Forum

"Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Moi drodzy, odcinek z Maulem za nami, za tydzień Thrawn po raz ostatni w tym roku weźmie się za rebeliantów, więc czas już zacząć spekulacje na temat sezonu czwartego! Poniżej jak zwykle zamieszczam zebrane z ostatnich miesięcy plotki.

Plotki:

*Serial ma mieć 5-7 sezonów wg Disneya, wedle Freddy`ego 6. Z drugiej strony są też (nowsze) plotki, że piąty sezon nie jest w planach, a podobno powstaje nowa produkcja. Gilroy mówił, że ma być "tyle sezonów, ile potrzeba".

*Padły mocne sugestie, że być może zobaczymy bitwę o Scarif, a nawet rebelię po ANH. I że być może Ezra przeżyje do tamtych czasów, ale niekoniecznie wszyscy. Wiem, że jest dużo osób mówiących, że Zeb miałby zginąć, ale w jednym z "Reconów" (po "Legacy of Lasan") padło stwierdzenie, że "można sobie zacząć wyobrażać szczęśliwe zakończenie dla tego rebelianta", id est pewnie powrót na Lasan.

*Gray chciałby, aby Ezra kiedyś zasiadł za sterami podracera. A Eckstein chce Barissę. Niby nic, ale tak samo Marshall "chciała" Tatooine i Dantooine.

*Odcinki wypełniaczowe mają okazać się ważne w przyszłości, czego... na razie nie widzę.

*Jest ta dziwna sprawa sowy-Ahsoki. Gdy się pojawiła, Filoni powiedział, że zwierzę jest "awatarem czegoś, co już się pojawiło w uniwersum". Wielu teoretyzuje, że może być to Córka. A sama sowoashoka ma się początek spoilera rzekomo pojawić w "Ostatnich Jedi" koniec spoilera Być może to prawda, zważywszy na fakt, że Filoni wkrótce po zakończeniu sezonu drugiego powiedział, że już pracuje nad jej przyszłością. Zaprzeczył (podczas Celebration London) jakoby była duchem, no bo nie miała odpowiedniego nauczyciela. W styczniu 2017 Freddie powiedział, że dowiemy się o jej powrocie "z perspektywy pewnej osoby", cokolwiek to miałoby znaczyć. A, no i jest plota, jakoby Rosario Dawson miałaby ją grać w wersji live-action. BTW: pamiętacie ile razy porównywano ją do Gandalfa? A on wrócił...

*Kiedyś pojawi się X-wing, a scena z nimi ma przypominać tę z "Imperium słońca": https://www.youtube.com/watch?v=VNTQSbvlutg

*Vader prędko nie wróci, jeśli w ogóle. Nawiasem, Freddie wspomniał, że mieliśmy się dowiedzieć czemu zarzucił pościg za naszymi rebeliantami.

*Filoni raz wspominał o Pietcie, więc może jest szansa. Thrawn z kolei - jako reprezentant "wojskowego Imperium" - ma się długo pokazywać. Freddie napomykał o Krennicu i szczerze mówiąc, zdziwiłabym się, gdyby go nie było.

*Kanan ma się nadal zmagać ze ślepotą i wspomnieniami z wojny. I podobno ma się zbliżyć do "szarości", choć na razie widzę to jeno u Ezry.

*Prawdopodobnie to właśnie w sezonie czwartym zobaczymy więcej "space marriage" Hery i Kanana. Ale podobno nie ma co liczyć na rozwój shipu Ezra-Sabine.

*Powróci Katee Sackhoff jako Bo-Katan - ma się pojawić co najmniej w 3 odcinkach. Dostanie plecak odrzutowy, a do tego w jej historii ma być sporo mroku. Była Mandalorem krótko po upadku Republiki, ale potem przyszło Imperium. Dowiemy się to i owo o oblężeniu Mandalory pod koniec wojen klonów.

*Mieliśmy w sezonie trzecim dowiedzieć się więcej o imperialnych kadetach. Ale to info padło po premierze "Antilles Extraction", więc lol.

*Kalani (droid taktyczny) być może pokaże się u Huttów, może dołączy do rebelii. Ale to tylko gdybanie z "Reconu".

*Saw Gerrera się pojawi, a do tego podobno nie raz.

*Za jakiś czas zobaczymy zamek Vadera na Mustafarze, ale nie było powiedziane eksplicytnie, że w "Rebels". Bardziej stawiałabym na Marvela.

*To nie rebelsowe, ale są plany skanonizowania Reksa w "Powrocie Jedi" jako "brodacza z Endora".

*Nie ma co liczyć na Marę Jade, Dasha Rendara, Biggsa i isalamiry.

I znowu: kopiuję plotki, które do tej pory się nie sprawdziły, ale kto to wie?

*Miał wrócić Lando. Pierwsza plota była dość dawno, potem takie info pojawiło się pod koniec sezonu drugiego, co zapewne oznacza, że pojawi się na początku czwartego. Jest też szansa na Bobę.

*Dowiemy się co oznaczają liczby przy imionach inkwizytorów. Po finale drugiego sezonu padały sprzeczne informacje w tym samym wywiadzie: z jednej strony Filoni mówił, że "wykonali już robotę", z drugiej: "zostało ich jeszcze tylu, ilu będzie potrzebnych w kolejnych odcinkach." Parę miesięcy potem Gilroy powiedział, że "jest dla nich plan". Może Marvel nam to wyjaśni?

*Mieliśmy się dowiedzieć skąd Ahsoka wzięła swą zbroję.

*Była plota o zillo, ale raczej się nie pojawi.

*Ma się rzekomo pojawić Cad Bane. Tu cytuję sama siebie: "[Freddie] dodał też, że byłoby świetnie zobaczyć Cada Bane`a i powiedział wówczas słowa: "Czy Cad Bane przetrwał Grievousa? Tak, chyba przetrwał Grievousa"." Podczas CL Filoni powiedział, że chciał zrobić z nim i Thrawnem jakiś żart na pierwszego kwietnia (bo mają podobne kolory), no ale nie zrobił.

*Nadal nie mieliśmy klonów-lojalistów Imperium (podobno wszystkie klony ostatecznie zrozumiały, że rozkaz 66 był zły) i szturmowców-kobiety.

Źródła:

http://star-wars.pl/News/21668,Plotki_o_Rebels_59.html

http://star-wars.pl/News/21587,Rebels_45_w_USA_i_3x06_w_Polsce.html

http://star-wars.pl/News/21566,Rebels_43_i_44_w_USA_oraz_3x05_w_Polsce.html

http://star-wars.pl/News/21542,Plotki_o_Rebels_58.html

http://star-wars.pl/News/21458,Rebels_42_w_USA_i_3x03_w_Polsce.html

http://star-wars.pl/News/21317,Rebels_38_w_USA.html

http://star-wars.pl/News/21258,Rebels_36_w_USA.html

http://star-wars.pl/News/21173,Plotki_o_Rebels_56.html

http://star-wars.pl/News/21156,Plotki_o_Rebels_55.html

http://star-wars.pl/News/21134,Plotki_o_Rebels_54.html

http://star-wars.pl/News/21079,Plotki_o_Rebels_53.html

http://star-wars.pl/News/21045,Plotki_o_Rebels_52.html

http://star-wars.pl/News/20983,Celebration_Europe_2016_Panel_o_Rebeliantach.html

http://star-wars.pl/News/20673,Rebelianci_2x11_w_Polsce.html

http://star-wars.pl/News/20646,Plotki_o_Rebels_49.html

http://star-wars.pl/News/20495,Jak_bedzie_wygladala_pewna_postac_w_Rebeliantach.html

http://star-wars.pl/News/20482,Rebels_26_w_USA.html

http://star-wars.pl/News/20045,Plotki_o_Rebels_46.html

http://star-wars.pl/News/19937,NYCC_2015_Panel_o_Rebeliantach.html

http://star-wars.pl/News/19935,Plotki_o_Rebels_44.html

http://star-wars.pl/News/19914,Rebelianci_Sarah_Michelle_Gellar_ujawnia_swa_role.html

________________________________________________

A teraz moje przewidywania niepoparte plotkami, lecz intuicją:

* Skoro mamy kalamariańskie krążowniki, to Ackbar lub Raddus to raczej pewniki. O, zrymowało się .

* Teraz, kiedy początek spoilera Maul (mam nadzieję!) nie żyje koniec spoilera nie zdziwiłabym się, gdyby powrócili inkiwyztorzy. Wedle słów twórców początek spoilera Maul był "głównym elementem reprezentującym ciemną stronę" po inkwizytorach. Teraz go nie ma, więc może? Przecież muszą mieć kogoś do pojedynków na miecze. koniec spoilera

*Zapewne zobaczymy jak Hera została generałem.

*Jak nie zobaczymy każdego z jednostki "Łotr 1", to bardzo się zdziwię.

*Skoro mamy Dantooine, to IMO Revan jest o krok od kanonizacji. Nie odpuściliby tego sobie. Może będzie jakaś statua lub jakikolwiek ślad jego bytności tam?

A czego bym chciała? Szczerze, chyba aby serial zbliżał się już do końca. IMO "Rebels" powoli wykorzystują swój potencjał. Poza tym więcej odcinków a`la "Through Imperial Eyes", no i skoro jesteśmy na Dantooine, to, chorobcia, blisko są Kalee i Muunilinst, dawać mi byłych Sepków! Do tego byłabym rada, widząc coś więcej ze "sztucznej" obsesji Thrawna. A, no i Ezra ktoś główny musi zginąć.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Ale jak to tak, Thrawn "po raz ostatni w tym roku"...

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

No właśnie, przecież nowa seria zawsze rusza gdzieś na jesieni, a odcinek pilotażowy przed wakacjami - czyżby admirał miał się dopiero pojawić w drugiej części sezonu - za skopanie dupska rebeliantom powinien mieć mocne wejście w nowym sezonie - czyżby akcja z nadchodzącego odcinka nie poszła tak dobrze jak admirał przewidział - No faktycznie część rebelsów mu zwieje

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Skrót myślowy, sorry . Chodzi oczywiście o sezon, nie rok.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

To jeszcze się dopytam, jak Eckstein może sobie czegoś chcieć, zkoro nawet nie wiadomo czy ona będzie w sezonie 4. A ponoć miała już się pojawić i w trzecim, co się raczej nie udało.

Chyba, że coś mnie ominęło?

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Finster Vater napisał:
To jeszcze się dopytam, jak Eckstein może sobie czegoś chcieć, zkoro nawet nie wiadomo czy ona będzie w sezonie 4. A ponoć miała już się pojawić i w trzecim, co się raczej nie udało.

Chyba, że coś mnie ominęło?

-----------------------
Jeszcze nie zostało powiedziane ostatnie słowo . Przed nami podwójny odcinek, więc wszystko się może zdarzyć

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Część odcinków wypełniaczowych okazała się ważna, jak choćby Lot myśliwcem.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

na "space marriage" nie liczę, miało być w sezonie trzecim a dostaliśmy masę odcinków w których nawet nie są razem w jednym miejscu (albo w ogóle występuje tylko jedno z nich).

Brak Ezry z Sabine mnie cieszy, bo to świetna lekcja dla młodych (jak dziewczyna mówi nie to znaczy nie, a nie "może później zmienię zdanie" )

Freddie potwierdził, że nagrywał sceny z Tyią, czyli raczej i on i Sabine przeżyją do następnego sezonu. Hera i Chopper to pewniki. Zostaje Zeb i Ezra (tak, poproszę, jeden strzał i załatwione!), ewentualnie Rex i Kallus, którzy mogą nie doczekać następnego sezonu.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Mam podobne zdanie o "space marriage", chociaż liczę, że mimo wszystko będzie więcej wątków romantycznych orbitujących wokół Hery i Kanana. Na większe rozwijanie tego wątku jako całości nie liczę. Plotki plotkami, a doświadczenia z rzeczywistości często im przeczą, vide sprawa o rzekomym dowiadywaniu się o przeszłości Sabine w drugim sezonie. O jej przeszłości się dużo dowiedzieliśmy, ale dopiero w sezonie trzecim. Te i inne przykłady pokazują, że wszystko i tak się okaże przy okazji premiery nowych odcinków.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Czy ja wiem, czy brak "Ezbine" to taka świetna lekcja? Ok., że dziewczyna się szanuje i mówi NIE, ale w tym przypadku facet powinien (jak mu zależy) się jeszcze bardziej starać, wydeptywac ścieżki, wzbudzić zainteresowanie itd., itp. Chyba że szuka krótkotrwałej przygody, to wtedy faktycznie tak, nie ta, to za minutę znajdę sobie inną, a pojutrze następną.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Dokładnie. Skoro koleś tak łatwo odpuszcza znaczy że mu tak naprawdę niezbyt na dziewczynie zależało. I machnie ręką, bo "po co się starać".
Powiedziałabym że to właśnie nieedukacyjne, propaguje te dzisiejsze częste podejście do życia z wzruszeniem ramion: "Jak nie ten/to inna/inny bo tego kwiatu pół światu".

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Ale czy to naprawdę należy oceniać negatywnie? Ezra po prostu się szanuje. Nie ma pomiędzy nim a Sabine przysłowiowej chemii, to po co to kontynuować? Sabine mówi "nie" i "nie" znaczy "nie", a Ezra to akceptuje. To dobra lekcja dla społeczeństwa. Dalej, kwestia starania się o dziewczynę. Ezra widząc, że Sabine nie pokocha go takim jakim jest odpuszcza, no bo po co ma się zmieniać? To wywoła większe napięcie (tj. robienie coś przeciwko sobie) niż odrzucenie przez dziewczynę, która mu się podoba.

...

Twoim zdaniem nasz kosmiczny Aladyn się szanuje...można i tak ocenić.
Kto mówi o tym że musi się zmienić? Nikt mu nie każe. Może wystarczy lekka zmiana podejścia, hm?
W każdym razie, w moim oku koleś nie potrafi wskrzesić u siebie odpowiedniej dawki entuzjazmu. Brak mu wytrwałości, uporu, konsekwencji w dążeniu do celu.
Jego "uczucia" do Sabine muszą być letnie i słabe, skoro nie jest w stanie wykazać się fantazją i polotem w zabieganiu o nią. Nie chce mu się zrobić czegoś, co być może sprawiłoby że dziewczyna zechciałaby spojrzeć bardziej przychylnie.
Ezra jest memułą bez charakteru, a jego podejście do Sabine tylko to potwierdza.

Re: ...

No właśnie, niech bierze przykład z Anakina. Stalking, przestępstwa, morderstwa mniejszości etnicznych i dzieci a na koniec podduszanie partnerki.
Tak się dzisiaj zdobywa kobiety.

XD

Czyli przepraszam bardzo, co uznałabyś za romantyczne podejście? Ja wiem, że jako wielkiej fance Anakina u Ciebie spojrzenie na związek może być odrobinę spaczone (patrz post Kathi wyżej), ale w jaki sposób wyobrażasz sobie to "zabieganie o Sabine" w wykonaniu Ezry, mimo wszystko, bohatera kreskówki?

Re: XD

Mostowiak powinien się zainteresować historią Mandalore, jak i posiąść rozległą wiedze o broni i materiałach wybuchowych żeby toczyć romantyczne konwersacje, od czasu do czasu podarować Sabince jakieś kwiaty czy najnowszy rodzaj zapalnika zbliżeniowego itp.

Podejście Kathi wydaje mi się nico zbyt radykalne.

Re: ...

Takie słowo jak memuła w ogóle istnieje? Po co używasz jakiś dziwnych zwrotów, byle brzmieć fajniej?


W kwestii starania... Masz dziwny pogląd. Facet aby zdobyć kobietę owszem, musi o nią walczyć, ale istnieje jeszcze coś takiego jak godność słonko- mężczyźni też ją mają, serio.

Kiedy facet zderza się ze ścianą obojętności pomimo masy starań- czasem wręcz pajacowania- to dla swojego zdrowia i dobrego wizerunku musi sam wyczuć ten moment, kiedy w końcu powie stop.

Jest lista rzeczy, których facet nie powinien robić jak np nie dawanie szansy kobiecie która już raz w dotkliwy sposób go oszukała, traktowała jako opcję zastępczą, zdradziła, czy nawet w męskim spojrzeniu upokorzyła etc- a jeżeli da jej tą szansę to powinien jak najprędzej ją odepchnąć. Dalej mamy nie odbijanie przyjaciołom kobiet etc.

Do takich rzeczy "facet nie powinien" zalicza się też właśnie walka do upadłego, kiedy druga strona ma to gdzieś, a wszystkie fortele zostały już wykorzystane. To wygląda źle, nawet bardzo. Zostawienie czegoś bez jakiegoś rozczulania się się, dystans i analiza tego co zrobiło się źle, żeby w kolejnej relacji uniknąć takich błędów to jedyne co czasem daje wyjście z twarzą.

Powiedzenie tego "kwiatu to pół światu" to zasadniczo nie taka zła myśl. Nie każda relacja na konkretnym etapie życia ma szansę powodzenia. Czasem ktoś wie o płci przeciwnej zbyt mało, żeby zbudować udaną relację- czyli musi poznawać, poznawać- czasem jest nie w tym momencie życia. Gdyby więcej facetów i kobiet po prostu poznawało płeć przeciwną, bez napinania się, tych wszystkich żalów to świat byłby nieco lepszym miejscem.

Jak wyrośniesz z fascynacji pewnym star warsowym zaburzonym osobnikiem to zrozumiesz

Re: ...

Tylko, że tutaj nie idzie raczej o "walkę do upadłego", tylko o stwierdzenie że nie należy odpuszczać po pierwszym "nie", tylko poczekać na rozwój sytuacji. Oczywiście w rozsądnych granicach.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

O nie, nie ma nic gorszego niż łepek zabiegający i zabiegający, mimo iż mu się mówi nie i nie.
Brrrrrrrr
Od tego już prosta droga do: "to zła dziewczyna, nieczuła taka, on TAK się stara" i nikogo nie obchodzi, że owa dziewczyna na gościa patrzy bardziej jak na brata (i to nie w lannisterskim stylu).
Nie jest nie.

Tak że za Sabezrę podziękuję ładnie.
Dajcie mi więcej Hery z Kananem i będę bardzo szczęśliwa

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Eee tam Kropla drąży skałę. Ja rozumiem żejak po pewnym czasie zabiegi nie przynoszą efektu to należy sobie dać spokój, ale nigdy nie należy się poddawać po jednym nie.

Ale więcej Hery z Kananem - czemu nie?

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Ale tu tych NIE mieliśmy już całkiem sporo - dla mnie relacja Ezry z Sabine w 3 sezonie dlatego jest taka fajna, że on odpuścił głupie podrywki, a ona dzięki temu mogła schować kolce.
No przecież w takich Blood Sisters to spławiała go aż miło, raz za razem, a on nic XD

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Lecę do wszystkich ze słowami mądrości:

http://i.imgur.com/MBSXiAV.jpg

TAK się zdobywa kobiety!

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Czego wy oczekujecie? Środowisko LGBT na to nie pozwoli, ale jakby Ezra z Kananem poczuli moc to kto wie? . W każdym razie nie liczcie na wątki romantyczne w SW, szczególnie że to Disney.

wywiad Filoniego

najnowszy - oczywiście o Maulu ale też o 4 sezonie. I już wiadomo, że nie ma szans na ukatrupienie Ezry, ech.

http://io9.gizmodo.com/the-producer-of-star-wars-rebels-on-tonights-incredible-1793376931

co mnie zastanawia to te opowieści o poświęceniu. Prooszę czy możemy zrobić tak, że uczeń się poświęca i ginie, a Mistrz porzuca ścieżkę Jedi i spada w Unknown Regions czy inną Wild Space? Dziękuję
(tak, wiem nie ma szans)

ale z drugiej strony przeczytałam jeszcze raz podobny wywiad przed 3 sezonem. I to co obiecywali,.a to co dostaliśmy... no cóż to dwie zupełnie odrębne historie.

I chyba powoli też się zbliżam do etapu - dociągnijcie s4 do Scarif. I koniec.

Re: wywiad Filoniego

Przeczytałem "Najnowszy- oczywiście o Maulu w czwartym sezonie" Wyobraź sobie mój wyraz twarzy, Vilkalo.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Mogliby dać w końcu Cada Bane`a. Miałbym przynajmniej powód by obejrzeć choć jeden odcinek. xD

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Właśnie!!11111 Wszystko dla Lubsoka.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
xDD

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Nie obraził bym się za Cada. Mam nadzieję że powróci w jakimś serialu lub spinoffie, to za fajna postać na 3sekundy w Rebelsach.

Nb. Ostatnio co sezon to jest jakiś odcinek dla Lubsoka. To może i w IV sezonie coś się znajdzie.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

W sumie coś w tym jest.

1 sezon - odcinek z Tarkinem
2 sezon - finał ze śmiercią Ahsoki
3 sezon - odcinek ze śmiercią Maula

Więc w 4 sezonie tak jak piszesz, coś mogło by się znaleźć. Najlepiej właśnie Cad.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Też byłbym zadowolony ze spin-offu o Cadzie Banie Jednak czuję, że pierwsze musimy przerobić kultowe postacie. Co do Hana Solo, to myślę, że nie robili by nic tak kontrowersyjnego -skasowanie kanonu- gdyby nie mieli planu.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Jestem za Cad Bane to jedna z najlepszych po za filmowych postaciw świecie SW.

I jeszcze do Lubsoka- Lubsok jak masz jeszcze jeden powód by obejrzeć kolejny odcinek rebelsów jak za tydzień będzie finał z Thrawnem więc jest nadzieja, że mostowiak ktoś z ważniejszych postaci dla fabuły serialu zginie.

Cad B.

Tak trochę poszperałem w czeluściach twardego dysku, i z Cadem może być problem. Bo zdaje się w sezonie VII TCW miał być cały arc o "przekazywaniu pałeczki" miedzy starym a nowym pokoleniem BH, a personalnie na linii Cad - Boba. Są do tego nawet jakieś szkice itp. W każdym razie Cad miał zniknąć, tym bardziej że nie ma go na Executorze w TESB.

Ale, seria nie wyszła, więc teoretycznie jakąś tam nadzieję mieć można.

Re: Cad B.

Obstawiam, że Cad Bane w okresie po wojnach klonów albo po prostu odszedł na zasłużoną emeryturę (czy też "oddał pałeczkę" młodszemu pokoleniu i zrezygnował z bycia łowcą nagród), albo - co według mnie jest bardziej prawdopodobne - zginął podczas jakiejś akcji.

Może niewykorzystane scenariusze do odcinków siódmego sezonu "Wojen klonów" z Cadem Banem będą stanowiły podstawę do jakiejś powieści czy komiksu, tak jak było w przypadku niedawnej powieści "Mroczny uczeń" autorstwa Christie Golden. Ja osobiście wolałbym jakiś komiks - lepiej mógłby pokazać świetne sztuczki czy akrobacje, jakie robił Cad chociażby w serialu.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

W wersji mobilnej "ostatnich" jest tuż pod "sezonu czwartego" i jak tylko rzuciłem okiem po tekście myślałem, że to już oficjalnie będzie koniec.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Ech, tracę serce do tego serialu. Wiem, że sezon się jeszcze nie skończył, ale po tych wszystkich szumnych zapowiedziach mroku i wielkich wydarzeń czyję się rozczarowana. Postęp jest co prawda ogromny w porównaniu z poprzednimi sezonami i było sporo naprawdę dobrych odcinków, ale nic mnie szczzególnie nie wcisnęło w fotel. Poza tym ostatni odcinek z Obi-Wanem kompletnie popsuła mi obecność Ezry i jeszcze czytam, że nie ma szans na to aby zginął... Jestem rozczarowana

Najwięcej relacji Hery i Kanana było chyba w "Trials of the Darksaber" i w sumie to jest mój ulubiony odcinek jak do tej pory. Już chyba wolałabym kontynuację "Nowego świtu" w formie książki lub komiksu, niż te ochłapy, które do tej pory nam serwują.

Nie nastawiam się jakoś szczególnie ani na finał, ani na kolejny sezon, bo raczej i tak nie zrobią nic radykalnego i komletnie zaskakującego. Zakończcie to na 4 sezonie i Scarif, a nam dajcie w końcu jakiś serial z prawdziwego zdarzenia.

powrót Vadera

Re: powrót Vadera

Przecież to stek bzdur.

Re: powrót Vadera

xD

Re: powrót Vadera

Znasz znaczenie słowa "fanon", nie? Och, przypominają mi się czasy Supershadowa

Wiecie co, jak czytałam sobie fora tu i tam, to ktoś napisał ciekawą myśl: w grupie rebeliantów mamy dwóch użytkowników Mocy z nadprzyrodzonymi zdolnościami, więc musi istnieć coś/ktoś, kto ich choć trochę zrównoważy. Tak, tak, jasne, że ostatecznie wygrają, no ale, jak mówił Hidalgo, musi istnieć poczucie zagrożenia dla naszych bohaterów. W poprzednich sezonach mieliśmy Inkwizytora, potem Vadera i Brata/Siostrę, w trzeciej serii Maula. W czwórce nadal będziemy mieć Thrawna, ale on nie jest użytkownikiem Mocy, zapewne rozwali coś od czasu do czasu, ale to się zacznie robić nudne (plus nie będzie walk na miecze, a z punktu widzenia marketingowego to ważne).

Jak myślicie, jak to zostanie rozwiązane? Myślałam, że może Bendu przejmie tę rolę (podczas oglądania "Zero Hour" już myślałam, że Thrawn go przekabaci), ale wiemy, że początek spoilera umarł (?) koniec spoilera. Więc... powrócą inkwizytorzy? Vader? A może zobaczymy jakiegoś sithowego uzurpatora?

Liczę też, że w jutrzejszym "Reconie" pokażą choć koncepty, jak było w sezonie 1/2...

Re: powrót Vadera

Raczej inkwizytorzy, było mówione kiedyś, że nie chcą mówić ile ich bo jeszcze się pomylą, więc maja jeszcze na nich miejsce, ewentualnie może daliby mandaloriańskiego użytkownika mocy, to byłoby coś nowego.

Re: powrót Vadera

Obstawiam, że nowym przeciwnikiem Kanana i Ezry, który włada mocą, może być Barrissa Offee, której być może przeżyła Rozkaz 66. Chciałbym ją zobaczyć w "Rebeliantach". Myślałem nawet, że powróci jako jeden z inkwizytorów, ale okazało się, że Siódma Siostra to jednak nie ona.

