Przeglądając newsy o nadchodzącym filmie z Predatorem, natknąłem się na ciekawostkę - niedawno premierę miała książka "Predator : If It Bleeds...", będąca antologią szesnastu premierowych opowiadań, autorstwa pisarzy którzy mieli już styczność z literaturą licencjonowaną marką Predatora.

Wśród autorów są też kultowe dla fanów oryginalnego rozszerzone uniwersum Star Wars nazwiska, takie jak Steve Perry czy Kevin J Anderson.

Książka wydaje się być ciekawa, bo robi to, co według mnie powinno robić filmowe uniwersum Predatora - każde opowiadanie przenosi czytelnika w inne realista historyczne. Będą więc samuraje walczący z Predatorami, okopy Pierwszej Wojny Światowej, przyszłość w której ludzie zaczynają kolonizować kosmos, itp.

Dodatkową informacją która ucieszy fanów Predatora będzie to, że opowiadania mają nawiązywać do wydawanych w przeszłości komiksów i książek (jednak znajomość tychże nie będzie potrzebna do sięgnięcia po antologię "If It Bleeds").

Nie napalałbym się na polskie wydanie, więc będzie okazja poexpować angielski (lub czekać na fanowskie tłumaczenia).

Do kupienia np tu :

https://www.amazon.co.uk/Predator-If-Bleeds-Andrew-Mayne/dp/178565540X/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1510306311&sr=8-1&keywords=predator+if+it+bleeds&dpID=51xWoNUMjmL&preST=_SY344_BO1,204,203,200_QL70_&dpSrc=srch&tag=avp09-21

Info z fanowskiej wiki AvP :

http://avp.wikia.com/wiki/Predator:_If_It_Bleeds