Forum

Znaczenie Mocy okiem Ringwraitha

Witam wszystkich. Siema.

Zebrałem was tutaj dzięki dość emocjonalnej wypowiedzi HAL`a 9000, któremu za nią serdecznie dziękuję.

A oto fragment jego wypowiedzi:

HAL 9000 napisał:

Skywalker nie musi już niczego przedłużać, bo jest już maksymalnie przedłużony - DOSTRZEŻCIE TO!
Po TLJ nawet podwójnie - ojciec i syn.
Ktoś kto jest nieśmiertelny nie musi się rozmnażać (może to robić jednak w celach rozrywkowych).


Przejdźmy do rzeczy. Wszyscy mówią o "Mocy", nikt nie wie czym dokładnie Moc jest. Czy to imię inteligentnego boga, który cieszy swe oko, patrząc na to co stworzył? No, może poza Jar Jarem. Tu chyba był nietrzeźwy. A może Moc to jak większość fanów uznaje, pierwotna siła wszechświata? Mitologiczna interpretacja praw przyrody? Niewidzialna siła?

I tutaj chciałbym z tego miejsca podkreślić, że mam na uwadze słowa Yody, który wypowiada się o Mocy. Jednak z perspektywy in-universe może się mylić, bo nikt jeszcze w pełni nie zrozumiał żadnego boga, ani jego działań.

Dzięki HAL`owi moje postrzeganie Mocy się zmieniło, bo tak jak myślenie, że duchy Mocy mogą się rozmnażać jest absurdalne, tak jego słowa mnie olśniły i jedna myśl utkwiła mi w pamięci, a mianowicie tajemnica narodzin Anakina/Vadera. Mówi się, że narodził się z Mocy, ale co to właściwie znaczy? Czy energia nie posiadająca żadnej wyższej inteligencji, a będąca jedynie siłą spajającą wszechświat, energią, mogłaby stworzyć kogoś na taką skalę? Uważam, że jest tak jak twierdzi większość fanów i sam Yoda, ale co do narodzin Anakina nie uważam, że maczał w nich palce żaden Sith, Plagueis, Jedi, czy ktokolwiek inny "z dołu". Uważam, że za narodziny Anakina odpowiada jakiś nieznany nam duch Mocy. Nie mam na myśli tutaj fizycznego zapłodnienia Shmi Skywalker, bo to idiotyczne, ale natchnienie jej w jakiś sposób przez co zaszła w ciążę. Być może ów duch Mocy chciał wpłynąć na wydarzenia istot żywych? Tego nie wiem, ale sądzę, że Moc jest też miejscem gdzie trafia każdy duch Mocy, każda istota po śmierci, lecz tam tylko ktoś kto zachował świadomość po śmierci zostaje swego rodzaju bogiem, żyje bez ograniczeń i bez trosk.
Dziękuję, to tyle moich chorych myśli.
Szanuję sygnaturkę, HAL. Elo, Bastion!

Re: Znaczenie Mocy okiem Ringwraitha

Jak to czym jest Moc? Moc jest Mocą...
Przecież w filmach jest to bardzo dokładnie i szczegółowo opisane: Life creates it, makes it grow. Its energy surrounds us and binds us. W TLJ masz to nawet w wersji obrazkowej;p
No i nie zapominajmy o słowach Qui Gona: Finding him was the will of the Force
Jak dla mnie wszystko jest jasne;p

I bardzo proszę odczepić się od Gungan! To bardzo waleczna i odważna "stara" rasa! Nawet Jar Jar się zrehabilitował pomagając jako senator wprowadzić Imperium Galaktyczne!

To że Anakin narodził się z Mocy znaczy tyle że narodził z Mocy. Jak wiemy z filmów Moc tworzy życie i Moc ma własną wolę, jest więc w pełni zdolna do takiego "stworzenia" Wybrańca. I czy Ci się to podoba czy nie, Sith, a w zasadzie nawet 2 maczali palce w narodzinach Anakina... Z tym, że to nie tak że można uznać Plagueisa lub Sidiousa za ojca Anakina...
Wybraniec narodził się z woli Mocy jako "kara" za pychę Sithów którzy stali się tak potężni że odważyli się podnieść rękę na samą Moc. To coś w stylu ludzi którzy chcieli wybudować wieżę sięgającą nieba, za co Bóg skłócił ich wszystkich i rozproszył po całej ziemi.

I Moc jest zdecydowanie nie do ogarnięcia dla pojedynczego ducha Mocy;p Tę teorię wyrzuciłbym do kosza;p

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.