Forum

Dobro złem czyń

Wraz z końcem lutego nakładem wydawnictwa Genius Creations ukazał się na naszym rynku zbiór opowiadań "Dobro złem czyń". Bastionowicza może on zainteresować dlatego, że autorem jednego z opowiadań jest członek naszej administracji, ten z numerem jeden

Książkę można zakupić np. tu:
https://www.nieprzeczytane.pl/Dobro-zlem-czyn,product1002207.html

Polecam tak zrobić i potem napisać tutaj dobrą recenzję, pomyślcie sobie: Kathi was banuje, a wy myk: halo kolego, podobało mi się twoje opowiadanie - i idzie nacisk z góry na wasze odbanowanie. Przemyślcie to.

A tak na serio: warto wspierać twórczość znajomych, a książka jest taniutka, dlatego zachęcam do zakupu - ja już wrzuciłem sobie jeden egzemplarz do schowka i przy następnym zamówieniu książkowym z pewnością go wezmę.

Re: Dobro złem czyń

A mnie autor obiecał dedykację i podpis !!

Kupię na pewno i przeczytam.

ale o co

w ogóle w tym chodzi? Bo jak widzę "Geralt" czy "wiedźmin" to reaguję dość alergicznie...

Re: ale o co

O jajco chodzi.

dlatego

zawsze dla mnie będziesz buraczanym trollem

Re: dlatego

Twój problem :*

Re: ale o co

Antologia opowiadań. Zebrane w konkursie na opowiadanie odnoszące się do motywu "Dobro Złem Czyń". Jednym ze zwycięzców konkurs - a dzięki temu jego opowiadanie znalazło się w zbiorze - jest LS.

Geralt z Rivii to tylko, o ile się nie mylę, odniesienie do tematyki.

A sam chętnie zbiór kupię. Miło będzie mieć na półce książkę z opowiadaniem znajomej osoby.

aaa

czyli to po prostu fantastyka. Widzę, że Geralt w Polsce to teraz jak cycki na świecie - zareklamuje i sprzeda wszystko

Re: aaa

No już się zaczynałem o ciebie bać, Barcie, dwa posty w temacie i brak obowiązkowego tekstu o cyckach? Na szczęście pojawił się też trzeci i już wszystko wróciło do normy.

bo

one rządzą światem, może nie?

Re: aaa

Oczywiście masz w tym sporo racji. W blurbach bardzo często się wrzuca znane nazwiska, jak Tolkien, Martin czy w Polsce Sapkowski. A że przed tym dasz "nowy", albo "prawie jak" to już inna sprawa. Nazwisko przyciąga uwagę.
W tym przypadku poza powyższym, jest jeszcze trochę więcej finezji. Po pierwsze tytuł antologii zestawiają właśnie z Geraltem i jego dylematami nad tym, co jest złe, a co dobre, czym nie raz Sapkowski się bawił. Druga sprawa to oczywiście debiut Sapkowskiego w "Nowej Fantastyce" na drodze konkursu. Genius Cretions próbuje iść tą drogą, o czym piszą na stronie konkursowej:
https://geniuscreations.pl/dobro-zlem-czyn/
Tak więc poza klasycznym marketingiem, bawią się wieloznacznością. Jednak w środku nie spodziewałbym "wiedźmińskich" fanficów.

przeczytałem

to wszystko na ich stronie, ale jakoś tak nie ogarnąłem i wolałem dopytać, bo mam alergię na Geralta nie-Sapkowskiego.

Po drugie gratuluję (powinno być pierwsze właściwie ) debiutu drukowanego, jeśli to debiut. Jeśli nie to tym bardziej

A po trzecie nie do końca zgadzam się, że Geralt zwalczał nieprawość nieprawością, a Conan zabijając zabijał "źle" dla "dobra".
Może spróbuję do tego zajrzeć jak gdzieś znajdę, może mnie wciągnie, zobaczymy

No i co

no i zero recek. Ech, ludu bastionowy. To ja myślałem że się obijam, że za czytanie tego zbioru wziąłem się dopiero niedawno, ale w porównaniu z wami...

Ogólnie to jestem zaskoczony wysokim poziomem opowiadań. Opowiadania to nie jest moja ulubiona forma literacka, często przepadają w niej nawet uznani twórcy, toteż antologii nazwisk mi nie znanych nawet nie tykam. Tutaj był powód i cieszę się z tego, bo naprawdę, w większości jest bardzo dobrze. Dużo fajnych, świeżych pomysłów, sprawnie napisanych, widać że twórcy się przykładali i starali zaprezentować z jak najlepszej strony. Opowiadanie LSa zamieściłbym w górnej części stawki, podobało mi się bardziej niż te z miejsca 1 i 2, choc też było jakieś które podeszło mi jeszcze bardziej (czytałem jakiś czas temu, więc z pamięci nie jestem w stanie go przytoczyć). Niemniej nasz forumowy kolega napisał naprawdę dobre opowiadanie, oparte o ciekawy pomysł i dobrze zrealizowane. W 20 stronach zainteresować czytelnika, dobrze rozbudować świat i dać satysfakcjonujące zakończenie, to sztuka. Inne też są warte uwagi, chyba tylko przy dwóch się nudziłem i męczyłem, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Ogólnie: polecam tą antologię. Dobra rzecz.

Re: No i co

Pożyczysz ?

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.