TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Epizody VII-IX

Poważna dyskusja nt. Snoke`a

Mossar 2017-06-16 23:52:42

Mossar

avek

Rejestracja: 2015-06-12

Ostatnia wizyta: 2022-08-07

Skąd:

Już na kilka miesięcy przed wyjściem TFA temat Snoke`a był na tyle różnych absurdalnych sposobów przemaglowany, że większość z nas miała tego tematu serdecznie dość. Właściwie jeśli tylko gdzieś, na jakimś portalu SW pojawia się temat Snoke`a (zwykle w połączeniu z jakąś iście genialną teorią xD) to każdy czuje coś w tym stylu:
http://pl.memgenerator.pl/mem-image/wychodze-stad-teraz-pl-ffffff

I nic w tym dziwnego. Jeszcze za czasów kiedy Snoke`a podejrzewano o bycie Plagueisem było wszystko okej. Ale w momencie, w którym Snoke staje się Macem Windu, tyle, że pewnie odbarwiła mu się skóra albo Tarkinem, który przeżył wybuch Gwiazdy Śmierci, to przestało być fajnie.

Mimo wszystko Snoke to chyba najbardziej tajemnicza postać sequeli i warta jest jakiejś poważniejszej dyskusji. W TFA poznaliśmy tylko pobieżnie jego wygląd, aczkolwiek w taki sposób, żeby Rian bądź Colin mogą z nim jeszcze zrobić cokolwiek chcą. Mam do Was dwa proste pytania:

1. Jakiego rodzaju postacią (z jakimi motywacjami, przeszłością, zamiarami) chcielibyście, żeby był Snoke?
2. Jaki jest Waszym zdaniem pomysł twórców na tą postać?


Ja chciałbym, żeby Snoke był postacią, która brała czynny udział w życiu Republiki, kimś kto cały czas stał gdzieś blisko ale jednak z boku wszystkiego co znamy z części 1-6. Nie mam konkretnego pomysłu, ale wolałbym nową postać delikatnie nawiązującą do prequeli niż jakiś wielce plot twist ze znaną nam już od dawna postacią. Fajnym motywem byłaby jego nienawiść jednocześnie do Jedi i Sithów (co byłoby powodem powołania osobnego klanu mocy). To moje "nadzieje" co do tej postaci, ale myślę, że Disney pójdzie trochę bezpieczniej i Snoke okaże się postacią obdarzoną mocą, i to prawdopodobnie jakąś niewyobrażalnie dużą mocą, tak żeby mogli w 9 części doprowadzić do typowej epickiej walki na koniec trylogii. Wydaje mi się też, że będą chcieli wprowadzić jakąś obcą rasę z jeszcze odleglejszej galaktyki - coś na wzór Yuuzhan Vongów tylko w wydaniu Nowego Kanonu i Snoke okaże się właśnie przedstawicielem tej rasy.

LINK
 • Snoke to Padme

  Kalkulator775 2017-06-17 01:03:23

  Kalkulator775

  avek

  Rejestracja: 2016-09-03

  Ostatnia wizyta: 2018-06-17

  Skąd: Szczecin

  A tak na poważnie to chciałbym żeby okazało się, że Snoke był jakimś republikańskim urzędasem, który pojawił się już gdzieś w tle (prequele albo TCW). Fajnie by było jakby swój potencjał w Mocy odkrył już jako dojrzały mężczyzna, może nawet po powstaniu Imperium. Wtedy zaszyłby się na jakiejś spokojnej planecie i czekał cierpliwie na swoje pięć minut, cały czas zgłębiając tajniki Mocy.

  Co do jego dalszych losów to jestem pewien że zginie, pytaniem jest tylko kto go zabije. Liczę na to, że Kylo przejdzie na jasną stronę już w TLJ i w 9 razem z Rey i Luke`iem pokonają go w epickim pojedynku (przy okazji Luke pewnie zginie).

  Nie wydaje mi się, aby był przedstawicielem jakiejś znanej nam rasy. Disney lubi tworzyć nowych kosmitów i pewnie takim nowym będzie właśnie Snoke. A potem, kto wie, może zobaczymy planetę pełną Snoke`ów w jakimś serialu?

  LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  Luke S 2017-06-17 01:10:32

  Luke S

  avek

  Rejestracja: 2008-10-17

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Cracow

  Mossar napisał:
  ale myślę, że Disney pójdzie trochę bezpieczniej i Snoke okaże się postacią obdarzoną mocą, i to prawdopodobnie jakąś niewyobrażalnie dużą mocą, tak żeby mogli w 9 części doprowadzić do typowej epickiej walki na koniec trylogii.
  -----------------------

  Ja właśnie na to mam nadzieję. Siłą prequeli była różnorodność force userów i epickie pojedynki. W trzeciej trylogii mamy Finna (niewrażliwego na moc, ale posługującego się mieczem w TFA), Rey, Kylo.

  Do tego Luke, którego mam nadzieję, że wykorzystają do jakiegoś pojedynku + rycerze Ren i właśnie Snoke. Chyba nikt więcej się już nie pojawi, chociaż kto wie (raczej nie Leia...). Z LEGO przecieków wynika, że jest on zbliżonych rozmiarów do ludzkich, miecza do mini-figurki nie dodali, ale kto wie - Palpi też nie zawsze miał miecz w zestawach.

  Podobno w zestawie z TIE Rena znajdą się mini-figurki Kylo i Luke`a, co wskazuje, że spotkają się w TLJ, choć to dalej plotki.

  LINK
 • ...

  Mister S. 2017-06-17 01:43:10

  Mister S.

  avek

  Rejestracja: 2014-11-28

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Kraków

  Już to gdzieś pisałem, ale co mi tam .

  Po pierwsze, mam nadzieję, że Snoke nie jest żadnym Plagueisem, Macem Windu, Chopperem, itp. To ma być nowa postać - bez odrodzeń, reinkarnacji, czy też przekształceń.
  Jak dla mnie, powinien być to dawny uczeń nie kogo innego jak samego Palpatine`a, pomiędzy Maulem a Dooku (czyli jak Vergere ). Sidious, nie doceniając potęgi Snoke`a pozbywa się go (jak? - to już zostawiam Disneyowi), a przynajmniej jest przekonany o jego śmierci. Snoke jednak przeżył i zaszył się w Dzikiej Przestrzeni, gdzie też rozwijał zdolności w posługiwaniu się Mocą, korzystając z artefaktów starożytnych Sithów, co tłumaczyłoby miecz Kylo i być może pochodzenie Starkillera. Z Trylogii Wendinga wiemy, że Palpatine szukał poza granicami galaktyki "źródła Ciemnej Strony" i chyba gdzieś już były teorie mówiące, że to coś związanego z Najwyższym Wodzem.
  Potem oczywiście obserwując upadek Imperium wykorzystał okazję i zaoferował się jego niedobitkom, resztę można dokończyć samemu.

  Oczywiście to tylko moje spekulacje, nie oczekuję, że okażą się prawdą, ale jeśli tak, to byłbym usatysfakcjonowany.

  Natomiast odpowiadając na drugie pytanie, obawiam się niestety, że Disney pòjdzie łatwiejszą drogą i Snoke okaże się takim Plagueisem lub inną uśpioną od tysìacleci istotą, która... No i logicznym się wydaje, że Snoke zostanie uśmiercony w Ep. IX. A szkoda bo chętnie zobaczyłbym go jeszcze poza filmami po trylogii.

  LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  bartoszcze 2017-06-17 09:24:06

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2022-08-03

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  Nie odpowiem na tak sformułowane pytania, bo:
  1. nie mam własnych oczekiwań
  2. wolę cierpliwie zaczekać te pół roku

  Natomiast zupełnie luźno mogę sobie pospekulować, że widzę dwie ścieżki genezy tej postaci:
  - jest Snoke istotą długowieczną niczym Maz i czerpie z setek lat obserwacji i ćwiczeń, albo
  - jest Snoke niedoszłym adeptem Jedi, odrzuconym na etapie rekrutacji, może nawet krewnym jakiegoś ucznia, padawana czy Jedi.

  Bardziej mnie ciekawi, czy nauczył Kylo nieznanych dotąd sztuczek, czy tylko pomógł Kylo samemu odnaleźć w sobie zdolność do nich.

  LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  Gracu999 2017-06-17 14:28:04

  Gracu999

  avek

  Rejestracja: 2015-04-16

  Ostatnia wizyta: 2021-08-05

  Skąd: Nysa/Wrocław

  Być może przecieki okażą się prawdą, w sumie nie obraziłbym zię gdyby tak było: początek spoilera "W sieci ukazał się rzekomy wyciek stron scenariusza Epizodu VIII. Przedstawiono na nich dialog pomiędzy Luke`iem Skywalkerem, a Rey i Yodą (który ma się podobno pojawić jako duch mocy). Zaprezentowano również wizję, które opowiada genezę Zakonu Jedi.

  W scenie Luke mówi Rey, że Rada Jedi za czasów Repubiki przed wybuchem Wojen Klonów stała się arogancka oraz, że ukrywała pewien sekret, który doprowadził wszystkich Jedi do zagłady. Stary mistrz Jedi weźmie rękę Rey aby ukazać jej wizję przeszłości. Zobaczymy w niej dwoje dzieci, bawiący się przy drzewie na obcej planecie. Chłopiec zauważa, że posiadł wielką siłę oraz skupienie, kiedy zbliżył się do drzewa. Dziewczyna zda sobie sprawę z tego, że drzewo spowodowało u jej brata znaczny wzrost agresji. Pewnego dnia zostaje wywołana kłótnia między rodzeństwem, w skutek czego brat zabija własną siostrę. Chłopiec zostaje "przemieniony" po dotknięciu drzewa. Zabija własnych rodziców i opuszcza planetę. W międzyczasie zostaje ujawnione, że dziewczyna żyje i również została "przemieniona" przez drzewo. Dziewczyna po zdobyciu wielkiej Mocy zakłada Zakon Jedi.

  Dziewczyna wyjaśni lokalnym podróżnikom jak Moc może być wykorzystana zarówno do czynienia dobra jak i zła. Opowiada również, że pewnego dnia powróci jako chłopak albo dziewczyna, a wyznawcy Jedi powinni wyszkolić to dziecko. Luke mówi Rey, że Zakon Jedi poszukiwał Wybrańca (reinkarnację prawdziwej założycielki Zakonu Jedi) przez tysiąclecia. Kiedy odszukali Anakina Skywalkera, Jedi myśleli, że przywróci równowagę Mocy. Jednak Jedi zostali oszukani, czego skutkiem były Wojny Klonów. Sekwencja również zaprezentuje rodziców Rey. Dziewczyna zda sobie sprawę, że dlatego wśród drzew była w stanie na tyle się skupić aby wyzwolić swoją Moc (w scenie walki z Kylo Renem).
  Okaże się, że Luke nie jest jej ojcem. Luke powie dziewczynie, że została odnaleziona silna w Mocy. Miała rozpocząć szkolenie na Jedi ale z niewiadomego powodu nigdy nie dotarła do miejsca przeznaczenia. Pod koniec sceny Luke umożliwi Rey podjęcie pewnego wyboru przed zachodem słońca. Po zachodzie słońca na planetę Ahch-to przyleci Kylo Ren wraz z Rycerzami Ren.
  Jak widać Rey ma się okazać reinkarnacją dziewczyny z wizji o Drzewie Mocy. Natomiast samym chłopcem ma być Snoke, który ma być pierwszym Sithem w historii Zakonu. Podobno Snoke to akronim, a jego prawdziwe imię poznamy pod koniec filmu. Chodzą słuchy, ze oznacza "Sith No One Know Exist" - Sith o którego istnieniu nikt nie wiedział. "
  koniec spoilera

  LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  Asfo 2017-06-17 14:43:11

  Asfo

  avek

  Rejestracja: 2016-03-31

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd:

  Mi się podoba koncepcja, w której Snoke jest starożytną istotą wykopaną przez resztkę sił Imperium, które uciekły w nieznane po bitwie nad Jakku. Byłby on (lub ona) czymś w rodzaju wampira który spoczywał zapomniany przez tysiąclecia w zapieczętowanym grobowcu, zamknięty tam przez starożytnych Jedi. Ma on umiejętność wysysania mocy z innych stworzeń oraz przejmowania ciał, dzięki czemu jest nadzwyczaj potężny i może przedłużać swoje istnienie w nieskończoność.
  Jego istnienie jest niczym wrzód na wszechświecie - sprawia, że Moc pozostaje w nierównowadze.

