TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Książki

Książki EU zgodne z nowym kanonem

Mossar 2017-02-01 10:31:07

Mossar

avek

Rejestracja: 2015-06-12

Ostatnia wizyta: 2021-08-05

Skąd:

Tak wyszło, że najwięcej EU czytałem zaraz przed i zaraz po ogłoszeniu kasacji EU z kanonu. Sporo książek z Legend bardzo mi się podobało i jako, że nowy kanon w Polsce dość wolno wychodzi to chciałem sobie wrócić do Legend. W pierwszej kolejności chciałbym sięgnąć po książki, które w większości są zgodne z nowym kanonem. Przykładowo, często widzę pozytywne opinie o serii X-Wing czy Ja, Jedi Stackpole`a i nie wiem po które sięgnąć, które są najmniej konfliktowe z nowym kanonem.

Także jak ktoś ma ochotę i czas to miło by było jakby dorzucił swoje trzy grosze do tej listy. Nie biorę pod uwagę adaptacji filmów.

Nie jestem pewny tych pozycji, ale rozpocznę nimi:

Zgodne z nowym kanonem:
Trylogia Dartha Bane`a
Labirynt Zła
Darth Plagueis (?)

Prawie zgodne z nowym kanonem:
The Old Republic: Revan (po ostatnim odcinku Rebels są małe niezgodności w historii Mandalorian)

Niezgodne z nowym kanonem:
Trylogia Thrawna (głównie ze względu na losy Luke`a, Hana i Lei)

LINK
 • NIe wiem

  Lorn 2017-02-01 10:43:00

  Lorn

  avek

  Rejestracja: 2005-01-16

  Ostatnia wizyta: 2021-07-09

  Skąd: Sosnowiec / Kraków

  tak do końca o co chodzi, bo nie widzę nigdzie pytania w twoim wpisie, zakładam, że pytasz o takie książki?

  Odpowiedź jest prosta -lepiej nie zakładać, że któraś z Legend z nowym kanonem jest zgodna bo prawdopodobnie prędzej czy później coś z tego okresu zostanie opisane według nowego ładu i małe są szanse, że będzie z Legendami zgodne.

  Inna sprawa to czy warto się czymś takim sugerować - wiele książek z Legend może sprawić Ci przyjemność chociaż z dzisiejszym porządkiem świata Gwiezdnych Wojen mocno się kłucą -Jak Trylogie Hana Solo. Cykl X-wingi też raczej można w ciemno polecić mimo że nie ma dla niego miejsca w nowym kanonie. Ja wysoko cenię całą Nową Erę Jedi, ale tu zdania są mocno podzielone

  Natomiast jest sporo książek w tej chwili "potencjalnie zgodnych" z kanonem, na które IMO szkoda czasu, bo nie dość że się umęczysz to jeszcze później może się okazać, że tak jak pisałem -z kanonem są jednak niezgodne -tutaj mam na myśli głównie wojny klonów jak `żadnych jeńców` czy `dzika przestrzeń` Duologia Gambit (chociażtam już chyba pojawiają się rozbierzności drobne, ale to oceni ktoś lepiej pamiętający te pozycje.).

  Aha, na jakiej podstawie zakłądasz zgodność tych książek z nowym kanonem? Bo to że pojawiająca się w nich postać gdzieś jeszcze występuje nie oznacza wcale, że całą książkę można przeszczepić na nowy grunt. Zwłaszcza w przypadku takich perełek jak Plagueis może to być trudne bo to pozycja, która mocno łatała stare EU

  LINK
  • Re: NIe wiem

   Mossar 2017-02-01 10:58:05

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd:

   Nawet nie chodzi o zgodność, tylko o bezkonfliktowość. Przykładowo jeśli w Thrawnie Leia ma bliźniaki a w TFA wiemy, że historia potoczyła się inaczej to taka seria jest niezgodna z nowym kanonem. Jeśli historia przedstawiona w Darthie Bane`ie nie jest nigdzie w nowym kanonie zmieniona, anulowana to można uznać ją za zgodną. Oczywiście znaczenie też mają detale, tak jak w temacie u Shedao, czyli wzmianki o jakiś wydarzeniach, itd.

