Forum

SW Rebels 4x05 - The Occupation

W kolejnym tygodniu dwa kolejne odcinki, tym razem bez wspólnego tytułu. Tym razem wracamy na Lothal.

Ezra i załoga "Ghosta" zostają wezwani na Lothal, gdy pojawia się nowe imperialne zagrożenie.

Preview z Kanerą :

https://www.youtube.com/watch?v=zttwn-INyj8

Przypomnienie:


Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Rebels. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Rebels. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.


_______________________________________________

Mam wrażenie, że pocałunku doczekamy się w finale. Tak - to będzie wielki finał, nad którym Filoni pracuje w tajemnicy.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Aaaaaaaaaaaaaaa
<trup>

Czyli wracam z bardzo poważnej sztuki i właśnie mam coś na kształt fangirl moment w tramwaju.

XD

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Ciekawe kiedy Kanan się w końcu wkurzy i zignoruje wszelkie przeszkadzajki. Mam nadzieję, że nie będzie czekał do "grande finale"

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Mmmmmm...

Ale niestety na jego wkurzenie się i zignorowanie to ten serial zdecydowanie za niski rating ma

A na poważnie - mam wrażenie, że Vanessa w tym sezonie przechodzi samą siebie. Jak ona przepięknie mówi Herę!

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Ona ją zawsze świetnie mówiła, w ogóle ma taki sympatyczny, ciepły głos.

No i w końcu Zielona ubrała się jak człowiek Warto było czekać 3 sezony. Tak trzymać.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Wygląd Ezry, Zeba, Sabine i reszty ekipy Ducha fajnie podsumował Chopper, reagując elektronicznymi bipnięciami, ruchami mechanicznych rączek i specyficznymi, jak na niego lekkimi obrotami kopuły zamykającej i przykrywającej cały trzon jego ,,ciała". Lothal w odcinku "Occupation", po wielu starciach wyglądało paskudnie. To co zrobiła propaganda Imperium, wpływy tej deprawującej, podłej ,,Organizacji" przechodzą wszelkie pojęcie. I jeszcze ten "Marsz Imperialny" w Kantynie na Lothalu.

call for Budziol

Powiedz mi co takiego zrobiła imperialna propaganda? Wyzywasz, jak mniemam, Imperium i mówisz, że to co ono robi przechodzi twoje pojęcie. Imperium jest prawnym następcą Republiki, zostało powołane w demokratyczny sposób, więc czy jej też tak nie szanujesz? Ale o ile jeszcze mogę w jakimś stopniu to zrozumieć, o tyle pretensje do Marszu Imperialnego są poza granicami mojego zrozumienia. Liczę na racjonalną dyskusję.

Re: call for Budziol

pretensje do Marszu Imperialnego są poza granicami mojego zrozumienia [2]

Imperium zainwestowało w nowoczesną fabrykę na Lothal, daje pracę miejscowym, jest to awans cywilizacyjny dla tych co wcześniej mieszkali w lepiankach. I wszystko by był dobrze, gdyby nie banda terrorystów, omamionych przez znanego podżegacza wojennego.

Re: call for Budziol

Dokładnie takich argumentów miałem zamiar użyć. Dziękuję Finsterze że godnie zastępujesz Budziola zajetego moderowaniem rozmów.

Re: call for Budziol

Racja rozmówco,racja. Po pierwsze zbyt pochopnie opisałem wrażenia po obejrzeniu tego epizodu, uwzględniając tylko to co czuje, rozumie jedna ze stron, czyli rebelianci,a w szczególności Ezra Bridger, który będąc na Lothalu, był w domu i to co zastał wywierciło bezdenną dziurę przygnębienia i żalu w jego sercu. Po drugie być może źle zrozumiałem ideę "Marszu Imperialnego" - to co znaczy dla służących i walczących dla tego ustroju, dla publicznych i niepublicznych person Imperium. Nikt nie jest bez winy,ani Republika przed przekształceniem w "Imperium Galaktyczne",ani ci co Imperium zarządzali wiele lat później.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Co na to wszystko Siódma Siostra?

