuje się jak dupek ale coś za szybko odpuścił i nawet Ezry nie złapał za fraki za ruszanie jego własności
-Sabine rozwalająca cały oddział trooperów :/
-Z(j)eb zapomniał nadajnika
-Hera mówiąca że Saw pokazal że nie jest imperium :/
No tak jeszcze nie próbował was zastrzelić, ale grożenie śmiercią ostatniej nadziei całej rasy i torturowanie zaobrączkowanego więźnia to nic?!
-Po co Bail kontaktuje się z Ghostem? A jakby imperium przechwyciło transmisję? Czy on nie myśli?!
-Sato ty coś robisz wogóle czy tylko kredyty na transmisje marnujesz

odcinek

Kurczę, fajnie . Dlaczego, ach dlaczego nie robią więcej aktów w takim formacie? W końcu czułam, że mamy tu do czynienia z jedną historią, a do tego ważną historią, a nie wybieraniem się na zakupy.

+ Sama fabuła. Powiem tak: to, że nie dowiedzieli się praktycznie niczego (prócz "kółka w kółku") jest fajne. Pozostaje jedynie pytanie co z tym fantem twórcy serialu zrobią. Jeśli pociągną wątek Sawa i samej GŚ, to będę zachwycona. Nie musi być to coś wielkiego, bo wiadomo, że wielkie rzeczy mamy w "Łotrze". Może Eadu jako rafineria kyberów. Może Jedha z podobnym wątkiem. Może któryś z techników lub dezerterów jak Bodhi. Ale błagam, niech to pociągną. Najgorsze, co mogliby w tej chwili zrobić, to zostawić to samo sobie.

W ogóle mam wrażenie, że problemem fabularnym "Rebelsów" jest poświęcanie odcinka - 22 minut - na pierdoły. Takie jak zdobycie jednego myśliwca ("Fighter Flight"). Zaciągnięcie dwóch pilotów ("The Antilles Extraction"). Spotkanie z wielorybami, które już w ogóle nic nie wnosiło (ten odcinek o purgillach). W TCW... było w ogóle coś takiego? Jeśli tak, nie mogę sobie przypomnieć. TCW miało swego rodzaju epicką skalę i nawet z jakiś kłopotów na małej planecie potrafiono zrobić coś wielkiego. Tutaj się to też udało. Szkoda, że nie jest tak zawsze.

+ Aluzje do innych mediów - do Marvela i sprawy Geonosian, no i ja wiem, że to raczej nie Sloane, ale podobna. Fajnie też, że to nie mamy po raz 16. Konstantine`a.

+ Click-clack - nigdy nie pomyślałabym, że to powiem, ale ten Geonosianin jest słodki . Ciekawe czy przetrwał początek spoilera śmierć Kariny w "Vaderze" koniec spoilera No i czy to jajeczko zapewni przetrwanie jego rasie.

+ Dżedaje - łał, jakbym znowu oglądała Anakina... tak, wiem, "to nie Skywalker", ale w końcu Kanan zaczął bardziej zawierzać Mocy - tu fajna była zwłaszcza akcja z mostem i skakaniem. Ezra z kolei jest jego zupełnym przeciwieństwem, buja się po tunelach, zamiast po prostu skorzystać z Mocy, co dla mnie jest dowodem jak kiepskim jest uczniem.

+ Rex to porządny facet i porządny żołnierz. Super, że angażuje się bardziej w sprawy rebelii.

+ Geonosis. No może nie jest tak ładnie jak w TCW, ale widać przynajmniej jakiś postęp - tu duży plus zwłaszcza za katakumby i domek Click-clacka. Scena z burzą piaskową jest po prostu piękna.

+ Liznęliśmy nieco sytuacji politycznej, choć wiadomo, że senat i tak nie zrobiłby nic. Ale ciekawi mnie czy jakieś inne światy się przyłączą, tak jak mówił Bail.

+ Sabine i piasek, oczywiście

+/- Saw jest fajny jako ekstremista, ciekawie pokazali napięcie pomiędzy nim a Herą, do tego to holo Steeli... ale za łatwo go przekonali. Bardzo liczyłam, że jednak rozwali to jajo. A, no i może wyrażę niepopularną opinię, ale mnie się gra Foresta nie podobała. W "Łotrze" był wprost genialny, w scenie, której mówi do Jyn: "Czy przyszłaś mnie zabić?" aż mi ciarki przeszły po plecach... a tutaj dobre parę minut zajęło mi przyzwyczajenie się do jego bełkotu. Mówi strasznie szybko i niewyraźnie.