Dalej, to mogą być inni inkwizytorzy, których Vader pośle Thrawnowi, aby wspierali go w misjach przeciwko Rebelii.

Co do Bendu, ciekawe co się z nim stało. Zjednoczył się z Mocą, czy może po prostu zniknął? Patrząc na to co robił na Atollonie nie zdziwiłbym się, gdyby jednak przeżył.

Userzy ciemnej strony w S4

Moim zdaniem na sto procent powrócą inkwizytorzy. Ten jeden sezon przerwy bez nich to była jakaś mordęga, bo nie dość, że nie mieliśmy ich, to nie mieliśmy praktycznie żadnych użytkowników ciemnej strony w walce. Bo Maul był, ale takiego prawdziwego pojedynku z naszymi użytkownikami jasnej strony w zasadzie w ogóle nie stoczył, a pojedynek z Obim trwał tak krótko, że trudno to wliczać. Był też niby pojedynek Sabine-Saxon, ale - powiedzmy sobie szczerze - o ile Sabine w pojedynku na miecze może być, to - z całym szacunkiem dla Saxona (a w zasadzie brakiem ) - no nie, no po prostu no nie. Zatem - konkludując - w sezonie trzecim nie zostaliśmy rozpieszczeni z tymi pojedynkami na miecze. Było ich bardzo malutko, a takich z udziałem użytkowników Mocy po dwóch stronach praktycznie w ogóle (oprócz wspomnianej sekundowej walki Obiego z Maulem).

Więc uważam, że inwizytorzy wrócić muszą. Mam przynajmniej ogromną nadzieję, że tak będzie. No bo przecież głupotą byłoby, gdyby się twórcy chcieli nagle wykręcić ze słów, które padały, zarówno od nich, jak i bezpośrednio w serialu, że tych inkwizytorów jest dużo (vide Ósmy brat mówiący do Kanana w finale drugiego sezonu, że jest ich wystarczająco na ich dwóch (czyli Kanana i Ahsokę)). Sami mówili, że dowiemy się nieco więcej o znaczeniu numerów, hierarchii i poznamy inkwizycję od wewnątrz i nagle nic? Nawet logicznie patrząc, to nie mogli ot, tak nagle, wszyscy wyginąć. A z pewnością jest ich co najmniej kilkunastu, może nawet ponad dwudziestu, trzydziestu. Idąc dalej - wiadomo, że w 0 BBY muszą wszyscy nie żyć (albo mają przynajmniej zostać oficjalnie uznani za wybitych), ale są przecież jeszcze co najmniej dwa lata do tego.

Ja przez moment miałem w ogóle taką nadzieję, że Vader pojawi się w finale tego sezonu, żeby zrekompensować nam ten brak pojedynków Force userów. A trzeba powiedzieć, że pasowałby do tego finału jak ulał. A Filoni sam mówił, że w trailerze drugiej połowy trzeciego sezonu mało ważnego pokazano, więc liczyłem, że to Vader był tym, którego pominięto w trailerze.

Potem - po finale - pomyślałem, że jeżeli jakimś cudem nie inkwizytorzy, to może właśnie Vader okaże się tym głównym użytkownikiem ciemnej strony w czwartym sezonie, tym bardziej, skoro sezon czwarty będzie jednym z ostatnich (może ostatnim?). Zatem logiczne wydawałoby się, że pod koniec serialu ładowane na pokład powinny być najcięższe działa. Ale Dave, jak to Dave, puścił klasyczne dementi, jakoby to Vader miał być jednym z głównych bohaterów czwartego sezonu. Zatem naprawdę jedynym logicznym rozwiązaniem jest jak dla mnie powrót inkwizytorów. No bo co? Wiadomo, że Maul zginął i nie wróci. Co do Bendu, to zdaję mi się, że nie zginął. Świadczyć mógłby o tym choćby jego śmiech po „wyparowaniu”. Widać, że ma olbrzymie umiejętności jeżeli chodzi o Moc, zatem z pewnością to była jego kolejna sztuczka. Pewnie jeszcze go zobaczymy, ale raczej trudno jest mi sobie wyobrazić go latającego z mieczem, a to jest właśnie to clue. Ewentualnie może Barriss? Ale to byłoby raczej słabe. Jako dodatkowy wątek - okej, ale nie główny. Ventress nie żyje, więc też odpada. Poza tym - gdyby jeszcze żyła - raczej nie miałaby interesu w zabijaniu użytkowników jasnej strony, a prędzej by im pomogła. Inne ewentualności? Może jakiś Revan zmartwychwstanie? Skoro Maul mógł, to czemu nie on, stanowiąc poważne zagrożenie dla całej galaktyki, zarówno rebelii, jak i Imperium?

No chyba że okaże się, iż Thrawn odkryje w sobie Moc.

Zatem - podsumowując - chcemy inkwizytorów z powrotem! I więcej Mocy w czwartym sezonie! No i jeszcze trailera!

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Userzy ciemnej strony w S4

Mistrz Mateusz napisał:

"No chyba że okaże się, iż Thrawn odkryje w sobie Moc."

Już jest użytkownikiem mocy, bo miał w swojej kabinie jakiś miecz świetlny.

Thrawn jako darksajdowiec

Tak, naprawdę? Nie zauważyłem. Pamiętasz może, w którym odcinku?

Niech Moc będzie z Wami.

Podziękowania

Chciałbym podziękować Hego Damaskowi za to, że jako jedyny pobił swój rekord wysyłając o 9 rano czasu polskiego link do odcinka. Hego! Jesteś wielki! Od dzisiaj mianuję cię nowym Mistrzem Bastionu. Seller już nie jest niestety mistrzem, sorry.

Re: Podziękowania

Dołączam się do podziękowań. świat bez Hego nie byłby taki sam ...

Re: Podziękowania

Tak, absolutnie i bezwzględnie. Piwo czeka XD

recon

Czas pospekulować

star-wars.pl/News/21792,Rebels_Recon_Zero_Hour.html

Re: recon

Fajnie tylko jedno mnie zastanawia te hełmy, a w szczególności ten Rała.
Raczej jego śmierci by nie spoilerowali więc co? podpuszczają nas? Pewnie tak.

A

Hyba nie było powiedziane co w sezonie 3 stało się z Ashoką. Licze na bochaterów z łotra 1 np Jyn powrót Sawa , boba fet fajnie. Chistorię o herzę jak aię stała generałem nie liczę jednak na dobre pokazanie histori o inwazji na mandarolę.

Re: A

Czy jest na sali gramatyczno-ortograficzny nazi?

Zwarty i Gotowy ;)

-Dartch napisał
Hyba nie było powiedziane co w sezonie 3 stało się z Ashoką. Licze na bochaterów z łotra 1 np Jyn powrót Sawa , boba fet fajnie. Chistorię o herzę jak aię stała generałem nie liczę jednak na dobre pokazanie histori o inwazji na mandarolę.

To będzie tak
.
.
.
Dobra jednak mi się nie chce , polecam tylko moją drugą (po bastionie) najbardziej ulubioną stonę http://sjp.pwn.pl/ i przestrzegam przednie pisaniem wbrew niej

Re: A

A własnie. Co to ma byc. Ortografia jak u gimnazjalisty, przecinki i kropki tež szlag trafił. Szkoda gadać, tylko banować xD

Re: A

Ja wohl!

@nedz - podpuszczają nas jak nic. Raczej by nie spoilerowali... raczej.

Re: A

To nie Nedz, choć awatar bardzo podobny

Re: A

Finster ja jestem o jeden post wyżej nad nowym wybitnym ortografem bastionu.

Nowe postacie incoming

Z jednej strony jestem ultra ciekawy kto to będzie, Z drugiej obawiam się że będą wyciągali postacie na góra 2 odcinki byleby można było ich wsadzić do trailers.

Ale jestem dobrej myśli bo sezon 3 był naprawdę dobry.

Re: Nowe postacie incoming

Jestem pewny Wullfa Yularena.

Re: Nowe postacie incoming

Ja twierdzę, że pojawi się ktoś z tych:
- Cad Bane
- Bobba Fett
- Cody
- Cassian i K2SO
- Han? To byłaby już przesada

Re: Nowe postacie incoming

Rany, jak ja tęsknię za tym badassem Cadem Banem.

Re: Nowe postacie incoming

Ja też, nie ma to jak niebieski komboj ze SW z latającami kozakami.

Chociaż w sumie jakbym miała wybierać pomiędzy zobaczeniem Bana, a Fetta to bym raczej wybrała tego drugiego.

Re: Nowe postacie incoming

Nie rozumiem skąd fenomen gościa który żadnej roboty nie zrobił dobrze. On był Jar Jarem OT

Re: Nowe postacie incoming

Oj tam od razu Jar Jar OT po prostu mnie ciekawi jak by go pokazali.
A po za tym jakby był to jest nawet szansa, że przywali mostowiakowi za sam wygląd nie tylko za nagrodę za jego łeb.

Re: Nowe postacie incoming

Jak nie w tym to w następnym sezonie pojawi się Mara - czuję to po kościach .
poza tym nie wykluczone że dojdzie jeszcze ktoś z Łotra - w końcu co by nie powiedzieć ostatnia okazja .

Re: Nowe postacie incoming

No, ja myślę, że Mara jest prawdopodobna, bo skoro młodziki mogli raz na rok spotykać się z rodziną, to i Jedi mogli mieć drugą połówkę, więc, czemu nie.

Re: Nowe postacie incoming

*mogły

Re: Nowe postacie incoming

Łotr tak, natomiast o Marze mówili już wielokrotnie, że nie.

Parę słów od Filoniego:

http://www.ign.com/articles/2017/03/28/star-wars-rebels-dave-filoni-discusses-kallus-arc-mauls-fate-and-more-of-season-3s-big-storylines

- Chcieli zabić Kallusa, gdy został Fulcrumem.
- Jakby mógł, to zrobiłby inny serial tylko o zwycięstwach Thrawna nad innymi komórkami rebelii. Ale ma nadzieję, że EU to pokaże (no jakby... *khe*Zahn*khe*).
- Stwierdzili, że Vader walczący z Maulem byłby fajny, ale praktycznie się nie znali. Był pomysł, żeby M. był zazdrosny o miejsce Vadera u boku Imperatora, ale porzucili tę ideę.
- Jakby kto miał wątpliwości: tak, to Ani jest Wybrańcem. Obi tylko myśli, że to Luke.
- Ezra nie polazł i nie zdradził wszystkim, że Obi żyje, bo jest dojrzalszy i rozumie, że nie powinien tego robić.
- W "Twin Suns" miała być scena, w której Zeb, Kanan i Hera rozmyślają jak im dzieciaki z gniazda powyfruwały .
- Bendu żyje, "gdzieś tam jest", ale nie chce być widziany. Co ciekawe, wspomina też o Mortis i Kapłankach Mocy, ale tylko zadaje pytania ("gdzie są?"), ale nie udziela odpowiedzi, co sobie ostatnio bardzo upodobał. Tak samo mówi o losie Kanana i Ezry.

Re: Nowe postacie incoming

Też uważasz, że Kallus zostanie "7" na Duchu?

Re: Nowe postacie incoming

W sumie Kalus jako "Widmo 7" czemu nie?

Re: Nowe postacie incoming

Ucieszyłabym się z takiego obrotu spraw, choć obawiam się, że raczej będzie pojawiał się od czasu do czasu jak Rau.

Re: Nowe postacie incoming

Mnie ciekawi jego przyszła relacja z Zebem i Rexem. Fajnie by było gdyby na stałe przyłączył się do Ghosta,skoro po Sabine jest wolne miejsce

Re: Nowe postacie incoming

Z Zebem już praktycznie są kumplami, podobnie z Kananem to dlaczego miałby nie dogadać się z Rexem? Mnie za to ciekawi jaki mu zrobią makeover

Re: Nowe postacie incoming

Zgolą mu bokobrody, a wówczas już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem...

Długo się zastanawiałam (jeszcze przed odejściem Sabine), czy nie warto byłoby powymieniać członków załogi. Kallus wydaje mi się na tyle ważną postacią, że mógłby ją zastąpić. Pytanie tylko, czy nie dostanie szału w tych kolorowych kwaterach .

Re: Nowe postacie incoming

Ezra się tam przeniesie, a Kallus będzie spał ze swoim BFF Zebem - problem rozwiązany.

Re: Nowe postacie incoming

O nie nie nie - bokobrody muszą zostać! Nie zniosę kolejnej tego typu zmiany. Przeżyłam jakoś brodę smutku, odpowiednik worka Chirruta i grzywę kucyka pony, ale tego nie zdzierżę. Tak btw to ciekawe czy w końcu poznamy jego imię

Za to popieram wysłanie Ezry do kwatery Sabine i umieszczenie Kallusa z Zebem.

Re: Nowe postacie incoming

Rayena napisał:
Tak btw to ciekawe czy w końcu poznamy jego imię
-----------------------

Po tym co odwalili z Huxem, to lepiej, żeby nie zdradzali imienia Kallusa. xD

Re: Nowe postacie incoming

Pozostaje jeszcze opcja, że ma na imię Agent

Re: Nowe postacie incoming

Mówisz o Pisuarze Huxie? XD

bo raczej Toaleta Hux to bardziej damskie imię. No chyba że Bidet.

Wszystko by firma Armitage, wiodący producent na rynku brytyjskim XD

Re: Nowe postacie incoming

Ezre do kabiny Sabine? Gdzie wszystko będzie mu się kojarzyło? To już w ogóle wyłączy myślenie.

Re: Nowe postacie incoming

Nawet jeśli, to i tak niewiele tracimy

Re: Nowe postacie incoming

Ciekawe czy Sabine wzieła wszystkie swe ubrania z garderoby przed wyjazdem Jeśli chcecie sobie zniszczyć dzien wyobraźcie sobie Mostowiaka dopadającego taką szafę xD

Re: Nowe postacie incoming

Zwłaszcza do bieliźniarki...

BTW, Kallus i Zeb w jednej kabinie? Yes, pliz, acz byłoby to doskonałe paliwo dla shipperów z Tumbrla i Deviana .

Re: Nowe postacie incoming

NIE PO OCZACH!

Ale, Lucas coś mówił że oni w SW nie używają zadnej bielizny więc porblem z głowy...

Re: Nowe postacie incoming

Lucas wiele rzeczy powiedział a tu są fakty
https://www.rockpapershotgun.com/images/15/nov/pants_knights2.jpg

Re: Nowe postacie incoming

A to idiotka. Udusiłaby się własnym stanikiem. 😂

Re: Nowe postacie incoming

Nie wiem o co chodzi :/ Ponadto biorąc pod uwagę wytrzymałość tego przedmiotu to wątpię że udałoby się nim kogoś udusić

Re: Nowe postacie incoming

Mówił, co mówił, ale jakimś dziwnym trafem to dotyczyło tylko damskiej garderoby Tylko jak to się ma do bikini Lei - widzę tu ogromną niekonsekwencję

W kwestii różnych konfiguracji fanowskich jestem zdania, że każdemu jego porno, choć sama wolę nie zapuszczać się w dziwne zakątki internetu, bo co się raz zobaczyło tego się nie odzobaczy.

Re: Nowe postacie incoming

Agent bez pekaesów? To się nie może udać.

Re: Nowe postacie incoming

Rayena napisał:
Mnie za to ciekawi jaki mu zrobią makeover [/cytat]
-----------------------
Może cos w tym stylu
http://pre00.deviantart.net/07e7/th/pre/i/2016/074/4/c/asking_for_help_by_rayn44-d9v91zs.png

Re: Nowe postacie incoming

Fajne Szkoda, że cała animacja serialu nie jest w podobnym stylu.

Re: Nowe postacie incoming

Proponuje obejrzeć pozostałe rysunki tego użytkownika na deviantarcie wraz z tekstami pod rysunkami

Re: Nowe postacie incoming

-Ezra nie polazł i nie zdradził wszystkim, że Obi żyje, bo jest dojrzalszy i rozumie, że nie powinien tego robić.

No popatrz, a jednak - a nie wygląda. Zresztą odcinek wczesniej z Sabinką to tej dojrzałości za wiele nie pokazał.

Re: Nowe postacie incoming

Oj tam. To przez te hormony xD

Re: Nowe postacie incoming

Dokładnie jemu przy Sabince jest znacznie gorzej - młodej nie ma to mu się myślenie uruchomiło na powrót

Ja sobie teraz myślę że w 4 sezonie załoga Ducha (albo choć jej część) wplącze się jakoś w te mando wojny - w ramach spłaty długu za pomoc przeciwko Thrawnowi.

Re: Nowe postacie incoming

Czyli Sabinka to Snoke i lord Sithow. "Dark side cloud everything" i Ezrasz nie może myśleć logicznie.

Re: Nowe postacie incoming

Top 10 anime plot twists

Re: Nowe postacie incoming

-ShaakTi1138 napisał
natomiast o Marze mówili już wielokrotnie, że nie.

Tak jak twórcy GoT mówili o martwym Jonie Snow ? W dzisiejszych czasach nikomu z przemysłu rozrywkowego nie można już wierzyć w takich sprawach .
A poza tym może kto po śmierci całej hordy inkwizytorów oraz Maula kończą się powoli czarne charaktery wrażliwe na Moc jako przeciwnicy Kanana i Ezry. Pozostał wrażliwie już tylko Vader, ale prawdopodobieństwo, jego ponownego pojawienia się jest +- równe prawdopodobieństwu pojawienia się Mary.
Poza tym sam Zahn powiedział, że może nie w tym (trzecim) sezonie, ale nieco później pojawienie się Mary w Rebels jest możliwe.
Poza tym jak ktoś zaraz nie zabije/ wykopie gdzieś z Rebelii Kanana i Ezry to pojawi się w kanonie niespójność związana z wątkiem Luka. W tej sytuacji, o ile nie zajmie się tym Vader, będzie to musiała zrobić Mara lub ktoś w tym guście.

Chyba, że wszyscy zgodnie padną na Scariff, co będzie oznaczało, że to będzie ostatni sezon, a wszystkie moje rozumowania pójdą w łeb

Re: Nowe postacie incoming

Dobrze - przynajmniej Filoni pamięta i przyznaje, że Kanan i Ezra są problemem, który należy zaadresować przed ANH. ;]
Podoba mi się też, że mimochodem wspomina o ziomkach z Mortis (początek spoilera Snoke confirmed koniec spoilera).

...

-The truth of the matter is besides it being visually interesting to see Vader fight Maul, they don’t really have a lot of relation as characters. Maul doesn’t really deal with Anakin in any way.

Pięknie...znaczy że Filoni nie czytał Obi-Wan&Anakin i ma guzik pojęcie co się dzieje z Anakin!Disney, bo ten to bardzo dobrze sobie zapamiętał gębę Maula widzianą przez kilka sekund w hangarze. I mając lat 12 zrobił sobie droida-symulację Maula, którą pociachał w jakieś kilka sekund, na oczach zachwyconego Palpiego i oburzonego Windu+Obiego, że młody popisówy odstawia. (Obi hipokryta, co widać po tym odcinku ).
Logiczna konkluzja - ma foch za Qui-Gona, czego Dave najwidoczniej błogo nieświadom. 😳

Co mi nie pasuje zaś w walce z odcinka finałowego to jej krótkość, (serio?) oraz to że Maul od podobnego cięcia na zdrowy rozum powinien mieć twarz przeciętą... #epic fail

Dobrze przyjemniej że Kapelusznik dementuje te brednie o rzekomym "Luke`u Wybrañcu", bo tego się czytać nie dało.

Re: ...

Filoni ma wieloletnią tradycję zlewania innych źródeł i ogólnej ignorancji dot. wydarzeń w świecie SW; w sumie zabawne że odnosi się też do nowego kanonu który przecież miał być jeden, wielki, spójny. No ale dopóki ktoś nie ukróci Głupka w Kapeluszu (czyli nigdy - z jakiegoś powodu) to będzie tak sobie mknął w błogiej aurze akceptacji i niewiedzy.

Re: ...

Nie, nie. To że Filoni nie jest zorientowany w Disneyowskim EU, mnie trochę bawi, trochę żenuje. Ale tak szczerze to mnie specjalnie nie oburza, bo to w końcu mysie fanfiki.
Jeśli chodzi o TCW, to są to najbardziej prawilne i właściwe Gwiezdne Wojny, bo osobiście doglądane przez Lucasa. Który bardzo czuwał by pomysły tam zawarte odzwierciedlały jego wizję. To bzdury ze starego EU wypaczały SW. Cudownie, że Filoni prowadzony za rączkę przez Papę naprostował to co wcześniej zepsuto.

Z Rebels mam problem, ponieważ już George nie pilnuje. I tak słuchając Filoniego, nie jestem pewna czy mogę w pełni zawierzyć, że jego wizja pokrywa się z Lucasową. Jak dla mnie to on średnio wie co robi.

Re: ...

W "R" kapeluszowaty robi to, co chciał robic w TCW, ale go na szczęście Lucas pilnował. Tutaj już niestety nadzoru nie ma, i wychodzi jak wychodzi.

Oddając sprawiedliwość, to odcinki bezpośrednio wyreżyserowane przez Filoniego są jednak dużo lepsze od reszty, z takimi perełkami jak TotA czy SotD.

Re: ...

Filoni był jednym z reżyserów Legendy Aanga, więc nie ma co się dziwić

Tak swoją drogą

Wpadł mi dołba dziś szalony pomysł więc tak w 4 sezonie raczej wszyscy zakładamy, że będzie Yavin jak tak to o ile dobrze pamiętam w EU na Yavinie zabawiał się Naga Shadow później też Egzar Kun więc tak pomyślałam czy jest jakaś szansa(oczywiście zakładając, że Yavin faktycznie pojawi się w 4), że zobaczymy ducha Shadowa albo Egzara?

Według mnie gdyby się na to faktycznie zdecydowali to mógłby wyjść całkiem dobry odcinek oczywiście o ile by fajnie to wszystko przedstawili.

Re: Tak swoją drogą

Pytanie po co i jaki to ma pożytek dla fabuły, bo inaczej myśleć nie należy, bo się zawiedziesz.

Re: Tak swoją drogą

Oj, pożytek byłby duży. Ezrasz mając do dyspozycji real mistrza Sitha a nie popierdolke Maula mógłby dostrzec zalety darksajdu, zabić Kanana i odejść z serialu na ten przykład.

Re: Tak swoją drogą

Dzięki za wyręczenie.

Re: Tak swoją drogą

To jest całkiem niezły pomysł. Za jednym zamachem zrobiliby kolejny duży fanserwis i dokończyli jakoś dakrsajdowy wątek Ezry, który urwał się tak o bez żadnych konsekwencji.

Re: Tak swoją drogą

Nie ma szans te postacie nie istnieją na meta poziomie, w porównaniu do nowokanonicznych, które po prostu nie istnieją. Innymi słowy eu zdechło a Filoni nie wyciągnie sitha, o którym nawet nie słyszał

Re: Tak swoją drogą

Mam nadzieję, że nowy serial powieje świeżością i zmienią Filoniego na kogoś innego. Nie to, że zły jest czy coś, nie, nie, nieee Po prostu niech chłop odpocznie, a na jego miejsce niech siądzie ktoś inny na jakiś czas.

Re: Tak swoją drogą

Wojny mandaloriańskie wyciągnął zaś chociażby Moraband (nazwa to pomysł Lucasa) wygląda identycznie jak w grze

Re: Tak swoją drogą

Wiele rzeczy, które robi Filoni (zwłaszcza jego interpretacja świata, w stylu "Han Solo nie rozumie Chewiego") mi się nie podoba, ale nie róbmy z niego durnia. On był fanem na długo przed tym, jak firma go znalazła i Exara oraz Sadowa na pewno zna. I to faktycznie byłoby fajne dla Ezry. Zresztą nie sądzę, byśmy podczas odwiedzania Yavina nie dostali jakiejkolwiek wzmianki o tym, skąd tam te świątynie.

Re: Tak swoją drogą

Droga Shaak, nie bez powodu Filoni nabawił się miana Głupka w Kapeluszu. A to właśnie dlatego, że głupkiem jest, w stopniu równie wielkim, co ignorantem w świecie SW. I to takim najgorszego sortu, bo czasem wie o czymś, ale postanawia to olać, bo hehe, ma taki fajny pomysł jakby to opowiedzieć lepiej.

Sezon 4

Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że sezon 4 będzie o niebo lepszy od trzeciego i może drugiego, bo teraz postawią nas w takich czasach, w których wszystko będzie możliwe i nie będzie pewności, że "Rebelianci muszą zginąć", czy "Imperium musi zwyciężyć". Sami będziemy musieli się przekonać co i jak. Mam nadzieję, że 4 sezon sięgnie do 0 BBY, a może 5, lub 6 (o ile takowe będą) ciut dalej. Wtedy ewentualnie mógłby się pojawić Luke, jak już koniecznie musi.

Re: Sezon 4

Tyle, że jak serial pociągnie się dalej niż do roku 0 to będzie trzeba jakoś kasnąć Kanana i mostowiaka, bo o ile mostowiak będąc w rebelii mógłby mieć Luka gdzieś , ale Kanan raczej by z boku nie stał i się z nim jakoś skontaktował.

No chyba, że zrobi z nich suszułki podsmażana mieczem, bo z resztą nie ma większego kłopotu żyć sobie mogą.

Albo jest jeszcze jedno wszyscy kopną w kalendarz nad Scarif i problem załatwiony.

Re: Sezon 4

Zawsze mogą po Scariff polecieć zregenerować siły na Alderaanie.

Re: Sezon 4

I to jest dobry pomysł.

Re: Sezon 4

Ja tam bym wolał by Vader ich zamordował w 3 ruchach jak Kenobi Maula ale co kto lubi xD

Re: Sezon 4

O tak, to jest zdecydowanie lepszy pomysł

Re: Sezon 4

To jest bardzo dobry pomysł.

Re: Sezon 4

O tak.

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Jedno marzenie w odniesieniu do R04: realizacja imperialnej dyrektywy "Wipe them out. All of them.". Choć mogę się zgodzić z niekanoniczną formułą: "Kill`im", one by one.