  Snoke, mając nowe ciało, w przebraniu dobrotliwego mędrca zdobył zaufanie Luke`a i Lor San Tekki, udawał przyjaciela rodziny Skywalkerów, a jednocześnie tkał pajęczynę intryg i wpływów.

  Podczas wydarzań związanych z upadkiem Nowej Szkoły Jedi doszło do konfrontacji między Snokiem a Lukiem w wyniku której Snoke został ciężko ranny i a jego ciało uległo deformacji. Snoke potrzebuje nowej powłoki i planuje przęjąć ciało Kylo, ale aby to uczynić musi przekonać Kylo do wzięcia udziału w czarno-magicznym rytuale - dlatego Kylo musi w pełni przejść na ciemną stronę mocy - ale dzięki poświęceniu Hana Solo ten cel się oddala.

  W międzyczasie Luke w pierwszej świątyni Jedi odkrywa zapiski o tym, jak można ostatecznie pokonać starożytnego Moco - Wampira i przywrócić równowagę mocy. Kiedy dzieło się dokona, zakon Jedi będzie musiał ostatecznie odejść, gdyż był emanacją ogólnej nierównowagi.

  ;->

  LINK
  • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

   Mossar 2017-06-17 15:28:12

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd:

   Snoke jako przyjaciel/znajomy Skywalkerów to też całkiem sensowny pomysł i można fajnie książkami, komiksami rozwinąć ten temat już po zakończeniu trylogii sequeli.

   BTW. Przyznam, że trochę nie umiem się doczekać końca tej trylogii, bo póki nie poznamy wszystkich jej tajemnic to EU będzie w pewien sposób zablokowane. Nie wiem jakie są plany po IX epizodzie, ale fajnie by było jakby się wtedy otwarli na bardziej odważne powieści, historie.

   LINK
  • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

   Finster Vater 2017-06-17 19:53:55

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-08

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Czyli kanonizujemy "Vector"?

   LINK
 • .........

  Elendil 2017-06-17 18:32:11

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  A co z tym sługą Vadera z R1? Były też chyba teorie, że to może być Snoke, ale po filmie jakoś ucichły. Zostało potwierdzone, że to na pewno nie on, czy po prostu zaczęło się to wydawać zbyt oczywiste i nikt tego już nie pociągnął?

  Uważam natomiast, że ktoś z otoczenia Skywalkerów, z dość wysokich kręgów rządowych Nowej Republiki byłby odpowiednim wyborem. Nie wykluczałoby to sytuacji w której taki Snoke-polityk mógłby być przy okazji jakąś żyjącą od stuleci istotą (tyle że utrzymywałby to w tajemnicy), która obserwowała wydarzenia, w końcu zaczęła w nie ingerować, a na skutek jakiegoś rozczarowania/konfliktu wewnątrz struktur Republiki zdecydowała się wesprzeć czy też wręcz utworzyć Najwyższy Porządek.
  Nie czytałem Końca i początku, co prawda książki po prostu tragiczne, ale może już tam pojawia się ktoś kto faktycznie mógłby być Snokiem? Czytający wiedzą, czy jest taka szansa?

  Za to Plagueis`a jednak chyba bym nie chciał. Bo oznaczałoby to zapewne, że mistrz Palpatine`a żył, kreował wszystkie wydarzenia, a to co widzieliśmy w sześciu epizodach to wyłącznie stworzony przez niego teatr. Dlatego takie rozwiązanie, ze stojącym za wszystkim "Wielkim Architektem" odrzucam, gdyż nagle okazałoby się, że to Plagueis jest de facto głównym bohaterem całej sagi. Z drugiej strony, Kylo powiedział Hanowi, że Supreme leader is wise. Ale może to czysty przypadek lub takie celowe wprowadzenie w błąd fanów?

  LINK
  • Re: .........

   Mister S. 2017-06-17 19:15:14

   Mister S.

   avek

   Rejestracja: 2014-11-28

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Kraków

   Co do sługi z R1, nie pamiętam już dokładnie, ale był to chyba jeden z imperialnych dostojników, tych co przybywają z Palpiem na DS Ii.

   W Trylogii Wendinga zapowiadało się na to, że Snoke`iem będzie Gallius Rax (obok Sloane najlepsza postać Trylogii), ale początek spoilera zginął w Empire End, więc to raczej nie on . Są natomiast źródła Najwyższego Porządku, np. Huxowie i info o tym, że Palpatine szukał czegoś poza znanymi granicami Galaktyki (z tym silnie związane było Jakku), wysyłał na misje specjalne statki, takie jak te z marvelowego Landa (najwyraźniej miał ich więcej). Sam zalążek pod nazwą Rady Cienia raczej wyklucza odłącznie się Snoke`a od Mon Mothmy.
   Zaś w samej Nowej Republice faktycznie istnieje nieoficjalny podział na centrystów i populistów, więcej przeczytasz w temacie o Bloodline http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/20451#633360
   koniec spoilera

   Mam nadzieję że pomogłem

   LINK
  • Re: .........

   gwiazdor90 2017-06-17 23:14:08

   gwiazdor90

   avek

   Rejestracja: 2016-04-23

   Ostatnia wizyta: 2022-06-22

   Skąd: Kobyłka

   Przebudzenie Mocy to balansowanie na cienkiej lince. Skoro taka Rey ma cechy kilku bohaterów wcześniejszych epizodów.... Finn pasuje jako syn dwóch ludzi znanych z poprzednich części..

   LINK
 • Fate of The Jedi

  Kwarc 2017-06-17 20:01:57

  Kwarc

  avek

  Rejestracja: 2009-03-29

  Ostatnia wizyta: 2021-06-05

  Skąd: Jakku

  Osobiście czuję powtórkę z Przeznaczenia Jedi, czyli Snoke okaże się zbuntowanym Bytem Mocy czy coś w tym rodzaju. Wiele zdaje się na to wskazywać. Palpatine eksplorował Niezbadane Regiony z "mocowych" powodów, a i samo zachowanie Najwyższego Wodza wskazuje na to, że ma głębsze zrozumienie Mocy. Potrafił określić, że Kylo będzie mocny jeszcze zanim się narodził, a i przejawiał fiksację na temat ucznia, który będzie miał potencjał zarówno do Ciemnej jak i Jasnej Strony.

  LINK
 • re

  gwiazdor90 2017-06-17 23:11:55

  gwiazdor90

  avek

  Rejestracja: 2016-04-23

  Ostatnia wizyta: 2022-06-22

  Skąd: Kobyłka

  Snoke to najbardziej tajemnicza postać w całej historii SW. Plagieus jest najbardziej prawdopodobny. Ktoś napisał, że to być może ktoś kto był z boku, nie był dostrzegany. Ciekawy był spoiler, że to być może stwórca Anakina. Dlatego tu by pasował Plagieus, który z zemsty na Palpatinie i Jedi tworzy wybrańca.

  LINK
 • Hehe

  Mossar 2017-06-18 10:25:52

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd:

  Hehe, trochę się bałem, że zamiast "poważnej dyskusji" będzie "spis teorii wszelakich". I w sumie nie pomyliłem się

  LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  Rzodkiewka 2017-06-18 11:31:01

  Rzodkiewka

  avek

  Rejestracja: 2016-02-28

  Ostatnia wizyta: 2022-03-08

  Skąd:

  Snoke mógłby być uczniem Palpatine`a, odrzuconym przez niego z powodu innych poglądów na temat Mocy. Palpatine myślał, że go zabił, ale on przeżył, ukrywał się i potajemnie zgłębiał arkana wiedzy
  Jeszcze przyszło mi na myśl, że może Palpatine go więził i trzymał na wszelki wypadek, jakby Vader kiedyś zawiódł.

  Bardzo możliwe, że będzie długowieczną istotą. Tylko zastanawia mnie to jego wielkie bogactwo. Jeśli żył w ukryciu, to chyba nie mógł zanadto się bogacić Chyba że zrobił to wcześniej, albo wcale się nie ukrywał.

  Nie mam pojęcia, czego mógłby chcieć, oprócz oczywiście władzy. Może uważa, że tylko on zapewni równowagę Mocy dzięki odpowiedniemu podejściu, a Jedi i Sithów nie znosi, bo uważa, że źle wykorzystywali Moc czy coś.

  Ciekawe, jakie są jego plany względem Kylo.

  LINK
  • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

   gwiazdor90 2017-06-27 19:21:44

   gwiazdor90

   avek

   Rejestracja: 2016-04-23

   Ostatnia wizyta: 2022-06-22

   Skąd: Kobyłka

   Co do bogactwa, to on pojawił się pewnie kilka\kilkanaście lat po Powrocie Jedi i ktoś na ten Najwyższy Porządek kasę wpłacał. Opcji jest wiele. Wiadomo, że Disney będzie obalał wszelkie teorie. Koleś w każdym razie nie mógł wziąć się z du.. W sumie ta postać z Łotra która przychodzi do Vadera...

   Mam wrażenie, że wielu zapomina, że Disney nie powie " tak drodzy fani, macie rację Snoke to ten, a Rey to córka tych". Także każda teoria jest do premiery bardzo możliwa. Bo co z tego, że Snoke jest wielki wg różnych przecieków..

   LINK
 • Snoke

  Darth Zabrak 2017-08-09 09:13:38

  Darth Zabrak

  avek

  Rejestracja: 2011-06-03

  Ostatnia wizyta: 2022-08-05

  Skąd: Dathomir

  Moim zdaniem Snoke jest postacią bardziej, hmm, metafizyczną, duchową, jest wcieleniem CSM odnalezionym przez resztki Imperium w nieznanych rejonach galaktyki albo i nawet w zupełnie innej galaktyce. Jest można powiedzieć czymś na kształt boga CSM, który po tym jak Imperium go odnajduje, zostaje jego przywódcą, nie tylko w politycznym i militarnym tego słowa znaczeniu, ale również religijnym przekształcając resztki Imperium w coś na kształt kultu, państwo teokratyczne którego on jest wodzem, czyli w First Order.