- Okej, okej, okej. W przewodniku do "Łotra" była mowa, że do płuc Sawa dostał się środek owadobójczy. I co? Nic?

Re: odcinek

Może tam wróci i sie zatruje

Re: odcinek

ShaakTi1138 napisał:


+ Click-clack - nigdy nie pomyślałabym, że to powiem, ale ten Geonosianin jest słodki . Ciekawe czy przetrwał początek spoilera śmierć Kariny w "Vaderze" koniec spoilera No i czy to jajeczko zapewni przetrwanie jego rasie.

-----------------------
Ale początek spoilera Karina chyba przeżyła. Nie było pokazane w żaden sposób że zginęła, Vader zabrał tylko jej "łono". koniec spoilera
Ale też mnie ciekawi czy zobaczymy kiedyś czy Geonosianie przetrwali.
Albo czy zobaczymy jaki ich unicestwiono.

Re: odcinek

Odnośnie płuc Sawa - on tam spędził dwa cykle, w tym środowisku po zatruciu - czy może być tak, że skutki uboczne dopiero zaczną być widoczne?

Też się zastanawiam czy jeszcze to jakoś zaadresują - choćby wspomną dalsze poszukiwanie Sawa, gdzieś pojawi się Eadu? Miło by było.

Re: odcinek

@Xalkigo - odnośnie Kariny... początek spoilera poczytałam na Wookiee i okazuje się, ze ta klonłorsowa jest kaput. Ta nowa (jakoś Geonosianie nie mają inwencji do imion) jest właśnie w jajku... koniec spoilera

https://twitter.com/pablohidalgo/status/817940115687292929

Co znowu pozostawia pytanie co się stało z nimi dalej...

@vilkala - To pytanie do "Reconu", zaraz wyślę. Może faktycznie zobaczymy jak pogarsza mu się zdrowie. Mam nadzieję.

Re: odcinek

Odcinek fajny, ale jak ktoś oczekiwał przełomu na miarę trylogii Mortis, to jednak się rozczarował.
Z minusów niezniszczalna Sabine, co omija strzały z blasterow lepiej niż niejeden Jedi. No ile można.
Oczywiście nie wzięli na przesłuchanie robala, bo Ezradasz ma złote serce...

Mamy kolejną afrogalaktyczną panią kapitan. Tym razem, w przeciwieństwie do swoich dwóch koleżanek jest ona idiotką (czy to już rasizm?). No i kapitan na krążowniku jako dowódca... Storyboard zaspał?

Re: odcinek

może ona tylko pełniła obowiązki (na zastępstwo hehe) prawdziwego dowódcy i dlatego tak strasznie chciała się wykazać i wreszcie awansować

(mi się podobało znacznie, znacznie bardziej niż Mortis, po którym moja reakcja była: nie wiem co brali ale lepiej trzymać się od tego z daleka XD)

Re: odcinek

No właśnie miała wyższy stopień niż stanowisko. Może chiała zasłużyć na degradację uczciwie?

Mortis, po którym moja reakcja była: nie wiem co brali ale lepiej trzymać się od tego z daleka

Inaczej:

Mortis, po którym moja reakcja była: nie wiem co brali ale proszę o więcej

Re: odcinek

Mam nadzieję, że Mortis to był tylko "wypadek przy pracy" i teoretyzowanie o Mocy, które co prawda jest kanoniczne, jednak nie będzie szerzej rozwijane w późniejszych materiałach ze świata Gwiezdnych Wojen.