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Ships are strong in this thread . Siódma pewnie zabiłaby Herę, co jest nawet fajnym tematem na opowiadanie.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Siódemka byla zainteresowana tylko mózgiem Kanana (widać intelektualistka), a poza tym w dalszym ciągu nie żyje.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Ładna zajawka - szkoda że nie możemy liczyć na coś więcej, dodatkowo fragment odcinka można obejrzeć na końcu ostatniego Rebels Recon - jest to fragment jak nasza załoga leci na Złamanym Rogu na Lothal. Poza tym zapowiada się ciekawy odcinek, a właściwie dwa.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Tak właśnie o tym kawałku mowa. Zastanawiam się tylko co narozrabiaja nasi bohaterowie, że admirał Thrawn zdecyduje się na zniszczenie Lothal. ( tak przypuszczam po kawałkach widocznych ze zwiastunów). Czy Ezra bez konsultacji po raz kolejny będzie próbował namówić załogę do zniszczenia fabryki TIE Defenderów?

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Myślę, że to raczej wynik nadmiernej eksploatacji planety, w legendach Jabiim był niegdyś dżunglą, zaś pod kontrolą Imperium stał się pustynią

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Ja bym opstawiała prędzej jakieś testy z ładunkami nowym typem bomb albo pocisków (tak wiem Imperium ma do dyspozycji setki innych zadupi jak Lothal, ale skoro są tam już fabryki broni to czemu nie iść od razu na całość i nie przetestować paru prototypów).

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Możliwe, że Lothal stanie się imperialnym odpowiednikiem atolu Bikini.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Ale, po co? I co by chcieli testować? Przecież nie DS.

I have a bad itd.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Imperium na pewno w czasie rebelii miało jakieś bronie, których nie zobaczyliśmy w OT z prostych powodu nie zaliczyły testu, albo zostały zniszczone przez wewnętrzne gierki między osobami wyższego szczebla.

Co by mieli testować? Nie wiem, ale może jakieś nowe typy uzbrojenia jak choćby jakieś nowe typy At z nowym napędem czy coś podobnego. A to, że Imperium wydobywa surowce na Lothal pozwala na w miarę wiarygodne wytłumaczenie zniszczeń środowiska katastrofą górniczą czy czymś podobnym.

Fakt użycie DS nawet na takim zadupiu jak Lothal zwróciło by uwagę, ale fabryki TIE defenderów nie zwróciły jakieś większej uwagi galaktyki więc czemu testy czegoś innego podobnych gabarytów miałyby zwrócić oczy galaktyki na właśnie tą planetę?

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Chciałeś powiedzieć: I have a good feeling .

IMO eksploatacja. Zresztą na trailerze widać coś, co wygląda na BDZ. Albo to typowa trailerowa podpucha.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Jeszcze Spongeboba tam brakuje

Hm

Dobre nawet Powrót Vizago, świnek , powrót na Lothal (chociaż dalej tam pustawo XD), pogawędka Rexa z Kallusem, postrzelali, powalczyli, Sabine chyba znowu zmieniła kolor włosów , powrócił baron Rudor, Imperial March w kantynie zagrał, zobaczymy co dalej

To jest

moja bajka

Niby nic się nie dzieje, Lothal spalone, wracają starzy znajomi (acz nie wszyscy), są świnki, uciekają i strzelają, śliczna po cywilnemu i Kanan co pod czapką wlosy rozpuścił
Niby nic ale to jest dokladnie to, za co pokochałam ten serial - cała drużyna razem, walcząca lokalnie.

Wielki plus za animację focha Ezry z pierwszych minut - jak to ślicznie, realnie wyszło!