   Zdaje sobię sprawę, że z każdą kolejną książką czy filmem ilość tych bezkonfliktowych książek z EU będzie się zmniejszać.

   Chodzi o zgodność na TEN MOMENT. Tak by czytanie tego w TYM MOMENCIE było pozbawione historii niezgodnych z tym co jest w nowym kanonie.

   LINK
 • Temat do wycinki...

  Ricky Skywalker 2017-02-01 10:49:19

  Ricky Skywalker

  avek

  Rejestracja: 2002-07-12

  Ostatnia wizyta: 2020-09-01

  Skąd: Warszawa

  Shedao już dawno założył podobny wątek, poszukaj sobie

  LINK
 • :D

  Shedao Shai 2017-02-01 10:53:45

  Shedao Shai

  avek

  Rejestracja: 2003-02-18

  Ostatnia wizyta: 2021-08-05

  Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

  Jak zobaczyłem ten temat w lateście to naszła mnie smutna refleksja że ostatnimi dniami panuje tu moda na trollowanie mnie Ale dobra. Z mojej strony wyglądałoby to tak:

  Idę za tym: http://gwiezdne-wojny.pl/Tekst/91 Pomijam te, które już wymieniłeś. Podejrzewam tylko że Plagueis będzie niezgodny, zbyt wiele deatali dookoła wszystkiego tam jest upchnięte, żeby nie wpaść na żadną niezgodność. Nie podam teraz żadnego przykładu (bo nie znam na tyle dobrze nowego kanonu), ale spadłbym z krzesła jakby się okazało że wszystko pasi. Z Labiryntem Zła podobnie - osadzony jest w newralgicznym momencie dziejów Ogólnie z Luceno bym uważał.

  Z prehistorii, moim zdaniem zgodne:
  Świt Jedi: W nicość
  Zaginione plemię Sithów
  The Old Republic: Oszukani
  Czerwone żniwa
  The Old Republic: Fatalny Sojusz
  The Old Republic: Zagłada
  Błędny Rycerz (wszystkie powyższe pozycje dzieją się daleko w przeszłości i nie wydaje mi się zeby byly jakieś konflikty)

  Okres 5-24 ABY: wszystko niezgodne, oprócz być może "Luke Skywalker i cienie Mindora" - wydaje mi się że mogłoby nawet pasować? i "Plagi" (nie czytałem, ale tak mi się zdaje). X-Wingi - zdecydowanie odpadają, mamy tu walkę z Imperium długo po tym jak w nowym kanonie było Jakku i jego upadek.

  25 ABY i wzwyż - wszystko totalnie niezgodne.

  LINK
  • Re: :D

   Shedao Shai 2017-02-01 11:12:24

   Shedao Shai

   avek

   Rejestracja: 2003-02-18

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

   Ogólnie to nie jestem zbyt dobrym doradcą w tej kwestii, bo słabo znam nowy kanon (pamiętaj o tym). Ale staram się pomóc jak mogę.

   Era powstania Imperium
   Planeta życia, Poza galaktykę, DM Łowca z Mroku, Maul: Lockdown - chyba zgodne
   Nadchodząca burza - prawie na pewno zgodne
   W Clone Warsach jest taki pierdolnik, że boję się prorokować. Mamy tu takie rzeczy jak: Komandosi Republiki (seria), Punkt Przełou, Spisek na Cestusie, MedStar (duologia), Próba Jedi, Yoda: Mroczne Spotkanie - nie wydaje mi się żeby w jakiś sposób to kolidowało z nowym kanonem. Sporo nieścisłości powstało "dzięki" TCW, ale to było jeszcze przed rozbiciem na dwa kanony, więc jakoś to poretconowali (a przynajmniej próbowali). Na chłopski rozum jednak pojawiają się problemy (Anakin pasowany na rycerza w 20 BBY - Próba Jedi; historia Mandalorian - Komandosi). Tyle, że te problem były jeszcze za czasów jednego kanonu więc to problem wewnętrzny EU a nie EU-nowy kanon.
   Książki z pod egidy TCW (te od Traviss i Miller) obstawiam zgodność.
   Kenobi, Czarny Lord, Noce Coruscant, Mroczne Gry - też powiedziałbym że nie ma na razie konfliktów, przynajmniej większych.
   Trylogia Hana Solo od A.C.Crispin - póki co jest OK (pod koniec mamy historię zdobycia części planów GŚ - no ale właśnie: części, dla mnie to się nie kłóci z R1). Wraz z filmem o Hanie wyleci do kosza, co do tego nie mam wątpliwości.
   Trylogia o Hanie od Daleya + trylogia o Lando - zgodne
   Moc Wyzwolona 1 i 2 - niezgodne
   Szturmowcy śmierci - zgodne
   Gwiazda śmierci - pół na pół. Może to by się nie żarło z Catalystem i R1, aczkolwiek głowy nie daję.