  A co do dwóch pytań zadanych przez autora tematu:
  1. Napisałem powyżej czym moim zdaniem Snoke jest, natomiast czym chciał żeby był to nie wiem, ponieważ podobnie jak ktoś powyżej napisał, nie mam wobec kolejnego epizodu żadnych konkretnych oczekiwań.
  2. To już napisałem.

  LINK
 • Anioł ;)

  vilkala 2017-08-09 09:33:55

  vilkala

  avek

  Rejestracja: 2015-10-19

  Ostatnia wizyta: 2020-12-18

  Skąd:

  A mi się nawet podoba ostatnia teoria, mówiąca o tym, że Snoke może być Diathimem czyli rasą o której mówi mały Ani, pytając się Padme czy jest aniołem. Pasuje ogólna budowa, wzrost, "nos". Pasuje mit Upadłego Anioła, który stracił skrzydła i przeszedł na złą stronę.

  Pewnie teoria bez racji bytu, ale wolę ją od Plagueisa XD

  LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  Princess Fantaghiro 2017-08-09 09:37:20

  Princess Fantaghiro

  avek

  Rejestracja: 2016-05-24

  Ostatnia wizyta: 2022-07-26

  Skąd: Posępny Czerep

  1. Osobiście chciałabym żeby Snoke okazał się zupełnie nową postacią.
  Może właśnie jak już bodajże Rzodkiewka podała, aby był to ultra starożytny wampir? Ale taki naprawdę z klimatem, bo dla mnie te fascynujące kreatury w filmie i literaturze zmurszały już, stały się drętwym, oklepanym motywem.
  Snoke jako jakaś nowa, bardzo zmodyfikowana wersja, z innymi skillami i przyzwyczajeniami, byłby okej.

  2. Niestety, mam małą wiarę w obecny zarząd i według mnie odgrzewany kotlet, a konkretnie "cudownie ocalały Syn z Mortis", to maksimum, na jaki czuję że mogę liczyć. Co i tak w praniu mogłoby wyjść nieżle.

  LINK
  • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

   Lubsok 2017-08-09 09:42:53

   Lubsok

   avek

   Rejestracja: 2012-03-10

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Białystok

   Princess Fantaghiro napisał:
   ultra starożytny wampir?
   -----------------------

   Prędzej ghul. xD

   LINK
   • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

    Princess Fantaghiro 2017-08-09 09:54:12

    Princess Fantaghiro

    avek

    Rejestracja: 2016-05-24

    Ostatnia wizyta: 2022-07-26

    Skąd: Posępny Czerep

    Jak już to ork. Jeśli za Tolkienem, bo to były kiedyś przecież elfy. A widać że Snoke został bardzo poważnie uszkodzony.
    Tak szczerze to strasznie sposobał mi się pomysł Vilkalli, że Snoke to może ocalały po pogromie Separatystów Anioł z Iego?

    Gdyby tak było to super, szkoda mi jedynie braku specjalnego wrażenia w TFA...Raczej jawił mi się jako taki, ot, prosty złol, trochę ciekawszy od króla Teraka z Bitwy o Endor, i to tylko dlatego że umie mówić.^^
    No ale to nie znaczy że nie może się jeszcze podciągnąć.

    LINK
 • Już wiadomo kim jest Snoke

  RodzyN jr. 2017-08-09 19:57:23

  RodzyN jr.

  avek

  Rejestracja: 2007-05-21

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Grodzisk Maz.

  https://i.redd.it/xgeqmmwi5vty.jpg

  Secret revealed

  LINK
 • Snoke to Kanan

  Snoke4Ever 2017-08-10 16:44:40

  Snoke4Ever

  avek

  Rejestracja: 2017-08-10

  Ostatnia wizyta: 2018-07-05

  Skąd:


  Bastion odwiedzam już od kilku lat, ale nie miałem nigdy większej potrzeby założenia konta, aż do dziś kiedy to w głowie zrodziła mi się teoria na temat głównego antagonisty trylogii sequeli. Jeśli moja teoria będzie wydawać się zbyt absurdalna potraktujcie to po prostu jako naciągany fanfic.

  Według mnie (lub nie obraziłbym się gdyby tak było, choć raczej nikłe szanse) Snoke to nie kto inny jak Kanan Jarrus czyli Caleb Dume. Zaraz ktoś napisze, że zapowiadano Snoke`a jako kogoś starego kto widział upadek Starej Republiki, narodziny i upadek Imperium etc... Otóż Kanan wpisuje się w tą postać; upadek Republiki i Jedi przeżył na własnej skórze, widział rozwój i upadek Imperium, a następnie dożył do trylogii sequeli. Teraz pytanie co skłoniło Kanana do stania się tym "złym". Sądzę, że w czwartym sezonie Rebelsów, nastąpi odwrotna sytuacja niż w Epizdoach, czyli mistrz straci ucznia. Ezra najpewniej zginąłby z rąk Vadera, Kanan w gniewie i targany emocjami rzuciłby się na Mrocznego Lorda chcąc go zabić, Vader skutecznie by odpierał ataki niedoszłego Jedi, jednakże widząc jego agresję i ogarniającą go Ciemną Stronę starałby się go przeciągnąć na swoją stronę (Vader widziałby w nim swojego sekretnego ucznia), Kanan jednakże opierałby się pokusie i straciłby miecz w wyniku walki... Ostatecznie Kanan zacząłby używać mocy przeciwko Vaderowi (również tej ciemnej). Po zakończonym pojedynku Jarrus by padł na ziemię wyczerpany, Vader tylko by się zbliżył i przyłożyłby klingę swojego miecza do głowy Kanana (stąd nienaturalna blizna na głowie, reszty obrażeń nabawiły się od granatu rzuconego w jego stronę przez jednego ze szturmowców przed pojedynkiem z Vaderem). Darth opuściłby (jak sądziłby) trupa Jedi.
  Wiedźmy z Dathomiry wyczułyby skupienie Mocy potrzebujące pomocy na planecie na której znajdowały się Kanan i przyleciałyby po jego ciało. Następnie zostały poddany rytuałowi, który uzdrowił go i przywrócił do funkcjonowania, podobnie jak to miało miejsce z Maulem. Przebywając u Sióstr Nocy Jarrus by się dowiedział, że jego przyjaciele zginęli poświęcając się dla Reblii w bitwie nad Scarif, poznałby prawdę o Darth Vaderze, oraz o tym, że wkrótce pojawi się nowy Jedi, syn Skywalker`a. Kanan byłby wściekły na Vader`a, chciał wyruszyć aby go zabić, jednakże Siostry przekazałyby mu, że dni Vadera już i tak są policzone. Młody Jedi wówczas odrzuciłby swoje dawne imię i przybrałby nowe - SNOKE. Zgłębiając najskrytsze tajemnice Mocy u Sióstr Nocy obmyśliłby nowy plan zemsty na Vaderze - zniszczenie i zabicie jego potomków. Snoke opuściłby Siostry Nocy, na krótko przed wydarzeniami w ROTJ i podróżowałby po Galaktyce szukając artefaktów Jedi jak i Sithów, pogłębiając swoją wiedzę w Mocy. Byłby światkiem upadku Imperium i powstania Nowej Republiki. Wiedział, że sam nie zdoła dokonać zemsty na Skywalkerach, dlatego zgromadził majątek i zjednoczył porozrzucane po całej galaktyce resztki Imperium tworząc organizację militarno-polityczną - NAJWYŻSZY PORZĄDEK, jak następstwo Imperium Galaktycznego. Snoke wiedział, że w zemście na Skywalkerach wykorzysta Bena Solo kusząc go ku ciemnej stronie, a następnie wykorzystując do zabicia Jedi, Luke`a, Lei. Zapewne Snoke osobiście pozbędzie się Bena, gdy ten przestanie mu być potrzebny, ostatecznie mszcząc się na Anakinie Skywalkerze.
  Snoke również by aktywnie uczestniczył w życiu politycznym i kulturowym w Nowej Republice, ukrywając swoje pochodzenie. Przed Lukiem wykorzystywałby technikę maskującą Moc (podobnie jak to robił Palpatine przed Jedi). Z pewnego punktu widzenia Snoke mógłby być również tytułowym Ostatnim Jedi, byłby to kontrast dla postaci Luke`a - Skywalker byłby ostatnim Jedi ze swojego zakonu, natomiast Snoke były ostatnim Jedi ze starego zakonu. Podobnie jak Luke Snoke odrzuciłby ideały Jedi pamiętając, że stary zakon ostatecznie upadł i stałby bardziej po stronie Równowagi ( tak jak to ma robić rzekomo Luke w Epizodzie VIII).

  Mam nadzieję, że się połapiecie o co chodzi

  Do tego jest jeszcze jeden być może nieistotny dla niektórych szczegół - figurka Lego. Z doświadczenia wiem, że figurki lego zawsze mają czarne oczy, nawet jeśli postać ma inny kolor (wyjątek stanowił Imperator, który miał żółte oczy). Od Imperatora Snoke`a odróżnia to, że Snoke nie ma jakiegoś wymyślnego koloru oczu, więc dlaczego jego minifigurka ma błękitne oczy niczym ślepe oczy figurki Kanana.

  Pozdrawiam

  LINK
  • Re: Snoke to Kanan

   General Rennobi 2017-08-10 18:19:40

   General Rennobi

   avek

   Rejestracja: 2016-07-14

   Ostatnia wizyta: 2017-11-20

   Skąd: Cracow

   1. Nie sądzę, żeby Vader interesował się Jarrusem, przecież uznawał go za słabego, niewyszkolonego. Nie to nie byłoby logiczne, gdyby Vader przeciągał każdego Jedi na CSM jakiego spotkał, to głupie. On ich zabijał. Jedynie komu oferował zostanie jego uczniem/uczennicą, to Ahsoce i Luke`owi.
   2. Twoje argumenty są nielogiczne także dlatego, że piszesz coś "na ciągu" i nagle coś przychodzi ci do głowy "O to może jakiś szturmowiec pieprznie mu granatem termicznym w czaszkę" Nie, tak to nie działa. To zbyt banalne. I co, Kanan jakby nigdy nic wstałby po tym granacie i walczyłby z Vaderem? E-e...
   3. Pytanie jaki niby interes miałyby wiedźmy z Dathomiry, żeby przygarnąć akurat takiego słabego Kanana? (Mimo, że lubię ten charakter) No, żaden.
   Ogólnie słaba teoria.

   LINK
   • Re: Snoke to Kanan

    Finster Vater 2017-08-10 19:05:06

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-08-08

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    - Jedynie komu oferował zostanie jego uczniem/uczennicą, to Ahsoce i Luke`owi.

    nie, oferował tylko Markowi i Lukowi, tak po prawdzie, przy czym ten pierwszy nie jest kanoniczny (ale jedyny, który propozycje przyjął)

    A Ahsoką to jak z radiem Erewań. Nie Vader tylko Imperator, nie szkolenie tylko łaskę i nie z powodu potencjału tylko w zamianza wskazanie miejsca pobytu innych dżedajów.

