Forum

Star Wars Adventures

Wczoraj ruszyła nowa kanoniczna seria dla dzieci od IDW.

Rysunki mocno kreskówkowe, ale mi to nie przeszkadzało. Miejscami nawet ładne kadry.

Historie nie porywają, ale tragedii nie ma i jest trochę smaczków:
początek spoilera Pierwsza historia to porwanie Unkara i tajemniczy wrak droida. Pojawiają się Bobbajo, Zuvio i Crusher Roodown. Szkoda, że nie wykorzystano Sarco Planka.

Obsada drugiej historii mnie zaskoczyła. Mamy Emila Grafa, wnuka Milo Grafa z Adventures in Wild Space, który z kolei opowiada króciutką historyjkę z udziałem Obi-wana i Dexa. Jest też Crater.
koniec spoilera

Drugi numer

Czyta ktoś w ogóle ten komiks?
Jeśli nie, to wiele nie tracicie.

Pierwszy numer był bez szału, ale sympatyczny i miał kilka smaczków, drugi natomiast jest kiepściutki.

Zakończenie historii z Unkarem jest nędzne. Wiem, że to komiks dla dzieci, ale można było to rozwiązać trochę ciekawiej.

Mini-historyjka jest jeszcze gorsza. Imperium atakuje Rebeliantów podczas ewakuacji z Yavina 4. Główna bohaterką jest Evaan Verlaine. Opowiastka kłóci się zupełnie z komiksem Leia i chyba jeszcze z innymi kanonicznymi źródłami. Niby ta część komiksu nie jest kanoniczna, bo jest opowiadana przez Emila Grafa, który z kolei słyszał ją od kogoś innego itd. - taka legenda, coś jak w nadchodzącej książce o Luku.

3 numer

Bohaterem głównej historii jest Finn, który ma kłopoty z niesfornym zwierzakiem. Pojawiaja się też reszta FO - Kylo Ren, Hux i Phasma. Historyjka głupawa i dziecinna (w końcu jest to komiks dla dzieci), ale w kilku momentach autentycznie mnie rozbawiła.

W drugiej historii występują Cassian, K-2SO i grupka małych Wookiee. Tutaj także pomimo prościutkiej fabuły dla dzieciaków dialogi K-2SO są fajnie napisane i potrafią wywołać uśmiech.

Ogólnie 3 numer jest bardzo sympatyczny i miejscami potrafi rozbawić nawet dorosłego.

Re: 3 numer

Jakie to było fajne!

Pierwsze OK, acz barrrdzo rozbawił mnie Kylo nawijający o inwazji - sama historyjka niezła i ładnie nawiązuje do TFA i hełmu szturmowca.

Ale druga? Coś pięknego! Przecież marudzenie Kaytoo czytałam sobie w głowie głosem Tudyka i zwijałam się ze śmiechu. Jasne, to jest dla dzieci, ale przy tym naprawdę zabawne, całkiem mądre i poprawiające humor (aż sobie człowiek nie przypomni jak główni bohaterowie skończyli ech)

Na plus - "obcy" piloci Rebelii: Nautolanka i Ithorianin.

Han i Chewbacca na okładkach kolejnych numerów

Annual

Przeczytałem na razie część z Jaxxem, jutro reszta (już wiem, że będzie dziwnie)

Historia trochę taka naciągana, ale są nawiązania do EU. Szkoda, że nie poznaliśmy bliżej imperialnego agenta, a i podoba mi się rozwiązanie kwestii kostiumu Amaizy. Trochę może przeszkadzać akcent Jaxxona (urywane końcówki), ale ma to swój urok.

Re: Annual

Ja w końcu też nadrobiłem zaległości z SWA.
Historyjka (jak na standardy SWA jest całkiem ok) nie jest opowiadana przez Emila Grafa czyli nie jest z serii Tales from... Do tego Jaxxon odwiedza flotę Rebelii, spotyka Leię, Hana. Także jeśli uznajemy SWA za kanon, to Jaxxon jest w 100% kanoniczny i nie jest to takie złe jak się spodziewałem.

Star Wars Adventures: Destroyer Down

Ponoć to było już wypuszczone w 2017 roku, ale globalnie zostało to wypuszczone wczoraj. I jest zaskakująco dobrze jak na Adventures. Widzę coraz większy potencjał w tych komiksach.

Mega mi się podoba kreska w "The Ghost Ship", szczególnie to jak narysowany jest admirał Traz. Sama historia Rey na Jakku też jest fajnie, młodzieżowo narysowana i fabuła jest ciekawsza niż ta z dzisiejszego Imperial Cadet czy SW #56. Nie potrafię niestety ocenić na ile jest to spójne z Aftermath, ale to może mkn zweryfikuje.