   Era Rebelii

   Galaxies: Ruiny Dantooine - na pewno zgodne, to taka historyjka imperialnego i rebeliantki, niespecjalnie osadzone w EU.

   Spotkanie na Mimban
   Cienie Imperium - te dwie książki wydają mi się bezkonfliktowe. Trylogia Wojny Łowców Nagród też na pierwszy rzut oka mogłaby pasować.

   Razor`s Edge i Honor Among Thieves - nie czytałem, ale to miała być taka stand-alone`owa trylogia (jedna książka o Luke`u, jedna o Leii, jedna o Hanie), potencjalnie oderwane od reszty a więc bezkonfliktowe. Zresztą, książka o Luke`u - "Dziedzic Jedi" - została przepchnięta do nowego kanonu Więc pozostałe dwie też mogłyby pasować.

   Nie wiem też jak jest z tymi Zahnowymi książkami około-ANH (Skok millenium, Posłuszeństwo, Ręka Sprawiedliwości). Ale pewnie coś by nie pasowało (wiem że jest tam Mara Jade, chyba Thrawn); nawet jeśli jeszcze nie jest w konflikcie to prędzej czy późnie jpewnie będzie

   Pakt na Bakurze- niezgodny (przez Aftermath).

   To chyba tyle

   LINK
   • Re: :D

    Mossar 2017-02-01 11:19:42

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2021-08-05

    Skąd:

    Dzięki Shedao, mi osobiście bardzo to pomoże coś wybrać do poczytania, a może komuś jeszcze się przyda.

    Później przygotuje poprawioną listę.

    LINK
    • Re: :D

     Louie 2017-02-01 12:56:22

     Louie

     avek

     Rejestracja: 2003-12-17

     Ostatnia wizyta: 2021-08-05

     Skąd:

     Szczerze to ja nie wiem po co się nad tym głowić w ogóle. To może i teraz jest zgodne, ale za parę lat, jak już się uniwersum SW #2 rozrośnie, to prawdopodobnie i tak ten spis będziesz musiał do kosza wyrzucić. Bezpieczniej założyć, że wszystko jest niezgodne i książek ze starego kanonu nie próbować na siłę umieszczać w nowym.

     LINK
   • Re: :D

    pork2 2017-02-01 15:09:30

    pork2

    avek

    Rejestracja: 2011-03-02

    Ostatnia wizyta: 2019-10-06

    Skąd:

    Noce Coruscant - W pierwszej części ginie Even Piell, mistrz Jaxa Pavana, Za to w TCW ginie on podczas operacji Cytadela bodajże.
    W "Ostatni Jedi" - Jax Pavan leci na dathomirę i tu obraz dathomiry w tamtym okresie chyba nie bardzo pokrywa się z Kanonem.

    LINK
    • Re: :D

     Shedao Shai 2017-02-01 15:24:34

     Shedao Shai

     avek

     Rejestracja: 2003-02-18

     Ostatnia wizyta: 2021-08-05

     Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

     Pamiętaj tylko, że niezgodności na linii TCW-EU się nie liczą, bo powstały one jeszcze przed rozbiciem kanonu, oni to próbowali jakoś retconować (w tym przypadku proste: wersja z książki ch**, TCW ma rację!)