Genosis

Dobra zemsta :
+fabuła ogółem
+burza piaskowa grafika i cała reszta
+Sabine "nie nawidzę piasku"
+ Saw fajnie pokazany jako ekstremista bez jakiś tam większych sentymentów Czyli mostowiak i spółka go uratowali ,ale to nie przeszkadza ,by przy kłotni walnąć o podłogę czy ścianę tym czy tym.
+Saw ma jakby zdjęcie Steli
+nowi szturmowcy z plecakami odrzutowymi,granatami
+nowa kapitan co ona ma w mózgu? Wodę kiblową ,ale nie chwila nie będę ubliżać wodzie w kiblu
+Hera z tym manewrem do dziury wielkości ghosta
+Kanan widać było ,że jest ślepy idzie niepewnie ,ale potrafi zaufać mocy i zrobić takie rzeczy jak z tym mostkiem
+wiemy skąd w trailerze ta osłona nad bazą rebelii
+Genosianin fajnie było znowu zobaczyć
+wiemy jak wytłukli genosian
+droidy TCW się przypomniało
+ bomby ze środkiem owadobójczym wyglądają jak wielkie garnki ,ale co z tego
+o DS wiemy tyle "kółko w kółku" i za to plus ,bo rebelia o DS dowie się w łotrze
+ 2 odciki wreszcie
+/-pierwsze chcą wziąć genosiana do bazy ,a później takie coś: Eee zostawmy go ,bo to jego hałpa
+/-jaskinia dziwna jakaś
-po reszcie ekipy Sawa zostały tylko hełmy i parę pistoletów ,a ciała się gdzieś zmyły
-niby mieliśmy się dowiedzieć po co Sawowi maska i wiemy? nie
No i tyle odcinek fajny TCW się przypomniało droidy 2 odcinkowy,droidy więc takie 8/10.

Re: Genosis

Odcinka nie wiedziałem, ale zapytam: początek spoilera nie było w tym odcinku czegoś, co było ogłaszane wcześniej, tj. że Saw ma maskę z powodu oddziaływania na jego organizm toksyny, którą poddano Geonosjan celem eksterminacji? koniec spoilera

Saw

Nie, jest w pełni sprawny i zdrowy. Tak jak ktoś już tu chyba napisał, może to długotrwały proces i efekty wdychania tego zobaczymy dopiero w przyszłości, albo może jeszcze będą jakieś odcinki z nim na Geonosis, kiedy się zarazi.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Saw

Dziwne. Szkoda, że tego nie wyjaśnili. Z tego co pamiętam to właśnie ten motyw miał być użyty. Dziękuję za odpowiedź.

Re: Saw

No właśnie miał być. Mówił o tym nawet przewodnik RO. Ale w sumie to chyba nawet dobrze, że tego nie zrobiono, bo czasowo by się z tym nie zmieścili, a gdyby jeszcze to wrzucili w sposób oczywisty i widoczny, to znowu moglibyśmy narzekać na to, że za dużo pchają w takie, a nie inne ramy czasowe.

Jednak, tak jak wspomniałem, może faktycznie czegoś się tam zdążył już nawdychać, a my mogliśmy tego nawet nie dostrzec.

Jeżeli się jednak niczego się nie nawdychał, oznaczałoby to, że Saw na pewno jeszcze w serialu powróci, i to w dodatku na Geonosis, co bardzo by mnie ucieszyło.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Genosis

W takim razie należy się zastanowić czy załoga "Ducha" też się przypadkiem nie nawdychała tej trucizny.

Re: Genosis

Być może, ale byli tam zdecydowanie krócej niż Saw, więc mogą nie odczuć skutków trucizny.

3-11/12

Odcinek fajny. Graficznie ładny jak na Rebels, choć liczę na większe postępy. Z plusów to Kanan, Hera (jak się zmieściła! pięknie), Klik Klak, Rex, "stupid sand, gets everywhere", to, że nibby się czegoś dowiedzieli ale jeszcze nie TO; z minusów to co właściwie się stało z ekipą Sawa - nie wiadomo, ta przygłupia kapitan - kolejna z serii czarnoskóre panie kapitan Imperium;
Jak mówiłam fajne było to, że Klik Klak im coś rysował, a oni że nooo chemikalia nooo jajko, oni nie mają prawa wiedzieć, że chodzi o DS ale nam to się fajnie ogląda, takie coś że oni JESZCZE nie wiedzą xD mam nadzieję że sprawa Geonosis wróci jeszcze w tym sezonie (w mid-seasoj trailerze pokazali jak Thrawn z death-trooperami tam chodzi choć pewna nie jestem czy to Geonosis) a także i sam Saw.
PS. Klik Klak jest najpiękniejszy

No proszę

Świetny odcinek, naprawdę był świetny i SLOANE! Nie sądziłem, że się pojawi. *.*

Re: No proszę

To niestety nie ona.

.