    LINK
   • Re: Snoke to Kanan

    Lord Budziol 2017-08-10 19:25:18

    Lord Budziol

    avek

    Rejestracja: 2011-02-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-07

    Skąd: Imperial City

    Imperium (i Vader) było łaskawe i dawało szansę wielu użytkownikom Mocy, ot choćby Wielki Inkwizytor był przecież Strażnikiem w Świątyni? Konkretnie na ucznia samego Vadera to już nie było tak częste... W końcu to niezły zaszczyt i nawet Ahsoka za swoje występki takiej propozycji nie otrzymała...

    Użytkownicy Mocy przeżywali nie takie rzeczy jak granat... Ba, oglądnij taki cinematic z TORa, nawet zwykły żołnierz przeżył;p

    A wiedźmy z Darthomiry jeszcze żyją?

    LINK
  • Re: Snoke to Kanan

   Jacek112 2017-08-10 18:20:52

   Jacek112

   avek

   Rejestracja: 2012-04-03

   Ostatnia wizyta: 2022-08-08

   Skąd:

   I znów, tak jak w przypadku Windu pojawia się jedna ważna kwestia - Kanan to nie jest zły człowiek. Pomijając już fakt, że musiałby być szaleńcem, aby myśleć, że zabijając Luka i spółkę zemści się na Vaderze, to aby po życiu jako w skrócie ujmując "ten dobry" porywać dzieci i niszczyć planety musiałby przeżyć coś naprawdę strasznego, coś co nieodwracalnie wpłynęłoby na jego psychikę, śmierć ucznia i przyjaciół to za mało.

   LINK
  • Re: Snoke to Kanan

   Lord Budziol 2017-08-10 19:19:12

   Lord Budziol

   avek

   Rejestracja: 2011-02-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Imperial City

   Podstawowa rzecz jaką wiemy o Snoke`u? To, że jest niejako dumny z osiągnięć Imperium, dąży do jego przywrócenia, ale bez popełniania jego błędów, o zgrozo błędem nie było dla niego dopuszczenie do władzy takich ludzi jak Tarkin i niewypał z DS ale "sentyment" i zbyt łagodne podejście.
   A teraz wskaż mi w którym miejscu Kanan chociaż odrobinę pasuje do tego opisu??

   Kanan NIENAWIDZIŁ Imperium, nie po drodze było mu ze szturmowcami itp. itd. Nie ma praktycznie żadnej sensownej możliwości by Kanan mógł stanąć na czele First Order i to przeciwko rebelii/Nowej Republice. Nawet gdyby przeszedł na na CSM i tak jak piszesz chciał dokonać zemsty na Skywalkerach to nie zrobiłby tego w taki sposób.
   Przejście na CSM to nie zmiana stron na pstryknięcie palcami... To nie tak, że nagle zaczynasz kochać wrogów i nienawidzieć przyjaciół... Dooku dołączył do Sitha bo był rozczarowany Zakonem i chciał go zreformować stawiając go od nowa. Vader dalej służył tej samej Republice... Po prostu po CSM likwidujesz każdą przeszkodę która staje Ci na drodze, ale nie dołączasz do wojsk wroga i mordujesz niedawnych sojuszników "bo tak", dlatego Kanan kompletnie tu nie pasuje...

   LINK
   • Re: Snoke to Kanan

    Finster Vater 2017-08-10 19:42:50

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-08-08

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Kanana, to można co najwyżej próbować "wrobić" w ojcostwo Rey

    LINK
    • Re: Snoke to Kanan

     Darth Starkiller 2017-08-10 20:57:32

     Darth Starkiller

     avek

     Rejestracja: 2015-09-29

     Ostatnia wizyta: 2018-04-11

     Skąd: Kashyyyk

     Zgadzam się z Lordem Budziolem. Kanan jako Snoke, czyli ktoś kto z sentymentem patrzy na Imperium i tworzy organizację wyraźnie inspirowaną imperialnymi wzorcami, jest śmieszne.

     Kanan nienawidził tego, co się stało pod koniec Republiki; nienawidził ponadto Imperium i tego wszystkiego, co sobą reprezentowało. Widać to szczególnie jaskrawie gdy patrzy się na przemianę Kanana z hulacznego byłego Padawana w prawdziwego rycerza Jedi (bez Zakonu co prawda, ale mówimy tutaj o samym podejściu do sprawy, o którą walczył, o samo podejście do życia).

     Zaintrygowała mnie natomiast wstawka Finstera. Co prawda możliwe, że pół-żartem, ale skoro Rey ma mieć związki z Obi-Wanem Kenobim, a Finster sugeruje ojcostwo Kanana to... czy Rey jest owocem związku Kenobiego z Kananem?!

     LINK
     • Re: Snoke to Kanan

      Finster Vater 2017-08-10 21:17:08

      Finster Vater

      avek

      Rejestracja: 2016-04-18

      Ostatnia wizyta: 2022-08-08

      Skąd: Kazamaty Alkazaru

      - ale skoro Rey ma mieć związki z Obi-Wanem Kenobim, a Finster sugeruje ojcostwo Kanana to... czy Rey jest owocem związku Kenobiego z Kananem?!

      Nie wyciągałbym aż tak daleko idących wniosków Kruca bomba, dwa męszczyzny w jednym łóżku?

      Rey zamiast córką Obiego może być jego wnuczką, to raz.
      Dwa, to że ma mieć związki z Obim, to tylko jedna z teorii.

      Ku swemu zdziwieniu, znalazłem nawet rysunki "w temacie". Nie da się zaskoczyc internetów...

      https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/a3/ca/5e/a3ca5ea4450963c6cb6d8e9afe1f557c--star-wars-jedi-star-wars-rebels.jpg

      LINK
      • Re: Snoke to Kanan

       vilkala 2017-08-10 22:38:43

       vilkala

       avek

       Rejestracja: 2015-10-19

       Ostatnia wizyta: 2020-12-18

       Skąd:

       Ja tylko dodam że Freddie się bardzo tym fanartem zachwycał XD
       I to już jakiś rok temu? I jeszcze z tagiem ReyJarrus o ile się nie mylę

       A snoke to kanan odpada jeszcze z tego choćby powodu, że Kanan jest człowiekiem, a Pablo potwierdził, że Snoke to humanoid.

       LINK
  • Re: Snoke to Kanan

   RodzyN jr. 2017-08-10 19:29:23

   RodzyN jr.

   avek

   Rejestracja: 2007-05-21

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Grodzisk Maz.

   Teoria tak samo prawdopodobna jak ta z gruszką

   LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  predator 2017-08-11 08:55:06

  predator

  avek

  Rejestracja: 2017-08-10

  Ostatnia wizyta: 2019-12-09

  Skąd:

  Z cech fizycznych Snoke, przynajmniej po prawej stronie twarzy, przypomina najbardziej dwie postacie, które już widzieliśmy na ekranie. To oczywiście Tarkin (choć mam nadzieję, że tak nie jest) i kanclerz Valorum. Jeśli miałbym stawiać piwko na jakiegoś faworyta to postawiłbym właśnie na niego.

  LINK
  • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

   Lord Budziol 2017-08-11 09:15:03

   Lord Budziol

   avek

   Rejestracja: 2011-02-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Imperial City

   Zamiast skupiać się na rzekomych podobieństwach twarzy (a raczej tego co u Snoke`a z niej zostało) należałoby się skupić na portrecie psychologicznym...
   Czy kanclerz Valorum miałby taki szacunek i sentyment do Imperium? Wiele rzeczy można mu zarzucić ale tego akurat nie;p
   Co innego Tarkin, z tym że gdyby jakimś cudem przeżył wybuch DS to powinien zdawać sobie sprawę że przyczyną upadku Imperium była jego pycha i arogancja, a nie sentyment Vadera do syna... Tak więc też odpada;p
   Szukaj dalej

   LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  Lubsok 2017-08-11 10:21:40

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Białystok

  Tak naprawdę Snoke to podróżujący w czasie Palpatine z alternatywnej przyszłości. Cofnął się, by zwerbować Vadera bo w jego czasie ten zginął, ale mu się nie udało, bo źle wyliczył współrzędne i cofnął się za późno. Dlatego chce teraz posiąść wnuka Vadera, bo jest równie silny, jak nie lepszy.

  LINK
 • re

  gwiazdor90 2017-08-11 16:23:54

  gwiazdor90

  avek

  Rejestracja: 2016-04-23

  Ostatnia wizyta: 2022-06-22

  Skąd: Kobyłka

  Disney kręci, bo chyba widzowie szybko odkryli prawdę. Wg mnie nadal nie ma przypadku w motywie muzycznym z III części kiedy Palpatine opowiada o Plagieusie i wątku kiedy pojawia się Snoke. Oczko do widzów, a potem zaprzeczanie. Taka gra z nami. Ale zobaczymy, prawdę zna Disney. Żadnej teorii nie wolno wyrzucać do kosza.

  LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  HAL 9000 2017-08-12 18:25:29

  HAL 9000

  avek

  Rejestracja: 2016-01-23

  Ostatnia wizyta: 2022-01-21

  Skąd:

  Wiemy że...

  Snoke był potężnym użytkownikiem ciemnej strony Mocy i przywódcą Najwyższego Porządku, organizacji powstałej na gruzach Imperium Galaktycznego. Narodził się jeszcze przez upadkiem Republiki Galaktycznej i posiadał znaczną wiedzę o kulisach powstania i upadku Imperium. Był odpowiedzialny za przejście wnuka Dartha Vadera, znanego później jako Kylo Ren, na ciemną stronę i zniszczenie przez niego nowego pokolenia Jedi szkolącego się pod okiem Luke`a Skywalkera. Snoke szkolił Rena, jednocześnie nadzorując powstanie potężnej superbroni - bazy Starkiller, którą wykorzystał przeciwko Nowej Republice, niszcząc jej stolicę Hosnian Prime. Snoke obawiał się powrotu Skywalkera i starał się powstrzymać Ruch Oporu przed odnalezieniem ostatniego Jedi, jednak jego plany zostały pokrzyżowane, gdy superbroń została zniszczona, a Luke został odnaleziony przez czułą na Moc Rey. Po tych wydarzeniach Snoke postanowił dokończyć szkolenie Kylo Rena.

  Snoke był potężnym użytkownikiem ciemnej strony Mocy, który narodził się jeszcze przed powstaniem Imperium Galaktycznego. Obserwował zarówno narodziny, jak i upadek reżimu Palpatine`a. Posiadał też znaczną wiedzę na temat tego, co zaszło między imperatorem, Darthem Vaderem i jego synem, Luke`em Skywalkerem. Podczas swojego życia odniósł poważne obrażenia, które sprawiły, że stał się okaleczony. Jakiś czas po upadku Imperium, Snoke stanął na czele organizacji zwanej Najwyższym Porządkiem, która powstała na gruzach poprzedniego ustroju i czerpała z jego tradycji militarnych.

  Źródło:
  http://www.ossus.pl/biblioteka/Snoke


  1. Jakiego rodzaju postacią (z jakimi motywacjami, przeszłością, zamiarami) chcielibyście, żeby był Snoke?

  Chciałbym, żeby był zmiennokształtny a jego motywacja to wytępienie wszystkich "człekopodobnych" w Galaktyce - w ten sposób utorowałby drogę do kariery wszystkim innym "nieczłekopodobnym".
  W przeszłości był sobą czyli galaretowatą mazią, ale spotkał się z dyskryminacją i odrzuceniem.