Pomysł na 4 sezon

Może będzie tak, że główne siły Rebeli zadekują się na Yavinie, natomiast część komórek znajdzie inne bazy - by w razie wpadki zniszczeniu nie uległaby całość sił Rebelii. Tak więc komórka Fenix może wylądować na Dantooine i stamtąd opracowywać plan ponownego ataku na Lothal - w myśl zasady drugi raz nie spróbują zaatakować tego samego miejsca. Jeżeli chodzi o zakończenie historii Kanana i Ezry liczę na jakieś spektakularne ale proste rozwiązanie może być z Vaderem w roli głównej np Vader skazuje w pierwszej kolejności Kanana i będzie kusił Ezre by przeszedł na Ciemną Stronę Mocy a gdy mu się to nie uda ( Ezra mimo wszystko ulegnie emocjom) to z Mostowiaka zostanie tyle ile wystarczyłoby posprzątać śmiatka i szufelką. Niestety to tylko moje marzenia ...,

Re: Pomysł na 4 sezon

Aj tam aj tam od razu marzenia.

Ja tam myślę, że szansa na coś takiego jak najbardziej jest w finale 2 sezonu pokazali, że bardzo mroczne odcinki zrobić potrafią.

teorie

Przekopując trzewia netu natrafiłam na dwie teorie, które ostatnio całkiem nieźle żyją. Pierwsza jest prawdopodobna, druga... no...

Zatem pierwsza: ludzie zauważyli, że pod koniec ostatniego "Reconu", gdy pokazują hełmy Mando w tle leci... "Ahsoka`s Theme". Ona wróci. Nie wiem jak, nie wiem co to ma do Mando (jeśli w ogóle), ale wróci.

Druga: zaczęło się to na TFN-ie od podobnej dyskusji jak u nas - jak będzie wyglądał Kallus jako rebeliant, bo w sumie głupio by było, gdyby chodził w imperialnym mundurze. I od słowa do słowa doszli, że Kallus to... bębny proszę... Crix Madine. Wiem, wiem, naciągane, ale żeby było śmieszniej, on i w nowym kanonie był najpierw w Imperium. A legendarny jest podobny:

http://starwars.wikia.com/wiki/File:Cmdr_Crix_Madine.png

Zawsze pozostaje opcja, że Kallus to Snoke.

Re: teorie

Madine jest sporo za niski na Kallusa.

Ahsoka i Kallus

Tak, też sporo czytałem o tej teorii z Ahsoką. Ja cały czas będę się upierał jak osioł, że ona nie zginęła, bo - jakby to powiedział Lott Dod - „there is no proof!”. Nie widzieliśmy, więc mówienie o jej śmierci to tylko teoria, do tego - moim zdaniem - mało prawdopodobna. Bo gdyby faktycznie zginęła, to dlaczego nie mieliby pokazać momentu jej śmierci? Myślę, że wróci właśnie w tym wątku mandaloriańskim. Też nie mam pojęcia, co z tymi Mandalorianami będzie miała wspólnego, nie jestem w stanie nic wymyślić, ale to nie przypadek, że „Ahsoka`s Theme” leciało w tle.

Co do Kallusa, to po raz pierwszy o tym słyszę, ale właśnie tak czytając te domysły, jak będzie wyglądał jako rebeliant, zaczął mi przypominać Madine`a. Nie wiem, trudno powiedzieć, może wydaje się to nierealne, ale szansa jest, bo w sumie wyglądają bardzo podobnie. Skoro brodacz na Endorze miałby być Reksem, to dlaczego Madine nie miałby być Kallusem? Przecież twórcy bardzo nie lubią uśmiercać tych „dobrych”. Ostatnio nawet gdzieś spotkałem się z taką plotką, że Zeb też nie zginie, tylko wróci do swoich, na Lasan.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: teorie

ShaakTi1138 a są już jakies wieści o tym co na celabration z rebelsów dadzą? Wiesz jakiś zwiatun czy zajawkę, modele postaci i może jakieś 2 klipy jak było z 3 można liczyć czy nie bardzo?

Re: teorie

Są panele Rebels chyba zapowiedziane. Ale to dosyć oczywiste, że dostaniemy trailer Rebels właśnie na Celebration. To jedyny słuszny i odpowiedni moment. Jak zawsze zresztą.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: teorie

Dobra dzięki. I tak wszystkiego co będzie na celebration z rebelsów dowiemy się za 3 dni.

celebration

Na razie taki sobie panel o animacji... (potem będzie news ) ale Rex z Endora chyba stał się kanoniczny.

https://twitter.com/LucasSiegel/status/852584743124250624

Re: celebration

O kuchwa! Dobra przyznam się, że tego się nie spodziewałem. Myślałem, że wtedy będzie w takim wieku, że o lasce będzie chodzić! Jeden z moich ulubionych bohaterów dożywa Endora, niesamowite uczucie .

Re: celebration

szkoda że kamera nam jednak nie pokazuje tych wszystkich fajnych plansz...

Re: celebration

Spoko, zapisuję zdjęcia z Twittera i będą w newsie

Re: celebration

Super - bo wkurza toto jak szlag - ogląda człowiek i słyszy aaaawww ten moment, albo aaaaaw ten kostium... I nic nie widzimy

Re: celebration

Nic ciekawego za bardzo. Ale może powiedzą coś o jakimś nowym serialu animowanym, jakimś innym niż Force of Destiny, jeśli taki jest.

Re: celebration

Pablo ma fajna koszulkę na sobie ze znakiem zapytania - szkoda tylko ze w streamie pokazują tylko osoby a nie plansze o których mówią . Byle tylko do soboty

Re: celebration

ale z tym kawałkiem tcw z boba i cadem to już przegięli.
Dobrze że chociaż głosy słyszymy...

Re: celebration

Re: celebration

Ten standoff wygląda świetnie. Cholera, że też akurat te odcinki nie zostały ukończone, a jakiś shit z młodzikami czy innym Gasconem tak...

Re: celebration

Kurde... to było genialne!
Tylko szkoda, że nie skończyli TCW.

Re: celebration

Tak mi Moc/zmysł dziennikarski/kobieca intuicja mówią, że nie bez powodu pokazali akurat to. Parę razy w ciągu panelu podkreślali, że to tylko przedsmak soboty - mamy potwierdzone klony, więc zapewne "big reveal" tego Celebration będzie Fett i/lub Bane.

http://star-wars.pl/News/21862,Celebration_Orlando_2017_Panel_o_animacjach.html

Re: celebration

Też tak przeczuwam

Re: celebration

Albo jakiś Sith - Exar Kun czy Revan, jak była kiedyś rozmowa. Choć w formie holokronu czy ducha. Lub "revealem" zostanie ktoś z "Łotra". Można postrzelać, mamy jeszcze godzinę do panelu .

Zapewne też zobaczymy Yavin, Dantooine, a skoro Saw jest potwierdzony, to może jego rebeliantów i Jedhę?

Re: celebration

I wiemy skąd ślad na hełmie Bobby. Świetny standoff, czemu oni TCW skasowali.

Arc z młodzikami był spoko, trochę o kryształach, budowie mieczy, piraci handlujący żywym towarem do domu uciech, Griecious spuszczajacy łomot Ahsoce. Tego z tym Gasconem nie dałem rady zobaczyć

Re: celebration

Z tym "Gasconem" oglądałem bez problemu. Był spoko, wprawdzie typ upierdliwy, ale... nowa rasa, oryginalna (nie spotkasz tego u Disneya) i same droidy (super).

Re: celebration

Mówisz? Czyli "czas podjąć wyzwanie"...

Re: celebration

Oczywiście. W TCW są dużo gorsze odcinki.
Jak dasz radę to... ja obejrzę Star Wars Holiday Special (1978) w całości (pierwszy raz w życiu).
Czyli "czas podjąć wyzwanie"... [2]

Re: celebration

Deal. Choć ja wrogowi bym HS nie dał do oglądania.

Co prawda dopiero za tydzień, jak wrócę z przestrzeni beznetowej.

PS. które odcinki uważasz za dużo gorsze?

Re: celebration

So it finally happend...

Obejrzałem...Rasa może i ciekawa, ale odcinki raczej nie.

No może klon był interesujący. I to z czego wykonany jest R2D2, który z wybuchu wyszedł lekko podrapany.

A, i był Tarkin,co troche mi kompensuje poświęcony czas.

Czekam na relację z HS

Re: celebration

No ładnie.
W takim razie już w ten weekend... biorę się za HS
(nie ma że boli).

Które odcinki TCW są gorsze?
Tak z pamięci to trudno, bo powiem szczerze, że wprawdzie niektóre widziałem wielokrotnie, to jednak CAŁOŚĆ tylko RAZ.
Będę miał jednak trochę czasu, to sprawdzę co jest nie tak z tymi droidami, a Tarkina to nawet nie pamiętam.
Pamiętam natomiast, że były przecież odcinki z J.J.Binksem w głównej roli, a to nie mogło być dobre

HS zaliczone

Wczoraj w nocy, a w zasadzie dzisiaj nad ranem - stało się.
Oglądałem wypasioną wersję z reklamami z lat 70.
W sumie 2 godziny bez 2 minut.
Mocna rzecz. Opinie nie są przesadzone.
Aha, ważna informacja - oglądałem na trzeźwo!
Reklamy wchodziły niezapowiedziane więc początkowo sądziłem, iż fabryka Generals Motors to część Uniwersum i jest kanoniczna
Co mogę powiedzieć?
Najgorsze jest pierwsze 10 minut, gdy nic nie mówią tylko "porykują".
Ubogą fabułę uzupełniają występy artystyczne i "kosmiczna" muzyka.
Najbardziej szokujący jest Luke - jego fryzura i makijaż (nawet oczy miał pomalowane kredką).
Najlepszy moment to animacja i Boba Fett
Nie będę wszystkiego zdradzał, żeby innym nie psuć zabawy
Generalnie jestem z siebie dumny - dałem radę, zrobiłem tylko raz krótką przerwę na siku.
Czy kiedyś to powtórzę?
Tak.
Kilka razy dziennie chodzę do ubikacji

Czy kiedyś jeszcze obejrzę "Holiday Special"?
Nie.
No chyba, że wyjdzie na Blu-ray, to wtedy kupię i obejrzę ponownie

Re: HS zaliczone

Nocna pora z powodu sceny z ojcem Chewiego oglądającego soft porno?;p Swoją drogą jakim cudem to przeszło? Dla mnie to jest najgorsza rzecz w HS;p
Co do porykiwania, widać twórcy tego "dzieła" założyli że skoro kwestie Chewiego w ANH nie mają podpisów to jakiś magicznym sposobem fani rozumieją je identycznie jak Han;p Nikt nie zajarzył że jego "tłumaczem" dla widza jest Solo;p
Co do wyglądu Luke`a - krótko po ukończeniu zdjęć do ANH Mark Hamill miał wypadek samochodowy w którym dość poważnie ucierpiał. W HS zamaskowano to makijażem, w TESB mamy scenę z Wampą.
I zgadzam się że jedynym plusem jest Boba, btw. to był jego debiut

Re: HS zaliczone

Oglądałem w nocy, żeby mnie nic nie rozpraszało - nie chciałem, by mi coś umknęło z tego "dzieła"
Na "dzień dobry" dostałem kopa w twarz, gdy zobaczyłem scenografię i tą "meblościankę" Wookiech

Znacznie lepszy był udział Luke`a w Muppet Show:
https://youtu.be/VxWuacDLc9U?t=14

Dawno, dawno temu... nagrałem ten odcinek na radiomagnetofon Jola 2 - to był sprzęt, nie to co teraz:
https://youtu.be/fk9VduysGKo?t=96

Drużyna D

Obejrzałem te 4 odcinki z pułkownikiem Gasconem i...
gość jest bardzo irytujący na spółkę z WAC-47

Ta dwójka psuje odbiór całości, a uważam że jednak odcinki mają bardzo interesujące momenty.
Najgorszy jest pierwszy, gdzie jest masa debilnego humoru - choć przyznam, że R2 "ręce do góry" i WAC-47 "pływający pieskiem w nieważkości" byli nawet zabawni.
Co dobrego w tym pierwszym odcinku?
Początkowa narada, bo Aayla i... Aayla
No i ten Doktor co modernizował droidy - bardzo ciekawa rasa, byłem zaskoczony.
Ciekawsze są dalsze odcinki.
A najlepszy drugi, gdzie mamy:
- piękne lodowe komety (jedna z najładniejszych scen w STAR WARS - cholera, ja chcę te komety w filmie, są rewelacyjne!)
- ciekawą planetę Abafar, która ma POMARAŃCZOWE niebo, wraki na pustyni, stada "strusi" oraz miasto poniżej poziomu gruntu (całość wygląda bardzo interesująco i prosi się o FILM!)

W pozostałych odcinkach jest klon/komandos/bohater i Venator-bomba (piękny wybuch).
Podsumowując.
Skrócić do trzech odcinków, wyrzucić "cyklopa" i "kanałowego robala", a będzie miód malina

Re: Drużyna D

Abafar to najlepsze z tej kwartologii (no jeszcze pani Secura i pan Tarkin) - biały piasek niczym plaże koło Pensacoli, całkiem ładne i pomysłowe, podonkie jak miasta w zagłębieniach.

Czy odcinki z J-J są gorsze? Chyba nie aż tak. W jednym jest Rodia z ciekawą fauna, w drugim jest Hondo i pan z brodą. Odcinki z Ackbarem są słabe ale nie aż tak. Choć czekaj, ten z zakochanym kłapouchem to faktycznie chyba gorszy, nie ratuje go nawet Afrocurcusantianin, tym bardziej że to 6 sezon.

Re: HS zaliczone

Powinieneś dać disclaimer w podpisie, że nie dotyczy on HS

Trochę mi jednak głupio, że tak Cię wrobiłem niejako w oglądanie "klasyki" starłorsowej.

Re: HS zaliczone

40 lat Star Wars to znakomita okazja, żeby nadrobić zaległości. Od dawna o tym myślałem, ale nie miałem odwagi.
Teraz się cieszę, bo już nic mnie nie powstrzyma przed obejrzeniem mojego pierwszego filmu kinowego (jak dobrze pamiętam):
Gamera the Super Monster
https://youtu.be/zApwq5zcMM0?t=8

Re: HS zaliczone

Ja to widziałem, te 3 kosmiczne dziewczyny, zjaponizowany ISD i żółwik, ale prawie nic nie pamiętam. Wyzwanie podjęte.

Re: HS zaliczone

こんにちは – konnichiwa
Gamera zaliczona - po japońsku bez napisów
Było wesoło:
http://38.media.tumblr.com/ca9c561b3a94ca65c4ea1ea8bb147c2c/tumblr_nca4rrKZ9m1qea4gyo1_250.gif
Plakat:
http://ayay.co.uk/backgrounds/b_movie_posters/polish/gamera-super-monster.jpg
Zjaponizowany ISD:
http://2.bp.blogspot.com/-pL2EpDhquec/UKAb_3NZ2pI/AAAAAAAAl8s/bZzGyKKtkPc/s1600/PDVD_097.BMP

Właśnie teraz broń jej,
tej Ziemi
Masz przyjaciół,
masz kompanów,
Masz przyjaźń
masz miłość,
Walcz Gamera,
Ziej Ogniem

GAMERA


さようなら – sayounara

Re: celebration

Jeszcze kilka lat temu czytałem opinie, jakie to odcinki z młodzikami, kryształami i Ahsoką były beznadziejne czy tam że nie dało się ich oglądać. Głupoty - dało się i oglądać, i czerpać radość z tego oglądania, stąd cieszę się, że i Tobie spodobał się ten arc o młodzikach, który pokazał dużo o samym szkoleniu Jedi czy o tworzeniu mieczy świetlnych. Pamiętajmy, że dzięki temu to wszystko, co pokazano w serialu TCW odnośnie tejże tematyki, jest kanoniczne.

Mi tam się te odcinki podobały, aczkolwiek bardziej polubiłem miniserię o Gasconie i droidach. Oryginalna, zabawna, w pewnych momentach smutna, no i są droidy. Jak nie widziałeś to polecam.

Stream

Ważniejsze info na razie - będzie Two Tubes i U-wing.

Re: Stream

Re: Stream

Rook? A nie Rukh? Tak czy inaczej, jest to zaskoczenie

Re: Stream

Rukh, uwierz, na żywo nie patrzy się na ortografię .

Re: Stream

No, pani profesor...

A powiedzieli, który z dwóch rur będzie, czy będą obaj?

Dwururowcy

Dave wspomniał jedynie, że dwururowiec będzie drugim pilotem, tylko tyle. Czyli wychodziłoby na to, że tylko jeden. Pewnie żadnej wielkiej roli mieć i tak nie będzie.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Stream

Long live początek spoilera requistant in pace koniec spoilera Thrawn

Re: Stream

Nic takiego nie powiedzieli... ale uwaga: to ostatni sezon. Ploty się potwierdziły. Mam nadzieję, że FOD tego nie zastąpi...

Zwiastun

zwiastun

Re: zwiastun

-początek spoilera kallus to typ z łotra koniec spoilera

Re: zwiastun

Który ?

Re: zwiastun

Jaki typ?

Re: zwiastun

Sorki pisałem na szybko, pierwsze skojarzenie to początek spoilera ten general, który kazal Casianowi zabic Galena" koniec spoilera instynkt mi podpowiada

Re: zwiastun

Eee, Kallus to teraz oficjalnie Hot Kallus. Wyjaśnię w newsie .

https://twitter.com/search?q=hot%20kallus&src=typd

Re: zwiastun

A wiadomo co z Fettem i Cadem?

Re: zwiastun

Tiya robiła aluzje do Mando, którzy mogą powrócić... ale pewnie chodziło jej o Bo. O Banie ani słowa.

Uporządkuję zdjęcia i biorę się do pisania.

Re: zwiastun

, szkoda

Re: zwiastun

No kurde ten sezon zapowiada się jeszcze lepiej niż 3!
Ogólnie to narracja z początku trailera jest genialna!
Choć później już jest nieco gorzej, ale i tak jest parę rzeczy, które zapowiadają się na naprawdę genialne odcinki czyli Mandalora i Scarif.

Tylko bardzo ciekawi mnie ten wielki biały wilk, a szczególnie co/kto to jest i skąd się wzięło?
W komentarzach na youtobie pisali, że to może być aśka albo co już bardziej prawdopodobne Filoni.

Re: zwiastun

Zastanawia mnie, co Z(j)eb ma na głowie w 1:14

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

A zatem 4 sezon ostatnim? YES!!!! Najlepsza jak narazie wiadomość z Celebration.

A Thrawn pewnie zginie tak jak w TLC. xD

Re: "Rebels" 4x00, czyli jeszcze więcej spoilerowych rozmów o sezonie czwartym

Spoko, będą jeszcze inne seriale, zaś Force of Destiny już w lipcu

no tak

pocałują się po 4 sezonach po czym jego zabiją

A tak naprawdę - REWELACYJNY trailer, ze świetną narracją Vanessy. Bardzo fajny panel, zastanawiam się tylko dlaczego nie na głównej scenie jak ostatnio, zainteresowanie na pewno było.

I czy obecni na celebration nie obejrzeli przypadkiem czegoś jeszcze, jak to z twittera wynika?

Re: no tak

Obstawiałem, że ten serial będzie złożony z pięciu sezonów, a tutaj okazuje się, że czwarty będzie tym ostatnim. Trailer rewelacyjny, nic tylko czekać. Szkoda tylko, że jego podniosły i dość melancholiczny ton przywiódł mi do głowy myśl, że początek spoilera większość bohaterów załogi "Ducha" zginie koniec spoilera...

Re: no tak

-początek spoilera No i co w tym smutnego? Jeedajkowie muszą zginąć a hełm Sabinki będzie fajnym gadżetem w kolekcji Thrawna. Hera, Rex i Chopper przeżyją na stówę więc nie ma czym sie martwić. Z(j)eb też miał wrócić do domu. koniec spoilera

Re: no tak

Fabularnie to co mówisz ma sens i jest bardzo prawdopodobne (a nawet jest pewniakiem, że początek spoilera Hera, Chopper i Rex przetrwają na bank koniec spoilera). Tylko, że należę chyba do mniejszości, która początek spoilera bardzo polubiła załogę "Ducha" koniec spoilera.

Re: no tak

Myślę że po prostu malo kto lubi wszystkich z załogi Ghosta. Dla mnie np. Kanan jest świetny, podobnie Hera i Sabine ale Zeb i Ezra działają mi na nerwy.

Re: no tak

Dla mnie Hera jest świetna, no ale ja ogólnie lubię ogoniaste. Kanan jest coraz lepszy, choć najlepszy był w książce i komiksie. Zeb jest mi obojętny, Ezra ogólnie działa denerwująco, Sabinka jest coraz lepsza, choć z początku była wnerwiajaca i nieco przekoksowana.

Re: no tak

Finster Vater napisał:
Dla mnie Hera jest świetna, no ale ja ogólnie lubię ogoniaste. Kanan jest coraz lepszy, choć najlepszy był w książce i komiksie.
-----------------------
Jak Kannan sie o Herę zaczął ocierać to mi się Killikowie przypomnieli

odcinek

Jeśli spojlery które czytam są prawdą, to osiągamy poziom mroku z TCW. Tylko bardziej emocjonalny.

Ign donosi, że ostatni sezon będzie tylko 15 odcinkowy.

Re: odcinek

Oj... coś się spieszą... nie podoba mi się to. Zapewne po imprezie będzie jeszcze mnóstwo spoilerów i drobnych informacji.

Tak czy siak, zaraz porobię screeny. Chciałabym napisać porządną analizę zwiastuna, także jak wrzucę, to zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, bo pewnie nie wszystko ogarnę .

Re: odcinek

Powodzenia.

Re: odcinek

A ja się zastanawiam czy to nie będzie jak sezon 1, tylko znacznie bardziej - jeden duży arc mocno powiązany.

Ale uuuuuuuu...
No muszę przyznać, że się jakoś po tym wszystkim pozbierać nie mogę...

obrazki

To tak: faktycznie oglądali. Odcinek nazywa się "Heroes of Mandalore", ale na razie nie ma pewności czy to pilot, czy inny. Tak czy siak, jak będzie opis, będzie news . Na razie słyszałam takie spoilery z tego odcinka (ale są bardzo duże, uważajcie): początek spoilera Pamiętacie broń Sabine - tę, którą budowała dla Imperium? Podobno pod koniec odcinka odpala i zabija Ursę, Tristana oraz innych Mando, kompletnie dezintegrując ich ciała. Sabine płacze nad szczątkami. Udaje im się uratować ojca. Jest teoria, że to dlatego Vader mówi w ESB: "Żadnych dezintegracji". koniec spoilera

Łał. Serio zmienili ton...

W kwestii Ahsoki... http://boards.theforce.net/threads/star-wars-rebels-season-4-discussion-spoilers-allowed.50044740/page-13#post-54267169

Oto obrazki.

1. Pomóżcie mi zidentyfikować czy te sceny już były, czy nie. Jest to podczas narracji Hery, więc pewnie tak.

http://i.imgur.com/o8YkINP.jpg - to chyba bitwa o Atollon.

http://i.imgur.com/avZrK0u.jpg

2. Ogromnego wilka Filoni chciał zrobić pod koniec TCW (znajdę newsa o tym). No i to oczywiście aluzja do Mononoke, ale już pojawiają się głosy, że to początek spoilera zreinkarnowana Ahsoka koniec spoilera. Kogo niesie Ezra? Nie wygląda mi na Sabine, o ile nie przerobią totalnie jej wyglądu i zbroi. Do tego niosą jeszcze jakieś pudełko. Do tego wilk omija jakieś pola światła (strzały?)

http://i.imgur.com/NxF6Tar.jpg

http://i.imgur.com/kb0JYyr.jpg

http://i.imgur.com/1TehInL.jpg

http://i.imgur.com/WYXn9nI.jpg

3. Będzie akcja na jakiejś planecie we mgle - nie kojarzę jej. Jak widać, rozwalą jakiś talerz komunikacyjny ładunkami z rhudonium (tęczowa eksplozja).

http://i.imgur.com/Io6Hm0p.jpg

http://i.imgur.com/GAXcB6e.jpg

http://i.imgur.com/IUYzzSr.jpg

http://i.imgur.com/MEb6d9W.jpg

4. Ezra i Sabine z jetpackami, Bridger ma nowy strój.

http://i.imgur.com/mUeBn2G.jpg

http://i.imgur.com/bui7op7.jpg

5. Bo postarzała się... bardzo dziwnie (zmarszczka na czole, ale żadnych siwych włosów czy coś). I to zapewne ona zostanie Mandalorem.

http://i.imgur.com/eIDSIDW.jpg

http://i.imgur.com/dx1l6cn.jpg

http://i.imgur.com/Ay6xyyW.jpg

6. Będzie mnóstwo akcji na Mandalorze - zauważcie, że raz Sabine ma miecz, raz Bo. Mam dziwne wrażenie, że nie będą się do końca dogadywać, co widać na czwartym obrazku. Są też Mando atakujący TIE w powietrzu i Chopper używający blasterów. A, no i zwróćcie uwagę, że Sabine ma stary wygląd... zerwali z tradycją. Chyba.

http://i.imgur.com/6KtYZRk.jpg

http://i.imgur.com/JQ0VMmT.jpg

http://i.imgur.com/Wwcmg68.jpg

http://i.imgur.com/eqnLThF.jpg

http://i.imgur.com/EwiGuLm.jpg

http://i.imgur.com/PHDgiTi.jpg

http://i.imgur.com/qivYlVq.jpg

7. Hot Kallus został kapitanem floty - spójrzcie na insygnia.

http://i.imgur.com/cZ6i1GF.jpg

8. Yavin ślicznie wygląda, spójrzcie na drzewa. To na pierwszym to Y-wingi, nie?

http://i.imgur.com/6egWMg0.jpg

http://i.imgur.com/Mjfh6Jj.jpg

9. Kanan dorobi się jetpacka.

http://i.imgur.com/DRrZbqw.jpg

10. Rukh i Thrawn będą na Lothalu. Noghri walczy elektropałką (może zdobytą od MagnaGuardów? Znając Thrawna...) i nogami.

http://i.imgur.com/OqtTZMO.jpg

http://i.imgur.com/Wszkt3L.jpg

http://i.imgur.com/sawwy3I.jpg

http://i.imgur.com/nJhQ9iu.jpg

11. Hera w eskadrze Czerwonych? No i X-wingi z Chopperem.

http://i.imgur.com/S02IXMq.jpg

http://i.imgur.com/46Lqb1E.jpg

12. *nieudany rzut na wiedzę* Co to za statki (wnętrze też)? I to czołg z "Łotra", prawda?

http://i.imgur.com/LpB6Xcr.jpg

http://i.imgur.com/wLy7ewm.jpg

http://i.imgur.com/JI5lz0Q.jpg

http://i.imgur.com/786FO3h.jpg

13. Hera i Zeb będą mieli jakąś akcję na Lothalu - przebieranie się za cywili, tak myślę. I o ile strój Hery mi się podoba, o tyle Zeba jest... powiedzmy, że wzięłam go najpierw za Cereanina . Pewnie ukrywa, że jest Lasatem.

http://i.imgur.com/V1JjpSX.jpg

http://i.imgur.com/DzOvSz4.jpg

14. *wzdycha* Czy dostaniemy w końcu ten pocałunek?

http://i.imgur.com/rQcf21l.jpg

15. Saw w wersji Ruż Łan... czy to wielki kyber za nim? Wydaje się też, że wątek Gwiazdy się nie skończy - spójrzcie na te sfery. I chyba po raz kolejny będziemy łamać wszelkie prawa podróży nadprzestrzennej.

http://i.imgur.com/cQGOfnl.jpg

http://i.imgur.com/q9eaxaF.jpg

http://i.imgur.com/bCUGDai.jpg

http://i.imgur.com/kQJG4ZS.jpg

http://i.imgur.com/RH8CxmS.jpg

16. Czy to Sabine? Pasowałaby do postaci na wilku...

http://i.imgur.com/q1d6nQo.jpg

17. Deathtrooperzy wrócą.

http://i.imgur.com/iADCxMq.jpg

18. Pamiętacie, jak w "The Lawless" Kenobi stał w hangarze i patrzył na zniszczenia? Identyko

http://i.imgur.com/dXPt2I3.jpg

Była jeszcze konferencja prasowa... ale jestem tylko człowiekiem i dziś więcej nie dam rady.