     LINK
     • Re: :D

      Radek 2017-02-02 11:02:57

      Radek

      avek

      Rejestracja: 2004-06-25

      Ostatnia wizyta: 2017-06-12

      Skąd: Katowice

      Z tego co pamiętam 2 wydanie w USA już miało przepisany fragment z Pielem, więc tutaj niezgodności nie ma.

      LINK
   • Re: :D

    Finster Vater 2017-02-01 23:07:26

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2021-07-25

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    -naszła mnie smutna refleksja że ostatnimi dniami panuje tu moda na trollowanie mnie

    Kto trolowaniem walczy, od trolowania ginie

    Książki z pod egidy TCW (te od Traviss i Miller) obstawiam zgodność.

    Khem, a Dżedaje nie związani z zakonem i łaczący się w pary tudzież Pellaeon? (bo jak na razie w Rebelsach Thrawn otacza się przydupasami). Przygoda senatora niszczącego zabytki dawnej kultury sithów może chyba być zgodna.

    LINK
    • Re: :D

     Shedao Shai 2017-02-02 09:10:26

     Shedao Shai

     avek

     Rejestracja: 2003-02-18

     Ostatnia wizyta: 2021-08-05

     Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

     - Khem, a Dżedaje nie związani z zakonem i łaczący się w pary tudzież Pellaeon? (bo jak na razie w Rebelsach Thrawn otacza się przydupasami). Przygoda senatora niszczącego zabytki dawnej kultury sithów może chyba być zgodna.
     -----------------------

     No, co z tymi Jedi? Czemu by mieli nie pasować?
     I co w fakcie istnienia Pellaeona w czasie wojen klonów nie pasuje?

     LINK
 • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

  Lord Budziol 2017-02-01 11:06:26

  Lord Budziol

  avek

  Rejestracja: 2011-02-12

  Ostatnia wizyta: 2021-08-05

  Skąd: Imperial City

  Labirynt Zła miał już problem przy Clone Wars Tartakovskiego - chodzi o to gdzie był Anakin i Kenobi nim wezwali ich do pomocy w odbiciu porwanego Kanclerza. W książce szukali krzesła Sidiousa, w Clone Wars byli na Nelvaan, a teraz kanoniczną wersją będzie Mandalora na której ostatni raz spotkali się z Aśką. Tak więc książka w zdecydowanej większości niestety odpada.

  Z "bezpiecznych" książek to raczej głównie czasy Starej Republiki, okres pomiędzy TPM i AOTC. W Wojnach Klonów trzeba już mocno uważać, tak samo z okresem panowania Imperium, a po ROTJ praktycznie wszystko jest niezgodne z nowym kanonem.

  LINK
 • Ale...

  Darth Ponda 2017-02-01 12:20:29

  Darth Ponda

  avek

  Rejestracja: 2014-02-15

  Ostatnia wizyta: 2021-08-05

  Skąd: Olsztyn

  Jak można robić zgodność Legend z NK kiedy Legendy w wielu miejscach są niezgodne ze sobą? Nie jest to w żadnym wypadku złośliwość ale zwrócenie uwagi na raczej poważny problem i zapytanie: co z tym zrobicie?

  LINK
  • Re: Ale...

   pork2 2017-02-01 15:10:57

   pork2

   avek

   Rejestracja: 2011-03-02

   Ostatnia wizyta: 2019-10-06

   Skąd:

   Ciekawsza jest sprawa jak ludzie robią zgodność Nowego Kanonu z Legendami

   LINK
   • Re: Ale...

    Shedao Shai 2017-02-01 15:31:07

    Shedao Shai

    avek

    Rejestracja: 2003-02-18

    Ostatnia wizyta: 2021-08-05

    Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

    Czemu ciekawsza? EU to już sprawa zamknięta - więcej nie będzie. Więc jak wychodzi jakaś książka, to można ocenić czy jest zgodna (a jeśli tak, to za pare lat to się nie zmieni), czy też nie.