  2. Jaki jest Waszym zdaniem pomysł twórców na tą postać?

  Myślę że...
  Snoke będzie potężnym użytkownikiem ciemnej strony Mocy, który narodził się jeszcze przed powstaniem Imperium Galaktycznego... itd.

  LINK
 • re

  gwiazdor90 2017-08-14 22:12:45

  gwiazdor90

  avek

  Rejestracja: 2016-04-23

  Ostatnia wizyta: 2022-06-22

  Skąd: Kobyłka

  Ostatnio znalazłem ciekawą teorię. Snoke to skrót. Coś tam Sith który się nie ujawnił. Mówiłem wiele razy nowa postać tego typu sprawia, że Disney tworzy swoje SW. Pierwsza myśl zawsze jest najlepsza.

  LINK
  • Re: re

   Darth Starkiller 2017-08-15 02:06:21

   Darth Starkiller

   avek

   Rejestracja: 2015-09-29

   Ostatnia wizyta: 2018-04-11

   Skąd: Kashyyyk

   Ja obstawiam, że Snoke to Darth Plagueis mimo wszystko. Wiem, że były zaprzeczenia, że Snoke to całkiem nowa postać, że mieliśmy z nią do czynienia w poprzednich filmach (no, Plagueis został wspomniany - jak dla mnie to powinno się liczyć jako obecność w filmie ;P ), ale nadzieja umiera ostatnia. Chociaż starożytny Sith, który jakoś się uchował, niekoniecznie mistrz Sidiousa, brzmi i tak kusząco.

   LINK
   • Re: re

    gwiazdor90 2017-08-15 12:21:20

    gwiazdor90

    avek

    Rejestracja: 2016-04-23

    Ostatnia wizyta: 2022-06-22

    Skąd: Kobyłka

    Hmm.. W książce jest wspomniane, że Snoke widział upadek Republiki i Imperium. Plagieus tyle, że jest wspomniany. On musi być dobrze napisany. Bo co.. Był jakimś lokajem Palpatine`a, nauczył się czegoś i na majątku Imperatora stworzy Najwyższy Porządek.. Bajka, a poza tym skok na kasę, bo zaraz wyjdą książki. Też jestem za pierwszą teorią która wyszła. Tu przypadku nie ma moim zdaniem.

    LINK
    • Re: re

     Darth Starkiller 2017-08-15 17:48:33

     Darth Starkiller

     avek

     Rejestracja: 2015-09-29

     Ostatnia wizyta: 2018-04-11

     Skąd: Kashyyyk

     Wizja Snoke`a jako "lokaja Imperatora" byłaby słaba jeśli byłby naprawdę kimś dalekorzędnym w hierarchii Imperium i nie miałby jakiegoś kontaktu z Imperatorem.

     Bardziej mnie przekonuje wizja Supreme Leadera jako starożytnego Sitha, który jakoś się uchował, z naciskiem na motyw ocalonego w jakiś sposób Darth Plagueisa.

     Dobrym wyjściem byłoby też zrobienie ze Snoke`a zupełnie nowej postaci, swego rodzaju wrażliwego na Moc np. archeologa, który znalazł gdzieś coś, co dało mu wiedzę na temat Mocy (np. holokron starożytnego Sitha). Nie miałbym nic przeciwko, gdyby taki Snoke wykorzystał "majątek zdobyty w spadku od Imperatora", w sensie niedobitki Imperium, jako bazę do stworzenia czegoś nowego - do stworzenia Najwyższego Porządku.

     LINK
 • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

  predator 2017-09-20 10:36:13

  predator

  avek

  Rejestracja: 2017-08-10

  Ostatnia wizyta: 2019-12-09

  Skąd:

  Mimo wszystkich niesamowitych teorii obstawiam, że tożsamość Snoke`a nie zostanie wyciągnięta niczym przysłowiowy królik z kapelusza. Na 100% jest to postać, którą widzieliśmy na ekranie w poprzednich epizodach. Nie będzie to ani postać z książek nowego kanonu ani filmów animowanych z jednej prostej przyczyny. Czy wy myślicie, że filmowcy i scenarzyści 95% widzom, którzy nie są jakimiś fanami SW i nie muszą orientować się w kanonie powiedzą, że Snoke to np. Kannan z kreskówki? Gdyby tak miało być wtedy ludziom w kinie spadłyby szczęki na podłogę:Who the f..k is Kannan?

  LINK
  • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

   Mossar 2017-09-20 10:42:53

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd:

   Na tej samej zasadzie nigdy nie pojawi sie w taki sposob Ahsoka, Rex, Kanan, Asajj czy inne postacie z TCW/Rebels/ksiazek/komiksow. Jak juz to jako małe cameo, wspomnienie. No chyba ze beda chcieli kogos wprowadzic na duzy ekran to wtedy np. caly spinoff o takiej postaci.

   Wgl ten temat to moje najlepsze dziecko. Co chwile wraca na salony! Troche taki clickbaitowy ale czego sie nie robi dla fejmu.

   LINK
  • Re: Poważna dyskusja nt. Snoke`a

   Finster Vater 2017-09-20 11:52:51

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-08

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Wiesz, na tej zasadzie już dostaliśmy Sawa "z kreskówki" w RO, który był chyba dużo mniej rozpoznawalny. Jeżeli powiedzą że "to Kanan" to ludziom wystarczy wiadomość że to ex Jedi, a kto będzie chciał to sobie doobejrzy / doczyta.

   LINK
 • A może

  Darth Ponda 2017-09-20 10:45:04

  Darth Ponda

  avek

  Rejestracja: 2014-02-15

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Olsztyn

  -początek spoilera To Sate Pestage? W Legendach "rządzi" Imperium po śmierci Palpiego. "Urodził się w ostatnich latach Republiki" - to nieprecyzyjne określenie, podczas Wojen Klonów mógł być równie dobrze dwudziestolatkiem co niemowlęciem. Miał duże wpływy w Imperium, mógł zostać przywódcą resztek. No i wygląda tak: http://fr.starwars.wikia.com/wiki/Fichier:Sate_Pestage.jpg koniec spoilera

  LINK
 • Skąd wiadomo?

  Hardrada 2017-09-20 10:49:30

  Hardrada

  avek

  Rejestracja: 2011-01-01

  Ostatnia wizyta: 2022-08-08

  Skąd:

  A w ogóle skąd wiadomo, że Snoke ma być jakąś już znaną postacią? Wiem, że ktoś tak kiedyś powiedział, ale tknęło mnie teraz, że chciałbym przeczytać oryginalną wypowiedź, no i dowiedzieć się w ogóle kto jest jej autorem

  LINK
  • Re: Skąd wiadomo?

   Mossar 2017-09-20 11:01:22

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd:

   Wszystko zaczęło się od teorii o Darthie Plagueisie. Nawet nie wiem czy teoria, że się pojawi w sequelach nie była już przed pojawieniem się informacji o Snoke`u

   LINK
 • cóż..

  Burzol 2017-09-20 15:54:05

  Burzol

  avek

  Rejestracja: 2003-10-14

  Ostatnia wizyta: 2022-08-08

  Skąd: Poznań

  Nie do końca rozumiem tę głęboką fascynację Snokiem. Dla mnie Snoke nie jest szczególnie ciekawym aspektem epizodu 7, powiedziałbym nawet, że jest jego słabszym elementem. Co więcej nie potrzebujemy go zbyt dużo. Już to pisałem w innym temacie, ale powtórzę, Imperator w Starej Trylogii był złem wcielonym, był najczarniejszą czernią czernii. Nie potrzebujemy wiedzieć skąd się wziął Snoke. Wystarczy, że jest zły i trzeba go pokonać. Przed odpowiedzią na słusznie zadane pytania, najpierw chciałem odnieść się do innych myśli rzucanych w tym temacie.

  Snkoe nie może być Plagueisem - cała, nomen omen, Moc w opowieści Imperatora Palpatine w operze jest to, że mistrz Darth Plagueis był tak pyszny, że nie zauważył niebezpieczeństwa ze strony swojego ucznia. Gdyby teraz Pleja wrócił, mocno osłabiłoby to siłę postaci samego Imperatora.

  Snoke nie może być Kananem - co by nie mówić o tym chłopaku, jego umiejętnościach i zdolnościach nauczycielskich, Kanan jednak nadal pozostaje Rycerzem Jedi. Nie ma potencjału na mistrza zła.

  1. Jakiego rodzaju postacią (z jakimi motywacjami, przeszłością, zamiarami) chcielibyście, żeby był Snoke?
  Wystarczy mi, że jest złym przywódcą złowrogiej organizacji. Ultrawrogiem, przeciwnikiem Skywalkerów. Tym, który za pomocą strachu i śmierci rządzić galaktyką. Gdyby Snoke początek spoilera to był skrót, coś w stylu "Sith No One Know Exist", albo "Some New Killing Enemy", jak pisały spoilery wcześniej, nie miałbym nic na przeciwko. koniec spoilera Podobnie jak przy legendarnym głosowaniu przed wieloma laty (pamiętacie jeszcze tego okropnego okropnego Darth Krayta?), głosuję, że Snoke to jakiś losowy cieć z pałacu imperialnego.

  2. Jaki jest Waszym zdaniem pomysł twórców na tą postać?
  Nie wiem czy jest. Fakt, że jak dotąd stawiają na tajemniczość, w TFA pokazali wielki hologram, sugerując, że S jest olbrzymem, żeby potem złamać tą wizję. Ale czy mają jakąś głębszą wizję dotyczącą źródła tego zła? Wątpię. Czas pokaże.

  LINK
 • Snoke

  Princess Fantaghiro 2018-07-19 08:50:14

  Princess Fantaghiro

  avek

  Rejestracja: 2016-05-24

  Ostatnia wizyta: 2022-07-26

  Skąd: Posępny Czerep

  Cóż. Ja to przeczuwałam od TFA, a TLJ to potwierdziło. (Tzn. raz sama siebie próbowałam przekonywać, że być może jakimś cudem mają INTRYGUJĄCY pomysł na tę postać. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca.) Snoke okazał się bladziutką i nieudolną wersją Imperatora. W istocie swej zaledwie taniutkim i kompletnie mnie nieprzekonującym charakterem-pretekstem; "szmatką" do wytarcia krwi z butów Kylo - bo przecie był myślowo korumpowany od pieluchy.

  To ja zapytuję. Skoro Snoke był tak potężny i starożytny, czemu np. nie skorumpował umysłu Yody, aby niepostrzeżenie uzyskać kontrolę nad Zakonem pełnym Mocopotężnych wojowników? A zamiast tego znalazł se pachołka typu Kylo? Bezsens, prowizorka, i kretyńskie usprawiedliwienie zwyrolstwa Kylo na siłę. Z tym motywem - motywem korumpowania umysłów istot wrażliwych na Moc, - można było zrobić rzeczy w SW niesamowite. Zamiast tego wybrano go do apologetyki imo miernej postaci, bo nie chciało im się nawet stworzyć wiarygodnego backstory Kylo.
  Całkowicie zmarnowany potencjał postaci, moim zdaniem.