Re: obrazki

2.Mi się wydaje że ta postać to mama Sabinki. Złoto szara zbroja i ciemny kolor włosów.

Re: obrazki

10, drugi obrazek. Na defenderze są jakieś dziwne czerwone plamy. Albo nieudolne malowanie, albo coś innego. Może krew?

15. Tak, to zdecydowanie wielki kyber

Re: obrazki

A gdzie obrazek z widoku orbity na płonące Lothal, tak bardzo przecież chciałaś jego zniszczenia

Re: obrazki

I nadal chcę

Re: obrazki

W ogóle co jest na tej planecie, że Imperium tak na niej zależy?

Re: obrazki

Oficjalnie - mają fabryki TIE Defenderów.

Nieoficjalnie - prawdopodobnie są na niej kybery.

Z newsów: Filoni powiedział w którymś wywiadzie, że sezon czwarty nie skończy się bitwą o Scarif. Czyli... albo będzie wcześniej, albo w ogóle. Może to i lepiej, acz nie mogę pozbyć się wrażenia, że wszystko jest takie... przyśpieszone. Z 15 odcinkami nie mają szans podomykać wszystkich wątków. Znowu będzie powtórka z TCW.

Re: obrazki

Tylko że TCW skasowali i nie wypuścili wszystkich odcinków, tutaj wygląd na to, jakby im się z jakichś powodów bardzo, ale to bardzo spieszylo, żeby skończyć przed kwietniem 2018.

Pytanie, czy jest to zwiazane z filmem o Hanie, czy z czymś jeszcze?

Re: obrazki

Może z TLJ? Zauważcie, że tematu treningu Luke`a i odbudowywania zakonu unika się jak ognia. A moim zdaniem byłby to idealny temat na serial - śledzilibyśmy Bena i innych uczniów, powstanie rycerzy Ren...

Drugie pytanie: czy się skończy w kwietniu, czy wcześniej, skoro będzie tylko 15 odcinków (a zapewne będzie to format 1 pilot + 13 zwykłych epizodów jak w pierwszym sezonie).

Re: obrazki

Fakt, temat idealny na serial, ale na pewno nie animowany z dziećmi jako targetem jak w przypadku TCW i Rebels.
Problemem jest zakończenie, którym jest śmierć/dołączenie do tych złych WSZYSTKICH uczniów Luke`a. Jakoś nie wyobrażam sobie by odważyli się na taki ruch;p
No ale zobaczymy jeszcze jak zakończą Rebels;p Jeśli większość załogi Ducha zginie, to jest na to nadzieja;p

A może w myśl zasady "kuj żelazo póki gorące" coś pomiędzy TLJ i Ep.IX ? W sumie większość najbardziej tajemniczych rzeczy z nowej trylogii jak np. rodzice Rey czy powody wygnania Luke`a powinny się wyjaśnić w grudniu, tak więc od wiosny 2018r. można by "ciągnąć" temat dalej w serialu?

Re: obrazki

A czytałeś opis nowego odcinka? początek spoilera Zrzucili atomówkę na rodzinę Sabine koniec spoilera, więc nie bałabym się o mrok

A może właśnie pomiędzy VIII a IX... niemniej, dziwne to jest. Pamiętacie tego newsa o wakatach w Lucasfilmie? Myślałam, że to chodzi o FOD, ale tam poszukiwali specjalistów od środowisk 3D, a FOD jest robiony we flashu lub podobnym programie, jak "My Little Pony". Więc... coś się kroi. Sam Filoni zresztą mówił, że ten serial to "eksperyment" i nie oszukujmy się, zrobili go po to, by sprzedać lalki. Nie sądzę, by inwestowali w niego wiele.

Re: obrazki

Wiem że mroku ci u Filoniego dostatek;p Szczególnie w późniejszych sezonach czy to TCW czy Rebels, ale czym innym są stosunkowo bezimienne ofiary z którymi młody widz nie jest zbytnio związany, a czym innym główni bohaterowie, którymi byliby uczniowie Luke`a.

Kolejna animacja 3D jest w mojej ocenie wręcz pewnikiem, pozostaje tylko kwestia ram czasowych w jakich miałoby się to dziać. A może cos o początkach Mocy? Dai Bendu, Je`daii? W końcu w TLJ mamy poznać sekrety dot. pierwszej Swiątyni i "nowego" starego podejscia do niej. To byłby jakis sposób na wprowadzenie Starej Republiki, w końcu Epizody wyczerpią się nam za 2,5 roku i z Sagą mamy mieć min. kilka lat przerwy?

Re: obrazki

1 drugi obrazek był w pilocie do 3 przy scenie kiedy Kanan próbuje wciągnąć mostowiaka do Ghosta z walącej się stacji Imperium, a pierwszy chyba był w finale 3.

2 z tego co się do patrzyłam ze spowalniania trailera, przybliżania obrazków i wnioskowania z elementów zbroi to chyba jednak faktycznie Sabine jest tą postacią, którą niesie mostowiak, ale chyba ręki sobie za to uciąć nie dam.

15 na bank to wielki kyber po za tym w trailerze widzieliśmy jakiś "jasno zielony" wybuch jak w sezonie 1 jak też jakieś kybery rozwalali.

16 dobre pytanie niby jest chyba westar 35, ale to może być też zmyłka równie dobrze to może być ten jak mu to było chyba Mart coś tam, tak czy siak chodziło mi o tego syna brata Sato z odcinka "Iron szwadron".

A na tej konferencji prasowej co było?

Re: obrazki

Akurat kilku ważniejszych umarło, jak Fives czy Satine

Re: obrazki

Tyle, że Fives to klon jakich wiele, a Satine... Cóż, drugiej tak mdłej i nudnej postaci próżno szukać. xD

Re: obrazki

Fives po Rexie był najważniejszym z klonów, nawet Cody zszedł później na trzeci plan

Re: obrazki

Znalazłem, widać pojawi się też Vizago, zaś Lothal will burn
https://cdn3.whatculture.com/images/2017/04/a51e2202f04fa65b-600x400.png

Re: obrazki

Boże jaką ja mam nadzieje że to jest Lothal.

Re: obrazki

Toż to Atollon po bombardowaniu orbitalnym. Pewnie Hera zostawiła tam swojego misia

Re: obrazki

Ale nie wiemy, czy to jest Vizago. Tylko statek podobny .

Re: obrazki

W sumie niegłupim pomysłem byłoby strzelić w Lothal z Gwiazdy Śmierci. Tarkin zrobiłby to w trakcie abordażu Vadera na Tantive IV a potem poleciał tam, gdzie stacja była w ANH gdy pierwszy raz ją pokazano.

Re: obrazki

To ta Gwiazda Śmierci pracowita. Strzelić w 4 planety w tak krótkim czasie xD Ale w Lothal napewno nie strzelą... przynajmniej nie w rebeliantach ://

Re: obrazki

12. Ten czołg z "łotra" - zastanawiam się czy będzie miał gąsienice czy repulsory?

Zasada Disneya jest taka, że w filmach - ze względu na oszczędności - dajemy kółeczka i gąsienice.
A w animacjach - ze względu na oszczędności - wszystko (nawet każda większa skrzyneczka) unosi się samodzielnie w powietrzu.

Już czekam na ten odcinek z czołgiem.
Szarpną się na dodatkowe roboczogodziny czy pójdą na łatwiznę?

Ta czy inaczej, mam bekę z tych oszczędności.

LUCAS WRÓĆ

Re: obrazki

Mogą być różne wersje tego czołgu

Re: obrazki

Nie mogą, tylko są.
Opisali to w przewodniku do R1.
Nie było pieniędzy... ale... napisali fajną historię, że repulsory były zawodne w walkach miejskich

Re: obrazki

No ale to akurat ma sens - repulsory dobre na otwarty płaski teren, nie zagruzowane miasto. Nawet w czasie wojen klonów republikańskie pojazdy kołowe i kroczace miały przewagę nad repulsorowymi pojazdami rebeliantów.

Re: obrazki

Dlatego napisałem, że fajnie wybrnęli (jest tam mowa o awaryjności itp.)
Dużo gorzej opisali zmienną geometrię skrzydeł U-Wingów, jakieś bzdury że poprawia chłodzenie itp.
Ogólnie dobre, szczere podejście twórców R1, którzy jawnie mówią o cięciach budżetowych, w przeciwieństwie do TFA, o którym nic nie wiemy (wielka tajemnica).

Re: obrazki

Jakich rebeliantów ?

Re: obrazki

No, tych, separatystow / konfederatów, co w sumie też = Rebels.

Re: obrazki

Separatyści, Rebelianci, Sojusz czy Resistance to jedno i to samo gó..o.

Re: obrazki

Czołgi będą repulsorowe. Na trailerze widać, że się unoszą w 1:04-1:05.

Re: obrazki

Nie one chyba mają gąsienice, ale kiepsko widać, bo ujęcie jest w mroku.

Re: obrazki

ShaakTi1138 napisał:

10. Rukh i Thrawn będą na Lothalu. Noghri walczy elektropałką (może zdobytą od MagnaGuardów? Znając Thrawna...) i nogami.http://i.imgur.com/OqtTZMO.jpghttp://i.imgur.com/Wszkt3L.jpghttp://i.imgur.com/sawwy3I.jpghttp://i.imgur.com/nJhQ9iu.jpg

-----------------------
Czy tylko mi się wydaje,że Rukh jest zbyt mało przypakowany? Zwłaszcza po zobaczeniu Thrawna walczącego jak jakiś Bruce Lee
I tak szczerze to wyobrażałem go sobie jako mniej wyprostowanego i niższego bardziej jak homo habillis...

Re: obrazki

To, że nie jest jakiś bardzo przypakowany mi nie przeszkadza. Ale też wyobrażałem sobie go w pozycji bardziej przypominającą taką:

http://us.media.blizzard.com/wow/media/wallpapers/comics/comic-worgen01/comic-worgen01-large.jpg

Re: obrazki

O właśnie o takie coś mi chodziło

4

Trochę się obawiam jak będą chcieli zakończyć Rebelsy w tym jednym sezonie. Mając na uwadze, że duża część sezonu bedzie pewnie oparta o Mandalorian i Sabine, więc na rozwiązanie akcji zostanie pewnie parę odcinków.

Nie wierzę w to, że po tym sezonie zarzucą seriale animowane tego rodzaju (uważam, że Freemarkers i Forces of Destiny to jednak bajki dla jeszcze młodszych widzów). W takim razie spodziewałbym się, że zrobią kolejny serial, pewnie gdzieś w okolicach OT. Wtedy pewnie pociagną temat Ahsoki, może Hery, zobaczymy.

A ja się cieszę

że to już ostatni sezon i mam nadzieję, że skończą serial z mocnym przytupem, najlepiej uśmiercając większość głównych bohaterów

Re: A ja się cieszę

Ja bym był najbardziej szczęśliwy gdyby z przytupem zakończyli Rebelsy i zaczęli jakiś serial w czasach epizodów 4-6 startując z jakością co najmniej 3 sezonu SW.

Legendy

Widać wyraźnie, że nie jest łatwo zrobić serial z całkowicie nowymi postaciami i po "ambitnym" początku skończyło się tak, że ratowano serial ściągając kogo się dało.

Lepszym rozwiązaniem byłby serial "Legendy", w którym do kanonu trafiałyby co lepsze wydarzenia i postacie z "Legend". Obejmowałby wszystkie okresy i stanowił zbór niepowiązanych odcinków.
Takie "crème de la crème".

Re: Legendy

To jest fajny pomysł. Wydarzenia nie musiałyby nawet trafiać do kanonu, wystarczyłoby, że występowałyby pod znakiem Legend. Skoro już coś anulowano, to lepiej się tego trzymać i nie mieszać dwóch kanonów (#legendydlalegend ). Ale i tak z chęcią obejrzałbym coś takiego, a fani, zarówno starzy jak i nowi, byliby pewnie zadowoleni, bo to jednak coś nowego i innego.

Re: Legendy

a to jest świetny pomysł - przybliżyłby też Legendy nowym fanom, ściągniętym do fandomu przez TFA.
Właśnie jako zbiór niepowiązanych odcinków, z różnych epok i z różnymi bohaterami.

Tylko, że raczej tego nie zrobią, bo właśnie zaprzeczyłoby to w wielu punktach tak staranie opracowanemu Nowemu Kanonowi :/

Re: Legendy

Taki serial byłby bardzo ciekawy, a nie wszystko się kłuci z Nowym Kanonem, niedawno było info o KotOR 3.

San Holo napisał: Skoro już coś anulowano, to lepiej się tego trzymać i nie mieszać dwóch kanonów .
Ale to już się dzieje - np. Thrawn.

Zresztą też chętnie bym obejrzał nawet taki niekanoniczny serial "Star Wars Legends".

Re: Legendy

No właśnie Thrawn. Wrzucanie Legendarnych postaci do NK jakoś do mnie nie przemawia.

Re: A ja się cieszę

Jestem chyba jedyna, która chciałaby by Kanan przeżył, poleciał gdzieś w te nieznane regiony a Hera po Endorze do niego dołączyła. O. Niech chociaż JEDNA para ma w Gwiezdnych Wojnach szczęśliwe zakończenie!

Re: A ja się cieszę

vilkala napisał:
Niech chociaż JEDNA para ma w Gwiezdnych Wojnach szczęśliwe zakończenie!
-----------------------

Dengar i Manaroo.

A świadkiem na ich ślubie był... Boba.

Re: A ja się cieszę

Hehe.

Re: A ja się cieszę

Ja bym chciał, aby Kanan gdzieś się zaszył i zgłębiał tajniki mocy, coś na kształt Bendu.

Re: A ja się cieszę

Może sobie zgłębiać, byle z Herą

Re: A ja się cieszę

Ze swoimi "mocami" to nie wiem czy samą Herę zgłębi a co dopiero jakieś tajniki.

Re: A ja się cieszę

xD Jakby co może poszukać "poradników" w holonecie

Re: A ja się cieszę

Ja również. Byłoby miło, gdyby Kanan i nawet Ezra przeżyli, z tym, że by zgłębiali tajniki Mocy gdzieś w Nieznanych Regionach. Mogliby wrócić już po upadku Imperium, np. w czasach hipotetycznego serialu osadzonego w realiach między VI a VII Epizodem.

Re: A ja się cieszę

Miło to by były gdyby umarli. Najlepiej w jak najbrutalniejszy sposób.

Nie to że nie lubię serialu, bo bardzo lubię, po prostu nienawidzę terrorystów.

Re: A ja się cieszę

A ja jestem chyba jedyny, który, który chce, żeby przeżył Ezra - w ficu umieściłem go w czasach Nowej Republiki...

Re: A ja się cieszę

Mógłby przeżyć, byle by jakoś sensownie wyjaśnili jego nieobecność w czasie OT. Bo o ile brak Hery można jakoś wytłumaczyć, OT nie jest o pobcznych pilotach, to jednak brak kolejnego "Jedi ktory przeżył" już by był trudny do zrozumienia.

Re: A ja się cieszę

Dlatego musi zginąć.

Re: A ja się cieszę

Niech zdycha.

Re: A ja się cieszę

A kto mówi, że ma być jedi

Re: A ja się cieszę

A co przejdzie na CSM? Raczej nie Chyba najlepiej byłoby żeby Vader go zabil ew. pozabijaliby się nawzajem

Re: A ja się cieszę

Nieważne kto kogo i czy by się pozabijali wzajemnie.
W sumie to jedyną z postaci, której faktycznie chce śmierci jest mostowiak, który po prostu mnie wkurza. Po za tym chce jeszcze śmierci Z(j)eba, al. nie to by mnie szczególnie wkurzał dla mnie zrobił się zwyczajnie mdły i raczej to się nie zmieni bo z jego postaci jest naprawdę już ciężko coś wydusić. A co do reszty to życzę przeżycia tylko Herze, a co do Kanana to byłoby w sumie fajnie gdyby przeżył, ale chyba jeszcze lepiej gdyby zginął w walce czy coś podobnego, a Chopa to dla może rozjechać "przez umyślny przypadek" walec w bazie u terorystów, a co się tyczy Sabine to jest mi w sumie obojętna może zginąć/ może przeżyć czy tam wyjechać na Mandalore mniejsza o to.

Re: A ja się cieszę

Może być szarym jedi, to różnica

Re: A ja się cieszę

I to się zgodzę, choś sama nie widzę sensowanego wytłumaczenia nieobecności Kanana w czasie OT. O ile serce by chciało aby przeżył, to rozum podpowiada, że to wbrew logice. Wymyślą co tam wymyślą, bo w końcu nie raz udowadniali, że można wrzucić do kanonu kompletne bzdury jak choćby spotkanie Ezry i Obi-Wana. Bazując na dostępnych danych Kanan jest obecnie zbyt mocno zaangażowany w walkę, aby odpuścić i zaszyć się gdzieś nie wiadomo gdzie. Przejście na CSM raczej nie wchodzi w grę, więc pozostaje mu śmierć, względnie zamrożenie w karbonicie na czas nieokreślony albo porwanie przez UFO Niezidentyfikowane Siły Porywające Ostatnich Jedi tylko po to aby go wypuścić w dogodnym dla Disneya momencie

Lubię szczęśliwe zakończenia, ale w prawdziwym życiu - tutaj bym chciała dostać coś dramatycznego i wciskającego w fotel

Kanan

Ale kto powiedział, że Kanan miałby być Jedi? Przecież go nawet trudno takowym nazwać. Ewidentnie on, jak i Ezra, zmierzają w stronę tej jakże ostatnio popularnej szarości. Jak dla mnie typowi Jedi to nie są, w szczególności Ezra i koniec kropka. Posłuchajcie sobie choćby, co Kanan mówi w trailerze: „We are the balance”. Dużo to mówi.

Wydaje mi się, że mogłoby być tak, że całkowicie porzuci ścieżkę Jedi i zaszyje się gdzieś daleko. Tego mu w sumie życzę.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Kanan

A czy nie on sam przedstawił się Bendu jako "Jedi Knight"? Zgodzę się, że ani Kanan ani Ezra nie są typowymi Jedi, ale jak widać dość mocno się utożsamiają z wieloma aspektami doktryny zakonu. Kanan sam przyznał w ostatniej rozmowie z Bendu, że już raz próbował się nie angażować i jednak zmienił decyzję. Być może w czwartym sezonie będzie miał kolejny punkt zwrotny i usunie się w cień, chociaż wydawałoby mi się to brakiem konsekwencji w prowadzeniu tej postaci.
A słowa z trailera rozumiem w ten sposób - "jesteśmy przeciwwagą dla Imperium, z nami siły układ sił pomiędzy Rebelią a Imperium jest wyrównany".

Re: Kanan

Mistrz Mateusz napisał:
Ale kto powiedział, że Kanan miałby być Jedi?
-----------------------
Yyyy...on sam
Bendu:What do you call yourself?
Kannan:I am Kanan Jarrus, Jedi Knight.

Re: Kanan

Ciekawe, Kanan nie zna samego siebie.

Re: Kanan

Mógłbyś rozwinąć tę myśl

Vizago

Ostatni raz gdy widzieliśmy ten statek, to odlatywał nim nasz rogaty znajomy. Jeżeli się pojawi to bardzo mnie to cieszy. Uwielbiam ten akcent https://www.youtube.com/watch?v=-b7GAhnVwhA#t=1m28s

Uwaga spoiler!

Post zawiera spoilery, ale jak ktoś już wszedł na główną to już wie.

AŚKA ŻYJE!!!💞

Nom. Skoro Kapelusznik już oficjalnie, przyznał coś, co było dla mnie jasne jak słońce ponad rok temu...Czyli że te słowa Aniego były ściemą i strachami na lachy:

https://youtu.be/_QkfWdYae4M

Bądź Vaderowym pitoleniem o Szopenie.

Zastanawia mnie, co z żywą Aśką. Znaczy jaki śliczny - czarny oczywiście, jako że Skyguy cierpi na szeroką kolorystyczną nietolerancję - outfit wdzieje...hm, hm, hm.

Oby było to coś naprawdę wystrzałowego, jak na Uczennicę CSM przystało. Znaczy akurat, to będzie taka nauka CSM dla picu, jako że jej mistrz jest takim co zabłądził przypadkiem na CSM, ale co jak co, prezentować się należy, hyhy.

A bardziej poważnie - choć szczerze jakimś gustownym wdziankiem u Tano nie pogardzę, skoro tyle czasu biegała w tym czerwonym staniku i miniówie, wypada zmienić styl i udawać poważnych...-

Teraz życzę sobie tylko przepiękny flashback. 😍 Taki w którym Ani zasłania Aśkę własnym na wpół robocim ciałem, 🎂 dzięki czemu ona przeżywa wybuch, od którego wysadziło całą piramidkę i który na zdrowy rozum winien rozerwać ją na strzępy.

Jeśli w pakiecie Kapelusik wsadzi w usta Vaddiego po raz drugi: I would never let anyone hurt you, Ahsoka...never 💞

Wtedy drogi Daveb będziesz w moich oczach rozgrzeszony, zbawiony, itd. Za twe grzeszki, jakimi są obniżenie standardu z TCW o 5 poziomów niżej, i stworzyłeś coś takiego jak Rebels. Z którymi to, z ręką na sercu, daleko byś bez postaciami od Papy George, nie ujechał.

Rozgrzeszon będziesz, za to że męczyłeś mnie tymi nudnymi jak flaczki wołowe patałachami z Ghosta 😈 tak długo, że aż uwierzyłam że oglądam Rebels nie tylko w nadziei, iż na moment kuknie Vaddie, Tarkin, Aśka, Rex, Leia czy nawet Hondo.

Co oczywiście było głównie oszukiwaniem samej siebie. Także tego. Załatw mi flashback o którym mówię, a już niczego od Ciebie nie chcę.
Nawet nauki Ahsoki przez Vaddiego w CSM, to by było zbyt piękne żeby to w Rebels pokazali.
(A nawet jakby pokazali, to na 90% zgibaliby temat, także dziękuję bardzo ).

No, a teraz, drogie Rebelsy z ultra męczącym kosmicznym Aladynem na czele, grzecznie do piachu, tam gdzie wasze miejsce, żebym nie musiała się wiecej wami przejmować.

Re: Uwaga spoiler!

Przykro mi, ale to nie tak jak myślisz;p
Ahsoka to najprawdopodobniej ten biały wilk;p
Reinkarnacja, bo Vader mimo wszystko ją dziabnął mieczem;p

Re: Uwaga spoiler!

Przyznam że to malownicza halucynacja. Aż szkoda że nieprawdziwa.

Uwaga! Info dla niezorientowanych* Będą wygłupy z mojej strony :

Luke podobno ma mieć za zwierzątko papużkę. Może to tak naprawdę jego zreinkarnowany stary? Już wiadomo czemu Luke czuje się winien przejścia siostrzeñca na CSM. Bo zostawiał małemu Kylo pod opieką tą niecną papużkę.
😝 😄

Re: Uwaga spoiler!

no to zobaczymy kto zdziwi się bardziej...

Re: Uwaga spoiler!

Wiesz, gdyby Dave był takim amerykańskim Miyazakim, toby sobie mógł wg mnie próbować artystystycznie co się podoba żywnie...ale nie jest.
Księżniczka Mononoke nie potrzebuje szkalacji.

Re: Uwaga spoiler!

ja nie oceniam, ja mówię że wersja z wilkiem to w zasadzie fakt. Czy to dobry pomysł czy nie - pewnie okaże się w praniu, tj przy emisji odcinka.

Re: Uwaga spoiler!

Raczej zły.

Re: Uwaga spoiler!

Przykro mi, ze sie rozczarujesz, ale Darth Vader pozbawił ją życia. Co za bydlę..

Re: Uwaga spoiler!

Anakin podług cyklu reinkarnacji zostałby kobietą, która stalkowałby schizowany psychol, który chcę ją ratować a na końcu dusi. Nie róbmy z szamba perfumerii. Papużki są słodkie, Anakin cuchnie.

Re: Uwaga spoiler!

Mily napisał:
Papużki są słodkie (...)
-----------------------
Nie wiem czy ich mięso jest takie słodkie ale to pewnie zależy od człowieka i jego smaku

Re: Uwaga spoiler!

Ale to mają być maskonury, nie papugi. Poza tym maskonury to czyste zło.

Re: Uwaga spoiler!

Drogi Filoni.
Zostaw Aszokę w spokoju, niech się błąka po tych podziemiach Malachor, czy lata jako sowa za Bendu czy cokolwiek. Ale niech już nie wraca.
A najlepiej potwierdź, że Vader ją załatwił, tak jak trzeba i jak powinien.
Wtedy może wybaczę Ci zrobienie z niej zimnej rebeliantki co kolegów Jedi na śmierć zostawia, bez żalu i zastanowienia.
Aczkolwiek jakby miała jakaś jej maleńka część wrócić jako wielki wilk to proszę bardzo. Wilki są miłe.
Wtedy może wybaczę Ci zawalenie świetnego, rodzinnego serialu o posklejanej rodzinie, z fajnymi bohaterami i gwiezdnowojennym klimatem, postaciami z serialu, którego Ci nie dano dokończyć.