    Z drugiej strony, motywację Mossara też rozumiem (a niektórzy tutaj chyba nie). Chce sobie coś poczytać, co by mu się nie kłóciło z jego wizją Star Warsów. No i pyta jakie to by mogły być książki z poprzedniego kanonu. Niektóre faktycznie mogą po jakimś czasie wylecieć wpiździec, ale co do niektórych - wątpię, bo po prostu nie ma tam nic takiego ,co by mogło się z czymś gryźć. Co by mogło teraz takiego wyjsć co by wywaliło MedStary z kanonu? Spisek na Cestusie? Plaga, z tego co kojarzę, to rozwinięcie jakiejś przygody RPG, nieosadzonej w ogóle w czasie (nawet w żadnej erze!!), dopiero autor robiąc z tego książkę stwierdził: ok, będzie 19 BBY. Ale nie sądzę, żeby w samej książce były jakieś mocne powiązania fbaularne, ot gdzieś to trzeba było wrzucić no to wrzucilim. I takich książek, które raczej zawsze będą niesprzeczne, jest sporo. Szturmowcy śmierci np., wątpię też żeby tak nawalili rzeczy w biografii Lando ok. 5-2 BBY, żeby jego trylogia wyleciała. Ktoś woli nowy kanon, ale nie wyklucza starego jeśli się nie kłóci. Ja to rozumiem, bo mam na odwrót

    LINK
 • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

  Emperor Reek 2017-02-01 15:38:53

  Emperor Reek

  avek

  Rejestracja: 2014-11-19

  Ostatnia wizyta: 2021-01-31

  Skąd: Olsztyn

  Jak di$n€¥ jeszcze trochę namiesza to będziemy rozmawiać o książkach nowego kanonu zgodnych z resztą nowego kanonu.

  LINK
  • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

   Zablokowany 2017-02-03 14:47:26

   Zablokowany

   avek

   Rejestracja: 2016-02-04

   Ostatnia wizyta: 2019-09-17

   Skąd:

   Jak Di$n€¥ jeszcze trochę namiesza to będziemy rozmawiać o książkach nowego kanonu zgodnych z jeszcze nowszym kanonem

   LINK
 • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

  Mossar 2020-03-31 14:42:08

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2021-08-05

  Skąd:

  Uzupełniamy? W sumie można teraz od zera krok po kroku bo dużo się zmieniło.

  LINK
  • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

   Adam Skywalker 2020-03-31 15:01:39

   Adam Skywalker

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2021-02-25

   Skąd: Hetzal Prime

   Trzy lata temu to był bardzo ciekawy koncept, ale od tego czasu Lucasfilm przeniósł do Kanonu bardzo wiele wartościowych pomysłów, koeljne postacie (Rukh, Jaxxon), jednocześnie rozwijając jes zgodnie ze współczesną jakością i dodając wiele nowego. Niewiele już ciągnie mnie, by próbować grzebać w Legendach. Ale zależy od tego, co kto lubi.

   LINK
  • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

   Slavek_8 2020-03-31 15:05:38

   Slavek_8

   avek

   Rejestracja: 2010-06-25

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd:

   Aha, wiedziałem, że gdzieś tu był ten temat!
   Można się trochę pobawić.

   LINK
  • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

   Darth Ponda 2020-03-31 15:49:44

   Darth Ponda

   avek

   Rejestracja: 2014-02-15

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd: Olsztyn

   Wiesz, przy odkopywaniu tamtego tematu myślałem nad tym, ale jakoś się nie zdecydowałem. A skoro mamy sporo wolnego czasu to rzeczywiście możemy robić to po kolei, sam z chęcią wziąłbym na warsztat bogatą kolekcję komiksów z SWK. Pozostają jednak moje obiekcje sprzed trzech lat: w NK są zgrzyty, ale to nic z Legendami. Gryzą się same ze sobą, gryzą się z TCW. Masz pomysł na jakiś system który rozwiąże ten problem?

   LINK
  • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

   Finster Vater 2020-03-31 16:30:15

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2021-07-25

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Można założyć, ze wszystko z "Legend" przed TPM jest zgodne (trochę gorzej z tymi dotyczącymi Q-G-J i jego wiekiem). I Sporo rzeczy z okresu wojen klonów / PT też.