Ja z trochę innej perspektywy podejdę do tej recenzji. W ostatnich miesiącach lecę równolegle z Rebelsami i Clone Wars. Wcześniej jakoś wolałem książki od CW i widziałem tylko odcinki niechronologicznie w TV. Teraz tak się złożyło, że oglądałem 3 odcinkowy arc o Geonosis z sezonu 2 CW no i właśnie 2 odcinkowy arc o Geonosis z Rebels.

Fabuła:
Tutaj mój głos zdecydowanie idzie w stronę Rebeliantów. Co jak co, CW ma sporo odcinków z ciekawą fabułą, aczkolwiek fabuła serii o Geonosis jest dla mnie zbyt prosta. Stanowi bardziej tło dla rozwoju bohaterów takich jak Ahsoka, Bariss czy kształtowania relacji mistrz-padawan. Niby pojawia się wątek królowej, ale mnie nie porwał. W przypadku Rebeliantów mamy trochę tajemnic, kwestię Klik Klaka broniącego ostatniego jaja swojej rasy i całkiem fajnie poprowadzony wątek tego, co robi Imperium na Geonosis. Jest parę bezsensownych zachowań, momentów, ale tego się nie pozbędziemy w 100% w bajce.
ZWYCIĘZCA: Rebels

Akcja:
W tym przypadku lepiej wypadają Wojny Klonów. Generalnie CW cechuje się dużą ilością walk, czasem zbyt dużą, ale trzeba przyznać, że zwykle są całkiem nieźle ograne. Na Geonosis mogliśmy zobaczyć trochę taktyki, wygibasów Anakina, a nawet innych mistrzów Zakonu Jedi. Jeśli chodzi o odcinek Rebels to był on bardziej nastawiony na eksplorację, odkrywanie, a nie walkę. Jeśli już pojawiły się jakieś sceny akcji to zwykle były poprawne. Na plus na pewno scena "budowania" mostu przez Kanana, a potem jego ślepy skok.
ZWYCIĘZCA: Clone Wars

Postacie:
Z jednej strony masa klonów, Ki-Adi-Mundi, Bariss, Luminara, budowanie i różnice w relacjach pomiędzy mistrzami a padawanami. Z drugiej strony świetny Saw Gerrera, Klik Klak, dobrze zrobiony wątek znajomości Sawa i Rexa. I jedno i drugie ma swoje momenty, więc tutaj powiedziałbym, że jest
REMIS

Grafika:
Pod względem graficznym dużo bardziej odpowiada mi Rebelsowa wersja Geonosis. Różnice w stylistyce graficznej obu seriali są bardzo duże i to jest temat na inną dyskusje, ale po krótce powiem, że osobiście preferuje wymuskane podejście w Rebeliantach niż twarde modele 3D z CW. Kwestia gustu.
ZWYCIĘZCA: Rebels

Dialogi:
Często widzę narzekania na głupawe teksty Ezry czy Zeba, ale to CW cechowało się marnymi dialogami, głównie od strony Ahsoki czy Anakina. Nie wiem jak jest w kolejnych sezonach, ale 1 i 2 wręcz obfituje w głupawe wstawki Ahsoki.
ZWYCIĘZCA: Rebels

Smaczki:
Byłem pewien, że tutaj wygrają bez problemu Rebelsy. Za piasek, za znajomość Rexa z Sawem, za porównanie Kanana do Skywalkera. Ale byłoby to niesprawiedliwe, bo nie byłoby tego gdyby nie CW. I jest jeden moment w arcu o Geonosis w CW, który jest po prostu genialny. Chyba pierwszy w CW moment, w którym Anakin pokazuje, że jest już blisko stania się Vaderem. Moment, w którym bez skrupułów torturuje pochwyconego Geonosianina. Mimo, że trwało to kilka sekund to dla mnie było lepsze niż wszystkie fanserwisowe teksty z Rebelsów.
ZWYCIĘZCA: Clone Wars

Koniec końców podobał mi się bardziej arc z Rebels. Nie piszę tego na podstawie tego zestawienia powyżej, tylko tak po prostu. Lubię stylistykę Rebelsów, polubiłem też głównych bohaterów i podoba mi się kierunek, w którym idą twórcy. Czasem za dużo jest postaci wciśniętych na siłę, jednoodcinkowców o znikomym znaczeniu, ale CW także cierpiało na ten sam problem.

Re: .

Ale wiesz, że pisałeś o TCW, a nie o CW?

Re: .

Wiedziałem, że wcześniej była inna kreskówka o tej nazwie, ale szerze mówiąc myślałem, że i jedno i drugie miało taką samą nazwę. Dzięki za poprawienie.