  LINK
  • Re: Snoke

   AJ73 2018-07-19 09:41:02

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Strike Base XR-484

   Aż się prosiło, by ukazać jakieś większe tło jego działania, jakąś tajemnicę, część przeszłości - nawet w postaci krótkiej sceny retrospekcji. Wydaje mi się, że Adams by tak zrobił ... podobną sytuację mamy też z rycerzami Ren, kompletnie pominiętymi u Johnsona. Cóż, "why ?" powinniśmy zadawać Rianowi, może po latach dostaniemy jakieś szersze wyjaśnienie dlaczego tak, bo tak. Na dzisiaj mamy, że był, bo był

   LINK
 • Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

  Mossar 2019-05-06 11:05:32

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd:

  Zwiastun epizodu 9 daje nam trochę do myślenia. Jak grzyby po deszczu wyrosły teorie mówiące o tym, że Snoke to tak naprawdę ciało przejęte przez Palpatine`a. Co o tym myślicie? Zarówno pod kątem samego pomysłu jak i tego czy może się to zdarzyć?

  Po pierwsze, jest to na tyle prosta koncepcja, że zdaje test rozumienia przez casuala. Snoke raczej nigdy nie będzie żadnym Kananem, Bane`m czy innym tworem znanym tylko garstce fanów. Jeśli w ogóle Snoke ma być kimś konkretnym to Palpatine byłby tu idealny. Wszyscy go znają, zarówno fani jednej jak i drugiej trylogii. Palpatine jako główny zły stojący za wszystkim we wszystkich trzech trylogiach? Brzmi całkiem możliwie.

  Czy mi się to podoba? Nie wiem. Tak jak już wspominałem w innym temacie, można to rozwiązać na milion sposobów i może to być mega kupa albo coś bardzo fajnego. Z mojej strony na pewno ma to potencjał. Nie jest to dla mnie problemem, że nawiązuje do starego, znienawidzonego pomysłu z Legend. To Nowy Kanon i jestem otwarty zarówno na nowe pomysły jak i na te, które trochę czerpią z Legend. Jeśli nie będzie to tylko prosty fanserwis po to, żeby wprowadzić Palpatine`a do sequeli.. to chyba jestem za.

  Ale czy na pewno nie będzie to fan serwis? Czy to ma jakis głębszy sens?

  No właściwie to nawet dosyć mocno tak.

  Po pierwsze, plan Palpatine`a - od samego początku, od Aftermath, dostawaliśmy informacje o tym, że Palpatine miał plan na to co ma się wydarzyć po zniszczeniu Imperium, po jego fizycznej śmierci. "Aftermath" bardzo dużo czasu poświęcił na to, żeby pokazać nam, że Palpatine bardzo powaznie obserwował co dzieje się w Nieznanych Regionach i planował coś w rodzaju odtworzenia Imperium właśnie tam. Nie mamy totalnie pojęcia co tam się stało, ale wiemy, że ostatecznie Hux, Rae Sloane (prawdopodobnie) wrócili z Nieznanych Regionów i w jakiś sposób utworzyli Najwyższy Porządek. Którego wodzem został Snoke, ktoś kto prawdopodobnie z Nieznanych Regionów się wywodzi. Ale dlaczego? Dlaczego ktoś taki miałby stawać na czele Najwyższego Porządku?

  No okej, to jeszcze za mało, żeby być pozytywnie nastawionym do tej teorii. Niby w ksiażkach widzimy, że Palpatine planował wydarzenia po ROTJ, ale jakie mamy jeszcze powiązania z Sheevem? Po pierwsze pierścień Snoke`a. Złoty pierścień grawerowany znakami z Four Sages of Dwartii. Statuy tych czterech ziomków stały u Palpatine`a na Coruscant. Nawet Preatorianie Snoke`a są łudząco podobni do strażników Sidiousa. Przypadek? Maybe. Ale jeśli Palpatine stojący za Snoke`iem jest prawdą to prawdopodobnie twórcy starali się w 7 i 8 wrzucić jakieś niewielkie poszlaki, które nie upewnią nas w 100%, ale jednak już po wszystkim (po epizodzie 9) fajnie powiążą elementy układanki.

  Od TFA słyszymy, że Snoke widział powstanie i upadek Imperium Galaktycznego. Kto jak nie Palpatine widział to najlepiej?

  Szczerze mówiąc to dalej nie udowadnia, że Snoke to ciało przejęte przez Palpatine`a. Ale poszlak jest całkiem sporo i wydaje mi się, że jak najbardziej może to być prawda. Dosyć proste do wyjaśnienia widzowi w parę minut, sensowne z perspektywy Lucasfilm - "mamy głównego złego, który działa we wszystkich trzech trylogiach" i wyjaśniające dlaczego Disney nie kwapił się do opisania backstory Snoke`a.

  LINK
  • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

   Mossar 2019-05-06 11:35:19

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd:

   Ah, zapomniałbym o jeszcze jednym, dosyć ciekawym fragmencie "Aftermath".

   Yupe Tashu:
   "Palpatine lives on. We will find him again out there in the dark. Everything has arranged itself as our Master foretold. All things move toward the grand design. The sacrifices have all been made."

   Większość z nas czytając słowa tego fanatyka uważała, że to wariat. Że te słowa nie mają większego znaczenia. Ale w świetle pojawienia się Palpatine`a.. może Yupe Tashu miał rację ?

   LINK
   • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

    em qb 2019-05-06 15:10:12

    em qb

    avek

    Rejestracja: 2015-10-01

    Ostatnia wizyta: 2022-07-26

    Skąd:

    Słyszałem o podobnej teorii, z tą różnicą, że to Plagueis za tym wszystkim stoi.

    W dużym skrócie:

    Sama nazwa Plagueis`a, tj. "PLAGUE(is)" = od "plaga" lub też "zaraza"

    Plagues miałby być na tyle zdolny, aby nauczyć się zdolności zmiany nosiciela (a przecież jest mowa o tym, że był on tym Sithem który potrafił kontrolować życie). W teorii opisane jest że sam Sidious mógł być nośnikiem Plagueis`a, a Luke był jego niedoszłym następcą (z racji tego, że Vader doznał swego czasu zbyt silnych obrażeń żeby ten chciał go posiąść), ale jakoś stał się nim Snoke, który chciał posiąść REY (Kylo był za słaby). Może też dlatego tak bardzo Snoke chciał tak bardzo aby Kylo zakończył swój trening? Hmm...

    Wiem, pokręcona i ma kilka luk, ale bardzo fajna teoria. Gdzieś na YT jest o tym mówione.

    LINK
  • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

   bartoszcze 2019-05-06 12:23:36

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2022-08-03

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Tylko czemu Skywalkerowie tego nie wyczuli, zwłaszcza Luke?

   LINK
   • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

    Mossar 2019-05-06 12:49:45

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-07

    Skąd:

    A Yoda, Mace i cała ekipa Jedi wyczuła, że Palpatine to Sith? Jak się czegoś nie spodziewasz to nie szukasz. To co piszesz ma sens, ale przeszłość starwarsowa pokazuje, że nie koniecznie musi to być problemem.

    LINK
  • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

   Darth Ponda 2019-05-06 14:07:53

   Darth Ponda

   avek

   Rejestracja: 2014-02-15

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Olsztyn

   Ty nie masz życia? 😛
   Zauważ, że Snoke i Palpatine to tak naprawdę przeciwieństwa: pierwszy cały na złoto siedzi w swojej komnacie otoczony strażnikami na największym statku w historii, i to z eskortą, podczas gry drugi nosi zwykłe, czarne szaty, lata sobie zwykłym promem Lambda a czasem sobie gdzieś leci, na przykład skopać swojego byłego ucznia. Bez armii ochroniarzy. Że też o snuciu planów nie wspomnę.
   +jeśli Snoke to Palpatine, który chce odbudować Imperium, to czemu wcześniej próbował je zniszczyć w bitwie o Jakku?

   LINK
   • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

    Mossar 2019-05-06 14:29:54

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-07

    Skąd:

    Dla Palpatine`a Imperium zawsze było tylko środkiem do celu. Średnio się dla niego liczyło to czy to się będzie nazywać Imperium, Najwyższy Porządek czy Palpatinowe Imperium. Dla niego liczy się potęga, władza, Moc.

    Zgadzam się, że to przeciwieństwa, ale dalej wyobrażam sobie, że mogła to być ściema. Palpatine i Sidious też się różnili. W TPM i AOTC Palpie sprawiał wrażenie dobrego wujka, empatycznego i sympatycznego. Ubrać coś innego niż Sidious (złoty strój Snoke`a) to raczej nie jest problem dla nikogo. Przybranie pewnej postawy w ramach utrzymywania swojej tożsamości w tajemnicy też nie jest jakieś bardzo skomplikowane.

    Nie upieram się przy tej teorii, nie twierdzę, że tak jest i koniec. Po prostu wiemy, że wraca w jakiejś formie Palpie i uważam, że jest parę rzeczy, które wspierają tą teorię.

    P.S. Jakieś tam życie mam ;D Po prostu poniedziałek po przerwie w pracy, po lewej stronie nasz pies, po prawej rodziców, nie chce mi się pracować i postanowiłem napisać taką pierdołę

    LINK
    • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

     Lord Budziol 2019-05-06 15:13:22

     Lord Budziol

     avek

     Rejestracja: 2011-02-12

     Ostatnia wizyta: 2022-08-07

     Skąd: Imperial City

     Zgadzam się z jednym - Imperium Galaktyczne nigdy nie było dla Palpatine`a celem samym w sobie. Ale to że dla Palpatine`a wszystko jedno czy przewodzi Imperium czy Najwyższemu Porządkowi to po prostu bzdura. Gdyby tak było to Palpatine nie tworzyłby w tajemnicy Armii Klonów dla Republiki, w końcu gdyby Jedi nie mieli kim dowodzić to jako Sidious na czele CISu podbiłby galaktykę w kilka tygodni/miesięcy? Dla Palpatine`a ta ciągłość i legalność władzy jest ważna, bez sensu jest więc pomysł by postanowił zniszczyć Imperium i rozpocząć od nowa jakąś juntę wojskową...