   Bo no co przeczy Auorient Expressowi, spotkaniu na Malastare? Bitwa o Jabiim spokojnie mogła się odbyć, podobnie jak oblężenie Saleucami (zresztą jest wymieniane w TCW). Vos mógł spokojnie mieć swoje przygody z "Republic", później krótki epizod z Asaji z nowego kanonu, by ponownie wrócić do pani Hentz.

   No i ten obcięty warkoczyk z CW czy przywiązanie zgrywusa do wagonika - jak najbardziej można uznać za kononiczne.

   I oczywiście wszystkie historie z Aaylą spokojnie tutaj pasują.

   Nawet myśle, że i Dark Times i historia pana Jennira jakoś specjalnie nie wadzi NK, wystarczy odrobina dobrej woli.

   LINK
 • Lista v2.0

  Slavek_8 2020-04-01 00:43:21

  Slavek_8

  avek

  Rejestracja: 2010-06-25

  Ostatnia wizyta: 2021-08-05

  Skąd:

  Dobra, lecimy.
  Zacznę od tytułów, które już się pojawiły na poprzednich listach, żeby było łatwiej.
  Proponuję też zwrócić szczególną uwagę na wydarzenia/postacie ze wspomnianych publikacji, które później pojawiły się/były wspomniane w nowym kanonie. Zamieszczam nie tylko książki.

  Zgodne z nowym kanonem:
  - Prawie wszystko przed 70 BBY - wstępnie OK, ale w nowym kanonie dostajemy coraz więcej informacji o dawnych czasach, i nie wszystkie są zgodne ze starym EU. Np wojna z Mandalorianami w okolicach 1032 BBY.
  - Poza galaktykę; DM Łowca z Mroku; Maska Kłamstw; Nadchodząca burza; Trylogia Przygody Hana Solo; Szturmowcy śmierci; Galaxies: Ruiny Dantooine.

  Prawie zgodne z nowym kanonem:
  - Cała seria Świt Jedi - niby spoko, ale wiemy już, ze Tython nie był kolebką Dżedajów, tylko Ahch-To.
  - Darth Plagueis - skończył ktoś już adaptację książkową TROS i może zweryfikować?
  - Clone Wars Tartakovsky`ego - na pewno nie wszystko, ale odcinki 20 i 21 (bitwa o Hypori wspomniana w Catalyst, formuła psaowania na Jedi potwierdzona wielokrotnie w NK) i chociażby bitwa o Coruscant.
  - Trylogia Przygody Lando - wydarzenia z każdej z książek są wspomniane w "Solo", ale tylko w opowieściach Lando.

  Niezgodne z nowym kanonem:
  - Labirynt Zła - prawie na pewno do kosza po TCW S07.
  - No i wiadomo, wszystko co już poprzednio tu wrzucono.

  LINK
  • Re: Lista v2.0

   Finster Vater 2020-04-01 01:02:35

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2021-07-25

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Czy Lando w Legendach też produkuje "Landomaty" i chemię gospodarczą

   LINK
  • Re: Lista v2.0

   darth sheldon hiszpański inkwi 2020-04-01 03:18:05

   darth sheldon hiszpański inkwi

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd: Topola Wielka

   Mando walczyli tyle razy z Jedi, więc ta częśc moim zdaniem ujdzie, Malachora można podpisać pod inną planetę (w KOTOR był V, w Rebels mógłby być IV), Ashas Ree z serialu Resistance było podobnie jak w legendach rządzone przez Sithów w starożytności.
   Większy problem widzę, z tą kaplicą sithów stworzoną około 5000 bby

   LINK
  • Re: Lista v2.0

   Mossar 2020-04-01 08:53:23

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd:

   Poza Galaktykę - tu mam problem. Bo tu na 100% jest coś niezgodnego. Ale jak się nad tym zastanawiam to nic mi nie przychodzi do głowy. Przecież Vagaari mogli istnieć. C`Boath też. Brat Thrawna też. Widzi ktoś jakieś przeciwwskazania, żeby uznać to za zgodne?