Re: .

-[cytat]. Moment, w którym bez skrupułów torturuje pochwyconego Geonosianina.[/quote]

O tak. Tp było podłe. Każdy inny pogłaskałby i czule przytulił zasrañca który wydał wyrok śmierci na niego i jego przyszłą żonę

Re: .

No tak masz racje. Ale było to w teorii niezgodne z zasadami Jedi i pokazywalo droge Anakina w strone Vadera

Re: .

Już sama "przyszła żona" jest niezgodna z zasadami Jedi. Nb. Padme sama sobie winna - ani jest tak ifajny, tak ładnie łamie zasady i w ogóle taki cudownie zbuntowany, a potem się dziwi że zupa była za słona, znaczy Sith Happens.

Re: .

w ogóle mam takie przemyślenie, że kodeks Jedi nie nadaje się dla ludzi. Taki Yoda na przykład. Do niego to pasuje, widać, że te zasady dla niego działają. W TCW była masa takich typowych Jedi alienów żyjących dla zasad, kodeksu. Ale jeśli chodzi o ludzi.. Anakin, nawet nie ma co komentować. Luke podobnie, ale mu się udało opamiętać. Obi Wan, wiem, że to nie filmy, ale jednak TCW to kanon, więc trzeba liczyć relację z Satine jako prawdziwą. Mace Windu - w Legendach sporo było o tym, że on lekko "romansuje" z ciemną stroną mocy. Revan, Malak. Obecnie też trochę Ezra, aczkolwiek tu bym go nie stawiał jako przykładu. No i oczywiście Ben Solo, ale dokładnie nie wiemy jak to z nim rzeczywiście jest.

Re: .

Mossar napisał:
w ogóle mam takie przemyślenie, że kodeks Jedi nie nadaje się dla ludzi
-----------------------

A no nie nadaje się. A już na pewno ten zbiór sztywnych, zdziadziałych, tysiącletnich reguł nie wpływał pozytywnie na bardzo wrażliwych, byłych niewolników. Tylko więcej stresu przynosił

Re: .

Ale za to robił fajnych wyznawców DS duszących wszystkich na około.

Re: .

Vaddie nie dusi wszystkich dookoła a tylko tych którzy sprawiali mu największy ból emocjonalny

Re: .

Świetny żart, dawno się tak nie ubawiłam

A tak nawiasem mówiąc, jeśli się dobrze zastanowić, to Zakon Jedi jest okrutną i zdeprawowaną instytucją. Zabierają dzieciaki z rodzinnych domów obiecując lepsze życie, a potem narzucają jakieś wydumane zasady, które nijak się mają do rzeczywistości, robią z nich żołnierzy i wysyłają na wojnę. I to wszystko przy ogólnej aprobacie społeczeństwa.

Re: .

Z tym że to nie był żart.

Niemniej dobrze jest komuś przedłużyć życie o kilka minut, podobno szczery śmiech tyle daje

Re: .

Była emotka, więc myślałam, że to nie do końca na serio.

Nie chcę przedłużać tego offtopa, ale jaki ból emocjonalny sprawili Vaderowi Motti, Ozzel, Krennic, Chalis? Takie przykłady pierwsze z brzegu.

Re: .

Imo:
Motti - wyśmianiem braku rezultatów w dążeniach Vadera, i to wyśmianiem przy innych, tj. wyższych oficerach
Ozzel - przedłużaniem momentu kontaktu z synem
Krennic - jawną próbą szantażu Vadera
Chalis - mam za mało danych odnośnie ich relacji.

Re: .

No właśnie, wszystko jest kwestią interpretacji. Interesujący punkt widzenia. Dzięki.

Re: .

Heh, jakby to ujął Kenobi, "pewien punkt widzenia".

Re: .

Albo przez 13 lat obiecują Ci lepsze życie a potem wysyłają na jakieś zadupie do Korpusu Rolniczego abyś sie po tygodniu powiesił

Re: .

Czy jest jakaś rzecz z Vaderem ,której nie dasz rady wytłumaczyć? Jeśli nie to mam pytanie czy Vader nosił skarpetki? Bo zawsze mnie to interesowało ,ale nikt nie umiał mi na odpowiedzieć.

Re: .

Mnie zawsze interesowało jak Vader się odżywiał i potem wypróżniał .