Czy jakoś tak

Re: Uwaga spoiler!

Filoni to przede wszystkim powinien SW zostawić w spokoju. xD

Re: Uwaga spoiler!

Princess Fantaghiro napisał:
Uwaga! Info dla niezorientowanych*
😝 😄
-----------------------

No i kim są Ci niezorientowani? xD

Re: Uwaga spoiler!

Wydaje mi się że tutaj akurat wszyscy są zorientowani, a przynajmniej znakomita większość.

Re: Uwaga spoiler!

Reinkarnacja? Pewnie masz rację. Z tym że Ahsoka powinna smażyć się w piekle, niezależnie od tego czy jest takowe w GW czy nie.

Re: Uwaga spoiler!

Ahsoka is dead. Bury it.

Re: Uwaga spoiler!

A, wkurza mnie najbardziej to, że targetem dla niego są dzieci, a nie ogólnie fani Star Wars. O ile nie narzekam na Rebels, bo ktoś go tam chyba strzela po potylicy jak gość ma głupie pomysły, to cieszę się, że serial się kończy, bo gadanie, że trudno jest uśmiercić jakąś postać, bo "dzieciaczki" nie mogą patrzeć na drastyczne sceny. To nie jest jakaś baja dla małych kuźwa księżniczek jak pewna osobistość z Bastionu. Śmierć przychodzi nawet znienacka, takie jest życie, więc niech w Star Wars też będzie takie życie jak to było w R1.

Re: Uwaga spoiler!

Mój duuużo młodszy ode mnie brat, martwi się tylko i wyłącznie jak umierają Imperialni. Śmierć rebeliantów go cieszy. Wszyscy koledzy z jego klasy mają podobnie. (10-11 latkowie) Być może to moja zasługa.

Re: Uwaga spoiler!

You save Martha

Czy

Zwolenicy teorii, ze aśka przeżyła nie rozumią, że to, że ona zlazła do podziemi to nie koniecznie znaczy, że dalej żyje równei dobrze mogły to być jej ostatnie kroki, bo to jest bez sensu żeby po takim wybuchu, po którym Vader ledwo zipiał ona uszłą bez szwanku z tego. Dla mnie opobiście jej wątek już się skończył definitywnie po prostu kopła w kalendarz i tyle, koniec tematu.

Re: Czy

Nie oszukujmy się, to jest serial dla dzieci, jeżeli czyjaś śmierć nie była pokazana, to oczywiste jest to, że ta postać dalej żyje i powróci. Przeżycie takiego wybuchu jest bez sensu, ale co z tego? I bardziej niemożliwe jest jej przetrwanie po tej eksplozji, tym bardziej możliwe jest to, że ją przetrwała To jest serial animowany, logika jest tu zbędna...

Re: Czy

Z bólem serca muszę zgodzić się z Sanem Holo.

Re: Czy

Ja nie rozumiem zwolenników teorii, że Aśka zginęła - przecież wyraźnie widać że trzyma się za łokieć i tylko lekko utyka. To ma znaczyć, że nie przeżyła - jak bardzo trzeba jej nie cierpieć, żeby jej tak źle życzyć

AHSOKA ŻYJE!

Re: Czy

Może i żyje ale żyć nie powinna.

Podsumowując moja teoria spiskowa

na zakończenie 4 sezonu.
Wydaje mi się w oparciu o zwiastun że z załogi Ducha do wydarzeń w Nowej Nadziei przeżyje tylko Hera - wskazywałby na to tok narracji zwiastunu. Myślę że Ezrę i Kanana wystarczyłoby wysłać na tajną misję na Alderaan by tam wspomóc tworzenie ruchu oporu i rozprzestrzenianie ich na inne planety - obaj zostaną na planecie podczas efektownej eksplozji związanej z eksperymentalnym użyciem Gwiazdy Śmierci. Co do Sabine, to może zostać ona ofiarą wewnętrznych walk między klanami Mandalorian, ewentualnie poświęci się by ratować kogoś z własnej rodziny. Jeżeli chodzi o Hot Kallusa, to myślę, że po numerze jaki wykręcił, pani gubernator Pryce i admirał Thrawn za punkt honoru wezmą sobie złapanie agenta i w efekcie jak połączą siły może im się to udać - liczę na pokazowy proces i egzekucję na Coruscant. Na koniec Zeb który postanowi uratować swojego nowego przyjaciela zginie podczas próby jego odbicia.
Tak więc z ekipy zostanie tylko Hera i Chopper, no i AP 5.
Niestety to tylko moje dywagacje i marzenia - na finał będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Re: Podsumowując moja teoria spiskowa

Bardzo mi się podoba ta teoria spiskowa, zmieniłabym tylko śmierć Kanana i Ezry na bardziej widowiskową (mógłby ich dopaść Vader)

Re: Podsumowując moja teoria spiskowa

Wszystko co jest wyżej po wyobrażeniu wygląda w sumie całkiem ciekawie choć faktycznie lepiej by było gdyby mostowiaka i Kananna usmażył Vader, albo jeszcze lepiej udusił.

Re: Podsumowując moja teoria spiskowa

Moim zdaniem wydaje mi się, że Sabine poświęci się by uratować nowego Madalora. Co do Hery, jej narracja z trailera może zostać użyta w ostatnim odcinku. Powiedzmy, że siedzi otoczona młodymi rebeliantami i nagle dostają wezwanie nad Scarif. Ostatnie sceny serialu to jak Duch z nową załogą udaje się do walki.

PS. Moim zdaniem, co już wielokrotnie zaznaczałem, Ezra i Kanan powinni zginąć w walce z Inkwizytorami (przy okazji kładąc spektakularny kres tej organizacji).

Re: Podsumowując moja teoria spiskowa

Też mi się wydaje, że jeśli Sabine ma zginąć to zapewne w obronie nowego Mandalora. Byłaby to godna śmierć i zapewne spektakularna.

Re: Podsumowując moja teoria spiskowa

Jednak uważam ż Sabine poświęci się raczej dla rodziny. Przemawia za tym schemat odcinków z nią w sezonie 3. Po długim czasie odzyskała swoją prawdziwa rodzine i zyskała ich akceptację, czyli coś na czym jej najbardziej zależało. Jeżeli brać na serio przecieki co do 1 odcinka 4 serii, to wydaje mi się że bardziej prawdopodobne jest jej poświęcenie dla rodziny niż oddanie życia za nowego Mandalora. Co do Inkeizytorów, wolałabym już ich nie oglądać - wystarczyło ich na 2 sezony - dobiły mnie helikopterki z mieczy świetlnej - nie chce słyszeć np o Dziewiątym Bracie czy Jedenastej Siostrze. Nie pogardziłabym jednak jakimś ciekawym przeciwnikiem. Jeżeli zaś chodzi o Lorda Vadera to nie pakujemy go w konflikt z trzeciorzędnymi Jedi z czwartorzędnej planety - to do niego nie pasuje - zreszta i tak w końcówce 2 sezonu nie interesował sie zbytnio Ezrą i gdyby nie Ashoka zgniótłby go jak robaka. Liczę za to na efektowne polowanie na zdrajcę Kallusa i rewanż ze strony duetu Thrawn-Pryce. No i na nie mniej efektowna egzekucję za zdradę Imperium. Odnośnie Hery to faktycznie może strzelić taka przemowę do rekrutów. Fajne dywagacje, No nie ?

Plakat

Najpewniej to jest plakat 4 sezonu https://i.redd.it/3q80oy9xo00z.jpg

Re: Plakat

Chociaż jest bardziej urozmaicony niż plakat 3.
CIekawe swoją drogą czy Thrawn faktycznie w 4 sezonie będzie istotny czy tak jak Maul w 3 sezonie był w 3 odcinkach żeby w końcu zdechnąć choć losu czerwonego bynajmniej Thrawnowi nie życzę.

Re: Plakat

bardzo fajny i Thrawn na nim jest, a to zwiastuje jego większą obecność bo po trailerze myślałem, że pojdzie na drugi plan xD

Filoni

miał wczoraj urodziny i wyjaśnił jedną kwestię
https://mobile.twitter.com/dave_filoni/status/872631916775657474

Re: Filoni

Trzeba spytać się Shaak czy Filoni mówi prawdę czy też nie, zna go na wylot

Re: Filoni

Rysunek dla bardzo opornych. Zawsze mówiłem że Ezrasz jadący na Aśce to chory pomysł.

Re: Filoni

Finster, to mentalny obraz bez którego mogłam się obejść

@Sheldon - ściema. Filoni to wredny typ i fanów w błąd wprowadzać jest rad. Nie robi to tak dobrze jak Freddie, ale próbuje . Pamiętacie tę akcję z koszulką? No bo niby kim innym byłaby w zwiastunie? Rukhem? Hot Kallusem?

Re: Filoni

Przeca pisałem, że to chory pomysł

A co do zwiastunu - przecież na tym obrazku to wyjaśnione (w typowy pokrętny Filoniowy sposób) - "not the wolf", ale "not the owl" to już nie

Re: Filoni

O tej "sowie" mowa?

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/65/a1/67/65a167f1cf76323e67cd1ca9bae54113.jpg

Wygląda dobrze w czerni, hehe.

PS. Oczywiście to tylko moje domysły...mam nadzieję że Filoni nie przespał wszystkich pogadanek Żorża.

Re: Filoni

Jak mam być szczera, to oglądałam obrazek w pracy pobieżnie, więc się nie przyglądałam uważnie. Czyli wraca stara plota z sową. Wilk zaś... niby może być tylko wilkiem, ale są jeszcze te rysunki naskalne, które widać na zwiastunie.

Re: Filoni

Shaak, powiem brutalnie - dla mnie Aśka niestety nie żyje, zamordowa przez swojego byłego mistrza. No trudno, tak bywa*. I IMHO lepiej, żeby tak zostało. Nie lubię przekombinowanych plotów.

*co nie zmienia mojej opinii, że Aśka zasługuje na własny spin-off, vel drugi występ na dużym ekranie.

Re: Filoni

Też bym wolała, żeby nie żyła nż by miała wracać jako dziwna inkarnacja Mocy. Ja z kolei nie lubię dziwnych podchodów, kombinacji i obiecanek Filoniego. Mam tylko nadzieję, że ostatecznie pozamyka wszystkie wątki dotyczące śmierci/przeżycia poszczególnych bohaterów, nie pozostawiając miejsca na domysły i teorie spiskowe.

Re: Filoni

Uff. Chociaż jeden kretyñski wymysł fanów się nie sprawdził..

Bo wątpię żeby Filoni tak ściemnił we własne urodziny. Byłoby to mocno nie teges.

Re: Filoni

Wiesz co, tolerujemy cię tutaj, ale daruj sobie swoje wątpliwie "inteligentne wypowiedzi" pokroju "Kretyński wymysł"

Re: Filoni

Filoni ściemnia jak to ma w zwyczaju i pewnie jeszcze ma radochę z teroii spiskowych wymyślanych przez fanów

Re: Filoni

Kapelusznikowi lepiej za bardzo nie ufać.
Przykład?
Nie będzie X-winga, Nie będzie X-winga, może będzie, może zobaczymy X-winga, a w zwiastunie 4 wcale nie było X-wingów?

Ahsoka

W tego, że Ahsoka to wilk albo nawet ten ptak od początku wydawało mi się bez sensu. Ale to, że ona żyje to moim zdaniem raczej pewne. Jeśli się nie pojawi w 4 sezonie to pewnie znowu dostaniemy jakiś coming out w kolejnym serialu.

Re: Ahsoka

Mossar napisał:
W tego, że Ahsoka to wilk albo nawet ten ptak od początku wydawało mi się bez sensu. Ale to, że ona żyje to moim zdaniem raczej pewne.
-----------------------


💞💞💞 Iii...wiedziałam że mam tu jakąś pokrewną duszę.

Re: Ahsoka

Mossar napisał:
dostaniemy jakiś coming out w kolejnym serialu.
-----------------------

Ahsoka jako lesbijka? Już widzę te arty na tumblr. xD

Re: Ahsoka

Oj Lubsok, nic się nie zmieni, tumblr w 99% jest przekonany że hetero i Ahsoka to dwie odrębne sprawy.

W sumie się im nie dziwie, wystarczy zobaczyć ją w zestawie z tym wymoczkiem Bonterim i nagle wszystko jasne (przez ten fatalnie rozegrany, kliszowaty trójkąt nie mogę znieść Onderon arc) XD

Re: Ahsoka

Dobrze że tego czegoś na "t" nie używam

Onderon Arc był ogólnie taki sobie [z wyjątkami], ale akurat "kuszenie młodego padawa" było fajne, a komentarze Anakina (w oryginale) - bezcenne.

Re: Ahsoka

A propos Ahsoki...

https://twitter.com/dave_filoni/status/883124880157192192

Wiecie co, fajnie, że to wstawił, ale trochę denerwuje mnie ta cała "historia za kulisami". Nie ma w odcinku, ale ot, mi się przypomniało, a tak w ogóle to jest to kanon, szukajcie sobie na Twitterze. Mam wrażenie, że więcej szeroko pojętej nowokanonicznej zawartości wychodzi właśnie na Twitterze od Hidalga i spółki, a nie w książkach

Re: Ahsoka

Też to zauważyłam i też mnie to denerwuje, bo nie mam czasu na śledzenie wszelkiego typu mediów społecznościowych. Jak to dobrze, że jest Bastion

Re: Ahsoka

I kolejna odpowiedź na pytanie dlaczego nie mogę polubić panny Tano
Znowu sekret zachowała dla siebie, mimo iż na Malachor jechała ze świadomością, że może tego nie przeżyć. Ale po co choć cokolwiek powiedzieć Kananowi, eeee tam.

Podobnie z Rexem "zaufaj mu", a twoje traumy mam w poważaniu (bo o zgiń se na imperialnych torturach nawet nie wspomnę)

Oraz popieram przedmówczynię, to rozwijanie kanonu poprzez media społecznościowe jest naprawdę irytujące. Dobrze, że jest bastion i tfn i jakoś człowiekowi udaje się być w miarę na bieżąco.

Re: Ahsoka

-Ale po co choć cokolwiek powiedzieć Kananowi, eeee tam.

Nie no, powiem mu, niech się zamartwia i niech zrobi coś głupiego (np. strzał z ogłuszacza i nasza ekipa leci na Malachor sama, ze skutkiem wiadomym).

Nb. kolega Kanan to facet, jeżeli ktoś zaufany mu mówi żeby zaufał, to tak własnie powinien postapić (i aż dziw bierze, że tutaj Ezrasz okazał więcej rozsądku)

Re: Ahsoka

Ezrasz nie widział jak mu klony mordują Mistrzynię i polują na niego brutalnie i bezwzględnie.

Oraz ja mam jednak większą wiarę w rozsądek Kanana - jego Bendu by zaintrygował, zostawił by na potem bo nie przesunął by misji, ale po powrocie, może jednak szybciej wiedziałby gdzie się udać po pomoc

Re: Ahsoka

No dobra - tylko że to było dawno, a dwa to koniec końców właśnie klon go ocalił. Kanan w koncu duży chłopiec już jest. Więcej wiary w ludzi

Re: Ahsoka

Yyyy ale Kannan nigdy nie dowiedział się kto go uratował. Łatwiejsze zniszczenie wrogiego statku przypisał jego uszkodzeniom wewnętrznym.
Nic tak nie poprawia bezpieczeństwa jak zawierzenie swojego życia ludziom stworzonym do wykonywania rozkazów

Re: Ahsoka

Aż sprawdzę, czy nie wiedział.

To "trust him" było o tyle uzasadnione, że gdyby powiedziała wprost że chodzi o klony, to na 100% by nie poleciał.

Re: Ahsoka

Nie. To jest upupianie go i pokazanie, że wcale mu nie ufa. Ponieważ jakby wyjaśniła ZADAŁBY PYTANIA.

I musiałaby na nie odpowiedzieć. I zmierzyć się z tym co przeszedł.

A tak ma spokój, a że wystawia Rexa na niebezpieczeństwo? I Kanana i jego drużynę? No trudno, przecież nie będzie im wyjaśniać jak jakiś zwykły śmiertelnik

Nie wiem co siedziało w Filonim, że ją taką w Rebelsach stworzył, ale uwierz mi dla osoby, co najpierw poznała ją tam, PÓŹNIEJ w TCW, panna Tano niestety nie wypada korzystnie. Nie mam do niej sympatii i sentymentu, widzę tylko dość antypatyczną i zimną kobietę. I jasne w TCW była fajna, ale serio, odwrócona kolejność się mści.

Re: Ahsoka

Nie ufasz mi
Prawdopodobnie tak ale myślisz że Kannan się nie domyślał? Wydaje mi się że nie był zbytnio zaskoczony

Re: Ahsoka

No tak, odwrócona kolejność sporo tłumaczy.

Jak też tłumaczy logika filmu/serialu - tłumaczenie wszystkiego łopatologicznie, jak krowie na rowie zepsuło by niespodziankę następnego odcinka (znaczy, ja się domyślalem że to Rex, ale czy każdy) i całe napięcie budowania sceny Kanan - klony (też nie byli zachwyceni widokiem Jedi) - to odnośnie Filoniego

A odnosząc się do całej sytuacji, to ona ma chyba w danym momencie sporo na głowie (coś jej zaczyna świtać że mistrzunio chyba jednak przeżył). To jest wojna, jest czas decyzji, nie dyskusji. Zresztą, chwilę później ratuje naszym dzedajom tyłki.

A czy jest zimna? W sumie to jest jej bardzo mało w Rebelsach, żeby tak kategorycznie wnioskować. Natomiast sądząc po scenie z "całunu..." to chyba jednak nie do końca.

Re: Ahsoka

W życiu jak za kierownicą - stosuję zasadę nieograniczonej nieufności.

I tak sobie sprawdziłem, i wychodzi ze się domyślał, był za bardzo zsynchronizowany jak na przypadek. Making things right... No ale może to zwykly przypadek.

Re: Ahsoka

Bardzo mądrze
Może się domyślał, może nie. Ważne jest to, że nie wiedział tego napewno

Moje przypuszczenia

Oto jak osobiście widziałbym 4 sezon po zobaczeniu trailera:
1.Antagoniści - chciałbym, by ostatni sezon miał dwóch głównych antagonistów - Thrawna i Vadera. Ten pierwszy oczywiście kontynuowałby niszczenie Rebelii, a drugi postanowiłby osobiście i na zawsze skończyć z Kananem i Ezrą. I do tego powinni wrócić Inkwizytorzy, bo ze słów 8 Brata wiadomo, że ci polegli na Malachorze nie byli ostatnimi.

2.Mandalorianie - wiadomo, że odcinek pilotażowy opowie o sytuacji wśród Mando`ade, lecz nie chciałbym, by ta historia została zamknięta w tej produkcji, lecz rozstrzygnęła się w "normalnych" odcinkach w trakcie sezonu. A jak miałoby to być? Sam pilot niech będzie taki jak przedstawiają te spoilery:
http://star-wars.pl/News/21878,Celebration_Orlando_2017_Opis_odcinka_Heroes_of_Mandalore.html.
Uwolniony ojciec Sabine daje anty-imperialnym Mandalorianom obraz sytuacji w obozie ich przeciwników i opracowują plan kontrofensywy. Sabine dzierżąc Mroczny Miecz przekonuje kolejne klany do poparcia klanu Wren, natomiast Bo-Katan mianuje się nowym Mandalorem i zamierza obalić pro-imperialnego gubernatora z klanu Saxon. Anty-imperialni Mandalorianie przejmują w końcu inicjatywę w Mandaloriańskiej Wojnie Domowej i mogą przypuścić atak na samą Mandalorę, która zdecyduje o losie całego społeczeństwa Mando`ade. Podczas bitwy Bo-Katan prowadzi swoich wojowników do szturmu na Sundari, a Sabine osobiście staje do walki z gubernatorem z klanu Saxon. Pokonuje go trzymając w ręce Mroczny Miecz, a anty-imperialni Mandalorianie pokonują pro-imperialnych i wygrywają wojnę domową. Odtąd lud Mandalorian jest niezależny od Imperium.

3.Rebelia vs Imperium - po klęsce na Atollonie rebelianci muszą działać w całkowitym ukryciu i zejść do kompletnej partyzantki (tak jak to wspomniano w przewodniku do "Łotra 1"). Niech zostanie pokazane sformowanie Rady Rebeliantów i przybranie tytułu Kanclerza przez Mon Mothmę. Wiemy, że Sojusz zaatakuje Garel, Ord-Biniir i Lothal. Chciałbym, by pokazano te bitwy w nadchodzącym sezonie (kolejność taka jak podałem przed chwilą). Zanim jednak miałyby one nastąpić, to chciałbym zobaczyć jak Rebelia pozyskała X-wingi. Widziałbym to jako odcinek fillerowy na początku sezonu, a kręciłby się wokół firmy Incom Corporation. Ze wspomnianego wcześniej przewodnika do "Łotra 1" wiadomo, że Imperium w końcu znacjonalizuje korporację, a odcinek miałby wyjaśniać jak do tego doszło: Incom już wcześniej poparł Rebelię dostarczając jej U-wingi (słownik do "Łotra 1" wyjaśnia, że Bail Organa tak zmanipulował protokoły Senatu, iż jedna z "zaginionych" partii U-wingów została "odnaleziona" przez rebeliantów - odcinek miałby się zaczynać właśnie odebraniem tej partii na Yavinie 4). Do dowództwa Sojuszu dochodzą głosy, że Incom zbudował uniwersalny myśliwiec zdolny do walki w każdej sytuacji i mogący poradzić sobie ze wszystkim. Jednak Imperium również dowiaduje się o zdradzie firmy i postanawia ją znacjonalizować. Zadanie zdobycia X-wingów zostaje powierzone załodze "Ducha", którą po śmierci Sato dowodzi teraz Jaś Dodonna. Te sceny z "Duchem" pośród wielkich kul i z Herą wchodzącą w nadświetlną w hangarze to właśnie fragment odcinka o pozyskanie X-wingów i ocalenie popierającego Rebelię przywództwa Incomu. Odcinek kończy się zniszczeniem imperialnej stacji w tej tęczowej eksplozji oraz zdobyciem wszystkich wyprodukowanych i oczekujących X-wingów przez Sojusz.
Jeśli chodzi o Imperium. Skoro ten kretyn Konstantine wreszcie zginął to teraz Thrawn bierze sobie nowego, a raczej nową przyboczną. A kto to miałby być? Oczywiście Rae Sloane!!! Skoro sama ma się w przyszłości stać Wielką Admirał, to uczynienie Thrawna jej mentorem byłoby idealnym spoiwem fabularnym. A teraz do rzeczy. Do sukcesie na Atollonie Thrawn zamierza odnaleźć główne siły rebelianckiej floty, gdyż dobrze wie, że to zgrupowanie na Atollonie nimi nie było. Dowodzi siłami Imperium w bitwach o Garel i Ord-Biniir za każdym razem niwecząc plany Sojuszu. A jak miałaby się zakończyć historia niebieskoskórego Wielkiego Admirała. Ciężko mi to mówić, ale spójrzmy prawdzie w oczy - on zginie (inaczej po co kanonizowano by Rukha?). Będzie to miało miejsce w finale sezonu podczas szturmu na fabrykę TIE Defenderów na Lothalu. Rebelia podejmuje ten atak w akcie desperacji, by odbudować rozsypane morale po porażkach na Garel i Ord-Biniir. Początkowo to imperialni będą wygrywać dzięki Thrawnowi, lecz punkt zwrotny nastąpi, gdy dojdzie do zdrady Rukha. Nasz Noghri zabije Wielkiego Admirała i obróci sytuację na korzyść Sojuszu, który zniszczy lothalską fabrykę uzbrojenia (dzięki temu Imperium nie będzie posiadało TIE Defenderów podczas Galaktycznej Wojny Domowej).

4.Użytkownicy Mocy - chcę powrotu Inkwizycji, by móc ostatecznie wyjaśnić tą kwestię. Kanan i Ezra wiedzą, że są za słabi, by mierzyć się z Sithami, lecz postanawiają ich osłabić poprzez zniszczenie Inkwizycji. Sam Vader natomiast zamierza skończyć z tymi Jedi i wysyła za nimi kolejne grupy Inkwizytorów. Pojedynki mają miejsce podczas walki o pozyskanie X-wingów, podczas bitew o Garel i Ord-Biniir oraz jeszcze w paru innych odcinkach. Jednak w pewnym momencie Jarrus wpadnie w zasadzkę w której będzie na niego czekać cała gromada Inkwizytorów. W jej wyniku Kanan zostanie zabity (niech ma to miejsce gdzieś w okolicy 10 odcinka). Ezra mocno przeżywa stratę mentora (czy ma ulegać żądzy zemsty czy nie - to zostawiam waszej opinii). Bridger kontynuuje polowanie na Inkwizytorów i w przedostatnim odcinku sezonu zabija ostatniego z nich. Natomiast na zakończenie miałby miejsce wielki pojedynek między Ezrą i Vaderem, oczywiście podczas szturmu Rebelii na Lothal. W jego trakcie Mroczny Lord Sithów zabija młodego Jedi, który przez caly 4 sezon zdobył niezłą siłę i był w stanie opierać się Vaderowi, lecz nawet to nie starczyło (według mnie do czasu pojawienia się Luke`a nie powinien się trafić nikt kto byłby w stanie pokonać Vadera).

5.Co po sezonie - powiedziane zostało, że nie ujrzymy w finale sezonu 4 bitwy o Scarif z perspektywy załogi "Ducha", lecz to nie oznacza, iż nie możemy ujrzeć tego w ogóle. Co powiecie na pomysł z animowanym filmem pełnometrażowym? Skoro "Wojny Klonów" zostały poprzedzone filmem to czemu by nie zakończyć filmem "Rebeliantów", który miałby wyjaśnić co stało się z załogą "Ducha" po śmierci Ezry i Kanana, a nawet pokazać ich losy podczas bitew o Scarif i Yavin.