     Celem Palpatine`a była władza absolutna - nad wszystkimi żyjącymi istotami i nad samą Mocą. To dlatego nie dbał o złote stroje i rządzenie Imperium tylko ubrany w skromne, czarne szaty zgłębiał tajniki Mocy które miały mu umożliwić przejęcie władzy nad Światem Pomiędzy Światami. Imperium Galaktyczne czyli legalna, trwająca od tysiąca lat władza była dla Palpatine`a rozwiązaniem tymczasowym, a plan zniszczenia Imperium na wypadek śmierci Imperatora istniał tylko dlatego że Palpatine zdawał sobie sprawę że władza korumpuje i dlatego dobre Imperium składa się też ze złych ludzi i może utrzymać się tylko i wyłącznie gdy ktoś tak silny jak on trzyma je "za pysk". W związku z powyższym mając jak zawsze na uwadze dobro zwykłych ludzi uznał że bez niego Imperium nie powinno istnieć bo pogrąży się w walce wewnętrznej na dziesięciolecia, koniec końców i tak upadnie więc niepotrzebne są cierpienia milionów istot. Jak pokazało nam Legendarne EU postROTJ miał rację;p
     Gdyby Palpatine uważał że ma chociaż cień szansy na to że uda mu się "wrócić" z zaświatów to na pewno nie tworzyłby Operacji Cinder - to kompletnie nie w jego stylu by pozbawiać się zasobów i utrudniać sobie start, w końcu chyba lepiej wrócić jako Imperator i stanąć na czele floty kilkunastu tysięcy ISD niż budować mozolnie wszystko od nowa? Tym bardziej że po takim powrocie mógłby przestać dbać o jakikolwiek PR, w końcu FO się raczej nigdzie nie patyczkuje;p

     Dodatkowo, pomijając już wspomniane przez Pondę różnice między Palpatinem i Snoke`iem i to że wychodziłoby na to że Palpie ani trochę nie uczy się na błędach a wręcz jest głupszy niż kiedykolwiek to po kiego grzyba przejmowałby ciało tak stare, zdeformowane i słabe? To już nawet w EU to miało więcej sensu ;p

     LINK
  • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

   disclaimer 2019-05-06 14:24:05

   disclaimer

   avek

   Rejestracja: 2016-03-06

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Szuflada George'a Lucasa

   -Po pierwsze, plan Palpatine`a - od samego początku, od Aftermath, dostawaliśmy informacje o tym

   No dobra, ale czy w filmach? To już nawet nie mystery box, a bardzo bardzo nieistotne easter eggowe zagwozdki, które ni potwierdzają, ni zaprzeczają. Zakładamy że casuale nie siedzą w książkach w ogóle. Tajne plany, Sloane, Nieznane regiony - o tym w filmach nie było mowy, możemy liczyć że TROS dopiero zacznie się bawić tymi pomysłami. I tak naprawdę cała ta super tajemna wiedza przed IX zostaje tylko fanom siedzącym w nowym EU.

   LINK
   • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

    Mossar 2019-05-06 14:26:28

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-07

    Skąd:

    Ta wiedza nie jest potrzebna do zrozumienia tego. Ta koncepcja "Palpatine przejął ciało Snoke`a" jest dosyć prosta do wytłumaczenia w epizodzie 9. Podaję przykład Aftermath, bo jeśli od TFA taki był plan to prawdopodobnie pojawiały się w książkach jakieś małe hinty.

    LINK
    • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

     RODO-anonim3 2019-05-07 12:16:51

     RODO-anonim3

     avek

     Rejestracja: 2017-04-26

     Ostatnia wizyta: 2021-08-17

     Skąd:

     Palpatine, który przejął ciało Snoke`a, którego najpierw pozbawił energią Ciemnej Strony Mocy wolnej woli, zabijając w ten sposób jego umysł, byłby zagrożeniem, którego ciężko byłoby się pozbyć Rey, Kylo Renowi, czy innym postaciom lub grupom postaci w całej fabule "Star Wars: Episode IX, The Rise of Skywalker", jeśli taki wątek by się w tym obrazie kinowym pojawił. Taki majestat potęgi Mocy, ,,ex-Imperator" zawdzięczałby umiejętnościom, które nabył za życia od swojego potężnego mistrza Dartha Plagueisa: umieszczanie swej jaźni, inaczej mówiąc, niematerialnej formy organizmu w Mocy. Tak specyficzne umiejętności Palpatine`a umożliwiałyby mu konsekwentnie ukrywanie swej jaźni w tkance Mocy przez ponad 30 lat od wydarzeń na księżycu Endora, gdzie fizycznie jego ciało zginęło; moment biologicznej śmierci równy jest z przejściem w kolejny etap ,,egzystencji" - niematerialnej bytności w polu energetycznym Mocy. Jeśli Palpatine, jako istota, lecz o nienamacalnej formie, byłby w stanie rozszerzyć tę umiejętność nabytą podczas lat nauk u boku Plagueisa, do tego stopnia, że posiadł by ciało i potęgę scalenia z Mocą, Snoke`a, mógłby zrobić o wiele więcej niż się przypuszcza. Kylo Ren okazałby się produktem manipulacji Palpatine`a, będącego Snokiem, gdzie o prawdziwym Snoke`u nie wiedzielibyśmy nic a nic. Moim zdaniem, poruszając się tym tokiem rozważań, po śmierci biologicznej swego nosiciela: zabicia ciała Snoke`a przez podstęp Kylo Rena w szkarłatnej sali tronowej, jaźń ex-Imperatora mogłaby przenieść się do holocronu, który znalazłby się gdzieś pośród szczątków pierwszej lub drugiej Gwiazdy Śmierci, czekając na przyjście Rey, którą, tak mi się wydaje, najbardziej chciałby zniszczyć, by móc ostatecznie powrócić i zapanować w Galaktyce!

     J. J. Abrams, ostatnio, o Snoke`u w ogóle nic nie mówi. Reżyser albo porzucił temat tej postaci, albo przyszykował w "Epizodzie IX" dla fanów coś tak szokującego i dziwnego w tym względzie, że entuzjaści Gwiezdnych Wojen widząc film i ,,to coś" związanego ze Snokiem najchętniej mieliby ochotę rozorać sobie twarz paznokciami. Co ciekawe w drugim tomie trylogii "Koniec i Początek" Chucka Wendiga pojawia się na moment postać przypominająca - bez szczegółowych opisów - Supreme Leadera z "Ostatniego Jedi"; jest tak samo wysoka, władcza, nosi podobne szaty co Snoke.

     LINK
     • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

      szyszuPL 2019-05-07 14:33:32

      szyszuPL

      avek

      Rejestracja: 2016-11-30

      Ostatnia wizyta: 2019-12-09

      Skąd:

      Wszystko spoko tylko że Snoke, głosił zupełnie inne poglądy od Imperatora. Byl bliżej równowagi w mocy, chciał zniszczyć Jedi, równie jak Sithów.

      LINK
     • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

      AJ73 2019-05-07 18:20:34

      AJ73

      avek

      Rejestracja: 2017-10-12

      Ostatnia wizyta: 2022-08-07

      Skąd: Strike Base XR-484

      Kiedyś, jeszcze na etapie TFA były fanowskie teorie, że Snołk to sam Plagueis The Wise ... i tak sobie myślę, że trochę szkoda, bo z tej dwójki Sidious/Plagueis, to ten drugi bardziej jakoś pasuje mi w filmie.
      Gdyby okazało się, że jednak przeżył ten mord na sobie, że ukrywał się przez ten długi czas po unknown regions i czekał na odpowiednią chwilę, by się ujawnić jako Snoke, First Order Leader, to miałoby to nawet sens i byłoby ciekawym twistem całej Star Warsowej sagi.

      A pomysł z Sidiousem jakoś taki naciągany jest, nie wiem, raczej nie kupuję tego ... oczywiście, nie wiemy jak to będzie ostatecznie wyglądało, i co nam Abrams tam finalnie przygotował, ale ... wiecie, jakoś mam wrażenie, że to na siłe po prostu jest. Wygląda, jakby nie było pomysłu po TLJ, i teraz sięgają do wcześniejszych konceptów. Ta cała gadka K.K o tym, że Palpatine był w planach już w trakcie "Force Awakens", well ... dla mnie jednak nie.

      No, ale zobaczymy, nie ma co jak na razie krytykować, bo właściwie to nic nie ma, oficjalnie

      LINK
      • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

       RODO-anonim3 2019-05-09 09:56:02

       RODO-anonim3

       avek

       Rejestracja: 2017-04-26

       Ostatnia wizyta: 2021-08-17

       Skąd:

       Ciekawość, ba, chęć obejrzenia "Epizodu IX" Star Wars wzrasta, gdy weźmie się pod uwagę to, czego nie mówi się fanom Gwiezdnych Wojen w związku z rolą Matta Smitha (11-sty Doctor z serialu "Doctor Who"; "Terminator: Genisys") w "The Rise of Skywalker". Co ciekawe, nazwijmy to ,,geekowskie media" zagraniczne podają, że aktor ma zagrać młodego Snoke`a, Dartha Palgueisa, lub, kto wie młodego Palpatine`a w scenach lub dłuższym akcie retrospekcji. Jest też inna możliwość, za którą kryje się dużo większa niespodzianka związana z takowym angażem Smitha. Podobno duch Palpatine`a ma zawładnąć ciałem postaci granej przez artystę. Rey albo Kylo zabije ,,opętanego" przez Imperatora Smitha, lecz nie spowoduje to unicestwienia potęgi niematerialnej jaźni w Mocy Palpatine`a. Jaźń mrocznego Sitha przejmie władzę nad ciałem i umysłem Kylo Rena, jednakże syn Hana Solo będzie stawiał solidny opór sile osobliwości Palpatine`a, która przejęła nad nim kontrolę. Poprosi Rey o zabicie, albo sam się poświęci, by raz na zawsze ,,usunąć" z egzystencji Galaktyki plugawe, stojące za wszystkim, zło.

       LINK
       • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

        Smok Eustachy 2019-05-09 14:06:39

        Smok Eustachy

        avek

        Rejestracja: 2017-02-13

        Ostatnia wizyta: 2022-01-07

        Skąd: Oxenfurt

        Czytałem to. Chore

        LINK
        • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

         RODO-anonim3 2019-05-11 21:32:31

         RODO-anonim3

         avek

         Rejestracja: 2017-04-26

         Ostatnia wizyta: 2021-08-17

         Skąd:

         Spaczone, chore, czy pokręcone w teoretyzowaniu na maksa; nieważne. Rola Smitha musi coś oznaczać. Oby jego angaż w "Epizod IX" był znaczący, bo za tzw.,,oceanem" trąbią niemożebnie, że to właśnie Smith, mimo iż ponoć krótką rolą, odegra bardzo istotną, o szerokich implikacjach dla całego finału głównej Sagi filmowej "Star Wars, kwestię. W związku z tym marzą mi się retrospekcje, wątki czyichś wspomnień, w których to poznalibyśmy genezę Snoke`a i jego wtajemniczenie w arkana Mocy, lub analogicznie rzecz biorąc ta sama sytuacja z Palpatine`em. Matt Smith, jako młody Snoke lub potężny Darth Plagueis? Gdzie Plagueis byłby częścią holoprojekcji wyświetlonej z matrycy holocronu Sithów, lub po prostu częścią czyjegoś wspomnienia; może wspomnienia jaźni w Mocy Sidiousa?

         LINK
  • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

   Power of the Light Side 2019-05-16 12:58:07

   Power of the Light Side

   avek

   Rejestracja: 2015-12-06

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Gorzów Wielkopolski

   Ostatnio pojawiła się spoilerowa plotka o roli Sidiousa w części IX, a wśród niej wzmianka o tym jakoby to właśnie on miał kontrolować Snoke`a. Pomijając już to, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem powrotu Palpatine`a w formie, w której mógłby ponownie wpływać na rzeczywistość, to nie wydaje mi się, by Snoke był marionetką Imperatora. A z jakich powodów?
   1. Palpatine wyczuwał silną mroczną obecność w Nieznanych Regionach JESZCZE ZA ŻYCIA. Dla mnie to w zupełności wystarczy, by obalić to przypuszczenie, ale idźmy dalej.
   2. Andy Serkis powiedział, iż Snoke jest potężniejszy od Palpatine`a i Vadera.
   3. Na każdym kroku podkreślano, że Snoke nie jest Sithem. Jeśli to by było jedynie ciało kontrolowane przez ducha Sidiousa, to po co miałby on porzucać ścieżkę Sithów? To się absolutnie wyklucza z tym, co kojarzy się nam z Imperatorem.
   4. Gdyby Palpatine wiedział, iż po śmierci może przenieść swojego ducha do innego ciała, to po co chciałby obalać Imperium, które sam stworzył i tym samym utrudniać sobie powrót do dawnej chwały?
   5. Luke Skywalker podczas swojej podróży po Galaktyce w trakcie której badał historię Zakonu Jedi i zagadnienia związane z Mocą parę razy nawiązał kontakt ze Snoke`em. Ten początkowo nie był do niego wrogo nastawiony i nawet szanował Luke`a za to, że chce pogębiać swoją wiedzę o Mocy. Dopiero, gdy Snoke doznał wizji, w której ujrzał jak Skywalker staje się jego wrogiem, postanowił przejąć kontrolę nad szczątkami Imperium zgromadzonymi w Nieznanych Regionach. Palpatine nie chciałby się zemścić na Luke`u? To się kompletnie nie klei.