   Kenobi - nie czytałem, przyznam szczerze. Ale na papierze wygląda jakby nie przeszkadzało NK. Ktoś kto czytał może potwierdzić?

   Trylogia Hana - niezgodne z Most Wanted i w sumie nawet filmem o Solo.

   Wszystko co z TFU - niezgodne.

   Spotkanie na Mimban - chyba zgodne, nie? Taki tam side quest

   SotE - kolejne, którego nie czytałem. Ale też ma potencjał na bycie zgodnym z NK.

   Seria X-Wing - no niestety nie bardzo. Mimo, że bardzo bym chciał. Jest niezgodne chociażby z Alphabet Squadronem czy trylogią Aftermath.

   Trylogia Akademii Jedi - tak samo.

   W sumie chyba nic co później nie może być zgodne. Rozbitkowie z Nirauan? To dopiero przede mną za parę miesięcy, ale może chociaż jako prawie zgodne. Zobaczymy.

   LINK
   • Re: Lista v2.0

    Slavek_8 2020-04-01 10:18:43

    Slavek_8

    avek

    Rejestracja: 2010-06-25

    Ostatnia wizyta: 2021-08-05

    Skąd:

    Mossar napisał:
    Spotkanie na Mimban - chyba zgodne, nie? Taki tam side quest
    -----------------------

    Fabularnie tak, ale lore się trochę nie zgadza - cały ten kryształ "Kaiburr" to pomysł, który ewoluował później w Kyber. Choociaż w sumie, jakby przymknąć oko... może być. xD Kryształ potrafił leczyć ludzi jak Rey/Bombelek, a wiele lat później Ben i rycerze Ren przylecieli po jego odłamek. Całkiem nieźle pasuje.


    SotE - kolejne, którego nie czytałem. Ale też ma potencjał na bycie zgodnym z NK.
    -----------------------
    To się wyjaśni już niedługo, bo aktualne komiksy Star Wars i Bounty Hunters dzieją się w tym samym okresie. Ale podejrzewam, że pójdzie do kosza (przynajmniej częściowo, może sama gra będzie się wciąż zgadzać).

    Aha, no i chciałbym zauważyć, że nic nie stoi na przeszkodzie aby "Przygoda wśród Ewoków" oraz "Bitwa o Endor" były zgodne z nowym kanonem. Tym bardziej "The Star Wars Holiday Special" - rodzina Chewiego jest wręcz potwierdzona, podobnie Life Day. <3

    LINK
  • Re: Lista v2.0

   Darth Ponda 2020-04-01 11:05:56

   Darth Ponda

   avek

   Rejestracja: 2014-02-15

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd: Olsztyn

   Ruiny Dantooine - nie przypominam sobie, żeby coś mogło się za bardzo nie zgadzać. Może poza Inkwizytorem, ale wystarczyłoby zmienić mu imię i byłoby chyba w porządku. Prawie zgodna?
   W ogóle koncept Inkwizycji w Legendach za bardzo różni się od tego w NK i tytuły, w których jest to bardziej rozwinięte należy od razu skreślić, podobnie jak wszystko po RotJ. Chociaż Mando przypadkiem by nie przeszedł?
   Biorę się za komiksy.

   LINK
 • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

  Lubsok 2020-04-01 11:19:34

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2021-08-04

  Skąd: Białystok

  Najbardziej zgodne są te:

  Spotkanie na Mimban
  Han Solo na Krańcu Gwiazd
  Zemsta Hana Solo
  Han Solo i utracona fortuna
  Myśloharfa Sharów
  Ogniowicher Oseona
  Gwiazdogrota ThonBoka
  Kryształowa gwiazda
  Ślub Księżniczki Leii
  Zjawa z Tatooine

  LINK
  • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

   Mossar 2020-04-01 11:36:16

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd:

   Właśnie nad Kryształową Gwiazdą się zastanawiałem xD Ale to przede mną dopiero, jak to powiedział Shedao, to na co czekałem tyle lat.