Re: Moje przypuszczenia

1. A ja bym chciała jeszcze jakiś antagonistów. Dobry antagonista gwarantuje dobry serial. Vadera nie chciałabym mieszać do czegokolwiek - może jakieś cameo, ale nic więcej.

2. Zobaczymy co będzie w drugim odcinku, bo na Celebration pokazali tylko połowę.

3. Będzie odcinek o X-wingach, a co do reszty, to byłabym przeszczęśliwa, gdyby tak było . Nie jestem co prawda pewna, czy szturm na fabrykę to finał - odcinki z Lothalu pokazywali na zwiastunie, a to tylko pierwsza połowa.

4. Tak, ja chcę nowych inkwizytorów. Kropka.

5. Pomysł niezły, ale raczej wątpię. Pisałam już wiele razy: mam dziwne przeczucie, że ekipa chce jak najszybciej zakończyć "Rebeliantów" i przejść do czegoś nowego.

Re: Moje przypuszczenia

1.Antagoniści - chciałbym, by ostatni sezon miał dwóch głównych antagonistów - Thrawna i Vadera. [2]. Inkwizytorzy niech sobie będą, w kńcu ktoś po złej (umownie złej) stronie też musi zginąc. Kanan niech przeżyje, żeby się Vilkala cieszyła a nie popadła w depresję.

3. - tu chciałbym żeby crawl z ANH mówił prawdę, i żeby PIERWSZE (czy Filoni słyszy???) zwycięstwo - o ile w ogóle to było zwycięstwo. Tak więc, niech sobie zniszczą fabrykę na Lothalu, ale niech poniosą przy tym takie straty, żeby naikt nawet nie pomyslął że to zwycięstwo.

4. - związane z "1" - niech będzie ładna powtórka ze starcia Vader - Ezra. Nie muszę chyba mówić kto przeżyje?

Re: Moje przypuszczenia

1. Antagoniści - to ja tylko napiszę [3]. Thrawn jest pewny, nie mam pojęcia co z Vaderem. Ale ja bym jeszcze chciała Pryce, bo po książce zupełnie inaczej na nią patrzę. Może zginąć XD

2. Ezra niech zginie - na Lothal, w domu. Niech ma, że bohatersko. Kanan to bardzo mocno przeżyje, wszak to odwrócenie schematu, że ginie mistrz a nie uczeń. Z ciężko rannym Zebem lecą na Lira-San i nie ma ich w ANH, jako i żadnych Jedi, bo zniknął z radaru Yody.

3. Hera awansuje na generała i będzie czuła się odpowiedzialna za Rebelię - dlatego zostanie i będzie walczyć aż do ostatecznego pokonania Imperium. Razem z Chopperem, tak jak zaczynała wiele lat temu. A potem myk, na Lira-san.

4. Sabine będzie dzielić czas pomiędzy Mandalorian a Rebelię. Trochę pożyje, żeby zdążyły powstać te wszystkie propagandowe dzieła

5. Żadnej Ahsoki.

6. Akcji z całą "rodziną" z Ducha razem - czyli to, za co pokochałam sezon 1.

Dobra zamiast przypuszczeń wyszły pobożne życzenia, ale cóż, zawsze wolno marzyć.
Tak w zasadzie to Kanan ma przeżyć, reszta jakoś będzie XD

Re: Moje przypuszczenia

coś wycięło - i tak teraz nie wieadomo co miałem na myśli....

i żeby PIERWSZE (czy Filoni słyszy???) zwycięstwo - o ile w ogóle to było zwycięstwo to było to z RO nad Scariff.

pytanie

Orientuje się ktoś czy ten zwiastun co pokazali na celebration to tylko pierwsza połowa sezonu czy cały?

Re: pytanie

pierwsza

Imię Kallusa

Filoni się sypnął w wywiadzie dla Rebels Chat
Nie jest to Hot i nie jest to Agent, ale - początek spoilera Alexander. Czyli Alex Kallus. koniec spoilera

Re: Imię Kallusa

Właśnie piszę newsa. Padłam

Re: Imię Kallusa

Ale się strasznie rozgadał, już dawno go nie słyszałam nadającego tyle XD

Re: Imię Kallusa

I tylko roboty mi nadaje . A tak poważnie, to jestem megaszczęśliwa, bo dziewczyny zadały pytania, które akurat sama chciałabym mu zadać.

Re: Imię Kallusa

ooo i wychodzi, że to tylko "przypuszczenia" kapelusznika - coś nie chcą potwierdzić, ciekawe dlaczego...
https://twitter.com/HolocronKeeper/status/885550334982082560

Re: Imię Kallusa

Już nawet nie umieją nowego imienia wymyślić i sięgają po ziemskie? LOL.

Re: Imię Kallusa

No nie? Nie to co taki kosmiczny Luke chociażby - nigdy wcześniej nie słyszany. Czy Owen. O Janie Dodonnie nie wspominając...

(Kallus ma szczęście. Mógł być Armitage )

Re: Imię Kallusa

Przypomina mi się Janusz Kazimierz z Kanana

Re: Imię Kallusa

No ale Janusz to już era Disneya. Wiesz oni tylko na kasę patrzą i dlatego dają te takie ziemskie imiona, nie to co kiedyś, nie?

Re: Imię Kallusa

Niee, to był Janusz Kaszmir!

Nawiasem, polecam poczytać stronę NLoriela:

http://www.ossus.pl/biblioteka/Archiwista:NLoriel/zabawne_nazwy

Re: Imię Kallusa

Dzięki, tego nie znałem, ale jest piękne: Marek, kumplej Janka

Re: Imię Kallusa

Haters gonna hate

Re: Imię Kallusa

Co nie? Ech, gdyby tak mi płacili za każdy hejt.

...

-Już nawet nie umieją nowego imienia wymyślić i sięgają po ziemskie? LOL.

Nowy fan Gwiezdnych Wojen widzę xD Proszę, powiedz, że trollujesz xDD

Jon, Kyle, Mina, Ania, Ulric, Jan, Bob, Ann, Nina, Sasha, Tomas, Jesmin, Amy, Ben, Carl, Jimm itd.

LOL.

Re: Imię Kallusa

A myślałem już, że Phil

Re: Imię Kallusa

Trochę szkoda, że nie Agent, ale skoro mamy też B`asię to widać taki trend

Re: Imię Kallusa

No to teraz jest jeszcze fajniej, bo Leeland potwierdził, że pisownia to Aleksandr, po rusku XD

https://twitter.com/Tcann13/status/885657593393233920

Re: Imię Kallusa

Jak dla mnie pasuje

Re: Imię Kallusa

Aleksandr Hotowicz Kallus. Dla znajomych Sasza

Re: Imię Kallusa

Boskie

Re: Imię Kallusa

I teraz nie mogę wybić sobie z głowy obrazka przedstawiającego Saszkę i Zeba pijących jakąś żołądkową gorzką czy inny Bajkał . Najlepiej na zawodach a`la "Indiana"

Re: Imię Kallusa

Tak mi mów

Sasza przygrywa na bałałajce, Zebowicz nalewa wódkę ze stakana, Kanan uczy Chopeera skakać przez świetlną szablę, w tle Hera i Sabinka (koniecznie w strojach ludowych) nalewają herbatkę z samowara na spodeczki z konfiturą. Za oknem zima jak na Hoth i wyją Wampy. Jako podkład "Encore" Kaczmarskiego.

Ktoś narysuje?

P.S. Janusz Kaźmirz - to jest poprawne tłumaczenie.

Re: Imię Kallusa

Następna osoba, która wygra post miesiąca może sobie zażyczyć

wizja absolutnie przecudna XD

Re: Imię Kallusa

Kaźmirz, nowiuśkie koszuli!

https://www.youtube.com/watch?v=pcKDlPe-wgg

Tak, pliz. Drogi zwycięzco, proszę zażycz sobie tej jakże doskonałej wizji.

*kahem* Wracając do spraw istotnych, Filoni chyba mocno polubił Twittera. Tym razem coś dla shipperów Kanana i Hery.

https://twitter.com/dave_filoni/status/886017458422784000

Re: Imię Kallusa

Obrazek prześliczny, a Hera taka pełna ciepła i zdecydowanie inna niż jej "antyfrywolna, atwillekańska" wersja z Rebels. I smutny zarazem, zważywszy na to co pan w kapeluszu już zrobił, i co zapewne zamierza zrobić w najbliższej przyszłości panu z kucykiem.

Re: Imię Kallusa

No ja mam nadzieję, że go w końcu uśmierci Oczywiście wraz z przygłupem Ezrą; Sabinka też zginie w starciu z Thrawnem. Ech marzenia

Re: Imię Kallusa

Popieram , a Z(j)eb razem Aleksandrem Hołotowiczem Kalusem może też jak najbardziej zginąć na przykład wlatując w niszczyciel.

Re: Imię Kallusa

Nie, oni mają wrócić na Lirasan i adoptować małe lasaciątka!

BTW, rzuciłam hasło na Tumblrze o Saszce i chyba trafiło na podatny grunt:

http://venrael.tumblr.com/post/163168108828/sasha-in-russian-police-uniform

Re: Imię Kallusa

W sumie podobne to nawet do Kalusa jest.

Re: Imię Kallusa

Następny konkurs graficzny na Bastionie zrobimy o rosyjskim Kallusie

Re: Imię Kallusa

A co mi tam, wrzucę - obrazek wprawdzie syfiasty i na kolanie, ale czasem po prostu nie można się powstrzymać, wybaczcie proszę.
https://drive.google.com/open?id=0B0xW6I2G2assOTVzNEtQSEJmOUU

Jeśli ktoś tego potrzebuje, to mogę zrobić wersję clean. xD

Re: Imię Kallusa

Brak na murze "suka bliadź" w Auersbechu.

Poza tym sliczne.

Re: Imię Kallusa

Fajne, ale możesz dorzucić jeszcze dopalającego się papierosa, bałajke (czy jak ich ta gitara się nazywa)i oczywiście dywany na ścianach.

Re: Imię Kallusa

Hehe, dzięki za feedback, poprawi się go.

Re: Imię Kallusa

Pryce powinna być Nataszą!

Re: Imię Kallusa

Chyba Irniną

Re: Imię Kallusa

Iriną (autokorekta)

Re: Imię Kallusa

Aleksandr kalus dziwne połączenie w mojej opini,a po za tym naprawdę brakuje im innych imion?

Re: Imię Kallusa

Szkoda, że nie Axl, Axel F. F od...

Filoni tweetuje

@Slavek -> Dywany na ścianach muszą być! Ale w ogóle to pięknie

A więc tak, niedługo to chyba całą historię Ahsoki poznamy na Twitterze. W dzisiejszym odcinku: Ahsoka rozmawia z Kananem o przeszłości.

https://twitter.com/dave_filoni/status/888614246593871872/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fmakingstarwars.net%2F2017%2F07%2Ffiloni-tweets-background-ahsoka%2F

Re: Filoni tweetuje

Jeszcze trochę, a będę się bała otworzyć lodówkę bo tam Ahsoka

Re: Filoni tweetuje

Eee, tym razem bez ilustracji. Kapelusznik się obija.

Mam nadzieję że nasza Matka Roju będzie trzymać rękę na plusie i relacjonować.

Re: Filoni tweetuje

Re: Filoni tweetuje

Dzięki, w linku Shaak tego nie było, a ja się na tłiterach nie wyznaję

Re: Filoni tweetuje

A coś tłiter zwariował, byłam pewna, że wysłałam z obrazkiem.

Newsy będą, tylko znowu ni ma za wiele... Jeśli wziąć pod uwagę newsy z zeszłych lat, to na początku sierpnia powinniśmy mieć jakąś informację prasową o 4. sezonie wraz z datą premiery.

Re: Filoni tweetuje

Swoją drogą, to tekst wygląda jak z jakiejś książki wyjęty

Re: Filoni tweetuje

Filoni tweetuje... znowu. Tym razem jakieś konkrety, będzie sneak peek z 4. sezonu i emisja odcinka na konwencie w... Kanadzie.

https://twitter.com/dave_filoni/status/893523101463453696

Impreza jest 2. września, co mi nieszczególnie dobrze wróży w kwestii wczesnej daty premiery... Zresztą, coraz mniej też mi się podoba fakt, że nie mieliśmy ŻADNYCH wieści do tej pory. Mówcie sobie co chcecie, ale dla mnie dzieje się tam coś dziwnego.

Re: Filoni tweetuje

Dopiero co o tym ze znajomymi rozmawialiśmy - ani zajawek w Insiderze, ani wywiadów, nic, cisza. To nie film aktorski, by na ostatnią minutę robić dokrętki, nie mam pojęcia o co chodzi...

Ale skoro dopiero 2 września zwiastun, to oznacza, że na pewno sezon znów podzielą na pół :/

Re: Filoni tweetuje

Jeżeli byłbym nastawiony pozytywnie, to bym powiedział że specjalnie zwlekają i podzielą na dwie części żeby nie ujawniać czegoś, co będzie związane z czymś w TLJ.

Tylko, czy znając Filoniego, mogę być pozytywnie nastawiony?

I dalszego w Kanadzie? To już innych konwentów nie ma? Nawet w mojej dziurze dzisiaj był. I 501 Carolina Garrison się godnie zaprezentował, tak samo jak i Mandalorian Mercenaries.

Re: Filoni tweetuje

Racja brak jakich kolwiek konkretów jest podejrzany. W zeszłym roku na SW celebration były oprócz zwiastuna 2 3 minutowe klipy i całkiem sporo spoilerów, które się w większości o dziwo sprawdziły, ale teraz to się robi podejrzane ani jednego klipu ostatnie spoilery były mniej więcej jak trwało celebration, a po za tym wydaje się że mysza unika jak ognia rebelsów.
O co do cholery im chodzi?s

Re: Filoni tweetuje

Bo nikogo nie obchodzą Rebelsi i tyle.

Rex - spolier od scenarzysty

Scenarzysta Rebels potwierdza, że początek spoilera Rex pojawia się w Powrocie Jedi, bo przeżyje serial. koniec spoilera

https://tinyurl.com/y8xsdse4

Re: Rex - spolier od scenarzysty

NAjlepsza wiadomość naa temat 4. sezonu jak dla mnie

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Póki Lucas tego nie potwierdzi to nie wierzę.

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Jeżeli wygląda jak Rex, nosi te same ciuchy itd., to po co drążyć temat i tworzyć byty ponad potrzeby?

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Szczerze? Jakoś tego nie widzę. No, bo kurde wystarczy moment posymulować myślenie to jest do holery łatwizna i to się nie może sprawdzić.

W 22BBY zaczęły się wojny klonów, a w 4ABY jest bitwa o Endor. Klony zaczęli produkować 10 lat przed AOTC czyli w 32BBY,a po za tym klony miały 2 razy przyspieszone starzenie czyli 36 razy 2 równa się 72 lata. A czy słyszał ktoś o żołnierzu w takim wieku i to jeszcze sił specjalnych?
Taki żołnierz to się nie nadaje na pole walki może jedynie robić szkolenia mniej doświadczonym od siebie żołnierzom. Więc jak do holery Reks ma być na Endorze?!

Re: Rex - spolier od scenarzysty

-A czy słyszał ktoś o żołnierzu w takim wieku i to jeszcze sił specjalnych?

Tak, ktoś słyszał

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Tyle,że Rebelia to zbieranina różnych ludzi, często będących na bakier z prawem. Mało tego ma braki w żołnierzach, zwłaszcza doświadczonych. Gdy tylko zglosił ktoś mądrzejszy to nie ważne dla calego rebelianckiego "dowództwa" bylo to czy ma lat 72 czy 32. Gdyby tak wybrzydzali to nie mieliby kogo wysłać a mięso armatnie na polu bitwy jednak byc musi

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Tylko mnie dziwi, że Reksa dawaliby na mięso armatnie. Już prędzej zrobiłabym z niego oficera.

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Ale on JEST oficerem, przecież nikt go nie zdegradowł.

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Jeszcze nie. xD

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Racja, ale dodałbym, że oficjalnie jeszcze nie, chociaż sądzę, że już w czasach serialu on jest zdegradowany za pomoc Rebeliantom. Na pewno Imperium już zdało sobie sprawę, że kilka byłych klonów współpracuje z Rebelią, zwłaszcza że wśród tych klonów jest legendarny kapitan Rex. Także uważam, że istnieje domniemanie degradacji Rexa.

Re: Rex - spolier od scenarzysty

W Imperium już pewnie dawno pożegnał się z rangą;p
Raczej chodziło o rangę w rebelii, a tam jak wiemy generała można było dostać "po znajomości" ale na front i tak trzeba było lecieć;p
Legendarność Rexa to chyba sprawa dyskusyjna... Osiągnięcia 501. były legendarne, ale dla zdecydowanej większości osiągnięte przez anonimowe klony;/ Nawet nie wszyscy Jedi zwracali się do klonów po imieniu...
No i pytanie czy Rex dowodził 501. ? Na pewno Torrent Company u boku Anakina, ale Legion to "trochę" więcej żołnierzy no i dowodzony jest nie przez kapitana...
Jak już uznać któregoś klona za legendarnego to prędzej byłby to Cody.

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Są dwie możliwości:
1. Dowództwo uznało, że najlepiej sprawdza się "w polu", ponieważ tam od zawsze dowodził. A doświadczony żołnierz zawsze się przyda w trudnych sytuacjach
2. Rex to wojskowy z krwi i kosci. Atmosfera nieporządku, braku ścisłych struktur i wymagań odnośnie rekrutów czy przeróżne problemy ze sprzętem wygrzebanym czesto ze zlomu i poskładanym na słowo honoru z pewnością mu się nie podobały. Najprawdopodobniej po dłuższym czasie zaczął zadręczać generałów a ci postanowili wysłać starca,który wie wszystko lepiej, na misje bez powrotu

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Han był w rebelii już generałem, a mimo to też leciał na Endor na pierwszą linię.
W Iraku w US Army służyli 60 latkowie.
Rex miał okazję się "rozruszać" w Rebels, a stamtąd do ROTJ tylko kilka lat, dla mnie nie ma aż takiego problemu.
No i zawsze możemy tłumaczyć sobie że jednak komuś udało się odwrócić przyspieszone starzenie się co próbowała zrobić banda Skiraty

Re: Rex - spolier od scenarzysty

Próbowała? Z tego co pamiętam to Skiracie się udało

Data premiery

Starkiller

Filoni rozważał zrobienie Starkillera inkwizytorem... whoa. Wszyscy na YT się jarają, ale moim skromnym on nie ma miejsca w nowym kanonie. Jest za bardzo OP.

https://www.youtube.com/watch?v=e2_TKnR1K80

Re: Starkiller

No zaraz, ktoś tych rebeliantów musi w końcu pozabijać, więc dlaczego nie pan Marek?

Re: Starkiller

Też nie rozumiem tego hajpu. Starkiller to jedna z najmniej ciekawych postaci starego EU, do tego jest niedorzecznie przekokszony - Gary Stu. Cała jego historia (klonowanie, jego niekanoniczna, zła wersja itp.) to kompletny absurd. No cóż, fani widocznie są tak głodni Legend, że nawet takiego niestrawnego Galena łykną

Re: Starkiller

Gdyby wycieli jego przegietą potęgę, to miałby jako tako prawo bytu w kanonie. Choć nie palę się do pomysłu by go przywracać

Re: Starkiller

Zgadzam się z Sanem, ale tu nawet nie chodzi o OP. Rebelsi niebezpiecznie zbliżają się do ANH, a Filoni już pozbywa się Inkwizytorów kosztem Thrawnów i innych Pryców . Starkiller byłby strzałem w stopę

Re: Starkiller

Z wypowiedzi Witwera zrozumiałam, że Starkiller zatrzymał się wyłącznie na etapie pomysłu czy sugestii, także ogólnie rzecz biorąc wątpię, by to się kiedykolwiek zdarzyło. Już prędzej spodziewałabym się Cassiana czy K-2, jeśli mają dodawać kogoś znanego. Star Wars HQ to niestety jeden z tych kanałów (innym takim jest Dash Star, ale jak widzę tego gościa, to ciśnienie mi rośnie), który w tytule filmu pisze "MACE WINDU W STAR WARS: REBELS?!", a potem mówią coś w stylu: "No w sumie byłoby fajnie, gdyby Mace Windu pojawił się w Rebels, nie, nie mamy żadnych dowodów, no ale co WY o tym myślicie? A, no i nie zapomnijcie zasubskrybować, śledzić na FB, NK i Insta" (to akurat autentyczny przykład z Dash Stara). Innymi słowy, to straszne clickbaity.

Z drugiej strony niby Hidalgo coś tam gadał, że ma być jakaś konkluzja ich historii i ja wciąż na to czekam. Jeśli byłby w niej Starkiller, to byłby to inny Starkiller, niż ten, którego znamy - coś jak z Thrawnem. I nie wiem jak Witwer zamierzałby zmienić swój głos, by nie brzmieć jak Maul i Syn.

Co do TFU... Powiem to głośno i szczerze: ja się przy tej grze dobrze bawiłam. Tak, Marek był OP, ale co z tego, skoro mogę sobie porzucać szturmowców jak szmaciane lalki? To dwójka tak naprawdę zabiła te postać ze swoją długością (moja koleżanka nazwała ją "najdłuższym demem świata") i durnowatą historią... Może fani praktycznie chcą jego powrotu trochę na przekór Disneyowi, bo z ery przed przejęciem pamiętam tylko hejt na niego.

Re: Starkiller

TFU to oczywiście całkiem sympatyczna gra, można się przy niej bardzo dobrze bawić, ale jako element historii uniwersum jest beznadziejna. Mimo wszystko i tak szczerze wątpię, żeby Starkillera wrzucili do Rebelsów.

Re: Starkiller

Khiem, co do dobrej zabawy, a jak Ci szło zabicie ShaakTi?

Re: Starkiller

Ona była pierwszym trudnym bossem .

Re: Starkiller

I jak Ty potem mogłas sobie w lustro, znaczy w Awatar spojrzeć

Re: Starkiller

To jest jedna z wad tego typu kanałów na YouTube: clickbaity. Nie ważne, że jakaś informacja została gdzieś tam powiedziana raz i to w jednym zdaniu, ważne jest ile można teorii z tego powodu wytworzyć. Ma to swoje plusy, sam lubię takie filmiki pooglądać, ale jeśli spojrzeć na to "chłodnym okiem" to już sprawa wygląda inaczej.

Starkiller jako Inkwizytor rasy ludzkiej... to mogłoby się udać, ale w sezonie 2, podczas gdy w drodze jest już sezon 4 - ostatni. Teraz nie ma sensu dawać do serialu nowych Inkwizytorów, tym bardziej, że tendencja szła raczej ku ich eliminacji (patrz finał drugiego sezonu).

Ja bym raczej kibicował innemu pomysłowi na to jak przywrócić do kanonu Galena Marka. Może nie w takiej postaci, jaką miał w grze (zauważone "przekoksowanie" go pod kątem potęgi), ba! nawet nie pod tym imieniem i nazwiskiem czy z jego oryginalną historią. Chodzi rzecz jasna o... Ezrę! Wiem, że teraz to niezbyt możliwe zważywszy na to, że właśnie będziemy mieli ostatni sezon serialu, którego akcja nieubłaganie zbliża się do Bitwy o Yavin 4, ale jeszcze przed premierą sezonu 3 wiele osób (w tym ja) gdybało na temat Ezry. Nowy wygląd, podobny do Starkillera, a na dodatek miał holokron Sithów, który miał wpływać na chłopaka negatywnie.

Stąd w okresie od pierwszego trailera sezonu 3 tak mniej więcej do jego połowy takie myślenie miało sens. Ezra, który miałby koneksje z Jasną i Ciemną Stroną Mocy (zupełnie jak Starkiller, z tym, że w innej kolejności i w innych okolicznościach); ponadto miałby podobny wygląd do Galena Marka z pierwszego "The Force Unleashed"; był idealnym kandydatem na nowokanoniczną wariację Starkillera.

Stało się jednak inaczej. Czy dobrze? Według mnie tak. Patrząc na kierunek w jakim zmierza serial i nowy kanon, wolę jednak historię Ezry. Opowieść o Galenie mogłaby mieć sens, ale na wcześniejszych etapach serialu. Jak wiemy, takie coś nie miało miejsca, więc temat według mnie jest raczej zamknięty. Trudno byłoby starkilleropodobną postać wpleść nawet do czasów sprzed serialu. To po prostu wyglądałoby dziwnie i nie trzymałoby się kupy.

Re: Starkiller

Mi się Galen absolutnie nie kojarzy z Ezrą. Natomiast jak najbardziej z inna osobą używającą shiena z identycznym, odwrotnym chwytem rękojeści

Re: Starkiller

Mi się właśnie skojarzył z wyglądu z Galenem, stąd wiązałem z Ezrą nadzieje, że może zwróci się jakoś porządnie ku Ciemnej Stronie, a potem powróci do Jasności, ginąc przy okazji w jakimś starciu. Byłoby to co prawda rozwiązanie naiwne, ale przy okazji można by było wyeliminować Ezrę (i być może Kanana) z głównego toku wydarzeń przed nawet na jakiś czas przed bitwą o Scarif.

Teraz już można tylko gdybać "co by było gdyby", ale z perspektywy czasu cieszę się, że Ezra przypomina Galena głównie z fryzury pokazanej w sezonie 3. Dobrze się stało w mojej opinii, że twórcy rozwijają postać Ezry jako Ezry, a nie Ezry jako przywróconego-do-kanonu-kogoś-ze-starego-kanonu.

Re: Starkiller

Za bardzo OP? No to niech zrobi jedną porządną rozpierduchę, a potem.... zaśnie. Tak jak Buu w Dragon Ball Super, bo też jest za bardzo OP. xD

Re: Starkiller

Czyli jak "Rycerz spod Giewontu", zwykła zrzynka. Potrzebujemy ORYGINALNYCH pomysłów.

Re: Starkiller

Starkiler nie byłby głupim pomysłem gdyby się pozbyć trochę tej jego "potęgi" (jak on do holery prawie zabił Vadera i zwalił niszczyciel na orbite!), ale nie przeginajmy też w drugą stronę mamy Thrawna, Sparko, Rukha (chyba) i może Lysta(o ile nie gnije gdzieś w zgniatarce/ więzieniu albo Imperialnym obozie pracy). Więc na razie mamy tych i to nam chyba starczy.

Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

No to faktycznie wygląda jak Bail albo jakiś japoński sensei .

początek spoilera Jai... a właśnie ostatnio o nim myślałam. koniec spoilera

Tu jest jeszcze więcej (nie chce mi linkować do właściwego posta, to ten parę w górę,m autor to Ancient Whills):

http://boards.theforce.net/threads/star-wars-rebels-season-4-discussion-spoilers-allowed.50044740/page-43#post-54509435

I będzie więcej Thrawna, a Rukh będzie miał sporą rolę w jego chęci zniszczenia rebelii.

http://www.syfy.com/syfywire/star-wars-rebels-teases-a-lot-more-thrawn-for-season-4

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

Mi bardziej wygląda jak Petyr ,,Littlefinger" Baelish z Gry o Tron

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

Oj masz, teraz nie pozbędę się skojarzeń mnogich a licznych. Zwłaszcza z... eee, pewnymi scenami.

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

I nawet bródkę ma nieco przyciętą na godło Rebelii

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

No nieeee! To chyba jeszcze gorsze niż bokobrody Kallusa, pamiętacie, jaka była z nich beka w pierwszy sezonie?

@nedz - w sumie nic nie wiadomo, ale tłum chyba Filoniego rozniesie, jeśli nie będzie żadnego klipu. Musi coś być. Ja mam tylko nadzieję, że nie skupią się za bardzo na gadaniu o pilocie, bo spoilery już i tak wyciekły... move along.

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

Bokobrody Kallusa same w sobie zabawne nie są, dopiero w połączeniu z hełmem idealnie się z nimi pokrywającym;p
Przez to ciężko nie odnieść wrażenia że golił się w hełmie;p

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

Golił się tak, żeby chronić swoje pekaesy hełmem Albo faktycznie w hełmie

Co do obrazków, to całkiem sporo pokazali w dodatkach do Sezonu 3. Tak, "Rebelsy" w końcu mają normalne i fajne dodatki.

http://star-wars.pl/Forum/Temat/21155#688318

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

Po prostu brał przykład z polskich chłopów ścinających włosy z garnkiem na głowach. xD

Re: Tata Sabine i kadet z pierwszego sezonu

JA rozumiem, ze oni chcieli ojca Sabine w jakiś tam sposób upodobnić go do Baila, ale tu przegięli.

"I będzie więcej Thrawna, a Rukh będzie miał sporą rolę w jego chęci zniszczenia rebelii."


A wiadomo czy dostaniemy tak jak było zeszłym razem parę klipów z pilota?

Kanada

Chyba szykuje się coś większego - jak wejdziecie w poniższą (oficjalną) playlistę i klikniecie na strzałkę "poprzedni film", to się wyświetli jakiś prywatny. Liczę na zwiastun

https://www.youtube.com/watch?v=_RXwYQ8Ajf0&list=PL148kCvXk8pCkKkUpZa3rVJ2GI6P39Pmf

Re: Kanada

Ja tam liczę że wystartuja z Rebelsami w ciagu miesiaca. Ale w sumie nie pamietam jak to bylo z poprzednimi sezonami.

Re: Kanada

Zacznijmy od tego, że piloty były latem... chodzą słuchy, że niby premiera ma być pod koniec października, ale nie chce mi się w to wierzyć.

No nic, screening za jakieś pół godziny, a potem panel .

Re: Kanada

Na trailer za bardzo nie liczę bo był zazwyczaj tylko jeden a potem drugi w połowie sezonu. Jakiś klip pewnie dadzą.

Re: Kanada

Najlepsza opcja to zajawka, zapowiedz nowego serialu. Ale chyba za wczesnie

Re: Kanada

Yep, puszczają klipy - na razie jak Hera przekazuje Reksowi i Saszce kontrolę nad "Ghostem".

Data

16. października (dzień przed moimi urodzinami ). Były trzy klipy, a do tego zwiastun, tylko coś oficjalna ociąga się z wgraniem go... A, no i będą pokazywać całego pilota, nie tylko połowę, więc pewnie jutro będą spoilery.

Re: Data

Re: Data

Wow! Będzie się działo! I miło widzieć nawiązania do "Łotra 1". Że ten sezon będzie swoistym łącznikiem to można się domyślić, ale pytanie jest - jak zakończy się historia załogi "Ducha"...?

Re: Data

Zobacz 5 najlepszych momentów z trailera czwartego i ostatniego sezonu serialu Star Wars Rebelianci, które zostały wybrane przez ekipę StarWars.com!

http://swiatstarwars.blogspot.com/2017/09/5-najlepszych-momentow-z-trailera-star-wars-rebels.html

Re: Data

Eee tam, to najbardziej oczywiste momenty . Jestem na razie zbyt zmęczona, by robić analizę, a jutro do roboty, więc zrobię to pewnie potem... ale na zwolnieniach widać, że ten typek z biczem to Trandoshanin, powróci Vizago, pojawią się Gotal i Ithorianka w imperialnych (?) mundurach, Chopper ma nową farbę... yyy, to chyba wszystko.

Czy ktoś słyszy co Ezra mówi o tych zwierzakach? "Loth-rat, Loth-cat, Loth-wolf"... i przysięgam, że na końcu słyszę "Loth-wolf-rock"

Re: Data

Może to tylko zasłona dymna zeby nie zdradzac szczegolow, ale poki co nie potrafie wyciagnac z tych trailerow jakiejs glownej nici fabularnej poza atakiem Imperium na Rebelię (badz vice versa).

Re: Data

Loth-rat, Loth-cat, Loth-wolf, run,
Pick a path and all is done

mi to brzmi na dziecięcą wyliczankę (i bardzo mi się podoba i fajny klimat wprowadza)

Re: Data

Bo to jest wyliczanka Zresztą ta sama się już pojawiła w 1 sezonie, gdy Ezra miał wybierać drogę w świątyni na Lothal.

Re: Data

Ha! Nie miałam pierwszego sezonu pod ręką i cały czas się zastanawiałam jakiej wyliczanki on użył wtedy.
Dzięki

Bardzo lubię takie nawiązania i łączenie nitek.

Re: Data

O, dzięki .

@Mossar - wiemy na razie o paru wątkach:

- Mandalora w pilocie i prawdopodobnie tylko w pilocie. Swoją drogą, opisu jeszcze nie ma.
- Atak na ten talerz komunikacyjny (?). Może to jest na Lothalu?
- Saw i Gwiazda Śmierci.
- Atak na Lothal. Prawdopodobnie w dalszej części sezonu, bo ekipa ma nowe kostiumy. I podejrzewam, że to będzie spora saga, może nawet jak Geonosis w TCW, bo atak X-wingów chyba też tu się wlicza.

Re: Data

No właśnie - są gdzieś spojlery obu wyświetlonych części?

Filoni mówił, że ostatnie 10 odcinków to jakby jeden film, podzielony na kawałki. Jestem bardzo ciekawa też jak podzielą sezon - czy przed TLJ dadzą tylko pięć pierwszych, a resztę w styczniu, czy jednak ciachną jakoś w środku?

Re: Data

Brakuje mi wątku mocy Kanana, Ezry, może Ahsoki. Ale kto wie, może jakoś zamkną sensownie ten temat.

Re: Data

Mogą ten temat zakończyć na kilka sposobów, może być boleśnie (i aż mi szkoda Vil), z drugiej strony it`s a kid show anyway.

Re: Data

Tak czy siak R.I.P. Tie Defender. I bardzo dobrze, bo trzeba wyjaśnić dlaczego ich później nie spotykamy.

Mam nadzieję, że to będzie wyglądało dokładnie tak jak zapowiada się w trailerze - Tie Defendery zniszczone raczej przez gierki wewnątrz Imperium (w pewnym stopniu jest to nawet zgodne z legendami), a nie dlatego, że jakiś terrorysta podłożył dwa granaty pod jakąś fabrykę.

Ps. to i tak pewnie się skończy tymi dwoma granatami podłożonymi przez Ezrę.

Re: Data

Koncepcje się nie wykluczają. Jezeli jedna grupa zabiegająca o względy dyktatora pragnie upupić projekt grupy konkurencyjnej, nieważne że lepszy (to takie ludzkie bardzo, a przykładów z Niemiec, Włoch czy ZSRR jest multum) to wtedy wszystkie chwyty są dozwolone. A jak można jeszcze przy okazji zrzucić winę na terrorystę - to sposobność bezcenna. Tylko trzeba mu pewne rzeczy ułatwić i nie przeszkadzać.

Re: Data

To prawda. Przykladowo: Imperium zamknie 4 z 5 fabryk, a ostatnią wysadza terroryści i projekt uzna sie za nieudany. Nie zaopominajmy, ze Krennic jest dyrektorem dzialu badan nad zaawansowanymi broniami. To by znaczylo, ze wlasiwie produkcja Tie Defendera jest w gestii Krennica. [oczywiscie tak nie bedzie]

Generalnie jeszcze raz powtorze, ze takie rozwiazanie ma znacznie wiecej sensu niz wysadzenie jednej fabryki.

Ps mysle, że ze wzgledu na rozgrywki wewnetrzne, nienajlepsze decyzje podejmowano takze, w zachodnicch kapitalistycznych demokracjach. Pelnej optymalizacji po prostu nie mozna uzyskac. Po pierwsze wlasnie ze wzgledu na walki roznych koterii i lobbies. Po drugie, nawet jesli ma sie najlepsze checi i jest sie fachowcem, to takze czasem popelnia sie bledy.
Tak czy inaczej, nie jest to bolaczka tylko totalitaryzmow i autorytaryzmow, ale to tam takie patologie osiagaly najwieksze rozmiary. Chyba lotnictwo radzickie w okresie IIWŚ jest najlepszym przykladem takiej sytuacji.

Re: Data

O dokładnie, bo nie pomyślałem o tym że defender to jeszcze pojazd eksperymentalny i podlaga pod pana Dyrektora. Czyli Tarkin zrobi (a przynajmniej powienin) wszystko, aby wykazać przed Sheevem że projekt ma braki i jest nieudany i oczywiście Krennic jest za to odpowiedzialny. Ładnie się to układa tyle czy Filoni pójdzie tą drogą - szczerze wątpię... W sumie, byla by to okazja na wepchnięcie dyrektora do "Rebels" i uzupełnienie historii wzajemnej oraz powszechnie znanej sympatii i współpracy tych panów między "Katalizatorem" a "RO"

P.S. Rozgrywki, lobowanie i koterie są wszędzie, tylko że jednak mimo wszystko w krajach niesocjalistycznych udaje się wybrać mimo wszystko najbardziej optymalne projekty (miałem napisać totalitarnych, ale w Japonii gdzie pojęcie służby dla kraju i cesarza było specyficzne też sie to udawało). O sowietach wspomniałeś, ale to skrajna patologia. W Niemczech było NIECO lepiej, ale też w 1944 pakują oni srodki, cenne materiały i znaczny wysiłek w nierokujacego Bf "Gustawa", kosztem programu "Dory" Tanka. Bo Willi ma dojścia do adolfo i już.

Re: Data

Tarkin podkopujący projekt Defendera, jednocześnie udając przed Thrawnem, że robi co może, aby go chronić. To by było piękne. Niestety szanse na taki obrót spraw jest minimalny.

Swoją drogą ciekawe jak skończy się wątek Thrawna. Czy Rukh został dodany po to, aby go zabić? Byłoby całkiem w stylu rebelianckiej załogi, jeśli pokazaliby Rukhowi coś, co zmieniłoby jego stosunek do Imperium i samego niebieskoskórego Admirała.
Z drugiej strony jest też możliwe, że po kolejnych rozczarowaniach Thrawn opuści szeregi Imperium.

P.S. Myślę, że w przypadku Cesarstwa Japonii, jako dobry przykład nieracjonalnych inwestycji, można wskazać budowę tych dwóch pancerników klasy Yamato zamiast budowy większej liczby lotniskowców, niszczycieli czy łodzi podwodnych.

Re: Data

Już mamy potwierdzenie (?) że Krennica nie będzie. Niemniej może jednak tak jak napisałem zrobią, lub przynajmniej coś w tym stylu. Nadzieja umiera ostatnia. No i jakoś muszą wybrnąć z tekstu zapisanego w crawlu do ANH - pierwsze zwycięstwo rebelii to Scariff - koniec, kropka. A gdzieś tam w trailerze przebija się płonące Lothal.

Co do Thrawna to Zahn jeden wie. Przynajmniej z tego co widać w dodatkach do sezonu 3 to we wszystkim co dotyczy niebieskiego, Zahn ma ostatnie słowo w Lucasfilmie. I nie sądze żeby tak od razu go chciał uśmiercić, szczególnie w taki niby oczywisty i łopatologiczny sposób. No i nowoksiążkowy Thrawn jest całkie msympatyczny, kibicujemy mu do ostatniej strony i życzymy niemiłych rzeczy terrorystom. Tak więc raczej spodziewałbym się jakichś zaskoczeń tutaj. Może po prostu rozczaruje się imperium, nie będzie mu po drodze z Rebelią i weźmie wyjedzie w Bieszczady.

W ramach offtopu. Co do Yamato, to było to racjonalnie - Amerykanie budują dwie North Caroliny, potem cztery South Dakoty i nastepnie 6 typu Iowa. Japończycy wiedzą że nie zbudują tylu okrętów bo nie mają zasobów, możliwości, stoczni itd. więc w zamian planują budować tylko pięć, ale tak żeby dały radę toczyć w miarę wyrównany pojedynek rtyleryjski z dwa razy większą liczba okrętów amerykańskich. Y i NC są budowane i oddane do służby praktycznie w tym samym czasie. Jest 1:1 w nowoczesnych pancernikach. Potem oczywiście Japonnia przegrywa walkę na potencjały przemysłowe. W połowie 1942 jest już 7:2 dla USA, w tym pierwsza Iowa, na początku 1944 10:2. Tak że tego, to amerykanie budowali pancerniki (oczywiście okok, a nie koszczem czegokolwiek) mimo dominacji lotniskowców, a Japonia już nie (budowała je wtedy, gdy dominacja lotniskowców nie była tak oczywista).

Re: Data

Jeszcze co do wątku Thrawna. W trailerze mamy urywek, w którym Thrawn rozkazuje Rukhowi pochwycić Herę. Mam dziwne przeczucie, że Rukhowi się uda... i dostaniemy podobną rozmowę do tej, którą Thrawn odbył w książce z Nightswanem.

offtop: tak, budowa pancerników wydawała się rozsądna, ale jak się okazało można się było obejść bez nich (chociaż akurat walkami na Pacyfiku nigdy za bardzo się nie interesowałem, więc mogę się mylić). Także tak USA, jak i Japonia nie podjęły optymalnych decyzji.

Re: Data

Wiesz, to jest nawet prawdopodobne, tylko że to już było i to w tym samym nowym kanonie. Też uważam, że Herę Rukh mimo wszystko złapie.

I nie powiem, że nie byłbym zdziwiony gdyby w ten sposó Thrawn, rozczarowany co do tego jak Imperium traktuje jego pomysły, nie próbował z Herą negocjować próby zmiany stron w konflikcie. W sumie trochę się już znają. I może wtedy Rukh załtawi niebieskigo "za zdradę". Z drugiej strony, Zahn kiedyś wytłumaczył brak GA w czasie między ANH i ROTJ, więc pewnie i wytłumaczyłby i teraz. Tam pod koniec książki była taka delikatnaaluzja do poważniejszych zadań.

offtop: jak zamawiano, to jeszcze nic nie było tak jasne jak kilka lat później. Poza tym, trudno się bez nich obejść, nic innego nie jest w stanie tak szybko, precyzyjnie i ekonomicznie dostarczyć w szybkim czasie ton pocisków na głowę potencjalnego przeciwnika. Daltego do tej pory USN utrzymuje 4 w hibernacji. Tak na wszelki wypadek...

Trailer już jest!

Star Dust

Nazwanie projektu Gwiazdy Śmierci Star Dust jest bez sensu - w R1 Galen Erso tak nazwał pliki z planami, żeby jego córka mogła go łatwo odnaleźć, ale był nieczytelny dla innych. Ktoś czuwający nad integralnością uniwersum zaspał.

Re: Star Dust

Nie, dlaczego? Jakby nazwał go od czapy Stardust, pojawiłyby się pytania a dlaczego tak.

A tak, skoro to było jedna z nazw-kodów, umieszczenie tego w archiwum pod tą nazwą jest logiczne. I upoważnieni ludzie, wiedzieli gdzie szukać w razie czego. A że Jyn też wiedziała... no cóż tym drobiazgiem Galen się nie podzielił.

Re: Star Dust

Dokładnie, plik był czytelny dla imperialnych też, Jude Evidon nawet znalazła ten "błąd konstrukcyjny", tylko tak za pięć dwunasta i nic się nie dało zrobić.

Panel z Canada Expo

Jakość dźwięku niestety średnia, ale filmiki fajne
https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=rS7C6FZsQUk

ok 19 min mamy Kallusa z Rexem na Duchu, ok 24:40 atak X-Wingów na flotę Thrawna i ok 29:50 całą rozmowę Kanana z Herą (głupi Azadi).

Krennic

Spoilerów z drugiej części jeszcze nie ma, popytam tu i tam.

Aha, Krennica nie będzie. Szkoda.

http://screenrant.com/star-wars-rebels-krennic-cameo-rogue-one-season-4/

Re: Krennic

Wiedzieli, że ludzie się oburzą jak nie będzie peleryny.

Re: Krennic

To śmieszne, że Disney`a na to nie stać. xD Albo im szkoda kasy... pewniej to drugie. Czyli widać jak bardzo ich obchodzi ten serial. xD

Re: Krennic

A to szkoda, bo ładnie by się wpisał w historię Defendera, zniszczenie Lothalu jako nierebelianckiego zwycięstwa itd. (patrz dyskusja wyżej)

Re: Krennic

Pewnie temu, że by musieli mu zrobić pelerynę, a peleryna w animacji komputerowej równa się dużo "straconych" (według di$neya) $$$.

A umieszczenie Krenika by miało sens jak już pisali wyżej przy Lothal skopał by tyłki terrorystom aż miło.

Re: Krennic

Chciałbym zobaczyć migawkę z Krennikiem. Kiedyś twórcy "Rebeliantów" wspomnieli, że animowanie peleryny w serialu to duże koszta, ale nie zapominajmy, że mają już model peleryny, a mianowicie tą należącą do Vadera. Co szkodzi przekolorować ją na biało i poddać lekkiej modyfikacji, żeby pasowała do Krennica?

Re: Krennic

Jeżeli robią grafikę wektorową jak w TCW, to tak nie działa. Pelerynę to ja narysuję z detalami w godzinę do dówch. Ale robić model jej animacji to insza inszość. Vader chodził powoli i tak smo walczył. Krennic ma (w RO) zupełnie inny styl.

Re: Krennic

Założyłem, że jednak peleryna jest możliwa do zedytowania na styl Krennica.

Jej animacja nie powinna być problemem jeśli miałaby być użyta tylko w białej kolorystyce i na chwilę, żeby pokazać Krennica, np. jak coś mówi. Nie chodzi tutaj o jego wielki występ czy dużą rolę dla serialu.

Nie zgodzę się, że w "Rebeliantach" Vader wolno chodził i tak samo walczył, przez co peleryna może być trudniejsza do przystosowania jej do postaci Krennica. Tutaj https://youtu.be/Nr7ufR7utEo widać jak na dłoni, że peleryna może świetnie się zachowywać w dynamicznych sytuacjach, a przede wszystkim będąc pod wpływem podmuchów wiatru.

Oczywiście wszystko to zakładając, że edycja peleryny nie będzie trudna czy problematyczna. Na grafice się nie znam jeśli chodzi o szczegóły, ale ogólniki jakieś tam wiem. Spytam więc, dlaczego grafika wektorowa miałaby być problemem? Prędzej powiedziałbym, że mogłaby stanowić ułatwienie, ale mówię to z pozycji kogoś, kto się nie zajmuje grafiką, a jedynie zna jakieś ogólniki.

Re: Krennic

Model wektorowy robisz głównie wyciągając po krzywych i multiplikując płaszczyzny. Stopień złożoności zależy od tego jak dokładny ma być model. I musisz najpierw założyć jak taka peleryna ma się poruszać - bo budujesz ją z elementów - części i składasz w zespół.

Nie jest to kwestia technicza, a tego, ile $ mamy w budżecie, bo godzina pracy studia sporo kosztuje. Zresztą, u Lucasa Ahsoka też nie dostała pierwotnie planowanej plisowanej spódniczki, bo to było wykonalne ale pracochłonne = za drogie.

Re: Krennic

Mogliby zrobić jak przy Hondo - w TCW paradował w płaszczyku/pelerynie, a w Rebelsach mamy go bez tej części garderoby. Nie widzę przeszkody by Krennic pojawił się bez swojej peleryny - chociaż odjęło by mu to trochę powagi - Krennic bez peleryny nie byłby tym samym Krennicem co RO, ale dla twórców Rebelsów nie powinno to robić różnicy. chciałabym zobaczyć dyrektora w 4 sezonie - ale się na to nie nastawiam.
Ps. Zastanawiam się jak sobie panowie radzili z peleryną przy korzystaniu z toalety - to tak poza tematem.

Re: Krennic

Joylinda_Hawks napisał:
Ps. Zastanawiam się jak sobie panowie radzili z peleryną przy korzystaniu z toalety - to tak poza tematem.
-----------------------

Normalnie. Odwieszali na wieszak.

Re: Krennic

Rozumiem że przed kibelkami lub w kibelkach były wieszaki. . Zdjęcie peleryny trochę zajmuje, a czasem można się w nią zaplątać. Problem może być w przypadku gdy trzeba zdjąć ją bardzo szybko.

Re: Krennic

To ty w kibelku nie masz wieszaków?? Chociażby na wielu stacjach benzynowych w ubikacjach są wieszaki, a nawet takie specjalne na kask dla motocyklisty.

No cóż, ubierz w zimę kalesony, dwie pary spodni i jednoczęściowy kombinezon, zjedz ogórka popij mlekiem, a następnie żurkiem (tutaj rodzaj i kombinacja produktów dowolna) wtedy się przekonasz jak szybko można pozbyć się ubrania żeby skorzystać

Re: Krennic

RodzyN jr. napisał:
Chociażby na wielu stacjach benzynowych w ubikacjach są wieszaki, a nawet takie specjalne na kask dla motocyklisty.
-----------------------

No a w wielu miejscach obecność wieszaków jest wręcz wymagana przepisami. Choćby w hotelach.

Re: Krennic

Powiedzmy, że w większości przypadków peleryny w ogóle nie ma potrzeby zdejmować. I sama peleryna powinna być łatwo zdejmowalna - zazwyczaj trzyma się na dwóch punktach mocowania, więc nie jest to duzy problem. W przypadku SW pewnie z ich technologią mieliby jakieś szybkoodpinlane złącze.

W baardzo nagłym przypadku można sobie owinąć dookoła szyi jak szalik/apaszke.

Re: Krennic

Re: Krennic

Yep, też to mam. Robi się tłumaczenie .

Tytuły odcinków

pojawiły się na jedi-bibliothek

4×01-02 „Heroes of Mandalore: Part 1 & 2“ (15.10. 2017)
4×03-04 „In the Name of the Rebellion: Part 1 & 2“ (22.10.2017)
4×05 „The Occupation“ (29.10.2017)
4×06 „Flight of the Defender“ (29.10.2017)

I wychodzi, że w tym tempie nie będzie grudniowej przerwy, tylko cały sezon dostaniemy w tym roku - bo ponoć dwa odcinki mają być wyświetlane za każdym razem...

Re: Tytuły odcinków

Fajnie, że nie będzie grudniowej przerwy i, że będą dwa odcinki pod rząd.

Re: Tytuły odcinków

Widać chcą to jak najszybciej zakończyć.

Re: Tytuły odcinków

A wiesz, że się zgadzam?

Spieszą się wyjątkowo. Czyżby nowa animacja czekała na wiosenną premierę?

12am ET/PT to która to u nas będzie?

Re: Tytuły odcinków

+6 czyli 6 PM (po naszemu 18)

Serio w samo południe?

Re: Tytuły odcinków

Mają być różne godziny wyświetlania.

Hmm, zastanawia mnie czemu starają się skończyć sezon tak szybko... Czemu tak gonią... Ja nadal wierzę, ze Ezra to Snoke #przypadekniesądzę.

Re: Tytuły odcinków

Pewnie będzie jak w 2014 - zimą zaczną promocję nowego serialu, a premiera jesienią

Re: Tytuły odcinków

Ile trzeba zrobić oficjalnych sprostowań, że Ezra nie mógłby być Snokiem, bo nie wszyscy fani oglądają Rebels, no ile xD

Re: Tytuły odcinków

Czyli Kanan też odpada jako Snoke? Noooooooo! ~

Re: Tytuły odcinków

Pozostaje Jar Jar, wszyscy go znają

Re: Tytuły odcinków

Był Jedi, Maxi Wielka Moc w nim. Pasuje.

Re: Tytuły odcinków

a to jednak nie północ?

I tak, ma być 6 godzin wyświetlania w ciągu dnia.

@Shaak-Ti, Hidalgo już zaprzeczył, odnośnie ewentualnego Ezra to DJ. Został Snoke

Re: Tytuły odcinków

Północ, coś mi się poprzestawiało. Bo to się liczy od następnej doby.

Re: Tytuły odcinków

Jak już nawet Rebwlsów nie będzie czeka nas 1.5 roczny sezon ogórkowy

Re: Tytuły odcinków

@Vilkala - jak durna ta teoria może być, jest tyle dowodów na nią, że warto się zastanowić. Ostatnio widziałam gdzieś zdjęcie ich figurek od Hasbro ustawionych razem i aż mnie zatkało. Nie pamiętam gdzie, więc nie dam linka.

@Adam - no tak, ale czeka nas 1,5 roku zgadywania i teorii na temat nowego serialu. Będzie fajnie .

Re: Tytuły odcinków

-mm, zastanawia mnie czemu starają się skończyć sezon tak szybko... Czemu tak gonią...

Wszystkie znaki na mniebie i ziemii wskazują, że pośpiech jest związany z prostym założeniem - "Rebesi" MUSZĄ się skończyć przed premierą EP. VIII. Najwidzoczniej w EP. VIII jest "coś", co sprawi że oglądanie końcówki "R" po filmie nie będzie już zadnym zaskoczeniem.