Re: Star Wars Adventures: Destroyer Down

Spoko zeszyt, mimo, że nie bardzo lubię komiksy IDW.

Re: Star Wars Adventures: Destroyer Down

Zgadzam się, czytam SWA od początku na bieżąco i dzięki tym numerom specjalnym ostatnio seria wznosi się na wyżyny.

Podoba mi się, że są 2 historie z różnych czasów, które się połączą - bardzo lubię takie zabiegi. W okres postROTJ (Aftermath, BFII) wpisuje się imho dobrze. Fajne smaczi - Sarko Plank!!! <3, Sloane, Fondor, jest też nowa Eskadra Pasterzy

Generał Sk`ar wróci do kanonu? ;)

Rok temu wielu z nas cieszyło się, że do kanonu wrócił Jaxxon. Wiadomo, postaci takiej jak Mara Jada nie kanonizują w tak niszowy sposób, ale jakiś dziwacznych bohaterów ze starych komiksów...czemu nie.


W tamtym czasie czytałem komiksy Marvela od DeAgostini i poznałem bardzo ciekawe bohatera - generała Sk`ara. Jest to Imperialny generał (później do jego życiorysu dodano Thrawna ), który nosi zbroję jakiegoś antycznego legionisty, a zamiast głowy ma zwierzęcą czachę. Czy to nie urocze, mieć tak śmiesznego bohatera w szeregach Imperium?

http://starwars.wikia.com/wiki/Bentilais_san_Sk%27ar

No i napisałem na Twitterze wtedy do Cavana Scotta, że skoro kanonizowali Jaxxona, to czemu nie mają Sk`ara - jeszcze bardziej niszowej postaci. Wtedy odpisał mi, że zawsze go uwielbiał.

Minęło już trochę czasu, lada moment będą zapowiedzi komiksowe na kwiecień, więc postanowiłem zapytać, co planuje dla nas w tegorocznym Annualu Adventures? Może jakąś postać ze starych komiksów? Może Sk`ara. No i jak zazwyczaj ludziom odpowiada, tym razem tylko polubił. Mam nadzieję, że gdybym się mylił, odpowiedziałby jak Richard E Grant na pytanie o Thrawna - nie to, coś innego.

Więc może coś w tej sprawie jest na rzeczy...

Re: Generał Sk`ar wróci do kanonu? ;)

Byłoby ciekawie. Zwłaszcza, że oprócz Grievousa nie mieliśmy styczności z Kaleeshanami w nowym kanonie. Fajnie by było jakby wspomnieli o jego przeszłości w gwardii Grievousa, albo właśnie pokazali spotkanie z Thrawnem.

#18

Słodko-gorzki zeszyt.
Główna część zupełnie pomijalna, ale część Grand Theft Falcon zapowiadała się wyjątkowo ciekawie. W końcu mieliśmy zobaczyć Gannisa Ducaina i dowiedzieć w jaki sposób zabrał Hanowi Sokoła - było to dotychczas wspomniane w kilku źródłach, przede wszystkim w samym TFA. Niestety cała historia okazała się imho bardzo rozczarowująca, ale to nie jedyny problem:

1) W Flight of the Falcon Part 4 Proxima kieruje Bazine do Ducaina na Jakku, ale w Part 5 Bazine spotyka go zupełnie gdzie indziej - wygląda to jak Takodana. Ale spoko, tą drobną nieścisłość można jeszcze jakoś wytłumaczyć.

2) Akcja w pewnym momencie przenosi się na Vardos. Niestety planeta wygląda tak jakby nie wydarzyła się tam wiadoma rzecz z kampanii BF II. Co śmieszniejsze Matt Martin podczas opiniowania komiksu zwrócił na to uwagę, ale jak to określił I don’t win everything.
https://twitter.com/missingwords/status/1098689315540881408
Kolejny dowód na niedostateczną władzę LSG.

3) Wspomniana przez Adama ewidentna nieścisłość dotycząca tego w jaki sposób Bazine dowiaduje się o Hondo na Batuu.
http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/23021#748329

Szkoda błędów, bo na tych zaledwie kilku stronach zeszyt ma trochę do zaoferowania dla poszukiwaczy smaczków: piękne nawiązanie <3 do The Crimson Corsair and the Lost Treasure of Count Dooku, do dalszych losów Chewiego po Aftermath, pojawiają się (chyba) Christophsis i Canto Bight.