podobało mi się i sprawiło, że chyba sobie znowu pierwszy sezon obejrzę

Nie spodziewałam się że

będzie to aż tak dobry odcinek. Na pierwszy rzut idzie świetnie dopracowany Yavin 4, piękne tła, świetnie ujęcia krajobrazu i brak pustki. Mamy tu załogę w komplecie, świetnie wyglądają poniektórzy w cywilnych ubraniach. początek spoilera Mamy powrót Vizaga, pojawiają się świnki rozdymki, Sabine ma nowy kolor włosów, No i Hot Kallus jakoś dogaduje się z Rexem. Tylko Ezra wciąż niezmiennie irytuje - może mniej niż w nadtępnym odcinku - jak może być zaskoczonym, że po takich numerach jakie wywinęli, planeta i mieszkańcy musieli za to zapłacić. Nie ma zmiłuj się. Fajnie zaprezentowano Kanana i Herę, która ślicznie wyglada w tym wdzianku, szkoda że nie było jej w niej więcej. No i relacji Kanan-Hera. Dobrze pokazane nie tylko zagrożenie czyhające na bohaterów na Lothal, mogli przez chwile poczuć się osaczeni, niepewni tego czy im się uda uciec. Z drugiej strony w przypadku Ezry i Sabine takie paradowanie po ulicy i pobyt w knajpie gdy wszędzie wyświetlane są ich podobizny, to zakrawało na straszna głupotę. No ale tyłek im ocalił dawny kolega Ezry z akademii. Walka w podziemnych rurociągach jest ok, tylko trochę zgrzyta nagle pojawienie się Rydera Azadi., ale chyba tak musiało być. koniec spoilera Koniec końców chce jeszcze więcej takich odcinków.

Odcinek

IMO to jest jeden z tych odcinków, które są bardzo spoko, zasadniczo nie ma wielu rzeczy, do których można się przyczepić, ale jakoś szału tez nie ma.

+ Jest klimat z pierwszego sezonu - znowu wszyscy walczą razem, są znane miejsca - tak, nawet Lothal cieszy (a zwłaszcza Lothal płonący ). Do tego starzy znajomi i świnki rozdymki FTW.
+ Nowe kostiumy Zeba i Ezry wyglądają idiotycznie, ale przynajmniej dobrze, że zdają sobie z tego sprawę. Włosy Sabine za to super, aż mnie kusi, by tak się obciąć...
+ Pustota Lothalu nie bije po oczach, może dzięki pracy kamiery.
+ Kanera. Powiedzmy sobie szerze, Kanan chce zaciągnąć Herę do kajuty .
+ Odcinki faktycznie wydają się bardziej ciągłe - wspomniany jest Saw na przykład.

+/- Kallus miał trochę małą rolę - liczyłam, że wątek nieufności do niego zostanie nieco rozwinięty, ale chyba nie starczyłoby tu czasu. Gdzie jest Kalluzeb, ja się pytam.

- Czemu Ezra mówi, że nigdy nie był w kanałach, skoro zabrali tam Trayvisa w pierwszym sezonie? No chyba, że ma na myśli te konkretne miejsce.

Po obejrzeniu podobał mi się mniej, ale po drugim dzisiejszym epizodzie podniosłam ocenę.

Re: Odcinek

Ezra chyba wspominał o tym, że zna kanały w mieście(stolicy), zaś te w niej nie były

Re: Odcinek

Dawno takiego fajnego odcinka nie widziałem. No i zaczyna trochę przypominać Twi`lekankę. Piękny motyw z knajpą zamienioną na kasyno, marsz imperialny. Ezra jak zwykle - choćmy na drinka, nie mamy kredytów ale co tam, będzie dobrze. No i w sumie to miał rację...

Fajne kanały i walka w kanałach, droidy, klimat. Mogli wziąć paru Alderaańczykó, żeby po stronie Rebelii też ktos zginął.

Kanera. Powiedzmy sobie szerze, Kanan chce zaciągnąć Herę do kajuty

Powiedzmy szczerze - z rozmowy wynika że PONOWNIE Hera chce żeby Kanan chciał ją zaciągnąć ją do kajuty.

I żeby tak było dalej, to by było fajne aż do końca.

W skrócie

Fajny sympatyczny odcinek, lepszy od poprzednich. Więc konkrety:

+ Imperium się nie cacka z Lothal- zrobili rebelie to my im zrobimy pustynie
+ Płonące Lotta
+ Vizago razem ze świnkami rozdymkami
+ Imperialna blokada na LOthal dalej trwa w najlepsze
+ dużo miłych przyjemnych detali i wrażenie "spójności" sezonu w tamtym wspomnieli o Mandalorze w tym o Sawie, a nie jak w zeszłych sezonach co odcinek to w zasadzie z innej beczki
+ listy gończe załogi ducha
+ rozmowa Kalusa z Rexem
+ główna ekipa się przebarała wreszcie zaczeli się orientować, że jednak ich stroje ich zdradzają
+ Kanera
+ Imperialna sonda sprawia naszym bohaterom problemy
+ "Imperialny marsz" w kantynie i SAbine też ma wreszcie jakiś normalny kolor włosów
+ ostra kontrola Imperium na Lothal
+ Imperialna propaganda jest wszędzie
+ kumpel Ezrasza z akdemi
+/- za szybka zmiana Lothal na zniszczone w 3 sezonie było jeszcze całkiem normalnie, teraz Lothal wygląda prawie jak pustynia
- idiotyczne przebrania Z(j)eba i Ezry, ale dobrze zdają sobie z tego sprawę
- Nasi dżedaje proszą się o samobójczy strzał w łeb w kółko wyciągając te swoje miecze świetlne
- rażąca głupota łażących sobie jakby nigdy nic po ulicach i wchodzących do kantyny Ezry i Sabine przy jednoczesnym wyświetlaniu ich listów gończych
- załoga ducha gubi się w kanałach, a jakieś 35% akcji 1 sezonu działo się właśnie w kanałach
- nie mogą otworzyć włazu, a tu ta dam nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawia się Ryder, a w pilotażu pomaga mu kto? Żona naszego znajomego Sumara (tak wiem modele są drogie, a skoro SMG to lecimy hurtem)

Podsumowując serial zmierza już w naprawdę dobrą stronę choć wcześniejsze odcinki były mocno średniawe, a miejscami nawet nudne. Ocena: 8.90/10
po obejrzeniu drugiego odcinak mogę dać trochę wyższą.

Ja

się przyczepię do jednego. W RO Death Trooperzy wyglądali na jakichś komandosów albo gwardię przyboczną. Względnie jednych i drugich. A tutaj robi się z nich jakichś dowódców polowych. Ja wiem, że to baja, ale odrobina konsekwencji by ich nie zabiła.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Kolejny fajny odcinek, podobało mi się i nawet nie znajduję nic poważnego do czepienia się

+ Przebrania załogi Ducha - większość wygląda pociesznie
+ Dialogi Rexa z Zebem i Kallusem
+ Pokazanie ogromu zniszczeń na Lothal, początki wydobycia surowców były fajnie opisane w serii Servants of the Empire, w tym odcinku mamy końcowe stadium eksploatacji planety przez Imperium
+ Powrót kilku znajomych 2/3-planowych postaci - Vizago, Puffer Pigs, Valen Rudor, Jai Kell
+ Kanan i Hera w zaułku

- Sabine bez przebrania, wszędzie jej plakaty, wchodzi do baru i żaden imperialny jej nie rozpoznaje, no dajcie spokój

.

+ Szczekaczka imperialna, z propagandową papką
+ Fajne przebrania
+ Świnie rozdymki, akurat tutaj dobrze wykorzystane.
+ Imperium przepuszcza przemytnika, żeby go skontrolować bez możliwości ucieczki, a nie wysyła do niego statek w przestrzeni kosmicznej, żeby uciekł.
+Kallus w Duchu "tyle czasu go goniłem".

- znowu (jak w odcinku z 3. sezonu o Defenderze) fabuła jest "pocięta" - brakuje fragmentu, w którym Ezra zdobywa informację o tym jak dostać się na Lothal. Odprawa i nagle magicznym sposobem są już umówieni z Visago.
- Amerykanie nie przeżyli okupacji, żadnego totalitaryzmu i to widać. Niby godzina policyjna, a bara działa. Do tego wchodzi dwójka nieznajomych i nie są traktowani z podejrzliwością.
- Jest alarm, spotykasz grupkę 5 humanoidów i droida i jak nigdy nic ignorujesz ich, bo krzyczą, że jest problem. Jest godzina policyjna...
- Sabine jest na każdej ścianie, a i tak jej nie rozpoznają. Poza tym powinna mieć zdjęcie z imperialnej akademii, a nie z włosami niebiesko-pomarańczowymi.

Ogólnie odcinek niezły, ale te z Sawem podobały mi się bardziej.

Re: SW Rebels 4x05 - The Occupation

Polski dubbing . Odcinek w miarę tylko szkoda że tyle czasu zwlekają na polską wersję językową . Jest gotowa kiedy już wiadomo jak zakończył się sezon

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.