   Ślub Księżniczki Leii - jeśli chodzi o Leię to tak. Nie bardzo za to jeśli chodzi o Dathomirę.

   LINK
   • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

    Slavek_8 2020-04-01 13:47:01

    Slavek_8

    avek

    Rejestracja: 2010-06-25

    Ostatnia wizyta: 2021-08-05

    Skąd:

    Nie wiem czemu nie założyłeś z góry że post Lubsoka to trolling, szczególnie dzisiaj.

    W Kryształowej Gwieździe występują Jacen, Jaina i Anakin, więc nawet nie ma się co zastanawiać. Ślub Księżniczki Leii dzieje się w 8 ABY, podobnie Tatooine ghost - w nowym kanonie oni już dawno mają Benka wtedy. Cztery pierwsze już ustaliliśmy, że są zgodne, ale Myśloharfa Sharów, Ogniowicher Oseona i Gwiazdogrota ThonBoka pasują tylko mniej-więcej (może gdyby przesunąć je w czasie do tyłu i zamienić Vuffi Raa na L3. W Legendach to się dzieje w okolicach 3 BBY, a w nowym kanonie Lando już nie miał wtedy Sokoła).

    LINK
    • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

     Jenari 2020-04-01 14:22:13

     Jenari

     avek

     Rejestracja: 2010-07-04

     Ostatnia wizyta: 2021-08-05

     Skąd: Świebodzin

     W kanonie jest potwierdzone, że Lando zwracał się do L3 per Vuffi, więc na siłę można uznać postać za kanoniczną.

     LINK
    • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

     Finster Vater 2020-04-01 14:42:17

     Finster Vater

     avek

     Rejestracja: 2016-04-18

     Ostatnia wizyta: 2021-07-25

     Skąd: Kazamaty Alkazaru

     Właśnie zabiłeś Mossara wiarę w ludzi

     Co do ślubu to jednak to że mieli Benka wcześniej nie wyklucza że nie mogli wziąć ślubu później. Kolega miał ślub i chrzciny w pakiecie na tej samej mszy, a jaka oszczędność

     LINK
     • Re: Książki EU zgodne z nowym kanonem

      Slavek_8 2020-04-01 15:42:24

      Slavek_8

      avek

      Rejestracja: 2010-06-25

      Ostatnia wizyta: 2021-08-05

      Skąd:

      Heh, no racja. Ale według mnie i tak wszystko po 4 ABY, a przynajmniej z Wielką Trójką, odpada z automatu - za dużo retconowania na siłę, nawet jeśli pojedyncze wydarzenia mogą pasować.

      LINK
 • Maule

  Slavek_8 2021-07-21 16:08:45

  Slavek_8

  avek

  Rejestracja: 2010-06-25

  Ostatnia wizyta: 2021-08-05

  Skąd:

  Przeczytałem sobie ostatnio (pierwszy raz) stare opowiadania o Maulu: "Saboteur" oraz "Restraint".
  Pierwsze z nich jest całkowicie zgodne z nowym kanonem (nie zawiera raczej żadnych elementów, które potencjalnie mogłyby się kłócić), drugie natomiast ("Restraint") było już pisane w czasach późnego TCW, więc zawiera sporo elementów próbujących pogodzić historię Maula/Dathomiry z TCW z dotychczasowym EU. Wyszło to całkiem zgrabnie, a większość tych elementów później i tak przesiąknęła do nowego kanonu. Ostatecznie więc to opowiadanie też jest zgodne z nowym kanonem, może poza jednym drobnym szczegółem - matką Maula, Savage`a i Ferala jest pani z Dathomiry o imieniu Kycina. W kanonicznym komiksie "Son of Dathomir" natomiast wygląda na to, że Mamuśka Talzin jest ich biologiczną matką. Jako że od początku nie byłem fanem tego pomysłu, to wcale mi ten szczegół nie przeszkadza.

  Polecam "Restraint" każdemu, kto chciałby jakiś wspólny mianownik dla historii Ventress z Republiców i z TCW (tak, wiem, miało być o Maulu, ale jednym z bohaterów jest początek spoilera Osika Kirske koniec spoilera)

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..