Re: Tytuły odcinków

Niekoniecznie w końcówce, to może być w każdym momencie sezonu

Re: Tytuły odcinków

Wtedy by się tak nie śpieszyli, jeżeli by nie chodziło o zakończenie. Bo ostatecznie coś muszą z tymi rebelsowymi Jedi zrobić ["there is another"* - oby to był Kanan, a nie Ezrasz]

*Ale gdzieś tam zawsze może być jeszcze Jass, Voss, K`Kruhk czy Hett

Re: Tytuły odcinków

Ja tam mam wciąż nadzieję, że zabija ich obu, zwłaszcza że śmierć Ezry ucieszyłaby mnie tak samo jak Konstantina

Re: Tytuły odcinków

Ja mam nadzieję, że zabiją wszystkich. Herę oczywiście po wydarzeniach z RO.

Re: Tytuły odcinków

Po wydarzeniach z Powrotu Jedi*
Hera pojawi się na Endorze w kanonicznym Forces of Destiny

Re: Tytuły odcinków

Ona już się tam pojawiła, (z Chopperem) jako "kanoniczna" część niekanonicznych FreemAkerow. Po zniszczeniu DS.

Re: Tytuły odcinków

Nareszcie ktoś mówi z sensem, a nie zakłada niewiadomo co 😁

Re: Tytuły odcinków

Renn to ty? Dlaczego zmieniłeś nick?

Re: Tytuły odcinków

Takie informacje gdzie indziej, Lubsok

Pełne materiały zza kulis

Pełne materiały zza kulis 3 sezonu, ale są bardzo ciekawe i warte obejrzenia również dla kilku fragmentów z 4 sezonu.

A Rebel Alliance
https://www.youtube.com/watch?v=Z4RYWkyWl80

Thrawn: A Legend Reborn
https://www.youtube.com/watch?v=FHzr10NcAO0

Return to Mandalore
https://www.youtube.com/watch?v=rArVIMgedis

The Original Rebel: Saw Gerrera Returns
https://www.youtube.com/watch?v=jEENdGISn7w

Apprentices to Outcasts: Kenobi and Maul
https://www.youtube.com/watch?v=QxFEqZFM16o

Re: Pełne materiały zza kulis

Wstawić do newsa nie za bardzo mogę, bo to piractwo .

Logan robił coś ostatnio z Freddiem. Wątpię, by to byli "Rebelsi", bo na sesje nagraniowe już za późno, więc może "Battlefront"? Lub nawet jakieś dodatkowe rólki w TLJ?

https://twitter.com/Daniel_Logan/status/908368955877625856

A, no i premiera odcinków faktycznie będzie w nocy, o 12:30 do 1:30 czasu pacyficznego. Serial dla dzieci ma premierę w nocy, brawo Disney XD. Ale tym wcześniej dla nas.

Re: Pełne materiały zza kulis

ShaakTi1138 napisał:
A, no i premiera odcinków faktycznie będzie w nocy, o 12:30 do 1:30 czasu pacyficznego. Serial dla dzieci ma premierę w nocy, brawo Disney XD. Ale tym wcześniej dla nas.
-----------------------

Może zdają sobie sprawę jaką chałturę zrobili i specjalnie tak to puszczą, by jak najmniej osób to zobaczyło. xD

Re: Pełne materiały zza kulis

TRON: Rebelia jest uważany za jeden z lepszych seriali animowanych, miał mroczną fabułę, wspaniałą animację na niemal filmowym poziomie, i też był puszczany w nocy.

Re: Pełne materiały zza kulis

A kogo czas pacyficzny obchodzi Godziny emisji jak i wcześniejszych sezonów 21:30.

Poza tym w pierwszym odcinku mają palić ludzi elektrowstrząsami żywcem na popiół (typowe dla "kid show"), więc nic dziwnego.

Ciekawe to info o Logan / Freddie. Battlefront i R już dawno skończone, na TLJ bym nie liczył (Geriatic Wars?) - może coś związanego z nowym projektem.

Re: Pełne materiały zza kulis

Czyli chcą szybko kończyć, z TRONEM też tak robili

Nowe tytuły

Muszę iść spać... Kahem, kahem, nowe tytuły prosto z Oficjalnej:

http://www.starwars.com/news/star-wars-rebels-season-four-viewing-schedule

Monday, 11/6 – “Kindred” and “Crawler Commandeers”
Monday, 11/13 – “Rebel Assault”

Zwłaszcza pierwsze dwa mnie intrygują, bo nie mam pojęcia o czym będą... A, no i jednak będzie przerwa świąteczna (chyba po 13. listopada?), a nowe odcinki pokażą się w 2018.

Re: Nowe tytuły

Czyli jednak nic nie ukrywają. Dlaczego zawsze te fajne teorie są guzik warte...

Re: Nowe tytuły

Umm, ale w jakim sensie ukrywają?

Niemcy mają też opisy:

"Kindred" - początek spoilera Po tym, jak rebelianci zostają wyśledzeni w drodze do ukrytej bazy przez tajemniczego imperialnego agenta, muszą zaufać rzekomo niebezpiecznym stworzeniom, za którymi kryje się coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka.

Zakładam, że chodzi tu o Rukha i wilki.
koniec spoilera

"Crawler Commanders" - początek spoilera Załoga "Ghosta" desperacko stara się skontaktować z dowództwem rebelii i z tego powodu przejmuje pojazd górniczy wyposażony w system komunikacji długodystansowej. Imperium jednakże pojawia się, by ruszyć za nimi w pościg.

Brzmi nieco jak kolejny generyczny odcinek Rebelsów.
koniec spoilera

A, no i są też tam opisy nowych FOD. Będzie Rey na Sokole i Ahsoka ucząca się walczyć dwoma mieczami.

https://jedi-bibliothek.de/2017/09/star-wars-rebels-die-maechte-des-schicksals-inhaltsangaben/

Re: Nowe tytuły

No że niby jakby chcieli skończyć w grudniu to coś związanego z TLJ np. #ezratosnoke itp.

Re: Nowe tytuły

-A, no i są też tam opisy nowych FOD.

Jak to pieknie brzmi w języku Goethego

Tylko czemu Yoda? Coś było (w "Legendach" co prawda) że to chyba Adi Gallia ją uczyła.

I fajnie że dużo Ahsoki, ale miała być Hera

Re: Nowe tytuły

Jednak, w trybie pilnym puszczają 9 z 16. I have a... dobra, jakieś tam przeczucia, niekoniecznie złe.

Re: Nowe tytuły

#Ezratosnoke.

Re: Nowe tytuły

#sabinetomatkarey #kanantosnoke #thrawntothrawn #ezratodj #choppertosnoke

Re: Nowe tytuły

To akurat jest złe przeczucie. Oznaczałoby to bowiem że mostowiak przeżyje.

Re: Nowe tytuły

Albo zwieje w Nieznane Rejony.

Plakat. Mam wrażenie, jakby troszeczkę pozmieniali im twarze. Ale może to tylko wrażenie.

https://i0.wp.com/www.jedinews.co.uk/wp-content/uploads/2017/09/rebels-s4-key-art-hr.jpg

Re: Nowe tytuły

Tajfajtery niszczące Lothal. Ironic...

PS. Matko, rzuć okiem na główną, tam się coś złego porobiło z linkiem do FOD.

Re: Nowe tytuły

Jest Pryce, jest dobrze XD

Oraz rodzinka z Ducha wygląda jak na fotce dla babci, zrobionej na weselu kuzynki Zosi.

Wieszczę im rychły zgon - fizyczny bądź emocjonalny.

Jestem prawda tak optymistycznie nastawiona do sezonu, że co najwyżej mogę mieć miłą niespodziankę

Re: Nowe tytuły

-Wieszczę im rychły zgon - fizyczny bądź emocjonalny.

Jakieś czarnowidztwo koleżanka uprawia...

Re: Nowe tytuły

Te plakat na pewno wygląda lepiej od plakatu 3 sezonu, ale oczywiście standard wilk na pół plakatu, który pewnie się pojawi w jednym góra 2-3 odcinkach, TIE bombardują Lothala, Thrawn i Sparko upchani gdzieś po bokach pomijając to, że Sparko przypomina mi jakąś wiedźmie (nie wiem czemu ).
Nie pomijając oczywiście radosnej ferajny na kółkach z Ducha oczywiście w centrum (faktycznie wyglądają jakby im coś zrobili z twarzami nie wiem co zwęzili?.

Jedyne co się zdaje na plus to to, że chyba Sabine będzie mieć normalniejszy kolor włosów zamiaat standardowej "tęczy warszawskiej".

Opisy

@Finster - sprawdzałam i, jak to mówią, u mnie działa .

Lecim z opisami...

https://jedi-bibliothek.de/2017/09/episodenbeschreibungen-star-wars-rebels-staffel-4/

Pozwólcie, że pominę "Heroes", bo i tak są już pełne spoilery.

"In the name of the Rebellion"

Część 1 - Jako członkowie Sojuszu Rebeliantów, Ezra i załoga "Ghosta" muszą zaakceptować misję szpiegowania imperialnej placówki, którą normalnie by zniszczyli.

Niszczenie jest spoko, dopóki robią to nasi, nie?

Część 2 - Po rozdzieleniu się z Herą i Kananem, Ezra i Sabine dołączają do prowadzonych przez Sawa Gerrerę desperackich poszukiwań sekretnej broni Imperium.

Huh, myślałam, że będzie trochę dłużej o Gwieździe.

"Occupation" - Ezra i załoga "Ghosta" zostają wezwani na Lothal, gdy pojawia się nowe imperialne zagrożenie. (pewnie Rukh).

"Flight of the Defender" - Ezra i Sabine kradną prototyp myśliwca TIE, ale muszą polegać na nieoczekiwanej pomocy, by uciec przed Thrawnem.

Nie uderza Was, że wszędzie podkreślają niemal wyłącznie Ezrę?

Re: Opisy

ShaakTi1138 napisał:
Nie uderza Was, że wszędzie podkreślają niemal wyłącznie Ezrę?
-----------------------
Faktycznie, jeszcze trochę to przy otwarciu lodówki wyskoczy mi Ezra. Chyba że chcą doprowadzić do tego by swoją obecnością na ekranie doprowadził do tego że widzowie wręcz go znienawidzą. Zrobią takie "przeEzrowanie" i nikt nie będzie po nim płakał jak zostanie rozpylony na atomy w ostatnim odcinku.

Re: Opisy

Dawać Kanana, a nie Ezracza.

Re: Opisy

Khem...

@Finster - sprawdzałam i, jak to mówią, u mnie działa

Nie może działać coś, co nie istnieje - cytując:

Ten film jest już niedostępny, ponieważ powiązane z nim konto YouTube zostało usunięte.

Chodzi o ten filmik do FoD z newsa na głównej.

Niszczenie jest spoko, dopóki robią to nasi, nie?

A coś się zmieniło ostatnio w tym względzie?

Ezra i Sabine kradną prototyp myśliwca TIE,

Niech ukradnie, niech poleci, niech się gdzieś rozbije i niech już więcej nie kradnie już więcej czasu antenowego i jej absztyfikantowi.

Re: Opisy

Jak możesz przykładac tak niską wagę do własności imperialnej? Czyżbyś przeszedl na stronę rebelsów?

Re: Opisy

Serio, nie poświęciłbyś jednego TIE-Defendera żeby już obywatel Mostowiak nie zabierał cennego czasu antenowego? To nie jest wygórowana cena.

Re: Opisy

Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby Thrawn go zaminował i gdy tylko Ezrasz odlecialby z dala od miejsc o znaczeniu strategicznym wysadziłby go przy akompaniamencie swojej genialnej muzyki

Rukh

Wstawiał to ktoś? Filmik z blu-raya o Rukhu i Thrawnie.

https://youtu.be/uZ0cnGgXH54

Re: Rukh

Ktoś podawał "sznurki" do wszystkich dodatków, gdzieś tu jest.

Kolejny spot

https://mobile.twitter.com/DisneyXD/status/915667972655599618

Ech ilość Ezry jaką trzeba znieść by dostać Kanana i

Re: Kolejny spot

A Ahsoki, znaczy kota, tym razem nie pokazali.

I zgadzam się, zdecydowanie za mało

Re: Kolejny spot

Za mało.

Re: Kolejny spot

Dochodzę do wniosku, że głos Thrawna to jest najlepszy element tego serialu. Za każdym razem gdy go słyszę czuję takie metaforyczne ciary.

Re: Kolejny spot

W ogóle, Mossar, dla mnie Thrawn na dłuższą metę nie pasuje do Imperium, a przynajmniej takiego jak go widzą inni Imperialni. Widziałbyś naszego admirała przewodzącego zupełnie nową organizacją na wzór Imperium? Coś innego niż Najwyższy Porządek, bo moim zdaniem Thrawn nie chce trzymać "Za pysk" całej galaktyki tak jak to robił Imperator, tylko bardziej od terroru woli ochronić tę galaktykę przed nieznanym zagrożeniem i nie jest to do końca szczytny cel jakim byłaby chęć ocalenia niewinnych istot, a prędzej ochrona całej galaktyki, zachowania jej wartości, kultur, sztuki, bo na pewno nieznani najeźdźcy wszystko by ułożyli według swojej kultury i swoich wymagań.

Re: Kolejny spot

No, myślę, że tak. Tylko że Thrawn to taki wizjoner, który nie cofnie się przed niczym, żeby spełnić swoją wizję. Na pewno jego Imperium byłoby zdecydowanie czymś innym niż Imperium Palpatine`a, ale w tak dużych ustrojach zawsze są konflikty na najwyższych szczeblach.

Re: Kolejny spot

Ja nie sądzę, żeby długo posiedział w tej robocie. Mając konflikt z Tarkinem i innymi raczej nie uda mu się toczyć wojny z wrogiem, a jednocześnie ze swoimi i mimo, że ostatnie słowo należy do Imperatora, to i tak nie sądzę, żeby ten genialny strateg został na swoim stanowisku. Ale kto wie.

Jak dobrze, że

wilki jednak nie są Ahsoką

Bardzo mnie to zainteresowało muszę przyznać.
http://hotsam1.tumblr.com/post/166206717035/jlassijlali-lothal-wolf-season-4

Re: Jak dobrze, że

Tak, zdecydowanie dobrze Już same scenki z Mostowiakiem to byłoby za dużo, a teraz jeszcze to...

Ale obrazek ładny.

Re: Jak dobrze, że

To całkiem normalne nie? Przeciesz to oczywiste używać wilków, które pojawiają się pierwszy raz w rebelsach jako koni.

Ale na poważnie jedna dwie osoby dobra, ale czy pojawienie się nowego zwierzęcia w rebelsach to od razu powód by wszystkich na nie wsadzać?

Re: Jak dobrze, że

Duże wielki mają potencjał jako zwierzątka, które można ujeżdżać w kilka osób.

Jeśli chodzi o informację, że żaden wilk to nie Ahsoka: uff, bardzo mnie to cieszy. Co prawda nie przekreśla to teorii o Ahsoce, która się inkarnowała w ptaszka, ale lepsze to niż nic.

Re: Jak dobrze, że

"(...) Ahsoce, która się inkarnowała w ptaszka (...)"
W ! To lepsze od sowy.

Re: Jak dobrze, że

W sierścia, nie w ptaszka. To zresztą bardziej będzie pasować do Togruty, jak będzie do domu myszy i inne gryzonie znosić (nie samymi Porgami Luke żyje)

Rebels Recap 1-3

Oficjalna wrzuciła coś takiego na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=lOSt_GdaS0s

Jak ktoś chciałbym obejrzeć ostatni sezon Rebels a nie oglądał poprzednich (bo zbyt infantylne/nudne/nie ma czasu) to nawet spoko sprawa. Niestety nie przyłożyli się za bardzo do chronologii i przenikają się ciągle sceny z Maulem, Thrawnem czy Vaderem. Ale jakiś tam obraz tego co było w 1-3 jest.

Re: Rebels Recap 1-3

Re: Rebels Recap 1-3

Fakt chronologia leży i kopie, ale za to całkiem miła niespodzianka z ostatnią sceną tylko co to jest? To co leci w kierunku miasta torpedy czy myśliwce?

Re: Rebels Recap 1-3

A ten u góry ekranu to nie jest Y-Wing?

wieści

Złota zasada - opublikuj newsa - znajdź nowe info. Filoni rzekł, że Thrawn będzie głównym złym, ale: "There may some other villains more arch than him, hiding somewhere … we`ll have to wait and see,"

Imperator? Snoke? #EzratoSnoke?

http://www.nydailynews.com/entertainment/tv/star-wars-rebels-exec-producer-confirms-season-4-arch-villain-article-1.3576692

Re: wieści

I to aż "Arch Vilian"

Może i sprzątnie Ezrasza odzyskując holokron dla swojego mistrza? Tego by się nikt nie spodziewał.

Please

Re: wieści

Hmm.. ktoś pamieta moja 1 zagadke z GŁG? Exar Kun incoming ?

Albooo.. Yuuuuuzhan Vong. Jest troche czasu miedzy ANH a TESB, mogliby tam zmieścić tego typu historie. Tylko że lepiej zrealizowana.

Re: wieści

Wyjdę na ulicę i zaśpiewam całe "Yub Nub" ze szczęścia, jeśli w Rebelsach na Yavinie pojawi się duch Exar Kuna. <3

Re: wieści

Jeśli się pojawi to prosimy o udokumentowanie swojego zachowania.

Re: wieści

Rukh?

No co w drugim zwiastunie chodził po ścianach i się chował.

Z tego co widzę

Rebeliantów nie oglądam od połowy drugiego sezonu bodajże. Wpłynęły na to m. in. słaba fabuła, denerwujące postacie, szczątkowy realizm nawet na realia SW oraz totalne olanie polskiej dystrybucji. Niemniej posty i newsy o serialu czytam i mam pewne pojęcie o całokształcie serialu. I z tego co tu piszecie wychodzi mi, że w dalszych sezonach największą wadą jest... załoga Ducha (z pewnymi wyjątkami) z Ezdraszem na czele plus głupotki które można zrzucić na licentia poetica?

Re: Z tego co widzę

Ezra tak (brrrr nastolatek) ale reszta nie. Tylko że ja uwielbiam s1 i 2, 3 znacznie mniej. I byłabym dziko szczęśliwa z opowieści o przyszywanej rodzinie, na skraju ważnych wydarzeń, walczących z Imperium na tyle na ile im skromne możliwości pozwalają. I nawet na jednej, taniej planecie.

Ale z drugiej strony, dzięki s3 dostaliśmy nową książkę o Thrawnie, która dla mnie jest lepsza od starej

Re: Z tego co widzę

Ezra tak [2], reszta może być, zdecydowanie dołącza do grona ulubionych postaci z Universum.

I, po ostatnim maratonie zmieniła mi się nieco optyka, i jako całość sezon I jest najbardziej spójny, w drugim dobre są glownie odcinki z (Vilkalo, nie bij).

I pomysł ekipy na skraju wydarzeń (a nie w centrum, jak obecnie) to przecież początkowe założenie Filoniego z TCW, wyrzucone przez Żorza do kosza (no ale jak nie wyrzucić historii gdzie mięśniaka ma grać Gunganin)

Re: Z tego co widzę

Ależ dlaczego mam bić?
To że jeden odcinek z nią z 2s. uważam za jeden z gorszych w ogóle, nie znaczy, że wszyscy mają tak uważać XD

Poza tym mam takie wrażenie, że jak po skończeniu Rebeliantów pojawi mi się gdzieś mimochodem w nowym serialu, to te odcinki będą najlepsze XD

Re: Z tego co widzę

I to jest ten moment, gdy przypominasz sobie końcówkę II sezonu "Freemakers"

Tak wiem, zauważyłem frazę "po zakończeniu"

...

Po zadowalającym trzecim sezonie, oglądam sezon czwarty tak jak wychodzi.

Odnoszę wrażenie że poprawiła się grafika w serialu - to tak z kwestii wizualnych.

Z bólem zaczynam się godzić z istnieniem postaci takich jak Kanan czy (o zgrozo!) Ezra - niemniej bardzo mi daleko do lubienia nich.
Zaś Sabine tylko nieustannie zyskuje w mojej ocenie.

Sezon czwarty został rozpoczęty dość naiwnie, ale już kolejne dwa odcinki mi się podobały.

Prawdę mówiąc, każdy odcinek z Saw Gerrerą sprawia że chce się oglądać dalej. Pomijając to że gdybym już miał być rebeliantem, to właśnie takim jak Saw a nie Mon Mothma. Inna sprawa że zdecydowanie bardziej wolę Imperium/Najwyższy Porządek.
Postać Sawa Gerrery z Rebelsów nawet nieco rehabilituje R1 w moich oczach - a to dużo znaczy

Re: ...

Jak to jest, że cały Bastion lubi Imperium? Tylko ja popieram rebelię?

Ale Ezrę to bym wyrzuciła przez śluzę .

Co do grafiki - tak, masz rację, jest o wiele lepiej. W ogóle przeczucie mówi mi, że sezon będzie bardzo dobry... na koniec.

Re: ...

Zdaje się że Rusis coś tam kiedyś w opisie o sobie miał że sympatyzuje z Rebelią

Niemniej, ja bardziej niż Imperium lubię po prostu Sithów Imperium jest dopiero na dalszym planie, a z nim First Order

O tak, koniecznie bez skafandra!

Czyli jednak nie mam zwidów, tylko faktycznie jest lepiej wizualnie - to dobrze
A co do tej końcówki... nie skomentuję, oszczędzę epitetów

Re: ...

Qel Asim napisał:

"O tak, koniecznie bez skafandra!"

I bez zapasu tlenu.

Re: ...

Wiedziałem, że o jakimś detalu zapomniałem

Re: ...

Popieraj Rebelię

Wyrzuć Mostowiaka przez śluzę.

Takich zwolenników Rebelii nam potrzeba!

Wtedy Imperialni bedą mieli mnie roboty

Re: ...

A Rebelia pozbędzie się narwanego bachora, który kolaborował z ex-Darthem Maulem

Wszyscy zadowoleni

Re: ...

No, ale to jednak asset, jaką tam wartość posiada, a przy zamrozonych headcountach jego strata spowoduje resources constrains...

Przepraszam, musiałem odreagować

Re: ...

Wybaczamy!

Re: ...

Popieram.

Re: ...

"Dajcie rebeliantom rządzić a sami się wykończą"

Re: ...

E tam Rebelia, Imperium..

Tylko Łowcy Nagród!

Re: ...

Ale Imperium i Rebelia musi być by mogli wzajemnie nasyłać na siebie łowców, bo prywatnych zleceń nie zawsze opłaca się wykonywać.

Re: ...

Legendom nie ma co wierzyć, ale z tego co pamiętam z jednej z nich, to Rebelii na płatnych zabójców stać nie było Bynajmniej nie w konkurencji z Imperium

Odsyłam do książkowej wersji Cieni Imperium

Re: ...

Bo terroryści wysyłali swoich własnych, zwykłych żołnierzy, opłacanych z żołdu lub w ogóle ideowców wysadzających /mordujących za darmo. Tanio i skutecznie.

Re: ...

Dlatego byli nieuczciwą konkurencją w branży! Tym bardziej powinni zostać usunięci!

Re: ...

Ja nwm, po co opowiadać się po którejś ze stron, ja oglądam Star Wars, bo uwielbiam każdą jego część(od muzyki, buntowniczej rebelii po bezwzględne Imperium), a rozstrzygnięcia konfliktów są dla mnie świetne pod warunkiem, że historia, w której mają miejsce jest dobrze przemyślana i rozplanowana i nie ważne kto zwycięży. Tak, oczywiście, potrafiłbym być zły na Lucasfilm, gdyby coś potoczyło się nie po mojej myśli, a rozumiem przez to, że jeśli kreujemy np. Thrawna na takiego świetnego stratega, ogólnie boski umysł, to jednak jego zakończenie nie powinno być zależne od tego, że "Rebelia musi wygrać", a przynajmniej nie naginajmy wszystkiego żeby tylko się wpasować w zwycięstwo Rebelii. Ogólnie uważam, że trzeba mieć wyobraźnię, żeby sprostać oczekiwaniom fanów.

2018

Dwa tytuły z 2018 roku to podobno "Allegiance" (może dojdą inne komórki, np. z RO?) i "One giant step ahead". Z tym drugim już kombinują, że będzie timeskip, ale wątpię.

Re: 2018

-"One giant step ahead".

O, to bedą jakieś kluczowe dla bohaterów decyzje. może ktoś rzuci beretem (znaczy - opaską) i dzięki temu przeżyje gdzieś na uboczy nieniepokojony?

Lothal

Gram w kampanię BFII i... no, drobny spoiler.

początek spoilera Gdy Iden rozmawia z Delem co chciałby robić po wojnie, ten odpowiada (Moc wie czemu), że chciałby polecieć na Lothal i Mykapo. Co oznacza, że planeta istnieje w czasach postendorowych.

Tak-okrutnie-się-zawiodłam... .
koniec spoilera

Re: Lothal

-początek spoilera Co nie znaczy, że cała powierzchnua nie mogła zostać spalona Może po prostu chce ostatnie lata życia spędzić w ciszy i spokoju z dala od istot rozumnych koniec spoilera

Re: Lothal

Czyli że początek spoilera lubi zapach napalmu o poranku koniec spoilera

Re: Lothal

Ale z kontekstu wynikało, że początek spoilera chce tam polecieć na wakacje (BTW, wspominał też Mykapo, tę planetę, z której jest Żelazna Eskadra, brrr...). Iden odpowiada mu, że był tam jako żołnierz, a on jej na to, że chce zobaczyć je w cywilu, "gdy są już wolne", czy coś takiego. koniec spoilera

Nawiasem, na 80% potwierdzono, że przeżyje kolejny z załogi: początek spoilera Zeb. Na Takodanie babeczka i Zabrak gadają o obcym, którego ona widziała, a którego nie może zidentyfikować. Zabrak mówi jej, że to był może Trandoshanin lub Wookiee, ona na to, że był fioletowy i miał duże zielone oczy, na co on mówi: "Ach! To ten legendarny fioletowy Wookiee". koniec spoilera

http://moonstarturtle.tumblr.com/post/167629765325/forceoflight-found-a-starwarsrebels-easter-egg-in

Re: Lothal

Co do pierwszego, to przeież można zrobić początek spoilera ośrodek wypoczynkowy w Pompejach czy zwiedzac już wolne i odudowane z popiołów Drezno koniec spoilera

Co do członka załogi - przecież był taki początek spoilera jeden Lasat w ekipie Sawa, może to o niego chodzi koniec spoilera