   Dlatego uważam, że kwestię powiązań między Palpatine`em i Snoke`em można by rozegrać inaczej. Powinny to być dwa zupełnie osobne byty, ale zrobić to tak, by rola Snoke`a miała jakieś głębsze znaczenie nie tylko dla Trylogii Sequeli, ale i dla całej sagi, a nie tylko jako wydmuszka, która miała posłużyć jedynie do rozwoju postaci Kylo Rena. Dlatego według mnie można uczynić Snoke`a tym, który BLOKOWAŁ powrót Palpatine`a. To by świetnie wyjaśniało, dlaczego Sidious miałby wrócić dopiero po 30 latach.

   LINK
   • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

    Lord Budziol 2019-05-16 13:15:27

    Lord Budziol

    avek

    Rejestracja: 2011-02-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-07

    Skąd: Imperial City

    Ad. 2 Był potężniejszy bo zarówno Palpatine jak i Vader wtedy już nie żyli;p To nie jest wielka sztuka być potężniejszym od nieboszczyka;p

    LINK
   • Say NO !

    AJ73 2019-05-16 17:32:51

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-07

    Skąd: Strike Base XR-484

    Pomysł made by Disney na finał sagi SW - Matt Palpatine powraca by znów siać zniszczenie w galaktyce ... ekhmm, hellooołł ?, czy ktoś tu chce prześcignąć Riana ? ...

    Sorry, ale to jest tak gupie, że nawet nie wiem co tu pisać. Ale może zacznę od końca.

    Jeśli faktycznie K.K & story group (?) myślało już od czasów TFA, że wmontują nam Palpatina, to po jaką chol*rę wcisnęli tam wcześniej Snoka ? ... oh, wait !, no przecież Snołk to Palpatin ! - NA-PRA-WDĘ ?, łaaaaaaałłł. A nawet jeśli, to ...
    Po co budować fabułę wokół dwóch głównych postaci tej sagi, gdzie w finalnym epizodzie miałoby być albo (happy ending) odkupienie - albo zaciukanie (Kylo, bądź Rey), gdy nagle na główną scenę wkroczy sami-wiecie-kto. Przecież to się nie trzyma (ekhmm) kupy ...

    Sama pojawiająca się teoria, że Sidious kontrolował Snołka trzyma się w sumie (ekhmm) kupy, i nawet po wcześniejszych wypowiedziach Serkisa (pkt.2) o Snołku, to jest to spójne i w sumie się nie wyklucza. Wręcz przeciwnie, w dużej mierze łączy się. Ale znów ... serio,

    naprawdę NIE BYŁO lepszego pomysłu na finał całej sagi ?

    A teraz początek - uważam, że to, co "pociął" film Riana, pokomplikował w fabule ostatni epizod. Zupełnie inaczej by to wyglądało, gdyby tak Snoke jak i Luke byli obecni w finale tej sagi. Jeśli bowiem zostają nam w filmie tylko Rey i Kylo, to jest to do bólu przewidywalne, i nawet dziecko się zorientuje, że na końcu będzie główny pojedynek pomiędzy tą dwójką - czyli zero zaskoczenia. A więc pomysł na jeszcze większe bum ! - wszak finał, chcemy-czy nie, musiał się pojawić.
    Niestety, padło na nieszczęsnego Palpatina, i obawiam się, że jeśli to, co w tych teoriach się potwierdzi, to zniszczą nam także i tą postać.
    Naprawdę, żeby tak pochrzanić takie filmy, to trzeba jednak mieć talent większy od Riana. Nie podoba mi się to, i nie chcę tu smucić, ale obawiam się, że będziemy mieli duży zawód na finał tych sequeli.


    Optymistycznie - jest cień szansy, że nie będzie AŻ tak źle, Ian na Celebration wyraźnie powiedział, że nas wkręcają https://youtu.be/T1-o47Y70lM?t=603, więc tego ...

    LINK
  • Re: Co z tym Snoke`iem i Palpkiem?

   Mossar 2019-12-25 17:29:57

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd:

   W miarę trafiłem. Choć dalej nie wiemy jakie było powiązanie Snoke`a z Palpem. Choć można przyjąć, że Palp był tu ponad Snoke`iem.

   BTW polecam lekturę naszych teorii na temat Snoke`a sprzed TROS. Mozna się uśmiać Albo zapłakać, że ostatecznie jest tym kim jest.

   LINK
 • Informacja od Serkisa.

  Power of the Light Side 2019-12-07 12:30:19

  Power of the Light Side

  avek

  Rejestracja: 2015-12-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Gorzów Wielkopolski

  Tutaj znalazłem ciekawą wieść o Snoke`u:
  https://naekranie.pl/aktualnosci/gwiezdne-wojny-skywalker-odrodzenie-maska-kylo-rena-snoke-star-wars-1575648715

  Andy Serkis wie kim jest Snoke, ale nie może tego zdradzić! Czy to oznacza, że dowiemy się tego w części 9? Mam nadzieję, bo jednak w przypadku Palpatine`a mamy satysfakcjonujące wyjaśnienie jego potęgi - najwybitniejszy owoc doktryny zapoczątkowanej przez Dartha Bane`a. Natomiast o Snoke`u kompletnie nic, a jednak ludzie chcieliby wiedzieć skąd ta "postać znikąd" się wzięła i zdobyła taką potęgę.

  Jak sądzicie?

  LINK
  • Re: Informacja od Serkisa.

   AJ73 2019-12-07 17:31:34

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Strike Base XR-484

   Nic nowego w temacie Snołka. Andy był bardziej wylewny w wywiadach z czasów TLJ.
   Tam mówił, że Snołk jest bardziej w "Dark Side" od Vadera, a nawet Sidiousa. Właściwie to określał go jako emanację Ciemnej Strony, choć z Sihami nie miało to nic wspólnego.
   Powtarza natomiast to, odnośnie cech i ran. Jego nienawiść do Republiki ma swoje źródło w cielesnych ranach, powstałych na skutek jakiejś bitwy. Można powiedzieć, że jego zewnętrzny wygląd pokazuje, uzewnętrznia w pełni jego osobistą nienawiść.

   LINK
   • Re: Informacja od Serkisa.

    krzmar 2019-12-08 17:42:35

    krzmar

    avek

    Rejestracja: 2015-12-18

    Ostatnia wizyta: 2022-04-09

    Skąd: Freie Stadt Danzig

    No i, jak się okazało, gadu gadu kij do zadu z tą niesłychaną potęgą.
    Obstawiam, że w jakiś głupi sposób go wytłumaczą, o ile w ogóle. Może faktycznie jakiś "klon alpha".

    LINK
   • Re: Informacja od Serkisa.

    Mossar 2019-12-08 18:25:02

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-07

    Skąd:

    To mogło być wyjaśnienie Riana A Abrams je zmienił. Zresztą Snoke jako początek spoilera klon koniec spoilera też pochodziłby od jakiejś istniejącej postaci, która mogła być kimś potężnym. Pokonanym przez Palpatine`a. Takie coś sobie wyobrażam. I bach, idealny materiał na książkę albo komiks. Sidious na jakiejś hardkorowej wyprawie w Nieznane Regiony mierzy się z Użytkownikiem Ciemnej Strony, Snoke`iem. Ja bym czytał.

    LINK
    • Re: Informacja od Serkisa.

     AJ73 2019-12-08 18:50:31

     AJ73

     avek

     Rejestracja: 2017-10-12

     Ostatnia wizyta: 2022-08-07

     Skąd: Strike Base XR-484

     Mogło. Jeden i drugi gadał. Razem chyba też. To były zdaje się wywiady dla magazynu "Empire", o ile dobrze pamiętam. A goście z SWNN wrzucali co ciekawsze cytaty odnośnie Snołka. A na Bastionie rozkminialiśmy to na drobne, i szukaliśmy niewiadomoczego

     LINK
 • re

  gwiazdor90 2019-12-12 21:59:46

  gwiazdor90

  avek

  Rejestracja: 2016-04-23

  Ostatnia wizyta: 2022-06-22

  Skąd: Kobyłka

  Snoke moim zdaniem musi okazać się klonem Palpatina, który był po to, aby ten mógł się w pełni odrodzić. W sumie jestem ciekaw ile będzie Luka i czy on nam tego jakoś np nie zdradzi. Że czuł itp.

  LINK
 • Nic nie wadzi wszak

  grzegokon 2019-12-26 00:46:43

  grzegokon

  avek

  Rejestracja: 2005-04-01

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Warszawa

  by w.scenariuszu powiedzmy X epizodu, Snok`e był klonem Plagueis`a, stworzonym przez Palpiego, jak o tym przedstawiono w 9 epizodzie...

  LINK
 • Snoke był też kobietą :P

  AJ73 2020-08-03 19:05:30

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Strike Base XR-484

  ... w jednej, jedynej koncepcji, ha!. Jego twórca, Ivan Manzella, opowiadał w specjalnym podcast`cie "Force Material", o różnych pomysłach na tą postać. I właśnie jednym z takowych był koncept kobiecej wersji Snołka
  Powstał nawet jeden takowy projekt graficzny, ale szybko został odrzucony. Manzella przyznał też, że twarz Snołka oparł o facjatę Petera Cushinga, grającego dobrze wiemy kogo w NH.

  Tu : https://screenrant.com/star-wars-snoke-original-idea-female/


  LINK
 • Klonowanie

  Gyozu3 2020-08-13 19:05:29

  Gyozu3

  avek

  Rejestracja: 2020-08-13

  Ostatnia wizyta: 2020-09-07

  Skąd:

  Czy Palpatine mógł stworzyć klona odrazu w określonym wieku? Zastanawiam się nad tym, ponieważ odpowiedź na to pytanie byłaby również odpowiedzią na temat wieku Snoke`a, dlatego że w jednym wywiadzie Andy Serkis powiedział, że Snoke ma kilkaset lat, natomiast jeżeli klona nie można było stworzyć odrazu w określonym wieku, to wiek Snoke`a przedstawiony przez Serkisa okazałby się błędny.

  LINK
 • Ostateczne rozwiązanie kwestii Snołka

  Asfo 2020-10-13 13:38:58

  Asfo

  avek

  Rejestracja: 2016-03-31

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd:

  https://twitter.com/OldManBlinks/status/1314589828743335937

  No i już.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..