Re: #18

2) Dobrze wiedzieć że LSG nie ma władzy absolutnej i jedynie mogą sugerować zmiany. Pewnie mieli już gotowy komiks, nie chcieli wydawać na to żeby rysownik siadł do podmiany Vardosa i stwierdzili że ok. Może być. Ten zderzak nie musi się trzymać na śrubach, wystarczą trytytki :d

Re: #18

Wszystkie elementy mają być ze sobą dokładnie spasowane, żadnych luzów, do tego solidne i trwałe połączenia. A nie na piankę, trytytki i szarą taśmę

Jeszcze niedawno się na te wszystkie nieścisłości oburzałem. Teraz już mam z tym raczej luz, ale przymykać oczu nigdy nie będę i zawsze będę wytykać błędy w kanonie Muszę kiedyś listę zrobić.

Re: #18

Michael Morecci podczas pracy wrzucał na Instagrama zdjęcia różnych książek Star Wars. Wygląda na to, że jego staranne przygotowanie docenili, bo podobno pracuje nad nowym projektem (pewnie komiksy Galaxy`s Edge).

Pod koniec stycznia wstawił zdjęcie trylogii Hana Solo, Skoku Millenium i Pirate`s Price jako inspiracje przy ostatnim zeszycie. Ciekawe, czy będzie starał się teraz to jakoś kanonicznie uporządkować czy po prostu założy, że wersja z Lando`s Luck nie obowiązuje

Re: #18

Wątpię czy ktokolwiek będzie się silił na porządki. SWA mało kogo obchodzi, patrząc nawet po zagranicznych forach to prawie nikt nie zwrócił na ten babol uwagi.

Majo Reelo!!!

Michael Moreci powinien dostać jakąś specjalną nagrodę za to, że nie jak wielu - pisze jakieś tam historyjki, tym razem z Sokołem, ale akurat stara się, żeby wszystko się ładnie łączyło.

Dlatego w finałowym zeszycie Flight of the Falcon pojawi się Majo Reelo, postać z naprawdę szalonego Pirate`s Price

https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL105835?type=1

Re: Majo Reelo!!!

Jest gdzieś informacja, że to Mahjo Reeloo czy sam to wyczaiłeś na podstawie okładki?

Re: Majo Reelo!!!

No przecież ta sama co była w "Pirate`s Price" na ilustracjach. No Doubt.

Fajny kolor włosów

Re: Majo Reelo!!!

Kiedy chcesz komuś subtelnie zwrócić uwagę, że pisze się Mahjo Reeloo

Re: Majo Reelo!!!

Zupełnie nie chodziło o poprawianie i zwrócenie uwagi, sam też często przekręcam nawet te znane postacie i bez sprawdzenia wookiee też bym nie wiedział jak dokładnie się pisze Mahjo Reeloo.

Po prostu byłem zdziwiony, że skojarzyłeś, bo imho tak średnio podobna i nie jestem w 100% przekonany, że to ona:
https://vignette.wikia.nocookie.net/starwars/images/a/ac/Mahjo_Reeloo.jpg/revision/latest?cb=20190309084036

Re: Majo Reelo!!!

Ona, ona. W książce jest więcej ilustracji.

A tak przy okazji - które z tych "Adventures" warto i o jeszcze warto do skompletowania "Flight of the Falcon"

Pytanie pomocnicze - czy przygody "Big 3" są konieczne dla ciągłości, bo zaczynam mieć (jak kiedyś w Legendach) lekki przesyt.

Re: Majo Reelo!!!

Myślę, że akurat FoF warto przeczytać i po prostu można zaopatrzyć się w wydanie zbiorcze

Re: Majo Reelo!!!

Nie do końca rozumiem pytanie.

Spoko jest seria o zamku Vadera (nr 4 to chyba najlepszy numer SWA ever), zeszyty z Leią oraz Padme i Ahsoką w serii związanej z FoD i trochę innych historii w regularnych zeszytach - np. w ostatnim numerze #19 słodka opowiastka o droidzie B1, który dostaje rykoszetem z blastera, miesza mu się oprogramowanie i zostaje przyjaciele Rexa i Obi-Wana

Jeśli chodzi o ciągłość to sporo numerów odwołuje się filmów, są też historyjki powiązane z innymi źródłami dla dzieci (Join the Resistance, Tales from Wild Space, serialem Resistance, Choose Your Destiny), ale nie są to szczególnie ważne rzeczy i wiele nie tracisz jeśli nie przeczytasz. Chociaż z drugiej strony Hera na Hoth przed TESB, spotkanie po latach Hana i Proximy czy potyczka Kallusa i Hana na Savareen są całkiem ciekawe.

Z Flight of the Falcon są powiązane numery 14-18, ale wielkiej ciągłości tam nie ma (są wręcz babole w tej ciągłości), więc opuszczając jakiś numer FoF też nie jesteś jakoś bardzo w plecy.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.