Re: .

Przez lejek (in) i klapkę (out).

Re: .

Obejrzyj specjalny odcinek Fineasza i Ferba to będziesz wiedział

Re: .

Podejrzewam ,że miał 2 jakieś tam rurki jedna do żarcia ,a druga do reszty rzeczy z jedzeniem.

Re: .

Czarna wersja żołnierza w bieli z Paragrafu 22? ~XD

Czy tylko ja zauważyłem

Jak bardzo walka Sawa z załogą Ghosta jest naciągana? Rex nie chciał mu zrobić krzywdy to rozumiem ale dlaczego Kannan nie rzucił nim mocą o ścianę by go ogłuszyć Samo zachowanie Bridgera też jest dziwne. Ma moc więc czemu nie przydusił go trochę w gniewie tylko rzucił się na niego niczym skończony idiota?! Na przeciwnika większego, lepiej zbudowanego i walczącego większość swego życia?

Re: Czy tylko ja zauważyłem

Yyy, może dlatego, że Ezra jest jednak Jedi i - co za tym idzie - nie używa ciemnej strony? Może dlatego, że przestał używać holokronu Sithów, który źle na niego wpływał? Może dlatego, że chciał tylko, by Saw się ogarnął, a nie chciał mu robić krzywdy?

Kanan z kolei jest zbyt opanowany i mądry, by mieszać się w takie bójki. Pokazał to w tym odcinku, w którym zachowywał się jak prawdziwy mistrz Jedi.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Czy tylko ja zauważyłem

Ten odcinek powinien mieć podtytuł "Jak dzięki Ezrze nie odkryto tajemnicy DS"

Re: Czy tylko ja zauważyłem

Acha czyli rzucanie się na ludzi z zamiarem pobicia do tego w gniewie (co widać po spojrzeniu) jest dobre i nie podpada pod ciemną stronę
A czy ja mówię o bójce? Wystarczyłoby gdyby huknął nim o ścianę używając mocy a nasz szalony rebeliant osunąłby się na ziemię niczym worek kartofli
@Finister Vater
Ezra to Snoke confirmed.
https://youtu.be/GRWbIoIR04c

Re: Czy tylko ja zauważyłem

Ezra to jeszcze dzieciak i trudno się dziwić, że działa bezmyślnie kierując się emocjami. Z kolei Kanan mocno spowaznial w porównaniu z poprzednimi sezonami i robią z niego Jedi w stylu Obi-Wana. Trochę szkoda, ale z drugiej strony dobrze, że postaci się rozwijają. A tak w ogóle to uważasz że najlepszym sposobem na rozwiązanie konfliktu jest huknięcie kimś o ścianę czy najpierw próbujesz bardziej pokojowo przemówić mu do rozsądku? Zwłaszcza jak się działa w tej samej sprawie.

Re: Czy tylko ja zauważyłem

Jak by moja znajoma, którą znam od lat i ufam jej jak sobie powiedziałby mi że gość to szajbus a później ten sam gość próbowałby zarekwirować mi auto z powodu byle widzimisie zaraz po znęcaniu się nad kimś znacznie mniejszym i słabszym to by się to skończyło czymś gorszym niż huknięciem o ścianę

Re: Czy tylko ja zauważyłem

dziwny sposób myślenia hukanie to nie rozwiazanie tym bardziej na podstawie pogłosek ^^

Re: Czy tylko ja zauważyłem

Nie pogłosek bo w dalszej części wspomniałem o próbie zarekwirowania mojej własności i znęcaniu się nad słabszymi. A z własnego doświadczenie wiem że nadd złodziejami lubującymi się w dręczeniu innych lepiej się nie litować i mediacji nie prowadzić. Do takich ludzi lepiej stosować proste i skuteczne środki

Re: Czy tylko ja zauważyłem

ogólni ja tam nie uznaje terminologii słabszy bo nie mam danych medycznych każdej osoby ^^,
moje doświadczenie mówi wręcz przeciwnie ^^, każdego da sie zmanipulować by odpuścił ^^

Zaskakująco

Całkiem oglądalnie. Oczywiście wiadro głupotek, ale tym razem przykrywanych plusikami. Do momentu wlecenia do dziury, a jeszcze bardziej z niej wylecenia. Ale ogólnie na plus.

Z takich kawałków pewnie dało by się złożyć jeden fajny sezon.~

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.